Új privát üzeneted érkezett!

Szia Atizka!
Bocsi, hogy csak most írok, ezentúl jobban figyelek erre a topikra is. :)
én most a 16. hetet töltöm. Nekem a diéta bevált, mostanában még határérték alatt van a cukrom. :)
Te hogy vagy most? Hogyan alakult a cukrod? Hova jársz diabetológiára? Az elsővel inzulinos voltál???
Vendég
 


hahóó van itt valaki?


a dr. csákány már nem "rendel"?

 
 

az lenne a kérdésem, hogy a terhelésest amikor a lötyit itatják, azt lehet a 27. héten csinálttani?Mert a 26. heti zsemlés megoldásos 6.9 lett, amire mindenki azt mondja hűdejó, normál, de én nem hiszek nekik!!!!!


Kriszti, szerintem 1 hét eltérés ide vagy oda nem számít. De miért akarsz mindenképpen cukros lötyit inni? :shock:
A zsemlés-tejes megoldás is kimutatná, ha gond van. Miért nem hiszel benne? Örülj ennek a jó eredménynek!
(Tudtommal a cukololdatos vizsgálatnál 2 órával utána nézik, a zsemlésnél 1 óra. Ezért ugyanolyan értékű mindkettő.)


Adrienn, én is csak most néztem meg ismét ezt a topikot
:oops: .
Diétázok és az orvosom tanácsára ritkábban mérek... Két hét múlva megyek terhelésesre, gondolom az egekig felmegy, de doki szerint legyünk optimisták, hátha mégsem.
Az első várandósságom alatt elég volt csak a diéta. A Szent Imrébe jártam egyébként, nagy hasznát igazából nem vettem, csak az első alkalomnak, amikor elmondták a diétát, utána már csak súlyt és vérnyomást mértek, és megnézték a laboreredményeket. Azon meg én is láttam, hogy jók-e. (Egyébként jók voltak.)
Látom éppen ma vagy 4D-n, jó mozizást. Nálad hogy alakul a cukor?
Jársz rendszeresen diabetológiára? Milyen gyakran kell vérvétel?

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Nekem most ismét elkezdett vacakolni a cukrom, így jövő héten megyek diabetológiára... Eddig a Szent Imrébe jártam én is, de sajnos nem voltam megelégedve az ottani dolgokkal, így most le kell váltanom a dokit, de ez van... Jövő héten kiderül, mit mondd az új diabetológus...
Kriszti!
Tudomásom szerint nem rendel itt a Csákány doktor Úr, viszont péntek esténként szokott rendelni a Zsirai doktor a www.fokuszbanano.hu -n, Ő is kifejezetten a cukros kismamákkal foglalkozik általában. Biztosan tud Neked segíteni. Amúgy az a cukor érték nem rossz, de amennyiben nem hiszed el senkinek, akkor kicsit figyelj oda az étkezésedre, pl. no cukor, fehér lisztes termékek, és máris minden rendben lesz! :)
Vendég
 


köszi lányok:))))


Már a családom is leállított hogy fejezzem be:))))Mindenesetre vettem egy vércukorszintmérőt, amivel magamnak is tudom majd nézni ha akarom:)


akkor jó ez a 6.9 is ugye?(tejzsemlével)


JÓ! :)
Vendég
 


Illetve nem rossz! :D
Vendég
 


Na mértem kaja után két órával 5.2, éhgyomorra 4.8


Tökéletes! Csak így tovább! Kaja után 1 órával szoktuk mérni! :) De biztosan úgy is jót mérsz majd! :)
Én drukkolok Neked! :)
Vendég
 


Kriszti, ezek tényleg jó eredmények! Van esetleg a családban valaki diabéteszes, hogy ennyire figyeled a cukrod?

Adrienn, találkoztál már az új diabetológussal? Valami újat esetleg mondott?

Pénteken megyek laborba, húh, nem sok jóra számítok... Majd megírom mi lett. Akarom vinni a vércukor mérőmet, össze szeretném hasonlítani a laboros eredményeket azzal, amit magam mérek.

KépKép
KépKép
 
 


Atizka!
Csütörtökön megyek a Zsiraihoz, azt mondta, elküld a diabetológushoz. Majd kiderül, gondolom előbb Ő is megnézi az értékrimet... Nem túl vészesek, de 150 g CH mellett nem szabadna ennyinek lennie... A CH-t nem tudom lenntebb vinni...
Ne lepődj meg, nagy valószínűség szerint a labor többet mér majd, mint Te. A vénás vérből mindig magasabb értéket mérnek, mint ujjbegyből... Drukkolok, hogy jó legyen! Várom az eredményeket! :)
Vendég
 


Lányok és hogy kell nézni?Evés után 1 órával,Nekem 2-őt mondtak merhogy akkor áll vissza normálisra.És akkor ha pölö reggeliztem 9-kor 11-ig nem ehetek és ha ebédeltem 12-kor 14-ig amíg mérem nem ehetek?Vagy hogy van ez?Írjátok már le lécci.


Amúgy nagymamám volt cukros de neki öregkori 50 felett jött elő diabétesze volt.Én amiatt kezdtem el mérni, hogy mindenféle értékekekt írnak normálnak és már nemtom mia jó.

Felháborító hogy össze-visssza beszél mindenki és nincs egy egységes gyakorlat.Egyik doki elrendeli a 7. 2-est 150-es diétára (cukros lötyinél volt ilyen eredménye) a nővérem meg azt mondja cukros lötyinél határérték felett vol 2-3-al(ami azt jelenti hogy a lötyinél 7.8 ahatár és a fölött volt) neki meg csak annyit mondtak ne egyen túl sok kenyeret.Eszem megáll!


És ti már bizota tudjátok akkor most mi az elfogadható kaja után egy-két órával? 6?7? vagy 8?is belefér.Egyik oldalon 11-et írnak......


Kriszta!
Étkezés után 1 órával mérjük, 7 alatt kell lennie... Az, hogy kinek mennyi ch diétát írnak elő, az sokban függ a cukra mellett a testtömegétől is. Ha a cukros diétát tartod, akkor nem 9-kor, meg 12-kor eszünk, főleg nem össze-vissza.... Naponta 5x, lehetőleg ugyanabban az órában. Azok az értékek, amelyeket írtál, azokat biztosan nem diabetológus hagyta jóvá... 11 -es cukor az durva lenne már egy kismamának kezelés nélkül... Amennyiben a cukrod határérték felett van, vagy közelíti, akkor keress fel vagy egy olyan nőgyógyászt, aki ért a cukros kismamákhoz (pl. Dr. Zsirai László), vagy menj diabetológushoz. Az, hogy össze-vissza olvasol minden hülyeséget (már bocsi a kifejezésért), és össze-vissza méred a cukraidat (amik ettől függetlenül teljesen jók), és itt paráztatod magad, az biztosan nem tesz jót sem Neked, sem a babádnak. semmi értelme...
Vendég
 


joo :oops:


-adrienne- írta:Atizka!
Ne lepődj meg, nagy valószínűség szerint a labor többet mér majd, mint Te. A vénás vérből mindig magasabb értéket mérnek, mint ujjbegyből...)


És ha fordítva van??? :shock:
A hivatalos laboreredmény 7,25 lett, aminek én nagyon örülök, igaz diéta mellett ilyen, de ugye azért a cukros lötyi elég durva adag ch egyszerre. (Vittem a mérőmet, megmértük azzal is, vénás vérrel 7,5 lett, ujjból vett vérrel 8,4. )
Szóval egy kicsit most belekeveredtem, mert én is úgy tudtam, ahogy te írtad.
Hétfőn felhívom az orvosom, hátha egyenlőre megúszom a diabetológiát. Sok újat úgysem mondanak, a diétát persze folytatom,de szerintem ez az érték tényleg elég jó. (Kismamáknál 7,2-ig még elmegy, ugye?)

Neked milyenek az értékek mostanában?

KépKép
KépKép
 
 


Csajok megcsináltattam a glükóz terhelést 8.34. lett 2 óra múlva, az éhgyomri 5.09. Teljesen magam alatt vagyok...

Adrien a Zsirai doktort hol lehet utolérni. Már írtam neki egy levelet még korábban és válaszolt is. Ugy ez csak akkor jelent veszélyt ha nem ismerik fel???,Jaj nagyon félek:(


Kriszta!
Ha írtál Neki, akkor tudod, hogy hol érheted el! :)
www.nogyogyaszrendelo.hu

Amúgy meg, ha ilyen lett a terhelésed eredménye, akkor automatikusan be fog küldeni az orvosod diabetológiára, ill. Ő maga ír elő Neked diétát, és újra megismételteti a terheléses vizsgálatot...
Azért félni nem kell, csak diétázni. Valószínű, ha betartod a diétát, elegendő lesz a cukrod normalizálására...

Atizka!
Engem meglep, hogy magasabbat mértél, mint a vénás. Nekem hétfőn derül ki, hogy mennyi az eltérés a labor és a saját mérésem között, én ma voltam "reggelizős" vérvételen. Nekem nem is csinálnak cukros löttyöt, szerintem cukrosoknak nem is kellene erőltetni, ez is a Szent Imre kh. szokása, hiszen ha diétázol, akkor ez a sok cukor nem csak sok, hanem sokk is! Szerintem a cukoroldatra a 7,2 nem vészes még. Nekem anno max.7 lehetett, 7 fölé nem mehetett, de a diétás reggeli után, nem a cukros lötty után. Nekem változik a cukrom, naponta mérem 4-6x, legalább 1-2x mindig 7 felett van, volt 9 körül is, diéta mellett.

Hétfőn délelőtt hívom a Dokimat, aztán kiderül, hogy kell-e diabetológiára mennem, vagy nem...
Vendég
 


Itt írtam neki a neten nemtom milyen emailre.Te hozzá jársz?


Igen. A fiamat is nála szültem és most is hozzá járok.
Az előző hozzászólásomban is írtam, de beteszem újból a linket, itt megtalálod (majdnem) az összes elérhetőségét. :)
www.nogyogyaszrendelo.hu
Vendég
 


köszi!bár itt a közelemben a szent Imre ott is van diabetológia.


Hm... Én is onnan jöttem el :) Nekem nagyon nem vált be... :)
Hátha Te nagyobb sikerrel jársz! :)
Vendég
 


Nem szimpi kórház nekem, csak közel van.Na hétfőn fölhívom a dokim és meglátom mit javasol.Ha megint csak legyint(mint a 6.9-es értéknél tejzsemle) akkor elmegyek máshova. Este nem bírtam sokat aludni, olvasgattam megint:) És most már tudom hogy ez ami nekem van csökkent glükóztolerancia.Cukorbetegség akkor lenne ha az éhgyomri is 5.5 fölött lett volna meg a két órásnak is magasabb érték jött volna ki.Ezzel együtt hamar elszaladhat....ezért kell a diéta.Jól tudom?


Abban segítenél hogy most két napi mit egyek pontosan.Hétfőn hátha már kapok valami listát.Most reggelire ettem két virslit meg egy zsemlét paprikával.Éhgyomri ma reggel:5.3


Kriszti!

Mit egyél??? Hm... kerüld a fehérlisztből készült termékeket (tészták, kenyér, zsemle, kifli, stb...), a cukros dolgokat, a rizst és a burgonyát.
Amit lehet enni (módjával): graham vagy rozskenyér, abonett, zabpehely, felvágottak, virsli, tojás...
Lehet enni túróból pl. elég sokat, a délelőtti órákban a tejet és az abból készült dolgokat kerülni kellene.
Az a lényeg, hogy lassan felszívódó szénhidrátot kellene bevinni, de természetesen számolni kell a bevitt szénhidrát mennyiséget.
Az, hogy naponta mennyi szénhidrátot ehetsz, az attól is függ, hogy a van-e túlsúlyod vagy nincs.
Dobj priviben egy e-mail címet, küldök Neked szénhidrát táblázatot!
Abban benne vannak az élelmiszerek szénhidráttartalmai, amiből tudsz számolni, hogy miből mennyit ehetsz...
Vendég
 


küldtem küldtem Köszi!!


Nem kaptam privit...
Vendég
 


Adrien jó ez a link csak az akérdés mennyi 50g felvágott meg 40 g barna kenyér stb. Én nem tudom ezeket hogy lehet megmérni.


Kriszti!
Sajnálom a magas értéket, de hidd el nem lesz semmi baj, ha betartod majd a diétát. Elsőre rosszul hangzik, eleinte nehéz, de majd belejössz és a szervezeted is megszokja. 40-50 grammokat igazából csak digitális mérleggel lehet jól kimérni, érdemes beszerezni. Később már mindig ritkábban kell mérned, mert magadtól is be tudod lőni, hogy kb. "mennyi az annyi".

Hááát, Sz Imrés diabetológia... Sokat tényleg nem ér. Az első alkalommal kiokosítanak, hogy mit jelent a diéta, adnak minden féle leírást és táblázatot. A köv. alkalmakon csak súlymérés, vérnyomásmérés van, és megnézik a laboreredményt.
A nőgyógyászom most kérdezte, hogy az előző terhességem alatt melyik orvoshoz jártam a diabetológián, én meg csak néztem, hiszen orvossal egyszer sem találkoztam, csak a dietetikusokkal.
Ezért szeretném most mellőzni őket. Megy a diéta, ha kell havonta vagy gyakrabban elmegyek vérvételre, de ha jók az eredmények, akkor semmi értelme még ott is tölteni az időmet.

KépKép
KépKép
 
 


Na Adriennek sincs jó véleménye róluk.Ma reggel felhívtam őket és mondta anő hogy keden 8-10 között kéne menni és majd ott elmondják mi van.

Egész hétvégén vigxáztam mit eszem és tegnap már mindkét főétkezésnél 5.2., 5.4 volt. Erre azt mondja az sem biztos hogy jó.Akkor könyörgöm mi ajó neki???Kicsit úgy érzem mintha felfújnák ezt a dolgot....

Istvánról tudtok valamit?Ott van ilyen diabetológia?

És egyáltalán ha ez ilyen fontos miért csak a 26. héten nézik általában???Nekem akkor nézték, a tejzsemlést az lett 6.9 eltelt két hét mire megletta glükózos....

Azt mondta a Szent Imrés nő a tejzsemlés nem ér semmit.Hát valamit csak ér ha több helyen is alkalmazzák nem? Persze ha gyanús akkor mehet a kismama a glükózra...


Nna, én megjöttem a diabetológiáról...
Mostantól szúrom magam... Nem örülök neki, de ez van. Nem vészes, ki lehet bírni, Zaránddal is a 22. héttől szúrtam magam.. :)
Ti hogy álltok a cukorral???
Vendég
 


Adri szia!

Kár hogy ez van:( De neked az aj ó, hogy tudtál róla már az elejétől és oda tudsz figyelni végig.Engem pont az idegesített hogy mióta lehet ez?Bár a 26. hetim jó volt.És ez meg a 28. héten jöt elő.

Most úgy néz ki jók az értékeim, 5.9 volt ma reggeli után éhgyomri meg mindig 5 alatt. Voltam a szent Imrében, az volt amit mondtatok.Táblázat stb...2 hét múlva kell menni egy friss laborral 25 g szénhidrát elfogyasztása után.Az mennyi?Egy barna kenyér egy kis felvágott meg egy paprika például?Ma is azt ettem és azután lett 1 órára 5.9.


És tényleg sokat számít amozgás rájöttem!!!Saját tapasztalat!

egyébként amikor nekem ez a 8.3-as érték kijött, akkor előtte 3 napig feküdtem és tömtem magamba tésztát meg somlóit is kétszer ettem azon ahéten.Azt mondta aSzent Imrében egy nő telefonon hogy az mindegy nem számít.Szerintem meg hogyne számítana.


Sziasztok Lányok!
Hogy vagytok? Mindenkivel minden rendben, ugye??? :)
Nagyon eltűntetek :)
Vendég
 


Hahóó! Nekem eddig elég "jól megy" ez a diéta, de ma reggel az történt, hogy miután megregggeliztem(2 barna kenyér felvágott kicsi paradicsom) Elkezdtem sszürcsölgetni gyümölcs teát.Édesítő volt benne 2 db ez a Norbi féle amit cukrosoknak is ajánlanak.Csak citrom volt ezen kivül a teában. 7.10-kor ettem közben folyamatosan szürcsölgettem a teát és 8.10 kor mérem a vércukrom 8.3!!!!!!!!! Nem tom ez hogy lehet??A tea vagy az édesítő?A tea ez a Teekanne fresh orange. 8.3 még sose volt......pláne ilyen "lightos"reggeli után...Elképzelhető hogy ezekben van valami??(tea édesítő)


Adrenne, sajnálom nagyon a szúrást...
Nem is tudom, hogy megy ez. Minden nap azonos adag, vagy méred a cukrod és annak függvényében? Van hozzá kis belövő vagy rendes fecskendővel?

Kriszti, a 25 g ch kb 2 szelet graham kenyérnek felel meg(ill picivel több, mint két szelet). Én mostanában nagyon rászoktam a szeletelt grahamre, mert nem kell mérni, rá is van írva, hogy egy szelet az kb 2 dkg.
A mostani reggeli magas érték nem tudom mitől lehetett, én is jártam már így. A reggeli mennyiségét tudom a legkönnyebben "belőni", szóval tuti nem ettem többet, mint lehetne, és mégis 8 fölött volt. Az is igaz, hogy közben én sem mozogtam, ültem a net előtt :oops: , mint most is... Tényleg számít a mozgás!!!
Az orvosom azt mondta erre, hogy persze nem örülünk, ha egyszer-egyszer magasabb, de ne is ijedjek meg, mert a babának a tartósan magas cukorérték árthat csak. Ha valaki odafigyel, csinálja a diétát, akkor nem lesz gond.
(Anno kutyának se jutott eszébe a kismamákat cukorterheléses vizsgálatra küldeni, gondolom akkor is voltak szép számmal diabéteszesek, bár az is igaz, tálán gyakrabban születtek közel 5 kg-os babák.)

Ki az orvosod a Sz Imrében? Választasz szülésznőt? Én most dilemmázok, jó lenne csak nem tudom kit (az anyagiak eléggé meghatározók :( )

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!


Csak a saját tapasztalataimat mondom el nektek.Adriennel szinte egyszerre szültünk.Mikor az első babám elvesztése után kiderült hogy magas a cukrom,nekem is mondták hogy keressek fel egy diabetológiát,és mivel a Szent Imre korház volt hozzánk a legközelebb hát oda mentem.Na azt hiszem én oda a lábamat nem teszem be többet.Úgy beszélt velem a doki,mint aki legalábbis leprás nem cukros.Nem mondtak semmit,csak hogy be kellene feküdni beállitani a cukromat hogy újra próbálkozhassunk.Mondtam hogy ha ez az ára megyek.Mikor bementem a korházba,közölték hogy nincs hely menjek haza és adtak gyógyszert,és menjek vissza két hét múlva.Visszamentem,levették a vért majd közölték hogy délután lessz eredmény.Két napon keresztül hivogattam a korházat,és amikor az eredmény után érdeklődtem,letették a telefont.Kétség kivűl aki a diab.ambulancián volt csaj az maximálisan segitett.Őt hivtam végül,hogy hozza el a leletemet,és nem sazeretnék többet oda menni.
Nem akarok senkit elriasztani a szent Imrétől,de nekem ez a véleményem.
Ezután találtam meg a Zsirait,meg az akkori diabetológusát aki azonnal abbahagyatta velem a gyógyszert,és gyógyszer nélkül diétával beállitotta a cukrom.Persze a terhesség 7. hetétől szurtam magam,de ki lehet birni.

Adri te kihez jártál a Sz.Imrébe?Kicsit visszamegyek dolgozni,és jövő ősszel nálunk is jöhet a tesó.Szerinted összeegyeztethető a Zsirai meg a Baranyi?

Mindenkinek további kellemes babavárást kivánok.Az a lényeg hogy ne stresszeljetek a cukor miatt,csak figyeljetek a diétára.Nekem is vannak nagyon jó táblázataim ha kell valakinek.

Kép

Kép
 
 


Kriszti:Attól függ hogy mennyi volt a bana kenyér,meg ahogy Adri is irta hogy kinek mennyi CH van előirva.Álltalában 25,30g CH lehet a reggeli.6g barna kenyér kb.25g CH.

Kép

Kép
 
 


Üdv. Ancsa! :)
Sajnos én úgy látom, hogy nem tudjuk összeegyeztetni a Baranyit és a Zsirait. Én nagyon sajnálom, de úgy gondolom, hogy a Zsirai is. Ő is azt mondja, a Baranyi doktornőnél vas fegyelem volt. Itt kicsit elnézőbbek, ami nem biztos, hogy jó. Főleg annak, aki nem látta, milyen a másik oldal. Nna, mindegy, én a Zsirai mellett döntöttem, mert a MÁV-os dokik nekem nagyon nem jöttek be akkor sem, amikor még a Szabolcsban voltunk! :D Remélem pozitívan tudok majd beszámolni a szülésről és a kórházról márciusban! :D
Nekem a reggelim egyébként 20 g, de a napi CH bevitelem is elég kevés, 150 g. Nem baj, nem látszik rajtam! :D
Én a Szt. Imrében a Tűű doktorhoz jártam. Nem is annyira vele volt bajom, inkább a "sleppjével" (főnővér, asszisztens, stb.). Mondjuk ő sem egyszerű eset...
Vendég
 


Adri:Én is a Tűű doktorhoz "jártam" kétszer voltam nála van egy modora.Na de a körülöttelévők sem az udvariasságról hiresek.Na de mindegy időbe elkerültem onnan a megfelelő helyre.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

en is elegge gaznak tartom hogy nincs egy egyseges megoldas hogy hogyan is ellenorizzek le egy kismama vercukor szintjet!!!
En 26. heten megcsinaltattam a glukozos terheleses vercukrot,fel ora mulva ugy kellett felmosniuk,7.87 lett az ertek,ehgyomri 4.8,erre azt mondta a doki hogy igen,dietazni kene egy kicsit,ez eleg nehezen ment...
Most elkuldott egy ujabb vervetelre ahol vervetel utan ehettem normalisan mint altalaban,aztan levettek a vert,3 honapra visszamenoleg neztek es kozepes erteket mutatott,ami tokeletesnek szamit.
Most vagyok a 30. hetben,tehat egy honapig halalra paraztattak hogy cukros vagyok,ilyen-olyan mellekhatasai lehetnek a gyerekre nezve,most meg kiderult hogy semmi bajom...
No comment...

kriszti1976:en is ugy mentem egyebkent vertvetelre az elsonel hogy elotte valo 1-2 heten sok edesseget fogyasztottam,meg szenidratot,es allitolag igenis befolyasolja az eredmenyt!!!


Tovabbi szep napot mindenkinek :)

Kép



Anita
 


Sziasztok,

en is elegge gaznak tartom hogy nincs egy egyseges megoldas hogy hogyan is ellenorizzek le egy kismama vercukor szintjet!!!
En 26. heten megcsinaltattam a glukozos terheleses vercukrot,fel ora mulva ugy kellett felmosniuk,7.87 lett az ertek,ehgyomri 4.8,erre azt mondta a doki hogy igen,dietazni kene egy kicsit,ez eleg nehezen ment...
Most elkuldott egy ujabb vervetelre ahol vervetel utan ehettem normalisan mint altalaban,aztan levettek a vert,3 honapra visszamenoleg neztek es kozepes erteket mutatott,ami tokeletesnek szamit.
Most vagyok a 30. hetben,tehat egy honapig halalra paraztattak hogy cukros vagyok,ilyen-olyan mellekhatasai lehetnek a gyerekre nezve,most meg kiderult hogy semmi bajom...
No comment...

kriszti1976:en is ugy mentem egyebkent vertvetelre az elsonel hogy elotte valo 1-2 heten sok edesseget fogyasztottam,meg szenidratot,es allitolag igenis befolyasolja az eredmenyt!!!


Tovabbi szep napot mindenkinek :)

Kép



Anita
 


Anita!
Nem hinném, hogy a 7,87 -es érték miatt lettél rosszul. Az éppen csak 0.07-el magasabb, mint ref. tartomány felső határa. Valóban egy enyhe diéta elegendő lenne. Van, aki sajnos nem bírja ennek a glükózos löttynek az ízét (én sem), ezért meg szokták engedni, hogy egy kis citromlével megízesítsd. Nem kellett volna izgulnod, ezt az orvosodnak is kellett volna tudnia.
Vendég
 


Adrienn:Most voltam vérvételen a Honvédba,és azt mondta a Hajni hogy összeegyeztethető a Baranyi meg a Zsirai.A Zsirai melyik nap rendel a terhes cukrosoknak?

Kép

Kép
 
 


áááá, ez tök jó hír!!! Majd rákérdezek a Zsirainál én is! :)
Bár, nem tudom, hogy most már érdemes-e váltanom... Nna, mindegy... Erről lemaradtam... Nekem annak idején a Zsirai mondta, hogy a Péterfybe menjek...
A Zsirai csütörtökön rendel 9-12-ig, a terhesphatológián. Az egész kórházban Ő csinálja ezt, nincs máskor ilyen rendelés.
Vendég
 


Adrienn:Azt mondta a Hajni,hogy ha gondolod szeretettel várnak.Csak ha te is ugy gondolod erélyes kell legyél a Zsirainál.És a Baranyi is azt mondta hogy összeegyeztethető.

Kép

Kép
 
 


Én azt gondolom, hogy ha a babával minden rendben lesz, addig most már maradok itt a Péterfyben. Viszont amennyiben bármi apró gond lesz, ami a babát veszélyeztetheti (több magzatvíz, öregedő lepény, stb.), akkor azonnal lépek. Sajnálom nagyon, hogy ezt eddig nem tudtam. Én voltam a tök, hogy a Baranyiékat nem kérdeztem, csak a Zsirait... Nna, mindegy most már, remélem nem lesz gondom...
Vendég
 


bellaani: ugyanaz mint neked. csak mire megcsináltatták a 3 hónapra visszamenóleges vérvizsgálatot(hb1ac asszem a neve) addigra halálra idegesítettem magam, két hétig alig ettem, és kijött egy 5-ös eredmény.

Ráadásul mivel ez visszamenőleg mutatja ki akkor még nem is diétáztam meg semmi, javában tömtem magamba a cukrot csokit tésztát.Ezek után nem mentem sehova.....


Sziasztok!

Látom már régen jártatok ebben a topikban, de csatlakozhatok?
Nekem a 24+2 naposan derült ki, hogy magas a cukrom...
Az éhgyomri 4,5 lett, a 75gr cukros terhelés után 2 órával azonban 8,3...
Akkor azt mondták a terhesgondozóban, hogy kevesebb szénhidrátot egyek, és mielőbb keressem fel a dokim...
A dokihoz csak holnap megyek, mert a kórházban nem értem el...
Azóta próbálom a netről letöltött 180 gr-mos diétát tartani, és itthoni mérővel mérem a cukrom, de gyakran jön ki elég fura érték...

Szerintetek azt a cukorszintet diétával rendben lehet tartani, vagy inzulinoznom kell majd magam?
Remélem a doki kér majd ismétlést és annak az eredménye valamivel jobb lesz....van erre esély?

Nagyon várom a véleményeket és a tapasztalatokat, sokat segítenének nekem!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: