Új privát üzeneted érkezett!

Én meg felhívtam a terhességi tanácsadó vonalat reggel, mert nem akart múlni a szúrás meg a fájdalom(itt azt kell hívni, ha bármi van). Azt mondták vegyek be két paracetamolt és ha még mindig érzem, hívjam vissza őket egy óra múlva és akkor beutalnak a sürgősségi terhesgondozóba azonnal megnéznek. Na vissza is hívtam. Ekkor kikérdeztek jobban és megállapították, hogy valószínűleg hugyúti fertőzésem van, menjek be a körzetibe adjak le egy pisimintát és délutánra meglesz az eredmény. Ha rosszabbodna, vagy vérzek, hívjam azonnal őket vissza. Na le is adtam a mintát, két órára rá hívtak, hogy be kéne menni... Az vizelet eredmények alapján antibiotikumot kell szednem. Annyit láttam, hogy két ++ meg fehérvérsejt lett pozitív. Nem tudom ez mit jelent, de gondolom felfáztam. Vettek még kenetet. Szóval ultrahang sem volt meg semmi. Remélem minden rendben picivel, azért így rossz, hogy meg sem nézték.
nokli
 
 


Deiss: Én is jövőhéten megyek..
nokli
 
 


bod2a: Akkor te nagyon jó főnök vagy! Biztos szeretnek. Igen sajnos nem minden főnök ilyen rugalmas. Nagyon lutri. Olyan rossz, hogy még ezen is stresszelni kell..
nokli
 
 

 
 

H
lispa1217
 
 


Csajok nektek voot mar okyan ,hpgy fajt a derekatok? Nekem most olyan erzes,mintha ki akarna szakadni..mar vagy 4 magneziumot bevettem,ikyet még sosem ereztem..
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Igen. Az egyre növekvő terhelés miatt. Ez nem fog magnéziumra múlni az csak a görcsöt oldja. Vegyél majd egy meleg zuhanyt.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Nagyon ijesztő..Ha veszek egy nagy levegot,akkor a méhem is leszamad,meg a derekam is feszit...lehet lezuhanyzom,meleg vízbe
lispa1217
 
 


@lispa1217: Igen. Tegnap este óta...
nokli
 
 


Nekem az elsőnél pokolian fájtak a forgóim, menninalig bírtam de még feküdni is.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@Nokli,Lispa, hogy érzitek magatokat? Jobbulàst nektek!!!!
szanimanika
 
 


Már nem emlékszem,h anno has vagy derékfájás miatt ajánlották nekem h aludjak szoptatós párnával,de már azzal alszom és sokat javított az alvásminőségemen is.Nem kell feltétlen szoptatós párna hizzá,az is jó ha egy nagyobb kispárnát a lábad közzé teszel.Egy próbát megér.
Nokli,meglepődtem hogy milyen komoly gondot is jelenthet egy hasszúrka,ami akár terhességgel járó normális kellemetlenség is lehet.Gyors gyógyulást kívánok!
deiss
 
 


Többieknél mi a helyzet? Ti már érzitek a babát?

Én ezt az össze-vissza időt kegyetlenül szarul viselem.Éjszakánként 1 kor felkelek és csak szenvedek,légszomjam van..az segít ha nyitok ablakot akármilyen az idő kint!Nekem farok csont tájékán szokott fájni a medencem,gondolom a helységátrendeződés következménye!Ezen felül minden ok!
szanimanika
 
 


Én egy nagyon rossz éjszakán vagyok túl..Forgolódás, nem.talaltam a poziciot,hog, hogy fekudjek,hogy ne fájjon a derekam..Belul hasam is fájt,de nem tudom.elmagyarazni hogy hol..Mintha a beleimnél feszult volna az egesz hasam,es ki akart volna szaladni az összes belső szervem...Kb hajnal 2 ora vol,mire megtalaltam a poziciot,megtamasztottam egy kisparnaval hátul a derekam..A hasam már nem fáj úgy,de a derekam még mindig..mibt amikor elfekszi az ember..
Valami fájdalomvsillapitot ilyenkor be lehet venni? Vagy vmi krem?
lispa1217
 
 


@szanimanika: Én valamivel jobban, köszönöm. Fáj még mindig kicsit. Szerintem a húgyhólyag fájt annyira, most így utólag átgondolva. Gondolom a méh is nyomja, meg még gyulladt is. De csak mostmár csak érintésre, nyomódásra. Jól felöltözök, sokáig bugyiban járkáltam itthon, mert kényelmetlen volt minden. Jó sokat ittam tegnap. Szégyellem magam mert rámszóltak, hogy sokat kell inni, mert a magzat elveszi amit megiszok (ami tényleg nem volt sok) pangás alakul ki, ami gyulladáshoz vezet. A hányinger miatt alig ittam..

Deiss:Én is meglepődtem. Ugye mikor kikérdezett a telefonon a nő, szerintem már tudta a tünetekből. Ugy képzeld el, olyan volt, mint a hasszúrka, nyilallás, csak vagy százszor erősebben és nem rövid ideig tartott, hanem folyamatosan és ha megmozdultam, erősödött. Azt hittem kiszakad a méhem, meg leszakad a derekam.. Annak örülök, hogy ennyire gyorsan kaptam segítséget és hogy így tudták, mi lehet a bajom. Lehet nem én voltam az első.

Lispa:Nekem a paracetamolt mondta a nő, hogy kettőt vegyek be, azt nyugodtan lehet. (mivel nem segített visszahívtam őket). Szóval azt szabad bevenni, ha nagyon muszáj. Ibuprofent nem szabad! Voltarentsem szabad! Ennyit tudok. Esetleg kicsit melegített párna? Nem akarok hülyeséget mondani. Gondolom szélesedik a csípő ilyenkor.
nokli
 
 


@lispa1217: Nezd csak, itt vannak ötletek, meg hogy mikor nézesd meg!

https://m.webbeteg.hu/cikkek/terhesseg/ ... seg-eseten
nokli
 
 


Sziasztok! Ti tapasztaltatok olyat, hogy a bébi szinte mindig ugyanott helyezkedik el? Minden hajnalban mikor felébredek megfogom a hasam és nagyon szépen kidomborodik, viszonylag fent és középen, ami szerintem normális. Aztán eltelik pár perc és lévonul jobb alulra, ahol az egész napját tölti. Fekszem háton és köldök től jobbra, picit lejjebb látható pukli van. Szerintetek ez nem furcsa? :roll: :roll:
kismano20
 
 


@kismano20:
Szia kismano!Nekem első terhesség fogalmam sincs mit kellene látni:p A dudor a méh vagy a babák....
És meg nem érzem őket karakteresen a 17. Héten ez kicsit zavar:(Néha van csiklandozós érzés a köldökzsinór körül,de hogy ezek most a babák vagy a nyúló bőr....
szanimanika
 
 


Kismano20,lehet a gravitáció miatt megy le a bébi.Én csak reggel látom/érzem felkelés és pisi előtt a puklit.Nekem köldök alatt balra helyezkedik el mindig.Később viszont tudom,hogy pörögnek-forognak mindenfelé.
A mozgást meg nem mindenki érzi korán.Második lányom kb.a 20.héttől éreztem csak mozogni.Gyakran csuklanak is,az eleinte tök vicces,mikor már nagyok,akkor nem mindig,mert rázkódik minden belsőd tőle.
deiss
 
 


@deiss:
Először én is a gravitációra gondoltam, de aztán rájöttem, hogy max az antigravitációra foghatom, mertbaloldalon tudok csak aludni. :lol: az nyugtat csak, hogy már a 12 hetes uh előtt is éreztem és akkor nem láttak semmi kórosat. Az viszont nagyon megnyugtató, hogy változtatja a helyét néha.
kismano20
 
 


Nokli köszönöm
Ma.már alig faj,valoszinu elfeküdtem.
Milyen puklit találtatok?
En még sosem figyeltem De akkor megnezem en is hatha nekem is van.
En a szívhanghallgatoval szoktam ugye hallgatni,es mindig lent közepen van.Regebben bal oldalt talaltam meg mindig,es most ahogx a doki a hasi Uhval vizsgalt,a jobb oldalon talalta megKis vandorló
Holnap megyunk vissza Ausztriaba,parom kedden már dokgozik..
Szerintem a héten en is bemegyeknes elmondom hogy mi a szitu..Igaz orvosi igazolasom.csak elsejen,lesz,de én addig nem tudok várni..le akarom.tudni minel hamarabb
lispa1217
 
 


Nekem sincs pukli.. Nem tudom mit kéne erezzek/lássak. Mekkora ez a pukli? Én csak annyit érzek, hogy kemény a hasam alul és érzékeny.
nokli
 
 


kismano20
 
 


A kép minőség nem túl jó, még reggel sötétben csináltam. De így is látszik, hogy vízszintes fekvésnél jobb oldalon nagyobb, érezni meg nagyon lehet.
kismano20
 
 


Nekem nincs ilyen puklim.. Mondjuk én duci vagyok.
nokli
 
 


@kismano20:
Az tényleg egy pukli:p
szanimanika
 
 


Hát nekem a fiúk eléggé belehúztak, rendeltem “ölelő párnát” mert már sehogy sem kényelmes aludni(főleg hogy én hasonalvó voltam)

17 hetes pocak(64kg-rólindultam most 70 kg vagyok):

szanimanika
 
 


kismano20
 
 


Állva is látszik már nekem is végre, de ez még csak "8 töltés káposztát ettem" has. Egyébként érdekes, hogy ma reggelre elvándorolt jobb alulról, végre középen találtam meg, de a hasam még mindig el van deformálva.  mondjuk kicsit megnyugodtam, hogy reggel nem ugyanott volt, kezdtem beparázni
kismano20
 
 


Sziasztok! De jó, ez nár tényleg az a poci :) Nekem az első babánál a 16. héttől kellett kismama naci, mert a normál már kényelmetlen volt, most viszont már 12 hetesen is kényelmetlen a normál naci, bár rajtam is van felesleg, szóval nem csondálkozom :D Én is elkeztem nézegetni itt-ott kismama ruhákat, hát...igen nem egyszerű. Sem méret, sem ár szempontjából. Úgy terveztem, hogy főleg ősz-télre várható már nagyobb poci, amikor ténylegesen csak a kimamam nacik lesznek kényelmesek, de igen nagyot tévedtem  
Én szerdán megyek legközelebb UH-ra, akkor lesz meg a kombinált eredménye, van bennem egy kis para emiatt, de ezt a két napot már csak kibírom.
bod2a
 
 


@kismano20 (#p5087513):
Cuki a puklid!Nekem vlmi hasonló van a zsír alatt,csak a másik oldalon.Végre 2 nap múlva én is láthatom egy hónap után a tökmagom!Már annyira várom!Jó sűrű napunk lesz,mert végre átvehetjük aznap a februárra ígért autónkat.A héten csak ma meg holnap dolgozom,igaz így mindkét nap túlórázom.Ki megy még a héten?
deiss
 
 


@deiss:
Én. Nemsoká indulunk.
nokli
 
 


Sziasztok
Mi tegnap visszajöttünk Ausztriaba.
És ma kaptam egy e-mailt,hogy Juli 11-én kezdhetek,es jelezzek vissza,hogy jó e .
Hát gondolkodtam,hogy megirjem e hogy mi a helyzet vagy sem..Arra jutottam,hogy megírom.Irtam hogy szuper,és szeretnék visszamenni dolgozni,de van egy kis bibi,hogy terhes lettem,és nem tudom,hogy ez nekik gondot jelent e, es hogy kivel kell ezt megbeszeljem..Merthogy en holnap akartam bemenni,es beszelni a felettesemmel,de ez az E-mail megelőzött..Nagyon izgulok,hogy mit fognak visszaírni,görcsben van a gyomrom is..
lispa1217
 
 


@nokli& lispa:
Valami fejlemény a témáitokban?

Nekem tiszta feszült napom van,mostanában nem tudok aludni rendesen,ami rányomja a mindennapokra a bélyeget+ nincs türelmem a hülye emberekhez:p
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Mi most végeztünk az ultrahanggal, kombinált teszttel. Méretek alapján 13+2 (12+6 volt). Úgyhogy még előrébb hozták a születést december 27 lett. Minden tökéletes volt nagyon aktívan táncolt meg bokszolt.. Kis cuki, megnevettetett, annyira kis izgága. Ja a tarkóredő 1.50 mm. Azt mondta az ultrahangos, ezt max a vér eredmény ronthatja le, de remélem, nem így lesz.
nokli
 
 


@nokli:
De jooooo akkor már megnyugodtál kicsit?!?!?!És nem derült ki hogy fiú e vagy kislány?
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Nem mondják meg itt ilyenkor még. Kérdeztem, de elterelete a beszélgetést.. A 16.héttől lehet privát megnézetni itt vagy a 20. heti ultrahangon mondják meg.
Érdekes, teljesen nyugodtan mentem be, nem izgultam egyáltalán. Lehet a rosszulléttől nem volt energiám még idegeskedni is.. Megpróbálok képet feltenni. Van videó is, kis cukin rugdos.
nokli
 
 


nokli
 
 


@nokli:
Kis formás!:p
szanimanika
 
 


@nokli: Nagyon cuki és láthatóan jól érzi magát odabenn

@lispa1217: Szorítok Neked, nagyon kiváncsi vagyok mit reagálnak rá.
bod2a
 
 


Nokli nagyon orulok
Nalam.nincsenek jó hírek.Beszeltem a fonokkel,és nem tartanak rám.igenyt "igy"
Ugyhogy most nagyon el vagyok keseredve,hogy mi lesz..Tb-m sincs, munkanelkulire nem tudom,hogy felvesznek e..Lehet ott is ha megtudják,hogy babát varok,akkor elutasitanak,mert ugye nem tudnak kikozvetiteni sehova..Annyira kilátastalan minden..
lispa1217
 
 


@lispa1217: Ausztriában nincs felmondási védelem kismamáknak? Vagy nem jól értettem, hogy volt már jogviszonyod velük? Én németekkel dolgozom viszonylag szorosan és ott nagyon komolyan veszik az ilyet. Sőt, ment kollegám Ausztriába dolgozni -pont kismama volt a felesége -és a férje jogán meg biztosította is vált. Bár lehet, hogy ez is munkaadótól függ Én pl. egy interjún nem kérdezhetem meg a jelölttől, hogy gyerek fronton mi a helyzet (Magyarországon) meglepő, hogy Ausztriában ezt így megteszik, ha már korrekt voltál...
bod2a
 
 


@bod2a:
Nagyon sajnálom!Lényeg hogy ne keseredj el és ne add fel! Ha van olyan aki tud segíteni az ottani szabályokban próbálj meg beszélni vele. Hátha kaphatsz munkanélküli támogatást addig még ki nem találjátok mi legyen!
szanimanika
 
 


@bod2a:
Sajnos szezonmunkánal csak az adott szezonra adnak munkaszerzodest,es ha vege a szezonnak,akkor megszunik a munkaviszonyom..Nekem telen megszunt,es most nyaron kaptam volna megint egy újat,amit ugye nem kaptam most meg..Igy hogy nem voltam védett,így nem kaptam mhnkaszerzodest..
Igen itt is igy van hogy a ferj által lehetek.biztositott,viszont mi még nem vagyunk hazasok,oktoberben fogunk csak osszehazasodni..☹ Ugyhogy nem tudom,hogy lesz
lispa1217
 
 


bod2a
 
 


Elküldte hamarabb
Sajnálom, hogy így alakult. Én az előző babával jártam úgy, hogy veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen voltam és a GYED alapjául figyelembe vehető jövedelmem csak a betegszabadságom volt. Na annak (az akkor meg 80%-nak) vették a 70%-át... így volt kőkemény 48000 Ft GYED-em 2007-ben Hát...jó kis időszak volt...
bod2a
 
 


@lispa1217: Sajnálom, sajnos ez várható volt valamilyen szinten. Végülis, ahogy írtad is, szerződés még nem lett volna. Én is ettől tartok. Tényleg járjatok utána, hogy úgy nem lehetsz-e biztosított a párod után, hogy nem vagytok még házasok. Szerintem érdemes bemenni a munkaügyibe is, hátha van valami megoldás.
nokli
 
 


@lispa1217:
Nagyon sajnálom hogy így alakult!Azért mindenképp menj,érdeklődj,hátha tudnak valami támogatást adni,vagy legalább tb-t megoldani.
Nokli,nagyon jó képet csináltak a babciról.Már milyen szépen meg van mindene.Teljesen baba már!
deiss
 
 


Azert milyen durva,hogy pl Nokli a te babádnak a tarkóvastagsága 1,5mm az enyemnek 2,3mm És neked még 2 nappal idősebb is a babód..Alacsony kockázatú lettem,de ez a 2,3mm picit zavar..
Nokli neked milyen arány lett?
lispa1217
 
 


Jaaj bocsanat,most olvasom hogy még nincs véreredmény
lispa1217
 
 


@lispa1217: Ne zavarjon, mert ez tényleg nem jelent semmit sem így magában. Ha kívül lenne a határértéken, akkor mondanák, hogy jele LEHET!! esetleg a down kórnak. Volt már olyan, akinek normál értékű volt, és mégis betegen született. Olyan meg nagyon gyakran előfordul, hogy kinn van a határértéken és a világon semmi baja nincs. Arról nem beszélve, hogy ezek nagyon apró különbségek. A lényeg hogy ez kombinálva a véreredményeddel, ad egy arányt ki. Neked az teljesen jó lett. Az én véreredményem kb egy hét és akkor kapok egy papírt az arányokról. Simán elcsúszhat még ott is az enyém. Remélem nem fog. Főleg, hogy a kor is bele van vhogy kalkulálva és én 37 vagyok. Ja esetleg valami nagyon rossz jönne ki, akkor felhívnak. Szóval ezen tényleg ne aggódj, mert nincs miért.
nokli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: