Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én arra lennék kiváncsi, hogy ha valaki allergiás, és elsősorban mondjuk parlagfűre, akkor mit tanácsolt neki az orvosa, mit tegyen?

Mi még csak tervezzük a következőt, de nem lenne tragédia, ha szeptember előtt beköltözne a pocaklakó :-D! Csak az a fránya gaz...!

Sziasztok!

ESzter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
 
 


Szia!
elsősorban calcium, az tuti nem árt.
a továbbiakat maguk a tünetek határozzák meg.
pl. náthát sós orrsprével megpróbálni túlélni, szemviszketést szintúgy sima "kimosós" szemcseppel.
ha ezek nem elegendőek, HELYILEG ható kortikoszteroid az orrba, esetleg antihisztamin,
illetve antihisztamin szemcsepp.
Ezeknek nagyon minimális a felszívódása.
Ha asztmás vagy, azt viszont nem szeretik kezelés nélkül hagyni: fenntartó szteroid, a még elégséges dózisban.
Rohamoldó gyógyszert viszont nagyon sokan kapnak koraszülés ellen, így az is biztonsággal használható...

szóval kezelhető, kezelni kell, csak máshogy, finomabb módszerekkel mint nem babása.

nem a nőgyógyásszal kellm egbeszélni, hanem az allergológussal/pulmonológussal.
 
 


Sziasztok!

Eszter, a tudományos részéhez nem értek, én a gyógyszerek nélküli túlélést választottam várandós koromban. Csak 1 kis praktikus ötlet: ha még csak tervezitek a babát, az is egy szempont lehet, hogy friss gátsebbel nem egy nagy élmény állandóan tüsszögni. Kép

Kolatilla
 

 
 

Sziasztok!

Hozzáteszem, hogy általában (NEM MINDIG) az allergia javul a trhesség alatt. Egyik aszthmás ismerősöm innen azóta sem küszködik nagyon a problémával. Ill. nekem is jobb volt ahelyzetem a terhesség után is, pedig én júniusban megszültem, de egész nyáron semmi bajom nem volt abban az évben. Előtte utána sok bajom volt. Idén még nem tudom, júliusban szülök. Kép

Az aszthmánál a helyzet az, hogy az oxigén hiány sokkal nagyobb baj ababának, mint a kezelés. A másik gond, hogy a kezeletlen allergia könnyen aszthmává fajulhat. De a kálcium tutti biztos jó, és ha valaki bízik a homeopátiában, akkor luffeel tabletta.

Panni
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tippeket!
Örülök, hogy írtatok, mert miután lelkesen megnyitottam a topikot, akkotr láttam már van ilyen. Pedig becsszóra átfutottam előtte az összesítőt, de nem láttam.

Én tavaly 06. 18-án szültem, szoptattam szorgalmasan, de augusztus vége és szeptember eleje 100%-os szobafogság lett. Néha próbálkoztunk késő esti kimerészkedéssel, de volt, hogy rögtön vissza is kellett menekülni, mert nehezedett a légzésem.
A kácium valamit használt az biztos, de a Calcium sandhozt (azt hiszem nem így írják, de nem tudom, hogy másképp) nem tudom szedni, mert attól begörcsöl a fejem. Így marad a pharmavit kicsit gyengébb hatású pezsgője.
A homeopátiás bogyókat mennyivel előtte kell szedni?

Köszi!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
 
 


Szia Eszter!

Elvileg előtte valamivel el kell kezdeni a homeo bogyókat is, de szerintem ( ill. tapasztalat szerint) hat egy napon is. Azaz én úgy csináltam, hogy alapvetően napi 1x szedtem, de ha rosszabbodott, akkor beszedtem a 3 tablettát, és jobb lett. De lehet, hogy ez csak pszichés dolog. Nem tudom. nekem segített.

Terhességeim előtt szedtem semprexet, calciumot, flixonase orrspray, szemcsepp. Azt hiszem ennyi (de talán még a zyrtec is) Most pedig elég a calcium és a luffeel. Igaz közben aszthma gyanús is lettem. De csak meleg párás levegőben jön elő nagyon minimális szinten. Inkább csak komfort érzetet csökkentően. Tehát erre még nem használtam semmit. ajánlom tényleg. Kép

Panni
 
 


Szia Panni!

Ezt a homeos bogyót simán gyógyszertárban lehet beszerezni, vagy valahol máshol?

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
 
 


Simán gyógyszetár. lehet, hogy épp nincsen, de meghozatják. J aés van belőle, hozzá orrspray is ezen anéven, de az nekem nem jött be.

Panni
 
 


Új infók a témához:

www.rhinolight.hu

jó nézelődést!

Panni
 
 


Sziasztok!

Látom,hogy egy ideje nem írt senki ebbe atopicba.Remélem,ha most feldobom a problémámat,talán írtok,mert gondolom sajnos köztetek is sok az allergiás. A gondom az,hogy parlagfű allergiám van.Nagyon súlyos allergiás reakciókkal.Mindent kipróbáltam,ami egyáltalán csillapítja a tüneteimet,az a zirtek. Babát tervezek,de a tüdőgyógyász azt mondta,hogy ugyan a terhesség csökkentheti a tüneteket,de ez nem fix,tehát allergiamentes időszakot válasszak.Jó fej.Tehát október és november az én két hónapom,hogy veszélymentesen terhes legyek.Mert ha később sikerül,akkor meg ugye a terhesség végén jelentkezik a gond.Az allergológus szerint a zirtek nem árthat,de akkor is várjak őszig.Ebben osztom a véleményét,hiszen eszem ágában sincs kockáztatni. Szerinte 1-2 héttel a gyógyszer abbahagyása után már teherbe is eshetek.Remélem,hogy ilyen egyszerű lesz,de azért nem ez a jellemző.Van köztetek valaki,aki hasonló cipőben jár? Ti mit használtok?

Kép

Kép
 
 


Anubias

Én is elég erős allergiás vagyok és nekem egy orrspray nagyon jól bevált, Allergodil orrspray a neve. A kisfiam Gergő mindjárt 2 éves, így annó is használtam ezt a sprayt és most a második terhességem alatt is. én márciustól októberig tüsszögnék (nem is akárhogy!), ha ez a szer nem lenne. A dokim utánaolvasott és azt mondta lehet és szerencsére semmi gond nem volt. Viszont képes voltam létezni, ami nélküle nagyon nehezen ment volna.

Próbáld ki, remélem használni fog és akkor nem kell izgulnod, hogy mikor is esel teherbe (mert ugye az nem megy mindig elsőre :wink: ).

Ja, még annyit, hogy én nagy homeo hívő vagyok, de sajnos az allergiámmal kapcsolatban semmilyen bogyó, vagy spray nem hatott. :(

Sok szerencsét Neked és a későbbiekben jó pocakosodást! :D

Orsi
33+5

 
 


sziasztok!

de jó h megtaláltam ezt az oldalt, el sem hiszem! sajna nekem egész éves allergiám van, de a legrázósabb a mostani időszak. az első dokim nekem is azt mondta, hogy az első 3 hónap ne essen erre az időszakra, de természetesen mire kimondta már terhes voltam. eddig valahogy elviseltem de az elmúlt 3 hét szörnyű volt, és se nappal se éjszaka nem enyhül. én is inkább a homeos dolgokat szeretem, de nekem nem nagyon használt eddig:-( próbálkoztam a soóldatos orröblögetéssel is, de semmi:-(
viszont most amit írtatok tuti kipróbálom, és nagyon reménykedem, h valamelyik segíteni fog.

előre is köszi az infókat és üdv mindenkinek!

murphyke (18. hét :) )
 


Sziasztok!

Sajnos én is nagyon szenvedek.Jelenleg napi 2 zyrtec és szemcsepp,amit használok,ez enyhíti a tüneteket,de emberi állpotban sajna nem tartja őket,így marad a türelmes várakozás.Az allergodil orssprayt én is használtam,de én úgy emlékszem,az helyi szeteroid.Persze nem bizti,hogy ugyannaról beszélünk,mer sok hasonló nevű szer van.Nagyon magam alatt vagyok én is,és nehezen viselem a dolgot,de majd csak vége lesz.Jó,hogy tudunk beszélni róla,ez is ad egy kis erőt,mert ha a tükörbe nézek elég siralmas a látvány.Nekem a szájpadom is nagyon viszket,amin enyhít a cserszömörcés szájvizes gargalizálás.Rengeteg kálcium és c vitamin pezsgőtabi és egy megértő férj. :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Itt a tavasz, és nekem sajnos már most elkezdődött a tüsszögés, meg az orrfújás. Ennél csak sokkal rosszabb lesz később, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hátha tudtok "megelőző" gyógymódokat ajánlani. Tavaly pl. xyzal-t szedtem, és mintha nem is szedtem volna, sípolt a tüdőm, állandóan tele volt az orrom, és lázam is lett egy idő után. Most 13 hetes terhesen kicsit aggódom, hogy mi lesz, mert hát ugye gyógyszert nem szabad szedni, az allergológus az sztk-ban azt mondta, ne is fáradjak bemenni hozzá mégegyszer, mert még prick tesztre sem szabad mennem, nemhogy gyógyszert feliratnom.
A nőgyógyászomat megkérdeztem, hogy szedhetek-e kalcium-magnézium tabit (300-100 mg), de ő meg arra figyelmeztetett, hogy a kalciumtól könnyen begörcsölhet az ember, és bajt is okozhat.
Van valakinek esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalata?

Köszi előre is a hozzászólásokat! :)
kalevivka
 


Sziasztok!
A házipatika.hu-n van lehetőség szakorvosoktól tanácsot kérni online. Találtam egy nagyon kedves doktornőt, aki egy napon belül válaszolt is a kérdéseimre. Bemásolom a levelezést, hátha tudok valakinek ezzel is segíteni az allergia tünetek lekűzdésében:

Tisztelt doktornő!
15. hetes terhes vagyok. Már 6 éve szenvedek erős szénanáthában (szinte mindenféle pollenre allergiás vagyok, márciustól október végéig). A nőgyógyászom nem igen tudott tanáccsal szolgálni ezen a téren, ezért önhöz fordulok segítségért. Azzal tisztában vagyok, hogy a tablettás gyógyszerezés ellenjavalt terhesség alatt. Azonban sok helyen olvastam, hogy a következő, helyi tünetkezelő gyógyszerek esetleg terhesség alatt is alkalmazhatóak lennének:
Taleum orrspray, opticrom szemcsepp, rhinocort aqua orrspray, luffeel tabletta/orrspray, allergodil orrspray, illetve rhinospray plus.
Ön melyik szert javasolná leginkább, ami nem károsítja a magzatot? (Sajnos a nőgyógyászom ezen a téren nem igazán megbízható, így nem tudom a kezelőorvostól ezeket megkérdezni.)

Tavaly nagyon erős tüneteim voltak (állandó orrdugulás/folyás, sípoló/hörgő légzés, magas vérnyomás, hőemelkedés), amire xyzalt szedtem, de az sem ért már semmit. Nagyon aggódom, hogy idén is ilyen intenzitású lesz az allergiám lefolyása, és félek, hogy az oxigén hiány árt majd a babának.

Válaszát előre is köszönöm!


Kedves Asszonyom! Az Ön által felsorolt készítmények mindegyike biztonsággal adható terhesség idején is. Folyamatos kezelésre a Rhinocort Aqua (64ug) vagy Nasonex orrsprayt tudom javasolni, mert ezek a gyulladáscsökkentő készítmények. Emellett ha van tünete, adható pluszban az Alelrgodil orrspray naponta 2x 1-1 puff. Opticrom vagy Zaditen szemcsepp szintén biztonsággal adható.
Amennyiben viszont már sípoló légzése is van, az asztmára jellemző. Akkor viszont mindenképpen érdemes speciális szakemberhez fordulni: a Pulmonológiai Klinikán van kifejezetten terhes asztmásoknak rendelés.
 


Sziasztok

Nekem az előző terhességemnél teljesen megszűntek az allergiás tüneteim,igaz,ittam minden másnap a calcimuscot.
Azóta eltelt 2 év,egész jól voltam. Most ismét babát várok,szeptemberre vagyok kiírva. Hát,most nem enyhültek a tünetek,a calcium is kevés.Én használtam már homeopátiás szereket,nekem bejöttek akkor,és úgy néz ki,most is segít. Sajnos elég sok mindenre allergiás vagyok,a korai mogyorótól kezdve késő őszig....
Aki nem akar gyógyszert,próbálja ki a homeopátiát...
Vendég
 


Szia cseriani!

A gyógyszertárban felsoroltam a fent említett, orvos által ajánlott gyógyszereket, de a gyógyszerész csak szörnyülködve hallgatta, hogy 'Rhinocort aqua'-t javasoltak elsősorban! Mivel hogy, mint kiderült, ez egy erős szteroid készítmény, és egyáltalán nem javasolt terhesség alatt. Már kezdem elveszteni a bizalmat az orvosokban...
Szóval vettem helyette egy sima tengervizes orrsprayt, ami alig használ :(

Te milyen homeopátiás szerekkel próbálkoztál? A gyógyszerész szerint még a Luffeel is szedhető. Asszem kipróbálom, ha rosszabbodnak a tüneteim.
Köszi a választ!
kalevivka
 


Kalevika!

A szteroidos orrsryk alkalmazhatóak terhesség altt,mert helyileg hatnak,az orrnyálkahártyában szívódnak csak fel,így nem okoznak gondot terhesség alatt sem.A gyógyszerészek csak abból próbálnak tájékozódni,ami a használati utasításokban szerepel,ott viszont mindíg tiltás van terheseknek,így védik ki a gyógyszergyárak az esetleges pereket.Ha mindenre ráírják,hogy ne használd,akkor ők mossák kezeiket.Ezzel viszont nem kis aggodalmat okoznak a kismamáknak.A doki érti a gyógyszerek hatásmechanizmusát,az ő szava legyen nyugodtan mérvadó.

Eszter

Kép

Kép
 
 


Köszi Eszter, megnyugtattál. Most kaptam kölcsönbe egy bioptron lámpát, naponta 2-szer 6-7 percet lámpázom az arcomat/orromat. Remélem, hogy ez és a tengervizes orrspray (plusz a kálcium tabi) már segíteni fog.

kalevivka
 


Sziasztok!

Én úgy tudtam,legalábbis a dokim azt mondta,hogy a Zyrtec magzatkárosító hatású,és ne szedjem. Itt viszont mindenütt azt olvastam,hogy lehet szedni.Ekkorát tévedett volna a dokim?


Semmilyen gyógyszert nem szabad szedni elvileg terhesség alatt, főleg nem zyrtecet! Ezt nekem még az elején elmondta az allergológus. De ha elolvasod (akár a Dr.Info portálon is) a gyógyszer használati utasítását, tisztán kimondja, hogy terhesség alatt nem szabad szedni.
Én is emiatt kinlódom sokat, bár most beszereztem egy bioptron lámpát, tengervizes orrsprayt, sópipát, és kalciumot. Kb. ennyit tehet az ember terhesen... Mindenesetre tényleg nem szabad antihisztaminokat (pl. zyrtec, xyzal, stb.) szedni. ez tuti!

kalevivka
 


Sziasztok!

Az allergiás tünetekre nagyon jó az aloes sárga falkonos gélje. Tudok több olyan tapasztalatot aki itta 3 hónapig és aztán évek óta tünetmentes:)

ha gondoljátok moni0511@freemail.hu ( mivel 1 növény gélje terhesen is iható sőt 1 napos baba már ihatja koraszülött centrumok használják )
 


Anett!

Én úgy tudom,hogy az antihisztaminok szedéséről(ez a zyrtek is),megoszlanak a vélemények.Tény,hogy az az elsődleges cél,hogy a terhesség ideje alatt lehetőleg ne használjunk gyógyszereket.Viszont amikor nagyon súlyos allergiás tünetek jelentkeznek,aminek hatására mondjuk fullad a mama,ez álltal oxigénhiányos állapotba kerül a baba,és ez sokkal komolyabb magzatkárosító tényező.Tehát a doki mérlegel a tünetek súlyossága,milyensége és a kismama terhességének ideje alapján.Mert az első trimeszterben,amikor a szervképződés képződik a leg veszélyesebb a gyógyszerszedés.De mondjuk az utolsó harmadban már viszonylag kisebb kockázattot jelenthet az ilyen jellegő gyógyszerek használata,persze kizárólag a szakorvos beleegyezésével.Hát nem egyszerű dolog az biztos.... :?

Eszter

Kép

Kép
 
 


We help people with different health problems.
No matter what your health condition is we know how to help you.
New Life Products Supersite Launch!


&2@d&d@25#25y
 


Sziasztok,
én is hasonló problémával küszködtem.
Nekem a homeopátia segített:
Szezon előtt két héttel elkezdtem szedni a következőket:

Histaminum 9CH naponta 2-3*5 golyó.
Pollen 9CH hetente egyszer 3-5 golyó
Orrcsepp a tünetek enyhítésére:
Euphorbium comp. Heel gyártmány:)

Jobbulást mindenkinek,
s.
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem allergiás köhögésem van arra szedtem gyógyszert amit már elvileg nem lehet ti tudtok olyan ajánlani amit kismamák is szedhetnek?

Köszönöm
mtunde94
Sárvár
 
 


Terhesség alatt probiotikumot lehet szedni. Itt van egy cikk az allergia és probiotikum kapcsolatáról:
http://protexin.hu/immunrendszer/probio ... alyozasara
klara11
Budapest XI. kerület
 
 


Igen anno én is szedtem Protexin Balance-ot a doki javaslatára. Nemhogy nem árt hanem a babának is jó :)
baba585
Budapest I. kerület
 
 


Tök jó ötleteket írtok! Én mondjuk épp terhesség alatt lettem allergiás, soha előtte nem volt (állítólag a kismamák egyharmadánál fordul elő ilyen).


Egy ihletett pillanatomban kitaláltam, hogy micsoda hülyeség, hogy a bejutott pollenek hatását próbáljuk kezelgetni, mikor itt a 21. század, nanotechnológia meg minden: kéne egy szűrő az orrunkba, ami nem engedi be őket, azt kész


Rákerestem a neten, és már más is gondolhatott erre, mert létezik, orrfilter a neve (https://orrfilter.hu ). Nincs mellékhatása, úgyhogy terhesség alatt is simán lehet használni. Én már csak úgy megyek ki a lakásból, hogy az orromban van. és kutya bajom. Mondjuk egy fél napig szokni kellett, de ennyit simán megér!

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron