Új privát üzeneted érkezett!

Szia Teréz!

Örülök, hogy hallok Rólad. :)
Mit jelent, hogy stagnál a gyomrod? Nem gyógyult meg teljesen?

Miért nem akarja otthagyni a párod a Piroskát?
Szerintem az a legfontosabb, hogy 100%-ig megbízz az orvosodban. Ha ez kicsit is meginog, akkor kár nála maradni. Mert mindig ott lesz benned egy kérdőjel.
Nekem egy percig sem volt kérdés, hogy azonnal eljövök a Piroskától. Ugyanis a második babánál már tutira kiderült, hogy hibázott, mégpedig iszonyú nagyot! :(

Szerdán megyek dokihoz, akkor lesz 8 hét és 4 nap. :)
Remélem, hogy minden rendben lesz. Úgy érzem, hogy minden OK. :)

Sajna a közérzetem olyan du. 5-től lesz egyre szarabb és esténként marhára hányingerem van + savas a gyomrom, pedig nekem SOHA nem voltak sav-problémáim. Hát ez egy más állapot. A tesómnak is ez volt, meg egy csomó barátnőmnek, hogy túl sok gyomorsavuk volt.
De állítólag a 12. hét után már elmúlik. Hát nagyon remélem. :))

Nagyon drukkolok nektek, hogy minél előbb legyen babátok! :)

Ha van időd, írjál majd!

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Szerdán voltam a dokinál, MINDEN RENDBEN VAN A BABÁVAL. :) :)
Ma 8 hét 5 nap, tegnap 2,04 cm volt a baba. :) Jó gyorsan ver a kis szíve, olyan fantasztikus ez! :)

Majd 2 hét múlva újra megyek kontrollra.
Már kiírta az első laborvizsgálatot a doki, jövő héten megyek, és majd az eredményekkel megyek vissza hozzá.

Üdv.

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Vivi nagyon örülök nektek,annyira jó,hogy már ezeket éled át :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 

 
 

Szia Viv!

Hogy vagytok?
Minden rendben veletek?
Picike szépen növekszik?
Apa is nagyon boldog gondolom.
Mennyire vagy agodalmas?


Nekem még nincs pocaklakóm :( ,de azért jó dolog is történt,két napja volt az eljegyzésem :)

Kérlek írj ,hogy hogyvagytok és milyen vizsgálatokra kell mennetek?

Vigyázz magatokra,puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

GRATULÁLOK AZ ELJEGYZÉSHEZ! :))) Ez tényleg jó hír! :)

Ma kerek 10 hétnél tartok, holnap kezdődik a 11. hét. :))))
Minden rendben volt a múltkori kontrollon is hála az égnek.

Doki kiírt laborvizsgálatot + vizeletet is. Hétfőn voltam is a körzetinél. Majd az eredményekkel kell visszamennem.
Vérkép, vércsoport, toxoplazma, vércukor, CMV, szóval ilyesmiket néznek most.

Jövő szerdán megyek újabb kontrollra a dokihoz. Ha akkor minden rendben, akkor szerintem mondani fogja, hogy intézzem majd a kiskönyvet stb. :)

Mindenki nagyon boldog a családban (ezúttal elmondtam a szűk családnak, mert az előző 2 esetben nem mondtam el és mi lett a vége, most úgy döntöttem, hogy minél több ember drukkol és pozitívan gondol ránk, annál jobb nekünk). :)

Még ezt a 2 hetet kell kihúznom edzőterem nélkül, aztán már azért megyek. :) Ez nekem a legnehezebb különben, mert majdnem 17 éve edzek kihagyás nélkül, szóval nekem ez lételemem és most ez nagyon hiányzik. :(
Egyébként itthon azért szoktam heti 3x 30 perceket tornázgatni. :)

Nem aggódom egy picit sem, képzeld! Totál érzem, hogy ezúttal minden rendben lesz végig. :)

Írjál magatokról! :)

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Hogy vagytok? Növögettek szépen? Milyen sportot űzől?

Csak nagyon ovatosan és félve,de csnáltam egy tesztet és kétcsíkos lettem,bár haloványka,de két csík.

Ha többet tudok majd jelentkezem.

Írj kérlek

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Tegnap voltunk dokinál, minden rendben van, növöget a baba rendesen. :) Az ülőmagassága 4 cm, tök jó! :)
Nagyon aktív, pörög-forog, ide-oda ficánkolt, tök édes. Már mindene szépen kivehető az UH-n, annyira hihetetlen! :) Látszik a keze, lába és mindene. :)

A jövő héten megyek védőnőhöz bejelentkezni. :)
Ma 10 hét és 5 nap.

De szuper a két csíkod! :) :) :)
Remélem, hogy tényleg babát vársz!
Írjál, hogy mi a helyzet! :)

Maradsz a Piroskánál?

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Hogy vagytok? Védőnőnél mivolt? Voltálmár nála? Következő vizsgálat és uh?

Én holnap megyek a Piroskához és ha nem fog semmit csinálni ,akkor másik dokit keresek,bármit is mond a Párom.
Félek,hogy minden rendben van-e?
Csináltam egy másik tesztet és az nagyon + és 1-2 hetes terhességet mutat,de én tudom az idelyét :)

Majd jelentkez és én is jelentkezem

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Ez SZUPER, hogy pozitív a másik teszt is! :)
Én azt javaslom, hogy keress másik orvost, akár menj át az enyémhez (dr. Ujvári Elemér, a Moszkva tértől gyalog 8 perc kb., tehát nagyon közel van a Piroskához), nehogy gond legyen! Mert ha neked is a progeszteron szint miatt volt a vetélésed, sajnos ugyanúgy bekövetkezhet most is. Viszont ezzel a gyógyszerrel könnyedén megoldható.
Piroska semmit nem fog javasolni továbbra sem: se vitamint, se semmit, ami megint egy nagy hülyeség. Kezdettől fogva kell magnéziumot, folsavat és Femibion-t szednem.
Az a baj, hogy nagyon félvállról veszi a vetéléses dolgokat. :(
Akinek volt már egy, azzal fokozott óvatossággal kell bánni.
Mert ha a barnás folyás megjelenik, az már rég rossz. És ez ugyebár a 6-8. hét között szokott megjelenni, mint probléma és NEM FERTŐZÉS OKOZZA. Ha ezt hallod tőle, azonnal, még aznap menj el egy másik orvoshoz, ha meg akarod tartani a babát!!!!!

Voltam tegnap a védőnőnél, igazából az általános dolgokat csinálta meg, semmi extra. Még elég fiatal a csaj, nincs gyereke sem, így egy picit "kezdőnek" tűnik, de úgyis vannak barátok, rokonok, akik már tapasztaltak a babázásban, majd ők segítenek. :)
Megkaptam a kiskönyvet, havonta kell menni hozzá.

A dokihoz jövő szerdán kell mennem, akkor lesz egy genetikai UH, majd ír egy beutalót a SOTÉ-ra vérvételre a kombinált teszthez. Annak az eredménye 1-2 hét alatt van meg.

A doki azt javasolta az edzésemmel kapcsolatban, hogy várjam meg a genetikai UH-t és ha a 13. hetet betöltöttem, tornázhatok. :)
Igazából így is heti 3-4x tornázom 35-40 percet, nem bírok nélküle élni. :) :)

Most szombaton lesz kerek 12 hét! :)
Olyan boldog vagyok! :)

Írjál, hogy mi volt a Piroskánál!

Üdv.
Vivi
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Örülök,hogy jól vagytok és,hogy újra tornázhatsz.
12 hét de szép is :)

Nekem az első vetélésem az steptococcus baktérium okozta,amit alapban hordoz magában minden nő,csak van akinek nem okoz gondot és soha nem is tudja meg,hogy van neki. a 32-36. héten kell,hogy csináljanak nálad is ilyen szűrést.

Nekem sajnos ismét kimutatták ezt a baktériumot és most rettegek mi lesz. Nagyon sok fórumot olvastam,h ilyenkor mi a teendő,de van olyan orvos aki a szülésig nem is foglalkozik vele. Pedig a baba elkaphatja és nagyon súlyos következményei lehetnek ennek a dolognak,bénuás,agykárosodás és halál,de ez csak a babára nézve.
Kaptam kúpot,de hétfőn elmegyek ide az sztk-ba ,bár nem fog örűlni nekem a doki,mivel nem mentem vissza hozzá a vetélésem ota 1x sem.

Tanácstalan vagyok.

Vigyázz magatokra.
Puszi.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Akkor most minden OK a babával, látta az UH-on? :)
Hány hetes? :)

Szerintem menj el másik orvoshoz is!
A Piroska már megint a baktériumokon lovagol...
Persze kis százalékban okozhat gondot, de akiknél a 6-8. hét környékén történik az, hogy a baba növekedése megáll, az szinte tutira nem baktérium okozza! Mindig valami hormonális dolog áll a háttérben.
Most pl. egyértelműen kéne neked is Utrogestan-t szedned, biztos, ami biztos alapon. Ártani nem ártana...
Ezt egy vetélés után az orvosok 80%-a felírná!

De ha bízol a Piroskában, akkor maradj nála, én csak meg szeretnélek kímélni még egy traumától... :(
Pontosan ugyanez volt nálam is, Piroska hadovált valami baktériumról (urea plasma, vagy mi). De tutira nem az okozta a vetélésemet, egyiket sem!

Vigyázz magatokra nagyon, szerintem kérd ki másik orvos véleményét is, akár olvass utána fórumokon!
Ha beírod azt, hogy vetélés, más csak ott is ott vannak a lehetséges okok és terhességi hetek...
Baktériumot sehol sem írnak ebben az időszakban.
Más, ha a 12. hét után van valami baktérium.

Biztos, hogy nálam is fognak többször baktériumot tenyészteni, de a MŰTÉT ÓTA EGYSZER SEM TÖRTÉNT ILYEN! :)
Műtét azért az nagyon "kipucol", utána meg nem strandoltam stb., így nem volt rá ok. Ráadásul az eredményeim jók lettek, tudod.

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Minden rendben veletek?
Hogy érzed magad?
Milen tüneteid vannak?

Holnap megyek másik dokihoz,majd jelentkezem és elmondom mit mond,
Szoríts értünk egy kicsit.

Puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


NAGYON SZORÍTOK ÉRTETEK! Ez természetes!
Mindenképp írj majd, hogy mit mondott a másik doki.

Mi jól vagyunk, ma 12 hét és 2 nap. :))))
Szerdán megyek a dokihoz majd.

Az utrogestan-t vasárnap óta kezdtem lecsökkenteni (12 hétig kellett a napi 4). Először 4-ről 3-ra, majd szerdától 2-re és amíg el nem fogy, addig 2, aztán végre vége. :)

Majd én is írok, hogy mi volt a dokinál szerdán! :)
(genetikai UH lesz + kapok beutalót majd a kombinált tesztre)

Vigyi magatokra nagyon!!!!

Puszi,

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Voltunk ma a dokinál, megvolt a genetikai UH. :)
Minden OK a babával. :) :)
Holnap megyek majd reggel a SOTÉ-ra vérvételre a kombinált teszthez (9000 Ft).

Legközelebb 3 hét múlva kell mennem a dokihoz. Eddig mindig két hetente kellett mennem.

Megengedte a nagyon light-os edzést is, úgyhogy tök jó.
Mondjuk neki nem mondtam, hogy eddig is tornáztam 45 perceket heti 3-4x. :)

Veletek mi újság?
Írjál!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Mi volt a másik dokinál?
Nagyon remélem, hogy minden OK veletek! Ezerrel drukkolok!

Múlt csüt. voltam a SOTÉ-n vérvételen, még nincs eredmény. Azt mondták, hogy 10 napon belül, de már van, hogy 4 nap alatt megvan. Majd SMS-ben küldenek egy kódot és azzal tudom megnézni az eredményt a sejtbank oldalán.

Egyébként minden változatlan, tegnap már voltam edzőteremben, de ahhoz képest, amit eddig edzésileg nyomtam, ez csak kis light-os edzés volt. :) Persze minden viszonyítás kérdése. :)
Heti 3x megyek a terembe (amúgy 4x jártam egy héten mindig) és itthon is még 1-2x 45-50 percet nyomok. :) Imádok mozogni! :) :)

Mindenképpen írjál, hogy mi van Veletek!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Örülök,hogy ilyen jól vagytok és,hogy eddig minden rendben van mindkettőtökkel.
Csak vigyázz magatokra,bár nem kezdő játékos vagy :)

Voltam másik dokinál,aki dobott egy hátast,hogy mért nem kezelték a méhszájsebem. A streptococushoz a Piroskának semmi köze,nagyon sokan vagyunk akik hordozzuk és az csak szüléskor tud gondot okozni. Most inkább a méhszájsebem miatt a papíromra ráírta,hogy fokozottan vetélés veszélyes vagyok. :cry: Kicsit össze törtem,de próbálok vigyázni amennyit csak lehet.Most végre kismaminak érezhettem magam,vérvétel ,vizelet és tsh. Dec.4 -én kell visszamennem,de megpróbálom eltolni dec.18-ra mert sajna a doki csak heti 1X rendel :( . Rettegésel telik minden napom,nem tudok tornázni sem,mert rögtön bekeményedik a hasam és elkezd görcsőlni,mint mikor meg szeretne jönni a menzeszem. Ezt sem tudom,h mennyire normális sajna az új dokinál leblokkóltam egy kicsit,h ő mit mond így kérdezni sem tudtam tőlles szinte semmit.

Megjött közben a kiscicám,az most kicsit lefoglal,de nagyon fáradékony vagyok. Volt egy teljes hetem mikor nem éreztem magam terhesnek :)

Majd jövök és mesélek,de ha nálatok is történik valami kérlek oszd meg velem

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Örülök, hogy hallok rólatok!
Nagyon vigyázz magatokra! Pihengess, most semmiképp se tornázz!

A méhszájseb mitől alakult ki? Ezt lehet tudni?

És most hány hétnél tartasz?
Én ma vagyok 14 hetes és 2 napos. :) (tehát a 15. hét)

Megjött a kombinált teszt eredménye is, alacsony kockázat, szóval negatív hála Istennek. :)

Legközelebb dec. 12-én megyek majd a dokihoz, akkor már mindenképp látszik a baba neme, ha megmutatja. :)

Vigyázz magatokra nagyon!
És jelentkezz!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Mi újság Veletek? Jól vagytok? Rég nem írtál!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Boldog Karácsonyt kívánok Nektek!

Jelen pillanat velem minden oké,kapom a kúpokat a streptococusra,a méhszájseb pedig a bacitól is lehet vagy a műtét utáni hegből alakúlt ki és abból a baktérium. Picikénk növekszik 2,7cm és most töltöttem az orvosi 11. hetemet.
A rosszúl létek kezdenek elmúlni,csak az alvás igényem nem csökken. Jan 2-án kell mennem újra dokihoz,maradtam a Piroskánál, miután átmentem másik dokihoz és a második alkalom után közőlte,h 9 hetes terhesség az még nem terhesség,meg mit akarok én tőlle ,nem is ismerjük egymást,meg különben is mikorra kivagyok írva ő szabin lesz. Az orvosi eszkozok szinte a prmitív szinttel egyenlő,de inkább a lekezelése fájt. Sokat vacilláltam,h mit tegyek menjek még tovább,de mivel ismét véreztem így maradt a Piroska. Hálistennek már nem vérezgetek,de sokat kell feküdnöm.


Te- Ti hogy vagytok? Babóca? meséj ,hogy vagytok,hogy éltétek túl az ünnepeket. Gondolom élvezed,h tornázzhatsz. Nekem ez nagyon nagy bánatom,h nem tudok tornázni.

Kérlek írj magatokról.

További szép babás napokat.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz! :)

Hát ezek nagyon jó hírek, gratulálok! :)))

Mi holnap kezdjük a 19. hetet. :)
Eddig olyan 3-3,5 kg jött fel, az nem vészes szerintem, de az is a hasamra és a mellemre kizárólag máshová nem. Valószínű, hogy bőőőőven lesz tejem, ahogy elnézem... elég durván megnőttek a melleim:))))

Kiderült, hogy a baba kisfiú. :)

Az AFP eredményem nem lett olyan jó, mert 3,3 és 2,5-ig normális. Voltam UH-on, de mindent rendben találtak, legközelebb jan. 15-én megyek UH-ra és remélem, hogy akkor is minden OK lesz.
Igazából a tesómnak az AFP-je nagyon magas volt, és a babával minden rendben volt, szóval az is lehet, hogy "családi vonás". :) Mondjuk az enyém azért nem olyan vészesen magas.

Hát ezek vannak, nagyon jól vagyok, edzegetek heti 3x, ilyesmi.

Nagyon vigyázz magatokra, pihengess!
Majd tornázol, ha már lehet. Én a 13. héttől kezdtem a tornát, addig csak nagyon óvatosan tornáztam fél órácskákat itthon, mert nem akartam kockáztatni...

Mikorra vagy jelenleg kiírva?

Boldog új évet neked! :)
Jelentkezz minél előbb!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Gratulálok a minimális súlyodhoz :) ,Örülök,hogy jól vagytok. Az AFP csak ritkán szokott jó lenni,eddig senkitől nem hallottam,hogy jó lett volna az értéke.

Sajnos egyenlőre úgy néz ki,hogy végig kell feküdnöm a terhesség idejét. Ma csak sétálni voltam és már attól is elkezdek vérezni :( . Ezt leszámítva jól vagyunk. Hihi a cicim nekem is sokat nőtt,de nem is bánom hisz nem vagyok eleresztve ciciben. :oops: Jan. 2-án megyek Piroskához és kíváncsi vagyok ,mi lesz.

Tanácsként nem mondanád el milyen feladatokat szoktál végezni?

Vigyázzatok magatokra!

Boldog Békés Új Évet Kívánok!
Puszi!

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

És mitől lehet a vérzés?
Tudom, hogy valakinél ez előfordul...
Kitartást, nagyon szar lehet, hogy ennyire kell figyelned.
De lehet, hogy a 12-13. hét utántól ez már megszűnik.

Én az edzőteremben a futópadon vagy ellipszisen 45 percet gyors-gyalogolok, aztán guggolás, fenék, combtávolító-combközelítő, vádli, felsőtest kis súllyal. Ennyi, ez nagyjából 1 óra 15-20 perc.
Mivel itthon is van ellipszisem, így itthon is meg tudom csinálni, csak szeretek a terembe járni. Ugyebár a terhesség előtt keményen nyomtam az edzést normális súlyokkal, meg a gépeken stb., meg csomót hasaztam, most ezek kilőve...

Én sem ismerek olyat, akinek az AFP eredménye jó lett volna.
Legalább 8 olyan csajszi van az ismeretségemben, akiknek rossz lett.
Nem tudom, hogy akkor még mi értelme van ennek a vizsgálatnak... Jó is, hogy tervben van, hogy nálunk is megszüntetik. Ideje lenne, mert eléggé elavult vizsgálat.
Nekem 3,3 lett és 2,5-ig normális elméletileg. A tesómnak meg 7,1 volt, szóval baromi magas, a gyerek meg makk egészséges, novemberben múlt 1 éves. :)

Közben ma a 19. hétbe léptem. :) :)

Nagyon boldog új évet! Vigyázz magadra, szerintem a 13. hétig mindenképp pihengess! Hátha utána megszűnik a vérzés.

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Hogy vagytok? Mi újság?

Ma voltunk az istenhegyi úton UH-on (az AFP miatt ajánlotta a dokim). Mindent rendben találtak, a baba minden értéke szuper. :) :)

Holnap hívom majd a dokimat, hogy mondjam neki, hogy itt is mindent rendben találtak (mert Ő is azt mondta, hogy szerinte 100%-ig egészséges a baba, csak ajánlotta ezt az UH-ot). Akkor majd gondolom mondja, hogy mikor kell menni hozzá.
Elvileg 22. hét körül van egy vérvétel + terheléses vércukor is stb.

Holnap megyek reggel a védőnőhöz is...

Most hányadik héten jársz? :)
A vérzés abbamaradt?

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Kedves olvasók, fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:
Szakdolgozatomban azt vizsgálom, hogy hogyan vélekednek a szülésről azok a fiatal nők, akik még nem szültek.

Ennek érdekében olyan 18 és 35 év közötti nőket szeretnék megkérni egy kérdőív kitöltésére, akik jelenleg éppen első gyermeküket várják.

Ha Te magad megfelelsz ezeknek a feltételeknek, akkor kérlek, töltsd ki a kérdőívet!

Emellett kérlek, küldd tovább ezt a linket azoknak az ismerőseidnek, akikről úgy tudod, hogy első gyermekükkel várandósok, és kérd meg őket is a kitöltésre. Illetve kérlek, továbbítsd azoknak az ismerőseidnek is, akik – életkoruk, foglalkozásuk, stb. okán – ismerhetnek ilyen hölgyeket!

A kérdőív elérhetősége:
http://www.surveygizmo.com/s3/1083956/S ... -s-2012-v1


Előre is köszönöm a segítséget!

Bármilyen kérdést, véleményt szívesen fogadok a szuleskerdoiv@gmail.com címen!


Szia Teréz!

Rég jelentkeztél már.
Remélem, hogy jól vagytok!

Ha van egy kis időd, írjál!
Drukkoltam, hogy a babával minden rendben legyen! :)

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Bocsánat az eltűnésemért,de nagyon mozgalmas napok vannak mögöttem.
Örülök,hogy jól vagytok az eddigi beszámolód szerint. Picurka növögetését ,hogy viseled?

Tömören jól vagyunk,ma voltam a 16-hetes Afp-én és a toxoplazmát is ma vették le. Babócánk elvileg kisfiú lesz :).
Jövőhéten kell vissza mennem a Piroskához.

Készültem a negyedéves beszámolómra és a Párom januárban itthon volt 19 napot :) Így ez az egyik mentségem.
Készülünk az esküvőre is amit hippsz -hoppsz április 13-ára meg kell szerveznem :)
Remélem minden leletemmel minden rendben lesz. Így a 16.hét környékén kezdenek a rosszúl létek vissza jönni és nem tudok napok óta aludni.

Te mikor érezted picurkád megmozdulását?

Írj magatokról.

ui: elkezdtem ovatosan Rékára tornázni :)

Puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

De jó, hogy írtál! :)

Örölök, hogy minden rendben. Most az elmúlt 1-2 évben valahogy sokkal több fiú születik. Körülöttem is szinte mindenki kisfiút vár. :)

Nálunk is minden OK. :)
Szombaton töltöm be a 24. hetet.

Múlt héten voltam a terheléses vércukor vizsgálaton + vérkép, vizelet. Minden rendben van. :)
Holnap hívom a dokit, hogy hozzá mikor kell mennem, mert elvileg mostanában nincs más kötelező vizsgálat.

Én a 20. hét elejétől kezdve érzem a baba mozgását, sőt, a párom is érzi a 20. héttől, ha ráteszi a kezét a hasamra. :)
Sokat mocorog. :) Már pár hete hallgatunk Vele esténként zenét.

Mikorra vagy kiírva?
Én olyan június 1-re, de persze ez csak egy kb. időpont, lehet 1-2 héttel előbb és picit később is. De a legutóbbi UH alapján június 1. (pár nappal mindig változik, legalábbis volt már május 30. is és most épp június 1.)

Tök jó, hogy tudsz már tornázni is!
Én járok a terembe heti 3x továbbra is és itthon is tornázom még heti 1-2x 45 percet. A hasazás nagyon hiányzik... De hát azt nem lehet.

Nekem szerencsére rosszul léteim nincsenek és nem is igazán voltak. A 6-11. hétig volt gyomorsavam, az szar volt, de ennyi.
És a 22. héten egy picit megint visszajött a gyomorsav, de nem durván szerencsére.

Majd írj az AFP-ről! Nekem picit magasabb lett. :)

Tök jó az esküvő, gratulálok! :) Jó gyorsan kell szervezkedni. :)

Mindenképp jelentkezz valami új infóval majd! :)
Vigyázz magatokra! :)

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Remélem jól vagytok,de jó,hogy ennyit tudsz tornázni.
És csöppség szereti a zenét?
A torát ,hogy viseli?
Pocakod mekkora?

Gondoltam jelentkezek ,ha már van miről pletyizni egy kicsit :)
Az AFP-ém elvileg jó lett,de ezt még csak a védőnő mondta,a toxoplazmám kb 2hét múlva készűl el. A cukrom kicsit alacsony 3,4 ez csak azért érdekes mert mindig magas szokott lenni,hogy ez miatt kívánome az édességet azt nem tudom,de nagyon édesség függő lettem.
Sajna a tornát nem tudom csinálni,picurkának nem tetszik és nagyon bekeményedett a hasam torna után,pedig csak Réka 20 perces kismama tornája volt :cry: . 17 hetesen éreztem intenzív rugdosást akkor abba maradt és most 18 hét után elkezdett sokat lubickolni :)
Borzalmasan keményedik a hasam és éjszakánként arra ébredek,hogy szétdurran a húgyhólyagom és ha megmozdulok mintha késsél szúrkálnának. De gondolom mivel elkezdtem vizesedni ez az miatt is lehet.

Mi július 16-ra vagyunk kiírva.

Elkezdtetek már vásárólgatni picurkának?

Írj magatokról Te is kérlek.

Puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szió!

A pocakom nő rendesen már. :))) A 26. hétbe léptem, úgyhogy azért már van mérete a babának, még szép, hogy a pocak is növöget. :)

A tornát teljesen jól viseli a Picurim, egyelőre én is jól bírom.
Most úgy gondolom, hogy a 8. hónap végéig szeretnék tornázgatni, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire bírom. Az utolsó hónapban már inkább csak sokat sétálok majd, nehogy valami gond legyen.

Na, ez tök jó, hogy az AFP jó lett! :) Ez szerencse. :) Megkímél egy plusz UH-körtől... :)

Nekem is pont 3,4 volt az éhgyomori vércukrom. :) De mondjuk nekem az előző vérvételnél 3,8 volt, tehát nagyjából ugyanaz. De azt mondták, hogy 3-6 között teljesen jó a vércukor, nem kell vele foglalkozni. A cukros lötty után 2 órával 5,1 lett, tehát rendben van teljesen.

Én nagyon édességfüggő voltam, ez a terhesség alatt viszont totál megváltozott, fele annyi édességet sem kívánok. Inkább sós dolgokat, vagy rendes kaját eszem szívesebben. :)

Én nem tudom, hogy milyen, amikor keményedik a has. Pont ezt olvastam máshol is, hogy sokaknak van ilyen, de nem értem, hogy az milyen lehet. :)

Vitaminokból mit szedsz?

Szinte majdnem minden éjjel megyek 1x pisilni én is. :)
Mostanában szarul alszom. :( Éberen és sokat forgolódok, mert valahogy sehogy sem olyan kényelmes. A hasam - ha oldalt fekszem - kezd lefelé húzódni, emiatt akarok venni egy párnát a lábam közé, mert az tök sokat számít állítólag.

Mivel nekem A negatív a vércsoportom, ezért a múlt csütörtökön meg kellett csinálni a 2. ellenanyag szűrést. Ha negatív a véred, akkor 3x nézik a terhesség alatt. Majd még 1 vérvétel lesz. :(
A vérvételektől ki vagyok készülve, marhára nem bírom. :(

Neked hogy alakul a hasad? Növöget?
Mennyit szedtél fel eddig? :)

Mi május 31-június 2. közötti időpontra vagyunk most kiírva, de hát ez lehet előbb már ugyebár, mert sokszor van az, hogy 1-2 héttel előbb jön a baba és az teljesen rendben van.
Én örülnék egy május 30-nak, vagy egy szép kerek június 1-nek. :)

A múlt héten megvettük a babakocsit. :) Egyelőre ennyi.
Nézegetjük a dolgokat, aztán szép lassan veszegetünk 1-1 darabot.
Még sok minden kell...
Ruhákat a tesómtól kaptunk egy csomót, mert neki is kisfia van, viszont Ő novemberi születésű, tehát pont ellentétes évszakban volt újszülött stb., tehát nem lesz jó minden ruha, az biztos. Hát majd meglátjuk...

Ti már vásárolgattok?

Mindenképp írjál majd, ahogy tudsz, érdekel, mi van Veletek! :)
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Mi újság? Már megint rég hallottam rólatok. Remélem, hogy minden OK! :)

Mi jól vagyunk, a héten megyek dokihoz kontrollra.

Majd jelentkezz!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv

Örülök,hogy veletek minden rendben,szépen haladtok előre "alig" van már pár hetetek :)
Ha a dokit megjárod elmeséled mi volt nála?
Baba szobával és a kelengyével,hogy álltok?
Nem vizesedsz?


Ne haragudj,hogy nem jöttem,de az esküvő a suli és a családi gondok kicsit kikészítenek. Panaszkodni meg nem szerettem volna ,így csak lapítottam.
A kisfiunk szépen növöget,elvileg minden rendben van nála.
A hasam továbbra is keményedik, nekem pl:olyan mintha babot ettem volna és az felfújna csak nem jön ki sehol :( ,vagy a másik mintha nagyon fel lennél fázva és erősen szúrkálnák a hólyagod. Ülni nem nagyon tudok mert nyomom a fiúcskát és ez a suliban nagyon meg szokott viselni,3 egybe tartott angol után olyan mintha felnyársaltak volna alulról annyira fáj a fel állás.
Sajnos én most elkezdtem kívánni az édességet és rengeteg a savam ,így van ,hogy éjszaka is felkelek és megeszek 4-5 szem ht. kekszet.
Tejből eszméletlen mennyiséget vedelek,joghurtokat is szeretem.Főtt ételet nagyon keveset eszek sajnos.
Mi még nem vettünk semmit a kisfiunknak,az esküvő teljes nullára visz minket,így a szoba is várat magára.
De nem izgulok,megoldódik majd ez is.
A cicuskám nagyon sok boldog percet okoz nekem,ezzel együtt felkészít az Anyaságra is,hisz neki is a napi rutinját meg kellett teremteni:)

Ha van valami jövök és mesélek,de mesélj kérlek Te is.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz! :)

Voltam tegnap a dokinál kontrollon (havonta kell mennem), minden rendben. :) A kisfiúnk kb. 1100 g-os, teljesen jól fejlődik. :)
Kiírta a dokim a következő vérvételt. Sajna még 2 lesz a szülésig. 2 hét múlva kell mennem majd a vérvételre +vizelet, aztán állítólag majd lesz még egy vércsoport ellenanyag-szűrés a szülés előtt néhány héttel.
Én nagyon utálom a vérvételt. :( :(

A 30-31. héten szeretnénk menni a Férjemmel 4D babavízióra. :)
Azt mondják, hogy ez a legjobb időpont rá, mert még nem túl nagy, de már nagyon aranyos, nem túl soványka. :)

3 hete elkezdtem járni kismamajógára, a légzés miatt nem rossz különben.

Az edzőterembe is járok még ugyanúgy, heti 3x és itthon is szoktam még egy edzést beiktatni. :)

Nekem nem keményedik a hasam egyáltalán, lehet, hogy akkor ezzel szerencsém van. :)

Nem vizesedek egyelőre, remélem, hogy nem is fogok. :)

Megvolt az esküvőtök? Ha igen, GRATULA! :)

Vettünk eddig egy babakocsit, egy kiságyat, a pelenkázó már megvolt előtte is, vettünk még egy fürdető állványt, ennyi. Van mérlegünk, mert a tesóm odaadja + a légzésfigyelőt is megkapjuk.
Még kell majd autóshordozó, járóka, utazóágy, pihenőszék...

Babaruhák vannak az induláshoz, aztán majd meglátjuk, hogy egyáltalán mekkora lesz születésekor. :)

Mi a babaszobát még nem rendezzük be, mert azt tervezzük, hogy 8 hónapos koráig velünk lesz a hálószobában és majd utána kerül át a saját szobájába.

Kinéztem egy szülésfelkészítőt, ahová elmegyünk. Zuglóban van.
A SOTE II-n, ahol szülök majd, ott is van felkészítő, de 12 alkalmas és elég szar időpontban van.

Egyre többet foglalkoztat maga a szülés menete, hogy vajon milyen lesz, hogyan sikerül. Nem félek tőle, de azért mégis egy ismeretlen dolog még számomra.

Mi lesz a neve a babátoknak? :)

Piroska hozzáállása milyen a dolgokhoz?

Örülök, hogy jelentkeztél!
Írjál minél hamarabb! :)

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia

Még nem vagyunk túl az esküvőn majd április 13-án lesz.
Piroska fogjuk rá,hogy odafigyel,lelkesen próbálja kiölni a streptococusomat,hogy szülésnél ne legyen baja a babának.
Mi most vagyunk 22hét 3naposak.
Kisfiunk fog születni nekünk is és az apja nevét szeretném neki adni,a 3. György lesz a kisbékám :)

Ügyesek vagytok,akkor már egész jól álltok a baba holmikkal.
De jó,hogy még most is tudsz tornázni a jogát hallottam én is,de itt ahol én lakok nincs lehetőség semmi ilyesmire,bár most Pestimrére járok het 1x kismama tornára :( ,de ez nagyon kevés.
Majd mesélsz a szülés előkészítőről?
Én szeretnék majd egy tanfolyamot elvégezni elsősegélyből,mire megszületik a kicsi ,bár ne legyen rá szükség,de jobb félni mint megijedni.

Mérleget,légzésfigyelőt, mi is kapunk Bátyáméktól meg pár apróságot,de mivel ott csak csajok vannak így nem nagyon tudnak mit adni.

Most milyen idős vagy?
És nálatok mi lesz a pici neve?


Örülök,hogy írtál .köszönöm

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Én ma tartok 28 hét és 6 napnál vagy kerek 29. hétnél. Valahogy így. :)
1-2 nappal mindig van ide-oda tologatás. De a szülés várható időpontja május vége-június legeleje.

Zuglóban, amit kinéztem szülésfelkészítő, na annak van egy másik része is, abban van babaelsősegély is, arra is megyünk majd, csak az egy másik alkalom lesz.
Majd elmondom, hogy mi volt, de csak ápr. 5-én lesz a felkészítő.

Nálunk meg az a "gond", hogy a nővérem kisfia és a mi babánk között 1,5 év lesz a különbség, ami azt jelenti, hogy ruha-szempontból pont ellentétes évszakokban vannak, érted. A mi kisfiúnk nyári lesz, Ő téli, tehát az újszülött téli ruhák nyáron nem lesznek használhatók...
Persze valamennyi átfedés biztos lesz azért, de sok dolog nem lesz emiatt jó.

Mi Alexnek fogjuk hívni a babánkat. :)

Hogy alakulnak nálad a kilók? :)

Írjál majd! :)

Üdv.
Vivi
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon örültem amikor rátaláltam erre a társalgóra, sok hasznos tapasztalatot olvasattam, valamint sok reményt kaptam tőle.
A napokban mégis nagy fájdalom ért. 6 hetes kismama voltam amikor a barna folyás jelentkezett nálam. Időpontot egyeztettem az orvosommal,mert nagyon féltem ettől a jelenségtől. Még aznap este erős alhasi fájdalmak értek, ezért nem vártam tovább elmentem a sűrgősségi nőgyógyászatra. Ahogy haladtam az épület felé úgy öntött el a vér. Benn egyből megnéztem,de már csak a vetélést tudták megállapìtani. Olyan gyors lefolyású volt, hogy teljesen kiürült belőlem, ìgy nem igényeltem utólagos műtétet. Most augmentint és ergam cseppeket kell szednem.
Vigyázzatok magatokra és ne halogassátok a vizsgálatot.

übv.: Mariann
 


Mariann szívből sajnálom ami veled történt :( ,de csak annyit tudok mondani,hogy itt mi mind tudjuk,hogy mit érzel és min kell most keresztűl menned. Ha beszélgetni szeretnél vagy csak ki írnád magadból a fájdalmat mi meghallgatunk.

Szia Viv!

Hogy vagytok? Hogy bírjátok ezt a borzalmas időjárást?
Babóca jól van? Alex nagyon szép név :)

Sajnos a kilók jönnek 6kg -nál járok így a 24. héten :( . Baba jól van,600g és 4cm a kis talpacskája :)
Sajnos az emésztésem nagyon meggyötör majdnem korház lett a vége,de igazából senki nem segít ebben a kérdésben.
Esküvőig már csak 2 hét,már izgulok és várom is egyben.
Ti,hogy vagytok?
Babóca?
Baba szoba?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Mariann!

Nagyon sajnálom én is, ami Veled történt. :( :(

Szia Teréz!

Ma voltunk 4D babamozin, tök szuper volt. :)
Igazából a múlt hét pénteken voltunk először, de akkor olyan pózban aludt Alex baba, hogy az ég világon semmit nem mutatott magából, így kaptunk egy új időpontot mára.
Nagyon cuki Alex! :)
Jelenleg 1677 gramm és olyan 40 centi.

Nekem is jönnek a kilók sajna, 32 hétnél tartok és 8 kiló eddig. :(
Szóval szerintem 10-11 lesz a vége, de az mondjuk nem lenne rossz, mert az azonnal le is megy.
Egyébként most már sokkal lassabban gyarapodok, megtorpant. A legutóbb 1 hónap alatt 1,3 kiló jött fel, nem sok.
12-14 kiló között mondják normálisnak egyébként.

Vettünk autóshordozót + hozzá easy base talpat. :)
Most már a nagyobb költségű dolgok meg is vannak, majd még járóka kell, de az a legelején nem olyan fontos.

A babaszobát nem rendezzük még be, mert úgyse ott lesz, hanem velünk a hálóban. :) Szóval majd ha már ott tartunk, veszünk bútorokat, de addig üresen áll a szoba. :)

Biztos szuper lesz az esküvő! :) Sokan lesztek?

Ez az időjárás teljesen kikészít már. :(
Ennyi csapadékra nem is emlékszem már hosszú évek óta... :(

Edzésre járok még mindig, egyelőre jól bírom. :)

Írjál majd, amint tudsz! :)

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Hogy sikerült az esküvő? :)
Hogy vagytok?

Mi jól vagyunk, a 34. héten vagyok. Az utóbbi napokban már talán érzem, hogy jobban elfáradok... :(

A hétvégét Bécsben töltöttük, tök jó volt.

Szerdán megyünk a dokihoz kontrollra. :)

Majd írjál, hogy mi újság Veletek!

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Örülök,hogy az utolsó jelentkezésedkor még jól voltál,remélem ez a nagy hőingadozás nem fog kikészíteni.

Az esküvővel minden rendben volt az én érzelmeim szerint,amiket leírtam azok valós dolgok voltak,de én ezeken csak nevettem.Sőtt a fényképész is mondta,hogy kellene pár komolyabb képet is csinálni mert olyan voltam mint akivel nevető port etettek. A templomi szertartást is végig mosolyogtuk a Férjecskémmel a Pap sokat bakizott,de mi csak néztük egymást és simiztük egymás kezét,igazatok van eszméletlen jó érzzés volt.Az volt a legjobb érzés mégis mikor meglátott a menyaszonnyi ruhában és adott egy puszit a pocakomra.

Lesz cicás képünk is ez nekem sokat jelentett,hogy ő is meglett örökítve.

Sokat vagyok egyedűl ez tény,de már egyre kevésbé visel meg,legalább is én így érzem.

Az,hogy kiakadok Anyósék hülyeségén az még előfordúl,de már ezt is a lesz....m tablettával kezelem.

( A ruhámat rám kellett varni ezért elkéstünk a fényképeszkedésről röpke 45 perces csúszásban voltunk. Nem volt sofőrünk és így a párom vezetett :) . Onnan rohantunk a rendezvényházba mert a kikérő 15.00-kor kezdődött ,amit a fényképészek késtek le. Ja az alsó szoknya nem az volt amit én próbáltam,hanem valami széles abroncsos és kú...a nehéz volt,lemértem csak az alsószoknya 5,7kg volt,azt hittem megszülök mire a templomba elsétáltunk. A csokrom gyönyörű volt szerintem,de az is több mint 4kg volt és Anyós nem tudta kihagyni,hogy nem illik lóbálni séta közben a csokrot,na ekkor durrant el a fejem és közöltem,hogy tartsa Ő folyamatosan a csokrot és különben is ők kocsival mentek és így nem kell szégyenkeznie miattam,hogy hogy viszem a csokrot. A templomi részt végig nevettem olyan ideges voltam,sokat bakiztam,de nem volt gáz.{#03_icon_redface} Visszafelé már a párom hozta a csokrot és közölte,h ez tényleg nagyon nehéz.

A vendégek egy része vacsi után elment haza így előbre kellett hozni a tortát és a menyasszonyi táncot meg úgy mindent :( . Tesóméktól kaptunk egy szerelem dobozt jó kívánságokkal ,vicces és még is hasznos tanácsok voltak benne,de sajnos csak én értékeltem).


Tegnap voltam dokinál és a kicsifiunk már 1,260gr körüli :) ,kis álom szuszék. Nagyon sokat mozgolódik,de még álmában is jár keze-lába :)

Kinéztük a kiságyat,a babakocsit amit májusban ,ha hazajött a párom elmegyünk megvenni.



Ha nagyon negatív szeretnék lenni akkor panaszként mondanám el,hogy nekem kell a tapétát leszednem úgy,hogy beton kemény a hasam és néha könny szökik a szemembe a fájdalomtól,de inkább úgy élem meg,hogy ezt én csinálom magunkért és a kisfiunkért :) ,Ez egy jó időtöltés és lassan el is kezdem a mi hlószobánkat is kipakolni és a tapétát innen is leszedni.

A kisfiunk szobáját szeretném olyanra megtervezni amit a párom megálmodott,de semmi konkrétumot nem mondott,de már annyira ismerem,hogy mire gondol.Tigrist szereti a Micimackoból ,így veszek tigrises faldekort vagy ,ha nagyon alkotó kedvemben leszek megfestem :)


Eddig a sulit is tehernek éltem meg,de ma már egy lehetőségnek.
Az angolra szeretnék majd kicsit ráhajtani,de csak olyan ütemben ,hogy ne érezzem muszájnak.


Próbálok tényleg pozitívan gondolkozni,de néha nagyon nehéz.


Ti hogy vagytok? Baba szoba? Saját csomag?
Kérlek írj,ha lesz egy kis időd!
Csodaszép napokat kívánok!

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz! :)

Örülök, hogy minden rendben Veletek. :)
Gratulálok az esküvőtökhöz!

Velünk is minden rendben. Csütörtökön megyek először CTG-re a SOTÉ-ra, mivel ez a 36. hét és ettől kezdve már hetente kell menni majd.
A doki is megnézi majd a babát a CTG után. Egyébként 2 hete voltunk dokinál utoljára.
Most már sűrűbben nézi így a vége felé...

Kb. 1,5 hete a lábfejem estére bedagad, bevizesedik, tök szar érzés. :( Picit az egész lábamon/karomon látszik, hogy most sokkal inkább visszatartja a szervezet a vizet, ez eléggé zavar különben.
Eddig ilyet nem tapasztaltam.
Ez már végig így lesz, csak a szülés után fog lemenni a víz, sajna ez a normális. :(

Edzőterembe már nem járok, eleve nem is akartam az utolsó 4-5 hétben már, meg a bérletem is lejárt múlt pénteken és már nem akartam újat venni. Viszont itthon még heti 2x szoktam kicsit mozogni + elég sokat sétálok még mindig.
Nagyon hiányzik már a rendes, erőteljes edzés is. Most így a vége felé muszáj lenne nyugiban maradni, ami nekem nehezen megy.

Kismamajógára is járok még mindig, szerintem végig fogok, ha úgy érzem magam.

Még semmit nem készítettem össze, mármint a kórházi csomagot. :)
A héten most már összeírom, hogy mi az, ami hiányzik, hogy legalább azt összepakoljam.

A babának elég sok minden megvan már, de mint azt már írtam, a szobáját egyelőre nem rendezzük be. Igazából szerintem semmi szüksége szekrényre, bútorokra az első időben. Kiságy kell, pelenkázó és ennyi.
Mi olyan pelenkázót vettünk, ami egy tök jó, dekoratív, modern komód, amiről levehető a pelenkázó-káva és utána sima szekrényként használható. És mivel elég nagy, így az összes cucca belefér a babának, tehát pelenkák, ruhái, minden.
Van már fürdetőszettje is stb., szóval ezek megvannak. :)
Aztán majd amikor külön rakjuk a saját szobájába, akkor ráér majd venni 1-2 bútort, ha kell egyáltalán, mert még akkor sem fog kelleni ruhás szekrény, meg ilyenek. :)
Jól tud mutatni egy berendezett gyerekszoba, de igazából az első 1 évben tök felesleges. :)

Milyen suliba jársz?

Egyébként én már várom a június 1-et, hogy megszülessen a babánk. :) Most már túl hosszúnak tartom ezt a 9 hónapot. Uncsi. :)
A 9. hónapba lépek holnap, tök durva! :) :)

Pusssssz, majd írj!

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!


Hogy vagytok? Már nagyon közeledik az időd :D
Hogy bírjátok a frontokat?

bocsi ,hogy eddig nem nagyon jelentkeztem,de festésben vagyunk/vagyok. Ki festettük a nappalit a háló szobából átköltöztünk és a hálót fogjuk gyerekszobának megcsinálni. A babaszoba szép zöld lett,de elég rosszul viselem ezt a sok frontot,meg a rengeteg pakolát. Párom ebben a hónapban csak 5napot volt itthon így sok munka marad rám ,ami már nagyon megterhelő.
Érteségizni szeretnék ,mert van 5 -6 bizonyítványom,de éretségi nélkűl semmit sem érnek már.

Kicsit félek az Anya szereptől,de csak azért mert a férjecském soha nincs itthon :( ,tudom eddig sem volt itthon és erre számíthattam volna. Anyós egyre többet szívja a vérem és ezt is nehezen viselem,de sajna be kell fognom a szám.
A súlyom nagyon kezd elszaladni,pedig nem eszek sokat,bár vizesedek is .

Kérlek írj,ha lesz egy kis időd.
Vigyázz magatokra!
puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Örülök, hogy bejelentkeztél és hogy minden OK veletek. :)

Nálunk is minden rendben. Június 1-ig már valóban nem sok időnk van hátra. :) Kezd izgalmas lenni a dolog.
A 39. héten vagyok.

Most már főleg csak pihengetek, sétálni is keveset megyek, mert nálunk itt a környéken sok az emelkedő és felfelé menet nagyon bekeményedik a hasam, ami kellemetlen. :(

A 36. héttől kell járni heti 1x CTG-re, a héten is megyünk pénteken.
Ha június 1-én születik a kisfiúnk, akkor még 2x kell mennem CTG-re.
Ezekkel a CTG-kel csak az a bajom, hogy sok időt elvesznek...

A kórházi cuccom 80%-ban össze van készítve, a héten talán be is pakolok teljesen.

A férjed mivel foglalkozik, hogy ennyit van távol?

Ne félj az anya-szereptől, bár bennem is felmerülnek "félelmek", kételyek, de szerintem ez teljesen normális.
Ez egy tök új szerep lesz az életünkben, ami még ismeretlen. :)

Szerintem most már Te is óvatosabban pakolássz, bár igazából a 36. hét végéig én is mindent csináltam, porszívóztam stb. Azóta viszont jobban figyelek azért...

Vigyázz magatokra, írjál majd! :)

Üdv. Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Május 24-én este 20.26-kor megszületett kisfiúnk, Alex. :)
Mindketten jól vagyunk, már itthon vagyunk.

39 hét + 0 napra született, tehát kerek 1 héttel érkezett előbb. Valószínű, hogy a hidegfront miatt, mert teljesen fullon voltak a szülőszobák! :)

Nagyon-nagyon boldogok vagyunk, hogy van egy ilyen kis pici babánk. :) Legszebb dolog az életben.

Remélem, hogy jól vagytok Ti is! :)

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!

Akár szülinapi ajándék is lehetett volna nekem :) ,az én szülinapom is máj.24-én van :) apró véletlnek.

És szopizik? van tejed? hasfájás? fürdetés? alvás? mesélj kérlek,ha lesz egy kis időd. Hol szűltél és simán vagy császárral?

Mi nem tudom,hogy vagyunk,néha jól néha rosszul,de egyre jobban aggodom. a vizsgák lemennek jövőhéten,remélem utánna kicsit tudok lazítani.

Boldog életet kívánok nektek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia!

Természetes úton született, olyan 9-10 óra volt a szülés.
Nagyon fájdalmas (fájdalomcsillapítás nélkül csináltam végig), de minden fájdalmat megér, amikor a picurit a a hasadra teszik. :)

Egyébként én meg június 10-én születtem. :)

A tejem tegnap este kezdett el elindulgatni, szóval egyelőre tápszert kap.
Hasfájás még nincs, de a kisfiúk általában hasfájósak, úgyhogy benne
van a pakliban.

Egyelőre 3-óránként eszik, aztán pedig alszik. :) Túl sokat nincs fent még.

SOTE 2-n szültem. :)

Nagyon boldogok vagyunk a férjemmel, hogy van egy ilyen kis édes babánk. :)

Kitartást neked, már nemsokára a végén vagy! :)
Hányadik héten vagy most?

Üdv,
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Hogy vagytok? Hogy bírjátok ezt a nagy meleget?
Mekkorák vagytok már?


Mi fogjuk rá megvagyunk volt 11-2 vaklárma. Növögetünk mint a gomba 2,700gr körűl járunk és a 35. hetet betőltöttük.

Mostmár igen csak megvan minden a baba érkezéséig,csak a szobát kell berendezni.
Túl vagyok a vizsgáimon és még van 2 év a suliból.
Most pihengetek mert Apa még 1 hét múlva jön és apás szülést tervezünk.

Kérlek mesélj magatokról
puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Pont ránéztem a fórumra és láttam, hogy írtál. :)

Hát már nektek sincs olyan sok hátra a szülésig. :)
Hogy bírod a meleget?
Most már tényleg pihengess így a vége felé.
Az egyik barátnőm 1 héten belül szül, tehát már bármikor jöhet a baba, nagyon izgi. :)

Mi jól vagyunk, fejlődik a Kisfickó rendesen.
2810 grammal született, a kórházból 2630 grammal jött haza és tegnap este 3480 gramm volt. :) :)
Pénteken lesz 4 hetes különben.
Nagyon jól viselkedik. :) Délelőtt aktív baba, tehát nem igazán alszik, délután viszont igen és éjjel is. Van, hogy 5 órát is végig alszik éjjel, de a 4-4,5 óra az átlagos éjjel! Szeintem ez tök jó.

Majd írjál magatokról! :)
Hol fogsz szülni?

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv

Örülök,hogy jól vagytok és gömbölyű a világ nálatok :)
Én nem is reménykedhetek a Ti súlyotokban :oops: ,az én kisfiam egy zabagép kéthete 3,18-nak tippelték. :roll:
Még egyben vagyunk,de a méhszáj már elkezdett nyílni és innentől kezdve bármikor jöhet a kis torpedó.
Babaszobánk elkészűlt már csak apróságok vannak hátra.
Eszméletlenűl vizesedek ez azért megvisel,de már nem sokáig kell kibírnom.
Az 1.számú nőgyogyászati klinikán fogunk szűlni (sote).
Szoríts értünk kérlek,hogy 15-én jöjjön a baba :) párom akkor tud haza jönni :cry: Ez azért stresszel,hogy nem biztos,hogy itthon lesz :cry:

Mesélj magatokról egy kicsit,kisfiadról miket csinál,milyen alvó,evő stb..

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Na végre hallok rólatok! :)

Nagyon izgi a dolog, most már a vége felé vagy nagyon. :)

Az egyik barátnőmnek is nagyobbat mértek az UH-gal, mint amekkora lett a baba súlya, amikor megszületett.

Alex jó baba, igaz, napközben nem igazán alszik, így nem nagyon lehet mellette semmit sem csinálni. Általában reggel 9-től du. 3-ig nem nagyon alszik, csak ritkán. Aztán délután-estefelé és éjjel szépen alszik. Mondjuk még ez a jobb szerintem... :)

Éjjel 1x vagy 2x eszik. Volt, hogy 6 óra telt el 2 étkezés között, ez nem rossz, de sajna ritka. Átlagosan éjjel 4-4,5 óránként eszik.

Szerencsére a férjem nekem nagyon-nagyon sokat segít, egyedül marha nehéz lenne.

Egyébként szépen fejlődik Alex, 4400 g volt szombaton. :)

A vizesedés nagyon kellemetlen lehet, megértem, hogy zavar. :(

Mivel foglalkozik a párod, hogy ilyen keveset van itthon?

Írjál majd, hogy mi újság!
Drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen! :)

Üdv.
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Mostmár én is mint édesanya jelentkezek :)

Megszületett kisfiam 07.15-én reggel 9.45-kor ,57cm és 3640gr-mmal. Nekem gyönyörű kis csöppség :)
Sima szülés volt,de nagyon nehéz  bár utánna a boldogságtól már nem is fájt annyira.

Azóta itthon vagyunk és próbálunk valami rendszert vinni a rendszertelenségbe :)
A fürdetés este 9kor van és éjszaka 2x kelünk mi is enni ,de napközben mi is sokat vagyunk ébren és mivel hasfájós a csöppem így örülök,hogy napközben alszik 1x2 1-2 órát.
A FÉRJEM BUSZSOFŐR és ez az oka annak,hogy sokat van távol. A kicsifiam megvárta apát a születéssel,igaz az utolsó 10percre esett be,de a pillanatban ott volt :) 2 és félórát időzött kicsifiam a szülőcsatornában,hogy apa megérkezzen.

Ti hogy vagytok? Alex gondolom szépen növekszik :)

Majd még jövök,de most etetés van :)

Puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: