Új privát üzeneted érkezett!

szia
én most novemberbe leszek 29..vicces mert mindig azt mondtam hogy 30 éves korom előtt szeretnék szülni egy babát, de azt nem gondoltam hogy 3 gyerekes anyuka leszek addigra:) minden baba előtt meg voltam győződve hogy sokat kell rájuk várni, baló az első hónapban összejött az ikrek is, csak előttük egy babánkat elvesztettük novemberbe...utána hezitáltam akarok-e másik babát de április elején eldöntöttem hogy akarok tesót és április végén már teszteltem:D pedig azt hittem a másodikkal sokat kell tuti várni hát kezdjük időbe:))

és te mennyi idős vagy? és főleg hogy bírod idegekkel? ettől tartok csak hogy baló is totál kiakaszt néha mi lesz akkor három gyerekkel? hogy oldod meg hogy ne rongyolódjanak le az idegeid? vagy beveszed a lesz.rom tablettát?

KépKép

KépKép
 
 


szia, hát én már sajnos több vagyok, februárban töltöttem a 37-et, de nem érzem ,szóval még jól vagyok, :) csak sajnos soknak hangzik a 37. :evil: az elsőt 18és fél évesen szültem, aztán 19 és fél, 23, 25 és 33 évesen. így elszálltak az évek, hát ezt nagyon sokan kérdezik ezt az idegi dolgot, van ,hogy alig bírom már, főleg azt nem bírom,ha veszekedés van, az ikrek soha nem veszekednek,ennek örülök, de a többi annál inkább, a kicsi most,hogy már elmúlt 4 éves ,ő is elég harcias,főleg,hogy eléggé ellett kényeztetve. :roll: amúgy szerintem azért bírják elég jól az idegeim,mert túl nyugodt természetű vagyok. 8) de Alex ,/a legkisebb / mostanában sokat játszik az idegeimmel. :evil: a férjem is novemberi, /skorpió/ nagyon össze illünk. :) te nov. hányadikai vagy?? amúgy ne izgulj, 3 gyerekkel még könnyű boldogulni, 5-6 al már komolyabb.....hát ha egyszer utolérsz,megtudod. :) egyébként én mindig azt mondtam,hogy 30 éves kor után nem szülnék, szóval Alexot 33 évesen még is bevállaltuk, izgultam is,hogy ilyen "öregen" !! de aztán nem bántam meg!!de utána meg azt mondtam,hogy 35 után tuti nem szülnék,de az igaz is! :) a szomszéd asszonyom betöltötte jan-ba a 30-at,és még nincs gyerek, de remélik hamarosan lesz,mert ő is min. 3-at szeretne.privibe megírod,hogy hányadik kerületben laksz? tudod már mi lesz a kicsik neve??

 
 


November 13 péntek volt akkor:) mondjuk az is igaz hogy 32. hétre születtem, de a lényeg hogy mégis akkor bújtam ki:)

én meg úgy gondolom ezt az idegileg bírni hogy nem sok választásod van:) ha már ott vannak boldogulni kell velük akárhogy is...zaciba be nem adhatod ugyebár:) meg nem is tenném, bár én nem voltam az a szerelem első látásra típus...nem potyogott a könnyem és nem éreztem azonnal magam anyának még csak fénysugár se vonta körül szent találkozásunk:D szóval jó sok idő kellet hogy elfogadjam anya vagyok, még egy évre rá is rácsodálkoztam néha hogy jééé ő az én gyerekem:)) az anyai érzés és a kötödés lassan alakult ki de most már feltétel nélkül imádom, még akkor is mikor totál kiakaszt:D

nevek háááááát én tudnám mit adnék neki de apa ehhez képes nagyon durva:( Balónál is vért izzadtunk hogy döntsünk... apa indul a Sándor, Pál felől és meg a Zétény Donát...apa minél hétköznapibb én minél egyedibb nevet szeretnék, Balónál 7 hónapot öltük egymást....most el se mertük kezdeni:D csak én nézegettem...eldöntöttem hogy csak akkor fogunk bele ha tuti a neme így nem kell dönteni két fiú két lány és ha vegyek akkor hogy ezek közül mik az elsőbbek nevek közül....ennyit eldönteni már vérre menne:) de már csak 4 nap és megyünk a 18. eti genetikára amit 4d-s babamoziba csináltatunk és hátha kiderül...szerintem apa reméli hogy nem:D mert fél hogy elkezdünk neveken vitatkozni...:)

KépKép

KépKép
 
 

 
 

szia, én is írtam privit. :) jaj,de jó,már várom az uh. eredményt,már tök kíváncsi vagyok,hogy milyenek. :) hát én se vittem túlzásba sose a dolgokat. az első gyerek születésénél még nagyon fiatal voltam,a második meg az ikrek nagyon véletlen csúsztak be,de a férjem ragazkodott hozzá,hogy legyenek, de így jó ,ahogy van. 8) amúgy nehéz az élet dolgait megérteni...amúgy a kerületet azért kérdeztem,mert a 4. ker-ben szokott rendezvényünk lenni,és ezért voltam kíváncsi,hogy hol laksz. :)én is az egyedi neveket szeretem,de vannak olyan nevek ,amiket ki nem állok,pl: Noé, stb.. inkább nem írom a többit. az én gyerekeim George, Elizabeth, Roberto, Alberto, Zsanett,és Alexander. persze van 2. keresztnevük is !! hú ! a 32. hétre születtél?az kicsit korai,nem? de jó,hogy minden rendben van. hello

 
 


szia
hát még én hogy várom:)))szerintem nem alszom sokat a következő pár napban:)

hüha szép nevek de mind szinte külföldi hangzású, apa esetleg az oka ennek?:) még második keresztnév is?:D szerintem az uram ideggörcsöt kapna ha 8 nevet kéne választania:)))

mindig is türelmetlen volta:) nem bírtam kivárni a 40 hetet, szegény anyám az első pár évbe izgulhatót értem sokat..nem is volt 40 kg-nál több..de lett egy nagy szájú akaratos nagy lánya:D

mi akartuk Balót is és az ikreket is (na jó eredetileg egy kistesót terveztünk nem pont ikrekre gyúrtunk:)) csak mindkettőnél meg voltunk győződve hogy éveket kell várni rájuk és hát időbe elkezdtük:) mi lepődtünk meg a legjobban hogy elsőre összejöttek:) nem is voltunk igazán felkészülve még de belerázódtunk:)

KépKép

KépKép
 
 


szia, igen az apuka nem magyar. :) én imádom ezt a sok nevet. :) mekkora a hasad?az ikrekkel jóval nagyobb,nem?? kajálással hogy állsz?híztál ?? szoktál kívánni ,édes vagy sós vagy mindent?

 
 


Kép 18. hét :)

KépKép

KépKép
 
 


szia
hát ekkora vagyok 18 hetesen:) hízni azt hiszem kb 2 kilót híztam, de lehet hogy csak a mérleget raktam máshova:) hát eddig mindent megettem ami t utolértem vagy kicsit is ehető volt pl párizsis vajas fánk kovi ubival :D nyami de finom volt:))))) mostanában már nem érzem hogy annyira éhes lennék, nem volt az elmúlt pár hétben olyan hogy ha ezt most nem ehetek összedől a világ....viszont ha nekiállok enni.... az én 50 kg-val több uramat leeszem az asztal alá:) sajnos főleg a hamburgert és a pizzát, gyrost kívánom...még nagyobb kár hogy a főt kaját egyáltalán nem... hm most hogy így írom...egy gyros becsúszna...:D

KépKép

KépKép
 
 


szia, de jó kép ! :) aranyos a pocakod ! :) én is úgy voltam a terhességek alatt a kajálással,a pizza mindig jöhetett,mondjuk az most is jöhet...csak a fiúknál az első 3 hónapban nem nagyon tudtam enni. este vacsi után tegnap főztem egy jó nagy fazék kukoricát,imádjuk. 8) meg most,hogy voltak ezek a melegek a dinnye is nagyon csúszott,azt is imádjuk. 8) már most ekkora a hasad ,akkor még milyen lesz,hatalmas, tök jó. én amikor az ikrekkel voltam terhes a 9. hónapban ott bent sétálgattam épp a kórházban a folyosón, 2 hapsi fogadott 1000ft-ba,hogy ikreket várok vagy sem,hát amelyik kitalálta ,hogy fogadjanak az nyert. :) na mennem kell,mert ma nem leszek itthon,majd este még jövök ! hello :)

 
 


szia
ma megyek 4d-re:)))))))))))))))))tisztára fel vagyok pörögve:))

KépKép

KépKép
 
 


szia, :) akkor várom,hogy beszámolj ! jaj,képzeld tegnap előtt úgy megijedtem ,hogy szörnyű volt. bicikliztem a lányommal és Alex meg hátul ült,aztán bementünk egy ismerőshöz,kb.fél órára,aztán már épp indulni akartunk haza,és Alex szólt,hogy nagyon rosszul van,és felvettem ,de már majdnem elájult,annyira elfehéredett ,még a szája is én nagyon megijedtem,bevittük az ügyeletre ,aztán végül nem tudták,hogy mi volt csak találgattak,de mikor haza értünk hányt szegény ,és kész ,onnantól kezdve semmi baja nem volt. mindig van valami. na majd írj,hogy mi van ! :)

 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok, 12 hetes terhes vagyok, ikreket várok. Olvasgattalak Titeket és sok kérdésemre már választ kaptam, de azért szeretnék néha megjelenni egypár kérdéssel, ha akad:)
luizi
 


szia luizmicsek
üdv közöttünk, egyenlőre ketten vagyunk akik írogatunk most de gyere nyugodtan beszélgetni te is:)

mó73 ikrei már nagyfiúk én meg most töltöttem be a 18. hetet...

mesélj magadról, hány éves vagy ? egypetéjűek? van másik babócád is? stb:)))

KépKép

KépKép
 
 


Szia Mesi,

Én 26 vagyok, és foggalmam sincs, hogy egypetéjűek-e vagy kétpetéjűek, mert a doki szerint ez majd csak jóval később derül. Nemtom, a legelső leletemen rajta van, hogy két petezsák látható, az nem azt jelenti, hogy kétpetéjűek?

Ők lesznek az elsők, úgyhogy abszolúte kezdő mami vagyok/leszek:)

Egyelőre az orvos azzal riogat, hogy a 20. hét környékén el kéne mennem betegszabira, de igazából minden leletem normális, egészséges vagyok, stb. Nem naon akarok ágyhoz láncolva tengődni még 4 hónapot, kórházban meg pláne nem.

Azt is érzem, hogy a dokim nem annyira figyel rám, pl. tanácsot nem ad. Igaz, nem a magánrendelésére járok, és nem is nála akarok majd szülni, hanem szülésznőnél, de azért jó lenne több figyelem:(

Ilyen hisztis se voltam a babák előtt:)))
 


szia Luizi, ez az egypetéjű vagy kétpetéjű dolog ....mindenki mást mond,de a legtöbb orvos azt mondja,hogy szüléskor derül ki,de nálam pl:megmondták már a 8. hónap körül ,hogy 2 petéjűek,de az már rég volt,azóta jobbak az uh. gépek is, de amit írtál,hogy két petezsák látható,az szerintem 2 petéjű lehet. nekem se sokat mondott az orvos,csak mikor az uh-n kiderült,hogy ikrek rögtön be kellett feküdnöm kb. 5 napra ,mert össze varrták a méhszájat. ez is olyan ˇ"régies" dolog,mert már nem mindenkit varrnak össze. lehet,hogy engem se kellett volna..... Msi, mi volt az uh-on??

 
 


luizi
hát ez úgy van hogy az a tuti amikor egy petezsák és egy magzatburokban van két baba akkor egypetéjűek, ha kettő magzatburok és kettő méhlepény van attól még lehetnek egypetéjűek csak hamar szétváltak, ha külön neműek tuti hogy kétpetéjüek ha egyformák mint két tojás akkor tuti egypetéjűek...általában a szülés után derül ki, de rosszul fogalmaztam a kérdésem az lett volna hogy egy burokba vannak vagy kettőben...de már válaszoltál is:)

hát eddigi tapasztalataim azt mondják hogy nem hülyeség ez a 20. hét..nem kell befeküdni de nem lesz már olyan egyszerű a mozgás sem...én úgy totyogok mint egy betojt galamb már most...láthatod feljebb a 18. hétbe már mekkora vagyok....pedig csak 2 kilót híztam...te fogod érezni mi a jó és mi nem jó neked...ha elfáradsz kényelmetlen az ülés (állás esélytelen) megfontolandó ha nem vagytok anyagilag nagyon kötve a melódhoz...de kórház nem kell hacsak nagyon nem indokolja a doki.

ha nem bízol a dokidban vagy nem szimpatikus vált mert ez duplán olyan helyzet ahol kell a bizalom...nekem volta balónál is fogadott dokim és most is lesz...biztonságosabban érzem magam hogy egy doki követ végig és tudja mi volt hétről hétre... hol tervezel szülni?

dupla baba dupla hormon dupla hiszti:)))))apát nyugtasd le hogy elmúlik ne vegyen semmit komolyan és húzza meg magát:) jót tesz a lelkednek meg neki is ha előre bocsánatot kérsz:))) én ha éreztem hogy zizi vagyok irtam apának melóhelyre hogy készüljön fel mert ROSSZ napom van:D

KépKép

KépKép
 
 



2 óra és bent is vagyok 4d-n:)))))))))))))))))))))))))))))))))

KépKép

KépKép
 
 


jaj,hosszadalmas,de annál izgibb ! :) várok! :) hát nekem az ikerterhességemmel semmi gond nem volt,vagyis ugyanolyan volt ,mint az egyes terhességekkel ,nem viselt meg, igaz az is számít,hogy csak az 5.hónapban derült ki,de utána se voltam hisztisebb,és energiával pedig tele voltam, bírtam a nagy házat ,plussz 3 gyerek,és még bicikliztem is! :) hát ez vagyok én , a fáradhatatlan... :D írjatok

 
 


sziasztok

megjöttem!!!! minden rendben van!!!!!!!

nagyon boldog vagyok!!!!! "A" baba: kisfiúnk 41 mm fejkörfogat és 213 g, fejvégű, "B" baba: a lányunk is 41 mm fejkörtérfogat és 222g. medence végű. mindenük megvan, mindenük ép, ficánkolós a kislány a fiúcska nyugodtabb egyenlőre:) ép szív máj vesék telitett hólyag gyomor bél:)))))

KépKép

KépKép
 
 


szia, Msi !! na mit mondtam???!!! én tudtam,hogy két neműek ! gratulálok ! éreztem. én már csak ilyen vagyok,mindent megérzek. :) :) kell egy kislány is a családba, nem? 8) na jó éjszakát !!

 
 



köszi mindjárt dobok fel képeket:) megérzés néha nekem is van , van hogy nagyon nem jön be...nincs a lottó ötössel kapcsolatban megérzésed véletlen?;)

tegnap meg ma is nagyon keményedik a hasam:(((már előre félek bevallani a dokimnak hétfőn....ha fekszem minden ok mondjuk de hát a 2 éves fiam mellett meg nehéz feküdni...megszakad érte a szívem, ma már a bőgés határán voltam mert én feküdtem ő szenvedett.....nem is aludt csak egy órát így fáradt nyűgös és energia túltengésben szenvedő is volt egyszerre:((((( kikészített....

KépKép

KépKép
 
 


Kép

Kép

KépKép

KépKép
 
 


Kedves Msi! Ugy tunik, kb. ugyanakkor fogunk szulni... Vagyis kb. ugyanolyan idos terhesek vagyunk, en is 18 het, en is most voltam genetikai UH-n. Jan 2-re vagyok kiirva = es Te? Megnyugtatott, hogy masnak is ilyen nagy a pocija, nekem kb. ekkora... De en mar sajnos vagy 7 kg-t hiztam ;-((
:(

Raadasul Rolad tutti tudjuk akkor, hogy ketpetejuek! Az enyem ket kislanynak tunik, ket petezsakban es lepennyel, igy nem lehet tudni, hogy egy v. ketpeteju!

Luizmicsek!

par valasz. Szerintem ne hagyd magad, hogy fektessenek, hacsak nem hallasz valami konkret okot erre. Nekem az a tapasztalatom, es a kulfoldi szakirodalom is azt mondja, minel aktivabb az ember (esszeru hatarokon belul - tehat ha legalabb 2 naponta min. 30 valami mozgast vegez) - annal jobbat tesz maganak es a babaknak is. Ha az ember "feladja", elhagyja magat, csak sokasodnak a problemak, es elnehezul, egyre nehezebb lesz. Magamon erzem, hogyha par nap nem tudok mozogni, sokat ulok/fekszem, utana minden nehezebb; kozben mikor nagyokat turaztam naponta, vagy usztam 30 perceket, vagy eveztem 2-3 orat, sokkal jobban ereztem magam, konnyebb voltam, nem volt akadaly a kb. akkora pocak, mint MSInek. A mozgasszegenyseggel sajnos sok olyan komplikacio kockazata is megno, ami ikreknel meg gyakoribb, mint a magas vernyomas es a cukorbetegseg ;-(.

Ugyhogy erdemes esszeruen, nem megeroltetoen, de inkabb mozogni, mint agyonpihenni magunkat. Ez a lefektetes kicsit regimodi orvosi hozzaallas itthon - en voltam Amerikaban is terhes, itthon is; ott sokmindenhez egesz mashogy allnak hozza; a fektetes/pihentetes sok regen hitt probleman nem segit (pl. elso par heti veteles, stb).

Persze, ha valami orvosi problema vagy mas indikacio van, mint verzes, mehszajtagsag, korabbi kesoi veteles, stb, akkor EGESZ MAS A HELYZET!! Csak arra gondolok, ha rutinbol akar az orvos valami berozsdasodott oskori modszert raderoltetni, hogy neki kevesebb dolga legyen, azt nem biztos, hogy el kell fogadni.

Nehez az itteni orvosokkal - nekem nagyon borzalmas visszereim vannak a szemeremtajekomon (mar emiatt volt egy csaszarom), es ahelyett, hogy csinalnanak vele valamit, legalabb tornat vagy vedobugyit probalnanak, csak legyintenek, hogy ez ugyis csak rosszabb lesz. es olvasom nyugati kismamaktol, hogy ott ezeket sok modszerrel kezelik - ha megoldani nem is lehet, de a szenvedest es a problema elharapozasat kordaban tartani.

Na sziasztok lanyok, sok erot minden ikres kismamanak!!!

zsebibabak
 


bocsesz, csak egy javitas es egy kiegeszites:

1. a "30 valami mozgas" feljebb az persze 30 perc, csak lemaradt

2. MSI! nekem a dokim kemenyedesre Magnerotot adott, es van is ra egy topic itt a babaneten, bar nincs benne tul sok info.

amugy nem tudjatok, miert halnak ki a babanetes topikok? egy csomoba evek ota nem irtak, es itt is feltunoen kevesen vannak (ahhoz kepest, hogy pl. 4 eve, mikor terhes voltam, mennyivel aktivabbak voltak a topikok). Hova mennek az emberek at - hol lehet meg ilyen dolgokrol csevegni?

sziasztok
 


zsebibabak
hát nekem a fekvést azért mondták mert keményedik a hasam, úgy egyéb bajom nincs most, van hogy szédelgek de ez az alacsony vérnyomásom miatt van....

magnerotot én is szedtem de sajna nem tudom lenyelni öklendezés nélkül:S nincs filmréteg körülötte és nem csúszik annyira:) de ez csak finnyásság...én nem híztam csak 2 kg-t eddig pedig finoman szólva is zabálok 1000L....

hát igen külföldön 2 uh van össz-vissz, nincsenek paráztatós felesleges vizsgálatok, de azért jó havonta látni hogy növekednek a babucik....tény hogy előre félek elmondani a dokimnak hétfőn hogy keményedek, tudja hogy 2 éves manóval vagyok itthon és már viszket a tenyere hogy befektessen....

elvileg sokan vannak a hoxán...

KépKép

KépKép
 
 


hello msi, hát a lottó ötös valahogy nem akar bejönni.talán sűrűbben kéne játszanom.... de lehet,hogy azért sem jön be,mert abban valami csalás van. 8) nagyon jók az uh. képek!!!! :) has keményedéssel kapcsolatban nem nagyon tudok írni,mert nekem nem volt. zsebibabak, visszereim nekem is borzasztóak,de az orvosok szerint nem gond ,vagyis amiatt nem császároztak,csak javasolták a kompressziós harisnya viselést,ami tényleg jó volt,csak este mindig a gyerekeim rángatták le rólam. :) Msi, még azt akartam írni az orvosokkal kapcsolatban,hogy egy másik topikban kért tanácsot olyan ügyben ,mikor tavaly terhes volt,hogy fogadjon e orvost ,és mivel én leírtam a véleményemet,hogy szerintem semmi értelme,a többi ek a topikban ,mind ellenem fordultak,aztán nem is írtam oda többet,de a lényeg,hogy azóta a csaj megszült ,persze fogadott orvos nélkül és nem rég írt nekem privit,mert vásárolt is tőlem egy hónapja kis ruhákat,és megírta,hogy nekem volt igazam !! hát tök jó érzés volt! Na most lépnem kell,mert épp vendégségben vagyunk,sütünk kint finomakat,és már keresnek ! 8) írjatok

 
 


mó73
szomorú hogy vélemény különbség miatt ellened fordultak, ha nem lennének ikrek akkor szerintem most nekünk se lenne fogadott orvosunk mert Balónál is az utolsó órára esett be, viszont szülésznőm mindenképp lenne....ő velünk volt, a végén főleg, de előtte nem is igényeltem, hisz nem volt dolga velem, a férjem ott volt ő elég volt nekem...minek lessen ott ha nincs mit tenni...azért a szülés egy természetes folyamat ami megy egyedül is:) de ha gáz van jó ha ott vannak...

nálunk tegnap volt a tarásasházban kerti parti...sok-sok süti meg finomság, de most egy szalonnasütést elviselnék:)) vagy valami húsikát nyammmmmmiiiiiiiiiiiiiiiiii

KépKép

KépKép
 
 


szia, mi elég sűrűn sütünk kint,ilyen finom husikat,szinte minden hétvégén,imádjuk. :) hát igen az orvosok ott vannak,mert ügyeletesek mindig vannak,és tök normálisak,legalábbis én kifogtam mindig őket ! szombaton rendet raktam a videóknál és megnéztem egy régebbi családi videót,az ikrek 4 hónapos koruktól 1 éves korukig,időszak volt ,hát azt hittem,hogy csak bele nézek egy picit,de végig néztük az ikrekkel,tök jó. :) még jó,hogy régen annyit videóztam, mondjuk a fotózás is mániám,úgyhogy abból is van bőven. :) majd írj, helo

 
 


Sziasztok Lányok, megint én:)

Kicsit lassan reagálok, tudom, mindig akad valami más dolgom.

Hát jah, nem tervezek feködni, viszonylag aktív emberke vagyok, bár most az első 3 hónapban képtelen vagyok rávenni magam bárminemű mozgásra. Mire este hazaérek, már csak lefeküdni van kedvem, ez pedig nem jó, mert sokkal jobb, ha aktívan telik egy nap.

Most olvasgatom, hogy mikorra vannak kiírva a babák, hát nem tudom, hogy az én orvosom amatőr-e, vagy csak engem nem kedvel, vagy még nem tudja, de nem mondott időpontot, hogy mikorra várhatóak a babák. Ez nekem fura kicsit, hogy lassan vége a 3. hónapnak és még nincs időpont kábéra se.

Szeretnék természetesen szülni, nem szeretném, ha császároznának, nyilván ezt nem is én döntöm el. Arra gondoltam, hogy "csak" szülésznőt fogadok, hiszen orvos úgyis lesz ott, ha baj van. Nem szeretném, ha szíre-szóra vagdosnának, mert az úgy gyorsabb a dokinak. :(

A héten megyek a 12. heti UH-ra, ilyenkor már lehet tudni a nemüket? :) Rém kíváncsi vagyok, na:) Vagy még korai?:))

A másik, ami érdekelne, a has. Anyukám szerencsés géneket örökölt, egy árva terhességi csík sincs rajta, rajtam meg 5 kiló felszedésétől voltak:( Mi a túróval kenjem, hogy ne legyek nagyon tigris a végére?:) MOst találtam otthon egy üveg babaolajat, azzal kezdtem ápolgatni, mert elég látványosan megnőtt az elmúlt két hétben. Egy gatyámba se férek már bele:)

Csók & köszi:)

Luizi
 


Ja, kifelejtettem, a Dél-pesti Jahn Ferencben szeretnék szülni. Ahogy elnézem a ti dátumaitokat, akkor én gondolom olyan január vége táján.

Valamikor bemegyek kórházlátogatásra, meg ajánlottak is egy szülésznőt, őt is megkeresem majd.
 


szia Luizi, nekem nincs terhességi csíkom,azt nem tudom,hogy lehet e örökölni,de anyukámnak sincs,igaz ő nagyon vékony,és csak kettőt szült. na mindegy, még azt akartam írni,hogy én is a Dél-Pestiben szültem a harmadikat , az ikreket és a legkisebb fiamat is, nagyon meg voltam elégedve mindennel ! :) Az első kettőt anno még a Tétényi útiban /Szent Imrében/ szültem ,ott viszont nem voltak valami jó élményeim. itt a Dél- Pestibe minden orvos szompatikus volt, főleg a Somogyi dr, magamban mindig azt mondtam,hogy jó lenne,ha ő lenne bent majd amikor szülök ,és tényleg pont ő császározott, több gyereket nem akarunk,de rákszűrésre is hozzá járok azóta. :) Msi mi újság?? jól vagytok?

 
 


Luizi,
mit mondott az orvos? Remelem, nem fekvest...

Hjja kerem, az elso 3 honap.... Akkor meg csak gondolni sem tudtam semmi mozgasra, setalni tervezgettem, de oda sem jutottam, sokszor az agybol kikelni sem... Nektek is rosszabb volt sokkal az ikres rosszulletek, mint az egybabas? Nekem a hanyinger meg most sem mult el, lassan felidoben vagyok, ez bosszant.

Terhessegi csikok: a szakirodalom nagy resze oszinten bevallja, hogy sajnos ez adottsag kerdese - ha az emberre ezt osztottak, akkor aztan kenegetheti a vilag legdragabb kenceivel is.... persze az nem art, ha nincs kiszaradva a bor, de a terhesek hasan szerintem nem igazan szokott.... Sajnos nekem rengeteg terhessegi csik rendeltetett (az elso 2-3 terhessegben meg szorgalmasan kenegettem mindenfelevel, de aztan feladtam, es semmivel sem lett rosszabb), de szerencsere par honappal szules utan mar nem olyan veszes, es most mar azt mondom, hogyha ez a legremesebb utohatasa a babusoknak, hat legyen.

Fogadott orvos: ebben nem akarok allast foglalni, csak 1-2 szempontot felvetni. Szerintem egy szimpla szules mas, mint egy iker: ott sokkal nagyobb az eselye egy csaszinak. Talan ha van fogadott orvosa az embernek, es kezdettol fogva abba beleszuggeralja, hogy nagyon nem akar csaszart, akkor talan ezt jobban tiszteletben tartja az orvos, mint egy atlag ugyeletes, aki esetleg szeretne egy nyugisabb ejszakat, stb (nyilvan egy csaszarnal konnyebb urugyet talalni a nyiszalasra).

Ha pedig nyiszalasra kerul a sor, nem mindegy, hogy ki teszi. Pl. a baratnomnek volt 4 csaszija (tuuudom, mar ezt is eleve kevesen vallaljak be), es nem akarta elhinni, hogy a 4. utan gyakorlatilag semmi fajdalma nem volt, es szinte azonnal tancolni is tudott; mig az elso harommal vegigment azon a szenvedesen, ami az elso felkelest jelenti, meg az elso par het regeneraciot... Ugyanis a 4.-et egy nagyon profi kez vagta. Az sem mindegy, hogy mi marad a csaszar utan: nekem sajnos a szemerem felett kb. 10 cm-nyi terulet erzeketlen maradt (vszleg az idegeket ugy vagtak es nem ugy varrtak, hogy ujra tudtak a palyak alakulni).

Ugyhogy en ikernel valasztanek, ha van olyan dokesz, akikrol ebbol a ket szempontbol jot mondanak (tiszteletbe veszi a kismama vagyait a szulessel kapcsolatban es nem ugrik a szikere azonnal; valamint, hogy ha megis kell az a szike, akkor az eddig a kezebol kikerult kismamak jol es viszonylag komplikaciomentesen regeneralodtak).

Persze az orvosvalasztas sem garancia egyaltalan semmire - nekem 4 szuleshez 4 dokim volt, de 1-2 szulesem nagyon el lett szurva, valoszinuleg meg az ugyeletessel is sokkal jobban jartam volna... (vicces modon ket babanal ugyanaz volt az ugyeletes, es mindkettonel ott volt o vagy o is... es nem is volt rossz ;-))

UH - nekem a 18. hetesen is felve mondtak a babak nemet...

Sziasztok!!
 


Sziasztok!

Visszatértem lezajlott a festés nálunk végre, anyukám meg apukám nagyon sokat melózott…én kímélve voltam de így is elfáradtam nagyon. Gyönyörűséges lett a lakás, uramnak annyira nem jön be, szerinte túl élénk…kicsit hipohonder már be is beszélte magának, hogy attól fájt a feje éjjel…nem attól hogy festék szag van mindenütt még ááááá dehogy) jó tény nem pasztell színek, de eredetileg a dobozon lévő szín se az mint ami belül volt ez van én imádom)

Mó73
ó igen videók és képek, nálunk is sok készült Balóról is de az ikrekről is tervezem…én is rácsodálkozom hogy Baló milyen kicsi volt akkor)

liuzmi
érdekes mert mikor Balóval voltam várandós na akkor állandóan aludtam…képes voltam délután 6-tól reggelig nyomni, apa már kiakadt hogy, hogy tudok ennyit aludni…most az ikrekkel azt hittem ki se kelek az ágyból, de egy részt nem voltam annyira se álmos mint Balóval illetve lehet hogy lettem volna de egy 2 éves mellett nem lehetek)

a kiírást számold nyugodtan az utolsó mensi első napjától mint ha egy babád lenne, csak arra kell számolni hogy nem lesznek bent 40 hétig a babák. Nekem Április 1 volt az utolsó mensim és Január 6-ra írtak ki, de a doki is meg én is a decemberi szabadságolást egyeztettük hétfőn nem megy szabira akkor már jupyyyyyyyyyyyyyy) én se

sajnos a csíkosság az genetikus, akinek hajlama van rá az csíkos lesz…valamit javítható ha hidratálod a bőrödet hogy nyúljon ne „szakadjon”, én pl már a köldök fölött egy tenyérrel is csíkos vagyok(( a babaolajat mondták hogy jó, én kentem Balónál is mindennel és nem ért semmit… vegyél bandázst, azt ráhúzod a régi nacikra amit kigombolsz és meg van oldva…de mi jobban kihasználjuk majd a kismama nacikat és felsőket…én már 10 hetesen kismama naciba jártam…

nekem Balónál a 18. héten még lány volt a 20. hétre kikukacosodott szóval a 12. héten meg se kérdeztem, msot a 18. hetit 4d-be csináltattuk és ott igencska jól látszik a kisfiú és kislány felállás…a kisfiúból tuti nem lesz lány akkora van neki) a csajszi is elég tutinak tűnik… de szept 2.-án megyünk megint ellenőrzésre akkor már tutkó kiderül…azért lesznek vésztartalék neveink is

A Jahn Ferenc kórházat nem ismerem, de van ott koraszülöt osztály? A Péterfybe csak PIC 2 van, éppen hétfőn beszéltük hogy oda csak a 32. hét után született babákat tudják fogadni akik nem szorulnak annyira ápolásra, a női klinikára visznek át ha hamarabb jönnek vagy olyan ápolásra szorulnak mert ott van PIC 1, vicces hogy onnan meg a Péterfybe szállítják azokat akik 32. hét után születtek…

zsebibabak
én a dokimat folyamatosan győzködöm és szugerálom hogy nem akarok császárt csak ha nagyon muszály….háááááát az-az igazság hogy nagyon a császár fele hajlik( én meg erősen ellene mindig elmondja hogy több mint valószínű hogy császár én mindig vágok pofákat és akkor mindig azt mondja ha lehet akkor szülünk természetes úton. Meg kimondta kerek-perec hogy be kell feküdjek , de tudja hogy van egy 2 éves gyerkőc otthon és azt mondta megegyezünk majd mondom ok én befekszem a 37. héten))))) szerintem ő nem erre gondolt

KépKép

KépKép
 
 


hát a 37. héten én még egyszer nem feküdnék be,vagyis anno rábeszéltek,hogy feküdjek be a 36. héten,/pedig otthon volt a 3 gyerek/és a 41. héten már kénytelenek voltak megcsászározni. én több olyan ikres anyukát ismerek,akik 40-41.héten szülték az ikreiket. tehát ez már nem olyan ritka dolog. :) én már nem bántam meg,hogy az ikreknél sem fogadtam orvost,mert a 6. hónapban ,amikor összevarrták a méhszájamat ,megfordult a fejemben ,hogy válasszak egy dokit,épp azt aki összevarrt és nagyon kedves volt,de azt mondta,hogy mivel már a 6.hónapban vagyok ő már nem tud vállalni, na gondoltam magamban sebaj.... csak nem lesz gond,mert nekem az ikrekkel nem volt semmivel másabb a terhességem mint az egyes terhességeimnél,tehát nem voltam megrémülve,amúgy is csak az 5.hónapban tudtuk meg,hogy ikrek. és a lényeg az egészben,hogy ő volt ügyeletes,az az orvos aki nem vállalt be,de ő császározott,és annyira kedveskedett,de utána már nem tudott érdekelni. 8) A császármetszések számáról: általában a dokik 3 nál nem javasolnak többet,de még a 4-et be lehet vállalni,de ugyanolyan kockázatos lehet egy első és második császár ,mint a 3. vagy 4. :? van egy ismerősöm akinek a 3sima szülése után lettek spontán 3as ikrei és velük császározták,de több szülést nem javasoltak,a méhe miatt. nemek: régen a nagyobb gyerekeimnél csak a 26.hét körül tudták megmondani a nemet, de a legkisebb fiamnál már a 18.héten 100%ra mondták,hogy fiú. :) Msi, festés után nagyon jó érzés !de csak utána,mert amíg kupi van az szörnyű. nálunk is szerintem jövőre már lehet festeni :shock: na megyek főzni. :)

 
 


mó73
igen, jó hogy túl vagyunk a festésen, még az uramat kell megerőszakolni hogy rakja fel a függönyöket még egyszer...nehéz "szülés" lesz mert nincs türelme hozzá és félő hogy meggyújtja őket:S:) mától két hétig szabin van és megyünk egerbe és haza szegedre szóval nem sokat leszek, néha igyekszem benézni azért.

wow 3 gyerek után hirtelen hármasikrek....huuuuuuu

jó hallani hogy van aki kihúzza a 40. hétig, én megelégszem a 37.héttel is, dokit meg majd lebeszélem hogy nem akar engem olyan hamar befektetni:) makacs vagyok:))

apával kinyomtattam az összes anyakönyveztethető nevek listáját igéretet kaptam tőle hogy ebben a két hét szabiban eldöntjük mi lesz a nevük:) Balóval 7 hónapot kínlódtunk most le akarom tudni....

legyetek jók, lehet ma még benézek, de pakolok 1000L

KépKép

KépKép
 
 


szia ,akkor jó pihenést kívánok nektek ! 8) 8) :) Akkor mire vissza jössz ,addigra már eldöntitek a neveket,ez jó. Nálunk Alexnál jó,hogy fiú lett,mert annyira fiút vártunk,hogy lány nevünk nem is volt . :) na megyek,mert én is csak egy gyors benézésre voltam itt. :)

 
 


sziasztok

na visszatértem:) jó volt otthon, de haza jönni még jobb:) csak a megszokott helyem a jó:)

mó73
hát nevünk még nincs mindig:) a lánynévvel nem boldogulunk...de mire megszületik meglesz:)

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok, Lanyok! Hat ujak nem jottek, amig tavol voltam... :-( Pedig olyan jo lenne sok tapasztalatot hallani... Sajnos nekem egyaltalan nem olyan ez a terhesseg, mint az elozo 4, bizony mar most nagyon kenyelmetlen minden, eddig csak allni tudtam nehezen, most kezdodik, hogy ulni is kenyelmetlen a legtobb szekben. Eddig 8 -9 kiloval vagyok tobb, de az egyes terhessegeimben osszesen volt ennyi rajtam; es mar most nagyon nehezkesnek erzem magam. A gatam nagyon nem birja mar most a sulyt - es meg elvileg 4 honap van hatra... Ugyhogy en remelem, hogy nem a 41. heten fognak inditani... Amugy ma koltozunk Ausztriaba, kivancsi vagyok, ott mennyire mas vagy ugyanaz az ikrekhez valo hozzaallas (pl. befektetes, legalabbis fektetes).

Msi, nem ertem, miert irod, hogy nincs lanynevetek, amikor a leveleid aljan levo futokep alatt Blanka es Bence szerepel? Mi meg nem foglalkoztunk nevekkel, de lehet, hogy mar kene...

Azert Msi, vigyazz magadra festesnel meg ilyeneknel - mult heten beszelgettem egy ikermamaval, akinek 6 hettel elotte jottek a babak, mert eloszor elesett az utcan (azt mondta, akkorra mar olyan nagy az ember, hogy nem nagyon lat a laba ala, meg persze sokkal rosszabb is az egyensuly), aztan pedig festesnel dobozokat tologatott (mert persze a ferj csak halogatta, ahogy altalaban a pasik ;-) ), erre masnap mejottek a babak, es azert bizony meg jocskan koraszulottek voltak, par hetig meg korhazban voltak.

Msi, hol szerezted a PIC-ekre vonatkozo infokat? AMugy az I. noin nem NIC van, ami a nagyon pici babaknak valo? Ezeknek szeretnek utananezni az Ausztriaban valo korhazvalasztashoz is, de nem talalok a net-en jo forrasokat.

Amugy Amerikaban es Belgiumban voltam egy-egy konferencian, es remes volt, hogy aki megtudta, hogy "megint" terhes vagyok, raadasul ikrekkel, mindenki ketsegbeesett, lesajnalo arcokat vagott. A sok-soktucat emberbol csak egyetlenegy volt, aki orommel reagalt (egy lany, aki nagyon szeretne teherbe esni, es azt mondta, akar 4-es ikreket is boldoan venne). Ezt azert nehez elviselni, mar legszivesebben elbujnek az ismerosok, idegenek elol ;-(

Na vigyazzatok magatokra!!

zsebibabak
 


zsebibabak
jó hogy visszatértél:) a neveket mikor írtam még nem voltak meg, de mivel a vonalzót visszamenőlegesen is javítja így az első hsz-nél is ott van már, tegnap csináltam azt hiszem ezt a vonalzót akkorra dőlt el:)

rám eddig 5 kg jött fel, Balóval összesen híztam 8 kg-t, de mindenki azt mondja hogy fogytam...szóval ez csak a babák meg a víz kb. de sétálni se tudok már...kicsit betojtam mert semmit nem vettünk még az ikreknek és nem tudom hogy bírom majd, valószínűleg szép lassan megyek majd meg apa egyedül veszi meg a cuccokat...fáj a derekam a forgóm mindkét oldalon, alvás az már gáz, de még bírom azért:)...a fürdőkádból való kimászás eddig a leggázabb...nehéz hozzászokni hogy hétről-hétre nagyot nő a pocak, nem érzem hol vannak a határaim...ahova gondolnám hogy beférek már régen nem:)

PIC-ről a nődokim beszélt nekem ő a péterfybe szülész, a 18 hetes uh-n a szonográfus ejtett el egy mondatot hogy attól függ mikor születnek a babák kiderül hova kerülök...rákérdeztem és a dokim mondta el...most 6.-án megyek vissza hozzá...szerintem akkor már mond egy hetet hogy mikor gondolta hogy befeküdjek, aztán ez változik az állapotomtól függően...szerencsére Balót felvették a bölcsibe így nem kel miatta izgulnom elvileg...mire szülök a megfázós részen remélem túl leszünk....most szerdán megyünk elsőnek:))))

festés már lezajlott és tulajdonképen én csak navigáltam, anya és apa festet meg pakolt takarított..a seprűt se foghattam meg:) de szép lett és már minden a helyén van...

hát mikor én közöltem hogy ikrek akkor anyu még olyat mondott hogy hátha csak egy marad meg az elején nem biztos semmi..csak akkor nem mondta többet mikor mondtam hogy ugyan be vagyok tojva de akarom mindkét babát..ismerősök rokonok nem győzik hangsúlyozni mennyire nehéz lesz, részvét és szánakozás a tekintetükön...az ember lánya amúgy is tudja hogy nem lesz sétagalopp és még jönnek a negatívak is:( mondtam is Fecinek jó lenne ha valaki már valami pozitívat is mondana...de mivel úgyis nekem kell boldogulni velük nem érdekel más véleménye...ne riogassanak félek én magamtól is eléggé:D

KépKép

KépKép
 
 


sziasztok,nem kell semmitől félni, én azt mondom mindig úgy jó,ahogy van. :) elkezdődött a suli és ovi 8) én amikor Alexommal terhes lettem,a 7. héten kifestettem tök egyedül a konyhánkat,mert úgy éreztem,hogy tele vagyok energiával,és másnapra ömlött belőlem a vér, de nem tudom,hogy a festéstől vagy csak magától,mert én a terhességek alatt soha sem kíméltem magam,aztán 3 napig kórházban voltam ,azt hitték először,hogy vérömleny miatt,de még egy baba volt,és ő ment el. :( de amúgy tényleg nem kíméltem magam egyiknél sem. hát ez van. zsebi, végleg kiköltöztetek,? mi is legszívesebben mennénk valahova,a férjem nagyon mondja,majd meglátjuk. 8) msi, hogy fölvették a kicsit bölcsibe az tök jó,azért könnyebben boldogulsz.na rohanok,mert a gyerekeim már hívnak. sziasztok,

 
 


mó73
Igen nagyon örülök neki, kb egy hét és kezdünk is 13.-án:) ma meg megyek 4d-re megnéz másik doki is hogy hogy vannak a babák.... Tök érdekes hogy első terhességemnél a másodperceket is számoltam vissza egy-egy uh-ig de most nem tünk olyan vészesnek az a 4 hét a 2 uh között..mondjuk pörgős volt az augusztus az tuti:)

Amióta nevet találtunk a kisfiúnknak is azóta teljesen beindult és ő is sokkal többet mocorog, hát Blanka meg leveri a bordáimat már most:) tegnap este mindkettő boxolt és úgy hullámzott a hasam hogy csak lestem:)

lépek, összekaparom Balót és gurulunk barátnőmhöz ő lesz a pesztonka:)

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Ha nem gond, én is benéznék olykor hozzátok. Elvileg február 13-án születnek a babák (eszerint számol a vonalzóm is), de az uh szerint 1 héttel idősebbek, azonkívül mindenki mondogatja, hogy készüljek fel, hogy az ikerbabák hamarabb jönnek...
A nemüket még nem tudom, 2 hét múlva megyek ultrahangra, remélem akkor kiderül, már nagyon kíváncsi vagyok. :)

Kép
 


sziasztok

megjöttem 4d-ről ami végül nem is volt 4d csak síma uh...a babák jól vannak.

Bence: BDP 53 mm , fejvégű és 480 g
Blanka: 51mm BDP, haránt-összevissza, 450g

picit több a magzatvíz az átlagosnál állítólag, de jól vannak mindenük ép egészséges eddig:)))

Miamanó
üdv közöttünk:) hát azt írják átlagba a 37. héten születnek...jöhetnek előbb is de van hogy kihúzzák akár a 40. hétig is...első babák? hol fogsz szülni? mesélj még magadról:) nekem van már egy nagy fiam most töltötte a két évet:)mellette nem egyszerű pihenni...de most hogy bölcsis lesz talán kicsit könnyebben megy...

KépKép

KépKép
 
 


Szia msi! Igen, ők az első babák, így nincs még semmi tapasztalatom. Hát 3 picúr mellett tényleg jól elleszel foglalva :)
Egyébként 32 éves vagyok, Szegeden élek a férjemmel, az itteni klinikán szeretnék majd szülni. Épp orvosválasztás előtt állok, bújom a netet, olvasom a véleményeket, próbálok dönteni, de nem egyszerű...

Kép
 


miamanó, szia üdvözöllek itt, grat. az ikerterhességedhez ! :) elsőre ikrek, hú én biztos nem bírtam volna,de csak mert túl fiatalon szültem az elsőt :) és nem boldogultam az elején annyira,de bele rázódtam,mert utána sorba jöttek a gyerekek :) mire az ikreim jöttek addigra profi lettem. msi, nekem is ugyanígy volt fejvégű és haránt. 8)

 
 


Szia mó! Köszönöm! Úgy látom te sem unatkozol 6 gyerkőccel :) Gratula a szép nagy családhoz! Hát az unokahúgomon kívül én is még csak képen láttam újszülöttet, de majd csak kialakulnak a dolgok.

Kép
 


miamanó
húha akkor ti tényleg belecsaptatok a lecsóba:) én csak 5 éve élek pesten amúgy deszki vagyok:) az meg ugye 10 km szegedtől....van szegeden koraszülött osztály vagy nincs is választási lehetőség, utoljára azt halottam hogy csak egy helyen lehet szülni szegeden...persze nem bizti hogy kell is de jo tudni hol a legközelebbi azért...sokan mondják hogy jobb ha elsőre jönnek ikrek...úgyis belerázódsz majd, ahogy mi is majd:)

KépKép

KépKép
 
 


Szegeden a Női klinikán és a II. kórházban is lehet szülni, de úgy tudom a klinika felszereltebb ilyen téren, szóval ott nagyobb biztonságban érezném magunkat.
Egyébként is két gyereket terveztünk, kis korkülönbséggel, hát tessék... :lol:
Könnyen megszoktad Budapestet?

Kép
 


miamanó
kis korkülönbséggel az nagyon jó:D végül is majdnem mindegy hogy 2 év vagy két perc:)))))

Két évig mondogattam hogy ha tehetném és tuti fent tudnánk tartani a családot akkor vissza mennék Szegedre...kb a 3. év után voltam úgy hogy már nem mennék, megszoktam hogy itt kicsit több a lehetőség...szórakozás, vásárlás...hátránya hogy a nagyszülők így 200 km-re laknak, de mivel ők is melóznak sok idejük nincs az unokára szóval a hétvégék elegek....2 óra alatt otthon vagyunk csak a sok cuccolás a gáz, de abba meg már profi vagyok:) anyóssal való elfogadható kapcsolathoz meg pont jó ez a 200 km:)

KépKép

KépKép
 
 


Hát az tény, hogy pl. a munkalehetőség itt elég gyér...
Ez az anyósos megjegyzés aranyos 8) :lol:

Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron