Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Ikres Anyukák! Meddig dolgozhattatok? Métneki Júlia könyve szerint már a 20-24. héttol célszeru otthon maradni, az orvosom a 27-28. héttol javasolja, de olyat is hallottam, aki szinte végig dolgozott. Ülomunkát végzek, de napi 1,5 órát autózom és néha a munkám is stresszes. A koraszülés és a kis súlyú gyermek veszélyén kívül mik még az ikerterhesség kockázatai? Köszönöm: Cicus
Cicus
 


Sziasztok. Ugy latom, ez kihalt ez a tema - de en nagyon halas lennek egy kis tapasztalatcsereert.

38 eves vagyok, 8 hetes terhes. Van mar 3 gyonyoru gyerkocom, es tegnap tudtam meg, hogy az uj baba nem egy, hanem IKREK!!! Nagyon ketsegbe vagyok esve. Allitolag igy "idosebb" korban gyakrabban csusznak be ikrek.

Amikrol szivesen hallanek Toletek:

1. van meg valaki, akit ilyen nem tul pozitivan ert az a hir, hogy eggyel tobb gyerkoc lesz? tejoeg, oten gyerek, ahhoz mar tehervonat kell, ha szallitani kell oket.....

2. harmat szultem; es volt vagy 6 nogyogyaszom, ezek kozul meg talan a "hires" Herczeg Szabolcsot szerettem a legjobban - de a tobbihez egyikhez sem megyek szivesen vissza. Szeretnek valakit talalni, aki minden rendesen ELMAGYARAZ, a kerdeseimre valaszol rendesen. Raadasul szeretnem, hogy a korhazban, amiben szulni kell, legyen PIC (ugye ikrekkel nem art), es meg esetleg bababaratsagrol is almodozom.... (a MAV mint korhaz szuper volt ketszer, csak az orvosok nem...).

3. nagyon aggodom, hogy 38 evesen amugy sem setagalopp a terhesseg, az elozok is nehezek voltak; a szulesek meg meginkabb - hogy a csudaba csinalok vegig egy ikerterhesseget??? es szulest...???? az orvosom (akihez jobb hijan elmentem) ugyan le"fiatalozott", de hangsulyozta, bizony, nagyok a kockazatok - de nem volt hajlando kifejteni.

nagyon orulnek, ha esetleg ikreket szult "idosebb" mamak megosztanak tapasztalataikat.....

Kosz
zsebibabak leendo mamaja
 


Szia!

Igaz, én még "csak" 32 éves vagyok, de első gyerekeinket várom, akiknél 9 hetesen derült ki, hogy ketten vannak. Neked legalább van már tapasztalatod! Mi most 14 hetesek vagyunk, veszélyeztetett terhesen itthon tengetem napjaimat. Ja, és a picik a Kaáli intézet közreműködésével jöttek létre, a harmadik inszemináció sikerei. Igaz, hogy nagyobb kocsira lesz majd szükségetek, de szerintem nagyon jó lesz az, hogy mindig lesz egy kis élet a családotokban. Pozitív gondolkodás!!!! :lol: A nagyobbak már tudnak segíteni. A pocid gyorsabban nő, talán egy kicsit jobban oda kell figyelned magadra, de a terhesség alatt amúgy szerintem nincs túl nagy különbség. Nem hiszem, hogy túl sokat tudok segíteni, de sokszor az is segít, ha az ember el tudja mondani valakinek a félelmeit.

Minden jót !

 
 

Sziasztok!

Úgy látszik ritkaság számba mennek az ikrek, sajnos elég langyos ez a topik, pedig lenne rá igény - részemről.
35 éves vagyok első kölköket várom. Nálunk természetesen lettek, de a papa családjában van már iker, nem is egy, így mikor elkerekedett a szeme, egyből mondtam, hogy ő tehet róla.
Én dolgozom - ja ma ért véget a 14.hét - de mindenki, védőnő, meg körzeti is nagyon csodálkozott, hogy miért teszem. Hát legfőképp a pénzért, mert ekhós vagyok, vagyis ha elmennék táppénzre, akkor azt a minimálbér után kapnám, ami töredéke a rendes fizetésemnek.
Egyébként én nagyon örültem, mert ha nem így lenne, akkor tuti, hogy csak egy gyerekünk lett volna, meglett koromra való tekintettel. Szerencsére a rosszullétek már ritkulnak, de a két lurkó igencsak sok hormont termel ahhoz, hogy a hányások a 14. hétig kitartsanak.

Puszi minden ikres anyukának, és írjatok!

Kata

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is szívből gratulálok nektek, hogy abban a csodában lehet részetek, hogy két babócát hordtok a szívetek alatt! Nekem most 7 hónaposak az ikreim, Viktória és Dominik. Fantasztikus terhességem volt és annál is szebb, természetes szülésem. Ne aggódjatok, minden rendben lesz veletek is. Nagyon szívesen segítek nektek amiben csak tudok!

Üdv

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Tencsi!
És melyik korházban szültél? És mennyi idôre, és milyen nehezek voltak, és mesélj el mindent légyszi!
Ja, és most hogy bírod? Hogy lehet két gyerkôcöt egyszerre etetni? És egy ágyban alszanak vagy külön külön?
Kérdés van bôven.

Hálás köszönet
Üdv
Kata
 
 


Szia Egok!

Mi Pécsen élünk és itt is születtek a Megyei Kórházban. 36. hétre, természetes úton. Vmi csoda volt a szülés!! Viki 2420 gr és 47 cm, Domcsi pedig 2370 gr és 46 cm volt. Most már mindketten 7 kg fölött vannak. A 32. héten be kellett feküdnöm mert 1 ujjnyira kinyílt a méhszájam, de egyáltalán nem bántam meg, mert nagyon sokat pihentem és biztos, hogy ez is kellett ahhoz, hogy ilyen sokáig bent maradjanak a manók. Aztán jött egy jó kis hideg front, eső, dörgés, villámlás és bizony ők úgy gondolták, hogy kibújnak. Ha érdekel vkit nagyon szívesen megosztom veletek a szüléstörténetemet, bár ide is felraktam a szülés kategóriába.

Köszi a kérdést, jól bírom a manókkal. Most már lehet utánuk mászkálni rendesen. A kisasszony már mászik mint a gép és tegnap egyedül felállt.... a kislegény, meg még szépen kényelmesen elforgolódik, bár már négykézlábon nagyon szépen áll ha úgy akarja. Nagyon sokat játszunk, énekelünk és úgy elszórakoztatják magukat, hogy csak na!

Nagyon szuperül lehet őket egyszerre etetni. Addig volt nehéz amíg ki nem alakult egyfajta rendszer, de ez kb 2 hét alatt összejött. 4,5 hónapos korukig szopiztak, aztán úgy döntöttek, hogy elég volt. Egyszerre szopiztak, nagyon nagy segítség a szopis párna. Tápit mindig kaptak pótlásnak és azt is egyszerre kapják. Most, hogy már 3 étkezést kiváltottunk az etetőszékben evés is nagyon frankón megy. Győzi az ember felváltva adni nekik!!

Mi külön ágyba tettünk őket a születésük óta, hogy ezt szokják meg. Amúgy csak az első éjszaka voltak együtt, de már akkor is olyan mozdulatokat tettek, amivel a másikat is felébresztették, így másnap már külön aludtak.

Nagyon fontos, hogy ikrek mellett ne tervezzen az ember a napi teendők tekintetében. Mindent akkor és úgy csinálok, ahogy éppen az időm engedi és így nagyon frankón haladok mindennel.

Te hány hetes terhes vagy? Hogy érzed magad?

Hirtelen ennyi, de nyugodtan kérdezz, nagyon szívesen segítek!!
Puszi

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Tencsi!
Jó volt olvasni, amiket írtál, egészen megnyugtató. A melóra végülis fel vagyok készülve, legalábbis azt hiszem. :D
Én 15 hetes vagyok éppen, vagyis van még hátra bőven. Az egyik mostani parám az, hogy kb. most vagyok annyi kiló (55) mint mielőtt teherbe estem. Igaz voltam közben 53 is, mert nem nagyon maradt meg bennem az étel. Ráadásul még mindig nem múlt el teljesen a rosszullét. Szóval kicsit félek, hogy kapnak-e elég kosztot az emberek.
Ami még bonyolítja a dolgokat, hogy 2 éve volt egy gerincsérvem, amit megműtöttek. A gerinces dokim szerint nem befolyásolja a szülés menetét (márhogy normális v. császár), csak a kihordásnál kell vigyáznom,meg hogy ússzak. Erről meg annyi félét lehet olvasni, hogy veszélyes vagy sem... Hétfőn van a szülésdokimnál jelenésem, majd jól kifaggatom. Én Biatorbágyon lakom, és a budapesti Szt. Imre kórházat céloztam meg.

Puszi és köszi
Kata
 
 


Szia Kata!

Nagyon örülök, hogy sikerült megnyugtatni egy kicsit. Majd meglátod te is, hogy milyen fantasztikus dolog két manócskával együtt lenni!

Amiatt ne aggódj, hogy a gyerkőcök nem kapnak elég kajcsit. Dehogynem, ha nem fejlődnének megfelelően, akkor már szólt volna emiatt a dokid! Amúgy volt, hogy a 16. héten is hánytam, de nagyon minimális volt szerencsére nálam a rosszullét. Te is hamarosan túl leszel rajta!! :lol:

Az úszás valóban hasznos és a te esetedben biztosan nagy segítséget jelentene a gerincednek, mert bizony a vége felé lesz rajta súly bőven. Én is mentem volna, de akkor volt itt az egyik uszoda bezárva, ahol ingyenes kismami úszás volt utána pedig nagyon vizesedtem és inkább otton pihiztem (már amennyire tőlem tellett). Dolgozol még? Neveken gondolkodtatok már?

Mi most sétáltunk egy jót. 1,5 órát aludtak is a manók! Lassan ebéd!!

Szép napot! Puszi: Reni és a manók

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Reni!

Dolgozom, amíg tudok, utána úgysem fogok egy ideig, de azért be kell vallanom, korántsem teljeses intenzitással. Te meddig dolgoztál? Neveken törtjük a fejünket, de még elég nagy a lehetőségek száma, ugye, hogy még azt sem tudjuk fiú-fiú, fiú-lány vagy lány-lány kombináció csücsül odabenn.
Van Lili, Dóra, Iván, Bálint, Kornél a listán, meg még néhány nevet felvésett a lapra Ákos, a férjem, amik szóba jöhetnek.

Itt gyönyörű idő van ma is, biztos jót fogtok tudni sétálni.
puszi
Kata
 
 


Szió!

Bocsika, de hétvégén és tegnap is egész nap kint voltunk szinte, csak enni jöttünk be. Nagyon élvezik a manók a kintlétet, jókat alszanak és nézelődnek! Vikus arcát szépen meg is fogta a nap!

Nagyon helyes, hogy nem erölteted magad agyon. Neked most sokkal fontosabb dolgod van!! Én a 16. hétig dolgoztam, akkor úgy döntöttem, hogy én nem bírok korán felkelni, meg hasonlók. Szerencsére a táppénzem nagyon jó volt, így szinte alig kaptam kevesebbet, mint a fizum. Te meddig tervezed a munkát? Nézelődtök már babás dolgokat?

Nagyon szép neveket találtatok eddig. Majd írd ám meg ha lehet tudni a nemüket. Nálunk a 18. héten mutatták magukat. Domcsi egyértelműen, Viki kicsit szégyenlősebb volt, de a dokim akkor azt mondta, hogy szerintem kisasszony lesz belőle. Ez a 21. heti 4D-s uh-n be is igazolódott, ott aztán megmutatott mindent a kiscsaj. Óriási élmény volt ez az uh is, ugyanúgy ahogy az összes többi. Olyan jókat "búnyóztak" odabent!!

Na most megyek is, mert lassan felszárad a konyha, megcsinálom a manók ebédjét és tízórai után irány a levegő! Próbáltam feltenni képet rólunk, de túl nagyok és én nem tudom lekicsinyíteni. Majd megkérdezem páromat hogy kell ezt csinálni. Vagy ha adsz priviben egy emil címet, szívesen küldök oda. Már ha érdekel persze!!! :lol:

Szép napot!! Puszi Vikica&Dominó+Reni

Kép
Kép
Kép
 
 


kedves Ikreket varo kismamak!
Most leptem be Edinanak hivnak 34 eves vagyok es egypeteju iker kisfiuk rugdosnak a hasamban. :)
penteken jan 12 az UH kiderult, hogy mehszaj zarodas megrovidult 4cm rol 2.4 re. Van valakinek hasonlo tapasztalata? A dokino azt mondta hadjam abba az uszast es a terhes yogat, es pihenyek de nem kotott agyhoz, de a hugom aki nover szigoru agypihenesre utasitana szive szerint. Szeretnem a velemenyeteket hallani errol.
 
 


Szia Edina!

Üdv az ikeresek között. Hány hetes terhes vagy?
Szerencsére nekem minden rendben volt a legutóbbi (2 héttel ezelőtti) vizsgálaton, így nem tudok tanácsot adni.
Nekem meg van az Ikrek könyve II. kiadás, Métneki Júlia könyve.
Abban marhára ráijesztenek az emberre, hogy fogja vissza magát, ha ikrei vannak, meg szinte minden terhes könyv azt írja, hogy hű milyen jó a terhestorna, ellenjavallat: ha ikreket vár. Így legyen okos az ember.
A pihenés a te esetedben biztosan nem árt, vigyázzál magadra nagyon.

Szerintetek nem kevés, hogy havonta egyszer rendel be a doki? Én kb. 1 hétig bírom nyugalomban, utána három hetet végigparázok, hogy akkor most mehetek úszni, vagy sem, meg hogy meg van-e még tutira mindkettő, meg ilyenek.

Egyelőre még dolgozok, végülis jól érzem benn a munkahelyen magam, csak néha jól jönne egy ágy:D, de legalább nem csak a terhességre gondolok. Szerencsére itthonról is tudok dolgozni, ezért már csak 3-szor megyek be a városba egy héten, ez még nem viseli meg a munkatársaimat.

Még nem tudjuk, hogy milyen arányban várhatók férfiak vagy nők, majd február 7-én megyek az Istenhegyi útra. Szerintem ott - ha valamelyik nem játszik bújócskát - biztos kiderül, mert nagyon alaposak voltak legutóbb is.

puszi, és írjatok!
Kata

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátok találtam!

Nekünk spontán sikerült a törpéket összehozni, ráadásul úgy, hogy egyenlőre nem is akartunk babát, azt terveztük, hogy ősszel visszamegyek dolgozni, aztán majd meglátjuk. Voltam orvosnál is (nov. elején) felírattam az antibaby tablettát.

Úgyhogy ezt először mindkettőnknek fel kellett dolgozni, de most már örülünk, vagyis remélem, hogy örülünk... Mikor először voltam orvosnál 7 hetes voltam, de mondtam a dokinak, hogy olyan érzésem van, mintha már 3 hónapos lennék, mivel nagyon feszült a hasam és a melleim. Belső ultrahangot csinált, s egyszercsak szól:
"Nézzen csak ide anyuka, látja ezt, két kis csemete, két kis szívhang." - Azt hittem lefordulok a vizsgáló asztalról!!!

Nálunk a családban az anyai nagymamának volt ikertestvére, igaz ők egypetéjű ikrek voltak, a mi babáink nem azok, így akár az is előfordulhat, hogy egy kisfiú és egy kislány érkezik hozzánk egyszerre, de az igazság az, hogy nekem mindegy csak egészségesek legyenek, és ne kelljen a végéig kórházba menni.

Múlt héten voltam újra ultrahangon:
12 hét + 2 nap
CRL méret: 66 és 68 mm
Nuchalis réteg: 1,2 és 1,4 mm

Jól fejlődnek, a picurok!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én is ikres kismama vagyok, holnap már a 33. hetet töltjük a kölkökkel. Amikor megtudtam, akkor persze én is majdnem elájultam, és egy kerek napig bőgtem, aztán persze megnyugodtam. Az öcsémék ikrek, úgyhogy elméletben nem kellett volna, hogy nagy meglepetés érjen, de első gyereknél spontán dolognál ki a csuda számít rá?!Egyébként 29 éves vagyok, lehet hogy már a korom is közrejátszott.
Én a huszadik héttől nem dolgozom, előtte még minden áron akartam, egyrészt a pénz miatt, másrészt mert attól féltem, hogy unatkozni fogok itthon. Hát nagyot tévedtem! Csak amikor először nem kellett mennem, akkor jöttem rá, hogy nem is hiányzik, egyszerűen minden idegesített, illetve minden olyan dolgon felkaptam a vizet, amin korábban soha. Itthon nyugalom van, kialakítottam magamnak napirendet és persze mostmár minden sokkal lassabban is megy és napközben sokszor le kell feküdni, mert kifáradok. Sokkal többet tudok a pocaklakókkal foglalkozni, és természetesen több idő volt mindennek utánanézni, mert tényleg nem túl sok információ van az ikrekről, az ikres kismamákról. Szóval aki hezitál, annak csak azt tudom javasolni, hogy minél többet maradjon otthon, pihenjen, szerintem utána erre úgyse nagyon lesz lehetőség, és nagyon jó. Nekem se túl sok a táppénzem (tanár vagyok), meg tele vagyunk hitelekkel, de ez egy annyira különleges dolog, hogy nem biztos, hogy megéri az idegrendszert és a saját valamint a gyerekek egészségét kockáztatni.
Ma megyek dokihoz, és kiderül, hogy be kell-e feküdni vagy sem. Ez most egy kicsit izgi...
Üdv!
Évi

vica
 


szuper! gyarapodik a topik.
Hát én még szeretnék minimum egy hónapot, de inkább kettőt dolgozni. Bár biztos, hogy egy tanárnak sokkal húzósabb, ott aztán nem lehet bármikor lazítani. Velem meg rendesek a kollégák.

Hétfőn tutira már éreztem a nagy rugdosódást, de most nyugalom van.
Ma voltunk védőnőnél, ahol legalább a szívhangokat meg lehetett hallgatni. Jó volt:o)
Ti milyen gyakran jártok a nőgyógyászhoz?

Puszi mindenkinek:
Kata

Kép
 
 


Szia Kata!

Eddig én kétszer voltam orvosnál 7 hetesen és 12 hetesen, legközelebb 16 hetesen kell mennem. Már alig várom...

Szerintetek mikor lehet látni legelőször azt hogy milyen neműek, Gergőnél nem voltunk kíváncsiak, de most reménykedünk, hogy a két picurból az egyik kis csaj lesz!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nekem a 12. héttől kezdve minden hónapban kellett mennem nőgyógyászhoz, és minden alkalommal ellenőrizte a méhszájat is, az ikrek miatt. Tegnap voltunk, minden rendben volt, és azt mondta, két hét múlva kell legközelebb menni, de akkor már valószínűleg kórházi beutalót is kapok.
A kolléganőm egy gyereket vár, és kb. 16 hetesen volt 4D-s ultrahangon, és neki már akkor meg tudta mondani, hogy fiú. De nálunk a húsz hetesen csak az egyik mutatta meg magát, kislány volt. Csak a 29 hetesen derült ki, hogy mind a kettő csajszi. Én örülök neki, mert így még van esélye a dolognak, hogy még egyszer nekivágunk. Én nagyon élvezem a pocakosságot! Kicsit lehangoló, amikor a két gyerekre mindenkinek ez a reakciója "Akkor egy füstalatt elintézitek".
Én a bizsergések után (azt kb. 15-16 hetesen éreztem), 18-19 hetesen érzztem az első konkrét rugást!
Hali
Évi

vica
 


Sziasztok!

Tegnap este olyan furcsa volt a pocakom, mintha éreztem volna a babócáimat, szerintetek előfordulhat???

Vagy csak szeretném őket már érezni???

Ti mikor éreztétek őket először???

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukkantás, mert késő van.
Nekem ez még csak az első terhességem, és hát nem nagyon vagyok biztos a dolgomban, szerintem már a 16. héten éreztem, hogy mocorognak. Viszont múlt hét hétfőn irtó fáradtan értem haza a munkából, és leheveredtem, és akkor konkrétan rugdostak két oldalról kifelé majd egy órán keresztül. Azóta ismét csak egész rövid ideig egy-egy mocorhást érzek, lehet, hogy befelé fordultak?

Nekem már óriási a hasam így a 18. hét végén. Ti hogy vagytok ezzel?

Üdv, és jó pihenést mindenkinek!

Kata

Kép
 
 


Sziasztok!

Már nekem is nagyon látszik a pocakom, igaz szerencsére még súlyra nem változott semmi.
Az elején sokszor voltam rosszul csak gyümölcsöt kefírt, és leveseket tudtam enne így 2 kg-t fogytam, már egy visszajött, de szerintem csak pocakra.
Szerdán voltunk a Gergőmmel babaklubban és ott már megjegyezték az anyukák, hogy már látszik a pocak!!!

Lehet, hogy szülni majd úgy gurulunk be a kórházba :lol: ??? :oops:

Kép
Kép
 
 


A rokkantkocsi beszerzésén már én is gondolkodtam :D

Kép
 
 


A rokonságom azzal vigasztal, hogy lehet, hogy jó pár kilót fel fogok szedni, de tuti, hogy pár hónap alatt le is fog menni, 3 gyerkőc mellett...

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szerintetek, ikerterhesség esetén a dokinak szüléskor dupla pénz járna???

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kiderült, skacok mind a ketten. Férfiuralom lesz nálunk. Sőt a doki azt mondta, hogy egyáltalán nem lehetetlen, hogy egypetéjűek. Nagyon vékony köztük valami hártya.
Különben minden rendben volt az UH-n, kezek, lábak, lábujjak, szivecske, gyomor, vese, meg ami kell.

Times: Hát ezen már én is gondolkodtam, de szerintem nem. Lehet, hogy egy kicsivel több pénzt ad az ember, szerencsére a vizsgálatok nem kerülnek dupla annyiba, pedig az UH-s doki is duplán dolgozott, mert mindkét kölköt alaposan végignézte. Én úgy gondolom, hogy ha mondjuk 80 a tarifa, akkor két gyerek után talán 120? Én már gyűjtök rá:o) Minden papír 200 Ft-ost, amit visszakapok a boltban, elrakok egy dobozba. Már 280 db-nál járok:o))))


Szóval nagy most nálunk a boldogság, igaz eddig csak lányneveken gondolkodtunk.

Puszi mindenkinek
Kata

Kép
 
 


Gratula, két kukacos!!!!!!!!!!!!!

Szerintem nálunk is biztos ez lesz a helyzet...

De nem baj csak egészségesek legyenek!!!

De már én is nagyon kivi vagyok, de még 4 hetet várnom kell, NEM BÍROM KI!!! :oops: :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj de jó, hogy már ennyien vagytok! Ez szupi! Mindenkinek szívből gratulálok!

Bocsánat, hogy eddig nem tudtam jönni, de nem sok szabad percem van, hála a két manónak!! Nagyon sokat kell velük játszani, élvezik az rettenetesen az ilyen együttléteket, amíg meg alszanak (ez napközben már nagyon kevés) vagy nyugisan elvannak, akkor irány a háztartás!!

Én kéthetente jártam dokihoz, mindig volt uh és méhszáj vizsgálat. A 18. héten már mi is tudtuk a nemek leosztását!

Egok gratula a két kiskukishoz! Mindenképpen küldök ma képeket!!!!Az Ikrek könyvét én is olvastam, de ne ijedj meg semmitől amit ott olvastál!!! Amúgy hasznos könyv! Nevek vannak már?

Én a 16. hétig dolgoztam. Nagyon jó volt otthon lenni, mindennel szépen elkészültem mire megérkeztek a gyerekek. Sejtettem, hogy úgy is be kell feküdnöm, legalább nem izgultam amiatt, hogy mi nincs még meg. Bár sokmindent apa vett meg a szülés után. Mellszívó, sterilizáló.... de nagyon képben volt és ezt így is beszéltük meg!

Olyan izgalmas időszakban vagytok. Most fogjátok igazán érezni a manócskákat, annyira szuper, ahogy odaúsznak a kezetekhez és majd a hangotokra is reagálnak majd!

Na most mennem kell, mert a kisasszony bemászott a szekrénybe és lekoccant a buksija.... szegényem feje tele van mindehol ilyen olyan foltokkal! Igyekszem sűrűbben jönni!


Puszi nektek és jó pocakosodást!!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tencsi! Köszi a képeket, nagyon helyesek vagytok. Az újszülöttesek is nagyon drágák, de azóta már szépen cseperednek, te meg szépen karcsúsodsz.
Ez a dolgozás dologgal nem tudom mi legyen. Persze az, amit a doki mond, de még legalább 1 hónapot kéne dolgoznom, jó lenne március végéig. Igaz, hetente csak 3 nap megyek, mert a többit itthonról is tudom. Egyébként meg nem hiszem, hogy annyira rosszat tenne, tegnap szombat lévén egész nap itthon voltam, és reggeltől estig folyamatosan tevékenykedtem. A főzés-mosás mellé egy kis takarítás, miközben apa alakította át a konyhát (lesz mosogatógépem hurrá!), pakoltam át a szekrényeket, szerintem ha kétszer ültem le, akkor is csak enni. Vagyis itthon sem vagyok biztonságban, ha nem kötöznek le, ez már látszik. Estére szépen bedagadtak a lábaim. Nem korai ez még? Van már olyan cipőm, amit nem tudok felvenni, köztük persze az a normális csizmám (ami egyébként rendkívül kényelmes) amiben dokihoz szoktam járni. Most mehetek sportcipőben.

Eddig szintem kizárólag csajneveken gondolkodtunk, most jól át kell állítani az agyat. Összeírtam már egy 20-as listát, most az apján a sor, hogy ő is elkészítse, aztán jöhet a családitanács.:o))

Ja, ma átléptem a bűvös 60 kilót.

Puszi mindenkinek, és éljen a langymeleg sétáltatós február!

Kép
 
 


Sziasztok megint!
Jól eltüntem, de én közben megszültem, illetve kikapkodták belőlem a gyerekeket Szegeden. Én most itthon vagyok egy pár nap lábadozásra, aztán megyek vissza. Sajna a lányokhoz eddig még csak hozzá sem érhettem, viszont már háromszor láttam őket. Nagyon szépek. 33 hetet töltöttük ugye, és elrepedt a magzatburka az egyiknek. Valószínűleg streptococcus baci miatt, amit az egyik lány meg is kapott. Úgyhogy nagyon vigyázzatok, hova ültök le! Én itthon voltam és csak néha voltam máshol, és mégis sikerült.
De szerencsére a gyerekek mostanra rendben vannak. A születési súlyuk 1820 és 2050g volt. 1700ig fogytak, mostmár, ha lassan is, de gyarapszanak. Nem hiszem, hogy sokszor jelentkezem az elkövetkezendő időben, mert remélem nemsokára megyek vissza hozzájuk.
Sziasztok!
Évi

vica
 


Sziasztok!

Évi szívből gratulálok kislányaid születéséhez. Természetesen érthető ha nem tudsz jönni hozzánk egy jó darabig. Nagyon sok boldogságot kívánok nektek. Meglátod milyen hamar együtt lehettek majd otthon.

Egok nagyon örülök, hogy tetszettek a képek! Majd küldök egy webcímet ahova nagyon sok képet tettünk fel, ha gondolod körülnézhetsz majd ott is. Én 18 kilót híztam a terhesség alatt. 74-el mentem szülni. Szinte csak a gyerekek voltak rajtam súly és az a rengeteg víz ami sajna már elég hamar megjelent nálam is. Sajna Egok, nem korai a vizesedés ez benne van. Úgyhogy neked mégtöbbet kell pihizned, felpakolt lábakkal, kevés fűszeres kaja és próbálj olyan ásványvizet inni aminek nagyon alacsony a nátrium tartalma. Ismerős a helyzet, mert amikor én is otthon voltam, mindig csináltam vmit, nem bírtam megülni a hátsómon, valszeg ezért is nyílt ki a méhszájam, úgyhogy azért csak csínján a nagy pakolászásokkal!!

Tegnap volt Pécsen bababörze, vettünk tök jó kis holmikat, mert minden olyan hamar kinőnek a manók, hogy csak na. De ez így van jól. Jöttek ők is velünk kenguruban, nagyon élvezték az egészet, mert egy tök jót aludtak!!!

Na megyek is, mert mindjárt ebédelünk. Puszi Mindenkinek

Kép
Kép
Kép
 
 


Ma marha jól éreztem magam. Lehet, azért, mert ma voltam dokinőnél. A fogorvosnál se fáj soha a fogam:o). A vérnyomásom szép alacsony még mindig, méhszáj zárva, meg még mondott varázsszavakat, ami mind jó volt. Egy hónap múlva kell csak visszamennem. Addig dolgozgathatok. Sőt azt is megengedte, hogy úszkáljak. Az ilyen bálnafélék - mint én - ott vannak elemükben. Kíváncsi vagyok, hogy meg tudok-e állni 18 kg-nál. 55-ről kezdtem, utána visszafogyás 53-ra, most pedig már ütöm a 60-at. Elvileg most jön a hirtelen gömbölyödés. Nem mintha nem lenne akkora a hasam már most, mint aki holnap fog szülni.

Évi! Gratulálok a kislányokhoz, és várunk vissza egy hosszú-hosszú beszálmolóra.

Kata

Kép
 
 


Sziasztok!

Évi gratula a csajokhoz, remélem ha legközelebb jössz, sokat mesélsz majd nekünk! Addig is küldünk sok energiát, hogy bírd, de biztos nem sokára együtt lehettek otthon!!!!

Tegnap voltam AFP vérvételen, nektek milyen lett az eredmény? Kellett menntek további vizsgálatokra? Azt mondták kb. 2 hét múlva lesz eredmény!!!! Ha minden ok akkor a védőnő kapja, ha vmi nincs rendben, akkor lakcímre küldik!!!

Kata olyan jó neked, én már alig várom, hogy jövőhét szerda legyen, akkor megyek orvoshoz... Már szinte számolom az órákat mennyi van még hátra addig...

Nálam még nem indult be a súly gyarapodás, de bizti nem fog elkerülni, az elején 2 kg fogytam és abból eddig egy jött vissza. De sajnos én amúgy is súlytöbblettel indultam...

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Times valszeg eleve magasabb lesz az AFP értéked az iker terhesség miatt. Ettől ne ijedj meg. Elméletileg mész mégegyszer vérvételre és akkor más értékekhez fognak viszonyítani és lesz egy plusz genetikai uh is. Nálunk így volt. Szerencsére én már másnap tudtam az eredményt és nagyon hamar lezajlott ez az egész mizéria. Persze egy cseppet sem bántam, hogy újra láthatom az én kis manóimat!!! Úgy vártam az uh-t, hogy csak na.

Csak gömbölyödjetek lányok, úgyis pikk-pakk lemegy rólatok minden, főleg ha a gyerkőcök már beindulnak és másznak......

Ma megyünk délután Vikicával kontrollra a sebészetre, mert van az arcán egy haemangioma és rápillant a doki. Szerencsére nem okoz semmi problémát és ki is fogja nőni!!!! Talán Domcsinál hamarosan kibújik az első fogacska, mert iszonyat mennyiségű nyálacskát termel és mindenre szó szerint harap.....

Nézegettek már babakocsikat, ágyakat ilyesmiket?
Na mentem reggelizni.

Puszi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tencsi: igen nézegettem, nem is tudom, hogy gyűjtjük össze a rávalót!!!!???
Köszi az afp-s választ, sajnos nálunk nem dolgoznak ilyen gyorsan, még semmi hír, igaz még csak 3 napja...

Kata
Ti hogy vagytok???

Nálam még mindig tart a fáradtság, álmosság +
Én nem szoktam panaszkodni, de azt hiszem van egy kis gondom, éreztetek már fájdalmat ott lent, a szeméremcsontnál, mikor sokáig állok, (vasalás, mosogatás, főzés) akkor egy kis időután fáj, olyan mintha belülről feszítené vmi, volt vmelyikőtöknek ilyen, vagy tudjátok mi lehet ez? Remélem ez nem okoz gondot a jövőben, majd szerdán megyek dokihoz, de ha vmelyikőtök hallott erről vmit, kérlek szépen írjátok meg......

Köszi!!!

Kép
Kép
 
 


Képzeljétek már érzem a babót, vagy babókat, de már egy hete, minden este, mikor már a pihizés megy megsimogatom a pocóm, odataszem a kezeimet, és a jobb oldalamon az egyik picur odabújik, olyan jó érzés.... Ez tuti, hogy nem bélmozgás, nem hiszem hogy minden este a simogatásra indulna be :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!

Vagy lehet, hogy mind a kettő egy oldalon van??? Egyenlőre :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Kicsit elmaradtam, de vagy két hete tudok tiszta erôbedobással dolgozni. Kihasználom a lendületet.

Times: Ez a fárdság nekem a 17-18. hétig kitartott, azért mostanában is van, hogy 2-3 között délután ledőlök, ha netán itthon vagyok. Ráadásul a 16. héten még bőven hánytam is :D
Az AFP eredményt nem is te kapod meg, hanem vagy a védőnő, vagy a doki. Én egyébként is voltam a 18. héten genetikai UH-n az eredménytől függetlenül. (ott mondták, hogy skacok).
Hát szokott fájni ez meg az. Nekem pl. van olyan, ha kicsit lendületesebben szállok ki a kocsiból (értsd normálisan), akkor pont olyan hasító éles fájdalmat érzek, mint mikor futás közben beszorul a levegő, csak a hasam alatt érzem alul, jobb vagy bal oldalon. Azt mondták, hogy ezek a nyúló szallagok. Olyan is volt, hogy furcsa alhasi fájdalmaim voltak, és tényleg már ott tartottam, hogy nincs mese telefonálok, úgy beparáztam, pedig csak kakilnom kellett egyet
:D . De egyáltalán nem az az érzés volt, mint régen. Azt hiszem, fogalmam sincs, hogy éppen hol vannak a belső szerveim.

Tencsi!
Köszönöm szépen a képeket, nem tudom, hogy megkaptad-e a levelemet. Némelyik kép olyan szép, hogy kicsordult a könnyem. Tisztára lökött vagyok, ezt se gondoltam volna eddig magamról. Hogy van a kislányod?

Még nem vettünk semmit, bár van egy szegedi barátnőmnek egy rokona, akiknek szintén ikreik vannak, most 3 évesek, és tőlük lehet veszünk 1-2 dolgot, így talán nem lesz olyan drága. Szerintetek gáz, hogy még nincs semmink?

Jajj, a legnagyobb hírt majd elfelejtettem. A férjem unokatestvére ma felhívott: Terhes, és ikreket vár. Szép család...

Puszi mindenkinek!
Kata

Kép
 
 


Sziasztok!

Egok nagyon szívesen a képeket, örülök ha tetszettek. Majd meglátod, hogy a te manóid is hányszor fognak könnyeket csalni a szemedbe a boldogságtól. :D Sajnos nem kaptam levelet tőled.... :cry: Köszönöm kérdésed, Vikica szerencsére teljesen rendben van, legközelebb majd csak októberben kell mennünk kontrollra, remélem addigra szépen eltűnik a puklija. Tényleg hihetetlen családotok van!! :wink: Majd jól ellátod a rokont tanácsokkal!! Egyáltalán nem gáz, hogy még nem vettetek semmi. Tavaly ilyenkor nekünk is még csak két hordozónk volt, aztán szépen lassan jött a többi dolog is. Szupi ha tudtunk ismerőstől venni egy két dolgot. Lasssan mi is aladogatunk mindenfélét, amiket már kinőttünk. Most jönnek a hordozók, amint megérkeznek amiket rendelni szeretnénk.... Tök jó, mert a szomszéd házban most 8 hetesek az ikrek és valószínűleg tudunk nekik is eladni dolgokat.

Times, ezek már biztosan a babók. Én a 17. héttől éreztem őket és ugyanúgy reagáltak az érintésre. Olyan fantasztikus érzés ahogy belesímulnak a kezedbe. Ez később meg még fokozódik. Az lesz igazán mókás amikor majd a szó szoros értelmében hullámzik majd a pocitok!!!!! Bizony a szalagok nyúlnak ahogy Egok is írta... nem kell megijedni tőle. Ha majd közeleg a szülés ideje akkor is jobban érezheted majd azt a nyomást a szeméremcsontnál. Barátnőmnek is volt ilyenje, teljesen normális.

Szép napot nektek, megyek tízórait csinálni! Puszi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok! :)
Csatlakozhatom hozzátok?
Most várom az első két babám. :) Jó lenne hasonló kismamikkal ismerkedni!!

Köszönöm!!

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Köszi a bíztató sorokat, nagyon jó, hogy az ember itt mindent kibeszélhet....
És a héten végre újra megyek dokihoz (szerdán), ez a 4 hét olyan lassan telik el....

Szia Kiscsillag!
Gratula a két kis babócához!!!
Írj magatokról, és kérdezz nyugodtan, igaz, hogy kevesen vagyunk, de kibeszélünk mindent....

Kép
Kép
 
 


Ja és a várárlás, még mi sem vettünk semmit, de nekünk a Gergőről vannak dolgok, igaz a babakocsit eladhatjuk, de van egy hordozónk, egy etetőszékünk, egy kiságyunk, pelenkázónk....
A fele kb. megvan!!!

De majd vásárolni, akkor szeretnék, ha már túl leszünk a felén....

Kép
Kép
 
 


Kép

Ma a dokinál minden ok volt, uh-ot nem csinált már a 19. héten úgyis kell csinálnia genetikai uh-ot (március 14). Szóval így most csak kézi vizsg. volt, a szeméremcsonti fájdalomra azt mondta, hogy az a babáktól van, feszítik, olyankor próbáljak meg lepihenni.

Szóval minden ok, még 21 nap és láthatom a törpéimet....

Kép
Kép
 
 


Örülök, hogy minden rendben!! :) Neked is gratula a törpicsekekhez. :) Na és persze Gergőhöz!! :) Én március 6-án megyek a nőgyögyihoz. Akkor remélem láthatom őket megint!!! Már nagyon szeretném Őket megkukkantani ismét!! :) Kíváncsi vagyok mennyit nőttek.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kiscsillag
Akkor te már nem sokára láthatod őket, már én is alig várom, már olyan rég volt uh, igaz, ha megkérném a dokit csinálna minden alkalommal, de ha úgy gondolja, hogy minden ok, akkor nem kérem.
Nekem a 7. héten majd a 12. héten volt uh. és legközelebb majd a 19. héten (március 14-én) lesz.

Kata
Mizu veled, igen eltűntél???

Tencsi
Te meg biztos babázol, olyan irigy vagyok....

Vica
Te is igen régen jelentkeztél, a picurok hogy vannak???

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi Times, hogy hiányolsz. Bizony babázok, van esemény bőven. Domcsi is elkezdett mászni, így aztán beindult az élet maximálisan. Egyelőre még egyfelé mennek mindketten.... :wink:
Nagyon örülök, hogy minden rendben veled és a kismanókkal is. Mindjárt itt az uh és gyönyörködhetsz bennük.

Kiscsillag én még nem is köszöntöttelek. Üdv köztünk és szívből gratula a kis pocaklakókhoz.

Kata hogy vagy? Ugye csak sokat pihizel és ezért nem tudsz jönni?

Elhiszem, hogy alig várjátok, hogy újra lássátok a manókat. Majd meglátjátok, hogy miket tudnak művelni. Állandóan egymást matatják, rugdossák, "simogatják" és ez hogy megmarad a születés után is. Fantasztikus dolog az ikerség.

Jaj lányok, már annyiszor akartam írni, amit mindenképpen szerezzetek be az egy szoptatóspárna. Nekem akkora segítség volt, hogy csak na. Terhesség alatt is és az szopiztatás alatt is. A mai napig imádják a gyerkőcök. Szuper találmány. www.szopiparna.hu én innen rendeltem.

Na megyek is sok puszi nektek és jó hétvégét!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Már rég meg akartam kérdezni, remélem nem baj. Nektek egypetéjűek az ikrek??? A mi kis pocaklakóink kétpetéjű ikrek.

Kép
Kép
 
 


Times az enyémek kétpetéjűek, mert különböző neműek. Kiváncsi vagyok, nálad kik lapulnak odabent! :D

Kép
Kép
Kép
 
 


times , tencsi :) A mieink is kétpetéjűek. :) Két kis petezsákunk van. :) Nagyon várjuk, hogy megtudjuk a nemüket!! :)
times Te is veszélyeztetett vagy amúgy??

Kellemes hétvégét!! :)

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Itt vagyok, meg vagyok, csak egy kicsit elutaztam:o) Igaz, munka volt az is, de azért jó volt, mert Jerezben voltam 3 napot, Dél-Spanyolországban.
Persze voltam előtt a dokinőnél, aki igazolást is írt, hogy utazhatok, mert minden rendben. Bár így 21 hetesen pont akkora hasam van, mint a barátnőmnek, aki egy gyereket vár és már 38 hetes!!!! Tökre élveztem a repülőn, végig kényeztettek a légikisasszonyok, bár amúgy is bizniszen utaztunk.
Times, most már tudom, mire gondolsz a szeméremcsonti fájdalommal. Én ma reggel ébredtem úgy, mintha egész éjszaka szexeltem volna, még kérdeztem is a férjemet, hogy vallja be, ha valamit csinált velem.
Kiscsillag! Üdvözlünk a csapatban.

A 18 hetes UH-n azt mondták, hogy van esély arra is, hogy egypetéjűek a srácok, mert csak egy nagyon vékony hártya választja el őket, de az is lehet, hogy kétpetéjűek.

A haskerületem immár 92 cm, súlyom 61 kg. A buli igen gyakori odabenn, bár én ezt az odaúszós dolgot nem érzem. A legvicesebb, hogy ha éppen megy a ramazuli, és szólok az uramnak hogy fogja csak meg a hasam, azonnal abbahagyják.

Puszi mindenkinek, és jó hétvégét.

Kata
Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam! :D

Én 8 hetes terhes vagyok, valószínűleg kétpetéjűek a babócák. Van már egy 10 hónapos kislányunk, Kinga. Ez a várandósság nem volt betervezve, le is hidaltam, amikor megtudtam, hogy ráadásul ikrek...Kétségbeestem.
Most már kezdek hozzászokni a gondolathoz, hogy másfél év alatt nagycsaládosokká lépünk elő...

A mostani időszak nagyon pocsék. Állandóan hányingerem van, naponta 2-3x hányok átlagban, enni sem tudok. Most 5 kg mínuszban vagyok...
Volt malamelyikőtöknek ilyen pocsék gyomra? Tudtok valamit ajánlani? Mert már elkezdtem félteni a manókat...

Maminti

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Hu de jo pont egy ilyen topikot kerestem, ugy nez ki mi is ikreket varunk bar en azert meg felek hogy nem-e szivodik fol az egyik baba sajnos sok ilyet hallani. A legutobbi uh-on mindket babanak dobogott a szive es csak fel mm. volt koztuk a kulonbseg. Bizony mi is lehidaltunk a hir hallatan mivel van egy 2,5 eves kisfiunk de mar nagyon orulunk es remenykedunk hogy mindket baba megmarad.
Nekem is hanyingerem van a melleim is kezdenek noni es bar meg csak 7 hetesek vagyunk a hasam olyan mint egy gyerekkel negy honaposan. Nem baj ha csatlakozom? Vagyis megprobalom mert a kisfiam nem nagyon szereti ha itt ulok a gep elott. Szerintetek mennyi az esely hogy felszivodik az egyik baba? Buta kerdes de en nagyon aggodom!

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: