Új privát üzeneted érkezett!

Jó befejeztem a Zorka üldögélése mondatomat :oops: :D
Szóval amíg nem ül fel magától, addig nem erőltetem!

Amúgy emiatt, h. ennyire elhúzódik az etetés, csak délután 3-4 órától tudunk kimenni kb. 6-ig :roll:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Én is a tali miatt írok:
nagyon rossz időt mond holnapra... :( :(

http://freemeteo.com/default.asp?pid=21 ... 36&nDate=1

http://www.idokep.hu/elorejelzes

Azért nekiálljak sütni a sós kifliket, hátha jobbra fordul a dolog?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Nemtom wivi :( Egy napra előre szerintem már elég jól el tudják találni..... szóval én most inkább hiszek nekik, mint nem.
De....ha holnap olyan az idő, akkor akár kifli nélkül is várunk Benneteket!!

mikegirl
 
 

 
 

hát lányok, nálunk már leszakadt az ég :(

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Itt egy szem eső nem volt (25 km-re Gödöllőtől) :lol: :lol: :lol:
BULIRA FEL!!!!!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Időjárás jelentő jelentkezik! :)

Ez általában be szokott jönni:
http://freemeteo.com/default.asp?pid=15 ... 2236&la=16

délután 2től mond enyhe esőt Gödöllő felé, de egész napra felhős szeles időt és 22-20°C körül.

Mi legyen?
Mikegirl?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Csajok! Nálunk azóta is esik, és hideg van.

Sajnos ma nem tudunk találkozni. :cry: És nem az esetleges eső miatt, hanem mert sajnos tegnap este Boginak megint elkezdett fájni a füle. :cry: :evil: Ezt már nem hiszem el, már a 2. adag anti ment le neki, és az elhagyása után 2 nappal újra fáj a füle. :evil: :cry:

Nektek jó bulizást!!! :D :D :D
Szomorkodva maradunk távol...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Gyancsi,
a már régen emlegetett 7 gabonapéppel vagy Fosfolvit kekszel nyomom meg a tápértékét a gyüminek. A főzelékekhez pedig krumplit v. husit használok erre a célra. Általában én főzök neki és ugyan úgy mint Angie Aventes pohár a mércém. 185-190-200 egy adagja. Elöszőr a 10 órait váltottam ki gyümivel majd az ebédet főzelékkel. Általában egy teáskanál cuccnövelőt teszek bele és azzal simán kibírja minimum 3 órát. Kisérletezz! Úgy is látni fogod nála mizu. Olyan 8-10 hónaposan szeretném kiváltani az uzsit valami rizspépekkel, joghurtokkal stb. Azután még sokáig szeretném megtartani a reggeli és esti/vacsi tejcsit. Szerintem elég logikusnak tünik hiszen mi is valami könyebbet eszünk/ennénk 10 óraira és nehezebbet ebédre. Ahogy említettem, minden gyerek más. Elrontani nem tudod simán lehet próbálkozni. :wink: HAJRÁ!!!!! 8)

Angie,
habtapit is lehet kapni a Guliverbe. Nagyot is, simát is és figurásat is. Majd megmutizom szerdán.

MIke,
nagyon jól éreztük magunkat. Mátéka a kocsiban tiszta csöndben volt, mintha lettargiába esett volna, hogy eljöttünk. :wink:

Rabbe,
sóska a mélyhűtőben. Hétfőn próbáljuk ki, majd beszámolok róla.

Eclipse,
hol is van pontosan az a ház. Településre gondolok.

Mindenkinek üdv!

Kép
Kép
haynii
 
 


Helló Lányok!

Navi-Mizu az allegriáddal???Én már kilábalóban vagyok a dögvészből ( kopp-kopp-kopp) :D

Haynii-Köszi, akkor kísérletezem tovább, ma vettem mindenféle kajcsikat Lilinek ( üvegeseket, olyanokat amiknek nincs szezonja így nem tudok neki frissen csinálni).....Majd beszámolok a tapasztalatokról :D.....Ja azt akartam még kérdezni, hogy milyen főzelékeket szoktál csinálni és hogyan?? ( úgy értem rántás nélkül gondolom.... :oops: )
Mert főzit még sosem adtam Lilinek.....

Tényleg van aki már adott husit???

Angie-Ma igyekeztem felmérni a bébikaja szekciót, ez a Bebivita amit a barátnőm mondott, olcsóbb , mint a Hipp, nincsen benne hozzáadott cukor és só , viszont nem Bio , ez nem tudom mennyire szempont nálad :wink:....az árak kb : Hippek olyan 0,53 és 1,13 euro között, az Alete: 0,95 és 1,29 Euro között ( a legdrágábbak azok mindg már ilyen borjúhusos komolyabb cuccok voltak, a legolcsóbb meg mondjuk egy féle zöldség pici üvegben, pl répa püré vagy sütőtök püré), és akkor a Bebivita 0,83 és 1,15 között ( itt is a legdrágább az egy pulykahusos, paradicsomos kajcsi volt)

Csajok nagyon várom a képes beszámolókat a mai szuperbuliról :D

Mi tegnap óta egyedül vagyunk Lilivel, mert Apa hazament a legjobb barátjának a 30-ik szülinapjára és csak holnap jön :wink:

Na további szép estét mindenkinek!

Pusz
Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Jó reggelt!!!

Tegnapi parti beszámoló, egyelőre képek nélkül:
Az eső szakadt, de nem is akárhogyan. De a pasik hősiesen kitartottak. Egy napernyő alatt szorongva, de megfőzték a husit kint a kertben. Olyan volt a látvány, mint a Gomba alatt című mesében. :lol: Szóval gulyás helyett pöri lett a menü, lakásban főtt újburgonyával.
A nappalit reggel átrendeztem, bútortoszigálás, miegymás, és azért valahogy csak elfértünk. Volt alvás a teraszon babakocsiban - amikor épp nem esett, de még a fürdőszobában is utazóágyban :D
Eta, Janka szundított egy nagyot hazafelé? Pici lánykádnak nem jött be ott nálunk :( Sajnáltam a balesetet, ami miatt hosszú volt ide az utatok, és kevesebb időt tudtatok itt eltölteni.
Képeket dobok majd, csak még nincs letöltve.

Hajni - Máté és a letargia :lol: :lol: Én is akarok még olyan habtapit venni, akkor majd elmegyünk a Gulliverbe.

Lucuzs - hogy van Bogi füle? Sajnáltam, hogy nem tudtok jönni, de akkor majd megyünk mi Sopronba!!!! Tényleg, időpont van már?

Nav - nem csináltatsz allergia tesztet? Csak hogy tudjad, merre hány méter.....
Hajhullásra én hónapot óta neo ferro folgammát eszem, napi 1-et. Meg persze napi 1 elevitet, de ez önmagában hajhullás szempontjából sz.rt sem ér.

Ancsa - Gyönyörűek vagytok - néztelek benneteket facebook-on is. Remélem like-oltam!!!

Adélka ma 7 hónapos. Ebére már húsos kaja lesz!!!! Délelőtt pedig elmegyünk a központba gyereknapozni.

Szép napot mindenkinek! Puszi!

mikegirl
 
 


MIke: Fantasztikusan éóreztük magunkat!!!!!! Köszönjük!!!

rabbe78
 
 


Sziasztok Lányok!

Haynii,
Úriba költözünk, ez egy gyönyörűszép község Sülysáptól 5km-re.

Gyancsi,
ez tényleg a mienk, holnapután szerződünk.

Lekopogom hátra, már csak 1 vizsgám van hátra.... :D

Sajnálom hogy nem tudtunk menni a talira, biztosan szuper lehetett még a rossz idő ellenére is.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Mikegirl
Köszönjük a vendéglátást nagyon jól éreztük magunkat! :)
Várom majd a fotókat! :)


Képzeljétek a fél lépcsőház beteg! :( :( Felütötte a fejét ez a hányásos-hasmenéses nyavalya! Most retteghetek, h mi ne kapjuk el! :( :( :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Halihooo,

szóval ilyen jó idő kellett volna nektek szombatra! :roll: :D
Képeket akarok!!!!! most!!! :lol:

Ancsa, örülök, h. jobban vagy! És köszike, én is javulok már, a jó hír pedig, hogy nem allergia!!!! Azaz lehet, hogy az is volt benne, de ez inkább egy f@sza kis vírus, amit onnan tudok, h. a torokkaparásból jó kis torokfájás és köhögés lett, ami már szakad fel és egyre kevesebbet is fújom az orrom. Huhhh, azért jobb mintha vmi szénanátha lenne, mert azért az nagy szívás :twisted:
Mi már eszünk husit! De kizárólag almával együtt... nálunk az alma a Jolly Joker :D

Májki, tehát nem megyek allergológushoz :D Gondolom, találna mindenféle nyavalyát, aztán én meg azonnal produkálnám is a tüneteket :roll: :)

Hajnii, úúú bakker te is de ügyes vagy ezzel a hozzátápival! Az eddigi (már vagy 5 egész napja így volt :lol: ) napirendünk ma felborult :roll: Úgyhogy ma nem lesz tízórai, ugyanis alszik, hanem ebéddel nyitunk, aztán majd uzsira kap gyümit gabonapéppel. Eddig 11-nél előbb nem aludt el és 10-kor gyümiztünk, de most már 10 óta alszik.... Már nem is izgatom magam, tömöm, amikor csak tudom :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Wivi, ne rettegj, mert akkor könnyebben elkapjátok ti is! Csak pozitívan! Képzelj el egy fehér burkot (mint mondjuk az aura) magatok köré és higgyél benne, hogy meg sem közelíthet benneteket semmilyen betegség!
Én beszélek, mi, aki most lábal ki a nyavalyából... de nem is képzeltem magam köré semmit :oops: :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Mi is eszünk husit, nálunk egy kanál Sinlac a jolly joker, hogy lecsússzon bármi. Aztán igyekszem majd hanyagolni.
Az örök, nagy kedvenc a banános-babakekszes rizs.

Tudjátok minek örülök, de nagyon, hogy végre vége a tetű VV-nek meg a "szerelem a legfölsőbb szinteken"-nek, na az már végleg lecsapta nálam a biztosítékot. És elképesztő, hogy fél évig lehetett tolni azt a gusztustalan, féreg, fogyatékos kérdőjel formájú balekosz sose-tosz-t a nézők arcába :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
hányinger

az a lényeg, hogy a veronika, saját mondása szerint "kompetivizál" vele :lol: :lol: :lol:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Helló csajok!
Én is várom a fotókat, és Nyáron irány a mini tali Gödöllőn! Várom már én is, hogy legalább egy párotokkal megismerkedjek, no meg, hogy meg-gyöntöljem a babákat :)

eclipse! Úri? Az tök szép hely lehet, már, amennyire én látom a neten, olyan jó lesz végre a sajátotokban lakni!! Csak azt ne feledd, hogy egy kertes ház sosincs teljesen kész, én ebbe a hibába estem, és nehéz volt beletörődni, hogy nincs mindig minden kész, rendben...


Ancsa! Nagyon szépek vagytok :) Apának csak úgy kell hesegetni a két csajtól az udvarlókat, mi?? :)
Én a főzést a krumpli-répával kezdtem, meg már adtam Jankának krumpli-salátát is, mert anyáéknak van már a kertben. És, bármennyire utálom, főztem csirkemájat is. Ette, nagyon ízlett neki. (bár én öklendeztem)
De én szoktam olyat csinálni, hogy pl sütőtökhöz, amit a boltban veszek hozzáfőzök répát.

Kép
ebba
 
 


Csajok nekem most szállt el másodszor amit írtam!!!!!!!!
Áááááááááááá!!!!!!!! Kizárt, hogy mégegyszer begépeljem, úgyhogy most csak beköszönök, aztán majd jövök ám!
berni01
 
 


HALI!

Hát Igen, Májki! KÖSZI A VENDÉGLÁTÁST! Én szuperül éreztem magam, bár meglehetősen kevesen .
Hát elég családias volt a hangulat. Gizus majd kinövi ezt a mindenben részt akarok venni korszakot, és akor majd talán aludni is fog :) Nem a hellyel volt a problem, az tuti csúcsszuper.

Képek????
Csinált egyáltalán valaki??? Rabbe Te ugye?? MI a hirtelen indulásban, hogy akkor most mégis megyünk, a fénykézőt itt hagytuk.

Angie:
Ma találkoztam az unokatesómmal( a gyógytornász- masszőr) Na ő masszírozta egy kicsit, ééés a délután szerinted mi történt?????
Meglebbentettük Gizus előtt a cumiját és ÁTFORDULT!!!!!!!

Szóval megnyugtatott, hogy jó ez így, mert igy még otthagyhatom ahova letettem! És jól lecseszett hogy ne ültessem, még akor sem ha üvölt, és azt szeretné:)

Ja és a mai nappal megoldódott az etetőszék- kérdés is. az unokatesóm kisfia kinőtte, így ma el is hoztam a széket.
Szóval ma elég jó kis napunk volt :))))

PUSZI MINDENKINEK!!!

Eclipse: érted már nekünk miért nincs tv-nk??? :lol: :roll:

Kép
Kép
eta
 
 


Kicsit én is beugrottam, bár ma horror napunk volt, ellentétben Etával. Zsombor gyakorlatilag átüvöltötte a napot. Nem tudom, milyen baja lehetett, de ahogy letettem, torkaszakadtából el kezdett üvölteni, úgy hogy ezek után el tudjátok képzelni, hogy milyen reggelim és ebédem volt. Amíg aludt, sikerült mosni, és kiporszívózni, aztán ennyiből állt a napom.

Tali nagyon jó volt, csináltam pár képet, gőzöm sincs, hogy sikerültek. Majd ha egyszer sikerül feltölteni a gépre, megosztom veletek.

Eta!
Gratula Gizus átfordulásához. Láttam én, hogy jól mozog az a lány! És én is arra gondoltam, hogy nem kellene neki még ülni, de nem akartam ott osztani az észt. Zsombor már stabilan ücsörög, már magától fel akar ülni, így néha hagyom, de mi is inkább vízszintesben nyomulunk. Ja, és idősebb is Gizustól, így talán nem annyira gáz már nála az ülés.

Hajni!
Lehet, hogy beugrok a héten a Guliverbe, és körülnézek. A weboldalukon csak mintásat láttam. Te láttál simát is?

Megyek, mert szivacs az agyam, annyi bömbit hallgattam ma.
Jó éjt!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Navi
köszi! Nagyon próbálom pozitívan kezelni.
Viszont ami szörnyű, h ma már 4kakis pelus volt az 1helyett. És egészen híg kifolyós kaka... :(
Remélem csak a foga miatt!
Ügyes vagy a hozzátápival! Hajrá napirend! :) (Nekünk is ez álom. )

Eta
Grat a forgáshoz! Ügyes Gizus nagyon!

Angie
Sajnálom a nehéz napotokat! :( Remélem ma már jobba helyzet!

Ebba
Hogy bírod egyedül?
Én is így csinálom. Ha valaminek még nincs szezonja, vagy nincs a hűtőbe tavalyi, akkor üvegeset keverek pl. krumplihoz. :)

Eclipse
Van egy nagyon rossz hírem Neked: Láttam a valóvilág 5 szereplő kereső hirdetését. Nincs menekvés! :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Hajni, Angie, Rabbe, Mikegirl
Mióta hazajöttem a taliról azon agyalok, amit mondtatok, h minél előbb volán mögé kellene ülnöm. Néztem a buszokat és nagyon macerás eljutnom Angiékhoz, azt meg nem szeretném, h ekkora kitérőt kelljen tennie, tehát az egyetlen megoldás, h tudjak menni talira az az, h újra vezetni kezdek.
Szóval: adjatok pár hetet és csatlakozom a talikhoz! Most hétvégén megyünk anyósékhoz és lebeszéltem Párommal, h hazafelé ha elhagytuk Pestet megpróbálok vezetni kicsit. Majd nagyon drukkoljatok! :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Hozzátápi:
Aki adott már joghurtot: milyet adtatok? Mármint: Danone natur joghurt, vagy?
Milyen gyakran adtok húst? (Mert én kb. 2-3naponta)

Fellelkesültem mikor beszéltük a cukkinit. Szépen megfőztem krumplival répával, leturmixoltam. Nagyon szép színe és jó íze volt erre a gyermekem annyit mondot, h: Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Még a hideg is kirázta. :(
Kénytelen voltam valami üvegeset adni neki gyorsan. Így még nem jártam. Nincs sikere a cukkininak... :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Csajok!

Eclipse - ha úgy adódik, akkor bármelyik héten összefuthatunk. Szerdánként vannak a heti összeröffenések, és most már mindig máshol tartjuk. Szóval ha a ház dolgai engedik, vmelyik héten eljöhetnél.
Adél is nagy banán rajongó!

Wivi - reméljük, elkerül benneteket ez a betegség!
Vezetés - nagggyon helyes! :D Gondolj arra, hogy minél önállóbb vagy, és minél kevésbé vagy bárkire is ráutalva, annál jobb.
Ráadásul ez a félelem csak vezetéssel gyűrhető le. Magától csak úgy, nem szűnik.
Joghurt: Adél még nem kapott. Atinak annó sima natúr joghurtot vettem, és én kevergettem bele a gyümiket.
Hát így járt a cukkini :lol:
Én meg a főzésre lelkesültem fel. Na jó, még csak lightosan nyomom :lol: :lol: Banán konzervhez raktam saját készítésű bio rizst meg meggyet. És picit darabosra hagytam, nem volt az a nagyon folyós pép. Első nap zavarta Adélt, második nap meg már kétszer annyit evett belőle. Most pedig fő a csirkehusi, ezt most belenyomom egy konzerv kajába ugyan :oops: , de már tervezem a továbbfejlődést.

Nav - hurrá, nem allergia! :D

Eta - igen, a lelkesedés erősen csökken, a topicból sokan elmaradoznak, már most.
Az átforduláshoz gratula!!!!!!! :lol:
Sirály egy napotok volt az a hétfő :wink:

Mi tegnap Adéllal az Ikeába ebédeltünk, ott találkoztam néhány volt kollégámmal. Aztán irány a nőgyogyi, bogyóreceptért, amit gyors ki is váltottam. Hazafelé rohanás, szopi otthon, aztán rohanás az oviba Atiért. És én olyan szinten elfáradtam, hogy fél 12-től úton voltunk kb. fél 5-ig, hogy este alig bírtam járni. Fél 10-kor fel is lőtték a pizsimet. Hát nekem ez volt a hétfő.

Na pussz

mikegirl
 
 


wivi! Nekem azt mondta a védőnő, hogy egy héten 5-6 nap adjak husit is, és 1x májat. Ill. abban már a máj benne van. Ma salátát meg krumplit evett Janka főtt husival. Én lefagyasztottam kicsi adagokban, így nem kell állandóan húst főzni. Szoktam olyat is, hogy a konzervhez keverem. meg régebben írtam itt, hogy vettem gesztenyét fagyasztva, és azzal keverem a húst. imádja.

eta! Látod? Ügyi kiscsajod van!! Nincs tv? Azta!!! (na épp nem maradsz le semmiről, én is csak este zajnak kapcsolom be.. De Csabim nagy Spektrum meg National rajongó. Azt viszont nem engedem hogy csak úgy nézze Jankával.

Akkor most nincs a talitokról kép????

Kép
ebba
 
 


mike! lemaradt, hogy azért irigyellek az Ikea miatt!!!! imádom, és nem tudom, mikor fogok oda eljutni, Miskolcon nincs, Csabi meg utálja Pestet. Az öcsém is hazaköltözött onnan..tehát felejtős, csak néha, ha nagyon hiányzik, megnézem a honlapot. 8pedig csomó minden kellene) Mikor lesz új katalógus? Na jó, befogom az Ikeázást :)

Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Élünk mi is, csak nem nagyon jutok gép elé. Általában megnézem a leveleimet, meg persze Titeket :wink: , aztán megyek is a dolgomra. De most Apa Olivérezik, szóval, gondoltam írok pár sort.

Csak kapkodom a fejem, hogy Ti már mennyi mindent esztek!!! Mi 2 hete kezdtük, szóval a választék még kevés, de egyre bővül, ahogy telnek a napok :D ! Eddig mindent elfogadott, amivel kínáltam, remélem így is marad!!!

Rólunk annyi, hogy már kint van két foga, most úgy látom, hogy egyszerre több is készülődik. Voltunk múlt héten wellnes hétvégén, előtte pedig élményfürdőbe. Nagyon élvezte, azóta áldott jó gyerek is lett, szépen telnek a napjaink! 8)

A képek szuperek, gyönyörűek a babák!!!! Majd később megpróbálok én is feltenni egy párat!
Próbálok ezután már gyakrabban jönni, és nem csak olvasni, persze ha még visszafogadtok :oops: !

Millió puszi mindenkinek!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Jó reggelt!
Akkor, ha nem bánjátok, az ígért képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Bocs, hogy sok lett, de nem tudtam választani :oops: !
Szép napot, puszi

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Sziasztok!

Gyancsi,
a főzeléket úgy csinálom, hogy megpárolom a zöldséget a hússal majd dobok hozzá egy kávéskanál olajat és ha kell akkor egy kanál tápit (ezt hívom én baby rántásnak :wink: ).

Wivi,
hajrá, előre!!!!!

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok!

Ati tegnap este hányt. :( Szóval mi bekaptuk azt a fránya vírust.

Hajni
Sajnálom, hogy így alakult. De minden rosszban van valami jó. Ha ma odaviszem a vírust, akkor még másik három családot fertőzök meg. így ez most elmaradt. (Mert hogy én is elég neccesnek érzem a hasam.) Igaz a szuper tali is, amit nagyon-nagyon sajnálok, dehát fő az egészség, meg a gyors gyógyulás.

Ninin, nagyon szépek vagytok, jó, hogy benéztél.

Taliról azért van egy-két kép, majd dobok.

Lucuzs - Bogi fülével mi a helyzet?

Puszi mindenkinek!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak gyorsan, mert nagyon nyifis Balázs, már napok óta nyűgösebb. Két tippem van, az egyik, hogy hétfőn volt utoljára kaka, a másik meg, hogy jön az 5. és 6. foga egyszerre. :shock: :(

Kérdés:
Hogyan kell/lehet adni a meggyet? Héját is beleturmixolhatom? Vagy csak a húsát?
Ja, és még milyen gyümik hajtanak? Komolyan úgy érzem magam, mint aki az első gyerekét neveli. :oops:
Na jó, azt tudom, hogy a barack, de sajna csak banánnal keverve van itthon, az meg fog.
Ötlet?

Tali szuper lehetett, még az eső ellenére is. Sajnáltuk, hogy nem mehettünk. :(

Bogi füle szerencsére jobban van. Tegnap volt apával a dokinőnél, megnézte, azt mondta már nem gennyes, már savós a gyulladás, ami jobb. De még kell neki idő, mire teljesen rendbe jön. Legalább már nem kell anti!!!

Most rohanok, mert porszívózni meg főzni kell, és Balázs épp elvan a járókában! :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


lucuzs! Én úgy csinálom, hogy az almareszelőn kezdem reszelgetni, és akkor a héját kihalászom meg persze a magot is. Ne várj elsőre csodát, Janka fintorgott, almával adtam :)
Melyik hajt? alma, de nem mindenkinél, szilva!! meggy

http://www.mamanet.hu/egeszseg/zoldseg/ ... lcsok.html

Kép
ebba
 
 


Oli nagyon cuki! Ti is jártok uszizni?

Kérdés: 2 napja nyíg Janka, nem sír, csak sehol sincs el....Az idegeimre megy......... Ötlet? Nem eszik, nem alszik, nem iszik, keveset van egyedül el, és nyíg!!!!!

Kép
ebba
 
 


Köszi Lányok, igyekszem! :)

Lucuzs
A szilva tutira. De segít amúgy hosszabb távon ha zöldeket adsz.: pl. saláta, sóska, spenót stb. És nálunk, amikor bevezettem az olajat az is lágyított kicsit.

Meggy: én adom a héjat is amikor picit főzők rajta, amikor nyersen akkor pedig kiszürcsögi a héjából és az anyáé! :D :)

Mikegirl
Nagyon sajnálom! :( :( :(
Nálunk 6 kakis pelusnál megállt tegnap a dolog úgy tűnik. (kopp-kopp-kopp)
Remélem "csak" a foga volt.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Ebba
Remélem a front, az oka, vagy csak a gyerekeink összebeszéltek, h "kinyírjanak" minket! Barni dettó.... :roll: :?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Tutira összebeszéltek a gyerekeink, mert nálunk olyan szinten megy a hiszti vasárnap óta, hogy még mellettem sincs el, hanem csak az ölemben. Ha lerakom, és pisilni megyek, vagy netán véletlenül reggelizni vagy ebédelni szeretnék, akkor leüvölti az eget is, amíg újból fel nem veszem. A kajával is cirkuszol. El is menekültünk otthonról, így hogy a tali elmaradt, egy kicsit eljöttem anyuékhoz, hogy levegőt vegyek a hét második feléhez. Elintézni valóm is van, és így anyu segítségével könnyebb lesz.

Lucus és minden nehezen kakiló baba anyukája!
Zsombor nagyon nehezen tudott kakálni. Tiszta bogyós volt minden széklete, de én, ha egy nap kimaradt, meghőmérőztem, mert nem akartam, hogy még jobban összeálljon. Közben nagyon odafigyelek a kajájára, és talán kijelenthetem, hogy már több mint egy hete szépeket kakil teljesen egyedül (napi kétszer!!!). Banánt csak nagyon ritkán adok, és ha adok is, összekeverem valami székletlazító gyümivel, és a főzeléke aznap sok paradicsomot tartalmaz. Leírom, hogy miket adj neki nagy-nagy mennyiségekben: őszi és sárgabarack, szilva, meggy, körte, sütőtök, PARADICSOM (Zsombort ez rakta rendbe), zöldbab. Saláta, spenót, sóska, de ezekből hetente csak egyszer adhatsz a magas nitrittartalom miatt. Ha házilag csinálod, akkor krumplival, egy kis répával keverd (pipihusival, ha már adsz neki). A meggyet pedig próbáld úgy csinálni, ahogy Mike is írta. Főzzél rizst jó pépesre, és turmixold össze meggyel. A héját is nyugodtan benne hagyhatod, ha nem volt hasfájós Balázs. Egy karika banánt is hozzáadhatsz, hogy édesítse meg, de a meggy legyen lényegesen több mint a banán és rizs együtt. És szerintem ne hagyd hogy ilyen sokáig ne kakiljon. A hőmérőzéshez NEM lehet hozzászokni. Én Zsombort szélcsöveztem a hasfájós időszakában (5 hónapos koráig!!), mert sokat segített rajta, és nem szokta meg. Ügyesen kakil egyedül. Ha sokáig nem kakil (a már szilárd kaját is fogyasztó gyerek), a vastagbélben minden nedvesség kiszívódik a székletből, és még nehezebben tudja kinyomni. Szerintem segíts neki, amíg be nem áll és nem rendeződik az állaga. Ha fenti gyümölcsöket és zöldségeket nyomatod neki, tutira rendbe fog jönni. Nálunk is ez volt.

Vivi!
Örülök a döntésednek. Hidd el, csak így lehet ezt a fajta félelmet legyűrni. Én már egyszer végigcsináltam. Előbb-utóbb úgyis szükséged lett volna a vezetésre, mert másképp a mai világban nehéz megoldani a családi logisztikát.

Ninin!
Nagyon édes Olivér. Az a sok labda otthon van? Már én is gondolkoztam rajta, hogy veszek. Szereti Olivér?

Hajni!
Remélem, kajával nem készültél. Jövő szerdán dupla gőzzel bulizunk :lol: Utána szerda az enyém, és már kitaláltam, hogy mit eszünk:wink: Megpróbálok ma eljutni a Guliverbe, de ha esetleg nem sikerül, nagy kérés lenne, hogy pénteken vegyél nekem egy gurigát?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Mike: jobbulást Atinak! Gyógyuljatok meg hamar!!!!

Lucuzs: Boginak is gyors gyógyulást!!!

Ebba: nem járunk úszni, mert nyáron itt a környéken nem tartanak babaúszást, majd csak ősszel :( ! Hétvégén készültek a képek, tök jó wellnes szállodában voltunk, ott pancsiztak a fiúk!

Angie: igen, itthon van ez a rengeteg labda, nemrég vettük a tesco-ban. Olivér szerencsére jól elvan velük, meg tudja fogni egy kézzel is, szépen belesimul a tenyerébe.

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Csajok! Köszi a tippeket!!! Megyek is meggyet szedni! :lol:

Angie! Megpróbálom kihajtani belőle valami gyümölccsel, aztán ha nem sikerül jöhet a hőmérő. Bár bevallom kicsit tartok tőle, még sosem csináltam, Boginál sem.
Nem is értem mi történt most Balázzsal, mert míg csak szopi volt napi 3-4 pelus tele lett, és hozzátápival sem volt gondunk, minden nap volt kaka, legalább egyszer, és az állaga is normális pépes. Passz...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ebba! Janka babának utólagos hatalmas puszi névnapjára! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok Lányok,

Olvastam-olvastam de nem jutottam a végére. Azt látom, h a tali jól sikerült, mi erről is lemaradtunk, sajnos… :-( A húgom szülinapja volt…
A babák gyönyörűek, de ez nem is lehet másként, és látom Gizus is átfordult!!! :-D
A napokban Bobó is hisztis és nem könnyű ide-oda pakolgatni a közel 11 kg-os hab testét. :-D Kis hisztis lett, ha nem az van, vagy nem akkor amikor Ő akarja akkor jön a biggyesztés, a grimasz és a hiszti.
Két foga van és gyanítom a fenti kettő is készülődik, már teljesen átlátszik a kis éle. A főzelékeket a napokban nem eszi, és mivel a védőnő azt tanácsolta ne keverjek bele édeset, így azzal még nem próbálkoztam, de lehet holnap már az lesz, mert a gyümikből megeszi 180-at is, de a főzinél szájzárat kap. :-D
Ti tesztek a krumplihoz sót? Vagy olajat használtok? Mióta főzit eszik, vagy épp nem, azóta neki is nagyon megváltozott a kakija… ha nem kap de. és du. gyümit akkor meg is fogja az ebédre adott főzi. Erre is annyit mondott, h a banánt kerüljük, ill egy-két csepp olajat tegyek bele.
Tanácsot kérnék, már napok óta gondolkodom, h adjak e neki olyan pórból tejberizst, különböző ízesítések vannak, de eddig még eszembe sem jutott, h keverjek neki. Ti milyen más desszertet adtok a gyümin kívül? Láttam, h vannak kész babakekszes desszertek is, van aki kóstolta(tatta) már?
1ébként Bobó továbbra is 2 óránkét szopizik, ill 3x eszik. Arról nem is beszélve, h nagyjából egész éjszaka szopizik, így kb annyi tejem van, h még a 6os ikreknek is sok lenne. :-)
Forog mindkét irányba és kb ennyi. Ülni már stabilan ül, de én nem szeretem, így nem hagyom sokat…
Na loptam az ötleteket, beszerzek, gesztenyét, meggyet, cukkinit, céklát, salátát és kotyvasztok. Ezeket még nem kóstolta. A húst már mindenki bevezette?
Na ennyi voltam, puszi mindenkinek!!! Aztán olvasni olvasok, és remélhetőleg írni is tudok minél hamarabb :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Mostanra alszik mindkét gyerkőc, bár szerintem Patrik hamarosan jelentkezik :oops:
Éjszakáink továbbra is szokásosak illetve kicsit romlott a helyzet, mert megvan az éjjeli 5-6 szopi csak van amikor nem akarja azt sem elfogadni nyűglöik pár percet majd végül mégiscsak cicicn alszik vissza.
Nappal: továbbra sem alszik, viszont elég jól megy a hozzátápink az elmúlt hét alatt. Ma evett először körtét és elsőre kb 130 ml- evett gabonával... csak lestem mert nagyon gyorsan nagy kanállal evett :)

Mike: jobban vagytok?
hajni: nagyon sajnálom, hogy így alakult ma.....
Angie: Patrik is nyügösebb, d e szerintem neki foga lesz, mert ma mintha látnám már vastagodni....

na ébredezik....

Wivi: hajrá vezetés!!!

Oli gyönyörűséges!!!

Mennem kell, felébredt...

Ja és késza második kanyar eperlekvárom is :wink:

rabbe78
 
 


ja és mégegy: Patrik ma kétszer is elmászott ELŐRE a játékáért. Még nem volt tudatos d e azt hiszem lassan felköthetem a gatyám:D

rabbe78
 
 


Hello Csajok!

Hol vannak a talis kepek??Nagyon szeretnem öket-titeket lätni :D

MikeGirl-Nagyon sajnälom a betegseget amit bekaptatok, basszus azert titeket sem kimelnek a betegsegek :(
Lili meg nincs 7 hos, de en tegnap mar sonkas-paradicsomos tesztat adtam neki ( üveges vältozatban, nem volt idöm fözni), olyan szinten nyelte, hogy nem tudtam olyan gyorsan lapätolni a pofäjäba :D

Eclipse-Megtörtent a häzvetel??Aläirtätok a szerzit?

Wivi-Drukk, hogy ne kapjätok el a lepcsöhäzi betegseget!!Csak ügyesen a vezetessel, tuti menni fog :wink:

Lucuzs-Lili baba is az elmult napokban csak bogyokat produkält kaki gyanänt,de azt is nagy erölködesek es nyögesek ärän tudta kituszkolnik magäbol :? ....Nem tudom mi okozhatta, mert olyan nagyon fogos kajät nem evett, de azert most en is követni fogom az Angie ältal leirt kajäkat, nem szeretnem ha tartos maradna a dolog :roll:

Angie-Köszi a sok jo tanäcsot, tippet, mindet igyekszem betartani!Jobb napotok volt ma mär Zsombival?

Ninin-Vegre elökerült Lili völegenye is :D ...Örülök, hogy ti is jol vagytok es bazi irigy vagyok a wellness hetvegere :D

Ebba-Utälod a csirkemäjat???Alapbol en is, de ahogy Anyum csinälja, betekeri baconbe es megsüti, na az valami isteni :D

Eta-Gratula Gizusnak azt ätforduläshoz, hät ez szuper :D...Lätod csak motivälni kellett a kiscsajt :D....Etetöszekbe most en is beruhäztam, bärmennyire is kiakartam huzni, hogy belenöjön egy fäba...nem ment, ugyhogy vettem egy dönthetö tämläs müanyagot, mert eddig a hordozoban etettem, de ällandoan tiszta retek lett, nekem meg egett a pofäm mikor elmentünk valahova es akkor vettem eszre a plecsniket.....szoval nem akarom, hogy azt higyjek, hogy koszosan tartom a gyereket meg a dolgait :lol:

Vikoo-Olyan jokat rötyögök mindig az iräsaidon:lol: :lol: :lol: :lol:
Bobo 11 kg-os habteste, hihihihi :lol:....hät el hiszem, hogy nehez, Lili meg csak 8 kg körül van, de neha leszakad a karom :wink:

Holnap nälunk munkaszüneti nap van, igy Csabi itthon lesz ( illetve delelött megy edzest tartani)...Ja es kepzeljetek rendeltünk baba utänfutot, amiben biciklivel lehet Lilit szällitani, alig värom, hogy itt legyen :D

Millio puszka!!

Lili es Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Ujra itt:)
Ancsa: Jaj de jó, nekünk is van utifutink és imádjuk! Patrik szépen nagyokat alszik benne pedig egyébként nem igazán aluszékony:D
És a legjobb benne hogy mindnenki arcára mosolyt csalunk. Én nagyon jól szoktam szorakozni biciklizés közben: nézem a szemben jövök arcát: mindnenkimorci, ki vannak nyikkanva és amikor mögöttem felfedezik babót az utifutiban na akkor mosolyra szalad az arcuk és megváltozik tőle mindneki.
Persze külföldön már jobban elterjedt d e itt még nagyon rácsodálkoznak...

Jelentem lekvárok is alszanak....remélem fincsi is lesz, mert 14 üveg lett belőle...

minitalisok: még azt akartam mondani, hogy a sors akarta hogy ne talizzunk, mert mostanra az én hasam is nagyon morcog és fáj....nem tudom, lehet hogy én is benyeltem valamit :shock: vagy csak azt a fél kiló borsot nem kellett volna nyersen meennem :roll: :roll: :lol:

Luczus: már akartam írni: örülök, hogy Bogica jobban van. Gondolom akkor nem jár már oviba... és nem mondtak semmit hogy mitől betegszik meg ennyire: amikor én ovis voltam mindne nap ! fájta fülem......végül anyum 6 évesen kivetette a torokmandulámat és utána felnőtt koromig nem fájt többet.... ezzel mondjuk nem azt akartam mondani hogy rögtön kapassátok ki, csak nekem az segített....aztán vissza is nőtt és 18 évesen megint kivették , hogy majd igy kevésbé leszek allergiás , d e ez nem jött nekik be, rettentően szenvedek, fűre fára allergiás vagyok :cry: :cry:

rabbe78
 
 


Sziasztok Lányok!

Rabbe!
Eper lekvár!!! Az egyik nagy kedvencem, de nekem esélyem sincs főzni, így csak az irigykedés marad :wink: Nem kérdezted meg a védőnőtöket, hogy mit lehet csinálni, hogy ne ébredjen ilyen sokszor Patrik. Azért neked sem ártana kicsit jobban kipihenned magadat.

Hajni!
Nem sikerült elmenni tegnap a Guliverbe, mert Zsombor bealudt, és már nem volt annyi idő. Szilárdért indulni kellett az oviba. Ha nem gond, akkor megkérhetlek a guriga megvételére. Habtapit néztem a Tescoban, de már nem láttam a nagy méretűt, csak aminek kivehető a belseje.

Ancsa!
Gratula a husihoz. Semmi rosszat nem tettél. Paradicsomot nyomasd, meghozza a kakit :)

Vikoo!
Hihetetlen, hogy már 11 kg Bobó. Nem csoda, hogy inkább nem emelgetnéd.

Mennem kell, mert reklamál az uraság. Tegnap jobb napunk volt, mondjuk, anyu vele volt, ha én nem, de egyedül is játszogatott 5-5 perceket. Már ez is valami. Remélem, ma még nyújtja a 5 perceit.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie: minden alkalommal elmondom Patrik alvási illetve nem alvási szokását.... azon kívűl hogy felirtak tápszert hátha jobban eltömiti csak annyit csináltak hogy megállapitották hogy tőlem örökölte a temperamentumát és nagyon kevés alvásigényét. Egyébként 1-1 nap kivételével én nem mondom magam fáradtnak, kimerültnek, d e azért jobb lenne ha picit többet aludna.

Képzeljétek nagy bajban vagyok.... kedden bekellett fizetnem egy nagyösszegű csekket így kénytelen voltam apuméktól kölcsönkérni 80000ft-t. Mivel ő ezta pénzt a bolt árukészletéből forgatta ki(tehát csak rövid időre kaptam)péntekben maradtunk hogy megadom, ugyis megjön a fizum akkor....
Na erre ma reggel kaptam az otp-től egy sms-t hogy a kártyám hitelkeretét lejjebb vitték, ami annyit jelent hogy ha holnap ráteszik a fizetésem akkor nem fogom tudni levenni a megváltoztatott hitelkeret miatt. Most azon agyalok mit tudnék esetleg gyorsan eladni(esetleg hétfő-keddig tudja még apu nélkülözni a pénzt), de ennyit nem tudok összeszedni, max a következő hónapra :cry: jajjaj, mit csináljak??? Bajban vagyok :cry: :cry:

rabbe78
 
 


Laptetű...... talán szerencsét hoz....

rabbe78
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Nekünk is rossz napunk/napjaink vannak és én nekem is fáj a pocogóm! Pedig 80:30-ig aludt ma még is nyügi.

Lucus,
szerintem ebben a korban csak az őszibarack mint gyümi puhítja meg a kakát. Üvegesben már a szilva is adható bár én megkínáltam a mélyhűtöttből is. Nem volt baja tőle. Ahogy Angie írta a, a főzelékekkel is meg tudod könnyíteni neki a kakilást. :wink:
Én a héjját is hozzáturmixolom a meggynek.

Vikoo,
Igen én már adok olajat é husit is minden főzelékhez. Szívesen megismernélek már titeket személyesen is.

Rabbe,
epred honnan van? Szedd magad? Szeretnénk mi is befőzni anyuékkal. Már a cukit is megvettük.

Angie,
oksa, beugrom pénteken. Ha találok minta nélküli nagy habtapit akkor felhívlak. Micimacis tutira van. Ja megvan a számla a csörgő-görgő 1690 ft. volt.

Csajok, csináltok valamit a hasfájás ellen? Nekem nem olyan erős csak tompa és folyamatos.

Kép
Kép
haynii
 
 


Szia Hajni!

epret a piacon vettem egy ismerőstől.

Pocifájás ma nekem elmúlt, tegnap délután eléggé szenvedtem tőle. Nem vettem be rá semmit.

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Tegnap adtam Balázsnak meggyet, turmixolva, cuki volt, úgy meglepődött a savanykás íznek. :) Aztán bekevertem szilva-almával, így is csak 1-2 kanál ment bele.
Mostanában megint tiszta szájzáras lett, semmi se kell, se gyümi, se főzi, se pép... :?

Aztán végre ma délelőtt lett kaka, tök normális állagú, szóval passzolok mi fogta vissza.
Apa még mondta is Balázsnak, hogy nem úgy kell szobatisztának lennie, hogy egyáltalán nem kakil! :lol:

Ma adtam csirkemellet a főzibe, én nem főztem, hanem olivaolajon megpirítottam, ízlett neki, de persze ebből sem evett, csak 2-3 kanálnyit. Mindegy. Kis adagokat lefagyasztottam, pár napig most ez lesz a menü. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: