Új privát üzeneted érkezett!

Szép reggelt!

Köszönöm lányok, aranyosak vagytok, bizony, már alakul a pocakom, örülök is neki! :D

Era Jó utat! Aztán jelentkezzél majd, ha megérkeztetek!

A szülésig már haza sem jössz? :roll:

Böbi

Gratulálok! Ezek csodás eredmények! :wink:

Ez a kistarcsai sztori nagyon durva.. Mivel az AFP kötelező vérvétel, és OEP által finanszírozott, így alap, hogy le kell vegyék Neked ott, ahova lakhely szerint tartozol.
:evil:
Ne hagyd magad!!!

Nincs beutalód? Ha nagyon kekeckednek, kérj egy beutalót a háziorvosodtól!
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Böbi, örülök a jó eredménynek. Az integráltal is a down és az edvards-ot nézik?
Szépen nő a pocakod.

Málna, mi volt a dokinál?

Balia, szép poci! Rendesek a kollégák ezek szerint.

Era, remélem jó volt az utatok.
franci
 
 


o meg csak delutan megyek! Addig eltaxizok a vedonohoz...
Jol latszik a pocid Balia!
Guera jo repulest, remelem itthonrol majd tudsz irni!
Bobi szupi ertekek, nekem is ilyen jo lett, ugy orulok...a tarkoredo 1.8mm lett, de az is jo -allitolag. Talan 2.5-ig jo azt hiszem. Igy a Down 1:14000, az Edwards uaz, mint a tied.
Orrcsontot neztek nektek?
A 37 evemmel ez megnyugtatott...
ma a vedono beutal a 20 hetes ultrahangra is-remelem.. Lanyok 2 napja extra elenk a babank, ha edeset eszek, vagy a reggeli capuccino utan...nevetnem kell, ugy csiklandoz. Ugy feltem, el se hiszitek! Neha ramjon a boghetnek, nehogy megint baj legyen! Koszi, hogy gondoltok ram, este jovok, es megirom, mi volt!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 

 
 

Málna

Minden rendben lesz, gondolunk Rád!

Ami az orrcsontot illeti, nekem alig találták, ekkor a genetikus, akit behívtak "konzultálni", azzal kezdte, hogy nem is érti, mi ez a nagy felhajtás Mo.-on az orrcsont körül, mikor már sokkal modernebb vizsgálatok vannak, és még vizsgálják, hogy mennyire jelentős az összefüggés az orrcsont megléte és a Down szindróma között. Az orrcsont hiánya csak 60-70%-ban fordul elő Down szindrómánál...

És ekkor nézett nekem pl. egy ductus venosus flowt, ami rendben volt.

A saját orvosom is inkább a nyaki redő mérésre helyezte a hangsúlyt, h az az érték rendben legyen! :wink:

1,8 mm az teljesen jó, a kombináltad pedig szuper!

Este gyere, és mesélj! :)
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Málna, drukkolok!!!!!

Felhívtam ma is Kistarcsát, ma már sokkal kedvesebb volt a nővér, mondta, hogy elvileg el kellene küldeniük, de majd papíron betesznek egy orvos neve alá és leveszik az AFP-met, nagyon kedves volt, megértette,hogy a két gyerekkel nem könnyű mozognom.
Úgyhogy mehetek ide a közelbe, a barátnőm vigyáz a lányokra addig. Csak kérte, hogy a terheléses cukrot majd oldjam meg valahogy, mert elvileg azzal sem mehetek hozzájuk....

Elkezdtem babakocsikat nézegetni.....

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Franci! Nagyon szupi az uh kép!
A kendőhöz anno kaptam képes használati útmutatót mindenféle kötésmódra, onnan skubiztam.

Böbi! Cuki pocak! Nekem reggel ébredéskor ilyen hanyatt fekve.
Igen, kis ufók ebben a korban, olyan halloween-tök fejük van! :lol:
De, Levit már mindenki bőven ovisnak nézi...

Balia! Tiéd pocó is édi!

Guera! Örülök, hogy kedvet csináltam neked a fiúhoz!
Jó utat!

Ma voltam a 18. hetes uh-n.
A doki állítja, hogy lány! (Juhúúú)
A méretek alapján kis pókhasú. Amúgy minden rendben. De a fránya lepény még mindig rálóg a kijáratra.
És megtaláltuk az AFP-s Mom értéket, ami 0,82. Nem mondott rá semmi különöset a doki, nem tudom, hogy aggódjak e. Levivel most nézem, 0,90 volt és azon a leleten van ref. tartomány, ami 0,70-1,30 ig jónak ítéli.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!
Most csak dobok képet a cukicuccról, mert megyek befőzni a sbarit :roll: :D Megenni persze jó lesz :lol: Iván ma NAgyiprogin szal inkább dögmeleg és egy gyerek, mint akármi és két gyerek mellett csinálom :wink:
Íme a cucc ! Elvileg 2-4hónaposra való, de rögtön láttam, hogy nagyobb. Nagyon rugalmas, mint az látszik, mert Linda egy ideje elmúlt 4 hónapos :D Reggel kikurkászta a zacsiból és ugrálva hozta, hogy pinnyanygó-pinnyanygó :lol:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 7.4799.jpg[/img]

Aztán sikerült ráadnom "A" babára, ami az még az enyém volt és nekem is a kedvencem, ahogy Lindának is :) Ez a baba valóban akkora, mint egy 3-4 hós igazi baba ;)

Kép

Nála a sapin a csápok verték ki a biztosítékot, meg ez egész így egyben :roll: Belehaltam volna, ha otthagyom :oops:

Este próbálok jönni....

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Naaaaa, az egyik kép lemaradt :?
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Málna, minden rendben lesz a bébivel. Tessék nem aggódni.

Balia, a lényeg hogy megvan az a pisze nózi. HK megnézi és megnyugodsz majd.

Böbi, rendesek voltak. Nem értem ha oda kérsz beutalót meg kell csinálniuk, hiszen oda tartozol. Egyszerűen nekik címzi a doki, házi vagy nődoki.
Nekem a házidoki mindig a kerületibe címzi, pedig kicsit messzebb van.
Nekem is pár favoritom kocsi ügybe, neked melyik jött be?

Kriszti, nekem is van használati utasítás a kendőhöz, de nekem az kicsit kevés volt.
A régi leleted alapján az én AFP-m is jó. Jó hogy mindenhol más.
Gratula a kislányhoz! Lehet menni rózsaszint vásárolni.

Reni, ez tényleg cuki ruci. Ha nektek még se kell szerintem lesz rá jelentkező. Ha enyém lány még én is jelentkezem. :lol:
franci
 
 


Kriszti

Gratulálok! :wink:

Szerintem teljesen jó az AFP eredményed, és ezek szerint egy pici lány érkezik Hozzátok! :roll:

Böbi

A legjobb barátnőmék Kistarcsán laknak, ott az Auchan mellett, a Simándy utcában. Ő is a Kistarcsai kórházba járt, de neki a dokija is ott volt, így nem volt ilyesmi gondja.
Szerintem, ha a háziorvos ad Neked beutalót, akkor cukorra is mehetsz simán oda!

Babakocsit mi kaptunk ajándékba használtat, egyelőre anyukámnál lakik a gardróbban, ez lenne az:

Kép Kép

Reni

Nagyon édes ez a ruci, nem csoda, hogy nem tudtad otthagyni! :wink:

Lindának is jól áll, aki egy tüneményes kislány! 8)
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Reni! Jó a ruci! Tök édi! De a sapkától feláll a szőr a hátamon...

Balia! Jónak tűnik a kocsi, bár nem ismerem ezt a márkát. Lábzsák van hozzá? Vagy majd olyan nagy pufi izébe rakjátok a picit?

Babakocsit most még nem nézek, mert ha olyan lakást sikerül találni, ami liftes vagy van földszinti tároló, akkor marad a régi, nem kell könnyebbet keresnem.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok
csak beugrok, hogy minden ok, nemet nem lattunk, mehszaj kereken 4 cm es zart. Megkaptam az elso progeszteron szurit, ezt a kemenyedesekre.
A baba nagyon ficankolt, mert az 1 ora varakozas alatt ittam 5 korty hideg kolat. Bent volt a kislanyom is, de nagyon fegyelmezett volt!
Ez a kis katica szerko nagyon cuki, a babakocsirrol egyenlore csak almodom, 28-30.hetig nincs vasarlas!! Addig ugyis fekszem, nincs veszely, hogy elcsabulok!! :lol:
szep estet mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok!

Csak életjel, visszaolvasni képtelenség, anyukámék gépe iszonyat lassú. Vasárnap óta itt nyaralunk, és gyakorlom a háromgyerekességet, van a saját Marcim és Regőm, köztük az ötéves Bencém, tesóm nagyobbik kisfia. Működik a dolog, tök jól érezzük magunkat :) Én is jól vagyok, pici babám is, pocak nő, meleget szerintem nem tűröm rosszabbul, mint nem terhesen, 37 fok így is-úgy is durva. Várom nagyon a frontot :)

Málna tök jó ez a zöldséges-méretes vonalzó :)

Majd még jelentkezem, haza elvileg jövő pénteken megyünk. Puszi!

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

Hát nekünk sajnos tegnap este,vagyis éjjel haza kellett menekülnünk. A háló tetejébe beköltöztek a darazsak és áttörtek a lakás felé egy résen...így két és fél gyerekkel nem kockáztatta,ott hagytam csapot-papot és hazajöttünk....pedig annyira jó lett volna még ez a három nap lenn....na mindegy..Most szegény apa megy délután darazsat írtan,meg összepakolni az ott hagyott kupit.

babakocsi:) én valóban tök hülye vagyok.Megvan még a babakocsink,amit imádok és minden szinten kielégítő, nagy,hosszú kutatás és ezer babakocsi megvásárlás és eladás végeredménye,hogy a pegperegokra esküszöm. Amim van az egy p3. De most nem bírtam ellenállniegy pp sherpának és megvettem.... :oops: :oops: ...de csak 10.000.- volt és ezer éve vágyok egy ilyenre.....nekem nagyon bejön a 80-as évek design :D

rakok képet,ha sikerül. [img]



hogy kell???????[/img]

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szép reggelt!

Kriszta, a kocsi márkája Pierre Cardin, és van hozzá lábzsák. :)

Málna

Örülök a jó hírnek, látod, mondtuk mi, h minden rendben lesz! :wink:

Timi

Érezzétek jól magatokat anyukádéknál! 8)

Réka

Ha a gépről töltenél fel képet, akkor legegyszerűbb a szövegbox alatt a Melléklet feltöltése felirattal.
Örülnék, ha tennél fel képet, hadd csodáljuk meg azt az új babakocsit! :roll:

Én örülök a pénteknek, még egy hét munka, aztán egy hét szabi, tele UH-vizsgálatokkal, meg készülünk hajóval Esztergomba! :D
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Gábor baba látogatóból, háát valami übercuki, überszép, überkönnyű kisbaba, sokat fogtam és imádom! :)

Reni, "Pinnyangó" cucc nagyon tetszik!!!!! :))))))

Nekem is ilyen Pierre Cardin volt az Esprit előtt, nekem nagyon bevált, sokat nyúztuk, tönkrement, de csak tényleg az miatt, hogy nagyon sokat használtuk.
Most nekem az elsődleges szempont babakocsinál, hogy a maxi cosi cabriofix hordozót közvetlenül a vázra tudjam tenni, így elsősorban quinnyket nézek.

Málna, örülök, hogy minden rendben, csak így tovább! :)

Kriszti, gratulálok a kislányhoz!!! :)))) (Kriszti vagy Kriszta inkább, hogy szereted?)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Áááá, tegnap kidőltem :roll: Végül 18 üveg leki lett. Már van 10 üveg eper lekvár is :wink: Mostmár csak a szilva van, aztán pihi a karácsonyi nagy sütögetésig :D

Tök jó, hogy mindenki jó hírekkel jön a dokitól :) És gömbölyödünk csapatostúl azt látom :D

Kriszta
Gratula a kislányhoz! És klassz az új vonalzód :wink: Nevekkel hogy álltok?
Pont a sapi nem tetszik? Mert pöttyös vagy azért mert csápos? Akkor te tuti a macifüleket sem csíped :D Vagy csak a bogártéma nem jön be? :lol: Levi Tényleg jó nagy fiús kispasi :D

Böbi
Tőlem nem kérdezted, de én a Renátát szeretem :wink: A Quinny az kemény falat :roll: Még használtan is soknak tartom...De persze, a hordozó miatt érthető.

Lilla
Éljen a szabi! De hova tűnt a vonalzód?????? És dejó neked, hogy Uh-s hét! Remélem kiderül, hogy akkor most melyik dokinak volt igaza :D

Réka
Húúú, ez tényleg jó vétel volt! Várjuk a képet :wink: Remélem sikerül feltöltened! A trükk, hogy a kép max. 600x400-as méretű lehet!

Málna
Csajok hogy bírják, hogy kényszerpihenőn vagy? Gondolom neked sem könnyű, de neked azért biztos könnyebb, mert mégis csak felnőtt vagy :)
És nagyon jó ez a gyümiméretes vonalzó :D

Franci
Elkeserítelek talán, de a ruci nem eladó :D Mivel jó a babára és Linda annyira imádja ezt a ruhát, hogy marad ;)
Ha mindkettőtöket megviseli ez a nagymamázós hét, akkor miért muszáj?
Lindával még a Kleopátra-házban volt ez a rendelő. Ott én is nagyon elégedett voltam. Ez az új hely nemtom milyen....pedig ide mentem volna. Lehet, hogy mégis kihagyom a 18.heti 4D-t :roll: Megvárom mit mondanak a simán. Ha nem egyértelműen fiú, akkor majd elmegyek rá pár héttel :D
Én magamtól tanultam kendőt kötni :wink: Nem akkora cucc, csak gyakorolni kell! Ha van leírásod, akkor egy játékmacin is gyakorolhatsz. Ha nincs, akkor a YouTube-on ezer videó van!

Tökre örülök!!! Linda egyre jobban halad a szobatisztasággal! Pedig én nem vagyok az az biliztető típus. Van 1-1 baleset játék közben, de nem is hajlandó pelust felvenni, úgy kell rábeszélni alvásnál :D Éjszaka sztem hajnalban néha bepisil, de többször száraz volt a pelus. Délutáni alvásra adok még, de mindig száraz :) Eddig utcán nem volt hajlandó pisilni, inkább hazahozta :shock: Ma viszont megtört a jég :) Remélem az idegen Wc-vel is haladunk valamit....

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


De ügyi ez a Linda lány!!! Nekem Hanga akkor szokott le a pelusról,mikor hazahoztuk Kendét a kórházból.Mert ő már nagy és többé nem vett pelust. Kende meg kb kétésfél volt és egy vendégbölcsis néni szoktatta le. Azon a nyáron a bölcsi és ovi szünet külön esett,azaz kilenc hetet kellett volna megoldanom és épp naygon volt melóm. Lehetett kérni vendég bölcsibe két hetet...hát kértem és a két hétből négy lett és hatalma szerelem a bölcsis nénivel,aki többek közt leszoktatta a pelusról....én meg annyira hálás voltam,hogy csak na...

Elment Zoli Agárdra és hálaég már csak döglött darázst talált!!! Így kár volt hazajönni,de sabaj azért jó itthon is ée egy hét múlva úgyis újra megyünk!
Ez a hét meg doki hét. Lesz uh,meg nőgyogyi,meg háziorvos,meg pulmanológia,meg oltás (hat éves,kicsit megcsúsztunk :oops:)

Nekem a p3-ra rá lehet rakni az ülést a vázra...és azért lényegesen olcsobb,mint a quinny.
És nekem is volt pierrcarden babakocsim, de bocs Balia, én utáltam...de ezt nem kell figyelembe venni,mert én babakocsifüggő és szédelgő vagyok.....ezt amit vettem pl azért vettem meg,mert télen tök jó lesz mózesben tolibálni,nyárra meg letelepítem Agárdra és nagyon nagy sportkocsi része van,így tud benne aludni a strandon...és van testvérfellépő,amire fel tud csimpaszkodni Kende.
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ideültem, hogy dobok nektek egy cuki képet, amire most akadtam rá. Olvasom Rékát ééééés, 2 hét után végrevégrevégre újra éreztem Pocibaba mocorgását :D Olyan jóóóóóóóóóóóóóó

Én nem naon értek hozzá, de úgy tudom, hogy nem minden hordozót lehet minden babakocsira rácsatlakoztatni. Hanem x hordozót y kocsira, y hordozót meg z kocsira...Vagy nem?
Nekem van egy Chicco ct 0.5 sportkocsim. Az van az autóban. Abba tök jól bele tudom cuppantani a hordozót, ha totál hátradöntöm a kocsi támláját :P Én mondjuk nem vagyok nagy furikázós.

Réka
Kocsi tényleg retro dizájn :mrgreen: De abból azért a modernebb fajta :)

KÉRDÉS:
15-36kg, autó saját biztonsági övével bekötős "nagyfiús" gyerekülést lehet az anyósülésre tenni? Légzsákkal? Hátul sajna nem fér el 3 ülés (Fiat Punto, régebbi), másik autó most nem lesz :oops: , légzsákot nem tudom, hogy ki tudják-e kapcsolni vagy mik a lehetőségek....AKinek van vmi infója, azért hálás lennék :D

És a cukikép:
Kép
Annyira ééééédes!

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Renáta! Szerintem kérdezd meg valami tényleg hozzáértőtől,mert azért nem lenne alegjobb,ha megfullasztaná a légzsák....no ne adj ISten!

ÉS valóban 80-as évek dizájjn...de nekem annyira bejön...a modern kocsik igaziból nem teszenek. A mostani p3 előtt egy plikomatikom volt HAngával, azt imádtam legjobban. Kis sötétkék kockás, valami óra,,eg mittudom én mi minden volt a huzatán...mindjárt keresek képet(már tudok feltenni:)), csak ahhoz nem volt autós ülés, azért cseréletem le,de már nagyon sajnálom,hogy nincs meg...de ez majd kárpótol:)

És rakok egy képet Agárdról,amit el is küldtem a gmailra...annyira igazi giccs...mindhárom kölköm rajta van:)
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Írtam választ, de nincs itt :shock:

Szóval ghondoltam hátha valaki találkozott már ezzel a problémával személyesen és esetleg tudja mi a dörgés. Persze utánanéztem most a dolognak alaposan. Eddig ültem a fenekemen a témában, ráérünk alapon. Des ajna nagyon szomorú infókra bukkantam :( Csak a picit tudnám előre tenni, de őt is csak elvileg, mert a légzsákunk nem kikapcsolhaltó :? Úgy fest, hogy ha nem varászolunk másik kocsit, akkor valakinek mindig itthon kell maradnia :cry: Úgy fest, hogy egy évnyi autóslét után visszaszokom a BKV-ra. Arra 10 gyerekkel is felszállhatok biztonságosan :lol: A havi nagybevásárlásokat meg megszervezem. Amikor Zsolti itthon van, majd a nagyokat itthagyom vele....
NAgyon el vagyok kámpicsorodva :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Renáta! Szerintem,ha Graco üléseket veszel,akkor középre befér a kicsi...azok olyan keskeny ülések,mint egy magasító.És végülis már Linda is beleülhet,nem? Hány kiló?
És miért nem lehet kikapcsolni a légzsákot?

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Most megnéztem és 15 kilótól van...akkora még nincs Linda..gondolom

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Jó reggelt!

RENATA! :lol: Az én férjemnek két üléses kocsija van, azzal viszi Gyöngyöt oviba, már többször találkozott rendőrrel, soha nem szóltak. Igaz, nincs is más hely benne csak a csomagtartó. Egyik barátnőm viszont a rendes kocsiban viszi a nagylányát (5) elöl, de még nem volt belőle problémája.
Jövő őszre, mire kinövik a hordozót és babaülés kell neki, viszont lehet, hogy elég lesz neki egy sima ülésmagasító, mi is ebben bízunk, hogy akkor már Gyöngyvirágnak elég lesz az ülésmagasító és úgy el fognak férni hárman.

JA, ÉS a légzsákot nem is kell kikapcsolni, ha már szemben ül a baba, csak akkor ha háttal!!!! Ez viszont biztos, valami kreszes oldalon láttam, megpróbálom megkeresni.

A hordozó 4-5 féle babakocsira tehető fel, a P3-ról még nem hallottam, mi az????
Viszont nézegettem csak vázakat, 15-20 ezer forint, egy quinny meg 30 ezer használtan, de nem csak váz, hanem nyártól már babakocsiként is funkcionálhat. Van a vaterán 2-3 db elég kedvező áron.

Rékacs, nagyon jó a giccses kép! :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


LInda nagyon ügyes, nekem Iringó már két hónapja elmúlt 2 éves, de még csak a pelenkába pisil. Napközben nincs rajta pelenka, de szól, ha kell és vissza kell adni a pelust, máshova nem hajlandó. Mondjuk nem is erőltetem, Gyöngyvirág is két és fél évesen érett meg rá.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Ja, és most már én is pártolom a zárt topicot, ugyanis a család elöl titkolt keresztneveink kiszivárogtak és csak innen mehetett az infó, máshonnan nem.

Kedves Családtagok! Innen üzenem, ha valamit nem szeretnénk elmondani, ne kutakodjatok, nem szép dolog!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Ismét én :)

Adtam egy esélyt az expressznek és képzeljétek, találtam egy tök jó maxi cosi vázat adapterrel, így nem lesz qinnym, de spóroltam! :)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Nincs egy éve, hogy Ivánnak új ülést vettünk. Nem cserélném le. Pont azért nem vettem Graco-t, mert nekem nem tűnt túl körülölelősnek. Én meg nem bízom magamban :roll: Még csak október óta vezetek....A dolog amúgy több ponton necces. Ugyan a forgalmi szerint 5 személyes, de hátul csak 2db biztonsági öv van. Nem tudom hogy működik a légzsákkikapcsolás, csak látom, hogy ez "extraként" van feltűntetve a hirdetésekben. Anyué a kocsi, csak ő ugye kiköltözött Svájca, a kocsit meg itthagyta nekünk. Ha itthon van, ő használja. Szal a cseréről nem én döntök.
A Totalcar.hu-n azt olvastam, hogy kizárólag babahordozó tehető anyósülésre vagy 150cm-nél magasabb gyerek. Ott volt egy cikk direkt a félreértések végett. Lehet, hogy a rendőr nem köt bele, de én nem érzem biztonságosnak :roll: Hiszen gondolom azért tiltja a kresz, mert nem az. Vagy mittomén. Valamit majd kihozunk.
Linda még nagyon sokára fog belenőni egy "nagylányos" ülésbe. Most 11kg és csak 86cm. Ahogy néztem azért ehhez kb. 1m magasság kell, hogy az oldalsó párnák az álláig érjenek, azaz jó helyen menjen a biztonsági öv. Mondjuk míg Iván ovban van a vásárlást el tudom kényelmesen intézni a kcisikkel :) Csak nyáron leszünk gondban, de az még odébb van, majdnem egy év :D

Böbi
Én sem vagyok az eröltetés híve! Egyiknél sem volt tudatos a dolog. Csak meleg lett, Linda popsija tiszta melegkiütés volt, így pelust bugyira cseréltük :) Volt, hogy nem akart eleinte bugyit venni. "Biztos nem szeretnéd? Még a katicásat sem? Iván sem hord pelust. Nézd, Anyun is csini bugyi van!" Nála ilyenekkel lehet hatni :D HAmár 2 napig tetszett neki, szólt, akkor nem szerttem volna félbehagyni. Szerencsére ezek a mondatom telibe találtak :) Erőszakoskodni nem akartam volna. Ivánnál is kb. így zajlott. Csak neki szeptemberben ekcémás lett a popsija. Ő nagyon ügyi volt, mert 2 nap alatt szobatiszta lett, egy hét múlva már ágytiszta is :shock: Két éves volt. Igaz, ő már 1,5 évesen képes volt rá, de egy hét után nem volt hozzá kedve :) Szerencsénk volt.

Ez nagyon durva, hogy kutakodnak a családtagok! Nem szép dolog :wink:

Réka
Húúú, bölcsisnénivel nagy mázlitok volt! Én mást tapasztaltam, anno, mikor bölcsiben dolgoztam (tanulóként). Rámszóltak a gondozónők, hogy ne vigyem ki 100x azt a kisfiút pisilni, mert úgyis csak sétáltat, nem pisil. Majd rászóltak, hogy ezt fejezze be és pisiljen a pelusba :shock: :twisted: Nem volt szavam, sajnos. De úúúúgy beszóltam volna az ilyesmikért :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Reni

A vonalzóm nem tudom sajnos, hogy kell, h mindig alul megjelenjen, így csak néha szúrom be Nektek... :roll:

Kép

Már az is eredmény nekem, hogy az avatarom immáron a saját fényképem.. :D

Lindus nagyon ügyes kis.. illetve lassan nagylány! :)))

Böbi

Én szeretem az expressz-t, onnan vettem most használt kismama-felsőt, meg farmert, és ajándékba még küldött a lány +1 felsőt, meg egy cuki babatakarót is! :)

Ha nem kaptunk volna babakocsit, én is tuti, h a neten vadásznék. Szerintem szinte mindennel így lesz, csak a bútorokat + autós babaülést néztem ki "üzletben".


Rékacs

Nekem nagyon tetszik a giccses képed, olyan szép! Én imádom ám a naplementét!
Nekem is van hasonló... Csak a háttérből még hiányoznak a Picurok..

Kép

Nagyon szépek a gyerkőceid!

A babakocsink sokan nem szeretik, tudom, kicsit nehezen irányítható, és még összecsukva is nagy helyet foglal... de én szeretem, így elsőre. Bár még csak a szobában próbáltam ki.. :lol:

Ámulok, milyen sokat tudtok az autós ülésekről.. Nekünk kis régi Ford fiestánk van, 3 ajtós, lesz vele problémánk aszem, de remélem, valahogy majd megoldjuk.
Véleményezitek nekem, hogy ez az ülés szerintetek jó lesz-e az első évben?

http://www.katibababolt.hu/index.php?termek=125

Vagy mit ajánlotok, márka, stb.?

Mi nemsokára indulunk az ajándék babaruhákért, úgyhogy reggel 8 óta le se lehet lőni, tök boldog vagyok. :D

Legyen Nektek is csodaszép napotok! 8)
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Balia, tökéletes ez a hordozó, bár nekem egy évig nem bírta sosem, kinőttek, de kb 9-10 hónapig jó.

Renáta, nekünk 9-36-os gyerekülés van! Kisebb, mint a 9-18-as, de mégis tökéletes a kisebb babáknak is, mert van benne szűkítő és nem a nagy biztonsági övvel csatolod, hanem a szűkítő saját övével, amit később ki lehet venni és akkor a nagy bizti övvel csatolod, nem tudom, érted-e! Szóval sok helyet lehet vele spórolni.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Renáta, valami ilyesmi, csak a miénk ennél is keskenyebb

http://www.teszvesz.hu/baba_mama/autosu ... 50624.html

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Renáta, íme, megtaláltam. Szóval, köthető az anyósülésre gyerekülés! Hordozó csak akkor, ha kikapcsolható a légzsák, de rendes gyerekülés tehető. Egyedül a vezető helyére nem - logikus :)

http://belsoseg.blog.hu/2010/01/06/uj_k ... niszterium

A lényeget kiemeltem:

A módosítást követően:
„(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek – a testsúlyához igazodó kialakítású – gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez – a vezető ülését kivéve – gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez – a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban – a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Balia! Szerintem biztonsági ülésnél két dolgot nézzél.
-Vagy legyen kocsiban elhelyezett adapter. Az annyit tesz,hogy van egy konzol,amit bekötsz a kocsiba és abba egy mozdulattal bepattintod az ülést. Az ilyen ülések többnyire kisebbek, nem annyira tágasak,de szuper,hogy könnyen ki tudod emelni a gyereket a kocsiból,úgy,hogy hozzá sem nyúlsz,ha mondjuk elaludt. Az ilyen adapteres pl a pegperego ülés, vagy azt hiszem amit quinnihez lehet csatlakoztatni. Meg még van jó pár. Az ilyen adapteresekhez tartozó babakocsiba szintén be tudod pattintani az ülést. Így ha bevásárolni mész, a kölköt szépen rápattintod a babakocsira és úgy tolod.
ez pl pp ülés:
http://baba-mama.teszvesz.hu/autosules/ ... 05998.html
-vagy ha bekötős az ülés,akkor legyen minnél nagyobb, kényelmesebb. Nekem pl Kende a pegperego szupr adpteres ülést szépen kinőtte három :roll: hónaposan.
Ha ez a kölköm is ilyne gyorsan gyarapszik,akkor én a pegperego ülésünket concord ultimax-ra tervezem lecserélni.
az ez:
http://baba-mama.teszvesz.hu/autosules/ ... 91446.html

Nos, osztottam egy kicsit:) remélem nem baj:)

Böbi
a P3 a pegperego P3
ez:
http://baba-mama.teszvesz.hu/babakocsi_ ... 86781.html
nekem, ilyen van,csak barna-drapp-fekete kockás
ezt lehet háttal is és szembe is bekötni. Hátránya,hogy nem vihetem be ebben az alvó gyereket,hsz ez az ülés a kocsiban marad. De én nem fogom tudni, ki-be venni az ülést,mert a kicsi középre lesz bekötve....szóval,majd szívok,ha kinövi a pp ülést

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


jaj, véletlen rányomtam a küldre
Szóval ilyenem van és ez újszülöttnek csak úgy igazán kényelmes,ha megveszem hozzá a mózest, ami 25 ezernél kezdődik használtan...nos,ezrre nem szántam, ezért vettem meg a sherpát boldogan.
De a kocsiba tutira a plikot viszem,mert nagyon kis helyet foglal összecsukva(akár a gyerekek lábánál elfér hátul) és könnyű is (8,5 kiló)
nos ismét egy kis topshop:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


találtam két tök jó képet, mikor Kende,még kicsi volt (sajnos a régi babacsinkről, a Hnagáról,nincs a gépemen,mert lementettem,de megkeresem,mert most annyira van kedvem képeket nézegetni, a kölkök meg egész jól eljátszanak....rég voltak itthon:))

Ez Apvával, így néztünk ki,ha apa is velünk vol, amúgy Hanga a kocsin ült,úgy,hogy ráraktam egy pelustáskát és azin csucsult a karfán.
Kép
ez meg mamaival a kertben, és így lehet felpakolni a hordozót:)
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


nos,teleírom az oldalt.....
most vettem észre,hogy az mai első hozzásszólásom utolsó bekezdése, méga cocncor üléshez tartozik...csak valahogy elszállt a végér :roll: :oops:

na, tényleg befejezem...nem szájalok tovább :D

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Lilla
Imádom a giccses képed! Annyira jó!!!!
A vonalzódat úgy tudod betenni az aláírásodba, hogy a profilnál az aláírás boxba bemásolod a HTML kódot, amit akkor kapsz, ha a családinet oldalán elkészíted a vonalzódat és az előnézet mellett rákattintasz a HTML kód készítésre ikonra ;)
Babahordozó: Kinek mi a fontos szempont :) Réka (és még sokan) esküsznek az isofixre, én jól megvoltam nélküle :) Nálam nem volt jó az ár/érték arány :)
Én esküszöm a Concord márkára! Ez egy nagyobb méretű kialakítás, már ami a belső teret illeti. Így a baba sokáig kényelmesen elfér benne! A súlyhatár itt is 13kg, de a lényeg nem ez. Linda 11kg, de már nem férne bele :lol: Kis husigombóc volt picinek, de 13 hónapos koráig babahordozóban utazott ;) Ivánnak már kellett a nagyobb ülés, így aztán Linda megkapta Iván kinőtt ülését, de még a hordozóban is elfért volna. Általában a babahordozókat 0-10hós korig ajánlják, a Concordot 0-15 hós korig. Volt másik féle hordozónk is, de azon én gyorsan túladtam, mert Iván folyton beleizzadt a műszálas anyaga miatt. Meg láttam, hogy a bnőm babája sokkal kényelmesebben fekszik a Concordban, mivel nagyobb. Ezeknek a huzata túlnyomó részt tiszta pamut. Ivánnak a 9-18kg-s méretre is pont a pamut huzat miatt vettünk Concord ülést. Nem csak a huzat, de az ülés kialakítása is jó szellőzést biztosít. A 15-36kg változatban már isssszonyú drága lett volna (persze most pont van akciósan annyiért, amennyiért a másik fajtát vettük :roll: ), de azért fájt a szívem.
Újonnan elég drágák, de használtan jól ki lehet fogni. Gondoltam bekukkantok, mielőtt hülyeséget írnék és találtam egy ilyet :
http://www.teszvesz.hu/baba_mama/babako ... 24213.html
Ez sztem tuti jó fogás ;)
A babahordozót azért érdemes végiggondolni, mert nem csak a kocsiban fogod valszeg használni, hanem esetleg otthon is beleteszed a babát, mikor nagyobb, hogy nézelődjön veled, mikor főzöl, teregetsz....Szal tudod benne vinni magaddal. Persze ha veszel külön pihenőszéket, akkor az kiváltja ezt a funkciót...
Babakocsi: Valóban megoszlanak a vélemények a Pierre Cardin kocsikról, de a tiétek ingyen volt :) Ha nem válik be, majd keresel olyat, ami megfelel ;) Vagy kihúzod azt a 9-10 hónapot és jöhet a sportkocsi :D Tényleg nem a legjobb az irányíthatósága, de ez első babánál nem akkora gáz. Meg van aki teljesen elégedett vele! Talán te is pont ebbe a táborba fogsz tartozni ;)
Ha már többedik gyerkőc és félkézzel kell tolni a zebrán, vagy akár az utcán, bevásárláskor a kisközértben, piacon, akkor fontos lehet az irányíthatóság ;)


Ivánnál Bergon kocsim volt, imádtam mert egy batár dög :lol: Akár 80 takaróba is belecsavarhattam a gyereket, akkor is elfért kényelmesen :D BKV-zásra nem annyira alkalmas...mert batár és 13kg. Nálunk nincs lift, se tároló, szal szempont ;) Le is szállt a mandulám :roll: Így Iván már 8 hónaposan sportkocsiban lötyögött. Az csak 6kg ;) Lindát várva meg kikönyörögtem magamnak egy csodajárgányt, ezt:
Kép
Kicsit (nagyon) ufó fazon, de arra megy amerre gondolom és mózessel együtt 6,5kg :D A hatalmas felfújható kerekek miatt meg a környékbeli "kíváló" utak krátereit sem érzi meg a gyerkőc. Két baja van, kicsi a mózeskosár (új kocsiknál mindnek :? ) és kicsi a bevásárlókosár :roll: Ezeket leszámítva szuper a cucc :lol: Szerencsére úgy egy éve van "béreletes" helyünk a földszinten :D Oké, könnyű, de lenthagyni kényelmesebb ;) Szal én annyira imádom, hogy ha csak a babakocsit nézném is borzasztóan örülök, hogy még egy pár évig használhatom :lol:
Nos Lilla, Rékával osztottunk rendesen :oops: :lol: De hátha találsz benne hasznosat és nem csupa zöldség :D



Böbi
Neked ezer hála ezért a linkért!!!!! Nagy kő esett le a szívemről :D
Ülésleírást éretm, de amink van azt nagyon szeretm, nem akarnám lecserélni csak a hely miatt, mert valójában nem lenne akkora megoldás a 3. biztonsági öv hiánya miatt :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Az adapter nem az izofix. Az izofix az autóba be van építeve egy kallangyú és arra csatlakozik a babaülés. Ahhoz a kocsit kell lecseni :D
ez a babahordozó talpa,ami a kocsiban marad és akkor nem kell a biztonsági övvel vacakolni.egyszer bekötöd atalpat és utána csak arra kell rápattintani az ülést.
Nekem ez azért nagyon fontos,mert középen lesz hátul a kicsi, és onnan nem tudnám mindig ki-be kötözni. HA meg kinövi épp azért a concord a kiszemelt amiket Renáta felsorolt. Már sanálom,hogy a nagyoknak römerre esküdtem épp. A lányomé tök műszálas és állandóan beizzad. Kednéé pamut,mert az régebbi típus és lőttem a teszveszen...feleannyiba került és jobb :?

A mózes meg igen, igaz az új kocsiknak kicsi a mózese, pont ezért annyira irigybirigyen nézegettem mindig ezeket a 80-as évek beli könnyen tolható,mégis tágas babacsikat.....de most lesz nekem is!!!!!Mondjuk ez nehéz,nem fogom kocsiba ki-be rakni,az tuti. ÉS mi kertes házban lakunk.Szóval a teraszon lesz a helye.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs, nekem isofixes a kocsi, nagyon örülök, hogy kaptunk kölcsön isofixes hordozót, mert nekem is ez a bajom, hogy középen lesz, ráadásul az én autómban a középső biztonsági öv nem 3 pontos, de isofix-szel tökéletes lesz.

Szerintem Iringó ülését is lecserélem 9-18-ról 9-36-ra és úgy tök kényelmesen el fognak férni hátul mind a hárman.

Nagyon jó áron linkeltetek hordozókat, Gyöngyvirágnak az elsőt én is használtan vettem, ezzel egyetlen bajom volt, mivel használt volt plusz még Ő, a második gyerekre tönkrement a huzata, megkopott a karfája.

Az én kislurkóm még mindig nem akar mozgolódni, pedig Iringót ekkor már éreztem.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Nos, sikeresen megérkeztünk és örömmel közlöm hogy nincs hideg... :lol:
A repülést elég nehezen birtuk, tele volt a gép, így egy széken nyomorogtam :( gyerkoc pedig mozgolodott rendesen.

Tok depis lettem az elmúlt napokban, ráadásul Apa is olyan furcsa, mintha bepanikolt volna, most mindenért én vagyok a hibás... :cry:
Na mindegy.

Látom azért itt zajlik az élet :wink: Tok jó hogy babakocsikrol ill hordozokrol van szó, igazából ilyeneket meg nem nézegettem... :oops:

Szép estet Nektek!

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Réka
Jaaaaa, én aszittem az adapterre, hogy az az isofix :oops: Értem a ti esetetekben, hogy fontos az adapter/isofix bármi, ha középen van a hordozó...

Böbi
Én nemtom, de bnőméknél is 3 gyerek után tönkrement az ülés huzata :shock: Én is használtan vettem a hordozót Ivánnál és most is ezt fogom használni. Picit fakult a huzata, de ez csak akkor látszik, ha benne van a szűkítő is :D Kicsit sajnáltam rá 5 éve a 15ezret használtan, de úgy fest megérte :D
Mocorgás: Azt mondtad fiút sejtesz :) A fiúk lustábbak :lol:

Era
Éljen a sikeres utazás!
Éééééééééééééééééééés FÉLIDŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ :lol:
Próbáljatok beszélni! Nem lehet, hogy több fázisú a dolog? Te érzékenyebb, ő kicsit pánikol? Mindkettő normális 8) Kitartás! Túl lesztek rajta ;) Drukkolok, hogy mielőbb! Tényleg, milyen nyelven beszéltek egymással? Angol?
Tök jó, akkor neked is adtunk tippeket? :)
Jutottál valamire név ügyben? Nem közös nevezőre gondolok, de legalább akadt vmi, ami neked tetszik?
Ha ki vagy akadva gyere, panaszkodj! Itt tuti megértésre találsz :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Jajj Reni de rendi vagy :oops: igazából nem szoktam panaszkodni, nem is szeretek... De őszintén szólva a tököm tele van azzal, hogy minden szaron elbögöm magam. Tudom, ez most így van... :?

Beszélni spanyolul beszélünk :D Legalább a gyerek eleve 2 nyelvet beszél majd.

Név ügyben meg mindig semmi... Ma azt vetette fel hogy a Dario milyen? :?
Na inkább hagyjuk is... :lol:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratukat!

Böbi! Teljesen mindegy, hogy Kriszti vagy Kriszta.

Reni! Linda tök ügyi a szobatisztasággal!
Sapi: vagy csápok,vagy pöttyök, a kettő együtt nekem már sok.
Mennyiért vesztegetnek egy ilyen szuper járgányt, amit most vettél?

Era! Bőgjünk együtt! Tök normális ilyenkor. Rám kb másfél-két hetente tör rám a sírhatnék, és akkor elég, ha valaki komorabban néz rám az utcán...

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Levették Kistarcsán az AFP-met, kaptam megint fejmosást, hogy nem itt kéne legyek, de levették.

Era, hány fok van most nálatok? Persze, hogy érzékenyebb vagy, szülés után még érzékenyebb leszel, aztán majd elmúlik! :)

Én most nem vagyok érzékeny, egyszer bőgtem anyósom hülyesége miatt, pedig 15 éves témáról volt szó, már megszokhattam volna, de most rosszul érintett. Egyébként nem szoktam. (családtagok biztos ezt is olvassák.... :) )

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Era
Mikor megláttam, hgy utlsó hozzászólás 5:38...mondom ki nem bírt aludni :lol: Aztán mikor láttam, hogy Te vagy...Az időeltoltódás :roll: Hány óra is az? Látom Böbi nem kímélt :D Én nem akartam írni, hogy szülés után ez a sírásdolog kicsit romlik :roll: ?iután Iván megszületett én mindenen bőgtem. De inkább mindenen meghatódva bőgtem. Bőgtem ha Zsoltira néztem, ha Ivánra néztem, ha Iván aludt, ha rámnézett, Ha Zsolti megölelt. Tiszta röhej voltam :roll: :lol: Mint egy brazil szappanopera....

Kriszta
Ezt a bkocsit még Lindának vettük 70ezerért. Van másik verziója, ami olcsóbb, de az nem felfújható kerekű és nincs szűkítő a sportrészhez. De sokan hazsnálnak olyat. Gondolom azért is, mert az egy 10-sel olcsóbb. Mondjuk én a szűkítőt nagyon hasznosnak tartom, mert anélkül egy 6hónapos lötyög a kocsiban és elégfapados érzés lehet neki :roll: A mózesben meg örülsz, ha elfér 6 hónapig. Sokan a kettő között a hordozót pattintják ilyenkor a vázra. A szűkítővel, döntve pont a hordozó formát kapod. Hordozót meg ugye nem akartunk venni hozzá. Minek, Iváné még jó volt....

Böbi
Azért elég bunkók nálatok a kh-ban :twisted: Oda tartozol, ennyi.

Én holnap megyek AFP-re. Meg dokihoz is. Most fogjuk megbezélni az Uh pontos időpontját :D Remélem augusztus 1-je jó lesz ;) AZ már nincs olyan messze :P

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Era! Sajnos igen,a bőgés nem múlik pikk-pakk. Én mondjuk most nem bőgök,de pl Hangávals zülés után 6 hét depi jött.Jonkrét, igazi elviselhetetlen,leküszdhetetlen depi...és cseppet sem tehettem ellene...pedig anynira nagyon vártam Hangát és mégis...És csak bőgtem meg szomoűrkodtam,meg szar kedvem volt egész hat hétig.Ráadásul tél is volt...és most is az lesz (én acsak tavasszal foganok :D )

Én ma voltam 20 hetes uh-n.Minden oké.. Az afp-m meg 0,99. Az azt mondták jó...a dokimhoz szerdán megyek.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Era nekem is szokott lenni ilyen időszak, de elmúlik pár nap alatt... Talán csak az utazás, az izgalmak.. :roll:

Rékacs Gratulálok a jó eredményekhez! :wink:

A héten én is elmegyek a dokimhoz, talán már ma, semmi komoly, csak valami nem komfortos, és szeretném, ha megnézné.
Persze, biztos ránéz akkor Bogyókára is, hmm, már 3 hete nem láttuk.. :roll:

Reni De cuki vagy! Még valaki imádja a giccset éljen-éljen!! :P

És köszönöm a segítséget, majd megcsinálom az aláírásom, csak most egy gyors bekukkot tartok (mh).

Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot babahordozó/ülés ügyben is Tőletek, átnézem őket!

Sok puszi, most még egy kicsit vissza kell ülnöm dolgozni.. :cry:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Jajj, Réka, ne is emlegesd a téli depit, én nem lettem depis, de hajszál híja volt. Ezért szerettem volna inkább tavaszi babát, de a Jósiten másképpen szánta :) Viszont akkor nem volt se netem, se autóm, se nagyobb gyerkőceim, így most bízom benne, hogy másképpen lesz!
Örülök, hogy odabent minden rendben van!!!!

Renáta! Látom Böbi nem kímélt! :)) Ezen nagyon jót nevettem! :lol: Az a fránya igazság, hogy nekem anno senki nem mondta, hogy a szülés után akadhatnak mélypontok is, ha mondja valaki, talán nem zuhanok meg annyira. De ígérem, ezentúl kíméletesebb leszek! :lol:

Az uram rábeszélt egy 4D-re, így végül a Praxisba megyünk mi is... Láthatom a kis gnómomat! :) Igaz, csak augusztus 5-re volt időpont, akkor már 19 hetes, 5 napos leszek, de a dokim szerint nem késő akkor sem. Viszont ha neadjaisten rosszat látnának, az amniót csak 20 hétig végzik el, nem? Dokim szerint erre ne is gondoljak, miért lenne baj?????

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Rekacs ez erdekes, 5 terhessegembol 4 marciusban fogant, minden gyerekemmel decemberre voltam kiirva! Az elsovel kemeny depi, de a 6 honap korhaznak tudtam be, meg anyosomnak, aki ugy dontott, megtanit szoptatni.
(O sosem szoptatott, en vegul mindket lanyomat 6 honapig, a koraszulottet is!)
De a masodik, mint egy alom, Szenteste elott egy nappal mentunk haza, varazslatos volt. Nem tettem a fa ala, mert orultunk, hogy elaludt, csendben, ovatosan bontottuk az ajandekokat, nehogy felebresszuk...
Most sem vagyok siros, inkabb hisztis!
Balia mi a nem komfortos? Nem vagy jol?
Era, hogyhogy szeken ultel es nem a rendes ulesen, volt helyjegyed nem?
2 het mulva megy vissza? Dario nevu haverom olaszban van..ott gyakori nev. Hat meg van idotok gondolkodni... Milyen allampolgar lesz a baba? Mexikoban teruleti elv van nem? Akkor kettos lesz igaz? Mert igy mexikoi nevet is kaphat.
Nalunk magyar allampolgar lesz (nemzetisegi elv), igy csak magyarul irhatjuk a nevet. Ezert most a Samuel a befuto, es mi majd Samunak hivjuk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, lehet, hogy már írtad, de a Te férjed magyar?

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Réka
Tök hülye vagyok és elfelejtettem vagy nem is tudjátok mi van a babátok lába között ?

Lilla
Menj el dokihoz mielőbb, mert megnyugszol :) Vagy ha vmi kezdődik, elejét veheted....
Alapból nem szeretem a giccset, de egy fotó, amin a természet látható, az nem giccs ;) A ti beállításotokat meg ki nem hagytam volna! Az buli ;)

Böbi
Persze, igazad van! Jó az, ha tudja az ember mire számíthat! Mikro Erát olvastam én is arra gondoltam, hogy lesz ez még rosszabb is....csak gondoltam nem biztos, hogy jó akkor sokkolni, mikor amúgy is mélypont van....De most talán örül, hogy még nem olyan rossz a helyzete :lol:
Amúgy ilyen esetekben felteszem a kérdést, hogy nem ezért van a védőnő??????? Ha te nem olvasol ezzel kapcsolatban, mert valóban a pocis könyvek sem emelik ki ezt :? , akkor honnan tudnád????
Ne aggódj! Nem is biztos, hogy gnóm lesz :) Ez a kép Lindáról készült a 21. héten:
Kép
Ez már nem gnóm :lol:
Dokinak igaza van!!!! Miért lenne baj????? Tisztára olyan vagy, mint a bnőm :) Paramami :lol: Minden értéked jó, nincs is miért aggódnod ;) Én a helyedben csak azért izgulnék, hogy nehogy véletlenül szemérmetlen mozdulatot tegyen a baba, mert akkor vége az izgalomnak :D

Depi: Nem hiszem, hogy az időponton múlik a dolog! Ha tavasszal szülsz, akkor is hisztis és nyűgös vagy, de akkor még várandósan :lol: Mert ugye utálod a telet, mert hosszú és alig bírod felhúzni a cipődet és amúgy is csak vergődsz az óriási pociddal, mint egy bálna :roll: Aztán baba megszületik és ha nincs olyan meleg, akkor nem ajánlják, hogy kividd egy darabig. Süt a nap, végre van 15°C, amit te odabentről nézhetsz...sztem ez sem jó ;) Én a télnek azt az elnyét látom, hogy ugyan nem lehet kivinni a babát egy darabig (meddig is?), de én sem fogok annyira kikívánkozni a hidegbe :) Baba nélkül is muszáj lenne a gyerekeket a lakásban lekötni. Én inkább attól félek, amikor jön a március, mert addigra nagyon utálom már a telet :roll: Nekem pont elég lenne a tél január végéig. Onnatól jöhetne a folyamatos melegedés, márciustól enyhe tavasz. Hm? Ideális nem :D


Málna
Húúú, nagyon jól hangzik, hogy szent este előtt haza :) Meg a többi része is!A Samu az tök jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: