Új privát üzeneted érkezett!

Szia Újélet!

Gratulálok Nektek! Szerintem bízd rá a szakemberekre most már az antibiotikum lefolyásának idejét :lol: A lényeg, hogy tudnak a streptococcusról. Ha van arra még lehetőséged, hogy bemenj a kórházba, én mindenképpen felkeresném a kórházi gyerekorvost és kikérném a véleményét és tudatosítanám benne a streptot!!!

Amennyiben ez a találkozó elmaradna, szülés után közvetlenül, mindenhol és mindenkinek szólj arról, hogy strepto + vagy!!!! A kiskönyvedre is ráírnám nagy piros betűkkel, hogy Streptococcus +

Szólnék a csecsemős nővéreknek is, hogy figyeljék a babádat!!

Remélem minden rendben lesz!
Drukkolunk
Lilka
 
 


Jaya!

Ha erre jársz! A 19. oldalon van a válszom!

Lilka
 
 


Sziasztok!

Én írtam elsején.Köszönöm a választ :)
Azóta 5.-én megszületett a kislányom.
14 órát vajúdtam így minden antibiotikumot megkaptam intravénásan amit kellett.
Kérdeztem másnap a gyerekorvost hogy mikor vizsgálják a kicsit ez ügyben azt mondták semmikor mert ha én megkaptam az infúziót akkor nem mehetett át bele.
Itthon megkérdeztem a védőnőt is hogy kérhetek-e vizsgálatot a háziorvossal, de ő is azt mondta hogy ha én megkaptam akkor nem kell...
Ez biztos?
Elég védettséget kapott?
Biztos hogy nem lehet a későbbiekben sem baja?
Vagy ne hagyjam magam lerázni, és nézessük meg valahogy?Kivel?

Köszi szépen.
 

 
 

Újélet!

Gratulálok Nektek és sok tejcit kívánok! :D Figyelni kell a babát! Nem eszik, sokat és csillapíthatatlanul sír, hőemelkedése-láza van, aluszékony lesz, vagy bármi más olyan tünete alakul ki ami Nektek nem tetszik azonnal kórház.

Az orvosi irányelvek szerint valóban minden rendben kell, hogy legyen, DE az anya szívem azt tanácsolná, hogy vetessetek kenetet a garatból, fülből (a babának), tenyésztésre. Én ezt mint anya tanácsolom. Valamint azrt is, hogy úgy 2 hét múlva a háziorvosoddal irass ki vizelettenyésztést magadnak, csak a biztonság kedvéért, ellenőrzésre. Ne fürödjetek a babóval az első 3 hónapban.

Vigyázzatok magatokra, minden rendben lesz!

Lilka
 
 


Szia, Lilka!

Köszi a választ.

Nem vagyok túl jó passzban mostanában, azért nem jöttem ide sem.

Sajnálom, hogy Veled is megtörtént, ráadásul nem is egyszer.
Én nem is tudom, hogyan élném ezt túl még egyszer.

Lassan megyek kontrollra, akkor majd fogok kérni tenyésztést is.

Köszi a segítséget!
jaya
Budapest
 
 


Jaya!

Majd azért írjál még, ha van kedved! :)

Lilka
 
 


Sziasztok!
Én még most fedeztem fel ezt a fantasztikus oldalt jó, hogy meglehet beszélni a problémát olyan emberrel, akinek ilyen gondjai vannak.
Persze jobb lenne, ha ez a betegség nem is létezne, de sajnos van.
Én 2010. 05. 09-én szültem egy csodálatos gyönyörű szép kislány 3300g és 53centi volt.
Sajnos 2 hét után megbetegedett vittem azonnal az orvoshoz és onnan már rögtön a kórházba vitték, azt mondták vérmérgezést kapott. Tanácstalanul ültem, mert nem tudtam elképzelni mi volt az oka, hogy ő ezt elkapta. A párommal töprengtünk azon mit tettünk rosszul mikor kiderült, hogy Streptococcus B típusú agyhártyagyulladása van rettenetes volt ezt hallani nem is tudtunk erről a betegségről az előtt. A kis drágánk nem élte túl 5 hetesen elhagyott bennünket:( . a kórházban azt mondták, hogy ezt meglehetett, volna előzni szűréssel sajnos engem a terhesség alatt, nem szűrtek és így nem is tudtuk, hogy van ilyen betegségem.
Most úgy néz, ki lehet babán újra negatív lett az eredményem egy enyhe fertőzésem, van, és arra nem kell szednem semmit. Nagyon szeretnénk kisbabát, de félünk is, mert nem szeretnénk átélni ezt a szörnyűséget.
 
 


Ishu!

Nagyon sajnálom ami veletek történt! :( Nem lehet szavakkal leírni, mit érez az ember ilyenkor.

Nem tudom az ország mely szegletéből írsz, de én most azonnal orvost és kórházat váltanék! Klinikára mennék, ahol a kezelőorvosod odafigyel Rád.

Nem értettem pontosan, ezek szerint akkor ezzel a babával már szűrtek és az lett negatív? Hányadik hétben vagy? Mit jelent az enyhe fertőzés? A fertőzésen Streptot érted?

Lilka
 
 


Szia

Hát az biztos, hogy nagyon nehéz feldolgozni ami történt nincs olyan nap, hogy ne gondolnék a kis picurkára:(
Mátészalkán szültem sajnos. A 6 hetes vizsgálatra viszont már nem oda mentem vissza, hanem Debrecenbe ott ajánlottak egy nagyon jó nőgyógyászt és hozzá mentem vissza.
Elmondtuk a párommal, hogy mi történt és ő is el volt szörnyülködve azt mondta, hogy ha legközelebb kisbabánk lesz a terhességnél kétszer fog szűrni streptococcusra.
Nagyon kis aranyos orvos kedves azt monda, hogy a második babával ez már nem fog előfordulni.
Még nem vagyok terhes, de reméljük, hamarosan az leszek.
Még nem szűrt streptococcusra, mert azt mondta a doki, hogy még felesleges mert az minden nőben megtalálható. Majd akkor fog szűrni, ha terhes leszek és a 32-dik és a 36-dik héten fog szűrni.
Reménykedünk benne, hogy nem lesz semmi baj. [/img]
 
 


Ishu!

Akkor ez így nagyon korrekt! Így kell csinálni! Mostantól Strepto hordozónak fognak tekinteni a köv. babával és akkor úgy is fognak kezelni és akkor biztosan nem lesz baj!

Beigazolódott, hogy volt benned strepto az előző babánál?

Szurkolunk!

Majd tájékoztass!!!

Lilka
 
 


Sziasztok!
Kedves Lilka és Doki! Engedjétek meg, hogy megköszönjem a jelenléteteket, a fórumot és a kitartó tájékoztatást!
Nekem eddig (a 26. hétig) csak gomba tenyészett ki, arra több kúrát is kaptam, és elég ijesztő gyulladásos-barnázós tüneteket okozott. Végig az tartotta bennem a lelket, hogy a baba rendben van, a méhszáj zárt, és a gomba elvileg nem olyan veszélyes. Erre most egy friss tenyésztés szerint (megint barnáztam egy kicsit) nincs gomba, de van Streptoc. ag. Eléggé elkeseredtem. A dokim szabin van, de felhívott, és mondta, hogy ha nincs tünetem, jövő héten találkozunk. Nem tudom, mi számít tünetnek. Barnázás már nincs, a méhem meg mindig is kicsit feszesebb, keményebb volt. Számolom a napokat, nehogy feljebb kússzon a fertőzés, ugyanakkor az antibiotikumtól is tartok, mivel elég rossz az emésztésem.
Ki fogom kérdezni a dokimat, hogy a szülés közben adagolt antibiotikum mellett még milyen óvintézkedéseket fognak megtenni a választott kórházban (csecsemőgondozás), de tartok tőle, hogy okoskodónak fog gondolni. Nem baj, a gyerek érdekében mindent vállalok.
A probiotikum nekem nagyon fontos lenne az emésztési problémáim miatt (IBS), de erről sehol nem olvastam megnyugtató állásfoglalást, hogy lehet-e terhesség alatt. Sőt, létezik már hüvelyi probiotikum is, azt is szívesen alkalmaznám, hogy ne térjen vissza a gomba megint.
Nektek erről mi a véleményetek?

Köszönettel,

Milina
 
 


Szia Milina!

Örülünk, hogy megtisztelsz a bizalmaddal és kérdezel. A gomba sajnos nagyon gyakori a terhesség alatt, főleg annak első szakaszában, de az arra fogékonyak akár a terhesség végéig küzdhetnek vele. A gomba nem probléma, a nagyobb probléma a baktérium.

Amennyiben az orvosod tud a baktérium jelenlétéről, remélhetőleg megfelelően fog eljárni. Nem mondhatom, illetve nem javasolhatom, hogy milyen, mekkora dózisú antibiotikumott kellene szedned, de engem anno a 2. és 3. gyermekenél, már terhesség alatt kezeltek antibiotikummal, hogy elkerüljük a fertőződést. Nekem is vannak problémáim bizonyos antibiotikumoktól, de a Te (IBS) alap problémádat nem ismerem. Mindenképpen konzultálj a nőgyógyászoddal és a kórházi gyerekorvossal, majd később, hogy mindenki tudjon a Streptoról.

Írd rá, nagy piros betűkkel a kiskönyvedre, hogy B csoportú Strepto. + vagy!

Dokit megkérem, hogy a közeljövőben, próbáljon meg Ő is benézni, hátha tud valami okosabbat is mint én :D , ami valószínű.

Addig is tarts ki! Ha sokat keményedne a méhed és rövidűlne a méhszájad, akkor egyértelműen szükséges az antibiotikum terápia.

Lilka
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is segítséget kérni. 21 hetes terhes vagyok. Kb. egy hónapja felfázás-szerű tünetekkel jártam a nőgyógyászomnál, aki Monural port írt fel, utána többször néztek vizeletet, negatív. Bár én ezt sem értem pontosan, mert volt benne baktérium, csak arra a számra (649) azt mondták, ne foglalkozzak vele, amíg a referencia-érték alatt van, ami 5000.

Viszont most csináltak egy vizelettenyésztést is (biztos ami tuti alapon), és az kimutatta a Streptococcus Agalactiae-t. A nődokim nincs két hónapig, de a helyettese Semicillint írt fel 250 mg-ot kell szednem 5 napig, napi 4x2-t. Eléggé hanyattdőltem először a dózison, de gondolom, nem mondott hülyeséget, ennyi kell.

Nem olvastam végig a fórumot (még), de a kérdésem az lenne, hogy okozhat-e terhesség alatt bármilyen fejlődési rendellenességet ez a baktérium. Vagy csak szülésnél lehet gond. Erről most gyűjtöm az infókat, olvasom ezt a fórumot is, nagyon hasznos.

Szóval nem vagyok túl boldog, de legalább kitenyésztették és kezelik. :(

Azért nagyon féltem a babámat... kisfiúnk lesz. Beleremeg a gyomrom, ha rágondolok, hogy valami baja lehet...:(


Nagyon várom a válaszotokat.

üdvözlettel,
pkeroka
 
 


Szia Pkeroka!

Drukkolunk Neketek!!! Remélem minden rendben lesz! Sajnos ez a baktérium hajlamos feljutni a burkon keresztül (ez ritka), de kaptál antibiotikumot és az is eljut hozzá, így remélhetőleg nem lesz semmi baj. Gyakoribb viszont, hogy a szüléskor jelenlévő baktérium jut be a baba szervezetébe és így okoz betegséget de NEM törvényszerű, hogy feljusson a baci és az sem, hogy megfertőzze a babát, ráadásul Téged még kezelnek is, így nem lehet baj!

Jelezd mindenkinek mindenhol, a tenyésztésed eredményét és beszélj a kórházi gyerekorvossal is, Ő mit javasol születés után a babánál. Meg fog nyugtatni és legalább jobban odafigyelnek majd a fiadra születés után. Vajúdás alatt is kapsz majd antibiotikumot és az is eljut a babához.

Nem lesz baj!!! Hajrá!!! Drukkolunk.
Lilka
 
 


Kedves lilka!
Nagyon szépen köszönöm a választ! Az orvosomat (aki pillanatnyilag kezel, és igazából csak helyettesít) egyelőre telefonon értem el, ő mondta, milyen gyógyszert írassak fel, hogy kell szedni stb. A saját nőgyógyászom csak november elején lesz újra, bár mindkét dokiban megbízom. Remélem, meg fog tudni ő is nyugtatni.

El akarunk menni nemsokára 4D-re, talán attól is megnyugszom majd. Kicsit hihetetlen ez az egész, egy baciból ekkora gond lehet:( Idáig minden UH-n minden OK volt, dehát... az ördög nem alszik.

Szerinted a szülésig hányszor és milyen gyakran nézessük a baktériumot? És az mindegy, hogy vizeletből vagy hüvelyváladékból mutatják ki? Úgy értem, melyik ad biztosabb eredményt? Mert teszem azt, egyik negatív, a másik még lehet pozitív? Ragaszkodjak mindkettőhöz?

Most tartok a Semicillin 2. napján, 5 napig kell szedni, aztán valamikor rá újra pisitenyésztés, elvileg pár napot mondott a doki, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos, még felhívom, hogy mikor menjek laborba megint.

Huh, azért kicsit aggaszt ez az egész, amúgy is hajlamos vagyok a parázásra... :(

Nagyon köszi még egyszer a választ!
Szép hétvégét!
 
 


Ja és még annyi, hogy a Sote I-en fogok szülni, remélem, azért ott tényleg odafigyelnek az ilyesmire... Ugye?... :?
 
 


Kedves Pkeroka,

A vizeletből kitenyészett bármilyen alacsony számú Streptococcus Agalatiae miatt a szülés előtt-alatt kötelező antibiotikumot adni. KIVÉTEL NINCS. Feltételezhető, hogy ilyenkor a kórokozó a hüvelyben magas számban van jelen.
Az antibiotikumot én akkor is szükségesnek érzem, ha lenne később negatív hüvelyváladék tenyésztés.
A Semicillin adagja 4x2, így a dózis nem sok. Sokszor Augmentint vagy Unasyn-t adnak.
A kitenyészett baktérium nem okoz fejlődési rendellenességet, de koraszülést okozhat. Ha nincs idő az antibiotikum beadására szülés előtt, az újszülöttnek antibiotikumot kell adni, és feltétlenül tenyésztés szükséges a kicsi torkából, orrából vagy hallójáratából.

Ahogy írtam, kivételt nem szabad tenni. A SOTE I-en figyelnek a Streptococcusra, de jó a baktériumot megemlíteni a kezelőorvosnak, gyermekorvosnak.

Lehet hogy születés után a babát 1-2 napig az ujszülött intenzívre viszik.

Sok sikert, a SOTE I (de a SOTE II is) jó választás.

Drukkolunk, minden rendben lesz.

Üdv: Doki
 
 


Kedves Milina,

A feszes méh utalhat fertőzésre, így ezt komolyan kell venni.
Nem tudom, hogy a jelen esetben az IBS mennyire nehezíti meg az antibiotikum adhatóságát, penicillinszármazékok is adhatóak. Szüléskor vénás antibiotikum jár így ezek hatása a belekre szinte nem is érezhető.

Azt, hogy a hüvelyi probiotikum kezelés kiszorítja- e a strepto agalatiae-t nem tudom biztosan, de szerintem NEM. Én a szüléskor adott vénás antibiotikumot tartom feltétlenül szükségesnek. Kiegészítő kezeléseket lehet alkalmazni.

Koraszülésre utaló tünetek esetén a protokoll-t kell alkalmazni. (Tenyésztés, antibiotikum, stb)

Mikor jön vissza az orvosod?

Üdv: Doki
 
 


Kedves Doki!
Köszönöm szépen Neked is a választ. Csak még egy dolog (egyelőre...:)) Betadine hüvelykúpot is kell most használnom, egy hétig minden nap esténként egyet. Tegnap kezdtem azt is. Viszont ma ahogy felhelyeztem, éreztem, hogy mintha felmarta volna a hüvelyem nyálkahártyáját (bocs...) Létezik ez? Ettől függetlenül használjam, ahogy a doki mondta, ugye? Ez is segít(het) kiirtani, vagy legalább kicsit visszaszorítani a bacikat, vagy rosszul gondolom? Félek egy kicsit, hogy ez egy ilyen erős szer, meglepődtem teljesen.

Jó éjt és még egyszer köszönöm!
pkeroka
 
 


Kedves Doki!
Köszi a válaszokat!
A hüvelyi probiotikumot az antibiotikumos kezelés után gondoltam, hogy ne jöjjön vissza a gomba (esetleg a baktérium sem).
A dokim holnaptól dolgozik megint, és mindenképp szeretném rávenni, hogy most, így 26 hetesen is kaphassak antibiotikumot. Ezután szedném a probiotikumot. Egyszer már szedtem csak úgy önmagában augusztus közepén, mert nagyon rossz volt az emésztésem, elvileg nem lett baja tőle a babának, csak nem lesz most sem.
A feszes méh... nem tudom, úgy vettem észre, hogy az orvosok szerint ez relatív. Eddig ketten mondták tónusosnak, egy lazának. Persze attól is függ, mikor nézik. Mindenesetre az elejétől így van, amikor elkezdett nőni a pocim, 14 hetes kor körül, már keményke volt. Anyukám azt mondta, neki is mindig feszesebb, keményebb volt, mert ilyenek ott az izmai. De tény, hogy a gomba is kezdettől ott volt, tehát gyakran volt fertőzés. Hálát rebeghetek az Égnek, hogy eddig minden oké, a méhszáj is. Pedig a gomba is csúnya gyulladást és barnázást okozott (vagy lehet, hogy abban a baci keze is benne volt?).
Elolvastam amúgy a kórház tájékoztatóját, ahol szülni fogok, és nagyjából az a protokoll, amit Ti leírtatok, tehát szerencsére elég komolyan veszik, bár ha a kismama nem kapta meg a 2 adag ab-t szülés előtt-alatt, akkor tenyésztés, és csak annak az eredménye után adnak a babának ab-t. Azt írtátok, hogy az első 24 óra lenne a lényeg. Hát nem tudom, kezdjek-e emiatt aggódni.
Egyelőre azt hiszem, maradok nyugton.
 
 


Kedves Milina,

A kérdés, hogy mire reaktív? fertőzésre, idegességre, genetikai hajlam miatt?

Erre figyelni kell. A feszesebb méh az feszesebb méh. A hasizmok terhességben kinyúlnak, a feszességet szerintem a méhen érezni, nem a hasizmon. A feszes méhnél Lilka úgy érezte, mintha kő lenne a hasában, az nehezebbé vált.

Fertőzés esetén a méh feszesebbé válik, mert a szervezet szeretné eltávolítani a fertőzést, lelen esetben megszülni a babát.

Persze lehet, hogy a te esetedben nincs ilyen ok.

A baba tenyésztése 4-5 nap alatt megvan, addig figyelik a kicsit, ha Strpto pozitív rögtön adnak antibiotikumot. Ez is egy választható kezelési mód. Nem kell emiatt izgulni.

Minden jót.
Üdv Doki
 
 


Kedves Doki!

"Relatív" - ezt írtam az orvosokra, de csak én tapasztaltam ezt. Előfordul, hogy amikor én keménynek érzem, ők nem, és fordítva. Tényleg nehéz megkülönböztetni a has egyéb részeinek feszességét a méh feszességétől. Különösen nálam, aki puffadásra, bélgörcsökre vagyok hajlamos.
De jó tudni, hogy Lilka hogy élte meg, milyen érzés volt neki, így már én is jobban tudom szelektálni az érzéseket.

Ma voltam végül a saját orvosomnál, és csak Klion kúpot adott, és egy szájon át szedhető probiotikumot javasolt inkább, mint hüvelyit. Azt mondta, ennél jobban ne bolygassuk most a szervezetet és a sérülékeny hüvelyflórámat. Azt is megjegyezte, hogy simán előfordulhat, hogy a 35. héten negatív lesz a tenyésztés. Na pont ettől tartottam... Ha már egyszer pozitív volt, akkor én annak tekintem magam. Erre felvetettem nagy merészen, hogy ha nem is hajlandóak nekem antibiotikumot adni a szülésnél, akkor legalább az újszülöttből vegyenek mintát tenyésztéshez, inkább kifizetem, bármibe is kerüljön.
Azt mondta, természetesen lehet, megbeszéljük.

Hát most itt tartunk.

Tényleg köszönök minden segítséget, abban máris segítettetek, hogy határozottabban a sarkamra álljak!

M.
 
 


:lol: Ügyes, bátor Anyuci vagy! Így kell ezt! Keményen! A többit majd Doki leírja, ha van véleménye. Én büszke vagyok Rád!

Lilka :wink:
 
 


Köszönöm! :-) Ha mindent nem is tehetünk meg, legalább azt próbáljuk meg, amit lehet.
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, de az az igazság, hogy nem is volt időm.
Van egy jó hírem kisbabánk lesz. Nagyon örülünk neki, de ugyanakkor félünk is, hogy ne legyen semmi baj. Most 7 hetes terhes vagyok és majd 12 hetesen, kell legközelebb, uh menni.
Azt mondta a doki, hogy majd akkor akar egy komolyabb szűrővizsgálatot csinálni. Nagyon rendes volt a doki mondta, hogy ha még is fenn áll a streptococcus nálam, akkor valószínű császározni fog, hogy elkerüljön minden veszélyt.
Én nem bánom a baba egészsége a fontos.
Nem szeretném megint elveszíteni a babámat.
Na de gondolkodjunk pozitívan minden rendben lesz:)
 
 


Szia Ishu!

Nagyon szurkolunk és örülünk a babának! Minden rendben lesz!

:)

Lilka
 
 


Szia Lilka!
Nagyon aranyosak vagytok.
Majd írok, hogy mi volt a dokinál, ha majd megyünk, de az még odébb van, mert most vagyok 8 hetes és majd 12 hetesen, kell menni, és akkor csinál egy komolyabb szűrővizsgálatot.
De addig is van mit rendezni, mert még be kell jeleneznem Debrecenbe, és csak utána mehetek a védőnőhöz, mert azt is Debrecenbe akarom. Az az igazság, hogy nem nagyon bízom az előző védőnőkben, mert ha az első terhességemnél sem vették észre, hogy gyulladás van a vizeletemben akkor mit várjak ezután.
 
 


Szia Ishu!

Igazából ez nem a védőnő kompetenciája, hanem az orvosé! Persze ha úgy érzed, akkor váltani kell, nem is kérdés, de az orvosnak kell ezeket a dolgokat vizsgálnia, kezelnie.

A védőnőnek, azon kívül, hogy megnézi van-e fehérje vagy cukor a vizeletben semmilyen vizsgálati eszköze nincs. A streptohoz laboratóriumi vizsgálat kell és orvos aki beutal steril vizeletvizsgálatra.

Drukkolunk!

Lilka
 
 


 
 


Sziasztok!

Talán emlékeztek rám, kb. szeptemberben írtam, hogy strepto B pozitív lett a vizelettenyésztésem eredménye. Kaptam antibiotikumot (semicyllin), a kontroll tenyésztés negatív lett. A mostani (29 hetes) tenyésztésem megint pozitív - most hüvelyváladékból mutatták ki. A papíron az szerepel "Csíraszám: A kolonizáló flóra része (?)".

A dokim szerint ez azt jelenti, hogy nálam ez a baci valószínűleg alapból ott van, a hüvelyflórám része - ami nem jó, terhességnél kifejezetten nem szerencsés, de éppen emiatt nem nagyon lehet a teljes kiírtására törekedni. Persze kapok Dalacynos hüvelykrémet, most egy hétig kell használnom, de szájon át szedendő antibiot egyelőre nem írt fel.

Nagyon félek, hogy a szülésnél bármi gond lesz... Illetve csak rossz érzés, hogy már tudom, hogy valószínűleg nem minden úgy történik majd, mint ahogy én azt előre elképzeltem (első babánk).

Ugye a terhesség alatt nem okozhat valamiféle fejlődési rendellenességet ez a baktérium? Arra gondolok, hogy eleve valami betegséggel születik a kicsi. (Jaj ilyet még leírni is rossz, de inkább legyek tisztában a lehetőségekkel). Írtátok korábban, hogy nem, de most tökre beparáztam...

A doki nyugtatott, hogy ez szülésnél okozHAT gondot, de figyelni fognak rá, addig ne paráztassam magam. Ugye ez azt jelenti, hogy addig többször is fogják szűrni? Az volt ijesztő, hogy azt mondta, ez a baktérium álló buroknál is fel tud jutni (jól értem?) Illetve másik kérdésem, hogy ez a hüvelykrém most elegendő kezelési mód-e szerintetek? Megbízom a dokimban, de inkább több véleményt is meghallgatnék.

A másik, hogy tudom, be kell ragasztanom a leletet a kiskönyvembe, hogy ha akármi van, tudjanak a baktériumról, de bele is írjam valahová, hogy strepto B pozitív? Mintha írtatok volna itt ilyet korábban.

Sote I-en fogok szülni.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, véleményeket.
 
 


Pkeroka: Írtam privit! :)
 
 


Szia pkeroka!

Én megértelek, hogy félsz. Én az első kisbabámat streptococcus betegségben veszítettem el.
Nálam az volt a gond, hogy nem csináltak szűrővizsgálatot és nem tudtunk róla, hogy van ilyen fertőzésem. A babát megszültem minden rendben volt és 2 hét után jelenkezet a kicsinél ez a betegség nem is élte túl a kis drágám de, ha túlélte volna, akkor sem lett volna egészséges.
Rettenetes volt. Én a helyedben ragaszkodnék a császár szüléshez, hogy ne menjen keresztül a szülőcsatornán a kis picur és utána minden feleképpen beszélnék a korházban a gyerekorvossal hogy vegyen kenetet a babától hogy nem e ál fen a veszély a fertőzésre mert ha igen akkor még kap a baba gyógyszert amivel megelőzhető. Én biztosan így fogok tenni akár van strepto akár nincs biztosra, megyek, mert tudom, mivel jár ez a betegség a babánál.
Én most 14 hetes vagyok de, én is félek, hogy ne legyen a babának semmi baja.
Bízzál a dokidban biztosan tudja mit csinál az jó hogy már kezeli.
 
 


Pkeroka!

Jelen esetben az a jó, hogy tudnak a baciról és kezelik! Vajúdásnál kapsz antibiotikumot és a babát is remélhetőleg szűrik, figyelik majd. Én tuti felmennék majd szülés előtt a gyerekorvoshoz mondani neki a strepto B-t. Igen, írd rá a kiskönyvedre is kívülről pirossal, én most már beleírnám.

A 2., 3. babámat én is császárral szültem már, biztos ami biztos alapon. Igen, a baktérium felmehet álló buroknál is, de nem tudom pontosan mit okozhat. Dokit megkérem majd, hogy nézzen be.

Addig is ne izgulj a SOTE I.-en szültem én is a 2., 3. babót :) és egészen jól sikerültek.

Lilka
 
 


Kedves Pkeroka,

A B csoportu streptococcus NEM okoz fejlődési rendellenességet.

A veszély az, hogy koraszülést okoz, de ebben az esetben kell adni antibiotikumot.

A fő baj, hogy újszülöttek súlyos tüdőgyulladását, vérmérgezését (szepszisét) okozhatja születés után, vagy azt követően kb 3 hónapig. Ennek kimentele nagyon súlyos, komoly károsodás és végzetes is lehet.

DE EZT a gyulladást a szülés körül )előtt-alatt adott antibiotikum igen-igen nagy eséllyel megelőzi. Úgyhogy ez a legfontosabb.

A lelet: "kolonizáló flóra része" arra enged következtetni, hogy hüvelykenetből vették észre a bacit. Így van? Történt egyidőben vizeletvizsgálat? Annak eredménye?

Üdv: Doki
 
 


Kedves mindenki!
Nagyon jólesik, komolyan, hogy ennyien reagáltatok a beírásomra, de tényleg...

Köszönöm szépen a válaszokat!

Doki: igen, hüvelykenetből történt a vizsgálat. Vizelettenyésztés most nem történt, bár beszéltünk róla, hogy érdemes azt is csináltatni (ha a hüvelykrém használatát befejeztem, ami hét végén lesz).

Hétfőn megyek a kórházba a dokival beszélni (mert most még mindehhez társul az is, hogy úgy néz ki, diabéteszes vagyok...), akkor rákérdezek erre is.

Azért kicsit megnyugtattatok. Persze gond lehet a szülés körül, de tudnak róla, ragaszkodni fogunk minden vizsgálathoz, amit a babán el lehet végeztetni.

Csak halkan kérdezem: lehet ilyet, hogy kérem a császármetszést? Na nem mintha szeretnék, valahogy van egy olyan romantikus elképzelésem, hogy szeretném megélni a szülés élményét... Meg igazából a dokim szerintem nem nagyon szereti, ha megmondják neki, mi hogy legyen (bár fiatal, de akkor is).

Akkor azért legyünk arra felkészülve ugye, hogy ha megindul a szülés, azonnal siessünk be a kórházba, ugye? Szülésznővel is fogok beszélni előtte, remélhetőleg.

Nagyon köszönöm a bíztatást, segítséget még egyszer.
üdv,
Dóri
 
 


Még csak annyi infó, hogy vizelettenyésztés korábban valamikor a 19. hét környékén volt, akkor az antibiotikum-kúra után a következő tenyésztés eredménye negatív lett.
 
 


Pkeroka: Nem vagyok benne biztos, hogy emiatt "kérned" kellene a császárt. Hiszen pont erről is szó volt, hogy átjuthat a baktérium a magzatburkon, tehát a császárral sem 100%, hogy megúszta a baba. Beszélj erről az orvosoddal...
 
 


Pkeroka!

Doki majd ír pár sort, de azért én gyorsan leírom, hogy ha a szülés burokrepedéssel indul, azonnal kórház! A többit majd Doki leírja.

Lilka
 
 


Kedves Pkeroka,

A terhesség alatt akár egyetlen egyszer avizeletből kitenyésző B csoportú Streptococcus esetén a szülés körüli antibiotikus kezelést adni kell, akkor is ha volt utána negatív tenyésztés.
Így további tenyésztés nélkül is baktériumhordozónak kell tekinteni a szülőanyát.

A császármetszés bizony hozhat szerencsét, nem véletlenül mondták régen, hogy szerencsés aki burokban született. A császármetszéskor lehetőség van a babát a burokból kiemelni, gyakorlatilag steril körülmények között. Igaz, hogy a strtepto a burkon átjuthat a magzatvízbe, de a császár mellett a fertőzések kockázata alcsonyabb, mert a baba nem halad át a szülőcsatornán.

Ugyanakkor önmagában a streptococcus hordozás nem indokolja a császármetszés szükségességét. A szülészorvos ezt egyéb kockázati tényezőkkel együtt mérlegeli.

Kulcs: A megfelelő antibiotikus kezelés szülés előtt-alatt, a baba megfigyelése, szükség esetén baba orrából, füléből vagy torkából vett tenyésztés illetve antibiotikus kezelés.

"Megmondani" nem javasolok semmit az orvosnak, de kérdezni, kérni mindig lehet.

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Ishu!

Tekintettel a korábbi szomorú kimenetelre egyetértek az orvosoddal, ha császárt javasol. Amit átéltél önmagában indokolja a megkülönböztetett bánásmódot.

A szülőanyát akinek az előtörténetében már volt streptococcus szepszis (vérmérgezés) hordozónak kell tekinteni. Ilyen esetben az 5. hónaptól havonta egy kúra penicillin származék vagy macrolid antibiotikus kezelés is adható. (Pl Unasyn vagy Rovamycin, de más is választható.) Ennek célja, hogy a baci ne tudjon nagyon elszaporodni, ezért nem lesz elég enzime (aktív anyag amit termel) hogy átjusson a magzatburkon. Ez nem kötelező, de szerintem is igen hasznos lehet.

Mindenképpen kell antibiotikum a szülés előtt-alatt, (tervezett császárnál nem lehet kevés az idő), a babának kell adni antibiotikumot addig, míg a születésekor levett tenyésztés negatív nem lesz, kb 5-6 nap. Ha a tenyéstés pozitív akkor 8-10 napig is lehet adni a kezelést.

Gyerekorvosnál első nap rá kell kérdezni vettek-e tenyésztést mert aggódsz a babáért. Elmaradhat a tenyésztés... esetleg... ki tudja...

Hazamenetel után a babát figyelni kell, a legkisebb tünetre vagy gyanúra vissza a kórházba, azonnal!

Sok sikert!
Üdv:
Doki
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, leírom az azóta történt fejleményeket. A 31. héten sűrű keményedések és a magzat fejének lejjebb kerülése miatt szigorú ágynyugalmat és a magnézium mellett még egy bogyót rendelt az orvosom, és azóta már betöltöttük a 37. hetet. Ennek ugyan nincs köze a Strepto-hoz, de annak van, hogy az orvosom és a szülésznőm gyakorlatilag az orrom előtt kaptak össze azon, hogy hordozónak kell-e engem tekinteni a 25. heti pozitív tenyésztés miatt, vagy sem. Dokim szerint azóta volt két negatív tenyésztés, tehát nem. (Már ott tartottam, hogy felajánlom: végeztetek vizelettenyésztést a saját szakállamra.) A szülésznő szerint igen, és megkérdezte a kórház egyik gyermekorvosát, aki szerint kell az antibio. a szülésnél, ha a háromból egy pozitív volt. Szóval azt mondta a szülésznő, hogy erről nem nyit vitát, kapom az antibiót. (Már csak azon drukkolok, hogy ne derüljön ki penicillin-érzékenység, mert van egy antibio., amire allergiás lettem pár éve, de ilyenről egyelőre nem tudok. Remélem, nem azon veszik észre, hogy van egy felfedezetlen penicillin-érzékenységem, hogy már az utolsókat rúgom a szülőágyon! Hogy megy ez, nem tudja valaki?)
Egyszóval azt akarom üzenni, hogy nekem nagyon sokat segít, hogy van szülésznőm, amúgy is minden másban roppant lelkiismeretes, gondoskodó, de ha még a gyerekem egészségét is részben neki köszönhetem, akkor nem is lehet majd kifejezni a hálámat iránta! Ha valaki bizonytalan, esetleg nehezen jut dűlőre az orvosával, keressen egy nagyon jó szülésznőt is!

M.
 
 


Kedves Milina,

A 31. heti történéseket okozhatta a Streptococcus B.
Kell az antibiotikum, a szülőnőre hallgatnék a helyedben.
Mikor volt a 2 negatív tenyésztés?

Vizelettenyésztés jó lenne. Ha abban van baci akkor nincs több mérlegelés.

Penicillin-érzékenység esetén makrolid (pl Rulid, Rovamycin stb.) adható esetleg más csoportba tartozó antibiotikum adható.

Mi volt a korábbi szer és milyen allergiás tünet volt?

Várjuk a fejleményeket és drukkolunk.

Üdv: Doki
 
 


Kedves Doki!

Ez elég ijesztő, ha a 31. héten majdnem megszültem a StreptoB miatt! Ebbe bele sem gondoltam. Antibiót nem is kaptam rá, csak több magnéziumot és egy asztmásoknak való gyógyszert, ami lazítja a méhizomzatot. Ma szerencsére betöltöttem a 38. hetet. A két negatív tenyésztés valamikor kb. a 27. és a 36. héten volt.
A szülésznőnek hála, mindenképpen fogom kapni az antibiót, és gondolom, a babából is vesznek tenyésztést, ha esetleg nem sikerülne mind a két adagot beadni.
A Dalacinra lettem allergiás, amikor nagyon gyakran írták fel. A harmadik kúrára már kiütéses lettem. Penicillin-allergiáról nem tudok, csak érdekelt, hogy hogyan veszik észre vénás adagolás mellett, milyen tünetei vannak, mivel tudják ott hirtelenjében lekezelni.
Közben még egy érdekesség történt. Én egy (jó hírű) budai kórházban fogok szülni, bár egy Buda környéki településen lakom, jártam a háziorvosomnál többször a terhesség alatt, tartottam a védőnővel és a nőgyógyásszal is rendszeresen a kapcsolatot, sűrűn jártam vizsgálatokra, mégis teljesen véletlenül derült ki a StreptoB, egy furcsa folyás miatt. Beszéltem viszont egy rokonommal, aki egy háziorvos asszisztense Nógrád megyében, és ő azt mondta, náluk teljesen rutinszerű, hogy felírják háromszor a vizelettenyésztést a terhesség alatt (többek között StreptoB-re is) a védőnővel egyeztetve. Meg vagyok döbbenve, hogy a kis falvakban erre jobban figyelnek, mint a fővárosban. Sőt, mint említettem, nálam teljesen véletlenül derült ki.

Mindenkinek kellemes ünnepeket, és köszönöm a drukkolást!

Milina
 
 


Kedves Lilka, Doki!

Mélyen együtt érzek veletek kisbabátok miatt és emiatt is kérem a Ti segítségeteket, véleményeteket.

Harmadik babánkat szültem meg decemberben, sajnos streptococcus B-vel fertőződött meg. Engem sajnos terhesség alatt nem szűrtek. Első két babával nem volt probléma. Születéstől a 9. órában hőemelkedéssel és nehezebb légzéssel jelentkezett a fertőzés és rögtön az intenzív osztályra került a baba. Első laborvizsgálat gyulladást mutatott a vérben ami a második napra emelkedett valamelyest és a 7. napra a labor negatív lett. Légzés támogatást kapott 4 napig és antibiotikumot 10 napig. Nem volt tüdőgyulladása és agyhártyagyulladása.
10. napon hazaengedték. Koponya és hasi ultrahang eredménye jó, labor jó.
Fejlődésneurológiai vizsgálat során jó reflexeket, fejtartást állapítottak meg.
Ami nem jó "Kiváltott mozgások kapcsán mind a 4 végtagon durva hullámú tremor. Élénkebb patella reflexek, kiterjedt reflex zónák. Enyhe naplemente tünet."
Napi 1 B1 vitamint kell adni neki. Azt mondta az orvosnő, hogy jól van a babánk, de ha 100%-ra kérdezem hogy lehet-e károsodása, akkor lesz 100% amikor eléri a 4. osztályt.
Vinnünk kell kontroll vizsgálatra.
Segítsetek abban, hogy tudunk-e tenni valamit érte azon kívül, hogy elvisszük kontrollra?
Biztosan kiölte-e az antibiotikum a bacit a szervezetéből./nem csináltak kontroll tenyésztést/ Lehet kérni, hogy csináljanak nála? Vissza fertőződhet?
Milyen esélye van, arra hogy egészséges lesz?
Kérlek segítsetek, mert nagyon elkeseredett vagyok, hogy valami baja lehet.

Köszönettel: Levibaba3
levibaba3
Bodajk
 
 


Szia Levibaba!

Próbálok csak azokban a kérdésekben választ adni, ami nem túl szakmai, a többit Dokira hagyom.

Először is gratulálok a babátokhoz! Másodszor, jó lenne ha belőled is kiírtanák a bacit, ha még jelen van. Ezt vizelettenyésztésből megállapíthatják.

Én, annak tudatában ami velünk tötrtént, időről időre elvinném megmutatni konduktornak. www.tunyogi.hu Merem Őt ajánlani, remek szakember. Megvizsgálja a babádat és megmondja, hogyan fejlesztheted, ha szükséges.

Senki sem fogja tudni Neked 100%-os biztonsággal megmondani mi lesz később. Amit Te tenni tudsz az a komplex fejlesztése. Ezt csak Te tudod megtenni vele, megfelelő vezetéssel. Olyannal aki időben felismeri és fejleszti az esetleges hiányokat elmaradásokat, ha van. Ezeket a gyakorlatokat amilyen korán csak lehet, meg kell kezdeni!

A többit Dokira hagyom.

Sok tejcit és erőt kívánok!
Lilka
 
 


Sziasztok!

Közben december végén megszületett a kislányom, és kaptam antibiotikumot szülés alatt, de csak egy adagra volt idő. Ezért utána kapott a kórházban is antibiotikumot, és még írtak fel 5 napra itthonra is. Ma kapja meg az utolsó adagokat, probiotikummal együtt. Azt mondták, születés után magasabb volt a fehérvérsejt-száma, de másnapra normalizálódott.
A zárójelentésben az van, hogy fertőzés miatt indult meg a szülés - igaz, szerencsére csak a 40. hét közepén. Egyre inkább arra hajlok, amit Doki írt, hogy a 31. héten is a Strepto miatt indult meg majdnem a szülés. Szegény baba azóta startra készen állt, és csak azért nem ékelődött be jobban a feje, mert szigorúan feküdtem 6 hétig.
Nekünk van még valami teendőnk? Engem is az érdekelne, hogy lehet-e kontroll tenyésztést kérni. Engem még kéne kezelni?

M.
 
 


Kedves Lilka!

Köszönjük válaszod! Jövő héten felhívjuk az ajánlott konduktort, bár a védőnőnk szerint, három hónapos kor előtt felesleges, de majd meglátjuk mit mond a konduktor.

Azt, hogy belőlem is ki kéne irtani a bacit, Tőled hallom először, mert azt mondják rám nézve veszélytelen, pedig többször beszéltem már a szülész orvossal, háziorvosunkkal. Elszomorító, hogy ezek után sem foglalkoznak a "beteggel". Remélem kérésre megcsinálják nálam a tenyésztést!

A gyerekorvostól rákérdeztem, hogy lehet-e a babánál kontroll tenyésztést kérni, azt mondta, biztosak lehetünk benne, hogy kipusztult a baci, mert ha bizonytalan a helyzet nem adják ki kórházból. Már csak azt remélem, így is van!

Még egyszer köszönöm a választ, de ha Doki erre jár kíváncsiak vagyunk az ő véleményére is.

Levibaba
levibaba3
Bodajk
 
 


Kedves Milina,

A 31. heti történések mögött állhat strepto B, még akkor is, ha a koraszülés nem következett be, de a leírtak alapján bizony fenyegetett.

Jó, hogy adtak antibiotikumot szülésnél.
Szerintem vizelettenyésztést kellene kérned és végezni. Ha a vizeletben van streptococcus az komoly veszélyt jelenthet, hogy a babánál késői streptococcus fertőzés előfordulhat.

A szülés előtt-alatt adott antibiotikum ezt nagy eséllyel megelőzi, de, ahogy írtad nem tudták beadni mindazt amit terveztek.

A baba torkából lehet váladéktenyésztést végezni, de annak eredménye kb 6 nap, és mivel kaptál antibiotikumot lehet, hogy nem is javasolják majd.

Ne fürödj együtt a a babával, (gondolom ez eszedbe sem jut), mert benned is lehet baci ami veszélyes lehet rá.

Én a vizelettenyésztést (anyukánál) és a baba figyelését javaslom. Gyanús jelre, ezeket korábban leírtuk, azonnal kórház.

A jobban figyelésről annyit, hogy ma már kb az intézmények 70 %-ban szűrnek. Ez a baci veszélyes és kegyetlen.

Üdvözlettel és minden jót kívánva:
Doki
 
 


Sziasztok kedves Doki és Lilka és többi topiklakó!

Beszámolok a fejleményekről. Ma töltöm a 37. hetet.
A dokim a heti találkozónál nem is csinált hüvelykenet tenyésztést, pedig gondoltam, hogy na majd most veszi le - kapásból felírt antibiotikumot, Aktil duo (500mg/125 mg), mert - ahogy Ti is írtátok korábban - ha jól értem, amit mondott, még ha negatív is lenne a tenyésztés eredménye, akkor is felírta volna (mivel korábban vizeletből is kimutatták a bacit).

A leletemre is ráírta, hogy szülés közben antibiotikum adása is javasolt. Azt mondta, a baba is kapni fog valószínűleg. Jövő utáni héten megyek be a kórházba, és beszélek a szülésznővel, talán tudok gyerekorvossal is találkozni.

Lehet, hogy kicsit "túlbiztosítom" magam, de inkább ugyebár...
Azért megnyugtat, hogy nem veszik félvállról a dolgot, a férjem is velem lesz szülésnél, szóval mindketten nagyon észben tartjuk az antibiotikum adásának fontosságát, ha bárki más el is felejtené :)

Egyébként a háziorvostól kértem vizelettenyésztést is, annak eredménye jövő héten lesz meg.

Most már "csak" a szülésen kéne túllennem - csak ne félnék tőle ennyire :wink:

Szorítsatok nagyon! Még három hét elvileg...
Beszámolok, ha túlvagyunk rajta!
Szép napot!
Dóri
 
 


Szia Dóri!

:D Nagyon örülünk Nektek! Szerintem minden rendben lesz és nagyon jó, hogy ennyire figyelnek Rátok!

Drukkolunk és várjuk a fejleményeket!

Tartsatok ki!

Lilka :wink:
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: