Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Olvastam 1-2 oldalt a fórumból, és csak nagyobb az elhatározásom, hogy nem fogok dohányozni a terhessegem alatt.
Meg csak a 6.hetben járok.
Napi 1,5 doboz volt előtte az adagom. Ahogy kezemben volt a pozitív teszt, 1 hét kellett, hogy teljesen abbahagyjam. A teszt után már csak napi 1 szál cigiket szívtam el 1 hétig. Még ez az 1 is iszonyat lelkiismeretfirdalasomba került.
Az első terhessegemnél a pozitív teszt után, egyből abbahagytam. Sajnálom, hogy visszaszoktam. Annyira jó volt nélküle.
Remélem most végleg abba tudom hagyni.
Nem volt jó olvasni, hogy mennyire természetesnek veszik a nők azt, hogy normális a terhesség alatti dohányzás, és szoptatás alatt is.
De mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Egészséges babát kívánok mindenkinek!
 
 


Szia!
Nagyon ügyes vagy, hogy 1,5 dobozról le tudod tenni ez nagyon jó és nagy dolog. De az sem mindegy hogy én ugye 2-3 dobozzal szívok el 22 éve. Jó mostanában a vírus miatt csak 2 doboz mrt a pénz másra is kell ezért éejebb vettem egy 15-20 szálat/ nap. Én már nem fogok leszokni szerintem max csökkenteni, de 1 doboz alá nem szeretném vinni ha nincs baj. Mind a 2 gyerkőc makk egészséges.Tudom sokan ellenzik és nem nézik jó szemmel, ha egy nő gömbölyödő pocival a szájába a cigivel megy az utcán vagy a kórház előtt szívja el vizsgálat előtt. Meghalgatjuk az orvos mit mond, de nekünk kell dönteni, hogy szívjuk vagy nem terhességünk idején. Tudom azt is, hogy sokon letagadják, hogy dohányoznak. Szerintem érdemes bevallani és, hogy nem szeretnél leszokni felnőtt emberek vagyunk mindenki tudja mire van szüksége és mi jó neki. Én a szoptatást úgy oldottam meg, hogy napi 1x szoptattam reggel mert éjjfél körül szívtam szívom el az utolsó szálat reggel 6 körül szoptattam lefejtettem valamennyi tejet napközbére. Mivel a cigi és a szoptatás közt minél több időnek kéne eltelnie ez ugye képtelenség az esetembe mivel nem bírom ki csak 30 percig cigi nélkül ezért ha ott kimarad 6 óta cigi nélkül nem kerül a tejbe fris nikotin.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok van itt még valaki?
 

 
 

Szia Vereczkei6!
Igen én szoktam ránézni azt tudom csak sajna ritkán írnak ide én is várnám az új történeteket, bejegyzéseket, hogy beszélgessünk megosszuk tapasztalatainkat. Írj bátran és beszéljük meg.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!
Szeretném megosztani a hírt "sajnos"  ismét várandós vagyok váratlanul ért a dolog észre sem vettem csak a nődokim mondta. Még nagyon fris dolog 6. hétben vagyok még csak a 3. babával.
Azért sajonos, mert ugye én 22 éve minimum, hogy dohányzom rendszeresen napi 2-3 dobozzal elszívok. És én sajna a lányommal 7 éve sem a fiammal 4 éve nem tettem le csak kökkentettem 1 dobozra kb. Mondtam a dokinak most sem fogom letenni csak csökkentek mint a másik 2 nél. Mondta ő is jobban járok, ha szívom erős dohányosoknak mondta megengedi a napi párat nem is beszéli rá a 0-ra őket mondta mert nincs értlme. Egészséges lesz remélem a 3. is . A 8. héttől kezdem csökkenteni a cigit a mostani 2,5-3 dobozról 2 re 10. héttől 1,5 re 12. héttől 1 dobozra.Tudom megköveztem majd, hogy sok az egy doboz is de ha azt nézük 22 éve szívom és sose szívtam keveset 2-3 doboz volt végig szinte csak a terhességek meg a szoptatások voltak 1 dobozok. Nagyon szeretek cigizni próbáltam egy hétig a folyadékos e cigit egy ismerősöm kölcsönadta meg egy barátnőm Iqosát nem jött be egyik sem csak a hagyományos cigi it a gyújtó kattogása, száll a füst, jó érzés mikor szívom jól esik nagyon maradok a klasszikus ciginél töltögetem inkább olcsóbb is. Én Austin blue vagy red et szívok, ha bolti készet veszek jelenleg 1420 Ft/ doboz így töltve 2360 Ft 50g dohány így 590 Ft ra jön ki egy doboz cigi ezért szívok sokat mert így ha venném csak 1 dobozzal tudnák elszívni 2 doboz árán. Inkább többet szívok ugyan annyi pénzből én így vagyok vele et az én véleményem a dologról.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok,
Van itt esetleg olyan, aki iqos-t használt a várandósság alatt? Ha igen, mennyit/nap? És ugye nem lett semmi baj? Borzasztó lelkifurdalásom van :(
 


Szia Csillag!
Nem hinném, hogy vészes lenne én nem aggódnák, mert én rendeset és sokat szívtam szívok és nem aggódom most sem mert 2x már minden rendben volt szerencsére.
Az Iqos meg kevésbé káros, mint a hagyományos cigi,azt hallottam róla.
Egy nap hány Iqos-t szívsz el?
Én 5 hónapos vagyok és minden rendben van eddig szerencsére, pedig sajna még nem sikerült levinnem 1 dobozra inkább 1,5 megy el naponta, remélem összejön az 1 doboz. Csak ugye anyu,apu,párom,nővérem,húgom is nagy dohányosok így azért sem könnyű megálni,hogy ne gyújtsak rá valakivel mindig.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Azén családomban  történet a következő!
A nagyapám78 évesen halt meg tavaly közel 65 évet dohánzott és tudjuk régen nem ilyen cigik voltak mint amit mi szívunk és ő is napi 1,5-2 dobozzal elszívott. Mamám82 volt idén halt meg ő is vagy 60 évig szívta napi 1 dobozzal mind a kettőjüknek volt tüdőproblémájuk,de nem rák.Mama sem tette le anyával és ő is egészséges. anyu 60 éves ő 42 éve dohányzik, de nincs semmi baj néha köhőg csak.
Apu is úgy szint mint anya. Nővérem40. éves ő 16 évesen szokott rá már 24 éve ő 1-2 doboz között szív el naponta 2 lánya van mind a kettő egészséges,pedig  ő is szívta a cigit terhesen. A lányai is szívják már a cigit20 és 17 évesek a nagyobb napi 1 dobozzal szív el a kisebb 10-15 szálat szív még. Én 38 vagyok 23 éve dohányzom napi 1-3 doboz között szívtam mindig.  A húgom 30 éves ő 26 évesen kezdte ő 2 dobozzal szív el neki is két gyereke van ő sem szokott le és mind a hármunk egyrekei egészségesek szerencsére.
Sok mindent hallunk, olvasunk róla, hogy káros, de minden káros amit megeszünk az is.Aki sosem szívta annak ugyan úgy lehet beteg babája én két ilyet is tudok. Mi meg szívjuk és hálistennek semmi baj nincs senkinél.A jóisten segít, bízzatok benne te is. Mi leszokni nem fogunk,inkább évi vizsgálatokra járunk.Mi nem szégyeljük,tagadjuk, hogy dohányzunk, mert nincs értelme tagadni, mert úgy is kederül érzik rajtunk meg vizsgálatokon kiderül úgy is minden.Mi egészségünk, mi döntésünk  ezt beszéltük a tesójaimmal.Elítéltek érte minket tudom, de a saját egészségével játszik mindenki, nem a máséval.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Bocsánat, csak olyan sokáig nem írt senki, hogy ritkábban neztem. Napi 1,5 doboz megy el, korábban 2 volt, de próbálom lecsökkenteni. Sajnos a munkám is nagyon stresszes, meg a kapcsolatom is. Jó látni, hogy sokatoknál egészséges lett a baba és minden rendben volt, én is bízom a legjobbakban.
 


Szia Csillag!
Ahogy látom te sem vagy kis dohányos 1.5-2 doboz. Te csak Iqos-t szívsz vagy hagyományos cigit is szívsz?
Lehírnád te is a történetedet, mint én, ha megkérhetlek, hátha tudok tanácsot adni neked. Te hány éves vagy és mióta dohányzol évek?
Nem irígyellek téged a nemtúl jó kapcsolat nem túl jó, pláne várandóson. Én is tudom mit élsz át, mert nekem is volt rossz kapcsolatom már. Én is ezért vagyok erős dohányos, mer addig is kikapcsolok, másra gondolok, nem a problémákra nekem segít a cigi a stresszet ldani.
Te sem akarod letenni 0-ra, ha jól gondolom, mennyire akarod csökkenteni az 1,5 dobozt? Te milyen idős terhes vagy? A nődokid mit javasol a dohányzással kapcsolatban?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Szia Csillag!
Ha gondolod add meg, milyen néven vagy fent Facebookon és ott Messengerbe privátba tudunk beszélgetni, ha gondolod. Ott megtudjuk beszélni, ezeket a kérdéseket amit kérdeztem tőled. Ha megadod, hogy talállak meg én viszaigazolok és beszélgethetünk, ha jó neked is így?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nem vagyok fent sehol már, de igazából itt is szívesen válaszolok. 20 éve dohányzom, 15 éves korom óta. Anyukám velem is dohányzott végig, otthon is, és amikor először rágyújtottam, egy pillanatra sem voltam rosszul, mintha valami régóta hiányzó dolgot kaptam volna vissza. 14 hetes vagyok most, az orvosom és a védőnő nem tudnak a dohányzásról. Nem kérdezték, én pedig nem mondtam, talán jobb lett volna. Csak iqost szívok már 3 éve, egyik napról a másikra átszoktam rá 17 év után. Szeretném valahogy maximum napi 10re csökkenteni, aztán 5re, de valahogy rohadt nehéz. Egyszer le tudtam szokni 9 hónapra, de gyógyszerrel, ami most ugye nem lehet. Utálom magam a gyengeség miatt, közben meg magyarázom magamnak, hogy az iqos nem is olyan durva. De biztosan az, ha minden elvonási tünet nélkül simán át tudtam állni rá anno.
 


Szia Csillag!
Akkor ahogy olvasom elég sok közös van bennünk, anyai dohányzás, sokat cigizünk 1,5 doboz te is mint én. Meg Csillag nálunk már a függőség is erős már szerintem. Nem mind 1, hogy valaki 5 éve szívja napi 5-10 szálat vagy mi 20-23 éve és 1,5-2-3 dobozokat szívunk el és úgy lesz várandós és onnan kell levenni belőle. Jó a taktikád, hogy fokozatosan szeretnéd levinni, nem hirtelen, mert a szervezetnek is alkalmazkodni kell hozzá.Ez a dokis és védőnős dolog sem könnyű, mert, ha az ember elmondja akkor felvilágosítás stb., ha nem mond semmit, amit nem tudnak abból nincs baj.Mert dohányoznál amúgy is mert nem 0-ra vinnéd le, hanem napi 5-re. Meg az Iqos nem káros, mint az én rendes cigim. Én is szeretem az Iqos illatát, de nekem a rendes jobb ott az az igazi fúst illat, a gyújtó kattanása, látod, hogy ég, lerázod, nekem ez hiányozna eg, ha nincs feltöltve, mer elfelejtem, akkor nincs cigim,meg töltjük mindenki így olcsóbb.
Te taktikád mi, rágyújtol mielőtt mész dokihoz, vagy csak, ha kijöttél tőle?
Akkor te is szívni fogodszülés után is, lehet neked is szépen viszafog csúszni a szálak?
Azt kérdezném még meg, hogy te lakásba szoktál-e cigizni vagy kint szabadtére? Te most várandóson cigizel az utcán is, vagy ott már nem most, nehogy megszóljanak érte? Lehet elítélsz érte, mert én cigizem ott is.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!

 

Örülök hogy olyan fórumot találtam ahol nem ítélnek el rögtön ha kiderül hogy cigizik az anyuka. Október 8-án született meg a kislányom, a terhesség alatt nem tudtam letenni a cigit, kb 20 éve dohányzom, napi 1-1,5 doboz megy el. Én nem mondtam el a dokinak hogy cigizek, teljesen probléma mentes volt a terhességem, a babával is minden rendben van a vizsgálatok szerint. Most próbálom csökkenteni, mindenki nyúz hogy tegyem le teljesen de képtelen vagyok :( éjjelente nagyon nyugtalan a baba, sokat sír, mintha görcsei lennének, de nappal meg semmi gond vele szépen eszik alszik. Természetesen a cigire fogják(család) hogy biztos attól van, de szerintem ha attól lenne akkor nem csak időközönként zavarná. Gyermekorvosnak sem mondtam még a cigit, mert attól tartok hogy akkor ő is elintézi azzal hogy attól van.. Szerintetek lehet köze hozzá? Aggódom a kicsi miatt de nullára nem tudtam levinni, most kb 10 15 szál megy el egy nap, de sose úgy szívom hogy a baba közelében. Köszönöm ha valaki tud segíteni! 
 


Szia Marireni!
Örülök én is, hogy rátaláltál erre a fórumra, segítünk, megbeszéljük a tapasztalatainkat ezért vagyunk itt, mért ítélnénk el érte, mer dohányzó anya vagy, hisz én is erős dohányos vagyok, még még van itt más is hasonló cipőben.
Gratulálok a kislányodhoz Véleményem szerint jól cselekrdtél, hogy nem mondtad el a dohányzást se a dokinak sem a gyerekorvosnak, mer akkor csesztethetne, mert ,a te szívni akarod a cigit szívod mert a te döntésed és nem az övé. Én megértelek mert te is erős dohányos vagy és 1-1,5 dobozt szívsz és hozzászoktál már te is öszintén valljuk be függők vagyun már. Gondolom te is 15-16 évesen kezted el?
Te töltőd vagy milyet szívsz?
Te szoptatsz azért mert elszívod azt a 10-15 cigit?
Szerintem nem a cigitől van a görcs északa, ezt zárd ki. Kérdezd meg a gyerekorvost, de a cigiről ne beszélj továbbra sem.
Te a kórházból kimentél rágyújtani, vagy ott nem szívtad még bentvoltatok? Szülés előtt mikor volt az utólsó cigid és szülés után mennyivel volt az első cigid?
Te hogy oldod meg  cigizést a gyerkőc mellett, hogy oszlanak meg a cigik?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


@anitacigis:
Szia!

14 éves korom óta cigizek, szülés előttig szívtam, aztán a kórházban nem tudtam megoldani, vittem nikotinos rágót de majd megőrültem. A kicsi sírós volt bent is, pénteken született programcsászárral, hétfőn jöttünk haza, akkor gyújtottam rá újra, annyi változással hogy le vittem azóta napi 5-7 szálra,és próbálom úgy hogy szoptatás után cigizek. Egyébként igen töltöm, mindig valamilyen fehér dohanybol, jelenleg pallmallból, mert azt kaptam a boltba
Terhesség alatt is jól esett cigizni, úgy gondolom hogy bevált az hogy ha jól esik akkor miért ne, tulajdonképpen szerintem annyira lehet ártalmas mint például a koffein. Sőt, mivel hogy régóta cigizek szerintem rosszabb lett volna megvonni teljesen. Egyébként azóta megszünt a probléma nagyjából, már fél éjszakát tudunk aludni harmadik napja csak hát a szüleim ítélnek el emiatt, megkaptam hogy drogost nevelek belőle már most, és ez az egoizmus magasiskolája hogy ennyivel nem tisztelem meg a gyermekem..
Szerintem nagyon sokan cigiznek csak épp nem vallják be
 


Szia!
Nagyon örülök, hogy a pici meggyógyúlt a görcsből, szerintem ez nem ritka piciknél, mondjuk az enyéimnek nem volt.
Szerintem az osztályon a dohányzó kismamákra kéne gondolni, aki nem tudja vagy nem akarja letenni a cigit  egy kis helységet kialakítani ahol tudunk dohányozni. Mert a kórház elé lemenni pláne emeletről le föl menni fárasztó napi többször, meg elítélnek érte.  Mert ez nekem is gond volt mert kívánom majd meg őrültem 1 cigiért mondjuk én lementem cigizni. A nikotinos rágó nekem is 0 volt. Én kékeket vagy pinket szívok én is töltöm. Ügyes vagy, hogy így le tuttad csökkenteni, de 0 ra nem viszed?
Mással ne törődj mit mond, hogy mondhat ilyet az ember a lányának, nem, hogy azt mondanák kisláűnyom gyújtsrá nehogy ideges stb. legyél. Te életed,te döntésed és te tudod mi jó, mit szeretél ne ők mondják meg neked mi a jó már bocsi, hogy ezt gondolom.
Mindent jól csináltál nem montad meg a dokiknak szívtad végik, kórházba nem tudtál, pedig jól esett volna tudom, meg szoptatsz is attól, hogy cigizel, mert kell az anyatej neki. Én is így csináltam mindent mint te. Volt bent másik cigis kismama rajtadkívül az osztályon vagy csak te?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Meg szerintem is rengetegen vagyunk dohányzó kismamák, lányok, de alig vallják be a dohányzást. Akkor amit írtál a szüleid nem dohányosok, ha ilyet mond a gyerekének a szülő. Von dohányzó hölgy még a családodba rajtad kívül húg, nővér vagy valaki?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!
Most olvastam ezt a hírt,gondoltam megosztom veletek.


A közlekedési szabályok módosítására készül az olasz parlament.



Az elektromos rollerek szabályozása és a vezetés közbeni telefonálás büntetésének szigorítása mellett a teljes dohányzási tilalom bevezetése is a javaslatok között szerepel - írta a Totalcar.


Jelenleg Olaszországban is hasonló szabályozás van érvényben, mint nálunk, vagy a legtöbb más EU tagországban. Eszerint akkor tilos dohányozni az autóban, ha kiskorú vagy várandós anyuka is a járműben utazik. A teljes tiltással azonban Olaszország lenne az első az Unión belül.


Szerintem ezt nem korlátozhatják, mert a saját tulajdonomban azt csinálok amit szeretnék.
Kíváncsivagyok, hogy ti mit gondoltok róla, mi a véleményetek?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


@anitacigis

Szerintem volt nem is egy mert esténként terjengett az osztályon a cigiszag.. Anyukám és apukám nagy dohányos volt de mindketten lerakták, apum 10 éve, anyukám már több mint 20 éve, de a mai napig kívánják, ezt ők mondták. Nullára nem tudom levinni úgy érzem, mert szeretek cigizni, és nem hinném hogy emiatt lenne sírósabb a kicsi, akkor egyfolytában az lenne,nem kb hetente egy napot. Ez a baj szerintem hogy olyan szinten kiközösítik a dohányzó kismamákat és anyukákat, lehet épp olyanok akik szintén szívják ha senki se látja, vagy éppen más káros dolgot csinálnak, ha úgy nézzük szerintem a kajákból és üdítőkből is bőven van olyan ami legalább olyan káros mint a nikotin, csak azt valamiért nem ítélik el ennyire
 


Szia marireni!
Szerintem is rengeteg kismama dohányzik még a kórházban sem álljuk meg.  Akik dohányoztak, hol oldották meg arról a kialakított helységről mit gondolsz amit múltkor montam? Szerintem se a cigitől sír semmi köze hozzá.
Én sem tenném le a cigit a helyedben 0-ra mert jó cigizni jól esik, meg hiányozna, kívánnád a függőség miatt már te is úgy hozzászoktál, hogy nem érdemes letenned  én is ezt mondom. Szerintem én már soha nem fogom letenni.Neke szerencsére a szüleim nem mondák, hogy nem szívhatom, meg ilyet rosszat mint neked, mert ahogy írtam nálunk mindenki erős dohányos, ezért nem zavarja őket, meg az én döntésem azt mondták mind a 2 gyereknél, de szerinem ez a normális hozzálás.
Igazad van mert ugyan olyan emberek anyák, kismamáv vagyunk mint egy sosem gyújtott rá nő, ez a megkülönböztetés, megbélyegzés fájó szerintem.
Az élelmiszerről ne is beszélve azt sem tudjuk mit eszünk a felvágottba a húsosládát is beledarálják, a füstlibe olyan az aroma, hogy a sav álló követ felmarja amit tudok és hallottam a felvágottból áll a víz a tányérba, ha ott hagyom kicsi időre. Az üdítők csak édes víz aromákkal mű az egész alig van rendes már. Cukor, édesítőszer (Aszpartám kémiai vegyület rákkeltő). Nekem is mondják mindig a sok cigitől tüdőrákom lesz meg más rákok.  Mindigazt mondom járok tüdőszűrésre meg aki sose szívta annak is lehet. Meg ezektől a csodás ételektől és itaoktól nektek is lehet rákotok ugyan úgy. Nem azért, hogy védjem magam, de a cigi egészségesebb szerintem mint ezek a  nikotin és a kátrány sem egészséges, de a dohány mégis csak egy növény valahol természetes ezekhez képest.
Nem tudom te hogy vagy ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, hogy te is maradsz dohányos és jársz te is inkább tüdőszűrésre időközönként?  A tüdőrákról te mit gondolsz?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok! Van még itt valaki aki dohányzik? Én sem tudom letenni a cigit de még csökkenteni se 19 éve dohányzom. 4 hetes terhes vagyok.
 


@anitacigis:
Szia Anita!
Én sem tudom letenni és csökkenteni sem! 19 éve dohányzom most 4 hetes terhes vagyok! 30 szál biztos elmegy egy nap. Borzasztó de ez van. Gondoltam ha terhes leszek biztos le tudom vinni de nem így lett.
 


Szia Blanka!
Hát igen ismerős  a dolog egy idősek  vagyunk, csak én már 22 éve szívom. Akkor te 19 évesen szoktál rá és te is 1,5 dobozzal szívsz mint én. Nekünk szerintem a 0 szinte reménytelen az évek meg a mennyiség miatt, a csökkentés is nagy dolog szerintem,mondjuk én leszokni nem akartam. Én január 7. szültemmeg a  3. gyermekemet, szerencsére minden rendben van a babával és a terhességgel is minden rendben volt.2400g és 44 cm-el született  a kis Bogi. Én is végig cigiztem utolsó percig, mert még este lementem a kórház elé cigizni és hajnalba 5 után nemssokkal megszületett bő 3 órát szenvedtem. Jó lett vólna, ha ott közbe 1-2 elszívhattam vólna,enyhített vólna a dolgon,de délután márletudtammeni.De volt még 2 kismama aki cigizett rajam kívül volt,hogy együtt mentünk le. Nekem még a nődoki monda nem javasólja,hogy letegyem,mert sokat és régóta szívom,inkább napi 3-5szál  kevésbé ártalmas,minthogy kívánjom nagyon és az legyen gond. Ugye nálam ez esélytelen így 1-1,5 dobozal ment el,de a két baba közt 2-2,5 néha 3 is elment naponta így ez is valami csökkentés. Szoptatom, de csak 3 hónapig majd,hogy anyatejet is kapjon napi x reggel,nert éjfélfele szívom el az utolsó cigit és 5-5:30 szoptatás aztán cigi és napközbe sűrűbben rágyújtok így nem szoptatolk az előző kettőnél is így volt.
Neked tudja a nőgyógyász,hogy cigizel? A terhesség későbbi hónapjaiban szerinted le tudod csökkenteni vagy 0-ra?
Milyen cigit szívsz? Meg anyukád,húgod,nővéred dohányzik vagy a környezetedbe valaki?
Ne izgúlj nekem 3x sikerült gészséges gyereket szülni,akkor neked is minden rendben lesz,de itt vagyunk és megbeszéljük a dolgokat egymással.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok
Február 15 re vagyok kiirva az első babammal. Nagyon félek. 10 éve cigiztem napi masfel két dobozzal.mikor megtudtam h terhes vagyok nem gyujtotttam rá 1 hónapig. Utána 9 hetesen elkezdtem tanfolyamra járni és lejárata dohanyzokkal. Akkor szépen elkezdtem napi 3-5,6 szálat szívni hetkoznap. Volt amikor kicsit többet. Most december eleje óta nem cigizek. De nagyon félek. Félek attól mennyi kart okoztam a babának hogy lesz e bármi baja.. rettegek.
 
 


Szia Nike!
Nagyon ügyes vagy,hogy lebírtad tenni és,hogy megálod cigi nélkül. Én nem hiszem,hogy ártottál a babádnak ezzel a pár szállal. Minden rendben lsz,ne rettegj.
Írj,hogy hogy vagytok,meg,hogy visszaszoksz-e.
Nálatok nyukád,húgod,nővéred dohányzik?
Meg nálam sem lett gond szerencsére,gondolj erre.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Hat úgy gondolom ugyes akkor lettem volna ha az elejétől megállás volna h ne gxujtsak rá. De köszönöm. nagyon bízok benne hogy minden rendben legyen. Azért jo par hónapig szívtam. Csak a legelején és a legvégén nem... bakker. Párom utalja a cigit..apukám vagy 25 évig szívta de mar 20 éve nem.anyum soha.tesom is mar leszokott. De én imadok cigizni. Reggel kave cigi..hiányzik. páromnak mar mondtam..ha ki leszek idegileg biztos h rá fogok gyújtani. Valami olyasmit ami nikotin mentes. Ti tudtok valami ilyesmit? Nemetben élünk...szóval itt külön izgalmas is hogy alig ismerünk valakit. Nem szeretnék majd bekattanni. De egyelőre nem gondolok erre. A kisbabam legyen rendben.es ne legyen baja az én szenvedélyem miatt. Köszönöm h ezt leírhatom nektek
 
 


Szia Nike!
Egyetértek veled a reggeli cigi+kávé szertartás nagyon jó,mert a nap jól indul,a nincs meg vagy nem úgy a nap már nem lesz tökéletes.Így elhiszem,hogy nehéz,hogy vagy már régóta nem cigiznek körülötted vagy nem szeretik a cigit. Te meg szereted,jólesik,kívánod,aki nem szívja az nem tudja milyen egy dohányosnak. Pláne,mint mi régebb óta viszonylag sokat cigizőknek,mert nekünk ez kell az feszkó,stresz kezeléséhez. Van aki édesség vagy alkóhol vagy drog mi cigi(nikotin) függők vagyunk.Ne legyél lelkiismeret gondos az a pár szál miatt nem lesz gond,ne aggódj. Aztán szülés után max visszaszoksz,mással ne foglalkoz,mit mond vagy gonol azt tedd ami neked jó,ne szenvedj mások véleménye miatt.
Nikotinmenes az tuttommal E cigi folyadéos van itthon legalábbis vagy még az Iqost mondják kevésbé károsnak.Én maradok a hagyományos dohnynál,mert ez az igazi füstillat,ég,hamuzás,kattan a gyújtó nekem ez jólesik,kell ez az életérzés.Meg nálunk mindenki dohányzik szerencsére nincs csesztetés a cigi miatt,mert elfogadja mindenki,hogy dohányzik mindenki.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Ahh igen a legeslegjobb :)nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat. Most tartok 39 heten... egyre jobban izgulok mostmar azon is parazok hogy mikor indul meg a szülés hogy milyen lesz az egész...
 
 


Szia Nike!
Ne izgulj minden rendben lesz. Dohányoztál is terhesen meg nem is.
Mit gondolsz az e cigről a folyadékosról  vagy Iqos ról,mert azok kicsi vagy nikotin mentesek?
Vissza fogsz esni szülés után szerinted vagy visszaszeretnél szokni,ha úgy alakul?
Hogy vagy,mert nemsokár megszületik a babád?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Mar csak egy hét elmeletileg nagyon várom. És izgulok. :) nemtudom. Imádtam imadok cigizni. Ha rajongók gyújtani valami olyat szeretnék ami nikotinmentes. Nemtudom milyen lehetőségek vannak de kideritem. Nemtudom h fogok utána majd cigizni de mivel most is lelkiismeretfurdalasom van ahogy ragadozók h mennyit cigiztem és a kisbabam pedig ott volt már nagyon szarul érzem magán. Hisz olyan kis ártatlanok.es nyilván ha ilyen szarul érzem magam minek gyujtottam ra. Lehet furán hangzik de nem éreztem magam terhesnek. Tudtam de mégsem. Na ertitek
 
 


Szia!
Elhiszem és kitartás,minden rendben lesz,ne izgulj. Én is az elsőnél izgultam,mert nem tudtam mire számítsak,hogy mi hogy megy mi milesz mi baja van mért sír,hogy fogjammeg stb. rájöttem mindenre már a 2.könyebb volt a 3. at már a másik kettő már "neveli". Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert lehet nem véletlen szoktál vissz,lehet úgy volt megirva a "nagykönyvbe". Én nem tettem le nem is akartam,mert én is imádok cigizni,eg mindenki cigizik,meg úgy voltam vele lehet többet ártanák a babáknak és maamnak is vele,mer az roszabb szerintem,ha megőrülsz érte,kívánod,hiányzik és alig várd,hogy megszülj és újra rágyújthas végre. Én ezért szívtam mind a 3 gyerkőccel,meg most.,mert tudtam,hogy én dohányozni szeretnék,mert jobban érzem magam úgy,mert stesszmantesebb,a családdal többet tudok lenni cigiközben beszélgetünk stb.
Van egy ismerősöm 2 fiút szült az első másfél évet élt beteg volt két hetesen mind a két veséje leállt és más betegsége is voltak alig voltak otthon a klinikán voltak szinte csak. Most a másodiknak is úgy néz ki vese gond van,de még keresik,mert véres a vizelete 6 hónapos borzalmasÚgy,hogy az anyuka soha nem dohányzot úgy,mint mi tiniként buliba 1-2 szál most 32 éves. Nálam is minden renben volt mind a 3x,pedig én sokat cigizem,cigizek 23 éve és még sokaknál ezen a fórumon minden rendben volt.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nagyon nagyon köszönöm hatalmas erő ez nekem. nekem meg 2 nap a kiirt datumig de valószínű később jön majd a kis babi. Ti mit éreztétek?lehet ez hulye kérdés.de kivancsi vagyok
 
 


Ezért vagyunk,hogy megbeszéljük és erőt és tanácsot adjunk egymásnak Akkor már  kórházban vagy,ha 2 nap van a kiírás szerint? Lehet túl hordod én is 2 nappal túl hortam,tudja a pici mikor akar jönni. Egy unokatesom olyan idős mint én szinte egyszerre szoktunk rá a cigire ö is elszívott napi 10 szálat kb. terhesen nem tette le ő sem és a fiát 8 a lányát 2 héttel később szülte,már aggódot,hogy nem jön. Mondta a doki nincs gond ez előfordul,majd jön amikor jönnie kell.
Az érzést nem tudom elmondani,fáj azért,de mikor felsír  és meglátod az csodálatos érzés.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Alig varom meg itthon .mára vagyok kiirva de még semmi...
 
 


Elhiszem,hogy várod. Majd jön a kis drága amikor jönni akar Írj,hogy ha meg van meg hogy vagytok,mi ujság veletek. De minden rendben lesz.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok! Sajnos en is szar helyzetben vagyok , 10hetes terhes vagyok es nem sikerult leszoknom a cigirol , amit ugyhittem hogy , azonnal menni fog ahogy teherbe esek . Emelett kijott egy szorongasos bajom is hogy , nehogy artsak a babanak vele . Ordogi kor .elektromos cigit szivok , de sajnos nikotint tartalmaz , minden napom egy kinszenvedes , tanacstalan vagyok es ketsehbe esett.


Szia Gombolyag!Melyik fajta elektromos cigit szívod a hevítős Iqos,Glo vagy a folyadékosat? Mióta dohányzol,hány éves korod óta,hány éve és napi mennyit szívtál,szívsz el? Mindig is e-cigit szívtál,vagy szívtál hagyományosat is? Kívánod a cigit gondolom te is ezért nem tudod letenni,ha nem megy szerintem ne tedd le,mert ha kívánod az se neked és a babának sem tesz jót. Az orvosoddal,védőnővel beszéltél róla? Ne szorongj,mert szerintem annál rosszabb.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Szia Anita! Iqost szivok kb fel eve tertem at ra , kb 12-13eve dohanyzom napi 1doboz vagy neha kevesebb , mostanaba inkabb 1doboz elmegy a szorongas miatt . Gyogyszert nem szedek igy sajnos mikor ramjon altalabban tobbet cigizek , sajnos nem tudom kontrollslni ezeket a rosszul leteket , magatol jon es magatol mulik . Altalaban reggel es delutan rosszabb estere jobban vagyok :(


Szia! Ne szorong,mert annál rosszabb. Nem cigizel túl régóta hozzám képest meg kevesebbet mint én. Pláne az Iqos ami kevésbé ártalmas. Szerintem ne parázz rá,ha jól esik szívd és ne tedd le,mert az rosszabb,ha kívánod és hiányzik,szenvedsz miatta. A családodba van más dohányzó hölgy is?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Igen , mindenki . Sajnos a szorongast nem tudom iranyitani , mert az aggodas a babaert az egesz napos sajnos . Pszichiaternel is jartam mar de nem adott gyogyszert , nem akarja jobban fokozni a szorongast , csak sajnos ez igy elviselhetetlen


Ha szabad megkérdeznem,hogy ki cigizik rajtad kívül(anyukád,nővéred,húgod stb.)? Volt-e más dohányzó kismama a családodba rajtad kívül? A rosszúléteket nem tudjuk irányítani sajna. A cigi meg maradjon szerintem én azt tanácsolom továbbr is.
Én 3 egészséges gyerkőcöt szültem erős dohányos ként. kb. 23 éve dohányzom 3 doboz is elment naponta mostanában 1,5-2-2,5,ha nagyon kivagyok vagy barátnőkkel vagyok akik szintén dohányoznak zömmel. Terhesen 1-1,5 doboz volthagyományos cigiből.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Szia Anita ! Anyukam , hugom is eggyarant dohanyzik , anyukam is dohanyzott a terhesseg alatt bar nem sokat kb.2-3szalat , viszont tegnap sajnos az ugyeleten kotottem ki , ahol kozben kiderult hogy pajzsmirigy problemam van . Szoval valoszinu az okozza ezeket a szorongasokat ami miatt nem megy a leszokas sem . Gyogyszereket kell szedjek :(


Szia Gombolyag! Akkor hasonló a helyzet,mint nálunk. Mert anya,nővérem,húgom,én dohányzunk. A mamám is dohányzott több mint 60 éven át anyával is.Anya is dohányzott velünk meg nővérem is a 2 gyerkőccel meg án is mind a 3 al és szerencsére mindenki egészséges.
Jaj te az nagyon nem jó,ha pajzsmirígy problémád van. A gyógyszer sem tesz jót sajna. Én drukkolok neked,hogy minden rendben legyen,mert rendben is lesz tudom.
De akkor nem szoksz le? Vagy a doki és a család,mit mond,javasol,akik dohányoznak anyud,ahogy mondtad ő is dohányzott terhesen? A húgodnál mi a helyzet dohányzás téren?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


A doki javasolja a leszokast , a csalad nem , de sajnos annyira feszult vagyok az egesz miatt hogy , nem megy , ketsegbe vagyok esve nem tudok enni se rendesen aludni , kivagyok teljesen nincs egy nyugodt percem sem


Gombolyag! Elhiszem.hogy megvisel és kivagy,de egyél rendesen,mert az is árt,ha nem eszel,mert kell a babának és neked is az étel a fejlődéshez.
 Ne stresszelj,mert az is árt most,ne aggódj,mert minden jó lesz.
Ahogy mondtam szerintem sem szokj le,hidj aki dohányzott terhesen,dohányzik. Mert ők tudják mit jelent ez,mint anyukád,én,meg még itt páran. Anyukéd és húgod is Iqosos?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Anyum nem hugom igen , nem konnyu kijonni ebbol a stresszelesbol , mar azon gondolkoztam lehet gyogyszert kellene szedjek :(


Gombolyag! A gyógyszer sem megoldás,mert ha kívánod és jólesik megvonod magadtól a cigit az sem tesz jót. A másik nem tudod a gyókszer hosszútávű mellékhatását.
Azon nem gondolkozol,hogy nem szoksz le,csak lecsökkented napi 5-6 ra Pl?
Anyukád és húgod mióta dohányoznak és ők mennyit?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Tegnap lecsokkentettem napi 3szalat szivok , meglatjuk hogy meddig tart ez a sovargas , remelem hamar vege lessz ! Anyukam es hugom is regota dohanyoznak napi 1doboz cigit szivnak kb .


Gombolyag! Nagyon ügyes vagy,hogy így le tudtad csökkenteni. A későbbieket meglátjuk majd,de 3 szál pláne Iqos ból szerintem nem ártalmas,maradhat,ha gondolod.
Akkor anyukád és húgod is közepesen cigizik,mert az 1 doboz mondható átlagosnak.Mert én szerintem a 1,5-2-3 dobozzal erősebb/erős dohányosnak számítok szerintem.
A húgodnak van már babája vagy tervezi már ő is,ha szabad megkérdeznem? Meg azt,hogy te és hűgod,hány évesek vagytok,mert én 39 éves vagyok.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: