Új privát üzeneted érkezett!

@nokli:
Én sosem voltam az a para mami fajta egyébként. Inkább vagyok a mértékletesség híve.
Van ismerősőm aki egy szál petrezselyem miatt is kiverte a cirkuszt a levesben mert ő attól el fog vetélni
Igazából ha jól belegondolsz ennyi erővel levegőt se vegyél mert az is tele van mindenféle káros anyaggal..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Igen... Mindig figyelek a minőségre, friss legyen amit eszek. De ennyi. Annyi dolgot összeolvas az ember a neten, bele lehet őrülni. Én hajlamos vagyok néha túlzásba esni, de aztán hamar megbeszélem magammal..
nokli
 
 


Na írtam egy litániát,erre kidobott ez a szar.Bocs csajok,de majd megírom máskor,úgy felbosszantott.Csak velem ilyen genya ez a fórum???
deiss
 
 

 
 

@deiss: Dehogy velem is.... Mindig kijelölöm, másolom aztán kattintok a küldésre... Aztán kidob, belépek, beillesztem és mehet.. Kivéve mikor elfelejtem...
nokli
 
 


Szanimanika, mi volt az orvosnál??
nokli
 
 


@nokli:
Én is így csinálom!
Köszi a kérdést,minden jó a babákkal az orvos kicsit “Fura” párom szerint,de sokkal jobb mint itt a kórházban bármelyik.Megnézett mindent, utána meg elmondta mi a helyzet mire számítsak,mondta hogy Debrecenben szülhetek és jóban van a miskolci genetikus orvossal akihez járok, tehát felváltva is mehetek hozzájuk így nem kell kéthetente 100-100km-t utaznom.Mondta 6 ikres kismamája közül 5 Miskolcról van(Van 3-asa is)!És nem kell félni csak betartani a szabályokat a kontrollal kapcsolatban.mérsékelten lehet mozogni meg a sexre is azt mondta mehet!

Nálatok Mizu?
szanimanika
 
 




szanimanika
 
 


Sziasztok! Nagyon örülök, hogy ràtaláltam a fórumra. December 30-ra vagyok kiírva az első babámmal:) Visszaolvaslak Titeket!
zsuzsinnyoo
 
 


@szanimanika:
Juj de szuper! Olyan jó ezt olvasni


Ma még fél napig fájt a fejem. Tehát 2.5napig fájt a fejem zsinórban.. Ma balga mód elfelejtettem bevenni az antibiotikumot meg a gyulladáscsökkentőt. Kitaláljátok? Megint kezd kaparni a torkom, megint kezdek berekedni
Délután töpörtyűs pogácsát sütöttem.
Holnap védőnő és végre mindjárt péntek ultrahang.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@zsuzsinnyoo:
Üdv itt

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika:
De jó! Az a lényeg, hogy minden rendben odabenn!!
nokli
 
 


@zsuzsinnyoo: Szia! Üdv köztünk! Írj majd magadról!
nokli
 
 


Sziasztok Csajok
Én már úton vagyok a dokihoz.A párom.is.bejöhet már, már várom hogy újra lássam a kis babót,és hátha kiderül a neme is
A vérvételtöl félek, illetve nem attól,csak én mindig rosszul vagyok utána.Lesáppadok,lever a víz..Szerintetek az ciki ha megkerem a dokit hogy hagy fekudjek amikor.veszi a vért?
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Dehogy ciki, aki jelzi, hogy rosszul szokott lenni annak ajánlott is lefeküdni.
Nagylányom sem bírja. Szegényt vérvétel után vagy ha sebeaülés éri fél órán át alig lehet össze kanalazni.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@lispa1217:
Persze hogy nem! Kérd meg őket,tuttira megértik! És majd írj mi volt
szanimanika
 
 


Megvolt a vizsgalat. Azt mondta a doki minden rendben, 67 mm a babó,jó szívműködés,látható orrcsont,tarkóredő 2.3mm,ami miatt egy picit parázok,nem tudom jó e,de a doki azt momdta hogy 3mmig jó..13 hetes ultrahang alapján
Megvolt a teszt is,es nem lettem rosszul,buszke vagyok magamra
Nem lattuk a nemét sajna,de azt momdta a doki h méret alapján es az ő vekemenye szerint,ő kisfiut mond, de ez csak.sotetben tapogatozas
lispa1217
 
 


@lispa1217: Ne izgulj a tarkóredő méret tökéletes :) Mi ma voltunk a 12 hetes UH-n és nekünk 2.15 volt a redőméret és arra is azt mondta az orvos, hogy teljesen normális. Nekem is ma volt vérvételem:) Neked mit mondtak mennyi idő múlva van eredmény? Na én picit attól tartok, mert a súlyom miatt ( mindig azt vallottam, hogy olyan az alakom, mint Britney Spearsnek kismamaként) sajnos magas rizikófaktort kaptam....jelentsen ez bármit is... Visszaolvastalak Titeket és örülök, hogy hasonló terhességi korban vagyunk, így meg tudjuk osztani a tapasztalatokat.  31 éves vagyok, ez az első terhességem, ami úgy érzem csodával határos módon jött össze. Szilveszterkor szedettem le a spirálomat, mellette 8 éve kezelnek pajzsmirigy alulműködéssel és egy kis IR is befigyel. Márciusban eldöntöttünk endokrinológussal is konzultálva, hogy belevágunk a férjemmel a babaprojektbe. 2 évet adtunk a dolognak, de legbelül nem hittem benne hogy természetesen összejöhet ez nekünk. Aztán áprilisban állapotos lettem:) Ez a mi történetünk. Szekszárdra járok orvoshoz, ott szeretnék majd szűlni. Sajnos nagyon alacsony a fájdalomküszöböm és bevallom őszintén rettegek a szülési fájdalomtól... nagyon császár párti vagyok, aminek az orvosom nem örül és nem támogatja a gondolataimat... van még jópár hónap picit a sorsra bízom magunkat.. Bocsánat, hogy hosszúra sikerült! Ti hogy bírjátok ezt az időt? Szerintetek a második trimeszterben javulni fog a folyamatos fáradékonyság, aluszékonyság? Ti tudjátok már a babucitok nemét?
zsuzsinnyoo
 
 


@lispa1217:
Nah ezek jó hírek?És ti kisfiút vagy kislányt szeretnétek?A végén úgy is mindegy lesz csak egészséges baba legyen!
szanimanika
 
 


Nekem egy kislány a vágyam,de ha fiú lesz,neki is ugyanúgy fogok örülni,csak tényleg egészseges legyen
lispa1217
 
 


@lispa1217: Szuper! Ne parázz a tarkó redőn, ha kinn is lenne a határértéken, ez akkor is csak egy jel LEHET!!, hogy valami nem ok. Valamint ezeket az uh eredményeket mindig együtt értelmezik a koroddal, a véreredményeddel. Az alapján határoznak meg egy számot, hogy mekkora az esélye, hogy valami genetikai gond van. A tarkóredő egyébként a magzat növekedésével nő, ezért más a határérték a különböző heteken. Ezek jó hírek, örülök nagyon!
nokli
 
 


@zsuzsinnyoo: Állítólag javul a fáradékonyság, bár a hányingerre is azt mondják, de nálam új erőre kapott.. Mi majd csak a 20 heti ultrahangon tudjuk meg a baba nemét, itt akkor mondják csak meg(Anglia), Vagy privát a 16.héttől van 4D scan, ahol megmondják. Én eljátszottam a gondolattal, hogy nem kérem, hogy mondják meg és meglepi lesz.. De úgysem bírnám ki..
nokli
 
 


Megjött a pocakos cicanacim! Vegre nem bugyiban kell flangálnom itthon...
nokli
 
 


Nahh, nem fejeztem még be, aztán elküldte.... Szóval Megjött a cicanacim, baromi nagy lett a hasam pár nap alatt, szenvedtem már nagyon, minden szorított.. Azt tudja valaki, hogy az fizikailag hogyan lehetséges, hogy kilóra nem híztam, viszont a hasam hatalmas, viszont a testem más részein nem vékonyodtam.... Ez ilyen megmagyarázhatatlan rejtély számomra..
nokli
 
 


@zsuzsinnyoo:
Szia,üdv a klubban
Nekünk két kisfiúnk lesz(lányokra gyúrtunk ,de én végtelenül hálásak vagyunk értük és örülünk nekik is) Én elvileg 16 hetes vagyok bár azt mondják a dokik inkább 17 hetes:p Engem nagyon megkínoz ez az időjárás az ikrekkel.Fujtatok mint egy ló és a szívem néha majd kiugrik a helyéről,szóval nem tudom a második trimeszterben hogy kellene ennek kinéznie, de nálam a közérzet egészében nem lett jobb csak máshogy kellemetlen.De lényeg a babák jól legyenek 5 hónapot még fejenállva is kibírok
szanimanika
 
 


@nokli:
nem tudom hogy csinálod

Nekem bugyik jöttek meg‘ma,mert már szorított meg bevágott az összes,muszáj voltam M re átállni

Ki hogy van ma?
szanimanika
 
 


@deiss: Merre vagy? Neked is most lesz valamikor az ultrahang nem?
nokli
 
 


Sziasztok! De örülök, hogy rátaláltam erre a topikra! Igaz nálam még billeg, hogy december vagy január lesz a végdátum (dec. 31 jelenleg :D), de én a decemberre szavaztam :). A második babánkat várjuk, a nagylányom már 14 éves, szóval biztosan ki is találtátok, hogy én magam sem vagyok már huszonéves, a 39-et taposom :) Nagy izgalommal várjuk a bűvös 12. hetet, a családban még senki nem tudja (persze a férjemet kivéve ;)), úgyhogy lassan kezdjük őket beavatni. Elsőként a gyerkőcöt....huhh...kíváncsi leszek mit szól hozzá.
De persze ki szeretném várni legalább a kombinált teszt eredményét. Hétfőn voltam vérvételen, a jövő hét szerdán megyek az UH-ra.
bod2a
 
 


Képzeljétek,mi megyünk vissza hétfőn Ausztriába, a párom.hamarabb kezdhet a munkahelyen..Nekem továbbra is várnom kell..Viszont ha visszamegyunk es a parom.elkezd dolgozni, nem tudom,hogy én mikor szoljak hogy babát várok..A munkatarsaim akik mar dolgoznak talalkozni akarnak velem,meg szulinapi bulizni..Mit mondjak miert nem iszok? Tuti meg latjak a hasamon is már..Ha nekik elmondom,akkor tuti kiszivárog majd a hotelban,megtudja a főnök is...Az ottani dokihoz viszont elsején van idopontom,csak akkor kapok papirt a terhességről,amit le kell adnom..most mit csinaljak? Várjam meg a vizsgalatot es utána szoljak? Vagy még elotte? Jaj nem tudom hogy lenne a jobb
lispa1217
 
 


@bod2a: Szia! Üdv köztünk! Nekem elvileg december 30 (kedden pontosítanak) és 37 vagyok(38 egy hónap múlva)
nokli
 
 


@lispa1217: Szerintem ha kérdik, ne tagadd le, de magadtól (ha nem vagy még biztos), ne mondd.. Nekem volt már olyan, hogy összefutottam egy barátnőmmel és láttam, hogy nagyon nézi a hasam, de nem kérdett semmit én meg nem mondtam.. Az alkoholra nincs ötletem..
nokli
 
 


Igen,csak a munkahelyemen is szolni kellene valamikor,csak nem tudom.h mikor..Amíg nincs munkaszerzodesem,addig ugye nem vagyok koteles szolni,viszont ők ugx várnak engem vissza,mint teljes munkaerőt..Lehet szolbom kellene elore h mi a helyzet,de hogy én ettol fuggetlenul szeretnék dolgozni..
lispa1217
 
 


@nokli:
Én detto így vagyok. Ma voltam védőnőnél egy dekát nem híztam. Igaz én eleve nagy súllyal indulok van miből elvonni.
Nagy ál 12 kg hiztam de ebből 3/4 víz volt. A kicsinél 6 kg ebből 3kg ő volt. Most is ebben reménykedem.
Amúgy mivel rendeződnek át az alkatrészek ezért is van, hogy bár nem híztál a poci viszont gyors nővekszik.

Holnap végre uh reggel 8ra van időpontom

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@lispa1217:
Gratulálok :) Ne aggódj a tarkóredő miatt, ahogy írták már többen is eleve belül van a határértéken, meg amúgy is csak a lehetőségeket tudják felmérni. Mi kismamák mindenen parázunk amúgy is. Nem tudom milyen viszonyban vagy a főnököddel, de szerintem jobb ha tőled tudj meg, mint a kiszivárgás következtében. Úgy gondolod probléma lenne ha előtte megtudnák? Nem tudom ott mi a szabály vagy szokás, csak azért kérdezem. Én szólnék, de te ismered a körülményeket. 

Én hétfőn voltam 12 hetes UH-n 13 hetesen :) Szívhang, orrcsont, tarkóredő 1,4 mm, ülőmagassága 63mm. Azt mondta a doki minden rendben,megfelelően fejlődik. Sajnos a férjem nem jöhetett be (nálunk Erdélyben még komoly megszorítások vannak sajnos), viszont a doki adott néhány fotót 3Dt is, hogy mutassam meg a leendő apának. Nagyon cuki volt. A nemét is megtudtuk, 90 százalékban kisfiú a doki szerint, nem volt túl szégyenlős a babóca :) Jövő hét közepére lesz eredménye a vérvételnek, amiatt még picit izgulok. Már azt várom, hogy végre érezhessem, hogy mozog. A rosszúlléteimet fokozza az idő, úgyhogy nekem nem múltak el még így a 14. héten sem.


  bod2a Üdv itt :)
nocinoci
 
 


@lispa1217: túl sok vesztenivalód végülis nincs. Ha elkezdessz dolgozni és utána szólsz, akkor is elküldhet szerintem. Szerintem majd ott érzed ezt. A párod mit mond?
nokli
 
 


@lispa1217: egyébként én (ha a te helyzetedben lennék) szólnék előre a főnöknek, ahogy magam ismerem, mert szeretek tisztán korrekten állni másokhoz. Aztán valószínűleg szidnám magam, ha rossz döntést hoztam.. Most is szidom magam, mert ha nem akartam volna korrekt lenni, még mindig nem tudnák a cégnél és a leépítés alatt sem lennék extra veszélyben.. Viszont akkor meg még mibdog itt izgulnék, azon hogy hogyan, mikor szóljak.. Nem egyszerű a helyzeted neked sem.
nokli
 
 


Sziasztok!Üdvözlöm az újakat is!
@nokli (#p5087423): Nem tűntem el csak kicsit besűrűsödtek a dolgok körülöttem.Sajnos nem most megyek uh-ra,még ehy hét.Minden nap dolgozom és egyre többször kell túlóráznom is sajnos.Ma lesz a nagylányom ballagása és együtt ünnepeljük a nagyfiaméval,mert az övé elmaradt a korona miatt.Szóval nem unatkozom.Napok óta esik,nagy lett a gaz is a veteményben,azt is próbálom rendezgetni.Férjem is elkezdett végre dolgozni,így munkanapjain egyedül vagyok mindenre.Hétfőn beíratkozást kell intéznem.Ráadásul megint visszajött a hányinger is meg a hasam alja is fájdogál időnként.Ez sem könnyíti meg a dolgom.Ha eszek attól vagyok rosszul,ha nem eszek,akkor meg attól.Újabban a csirke húst nem bírom megenni.Lehet szülésig maradhatok home officeban.Ennek örülök.Sokat könnyít az életemen.Szoktam olvasgatni egyébként,csak a múltkori elszállt üzenetem elvette a kedvem az írástól.
Na megint úgy jártam,hogy elszállt még elküldés előtt.Felénél mentettem,úgyhogy a másik fele titok marad,mert meg nem írom újra az tuti.A bejelentés amit még írtam,hogy sokunknak probléma,mert félti az ember az állását és ha jól tudom már védettség sincs.A felettesem jó fej és megbeszéltük,hogy a genetikai uh után jeletjük be a vezetőség és a kollégák felé,de úgy gondolom hogy nem lesz probléma belőle.Szorítok mindenkinek,hogy jól alakuljanak a dolgai és hogy elmúljanak a rosszullétek!Puszilok mindenkit!
deiss
 
 


Egyébként még mindig nehezen hiszem el,hogy kisbabám lesz.Nem is merem beleélni magam addig,amíg nem vagyunk túl a genetikain.Nem tudom levetkőzni,hogy törlés után ne félve nézzem meg a papírt.Szóval addig semmit sem veszünk,vagy készülünk.Még egy hét!!
deiss
 
 


@szanimanika:
Érdeklődnèk, hogy honnan sikerült bugyit rendelned? Nagyon küzdök már ezekekkel a vèkony pàntos, bevágós alsóneműkkel
zsuzsinnyoo
 
 


@lispa1217:
Szerintem is sokkal jobb, ha a főnököd tőled tudja meg minél előbb. Mi kisvárosban élünk ès szociális területen dolgozom, így nem volt kérdés hogy az első vérvétel utàn muszàj lesz szólnom, mert az orvosi és egèszségügyi titoktartás hagy némi kivetnivalót maga után...
zsuzsinnyoo
 
 


@bod2a: üdv a december vagy januàrban szülők körében( december 30)
zsuzsinnyoo
 
 


@zsuzsinnyoo:
Szio,H&M webshop.Szeretem ott a kismami cuccokat csak kár hogy a méretem le van fosztva:s minden vágyam egy terhes kantaros rovidnaci
Sajnos aranyárban mérik a várandós holmiját általánosságbanegy szoptatós melltartó is 8-15e, de már inkább ilyet veszek mert pár hónapra felesleges nagyobból betárazni

@lispa, szerintem is mond meg neki. Jó lesz megszabadulni ettől a tehertől.

Többiekkel mizu?ki a következő orvos/védőnő időpontos?
szanimanika
 
 


@deiss:
Tutti hogy minden rendben lesz!!!!!
szanimanika
 
 


Mi tegnap voltunk a H&Mbe..több mint 40 ezer ftot hagytunk ott..a kismama cuccok nagyon drágák..Egy nadrág 10.000 Ft..És azok ki tudja meddig lesznek jók rám,főeg ha majd hízok is
lispa1217
 
 


Na lányok most én parázok.. Tegnap éjjel lefekvés után elkezdett szúrni, nyilallni az alhasam egészen lenn. Nem olyan kicsi nyilallás volt, ha nem erős, ami ha megmozdultam erősödött. És nem múlt el pár perc alatt. Nem éreztem mondjuk görcsöt. Csak ez a szúró fájdalom. Egy óra alatt aludtam el, addig végig nyilallt. Vettem be magnéziumot 2x. Most nem érzem, viszont ha óvatosan megnyomkodom, érzékeny. Nem tudom, lehet, hogy fel hívom a kórházat. Nem tudom mennyire normális, hogy ennyire erősen fájt..
nokli
 
 


Pont tegnap volt nekem is ilyen erzesem..a bal oldalin lent..Elég erősen nyilalgatott,kicsit megijedtem,mert ilyen erosen még nem éreztem,de nálam nem tartott pár percnél tovább
lispa1217
 
 


Nálam is volt hasonló tünet a héten- én most a 11-nél tartok -, azt olvastam, hogy ezen a héten sokat nőnek a babók, naívan arra fogtam hogy biztosan amiatt van. És persze az időjárás sem nagyon kismama-barát. 

A főnökkel kapcsolatban...én egy speciális eset vagyok, mert nekem beosztottjaim is vannak. Vezetői szempontból én mindig szerettem, ha egyenesek a kollégáim és ha bármilyen munkát érintő helyzet van, akkor tudok tervezni, fel tudok rá készülni. Cserébe én is nagyomindig korrekt voltam  (legalábbis remélem, hogy ők is így érezték) mondhatni a kismamák nálam mindig privilegizált helyzetben voltak  Látom ugyanakkor a másik oldlat is, mert tudom, hogy nem minden területen akarják/tudják ezt a helyzetet jól kezelni. Szóval abszolút nem egyszerű kérdés. Egyébként - akasztják a hóhért - most én is ebben a cipőben járok az én vezetőmmel  Én a kombinált szűrés eredményét még mindenképp megvárom és nálam utána jön a bejelentés.
bod2a
 
 


https://kepkuldes.com/image/ZAKddt

Bemutatom Ribizlit. Sajnos képet sehogy nem enged másképp telóról.
Szóval Ribizli jól van, neme ismeretlen (ki hitte volna ) tarkó redő 1.8 orrcsont is szépen látszik. Eredetileg 13 hetes lennék uh méret szerint 12+3. Január 1ről december 26 lett a dátumunk,de ugye a program császár miatt ez előbb is lesz.
Labor kombi teszt letudva.
Viszont nekem most 2 cukorterhelésem lesz. Ami meglepett mert eddig nem kért duplán annak ellenére, hogy ir vagyok és tudja, hogy apukám cukros. Szóval 7.17.én 17 hetesen cukortehelés és 7.31.én uh.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Csajok megjött a kombinált teszt eredménye. Alacsony kockázat,minden rendben Egy nagy kö esett le a szívemről
lispa1217
 
 


@lispa1217: Jó hír! Örülök!
nokli
 
 


@gina9: Még egy jó hír!
nokli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: