Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, még Katnak akartam, hogy megnéztem a Lilliputi cipőket neten, és hát van méhikés, szóval muszáj beszereznem egyet :) Lemértem a talpit, megnéztem a mérettáblát, 17-es lába van (hú, nagyon meglepő, mikor a 6-12 hósaknak a 17-18as cipőt ajánlják :lol:).
Ő az áldozat:
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... l&catId=2#

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Snowball: Anyukám szokta mondani, hogy akkor kell megijedni, ha baj van, nem előtte. Meg azt is szokta mondani, hogy akkor mászd meg a falat, ha előtte állsz. Én 3hetesen hagytam otthon a sógoromra először Bálintot, mert Anyukámnak 60.szülinapja volt. És első vasárnapi ebéd 4hetesen volt, és vittük a nagycsaládhoz. Azóta járt mr Szemesen, Almádiban, Horvátországban, Szarvason, Alsógödön. 4hetesen már minden barátom és rokonom látta, és 6hetes korától kezdve kéthetente filmklub van nálunk. Szóval nyugodtan gyertek haza, én sem bírnám tovább a családtagjaim nélkül. Én ebben kicsit lazább voltam. Látod otthon vagytok, senkinnem fogdosta, és elkapta ezt a vírust. Ennyi, majd meggyógyul.

MOst felkelt a gyermek majd írok még

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Snowball
azt írtam, hogy a lehetőségekhez képest. Gondolom, ez azért nagyon jól érthető. Ha érthető...
Szerintem sem kell sóvárognod a családod után. Örülök, hogy megértettél.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 

 
 

Gabci
szuper! :) És hogy álltok a testvérféltékenységgel?
A 62 cm teljesen jó nektek, nem? Ti februáriak vagytok, igaz?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Igen Piroska, február 17. Tesó ügy alakul úgy érzem. Nemsokára megyek majd a pszichologushoz, először én aztán ketten.Ha javult is a helyzetazért mindenképpen érdekel a véleménye ártani meg nem hiszem hogy ártok vele a gyereknek, max. játszik egy jót, ( ilyen korban játék terápia van még csak) talán sikerül kivarázsolni belőle a feszültségeket és nyugodtabb lesz. A dadogás az szünőben van de néha előjön, nagyon érdekes dolog ez. Viszont Misi is roppant érdekes egyéniség néha teljesen le vagyok rajta döbbenve. Sokszor úgy viselkedik mint egy felnőtt.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Gabci
a másik fórumon volt egy kisfiú, aki tikkelt a tesó születése után valamivel. Nem azonnal, hanem később. De aztán elmúlt neki. Az anyuka észrevette, tett érte, hogy rendeződjön és rendeződött. Szerintem ez a dadogás is el fog múlni. Kíváncsi vagyok, hogy miket mond a pszichológus. Tudod, mi is tanulhatunk belőle. Megteszed, hogy leírod, ha már voltatok?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Csajok! Én imádlak Titeket, és olvasni is szoktam a fórumot, meg néha írok is, ha Apa itthon van véletlenül, de vannak dolgok, amiért inkább be sem kapcsolom a gépet..... :D Bocsi... :lol: Ha nem megy át, hát nem megy át! Ez van. :lol: A hangok is mondták..... :lol: :lol: :lol:

Még annyit:

Snowball: don't fos!!! :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)
Kristófot már végigcipeltük pár országon (3-4 hónaposan kezdtük - rossz anya, rossz anya, rossz anya!!!!!!!!!!! :D :D :D), Magyarország már majdnem teljesen meg volt, és egészséges!!! Külföldön sem érte semmilyen megrázkódtatás, és hát azért Magyarország sem olyan elvetemülten vírusos-leprás-maláriás-kolerás hely, hogy ne merd ide hozni! Legalábbis mi tök jól vagyunk! 8) (Férjem tanácsa (mondta, hogy írjam le): "..azért ne a wc-ből itassátok!" :lol: A napirendet máshol is lehet tartani, mi ezt csináljuk. Amúgy meg ő tartja a napirendet, mert "menetrendszerűen" elálmosodik, és akkor alszik. A férjem szerint a gyerek ahhoz fog hozzászokni, amiben felnő. Mi rendes család vagyunk, csak sokszor máshol van dolgunk. A gyerkőcöt pedig nem hagyjuk idegenre, hanem jön velünk! Nincs is vele gáz semmilyen panzióban-hotelban-tóparton-sportpályán! Ugyanúgy vele vagyunk, és legalább közösséghez-állatokhoz-természethez-városhoz szoktatjuk. Tehát keine Panik, don't fos, és hasonlók! :D

Csicsi: a kiscsajjal minden rendben van, látszik rajta!! Kis csibészke! :D Persze figyelj rá, de szerintem nem kell túlaggódni. Történik ilyen, gyerkőc helyrejön, oszt' megy minden tovább! :D

Rekuja: neked majd priviben áradozok! :wink:

Kat: bírom a családotokat, nagyon bölcsek vagytok! De tényleg! :D Anyudnak igaza van, szerintem sem működik a "jobb félni, mint megijedni" mondat, mert már régen begolyóztam volna, ha egyfolytában félnék mindentől. Majd parázok akkor, amikor kell, és olyan mértékig, amilyen mértékig kell.
Szerintem is jól, ha társasághoz szoktatjuk a csemetét, könnyebb lesz később beilleszkednie!

Evian: kár, hogy nem ismerlek, tök jó fej vagy! ;)

Na, csá csajok, priviben megtaláltok, ha kellek, aztán ha privát fórumra mentek, szóljatok ám! :wink:

KépKép
sajti
 
 


hát igen, kinek mit... :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Rekuja? örülökhogy találtál cipőt, és én sokkal drgágábbra emlékztem. Apa vett Bálintnak még cipőt anno, és az 17es volt. Ha jössz majd venni, írj privit, mert én ott lakom a közelbe, és talizhatnánk:)

Sajti: azért olvass minket ZUGban:)

Gabci: a dadogás biztos el fog múlni. A dadogás vagy szervi eredetű, és akkor kezdettől van, vagy lelki okok válthatják ki, ami valószínű nálatok is. A játékterápia jó szokott lenni, és az is jó, hogy előtte te beszélsz a pszichoval, mert sok hétköznapi dologra tud tanácsot adni, ami a mindennapokban segít, pl.: mit csinálja, ha a kicsi szopik, és ő akar valamit, vagy pisilnie kell, és nem megy egyedül.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Nem tűnök el vendégeink vannak....

Snowball végre megtaláltam - nem csak neked :wink:

http://www.kismamablog.hu/fogzas.pdf
evian19
 
 


Jelentem a bébim jól van, délután már hason fekve tolta ki a popsiját, most pedig azt mondogatta hogy baba baba. Láza ma már nem is volt. Viszont az ínye érzékeny, szóval én is adom neki a Dentinox gélt, ma már 2x kellett neki adnom.

Evian:
Köszönöm a homeo bogyós infót, hasznos volt. Használni fogom azt, amim van.
Oké, nem aggódunk hogy felszívódtál :wink:

Kat:
Én sem aggódtam amiatt, hogy otthon elkaphatna valami betegséget, maximum amiatt agódom, hogy a repülő utat hogy fogja bírni. Remelkül le tudja magát foglalni olyan játékokkal, amin lóg egy címke, és azzal el tud lenni órákig. 2-3 ilyen játék, és már otthon is vagyunk. Max 6 óra alatt fogjuk megtenni az Edinburgh-Budapest távolságot. Nem vészes.

Sajti:
Én is úgy vagyok vele, hogy nem Afrikába megyek a gyerekkel, ahol a legyek köpködnék a gyerekemet és zebrák legelnének mellette, és természetesen wcből sem terveztem itatni :lol:
Én is viszem bárhova Mollyt, nem tartom ketrecben. Nekünk is van egy napirendünk, ami oké tegnap megborult, de ma már rendeződni látszik. Alex kérdezte a minap hogy muszáj mindig abban az időpontban fürdetni, nem lehetne később? Ha nem muszáj, akkor nem változtatok a napirendjén. A repülő is úgy indul, hogy délelőtt, és 1 órakkor már Pesten leszünk. Szóval nem esik bele se a reggelbe, sem az estébe. Azt viszont hülyeségnek találom, hogy jegyfoglalás közben le kellett foglalni az ülést is, ami azt jelenti hogy ha egy vadidegen mellém foglal helyet, az nem biztos hogy örülne annak hogy egy 7 hónapos baba mellett ülhet, aki ki tudja milyen visongatós kedvében lesz :lol: Márpedig megnéztem és mindkét helyet lefoglalták mellettem...

Rekuja:
Mollynak van vagy 3 csőrös pohara, de egyik sem tetszik neki. Szóval inkább poharazik, amit egyébként sem bánok.
Az étlapos hasonlat tetszett nagyon, igaz is :lol: Valakira hasonlított a pasi, valami színészre, de meg nem mondanám hogy kire. Úgy nézett ki, mintha a Vszhelyzetben játszaná a sármos doki szerepét :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


én most elmegyek aludni. De mostmár sokszor fent vagyok. Tessék sokat írni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Jó reggelt!

Túl vagyok a vendégeken, most takaríthatok - mosogathatok utánuk :?
Éjjel Levi kétszer felkelt, ez már nem is olyan vészes...

Rekuja - vendégeket már minden létező kulturált formában próbáltam lerázni, de vagy nem értették, vagy megsértődtek - ez már a beletörődés fázisa...
DM-es pelus milyen? A huugies-t én nagyon szeretem, szárazon tart, és a kaki sem jön oldalt ki... és a kuki is normális állapotú marad 8)
Pampers a kedvenc, de mostanság elég drága lett! Milyen méretet veszel?
Ne aggódj, lesz súlycsoport-társad! :D Nem hiszem, hogy amíg szoptatok egy kg-ot is fogynék (most akciós a madaras tesco-ban a piros pöttyös :lol: )
Levi most már 2x több mint 200 gr zöldség-gyyümölcsöt eszik! NE irigyeld. Tudod mennyi kaki ez??? kb 3-4 kakis pelus/nap!!!

Tapadókorongos harisnyát elképzeltem!!!! Szaffi, a pók-hölgy, mászik a falon a flamingóért! 8) :lol: :D

Köszi a "tudodmit" 8) :roll:
evian19
 
 


Csicsi

Kitartás, legyen önbizalmad, hogy megtudod oldani, bármi történik! Én is ezt mondogatom + mostanság a kedvenc magamba-beszélésem: "don't fos" IMÁDOM SAJTI!!!!

Ennyi negatívélmény után tuti valami szuper fog veletek történni!!!!
Bár ahogy a nagylány mozgását figyelem már történt is! Nagyon ügyi!!!

Szerintem a kislányod ezzel a "csíkos" fejjel gyönyörű! Simán el fog múlni, és szerintem ne nézegesd, hogy valami baja van-e! Okos csaj, szól/jelez ha fáj!
evian19
 
 


Kat

Annyira szépen megfogalmaztad a kapcsolatotokat, hogy itt majdnem elsírtam magam! Én is így érzek...

Ezek a bölcs mondások nagggggyon jók :wink: ugyanez anyukám verziójában: "Akkor lépj a hídra, amikor itt van előtted"

Cipő méreteket én is nézem egy ideje, CundA-ban szerettem volna venni, de nem volt jó.
evian19
 
 


Sajti!

SZIAAAAAAAAAAAAAAAAAA! :D

Én is a földön aludtam kb 4 éjszaka Levi miatt, amikor átszoktattuk a kiságyába! Akkor napközben is nagyon sokat volt az ágyában, és napközbeni alvás is ott volt, így szűk két hét alatt megszokta. Amikor valami nem tetszett, odamentem hozzá, beszélgettem vele, de nem vettem ki az ágyból, majd amikor már nagyon nyüszi volt felvettem és mindent jól megnéztünk a szobájában.
Imádja a szobájában nézegetni a dolgokat, a lámpáktól, a képeken át a játékok dobozáig, a tapétát stb.

"nincs semmi baj" mondattól feláll a nem is olyan rövid hajam!!!
Don't fos lett a kedvencem!
evian19
 
 


Snowball

Látod csak egy kis vírus volt! Levin is átment már ilyen...
Olyan a gyereknevelés mint a vezetés: először minden jobbkezes utcánál megijedsz, most akkor kinek ad ki elsőbbséget, utána meg már 120-al végigszáguldasz az utcán (ezt Apa mondta nekem megnyugtatás -képpen)

Utazáshoz sok szerencsét, szerintem csak a pelenkacsere lesz macerásabb a többi sima ügy lesz! :wink: Mollly rendes csaj, tudja mikor kell majd aludni! :) Ha te nyugodt és boldog leszel, rá is át fog ragadni!
evian19
 
 


Gabci
Pszichológusra én is kíváncsi vagyok, ez nekem olyan mágia, hogy egy-egy mondatból mennyi mindent kiolvasnak :)

Sajt
:lol: Nem egy, mind! :lol: :lol: :lol: talált :wink:
Azért a „magyarország már majdnem teljesen megvolt Kristófnak” mondat húsz év múlva egész mást jelent majd :roll: :lol:

Kat
Igazából neten akarok cipőt rendelni :oops: De ettől még beiktathatunk vmikor egy találkát, majd „lejmolok” apától kocsit. Innen már nem olyan lelkes a bkv-val munkába járásért. Eddig ugyanannyi idő volt kocsival, mint hévvel, most kétszer annyi a bkv :(

Evian
Maradj is :)
Elkezdtem olvasni a bogyós leírást, hát rá is jöttem, hogy fogalmam sincs, a csajom milyen bogyót kéne szedjen :roll: gőzöm sincs, ha jobb oldalon fekszik, jobban fáj-e, vagy melyik oldala melegszik, hogy sír fel stb :oops: szenved tőle és pont :( Marad a dentinox, abban is van kamilla.

Snowball
Éljen a gyógyulás! Ne is legyen beteg többet :)
Dentinox nálunk is beválik, sztem nem mindig a foga fáj, de a gél cuppogatása eltereli a figyelmét a bajáról :)
Csórös pohárral Szaffi se tud mit kezdeni. Talán Tyuntyi írta, hogy Csani se (?). De azért jó, hogy van :D
Vészhelyzetben sármos doki? Kovács doktor? Hmmm :P

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csajszim kezd nagyon anyás lenni :shock: Nemtom, ez már szeparációs szorongás-e vagy még „csak” szimplán anyás. Egyrészt imádom, mert odabújik, nyalogatja az arcom (meg harapdálja :oop:), nagy vigyor, ha meglát, és ezt az intimitást én nagyon szerettem eddig is. DE. Csak velem alszik el, folyton cipelnem kell kenguruban (itthon is) hogy megnyugodjon, ha valami baj van (fog?). Nálunk ugye apa rengeteget van vele, amióta hazahoztuk övé a reggeliztetés, meg kb 1 hónapja az éjszakázás a reggeli helyett. Erre most napok óta a csaj éjjel nem alszik vissza neki, én kellek, meg hogy kb 5-10 percig sétáljak vele. Még köztünk sem aludt el, pedig eddig az volt az ultimate megoldás, hogy áthozza közénk. Hogy fogok én így egyetemre járni? :roll:

Vér cuki amúgy, kitalált egy játékot, hogy feláll a kiságyban, nekem oda kell mennem a rács túloldalára, mindketten belefúrjuk az arcunkat a rácsok közé és így nevetünk egymásra. Feláll, és várja, hogy menjek, annyira édes pofa :D Ja és apa rám szólt, hogy ne hívjam „kis szerelmem”-nek a gyereket :( Azért ez vacak lehet apának, hogy ő is rajong érte, erre mégis engem akar a csajszi.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Kat
cuki Bálint a vonalzódon :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Homeós bogyókról gőzöm sincs! :D Eszembe jutott, hogy olvastam róla, és belinkeltem! Levinek, ha fáj, vagy feszíti az ínye, megdörgölöm az ujjammal, amit előtte jól lehűtöttem csap alatt (szoktam ám kezet is mosni :D ) Ha ez nem elég, kap hűtött rágókát (DM-es kuponnal vettem :wink: ) vagy baba-kanalat (ami nekem Tommee tippee - picit gumisabb, mint a többi babakanál - nem tiszta műanyag, vagy mifene :o ).

Csőrös pohár Levinek sem jött be egyenlőre, a cici+cumi a menő!

Levi nekem is csinálta pár napig, ezt a nem alszok el csak anyával-t. El kellett mennem a munkahelyemre több órára, és otthon maradt Apával, így kénytelen volt vele elaludni, utána minden rendben lett + leültünk megbeszélni Levivel, hogy így aztán nem lesz jó! :) Megértette! Persze ha nyűgös, csak én vagyok a jóóóóó!


Snowball hidd el ez a jobbik eset a dokival! Nekem a szülészdoki volt egy picit durván jóképű!
evian19
 
 


Piroska!

Köszönöm az eddigi hozzám-szólásaidat! Tudod úgy látom nem veszed észre,ha átlépsz egy határt, és ha finoman jelez valaki feléd, támadásnak veszed, és továbbra is osztod az észt!

Hálás vagyok neked, mivel ha nem lennél ennyire negatív - rögtön a bajt/betegséget kereső; én is később rázódtam volna vissza a normális - pozitív-életvidám oldalra!

Hidd el sokkal jobban lehet ám élvezni a gyereknevelést!

Meg tudom érteni a hozzáállásodat, anyukám is ilyen volt amikor a 3. legkisebb lánya (hugom) piciként többször is élet-halál között lebegett, Ő is átesett a ló túloldalára, és már csak a betegség jeleit látta a gyerekében. Ő is egy komplett gyógyszertárat cipelt magával, mint Te, és borzasztó negatív lett! Tipikus "nincs semmi baj" hozzáállás, amellett, hogy Ő is tanult, dolgozott + mellette volt még + két kislánya.
DE VAN KIÚT!!!! Érdemes lenne neked is elmenni beszélgetni a pszichológussal!

Lehet, nagyon nyersen fogalmaztam meg, amire a többiek is próbálták felhívni a figyelmedet. Nem szeretnék újra átzökkenni az önbizalom-hiányos, folyton-mindenért-aggódós oldalra, ezért nem szeretnék a továbbiakban a negatív hozzászólásokra reagálni! Lenne még mit írnom,de ha ennyiből nem derült ki a lényeg, akkor nem is magyarázom tovább...



Az erő legyen veletek! Boldog, kacagós napot!

Ha valaki talál olcsón jó babacipőt ne legyen rest belinkelni! :lol:
evian19
 
 


Sziasztok!

Megint volt termés itt a fórumon rendesen. Már megijedtem egy pillanatra, hogy széthullik a csapat, de hála az égnek mégnem. :lol:

Ez a „magyarország már majdnem teljesen megvolt Kristófnak” mondat Rekuja fordításában tényleg teljesen másképp hangzik. Őrült jót nevettem rajta. Köszi nektek csajok, hogy vigyorogva indítottátok a napom. :lol:

Evian:
Igaz Rekuját kérdezted, de remélem nem gond, ha leírom a mi pelus tapasztalatunkat. Csani csakis Dm-es pelust használ éjszakára, mert ha felkel éjszaka és eszik, akkor ez az egyetlen egy pelenka, ami nem áztatja el reggelre az egész gyereket és az ágyát. Én nem szoktam éjszaka pelenkát cserélni, így bírnia kell reggelig. Nem szoktam ezért felébreszteni Csanit, mert mikor felkel éjjel enni, tulajdonképpen ő szinte teljesen alszik. Nálam a libero a nyerő, vmiért azt tudom a leggyorsabban ráadni a gyerkőcre. A többivel rengeteget vacakolok. A dm-es kupont én is most használtam fel, vettem is liberot, de már 4-eset. A másikat kitőtte, viszont a huggies 4-es még nagy. Így abból jelenleg a 3-ast fogyasztjuk, de ha az elfogy, akkor jöhet a 4-es. Nekem sincs semmi bajom a huggies-szal. Ugye te írtad, hogy vettél kabátot Levinek a C&A-ban? Szerintem egyforma kabit néztünk, de itt a camponában nem volt 74-es, a 68-ast pedig kicsinek tartottam. Így szerdán elzarándokolok Csanival együtt az Alle-ba. Milyen vendégeitek voltak? Rokonok? Azokkal általában tényleg nehéz! :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
Lehet, hogy én írtam a csőrös pohárról. Nem elég, hogy drága, de elvileg csöpögésmentesnek is kell lennie, de a miénk csöpög. :shock: Nem is kicsit. Az más kérdés, hogy Csani abból sem ivott, pohárból meg csak keveset, így vettem hétvégén a dm-ben egy kicsi cumisüveget, babylove márka, kemény 750 forintért. 12 hós kortól ajánlják, de megvettem. Három nagy lyuk van a cumiján, gondoltam hátha. És bejött. Csani iszik belöle. Mivel gyakorlatilag folyik a szájába a cucc, így nincs gondja. Nyeli rendesen a gyümi italt. Persze közben rágja a cumit is, de iszik is, méghozzá eleget. Nagyon örültem neki. Erre jött a parám, hogy így el ne felejtsen szopizni, mire anyám közölte, hogy CSani az életben nem fog elfelejteni szopizni, mert annyira rám van csavarodva, hogy kizárt dolog, hogy ezt elfelejtse. Az általad kinézett cipő nagyon menő, pláne, hogy még méhikés is.

Csani felébredt, mennem kell, mert megyünk vásárolni. majd még jövök.

Beteg babák remélem már nem beteg babák! :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:33-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska!

Képzeld megtettem, és egy jót beszélgettem, és közölte velem, hogy teljesen normális vagyok! Képzeld papírom van róla!

Ennyit arról hogy felfogod a dolgokat...
evian19
 
 


Piroska Neked nem pszichológus kell bocsi, hanem pszichiáter...

Tyuntyi kösziiiiiiiiiiiiiii!!!! Nekünk is "jóféle" csőrös poharunk van, és nem jött be (mármint Levinek, én már kinőttem :lol: )
evian19
 
 


Hm...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:33-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Akkor kizárnak...

Most már tényleg sajnállak!


Elnézést kérek a többiektől!
evian19
 
 


Jesszus mi van itt! :lol:

Rekuja:
Igen, a Kovács doktor féle sármos, talán még egy fokkal jobb, ha nem kettővel :lol: A méhikés cipőt csak sokadszori megnyitásra sikerült megnéznem, de irtó cuki :) Mollyra én is szoktam már adni cipőket, de ugye ő még nem használja lépegetésre. Ugye itt sokszor nincs túl jó idő, kell, hogy ne fázzon meg a talpija.

Evian:
Tetszik a stílusod :lol:
Most Molly is úgy van hogy csak én kellek neki, ugyanis tegnap éjszaka 12kor még denevér módon sikongatott az éágyban és csak úgy aludt el hogy hozzámbújt. :P Én piszkosul élvezem ám :P

Kat:
Nagyon cuki az új vonalzóképed!!! :lol:

Tyuntyi:
Beteg baba már nem beteg baba. Már eszik is nagyjából rendesen, aktív, és láza sincs. Kopp-kopp, ez gyorsan lezajlott :)

Valakit meg kellene bízni a csapatban hogy papírokat gyártson az épelméjűségről. Mondjuk Rekuja, te vagy itt a legdiplomatikusabb talán :lol:

Evian:
"és közölte velem, hogy teljesen normális vagyok! Képzeld papírom van róla! " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem is jól indítottátok a napomat, köszönöm :wink:

Kép

Kép
snowball
 
 


Speciel nekem is van papírom róla, hogy normális vagyok, ha már itt tartunk :lol: Azt pszichiáter írta a meddőség miatt. Jól tettem, hogy elmentem, különben egy életen át azzal frusztrálnám magam, pszichés okokból nem estem teherbe. Pár hete (talán hónapja) elég sokan egyöntetűen javasoltuk Csicsinek, hogy kérjen segítséget szakembertől, ő végül kineziológushoz ment, és nagyon pozitívan nyilatkozott utána.
Ha meg ellenkezik a fórum szabályzattal, hogy valakinek, akinek szüksége van rá, orvosi segítséget javaslunk, akkor engem is kizárnak, lévén Snowballnak ajánlottam a csontkovácsot :lol: :lol: :lol: Húú, ne harcsi Snowball!!!! Én tényleg nem akartam ám!!! juj-juj-juj :oops: :oops: :oops:

Snowball
Én diplomatikus??? Hát, inkább favágó módszert alkalmazok szerintem :D Analízis gyakvezéremnek volt egy nagyon aranyos mondása a szőlősgazdáról, akinek elverte a jég a termését, majd kezébe vette a baltát, és „Lássuk, uramisten, mire megyünk ketten együtt!” felkiáltással kivágta a szőlőt :lol:

Evián
Én is beszélgettem Szaffival, nagyon tetszett neki, és visszaénekelt, de ettől még úgy gondolta, hogy az ő akaratának kell érvényesülnie :lol: Vajon kitől örökölhette ezt? :roll:
Ti hárman vagytok lányok? Fúúú én is három kislányt tervezek :lol: Bár tegnap néztem a Brendonban a fiú rucikat, jöhet kissrác is, egye fene :lol:
ÉS a legfontosabb: Bizonyos színvonal alatt még Dr. House sem áll le vitatkozni :lol: :lol: :lol:
Nem is értem miről beszélsz jóképű nődokival kapcsolatban :roll: :lol: :lol: :lol: Mért van az, hogy abban az orvosi vászongatyában olyan jól érvényesülnek a hátsó felek? :roll: Tuti, ez is a gyógyulást segíti ám elő :lol:

Tyuntyi
Ne aggódj, kemény fából faragtak minket :wink: nem hullunk ám darabjainkra. Ha kimoderálnak, majd jövök más nicknévvel :lol:
Na, akkor nem megyek a Campona cundajába (azért ez így nagybetűk nélkül mókás egy szó, mintha valami perverzió is lenne benne :oops:), pedig hozzánk is az van a legközelebb. Marad az alee nagymamis látogatáskor. De előbb megvárom a helyzetjelentésedet :lol:
Na látod, ha Csani nem felejt el szopizni, megdöntheted a 8 évesen is szoptatás rekordot :lol: Legalább megtudjuk, mit reagálnak rá a családvédők :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csajszim kimerészkedett a szobájából, én meg négykézlábaztam utána, fedezzük fel együtt a lakást. Én fel is fedeztem, hogy egy hete nem porszívóztam. Csajszi gatyóján egész porcica kolóniák telepedtek meg, majd bemászott a fürdőbe és belerángatta a még össze nem gyűjtött szöszökbe a freguliról a tiszta zoknijaimat. Na ezért ki nem mosom megint. Viszont kiporszívóztam, amibe hál isten belealudt. Mármint a csajszim, nem a zoknijaim.

Basszus, leégettem a lecsót :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Evian:
El is felejtettem a nődokidra reagálni :lol: Nekem esedékes lenne egy rákszűrés, és barátnőm felajánlotta, hogy majd otthon menjek el a nődokijához, mert hogy az milyen jó fickó :lol: Terhesen egyébként is meg vannak zavarodva a hormonok, egy helyes nőgyógyász meg rátesz egy lapáttal :lol:

Rekuja:
El tudlak képzelni amint négykézlábon felfedezitek a lakást :D Nincs esetleg újabb video a csajszid mutatványairól? :)
Jó tudni hogy itt mindenki épelmájű papíron, szóval ezúton kérek mindenkit hogy akinek van papírja, az legyen szives és linkelje be, mert itt elszabadultak az indulatok :lol: Hozzáteszem nekem nincs papírom :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


*épelmÉjű :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Snowball
Ne aggódj, nem is feltételeztük, hogy van olyan szakember, aki éppelméjű papírt adna neked :lol:
Nem linkelem be, túl sok a személyes infó rajta, még valaki direkt erre babakocsizna, hátha "beszélgetünk egy jót" :lol: :lol: :lol:
Amúgy foggalmam sincs róla, hol van :oops:
Na, te is csak azért mész rákszűrésre, hogy sasold a dokit, mi? :lol: Majd aztán mesélj róla :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Vicceltem ám a papírokkal, de ha valaki neadjisten csatlakozni merészelne hozzánk, orvosi igazolást kérünk :lol:
Ááá, nem megyek el otthon rákszűrésre, nekem kel, hogy itteni papírom legyen. Meg egyébként is, egy másik városba kellene azért mennem, hogy megvizsgáljon a doki, annyit nem ér :D
Pedig épp arra gondoltam hogy felétek babakocsizom majd a napokban :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Megjöttünk a vásárlásból, Csani evett, most alszik. Remélem jó sokat! :lol: Vettem neki a múlt héten igazi, eredeti sütőtököt, állítólag magyar is, mindenesetre rohadt finom volt megsütve. Nyakalta is be rendesen a fiam. Ma viszont vettem natúr gesztenyemasszát. Inkább erre esett a választásom, mint a rendes gesztenyére. Viszont innentől fogva fogalmam sincs, hogy hogyan adjam a gyereknek. Adott már vki gesztenyét a babájának? Én úgy gondolom, hogy teszek hozzá párolt almát, mert azt olvastam, hogy ne krumplival adjuk. Ennyi lenne? :oops:

Snowball:
Örülök, hogy Molly jól van. Tényleg vacak érzés, mikor az ember gyereke beteg lesz. Csani is volt május elején lázas, akkor írtam is. Mondjuk ő nem hányt, hál Istennek. De halálra aggódtam magam akkor ezen én is. Mondtam a férjemnek, hogy ha bármi baja lenne a gyerekünknek, de úgysem lesz :lol: , én belehalnék. Annyira szeretem Csanit, s mikor beteg volt, s teljesen ránk volt utalva, még jobban előjöttek az anyai ösztönök és érzelmek belőlem. De túl vagyunk az első betegségen, s ti is. Mindenki túlélte! :lol:

Ami a helyes dokikat illeti, azért tudnék válogatni. :lol: A saját nőgyógyászom is bejön nekem, de a legelején eldöntöttem fejbe, hogy ő most orvos, én páciens, terhes vagyok, s azért járok ide. :oops: :P Bevallom, de ez így volt. Nem is volt semmi gondom.

Ami azt illeti én írtam is, hogy mind pszichohóz mind pszichiáterhez is jártam a pánikbetegségem miatt. Ha papír kell, tudok szerezni. Mármint magamról! 8)

Rekuja:
Szerdán esedékes alle, majd sasolok lányka cuccokat is, bár azzal a campona is tele van. Minden rózsaszín, lila és fehér. Semmi kisfiúknak való cucc.
Ami pedig a szopizást illeti, már írtam, szerintem pont neked, amit apám egyszer mondott. Csani nem volt még fél éves, mikor azt mondta, hogy nem akarok soha rendes kaját adni a gyereknek? Mert akkor elintézi, hogy az iskolában a nagyszünetben bemehessek szoptatni. Persze apám mint, mindig Humor Herold volt ekkor.

Ha vki tud jó helyet, ahol kis pasiknak is van ruha, szóljon. Bár most vateráztam egy rakat ruhát őszre és télre. Remélem jók is lesznek. Ezek már 74-es és 80-as cuccok. :wink: :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Kat:
Ezek szerint akkor már végleg otthon? Bálint nagyszerűen viselte ezt a sok utazást, ami a lakásfelújítással járt. Le a kalappal előtte. Azt szeretném még tőled kérdezni, hogy ezt a natúr ízesítőt vagy vegetát vagy mi a szöszt :oops: , hol lehet kapni? Remélem tudod mire gondolok?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Ja és el is felejtettem, hogy Csanád mászik! De úgy rendesen! Igazából! Marhára élvezi.

Csicsi:
Bibinek szerintem nincs semmi baja, így látatlanba, képek alapján megmondom. :lol: Boldog kislány! A homlokáról a horzsolások pedig el fognak múlni. Egyébként nem is mondtad, hogy Bibi már stabilan ül! :shock: Ez igen! Combodba a csomó? reméljük már az is a múlté.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Örülök, hogy beillek a sorba 4év pszchioterápia után, szülés előtt elengedett a pszchiáterem, hogy hívjam, ha van valami. Szóval nekem is van NORMÁLIS papírom.
A csőrös poharat Bálint is szereti, de csak rágni. Nekem van Medela műanyag újszülött poharam, ami kicsit csőrös, így könnyebb belöle itatni, és Anyukám vett olyan régi típusú kávés poharat, amit a cukrászdákban volt, pici, nagyon masszív üveg, és kicsit kifelé van a szája(remélem rémlik valakinek miről beszélek) és abból is könnyebben tud inni, de szereti a cumisüveget is.

Vegeta: Spar, Interspar, Dm bio bolcán vega-mix néven fut, egy átlátszó zacskó, s kb 800ft. Nézd meg mikor jár le, mert én olyat vettem, ami 23án, és addig biztos nem használom el az egészet, mert nem szeretek vele főzni:(

Bálintra tényleg büszke vagyok, mert zokszó nélkül tűrte a dolgokat. iváncsi vagyok mit fog szólni ha hazamegyünk. Bálint is forog, igaz a saját technikájával, és besegít neki itt a lejtős talaj, és mászik, illetve hintázik, és halad hátra felé.

És valaki írta,ő is kurjongat veszett hangosan.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


ja, és fiús ruhák: Pöttöm Panna: a XIII.kerületben és a II.kerületben is van. Külföldi használt rucik, de nagyon jó minőségüek, és van amelyik tutti nem volt hordva. Írtó sok kislány ruha, de nagyon sok fiú is. Nagyon kedves és segítőkész csapat, és minden beszereznek, amit szeretnél.Érdemes megnézni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


sziasztok!

valaki kérdezte, a gesztenyéhez a meggy tökéletesen illik, de szerintem husival és krumplival is fel lehet turbózni majd, de a meggy az tuti!

Bocsi, de többre most nem futja tőlem

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Snowball
Erre akarsz babakocsizni?!?!?! Készülök!!! :lol:
Másik városban van a doki? Csak lenne Debrecenben is egy jóképű nőgyógyász :) Angliában is kell legyen x éven belüli rákszűrés a következő babához is?

Tyuntyi
Épp most olvastam, hogy azt a klasszikus sütőtököt amit a babák esznek Kanadai Töknek hívják. Szóval az eredeti magyar kanadai tök ezek szerint nagyon fincsi :P
Gyerek-bajjal kapcsolatban ugyanezt fejtettem ki. Mondta, apa, az nem jó, akkor kereshet másik „keltetőgépet” a következő babához. Tud ám udvarolni apa :lol:
Most komolyan, mindenki nőgyógyásza jóképű ebben a városban?! :lol: Tudjátok, van a sotén egy mérce, ami alatt nem szakosodhatnak ilyen irányba a pasik :lol:
Nekem pont az a bajom a csajruhákkal, mint neked a fiúkkal. Egyszerűen nincs olyan, amiben ne úgy nézne ki, mint valami szülinapi tortadísz. Rózsaszín cukormáz-baba. Eddig én a fehérekre hajtottam, de most hogy mászik, már látom, hogy nem olyan jó ez. Tényleg a metál-libafos színű naci a legjobb vétel, semmi kétség.
Nagyszünetes meglátás már akkor is tetszett. De a nagyszünet csak húsz perc ám! :D
Csani mászásáról kérünk videót!!!
Naná, hogy nem találtam meg a babás szakácskönyvben, hogy mit ajánl a gesztenyéhez :? De nekem is a meggy rémlik :roll:

Azért praktikus ez a mászás. Eddig a kezemből sasolta negyed órát a mosógépet, most kimászott az előszobába, leült a fürdő ajtajába, és onnan ellenőrizte a ruhái tisztulásának folyamatát. Aztán felkéredzkedett a kezembe és együtt kiteregettük őket. Csak, hogy legyen mit lerángatnia holnap :)

Csicsi
Még akartam kérdeni a combodban csomót én is, mert nekem is van szülés óta egy kisebb zsírcsomó, illetve már közepes, mert nőtt :shock: Mondtak neked valamit, hogy érdemes-e foglalkozni vele?

Kat
Én még emléxem arra a kávéspohárkára, ha meglátom, érzem a kávé illatát :) Mi is próbálgattuk az üvegpohárból ivást de folyton a fogait kocogtatta rajta és félrenyelt emiatt :oops:
Ebben a vegeta mixben amit mondasz nincs só meg erős fűszer? Kipróbáltam ma, főztem alma répát, olyan keserű lett, hogy nem mertem megkínálni vele :o Valami ötelt?
Írtam neked privit, nyissd meg!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Aztaa mennyit termeltetek ebben a 2 napban :shock: nem is tudtam mindent végig olvasni :oops: csak így a végén nagy vonalakban, de b@sszus nekem nincs normális igazolásom :lol: azért maradhatok? :lol:

Ne haragudjatok de nem fogok tudni mindenkinek írni, így is már a Dani itt ugrál rajtam...

Csicsi! Olvastam mi történt szegény kislányoddal :( de ahogy látom a képen már jól van, az a horzsolás meg pár nap alatt lemegy... És nagyon ügyesen ül már :)

Kat! Gratulálok a beköltözéshez :)

Ez a don't fos nagyon tetszik :)

Evian, Rekuja! Nagyon bírom ahogy írtok :)

Rekuja! Megnéztem volna ahogy négykézlábaztok :) Bár anno én is másztam a Danival. Már régóta állt, de még nem mászott és én így mutattam meg neki. Nekem 2 méter után fájt kezem-lábam :oops: :lol:

Tyuntyi! Csanád nagyon ügyes a mászással :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Rólunk: Azért jövök ám ritkán mert esküvőszervezés finishében vagyunk, és eléggé leköti a szabad időmet... Most is a zenéket vágom közben...
Ti már adtok tejpépet a babáknak? Nem emlékszem a Daninak mikor adtam először, de amikor kérdeztem a védőnőt azt mondta még ne...

Megmutatom azén kislányomat: (egy régebbi kép)
Kép
És most:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Tecaaa
Esküvő? Saját? Juj, de izgi, mesélj!!! Nagy durr bele bummos? Hintó, tűzijáték, kisrepülő, búvárok szívléggömbökkel?
Hát, nem is tudom, hogy maradhatsz-e „normális” papír nélkül :roll: :lol: Majd megkérdezem a hangokat, mit mondanak :lol:
Dani megtanult másolás alapján négykézlábazni? :) Nálunk apa próbálta mutatni neki, én spec nagyon élveztem, Szaffi meg nézett hol apára, hol rám azzal a „úristen, de egy idióta rabszolgák jutottak nekem!” tekintetével :D
Azta mennyi kis göndör haj! De cuki! Szóval a jogsit már megkapta :) Jól látom, hogy az egy kis copf a fejtetőn? Na, Snowballal elemezhetitek a hajgumizást :lol:
Pépeket Szaffi 4,5 hós kora óta eszik, de ő tápis baba. Úgy tudom, anyatejesek is kaphatnak mindent 6 hó felett, szóval akkor mehet a pép. Nekünk a gyerekdoki írta fel a 4 hós oltásnál a milupa vaniliás rizspépet is meg a sinlacot is. Szaffi nem egy nagy evő, ezekből „sokat” eszik, akár 50 ml is lecsúszik így 2 hónap hozzátápi után :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: két napja írtam neked pü-t Szarvasról, azt megkaptad?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat
azt nem, de a mait igen :) most reagáltam priviben :) rajta vagyok az ügyön :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tyuntyi:
Bizony, hogy vacak volt, hogy Molly beteg lett, de ahogy Te is írtad, bennem is csak mégjobban felerősödtek az anyai ösztönök. Ma már teljesen jól volt, mégis egész nap bújt még. Most pedig bekómálva alszik, remélem reggelig :)
Válogatsz a dokik között, ez nagyon jóóó :lol: Én spec még csak a háziorvosunkkal találkoztam, de ő úgy néz ki mint Mr. Bean, szóval kilőve. De ez a gyerekorvos....kellemes volt ránézni :P
Ügyes Csani a mászással, remélem nemsoká mi is ott fogunk tartani :P

Rekuja:
És tényleg, hogy a műtős naci kiemeli a hátsó vonásokat :lol: De ez a gyerekorvos ingben volt, és rendes öltöny nadrágban, és eszem ágában sem volt megsasolni a hátsóját. Lehet jobban is tettem, már így is elég nagy téma lett itt :lol: Egy zavart benne, hogy az elegáns cipőjéhez felvett valami kétszínű pamutzoknit.... Azt hiszem talán fekete-narancssárga... :? :lol:
Itt nem kötelező a rákszűrés gyerekvállalás előtt, viszont itt is mindig küldik az értesítőt, hogy menni kell.
Hajdúnánáson van a nődoki, ami 45 perc út Debrecentől, de egyébként is megyünk majd oda egy 3 napos wellnessre, szóval még meggondolandó lenne a nődoki látogatása :lol:

Teca:
Micsoda fürtök, és ha jól látom nektek is van copf :)
Hát...majd az idő eldönti hogy beillessz e ebbe a pazar, nem normális társaságba :lol:

Vettünk esernyőbabakocsit. (De egy hülye elnevezés) Használtan igaz, de tökéletes állapotban. Egyedül a napernyőjét dobtam ki, mert rozsdafoltok voltak rajta, nem volt szép. Rendeltem is azonnal ebayről egy vadi újat, és a kocsit ma kisikáltam. Mostmár érzem a feelinget, hogy megyünk haza :P

Kép

Kép
snowball
 
 


Rekuja: küldtem pü, most, remélem elment. Tesó ügyben márciusig kaptam haladékot Bencétől. Nekem az is korai, de ha elhúzom a dolgot nyárig, akkor már nekem is jó:)
Remélem nem lesz olyan procedúra, mint Bálinttal, mert nálunk sem tudni mi volt a baj.

Snowball: kényelmesbb lesz az esernyőkocsival utazni, de nekem csak praktikus de nem fogom tudni megszokni

Tecaaa: ez a haj, fenomenális. Már mollynál is irigykedtem. KELL EGY BORI NEKEM IS

Én is gondolkodtam a gesztenyén, de csak bébiételben kaptam almával, és csirkehússal. meg magában marhahússal, ami elég hülyeség, mert gesztenyét már 4hónapos kortól ehet, de marhahúst, csak 9hónap körül. De nekem meggyel és tejszínhabbal jönne be igazán:)

A Tescoban igen jó gyerekruha leértékelések vannak. Én vettem nagyobbakat is, mert majd belenő a rugdalózókba

KépKép
KépKép
kat78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: