Új privát üzeneted érkezett!

Igen, nálunk is az óvodában szerzi a zombis-vámpíros infókat.
De szerinte a többiek hisznek ezekben, ő viszont okos, és nem.
A jövővel kapcsolatban azonban bizonytalan volt

A múltkor mentünk ki a temetőbe, vittünk virágot G. nagyapjának a sírjára. Mikor elindultunk, mondta anyósom Rugónak, hogy köszönjön a sírnál.
(Gondoltam, majd megbeszélik egymás között.)
Rugó közölte, hogy ennek nincs értelme, mert a dédpapa már meghalt.
Válasz: De attól hallja.
Rugó: De nem hallja, mert meghalt.
Aztán ennyiben maradtak, nem engedtek az álláspontjukból.

Igen, a mai nap jobb. Zsúfolt (holnap van egy határidő tanulmány-írásban), de itthon vagyok. A tegnapi, na, az a félévem mélypontja volt.

Fogzás. Hát, ez szívás, nincs rajta mit szépíteni.

Kép
vindolanda
 
 


Tegnap volt az alapszakindítás határideje is, még Böszörményben amiatt rohangáltam délután. Ma még volt egy kis kavarodás (és ebben én is ludas vagyok, egyszerűen már nem tudok ennyi mindent csinálni egyszerre), de a bentiek kigobolyították (tényleg nagyon rendesek voltak, le sem toltak különösebben)...

Kép
vindolanda
 
 


Még hiányzik az összegzésem, az angol és magyar absztraktom és a bibliográfiám

Kép
vindolanda
 
 

 
 

Elkezdett nagyon dörögni az ég.

Kép
vindolanda
 
 


Még mindig dörög, sötét is lett, de nem esik.

Kép
vindolanda
 
 


Rugóban hirtelen érdeklődés támadt a betűk iránt. Azzal nyaggat, hogy rajzoljunk betűket. De ez legyen a legnagyobb bajom
A mágneses táblával nyomulunk.

A nagy esőből nem lett csak egy pici zápor. Debrecenben meg zuhé volt G. szerint.

Kép
vindolanda
 
 


Na, teleírom az oldalt, mint a régi szép időkben

Kép
vindolanda
 
 


Vindo, hát a halál nagy téma, az biztos. Mi járhat a kis agyukban...
Itt szép idő volt ma végig, élveztük is.

Kép
Kép
irina
 
 


A betűkre kattanás szerintem sosem ér aztán véget. Ádinak a fürdéshez való betűkészlete van, rátapasztható a kád falára az egyik oldaluk. Árminnak is jó, szétszórja és rágja őket. 

Kép
Kép
irina
 
 


Hát, mindenki az igényei szerint:)

Rugónak ez a halál-dolog már átbillent a megemésztette-fázisba, ahogy látom. Korábban kezdett ezzel foglalkozni, szerintem már nagyjából helyretette. Valamelyik Dosztojevszkij-könyvben volt, már nem emlékszem, hogy minden ember életében egy komoly pillanat, amikor rájön, hogy előbb-utóbb meg is fog halni. Nekünk volt pát halálesetünk az elmúlt években, szóval beszélni kellett róla többet.

Na, megyek dolgomra:)
De fél szemmel a fórumon vagyok:)

Kép
vindolanda
 
 


Nekem az az érdekes, hogy ez ilyen kis korban tudatosul már (egy szinten persze) a gyerekekben...

Elég rohangálós napunk volt, körmömmel kontrollon, Ádit vinni és hozni, átmentem húgomhoz is (ahol nem ő volt otthon, hanem anyu vigyázott a kislányra), és persze a fő, hogy a Deák tértől hazáig jöttem gyalog (Ármin meg hősiesen kibírta a babakocsizást). Szép idő volt, én meg utálok magas járművekre felcuccolni babakocsival és egyebekkel, inkább menetelek. Ki is fáradtam, mint a kutya. 
A 4 napra gondolkodom programokban, most írják itt bbneten, h megnyílt a Vidámpark helyén lévő Holnemvolt Park. Kirándulni is jó lenne.

Kép
Kép
irina
 
 


Hát, akkor jó hétvégét!
Nekem egyelőre jól indult a pihenés, ébredés után egy óráig feküdtem az ágyban. Már nem is emlékszem, mikor csináltam ilyet utoljára. Épp a kávén vagyok túl:)
Nekünk majd egy citerás fellépés lesz vasárnap, oda megyünk családilag.

Itt gyönyörűen süt a nap

Kép
vindolanda
 
 


Köszi, Nektek is jó pihit!
Jó is elnyúlni az ágyban és gondolkodni meg nézelődni :-)
Én meg azt élvezem, h végre kb. egy órája olvasgathatok, Ármin bealudt. A nyugodt olvasás hiányzik a legjobban már egy jó ideje. Apropó, tegnap rendeltem egy könyvre csíptethető ledes lámpát, így végre Ármint őrizve a sötétben tudok könyvet is olvasni (nem csak a képernyőről). 



Kép
Kép
irina
 
 


Anyám, könyvre csiptethető lámpa
Leállítottuk a fagyiskocsit. Rugó kapott egy ebéd előtti két gombócos fagyit

Kép
vindolanda
 
 


G. látott tegnap egy azonosíthatatlan állatot az udvaron. Azt hitte, hogy patkány.
Erre ma befogtunk egy nyulat
Sikerült azonosítanunk, a hátsó szomszég srác kisnyula. Két napja keresik.
Egyelőre egy kutyaketrecbe tettük, mert nincsenek itthon.

Kép
vindolanda
 
 


A többiek kinn vannak az udvaron. Beosontam tanulmányt írni

Kép
vindolanda
 
 


Vindo, akkor most már átmeneti nyulatok is van :-)

Kimajálisoztuk magunkat: 11 körül néztük séta közben a repülőgépes-helikopteres bemutatót (nekem is bejött, bár túl sok akciófilmet néztem, mert folyton úgy tűnt, hogy le fognak zuhanni), szolid ebédet ettünk a Köztárs. téren, ahol rendőrök őrizték a folyton újrakezdett-elbontott emlékműizét, aztán még egy fagyizás és játszótér is belefért, az időjárás is kegyes volt, záporokat mondtak, de egy sem volt tegnap késő délután óta. 

Elkezdtem a The Grandmastert, hát nagyon látványos, de alig követhető, így kb. közepesen élvezhető. 


Kép
Kép
irina
 
 


Azzal mi is szemezünk, de a torrentes helyen csak négy gigás változatban van fenn, az meg olyan nagy
Itt volt délben egy kis zápor, se semmi komoly.
Emlékmű-izé
Szerintem megyünk ki szalonnát sütni. Épp végeztem az akvárium-takarítással.

Kép
vindolanda
 
 


Rugó nyulat akar
A szalonnasütést befejeztük, lassan hordom be a cuccot.
Azt még leírom, hogy valamilyen rejtélyes okból kifolyólag idén nem jött ki az allergiám
1994 óta ez az első tavaszom, hogy nem folyik egybe taknyom-nyálam.
Az okok még nem ismertek.

Kép
vindolanda
 
 


Simán be tudok állni az akácfa alá, pedig az eddig elég húzós volt.
Már virágzik.

Kép
vindolanda
 
 


Nem is 1994, hanem 1991. Mikor hetedikes voltam, virágot kellett szednünk a ballagóknak. Akkor úgy meglaktam virágporral, hogy onnantól datálható a dolog. Addig csak az állatokra meg a háziporra voltam allergiás, de azok jobban elkerülhetők voltak.
G. szerint a futás miatt van.
Lövésem sincs.

Kép
vindolanda
 
 


Naná, hogy nyulat akar :-) 
Örülök, h az allergiád megszűnt. S-nak is elmúlt jórészt, néha kis mértékben visszajön, teljesen kiszámíthatatlan, de volt, h évekig nem volt. Ki érti? Vagy tán pszichoszomatikus ez is? Meg G-nek is igaza lehet.
Mucika elaludt végre, remélem, már nem ébred teljesen fel. Ha nagyon nyűgös, mindig mellre teszem, ott aztán van, h elfigurázik fél-egy órát, aztán bealszik. De esténként már néha szabályosan őrjöng. Pedig ma két nagyobbat is aludt (teljesen kiszámíthatatlan, h hol mennyit alszik, kint vagy bent, keveset vagy többet).
Holnap csak akkor szabadtérezünk (logikusan), ha a záporok nem korlátoznak minket nagyon benne. B terven töröm még a fejem. Szombaton meg legokiállítás, remélem, olyan is lesz. 



Kép
Kép
irina
 
 


Mondjuk ebben A nagymesterben gyönyörűen (lassan, tagoltan sok helyütt) beszélik a mandarint, még tanulni is lehet belőle. 

Kép
Kép
irina
 
 


Amúgy az egyik szál majdnem Antigoné-történet.
Bírom, h a kínai színészeknél az alap, h képzett harcművészek és persze képzett színészek. 
Megnéztem amúgy az Infernal affairs trilógiát, szuper volt!

Kép
Kép
irina
 
 


Halihó!
Nem vesztem ám el, csak húzósak a napjaim. Egyrészt alig tudok pihenni, fáradt vagyok, másrészt meg azon igyekszem, hogy minden rendben menjen itthon.  Ja, meg orvoshoz járogattunk kontrollra, meg bevásároltunk Bercóval. Úgy tűnik, én rendben vagyok, de sajnos Bercókám még eléggé köhög. De azért hétfőtől már mehet oviba. Az orvos előjelzett egy arcüregröntgent, mert valami nem is tudom már milyen betegségre gyanakszik, azt tudom, hogy antibiotikummal és szteroidokkal kell kezelni. 

Tegnap Poroszlóra mentünk az Ökocentrumba. Csónakáztunk majdnem egy órát is. Sok érdekes dolgot tudtunk meg a Tisza tóról. 
A vendégünk már eléggé fáradt, lassan kezdenek kikészülni a sok programtól. 


dmaggie
 
 


Vindokám, lassan családi vállalkozásban állatfarmot is nyithattok. 

Hogy van időtök filmet nézni????

A szerdai angolom elmaradt, ma lesz helyette. Már várom. 
dmaggie
 
 


Allergia: mintha nekem is jobb lenne most, bár én egy ideig gyógyteát ittam azért, hogy ne is legyen. Csak elfogyott, de most újra van, majd megint iszogatom. Inkább ezt, mint a bogyókat.
dmaggie
 
 


Hahó

Szegény cserediák Tényleg, meddig fog maradni? Jól kijöttök?
Bercónak jobbulást!

Lego-kiállítás: nem semmi.

Én már turiznék egyet, több mint egy hónapja nem voltam. Meglátjuk, eljutok-e

Kép
vindolanda
 
 


Irina, május 23-án vsz. Bp-en leszek

Kép
vindolanda
 
 


A Dorottya utcában lesz jelenésem. De ez még nem biztos.

Kép
vindolanda
 
 


Ó, Maggie, sokat gondolok Rád, hogy bírod, nem is értem... remélem, most már vége lesz a betegeskedéseknek és kutya bajotok lesz!!!
Cserediák: a gyerekeknek szerintem nagyon szórakoztató, nálunk is voltak lányok, húgom kapcsán több is, nekem egy nagyon kedves és tüneményes bécsi lány volt a cserepárom (de én nem náluk voltam ki, ő inkább hátrányos helyzetűnek számított), sokáig leveleztünk is. Tényleg egy tündér volt. Aztán jöttek olasz-osztrák ikerlányok, no azokért izgultak a szüleim rendesen, mert nagyon szépek voltak és nagyon elevenek, és folyton menni akartak meg egyedül mászkálni. 

Kép
Kép
irina
 
 


Ó, egy tünemény ez a lány, egy rossz szavam sem lehet. Elnézi még azt is, ha egy kicsit elsózom a kaját. Legtöbbször inkább sótlan lesz minden, de most annyira jól szeretném csinálni, hogy sikerül elsóznom. Ők közösen járkálnak. Szerdán meg rendesen bandáztak is. Többen együtt mentek a Campus partyra, de viszonylag korán eljöttek (3-ra értek haza), mert utálták a bunkó stílusú magyar fiúkat. Mondta is tegnap, hogy sokan is voltak, meg sok volt a lüke. Én viszonylag keveset beszélgetek vele. Hagyom Gergőt érvényesülni. Bár épp tegnap kérdeztem, hogy hogy beszél G. németül. Azt mondta, hogy ahhoz képest, hogy másfél éve tanulja csak a nyelvet, igazán jól. Mesélte, hogy vannak olyanok, akik már öt éve ott élnek, mégsem tudnak megszólalni a nyelvükön. 

Gergő azt mondja, hogy jól érzi magát, ez a legfontosabb. 

Vindo, jó turizást!

Irina, ez nagyon jó.  A kolléganőm is mesélte, hogy náluk is sokszor voltak cserediákok, még valamilyen ferdeszemű is. Arról azt mesélte, hogy vendégségbe meghívták a társaikat, Anikó anyukája meg rizst főzött, de a fiú kevésnek találta az 1 kilónyi rizst, öt kilót kellett megfőzni nekik és mindet megették. 
dmaggie
 
 


Rizs
Gergő nagyon ügyes akkor
És mit szól Debrecenhez?

Kép
vindolanda
 
 


Közben nem voltunk itthon, elintéztünk néhány dolgot. Jaj, csak azt nem írtam le, hogy hétfőn már utazik is vissza. Gyorsan elröpült ez a pár nap. 
Augsburgból jöttek egyébként. Azt mondja, hogy Debrecen egy kicsit olyan mint az ő városuk. Semmi különös. 
Jó volt, mert kérdeztem, hogy mekkora a városuk. Azt mondta, hogy nem nagy. Erre én megkérdeztem, hogy mennyien lakják. Kiderült, hogy annyian vannak kb mint Db-ben.  No, az ő városuk nem nagy, de ez itt a második legnagyobb város az országban. 
dmaggie
 
 


Értem

Itt jönnek-mennek a záporok. Már másodjára húztam be a két ruhaszárítót a garázsba.
Öltözök, megyünk turizni. Rugó is jön velem.
Meg veszünk valami növénykét Gábornak, ma van a születésnapja.

Kép
vindolanda
 
 


Bocs, most tudom folytatni, mert közben el kellett indulnunk itthonról még Ármin elálmosodása előtt. Aztán haza sem jöttünk 6 óra hosszat. 

Vindo, 23. nekem egyelőre jó! Mikortájt jönnél aznap? A Dorottya utca nincs annyira messze tőlünk, villamossal egyszerű is odamenni. Szívesen találkoznék Veled.

Maggie, 5 kg rizs 
No, ezek a félolasz lányok bizony nem voltak szívbajosak, és ugye felénk akkor kint semmilyen nekik érdekes program nem volt, gondolták, bemennek a röpke 1,5 órányira lévő belvárosba. Anyám kapta a szívbajt... voltak vagy 13 évesek kb. 
Gergő nagyon ügyes :-)) Nem is tudtam, h Te németből profi vagy :-).

Mi megjártuk ma a Holnemvolt Parkot (ex-Vidámpark), meghagyták a retrórészét és hangulatát, szándékosan, aztán valami kb. 25. századi, tiszta futurisztikus csodákat fognak építeni, hatalmas akvárium cápákkal stb. De abszolút élvezhető, csak a hosszú sorállás a barlangvasút, ilyesmik előtt fárasztóak kicsit, bár a családi közjátékok mindig szórakoztatóak. Majd hozok este képeket is, ha addig hozzájuk jutok. Ármin hősiesen elvolt a babakocsiban. Muszáj kimozdulni vele, mert itthon csak nyűgösködik és sír egész nap a fogzás miatt, ha elmegyünk, akkor meg tök jól elvan általában.

Kép
Kép
irina
 
 


Az eső is csak mostanra jött meg. 

Vindo, jó turizást (kell is az a léleknek), G-nek boldog szülinapot!

Kép
Kép
irina
 
 


mármint MÁSOK családi közjátékai szórakoztatóak, a sajátok kevésbé

Kép
Kép
irina
 
 


Ja, filmnézésre idő: nincs. Darabokban nézem meg, sokszor 10 perces etapokban. Nem éppen ideális, de a másik verzió az lenne, hogy szinte sosem néznék, mert egyben nincs rá mód (se idő, a gyerekek se hagyják, este sem, meg 10-11 felé fáradtak vagyunk).

Kép
Kép
irina
 
 


Mi ezt néztük ki estére:
http://www.imdb.com/title/tt1845838/
De nem tudom, mi lesz belőle.
Dolgozni is jó lenne.

Árminnak, lehet, ilyen jövőkés lesz a természete

A turiban nem volt nagy fogásunk. Egy kapucnis-cipzáros lila felsőt vettem (Adidas, a londoni olimpia promó ruciója), meg Rugónak egy pólót. Sokan voltak, szerintem kifosztották
G.nek Rugó vett egy hűtőmágnest, kapott egy spéci teát meg egy simpson-os
legófigurát (Maggie () volt benne).

Kép
vindolanda
 
 


rucija

Forr a G. spéci teája, megyek, beízesítem.

Kép
vindolanda
 
 


Akkor G. ilyen tearajongó? Jó tudni. :-)
Ja hát nem tudom, mit csodálkozom, h a gyerekeim ilyen izgágák, miután a felmenőik nagy része is ilyen  én is megyek általában, mint a fájdalom (igaz, én csöndben üldögélni is szeretek időnként itthon)
Érdekes filmnek néz ki, nem is hallottam róla.  Jól hangzik a turibeszerzés eredménye. Én nagy turifan voltam sokáig, de az utóbbi időkben túlságosan lepusztultnak találom (én is) a készleteket. Régen imádtam ezt-azt kihalászni, és semmi bajom azzal, h már hordták, de az az érzésem, h még a színvonalasabb hádákba is sokszor a legalja kerül, olyan ruhákat nyomnak ki a kirakatba is, amiket egyszerűen nem tudok elképzelni senkin (dzsörzék, ezer éve már a divatból kiment szabású rettenetek stb.). A bevett helyeimen is rémes a felhozatal. Még a gyerekturik némelyike tartja magát valamennyire. Na és az ár. Lassan utolérik egyes üzletláncok árait, és akkor már ott azon újat kapok...

Pár kép: amin ijedt, ott attól félt, h a hangszóróból erős ijesztgetős zene jön. 
Olyan erős napsütés volt ma, h kicsit le is égtem. Én mondjuk télen is le tudok égni, hihetetlen béna bőröm van. Ármin keze meg már csaknem fekete, olyan kreolos a bőre + még a nap, ami ráment

Kép
Kép
irina
 
 


Nnnnnnnnna:

Kép
Kép
irina
 
 


egyet duplázott, egy kimaradt:

Kép
Kép
irina
 
 


Ja, vettem egy kis kiadványt (http://tandemgrafika.hu/anno/view/33/1), mert rá vagyok gyógyulva az állatkert dizájnjára már régóta, és vannak benne jó kis képek meg réges-régi plakátok és állatkerti bérletek képei (pl. http://tandemgrafika.hu/anno/view/33/2). De az egész sorozat nagyon cuki (http://tandemgrafika.hu/anno), különösen jó lehet a Morzsakefék és morzsalapátok című. Azért egy ilyet elfogadnék (aranyozott rézverzió): http://tandemgrafika.hu/anno/view/28/2

Kép
Kép
irina
 
 


Hú, hát ez a vonat mellett bundában kungfúzós rész azért nem semmi:
https://www.youtube.com/watch?v=2Tk44p0tLlg

Kép
Kép
irina
 
 


Több spoiler nem lesz, ígérem.

Kép
Kép
irina
 
 


Halihó!

Még benéztem gyorsan. A fiatalok még nem érkeztek meg, gyanítom buliznak valahol.  
Irinám, sajnos nem értek semmit sem németül. Bár elkaptam néhány szót, amiből össze tudtam rakni egy-egy mondatot. Én angolul igyekeztem beszélni Ilonával. Tök érdekes, h. ilyen magyar nevet kapott. Azt mondja, nincsenek magyar felmenői, csak a szülei különleges nevet szerettek volna neki adni.

Hú, jó lehetett ez a kis kirándulás. Tüneményesek a legények. Már nagyon várom, hogy élőben is láthassam Ármint. 
Turit én is bírom, bár én inkább az olyat szeretem, ahol vadászni kell a kincsekre.  Ha turi, akkor nem vagyok hajlandó sokat adni a ruhákért. 

Vindo, 
Gábort Isten éltesse!!!
dmaggie
 
 


Maggie-m, ez tényleg nagyon érdekes, hogy Ilonának hívják (((nekem ez a 2. keresztnevem, anyukám, nagymamám keresztneve is))).
Szerintem én ügyetlen vagyok, nagyon olcsó ruhákat sosem fogok ki. A darabárasak meg tényleg drágák lettek.
Hú, nagyon álmos lettem, hiába terveztem ezt-azt.

Kép
Kép
irina
 
 


Nem semmi képek
Ilona
Tegnap megnéztük a Metro Manilát, hát, nagyon durva volt
Sokáig aludtunk, majdnem kilencig.

Zhang Z. - hát, anyám, az a nő nem semmi. Ha újra születnék, az ő bőrébe szeretnék születni

Turi - ahova járok, ott a gyerekruhák mérősek, szóval a pólók darabja olyan 300 körül van. A felnőtt ruhák válfásak, 1500-2500 között vannak árazva. Én szívesen járnék sima kínaiba-tescoba is, csak az a baj, hogy az én stílusomban nem nagyon találok ruhákat. Szeretem a goth-elegáns vonalat, az meg pl. nem a Takko és a Tesco.


Kép
vindolanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: