Új privát üzeneted érkezett!

Pihe: megnéztem a teszveszen és a vaterán is a kismama ruhákat, volt egy kettő ami tényleg mutatós darab. Én is lementettem :-) 5. én lagziba megyünk. Bár belepréseltem magam egy régebbi ruhámba itthon, de akkora a dekoltázsom, h már engem zavar. Vettem múlt héten egy magasan záródót, de még nem jött meg. Kíváncsi leszek :-)

Nézd át őket, csak jelöld be, h névben és leírásban is keressen.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Olyan jókat írtatok, amig oviban voltam :lol:
És a képért külön köszönet, Hopihe! Pont így festek :lol: :lol: :lol:


Fairytale, nagyon szépek a ruhák!
20140901114303
 
 


Nekem a Madagaszkárból egyértelműen Melman a kedvencem, bár azt hiszem sosem lesznek olyan vékony, kecses lábaim és hosszú szempillám, mint neki :D

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Addisz ..és ne feledjük, hogy neki micsodája is van, az sem lesz már neked Kép
20140901114303
 
 


:lol:
Brunhild, tényleg, ezt el is felejtettem...:D

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Netty: köszi :) megnézegettem, tényleg vannak jók, de próba nélkül nem merek rendelni (a múltkori tapasztalatok után, mikor kb. 9 ruhából egyik rosszabbul állt, mint a másik)
Zéti hitetetlen nagy kópé! ragad rájuk az információ :)

Brunhild: nem így festesz! Nem tudsz átvágni :) láttalak már élőben!

fairytale20: a keresztelő ruha tényleg csodaszép, de a kis csíkos is tündibündi :)

Addisz: Melman tényleg nagyon cuki :) és nekünk is szép hosszú nyakunk van! :)

jjucuss:?
Gil:? jelentkezz, ha tudsz!

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe, azóta még nőttem :lol:
20140901114303
 
 


Sziasztok! Gyors helyzetjelentés még Kecskemétről.

KÜLDETÉS TELJESÍTVE, SZAKORVOS LETTEM!!!!!

JEAAAAAAAAAHHHHH!!!

Tegnap délelőtt még arról ábrándoztam, hogy van egy hónap a szülésig és mennyi mindent fogok a fiúkkal csinálni: barátok, fürdő, állatkert, vidámpark, bábszínház.

Kitaláljátok?

Ádám délutánra bárányhimlős lett. No comment. :shock:


Mindegy, otthon is eltöltjük az időt.

Puszi, indulunk Egerbe. Köszönöm mindenkinek az együttérzést és a drukkokat.

jjucuss
Eger
 
 


GRATULÁLOK!!! kérünk majd bővebb beszámolót!

hopihe79
Budapest
 
 


Jucus
ÓRIÁSI GRATULAAAAAAA! Nagyon-nagyon ügyes vagy, meglett a kitartó tanulás eredménye, szuper! Szakorvos, aztamindenit!!!
Ádámnak jobbulást, hamar lezavarjátok a bárányhimlőt és végre élvezheted Te is a nyarat :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Jjucuss, én is GRATULÁLOK! A bárányhimlőt pedig sajnálom :(
20140901114303
 
 


Jucus: Szakorovos!!! Eznemsemmi!!!!!! :) Nagyon gratulálok.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


sziasztok kérdeznék a szülés idö pontját befolyásolja ha ciklusom 5 nappal rövidebb volt?? :?:

80olgi
 
 


Elvileg igen! Nekem a védőnőm legalábbis hozzászámolta. Így mivel 5 nappal hosszabb volt, Ő 3 nappal későbbre tette.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


én hiába mondtam a védönönek tojt rá:/_ :? és az uh-iss igazolta egy
héttel nagyobb tehát nem 30 hetes vagyok hanem 31 és igy nem jul.29-re tette a szülés idö pontját hanem jul.21-24 közzé
dikinak mondtam azt mondta ö már ezzen nem variálhat,ráadásulmost gondoljátok el ha olyan lenne a párom aki nem bizik bennem még a fogantatás napja is egy héttel késöbb jött ki akkor azt mondhatná nem ö az apja de szerencsére nem ilyen de ha ugyan ez mással is igy történe szegény kismama magyrázkodhatna:/

80olgi
 
 


Olgi, elvileg számít... Az orvosoknak és védőnőknek ugye van egy korongjuk, ahol megnézik, éppen hol tartasz és mikor szülsz..de ez a korong 28 napos ciklusból indul ki, és csak tájékoztató jellegű - de hát valahonnan ki kell indulni. A neten vannak olyan kalkulátorok, ahova beírhatod a ciklusod hosszát is, vagy akár a peteérés dátumát és akkor abból számolja ki a szülés várható időpontját.. Én mindegyiknél ezt a dátumot vettem "komolyan" és eddigi szüléseim közelebb is álltak ehhez a naphoz, mint a "standard" 28 napos ciklusból kiszámolt dátumhoz :)

A "hitetlen férj"-ről pedig a a "9 hónap" című film jut eszembe (ha jól emlékszem a címre), Hugh Grant játszik benne és Robin Williams az "idióta nőgyógyász", aki elszámolja napokat és a fogantatást olyan napra hozza ki, amikor a férj el volt utazva :lol: :lol: :lol:
Aki még nem látta, nézze meg , nagyon jó :wink: :D
20140901114303
 
 


meg van lemezen :) áldatlan álapotban az a cime értem én hisz napra pontosan tudom mikor fogant mert utána többször nem voltunk együtt de hát a védönöt nem nagyon érdekelte de szülésnél peddi gondot jelenthet hisz ha tegyük fel 37 hétre születik akkor majd ugy irják h 36 hét és az kora szülöttnek számit nem?a fiam 37.hétre született és szerintem most is hamarább lesz meg érzem

80olgi
 
 


Jjucus: Gratula! (mondjuk ezt mi eddig is tudtuk, hogy sikerülni fog :D)
Leo sem jelentkzett mostanában...:(
Ciklus: nekem is rövidebb volt - 28 helyett 27. Ezek szerint nálam is előbbre lehet számítani, mint a kiírt??? :(
Bruni: szerintem nagyon csini vagy
Fairytale: olyan cukik a ruhák (na meg ti is a képen). Lányoknak annyi jó cuccot lehet venni, bezzeg a kiskrapekoknak :(
kivancsika
Budapest
 
 


Juccus gratula bárányhimlő monjon le!!!!!!!!

Már nő a pocak és kezd húrkásodni a kezecskéje is!

Kép

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Ciklus mivel nekem csak 23 naposak és tutkó a 9. napon készült Vilike ezért szerintem amikor megszületett nem 29+3 volt, hanem 30+1 azért is mondták, hogy nagy és nem a 29 hetes kornak felelt meg.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza :lol: Egyre formásabb! Már csak a lábacskái vékonyak, de biztosan nem sokáig :wink: Nagyon aranyos!
20140901114303
 
 


Klarissza! Ez nagyon jó hír, annyira örülök! Szinte átjön a gépen a boldogságod!
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy neked kelett-e hajadoni nyilatkozatot tenned szülés után, vagy elég volt az apasági,hogy az apuka nevére kerüljön Vilike?

Jucus! Ez nem volt kétséges, hogy profi vagy! Gratulálok!
A bárányhimlőn, bocs de hangosan felnevettem. A második gondolatom az volt, hogy ez valamiért nem véletlen, így kelett alakulnia, talán azért, hogy pihenhessél!?

Fairytale! Tényleg szépek vagytok!
Brunhild! :lol:

Én nagyon nehezen viselem a meleget. hőhullámaim vannak, alig kapok sokszor levegőt és mégis sikerült megfáznom. Tiszta takony vagyok, ja és leestem a lépcsőn is, igaz 1 fokot, de négykézlábra, betonra. Azért mázlim volt, de estére úgy fáj a bokám, hogy bekelett vennem algopirynt!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


gydavid csak a válási papír kellett az apasági nyilatkozat kiállításához más nem.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza! Köszi, de nem az apaságihoz kérdezem, hanem a születési anyakönyvi kivonathoz!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Gydavid :shock: Vigyázz magadra!
Nekem is nagyon melegem van, pedig én szeretem a meleget, mert nagyon fázós tipus vagyok, nyáron is képes vagyok nyitott ablaknál megfázni :? Most mégis 2 napja nyitott ablaknál alszom! :roll:
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Ma ovikiránduláson voltunk az állatkertben. Kipurcantam, de teljesen. 10.00-15.30-ig az állatkertben róttam a köröket.

jjucuss,
gratulálok. Nem is mondtad, hogy Kecskeméten leszel. Mondjuk én pont ma voltam Pesten. És milyen szakorvos lettél?

Klarissza,
nagyon aranyos Vilike. Mindig hason alszik?

Én szeretem terhesen az alakomat. Mindig azt szoktam mondani, hogy ilyenkor bűntetlenül lehetek kövér :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Készül valaki június 30 előtt szülni? Vagy én leszek az első? Szerintem én a kocsmából megyek a műtőbe. Ma azt mondta a védőnő, hogy állítólag még a szüléshez sem adják már azt az átkötős köpenyt, hanem lehetőleg vinni kell egy olyat amit utána el lehet dobni????????! Nincs pénz!
ÉSSSSSS képzeljétek a nagylányom pasizik! Lerágom az összes műkörmömet! Ha itthon vannak azért, ha máshol akkor azért. Fogalmam sincs holszabjak neki határt?????!!!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Linacska, elhiszem, nekem a 3 is sok néha (terhesen) :oops:

És szeretem a hozzáállásod, én is ezt szoktam mondogatni (gondolni) :wink:
20140901114303
 
 


Linácska! Én ugyan ezt szeretem a terhességben. Ezt is!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


gydavid: megkérdeztem az anyakönyvvezetőnket, és azt mondta, hogy azt már eltörölték, hogy a szülés után hajadonsági nyilatkozatot kell tenni, ha erre vagy kiváncsi...
kivancsika
Budapest
 
 


Kiváncsika! Igen! Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


nekem is a 9 napon készült BOTI BABA :D :D :D :D

80olgi
 
 


gydavid,
szerintem addig örülj, amíg otthon van a lányod meg a barátja, akkor legalább tuti jó helyen vannak. Apa nálunk mondta, hogy majd az összes pasit elüldözi (persze poénból), én meg mondtam, hogy na persze, én még azt is megengedem, hogy nálunk aludjon a srác, mert akkor tudom, hogy hol vannak, mit csinálnak...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


gydavid én is az anyakönyvi kivonathoz mondtam. Nálunk nem kell hajadonságit tenni se előtte se utána.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Linacska , ezek a mondatok már nálunk is elhangzottak, én meg mondtam, hogy én inkább felíratom az antibébit neki 13 évesen .. biztos ami biztos :lol: Fiaim pedig kapnak egy-egy doboz óvszert :lol:
Bendegúz ma éppen szerelmi válságban volt, elpanaszolta, hogy mégsem a kis szemüvegest szeretné elvenni feleségül...mert mindig hiányzik az oviból és megbízhatatlan :shock: Mondtam, hogy hát ezért hiányzik szegény, mert beteg..De neki nem kell olyan feleség, aki folyton beteg! :lol:

Komolyra fordítva a szót, Gydavid : ez biztos ijesztő és nehéz helyzet, mert nem tudod, hogyan állj hozzá, hogy jó legyen... :roll:
20140901114303
 
 


Brunhild: Ez mekkora!!!! :D Neki nem kell olyan feleség aki folyton beteg. :lol:
gydavid: Azta...na én is ezért akartam fiút. Azt nem félti az ember annyira talán. 13 évesen már pasiznak??? Öcsém most 13, de csak a bicajok meg a számítógépes játékok izgatják. Lányok még nem.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Fairytale..hát igen, most még vicces..de később már nem lesz az :shock: Próbáltam neki elmagyarázni , hogy ha valakit elvesz, azt betegen is szeretni kell, de hiába... :roll: :lol: Persze most még nem lehet komolyan venni, 5 éves :D , de vele még lesznek bajok, nagyon érdeklik a nők :roll: :oops: Etele lassan 9 éves, de sosem foglakozott a lányokkal, most sem különösebben, még nagyon naiv és gyerek ilyen téren...Bendegúz viszont imádja a meztelen nőket nézegetni és nagyon érdeklik a lányok :oops:
20140901114303
 
 


Jucus, gratulálok!!! Ügyes vagy nagyon!
Ádámnak jobbulást!

Klarissza, Vilike egyre szebb és erősebb!

gydavid: én hamarabb tervezek szülni :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Beájulás előtt még bejelentkezem.... ez húzós nap volt, déltől roham a melóhelyen, rohanás oviba, onnan úszásra, ott kb. 40 fok volt, rohanás haza (háromnegyed 8-kor voltunk otthon), vacsora, fürdés, hajmosás és még vasalnom kell... :twisted:

Klarissza
Tényleg hurkásodik a kis karja :)

Gydavid
Jobbulást! Azért ugye jössz szombaton?
Én is baromi nehezen viselem a meleget, sosem voltam izzadós, most meg... légszomj kerülget, lomha vagyok...
Luca még csak 7 éves, de már előre félek ettől a pasizás dologtól. Mostanság valahogy annyira fiatalon kezdik a lányok, legalábbis kívülről ezt látom. Nehéz megtalálni az arany középutat, engedni és bízni benne, de azért szemmel tartani az eseményeket.

Brunhild
Bendegúz hihetetlen fazon, milyen jól megfogalmazta, amit gondol: nincs ott a szeretett nő, akkor megbízhatatlan :D

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt!

Természetesen ma reggelre kötőhártya-gyulladással ébredtem :twisted: Remélem Zsófi nem így fog...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


80olgi írta:én hiába mondtam a védönönek tojt rá:/_ :? és az uh-iss igazolta egy
héttel nagyobb tehát nem 30 hetes vagyok hanem 31 és igy nem jul.29-re tette a szülés idö pontját hanem jul.21-24 közzé
dikinak mondtam azt mondta ö már ezzen nem variálhat,ráadásulmost gondoljátok el ha olyan lenne a párom aki nem bizik bennem még a fogantatás napja is egy héttel késöbb jött ki akkor azt mondhatná nem ö az apja de szerencsére nem ilyen de ha ugyan ez mással is igy történe szegény kismama magyrázkodhatna:/




Nem a védőnőn, és nem az orvoson múlik... a jogalkotóknál kell reklamálni!!!!!!

Annak az egy hét eltérésnek nagy gyakorlati jelentősége nincsen!!!!!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Jjucuss
Gratulálok!

Klarissza
Gyönyörű!
Lánykérés :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Farfekvés
Általában oka van.
Normális esetben a magzat egy vizel teli "hólyagban" szabadon lebeg, mivel a feje a legnehezebb része, a gravitáció segítségével az lesz a méhszáj felett (alul).

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Addisz: A meleggel hasonlóan jó a kapcsolatom nekem is. Kb 4liter vizet iszok naponta. Folyamatosan légszomjam van...egyszerűen borzalom. A melegnek örülök, mert én alapból nyár párti ember vagyok. De most még felöltözni se egyszerű úgy, hogy ne izzadjak le a sarokig.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Panndi :(
Hasad legalább jobban van?

Nekem tegnap dél óta folyton keményedik, néha fájdalmasan, a pocakom :? Mondtam is férjemnek, hogy remélem, még nem szülök.. Korán lefeküdtem, reggel megébredtem, minden rendben volt, de 10 perc után már éreztem, hogy kezdődik előlről (mármint a keményedés)..

Olgi, ha a baba súlya rendben van, szerintem az se baj, ha 36. hétre születik meg..már írtam, hogy unokatesóm mindkét gyerekét 8 hónaposan szülte meg (ha jól emlékszem pont 36. héten), de egyik sem számított koraszülöttnek, mivel 50 cm felett voltak és majdnem 4 kilósak! Amúgy most újból terhes, decemberre van kiírva, kíváncsi vagyok :)
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Klarissza: annyira édesen alszik Vilike! :)

gydavid: vigyázz magadra! a lépcsőket már én is a hasam mögül oldalról kitekintve tudom megnézni, vicces lehet kívülről látni! :)

melegtől teljesen kivagyok, rossz a légkondi. Ráadásul egy elég bicskanyitogató levél várt rám az irodában, jól kezdődik ez a nap. :(

linácska: 5,5 óra! azta!

Brunhild: hihetetlen, mennyire különbözőek a srácaid :)

Addisz: sikerült kipihenned Magad? jó kis napod volt!

hopihe79
Budapest
 
 


Szerintetek amit lehet kapni készen gátmasszázsolajat, az is ugyan olyan jó (még a korábbi témára)?
Csöppke, sajna nem találom a lapodon a keveréket, megírod az arányokat?? :oops: köszi
kivancsika
Budapest
 
 


Ja, és írsz róla valamit, hogy neked bevált-e, mármint nem volt szükség gátmetszésre? Szülésznő hogy állt a kérdéshez?
kivancsika
Budapest
 
 


KLARISSZA GYÖNYÖRÜ BABA VILIKE :D :D :D

80olgi
 
 


Klarissza, jobbnál jobb hírek! :) Annyira jó, hogy Vilike ilyen szépen fejlődik, és annyira cuki a fotón!!!, a lánykérés meg hab a tortán. És te már fogysz is, na ez irigylésre méltó ám! :lol:

Fairy, szerintem szépek a képek, és tényleg nagyon természetesek! A rucik meg nagyon édesek!

Brunhild, te is nagyon csini vagy! Bendegúz és a meztelen nők... :D :D :D

Jjucuss, hatalmas gratula!!! És milyen szakorvos lettél? :) Ööö... másik fiad volt már bárányhimlős...?

Kíváncsika, ha 1 nappal rövidebb a ciklusod, akkor 1 nappal várható korábban a szülés, legalábbis így tudom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Addisz, ugye mára kipihented magad?

Panndi :( Gyógyulj meg hamar!

Csöppke, én is szívesen vennék további infókat a gátmasszázsról, kb amiket Kíváncsika is kérdezett.

Klarissza, Netty, várjuk a fotókat!

Oké, most picit betojtam. Pici barnás cucc jött ki, de annyira pici, hogy nagyon. Ez mi lehet?! Nyákdugó tuti nem, az majd később, meg szerintem az mennyiségre több is.

2 napja meg ismét nagyon vizesedem, reggel még megvan a belső bokám, de felkelés után 1 órával már alig látszik. Polcolhatom ahova akarom, akkor sem lesz jobb. Délutánra már mindegyik cipőm szorít. :(

anabique
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: