Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Örömmel értesítelek Benneteket, hogy január 28-án reggel 8.34-kor megszületett kisfiunk, Kristóf épen, egészségesen:)
A strepto pozitivitást olyan szinten komolyan vették a Sote I-en, hogy 1. én is kaptam antibiot szülés közben, 2. gyerek is kapott születése után több napig 3. pár órára a NIC-re került megfigyelésre (sajnos emiatt az elején nem is nagyon lehetett velem, de INKÁBB így volt jó...), 4. a mikrobiológiai tenyésztés nem volt meg hétfőre (pénteken szültem), ezért nem is mehettünk haza, csak kedden...

Egyelőre úgy néz ki, minden rendben, lelete negatív. Nagyon édes kisbaba, persze akkor sokkal aranyosabb, mikor alszik, és nem óbégat, hehe:)

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, támogatást, amit tőletek kaptam Kristóf és apukája nevében is!
üdv,
Dóri
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Dóri!!!

Nagyon, nagyon örülünk Dokival!!! :D Sok tejcit és egészséget kívánunk Nektek!

Lilka és Doki
 
 

 
 

Sziasztok!

Sok mindent olvastam már erről a Streptoccocusról és sajnos megszlanak a vélemények, én tegnap tudtam meg, hogy hordozó vagyok és teljesen kivagyok bukva emiatt.

Kaptam én is antibiotikumot Semicilint 40db-osat, 3*1-et kell szednem. az legalább két hétig, mi van akkor ha előbb jön a baba?

Közben dokim mondta, hogy vénásan is kapok majd szüléskor is.

Akkor tuti nem kaphatja el a baba a fertőzést?

Én a Máv kórházban fogok szülni, annyit hallottam onnan, hogy már 3 nap után kiteszik aaz embert, de a 3. nap után sárgulhat be, meg jöhet ki rajta egyéb betegség.
Ha tudják hogy Strepto+ vagyok, akkor jobban megfigyelnek és nem tesznek ki a 3 nap után?

Nagyon aggódom! Én bele is halnék ha történne vele vmi!

Egyáltalán mitől van ez a fertőzés, honnan kaphatja el az ember? Hogyan terjed? Mitől?

Köszönöm válaszotokat előre is!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Szia Goofyka!

Nagyon jó, hogy kiderült a hordozás és így figyelnek Rátok! :) A protokoll szerint valóban kapnod kell antibiotikumot vajúdás alatt és a babát is megfigyelik majd. Én a helyedben, bemennék a MÁV kórház csecsemőosztályára és megkérdezném őket, mit tesznek a babával, ha tudják, hogy a mama hordozó volt terhesség alatt. Az a legbiztosabb, akkor elmondják mit fognak csinálni vele és Te is fel tudod őket arra készíteni, hogy figyeljenek jobban oda a babóra. A szülésznőnek is szólnék és a terhességi könyvemre is ráírnám nagy piros betűkkel, hogy STREPTOCOCCUS +.

Ez a baktérium a húgyutakban él és onnan fertőzi be a hüvelyt, de ez nem egy olyan baktérium aminek jelenléte Tőled függene. Ennek jelenlétét inkább fogékonysággal szokták magyarázni.

Megkérem Dokit nézzen majd be, Ő majd többet ír erről.

Ne aggódj, minden rendben lesz!!! :D

Lilka
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Lilka!

Köszönöm szépen a gyors választ, kicsit megkönnyebbültem ezáltal.

Kérdésem még az lenne, hogy ez férfiakban is megtalálható? Esetleg nincs erre, egy teszt, ami kimutatja ő is hordozza-e?

Tavaly volt kis problémánk, adtuk egymásnak a dolgokat, ő elment urulógushoz, ahol kiderült prosztata nagyobbodása és gyulladása van, a fehérvérsejt száma 600 felett volt, és csak azt mondták neki, igyon prosztata teát, ennyi. :shock:

Most kb 5-6 hete betegek vagyunk, köhögéssel, mellkas szoritással, neki lázzal járt, a doki virusnka tekintette, majd elmulik, nem adtak rá semmit, azaz neki gyull. csökkentőt, meg köptetőt, nekem semmit. Azóta elfajult, láz ugyan már nincs, de a köhögésből nálam asztma hörghurut lett, nála is hasonló, ez gondolom már nem virus, főlleg hogy kislányunk nem kapta el.

Nőgyógyászom azt is mondta, hogy ezzel a Semicilinnel ezek a problémáim is valószinűleg megszünnek majd, de a Strepto is baktérium ugye.

Férjem is szedhetné ezt, ha esetleg hamarabb jönne a baba, és én nem tudom végig szedni?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni az ominózus streptococcussal kapcsolatban.

2.kisbabánkat várjuk, akinél a múlt heti tenyésztés eredménye negatív lett.
VISZONT: Első kisfiúnknál pozitív volt, a szülés alatt kaptam is antibiotikumot, minden rendben volt utána is szerencsére. Én mondjuk nem kaptam korábban antibiotikumot,még szülés előtt. Gondolom ezt kórháza válogatja,hogy hol hogyan csinálják (Istvánban szültem és most is ott fogok).
Mivel már volt strepto. a szervezetemben így úgy tudom igazából bármikor ismét jelen lehet.

Tudom,hogy azért nézik a 36.héten,mert ha akkor nincs,akkor nagy a valószinűsége,hogy szüléskor sem lesz, de mi van ha mégis?

A kérdésem az lenne,hogy nem lenne okosabb kérnem automatikusan antibiotikumot a szülés alatt?
A doktornőm szerint nem kell aggódni, de én eldönthetem,hogy kérek-e antibiotikumot.
Viszont azt hallottam,hogy azért annak is van ugye veszélye, hisz tönkreheteti a pici bélflóráját.

Vajon melyiknek van nagyobb rizikója? Hogy szülésre kitenyészik a baktérium vagy ,hogy ha kérek antibiot, akkor attól a picinek baja lesz?

Eléggé tanácstalan vagyok, hogy mit kéne ilyenkor tenni.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

KépKép
KépKép
 


Kedves Goofika!

A streptococcus B férfiaknál is előfordulhat, a torokban is jelen lehet. Hugyuti hordozást fiúkon nem vizsgálnak, és nem is kezelnek tudomásom szerint.

Elméletben nem kizárt, de a várandós anyák hordozása inkább az egyéni fogékonyság változásával függ össze.

Különböző felmérések szerint a várandós nők 30-60 %-ban hordozók. A húgyutakban, a hüvelyben és a végbélben is lehet baktérium. A hüvely fertőzöttségét mutatják ki leggyakrabban.

A szüléskörüli antibiotikum a baba fertőzését igen nagy valószínűséggel megelőzi.

A semicillin hány miligrammos?
Üdv: Doki
 
 


Kedves Gabolino!

Jó kérdés. A baba bélflórája helyrejön. Ritkán gombás fertőzés előfordulhat. Ezek hatása azonban aránytalanul kisebb mint egy esetleges fertőzésé. Így én antibiotikum párti vagyok, persze csak egyeztetve az ellátó orvossal.
Vizelet tenyésztést is lehet kérni. Ha a vizelettenyésztés és a hüvelyváladék is negatív, illetve nincs kóros tünet, az antibiotikumtól esetleg el lehet tekinteni.
Mindenesetre egy akár még feleslegesen adott antibiotikus kezelés sem okoz bajt.

Üdv: Doki
 
 


Kedves Doki!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!
Igen, én is most már szerintem 100% úgy gondolom,hogy inkább legyen egy feleslegesen beadott antibiotikum, mint komoly baj.
Azt nem értem,hogy ebben a streptococcus ügyben miért van ennyi eljárási változat, hogy ennyire kórház függő,hogy hogyan kezelik. Ez által is volt a teljes elbizonytalanodás, hogy most akkor mi legyen.

Köszönöm ismételten!
Szép napot!

KépKép
KépKép
 


Kedves Doki!

Köszönöm a választ!

Probálunk azóta megnyugodni, hogy nem lehet majd semmi baj a babának, mert abba mi bele is halnánk!

A Semicilin 500mg-os és 3*1-et kell szednem belőle. Az jó?
És azt mondták még vénásan is kapok majd vajudás alatt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Amikor még csak terveztem az újabb terhességet, írtam, hogy a kislányunk kórházba került Str. ag. miatt a születése után pár nappal, és noha nem volt semmi komoly baja, nekünk épp elég volt, hogy csak 2 hetesen vihettük haza. És a 36. heti tenyésztésem negatív volt, tehát nem is számítottunk semmi bajra.
Most 22 hetes vagyok, vizelettenyésztésem volt már, és nem mutatták ki a bacit.
Beszéltem az orvosommal erről, hogy mi történt a múltkor, és azt mondta, hogy lesz intrapartum profilaxis, és az újszülött is kap antibiotikumot, tehát remélem, nem lesz megint gyerekkórház a dologból.

Üdv: Erzsi
 


Szia Erzsi!

Nem lesz semmi baj! Ez a lehető legjobb eljárás a megelőzésre.

Drukkolunk!

Lilka :)
 
 


Sziasztok!

Annyira örülök, hogy rátok találtam!
1 hete derült ki, hogy Streptococcus Agalactiae-m van + Candida Glabarata :-((
Egyébként meglepődtem, mert semmi tünetem nem volt, nem volt folyásom egyáltalán, csak párszor begörcsöltem alhas tájékon.
Kaptam rá Dalacint 3x1 (azért nem Amoxicillint, mert penicillin. érzékeny vagyok) két dobozzal, valamint Orungal-t, amit 3 alkalommal kell 2x2-t szednem 3 naponta.
3 hét múlva kell visszamennem kontrollra.

A kérdésem a következő lenne:
A kislányommal való terhességem alatt negatív voltam.
Ő most 10 hónapos.
A nőgyógyászom szerint elképzelhető, hogy babaúszás során kaptam el, mivel máshová nem járok vele!!! (Na ennek már a gondolatától is kész vagyok, hogy ilyen helyre hordtam a gyereket!!!)
Szerinte a kislányom nem fertőződött meg, mert anatómiailag még zárt. Ettől megnyugodtam, de olvasva a fórumot, egy kicsit mégis aggódom.
Csináltassak nála orr, torok/garat tenyésztést?

és még egy...
Elképzelhető, hogy 4 hetes terhes vagyok. Lehet bármi baja magától a fertőzésemtől, vagy a gyógyszerektől?

Előre is köszönöm a választ!
Üdv.
paramami
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paramami 2011.04.08 19:35-kor.
paramami
Budapest III. kerület
 
 


:cry:
paramami
Budapest III. kerület
 
 


Szia Paramami!

Ha jól értettem van egy egészséges 10 hónapos lánykád akivel úszni jártok, ugye? Nos, az Ő esetében a strepto fertőzés nem jön szóba, a gomba az egy másik tészta, de talán nem kapja el. Gombákhoz annyira nem értek.

Az, hogy 4 hetes terhes vagy és hordozó, az viszont már elgondolkodtató. Kezeltesd magad, ahogy az orvosod előírta és tenyésztessetek újra, hogy kiírtódott-e a baktérium és a gomba. A Strepto nem okoz különösebb gondot, már ami az anyát jelenti, viszont a babára veszélyes. Oda kell majd figyelni egész terhességed alatt. Azonban, ha ilyen fogékony vagy a fertőzésekre, most felfüggeszteném az úszást, a magzat kedvéért.

Lilka
 
 


Szia Lilka,

Köszi a gyors választ!

Igen, a 10 hónapos kislányom egészséges, és nálam csak most, kb. 1 hete derült fény a strepto-ra :-(
Azonnal abbahagytuk az úszást!

A terhesség csak gyanú, de ha beigazolódik, félek tőle, hogy a babának baja lehet ettől, vagy így, vagy úgy, ami sehogy sem jó :-( még nem vagyok olvasott a témában, és egyelőre csak félinformációkat tudok, ami rosszabb, mint ha nem tudnék erről semmit...

pm
paramami
Budapest III. kerület
 
 


Paramami!

Amennyiben B csoportú Streptococcusod van és nem vmilyen másik típusú, azt valószínüleg nem a vízből kaptad el. Javasolom, hogy ha van időd rá, olvasd végig a topikot, mert nagyon sok értékes információhoz juthatsz belőle.

Szerintem nagyon jó, hogyha babát vársz és B csoportos streptococcus-od van, hogy tudtok róla, mert így várandósságod alatt erre figyelni tud a kezelőorvosod és meg tudja előzni a bajt. Akkor történnek a problémák, ha erről a kórokozóról nem tudnak és nem is tesznek ellene semmit.

Ne legyél paramami! :D

Lilka
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre.

Most úgy tűnik, újra kezdhetem az aggodalmaskodást.
16 hetes vagyok.

Az előzmények miatt a dokim gyakrabban ellenőrzi nálam a Streptococcust, nem csak a 36. héten.
A legutóbbi tenyésztésemet most kaptam meg, S. ugyan nem, de E. coli kitenyészett. Ő viszont azt mondta, hogy erre nem kell antibiotikum.
Én persze utánaolvasgattam, és nem vagyok biztos benne, hogy igaza van.

Lilka, szerintetek kell antibiotikumos kezelés erre?
(Most a háziorvosomtól próbálok "szerezni", de nem tudom, ő mit fog mondani. Mondjuk benne megbízom, de legjobban mégis Nektek hinnék...)

Más:
Tud valaki ajánlani olyan orvost, aki komolyan veszi a Streptococcust és tudja is, hogy mit kell csinálni? (szűrés, antibiotikum, császár + antibiotikum stb.)
A SOTE 1-en tényleg kapnak a babák is automatikusan antibiotikumot ilyen esetben? (fentebb írta valaki)

Előre is köszi,

jaya
jaya
Budapest
 
 


Szia Jaya! :D

Először is gratulálunk! Én mint nem orvos, azt gondolom nincs helye a hüvelyben az E colinak, de lehet, h. az orvosod arra gondolt, h. tenyésztésnél történt, vagy a levételnél történt hiba és így került coli az "eredménybe". Akár így, akár úgy történt, oda kell rá figyelni, h. amikor szülsz már ne legyen baktérium a hüvelyedben.

Dokit megkérem, h. írja le Ő mit gondol erről.

Igen, a SOTE I-en figyelnek. Nekünk jó tapasztalataink vannak erről és ha korábban tenyészett ki strepto akkor hordozónak tekintenek és egészen másképpen járnak el, mint egy nem hordozó esetében. Az viszont jó hír, hogy most nincs strepto, az E coli meg a normális flóra része, igaz, hogy nem a hüvelyben.

Ne izgulj, hívom Dokit! :D
Lilka
 
 


Szia, Lilka!

Köszi a gyors választ!

És az E. coli nem okozhat ugyanúgy vetélést, koraszülést, mint a Streptococcus?
Engem nagyon idegesít ez, hogy tudom, h jelen van ez a baktérium, de nem kapok rá gyógyszert. Jobb lett volna, ha kitenyészik a Strepto is és akkor kaptam volna antibiotikumot.

A SOTE 1-en nem tudsz valamilyen orvost ajánlani?
Nagyon jól hangzik, amiket írtok róla. Sajnos a Péterfyben nem így mennek a dolgok. Mindenért könyörögni kell. A gyerekorvosnak a műtét előtt külön szóltunk a Strepto-ról, a nőgyógyászom is mondta neki már a műtőben, ehhez képest a másnapi gyerekorvos az egészről nem tudott semmit, mikor mentem reggel, hogy de ugye odafigyelnek és csinálnak nála is tenyésztéseket.
Jaj, de jó lenne egy olyan hely, ahol odafigyelnek és "be vagyunk biztosítva"!
jaya
Budapest
 
 


sziasztok!
Szeretnék én is egy-két szót hozzászolni a témához!
Látom ti nagyrészt Budapestről irtok. Én a Soproni korházba járok. 2.gyermekemet várom a 37.hétbe vagyok. Nálam múlt héten vették le a mintát Streptoccocus miatt, mivel az első szülésemnél megfertőződött a baba, de akkor nem is kezeltek vele és én nem is tudam rola! Azt nem értem egy ilyen veszélyes fertőzésnél miért nem nézik automatikusan minden korházban? Ahogy irjátok látom azért felétek Pesten ellenőrzik. Nálam most is csak azért vettek mintát mert én kifejezetten kértem, de egyébként nem törödnének vele. Jövő héten kell mennem NST-re, azt mondták arra meglesz az eredmény, de a dokim szerint Ha megint pozitiv lesz akkor sem kell különösen foglalkozni vele, majd vajudás közbe kapok antibiotikumot. Bár ezt a feltételes modot se nagyon értem,mert én azt olvastam ha hordozó vagy akkor már az is maradsz. Szoval ha az elsőnél volt akkor a másodiknál is lesz. Az elsőnél emiatt nagyon rossz élményeim vannak és nem szeretném a másodiknál is átélni. De leginkább az mérgesit hogy ezt ennyire komolytalanul veszik. Ez máshol is igy van a korházakban?Csak ennyit szerettem volna mondani! Üdv minden babaváronak!
Judit
 
 


Kedves Yaja,

Az e. colli okozhat lázas koraszülést. A kismama megelőzően lázas, a has feszes, fáj.
A magzatra burokrepedés után veszélyes, komoly fertőzést is okozhat.

A baktériumot nem szabad lebecsülni. Jó lenne megismételni a tenyésztést később, vagy kezelést adni.

A babának akkor kell adni antibiotikumot strepto hordozás miatt, ha kimutatható benne a baktérium, vagy a korábban született gyermek megbetegedett.
Egyébként a gyermek tenyésztési eredményéig lehet várni. (De tenyésztés javasolt.)

Az, hogy a gyermekorvos nem tud a strepto-ról, már máskor is előfordult. Jó, ha az anyuka is szól... A biztonság kedvéért...

Minden jót.
Üdv, Doki
 
 


Kedves Judit,

A strepto hordozás az adott terhességben is változhat.

Az első szülésnél volt tünete a baba fertőzésének?
Ha egy korábbi babának volt megbetegedése strepto miatt, antibiotikumot mindenképpen kell adni vajúdás alatt.
Minden jót.
Üdv, Doki
 
 


Szia Lilika!
Az első szülésemnél nem tudom volt-e vagy hogy milyen tünete volt a lányomnak, csak azt tudom hogy a 3. napon behivtak a csecsemősök hogy a gyerekorvos szeretne velem beszélni. Ő mondta hogy Streptococcusszal fertőződött meg a babám és kapni fog egy hétig antibiotikumos kezelést. Nagyon megrázó volt hogy azt a csöppséget én fertőztem meg, és emiatt már az élete első heteiben gyogyszerezni kell. És az a tű a fejében....Rossz visszagondolni! De annál a terhességemnél nem szürték ezért én nem is kaptam vajudás alatt antibiotikumot. Azelött én se hallottam erről a fertőzésről egyáltalán semmit. Hát nagyon várom a keddi napot, akkor kellek visszamenni a korházba, akkor már tudni fogják az eredményt. Köszi hogy irtál!
Üdv, Judit!
 
 


Sziasztok!
Megvan az eredményem! Azt irják korokozó baktérium nem tenyészett ki és a gomba tenyésztés is negativ! Szoval minden rendben! Nem is értem ez hogy lehet, mindegy de nagyon örülök! :lol:
 
 


Judit!

Nagyon örülünk az eredménynek. :) Ettől függetlenül, kérlek tartsátok szem előtt, amit Doki írt Nektek, a legutóbbi hózzászólásában!

Drukkolunk!
Lilka
 
 


Sziasztok!
Kedves lilka és Doki!

Én ishu párja vagyok, már jó ideje annak, hogy utoljára ideírtunk. Meg szeretném veletek osztani a következő örömhírt: tegnap megszületett Dórika, 3660g és 50cm, Debrecenben a Klinikán. Tekintettel a szomorú előzményre, azonnal vettek a füléből kenetet tenyésztésre, illetve holnap majd crp vizsgálatot is csinálnak neki, és addig is kap antibiotikumot a baba, amíg nincsen eredmény. Úgy látom, hogy itt és a védőnői szolgálatnál is, illetve a gyerekorvos, akihez majd vinni fogjuk rendszeresen, nagyon komolyan veszik ezt a dolgot és egyszerűen nem értik, hogyan történhetett meg velünk tavaly ez a tragédia. Streptora a 32. és 36. héten is szűrt a nőgyógyászunk és hála istennek negatív lett mindkettő. Reméljük minden rendben lesz és nagyon boldogok vagyunk, örülünk a kis drágának és nagyon odafigyelünk rá, a legapróbb jelre máris gyerekorvoshoz visszük, inkább nézzenek minket hisztis szülőknek, minthogy bármi baj legyen.

Örülünk, hogy rátaláltunk erre az oldalra és megismerhettünk benneteket, annak viszont már nem, hogy ilyen körülmények között kellett megismerkednünk. Nagyon hasznos ez a topic, amit létrehoztatok, elképesztő, hogy mennyire megosztott az orvos/szülésznő társadalom ebben a kérdésben, volt, aki az előzmények ismeretében sem adott volna antibiotikumot a babának, merthogy ne bombázzuk ilyen korán ilyesmivel, én erre csak ennyit tudok mondani, hogy aki egyszer megégette magát a tűzzel, az többet nem játszik vele, inkább terhelje meg a még nem létező, kialakulatlan bélflóráját a babának az antibiotikumos kezelés, minthogy ilyen súlyos fertőzés történjen. Tavaly azt mondta a gyerekorvos, aki Melindát kezelte, hogy ez a fertőzés egy űrhajó sebességével zajlott le benne, "robbant a bomba" és tarolt a szervezetében. Nem játék ez a Strepto, csak sajnos vannak olyan helyek még, ahol egyáltalán nem foglalkoznak vele, mi azt se tudtuk, hogy ilyen egyáltalán létezik és fontos lenne, hogy minden gyermeket váró nő tudjon erről! De nemcsak idehaza, hanem az egész világon eltérő módon vélekednek az orvosok erről a kérdésről. Szomorú, hogy a XXI. században ilyen megtörténhet, pedig ez a baktérium, ahogyan ti is mondtátok nagyon érzékeny az antibiotikumokra, könnyen elpusztítható!

Rengeteg hasznos információt a témáról itt, ezen az oldalon tudtunk beszerezni! Ezúton szeretném megköszönni nektek, hogy létrehoztátok ezt a topikot, és hogy segítetek minden idelátogatónak, remek emberek vagytok, le a kalappal előttetek! Sok sikert és Boldogságot kívánok nektek!

Attila
 
 


Sziasztok!

Ishu és Attila: Gratulálok nektek Dórikához, sok boldogságot és jó egészséget kívánok mindannyiótoknak! Csatlakozom hozzád, Lilka és Doki fantasztikus emberek, akik rengeteget segítenek (3,5 éve nekem is)!
 
 


Sziasztok!

Attila, nagyon-nagyon örülünk Dokival a babátoknak és minden szavával egyetértek annak amit leírtál, kivéve amiket Rólunk írtál :lol:

Lamme, :lol:

A topikot anno nem mi hoztuk létre, de gyorsan átvettük az irányítást, mert egy kicsit más szemszögből láttuk ezt az egészet érintett szülőként és a férjem mint orvosként, mint a "szakma". Persze vannak kivételek szakmán belül is ebben a kérdésben és szerencsére másik 2 gyermekünkkel már olyan szakemberhez kerültünk, aki a szívén viselte a streptococcus kérdést. Valóban megosztott az egészségügy ebben a kérdésben itthon, illetve nincs egységes protokollja. A baj az, ha ez a baci gondot okoz, akkor nagyot robban, ahogy Attila is írta, valóban robban, tarol és mindent visz.

Azzal, hogy Nektek segítettünk, a mi lelkünk is gyógyult.

Sok egészséget kívánok mindenkinek!

Lilka :)
 
 


Sziasztok!

36 terhes vagyok a második babámmal. Az első születésekor javaslatot kaptam a gyerekorvostól írásban a későbbi terhesség 36. hetében elvégzendő hüvelyi tenyésztésre. Ezt ma elvittem a nőgyógyászhoz, és megmagyarázta, hogy miért nem érdemes elvégezni a vizsgálatot, ahelyett inkább felírt egy gyógyszert, Unasyn 375 mg-ot, hogy szedjem be, és ha van ilyen fertőzésem, akkor kigyógyít belőle, ha meg nincs, akkor meg csak beszedem a gyógyszert, nem történik semmi. Nagyon meglepődtem ezen. Miért esik nehezére egy vizsgálatot elvégezni, és miért ír fel gyógyszert egy olyan fertőzésre, amilyen lehet, hogy nincs is nekem? Mindezt terhesen. Járt már valaki hasonlóan?

Előre is köszönöm a válaszokat.
mamacita
Komárom
 
 


Sziasztok!

Két kislány mellett kevesebbet tudok netezni, de végre eljutottam ide is.

Tehát:
Július 28-án megszületett a második kislányunk (3500g, 50 cm, 39. hétre született), minden úgy történt a megelőzéssel ahogy előre megbeszéltük. Nagyon jó kisbaba, 4 nap után jöhettünk haza.

Erzsi
 


Sziasztok!

Vegelerzsi: Gratulálok a kislányodhoz! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek! :D

Mamacita: Sajnos teljesen megnyugtató választ nem tudok írni, talán Lilka és Doki, remélhetőleg még időben, a szülés előtt :) Ami biztos, hogy a legjobb védekezés a szülés alatti antibiotikumos infúzió, de több helyen hallottam már ezt a szülés előtti antibiotikumos kúrát is, konkrétan itt a Babaneten is, egy már háromgyerekes anyukánál. Ha a gyerekorvostól kaptál ilyen vizsgálatra vonatkozó javaslatot, akkor gondolom ennek volt valami alapja, lehet, hogy ezért írta fel az orvosod vizsgálat nélkül a gyógyszert. Az én orvosom úgy tekinti például, hogyha csak egy + strepto eredménye is volt valakinek, akkor ő már mindig is hordozónak számít, és ennek megfelelően gondozza is a kismamát. Szerintem kérdezz rá az orvosodnál, hogy a szülést hogy gondolja, szándékozik-e akkor adni antibiotikumot, próbálj meg érdeklődni, hogy a babánál végeznek-e majd szűrővizsgálatot. A kiskönyved borítójára addig is írd fel pirossal, nagy betűkkel, hogy strepto + , és ezt közöld majd a szülésznővel is. A kórházi gyerekorvosnak és a csecsemősnővéreknek is említsd meg ezt, és ennek megfelelően figyeljék a babádat. Én mindenkinek mondtam, akit csak a kislányom közelében láttam :) , és egy vizitnél láttam, hogy a kartonjára is ráírták nagy betűkkel. Minden jót nektek!!!!!
 
 


Sziasztok! Köszi Lamme :wink:

Erzsi! Gratulálunk!!!!

Mamacita!

Azért érdekes amit írsz, mert nem derült ki számomra, miért gyanakodott a korábbi orvosod, mit írt pontosan a papírra és milyen kórokozót kerestek, vagy találtak korábban.... ezt nem értem.

Mindenesetre ha streptoról van szó, akkor előfordulhat ál negatív tenyésztési eredmény, így ha a javaslaton strepto gyanú volt említve, akkor ez az orvosod, ahogy Lamme is írta, már hordozónak tekint, viszont akkor további kezelés is javasolt.

Őszintén szólva nem értem a "levelezgetést" a két doki között.

Lilka
 
 


Remélem minden rendben van mindenkivel!

Mi itt vagyunk, ha kell! Lehet, hogy már szűrik a streptot a kórházakban, ezért nincs kérdés?

Akkor ennek nagyon örülünk!

:D

Boldog ünnepeket kívánunk!

Lilka és Doki
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen írtam az az igazság, hogy nincs is időm aminek örülök, mert a kislányommal vagyok elfoglalva:))
Már 8 hónapos és minden rendben van császárral szültem és akkor sem volt semmi baj. Kaptunk antibiotikumot mind a ketten.
Mivel az első babánkat elveszítettük streptococcus miatt így odafigyeltek.
Az orvosom nagyon rendes volt ott volt velem végig és biztatott, hogy ne féljek, mert minden rendben lesz ritka az ilyen orvos aki még az előkészítésnél is ott van és nyugtat.
 
 


Ishu: Örülök, hogy írtál magatokról pár sort, és hogy minden rendben! Érződik a soraidban, hogy mennyire boldogok vagytok, és ez szuper! :)
 
 


Ishu!

Nagyon örülünk nektek! Gratulálunk! Köszönjük a visszajelzést!

Lilka és Doki :D
 
 


Ishu!

Nagyon örülünk nektek! Gratulálunk! Köszönjük a visszajelzést!

Lilka és Doki :D

Kedves Lilka és Doki!

Azt szeretném kérdezni, hogy a 9 hónapos kislányunk még nem akar mászni, de nagyon ügyesen ül már magától, azért viszont aggódom, hogy nem akar mászni.
Ülve tud előre menni és eltudja érni a tárgyakat is amit akar, csak mászni nem akar és nem is szereti ha segíteni akarunk neki.
Kapaszkodva a kiságyban már felhúzza magát úgy, hogy térdepel, de még csak addig.
Ha pedig mi az ölünkbe megalítjuk láb új hegyen áll, de persze még mi tartjuk csak gondoltuk, hogy így erősítjük a kis lábizmát.
Gondoltunk még az úszásra is csak nem tudjuk, hogy 9 hónaposan lehet elkezdeni, azt tudjuk, hogy 3 hónaposan lehetett volna de akkor hideg volt és nem akartuk, hogy megfázzon most hogy már jön a jó idő szeretnénk vinni csak nem tudjuk hogy lehet. Ezzel is erősödne és javasolják is.
 
 


Ishu!

Így látatlanban cseppet sem tetszik nekem... Első körben ortopédusnak mutatnám meg, aki megállapítja esetleg, hogy az ínszalag feszesebb ami miatt gyakorlatilag fáj neki a talpra állás. Ha ezt vagy hasonlót állapít meg akkor javasolni fog gyógytornát és én még hozzá a Dévény módszert.

Nem jó, hogy nem mászik, de önmagában ez még nem annyira zavar, engem az zavar, hogy nem lép rá a talpára. Ezt meg kell nézetni. Ortopédushoz mennék és utána gyógytorna, vagy amit megállapítanak, de ezt viszonylag hamar kellene.

Ezen kívül még javasolm Tunyogi Erzsébet gyógyító játszóházát, Ő is szívesen megnézi, de Ő nem orvos, csak sok ilyet látott már. Rajta van a neten.

Írjatok!!!!!

Hajrá!!! minden rendben lesz.
Lilka
 
 


Ishu: Igaz nem engem kérdeztél, de remélem nem haragszol, ha én is reagálok a kislányoddal kapcsolatos kérdésedre. Elsősorban én is azt javaslom, hogy mutasd őt meg szakembernek, bár én Lilkával ellentétesen nem mondanám rögtön a Dévény tornát, bár elképzelhető, hogy végül ők fognak tudni segíteni.

A mi kisebbik lányunk, aki révén erre a topikra rátaláltam, szintén nem akart mászni. Mi akkor (8 hónapos volt) elvittük őt egy Gekko-s felmérésre (felkészülve a rámenősségükre, stb., de kellemesen csalódtunk), valamint erre rá egy-két napra megnézte őt a lakásunkon egy Pető módszerrel foglalkozó konduktor. Ha hiszed, ha nem, gyakorlatilag szóról szóra ugyanaz mondták, és ugyanazokat a "tornagyakorlatokat" javasolták! Mi egy hónapig gyakoroltuk a gyerkőccel ezt, és teljesen behozta a lemaradását, gyönyörűen mászott :) Én anno magunknak összegyűjtöttem ezeket, a mellékelten csatolt file-ban meg is találod. Nézd meg. Ezekben a feladatokban az a jó, hogy a baba is élvezte, ráadásul ezek nem igénylik szakember közreműködését, tehát a szülők otthon el tudják végezni. Javaslom, hogy addig, amíg nem lesz pontos infótok a kislányotokról, játszátok ezeket vele. A hintáztatás pl. ha utánanézel, jótékonyan hat az agyi érésre, stimulálja a mozgásért felelős agyi területet, mindeközben garantált a vigyorgó kisbaba arc :)

1330444467.7134.doc
 
 


Sziasztok!

Én még nem jártam itt, csak Ishu kérdése miatt írok ide, mert gondoltam, hogy hátha a mi esetünk segítség neki.

Nálunk egyik gyerek sem mászott, mert a kislányom hipotóniás volt, a kisfiam kötött izomtónusú. Megkérdeztem az anatómia tanárt, nem miattam van, nem én rontottam el, véletlen alakult így. Nekünk nagyon bevált a dévény torna. A kisfiamra azt mondta a gyógytornász, hogy azért nem mászik, mert kötött, és ha lábujjhegyen áll sokat, az lehet azért, mert behúzza az izom a lábát, feszes neki és azért áll lábujjhegyen. Szerintem érdemes lenne kérned egy beutalót és elmenni a Dévény Alapítványhoz. Vannak maszek dévényesek, de az egy alkalom 4500 ft, az alapítványnál meg valahogy 2000 alatt van, már nem tudom, csak mondták, mert én maszekhoz jártam.
Nekünk a legjobban az vált be, hogy elmentünk a Korai Fejlesztő Központba, mert ott megnézte egy gyógytornász, egy neurológus és egy fejlesztőpedagógus. És utána ott is lehet heti egy alkalommal államilag támogatottan foglalkozásra járni. Oda be kell jelentkezni, ki kell tölteni egy előzetes felmérőt, 10.000 ft a vizsgálat, viszont utána jó kezekben lesz. Ahhoz képest nem drága. A kislányommal a gekko-ban kezdtük, ő úgy tanult meg mászni, de már bánom, hogy nem vittem a Korai Fejlesztőbe, mert elég sokba került és itt azért kicsit célirányosabb a fejlesztés. De megtanult ott is, hát ez van... :)

Lamme
A mi gekko-s konduktorunk is Petős volt. :) Lementettem a feladatokat, ha nem bánod...

Szép napot nektek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Nagyon szépen köszönjük mindenkinek a segítséget és a jó tanácsokat.
El fogjuk vinni a kislányunkat egy szakemberhez, úgy leszünk csak nyugodtak. Majd írok, hogy mi az eredmény.
És még egyszer köszönjük a segítséget nagyon aranyos mindenki.
 
 


Sziasztok!

Az én kislányom nemsokára két hónapos. Sajnos nálam nem történt meg a hüvelyváladék szűrés, pedig kellett volna. Születésekor súlyos sepsist kapott. Két hétig volt a Sote I. PIc osztályán. Akkor sajnos még nem célirányosan kezelték, mert a tenyésztése negatív lett. Két hét múlva a vérvizsgálat után hazamehettünk, mivel jók voltak az eredményei. Sajnos újabb két hét múlva magas láz miatt vérvétel igazolta hogy megint súlyos fertőzése van. Ekkor már végre kitenyészett a bacilus is, streptococcus. Ez már Egerben történt, itt szerencsére vele tölthettem a két hetet.
Agyhártyagyulladást nem tudták kizárni mert a lumbálás nem volt sikeres, így azt a kezelést kapta, mintha az lenne. 14 nap után újabb lumbálás, és mivel nem voltak antitestek a levett folyadékban, így hazamehettünk. Szerencsére, mert épp vénája már nem volt Babócának, nem tudom hogy kapta volna továbbra is az antibiotikumot + egy hétig...
Az anyatejben is kimutatták a kórokozót, mégis azt mondták hogy mehet az anyatejes táplálás. Bár még most sem értem hogy miért. Mi van ha megint én okozom a bajt neki ezzel? Többször megkérdeztem, és a válasz ugyanaz, kapja az anyatejet.
Meddig kell még tartani ilyen súlyos fertőzéstől? Mikorra alakul ki valamelyest egy bizonyos védettség?
Nálunk is volt naplemente tünet, agyhártyagyulladás mégsem volt, akkor mitől lehetett vajon, Én már egyébként nem tapasztalom nála.
Egy hete vagyunk itthon, de minden nap mérem a hőjét kétszer, és egyfolytában attól tartok, hogy visszaesik megint. Egyik hozzászólásban olvastam és én igy úgy érzek: akkor leszek már csak nyugodt ha az érettségire készülünk...

Köszönöm a segítséget előre is!
Nagyon tetszik a topic, szerintem nagy segítség minden aggódó szülőnek!
tkanita
Eger
 
 


Szia tkanita!

Azt írtad, streptococcus tenyészett ki, de azt nem írtad milyen fajta. Az amiről mi egy kicsit többet tudunk, sajnos, az az agalactiae streptococcus.

Nekem anno nem mutattak ki az anyatejemben agalactiae streptococcus, mert ennek a bacinak az előrordulási helye nem az anyatej. Ezért gondoltam , hogy esetleg más típusú baktériumról lehet szó a Te esetetben.

Megnéznéd a papírokat?

Köszi
lilka
 
 


Szia tkanita!

Azt írtad, streptococcus tenyészett ki, de azt nem írtad milyen fajta. Az amiről mi egy kicsit többet tudunk, sajnos, az az agalactiae streptococcus.

Nekem anno nem mutattak ki az anyatejemben agalactiae streptococcus, mert ennek a bacinak az előrordulási helye nem az anyatej. Ezért gondoltam , hogy esetleg más típusú baktériumról lehet szó a Te esetetben.

Megnéznéd a papírokat?

Köszi
lilka

Szia!

Ami leleten olvasok:
A kenetben láthatóac gram pozitiv coccusok, staphylococcus aureus, streptococcus agalactiae
Anaerob baktérium nem tenyészett ki.

Köszi a segítséget előre is.
Anita
tkanita
Eger
 
 


Még az jutott eszembe hogy ti tudtok e olyan genetikai betegségről, ami fogékonyabb a streptococcus fertőzésre. Mert dns tesztet is végeztek nálunk. Ezzel indokolták. Eredmény még nincs csak para, de az bőven
tkanita
Eger
 
 


Van egy jó hírem a kislányunk megindult mászni:)) egyik napról a másikra, nagyon élvezi a kis drágám, de azért még elvisszük egy szakemberhez jó ha ő is látja, mert még mindig nem akar a talpára áll.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron