Új privát üzeneted érkezett!

A hugom nem tervez babat eggyenlore . En 29eves vagyok , hugom 27


Gombolyag! Még semmiről nem késett le a húgod,majd lesz neki is előbb vagy utóbb babája,még kis fiatal.
Azért sok közös van bennünk,mert mind a kettönknek dohányzott,dohányzik az anyukája,a húgaink,nekem a nővérem is. Anya 61 éves ő 43 éve dohányzik kb napi 1-1,5 dobozzal. A nővérem 41 éves ő 25 éve dohányzik és ő 1,5-2 dobozzal szív el naponta.  Neki is már mind a 2 lánya dohányzik a nagyobik 20 éves ő már 5 éve dohányzik napi 1 dobozzl kb a kisebbik 18 ő 4 éve és ő 10-15 szálat szív el. A húgom 31 éves és ő 16 éve dohányzik napi 1,5-2 dobozal neki is 2 gyerkőce van,de ők még kicsik. Én ahogy mondtam 39 vagyok 23 éve dohányzom napi 1-3 dobozzal.
Nálunk senki sem tette le a cigit terhesen sem és szerencsére mindenki egészséges.
Mamánk tavaly halt meg 82 éves volt több mint 60 évig füstölt napi 1 dobozzal. Tata  tavalyelőtt   halt meg ő 78 évesen 65 évig szívta napi 1,5-2 dobozzal.
Ugye nálunk rajtunk csajoon kvül is mindenki dohányzik apu,párom,párom szülei,nővérem párja,szülei,húgom párja. És így senkinek sink még esélye sem letenni,mert mindig rá gyűjt valaki mi meg vele,hogy addig is együtt legyünk.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


@vikcsu:
Szia Vikcsu van kedved privatban beszelgetni ?

 
 

Hol talallak meg ?


Szia Vikcsu! Te tudod le tudod tenni vagy sem most,mert ahogy mondtad 11 éve a fiaddal nem tetted le.
1 éves vagy azt írtad,de te hány éves korodban kezted el?
Remélem engem se te és sem Gombolyag nem kövez meg a dohányzás miatt engem és a családomat.
Te rendes cigit vagy Iqost szívsz és nálatok dohányzik más hölgy is rajtad kívül?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


31 éves vagy
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Szia Vikcsu!
Nagyon köszönöm,hogy nem törsz páncélt fölöttünk a cigi miatt és megértesz. Te is tudod annak sem könnyű aki csak napi 10szálat szívott,pláne,ha régóta dohányzik. Nem hogy nekem aki nagyon régóta és sokat cigizik,mint én és a családom.Tudom,hogy nagyon káros napi 2-3 dobozokat elszívni,de ár úgy hozzá szoktam,hogy már 1 dobozzal nem bírnám,leszokni meg semmi kép nem szeretnék már,mert úgy kívánom,kell a nyugihoz félek,ha letenném sokkal többet ártanák magamnak és a családnak vele.
De akkor már  nálad is van egy pici függőség,hogy te sem tudtál,tudsz leszokni,vagy te is nagyon szeretsz és jól esik a cigi?
Te is fiatalon kezted el 12 évesen,akkor te is már 19 éve dohányzol,ha jól számoltam? Ezt a 19 évet végig cigizted megszakítás nélkül napi 1 dobozzal,kivéve a fiaddala terhességedet? Te milyen cigit szívsz,szívtál?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


@anitacigis:
Te jelenleg varandos vagy ? Ha igen hanyadik hetben vagy ?


Szia Gombolyag!
Nem én nem vagyok terhes. Én január 7.-én szültem meg a 3. gyermekemet. Én már nem tervezek több gyermeket.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!
Én 8 hetes vagyok most, eddig minden rendben. 22 éve dohányzom, november óta csak Iqos-t szívok. Most ott tartok, hogy napi 1-2 szál Iqos-ból, de van, hogy napi 5 is összejön, főleg, ha egyedül vagyok itthon. Próbálom megállni, hogy ne gyújtsak rá, de baromi nehéz, sokat gondolok rá, hogy most fogom magam, és egyhelyből elszívok egy dobozzal. Persze, nem teszem. A dokimnak nem mondtam. Még 2 veszélyeztető tényezőm van, az egyik, hogy 37 éves vagyok, a másik, hogy orrspray függő, már 10 éve. Mondjuk az orrspray használat miatt jobban aggódom, a cigit hamarabb leteszem, mint a spray-t. Azt aztán végképp nem tudtam elhagyni. Amióta kiderült, hogy terhes vagyok azóta is tolom. Próbáltam mindenféle más alternatívát, de csak az Otrivin használ. Szóval, szerintetek ez a kombó mennyire veszélyes? Az Iqos valóban kevésbé káros? Olvastam valahol, hogy a nikotin tartalma pont megegyezik egy rendes cigiével. Van köztetek valaki, aki Iqos-szal "élte túl" a terhességet?
 
 


@dorci37:
Szia
Én rendes cigit szivok 23 hetes terhes vagyok úgy nézki a babával eddig minden rendben.Iqosròl hallottam jót rosszat szerintem a legtöbb az 5 amit el szivj de ha le tudsz róla mondani az a legjobb nekem nem ment ez az egy amitől meg nyugszom már nem is próbálok le tenni nem vagyok nyugodt hisz tudom a babának ártok vele.
 
 


@dorci37:
Szia en is iqost szivtam kb.12hetig , utanna megundorodtam tole , leginkabb a szagatol . Igaz van hogy egy ket slukkot beleszivok a paromeba de mar nem nem hianyzik ugy . Nekem van egy szorongasom is a baba egeszsege miatt , panikkal fuszerezve lehet hogy ez is segitett benne . Igaz a panik es a szorongas meg nem szunt meg de legalabb sikerult letenni .


Sziasztok4 Nem könnyű a döntés az tuti. Én 3x dohányoztam végig a terhességeket mindenki egészséges lett szerencsére. Én nem is akartam letenni,meg nem is bírtam vólni,mert sokat cigiztem és rékóta 23 éve szívom napi 1-3 doboz között inkább 2 doboz megy el. 4 hónapos a babám,már nem kap tejet,mer 2  doboz cigivel nem akarok tejezni szűk 2 hónapig kapta akkor csak 1 doboz meg pár szál volt levittem a 7. hónptól mikor terhes voltam 1-1,5 dobozra.
Az jó,ha valaki le tudja tenni és pláne,ha nem esik vissza szülés után.

Mindenkinek azt kívánom,hogy egészséges legen és ha nem sikerül letenni,nem vagy egyedül.
Ti mit tapasztaltok sok dohányzó kismama van a környezetetekbe és ,a vizsgálatokon? Ki merre lakik az országba?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!
Arra szeretnélek megkérni titeket,hogy erre a néhány kérdésre válaszoljatok,hogy meg osszuk egymással a dolgokat.

1. Milyen gyakran dohányzol?
napi szinten,
alkalmi szinten

2. Egy nap KB. mennyit dohányzol?
5 szál alatt
5-10 szál között
15-19 szál között
1 dobozzal
1-1,5 dobozzal
1,5-2 dobozzal
2+ dobozzal
Egyéb válasz

3. Hány éves korban kezdtél el dohányozni?
10-12 éves
12-14 éves
14-15 éves
15-16 éves
16-18 éves
18-20 éves
20-22 éves
22-25 éves
Egyéb válasz

4. Hány éve dohányzol?
1 évnél keveseb
1-3 éve
3-5 éve
5-7 éve
7-8 éve
8-10 éve
10-12 éve
12-14 éve
15 éve
15-17 éve
18-20 éve
20 éve
Egyéb válasz

5. Elítéled,ha egy várandós kismama dohányzik?
igen
nem
én is dohányzom vagy dohányoztam terhesen
valószínűleg dohányozni fogok terhesen is
Bevallottad vagy bevallanád az orvosnak,hogy dohányzol?
Mit gondolsz,aki a kórház előtt dohányzik nagy hassal,vagy frissen szült kismama? Te dohányoztál, dohányoznál ott?

6. Dohányoznál édesanyaként?
igen
nem,
visszaszoktam
Aki visszaszokott az szülést követően kb. mennyi idő múlva tette?
Egyéb válasz

7. Szoptatnál-e attól,hogy dohányzol?
igen
nem
szoptatok
Hagyok vagy hagynék ki időt a cigi és a szoptatás között
Egyéb válasz

8. Félsz-e a dohányzás káros  hatásaitól?
igen
nem
tisztában vagyok velük,de nem hatnak meg
Egyéb válasz

9. Te leszeretnél szokni a dohányzásról?
igen
nem
soha
próbáltam már leszokni,de nem sikerült,így egy ideig nem próbálkozom vele
Ha leszeretnéd mennyi időn belül?

10. Milyen cigit szívsz?
töltöd
bolti készet
márka,fajta úgy,mint piros,kék,rózsaszín stb.?
iqos
glo
egyéb válasz

11. Te mit tennél,ha a gyermeked is dohányozna,észrevennéd?
megtiltanám
engedélyezném neki
én is dohányoztam olyan idősen,mint ő most
felvilágosítanám a káros hatásokról,de a döntést rábíznám
egyéb válasz

12. van-e a környezetedben más dohányzó nő is?
édesanyád
nagymamád
húgód
nővéred
egyéb válasz

A válaszokat előre is köszönöm puszi mindenkinek!


anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok!
Ki hogy van,hogy álltok a várandósággal,?
A cigivel kinél mizu,sikerült letennetek?
A 12  kérdésekre a válaszokat előre is nagyon megköszönőm!
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok Marcsika vagyok!
Nekem nagyon tetszik ez a fórum,jó,hogy van egy oldal ahol nyiltan és őszintén beszélgethetünk egymással a dohányzásról,meg mindenről ami baba,gyerek.
Anita a te gondolataid nagyon szinpatikusak nekem és örömmel válaszolok a 12 kérdésedre,meg,ha továbiakban is felmerül kérdésed,akkor is megbeszéljük.
1. napiszinten dohányzom,mivel láncdohányos vagyok.
2. Ha minden ok nincs stessz stb. akkor csak 2 doboz,ha van valami 3-4 doboz is elmegy egy np
3.11 évesen próbáltam ki anyától loptam és rá is szoktam azóta cigizek.
4.18-19 éve dohányzom
5. nem ítélem el,mert én is dohányoztam terhesen is,van egy 7 éves fiam. De most is dohányozni fogok,ha jön majd a tesó.
Én megpróbáltam letagadni az orvos előtt ,de nem sikerült,mert meglátot,hogy a rendelő előtt szívtam,mielőt bementem hozzá vizsgálatra.
Én is dohányoztam a kórház előtt is szülés előtt és után is.Én úgy gondolom,ha nekem kell a cigi,nincs mit tagadni,szépíteni láncdohány vagyok,már nem tagadná és nem tagadom le. Csak az elszívott mnnyiség felét vagy harmadát vallom be az orvosnak vagy vallanám be.
6. igen dohányzom anya ként is. Szülés után rögtön.
7. Igen Amikor tudtam hagytam ki időt cigi és szoptatás között. Csak aztt mondják 90 perc a nikotin felezési ideje,annyit érdemes kihagyni a cigi után szoptatásig. Nálam ez lehetetlen,hogy én kibírjam 90 percig cigi nélkül+még szopik az vagy 2 óra lenne. Én 30 perc amit max kibírok,de akkor már kezdek ideges,ingerült lenni,ha elszívom minden rendben van. Én úgy szoptatás előtt 5-10 percel max szívtam el vagy közvetlenül szoptatás előtt,csak egy kéznosás volt a kihagyott idő.  De volt olyan is hogy szoptatás közben szívtam,annyira kellett a cigi. Most szerintem sokszor előfordulna szoptatás közben,mert már alig bírom ki cigi nélkül.  Most is így tenném mjd a tesóval.
8 nem félek,mert az élelmiszer is káros és rákkeltő a sok tartósító,ízesítő aromák stb. Meg rendszeresen járok tüdőgondozóba,nőgyógyászhoz,meg orvosokhoz. De minden rendben van meg csak 30 éves vagyok. Mert azt hallottam,hogy a dohányzás megnöveli a méhnyakrák,emlőrák,tüdőrák,gégerák stb kockázatát. De én nem félek a cigitől,mert ezek mástól is lehetnek.
9. soha nem szeretném letenni a cigit,mert szeretem,jól esik,kell nekem.
10. töltöm a cigit,mert így olcsob,pláne nagy mnnyiségnél,mit én szívok. kék vagy piros cigiket szívok,vagy ami van,lényeg,hogy legyen dohányom
11. engedélyezném,hogy cigizzen ő is.
12. anya,mama,nővérem,meg a 2 húgom is dohányzik.
 


Ma már 30 hetes terhes vagyok és dohányzom hol 15 hol 20 szállat aggódom igen mikor látnak dohányozni mások rosszul vannak


1.napi szinten
2.15 szál 1doboz között
3.12 éves korom óta
4. 19 éve
5. én is dohányzom így nem
6.igen van egy 12 éve fiam
7.nem
8.igen
9. próbáltam nem ment
10. töltőt bolti
11. döntse el ne az utcán szedjen össze valami szart
12.nagymamám
 
 


Szia Vikcsu!
Akkor már kb bő 2 hónap és megszületik a második gyerkőcöd,ha jól számolom?
Te id dohányzol ezek szerint az utcán is. De,ha mész vizsgálatra a rendelő,kórház előtt is cigizel,mielőtt bemész?
Te bevallottad az orvosnak a cigit?
Te ki fogsz járni a kórházból szerinted,ha már bent leszel?
 Akkor,ha jól értem te 12 éve a fiaddal is cigiztél ugye?
De nálad is marad szülés után is a cigi,nem fogsz szoptatni egyáltalán akkor?
Te,hogy vagy holt tudod megoldani a cigit a gyerkőc,gyerkőcök mellett majd?
Kitartást minden rendben lesz!
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Vikcsu! Köszönöm szépen a válaszaidat!
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Augusztus 27 re vagyok ki írva
Dohányzom persze menet közben mikor megyek vizsgálatokre és amikor ki jövök
Orvos nem tud róla
Meg szülők ki járok e hát valószínűleg igen
Gyerekkel is cigiztem de ott csak 5 6 szállat
Gondoltam rajta de szerintem tápos lesz
Kint az udvaron kertes házunk van
Hát igyekszem pozitív maradni és hogy minden rendbe lesz a babával de annyi mindent lehet hallani
 
 


Vikcsu!
De jó már gondolom várod az agusztus végét.
Én is cigiztem jövet,menet,rendelő előtt,a kórházból is kijártam,mind a 3 terheségemnél.
Ha kell a cigi kívánod muszáj,ha tetszik,ha nem másoknak,én nem törődöm vele,hogy ki mit gondol. Nem tudom,hogy te hogy vagy vele?
Szerintem jobb,ha az orvos nem tud róla,mert így nincs fejmosás.
Én is kijártam a kórházból mikor már bent voltam,utólsó pillanatig,meg mikor megszültem nemsokkal rá már mentem le cigizni.
Szerintem már erősebb a függőséged,mint 12 éve volt a fiúnál akkor még tudtad tartani az 5-6 szálat,már nemmegy. Én is tudom,hogy egyre telnek a dohányos évek egyre több kell és gyakrabban. Én 39 éves vagyok és 15-16 éves korom óta cigizek 23 éve kb. Ezért szívsz többet az évek,a függőség csak erősödik a lemondás esly egyre csökken. Én nem is szeretnék,nem is próbálkozom,már a lemondással.
Szerintem gondolkozz el a szoptatásn is,mert kellene az anya tej is neki. A dohányzás,nikotin miatt nem szeretnél szoptatni?
Én úgy csináltam reggel leszedtem a tejet,meg,ha még volt tejem meg is szoptattam. Mert azt mondják,hogy a nikotin feleződési ideje 1,5 óra azt északa tartom,mert éjfél körül szívom el az utolsót és fél 6-6 körül az elsét szoptatáskor s így volt,meg mióta cigizek 23 éve. Én kb. 30 percenkint cigiztem a gyerekekkel meg most is.
Mi lakótelepen lakásban lakunk,így az erkélyen vagy a konyhába szoktam cigizni.Neked,jó,hogy mindig kint tudsz.
Hát igen aki cigizett ismerőseim mindenkinél minden rendben volt a terhességgel és a gyerekek is egészségesek. Van pár ismerős is akik soha nem cigiztek és betegek lettek a gyerekek. 2 család a gyereket is elvesztette sajnos 2 éves koruk előtt borzalmas nagyon.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nem nagyon érdekel ki mit gondol
Igen a nikotin miatt nem nagyon szeretnék szoptatni
Ismieidnek a dohányzás miatt lett baja a babának
 
 


Nagyon jól teszed,ne is foglalkozz más ki mit gondol,mond,ne foglalkozz mással. Te érzed,tudod,mire van szükséged.
Te érzed,majd akarsz-e majd szoptatni vagysem alakul az az idővel.
Akik dohányoztak ott minden rendben volt van a gyerkőcökkel. Akik nem cigiztek sosem ott voltak vannak a gondok.
Ez egy fiss kutatás eredménye a cigiról.
https://www.minden-egyben.com/eletmod-e ... l-kiderult
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nálad is minden rendben volt a terhesség szülésnél is ? Te is nem rég szültèl?
 
 


Igen a terhességgel és a szüléssel is minden rendben volt. Egészséges mind a 3 gyerkőcöm szerencsére,mind a 3 jó terhesség volt csk a szokásos dolgok voltak hányimger stb.. Én 7 hónaposak vagyunk.
A tesójaimnál is minden rendben volt a húgom és nővérem is égid dohányzott.

Neked volt a családba rajtad kívül más dohányos kismama is,vagy a barátnők között?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nagymamám keresztanyám ők végig dohányoztak
 
 


Akkor nálatok nem sokan dohányoznak női ágon legalábis. Nálunk mama,anya,nővérem,nővérem 2 lánya is dohányzik,a húgom is szívja,meg én.
A családod mit mond?
Akkor a te mamád is már szívja egy pár évtizede?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nem mondanak semmit max hogy ne szivjak sokat
Öreganyám már 57 éve dohányzik
 
 


Nekem sem mondtak semmit. Ha mondtak vólna kkor sem változott semmi volna,úgy is szívtam volna ugyan úgy. Te is gondolom?
Az sem kevés 57 éve dohányzik és nincs semmi baj az egészségével szerncsére?
 A mi mamánk tavaly halt meg 82 évesen több,mint 60 évig cigizett napi 1 dobozzal. De régen nm ilyen cigik voltak mint most nekünk azok még erős,károsabbak voltak. Ti milyen cigit szívtok?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Hát azt nem mondhatom hogy nincs baja alap betegségek töltöttet meg rendeset is
 
 


A lényeg hogy komoj gond ne legyen éljen okáig még és élvezze a déd unokát,játszanak sokat még majd. Jó egészséget kívánok a mamádnak.
De úgy értve töltött piros,kék,barna,rózsaszín?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Dohányba kék cigivel szürke
Te milyet szívtál szivsz?
Miután meg születtek gyermekeid nem voltak nikotin függők? Mert ezt is olvastam
 
 


Ezek jók. Én is kéket szívokmár pár éve ez bevált nem erős és gyenge sem. Régebben gyerekk előtt szívtam pirosat is meg mindent a mentolos az nagyon jó volt szerettem nagyon meg ezeket az ízesítetteket banános stb. abból főleg buliban 3 doboz is el ment egy nap,de 2 biztos normál esetben is,,annyira szerettem.kívánta,szívattatta magát. A terhességeknél napi 1-1,5 doboz ment el kb.,most 1-2 között,de inkább 1,5.
Én nem vagyok híve ezeknek aze-cigiknek Iqos,Glo,folyadékos stb,én a rendes töltött vagy bolti cgi párti vagyok,nem is fogok váltani másra.amég csak van dohány,max akkor,ha nem lesz dohány betiltják,akkor váltok,de addig tuti nem.
Hol olvastad ezt,hogy nikotin függők lesznek a dohányzó kismamák babájai?
Nem tudom,mert én szülésig szívtam,meg tánna is és szoptattam is,így kaptak a tejjel valamennyi nikotint,így szerintem nem jelentkeztek függőség szerintem.Jó nem úgy szoptattam,hogy gyerek a cicin,mint Marcsikad,hane leszedtem a tejet reggel és üvegből megittam az anyatejet mindennap.
A tesójaim is így csináltak,nem tudjuk függők voltak vagy sem,mert jutottak valamennyi nikotinhoz biztos.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Jah értem
 
 


De te ezthol olvastad?
Biztos elítélsz minket érte.
Te hol fogsz szülni?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Uhh azt már nem tudom meg mondani már nem most olvastam dehogy állítólag egy dohányos anyuka gyereke ugyan úgy függ a nikotintol mint az anya
Ne viccelj dehogy ítélek én is dohányzom
Pécs
 
 


Én sem tudom,ezt a cikket amiben ezt írták.
Tudom,hogy te is dohányzol és köszönöm,hogy nem ítélsz el és megértesz,megértjük egymást mi dohányzó kismamák,anyák.
Én Pesten szültem,mind a 3 gyerkőcöt.
Az nagyon szép város Pécs. Május elején is voltunk ott pár napot egy barátunknál Keszübe meg a lányáéknál Kisherenden,nagyon szeretünk arrafelé menni Orfüre is.
A te függőséged is erős viszonylag?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


15 20 száll alá nem tudok menni elég ideges fajta ember vagyok és csak attól fel kapom a vizet hogy melegem van
 
 


Én is közepesen ideges tipus vagyok,pláne télen mikor be kell öltözni felöltöztetem a 2 nagyobbat indulnánk,mondja anya pisilni kell,ettől totál ki vagyok. Meg,h megyünk valahová mindent betettem. Meg én is most ebbe a 35-40 fokokban kivagyok,pláne itt a betondzsungelbe iszonyatos.
Csudálkoznak,hogy egyre több a dohányzó kismama,anya,nő,vajon miért? Nembírjuk a sok gondot,teendőt szerintem azért,meg még szívjuk pihenünk,nem a mókuskerékre gondolunk,abban a pár percben. Kell az a kis pár perc cigi szünet.
Akkor mondhatjuk,hogy te is erős függő vagy végülis,ha nemmegy a cskkentés 15-20 alá. Több nem volt 1 doboz fölött nem voltál?
Te neked,hogy oszik meg ez a 15-20 szál a nap során?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nem hiszem hiszem hogy volt olyan amikor 1doboz felé mentem volna
1 2 óránként gyujtok rá
 
 


Nem hiszem hiszem hogy volt olyan amikor 1doboz felé mentem volna
1 2 óránként gyujtok rá
 
 


Az teljesen jó időközök. Én reggel kelés után 1  reggeli után 1-2 kávéhoz 2 utánna fél-1 óránkint,meg ahogy sikerül ebéd után is 2 még alszik a gyerek több el megy vacsi után is 2 lefekvés előtt is 2 éjjel nem megyek ki
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Meg az utcán ott sok el megy boltba suliba,oviba jövet menet így össze jön a napi 20-30-40 szál.
Az előző ideges gondolatra visszatérve én még a dokiktól tartok nehogy kapjak fejmosást,előadást a cigi miatt. A tüdőgondozóba Pl te nem tartasz tőle?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Az orvos véleménye nem érdekel
Csak annyi hogy a babának ne legyen baja
 
 


Én is így vagyok vele nem érdekel a doki,se a fej mosás,ha lenne,úgy is szívnám tovább,amint ki jövök gyújtok is rá.
Én úgy vagyok vele,ha dohányzik valaki,ha nem így is úgy is beteg lehet. Nálunk még szerencsére nem volt rákos a cigitől senki se tüdő,se méhnyak,se emlő rák nem volt a családba. Tatának volt prosztata rákja abba halt meg nem a 60+  év cigibe.
A tüdő gondozótól sem tartasz te sem?
Minden rendben lesz a babával én tudom,ne parázz rá.
Ott van más kismama  is aki dohányzik a rendelő előtt rajtad kívül?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Nem a tüdő gondozó se hat meg
Igazából nem szoktam fegyelni ki dohányzik körülöttem
 
 


Engem sem,pedig ugye terhesen meg mostanába nem lehet menni a sugár veszély miatt,így én vagy 3 éve nem voltam tüdőgondozóban vagy még régebben,covid miatt pláne nem. Majd nyáron lehet elmegyek egy ellenőrzésre,mert csak dohányzok elég sokat,de úgy sem teszem le,csak mégis néha nézzenek meg.
Te se voltál mostanában gondolom?
Én  figyeltem,mert közben beszélgettünk,mert több kismama dohányzott,közbe átbeszéltük az élet nagy dolgait.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


De tavaly augusztusban voltam minden rendben volt
Nem szoktam fegyelni főleg ha sietős a dolgom
 
 


Ez a jó,nyugi jó is lesz még nagyon sokáig nem lesz gond az egészségeddel.
Én sem érzek semmi változást az egészségemben amióta voltam,eddig minden rendben volt,pedig 23 éve dohányzom napi 12-3 dobozal az régen volt gyerek előtt a 3 inkább. Reggel köhögök 2,meg néha lihegek mire felérünk az emeletre ennyi. Neked van valami köhintés stb.?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Én is köhögök meg néha be fizetnèk egy oxigén palackra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: