Új privát üzeneted érkezett!

Sajnálom Pipi! :cry: Remélem minél hamarabb sikerül majd újra teherbe esned, és nem lesz vele semmi gond! Nekem fél évvel vetélés után fogant meg az első kisfiam. Kitartást!
Viki
Vendég
 


Köszi Viki, nagyon aranyos vagy!

Pipi
 


Sziasztok,
légyszi, írjatok, ha volt valakinek hasonló esete!
Párommal babával próbálkozunk, kezdtem is örülni, mert nagyon fáradékonnyá váltam, de a teszt negatív lett. Mensi helyett 2 napig rózsaszín folyás jelentkezett, majd nagyon gyenge rózsaszínes vérzés. Egyáltalán nem olyan, mint máskor! Most akkor lehet mégis baba, vagy nem? Mikor érdemes ezzel a problémával orvoshoz menni?
Köszi
 
 

 
 

Szia Blue,

Mi lett veled október óta? Remélem elmentél dokihoz, kezeltek és most minden ok.

Lányok,
akik vérzéssel, barnázással szembesültök terhesség alatt: azonnal el kell menni dokihoz, mert 1 nap rengeteget számíthat. Nekem sajna most nem sikerült, kb. 6 hetesen Utro mellett is elvetéltem... :cry: Nem kíméltem eléggé magam, v.genetikailag nem lett volna ok a bébi és kiszelektálta a természet, ezt nem lehet tudni. Hát remélem legközelebb sikerül nekünk is.
Egyébként nekem utrora és pihire az 5. hét elején a barnázásom teljesen megszűnt 1,5 nap alatt, majd kisebb terhelésre újra barnáztam 2 napig (mellfeszülés, hányás volt), majd ma reggel piros vérzés, görcs, du. egyből mentem UH-ra, de sajna a múlt héten még 18 mm-es nyálkah.már csak 6 mm és üresnek tűnik a méh... :( Persze gyakran piros vérzésnél is menthető a dolog (csomó példát lehet itt is olvasni), ezért nem szabad késlekedni!
nocciola
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!
2órámba telt ,de az elejétől a végéig elolvastam mindent amit írtatok!
Sajnos azaz hála égnek nem találtam olyat problémáról szóló esetet mint az enyém :(
Egy hete barnázok és vérzek felváltva!
Mondjuk ha lehetne választani akkor a barnázást választanám,de ez mint tudjuk nem kívánság műsor :(
Nekem most derült ki ,hogy van egy szép nagy polipom a méhszájamon ami úgy néz ki mintha 3felé lenne szakadva!
Az orvosom műtétet javasolt,de majd csak januárra.........Én nagyon félek ,hogy elveszítem a babámat a műtét miatt és most meg a polip miatt :(
Jelenleg 7hetes és 5 napos kismami vagyok és ez a második lombikom, sajnos az első nem sikerült.
A polip okozza a görcsöket amitől nagyon szenvedek és a vérzést is amitől meg még jobban, az orvosom szerint.....
Lassan már 5hete fekszem,először a beültetés miatt kellett feküdnöm most meg a vérzés ill. görcsök miatt.
Szedek gyógyszereket is: Duphaston 3x2, Rutascorbin 3x2, Utrogestan 3x2 hüvelytablettát.

Esetleg ha van olyan aki ellátna jó tanácsokkal vagy hallott hasonló esetről mint az enyém akkor szívesen venném ha leírná.
Kissé félek és nem szeretném elveszíteni a Mi kis szemünk fényét!

Mindenkinek Kellemes Boldog Karácsonyt Kívánok!
A legjobbakat és panaszmentes terhességet, sok egészséges babát Kívánok az új évre!!!

Üdv
Noki
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nekem is sikerült végig olvasnom ezt a topicot.
Még dec. 20-án bevéreztem, 10x6 mm-es hematomát látott a doki. Majd 2 nap múlva ismét uh, ahol már 20x10 mm-es lett a hematoma.

Karácsonykor akadtam rá erre a topicra, s biztam, hogy ha nektek sikerül kihordani a babát vérzés mellett, nekem is sikerülhet.

A 3-ik babával voltam terhes, s a terhesség 10-ik hetében lépett fel a vérzés. Nálam nem volt olyan erős, mint ahogyan néhányatoknál olvastam. De nálam még volt egy olyan próbláma, hogy Clexane-nal (vérhígitó) szúrtam magamat, mivel a 2-ik terhesség alatt volt egy mélyvénás trómbozisom. :(

Igy bár nehezebben alvad a vér, biztam a hematoma felszívódásában. Az injekciót nem hagyhattam abba. Én is duphastont és rutarscorbin szedtem.

Már kevesebb volt a vérzés, és 3 napja még alvadt vér sem távozott, reménykedtem a felszívódásban.

Aztán vasárnap(28-án) este olyan erős fájások jöttek, mintha szülnék. Nem is aludtam egész éjjel, csak forgólodtam. Aztán hajnali negyed 4-kor, mikor elmentem wc-re, éreztem ahogy kicsúszik előlem a "kismanóm". A fájás azonnal megszűnt.

Irány egyszerre a kórház, ahol megállapitották, hogy kinyílt a méhszáj, s valóban elvetéltem.

Sajnos nekem is itt vége a történetnek. :( :(

Remélem, ha még vki olvasni fogja ezt a topicot, több szerencséje lesz.

Jővőre ilyenkor remélem azért bővül a családom.

Üdv. mindenkinek: Annamari
 
 


nmarya
Nagyon sajnálom a történteket!
Rettenetesen sok erőt kívánok a folytatáshoz!!!
Bízom benne,hogy nemsokára bővül a családod egy kis babócával akit problémamentesen kihordhatsz!

A legjobbakat kívánom!
Üdv
Noki

Kép
 


noki!

Köszönöm az együttérzést.

Remélem veled már minden rendben van, s sikeresen kihordod a babádat.
Pihenj sokat!!! Kitartás!!!

Üdv: Annamari
 
 


Sziasztok,

Latom, ele reg jart erre valaki (ami jo). Az elmult napokban olvasgattam az elozo hozzaszolasokat, mert en is verezni kezdtem. Ma pedig mar tudom, mitol volt.

Itt az en (rovid) tortenetem:
terveztuk a babat, ezert augusztusban elegge belevetettuk magunkat a projectbe. Mivel szamitottam arra, hogy megtermekenyulok, tesztelgettem mar a nem vart menzesz elott, de ket halvany teszten kivul semmi.
Eljott a nemvart menzesz napja, es mivel elotte mar szedulgettem, kicsit hanyingerem is volt (bar csodalkoztam, hogy azok az igazi eros terhessegi tunetek nem jelentkeznek), delben csinaltam egy tesztet. Pozitiv lett, es hatartalan volt az oromom.

Teltek a napok, en a boldog terhesseg tudataban, mikor is szombaton elkezdtem "barnazni". Egesz napot az agyban toltottem es felhivtam az ugyeletet is, ahol azt mondtak, eleg kimeletlenul, ha veteles, akkor olyasmi lesz, mint egy eros menzesz.
A barnazas ejszaka atment verzesbe, vasarnap ugy vereztem, mint egy atlagos menzeszes napon. Gorcsom, fajdalmam nem volt. Delben ugy dontottunk, bemegyunk a korhazba. Itt csak vert vettek es adtak utro-t (200-asat, 3X1) es szigoruan fekvesre iteltek. Ma kellett visszamennem az orvoshoz, aki megnezte a vasarnapi vervetel leleteit es csak annyit mondott: ez nagyon nem jo.
Kiderult, a HCG erteke 8 volt, ami nagyon, nagyon alacsony.
Huvelyi UH semmit nem mutatott. Azt gondolom, a baba mar vasarnap elhalt, elment, talan mielott a korhazba ertunk.
Szerencsere nem kell sokat varnunk, egy honap mulva ujra probalkozhatunk, es probalkozni is fogunk.
Mar ket gyerkocom van, 13 es 5 eves lanyok, mindket terhesseg problemamentes volt (bar a masodik csaszarral vegzodott).
Hogy hogyan erzem magam... probalok nem tulzottan belegondolni. Jobb igy. Valoszinuleg nem lett volna egeszseges, es egy problemas terhesseget vegigfekudni ket gyerek mellett nem egyszeru.
Tudom, hogy lesz nekunk meg babank!

Csak azert irtam le, hogy ha valaki ideteved, ilyenrol is olvasson. Nekem sokat jelentett, hogy rengeteg pozitiv peldat olvastam: erot es remenyt adott, ugyanakkor vegig tudtam, hogy benne van a pakliban a masik lehetoseg is.

A tanulsag pedig az, hogy soha tobbe nem fogok ido elott tesztet csinalni es senkinek nem szolok a ferjemen kivul egy esetleges + tesztrol sem, legalabb az elso UH-ig.

Udv,
Andi
Vendég
 


Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket, szerintetek vetélésem van éppen, vagy van még esély, hogy a babám megmarad???
5. hétben járok kb. Voltam orvosnál 10. 15. -én megnézetni magam, mert késett a menstruációm , és lett 3db pozitív tesztem. Hatalmas öröm lett a teszt. Az orvos egyenlőre a méhben nem látta, azt mondta még picike lehet, plussz hátrahajló a méhem is, menjek vissza 2 hét múlva. Ma reggel viszont megjött Nem csak pecsételő vérzés, hanem rendesen megjött. Rendes piros, nem darabos, meg nem több mint szokott. Inkább enyhébb kicsit, de rendes amilyen szokott normál esetben is lenni. Most viszont rettegek, hogy elment a baba:( Orvost elérni nem tudom, és jött a pánik:( Az elöző terhességemnél nem volt ilyen, ott rendesen ahogy a nagykönyvben meg van írva, elmaradt a mensi és 9 hónap múlva jött a gyönyörű kisfiam:)

Annyira pánikoltam, hogy elrohantam a patikába, vettem Rutascorbint és Utrogestant (100mg). Mindkettőből bevettem.

Segítsetek légyszi. . . jól jönne pár tapasztalat. . .
Köszönöm
Edi
Vendég
 


szia b_edi!
jobban vagy már? a baba is jól van?
remélem! keresgéltem és így akadtam a topikra.
majd írj, ha van kedved!
Vendég
 


sziasztok!
jar meg erre valaki?
leirom az en esetemet, hatha hasznos valakinek...

nekem ez az 5. terhessegem, aminek meg nem tudom a kimenetelet

az elejen azt hittem megjon, volt keves barnas verzes, de aztan nem jott meg rendesen, es csokkent is, csak enyhe barnas valadek volt
aztan kalvaria, nem lattak semmit, aztan a HCG emelkedett megis, aztan feltek, hogy mehenkivuli, de megse, mert lattam mehen belul petezsakot, mindjart kettot
es most itt tartok, varom a kovetkezo uht
es a verzes eleg erdekes, volt pirosas is, keves, aztan megint barna, aztan alvadt barna, aztan megint piros, es tobb, de meg nem mensi mennyiseg
aztan most megint pirosas-barna
szoval nem nagyon remenykedem:(

szedek progeszteront, meg mindenfele vitamint, rutascorbin itt nincs sajna


az elso terhessegem 6 hetig tartott, akkor meg semmit nem tudtam az egeszrol,
a tesztet delutan csinaltam, es akkor is mar pozitiv volt
de vegig verezgettem, kis gorcsokkel, es aztan a 6. heten meg is jott, eros verzessel, es akkor mar nem lattak az uhn semmit


a masodikat azzal magyaraztak, hogy tul hamar estem teherbe
nem maradt ki egy ciklus se
es ott ket petezsak volt, ez biztos, az egyik elobb elment, de sajna a masiknal a 10. heten vettek eszre, hogy nincs eletjelenseg


utana jott a lanyom, aki hala Istennek egeszseges, de ott is volt verzes az elejen, de ott is mintha lett volna megegy valami
es nala a mehlepeny kozel tapadt a mehszajhoz, es a 30. heten vereztem, egy het korhaz, de nem lett baj szerencsere

amugy a mehlepeny rendellenes volt, volt egy melleklepeny is, szoval lehet, hogy ezert vereztem, meg a koldokzsinor sem kozvetlenul tapadt oda, igy egy kis csoda, hogy megmaradt, es egeszseges

utana volt egy normalisnak indulo, de ures petezsakot talaltak csak a 8. heten
de ott megszuntek a terhes tuneteim egyik reggel, es tudtam, hogy baj van
ott egy pici verzes volt csak

Kép
 


Sziasztok!

Nekem anno sok erőt adott, hogy olvashattam ezt a topicot, ezért úgy érzem le kell írnom az én történetemet is, hogy másoknak erőt adjak.

Nagyon nehezen indult a terhességem: már az elején barnáztam és haematomám volt. Ez egy bevérzés, nem tudni mitől alakul ki, de mindenképpen a terhességgel függ össze. Nem lehet vele mit csinálni, csak várni, hogy elmúljon, kímélő életmódot folytatni. Nekem 10 x 15 mm-es volt. Elég rossz helyen volt, a petezsák fölött: ha vérzik, kilökhette volna a magzatot. Volt orvos aki azt mondta, hogy max 2 hétig tart, de nekem a 9. hét körül még megvolt. Ha egy kicsit többet sétáltam, rögtön barnáztam és féltem.

Aztán a 11-12 héten rosszabodott minden: egyszer csak már nem barna, hanem friss pirosas vért láttam. Rohanunk az orvoshoz, mire odaértünk teljesen átvéreztem egy normál betétet. Több volt a vér, mint mensi alatt ugyanennyi idő alatt. Az orvos megnézte ultrahanggal és képzeljétek, élt a babám! Szigorú ágynyugalom következett, a doki vígasztalt, mondta van esély, hogy megmarad a babám, de szigorúan feküdni kell. 3 óránként mentem csak pisilni, 3 naponta zuhanyoztam és 3 hétig nem mostam hajat! A vérzés rögtön csökkent, de még 3 napig tartott a piros, utána hetekig barna. A barna hol több, hol kevesebb. A vége felé darabos is. Utólag gondolom, hogy az maga volt a varr, mert utoljára nagyobb barna darabok jöttek. utána elállt. Összesen 1,5 hónapot feküdtem, sok vizsgálatra késve jutottam e miatt. Takarítónőt, babysittert (a 3 éves lányom mellé) és nagymamát kellett szerezni, mozgosítani. Mindezt ágyban fekve és rettegve.

Később derült ki persze, a 12. heti genetikai ultrahangon (amire én a 14 hten jutottam el), hogy a baj oka az volt, hogy a magzat túl közel tapadt a méhszájhoz és ahogyan mozogtam, hozzáért és ezért vérzett, kicsit le is vált. Van itt egy "placenta previa" topic, nos ez volt nekem, de persze ezt még akkor nem tudtam... Egyszer újra bevéreztem, de már nem mentem dokihoz, hanem azonnal visszafeküdtem és ez jót tett, nem volt olyan erős a vérzés mint elsőre és hamarabb elállt.

A 20. héten már nem véreztem, a genetikai ultrahangon már jó helyen volt a magzat és teljesen jól, ki is tapadt! Ahogyan nőtt a méhem felfelé húzta a magzatot is!!! Hihetetlen, de így félidősen azt mondta az orvosom, hogy terhestornára is mehetek!

Szóval kitartás mindenkinek, még ha a fél terhességet ágyban töltitek is, van remény, hogy minden rendbe jöjjön! Most 23 hetes vagyok, kisfiút várok és remekül vagyunk.
 
 


sziasztok!

Én tegnap találtam meg ezt a topic-ot,mert voltam ultrahangon,bizonyíttott, hogy terhes vagyok(6 hetes), de találtak egy 15×7mm-es haematomát!Nincs vérzésem, kicsit csipked a hasam!Annyit mondtak,hogy pihenjek!!Ennyi!Szerintetek?
Annyira örülök, hogy terhes vagyok, de annyira mégse merem beleélni magam, hátha...Valaki azt mondja, annyira nem veszélyes!Fogalmam sincs mi legyen!!!
Nekem a petezsák oldalsó részén található!
Szerintetek?
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretném leírni a történetemet, aminek még nincs vége.
Most jan. 08-n teszteltem pozitívat, majd utána napokkal később újabbakat. Dec. 14-n volt az utolsó mensim.
Múlt héten kedden, 19-n voltam az első Uh-n, nem láttak még semmit, ekkor voltam 5+1. Nem igazán értettem, de elfogadtam, hogy kis terhesség, előfordul.
Pénteken, 22-n délután halvány barnás folyásom volt, felhívtam a dokit. Ne idegeskedjek, pihenjek, ha újra előfordul, akkor ügyelet. Másnap reggel újra kezdte, de már sötétebb barnában. Irány az ügyelet, megnéztek, megvizsgáltak, majd UH. Megint csak közölték még nem látnak semmit. 5+5 - n. Ne ijedjek meg, előfordul. :cry:
Mikor hazaértünk akkor láttam, hogy a méhnyálka vastagsága csökkent szombatra a keddi óta, 11.8 mm-ről 7 mm-re :cry: :cry: Ekkor már tudtam, hogy valami baj van. Felhívtam a dokim, mondtam mit találtam, és közölte, nem biztos, hogy megmarad a baba :cry: :cry: :cry:
Szedem a gyógyszereket, fekszem 4 napja, de a barnázás nem állt meg. Holnap kell mennem UH-ra és vizsgálatra.
Őszintén megmondom nem sok reményem maradt :cry: :cry: :cry:

Majd megírom mi lett az eredmény.

Sziasztok
 
 


Evica: mi lett az eredmeny?


NEm tudom jar e meg erre valaki, de hatha...nekem amar az sok erot ad hogy vannak pozitiv kimenetelu verzesek is.

en most 7ik hetben vagyok. tegnap delutan uldogeles kozben igen eros alhasi gorcsot ereztem, es mivel augusztusban volt egy vetelesem a leheto legrosszabbra gondolva szaladtam a wc-be, es igen ver:(((

kislanyomat feluton ismerosoknel letettuk mi meg robogtunk az ugyeletre. baba el:)) de petezsak folott hematoma 5x9mm, amire viszont dokika azt mondta regebbi beverzes. hazaengedett tovabb utro es pihi. este meg elenk piros ver volt, gorcsok is, de meondta csak akkor menjek vissza ha mensinel nagyobb mennyisegu a ver. igy lefekudtem aludni, azota csak barna volt. viszont nem jelentkezett ma meg az eddig igen eros hanyingerem, ezt en nagyon rossz jelnek tekintem. persze ferjem nyugtat hogy tegnap lattam es rendbe van a baba, de hat barmi tortenhet egy ejjel alatt is.....
elegge felek es most probalom kitala;ni hov amilyen orvoshoz menjek, hogy hamarabb lassammi a szitu mint ahogy a kezelo orvos hivott.

elegge izgulok, es nagyon felek, es bant hogy nem lathatom el a kislanyom.
de azert a jo kimenetelu tortenetekbol probalok erot meriteni!
koszonom hogy leirhattam!


Evica: mi lett az eredmeny?


NEm tudom jar e meg erre valaki, de hatha...nekem amar az sok erot ad hogy vannak pozitiv kimenetelu verzesek is.

en most 7ik hetben vagyok. tegnap delutan uldogeles kozben igen eros alhasi gorcsot ereztem, es mivel augusztusban volt egy vetelesem a leheto legrosszabbra gondolva szaladtam a wc-be, es igen ver:(((

kislanyomat feluton ismerosoknel letettuk mi meg robogtunk az ugyeletre. baba el:)) de petezsak folott hematoma 5x9mm, amire viszont dokika azt mondta regebbi beverzes. hazaengedett tovabb utro es pihi. este meg elenk piros ver volt, gorcsok is, de meondta csak akkor menjek vissza ha mensinel nagyobb mennyisegu a ver. igy lefekudtem aludni, azota csak barna volt. viszont nem jelentkezett ma meg az eddig igen eros hanyingerem, ezt en nagyon rossz jelnek tekintem. persze ferjem nyugtat hogy tegnap lattam es rendbe van a baba, de hat barmi tortenhet egy ejjel alatt is.....
elegge felek es most probalom kitala;ni hov amilyen orvoshoz menjek, hogy hamarabb lassammi a szitu mint ahogy a kezelo orvos hivott.

elegge izgulok, es nagyon felek, es bant hogy nem lathatom el a kislanyom.
de azert a jo kimenetelu tortenetekbol probalok erot meriteni!
koszonom hogy leirhattam!


Sziasztok!

Látom többen vannak hasonló helyzetben, mint Én.
Én jelenleg a 8. hétben járok és a múlt héten pénteken véreztem. Akkor felhívtam a dokimat, aki csinált uh.-ot és ott talált egy 8 mm-es haematómát. Pihenést javasolt és Utrogestánt írt fel. Azóta csak 1*fordult elő barnás folyás, de időnként tompán fáj a hasam. És ez az amivel nem tudok mit kezdeni. Valakinek volt e közületek hasonló panasza? Mennyire kell a fekvést betartani? Vagy elég, ha csak vigyázok magamra?

Kedves tavasziszel remélem azóta minden rendben van.

Köszönöm, hogy leírhattam. :)
 
 


Sziasztok!

Nekem is haematómám van, elolvastam a topicot, meg is lepődtem, hogy ennyi nőnek van hasonló problémája. (régebben is írtam már ide, de akkor méhen kívüli miatt. Azóta szerencsére van mér egy egészséges kisfiam) Gondoltam majd írok, ha szerencsésen végződik az esetem, de nem bírtam ki.

Engem 8 hetesen, a tv elől vitt el a mentő éjfélkor, ömlött belőlem a vér, nem görcsöltem, de biztos voltam benne, hogy elvetéltem. csodálkoztam, mert pihiztem, semmit nem csináltam, de amint végigolvastam a topicot látom, ez nem jelent semmit. A kórházban a doki meglepődve mondta, hogy egy élő magzat, és nagy kiterjedésű haematóma. Természetesen benttartottak, egész éjjel ömlött belőlem a vér, de reggelre csökkent. Reggel megint csináltak uh-t, és mondták, hogy szépen kiürültem, de még nem mehetek haza. Ez igen érzékenyen érintett, ugyanis otthon volt a 8 hónapos kisfiam. Innentől fogva már egyáltalán nem véreztem, és feküdtem állandóan. Aztán nem történt semmi, minden egyes viziten türelemre intettek, és én egyre rosszabbul éreztem magam lelkileg, nagyon hiányzott a kisfiam, ezt nem is tudom hogyan lehet kibírni. 1 hétig voltam bent, volt kb. 2 uh, állítólag nem csökkent a haematóma, viszont a babám szépen fejlődik, ez megnyugtatott. Azt mondták a dokik, hogy feküdni kell, ha meg akar maradni a baba, akkor meg fog, ha nem akkor csinálhatok bármit, elmegy. Semmiféle gyógyszert nem adtak. Meglepődve olvastam, hogy ti kaptatok. Akkor nekem miért nem adtak semmit?Párom nem orvos, de ő is azt kérdezte, hogy vajon semmi olyan gyógyszer nincs ami segíti a felszívódást? Ezek szerint van...akkor vajon én miért nem kaptam??? :shock:

A kórházból is úgy jöttem el, hogy ott könyörögtem a dokiknak, akik végül közölték velem, hogy ők is hazamennének, mert mindegy, hogy hol fekszem. Mégsem tudtak rendes zárójelentést írni, csak saját felelősségre jöhettem haza. Azóta sokat pihenek, szinte egyáltalán nem emelgetem a fiamat, max. naponta egyszer, és próbálok minél többet feküdni. eddig 2x volt itthon barnázásom. Remélem minden jól fog alakulni, sok erőt adott ez a topic. Remélem a továbbiakban sok jó hírrel tudok majd jönni.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak bíztatásként...
A két kisebb fiammal nekem is volt haematómám, nem is kicsi. Kb. 2-2 hónapot feküdtem mindkettővel. De megérte.

Azt ajánlanám, hogy amíg nem szívódik fel a haematóma, tartsátok be a fekvést. Lehet szedni Rutascorbint, vagy C vitamint nagy dózisban (érfalat erősíti, így a friss vérzést csökkenti). Felszívódást segítő gyógyszer sajnos nincs.

És türelem, türelem..... A gyógyuláshoz idő kell.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom az oldalt,de nem tudom,hogy egyáltalán ide tartozik-e az Én problémám.
Jelenleg az 5 hétben járok még nagyon az elején és elkezdtem vérezni egy hete, amitől természetesen megijedtem mint első babás kismama.
Voltam orvosnál aki közölte,hogy ez egy halott terhesalanságség,de nem éreztem semmi bajt az ijedségen kívűl így elmentem egy másik orvoshoz aki kicsit megnyugtatott,hogy egy fertőzéstől van amit uszodában szedtem össze és írt egy Klacid nevű antibiotikumot.Már szedem 6 napja,de múlik a vérzésem inkább erősödik,de csak váratnak és senki nem segít vagy mond valamit mert ez a bizonytalanság teljes felemészt lelkileg.
Ha esetleg valakinek volt hasonló problémája szépen kérem osszameg velem az ő tapasztalatait. Vagy ha esetleg tudnátok abban segíteni,hogy itt egy orvos segítségét hol tudom kérni.Köszönöm
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom az oldalt,de nem tudom,hogy egyáltalán ide tartozik-e az Én problémám.
Jelenleg az 5 hétben járok még nagyon az elején és elkezdtem vérezni egy hete, amitől természetesen megijedtem mint első babás kismama.
Voltam orvosnál aki közölte,hogy ez egy halott terhesalanságség,de nem éreztem semmi bajt az ijedségen kívűl így elmentem egy másik orvoshoz aki kicsit megnyugtatott,hogy egy fertőzéstől van amit uszodában szedtem össze és írt egy Klacid nevű antibiotikumot.Már szedem 6 napja,de múlik a vérzésem inkább erősödik,de csak váratnak és senki nem segít vagy mond valamit mert ez a bizonytalanság teljes felemészt lelkileg.
Ha esetleg valakinek volt hasonló problémája szépen kérem osszameg velem az ő tapasztalatait. Vagy ha esetleg tudnátok abban segíteni,hogy itt egy orvos segítségét hol tudom kérni.Köszönöm


Sziasztok!

Sajnos 2 vetélésen vagyok túl, mindkettőt műszeresen fejezték be. :( (ha ez egyáltalán számít: 16 éve edzek, egészségesen táplálkozom, nem dohányzom, soha sem vagyok beteg, max. 2 évente 1x náthás, nincs túlsúlyom...)

Tavaly nyáron kezdtük a baba-projektet a férjemmel. Nagy szerencsénkre 2 hónap alatt sikerült teherbe esnem, nagyon boldogok voltunk.
Mivel sajnos a mensim eléggé össze-visszának mondható (37-49 nap között jön meg össze-vissza), ezért nem csináltam tesztet, csak a 7. hétnél, hiszen többször fordult már elő, hogy közel 50 napra jött meg, így benne volt a pakliban, hogy csak késik esetleg...

Amikor megvolt a pozitív teszt, elmentem a dokihoz, megállapította, hogy minden rendben, ekkor voltam az UH alapján 6 hét + 2 nap környékén.
3-4 hét múlva kellett visszamennem, amikor is hidegzuhanyként ért a hír, hogy bár még él a babám, de nem fejlődött eleget, így ezt a terhességet azonnal be kell fejezni. A dokim mondta, hogy tutira valami fertőzéstől alakult így.
Teljesen kikészültem, 2 napra rá meg is volt a műtét... Ez tavaly ősszel volt. Abban az évben nem is próbálkoztunk a párommal, bár az orvos nem írt elő "pihenőidőt".

Idén megint nekiláttunk a dolognak, márciusban sikerült teherbe esnem ismét, aminek nagyon-nagyon örültünk.
6 hét és 2 napnál voltam először UH-n, mondták, hogy minden rendben, tökéletes a mérete stb. Ez egy hétfői napon volt. Csütörtökön délután nagyon enyhe barnás folyást észleltem, amikor is felhívtam az orvosom, hogy mi a teendő, hiszen az első vetélésem után azért olvasgattam a neten a témával kapcsolatban, sokaknál hormont írnak fel ilyenkor gyorsan és akár meg is marad a baba.
Péntek reggel a dokinál kezdtem. Megvizsgált, a baba tökéletesen volt, kalimpált a kis szive, meg minden. Felírt nekem Klacid-ot az orvos, mondván, hogy biztos megint fertőzésem van (hozzáteszem, hogy NEM VAGYOK FOGÉKONY FERTŐZÉSEKRE, az elmúlt 8 évben 1x szedtem gyógyszert baktériumra, tehát nem vagyok az az érzékeny típus), az okozza a vérzést, ami nem friss vérzést jelentett nálam.

Kiváltottam a gyógyszert, azonnal elkezdtem szedni, de eléggé félve, hiszen ez egy erős antibiotikum. 3x kérdeztem rá a dokimnál, hogy ugye ez nem árt a babának. Csak mert én olyan rosszul voltam a gyógyszertől, hogy az elmondhatatlan...
Azt mondta, hogy nem árt, és majd ez a gyógyszer megállítja a barnás folyást.

Hétfőn telefonáltam reggel az orvosnak (akkor már péntek óta szedtem a gyógyszert), hogy nincs változás, sőt, talán erősebb a folyás.
Szerdára berendelt, megvizsgált és már akkor látta, hogy nem nőtt eleget a babám a legelső UH-hoz képest. Pontosan 4 napot tudott nőni/fejlődni szegény, egészen addig, amíg a barnás folyás nem jelentkezett...

Ezek után azt mondta, hogy a remény hal meg utoljára, meg ez nem jó jel és jöjjek vissza péntek reggel, lehet, hogy addigra már nem is fog élni...

Még szerda este elmentem egy másik orvoshoz, aki természetesen előzetesen azt mondta, hogy ha még úgy áll a terhesség, hogy van értelme hormonnal (utrogestan stb.) megtámogatni, megpróbáljuk.
Sajnos akkorra a kisbabám szíve már megállt. :(((((((((( Péntek reggel megműtött az orvos és most rendkívül szomorú vagyok, el sem hiszem, hogy 2x előfordulhatott pontosan ugyanaz velem! :(

Az első vetélésem után és most a 2. terhesség alkalmával többször kérdeztem az orvosom, hogy nem kellene-e hormonvizsgálatot csinálni (amikor meg már terhes voltam, akkor hormont pótolni), de azt válaszolta, hogy teljesen felesleges, ez biztos valami baktérium.

Úgyhogy én azt javasolom neked "Delfinke6", hogy MENJ MÁSIK ORVOSHOZ S.O.S., amíg még nem késő!

Az új orvosom hormonvizsgálatot és immunológiai vizsgálatot is fog nálam csinálni, amint lehet...
Pontosan ugyanazokkal a feltételekkel nem szeretnék egy 3. babának nekimenni, nem lenne értelme... :(

A dokim, akit maximálisan hibáztatok (egyébként Dr. Koós-Hutás Piroskáról van szó) még most a 2. vetélésem után sem csinálna semmilyen hormonvizsgálatot, csak a 3. után, ami számomra totálisan felháborító!

Ha csak egy kis kétely merül fel bennetek az orvossal kapcsolatban, MENJETEK AZONNAL MÁSIKHOZ, jobb a több vélemény, mint az egy rossz...
Én akkor, amikor a barnás folyásom elkezdődött és beszéltem az orvosommal, aki antibiotikumot mondott a telefonban is, szóval akkor TUDTAM, hogy ez nem jó út, de mégis bíztam benne, hogy ő az orvos, biztos tudja, mit csinál. Hát nem... Megpróbálhatta volna velem az utrogestan-t is, bajom nem esett volna tőle, ha netán mégsem a hormonjaimmal van baj... :( És még rá is kérdeztem és hiába... :(
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom az oldalt,de nem tudom,hogy egyáltalán ide tartozik-e az Én problémám.
Jelenleg az 5 hétben járok még nagyon az elején és elkezdtem vérezni egy hete, amitől természetesen megijedtem mint első babás kismama.
Voltam orvosnál aki közölte,hogy ez egy halott terhesalanságség,de nem éreztem semmi bajt az ijedségen kívűl így elmentem egy másik orvoshoz aki kicsit megnyugtatott,hogy egy fertőzéstől van amit uszodában szedtem össze és írt egy Klacid nevű antibiotikumot.Már szedem 6 napja,de múlik a vérzésem inkább erősödik,de csak váratnak és senki nem segít vagy mond valamit mert ez a bizonytalanság teljes felemészt lelkileg.
Ha esetleg valakinek volt hasonló problémája szépen kérem osszameg velem az ő tapasztalatait. Vagy ha esetleg tudnátok abban segíteni,hogy itt egy orvos segítségét hol tudom kérni.Köszönöm


Sziasztok!

Sajnos 2 vetélésen vagyok túl, mindkettőt műszeresen fejezték be. :( (ha ez egyáltalán számít: 16 éve edzek, egészségesen táplálkozom, nem dohányzom, soha sem vagyok beteg, max. 2 évente 1x náthás, nincs túlsúlyom...)

Tavaly nyáron kezdtük a baba-projektet a férjemmel. Nagy szerencsénkre 2 hónap alatt sikerült teherbe esnem, nagyon boldogok voltunk.
Mivel sajnos a mensim eléggé össze-visszának mondható (37-49 nap között jön meg össze-vissza), ezért nem csináltam tesztet, csak a 7. hétnél, hiszen többször fordult már elő, hogy közel 50 napra jött meg, így benne volt a pakliban, hogy csak késik esetleg...

Amikor megvolt a pozitív teszt, elmentem a dokihoz, megállapította, hogy minden rendben, ekkor voltam az UH alapján 6 hét + 2 nap környékén.
3-4 hét múlva kellett visszamennem, amikor is hidegzuhanyként ért a hír, hogy bár még él a babám, de nem fejlődött eleget, így ezt a terhességet azonnal be kell fejezni. A dokim mondta, hogy tutira valami fertőzéstől alakult így.
Teljesen kikészültem, 2 napra rá meg is volt a műtét... Ez tavaly ősszel volt. Abban az évben nem is próbálkoztunk a párommal, bár az orvos nem írt elő "pihenőidőt".

Idén megint nekiláttunk a dolognak, márciusban sikerült teherbe esnem ismét, aminek nagyon-nagyon örültünk.
6 hét és 2 napnál voltam először UH-n, mondták, hogy minden rendben, tökéletes a mérete stb. Ez egy hétfői napon volt. Csütörtökön délután nagyon enyhe barnás folyást észleltem, amikor is felhívtam az orvosom, hogy mi a teendő, hiszen az első vetélésem után azért olvasgattam a neten a témával kapcsolatban, sokaknál hormont írnak fel ilyenkor gyorsan és akár meg is marad a baba.
Péntek reggel a dokinál kezdtem. Megvizsgált, a baba tökéletesen volt, kalimpált a kis szive, meg minden. Felírt nekem Klacid-ot az orvos, mondván, hogy biztos megint fertőzésem van (hozzáteszem, hogy NEM VAGYOK FOGÉKONY FERTŐZÉSEKRE, az elmúlt 8 évben 1x szedtem gyógyszert baktériumra, tehát nem vagyok az az érzékeny típus), az okozza a vérzést, ami nem friss vérzést jelentett nálam.

Kiváltottam a gyógyszert, azonnal elkezdtem szedni, de eléggé félve, hiszen ez egy erős antibiotikum. 3x kérdeztem rá a dokimnál, hogy ugye ez nem árt a babának. Csak mert én olyan rosszul voltam a gyógyszertől, hogy az elmondhatatlan...
Azt mondta, hogy nem árt, és majd ez a gyógyszer megállítja a barnás folyást.

Hétfőn telefonáltam reggel az orvosnak (akkor már péntek óta szedtem a gyógyszert), hogy nincs változás, sőt, talán erősebb a folyás.
Szerdára berendelt, megvizsgált és már akkor látta, hogy nem nőtt eleget a babám a legelső UH-hoz képest. Pontosan 4 napot tudott nőni/fejlődni szegény, egészen addig, amíg a barnás folyás nem jelentkezett...

Ezek után azt mondta, hogy a remény hal meg utoljára, meg ez nem jó jel és jöjjek vissza péntek reggel, lehet, hogy addigra már nem is fog élni...

Még szerda este elmentem egy másik orvoshoz, aki természetesen előzetesen azt mondta, hogy ha még úgy áll a terhesség, hogy van értelme hormonnal (utrogestan stb.) megtámogatni, megpróbáljuk.
Sajnos akkorra a kisbabám szíve már megállt. :(((((((((( Péntek reggel megműtött az orvos és most rendkívül szomorú vagyok, el sem hiszem, hogy 2x előfordulhatott pontosan ugyanaz velem! :(

Az első vetélésem után és most a 2. terhesség alkalmával többször kérdeztem az orvosom, hogy nem kellene-e hormonvizsgálatot csinálni (amikor meg már terhes voltam, akkor hormont pótolni), de azt válaszolta, hogy teljesen felesleges, ez biztos valami baktérium.

Úgyhogy én azt javasolom neked "Delfinke6", hogy MENJ MÁSIK ORVOSHOZ S.O.S., amíg még nem késő!

Az új orvosom hormonvizsgálatot és immunológiai vizsgálatot is fog nálam csinálni, amint lehet...
Pontosan ugyanazokkal a feltételekkel nem szeretnék egy 3. babának nekimenni, nem lenne értelme... :(

A dokim, akit maximálisan hibáztatok (egyébként Dr. Koós-Hutás Piroskáról van szó) még most a 2. vetélésem után sem csinálna semmilyen hormonvizsgálatot, csak a 3. után, ami számomra totálisan felháborító!

Ha csak egy kis kétely merül fel bennetek az orvossal kapcsolatban, MENJETEK AZONNAL MÁSIKHOZ, jobb a több vélemény, mint az egy rossz...
Én akkor, amikor a barnás folyásom elkezdődött és beszéltem az orvosommal, aki antibiotikumot mondott a telefonban is, szóval akkor TUDTAM, hogy ez nem jó út, de mégis bíztam benne, hogy ő az orvos, biztos tudja, mit csinál. Hát nem... Megpróbálhatta volna velem az utrogestan-t is, bajom nem esett volna tőle, ha netán mégsem a hormonjaimmal van baj... :( És még rá is kérdeztem és hiába... :(





Szia Vivi81


Köszönöm,hogy megosztottad velem a történeted,sajnálatos módon ilyesztő a hasonlóság,hisz ugyan arról a dokinőről van szó.

Nekem még semmit nem mondott és nem is csinált vizsgálatott a történeted alapján lehet,hogy keresek egy másik dokit.
A szövettanról még hírem sincs,mivel azt igérte,hogy majd hív,de nem tette még meg.
Nekem sem írt elő pihenő időt és nem is várunk,de ha nem jönne össze most a baba akkor azért meglátogatok egy másik dokit és ezeket a vizsgálatokra fogok kérni lehetőséget.


Megosztahatom esetleg a történeted a Vetélés forumon?

Köszönöm a válaszod.


Most mi tőrténik veled?
Kihez jársz most?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

A nővérem tavaly novemberben szült dr. Újvári Elemérnél, így én S.O.S. hozzá mentem, hogy tanácsot kérjek akkor, amikor a doktornő "szart rám" és nem foglalkozott azzal, hogy a Klacid-tól nem múlik a barnás folyásom.

Nekem nagyon szimpatikus a doktor úr, a tesómmal is nagyon alapos volt, mindenre odafigyelt a 9 hónap alatt, lehetett rá számítani stb. Szóval egyelőre nagyon szimpatikusnak tűnik.

Abban maradtunk a műtét után a doktor úrral, hogy a műtéthez képest 3 hétre kell mennem kontrollra, addig szexuális életet nem élhetünk a fertőzésveszély miatt. (egyébként péntek reggel volt a műtét és most szerdán kezdett el vérezgetni, egész eddig csak pár csepp barnás folyás jött)
Majd a kontrollon el fogja mondani a teendőket. De az első mensinél még nem lehet megcsinálni a hormonvizsgálatot, úgy tudom, hiszen a terhességnél felborulnak a dolgok, szerintem várni kell a 2.-ra és akkor lehet. De majd elmondja.

Ez nagyon durva, hogy Te is a Piroskánál jártál így! :( :( :(
Neked az első vetélésed?
És neked is mondta, hogy váltsál azonnal vattára, mert a tisztasági betétek baktériumforrások és a tanga bugyit is el kell felejteni örökre?!
Nevetséges....
Érdekes, a műtét után betétet kaptam a kórházban és nem vattát... Erről ennyit.

A szövettanból sajnos a legtöbb esetben semmi sem derül ki, így ne is várj tőle sokat.
Nekem az első alkalommal rámondta a Piroska, hogy tuti fertőzés okozta, ennyi.
Érdekes, a 2. terhességemnél napra pontosan ugyanaz történt, nem is voltam se medencében, sem strandon közel 1 éve... Szóval ez egy baromság. Ráadásul az Újvári doki azt mondta, hogy a terhesség 6. heténél a legkisebb százalékban okozza baktérium a vetélést. Ez inkább a 10. hét környékén veszélyesebb.
A 6. hét körül legtöbbször a hormonproblémák miatt történik, vagy még immunológiai is lehet és hát genetikai is.

Megoszthatod a történetemet, persze. Szeretnék minél több nőt megkímélni egy ilyen borzalomtól.
A fejemet verem a falhoz még most is, hogy nem mentem azonnal más orvoshoz, amikor megjelent a barnás folyás. Most simán lehet, hogy a babával minden OK lenne.... Ezt orvosok is megerősítették.

És Te hogy vagy különben?
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Szomorúan olvasom, hogy még mindig vannak orvosok, akiknek 2, teljesen egyformán lezajló vetélés sem elég ahhoz, hogy tovább lépjenek...
Sajnos én is hasonló cipőben járok, de van rá némi esély, hogy sikerült megtalálni a megoldást, ezért én is leírom a történetemet, hátha segít.

2010 februárjában kezdtük próbálkozni, elsőre össze is jött. De sajnos nem tartott sokáig az öröm, mert 6 hetesen elkezdtem pecsételni, és mire UH-ra eljutottam (2 nap múlva), már kifelé vándorolt a korához képest egyébként is kis méretű petezsák, tehát egyértelműen eszközös befejezés következett.
Nagyon nem kenődtem el, mert azonnal sikerült, 1 vetélés még belefér, kivárjuk a 3 hónapot (amit javasoltak), és nyáron úgyis összejön. Hát nem jött össze. És még 1 évig nem. Akkor elmentem egy másik dokihoz, adott Bromocriptint (savó jött a mellemből, ezért, bár számértékileg jó volt a prolactin hormonom, ami a tejtermelésért felelős, mondta, hogy szedjem). Jó is volt: még abban a hónapban pozitív lett a tesztem! De a helyzet kísértetiesen hasonlított az előzőhöz: 5 hetesen elkezdtem barnásan pecsételni, amire először Duphastont, majd Utrogestant javasoltak. (Mindkettő progeszteron-hormon pótló gyógyszer, hogy ha a sárgatest nem működne elég jól, azt támogatja.) Persze, semmi változás nem volt, sőt, időnként elöntött a vér. (Sokkal nagyobb mennyiségben, mint normál menstruáció esetén.) Ezt 3x szerencsésen megúszta a baba, de a 4. alkalommal (a 11. héten) bevérzett a magzatburok és elhalt. (Akkor már 1 hónapja folyamatosan és szó szerint egész nap feküdtem, ebből 20 napot kórházban.) Természetesen újra küret.
Ezután elhatároztam, hogy tartson, ameddig tart, kivizsgáltatom magam tetőtől talpig, de most már derítsék ki, hogy mi van. El is mentem egy klinikára, ott megnéztek mindenféle immunologiai és véralvadási betegségre vonatkozó értéket, és kiderült, hogy autoimmun pajzsmirigy betegségem van: alulműködik (hypothyreosis). Tehát egyszerű a megoldás: pajzsmirigy hormonpótlást kell kezdeni. Emellett találtak némi hajlamot fokozott véralvadásra, ezért - bár ez a betegség késői vetélést szokott okozni, tehát 12. hét utánit -, biztos, ami biztos, terhesség esetén szúrjam magam véralvadásgátlóval.
De, hogy teljes legyen a kép, még egy méhtükrözést is csináltak, hogy minden rendben van-e, de azzal nem volt gond.
Na, ezek után úgy gondoltam, hogy most már aztán semmi gond nem lehet, nekivágtunk. Kb. 2 hónap után ismét jelentkezett a pozitív teszt.
Mivel mondták, hogy a terhesség alatt megnő a pajzsmirigy-hormon igény, és valószínűleg majd emelni kell a gyógyszeren, a 6. héten elmentem egy vérvételre, hogy megnézzük a TSH-szintemet (ez az a hormon, ami serkenti a pajzsmirigyet a hormontermelésre; normál értéke terhesség esetén 1-2 között van), az én esetemben a szintje 36 (!) volt. Azonnal emeltem a gyógyszeren, de lehet, hogy már késő volt: másnap pecsételni, harmadnap vérezni kezdtem. Persze, újra elkezdték szedetni velem az Utrogestant, de semmi hatása nem volt.
5 nap vérzés után végre elértem telefonon az endokrinologust, aki mondta, hogy még tovább emeljem a gyógyszert, erre csökkent is a vérzés. UH-on is voltam ezen a héten: még élt a baba!
(Ja, és a véralvadásgátlót is elkezdtem döfködni magamba, de amikor elkezdtem vérezni, mondták, hogy hagyjam abba, mert most már több kár, mit haszon.)
Jelenleg a 9. hétben járok, azóta is pecsételek, sőt, tegnap megint volt egy kisebb vérzésem, tehát még mindig nincs megoldva a problémám, de az biztos, hogy a pajzsmirigyem nagyrészt közrejátszik az egész kálváriában. Úgyhogy azt ajánlom mindkettőtöknek, hogy akár háziorvos, akár más segítségével nézessétek meg a TSH-tokat!!!! És ha az érték 2 fölött van, akkor MINDENKÉPPEN menjetek endokrinologushoz! (Állítólag a nők 4%-ának pajzsmirigy problémája van! Ez nagyon magas arány ahhoz képest, hogy mennyire nem foglalkoznak vele.)

Sok sikert!
 
 


Nagyon köszönöm, hogy leírtad a "történetedet", ez nekem hasznos lehet majd a jövőre nézve.

Egyelőre majdnem 2 hét telt el a műszeres befejezés óta, jövő héten kell majd visszamennem kontrollra, aztán gondolom az orvos majd mondja a további teendőket.

Esetleg azt tudod, hogy mikor lehet legelőször (úgy értem, hogy a műtét után legelőször) hormonvizsgálatot csinálni? Csak mert gondolom, hogy azonnal nem lehet, csak nem tudom, hogy hány mensit kell várni...

És azt sem tudom, hogy hogyan fogják nálam megoldani pl. azt, hogy mivel a periódusom totál össze-vissza van, ezért a megadott időpontokban, amikor vért vesznek (valami olyasmit olvastam, hogy a mensi 1. napján, 3. napján és így tovább...), szóval nálam azok nem biztos, hogy a megjelölt napokon lesz, mármint a hormonemelkedés vagy épp csökkenés... Mivel van hogy 35 napra jön meg, de akár 49 nap is lehet, tehát tök nem szabályosak a ciklusok. Ezáltal nem a felénél van a peteérésem sem, így hiába vesznek mondjuk a 14. napon vért, mert nekem akkor nem fog megemelkedni semmilyen hormonszintem.... Gondolom én.

Remélem, hogy ez az orvos jóval körültekintőbb lesz, nem szeretném még egyszer átélni ezt a borzalmat. :((((
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!


Vivi,igen az első és remélem az utolsó vetélesem is volt egyben.:( Ne haragudj,hogy így eltüntem,de a vizsgáimra kellet készülni.
A kérdéseidre a vaálaszom IGEN (vatta,tanga stb...)
Nekem most múlt ez a menzim a beavatkozás óta (máj.4.-én volt)
Régebben volt pajzymirigy eltérésem,de nem törődtek vele mert idegi alapra fogták rá,mivel Édesanyám halála után nézték.Igaz azóta 2x nézték,de akkor határértékesen,de jó volt.
Most kell vissza mennem a dokihoz kíváncsi leszek mit mond,mert nem szeretném újra végig csinálni ezt az egészet.

Hogy vagy?
Mi történik veled-veletek?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia!

Akkor kb. 5 hétre jött meg a műtét után, ugye?
Az első műtétem után nekem is 5 hétre jött meg, vagy talán 1-2 nappal korábban, mint 5 hét.

Nekem május 18-án volt a műtétem, úgyhogy azóta nem jött még meg...
Voltam kontrollon a héten, minden rendben. Csomó vizsgálatra kell mennem. A zömét megcsinálják az első mensi után azonnal (ha elmúlt), a sárgatest-hormon dolgot viszont csak a műtét utáni 3. mensinél lehet megcsinálni majd. Addig nem is próbálkozunk újra. Én nem szeretnék ugyanazokkal a feltételekkel nekimenni egy újabb babának, 2 vetélés után már "óvatosabb" vagyok, de az új dokim is azt mondta, hogy a vizsgálatok után lehet majd próbálkozni, addig nem.

Szóval türelem... :(

Nem gondolkoztál azon, hogy másik orvost keresel?

Üdv.,
Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv


Köszönöm,hogy leírtad a történteket sajnálom,hogy ha felkavart a dolog.

Nekem máj.4-én volt és jun.4-én pont a műtét kezdeti idejére jött meg. Vissza kell mennem a dokihoz,de még nem csinált vizsgálatot,ha most vissza megyek és lesajnál akkor én is őt,már van pár telefonszámom.Nem szeretném mégegyszer én sem átélni ,ha tehetek ellene.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Ha voltál a dokinál, írd meg majd, hogy mit javasol, vagy mit mondott.
Kíváncsi vagyok... :/

Kitartást! :)

Üdv.

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Vivi!


Dr Koos Hutás Piroska a dokim,és szombat délutánra kaptam hozzá időpontot.
Kicsit izgulok,mert még a műtét óta nem történt semmi,csak az idő telik és azért kíváncsi lennék,hogy minden rendben van-e.
Megirom,hogy mit mond és mi a következő lépés.

Veled mi a ahelyzet? hogy vagy? következő lépésed?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szombat délutánra??? Ez érdekes nekem. Mármint, hogy szombaton dolgozik...
Tudom, hogy a Piroskához jársz, én is hozzá jártam... :(

OK, kíváncsi vagyok, hogy mit javasol neked.
Nekem nem csinált semmilyen vizsgálatot az első vetélés után, pedig én még rá is kérdeztem, hogy nem kéne-e valami vizsgálat és azt mondta, hogy nem.
De még most sem csinált volna, a 2. vetélés után sem. :/

Én megyek vizsgálatokra az első mensi után, ez biztos.

Üdv.

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia.

Hogy vagy Viv? Rég jártál ezen a topikon,minden rendben?


A pajzsmirigyetek Nektek milyen tünetekkel jelentkezett?

Nekem mikor alúl működött én rettenetesen fulladtam.

Szombaton voltam nődokinál és sajna valami nagyon nem stimmel :(
Még mikor babás voltam olyan dúrván vizygáltak meg,hogy kisebesedett a méhszájam és ez még a mai napig nem tudott be gyógyúlni,így most keresik az okát.
Endokrinologushoz nekem is kell mennem,és még urológiára is. Mivel nem szeretném meghazuttólni önmagam jelenleg kb napi 9 liter VIZET iszok meg és alig tudok pipilni :oops: ,de legalább nem vizesedek be,csak megdagadok mint egy pupi teve :lol:
Röhögök ezen az egészen,mert nem akarok beparázni,mint mindenki én is egy egészséges picurikát szeretnék. :cry:
Elvileg a héten megjön a pajzsmirigy eredményem,ill amit a nődoki csináltatott. Ami még nem 100% csinálni akarnak egy góckutatást,hogy mitől nem gyógyúlt még be a sebem.


De van jó hírem is,óriási petécskéim vannak :P :P :P ,ennek nagyon örülök, mert eddig csak alig észrevehető méretűek voltak.


Lányok kitartást mindenkinek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok, szia Teréz!

Nekem nincs pajzsmirigy-tünetem egyáltalán, nem is volt soha, de mivel 2 vetélés történt, természetes, hogy meg kell nézetni.
Ki kell zárni ezt a tényezőt is, mint problémát.

Nekem még mindig nem jött meg, május 18-án volt a műtét.
3 hétnél voltam kontrollon - azt hiszem, hogy ezt már írtam - minden rendben van, begyógyult minden hála Istennek.

Ha megjön, utána megyek vizsgálatokra, ebben maradtam a dokival. Már a beutalókat megírta a 3 hetes kontrollon.
Csak a sárgatest-hormon vizsgálattal kell még várnom 2 mensit... De a többit most meg lehet csinálni.

De ki vizsgált meg durván? A kórházban?
Nem a Piroska vizsgált meg, illetve nem ő műtött?
Engem a legelső alkalommal ő műtött, most viszont már az Elemér doktor. De mindkettő rendben ment.

Köszi, hogy bejelentkeztél, írjál majd! :)

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia!

Örülök,hogy nem kellett a pajzsmirigy hülyeségeivel szembenézned és a sebeid is rendben vannak.

Nekem nem a Piroska csinálta a műtétet de nem is ott sértettek fel hanem a Délpestiben és Lőrinci sztk-ban Én szóltam,hogy nagyon fáj amit csinálnak,de pont nemérdekelte őket. :(

A Piroskánál voltam és azt mondta,hogy sikerűlt egy felsőléguti fertőzést összeszednem "ott lent" csak azt nem tudjuk,hogy mért nem gyógyúl a méhszájam.Majd ma kell hívnom őket a recept miatt mivel antibigyót kell szednem.

Veled miujság? Megjött már?
Milyen beutalót kaptál?

Vigyázz magadra,legyen szép napod:)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Nem, sajna még mindig nem jött meg, már 45. napja. :( Ez csak azért "idegesít", mert addig csak telik az idő és nem tudok vizsgálatokra se menni. :(

TSH-ra, terheléses vércukorra, prolaktinra, toxoplazmára, CMV-re, brucellára - szóval ilyesmikre kell majd mennem.
És majd még lesz a progeszteron, de azzal még várnom kell 1-2 mensit. Csak nálam az nagyon hosszú idő... :(

Remélem, hogy hamar meggyógyulsz. Ez azért durva, hogy ilyen megeshet, hogy ilyen sebet okoznak. :/

Az, hogy van-e pajzsmirigy-gondom, majd most kiderül, mivel TSH-ra is megyek ugyebár. Tüneteim nincsenek, de az nem jelent semmit igazából. Azért bízom benne, hogy nincs vele gond.

Írjál majd, hogy hogy vagy stb.!
Mit kell szedned, milyen gyógyszert?

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Remélem már megjött vagy esetlek a pocilakó szólt közbe,hogy nem jött meg.


Steptococuss fertőzésem van amit elég sok helyen össze lehet szedni,de ezt a baba vércsoport összeférhetetlensége is okozhatja.
Semicilint kell szednek 4x1 5 napig és napi 2x1 kúp és majd kiderűl mi lesz :(
Ettől elkenődtem mert akár meddőséget is okozhat ez a baci,de próbálok nem kombinálni.

Írj kérlek,hogy hogy vagy? megjötte már, és ha nem esetleg mit mondanak mért nem jön meg.

Üdv:Teréz

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia!

Ma már csináltam tesztet reggel, mert 7 hétnél tartok, hogy nem jön meg, de nem vagyok terhes. Igazából örülök neki most, mert akkor paráztam volna, hogy újra ugyanaz megismétlődik, tudod. Azért már 2x jártam pontosan ugyanúgy, valami okának lenni kell, és még vizsgálatokon nem voltam.

Beszéltem a dokival, semmi extra kóros nincs ebben az én eseteben sajnos, mert nekem nagyon hosszúak a periódusaim. :( Átlag 40 nap. Ez valamikor 35, de akár 50 nap is lehet extrém esetben. És ez a jelenlegi is az. :/

A jövő héten megyek hozzá v.mi receptért, ami már a köv. hónaptól kicsit beszabályozza a mensit (legalábbis a telefonban így értettem, de majd kiderül, hogy mit kapok), meg ami jó hír, hogy a köv. mensinél megcsináljuk a sárgatest hormon vizsgálatot, ami után már majd lehet próbálkozni baba-ügyben. :) Tehát ha most megjön, utána még egy mensi és azután lehet.

Szerintem ne aggódj, hogy meddőséget okozhat ez a fertőzés, nagyon sok ilyen van sajnos. Meg a Piroskának a mániája a fertőzés, úgyhogy nyugi. :) Nem lesz semmi baj.

Majd írjál! :)

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Bocsika,hogy így eltüntem,de nem nagyon volt hangulatom az elkenődésemről nyavajogni. Sajnos 35 napon megjött,,pedig bele éltem magam,hogy talán baba van a háttérben. :( ,de csak késett. Most elkezdtem a másokdik semicilin kúrámat és csak akkor megyek ha muszály,bár nagyon játszok a gondolattal,hogy elmegyek egy másik dokihoz is,bár azt nem mondhatom meg mivel a dokinőt istenítik. Engem elbizonytalanítottál amiért hálás vagyok.Az egy tenyésztésen kívűl semmi más vizsgálatot nem csinált és ez is bosszant.

Veled mi a helyzet? milyen gyógyszert írtak? mit mondott a doki? Vagy esetleg babás vagy mióta nem írtál? :(

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Voltam a vizsgálatokon, még egy eredményem nincs meg (a toxoplazma, de az úgyis negatív lesz szerintem), a többi igen.
Jövő héten felhívom a dokim és bejelentkezem hozzá, elviszem a leleteket stb.

A prolaktin szintem magasabb, mint a ref. tartomány.
A TSH-m a ref. tartomány felső határánál néhány tizeddel magasabb.

Az összes többi tökéletes. (terheléses vércukortól kezdve minden más - elég részletes a lelet, 2 oldalas)

Azt olvastam, hogy azoknál a nőknél, akiknél a TSH érték magas, nem tud összejönni a baba, így azokat kezelik és leviszik ezt az értéket 2-es körülire.
De nálunk viszonylag hamar összejött mindkét baba, tehát nem erről van szó, így talán nem kell "belenyúlni" hormonnal csak azért, mert magasabb néhány tizeddel. De persze nem értek hozzá. :)
4,2-ig van a ref. tartomány és nekem 4,6 a TSH-m.
Tüntetem semmi.
Ha tudsz erről valamit esetleg, szívesen fogadom. :)

Én a helyedben orvost váltanék, de ezt mondtam már. :)
Egy tenyésztés az édes kevés szerintem. De persze lehet, hogy a 2. babánál már minden rendben lesz, de jobb kizárni egyes problémákat szerintem még előtte (ha vannak persze). Látod, én mindenben a Piroskára hallgattam, mégis megismétlődött dettó ugyanaz, ugyanúgy. :(((

Szeptemberben már szeretnénk próbálkozni baba-fronton. :)
Remélem, hogy zöld utat ad a doki is...

Írjál majd,

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Na, voltam az orvosnál. Nem kell "belenyúlni" a TSH-ba, mert a T4 és T3 tökéletes és csak néhány tizeddel magasabb a ref. tartománynál.
Igazából minden eredményem teljesen jó. :)

Augusztusban a mensi 3. napján kell vérvételre mennem, akkor még több hormont megnéznek, aztán kaptam ovu-fokozó gyógyszert, amit minden mensi alatt 5 napig kell szedni és a köv. peteéréskor már lehet próbálkozni. :)))

Veled mi a helyzet?

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv


Örülök,hogy ilyen jó hírekkel számoltál be,milyen nevezetű bogyót kaptál?

Velem nem történik orvosilag semmi,de a türelmem már nagyon nincs és ha párom haza jön,megmondom neki,hogy ennyi volt,kell egy másik doki.Még az sztk-ás doki is többet törődött velem :(

Bocsika,de most olyan nagyon mély ponton vagyok és nem tudok vidám dolgokról írni.Szedek babavédő bogyót 2Xvégig csináltam az antibogyó kurát és félek,hogy nem akar összejönni a babóka,nekem havi max3 alkalmam van ,hogy terhes legyek ,mert a párom annyit van itthon. Ő is hiányzik,de talán egyszer minden jobb lesz.

Hétfőn vagy kedden ha nem jön meg akkor elmegyek egy másik orvoshoz.

Vigyázz magadra és hajráá szívből kívánom,hogy babás legyél,de most 9 hónapig és egészséges picikéd születhessen.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Clostilbegynt-et kaptam (napi 1 tabletta 5 napon át, a mensi 3. napjától kell szedni a 7. napig).

Közben a toxoplazma eredményem is negatív (ez később lett meg), tehát eddig a leletek alapján teljesen OK minden.

Kb. 20-án fog megjönni, akkor a 3. napon éhgyomorra el kell mennem egy vérvételre, mert csinálnak még pár hormonszintet, aztán aznap elkezdem a tablettát szedni és majd lehet már próbálkozni. :)

Szerintem ha felmerültek benned kételyek a doktornővel kapcsolatban (ami nem csoda), akkor az már nem 100%-os bizalom felé, tehát ez így szerintem nem jó. Én biztos, hogy keresnék másik dokit, egy tenyésztés ilyen esetben szerintem nem elég...

Mikor is volt a műtéted? Mióta nem jön össze a baba?
Szerintem ezen a téren nincs ok az aggodalomra, olyan sok idő nem telt el még a műtét óta....

Én most nagyon megnyugodtam, hogy a leleteim jók, ez adott egy "biztonságot" valahogy.
Pozitívan állok a baba-projekthez ismét. :))))

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Örülök,hogy írtál :) olyan jó pozitív dolgokat hallani,minden rendben lesz pláne,hogy a most még bízhatsz is a dokidban.

Az sztk-ás doki nekem is ugyan ezt a gyógyszert írta fel,mielőtt teherbe estem ,de mire szednem kellett volna már babás voltam.A párom nehezen akar dokit váltani,de ő úgy sincs itthon majd megoldom ezt a problémát is.Az nehezíti a helyzetem,hogy itt nem ismerek nagyon senkit Ceglédre meg nem akarok lejárni,mert elég drága lenne. Május 4-én este 6.50-kor volt a műtétem,előtte meg több mint félévet próbálkoztunk.


Nagyon szurkolok neked,hogy minden mennyen szépen rendben és a következő beszélgetésnél még jobb hírrel tudsz majd szólgálni,csak igy tovább és csak pozitívan.

Várom a beszámolódat, köszönöm.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


És neked miért írta fel ezt a gyógyszert az sztk-s doki?
OK, hogy végül nem kezdted el szedni, de érdekelne, hogy miért írta fel. :)

Jövő hét vége felé talán már megjön, a 3. napon megyek vérvételre (ezen már nagyon túllennék, marhára rosszul vagyok tőle), utána pedig elkezdem szedni a Clostit, aztán meglátjuk!

Van egy ismerősöm, akinek a barátnője pontosan ugyanígy járt, mint én, tehát 2x vesztette el a babáját és ugyanígy.
Neki is csináltak már vizsgálatokat, most meg megy egy teljes hormonvizsgálatra: a 28 napos ciklus alatt 2-3 naponta vesznek majd vért tőle és nézik a hormonokat.
Nekem ilyet nem csináltak, de bízom az orvosomban, biztos tudja, mit csinál, a leleteimet látta stb.
Másrészt meg nekem elég nehéz lenne ilyet nézni, mert nem szabályos a mensim...

Majd jelentkezz, hogy átmentél-e másik orvoshoz stb.!

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Régóta nem jelentkeztél be, mi a helyzet nálad?
Remélem, hogy minden rendben, illetve hogy már babát vársz azóta. :)

Nálam megvoltak a vizsgálatok, minden rendben van, úgyhogy letelt a 3 hónap "várakozási idő - vizsgálati periódus", így ettől a hónaptól próbálkozhatunk. :)

Elkezdtem szedni a Closti-t, augusztus 23-án (5 napig, napi 1 tabl.), aztán szept. 7. körül volt a peteérésem, de nem estem teherbe egyelőre. :(
Hát majd a következő lehetőségnél. :) :) (de már elég türelmetlen vagyok sajna)

Ha van időd, írjál, hogy mi van Veled, voltál-e más vizsgálaton, vagy másik orvosnál.

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Viv!

Nagyon örülök,hogy minden rendben van nálad és végre éles hónapjaitokat élhetitek.
Köszönöm,hogy jelentkeztél és ne haragudj ,hogy nem írtam neked.
Sajnos nálam minden a régi,a 3.kúra antibiotikum és már a fa...m televan az egésszal. A laktokocus baktérium nagyon megragadt a szervezetemben ,de remélem ,hogy most már elég lesz ez a kúra.A hészájsebem még mindeig nem gyógyúlt be :( ,de a kúp amit kaptam az nagyon mar,mintha erős gombás fertőzésem lenne olyan mellékhatása van.
Kedden megyek gyomortükrözésre mert az is kivan,tehát elég rossz a helyzetem ,így nem tudtam mit írni,de sokszor voltam fent ,hogy hátha írsz és így könnyebb írni.A suli elkezdődött az is leköt legalább. Még tehát nem babásodtam be :cry: .


Az hogy türelmetlen vagy meg is értem,mert már nekem is elfogyott a türelmem.
Sajna most anyagi okokból nem nagyon tudok dokik között ugrálni,csak muszályból mentem vissza a Piroskához,de tükrözés után már másik dokihoz megyek.

Kérlek írj ,hogy haladtok ,mi van veled.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Képzeld, mégis babát várok! :))))) Azt hittem, hogy nem jött össze így az első hónapban, csalódott is voltam, aztán vasárnap reggel csináltam egy tesztet (mert nem jött meg) és két csíkos lett! :)
Azóta annyira boldog vagyok! :)

Tegnap voltam a dokinál, írt fel Utrogestan kúpot és tablettát is. (reggel-este kúp, napközben 2x1 tabletta) És magnéziumot is kell szednem, na meg folsavat (de azt már 1 hónapja szedek).
Nem emelhetek, nem futhatok és nagyon "nyugton kell maradnom" a 12. hétig, ezt kérte a doki.
Hát ez elég nehéz lesz nekem, mert heti 4x edzek stb., szóval én egy "örökmozgó" típus vagyok.
2 hét múlva kell visszamennem, akkor fog UH-t csinálni, tegnap még nem csinált.

Szóval nagyon bizakodó vagyok. :)

Veled mi újság? Hogy van a gyomrod?

Írtad, hogy anyagi okokból nem tudsz dokik között ugrálni.
Hát a Piroska kb. 1,5-2x drágább, mint ahová én most járok...
A Piroska alapvetően drága nagyon.

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Mi a helyzet Veled, hogy vagy?
Mi van a gyomroddal?
Már rég nem írtál...

Velem/velünk minden rendben egyelőre. :)
A 8. hét felénél járok (7 hét és 4 nap), jövő szerdán megyek megint orvoshoz kontrollra. Kéthetente kell mennem.
Az utrogestan-t továbbra is szednem kell + van az utrogestan hüvelykapszula is. A 12. hétig kell, azt mondta a doki.

Egyébként hivatalosan ma már 8 hét és 2 nap lenne, de mivel 5-6 nappal volt hosszabb a ciklusom (28 nap helyett 33-34 nap), így ennyit le kell vonni, ezért 7 hét és 4 nap.

Én úgy érzem, hogy most minden rendben lesz a babával. :)

Remélem, hogy Te is jól vagy már és hamarosan jó hírekkel szolgálsz! :)

Üdv.

Viv
vivi81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Teréz!

Mi a helyzet Veled, hogy vagy?
Mi van a gyomroddal?
Már rég nem írtál...

Velem/velünk minden rendben egyelőre. :)
A 8. hét felénél járok (7 hét és 4 nap), jövő szerdán megyek megint orvoshoz kontrollra. Kéthetente kell mennem.
Az utrogestan-t továbbra is szednem kell + van az utrogestan hüvelykapszula is. A 12. hétig kell, azt mondta a doki.

Egyébként hivatalosan ma már 8 hét és 2 nap lenne, de mivel 5-6 nappal volt hosszabb a ciklusom (28 nap helyett 33-34 nap), így ennyit le kell vonni, ezért 7 hét és 4 nap.

Én úgy érzem, hogy most minden rendben lesz a babával. :)

Remélem, hogy Te is jól vagy már és hamarosan jó hírekkel szolgálsz! :)

Üdv.

Viv


Szia Viv!


Hatalmas gratula és nagyon örülök,hogy Anya leszel!!!!!
Juppppi -jupppi
Képet majd nem raknál fel?

A gyomrom most stagnál.
Baba sajnos nincs
A Piroskát meg szépen lassan leépítem,páromat nehezen tudom meggyőzni.

Holnap majd még feljövök,csak most pótólnom kell a lemaradásaimat.


Nagyon örülök és gratulálok.
Nagyon vigyázz magatokra.
Puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron