Új privát üzeneted érkezett!

köszi Ancsa, megkaptam :wink:

Legi

Kép
 


Sziasztok!

"Nem hivatalos" terhességi cukorbetegségem van, uis a két terheléses eredményem 7, 7 és 7,5 volt, így a terhességi diabétesz "nem igazolt", viszont van vércukormérőm, innen tudom, hogy csak komoly diétával tudom a vércukromat 5 és 7 között tartani.
Mivel hivatalosan senki nem foglalkozik velem, azt szeretném megtudakolni tőletek, hogy vajúdás/szülés alatt mit szoktak javasolni a cukrosoknak, mit egyenek? Gondolom az a bevett szokás, hogy vajúdás alatt egyáltalán semmi kaja nincs (mint az első gyerekemnél) ezúttal nem lenne túl jó ötlet. Mi a teendő tehát, hogy a babának ne legyen a cukrával semmi gond? Nem szeretném, ha elvinnék.

Köszi a választ: Méri
 
 


Kedves Méri,
Nem kell enni vajúdás szülés alatt, ha nem kapsz inzulinkezelést, normál tartományban fog maradni a cukrod kaja nélkül is. Előfordulhat, hogy a baba alacsony cukorral születik, de ezt általában cukros víz itatásával pillanatok alatt rendezik. Én inzulinon voltam, nem ettem végig semmit, óránként méregettem a cukromat, 4 körül volt végig, és a babának se lett baja. Nem is vitték el, másnap délutáén esett csak le egyszer a cukra, de azt is rögtön helyrehozták.
 
 

 
 

Sziasztok

Nagyon szépen beálítja a normális szintre a vércukrt az aloes tea natúr sárga gél és a zöldségtabletta együttesen.


moni0511@freemail.hu
 


Szerintem a terhességi cukorbetegség nem az az állapot, amkor mindenféle csodaszerekkel kellene kísérletezni, jó esetben az orvos által előírt diéta is nagyon szépen beállítja a vércukrot. Amúgy meg ez a fórum nem a reklám helye...
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is bepofátlankodni közétek, mert most a második terheségemnél a 26 hetesen vizsgált PP vércukor értékem igen magas lett (8,6). A dokival telefonon közöltem,m ert ő mondta hogy hívjam fel ha 7 fölött van, de ettől még ő is ledöbbent. Ennek ellenére nem az inzulint emlegette, csak hogy azonnal kezdjek egy napi 160 grammos szénhidrát diétába és elmondta hogy ez napi 5 étkezésre hogy van lebontva. Meg elmondta hogy miért kell ezt szigorúan betartani, mi történik a babával ha nem tartom be... de arról nem beszélt, hogy olyan lehet, hogy én betartom és a cukrom mégis magas. Kontrollt két hét múlva akar, említettem neki, hogy apunak van itthon vércukor mérője, mert anyuval csukrosak, erre mondta hogy néha nézzem meg 1 órával evés után, hogy tudjuk lement-e már 7 alá. Mindez pénteken történt és teljes napon szombaton kezdtem a diétát, de persze már pénteken is kerültem délután a CH-t. Szóval én most írom a napi menüt és a CH értékeket, de van amikor még a megengedett mennyiséget sem érem el. Ebből lehet baj? Most húsvét miatt nem akarom a dokit zavarni, leghamarabb majd kedden merem felhívni és apu cukormérőjét se tudom most használni, mert elemcserére szorul. egyébként mennyibe kerülne ha vennék magamnak is egyet? Hiszen most 3,5 hónapig elég sokat fogom használni.
Említette a doki, hogy ha nem megy a dolog, akkor szóljak és elküld ditetikushoz, nagyon gondolkozom rajta, mert rengeteg kérdés felmerült bennem és folyamatosan parázok, hogy hiába diétázom, nem megy le a cukrom. A baba is mostanában olyan nagyokat rúgdos, lehet azért van mert küzd? Ilyenek járnak a fejemben és már lassan megőrülök tőle. Félek nagyon.
Van köztetek esetleg olyan aki az Istvános dokik közül jár valakihez vagy dietetikushoz jártok? Az hogy profilon voltatok, az mit jelent? Sok helyen olvastam, de az egész topicot nincs időm, sajna végig olvasni.
Tudtok pár jó tanácsot vagy ötletet adni?

Köszi, Nati
 


Szia Nati!

Nem tartozom az itteni "profik" közé, de látom, senki sem válaszolt még, ezért írok egy-két dolgot. Először is: ne izgulj! Azzal csak rontasz a helyzeten. Ha diétázól, és időnként megméred evés után egy órával a cukrod, (ha kicserélitek az elemet) és 7 alatt van, akkor minden rendben a kontrollig.
150 g CH alá viszont ne menj.
A lassú és a gyors CH-kat igyekezz kombinálni, de ha fehérjét (húst, sajtot, tojást) eszel, akkor is lassabban emelkedik a vércukorszint. Reggel különösen vigyázz a gyorsakkal (tej, joghurt), mert akkor még nincs annyira ébren a szervezet, és lassabban reagál a cukorra. Még ha a két hét alatt kicsit magasabb is néha a cukrod, ne izgulj a baba miatt, hosszú távon káros a magas cukor. Két hét múlva pedig rendezni fogják neked.
A profil azt jelenti, hogy befekszel egy napra, és minden étkezésnél nézik a cukrod, és ha szükséges, az értékeknek megfelelően átalakítják a diétád, esetleg beállítanak inzulinra.
Remélem, azóta már beszéltél a dokiddal, és megnyugodtál kicsit. Ha bármilyen kétséged van, írj nyugodtan ide, biztosan válaszolnak a többiek is, gondolom a húsvét miatt nem volt most idejük. :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Sáfrány! nagyon köszi a választ. Tegnap már tudtam mérni a cukromat ebédnél és vacsinál evés előtt és után. Ebédnél 6,9 lett, vacsinál meg 5. Ma reggel pedig 6,4. Szóval jónak tűnik, de közben a dokit is tudtam hivni és ő is megnyugtatott, hogy ha ilyenek az értékek, akkor nem lesz baj. Igaz ő azt mondta hogy az engedélyezett Ch mennyiséget se muszáj megenni, abból nem lesz baj, ő azon az elven van, hogy éhezni szabad.
Arról hallottatok valamit, hogy az itthoni cukor mérőnél esetleg rá kell rakni még valamennyit vagy elvenni az értékből? Vagy amit itthon mérek az olyan érték amit a laborban is fognak mérni? Jövő héten megyek vérvételre, remélem hasonló érték lesz az eredmény :o))))
Nem tudom dietetikushoz menjek-e, lehet jó lenne valakivel megbeszélni, hogy mégis mi az amit abszolút hanyagolnom kéne az étrendemből. Vagy nincs sok értelme felkeresni egyet? A dietetikusok hogy vannak ezzel? Pénzért vállalják az ilyen konzultációkat? Vagy attól függ kihez megyek és hogy jutok el hozzá?

Üdv, Nati
 


Szia Nati,
Tényleg biztatóak az értékeid. A kórházban vénás vért néznek, ezért valamennyi eltérést fogsz látni, meg az is számít, hogy mit ettél. Pl. kinek a rizsre, kinek a krumplira megy föl jobban a cukra. Az otthoni cukormérés inkább tájékoztató jellegű, mindkét irányba eltérhet esetenként.
Az étrenddel kapcsolatban milyen kétségeid vannak? Az alapinformációk megvannak? Miről nem tudod, hogy hanyagold-e? Ha gondolod, írd le ide, amit tudsz, az alapdolgokkal mi is ki tudjuk egészíteni. Dietetikussal nincs tapasztalatom, nekem a kórházi segítsége körülbelül a nullával volt egyenlő, de nem az Istvánba jártam, nyilván van, ahol jobbak :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy csatlakozzak hozzátok. Én is cukorbetegséggel küzdöm, pontosabban a PCOS-val összefüggésben felfedezett, még csak kezdődő cukorbetegségem van. Most vagyok 12. hétben a kicsimmel.
Igazán a diétát én nagyon jól tudmom tartani, eddig, bár eddig metformint szedtem, ami rásegíttett, de most kezdek leállni vele, és kiderül, hogy így is tudom e tartani a jó cukorértékekket.
Szóval igazán egy sarkalatos pontja van a diétának, amit nem tudok eldönteni, hogy szbad-e vagy sem. Ez pedig a mesterséges édesítők. Rengeteget olvastam arról, hogy terhesség alatt nem ajánlott fogyasztani őket. Ugyanakkor a diétát tartva, a cukrot teljesen el kell hagyni. akkor viszont mivel lehet édesíteni , illetve lehet e inni mesterséges édesítővel édesített üdítőket, szörpöt, plussz tablettát?

Ti hogyan oldottátok meg ezt? Használtatok édesítőket?

Nagyon köszönöm a válaszokat, előre is!

Mindenkinek szép napot!
 
 


Szia!
Mesterséges édesítő helyett használhatsz gyümölcscukrot vagy szorbitot (maltitolt, xylitolt, egyéb cukoralkoholt). Ám ezek szénhidráttartalmát is be kell számítani (ez pedig 100 g/100 g, mint a sima cukornál, és max 30 g-ot tehet ki naponta) Vannak olyan csokik, amikben csak ilyen természetesnek mondható édesítő van, de a Norbi féle müzliszelet is ilyen. Én sem tartom jónak a mesterséges édesítőket, de néhanapján szoktam fogyasztani. Ha nem viszed túlzásba, szerintem nem okoz bajt. Igazából, ha jót akarsz magadnak és a babádnak, a többi adalékanyag fogyasztását is hasznos csökkenteni, pl. tartósítószerek (legrosszabb szerintem a nátrium-nitrit, amit minden felvágottban és sajnos egyre több sajtban is megtalálsz) no de ez már nem cukor-téma...
Ideális esetben a gyümölcs nagyjából kielégíti az édességigényt (megszokás és egyéni adottság kérdése is - előbbi a te kezedben van.) Ha kicsit elszoktatod magad az édes íztől, kevesebb édesítővel, gyümölcscukorral is beéred majd pl. egy túrókrémben. Legalábbis az én tapasztalatom ez. Túró rudit egyébként néha megengedhetsz magadnak, mivel az nem emeli nagyon a cukrot ( 8 g CH/db). Ugyanígy a magas kakaótartalmú főleg fekete csokik is szóba jöhetnek egy-két kockával főleg ebéd után.
Másokat is érdekelhet, hogy van egy Andechser márkájú bio gyümölcsjoghurt, amiben agavé szirup van, ami szintén fruktóz természetes formában, bár sajnos marha drága.

Remélem, segítettem valamit :)

KépKép
KépKép
 
 


Ja és szerintem a mesterségesen édesített löttyök, beleértve a plusztablettát is a tökéletesen felesleges kategóriát képezik...

KépKép
KépKép
 
 


Szia!

Először is köszönöm a választ. :) Sajnos az a gond, hogy vízből nem nagyon tudom meginni, azt a folyadékmennyiséget, amennyi szükséges lenne, ezért szoktam időnként ezt-azt beiktatni, de úgy látom, kénytelen leszek erről lemondani.

Úgy gondolom, hogy az ételekben található mesterséges édesítőket és anyagokat, amúgy sem nagyon tudom kiküszöbölni, legalább azt meg kell válogatnom, hogy mit iszok! :( :)

Mi a véleményed a 100%-os gyümilevekről? Annak be kell számolni a szénhidrát tartalmát, ugye?

Nagyon köszönöm, szép napot! :D

Andi

Kép
 
 


Szia Andi!

A gyümölcsleveket is be kell számolni, meg gyorsan emelik is a cukrot, ezért nem nagyon ajánlottak. A paradicsomlé jó, ha szereted (3-4 g ch). Gyümölcsteák is nagyon finomak tudnak lenni cukor nélkül is, meg a citromfű, málnalevél is finom és terhesen is lehet inni. Hidegen is jók. De nekem az is jól szokott esni, ha csak egy kis citromlevet facsarok a vízbe :)

Egyébként csomó adalékot ki lehet hagyni, csak elhatározás és egy kis fantázia kérdése :) Én pl. régóta itthon csinálok joghurtot, kenyeret, kenyérre valókat...

Kitartás a diétához!

Eszter

KépKép
KépKép
 
 


Szia Andi!
Én megkérdeztem a diabetológusomat a mesterséges édesítőkről, mivel nagyon édeszájú vagyok, és azt mondta, egész nyugodtan lehet bármelyik fajtát fogyasztani. Ez a nő országos hírű a cukorbeteg terhesek gondozásában, úgyhogy hittem neki :D és nem lett semmi baja egyik babámnak sem. A privát véleményem az, hogy nyilván nem túl egészségesek ezek a cuccok, de annyit úgysem tudsz belőlük fogyasztani, ami esetleg megártana. Gyümilét tényleg ne igyál, annál gyorsabban már csak a szőlőcukor emeli a cukrot. Csatlakozom Eszterhez: hajrá túró rudi! :D Kinder pingui/tejszelet is nyugodtan mehet kisétkezésre.
Üdv, Judit
 
 


Szia Andi!
Én is használok édesitőszereket,és lehet inni az összes cukormentes szénsavas üditőt,(bár a diabetológusok nem szeretik)nem emeli a cukrot,mert szinte nincs CH tartalmuk.
Egyébként én is azt hittem,hogy nem tudom betartani a détát,de nagyon könnyen bele lehet szokni.

Kép

Kép
 
 


Én az első terhességnél sokkal nehezebben vettem a diétát. Sikerült akkor is tökéletesen betartani, de rettentően szenvedtem. Most egyáltalán nem esik nehezemre, sőt, kifejezetten jól érzem magam tőle. Ráadásul még csak 1 kilót híztam, most vagyok a 19. hétben. Alapból kifejezetten vékony vagyok, de az első babával sikerült azért 15 kilót híznom :) De 20 hétnél már vagy ötnél tartottam...

Szerintetek ad némi reményre alapot, hogy a 16. heti terhelésesen éhgyomri 4,2, kétórás 4,5? Vagy ugyanúgy elromolhat még, akkor is, ha diétázom ügyesen? (Első gyerkőccel ekkor már 7,0-nál voltam).

Édesítőszerek: tudományos, hivatalos ellenvélemény tényleg nincs ellenük. Az én filozófiám, és magánvéleményem, hogy úgyis elég méreganyag jut a szervezetünkbe és a babákba is, minek további gyanús dolgokkal tetézni, ha választhatunk? Nem lesz látható baja a babádnak az esetleges belőled származó vegyszermaradványoktól, DDT-től sem, de senki sem örül a ténynek, hogy bennünk vannak. Persze néha én is szoktam édesítőst enni, de nem rendszeres alapon...

KépKép
KépKép
 
 


Gratulálok a szuper terheléses eredményekhez! :D Tulajdonképpen miért diétázol?? :o Van olyan, hogy a második terhességnél nem jön ki a GDM.
 
 


Sáfrány! Sajnos ebből semmilyen hosszútávú következtetést nem lehet levonni :( Volt olyan ismerősöm, akinél a 24. héten jött elő, volt olyan, akinél a 29.; sőt olyan is, akinél a 33. héten. Szóval bármikor kialakulhat sajna :(

Yndi
 
 


Köszi, akkor csak kicsit reménykedek :wink:

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Elkezdem az elejéről olvasni a topikot, bár mire végzek, meg is szülök :D :D :D :D :D
28 hetes vagyok, a cukrom a lötty után (május 2.) 8,0 lett. Elküldtek Nyíregyházára tesztebédre 2 hétre rá, ami 5,1 lett. A doki ezt is soknak találta ésvisszahívott most 29-re is. Annyi tanácsot kaptam, hogy "vigyázzak". Viygázok, de nem tudom, mennyire és mire. Számolgattam a CH-kat, de a védőnőm leállított, hogy ez felesleges. Viszont nem akarom, hogy baja legyen a kicsinek (1100 gramm, kisfiú, Zsombor).
Volt Közületek valaki ilyen ebéden? És szerintetek sok az 5,1?
Kezdek aggódni..


Hencsi[/img]
vdh
 
 


Az 5,1 önmagában nem sok, de igazából diétáznod kellene, és ha már elkezdted, akkor lenne jó nézni, szerintem leginkább reggeli utáni értéket (merthogy az szokott a legrosszabb lenni). Diétával nem fogsz ártani magatoknak, úgyhogy én a helyedben csinálnék egy 160-180 g-os diétát (150 alá ne menj). A 8,0 egyébként nem nagyon rossz a terhelésre, de nem is jó jel, és tovább romolhat, főleg, ha nem diétázol.
Azért érdemes mindenképp diétázni, hogy a hasnyálmirigyed terhelését csökkentsd. A terhesség alatt olyan hormonok termelődnek, amik az inzulin hatékonyságát rontják, tehát a terhesség előrehaladtával egyre több inzulint kell termelnie a szervezetnek, hogy fenntartsa a normális vércukorértéket. És az már látszik ebből az eredményből, hogy a hasnyálmirigyed valószínűleg kezd kimerülni. Ezért érdemes vigyázni rá , és inkább elküldeni szabira egy kicsit. :) Ha nem tudod, hogy csináld a diétát, szívesen segítenek itt. (Én most nem leszek 3 napig). Kell hozzá szénhidráttáblázat és mérleg. A lényeg, hogy egyszerre kevés szénhidrátot egyél, és egy nap 5-6 étkezésre oszd el az adagot. Pl 170 g-osnál: reggeli (7körül!) 40, tízórai (10 körül) 20, ebéd (dél körül) 50, uzsonna (3 körül) 20, vacsora (6 körül) 40.
Semmi cukor, méz, fehér liszt. Ami jöhet: zöldségek, legtöbb gyümölcs, rizs, krumpli, gabonafélék, (előnyben a hántolatlan), tejtermékből leginkább a savanyítottak, és különösen a túró és a sajt, mindenféle hús és tojás. A szénhidráttartalmát mindennek bele kell számolni, különösen a gabonafélék, gyümölcsök és magasabb CH tartalmű zöldségek (pl répa) esetében.
Reggelire semmiképp ne egyél gyümölcsöt, ne igyál tejet, mert az gyorsan emeli a cukrot.
Most nincs több időm, de remélem, ezzel a kaotikus leírással is tudsz kezdeni valamit. Keddtől megint itt leszek. Ja és itt a neten találsz CH-táblázatot pl a kcal.hu-n. Sok sikert!

KépKép
KépKép
 
 


Köszi a választ!
Igyekszem betartani a diétát, persze azért néha megbotlok. Nem is tudom, hogyan lehet úgy főzni a családnak,hogy ne egyek bele. Na ezt kell megállnom valahogy.
Szerdán megyek a védőnőmhöz, ott megnézik a vizeletben lévő cukrot is, aztán hátha mondanak valami okosat.
Nehéz, pláne úgy, hogy semmit nem mond a doki...

Hencsi
vdh
 
 


Sok sikert, Hencsi, drukkolok nektek!

KépKép
KépKép
 
 


Meg tudja mondani nekem valaki, hogy huzamosabb diéta után miért nem szerencsés a 75 g-os OGTT és milyen irányban befolyásolja a diéta az eredményt? Sürgős lenne.

KépKép
KépKép
 
 


Ne fáradjatok, már kaptam választ Gyuritól.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,

30.hetes ikerterhes vagyok. Egy előzetes magas vércukorszint miatt ( zsemle-tejes) csináltak egy terheléses vizsgálatot is, ami szintén magas lett, 10,02.
Ezt ma tudtam meg, kedden találkozom a dokimmal, aki majd akkor alaposabban valami szakemberhez. Telefonon annyit mondott, hogy addig is szigorú diéta, semmi szénhidrát. Azt meg hogy kell? Sosem volt még ilyen gondom, az első terhesség alatt sem és általában a családban sem, de szeretnék keddig is odafigyelni arra, hogy mit eszek. Mit tanácsoltok?
Akik már szültek, és volt hasonló gondjuk, mi a tapasztalatuk? A gyerekekkel minden rendben volt szülés után? Most úgy néz k, hogy jól vannak, átlagos súlyúak, a magzatvíz is normális mennyiségű.

Jelenleg még erős pánikban vagyok. Segítenétek?
Köszi
Csilla


Sziasztok!

Látom, elég rég nem járt erre senki, de azért megpróbálom, hátha...A napokban derült ki, hogy terhes vagyok a második babámmal. Az elsővel terhességi cukorbetegségem volt, inzulin is kellett reggel, 3-5 E. Kérdésem az lenne, hogy most automatikusan diétáznom kell, vagy csak ha megint elindul felfele az érték. Igazából nem is okozna gondot a diéta, csak a nagyobb még szopik és így eléggé félholt módjára járkálok ezzel a 150 g szénhidráttal. Arra gondoltam, hogy a tejtermelés is emészt el energiát és azért viselem most ilyen nehezen. Az előző terhesség alatt nem volt ennyire vészes. Szóval szoptatás mellett vajon elég a 150 g vagy lassan de biztosan éhen fogok halni? Ha válaszol valaki előre is köszönöm.
Tündi
 
 


Sziasztok!

Hát szomorúan látom,hogy nem túl aktív ez a topik...Tegnap derült rólam ki,hogy terhességi cukorbeteg vagyok...reménykedtem hátha találok egy jó társaságot,akik hasznos tanácsokkal is szolgálnak... :roll:

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

látom, h nem nagyon vannak friss beírások..de hátha..

a mai nap kiderült (24. hetes terhes vagyok), 8.7 lett a terheléses cukrom. szeretnék tőletek segitséget kérni, h merre találok vmi jó táblázatot, amely segítene a diétát betartani, mert nem naggyon találtam ilyet a neten :(

köszi előre is!

¤mia¤
Vendég
 


http://www.zmkorhaz.hu/viewer.php?docid=4410
http://www.egeszsegesen.hu/pdf/tapanyagtablazat.pdf
http://www.enmagam.hu/diabetikum%20I.htm

remélem, segítek ezzel :)

(Ezen kívül én is megemlíteném az aloe natúr gél + zöldségtabletta orvosilag is bizonyított fantasztikus hatását cukorbetegségre. Bátran alkalmazhatóak terhesség és szoptatás alatt is. Bár egy fentebbi bejegyzés számomra durva stílusa ellenzi ezen a fórumon a "reklámot", én úgy gondolom, a reklámnak mindenütt helye van, ha segíthetünk vele. Le merném fogadni, ha valami patikaszert ajánlott volna az előttem szóló, az nem váltott volna ki ilyen reakciót. :roll: )

andi
 
 


Kedves Lanyok :)

ELADO :

1.,
hasznalt HAROMKEREKU Quinny babakocsi, nagyon jo allapotban.
Futni is lehet vele, konnyen osszecsukhato, modern, praktikus.
http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx?id=3
autosulessel, mozeskosar -fekvo resszel, ulos resszel, kb 6 hos kortol hasznalhato, labzsakkal, es minden tartozekkal ( szonyoghalo, esovedo, kistaska...stb)
Ara : :) :) 60 000 ft :):) !!!!!
( autosules Maxi cosi, de a Qunny alapra szerelheto, 9 kg is hasznalhato, szine : drapp es sotetkek.
Mozeskosar resz szine vilagoskek/turkiszes arnyalattal ,
Ulos resz es labzsak piros. )

2.,
Avent Urban Bag = pelenkazos taska
meg eredeti csomagolasban, egyszer sem hasznalt, vadonatuj
annyi a kulonbseg , hogy a kepen csikos szerepel, nekunk tiszta feketenk van.
Ara : 12 000 ft ( Brendonban 16 450 ft )
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =2&whid=25

3.,
Avent kezi mellszivo szett hasznalt, de fertotlenitett, tarolopoharakkal, kis cumisuveggel.
Ara 5 000 ft ( DM ben 14 000 ft korul )

4.,
Kenguru hordozo 1 napos kortol is akar
http://babaslings.com/
parszor hasznalt, tokeletes allapotban
Ara 6 000 ft ( eredeti ara: 13 000 ft )
Szine : meregzold

5.,
Amit a baba kerdezne c. konyv
vadonatuj
1 500 ft ( eredeti ara : 3 399 ft )
http://www.antikkonyv.hu/cgi-bin/antikk ... 9637054297

Ha valaki a babakocsit es a pelenkazotaskat egyutt megveszi, annak a konyv ajandek + fekete M es meretu kismama jogging is.

akit erdekel, kerem NE ide, hanem a
bogyogyorgyi@gmail.com ra irjon

A termekek Bp. VI. keruletben megnezhetoek, barmi kerdesre szivesen valaszolok.

Jo babavarast !


Szisztok!
Nagy riadalmam közepett ideolvastam, de attól tartok, hogy még többször jövök...
Pénteken voltam terheléses vércukorvizsgálaton, ma voltam az eredményért:
éhgyomri. 5,20
120'-es: 8,37
Holnap megyek védőnőhöz, meg dokihoz. Gondolom diéta, agyő fini hamik, de picurkáért mindent!
Abban viszont reménykedem, hogy annyira mégsem magas, hogy további vizsgálatokra küldjenek.

KépKép
KépKép


Sziasztok!

Látom ez a topik kicsit áll....
Jó volna a tapasztalatokat megosztani. Nálam is terhességi diabeteszt diagnosztizáltak a 25 hétem és kb 3 hete diétázom és rendszeresen kell ellenőrzésre járni. A fruktózamin vizsgálatokat végzik el ekkor. Egyenlőre tarom a 180 grammos diétát, de említette a dokinő, hogy a helyzet a terhesség előrehaladtával romolhat. Remélem azért az inzulnira nem kerül sor... Nektek mi a tapasztalatotok?
Elég parás azért ez az egész....

 
 


Dazsi ha tartod a diétát nem lehet gond!Ne aggódj csak tartsd a diétát!Fruktozamin azért jó mert azzal megállapítják hogy tartod-e szépne, mert ez a heti 0 és0 perces kaja utáni vc vérvételt tök hülyeségnek tartom...fruktozaminnal jó de ilyen a hemoglobin A1c vizsgálat is, csak az hosszabb távra nézi a vc értéket.
Nekem amúgy 12 hetesen lett a 0 perces 3,6 és a 120 perces 8,9 szóval nekem már elég korán lett elég magas, de megoldottam diétával, igaz egy dkg nem ment fel rám a 8 hónap alatt :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
26 hetes vagyok, és nekem is magas lett a terhelésem. Tegnap beszéltem a dokiva, azt mondta, hogy napi 150g szénhidrátot ehetek. Ezzel még nem is lenne gond, de megmondta, hogy mikor mennyit, és ezt a részét szerintem lehetetlen tartani.
7 óra:30g
10 ó. 30g
13 ó. 50g
15 ó. 20g
19 ó 20g.
A problémám az, hogy reggel hétkor én még általában alszom, tehát nem tudok akkor reggelizni... :lol:
Ráadásul reggel és délelőtt nem tudok megenni 30g. szénhidrátot (sose szoktam), viszont délután és este nagyon kevés a 20g.
Az gondot jelent, ha nem így osztom be az adagokat? Nekem az lenne a legjobb, ha be tudnék iktatni még egy pótvacsorát, akkor tuti nem szédelegnék egész éjszaka. Azt a 20g. szénhidrátot meg simán tudnám nélkülözni délelőtt.
Szerintetek lehet ilyet csinálni???

 
 


szia figyu kicsit átvariálhatod

én így variáltam át:
8 ó 20 g egy keksz vagy abonett plusz capuccino
11ó 30 g 1 joghurt plusz abonett vagy keksz
14 ó 50 g ez elég sok ebbe sokminden belefér
17ó gyümi 2-3 alma, vagy narancsi, kisebb fél dinnye, őszi 2 db
20 ó 1 szelet nagyobb kenyér v 2 kisebb szelet és ebbe minden, párizsi, húst hússal paradocsim sajt stb

ez 150-160 gramm én ezt tartottam és így nem volt gond
nagyon ne variáld át mert kell a szénhidrát a babának és neked is de nem viheted túlzásaba sem...
Vendég
 


Köszi a segítséget!
Valahogy így gondoltam én is.
Még egy kérdésem lenne. Nekem tavaly azt mondták a diabetes szakrendelésen, hogy csak a kenyérfélék, tejtermékek és gyümölcsök szénhidráttartalmát kell számolni. Ez azt jelenti, hogy akármennyi salátát és húst megehetek és mellé a 150g szénhidrátot? Kissé bizonytalan vagyok!

 
 


marek, igen ez így van, salátát nem kell számolni, húsban nincs is ch tehát az is mehet szépen, tej-kenyér-gyümi, ezeket számold!Sok siekrt!
Vendég
 


Szia Marek!
...mi együtt fogunk októberben szülni...
Addig evvel a diétával remélem megküzdünk valahogy.
Nekem 25-25-50-20-30 az adagok.
Kaptam a diabetológián egy tanácsadó kiskönyvet de abban a 150 grammos diétánál minden korlátozva van....igazából a kenyérfélék, gyümölcs, tej nálam is amire figyelek.
De nagyon aggódom így sokszor szerintem még keveset is eszek, pedig az se jó. Nekem 3 hetente vérvétel, még most megyek holnap az első 3 hét diétájának az eredményéért ( fruktozamin ). Remélem elég jól betartottam és nem lesz gáz...
Kitartást!

 
 


Kedves Doktor úr!

Jelenleg 32. hetes terhes vagyok és eddig kétszer mértek vércukrot nálam (mindkétszer zsömle-tej) és az eredmények 1 óra után mindkét esetben 6,9 lettek.
Olvastam korábbi válaszait és azokból tudom, hogy 7,0 felett kell 75 gr-os terhelést végezni, ez nálam nem történt meg, viszont 150 grammos diétára fogtak. (amúgy szeptemberben a Jáhn Ferencben fogok szülni :)

Kérdésem, hogy bár a határértéken vagyok, azért szigorúan kell vennem a diétát vagy picit engedhetek belőle? (a 31.-i UH-án 1 hetes lemaradást diagnosztizáltak)

üdv
daddy
 
 


Sziasztok!
Van még valaki, aki szokott jönni?
Doktor úr se jár már?
judit
 
 


segíthetek valamiben?
Vendég
 


Sziasztok!
Talán 1-2 dologban én is tudok segíteni, de ha a Zsirai doktorra gondolsz, kedves jud, akkor ajánlom figyelmedbe a www.fokuszbanano.hu oldalt, ahol minden péntek este online van a doktor Úr, lehet Vele chatelni is, ill. e-mailben is fel lehet tenni a kérdéseket a nap bármely szakában, általában 1-2 napon belül válaszol! :)
Vendég
 


sziasztok én is a dr úrat kerestem volna de nekem az is jó ha ti tudtok valami okosat mondani.....
mennyi a jó éhgyomri cukorérték terhesség alatt?
reggel mértem és nagyon megijedtem 4,8 volt.....
evés utáni még fél óra de nem tom mrg e merjem mérni eezek után! :?: :shock:

Wicky
 


Tudomásom szerint terhességben az éhgyomri cukor érték 5,8-ig jó. Remélem nem mértél magasabbat! :)
Vendég
 


éhomi 4,8 jó, nem mondom, hogy a legjobb, de jó.
Vendég
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Szerencsére újból babát várok! A cukraim most kezdenek elkúszni... Ha van kedve valakinek a témárólbeszélgetni, szeretettel várom!
Vendég
 


Szia Adrienne!
Úgy tűnik nálam is hasonló a helyzet. Számítottam rá, hogy a 2. várandósság alatt is előjön a diabétesz, de nem hittem, hogy ilyen hamar. :( .
Valamelyik nap 8,8-at mértem ebéd után egy órával. Mostantól próbálkozom a diétával, egyenlőre nem egyszerű, mert az állandó hányinger (hányás) mellett nekem most elég nehéz betartani.

Te hány hetes vagy? (az alsó link egy kicsit zavarosan jelenik meg nálam.)

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: