Új privát üzeneted érkezett!

mrsleo írta:Farfekvés
Általában oka van.
Normális esetben a magzat egy vizel teli "hólyagban" szabadon lebeg, mivel a feje a legnehezebb része, a gravitáció segítségével az lesz a méhszáj felett (alul).


Hát jó. És ha oka van, akkor mi a teendő szerinted?

Amúgy én speciel nem nagyon hiszek az ilyen megfordító trükkökben, de jobb ötletem nem lévén megpróbáltam, már csak azért is, mert viccesnek tartom őket. Hanyatt fekve felemeltem a csípőmet, amennyire csak tudtam, na ez elég fárasztó volt, jó, ha 5 percet bírtam. Aztán lecseréltem az izommunkát párnára, de akkor meg úgy éreztem, hogy elhányom magam, lehet, nem vacsi után kellett volna ezzel kísérletezni. Este még előkerült a zseblámpa, de 1 perc világítás után lemerült az eleme. Szóval Berci még nem fordult be. :lol:

anabique
Budapest
 
 


Anabique: orvos vagy férjed :oops: nem látott mostanában? Ilyenkor lehet icipici vérzés, friss vagy barna....Vagy csak megeröltetted magad és egy (vissz)ér is elpattanhatott...

A gravitációról nekem az jutott eszembe, hogy akkor amelyik baba nem fordul be, annak a popsija nagyobb és nehezebb? :lol: Tudom, hogy nem vicces egy farfekvéses gyerek, de akkor is :oops: :lol:

Nekem közben itthon van nagy fiam, valami kiütések vannak rajta, suli előtt elküldtem férjemmel az orvoshoz, hadd nézze meg mi lehet..Doki nem tudja, de azt mondta, inkább maradjon itthon, úgyhogy férjem hazahozta :( Ha nem múlik el, természetesen holnap sem mehet suliba...és nem fog elmúlni, mert már hétvégén volt pár folt a homlokán, de azt hittem, a naptól vagy izzadságtól... Most ugyanolyan foltok vannak rajta, csak több, és már nem csak a homlokán, hanem fülénél, hátán, mellkasán..és viszket is neki :? Pénteken pedig mennének a Nagy Sportágválasztóra, szomorú és csalódott lesz, ha nem mehet :(
20140901114303
 
 


Amúgy a nyákdugó nem feltétlenül egy nagy "dugó", távozhat apró adagokban, piros szálakkal átszőtt fehér folyásként, nagyobb mennyiségben, vagy észrevétlenül, illetve csak a szülésnél...
Én a 3 szülésből egynél észleltem, éspedig Bendegúznál, 2 nappal szülés előtt.
20140901114303
 
 

 
 

kivancsika írta:Szerintetek amit lehet kapni készen gátmasszázsolajat, az is ugyan olyan jó (még a korábbi témára)?
Csöppke, sajna nem találom a lapodon a keveréket, megírod az arányokat?? :oops: köszi


Kivancsika:) A blogba leírtam, hogy kb milyen arányból mi kell bele:)
Katt a linkre:

Olajok, bogyók, egyebek a szüléshez:)

Egyébként lehet készen is kapni, a DM-ben masszázsolajat, ugyanezek vannak benne. Én azért veszem külön, mert pl vajúdás közben nagyon jó a muskotályzsálya olaj, ami kell a gátmasszázsolajba is, így azt külön is tudom használni.


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


kivancsika írta:Ja, és írsz róla valamit, hogy neked bevált-e, mármint nem volt szükség gátmetszésre? Szülésznő hogy állt a kérdéshez?


Nekem bevált:) Lócinál nem volt gátmetszésem, pedig gyorsan jött... A szülésznőm abszolút támogatott, a dokimnak is előre szóltam, hogy ne vágjon ha nem muszáj. Aztán vártam, hogy majd kitolásnál jön a "most ne nyomjon, sóhajtozza el a fájást", stb dolog, hogy így is védjék a gátat, de semmi ilyen nem volt, úgy nyomtam, ahogy jólesett. Ebből azt is hittem hogy tuti vágtak, de nem:) Nagyon örültem neki, és hatalmas könnyebbség volt. Szülés után már gyalog-pakkokkal mentünk le az egy emelettel lejjebb lévő kórterembe...Domkának a varrás után nem lett volna ilyen egyszerű a mozgás...


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Brunhild, nem látott egyik sem mostanában. :oops: Tegnap fájdogált az alhasam, kicsit másként, mint szokott, de akkor még nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Nem igazán hiszem, hogy nyákdugó lenne, ahhoz ez tényleg túl kevés volt (szerintem), meg tényleg túl korai is. Talán tényleg egy ér pattanhatott el?

Csöppke, a Weleda az? Épp most nézegettem én is.

anabique
Budapest
 
 


Szuper, köszi :)
És nálad teljesen bejött, nem volt gátmetszés??
kivancsika
Budapest
 
 


Ja, bocsi, mire bejelentkeztem, láttam, hogy írtál :)
kivancsika
Budapest
 
 


valakit érdekel kalkulátor?

http://adozona.hu/Gyed_Gyes_kalkulator_2011.aspx

Ana: a belső bokám nekem sem látszik :( most néztem meg. Barna folyással kapcsolatban nem kérdezed meg a dokidat?

hopihe79
Budapest
 
 


Ana, igen a Weledára gondoltam:) Pont most néztem meg hogy abban is búzacsíra-muskotályzsálya-rózsaolaj van. 3200 körül van, azt hiszem.
A héten megveszem az olajokat, összekutyulom, és nekiállok kenegetni:) A neten sokféle technikát írnak, mindenféle erős masszírtól kezdve, a lassan széthúzkodni, feszíteni stb..-ig :roll: Én nem csináltam semmi extrát, csak naponta egyszer bekentem a gátat az olajjal, hagytam hogy jól beigya, aztán letöröltem. (Én fontosnak tartom a letörést, mert ez a nedves olajos meleg közeg frankó táptalaj lehet a baciknak...de elég hamar beissza a bőr amennyit tud és kell neki :D )


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


hogy néz ki a nyákdugó? :oops:

hopihe79
Budapest
 
 


Jucuss, én is sok szeretettel gratulálok Neked!!! :lol:
Nagyon ügyes vagy, le a kalappal!!!!

Báránykádnak gyors gyógyulást!


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Anabique : engem se :wink: és egyiket sem hiányolom :oops: :lol:
Mondjuk ha fájdogált a hasad is, azért kíméld és figyeld magad...
"Fogyik" az idő, és bár elvileg még lenne kb 2 hónapunk, már bármi lehet :?
20140901114303
 
 


Hopihe, lehet egy véres nagyobb darab trutyi, lehet egy kisebb fehér folyás, piros(véres) szálakkal átszőve..jöhet egyben vagy több "részletben", lehet, hogy észreveszed, lehet hogy nem (én papíron láttam egy cérnavékony piros szálat a fehér váladékban), lehet, hogy egy héttel előbb távozik, lehet, hogy csak a szülésnél... :roll:
20140901114303
 
 


Brunhild: köszi :) pedig milyen jó lenne, ha könnyen felismerhetően kijönne, aztán rá pontosan x napra indulna be a szülés :) szeretek előre tervezni :)

hopihe79
Budapest
 
 


hópihe :)

Nekem Zsófinál egy része kijött, de jóval a szülsé előtt.

Fruzsinál 15:50-kor távozott a nyákdugó, és 21:00-kor kinn volt Fruzsi :) Szóval ebből tényleg nem lehet következtetni :roll:

Nekem mindkét lánynál volt gátmetszésem, Zsófinál alig tudtam ülni egy hét múlva is, Fruzsinál meg semmi bajom nem volt, szülés után mentem zuhanyozni, még futni is tudtam :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


panndi: futni???? :)
ahogy közeledik a szülés időpontja, egyre inkább kezdek félni, mert nem tudom, mire számíthatok :(

nem parázok, tudom, hogy minden rendben lesz, gyors és könnyű szülésem lesz, és egészséges kisbabám fog születni.

valószínűleg a fájdalomtól félek, meg attól, amit rokakoma írt, hogy kicsik, kicsik az újszülöttek, de hol, és hogy jönnek ki? :)

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe..általában ott, ahol bementek :lol: És kis szerencsével, majdnem olyan könnyen is :wink:
20140901114303
 
 


Luccus, nagyon gratulalok!!!!! :)

Hopihe, nekünk elsö gyerekeseknek azert ilyesztöbb, nem?
Fogalmam sincs, hogy hogyan kepzeljem el az egeszet? Csak haritgatom, hogy majd julius 1-töl, amikor befejezödött az egyetem es a vizsgak elkezdek lelekben keszülni, de ahogy itt olvasgatlak benneteket kezdek kicsit aggodni ...

Egyebkent ilyenkor az embert "lathatja" meg a ferje, ha mar igy felmerült a kerdes?

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Rokakoma, szerintem nem kell/szabad sem félni, sem rákészülni..majd jön, aminek jönnie kell :wink:

Ha van kedved, erőd, energiád hozzá és jól esik, utolsó pillanatig "láthat" :wink: Nekem személyesen nincs hangulatom hozzá és örülök, ha este végre lefeküdhetek és aludhatok ... :oops:
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok,hogy mire végig olvastan a felét elfelejtettem annak amit írni akartam.

Juccus:gratulálok a vizsgához!Gyerkőcnek pedig mielőbbi gyógyulást!

Klarissza,örülök a jó híreknek és gratulálok a lánykéréshez!

Én július 18-án szeretnék szülni!De tuti nem akkor fogok.

Nyákdugó nekem az elsővel ment el vagyis nála láttam nagy volt fehér vagy inkább atlátszó és olyan mint a zselé.Szülés előtt egy nappal.

Én is gátvédelemmel szültem mind a két lányomat és most is így szeretnék,de én nem kenegettem a gátat semmivel csak intim tornát végeztem.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Jucus:gratula, látod, fasza csaj vagy!!!!! Himlőből gyors gyógyulást.

Nekem akkorát vágtak, h hat hétig gyógyult. Még egy csövet is beépítettek, nagyon kellemes volt.....Bevérzett az egész fenekem, olyan volt mint a kő, és fekete..... Remélem most csak fele ennyire fog fájni, és akkor már nyert ügyem lesz.

Ez a negyedik nem alvós napom. Kipurcantam. Most fél kettőig kuksoltam, aztán fél órákat aludtam.
Ma jönnek a férjem kollegái családostul szalonnát sütni. Mindegyik felesége kismama. :P

Nyákdugó: én nem láttam az enyém, a szülőágyon mehetett el. Volt valami nagyon vizes folyásom hetekkel szülés előtt,de az nem a dugó volt, de ez is természetes.

Első szülés: volt már róla szó régebben, h sok múlik a hozzáálláson és a fájdalom elfogadásán,hiten. Na meg a genetikán. Az ismeretlentől fél az ember, és ettől még jobban fáj az, ami fáj. Ha viszont lélekben egy kicsit rákészülünk, nem pánikolunk be annyira a fájdalomtól, sokat segíthetünk magunkon. Ettől még fájni fog, még annak is akinek többedik, csak az nem mindegy, h mennyire hangoljuk rá előtte a pszichénket.

És akkor egy kép:
Kép

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty, gátmetszésed története nem hangzik túl jól :shock:
Elsőnél nekem is volt, de nem volt gondom vele, ülni is elég jól tudtam utána. Másodiknál (itthon) szakadtam, kórházban összevarrták, de nem emlékszem, hogy az is különösebb gondot okozott volna :roll: Persze egyik sem volt kellemes.... Harmadikat gátvédelemmel szültem, aminek azért nagyon örültem, hawaii volt utána, vécézni, ülni, mindent gond nélkül tudtam utána :lol: Reménykedem benne, hogy most is így lesz...

Nagyon jól nézel ki, csinos vagy és a konyhád is nagyon tetszik! :lol:
20140901114303
 
 


Reggel óta próbálok írni, de nonstop csörög a telefon :twisted: Egész múlt héten nem volt annyi hívás, mint tegnap és ma...

Panndi
A fene vinné el ezt a kötőhártya-gyulladást...! Zsófi hogy van?

Netty
Nagyon csinos vagy, tök jó ez a szerkó :) Ez a sztori nagyon durva! Csövet raktak be? Jézusom, nem is hallottam még ilyenről :roll:
Jó étvágyat a sült szalonnához ;)


Engem sem látott a férjem mostanában... :oops: Egyrészt sokszor úgy vagyok vele, mint Brunhild: örülök, hogy végre ágyba kerülök és nyugi van, másrészt nagyon zavarnak a visszerek... :roll: Párom mondta, hogy őt nem, meg nem is olyan gáz, de hát látom a tükörben...

Nyákdugóval én egyáltalán nem találkoztam, vérzéssel indult a szülésem, de az tök homogén vér volt, aztán később burkot repesztettek, onnantól feküdtem nagyjából, szóval nem láttam, mi jön ki...

Gátmetszés: bár Luca kicsi volt és lassan haladt lefelé, ennek ellenére automatikusan vágtak :( Ráadásul nem is volt kicsi (ha jól emlékszem, akkor 6 öltés) a gátseb. Egy-két napig zavart, főleg azért, mert a levegő hatására megkeményedett a cérna és a szúrt, mint a fene. A mostani szülésznőm elvileg nagyon nyitott a masszázsra, gátvédelemre, úgyhogy reménykedem.

Ezt a Weleda gátolajat megnézem, én ezt a márkát használom a pocakomra is striák ellen és eddig nagyon bevált, egy új csíkom sincs! (régi annál több :oops: )

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Ez a gátmasszázs téma engem is érdekelne.
Nekem azt mondta a szülésznő, hogy az olajból kell cseppenteni a férj két újjára (mutatót és középsőt mutatott) és azzal kell benyúlni a hüvelybe, és ot fektetett C betűt leírni. Azt mondta max 2-3 mozdulatot lehet csinálni, mert az olajat beissza az szövet.
Most akkor én nem értettem jól, és kijebb kell csinálni, vagy Csöppke mit törölsz le?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: én sosem próbáltam, de ha jól emlékszem, többféleképpen lehet...pl saját kezüleg vagy férj segítségével..kivül, vagy belül, vagy kivül-belül :roll:

A diétára fogott férjek biztos készségesen segítenének :oops: , de én akkor is kihagyom...
20140901114303
 
 


Noémi, írtam, hogy én nem csináltam a konkrét masszázst, belülre abszolút nem kentem az olajból. Kívülre kentem a gát tájékára, és ott masszíroztam be a bőrbe. Eleinte nagyon itta, akkor volt hogy napi kétszer is. Aztán egyre kevesebbet szívott be, a végén már napi egyszer elég volt. :)


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Köszi! :D

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


szerintetek mikor érdemes kifúratni a baba fülét? ismeri valaki ezt a technológiát?
http://blomdahl.ewk.hu/

Netty: nagyon csinos vagy! tök jó a nacid is, olyan lengének tűnik :)

a gátmetszés engem is érdekel :) délután megnézem ezeket az olajokat

hopihe79
Budapest
 
 


hópihe,
nem tudom ez a füllyukasztás mennyivel tud többet, mint a másik fülbelövés, szerintem jól hangzik, jó a marketingje, de manapság a legtöbb helyen így csinálják, ill. ilyen minőségű eszközökkel.
Nekünk anno 7 hetes kort javasoltak, amikor már eltelik az első 6 hét, valamennyire erősödik a baba immunrendszere, de még elég kicsi ahhoz, hogy hagyja a műveletet, ne forogjon, le lehessen stabilan fogni. Lili akkor kapta a fülbevalóját, egy védőnő csinálta szerintem ugyanígy, és nem is volt probléma vele.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hopihe, megnéztem az oldalt. Jól hangzik, de árakat sehol sem ír...

Én úgy tervez(t)em, hogy még a kórházban megpróbálom elintézni. Mindig akad egy csecsemős nővér, aki pár ezer forintért elvállalja, hogy hagyományosan kiszúrja a baba fülét. Persze csak utolsó pillanatban, hazaengedés előtt, mivel hivatalosan nem szabad... Vinni kell az arany fülbevalót, alkoholban fertőtleníteni előtte, a néni kiszúrja és beteszi .. ... Persze rá lehet fogni, hogy barbár meg gyerekkínzás... Úgy gondolom, mi sem haltunk bele, allergiásak sem lettünk :roll: :oops:

Azért ha megtudjátok, mennyibe kerül ez, légyszí írjátok meg :wink:
20140901114303
 
 


írtam Nekik emailt, ha visszajeleztek majd megírom! :)

hopihe79
Budapest
 
 



hopihe79
Budapest
 
 


Köszönöm a gratulációkat.
Háziorvostan.

Klarissza! Még mindig gyönyörű a kiscsávó. Kitartást, hamarosan minden ok lesz!

Netty! Csinos vagy és rendkívül ízléses a konyha. tetszik.

Ádám feje tiszta ragya, 1-2x belázasodik naponta, de egyébként jól bírja. Elődön még semmi, de még van 3 hete.

Voltam Uh-on. 32. hetesen 1936 gramm, nagyobb, mint az előzőek. Jó lenne, ha lenne belőle egy 3300 körüli gyerek.
Feje lent, beilleszkedve. A szülész szerint júli eleje. Nem is bánnám.

jjucuss
Eger
 
 


jjucuss: de jó! :) végre eljutottál UH-ra! :) Ádámnak jobbulást!

hopihe79
Budapest
 
 


Ja nyákdugó. Nekem is csak Ádámnál ment el, ilyen darabos, fehér-véres kevés cucc. Reggel vettem észre és aznap 10.30-kor meg is szültem.

jjucuss
Eger
 
 


Anabique
Vizesedés :cry: (meleg, terhességi hormonok)
Vérnyomásodat figyeljed!!!!!
Farfekvés: valami miatt nem tud a normális helyzetbe fordulni a baba (Ok lehet: akár a lazább uterus, a petyhüdtebb hasfal, vagy a túlzottan feszes izmok, amik akadályozzák a magzat szabad mozgását, lepény elhelyezkedése)
Fordítás erőszakolásának értelme nincsen... max. beszélni kell a gyerek fejével... hátha most még hallgat anyjára :wink:

Brunhild
Minden gyereknek a feje a legnehezebb (nehéz fejűek :lol: :lol: :lol: )
Csak valami akadályozza a megfordulást...

Nyákdugó
A zárt nyakcsatornát tölti ki. Kb. 3 cm hosszú és olyan ceruzabélnyi szélességű. Nagy mennyiségre nem kell számítani...
Olyan kicsit bővebb folyásszerű... egyébként minden ciklusban találkozik vele az ember!

Hópihe
A fájdalomérzet az agyban alakul ki... ha azt szuggerálod be magadnak, hogy fájni fog, akkor a legkisebb fájdalom is óriási lesz. DE... készülhetsz a szülésre úgy is, hogy erős méhösszehúzódásaid lesznek, amik kellemetlenek ugyan, de mindig közelebb visznek ahhoz, hogy a kisbabádat a karodban tarthassad!
És hányan átélték már! Nálunknál rossszabb körülmények között is... :wink:
Érdemes a doktorral, a szülésnővel mindent megbeszélni, KÉRDEZNI!!!!!
Az egész folyamatban te és a kisbabád a főszereplő, a ti igéyetek kell, hogy kielégüljön!!!! Nem az orvos, szülésznő kedve szerint menjen az egész!

Gátmetszés/gátvédelem
Leginkább pszichésen hatnak a különböző olajok, masszázsok... nem stresszel az ember, az izmai is lazábbak...
(szerintem, a homeopátia is a stressz-oldásán keresztül hat annál, aki hisz benne...)

Rajtam kitört a fészekrakási láz, szeretek befészkelődni az ágyba és nagyokat aludni... :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Leo, utolsó mondatod aranyét ér! Én is pont így érzek! :D :D :D
20140901114303
 
 


Pihe: jó lenne a kalkulátor, amit feltettél, csak az a baj, hogy itt még a két éves rendszerben számol, pedig már visszaállították a 3 évet... :(
kivancsika
Budapest
 
 


Kiváncsika
GYED: a gyerek 2 éves koráig jár, a 3. évben GYES-t kaphatsz...
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugye ... topicissue

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


leo,
fészekrakási láz...ez aranyos :lol:

Ebben az agyban dől el dologban szerintem sok igazság van... Nekem az első szülésem fizikailag sokkal nehezebb volt, mint a második, de mégis ezerszer jobban éltem meg. Még nem tudtam mire számíthatok, tudatlan voltam, sodródtam az eseményekkel, csináltam, amit mondtak. Néztem a ctg-t, még mindig csak 5-ös fájásokat mutatott (akkor még nem tudtam, hogy tök mindegy mennyi az érték), én meg nyugtattam magam, hogy lesz ez még ennél rosszabb is. Hát nem lett, csak egyszer megszületett Lili. Levinél meg már tudtam, hogy mi vár rám, és aggódtam rajta. Na meg stresszeltem azon, hogy mi lesz velem cukordiétában reggeli nélkül, és rosszul leszek, így minden fájásnál olyan hányingerem volt, hogy csak na.
Úgyhogy most elhatároztam, hogy ilyet még egyszer nem csinálok, két gyerek már kibújt, kibírtam, ki fogom most is :lol:

jjucuss,
ne reménykedj, Levi kb. ilyen méretekből lett 4500g :lol: Én azzal kiegyeznék, hogy ha 3-mal kezdődne, de nem hiszem, hogy így fog.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


én is szeretnék, néha a tárgyalóasztal is kényelmesnek tűnik :)

Leo: nem szugerálom be magamnak, hogy fájni fog :) csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire :) szoktak lenni méhösszehúzódásaim, pont azon gondolkoztam, hogy ezt nevezik jóslófájásnak? mert kellemetlen ugyan, de nem fáj

hopihe79
Budapest
 
 


Minden relativ... Fodrásznál pl amikor fésülnek, akaratlanul kiszöknek a könnyeim - mérgelődök is eleget miatta, nem is fáj nagyon, mégis... Tizenéves koromban baj volt a ciklusommal, nagyon fájdalmas volt (és nagyon sok vérrel, volt amikor el kellett vigyenek a sürgősségre és kaptam szurit..), olyan görcseim voltak, hogy sírtam kínomban... Ehhez képest a szüléseimet inkább kellemetlennek, mint fájdalmasnak éltem meg :roll:
20140901114303
 
 


hópihe,
egy jó dolog van a szülési fájdalomban, hogy van közte szünet. Amikor fáj, akkor tényleg nagyon fáj, de néhány 10 másodperc, 1 perc, és enyhül. A szünetekben pedig tényleg nem fáj. Na ehhez képest egy vesegörcs az már valami. Legalább úgy fáj, ha nem még jobban, és folyamatosan, szünet nélkül. Ha már volt esetleg ilyened, az reális összehasonlítási alap.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linácska: volt :) összegörnyedve tudtam kivonszolni magam pisilni

hopihe79
Budapest
 
 


hópihe,
na, valami ilyen a szülés is, csak vannak benne szünetek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nalunk a fülbevalo jutalomkent funkcionalt; en akkor kaptam, amikor hajlando voltam elaludni egyedül ... 4 evesen :) Azt hiszem, megtartom en is adukartyanak :wink:

Megnyugtato, amiket irok a szülesröl ... tenyleg! A vesegörcs leirasa sokkal felelmetesebbnek tünik :)

En alapvetöen nem felek töle, csak azon aggodom, hogy a ferjem itthon legyen es kesz legyen addigra a babaszoba (tehat ne jöjjön ket hetnel hamarabb) ...

Feszekrakas :D

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 



Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Rokakoma, én meg attól félek, hogy útban a kórházba fogok szülni, pl. autóban vagy lépcsőházban stb :lol:
20140901114303
 
 


Brunhild, nalam az egyetem kerül inkann szoba ... az biztos, hogy meg evekig beszelnenek rola :wink:

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: