Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Nyugi, ne idegeskedj! Ha eddig nagyon nem figyeltél oda az étkezésekre, akkor az is elképzelhető, hogy a diéta simán rendbe teszi a cukrodat! Nem feltétlenül kell majd inzulin! De ha esetleg mégis kell, akkor attól sem kell félni, ki lehet bírni! Ha esetleg sok súlyfelesleged is van, akkor nyugodtan lemehetsz 160 g CH diétára is, annak függvényében, hogy milyenek a cukraid! De mindenképpen meg kell beszélned az orvossal is!
Melyik kórházba jársz dokihoz?
Vendég
 


Adrienne!
Győrben lakom, ide járok dokihoz is.
Valószínű, hogy lejjebb kell majd venni a CH, mert a 180-as mellett még magasnak találom, illetve nagyon a határon mozog a cukrom...
Túl nagy súlyfeleslegem nem volt szülés előtt, bár nem vagyok egy karcsú alkat..
Érdekes hogy mióta tartom a diétát, azóta az éhgyomri cukrom nem megy 5 alá...valószínű hogy a 160-s lesz majd jó nekem...
Ma megyek dokihoz, de ő nem dietetikus. Oda majd csak szerdán, mert a terheseknek akkor van tanácsadás.
A cukros kismamáknak van támogatás az otthoni cukormérőre?
Ti hogy vagytok most?
Próbáltam visszaolvasni, de nagyon sok....
Nálad mikor derült ki a cukor?
Milyenek voltak az értékeid?
Most inzulinozol vagy diétázol?
De jó...hamarosan megérkezik a kisbabád...
:D

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Iner!
Tudomásom szerint a cukormérőre nincs támogatás, a tesztcsíkra meg csak az inzulinosoknak van, havi 2 doboz, ami kedvezményes (természetesen az nem elég egy hónapra, de még így is segítség).
Én a fiammal lettem terhességi cukros, ami a 12. héten derült ki és a 22. hétig elegendő volt a 150g-os CH diéta (nagy súlyfeleslegem van), utána inzulin. A jelenlegi terhességem első percétől kezdve 150g CH diétán voltam, a 21. héttől inzulin kell.
Igen, én nemsokára befekszem a kórházba (febr. 5.-én), és ha a leányunk is úgy gondolja (és nem akar hamarabb jönni), akkor február 17.-én megszületik! :) már csak 3 hét... :)
Vendég
 

 
 

Adrienne!
Hogy derült ki a 12. héten, hogy cukros vagy?
Én is attól félek, hogy már előbb az voltam, későn derült ki és emiatt valami baja lehet a babának...
Császárral fogsz szülni?
A cukor miatt?
Én most itthon a 180-as diéta mellett még elég magas cukrokat mérek, általában evés után 1 -1,5 órával 7 felett van még....
És most mióta diétázom az éhgyomri is magas 5 alatt nem volt 2 napja....

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Nekem alapból megvolt a gyanú a cukor gondra, mert a teherbeesés sem ment könnyen, amíg ki nem derült a PCOszindrómám és az inzulin rezisztenciám. Miután ezeket kezelték, így sikerült a teherbe esés, viszont ezen betegségek mellé általában társul a terhességi cukor is, így ezért ellenőriztette az orvosom.
Az éhgyomri 5 feletti érték önmagában még nem olyan nagy gáz, ne idegeskedj. Naponta legalább 5x kell enni, ugye azt is tudod???
Ha már régóta kóros cukraid lettek volna, az hamarabb is kiderült volna, mert olyankor több a magzatvíz is, meg a baba is nagyobb... Ha nem voltak ilyen gondjaid, a lepény sincs elöregedve, akkor valószínű, hogy nem okozott semmi gondot a cukor, de természetesen azért mostmár nagyon oda kell figyelni!

Császárral azért kell szülnöm, mert az első is császáros volt, magas a vérnyomásom is, és most nagy a babám is! :)
Vendég
 


Adrienne!

Kiderült, hogy már merült a mérőben az elem, azért mért olyan magas értékeket...
Most hétfő óta egyébként a 160 ch-os diétát tartom és eddig a legmagasabb érték 5,5 volt reggeli után egy órával...

Ma beszéltem a dietetikussal...
Nem mondott sok újdonásgot, tejet nem ihatok, 160 gr Ch diétán vagyok...
Egy héten max 3-4 alkalommal kell mérni, és ami fontos érték az a reggeli utáni, mert akkor a napi legmagasabb...
Kaptam egy csomó papírt, meg táblázatot, meg elrettentő példát...
Remélem ha tartom a diétát, akkor rendben lesz a terhesség végéig...

Nálatok mi a helyzet?

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Szia!
Mi jól vagyunk, túl vagyok a laboron, jövő héttől megyek NST-re, ill. még mennem kell aneszteziológushoz meg szemészetre. Aztán utána való héten bevonulok a kórházba... A cukrom viszonylag jól beállt, a vérnyomásom még mindig vacakol, de nem vészes (szerintem).
Vendég
 


Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, ha van tapasztalatotok, hogy a "házi" vérnyomásmérők -nekem D cont personál van-kb. milyen eltéréseket mutatnak a vénás vérvételhez képest?
Melyik több és kb. mennyivel?

Köszi
Vera
 
 


Vera: Amit én csináltam: vittem a mérőt a laborba, csepp a vénás vérből(nővérke segített), csepp ujjbegyből + labor. A két vénás érték stimmelt, az ujjbegyből vett 0,5-tel magasabb volt (Accu check mérőm van). De érdemes végigcsinálnod egyszer a saját mérővel. Egyébként ujjbegyből jellemzően magasabb, mint a vénás.

Csöre
 
 
 
 
 


Verus!
Nekem is D cont van. Én minden alkalommal összemérem, ahányszor megyek vérvételre, de én a vénást nem szoktam ott nézni, hanem ahogyan leveszik a vért, azonnal megmérem ujjbegyből, és amint megjön a laboreredmény, úgy össze tudom hasonlítani. Nekem ezt külön kérte is az orvosom, nehogy nagyon eltérő legyen a két értték, mert úgy elég nehéz beállítani a cukrot...
Vendég
 


Kedves Fórumozók!

Terhességi cukorbetegségről szeretnék kérdezni, néhány dolgot. 2. babánkat várjuk. Az első babavárásnál derült ki, a 24. héten, hogy terhességi diabéteszem van. Ekkor terhelés után, 8, 6 lett a vércukrom. Teljesen odavoltam, bár szülés elött két héttel mért eredményeket az orvosom csodálatosnak mondta, és ma már tudom, hogy valóban az volt. HGA1c :4,6 stb. Most mikor megtudtam, hogy ismét babát várunk el kezdtem ellenőrizni a vércukraimat, evés után 1 órával elég magas értékeket jöttek ki. 7 körül. Megijedtem . Gyorsan visszamentem az orvosomhoz (István Kórház), és csináltak egy terheléses cukorvizsgálatot. Ezen nagyon fennakadtam. Elvittem az accu chek aktív márkájú cukormérőmet, és rögtön vérvételek után megmértem én is. Az én mérőmön, az éhhomi:5,5 a terhelés utáni, pedig:8,2. Ehhez képest a laboros:éhhomi:3,8, terheléses:6,5. Az egyik szerint teljesen rendben a másik szerint pedig cukorbetegség. Az orvosom azt mondta ne méregessem, csak tartsam be a 160 grammos diétát a biztonság kedvéért. Persze néha nem állom meg és megmérem, és sokszor 7 körüli. Nyugtalan vagyok. Amúgy az összes cukorparaméterem jó volt, az orvos szerint:C-peptid 5,4, fruktózamin232,....Sajnos az A1c érték valami miatt elmaradt.
Mérjek? Ne mérjek? Nagyon rosszul vagyok. Állandóan émelygek. Alig tudok mit enni. Pár falat után minden szörnyűvé válik. Nem eszem sokat. És eljárok sétálni is, még ilyen hidegekbe is. Tudtok e valamit arról, hogy ilyen korai stádiumban (8 hét), ha mégis 7 körül van az egy órás cukorérték, történhet e valami rossz a babával. Lévén, most zajlik a szervfejlődés.....Köszönöm szépen a segítségeteket.Évi
 
 


Szia Évi!

Nekem még nincs nagy gyakorlatom a terhességi cukorral kapcsolatban, egy hónapja diétázom.
A terheléses cukrom 8,3 lett. 160 gr-os ch diétán vagyok.
Amikor elkezdtem a diétát, akkor kaptam egy mérőt és az folyamatosan 7 körüli értéket mutatott, így nagyon megijedtem, hogy ilyen rossz az értékem. Aztán kiderült, hogy merült az elem a vércukormérőben és emiatt mért rossz eredményeket.

Szerintem a vénás vércukor mérés nem téved, azt laboratóriumi körülmények között csinálják.

Azt nem tudom, hogy ebben a terhességi hétben milyen hatással van a magas cukor a babára...de ha a dokid azt mondta, akkor tartsd a diétát. Biztos el fog még küldeni terhelésre később is.

Remélem olvassák a többiek is a hozzászólásod és adnak tanácsot neked!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem babaneteztem,véletlen tévedtem erre.
Én mindkét gyerkőcömmel diabéteszes voltam a terhesség alatt.
egyébként aneszteziológus szakasszisztensként dolgozok,ha gondoljátok, nagyon szívesen megpróbálok tanácsot adni :)
Dóri
 


Sziasztok!

Évi! mi újság nálatok? hogy alakul a cukrod? voltál azóta orvosnál?
Méred magadnak evés után 1 órával?

Dóri! Jó hogy jöttél, nekem lenne is kérdésem...
Nekem azt mondta a doki, hogy evés után 2 órával mérjem a cukrom, hogy visszamegy-e, mert evés után mindenkinek magas. De a dietetikus meg azt hogy 1 órával utána.
Ma reggel meg eléggé hihetetlen értéket mértem...reggeli után 1 órával 7 volt a cukrom, megmértem 15 perccel később és már csak 5,7...lehetséges, hogy ilyen rövid idő alatt ennyit essen a cukrom? Elvileg a mérőben most volt elemcsere, és a kód is jól van beállítva a tesztcsíkhoz...
Neked mi a véleményed ezekről?
Előre is köszi!

Reni

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Reni!

Egy órával utána mérjed!Az a mérvadó!Mert utána "rohamosan zuhan".
A terheléses után azért két órával nézik,mert akkor jó sok cukkerral nyomják meg a szevezetet!
Egyébként tejet lehet inni,én pl. a tízóraimba kalkuláltam bele,akkor ittam meg a reggeli kávémat,és csak tejjel tudtam.1,5 %-os legyen!
Viszont a reggelre(éhgyomorra)fogyasztott tej nagyon megemeli a vércukrot,ezt nekem is mondták,és tapasztaltam is!
Még egy jó tanács:ebben a témában inkább hallgass a dietetikusra ,mint a védőnőre! :wink:

Dóri
 


Ja,még annyit,hogy én 31 hetesen lettem befektetve az első fiammal,hogy beállítsák az inzulint.
Visszagondolva nem nagy durranás!
A 2.-nál nem kellett inzulin,első pillanattól,hogy pozitív lett a teszt diétáztam és mértem.
Viszont a diétánál nagyon figyeljetek az éhezésre,mert különben nem fejlődik jól a magzat!Az nem baj,ha az elején kissé emelkedett a v.c.,mert az agysejtek bírják legkevésbé az éhezést!!!
Viszont a azért fontos kordában tartani av.c. szintet,mert a magzatnak is annyi a v. c. szintje,amennyi a mamának,és így "kimerülhet a hasnyálmirigy működése",ezáltal kialakulhat nála gyerekkorban diabétesz.Illetve az inzulinnak van még egy hatása a magzatra,serkenti a növekedést,így óriásbébivé nőhet a pici,ami senkinek sem jó.
 


Sziasztok!

Nagyon jó, hogy rátaláltam erre a topikra!
Nálam pár napja derült ki a terhességi diabétesz. Sajna a terheléses eredményem éhgyomri: 4,4 két óra múlva: 9,8. Ez szerintem iszonyú magas. Főleg, hogy itt olvastam, hogy nektek max 9-ig ment fel :( Eléggé pánikban vagyok. Persze voltam diabetológusnál, kaptam diétát, így most azt csinálom. Sőt a csökkentettet, mert kissé túlsúlyos vagyok, így megpróbálom 1500kcal körül tartani a napi kaját.
Viszont így általában éhes maradok. Ez tényleg nagy baj, ha éhségérzetem van? Főleg délután, mert ugye reggel 7-kor eszem először, akkor még ok minden. Csak délutánra leszek éhes, kb ebéd után pár órával. Vagy egyek kicsit többet?

Ha esetleg valaki erre járna és ért a dologhoz, akkor megköszönném a válaszait :D

KépKép

KépKép
 


Iner, neked akkor ezek szerint rendeződött a cukrod a diétával, ugye?
Ez megy amúgy folyamatosan feljebb a terhesség előrehaladtával tényleg? Mert én ezt hallottam sajna :?

KépKép

KépKép
 


Nadina!

Nem tudom, hogy az 1500kcal az mennyi ch egy nap?
Én 160 g szénhidrátot ehetek egy nap, és eddig nem voltam éhes tőle.
Próbálj meg több lassan felszívódót enni, akkor talán nem leszel hamar éhes.
Tudod otthon mérni a cukrodat?
Mikor kell ellenőrzésre menned a kórházba.
Tényleg magas lett a terhelésesed, de biztos sikerül 7 alatt tartani a cukrod a diétával.
Nekem kicsit át kellett variálnom az egyes étkezések ch mennyiségét, mert elkezdett felfele menni a cukrom....
Remélem kihúzom inzulin nélkül még ezt a 2 hónapot.
Valóban romlanak az értékek a terhesség előrehaladtával, de azt hiszem kb a 34 vagy 36. hétig....
Ha van kérdésed írj, és ha tudok szívesen segítek!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Iner!

Nagyon köszi a gyors válaszokat és a segítséget.
Én 150g szénhidrátos diétán vagyok. Jövő hét hétfőn megyek megint vérvételre, elvileg akkor derül ki, hogy használ-e a diéta. Nagyon betartok mindent, és bízom benne, hogy 7 alatt lesz. Levesznek megint egy éhgyomrit, aztán reggelizek és rá 1 órára megint egy vérvétel. Ha esetleg nem jó, akkor kell 1 napra (24óra) befeküdnöm a kórházba és akkor csinálnak valami speckó diétát nekem elvileg. Remélem erre nem kerül sor.
Megpróbálok lassan felszívódókat kajálni.
Szerinted az nem baj, hogy ha olyan joghurtot eszem, amiben fruktóz van? Elvileg az a gyümölcscukor és az lassan felszívódó, ugye? Vagy ne egyek egyáltalán joghurtot?
Akkor neked már csak kb. 1 hónapig kell tartanod szigorúan ezt a diétát. Azt már tényleg csak kihúzod valahogy. Most olvastam én is a neten, hogy elvileg a 9. hónapban már nem romlanak az értékek. Nekem még 2 hónap.
Szeretnék majd venni jövő héten itthoni vércukor mérőt. Már néztem a neten, de nem igazán vagyok ilyenekben járatos. Neked milyen van? Megbízhatóak ezek amúgy?

KépKép

KépKép
 


Nagyon tetszik amúgy a Mira név :D
Nekünk is felmerült, de végül a Gréta mellett döntöttünk.

KépKép

KépKép
 


Nadina01!

Nekem is a 25 hét könyékén kellett elkezdenem a diétát, és 1 hónapig simán ment, most kellett egy kicsit átalakítanom, mert a reggeli értékeim elkezdtek felfelé menni és az inzulint mindenképp szeretném elkerülni.
Biztos jók lesz az eredményeid, ha betartottad a diétát...
Gyere majd a hírekkel :)
Én tejterméket ebéd előtt egyáltalán nem eszem, mert nekem nagyon megdobja a cukrom. Uzsonnára természetesen mehet a joghurt, akkor is, ha fruktóz van benne, de mindenképp bele kell számolni a diétába. A fruktózzal annyi a baj, hogy keveset szabad belőle enni, mert önmagában is hízlal a gyümölcscukor miatt, és azért is diétázunk, hogy ne legyen nagyon nagy a baba...de azért egyszer-egyszer mehet :) Azt nem tudom, hogy a gyümölcscukor lassan felszívódó-e, de a tejtermékek általában amúgy is gyorsan felszívódóak...
Én natúr joghurtot szoktam enni és kefirt.
Vacsora mellé pedig megiszom 2 dl tejet, beleszámolva a ch mennyiségbe és így meg van napi tejtermék is...

Elvileg a 36. hétig romlanak az értékek, utána a baba hasnyálmirigye is bekapcsolódik az inzulintermelésbe és javulnak majd a v.c. eredmények de a diétát akkor sem szabad abbahagyni...csak a szülés után...
Nekem már kész listám van, hogy milyen kajákat kérek majd a szülés után :D

Nekem a védőnő adott mérőt, D-Cont-os van. Szerintem megbízhatóak, legalábbis annyira igen, hogy nagyjából tudd mennyire sikeres a diétád. Mert pontos értéket csak a vénás vér ad.

A Gréta is nagyon szép név, szóval akkor nálatok is kislány lesz!
Gratulálok! :lol:

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Iner!

Mi a helyzet veled? Bírod a diétát? Te mennyiszer méred a cukrod?
Tényleg Te is jársz diabetológiára?

Én szerencsére kicsit megnyugodtam. Voltam megint hétfőn vérvételen, bár az eredmény még nincs meg, de azt mondták, ha nagyon rossz, akkor felhívnak. Nem hívtak.
Vettem cukormérőt, Dcont márkájút, most olvasom, hogy Te is ezzel méred. Tök jó, már 3-szor mértem és teljesen jók az értékek. Főleg reggel: reggeli előtt 4,1. Rá másfél órára: 4,6.
Tegnap voltam védőnőnél, azt mondta azért 4 alá ne menjen :) Végén meg még az lesz a baj, hogy túl alacsony :lol: Azért gondolom, meg ahogy Te is írtad, hogy az ujjmérő nem ad teljesen pontos értéket. De, ha már hozzávetőleg ennyi, akkor is jó.

Vettem teljes kiőrlésű lisztet, hogy majd a főzelékekhez abból csinálom a rántást... hááát a borsófőzelék állaga, színe, szaga, íze olyan volt, mintha már egyszer valaki megette volna... :? Úgyhogy azt hiszem nálam is készül a lista, hogy terhesség után milyen kajákat szeretnék sorban enni :lol:
Ajánlott viszont egy nagyon jó édesítőt a védőnő: Stiviva, ez természetes alapanyagú, nem tartalmaz mesterséges anyagokat elvileg, kicsit drága: 2700Ft, van tabletta is, meg folyadék. Én a tabit vettem és bőven elég 1 db egy nagy adag teába, mert édesebb a többinél.

Te hogy állsz az átalakított diétával? De gondolom ez csak annyi, hogy a reggelit jobban el kell osztani, nem? Vagy elvettek még szénhidrátot belőle?

Minden jót!

KépKép

KépKép
 


Nadina01!

Örülök, hogy jelentkeztél, és ilyen jók a cukor értékeid...

Nekem nem kell járnom a diabetológiára, itthon mérem a cukrom, akkor kell visszamennem, ha 7 fölé menne rendszeresen...
Azért néha 1 órával evés után is mérd meg, mert akkor a legmagasabb a cukor, utána már szépen megy lefelé...nekem a dietetikus 1 órát mondott, a dokim meg 2 órát evés után, hogy visszamegy-e, én általában evés után1 órával mérem, és csak akkor mérem esetleg 2 óra múlva, ha ez 1 órás 6,5 felett volt.
Általában naponta egyszer legalább megmérem valamelyik étkezés után, tízórai és uzsonna után is szoktam néha ellenőrizni, csak így vagyok nyugodt. :)
Én nem vettem teljes kiőrlésű lisztet, mert abban is ugyanannyi a ch, mint a sima lisztben, és rátás helyett amit lehet habarással csinálok, borsófőzeléket nem ettem mostanában, mert egyszer nagyon felvitte a cukrom, azóta nem próbálkoztam vele...

A steviáról én is hallottam, de nem vettem, csak canderellt, de nem használom azt sem, teát kávét megiszom üresen, esetleg ha valamit nagyon kell édesíteni akkor használom, persze módjával, mert azért eléggé idegenkedem tőle..

Nem csökkentettem a ch mennyiséget, csak felcseréltem a tízórai és a reggeli mennyiséget, meg a vacsiból elvettem 5 g ch-t és hozzátettem az uzsonnához...

Majd jelentkezz ha lesz időd!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Szerintem inkább sűrítsétek úgy a főzeléket,hogy kivesztek belőle egy keveset,azt összeturmixoljátok,és vissza!
A zsemle,kifli pedig legyen vizes(nem lisztes)-ezt már sok üzletben kiírják.

Dóri
 


Sziasztok!

Helló Iner!
Mi a helyzet veletek?
Most látom, hogy már a 36. hétben vagy! Jó gyorsan telik az idő :D
Kell még diétáznod? Végül is bevált akkor a kis diéta átalakítás a vége felé?
Nekem is most alakították át a reggelimet picit, mert hirtelen felment 8,2-re :( Aggódom is kicsit, mert még azért van időm, de bízom benne, hogy így menni fog tovább minden és 7 alatt tudom tartani.
Írj majd, ha esetleg látod az üzim. Elég izgi, hogy neked már csak 4 heted van! Tök jó!

A főzelékeket próbálom sűríteni saját turmixal, bár nem túl finomak így, de hát ez van.
Én zsömlét nem eszem egyáltalán, csak teljes kiőrlésű rozs kenyeret, bár unom már eléggé. Ehetnék akkor ezek szerint akár vizes zsömlét is? Mert eddig nem mertem, mert az nem rozslisztes. Vagy, ha vízzel van, akkor nem számít?

KépKép

KépKép
 


Szia Nadina!

Hát így utólag tényleg gyorsan telnek a napok...
Már valóban nincs sok hátra.
Az átalakítás óta, 7 alatt vannak az értékeim, bár nem is ment előtte sem fölé, csak közel volt...
Biztos neked is marad 7 alatt, mit alakítottatok rajta át?
Én általában habarom a főzelékeket, már eléggé belefáradtam, hogy így is mindig 2 féle kaját kell főznöm a férjemnek meg nekem...
Én szoktam enni vizes zsemlét, de nem minden nap, csak néha ha már nagyon kívánom. Egyébként csak graham kenyeret eszem, nekem az vált be!

Ti hogy vagytok?
Mesélj még magatokról, ha lesz időd!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Iner!

Örülök, hogy veletek minden rendben és minden ok!
Nagyon ügyi vagy, hogy a cukrod is végig ilyen jól működött. Remélem nekem is visszaáll. Annyit alakítottak át egyenlőre, hogy a reggeliből 5 g ch-t áttettek a 10óraihoz. És szigorúan 7-kor kell először ennem, mert igazából néha ezt 8-ra is kitoltam, talán ez lehetett a baj. A másik meg, hogy rájöttem, hogy hiába eszem teljes kiőrlésű lisztből tésztát, attól is felmegy a cukrom, így semmi tészta a továbbiakban sajna. Másik meg, hogy áttértem a vizes zsömlére és kipróbálom ezt a Graham kenyeret is, amit Te is írtál, mert én ezt a nagyon nehéz kenyeret ettem eddig, német márka, teljes kiőrlésű rozs. Nem volt már jó mostanában. Szerintem attól is emelkedett az értékem.
Én is kivagyok már kicsit ettől a külön főzőcskétől. Kellett vennem apró kis lábosokat, meg tálakat, hogy egy főre tudjak magamnak kutyulni kaját. Na de azért bevallom tényleg fárasztó minden nap erre gondolni, hogy akkor mit is eszem én külön... már várom nagyon a végét!
Csak érdekesség képpen írom, hogy találtam a neten egy könyvet, nem tudom ismered-e Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás. Megrendeltem, van benne egy egész fejezet a cukorbetegségről és hogy miért alakul ki és mitől romlik. Esetleg, ha érdekel itt a link:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-taplalkozas.htm
Igazából attól félek, hogy mivel így terhesen kialakult ez a terhességi cukor és hogy nehogy tényleg a későbbiekben pár év múlva kialakuljon a sima cukor betegség. Olvastam sokat erről és azt írták, hogy ilyenkor ugye nagyobb erre az esély. Ráadásul mi majd szeretnénk egy második babát is, akkor pedig azt írták, hogy tutira már az elejétől kialakul :( Szóval én lehet, hogy megpróbálkozom majd szülés után ezzel a paleolit fajta táplálkozással. Bár még nem vagyok teljesen képben, hogy pontosan miből áll, egyenlőre várom a könyvet, de engem az író a honlapon olvasottak alapján meggyőzött.

KépKép

KépKép
 


Nekem azt mondták a diabetológián, hogy szülés után 6 héttel kell menni megint egy terheléses cukor vizsgálatra és akkor derül ki, hogy végül is visszatért-e az eredeti állapot. Te mit tudsz erről?

További kitartást a diétához! És azért majd jelentkezz, hogy mi a helyzet!

KépKép

KépKép
 


Lanyok! Olyan kar, hogy kihalt ez a topic. Aki terhessegi cukros, most hol talal infot/beszelgetotarsakat ehelyett?

Ha valamelyikotok visszanez - irjatok mar meg, hogy hogy alakult a helyzetetek a terhesseg utan. Elmult a magas cukor? Vagy csak irjatok meg, mi lett Veletek es a babatokkal. Hiszen orakig olvasva a topicot sokatok eletet vegigaggodjuk; jo lenne tudni, hogy s mint lett a tortenet folytatasa. Jo, hogy a vonalzokrol lehet latni, hogy parotoknak, akik hamarabb kiszalltatok, egeszsegesen megszuletett a babatok!!

Gyurirol tudtok valamit? Mikor szallt ki, vagy atment valahova mashova?

zsebibabak
 


Inzulinreziszetnciám van, 12 hetes terhes vagyok, mielőtt kiderült volna a terhesség, akkor írt föl az orvos 3 doboz Eucreas-t. Eladnám a gyógyszert, nekem most nem kell, ez a gyógyszer drága és receptre sem olcsó, a szavatossága 2012-ig jó. Ha valakit érdekel 10 e Ft-ért eladom, akkor írjom emilt. Budapesten és Szegeden vagyok elérhető.
beginna@freemail.hu
dzsidzsia
Szeged
 
 


sziasztok az lenne a kérdésem hogy en ma reg inzulinos cukorbeteg vagyok 8 honapja volt vetélésem a 8heten aztan elkezdtünk próbálkozni. de meg idaig semmi adnatok valami tanacsot esetleg. volt mar valaki ilyen helyzetben mert nagyon szeretneenk egy kis babat vajon sikerülhet meg ?
 
 


Sziasztok! Bánvölgyiné Judit dietetikus elérhetőségében tudnátok segíteni? Régen a Szabolcs utcában volt.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: