Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Csajok!
Van két egyforma,állítható magasságú,fiókos,guruló kiságyunk meg egy hozzáillő pelenkázó komódunk eladó,ha esetleg érdekel valakit.....
50.000 Ft-ot szeretnénk érte kapni.

E-mail címem: varhalmibarbi@gmail.com
Képet tudok küldeni mailben.

Jó babavárást Mindenkinek és pihenjetek,amíg lehet....
:lol:

 
 


Msi, mó73!!!

Hol vagytok??

olyan szomoru lettem, hogy nem talaltam itt most regota semmi hozzaszolast... :-((

Kikoltoztunk Becs melle, de nagyon nehez az elet, es eleg maganyos (amennyire 4 gyerkoc es egy ikerterhesseg mellett maganyos lehet az ember), es olyan jo lett volna meg kicsit tapasztalatokat cserelni.

Ha elmentetek, irjatok mar meg, hol mashol lehet ikerterhessekegrol "csevegni"! Az is olyan jo volt, hogy Msi is a 6 gyerkoccel itt volt, az ember nem erezte magat olyan egyedul ezzel - mar elegem van a lesajnalasokbol meg a ketsegbeesett reakciokbol, mikor megtudjak az emberek...

Szoval irjatok!!!
Zsebibabak
 


Szia zsebi ,én itt vagyok ! :D Én vagyok 6 gyerkőccel,nem Msi, de biztos véletlen írtad el. :) Hogy vagytok? Mikorra is vagy kiírva? A gyerkőceid hány évesek? Jó nektek, örülj,hogy elköltöztetek, ott azért színvonalasabb az élet, nem ? A többiek nem tudom hova tüntek??!! De bármi kérdésed van ,én segítek, tapasztalatom az van bőven. 8) :) Ne törődj a "kétségbeesett reakciókkal", én azokat sajnálom,akinek nincs, vagy csak 1-2 gyerekük van. :) szia , írj

 
 

 
 

DEJOHOGYIRTAL, es hogy meg vagy!!! Igen, Mo, Rad gondoltam; a mentsegem, hogy a gyerkocoket is keverem... (mi lesz, ha 6 lesz...)

Egyelore amugy nem veszem eszre a szinvonalasabb eletet (pl. az ovi szerintem otthon sokkal szinvonalasabb; de vegulis az ovonenik szamitanak; a suli is szakmailag sokkal tobbet tanit; itt kb. 1-2 evvel hatrabb van az oktatas); de persze az ember a johoz hamar hozzaszokik, majd akkor vesszuk ezeket eszre, mikor hazakoltozunk.

De az pl. fura volt, hogy a nagyon meno doki (Kb. SOTE Inek megfelelo klinika szuleszetenek vezetoje) rendelesen eloszor megjelentem, egy honapja nem latott senki, de sem egy vernyomast nem mert, vert, vizeletet nem nezett, beutalni nem utalt... Mindegy, biztos tudja, mit csinal, jokat hallottam rola.

Vajon mi lehet Msivel es a tobbiekkel...?

Meg biztos, hogy sok kerdessel irok...

Zsebibabak
 


Sziasztok!

én is itt vagyok ám csak eltüntetek...

Mi növögetünk (nem akarom elkiabálni) jól vagyunk, Bence 870 g, Blanka 900 g volt múlthét csütörtökön mikor voltunk 26 hetes uh-n. Nagyon ficánkolnak, kicsit több a magzatvíz, de mindenük ép, belül is ok eddig, remélem ilyen szépen egészségesek maradnak továbbra is. Cukorterhelésem jó lett, toxoplazmán átestem elvileg...illetve a CMV-t (citomegaló vírua) ismételni kell mert az magasabb lett, ellenőrizni kell friss fertőzés-e vagy már átestem rajta....remélem csak átestem rajta...

Én már kevésbé vagyok jól, sokat keményedik a hasam mostanában, pedig 3*2 magneb6-ot szedek....most hétfőn voltunk dokimnál is, zárt a méhszáj szóval ott sincs gáz...(kopkopkop) de eléggé idegesít...igazából nem tudom néha hogy Blanka tolja ki magát és azért kemény a pocim, vagy mi van, de nem úgy keményedik hogy többször egymás után hanem sokáig kemény aztán jó ideig nem...sajnos a kardiológusom az enyhe szívbillentyűszűkületemre is azt írta hogy császár, így az orvosom már közölte is hogy akkor tuti császár:(((( okt 25.-én megyek hozzá megint és akkor gondolom kitűzünk a egy program császár időpontot....

Ma megyünk az echokardiográfiára 12-re....megnézik a babák szívét...remélem ott is minden rendben lesz....

hát röviden ennyi ami velünk történt mostanában. Ja és a kisfiam beszokott a bölcsibe:) nagyon szereti, múlthéten volt kicsit nehezebb, de jön a foga is egyben úgyhogy az is lehet az oka....

KépKép

KépKép
 
 


Szia Msi, tök jó a bölcsi dolog,így neked is könnyebb. 8) Az ikreknél nekem is folyton keményedett a hasam,de én akkor arra gondoltam,hogy kinyomták magukat,mozgolódtak,meg ilyesmi,de nem volt belőle baj,mert amúgy el voltak kényelmesedve. Zsebi,mekkorák a gyerekek?lehet,hogy már írtad ,de nem emlékszem.. :) Nálunk ,Alex szept.24-én elkezdte a foci edzést,szerdán és pénteken van,nagyon szereti ,akár csak a bátyjai.. :) A középső fiamnak meg épp sulit nézünk,mert 8-os. több gimit is megnézünk,hétfőn már indul az előkészítő. Szóval zajlik az élet.. Msi, örülj neki,hogy császár lesz, ikreket nem lehet könnyű természetesen megszülni szerintem. vagy neked úgy jobban hangzana? na megyek,mert Alex már nem hagy békén..

 
 


Dejo, hogy megvagy Te is, Msi!
Gratula, hogy midnen ilyen jol megy. JO kezekben lehetsz, ha ilyen alaposan megneznek mindent; en nagyon csodalkozom, hogy gyakorlatilag 2-3 honapja semmit sem neztek nalam, csak ketszer rohanasban maganrendeloben (itt is, otthon is), es semmi vizsgalat... Pedig a korom miatt minden eselyem megvan mindenfele csunya szovodmenyre. Meg egy vernyomast sem mertek, egy vizeletcukor/feherje vizsg sem volt... Nemhogy babak szivenek a megnezese, meg virusvizsgalatok... Teged hol apolnak ilyen gondosan?

Mo, meg mindig bennem van, amit irtal a multkor a 6 gyerekrol, es ez sok erot adott. En is ugy erzem, egyszeruen nem lenne az eletem elet nelkuluk, es minden napot elvezek, amikor (most meg csak 4en) nyuzsognek korulottem, ha neha nehez is kovetni a 4 egymasba vago szoozont, es tobbszor szall el a turelmem, mint szabadna. ha egeszsegesen tuleljuk ezt a terhesseget/szulest/szuletest, az biztos, hogy eletem legnagyobb ajandekai ok. eleinte megijedtem az ikrektol, de mar isten ajandekanak erzem, hisz mar biztos nem szultem volna tobbet, a Joisten igy adott nekem meg egy boldogsagot.

A nagyobbak 3.5 (Bence a heten kezdett itt ovit; semmi gond nincs; hihetetlen, hogy o tanul leggyorsabban nemetul, pedig ot soha kicsit sem tanitottuk); 6 (Boroka itt kezdte el az altalanost, szerencsere ez is zokkenomentes volt, mert itt eleg lazan indul a suli, sokkal ugyabbul, mint otthon); 9 (lany), es 11 (fiu; neki mar nagyobb megrazkodtatas volt szegenynek a valtas, pedig ot sikerult legjobban felkeszitenunk nemetbol).

Es ket kicsi lanyt varunk; kb. akkorra, mint Msi. Msi, amugy nekem is csaszar lesz, de hidd el, jobb igy. Neked persze nem, de a babaknak vszleg igen - pl. Bencere ugy ra volt tekeredve a koldokzsinor, ki tudja, egy huvelyi szulesnel mi lett volna...

Nekem dec. 20-ra mondta a doki, hogy legkesobb szerinte vegyuk oket ki (jan 2 amugy a kiirasom). Neked?

Mindenkinek puszi
zsebibabak
 



én is azzal nyugatom magam hogy nem rendszeres keményedés hanem sokáig tart és tényleg sokszor úgy érzem hogy valamelyik kinyomja a hátát (néha elég fura alakú lesz a hasam tőle:)) szóval tuti a babucik ügyködnek bent:))) természetes úton szerettem volna, a fiamat sikerült simán megszülni, könnyebb lett volna utána nekem, nem egy mély hasi vágással, a tágulás ugyan annyi idő "csak" két kitolási szakasz van....persze az a fontos hogy a babák egészségesen megszülessenek, nem vagyok önző hogy a magam dolgát könnyítve veszélyesebb utat válasszak....így nincs varia én is tudom mire számítsak, fel tudok készülni és a babáknak is biztonságosabb lesz....

zsebi
nekem a dokim magén és a Péterfybe dolgozik, alapos doki, bírom a fejét...szívultrahangra a kicsit több magzatvíz miatt küldött, meg azért mert én is koraszülött voltam és nekem is van nagyon pici gond a szívemmel (ami miatt lesz a császár is)...sokat halottam én is hogy a Magya eü szar de akkor is alapos...kicsit túl is paráztatják a népet a sok vizsgálattal, de jobb félni mint megijedni....húúú de bölcs vagyok:D én hivatalosan január 6.-ra várom a babákat, de szerintem dec 17 körül meglesz a császár ha addig egyben maradunk...én azt a dátumot néztem ki magamnak:) okt 25.-én megyek a dokihoz vissza akkor beszélünk róla mikor akar műteni, de feltételezem nem karácsonykor...bár múltkor azt mondta, hogy (mivel december elsejével be kell feküdjek) karácsonyra hazaenged...én csak lestem hogy milyen optimista hogy addig még 3 in 1 leszünk?:)

megvolt a magzati szív uh: Bencével minden rendben (kopkopkop), Blankánál talált a doki egy pici lyukat a kamrák között, de azt mondta hogy lehet ha egy héttel később megyek már nem látta volna...vagy még a méhben benő, vagy kint, születésük után egy szív uh lesz pluszba de nem kell vele foglalkozni különösebben, nem paráztam nekem is volt ilyen, mára benőtt....de azért a dokinéni társa egy másik orvos rendesen megijesztett...nézték Blankát, doki hümmög, nézi-nézi egyszer csak felkiált AZT A MINDENIT!!!! hihetetlen!!!!a betyárját!!! és semmi mást csak ezeket ismételgette...dokinéni egy idő után elmagyarázta hogy ezt a lyukat találta, a másik doki meg azon hüledezett hogy milyen csúcs a gép meg a dokinéni....persze nekem úgy jött le hogy nagy gáz van.....eléggé rosszul értintett...:((( de a lényeg hogy jól vannak:)

KépKép

KépKép
 
 


Msi, klassz vagy, hogy nem aggodsz; persze nincs is miert, csak en biztos, kiajultam volna az UH alatt, mikor ilyen szovegeket nyomtak es nem ertem oket.

A szomszedunk kislanyanak volt komolyabb lyuk a szivkamrai kozott (de az nem csak olyan "1hettelkesobbmarnemlatszik" volt); par eves koraban meg is kellett muteni (ezt szuletesekor tudtak); de ha nem lett volna nagyon jo baratnom a mamaja, akkor tutti nem tudtam volna az egeszrol, mert a kiscsaj mindig majd kicsattant es tok talpraesett, vagany lany volt. Tehat olyan rettenetesen nekem nem tunt nagy bajnak; a mutet pedig teljesen megoldotta a dolgot, el is felejtkezhetett rola kesobb. De mondom, neki raadasul komoly meretu volt.

A csaszit pedig nem tudhatod, hogy eled at: egy masik baratnom pl. a 4. csaszar utan (ezt egy uj, nagyon jonevu es jokezu orvos csinalta) szinte semmit nem erzett; par ora mulva mar futkosott, es az elso felallas sem volt fajdalmas egyaltalan. Hatha Te is pont ebbe esel bele! Az enyem utan csak az zavar, hogy a vagastol kb. 5-10 cm-es savban a borom alig erez valamit, de ez is inkabb csak kellemetlenseg, mint fontos szovodmeny. Csak eljuk tul egeszsegesen mindharman ezt az egesz terhesseg-szules ugyet, a fajdalmakat majd valahogy kibirom...

Mo, az almatlansaggal nem lehet semmit csinalni, igaz? Nalam mar teljesen koros a dolog... (nem veletlenek az ejszakai leveleim ;-(() Nappal meg kivagyok.

Minden jot, lanyok,
zsebibabak
 


Sziasztok, hát az álmatlanság?? Az a baj,hogy nekem soha nem volt,éjjel mindig jól aludtam. De akkor ,hogy csinálod ,a gyerekekkel nappal alszol? Az meg kevés lehet,de biztos meg lehet oldani. A gyerekeket mikor szoktad fektetni? Örülök ,hogy sok erőt adott amit írtam,de ez tényleg igaz, örülj nagyon a gyerekeknek,az életben ez a legnagyobb boldogság! Nagy felelősség is ,gondok is lehetnek ,de a gondok azért vannak,hogy megoldjuk őket ! :) És az biztos,hogy ,ha valaki megszól a sok gyerekkel kapcsolatban,az csak irigységből jöhet !! Te ismersz olyat akinek 4 császija volt? ő megkérdezhetem,hogy ő hol szült ,vagyis melyik kórházban? Msi, amúgy én örülök ,hogy az első három gyerekemet simán szültem meg, de az ikreknél azért nem indult be,mert féltem ,nem akartam ,és ezért lett császár.Msi már biztos nagy a pocakod meg zsebi neked is, mikor dobtok ide fotót?? na mennem kell,mert épp főzök. :)

 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1286623404.3337.jpg[/img] 23 hetes pocak [/img]

KépKép

KépKép
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1286623450.4665.jpg[/img] [/img]

KépKép

KépKép
 
 


sziasztok

én szeretnék csak nem tudok aludni:(((( a forgóim a hátam a hasam szóval minden miatt, csak forgolódok, mélyen nem tudok elmerülni az alvásban...de ze van tréningezek az éjszakázásra:))))

KépKép

KépKép
 
 


Msi, de jók a képek ! Nagyon cuki a hasad ,oldalról hatalmas! tetszik ,olyan édik lehetnek benne a picik ! :) De úgy rohan az idő, észre sem veszed és már meg vannak,és észre sem vesszük és felnőnek... Én Alexnál azért nem tudtam a 7. hónaptól aludni,mert égett a gyomrom,szörnyű volt ! örülök,hogy ilyen jó idő van. 8) megyek ,mert bográcsolunk. 8) zsebi ,msi írjatok

 
 


Mo, kosz a bolcsessegeket, igenis, sok erot ad a sok horrorra valt arccal megkuzdeni, amikor kiderul, hogy a 4 melle meg 2-t varunk. Pedig teljesen igazad van; nekem is ok a legeslegnagyobb boldogsagaim!!

Igen, a baratnomnek 4 csaszija volt. A 4.-et ugy vallaltak be, hogy az I. noi Klinika akkori igazgatoja (meg mindig ott van, es kituno doki) fantasztikus, ohozza sok komplikalt vagy remenytelennek kikialtott esetttel rohannak hozza, o sokmindent bevallal, amit szakmainak bevallalhatonak/menthetonek talal. Mas nyilvan inkabb keruli a kockazatot; de a Prof. tudta, hogy a baratnom mennyire szeretne meg egyet, es alapos megfontolas utan bevallalta. Mindezek utan, ahogy irtam, ez lett a "legjobb" csaszarja, azt mondta, szinte semmi fajdalma nem volt utana, par ora mulva mar ugralt fennt, es semmi gondja nem volt a felepulessel, szinte egy nap mulva mar a regi volt (na a reszletekre mar nem emlekszem, lehet, hogy elirom; mindenesetre amit elmondott, az tenyleg csodanak tunt az en es a korulottem levok csaszar utani felepulesehez kepest; es azert ez a 4. mutete volt ugyanott...). Ha erdekel valakit a nev, priviben elkuldom. Bar en is probaltam es vegul nem maradtam nala, de az mas, en termeszettudos vagyok, es nyilvan nehezen dolgozom egy masik Prof-fal, mert nekem meg kell magyarazni a dolgokat meg szeretnek az engem erinto dontesekbe esetleg beleszolni, ami ilyen fontos es keves ideju embereknel nem mindig mukodik. lehet, hogy itt sem fog, itt is ugyanennek a pozicionak megfelelo dokinal kotottem ki; de most eleg nagy a kockazat ahhoz, hogy jobban alarendeljem a sajat preferenciaimat az orvosi donteseknek.

Msi, szuper jol nezel ki, hihetetlen, hogy nem hiztal (nekem egy merleg valami 16 kg-t mutatott, majd leajultam rola; az itthoni az csak szereny 10 -12-t, de mar ezt is sokallom, szerintem egyaltalan nem eszem sokat). Az en hasam szerintem nagyobb, de talan nem rettenetesen. Nekem a gatammal a legnehezebb: az mar egy rakas szules/terhesseg/gatmetszes/szakadas utan nem birja a sulyt, teljesen lelog, es ha sokat megyek, faj... ;-(

Msi, es probaltal ugy aludni, hogy a terdeid koze (vagy a felso terded ala) parnat teszel? Nekem az sokat segit a forgofajasban, mert akkor valahogy kicsit leveszi rola a nagy sulyt. En mar 4 parnaval + nagy szoptatosparnaval osztom meg az agyam ;-)

Nem fontos kerdes, de ha tudjatok: Ti meg tudtatok kulonboztetni, melyik baba mozog? Nekem meg mindig fogalmam sincs, hogy vannak a pocimban. Ha Nektek sikerult, hogyan?

Kosz es elvezzetek a jo idot; itt ma reggel fagyosak voltak az autok ablakai... a napsutes ellenere nagyon hideg volt, kirandultunk (el is tevedtunk, volt kis ijedelem, de aztan sikerult valahogy kijutnunk sotetseg bealltara a wienerwald-bol)

Zsebibabak
 


...ja, bocs, hogy nem kuldok kepeket, es nem is fogok. Par evig nagyon rajtam volt a media, meg a gyerekeimrol is sok foto/TV kep jelent meg, es nem szeretnem, ha valaki beazonositana, nem akarom, hogy a legmaganabb maganugyeim kikeruljenek. Talan majd a babakrol merek majd feltenni ;-)
zsebibabak
 


Sziasztok, média? Hogy hogy? Milyen témában szerepeltetek? Mi is voltunk 2szer az mtv1 -en, a Rondó c. műsorban. :) Figyelj,priviben légyszi küld el a doki nevét,érdekelne! köszi :) Ma reggel ,nekem is kicsit fagyos volt a kocsi ablak.... :( De még az a jó,hogy nappal jó idő van . 8) Én se nagyon tudtam a mozgásnál,hogy éppen melyik mozog,mert ha felül éreztem a mozgást ,az nyílván a "B" baba volt,de a másik is szintén mozoghatott,mert ha mozgást éreztem,szinte mondenhonnan rugdostak :) De az is érdekes ,hogy az ikrek nem mozogtak annyit,mint amikor csak egy kicsi volt bent. :)

 
 


Na, megvan a vegso datum - ha elobb nem jonnek a babusok, akkor december 17-en kinyiszaljak belolem oket ;-(. (jan 2-re voltam kiirva). Igy talan Karacsonyra otthon (illetve sajnos csak itthon ;-(, a gyerekek es az en nagy banatomra is; de helyette kapunk, remeljuk, ket bajos kislanyt) lehetunk.

Itt tovabbra is eleg lazan veszik a dolgokat; ma legalabb egy vernyomast mert a dokesz meg egy ropke UH-ot csinalt (kb. 2 perc); de amugy annyi volt, hogy akkor mikor mutson. Mehszajat nem nezett; vizesedest sem; a vizeletembe sem logatott ilyen cukor- es feherjeerzekelo csikot, amit az otthoni dokim es amerikaban is megcsinaltak mindig; bar legalabb elkuldott egy utso reszletes UH-ra es vervizsgalatra. (Msi, Neked az elmult par hetben milyen vizsgalatokat csinaltak?). Viszont szerencsere semmifele befektetesrol sot akar pihenesrol sem esett szo; meg mikor mondtam, hogy ugye mar ne utazzak, arra sem ugrott ra egyertelmuen; bar a jovo heti fuggoben levo USA utamra azert mar o is azt mondta, hogy azt azert inkabb hagyjam mar kimag.

Mo, tok ciki, elfelejtettem a nevet a dokinak (az I. Noi Klinika igazgatoja volt evekig, oalatta nagyon kikupalodott az egesz); de megkerdezem a baratnomtol, aki vele dolgozik, es megirom.

Bocs, hogy nem irom meg a media-raszallas temajat, mert az mar beazonositana, es amit szerepelek (most is hivotatnak, de most jo kifogas, hogy kinnt vagyok), azt szeretnem, ha a szakmamra szoritkozna, es nem pl. a visszereimre ;-((, vagy akar a gyerkocokre. ANnyit engedtem be oket regen a maganeletembe, hogy kicsit megmutassam a magyar lanyoknak, hogy lehetseges karriert es (nagy)csaladot is egyszerre; hogy fel merjek vallalni a nok, mert bizony sok megkulonboztetes eri meg Magyarorszagon, akik esetleg mernek mindket iranyban lepni. (de egyaltalan nem mondom, hogy ez az udvozito ut; talan pont azert van ennyi gyerkoc, mert a szivem melyen mindig vagytam nagyon olyan igazi ottholevo csak-mami-nak lenni; csak mar nem megy).

Mo,
meg egy bennfenntes kerdes: hogy a turoba talal az ember keresztszuloket ilyen sok gyereknek....? Nekunk mar a 3.-4.-nel sem volt egyszeru (nagyjabol le is szarjak oket, kiveve a lanyom keresztmamaja); de mar vegkepp kifogytunk minden otletbol!! Nektek ez nem volt gond?

zsebibabak
 


sziasztok

nem tüntem el, de apa beteg, ügyelet szuri, láz miegymás...baló beteg, láz hasmenés orr folyás és én is beteg (remélem nem nagyon) hasmenés dettó....ha jobban leszünk jelentkezem....

KépKép

KépKép
 
 


Nekünk a keresztszülő választás nem volt gond,mert szinte ők jelentkeztek,a férjem unokatestvére és a felesége,gazdagok,rendesek,ennyi elég. Úgy volt ,hogy amikor még 5 gyerekünk volt egyszerre lettek megkeresztelve mind az 5,aztán Alex a 6. kicsim ,pedig 3 hónaposan lett megkeresztelve ,neki is ugyanazok a keresztszülei :) 8) a keresztmama pedig folyamatosan rábeszélne még egy babára :) ,de már nem lesz több ! 8) De jó ,hogy meg van a végleges időpont,de jóval előbb,az nem baj? Nekem csak azért furcsa ,mert engem az ikrekkel a 41.héten császiztak ! :wink: Msi,mindenkinek jobbulást !!

 
 


Msi, gyogyulast mindannyiotoknak, remelem, Teneked csak pici atmeneti bajod van!!

Mo, igazad van, en is kicsit morfondiroztam ezen a korain... Eloszor dec 20-a korult mondott; most 18 korult, es kerdezte, van-e kedvenc napom (bezzeg a Bencenel nem kerdeztek, amikor rajottem, hogy pentek 13-ra tuztek ki, majdnem visszarohantam; de aztan rahagytam); csak annyit kertem, hogyha lehet, Karacsonyra nem lenne rossz otthon lenni es nem korhazban ;-((, es ebbol jott a 17.

Szerintem azert gondolkodik a korabbi idoponban, mert mar volt egy csaszim, meg az elmult masfel evben 3 kaparasom (nem sikerult terhessegek), gondolom, nem akarjak a mehrepedest kockaztatni? De csak tippelek.

Remelem, tudja, mit csinal...

sziasztok
 


Helo, igen akkor úgy jó, nem tudtam,hogy volt már egy császárod ! mert így jobb a biztonság, nálam is Alexot kikapták a 38. héten,igaz csak ct-re mentem,de utolsó pillanatban ,mikor indultam volna haza ,a nővér azt mondta,hogy várjak egy percet ,mert még csak fölszalad megmutatni az eredményt /terheléses ct volt/ a prof-nak,aztán jött vissza /én már kabátba ,indulásra kész voltam/ ő meg közölte ,hogy maradok,mert most császiznak. :) De jó is ,hogy így történt,mert nehéz műtét volt,a méhem már szét volt repedezve.... Még nem tudtad megkérdezni az I-esen a doki nevét?? sziasztok

 
 


sziasztok!

újra itt vagyok:) Baló meggyógyult:))) (kopkopkop) nekem egy napos projekt volt, de rájöttem hogy a megemelt c-vitamin miatt volt, attól szívódik gyorsabban a magnézium amitől amúgy is lazább a motyó:)
apa nem gyógyul, állítják hogy idegbecsípődés + elkapta Balótól vagy mellhártyagyuszi...de azért lehet túléli:)

én mostanában nagyon fájok:S alul húzódik, fáj nyilal, ha fekvésből kelek még rosszabb:(( alig tudok menni, keményedek folyamatosan..nem is gondoltam hogy lenne ilyen, meg sokat dugdossák ki magukat a babák attól is keményedek...nem férek a pocimba...hámlik a hasam:S:S:S, elég gáz mert ugye azt mondják hogy a fáj a hátad és keményedsz akkor gondolkodhatsz hogy baj van, de nekem hetek óta folyamatosan fáj a derekam, keményedek állandóan de a doki a vizsgálaton mindent renden talál szerencsére (kopkopkop)....szóval én nem tudom honnantól van gáz:(((

na most jól elpanaszkodtam magam, de jobbat nem tudok írni, elég kellemetlen hogy fekvésen kívül bármit csinálok az fáj...de már csak pár hét:)

zsebi
én is a dec 17-t néztem ki az a 38. hetem első napja:)karira otthon lehetnénk...

KépKép

KépKép
 
 


Kedves Mo!

Bocs, meg nem valaszolt a baratnom; de legkesobb jovo szombaton talalkozom vele es akkor megirom. Te gondolkodsz meg egyen...? (ketton? ;-)

Kicsit megijesztett, amit irtal.... A CT-bol tudtak, hogy elkezdett repedezni a mehed...? (jo hir lenne, ha valahogy elore lehet latni) Es mit ertesz az alatt, hogy nehez mutet volt...? Elegge felek, mert mar most is hatalmas a hasam, es szerintem eleg sokat volt csesztetve a mehem (kaparasok a nem sikerult terhessegek utan, plusz a csaszar 3.5 eve, nemszolva a 4 terhesseg/szules)...

Kedves Msi! Nagyon egyutterzek Veled... Nekem is mar minden nagyon nehez (nekem a fo gondjaim a legszomjjal, az almatlansaggal, a hasamon remesen viszketo es pirospottyosodo es repedezo borommel; a teljesen kikeszult es sulyt nem biro gatammal vannak, meg mar hogy nekem sem jo sehogy).

De nyugodj meg, ha a dokid mindent rendben talalt. Nem lehet, hogy a kemenyedesek nem igazan azok, csak mas fajo erzesekre gondolod azt, meg a babak fernek el kevesbe (mint 1 db), es ezert az o ketsegbeesettebb helykeresesuket erzekeled kemenyedesnek? Erdekes, 4 kihordott terhesseg utan sem mindig vagyok benne biztos, hogy amit erzek, az most Braxton-Hicks-e (vagyis igazi osszehuzodas), vagy csak mas erzes/fajdalom/huzodas. Nekem is szokott mindenem huzodni/fajni, pl. felallasnal/poziciovaltasnal, de foleg a hasam aljan a csiponel, asszem valami szalagok nem birjak a gyurodest es sulyt...

Na eleg a panaszaradatbol, mert igazan meg nem olyan remes, es fiatalabb terhes ikreseket meg elriasztanek. A fo, hogy marha hamar meggyogyultal, es remelem, a parod is hamar kilabal!

Az nagyon vicces lenne, ha mindkettonk babai dec 17-iek lennenek ... ;-)

zsebibabak
 


Sziasztok, helo zsebi ! most egy-két éve nagy volt a kísértés,hogy jöhetne még egy baba,de aztán ahogy gondolkoztam,mindig arra a döntésre jutok,hogy már nem ! félnék a kockázattól nagyon ,meg azért 37 éves vagyok,meg anyagi oldalak,szóval,de még néha mindig megfordul a fejemben és ,mivel semmi nem lehetetlen,és véletlen úgy lenne,akkor csakis teljes biztonságban,és ezért jó ,ha van ilyen doki név,aki bevállalna ,mint amilyet te írtál.Most lehet ,hogy hülyének nézel,de ez van. :) igen zsebi a ct-ből is következtetnek a méhrepedésre,mert a baba szíve lassul abban a helyzetben és egy gyors császár segíthet ilyenkor. végül is a tapasztalatok azt mutatják,hogy méhrepedésnél gyakori ,hogy a has alul nyilalás szerűen fáj,de nálam az nem volt. Az ,hogy nehéz műtét volt a 2 orvos mondta ,aki császizott,a baba magasan volt nagyon ,meg a méhem úgy nézett ki,mint ha szét lenne kaszabolva,de megoldották a dolgot,mert sok olyat is hallotam,hogy ilyenkor sok esetben a méhet ki kell venni,ami nem szerencsés ebben az állapotban,nagy vérzés léphet fel ,stb. De nálam erre se kellett ,hogy sor kerüljön. Amúgy én műtét közben teljesen jól voltam és boldog. De az ikreknél volt egy kis gáz,ott nem jól varrtak össze ,még aznap újra nyitottak,már pulzusom se volt,de megmentettek . 8) msi, örülök ,hogy meggyógyultál. Az tényleg tök jó lenne ,ha mind ketten dec.17-én szülnétek ! :) már tényleg csak pár hét ! hamar elszalad majd meglátod !! érdekes azért ,hogy nekem a terhességek alatt sose volt fájásom sehol,végig bicikliztem ,lépcsőztem,stb.... na most rohannom kell , írjatok

 
 



hát esküszöm úgy irigylem azokat a mamikat akik ilyeneket írnak, ikrekkel biciklizés meg minden aktívkodás....ilyenkor olyan bénának érzem magam, hogy biztos csak én nyafizok és rinyálom túl a dolgokat és csak tűrni kell...de be kell lássam hogy nekem akkor se megy se a séta se semmi, akár menyire is akarom...csakazértis meg nem terhelem magam...

zsebi
egy részét tudom hogy azért kemény mert a kisasszony kitolja magát, és nekem tényleg nem úgy van keményedés hogy egymás után többször bekeményedik és kienged hanem hosszan kemény.... na mindegy tényleg már csak pár hét:) azért most már összerakom a kórházba menős motyót:) sokat pihenek, fekszem hogy minél tovább 3 in1 maradjunk....egy hét múlva kiderül remélem mikor gondolt felnyisszantani dokibácsi...

KépKép

KépKép
 
 


Mo, a doki: prof Papp Zoltan. Az a "gond" vele, hogy mar muteteket csak a Kutvolgyiben csinal (szerintem ez most fizetos hely). Amugy Sziler István dr-t is nagyon ajanlja a bennfentes baratnom, szerinte szintén nagyon ugyes. O az I. noin dolgozik, tehat nincs az anyagi reszevel gond.

Mo, nalunk abszolut almodott es vagyott volt az 5. aprosag; a gyerekek is mind nagyon szerettek volna, ugyhogy a Joisten meghallgatta a kereseinket. Eleinte nagyon megijedtem a kettotol; de most mar nagyon boldog vagyok, es most mar borzalmas lenne, ha barmelyikuk nem "erkezne meg". csak tuleljuk egeszsegben ezt a par maradek hetet es a szulest - azert ettol meg nagyon felek, es amiket irtal, ettol nem csokkentek az aggalyaim... En 42 vagyok...4 szulessel, ebbol 1 csaszi; elmult 2 evben 3 kaparassal... De remelem, a Joisten azert ajandekozta a lanyokat, hogy fel tudjuk nevelni rendesen ;-).

Neked hogy van a 6 szobailag szetosztva? Ui. kulon szobakat mar-mar csak kastelyban lehet megoldani egy ekkora csaladnak; igy egyelore meg fogalmam sincs, hogy lesz a szobabeosztas (egyelore 2 gyerekszoba plusz a mi halonk), ha hazakoltozunk ;-(

Msi, ne aggodj; ha nem esik jol a mozgas, biztos oka van!! a seta nekem sokszor jol esik, de nem marad ra idom; a hetvegen a csalad uszni/furdobe ment, hat inkabb itthon busultam egyedul, de nagyon nem fullott hozza a fogam, pedig sok ikerterhes mondja, hogy a vizben konnyebbultek egyedul meg, es a vegefele minden nap mentek.

Msi, Teged miert nyiszalni fognak? Most is olyan keves kilo hizasnal tartasz?
 


bocs, Mo, az 5.-et nem is Te kerdezted, hanem egy masik topicban egy masik 6 gyerekes; mar kezdek teljesen szellelbelelt lenni...
 


zsebi, 42 vagy? na ilyenkor megint megőrülök, én meg azt hittem,hogy 38-tól már nem nagyon szülnek. mert az is más akinek első ,annak nem kell magyarázkodni,stb.... amúgy köszi,hogy megírtad a dokik nevét... :) hát nálunk úgy van,hogy tetőteres a házunk,lent 2 szoba,egyikbe mi vagyunk,a másik nappali.a gyerekek fönt vannak a tetőtérben,4 szoba van, egyben a legnagyobb fiú, a másikban a nagy lány, a 12, és 14 éves fiú együtt,a kislány és Alex is együtt.így jól meg vannak. délután folyt.

 
 


zsebi
nekem azért lesz császár mert van egy nagyon enyhe szívbillentyű szűkületem születésem óta, és bár a 2 hónapos kontrollon nem mutatott romlást az állapotom, kardiológus mégis azt írta a papírra hogy császárt javasol, dokim meg megmondta hogy ilyen ajánlással nincs doki Magyarországon aki belemenne egy sima szülésbe...pedig annyira akartam:((( bár ahogy kihallottam a hangjából ha nincs ez a papír akkor is kitalál valamit hogy miért is legyen császár:(((

hát én csak nagyon meleg vízbe szeretek menni, amit most nem lehet hidegbe meg befagy a fenekem:) meg én tartok a fertőzésektől, nem vagyok kifejezetten érzékeny de azért jobb az óvatosság....

te hanyadik hétbe is vagy? neked is hámlik a pocid? nekem kb 2 napja kezdett el....

KépKép

KépKép
 
 


sziasztok, most tudom folytatni,mert délelőtt elkellett mennem.egésznap senki nem hív, de ha hívnak,akkor egyszerre tuti hárman egyszerre. na szóval fönt a tető térben még a folyosón ki lehetne alakiítani egy szobát,de azt hiszem nem szükséges,meg most pénz se lenne rá,jó így ahogy van , msi én a Széchenyi fürdőbe jártam,terhesen,és utána hallottam,hogy nem jó az a meleg vizes fürdő a terhesség alatt,de végül is szerencsére semmi nem lett. 8) msi, te hány éves vagy,,ha szabad ilyet kérdezni? zsebi, ti ,hogy költöztetek oda,úgy értem van ott ismerősötök arra?vagy hogy jött az ötlet?

 
 


Msi, en kb. ugyanolyan idos terhes vagyok, mint Te, eredetileg jan. 2-re vagyok kiirva, de az elozo csaszi miatt (gondolom?) elobb javasolta a dokim, hogy lepjunk. En meg egyaltalan nem banom, mert igy is nagyon felek a vegetol. Ez ugyis az atlagos szuletesi idejen mar tul van az ikreknek, tehat nem hiszem, hogy rettenetesen megsinylik; mig en lehet, hogy megsinylenem...

Nekem nem hamlik a pocim, de mar 2 hete nagyon viszket, es szerintem hajszalvekony mar rajta a bor; agyon van repedezve (de errol azert mar tett az elozo 4 baba is), es pici piros pattanas-szeruek alakulnak ki (ez is le van irva, hogy szokasos a hasnyulasnal). Rakerdeztem az itteni dokit, hogy milyen akarmit javasol, o is megerositette: nincs az a kozmetiikum, ami igazoltan hatasos lenne; valami "pattering" (? meg nem neztem meg a szotarat) olajjal probalkozhatom a tunetek enyhitesere. Azert azzal biztatom magam, hogy az elozo terhessegeimnel is randa volt, es utana (igaz, eltelt sok-sok honap), viszonylag normalisra visszament; jo, hastancos sem manoken nem leszek mar.

Igen, Mo, 42... En is alig mertem a korom miatt vevallalni, de egy orvos sem birt konkret ervet mondani, mi lenne a baj a korral a down-kockazat jelentos novekedesen kivul; es korulottem meg a kortarsaim sorra szulik a babakat (par gimis osztalytarsam csak elsot; masok a tobbediket); az otthoni dokim, mikor rakerdeztem, mondta, hogy pont elottem ment ki egy 47 eves no, aki az elso babajat varja... Igy Istenre biztuk a dolgot, ugy gondolja-e, hogy ad-e nekunk meg babat; de mi biztositottuk, hogy rettenetesen varnank es szeretnenk... Erre, ha minden jol megy, meg kettot is kapunk ;-))

A kijoves otlete, bevallom, ugy jott, hogy nagyon betojtam, mikor megtudtam, hogy ikrek. Az elozo terhessegeim/szuleseim sem voltak kismiskak, es az elmult par evben eleg remseges esetet hallottam, hogy ment tonkre par kismama/baba elet elcseszett terhesseg/szules-kezeles miatt otthon. Pl. a 21 eves doktoranduszome es babajae is... Na mindegy. MIvel ugyis volt egy szoros egyuttmukodesem Ausztriaval, megkerdeztem oket, nem akarjak-e, hogy par honapig ott csinaljam a munkat, es ok boldogan raalltak...

Persze, ahogy mar irtam, itt sincs kolbaszbol a kerites, es egyaltalan nem biztos, hogy jobban jarok/jarunk; de azert meg remenykedem, hogy talan biztosabb, hogy rendben lesz minden. Furanak talalom, hogy az itteni dokinal meg csak le sem kellett venni a bugyim 2 honapja (tehat sem mehszajvizsgalat, sem a remseges visszereimre nem pillantot, amivel a multkor kierdemeltem egy csaszit); nem kuldott terheleses vercukorra pedig tudja, h. Edesanyamnak volt terh. diabetes (mar volt egy vizsgalatom 3-4 honapja, az rendben volt, talan azert?); nem nezett sem feherjet a vizeletemben sem egy vernyomast... Dehat biztos tudja, mit csinal.

Msi, en tudok olyan dokit, aki sokmindent bevallal, ami meg orvosilag bevallalhatonak tunik (tehat nem a sajat kenyelmet es biztonsagat nezi); amit Monak megirtam; de amugy ugy tunt, nagyon alapos kezekben vagy.... De ha nagyon szeretnel nem csaszival szulni, en meg egy orvost azert megkerdeznek (csak kerdes, ha azt mondja, bevallalhato, akkor valtanal?). Bar hidd el, a rendes szules is tud am iszonyu lenni; en ketszer ugy konyororogtem a csaszarert (nem birtam kinyomni), hogy szerintem meg a szikla is meghasadt volna, de nem voltak hajlandoak vagni.... Es persze utolag jobb; de az a par ora rettenetes volt.
 


sziasztok, igen a pár óra vajúdás a sima szülésnél rettenetes volt nálam is,az első hárommal végig csináltam,de a negyedik terhességemnél /az ikreknél / ott már annyira féltem és császárral akartam szülni,hogy tényleg be sem indult a félelemtől,és így császároztak. msi most hogy fekszenek a babák? Az egyik haránt vagy mindkettő fejvégű? Mert ,ha az egyik haránt jobban jársz a császárral,mert sima szülésnél a doki benyúl és szószerint megfordítja a haránt fekvésű babát és nagyon fájdalmas. De ,ha fejvégűek,akkor nem vészes,egy ismerősöm is úgy szülte meg az ikreit,hogy fejvégűek voltak és az elsővel sokáig vajúdot,de a második úgy jött ,mint a rakéta. :) zsebi, neked is visszeres a lábaid? Hát nekem is,de nagyon. Amúgy engem se vizsgáltak meg terhesség alatt soha sem,pl: az első fiamnál anno okt.21-re voltam kiírva és okt.15-én mentem kontrollra és akkor először azt mondta a doki,hogy na most megvizsgál,hogy állunk és éreztem is rögtön,hogy ez fájt,ez délután 4-kor volt,éjjel mentem is szülni.... zsebi, azért is nem kell annyira félned ,mert programozott császárod lesz,és így fel lesznek mindenre készülve .Ez megnyugtató. Egyébként én mikor rám jön ez a dolog ,hogy "szeretnék még egy babát" olyankor vissza riadok a félelem miatt is ,azért nekem már 2 császárom volt, visszér,kor...stb... a kor állítólag nem jelent gondot,erről már több mindenkivel beszéltem. Amúgy milyen munkád van? Én is szívesen mennék arra ,csak nincs ismerős sajna.. kár ,hogy nem tudsz képeket tenni, rólunk vannak a vonalzóm alatt a freeblogban képek... Holnap m egyek két fiammal sulit nézünk,megyünk nyílt napokra. zsebi nem emlékszem most a gyerekeid mekkorák ?fiúk ,lányok?? msi, zsebi iker babakocsi van már ?? Nekünk úgy volt ,hogy mire haza jöttünk a kórházból,a keresztszülők megvették és már itt volt mire megjöttünk.úgyhogy szerencsém volt :)

 
 


sziasztok

29 éves leszek most novemberben...már 2 éves a nagyfiam és őt simán szülte meg, érzéstelenítő meg minden nélkül...de azt is tudom hogy bazi nagy mákom volt hogy kicsi volt a feje:) megbízom a dokimban, nem ragaszkodom annyira a sima szüléshez, mivel nem vagyok kardiolóus és hát az hogy most jól érzem magam (kopkopkop) az nem azt jelenti hogy tuti nem lenne gáz a szülésnél...a babák fontosak én meg majd meggyógyulok:) alapos a dokim, nem váltanék...bizonyos mértékig tartottam is a sima szüléstől, nem egyet halottam hogy az elsőt megszülte a második babát meg császározni kellett...úgy voltam vele hogy ha már vágni kell akkor minek kínlódjam végig a vajúdást is...így fix és tudok rá készülni nincs variálás hogy simára készülök és utolsó pillanatba nyögik be hogy császár...teljesen megbékéltem vele....

babakocsit nov közepefele rendeljük meg, 2-3 hét mire megjön, addig nem nagyon van hova rakni...kicsi a liftünk úgyhogy korlátozva voltunk választás terén, mikado mellett döntöttünk, szélre hosszra befér a liftbe és még én is mellé:) sajna ezt nem láttam sehol használtan, nyilván a mérete miatt ki tudják használni...nembaj így tuti kibírja a gyerekeket sokáig:)

KépKép

KépKép
 
 


Mo, nekem a rettenetes par ora a szulesben nem a vajudas volt, hanem a kitolas.... ;-((( Nem jottek ki... Na mindegy, most "szerencsere" ilyen nem lesz. Nem is magatol a szulestol felek (bar attol is....; hanem, hogy mi van, ha meg elotte reped a mehem... Hatalmas mar a hasam, es meg az elorehozott szulesig is 2 honap van... a borom is mar ossze-vissza van rajta repedezve, szerintem hajszalvekony...

Nalam 11.5 a nagyfiu, 9 es 6 a lany, es 3.5 a kicsi fiu (plusz ketto uton). A nagyfiamnak jo lenne, ha iden felveteliznenk gimibe; de most annyira szegenyt agyonnyomja a nemetul suliba jaras, hogy nem tudom meg a felkeszulessel is terhelni.... amugy a sulinkat nagyon szeretjuk (az otthonit), itt is kiderul, hogy vagy egy evvel elorebb jar otthon a tananyag, mint itt... Milyen sulikat neztek?

igen, a labaim is visszeresek; de annal sokkal-sokkal rosszabb visszeres vagyok egy kenyesebb helyen... (csak terhessegek alatt, de akkor annyira, hogy meg az ergyogyasz is majdnem elajult...)

Sajnos semmink sincs meg, kiveve rugik es bodykak, meg amik megmaradtak a fiamrol; de mar azokat sem biztos, hogy megtalalom, ugyhogy a babanet olvasasa kozben a heten elhataroztam, bele kell huzni. sajnos fogalmam sincs, milyen babakocsira lesz szuksegem, meg annyira nem latom at, hogy lesz az eletunk az ikrekkel... Ha ugyanaz marad, foleg auto, de hogy lehet ket pici babat autobol ki-be, babakocsi ki-be...?

Akkor szerintetek eleinte eleg egy kisagy (amig meg itt kinnt vagyunk, 2=3 honap)?
 


sziasztok , nekünk 2 kiságy volt, de biztos elég 2-3 hónapig egy is,mert én hiába volt 2 ,mindig egybe raktam őket,mert akkor nem sírtak annyit. :) zsebi, én is visszers voltam ott.... szörnyű , de szerintem nem lesz semmi baj veled! :) A középső fiam 8-os ,neki gimnáziumot nézünk, és a 6-os fiamnak is gimit,csak neki 6 osztályosat. pont ma megyünk nyílt napokra.. úgyhogy mindjárt készülődöm. csak elég gáz ,mert Alex nem megy oviba,úgyhogy ő is jön velünk,mert tegnap hasmenése volt és úgy beszéltük meg az oviba ,hogy akkor ma nem megy,mert pénteken meg amúgy sincs valami miatt ovi. na mindegy. msi nekünk is olyan iker babakocsink volt,hogy mindenhova befért,ez volt az előnye... msi biztos örülni fog a fiad a 2 kicsinek, amikor én szültem az ikreket a legkisebb fiam akkor 21 hónapos volt,de örült nekik,folyton a cumit dugdosta a szájukba...zsebi, neked meg segítséged is lesz, várják már a gyerekek gondolom... :) msi, amíg nem költöztetek el,melyik orvoshoz jártál? és most ott havonta jársz dokihoz?vagy hogy?

 
 


hova tüntetek? vagy csak pihenés van? :)

 
 


sziasztok!

itt vagyok csak kihasználtuk a jó időt a hétvégén:)


költözni? nem teljesen értem:) 2005 óta élünk Peste, Balót a Szent Istvánba szültem, most meg a Péterfybe fogok. dokibácsihoz meg havonta járok, meg külön a kórházba is, ott csinálnak uh-t a dokim csak bekukucskál meg megnézi a méhszájat...meg persze küld ide-oda-amoda ha kell....holnap is megyek hozzá is meg uh-ra is:) nagyon várom már!!!! talán sikerül lefixálni hogy mikortól vár szeretettel a kórházban illetve mikor lesz a csaszi:)) hú lehet ma nem is alszom ( nem mintha amúgy tudnék aludni annyira fájnak a forgóim:()

nekünk van már egy kiságyunk Balót szeptemberben költöztettük ki belőle, de azért veszünk egy másikat is már most, mert mi van ha nem alszanak meg egy ágyban? felpiszkálják egymást...akkor hova rakom a másikat?? ez a rácsos ami már van nagy kintre a nappaliba az utazóágy meg nem elég kemény...

lassan összerakom a kórházi motyót is:) haladunk:)))

KépKép

KépKép
 
 


Mo, ha nem irok, az a "jo hir" - az azt jelenti, el tudtam aludni este! (amint latjatok, ez ritka, mint a feher hollo... ;-(. ) Ugyanis napkozben nem jutok ilyen kejekhez, mint mas mamakkal beszelgetes ;-(, de nem panaszkodaskepp irom. Most hazajottunk a 4 napos hetvege/suliszunetre Pestre, de gyerkocok bekukkantanak holnap az itthoni sulijukba, ugyhogy eppenseggel nagy pihi nincs.

A 11 evesnel mi is suli-ugyben torjuk a fejunket... ERdekelt volna nagyon az Arpad v. Apaczai termeszettudomanyi szaka; de most a nemet suli mellett nem tudom szegenyt meg a felvetelere valo keszulessel gyotorni, igy igazan nem tudom, azzal mi lesz. Nektek hogy mennek a tesztek? Milyen sulikat szemeltetek ki?

Msi, mar korhazi motyot raksz ossze... fantasztikus... Most kezdtem akkor kisagyakat es pelenkazokat nezegetni, nincs meg babakocsink sem es bundazsakocskak (bar talan elo tudok asni veszhelyzetben regieket).

zsebibabak
 


Hú ! msi, bocsi ezt a költözést zsebitől akartam kérdezni!! szóval zsebi neked szólt az a költözés kérdés! Amúgy mi a Kölcsey gimit meg az Apáczait néztük,de még azért keresgélünk... zsebi,örülök,ha tudsz aludni ! msi, ma mész uh-ra, de jó.én is imádtam uh-ra járni,szoktak adni kis képet ?? jövő héten már november lesz,nem semmi ,hogy megy az idő...zsebi, itt pesten merre laktatok? és végleg ott maradtok az új helyen? msi, a Péterfyről jókat hallottam,van ott egy nem mayar orvos is,őt is dícsérik... A suliban jövő héttől őszi szünet lesz,a gyerekek már várják.,..

 
 


Sziasztok, hat bizony nem tul jo napjaink voltak :cry: . EGy reszletes UH-on szerencsere a lanyok jol voltak; az egyik 1250, a masik 1480 g, ez biztato. De a terheleses vercukrom sajna 7.5 lett, ami meg a normalisban van, de azert mar dietat kellene tartani, de errol nem beszelt senki tul reszletesen. Aztan kiderult, hogy a hasviszketesem is valami gombatol rosszabb, ami most odaterjedt; meg szemuveget is kellene hordanom - szoval nem erdemes tul sok dokihoz elmenni egyszerre, mert ugyis csak talalnak bajokat :( . TEgnap meg ugy elkezdtem kemenyedgetni, hogy mar total megijedtunk, mar szallitottuk be a gyerkocot a kocsiba, h. vagy visszaszaladunk Becsbe, vagy itt berohanunk vmi korhazba (de akkor attol felek, innen mar nem engednenek ki); amikor szerencsere kicsit alabbhagyott, aztan ejjel megszunt.

Mo, a Margitban van itthon orvosom, itt is elmegyek hozza, ha itthon vagyok, ki tudja, hol indul be, meg most mar nem tudom, mennyire bizzak a kinntiben, aki szakmailag lehet, hogy a legcsucsabb csucsa (az becsi egyetem klinikajan a szuleszet vezetoje, egyetemi prof. dr. stb. mindenfele cim es rang); de ha rajta mulik, vegigcsinalom a terhesseget (kozel?) cukrosan ugy, hogy eszre sem veszi; toxemiaval kapcs. semmi vizsgalatot sem csinalt (feherje a vizeletben, vernyomasmeres - pedig ezek nem nagy pukkanasok szerintem); ugyanakkor HIV- meg szifilisz- meg ilyen szureseket az bezzeg elrendelt ;-(. Hogy fogja ez eszrevenni, ha mas gond (is) van...? :(

Az itteni orvosommal pedig az a gond, hogy mindig csak szid, mar ugy erzem magam, mint egy legcsibeszebb bolcsodes, akinek mindig ki kell kapnia, ha talalkozik a gondozonenivel. Ezert fizessek egy rakas penzt, hogy jol kikapjak...? Most mondjuk biztos jogosan kaptam ki; szerinte ilyenkor nekem mar agyban parnak kozt kene lennem - de 4 gyerkoc es egy folyamatos orvosolast igenylo ikerterhesseg mellett hogy old meg az ember ilyent...? (sajnos a munkamrol nem is beszelve).

Amugy II. keruletiek vagyunk, szeretunk itt lakni, tutti visszajovunk hamar (szegeny gyerekek ugy sirtak tegnap, mikor vissza kellett menni Becsbe.... nem tudom, kihuzzuk-e ott a fel evet...)

remelem, Nektek kicsit jobbak a napjaitok

zsebibabak
 


Meg valami, Mo - az Apaczairol mi volt a velemenyetek? Majd felrobbantam, mikor meglattam, hogy pont most voltak es lementek a nyilt napok :( . 6 v. 4 osztalyost neztek?
 


sziasztok!

voltam uh-n 25.-én. Blanka 1400 g., Bence 1360 g szóval tök egyformán nőnek. nagyon örülök neki:))) még mindig több kicsit a magzatvíz de mivel eddig nem szaporodott így nincs gond. haránt és farfekvés most a menő, amitől majd be tojok, menni alig bírtam...tegnapra volt szíves valamelyik megfordulni így már nem úgy járok mint egy szarógalamb:))))

dokinál is voltam, teljesen ledöbbentem:) bírom hogy nem izgul a dokim, már én érzem magam feleslegesen parásnak...ugyanis nov. 22.-én kell visszamenjek, addig sehova nem kell menni, se ctg, se semmi és december eleje fele kell kb. befeküdni, de gondolom 22.-én mond valamit akkor...igaz azt is mondta hogy hogy nem biztos hogy egybe maradok a 37. hétig, de azt is mondta hogy császárral megvárják tuti a 37. hét betöltését, de hogy mikor akarna felnyisszantani azt nem mondta...én optimistán állok hozzá hogy nem szülök még novemberben, de meglep hogy a vége fele is csak 4 hét múlva akar látni...mondtam hogy fáj a derekam és hogy folyton keményedek, mondta előfordul...mondom ok de akkor honnan tudom hogy gáz van ha a bajnak is ezek az előjelei, pl megindul a szülés?????hát figyeljem...ok köszi ki vagyok segítve:)) de annak örülök hogy zárt a méhszáj, tényleg jól vannak a babák és nem kell befeküdjek:)))

uh-n átkapcsoltak 4d-re és láttam a gyönyörű arcukat, nyitva volt a szemük, sajnálom hogy fotót nem csináltak róla nekem, de a könnyem kicsordult...kezd valóságossá válni hogy jönnek:) időbe kezdem felfogni...érdekes hogy teljesen egyformának láttam őket:) pedig tuti nem lesznek azok, hisz egy fiú egy lány:))))

KépKép

KépKép
 
 


zsebi
sajnálom hogy nem lett jó a cukor, védőnő esetleg nem tud diétáról tanácsot adni? gomba a pocidon??? hát akkor és egy kész camamber sajt vagyok ugyanis nekem MINDENÜTT viszket, még a talpam és a tenyerem is..mondjuk nem paráztam túl mert Balóval is volt a vége felé, de azét kellemetlen...lehet nekem is el kéne mennem bőrgyógyászhoz??? igen szokták mondani hogy a terhesség és főleg a szülés alatt romolhat a szem, erre kíváncsi leszek én is mert nekem van évek óta szemüvegem, már örültem hogy lassan utolérem a dioptriával a szememet (nem bírta elviselni a szemem ha fél dioptriával többet emeltünk a szemüvegemen, viszont évente romlott kb 1 dioptriát:(() elég vakegér is vagyok, magas a cilinderem is...de ha nem nagyon zavar a látásba egyenlőre ne csináltass szemüveget, várd meg a szülést szerintem...hát akinek ikrei lesznek de már van gyereke az sehogy nem tudja megoldani a pihenést, pláne nem ennyi gyerekkel...nekem egy van még csak , de őt is tologatom a bölcsibe, meg elhozom meg mindent csinálok amit kell...ha nincs segítséged akkor neked kell megoldani....

leírod te mit értesz keményedés alatt, mennyi ideig tart és milyen gyakran ismétlődik??? komolyan hiszem hogy 20 gyerek után se lesz biztos az ember abban hogy keményedést érez....

KépKép

KépKép
 
 


Msi, pont ugyanigy vagyok a dolgokkal. En sem tudom, most mikor van baj a kemenyedesnel. Tegnap bizony volt, hogy orankent vagy 10-szer bekemenyedtem; igaz, nem hosszu ideig, es csak 1-2 volt fajdalmas, de sok amerikai konyvem ezt mar az "azonnalhivdadokidat" kategoriaba teszi. Es en is rakerdeztem mindket dokimnal, hogy honnan tudom, hogy baj van - ugyanilyen valaszokat kaptam, mint Te... Majd tudni fogom! Csak szerintem akkor mar keso, nem? Akkor mar nem vszinu, hogy le tudjak allitani vagy kesleltetni a koraszulest, nem? Ahhoz gondolom, idoben kell lepni (szoktak adni hormonokat meg szteroidot, hogy ha tenyleg beindult a szules, addig is erosodjon a baba tudeje). Igaz, hogy 4-et szultem, de ebbol csak 2-szer indult fajasokkal, es emlekszem, akkor sem tudtam, hogy ez most "az-e". De mikor meg mar bedurvultak, es tudtuk, hogy most mar menni kell, akkor pedig nem hiszem, hogy sokat vissza lehet csinalni, hisz a mehszaj nekem pl. akkor mar szepen nyitva volt...

Mondom, nekem is eleg lazak a dokijaim, es latod, az eredmeny, ha en nem ugyeskedem, akkor a magas cukrom ki sem derul... De a masik veglet sem jo; a 2011-es ikres topikban van egy lany, akit mar tok hamar befektetnek meg sok hettel a vart ido elott kituztek neki a csaszit... amikor nincs kulonosebb ok.

A gombat en nem latom; csak persze ha az ember szakorvoshoz megy, ugyis talal valamit... (az anyajegyeim miatt mentem szokasos evi ellenorzesre). Vegulis nem lenne baj, csak igazan nincs semmi ilyenkor biztonsagos krem, de valamit azert felirt, most merjem hasznalni...?

A kemenyedesrol: nekem lehet, hogy tegnap az hasznalt, hogy elkezdtem rengeteget inni. Ui azert felhivtam egy korhazat, es azt mondtak, h. menjek be es bekotnek egy infuziot; es akkor eszembe jutott, hogy amikor valami nagy stressz ert es kerdeztem a dokimat, mit tehetek, hogy ne induljon be a szules, mondta, igyak nagyon sokat. Tehat gondoltam, elkerulom az infuziot, ha megiszom azt a sok folyadekot; es talan ettol abba is hagyta. Persze meg vettem be vele magneziumot is.

Kosz a tanacsot a szemuveggel kapcs! Szerencsere "csak" feleset kaptam, es lehet, hogy akkor hallgatok Rad, es varok a kivaltassal a terhesseg vegeig.

Nagyon szep nagyok a babaid, most mar szerintem nyugodt es boldog lehetsz! (csak ne lenne a sok fajdalom, mi... ;-)

zsebibabak
 


sziasztok, mostanában minden olyan zsúfolt,alig van időm ide ülni. zsebi, hogy érted ,hogy a doki mindig szíd? msi ,nagyon édesek lehettek az uh-n a kicsik,vajon mekkorák lesznek mire megszületnek? nálunk a kisfiú 3200g, a kislány 2350g volt. :) zsebi én is sajnálom a vércukrot,de tudsz diétázni?mert az se könnyű,nem? mi az egyik fiamnak 6 osztályost nézünk,a 8-osnak meg sima 4 osztályost, az Apáczai tetszett ,de a kisebbik fiamnak jobban, jó,hogy elmentünk a nyílt napra, a Kölcseibe pedig nincs 6 osztályos,de ott még nem volt nyílt nap se,de előkészítőre a nagyobbik oda jár. hát még majd eldöl mi lesz, központit kérik mindenhova. szóval majd vissza jöttök,hát a gyerekek már biztos megszokták itt,a II.kerület az tök jó hely :) de ha pl lenne egy alkalmam bécsben dolgozni tuti nem hagynám ki ! az itteni fizetések nullák !! zsebi akkor még az is lehet,hogy itt szülsz? hú rohannom kell,mert a gyerekeket vinnem kell. írjatok!!!!

 
 


Mo, a dokeszom mindig talal valami okot arra, hogy letoljon; es mikor fontos dolgokat szeretnek vele megbeszelni, 10 percet azzal foglalkozik, hogy letoljon. Pl, amikor nyaron senki sem volt itt (en sem), akkor a kiskonyvem nem volt addigra kesz, amekkorra o szerette volna; ezert kaptam fejmosast; stb. most talan jobban igaza van, most azert, hogy miert nem vagyok mar agyban parnak kozt, mit ugralok Becs es Budapest kozott. Mindenesetre van oka vagy nem, a talalkozasoknak egy resze azzal telik, hogy kikapok valamiert ;-((

Hat en remelem, hogy nem itt szulok; de sosem lehet tudni. Szombat reggel megyunk vissza, es nem tervezek mar visszajonni, bar nincs kizarva, hogy 1-2 napra meg jovunk, ha ferjem nem tudja rendesen osszekaparni a regi babacuccokat (most nem jutottam hozza ;-(.). Bar kicsit aggaszt, hogy hogy bizom ezutan a kinnti dokiban, hogy pl. ezt a cukor dolgot eszre sem vettuk volna, ha rajta mulik... (igaz, o azt irta nekem erre, hogy o nem valtoztatna meg dramaian az etrendet - NAJO DE EZ MIT JELENT?!!? mindenesetre ettol a depressziom kicsit javult, es kicsit lazabban vettem ma az onsanyargatast).

Az Apaczai nem tunt tul versenyistallonak?
 


sziasztok, zsebi ,de az Apáczai annak tűnik, lehet olyan ,mint a Fazekas.... hát még nézelődünk, jövő héten neki ülünk,mert őszi szünet lesz,több időnk lesz keresgélni. azt akartam még kérdezni,hogy a visszér miatt nem szokott fájni a lábad? amúgy jó nagy már a hasad? msi-nek a képek alpján hatalmas :) a fiad jó tanuló amúgy ? bécstől hány km-re vagytok? na most mennem kell,majd jövök, írjatok

 
 


helloka!

remélem mindenkinek nyugodt, szép hétvégéje volt! mi most az óraátállítással kínlódunk, Baló nem veszi nagyon jól a dolgot....én meg rendületlenül viszketek:S

Anyukámék ma felugrottak egy kis időre, Balóztak sokat a mai nap jó volt nagyon:)

KépKép

KépKép
 
 


helo, hát mi meg szinte észre sem vettük az óra állítást, mert nyugodtabban aludhattunk tovább,meg most őszi szünet is van,úgyhogy egybe folyik az idő, óvoda az van,ott nincs őszi szünet. msi voltál uh-n?? zsebi veled mi van?? Alexomról egy kép : ahol épp kutyázik.... Kép

 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: