Új privát üzeneted érkezett!

Rodi! Épp főzök és beugrott mit akartam még! :D
Nem mi nem ott inszemeztünk. Mi Tapolcára jártunk a Pannon Reprodukciós Intézetbe.

Neked megvan már piri ugye? Még csak egyszer?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs!

Nem, már másodszor is megjött. Remélem, még egyszer lesz, aztán megint nem lesz egy darabig! Remélem júliusban inszemezünk megint!

rodina74
 
 


Bocs, úgy emlékeztem ti jártatok oda. Akkor lehet, hogy Natiék vagy Bezéék. Már biztos Nati is babázik az ikrekkel! :))

rodina74
 
 

 
 

Rodina! Natiék már tényleg babáznak! Láttam képeket a facebookon! Nagyon édesek!!! :)

Júúúúúúúúj, ti már inszemeztek!!!??? :shock: :D Nagyon izgi!!! Hol csináljátok? Akkor már futnak a vizsgálatok?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs!

Ó, nekem a fb-n nem is volt megjelölve, én mindig az iwiw-en kerestem a képeket! De már meg is néztem őket, nagyon formás Abi és Barni baba!

Ismét a BMC-ben. A gólyafészekben, Szfh-on csináltattam meg az átjárhatóságit, mert most uhusat csináltattam, és ott volt a legolcsóbb. Meg egyébként is, minden hétvégénket a Velencei-tónál töltjük. Még egy mammográfia vár rám, és apának kell még megnézni a kis krapekjait. Küzdünk a tesóért, reméljük most már könnyebben fog menni.

rodina74
 
 


Rodina! Nagyon szorítok nektek!!!!!!!+++++++++++++
Azért majd írjál, ha akció van és izgulni kell! :wink: :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Szép jó reggelt Csapat! :D

Vidám napot mindenkinek!

Eta! Jössz megint hangulatot csinálni? :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt lányok!

Árulja el nekem vki, h mégis, h kell kimagozni azt a nyamvadt paradicsomot??? Mert ahogy én csináltam az nem épp célravezető, arról nem is beszélve, h a konyhám egy csatatér lett!!! :? :lol: :lol:

köszii

Kép

Kép
vikoo
 
 


Szia Rodi, jó h. jöttél (te is)!!!
Ti ide jártatok Fehérvárra a babaprojekt kezdetén? :shock: :) Kinél voltatok?

Most csak nagyon gyors leszek, mert újra az egyedül elavást tanuljuk Zorkával... hát nem nagyon tetszik neki :roll:

Szóval tud forogni, nem az a baj, csak egyszerűen nem érzi magát motiváltnak az ügyben :? :lol:

Angie, tényleg szépen írtad! Én is ezt gondolom, h. engem egy nagy cicinek lát és nem érti, miért mást akarok adni neki állandóan :lol:

Jajj, képzeljétek mi történt: fürdés utáni szopinál már nagyon álmos és éhes is volt Zorka és álmában kiszívta mindkét mellemet totál. Egyszer csak öklendezett egyet, gyorsan felemeltem, jött egy büfi és sugárban kijött belőle vagy 1,5 dl tej. Még sosem történt ilyen, nem tudtam sírjak vagy röhögjek :shock: Minden úszott, de Zorka nem sírt, csak jól felébredt. Szerintem aludt és a szopóreflex miatt szívott már csak, nem azért mert éhes volt és amiatt hányt ekkorát! :shock: :D

Na megyek, mert most vagy mégsem álmos vagy engem szivat :twisted: :)

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


vikoo! Én nem tudom, nekem 2 napja a cseresznyétől lett minden fekete..mert persze, hogy szuper édes, de fekete cseresznyét kaptunk, és még az orrom is fekete lett. Jó, hogy beszéltetek a lepotyogásról! Janka tegnap leesett az ágyról. A kis butus nem szólt, a nagy marha anyja meg nem nézte, hogy felkelt-e :(


csajok! És a borsót is héjazni kell? Hogy? Jankának még nincs kint egy foga sem. Kinek nincs még?

rodina Nem fogsz begolyózni két(3) pici babával? :)


járt valaki a tapolcai kaáliba? mert egy ismerősömék besokalltak a pestitől és átmennek oda. érdekes lesz Miskolcról menni, de reméljük csak pár alkalom kell!!!!!!!!!!!endos a csaj


muszáj mutatnom valamit! ezt nem tudtam otthagyni, pedig nem ilyen flancos ruhát kerestem, csak valamit, amibe át tudom öltöztetni a keresztelő után, ami vasárnap lesz. Na de nem baj, megyünk lagziba is a nyáron!! a turiban megkérdeztem, nincs-e a raktárban szép ruha és kihozták ezt (500 Ft volt, mert kilóra ment a hádában)





Kép[ Kép
ebba
 
 


ez meg a másik véglet:

Kép


Kép[
ebba
 
 


Barni is forgott már le. De csak annyi volt, h belülre raktam a heverőre és elfordultam valamiért, hallom, h kopp... Én úgy megijedtem és olyan hirtelen felkaptam, h attól ijedt meg szegényem.
Utána fel hívtam a gyerekdokit és mondtam, h 20cm magas volt a heverő. Erre Ő: "Akkor nem lehet semmi baj, 1m-nél magasabbnál van gond". De azért figyelgessem, ha hányni fog akkor kell ügyeletre menni.
Persze a gyerek észre se vette, de nekem még mindig görcsbe a gyomrom, ha rágondolok. Azóta mindig a szőnyegre teszem.

Ebba
Tündéri Janka! :) Nagyon szép kis ruha! :)
(Ne aggódj Barninak sincs foga és ha jól emlékszem a talin beszélgettük a lányokkal, h se ZSombinak se Patriknak... :) :) )
Borsó héjazás: én át passzírozozással csinálnám.

Navi
Drukkkkkkkkkkk a visszaprogramozáshoz! :)

Vikoo
Próbáltad úgy ahogy írtam, h a leforrázott paradicsom héját lehúzod és szűrőn átnyomod? :)

Rodina
Drukkkk+++++++++! Mikor mentek? Majd írd ám meg Nekünk is amikor sikerül necsak az "új" topikodba! :)

Ancsi
Teszel fotót majd a szupi utánfutós járgányodról?
Lett sátrad?
Tejtermék: nekem azt mondta a gyerekdokink, h 7hótól mehet a joghurt, félzsíros trapista sajt és a túró. Emiatt adtam kicsi joghurtot Barninak úgy, h a naturba nyomtam kicsi meggyet. Tetszett neki, de csak pár kanállal mertem adni nasinak. :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Angie
Köszönöm! Meg fogom nézni Lidl-be!
Nagyon tetszett nekem is amit írtál.

Maccs
Ez a Petit Danone amit keresel nem a mostani Danoninó? Mert nekem már azt mondta a doki, h azt keressem.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vikoo!
Én még nem adtam neki paradicsomot, így sajnos nem tudok neked segíteni. A babaszakácskönyvben nem írnak róla, aminek a linkéjt tegnap feltettem?

Navi!
Fehérváron csináltattam meg szombaton az átjárhatóságit. A Jánosba már nem nagyon ajánlották a röntgenest, mert állítólag nagyon öreg a gép, és inkább mondták, ha lehet, máshol csináltassam. Nem tudom, hogy tényleg így van-e, nem akarok rémhírt terjeszteni. Szóval itt volt az egyik legolcsóbb, és amúgy is szinte minden hétvégén a Velencei-tónál vagyunk, így nem is volt nagy távolság! Dr. Deáknál voltunk, nekem nagyon szimpi volt, mint kiderült jól ismeri a BMC-s dokikat!

Sajnálom, hogy nem megy az egyedül alvás, de majd biztos hozzá fog szokni Zorka baba.

Jó, hogy nem ijedtél meg a nagy hányitól. Biztosan túlette magát, és nyomta a pocakját. Még jó, hogy így jött ki belőle, és nem egész éjszaka nyűglődött.

Bár, Kittike engem is még egy nagy cicinek látna!

Ebba!
De, biztosan be fogok golyózni két picitől, de hat testvért akarunk Kittinek, akkor sajnos nincs mire várnom. Ha jól emlékszem, én vagyok a 2. legidősebb a topikban, nyáron már 37 leszek. Ha megint egy évig kell várni a tesóra, akkor leszek 38 és mire megszülöm, már majdnem 39. Szóval sajnos, nem nagyon tudunk várni vele, tesót meg nagyon szeretnék neki.

Olyan édes mind a két képen Janka! Ha nem mondanád, hogy egy gyerekről készült mind a két kép, bizony azt gondolnám, hogy az egyik egy tündérke, a másik gyerek pedig egy rosszaság.

Az első képen egy távirányító van nála? Kitti imádja a mobilt és a távirányítókat. Úgy kell már előle dugdosni ezeket.

Lányok, már kérdezni akartam, hogyha képekből szeretnék összeállítani egy avit, akkor azt milyen progival tudom megtenni. A legjobb egy magyar nyelvű lenne. HA van bárkinek javaslata szívesen venném!

rodina74
 
 


Ebba! Mi Tapolcások voltunk! Ott "készült" Balázs. :lol: 3. inszem lett sikeres.

A lányod meg tényleg tündéri! :D

Vikoo!
Bár én még nem adtam paradicsomot, de én így csinálnám:
- forró vízbe rakod a paradicsomot kis időre
- majd lehúzod a héját
- félbevág
- kanállal kiszeded a magrészt
- marad a húsa

de szerintem ez mindenkinél rumlit csinál, nem benned van a hiba! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Tényleg a Danonino az új Petit Danone!
Van epres, málnás-banános és vaniliás változatban.
De még nem kerestem sehol, úgyhogy passz, hol lehet venni. De szerintem a nagyobb boltok biztos tartanak.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ma adtam Balázsnak céklát meg cukkinit krumplival és husival! Csipázta! :lol:

És! Tegnap vettem végre itatót (Avent) és nagyon ügyesen tudja használni! :) Szívja, és nyeli, a szelep sem zavarja, sőt segíti. Ha szelep nélkül adom ki is köpi, ami a szájába megy.
Szóval nagyon bevállt! Még sosem ivott mérhető mennyiséget, most meg 25 ml is belement! :shock: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs!

Húú, akkor nagyon ügyi Balázs. Én kb. 1 hete vettem az itatópoharat és egyáltalán nem tudja használni. Szelep nélkül mellényel, anélkül, meg nem tud inni belőle. Valami miatt nem szívja meg.
Nálunk ez az evészet, ivászat, mindig probléma.

Céklát a piacon vetted?

rodina74
 
 


köszi a paradicsom trutyizós taktikákat :-)

itatópohárból én a DMeset vettem, ami elvileg csöpögés mentes, nah, Bobó ugyan inni nem tud belőle, de rágókának bejött neki, így mára már csöpög és ömlik belőle a cucc.... :-D

Kép

Kép
vikoo
 
 


Céklát zöldségboltban vettem.

Vikoo! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Hello Csajok!

Folyt.köv ameddig a csajom engedi :D

Rabbe-En is nagyon värom az utifutit, itt kint sokan hasznäljäk, talän nem leszünk akkora lätvänyossägok, bär a kendöt is ugy megbämuljäk,mintha ufot lätnänak, de aztän mindenki megmosolyogja Lili babät:lol:...örülök, hogy megoldodott a penz gond:wink:

Alväs dolog: en eröltettem eddig a delben alväst, ami vahy sikerült vagy nem....anyum multkor megjegyezte, hogy szerinte Lili összekapcsolja az evest az alvässal, mert mindig bealszik a cicin.....es igaza van....Lili kepes kanalazäs közben bealudni :lol:.....szoval ö inkäbb 2-3 szor alszik fel-häromnegyed orät mostanäban.....csak nem nagyon van benne rendszer, pedig annyira szeretnem :roll:

Länyok en meg mindig nem ertem, hogy kell csinälni a fözeleket....megfözöm pl a spenotot vizben, összeturmixolom , de mivel süritem???täpszer nincs itthon, fejni kezzel nem igazän tudok.....mit tegyek akkor bele räntäs gyanänt??? :roll:

Angie-tök jo, hogy leirtad, hogy joghurtot mär lehet adni, en szentül megvoltam gyözödve, hogy csak 1 ev körül szabad, de akkor az a rendes tejre vonatkozik :lol:...natur joghurtba majd jol belenyomatok gyümit :lol:....bogyos gyümiket szabad???fekete ribizli, mälna es hasonlok?üveges mälnäs cuccnäl azt hiszem 4 vagy 6 hotol adhatonak van feltüntetve :wink:....akkor adhatok neki pl üveges vaniliäs grizpepet is???arra is 4 ho van irva , megneztem az összetevöket es tej van rajta, ezert eddig nem mertem adni, akkor ezt is lehet?

Navi-Lili folyton bukik meg most is, ällandoan kiad valamit magäbol, alig gyözök törölgetni utäna :lol:....tuti csak tul zabälta magät a kis moho csajszi :lol:

En is vettem szilikonos jegkocka tartot, abba fogom fagyasztani a husit ( pont most volt akcios, 99 cent :lol:)

Vikoo-En is mar egyszer kiboritottam Lilit a hordozobol, repült szegeny pofäval lefele :oops: ...de nem lett semmi baja, edzettek ezek a picurok :wink: ...meg jo, hogy Bobo is rendesen ki van pärnäzva :lol:

Meg en sem menstruälok, nem tudom mär ki kerdezte.... :lol:

Lili fagyi tölcsert kap nassolni es a tizorait mi mär kivältottuk, csak gyümit kap gabonapeppel :wink:

Wivi-Most olvasom a spenot receptedet, kösziiiiiiiiii, akkor en is igy krumplival fogom süriteni :wink: ...ezt nem is tudtam, hogy a levet nem szabad felhasznälni :roll:

Ebba-megvettem a sätrat, ugyhogy most boldog vagyok :lol:

Maccs-Minden rendben lesz Baluci fejecskejevel!!!!! :wink: ...remeljük nem az amire gondolnak es nem kell müteni :roll:

folyt köv 2. csak Lili nagyon illatozik :lol:

KépKép
gyancsi
 
 


Luczus: milyen ügyes Balázsod, h így eszi a főzit... nálunk mostanság nem járja a zöldség csak ha teszek bele vmi gyümit...

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo! Nem akarok félreértést, ezért helyesbítenék: csipázta a főzit-husit, ez annyit tesz, hogy végre hajlandó volt magától nyitni a száját, DE!!! mi még mindig csak kb. 50 g-ot eszünk egy etetésre. Nekem ez is nagy eredmény. :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ebba, ez a kisruha Jankán, ez csúúúúcs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Huhm hát nem gondoltam, hogy délután 3-kor én leszek az első! :shock:
Kimerrevan????

Mára elfelejtette Balázs, hogy is kell használni az itatót... :oops: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs: :-D A pasik már csak ilyenek! :-))))

Én benéztem, de amit írtam azt már nem volt időm elküldeni... pangás van, pedig nálunk egész de. szakadt az eső... most meg csak bambán bámulok ki a fejemből, én így pihenek mostanság :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Lányok!
Azt hiszem én vagyok a rossz ómen. Akár hányszor elkezdtem írni, valahogy mindig azt vettem észre, hogy utána szólnak hozzá a legkevesebben.

Ha üldözési mániám lenne, azt gondolnám sztrájkoltok ellenem! :lol:
:roll:

Lucuzs!
Ne keseredj el, lehet, hogy most nem volt szomjas Balázs. Kitti ma végre tudott belőle inni.
Egyébként nálunk is a főzelékből max 80 szokott menni. HA már ennyit eszik, én boldog vagyok. Így is, ezt a mennyiséget is úgy szoktam beleimádkozni, na jó, beleéneklem, de ezt tényleg szó szerint vedd!

Lányok, a gyedet a tgyás után automatikusan adják, nem? Én ebben a hónapban még nem kaptam lóvét! :twisted:

rodina74
 
 


RODINA!!!!!! NEM ADJÁK "INGYEN"!!! IGÉNYELNI KELL!!!!!!!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs!

Kösz az infót. Nekem a mh kifizető hely is egyben, és én azt gondoltam, hogy mivel tudják, hogy nem megyek vissza dolgozni, így ez megy magától. Mikor adták a tgyás-ra a papírt, senki nem mondta, hogy a gyedet is majd külön kell igényelni. :cry:
A következő gyereknél majd már tudni fogom! :wink:

rodina74
 
 


Rodina, igen, igényelni kell. Én pont tegnap kaptam az elsőt, de holnap hívhatom fel a munkahelyemet reklamálni. Többet utaltak, mint a GYED maximuma, pedig ebből még levonások is vannak. Nem mondom örülnék neki, ha ennyi lenne, de sajnos tuti valami bibi van a dologban. Visszatörleszteni pedig semmi kedvem... jobb ezt még most tisztázni...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Na, holnap én is bemegyek elintézem. A születési anyakönyvin és az igénylőlapon kívül kell még valami?

rodina74
 
 


Holnap úgyis megyünk személyit csináltatni Kittiknek, majd hazafelé beugrunk és elintézzük.
Csillag!
Én is így vagyok vele. Nekem pl. utaltak ruhapénzt májusban, én is rögtön telefonáltam, hogy az most nekem nem jár. Végül az volt a megoldás, ha majd visszamegyek dolgozni, akkor majd abban az évben nem adnak. Visszatörleszteni nekem sem lett volna semmi kedvem. :roll:

Tényleg, ha gyed alatt terhes lennék, akkor maradnom kell gyeden, vagy visszamehetek papíron dolgozni, és mehetek betegállományba? Mert engem a korom, az előzmények, és az inszemes baba miatt biztos megint betegácsiba vennének. És még így is több pénzt kapnék, mint a gyed.
Olyan car, hogy a hülye pénz miatt ilyenekkel kell foglalkozni. :roll:

rodina74
 
 


Rodina, ha jól emlékszem az igénylőlapon kérik a Férjed TAJ számát is, azt se felejtsd el magaddal vinni. (vagy leírni)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillag!

Köszi, ezt jó hogy mondtad. :wink:
Aláírnia ugye nem kell?

rodina74
 
 


Sziasztok!

Voltam ám, és nemcsak olvastam, hanem írtam is, csak mikor elküldtem volna, akkor feljött a bejelentkező ablak, a szép hosszú írásom pedig huss, hol volt, hol nem volt. Szóval most először word-be írom, aztán inkább bemásolom.

A tegnapi minitali szuper volt! Hajni, igazán kitettél magadért. Olyan szinten ettem halálra magam abból a sok finomságból, hogy vacsorára már csak almát meg sajtot ettem.  Hajni, a házatok pedig tényleg nagyon szép! Azt sajnáltam, hogy Máté nyűgössége miatt nehéz volt neked háziasszonykodni és anyukának lenni egyszerre. De ne idegeskedj, ahogy jött, úgy el is fog múlni, és meg kell mondjam jól tudsz egy seggel több lovat is megülni ))))
Képeket majd dobjatok légyszi. A többieknek is, meg az emil címemre is.

Rodina – ügyfélkapun nem lehet gyerkőcnek személyit csináltatni? A ruhapénzzel kapcsolatban szerintem rendik voltak. Nem vagyok egy nagy tudor, de szerintem dolgozni csak gyes mellett lehet – az a 24 ezer forintos izé, gyed mellett nem. ÉÉÉÉÉÉs ami a legfontosabb, hogy hajrá kistesó!!!! Ha az ember a pénzt nézné, sajna akkor sosem lenne alkalmas időpont szülni, de hát ez nem miattunk van. Szerintem mindannyian éneklünk és ki tudja még mit csinálunk, csak hogy egyenek a gyerekeink )

Lucuzs – dehogy felejtette el használni az itatót! Ez biztos olyan, mint mondjuk amikor először fordulnak meg, aztán egy darabig nem csinálják, aztán meg abba sem hagyják. Mi napi szinten kb. 50 ml vizet iszunk meg, persze ebbe benne van a nyakicába engedett mennyiség is. Mert az olyan jó buli Adél szerint 

Danonino / Petite Danon – csajok, ha a boltba jártok, nézzétek meg a cimkéjét, hogy mi van benne….

Ebba -akármelyik végletet is nézzük, lánykád tündéri!!!! 

Nav – mi is jártunk így, csak mi a Duna Plázába. Szopi után büfi és mintha épp akkor köhhenteni is akart volna, és olyan nagy sugárba, olyan rengeteg tej jött ki, hogy kezdhettem előről a szoptatást, mert a pociban nem maradt semmi. Apa pedig közben takarított. Meningon már túl vagyunk.

Aranyoska – jó, hogy jöttél!!! Puszi nektek, és ha tudsz, akkor gyere!

Eclipse – hurrá, most már tutira a tiétek a ház!!! Szeptember végéig meglesz az átalakítás is? Nem emiatt kerestél itt valakit, hogy mennyiből, hogyan lehetne? Erre emlékszem……

Macs – milyen kis vagányan heverészik Balu )) Kifli evés – milyen ügyi!!! Megnéztem a videót, és azt szeretném kérdezni, hogy amit az elején kivettél a szájából azt adtad vissza? Csináltál azzal valamit? (hogy könnyebb legyen megenni…..)

Eta – engem is mindig felvidítanak az írásaid  Adél kb. kétszer alszik hosszabbat, szopit még nem váltottunk ki, inkább az étkezések miatt eltolódtak: 7:00, 11:00, 15:00, 19:00 – és még éjjel 1 vagy 2x szopizik. De már kell neki a normális kaja. Mindezektől függetlenül simán bevág egy üveg gyümit gabonapéppel, fél – egy üveg főzit, és egy adat rizspépet.
Piroskám még nincs. Rágcsálni bio kölesgolyót vettem. Túl nagy még, hogy az egészet bevegye, de ha fogom, akkor kis ügyesen harap belőle, és elmajszolja.
Spec engem Benbor aktívan támogat, mert megint problémám van a cickó(i)mmal. A minitalik mennek – bár a múlt heti elmaradt ugyan, de tegnap Hajniéknál voltunk. Szuper volt! Finom kajcsik, egyszerre bömbölő három – négy gyerek – mikor hogy , Adélka olyan szinten lefosta a nadrágom, hogy csak na! Még jó, hogy volt illatosító a kocsiban.  És jókat dumcsizunk közben.
Egy picit Adélkáról: már jön az 5 – 6 foga. Még az aktív forgásnál tartunk, nem kúszik, nem mászik, négykézláb hintázik. Súlya 8860 g, szóval nehéz 
Ati: rosszaság, és nagyon veszélyes nem csak önmagára, Adélra is. Múltkor betett a járókába egy 2 cm-es kisautót, Adél szájából vettem ki. Aztán meg párnát rakott rá, és azt nyomogatta. Szóval nagyon kell figyelnem. Állandóan visszabeszél, és még véletlenül sem csinálja, amit kérek.
Én mostanában voltam fodrásznál, kozmetikusnál, és most többet mászkáltam. Kétszer is ebédeltem a volt kollégákkal, mennek a minitalik rendszeresen szerdán, csütörtök este zumba – imádom, függő lettem, ma megyünk a kerti kútért, mert megérkezett, holnap jön a barátnőm. Szóval ez most kicsit sűrű lett.

Gyancsi - szerettel várunk, látunk, ha itthon leszel!!!! Ezt bátran írom a többiek nevében is!!! :-)
Utifutihoz gratula, dobjál képet!!!!

Adél felkelt, mennem kell, puszi mindenkinek!!!

mikegirl
 
 


Beszéltem a védőnővel, azt mondta natúr joghurtot adhatok neki nyugodtan, a Danoninót és gyümölcsös joghurtot még ne, tegyek én bele gyümit neki. Azért is kérdeztem meg, mert ezeket a babjoghurtokat nagyon szereti de baromi drága és kicsi egy evésre.

Lányok, a nstl túrós babadesszertje nagyon finom, olyan, mint a felnőtt krémtúró!

Mikegirl, amit kivettem a szájából, azt ki sem vettem, mert a kiflire tapadt, azt megettem. Egyébként én vajas kiflit adogattam neki, addig ő birkózott a saját kiflijével. Ja és nem csináltam semmit vele, gondolom arra céloztál, hogy megrágtam-e e lőtte egy kicsit ? :lol: Nem, olyan szépen elnyammogja, pedig még nincs foga. Úgy örül, ha rágcsálhat valamit. :lol:

Rodi, szerintem maradhatsz gyeden is, és elmehetsz táppénzre is, de először vitasd majd meg valakivel, hogy melyik verziónál hogy jársz és melyik a kedvezőbb, melyik esetben mi lesz a táppénz illetve a tesó gyás és gyed alapja. Egy kismamatársam beleszült a gyedbe és azt mondta a múlt héten, így csak a minimálbér után kapja a tesóra a gyedet, pedig előtte igazán jól keresett. Ő szülésig gyeden volt. Valószínűleg ha lenne idén x nap munkabéred, tehát pl. felmondod a gyedet és visszamész papíron dolgozni, vagyis kiíratod a maradék szabidat, akkor az bérjövedelemnek számít, csak kérdés, hogy elég nap-e ahhoz, hogy alapja legyen az új juttatásoknak, mert ha nem, akkor is minimál után fogod kapni én úgy tudom. Szóval jól nézz utána. HAJRÁ KISTESÓ!!!!!! Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


csajok! Janka kapott gyümölcs hálót, abba teszem tegnap óta a gyümit, még ki kell kísérletezni, mert nem tudom, mi mehet bele.
Mikortól lehet uborkát adni nekik? Én reggel azt ettem, és kinézte a számból, lenyaltam a sót róla és a szájába tettem, hát úgy nyammogta, persze még csak szopogatta:)

macs! Milyen tejkészítményeket és mikortól adsz Balázsnak?

mike! Járt már sztem mindenki így. Adélnak is jó kis husijai lehetnek, ha ilyen a súlya:) Én megint a 7 kg-t céloztam meg Jankának, már szerintem hétvégén meglesz :) Janka kúszik, viszont nincs foga, annyira mások:) de 18 éves korukra behozzák egymást, kiegyenlítődnek, és sem cici sem cumi nem kell nekik remélhetőleg.

Rodi! Biztos ami tuti, a férjed minden adatát vidd magaddal. Nekem kellett egy papír a munkahelyemről, amin az állt, hogy fiz nélk. szabin vagyok. Nem tudom, miért kellett. Jó lett volna, ha ennyit kapunk 2 évig, mint 6 hónapig kaptunk, én teljesen el is felejtettem, hogy kevesebbet, még számolgattam is, hogy jobban, járok, ha nem megyek be dolgozni, erre jött a hideg zuhany, hogy ez csak 6 hónapig jár :)

vikoo! Ha kibambultad magad, írhatnál, mizu veletek!! :), tudod, mizu, mi a szitu :) (az a gáz, hogy eddig én sokat használta ezeket a kifejezéseket, most meg nem merem, mert mindenki a számra gondol)

Kép
ebba
 
 


Kép

na, ilyenbe tettem a gyümit. Tegnap sült alma darabot, ma banánt. Egyéb ötlet?

Kép
ebba
 
 


Gyümölcs háló :shock: :shock: micsoda dolgok vannak! Míg nem láttam a képet, el sem tudtam képzelni mi lehet az! :shock:

Nstl és hum tejdesszerteket, babajoghurtokat már kap egy hónapja, van amikor felturbózom babakekeksszel vagy plusz gyümölcspürével. Egy hete adtam neki rendes túrót gyümölccsel. Most pedig át fogok térni a rendes felnőtt joghurtra, elvileg lehetne kefirt is, de azt nem tudom mivel adjam. Ezen a héten reszeltem a főzijére (alma-csike) egy kis keménysajtot, nagyon tetszett neki. :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Ebba - ne titkolózz, hol vetted ezt az izét? :lol:

Macs - hát én inkább arra gondoltam, hogy belemártottad vmibe, amitől kicsit szétázott, konkrétan nem arra, hogy előrágod :lol: :lol: :lol:
Ahogy nőnek, egyre igazibb, finomabb kajákat lehet majd előállítani.

mikegirl
 
 


Ma mentem receptért és váltottam egy-két szót a védőnővel, és jó ötletet adott, azt mondta túrót, de nagyon keveset, rakhatok főzelékébe is.


Ebba, az én listámon az uborka a 12 hónál van feltüntetve.

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!

Kösz csajok a popsidicsit. :D :D :D :D Jókor jött. Már épp azon gondolkoztam, hogy ki fog nekem legközelebb gratulálni, hogy terhes vagyok megint. Akkora a hasam!!!!
:twisted: :twisted: :twisted: Azért azt el kell árulnom, hogy örülök neki, hogy nem néztétek meg tüzetesebben (hiszen női popórol van szó :wink: ) mert gatyón keresztül is látszik a narancsbőröm. :twisted: :twisted: :twisted:

Alvás,
éjszaka okés. Most küzdünk a nappalival. Nincs panaszom, Mátéka alszik napi 2 hosszút és egy v. két rövidet de mindezt ölben v. babakocsiban való altatással. Jó ne órákra gondoljatok, általában 3 perc és bealszik de akkor is 9kg-ról beszélünk. Mondjuk (lekopogom) két napja nem alkalmazom a ringatást. Remélem nem romlik el. Kicsit több a sírás (kb.3 perc) de nincs izomláz.
:wink:

Fog,
2 gyönyörű!!!!!

MIke,
hogy van a cicid? Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Köszi a házdicsit, nagyon sok munkánk van benne és még nincs megállás. 8) Komolyan mondom, szégyellem is magam de ahogy elmentetek Máté a világ legtündéribb babája volt. Már felkészültem, hogy fél kázzel fogok pakolászni és nem. 1 és 1/2 órát ült az etetőben szó nélkül. Majd elmentünk sétálni, egy hang sem volt. Utána kint játszott a kertben míg én csinálgattam még a dolgokat 8-ig. Fürcsi, kajcsi, csucsu. Mindezt negatív hang nélkül. Nem tudom, hogy miért van ez. Itthon nem szereti a társaságot máshol meg imádja! Tiszta égő!!!!!!

Wivi,
igazán nincs mit. Tessék volán mögé ülni és akkor mutat még új fogásokat Mátébabám szerdán. :wink: Borsót héj nélkül??? Hogyan??? Ha passzírozod akkor nem marad semmi, ha egyesével nyomkodod holnapig ott ülsz, nem????

Eta,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Érdekelne az elméleted szerinti folytatás. :wink:

Berni,
én mindent nyersen fagyasztok és frissen főzötten kapja. Husit párolom. Mondjuk én mindent párolok. 8) Zöldséget mindent megesz kivéve a fehérrépát. Nálunk a krumpli és a husi a tápértéknövelő. Máté is veszélyes, minden tárgy a kezében életveszélyessé alakul át. :roll: :roll: :roll: :roll: A védőnőd a jövőbe lát? Honnan tudja, hogy nem lesz elég. Én azt mondom próbálkozni kell, minden gyerek más.

Rodi,
HAJRÁ kistesó!!!!!!!!! Felnézek rád és nagyon szurkolok. Nem jöttök Veresre mostanában? Távirányító/teló nálunk is number1. :twisted: :twisted: Remélem rendbe jött a GYED cuccos. Hihetetlen, hogy nem nyomták a kezedbe a TGYÁS igényléssel együtt. Maccs jól írta. Visszamehetsz akár rögtön táppénzre is de mivel nincs meg az x napod így nem biztos, hogy jobban jársz. Szabira + betegszabira majd táppénzre próbálj meg. Hátha úgy jobban jársz de mindenféleképpen nézz utána mi a jobb és légyszi írde meg nekem is. Csak a jövőre való tekintettel. :wink:

Gyancsi,
ne felnőtt aggyal próbálj főzni. :wink: A krumpli és/vagy husi kiváló tápérték növelő sűrítőanyag. Minitalira gyere nyugodtan!!!!!!! Király lenne.:D

KIfli,
csak úgy simán a bolti 9-40 ft-os kifliről beszélünk????

Ebba,
az én táblimba az ubi 6 hós. Király, hogy ebben sincs valami egység. Utálom!!!! Ezért kell ösztönből nevelni. 8)

Mindjárt dobok a minitaliról képet! Addig is vigyázzatok magatokra.

Macs,
Balu fejecskéjével mi van????????

Kép
Kép
haynii
 
 


Jó ez nem talis kép de meg kell. hogy osszam veletek eztet: Kép

Kép
Kép
haynii
 
 


Rögögő krokodil! IMÁDTÁK!!!!
Kép

Ketrecbuli!
Kép

Ez csak egy ráadás ami aztat mutatja, hogy milyen erős a sugárzás Veresen.

Kép

Kép
Kép
haynii
 
 


Rögögő=röhögő :wink:

Kép
Kép
haynii
 
 


Helló Csajok!

Húha, megint jó sokat írtatok.

Haynii:
Na, nálunk is ezt csinálja Bence! Jönneka tesómék, csinálja a fesztivált, nem lehet vele bírni, egy csomót sír, aztán amint elmennek, mintha átkapcsolnának rajta egy gombot, hirtelen kisangyal lesz...szerintem tutira nem hiszik el már nekem, h egyébként nem egy sírós gyerek :-)
...és igen, az én védőnőm úgy látszik a jövőbe lát :wink: Egyébként én is mondtam neki, h megpróbálom, aztán majd kiderül.

Uborka:
Az én listámon sütve vagy főve 7 hónaptól, nyersen 12 hónaptól. Király!!!!!!!!! Ahányan vagyunk annyivéle listánk van :lol:
Mondjuk nálam a spenót, sóska is 10-11 hóra van írva, de a védőnő mondta, h már adhatom. Ennyit a táblázatról...

Ebba:
Hát én erről a hálós izéről még nem is hallottam! Mik vannak!!!!

Mikegirl:
Na, a zumbát már kb. 1 hónapja tervezem én is...csak a lustaságomon kellene túllépnem. Még sose voltam, de biztos tök jó!!!! Ati: hűha, akkor neked duplán kell állandó késszenlétben lenned! Ati meg nem rossz, csak eleven :wink: Inkább ilyen legyen, mint olyan, akit beteszel a sarokba aztán ott marad 8) ...de biztos nehéz két gyerkőccel, egyre is nehéz figyelni.

Csajok csináltam tököt Bencének...hát...nem tudom...szerencsére hálás közönség, és mindent megeszik, amit elé teszek, de erre már kicsit ő is húzta a száját :lol: Kaprot lehet bele tenni????? A főzőlébe tettem, de nem mertem bele turmixolni. A "listámban", ami mint tudjuk nem sokat ér :D 7 hós kortól írják.

Minitalis képek nagyon édesek!!!!!!! De jó nagy járóka!!!!! Ez nekünk kb. az egész szobát elfoglalná :lol:
berni01
 
 


Halihó!

Hát a mai napom igazán futkosós volt, igazi fogyókúrás. Nekem enni sem volt időm, de próbáltam mindent elintézni. Reggel fél 10-kor elindultunk, mert 10-re mentünk személyit csináltatni az én kis drágámnak. Onnan mentem a munkáltatómhoz a gazdasági irodába, a gyeddel kapcsolatban! Na, aztán ott jött a kavarás!

Hajni! Anno a párom odaadta a gyedes papírt, ezért is emlékeztem úgy, hogy majd ők intézik a többit. Na, hát nem így történt.

Azt is most tudtam meg, hogy kb. 1 éve már nem is tb kifizetőhely a cég, csak akkor azt nem értem, hogy a tgyást hogyan tudták ők intézni. Végül nekem is kellett írnom egy szolijegyet a fizetés nélkülire, hogy engedélyezzék. Azt a jó ég tudja, hogy mennyi idő múlva írja alá a főkap. Szóval leghamarabb a jövő hét második felében tudom leadni a papírt.

Viszont az jutott eszembe, hogy a múlt hónap már töredék hónap volt tgyás és gyed tekintetében, így viszont a gyedes részt biztos nem utalták. Így remélem, hogy azt még kifizetik, és így most kicsit többet kapok majd. Remélem, nem ért a kezem a bilibe!

Az egész nap én tiszta zizi voltam, de az én kicsi lányomnak egy szava sem volt, mindenhol mosolygott, pedig 3-ra értünk haza! Annyira büszke vagyok rá!

Hajni!
A tesó várás alatt pont azt terveztem csinálni, amit írtál, de az a röhejes, hogy erről senkivel nem tudok beszélni a cégnél. Mindenki azt mondja, hogy nem ért hozzá, így még nem tudom, hogy mit csinálok, kitől fogok segítséget kérni, mert ugye ránk, más szabályok vonatkoznak, így egy „mezei” ügyintéző nem biztos, hogy képben van! De ha bármit megtudok, azonnal küldöm az infót!

Ezeket a talikat úgy irigylem! Jó lenne, egyszer Veres felé menni, és dumcsizni egy kicsit, és már kívülről is megnézni Máté babát! Ha olyan popóm lenne, mint neked, akkor verdesném a falhoz örömömben! A hasizmodról nem is beszélve! :lol:

Mike!
Tényleg, jobban van már a cicid?

Ügyfélkapunk keresztül csak időpontot lehet igényelni- legalábbis én így tudom. Nálunk egyszerűbb volt a fényképezés, mint Naviéknál, mert autósülésben vittem be, és azt beraktuk az én ölembe és így könnyen ment. Talán a jövő héten már meg is érkezik a személyije. Ja, és olyan édi kép készült róla! Zabálnivaló!

Fú, már ennyi fogatok van! Nagyon ügyi Adélka! Neked mennyi energiád van két gyerkőc mellett! Nagyon jól szervezel mindent. Sajnos, én apára mostanában nem nagyon számíthatok, néha teljesen ki is akaszt!

Macs!
Balu már nagyon ügyes, ha kiflivéget rágcsál! Én még nagyon nem merek adni semmi ilyet!

Érdekes, hogy a védőnők is mást mondanak. Az enyémé pl. 1 éves kor alatt, nem ajánl semmi tejterméket. ( Bár most megnéztem a papírom, és láttam, hogy natúr joghurtot és túrót már lehet 8 hónapos kortól.)

Az uborkát az enyémben 6 hónapostól írja, de a brokkolit az egyik 6 hóstól, a másik 8 hóstól írja. Én már adtam neki, és nem fájt tőle a pocija, pedig abból betermelt 80-t. (Ez nálunk nagy szó!)

Ebba!
Ez a gyümölcsháló engem is nagyon érdekelne! Ja, jó lett volna ez a pénzecske végig! Jankának, ezek a gyönyörű, nagy barna szemei! Tündéri!

Köszönöm a drukkokat, még vár egy mammo a jövő héten, és ha apával is minden rendben, akkor remélem a július már akciós hónap lesz!

rodina74
 
 


Hayni!
Látom, már ti is beszereztétek a ketrecet! Nálunk is ez van, és ugyanúgy Micimackós a tapink! Mintha összedumáltunk volna!
Nagyon jók a tali képek! Máté nagyon formás baba, és az a napszemcsi! Mi vettünk Kittinek a decathlonban, de nincs nagyon oda tőle!

Kép
Ez még márciusi kép.

Berni!
Nálunk pont a tök megy a legjobban! Én adtam már spenótot és sóskát is, és minden rendben volt. De csak 1 héten egyszer szabad adni.

rodina74
 
 


Ja, a képen látszik a dátum! :oops:
hihihi

rodina74
 
 


Sziasztok!

Anniy mindent akartam irni, d e mire végére értem fele felejtőbe:D

Ti milyen listáról beszéltek mindig? Én soha nem kaptam senkitől(Ádinál sem) és nem is igazán mond erről semmit sem a védőnénink mondjuk ezen én nem is lepődök meg :lol: :lol: Én ösztönből etetek(na meg tőletek tanulok) :wink:

Talikat IMÁDOM!

Hajni: én már sms-ben irtam a taliról d e itt is: nagyon jól éreztük magunkat és csodaszép a házatok!!!! és tényleg hihetetlneül jól nézel ki én nem értem miről beszéltettek- tegnap is-hisz kocka hasad van és formás popod. (fiukat szeretm :wink: ) tegnap irigykedtem is, mert egyedül rajtam van majd 10 kg plusz. Angie és Mike is szupercsaj!!!

Röhögő krokodil: mikor meséltem és mutattama videota családnak -én is röhögtem még itthon is rajta
Macs: olvatam a blogod bocsi kicsit elmaradtam, d e ott is akartam irni: ne aggódj tuti minden rendben Balu fejecskéjével!

most rohannom kell majd még jövök, bár ma lesz férjuram meglepi bulija:)

Eta: imádlak!!! Megmentőnk :wink:

rabbe78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: