Új privát üzeneted érkezett!

RJuli!

Ez velős volt, megcáfoltál, és igazad van.:-)
Ez a topic nem is azért jött létre, hogy viták legyenek / bár volt amikor nem ilyen korrekt emberek tévedtek ide/, hanem azért, hogy egymást segítsük a leszokásban.És persze azért is, hogy ha valakinek még sem megy, akkor a mértékletesség felé vezessük,és értsük meg.
Hogy elmondhassa valakinek a problémáját, valakinek aki nem tartja bűnösnek, és rossz anyának. :-)
 
 


Épp az utolsó mondatod juttatta eszembe, hogy végre on-topik is legyek, hogy ma járt nálam egy ismerős ismerőse elvinni a kinőtt ruhákat, mert állítólag annyira le van égve, hogy semmi pénze nincs gyerekruhákra. Belépett az ajtón és csak úgy dőlt belőle a cigiszag, miközben nyár végén szülni fog. Hát, no comment. Van egy b.nőm, kb. 12 éves kora óta cigizik, a terhesség elején kezdett leszokni, és kibírta a szoptatás végéig. Utána viszont rögtön visszaszokott. Sztem butaság, ha már az ember másfél évig kibírja, de becsületére legyen mondva, amikor a legfontosabb volt, akkor nem gyújtott rá.
Sztem az a baj, hogy a legtöbb embernek nincs állandó motivációja. Egy terhesség-szoptatás nem tart olyan sokáig, egy "jóképű" tüdőgyulladás, bronchitis sem. Nekem azért sikerült, mert amikor megismertem a férjemet, tudtam, hogy cigisen nem kellenék neki, eleget szagolta az apját 15 évig. 2 hete jártunk és éreztem, hogy ez nem futókaland lesz, így egyik napról a másikra befejeztem. És mivel még mindig együtt vagyunk, szóba sem került a bűnbeesés. És annak ellenére, hogy a szaga zavar, nyilván az íze még rosszabbul esne, néha eszembe jut, hogy "de jó is lenne rágyújtani". Szóval tényleg olyan, mint a drog, mindig hiányozni fog, de önfegyelemmel áthidalható az az időnkénti gondolat. Sokszor álmodom, hogy rágyújtottam és nagyon megbántam. Utána olyan jó felébredni.Kép
 
 


Juli, 12 eves koraban kezdett dohanyozni a baratnod??? Juuuuj, ez durva! Kép
Milyen lehet az ilyen embernek a tudeje?
En, amikor a Janos Korhazban szultem, volt a szobaban egy no, aki mar szules elott is bent fekudt, akkor is allandoan kijart valahova (?) ragyujtani, es szules utan is szoptatasok kozott mindig kiment...es olyan fortelmes BUDOS cigiszaguan jott vissza a szobaba, hogy felfordult a gyomrunk.Szerintem Munkas vagy Kossuth cigit (van meg egyaltalan?) szivott!
Nekem egy pasi meselte egyszer, hogy mennyire utalja, hogy cigarettazik a felesege. Azt mondta, este, ha bebujik melle az agyba, olyan eros bagoszaga van, mint egy "melosnak". Hiaba mos este fogat, a SZAG benne van a hajaban, boreben, ruhajaban, meg a lakasban is, ha ott is ragyujt.
Szerintem ez akar valook is lehet!!!
 
 

 
 

Rjuli
"Úgy gondolom, hogy, ha én le tudtam szokni, akkor bárki más is megteheti, nincs ebben semmi különös. Akkor viszont ne kényszerítsen másokat még rövid időre sem arra, hogy el kelljen viselni a dohányzással járó összes negatívumot."

Ki próbálja másokra kényszeríteni az akaratát? Te gondolod azt, hogy ha neked sikerült, másnak is menni fog és pont te akarod rákényszeríteni a nemdohányzást másokra. Egyébként a logikádat követve, ha én remekül tudok autót vezetni és nem volt egy nagy durranás megtanulni, akkor mindenki hülye, akinek ez nem megy?


"Az olyan családok, ahol jövedelempótlóból, minimálbérből élnek, gond nélkül elfüstölnek havi 20-30 ezer ft-ot 4-500 ft-os cigiárak mellett. "

Nem hinném, hogy bárkinek köze lenne mások pénzbeosztásához, főleg úgy nem, hogy a tiédet sem vitatja meg senki.


"családfenntartó hal meg a dohányzás okozta ártalmak v.melyikében. Egy valag pénz, míg táppénzen van, kezelik, rokkantnyugdíj, stb., aztán, ha beadja a kulcsot, akkor ki tartja el a családot??"

Végképp helytelen elképzelés. Mire egy ember meghal a dohányzás ártalmaiban, addigra a kezelésének és esetleges nyugdíjának többszörösét befizette adóban.
Szerinted miért nem szüntetik be a dohánygyártást?
Egyébként sok mindenben igazad van, csak a hozzászólásaidból rendkívüli határozottságot és ugyanennyi arroganciát érzek kicsordulni. Hol az a tolerancia és udvariasság, amit te másoktól elvársz?
Egyébként már nem dohányzom.
Üdv Bucska
 
 


Bucska, azért én egy picit vitatkoznék veled. Egy tüdőrákos kezelése nem két fillér, főleg ha még műtik is. Heteket, hónapokat tölt el a kórházban, ami szintén pénz. (Ellátás, betegágy egyéb költségek) Kis hazánk honpolgárainak java része már csak a gazdaságosság okán minimálbérrel van bejelentve, vidáman ki lehet számolni, hogy abból mennyi mondjuk az egy évre jutó TB. A te gyerekeid nem fizetnek TB-t keresőképes korukig, tehát a rájuk eső TB ellátás is a te avagy a párod TB-jéből megy. És ami az első és legfontosabb, Juli valszeg úgy gondolta, hogy ami pénzt egy önmagát megbetegítő emberre elkölt a Társadalombiztosítás, azt költhetné akár egy leukémiás gyerekre is, aki önhibáján kívül beteg. ÉS ITT AZ ÖNMAGÁT MEGBETEGÍTŐN VAN A HANGSÚLY.

A másik pedig, gondold végig mi a jövedelempótló és azt ki fizeti? Te meg én meg Juli a munkavállalói járulékunkból....

Jah, adó nem egyenlő TB járulék, tehát nem is ugyanarra a helyre folyik be...


Süti
 
 


Bucska!

A vezetés képesség , ezért egy csomó-az agyban lévő kapcsolat, egyéni jellemvonások, készségek, gyakorlat és még mi minden kell. Semmi köze nincs a dohányzás abbahagyásához.
Nem akarom másokra kényszeríteni a nemdohányzást, addig, míg nem engem károsít egészségileg, és míg nem én tartom el a beteget , majd utána a családját. Ha valaki úgy dohányzik, hogy multimilliomos és megoldja a 4 fal között, valamint rövid ideig beteg, így se kezelni, se leszázalékolni nem kell, hanem hamar meghal, ám legyen. De lássuk be, ez a legritkább
Közünk van-e mások életéhez, mások gyerekéhez?
iLYEN alapon a családon belüli erőszakhoz sincs senkinek köze, mindenki úgy veri, erőszakolja meg a családtagjait, ahogy akarja. Ráadásul, aki gyes-ből, csp-ból, segélyekből veszi a cigit, és nem kevesen, azok milyen adót fizetnek? Inkább fizetnének ÁFá-t a gyerekre költött dolgok után.
Ja, és tb-t, nyugdíjjárulékot sem fizetnek.
Hol vártam én el toleranciát?
A dohányosok várják el, ki tudja milyen alapon.
Én azt várom el, hogy a dohányosok ne kényszerítsék a szokásuk káros következményeit a nemdohányosokra. Ez olyan nagy baj?
Tény, hogy nincs a hsz-omban udvariasság, de miért is lenne? Miért baj, ha határozott vagyok egy ilyen kérdésben? Próbáljunk már meg felsorolni néhányat a dohányzás előnyei közül!



Ugye, nem nagyon megy. Akkor mire fel is várod el a higgadtságot?
 
 


Süti

Nem szeretnék veled vitatkozni, mert amit írtál, abból sok mindennel egyetértek.

A rosszmájúságom miatt egy kicsit mégis, ha nem bánod Kép

Én nem a TB-re gondoltam, hanem a 4-500 Ft-os cigiben szereplő 3-400 Ft-os adóra.

"Jah, adó nem egyenlő TB járulék, tehát nem is ugyanarra a helyre folyik be..."

Ez igaz, de nyilván te is fizetsz számlákat a kosztpénzből. Ez szerintem egy hely, csak sok zsebe van, és mindet mi tömjük Kép Ha a cigi árában lévő adó felét mondjuk a TB kapná, abból azért futná a tüdőrákos kezelésére. A zsíros ételeket fogyasztók pedig fizessenek külön majd a koleszterin problémáik miatt?Kép

Ami meg az állami támogatások elköltését illeti, én sem helyeslem, hogy ilyen értelmetlen dolgokra költsék. A mondandómban arra utaltam, hogy szerintem elszámoltatni másokat senkinek nincs erkölcsi alapja. És jogi is csak az APEH-nek van. Kép

Tény, nagyon sok bunkó dohányos van. Szerintem azonban nem agresszív stílusban kell róluk beszélni, mert ha nem különbözünk tőlük, akkor ez csak sárdobálás és mocskolódás. Nagyon sok rendkívüli ember él közöttük, akiket ha megköpködünk, magunkról állítunk ki szegénységi bizonyitványt. A megoldást abban látnám, hogy beszüntetnék a dohánygyártást. Sajnos olyan kormány nincs, aki lemondana ekkora jövedelemről. Így viszont úgy néz ki a dolog, hogy eladjuk valakinek a cigit, mert kell a pénz, utána elítéljük, mert dohányzik és különböző szankciókkal megpróbáljuk kitiltani mindenhonnan, mert nem bírjuk a szagát.
Üdv Bucska
 
 


Rjuli
A "vezetés" példa volt arra, hogy mert neked sikerül, vagy nem sikerül valami, az még nem példaértékű.

"Hol vártam én el toleranciát? "

Ha te sehol, senkitől nem vársz megértést, nagyon szerencsés természeted van. Szinte mindenkinek van valami olyan tulajdonsága, amiben mások toleranciájára számít.

"Tény, hogy nincs a hsz-omban udvariasság, de miért is lenne?"

Mert az udvariasság minden épitő jellegű vita alapja.

"Próbáljunk már meg felsorolni néhányat a dohányzás előnyei közül!"

Félreértesz nem akarok rábeszélni senkit. Az AIDS előnyeit sem tudom felsorolni, ettől még van. Ettől még nem kiközösíteni, vagy rugdosni kell őket. A többire azt hiszem az előbbi hozzászólásomban válaszoltam.

Üdv Bucska
 
 


Tudom, hogy példa vot a vezetés, csak épp rossz példa. Ha a drogot, alkoholt, szerencsejátékot hozod, az stimmel, a többi nem.

A sehol, senkitől kezdetű mondatod is messze van a valóságtól. Azért, mert cigi-témában alacsony a tolerancia-küszöböm, miért gondolod, hogy más területen is az?
Bár udvariasság nem volt a hsz-omban, udvariatlanság sem. Az építő jellegű vita alapja pedig az, hogy mindkét fél normál stílusban-és ennek asszem megfelel az enyém is- érveket ütköztet. De hol vannak a dohányosok érvei?

Az AIDS megint rossz példa. Azt nem önként választja az ember és önként ki sem tud mászni belőle(sőt, máshogy sem igazán). Az csak úgy van.
(Komolyan, nem bántásból, de, ha példákkal szereted illusztrálni, könnyebben megértetni a mondanivalódat, akkor csak olyan példát érdemes hozni, ami valóban párhuzamban van az erdeti dologgal.)
Rugdosásról, kiközösítésről szó nem volt. Mindössze annyiról, hogy ne legyen muszáj a társadalom nemdohányzó részének elviselnie a dohányzás okozta negatívumokat.
 
 


Sziasztok!

Az a nagy helyzet, hogy az állam -legalábbis a miénk- mindig a pillanatnyi anyagi helyzetét nézi, nem képes hosszútávra gondolkodni. Most kell neki a dohánytermékekből származó bevétel, mert a most eladott cigiből származó egészségügyi és egyéb kiadást esetleg nem most kell kikalkulálnia. Jól látható, hogy nálunk az egészségügyben abszolút nem a prevención van a hangsúly, pedig nyugatabbra már tudják, hogy anyagilag sokkal jobban megéri. Nekünk most nem telik rá, amit muszáj -a már akut betegeket- próbáljuk meg ellátni (megint más kérdés, miként) A dohánygyáraknak meg mindennel együtt még mindig piszok nagy üzlet az egész. ÉS még ott is, ahol már perek vannak a dohányzás miatti egészségkárosodásból.
Huh, nagy ötlet, vagy csak megértettem valamit? Az jutott eszembe, ha perelhetőek lennének a dohánygyárak a passziv dohányzás miatti egészségkárosodás miatt, akkor már durvább lenne a dolog. Itt léptem tovább, hogy márpedig Amerikában mindenből lehet pert nyerni. És aztán megértettem és összeraktam, miért is vannak Amerikában törvények a nyilvános helyen való dohányzás tiltásáról!!! Mert anyagilag megéri nekik a törvény!!! Mert ezzel tudják kivédeni, hogy a nemdohányzók perelhessék a dohánygyárakat! Na, jó gondolatsor?
És ezek után nem arról van szó, hogy betartoma törvényt, nem gyújtok rá, mert udvarias vagyok, hanem betartom, mert betartatják és anyagilag muszáj, ha nem akarok nagy nagy kártéritéseket fizetni.
Na ettől mi még jó messze vagyunk.
Ildi

Ildi
 
 


Rjuli!
Úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett.
Nem akartam érveket felsorolni a dohányzás mellett, én nem tartom szerencsésnek, hogy valaki dohányzik, nem is akarom őket védeni. Én pusztán azt szeretném, hogy értsük meg őket is. Mint ahogy megpróbálom elfogadni a melegeket is, pedig heteroszexuális vagyok, és próbálom a drogosokat, alkoholistákat is megérteni, pedig ezek a dolgok is messze állnak tőlem. Nem hiszem, hogy attól, hogy nagyon határozottan, már-már agresszíven lépsz fel velük szemben, javulna a helyzet. Akkor ők már csak dafke is rád fújják a füstöt, hogy bosszantsanak. Szerintem szép szóval többre jutunk.
Az AIDS-el kapcsolatban viszont megintcsak különböző állásponton vagyunk. Az AIDS-ben szenvedők igen kis része kapja meg ártatlanul ezt a betegséget. A többség igenis tehet róla, az életmódja miatt, hogy megfertőződik. Jóval kevesebb adót fizetnek, mint a dohányosok, mivel a cigi adótartalma nagyon magas, ettől még nem mondanám, hogy sajnálom a pénzt az AIDS betegek gyógyíttatására. Persze, jobb lenne, ebből a pénzből is beteg gyerekeket gyógyítani, de ettől még ne hagyjuk a sorsára őket sem.
Ami meg a nemdohányzók tűrését illeti, valóban sokszor kényszerülnek a bunkó dohányosok füstjét szívni gyerekek, kismamák, nemdohányzók. Ezen azonban nem az segít, ha az összes dohányost elítéled és azt mondod, csak otthon gyújthasson rá. Ez nem dohányzás, vagy nemdohányzás kérdése. Az a bunkó, aki rád fújja a füstöt, vagy a gyerekedre, ha nem dohányozna, az orrod alá fingana.
Egyébként természetesen tiéd az utolsó szó joga, de én a továbbiakban nem kívánok erről vitatkozni veled. Úgy gondolom, még mindig nem érted: nem feltétlenül a mondandód ellen van kifogásom, a stílusodat nem érzem megfelelőnek.
Üdv Bucska
 
 


Bucska, teljesen más dolog a dohányosokat megérteni akkor, ha csak maguknak ártanak, és más akkor, ha nem csak maguknak. Utróbbi azért kicsit nehezebb, sőt talán nem is elvárható.
Megértem, hogy valaki jogot formál a lelki nyugalmára annak ellenére, hogy cigizik, és ezzel rongálja a SAJÁT egészségét.
Akkor azonban, ha olyan ember egészségét is rongálja, aki ez ellen nem tud védekezni (magzatáét, gyerekeiét vagy a környezetében lévő nemdohányzókét), akkor az illető dohányos minimum a lelki nyugalmát ne követelje. Remélem, egyszer majd az is eljön, hogy a dohányosnak JOGA SEM lesz másokat megkárosítani a cigizésével.
És ez nem agresszió. Ha valaki mások egészségét károsítja, teljesen természetes, sőt az a minimum, hogy a károsodottak és az egész "táboruk" tiltakozik. Legalább verbálisan, ha máshogy nem tud.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ezt épp ma találtam:
http://index.hu/gazdasag/magyar/cigi040714/

Ha jól értettem, a jövedéki adó alig több, mint a felét teszi ki egy doboz cigi árának, így aligha beszélhetünk erről:"... Én nem a TB-re gondoltam, hanem a 4-500 Ft-os cigiben szereplő 3-400 Ft-os adóra...."-Bucskától idézve
Ráadásul, akik csempészett cigit szívnak, azok egy fillér adót nem fizetnek, mégis roncsolnak.
Úgyhogy nem érzem úgy, hogy a viszonylag magas jövedéki adótartalom enyhítene bármit is a dolgok megítélésén.
Azt már sokkal inkább elfogadhatónak tartanám, ha a biztosító rizikó szerint kötne egészségbiztosítást( nem privát életbiztosításra gondolok), és igyekezne szűrni nem csak a dohányosokat, hanem azokat is, akik pl. magas vérnyomással, túlsúllyal össze-vissza kajálnak mindenfélét. Szívem szerint azok is más elbírálás alá esnének, akik mondjuk különféle adrenalin-növelő sportoknak hódolnak, így merő hobbiból egy évben többször szorulnak kezelésre és mennek táppénzre.
Ha valaki úri passzióból megcsináltatja a melleit, akkor fizet érte rendesen, ha v.ki nem tartja meg a babáját, és ennek nincs eü-i indoka, az is önköltséget fizet.
Ilyen alapon sztem minden olyan egészségügyi beavatkozást, -vagy legalábbis egy jó részét- a betegre kéne terhelni, ami az életmódjából adódóan várhatóan be fog következni.
 
 


Juli!
Végre teljesen egyetértünk.
Ennek őszintén örülök Kép.
Bizony nagyon jó lenne, ha több ember figyelne oda tudatosan az egészségére, mert a szándékos rongálással nemcsak a saját életminőségüket rontják, de fogyasztják a TB kevéske pénzét, előbb-utóbb kiesnek a munkából is. Sajnos viszont azonkívül, hogy beszélünk róla, és próbáljuk meggyőzni az önmagukat (és másokat) rongálókat, nem tudom mit tehetnénk még Kép
Üdv Bucska
 
 


Üdv!
Én körbe vagyok véve nagy dohányosokkal és régen is ezt tettem, de amióta terhességemről tudomást szereztem, azóta leszoktam.
Muszáj :-) a gyermekem egészsége érdekében.
Ne menjünk messzire... csak arra kell gondolni, hogy a dohányzás miatt kis súllyal születik, illetve magasan megnő a koraszülés esélye!
Ezen kívűl a halvaszületés esélye és még sorolhatnám.
Nekem ennél többet ér a gyermekem fejlődése!!!
Többet minden holmi élvezetnél.
Ez, az igazi önzetlenség!!!
 
 


Sziasztok!

Pár levéllel ezelőtt, igazat adtam a nemdohányosoknak, de most egy picit szeretnék beleszólnia levelekbe.
Én egészségügyben dolgozom elég rég óta.
Azt szerettem volna elmondani, hogy a dohányzás és a tüdőrák kapcsolatáról alkotott fogalom egy kicsit sarkítva van.
A dohányzás, hajlamosító tényező a rákra, nem pedig biztos tüdőrák. Ugyanúgy, hajlamosít a szmog, és még sokminden.
Májzsugort / ahogy a köznyelv mondja/ is kialakulhat az alkoholista embernél, de egy munkahely is ahol , folyamatos mérgezésnek van kitéve az ember.
És sok más dolog is hajlamosító tényező, a különféle daganatos megbetegedésekre. Még a túl égetett pirítós is.
Ezt csak azért mondtam, hogy a TB támogatást, ne akarjuk a dohányosokra kidobott pénzként kezelni!
Valamennyire megértem az álláspontokat, mert tény, hogy sok tüdő carcinómás beteg erősen dohányos volt, és sok májbeteg alkoholista volt. Én is gondoltam bizony / nem is vagyok rá büszke/, hogy amikor az utóbbi végső stádiumában egyre csak vesztette a vért, Akkor bizony azt éreztem: Istenem vérhiány van és szinte feleslegesen adjuk neki, mert nem fog tőle meggyógyulni, amikor a kemotherápiásoknak meg kéne... de természetesen akkor is mosolyogva raktam rendbe, és megsímogattam, és sajnáltam. mert az is betegség, és a dohányzás is az. Szóval megértem, de azért sokminden mástól is lehet májbeteg valaki, és daganatos is valaki. Tehát ne keverjük bele a TB-t.
 
 


Sztem pedig nem mindegy, hogy v.ki keményen dolgozik egy veszélyes munkahelyen, eltartja a családját és azért betegszik meg, vagy azért, mert nincs pénze zöldövezetben lakni, vagy pedig úri passzióból, élvezetből.
 
 


Töröm a fejem, hgoy kéne ezt a TBvel összekombinálni. Valami olyasmire gondolok, hogy ha életbiztosítást köt valaki, akkor a fizetendő összeg is függ(??? passz mert nekem nincs, de mintha ilyet hallottam volna) attól, hogy mennyi idős, milyen az egészségi állapota és talán a káros szenvedélyektől is. Vagy ilyen csak a mesében, filmekben van?
Szóval valami olyan dolog kéne, hogy az eü hozzájárulás, fizetendő tb-ben figyelembe vegyék a károsító tényezőket. Ahol a munkahely a károsító, ott abba a részbe kerüljön a többlet, amit a munkahely fizet utánunk. Akik meg úri passzióból rongálják az egészségüket, valahogy fizessenek azok is többet. Jó, tudom, ez sem megy adminisztrative. Viszont ha feketén veszi a cigit, annak árába sem lehet beépíteni. Nem tudom, de jogos lenne.

Ildi

Ildi
 
 


Pildi,
Igaz nem TB szinten de tenyleg hasonlo a dolog ahol elek. Itt ugye tobb egeszegbiztosito van es azt valasztod amelyiket akarod, persze ebben az akarodban benne van, hogy mennyit tudsz fizetni havonta. Viszont a biztositok mar szurnek kor szerint, riziko faktorok szerint... Persze elhallgathatod, hogy cigizel, szivbeteg vagy..stb, de ezek idovel ugy is kiderulnek(rtg., EKG..) es akkor bizony fizethet az ember rendesen a biztositonak.
Amit korabban irtal a cigisekrol, hogy itt kevesebben cigiznek tok igaz, tenyleg nem lehet ragyujtani nyilvanos helyen, azert az utcan igan, bar vannak bizonyos parkolokban megkotesek. Egy szosszenet ezzel kapcsolatban, most voltunk otthon es pizzeriaban szerettunk volna enni, hat sajna olyan fust volt, hogy kimenekultunk. A fiatalok koreben egyebkent itt is reletive magas a cigisek aranya, aztan az evek mulasaval, komolyodasukkalKép sokan leszoknak, meg persze a biztositasi rendszer is nagyban hozzajarulKép Pelda erre a ferjem, mikor kijottunk cigizett, de a gyerekek miatt, illetve, hogy a munkahelyen szinte senki nem cigizik irto konnyen leszokottKép

Szoval idaig ez alomszerunek tunik, de sajna ennek a rendszernek is van buktatoja, meg pedig az idosek akik vegig dolgoztak egy eletet es teszem azt meg vigyaztak is az egeszsegukre, de 60 eves kor felett irto magas rizikofaktorba kerulnek es bizony nagyon magas a biztositasi dijuk, persze aki cigizik-kover.... meg magasabb kategoriaba kerul.

Angi
 
 


Meg valami eszembe jutott:
1. Itt irto draga a cigi, de komolyan, ugy tartjak, hogy luxus dolog amit, ha meg akarsz venni fizesd is meg.
Azert szerintem ez otthon egyenlore nem mukodne, bar ugy tudom otthon is huzosak a cigi arak.
2. Nagyon fontos a lakossag hozza allasa, vagyis
kemeny felvilagosit hadjarat folyik es a lakossag es az ALLAM is felismerte az egeszseg megorzes sokkal kifizetodobb.
3. Nem nezik le aki dohanyzik, vagyis nem tesznek ra megjegyzest, hiszen ez az o dolga, DE elvarjak, hogy azt kulturaltan tegye, ott ne gyujtson ra ahol nem lehet(etterem, boltok....) es figyeljen a tobbiekre ha ragyujt.
4. Latni kell azert azt is, hogy ehhez bizonyos kulturaltsagi szint is kell, voltam olyan helyen, ahol bizony ez egyaltalan nem valosult meg, akik azon a reszen eltek IQ gyengecskek voltak( nem feletetlen egyenlo a tanultsagggal!)
Meg ide tartozik az is, hogy itt sok a bevandorlo es bizony eljon, hogy mely orszag hol all ezen a szinten, hol nagyon magas a dohanyzasi rata.
5. Kulturaltsag mellett az anyagi resz is fontos szerintem, azt tunt fel ahol nagyobb a letbizonytalansag, sok a feszultseg sokszor ezt hasznaljak mentsvarnak, gozleeresztonek.

Angi
 
 


tanultsaggal, szerintem 2 g is elegKép

Angi
 
 


Sziasztok
Nagyon régen írtam ide, s ami a napokban történt: mindenképpen ide kívánkozik.
Ne haragudjatok, hogy névtelen maradok, de egy korábbi eset miatt, feltétlenül szeretnék az maradni.
Hozzá tartozik, hogy én is dohányos voltam, maradok. Abbahagytam a terhességem elején, de rá tudnék gyújtani azt hiszem. Mivel még szoptatok, így egy darabig nem teszem.
Sem gazdasági, sem pedig egészségi dolgokhoz nem konyítok, csak a szívem erős.

Amit el akartam nektek mondani,az egy rövid történet. Hátha erőt ad valakinek, aki eddig gyűjtötte.
Kismama terhesség alatt is dohányzott, szült, szoptatás alatt is dohányzott. Se nem kicsi, se nem nagy babája született, látszólag komlikációk nélkül. Eltetlt 1év, aztán mégegy, most 3éves a kislány, és nagyon beteg. Asztmás, allergiás, és kezdődő ekcémája lett, mondták pár nappal ezelőtt. Anyukája rohangál, hogy milyen genetikai hiba, összeférhetetlenség okozhatja ezt a bajt.
Annak idején, azt mondtam itt nektek, hogy látszik a babán a mama hibája, most meg azt kell mondanom, hogy együtt is fog vele élni. Ez nem genetikai hiba, ez a dohányzás! Veri a fejét a falba, hogy akkor dohányzott, most sóbarlangokba járnak, és természegyógyászokhoz, meg tüdőgondozókba.

Sosem késő, én tudom, milyen nehéz! Sok sikert kivánok mindnekinek, üdv
Phlora

( Nem akartam felesleges lelkiismeret furdalást kelteni, tudom, hogy szenvedtek tőle rendesen. Inkább 'nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek')
 
 


http://index.hu/politika/kulfold/crngor0729/

Ezt ma találtam, kapcsolódik a múltkori hsz-okhoz.
 
 


Nagyon helyes!

Kép
 


Üdv!

Ez volt az első hozzászólás, amit ebben a topicban olvastam:

"RJuli!

Ez velős volt, megcáfoltál, és igazad van.:-)
Ez a topic nem is azért jött létre, hogy viták legyenek / bár volt amikor nem ilyen korrekt emberek tévedtek ide/, hanem azért, hogy egymást segítsük a leszokásban.És persze azért is, hogy ha valakinek még sem megy, akkor a mértékletesség felé vezessük,és értsük meg.
Hogy elmondhassa valakinek a problémáját, valakinek aki nem tartja bűnösnek, és rossz anyának. :-)"

Azt kell, hogy mondjam, ettől megmelegedett a szívem: végre egy kényes kérdést érintő topic, ahol nem marják azt, aki kínlódva próbál leszokni, hanem támogatják egymást a kismamák.

Valószívűleg ezért értékeltem a vártnál is nagyobb degzuhanyként a további hozzászólásokat.
Mivel már jó régóta nem írt senki a topicba, lehet, hogy nem is lesz, aki ezt elolvassa, mégis leírom:

szerintem nem megoldás az, hogy többen többféleképpen és többszor egymás után leírjátok, hogy mennyire mocskos dolog a dohányzás Kép
Itt igazából tényleg összekapaszkodásra lenne szükség.... hogy aki próbálja, de nehezen birkózik meg vele, az tudjon kihez fordulni, kinek panaszkodni, kitől tanácsot kérni.

Sajnos nem ez történik, így valójában az idézett hozzászólás nagyon becsapja az idetévedőt...
Sajnálom, hogy nem tudunk felül emelkedni a gyarlóságunkon, a legegyszerűbb mindig az ellentmondást nem tűrő vélemény-nyilvánítás...

Pedig nyilván sokaknak szüksége lenne egy kis bátorításra, lehetne ez egy összetartó, jó kis társaság is...

bye
 
 


Kedves Lirian!

Látod mégis van aki elolvassa amit írsz. Kép
Lehet, hogy nem olvastál elég alaposan vissza, mert volt itt egy jó kis csapat régebben, de jó ideje már nincsenek meg a lányok. És az volt itt amit kerestél: az összekapaszkodás és támogatás. Kép
Üdv:
Bellana
 
 


Bellana Kép

Jó hallani, hogy ilyen is letezik/letezett Kép

Lir
 
 


Szia Lirian!

Nem tudom, hogy mi hajtott ide, ebbe a topikba. Terhes vagy és dohányzol:
Nem szép dolog, de ha nem megy a leszokás, valóban a minimálisra kellene leredukálni. Terhességem alatt én sem bírtam leszokni, igyekeztem a lehető legkevesebbet, napi 1 szálat, vagy éppen "csak" rágyújtani. A legtöbbször ez hiányzik. Most éppen megint egy "megpróbálok leszokni" korszakomat élem, talán sikerül, de nem vagyok benne biztos. Próbáld napról napra csökkenteni, ha máshogy nem megy. A legjobb az lenne, ha holnaptól letennéd, és csk akkor gyújtanál rá, ha már végképp nem bírod.

Sok sikert!
KisÓ
 


KisÓ Kép

Dohányoztam mielőtt terhes lettem volna, mára már azért nagy-nagy ritka alkalmak kivételével meg tudom állni, hogy ne gyújtsak rá.
Igazából a topic azért szúrt szemet, mert - én is dohányos lévén - érdekelt, hogy mások hogyan vannak ezzel a problémával.

És csak kicsit fájt, hogy nem megoldásokkal, csak ellentmondást nem tűrő véleményekkel találkoztám.

LIr
 
 


Örülök neki, hogy határozott vagy ezen a téren.
Egyébként ez így szokott lenni. Mármint a vélemények. Amikor én terhes lettem és otthon megmutattam a uh képet, a nővérem így szólt: "Az a füst körülötte?" Gondolhatod. Azóta se tudtam leszokni. Amíg terhes voltam és szptattam, akkor nagyon ritkán. Amikor a kicsilányom 4 hetesen korházba került, akkor teljesen visszaszoktam az ideg miatt. A mostani az egyik legjobban működő leszokásom.

Üdv
KisÓ
 


http://www.origo.hu/tudomany/elet/20040930egyfustos.html

Ezt most találtam-ennyit arról az ócska viszont- válaszról, hogy az ember a kipuffogó-gázokat is beszívja. Túl azon, hogy az nem opcionális.
 
 


Sziasztok!

Látom elég régen nem írt senki, de ettől függetlenül úgy gondolom, ez a probléma nem szünt meg.
Rjuli fenti cikkébe beleolvastam.
Igaz.
DE
ha valóban kettéválasztják a dohányzó és nemdohányzó szórakozóhelyeket, akkor ott mindenki maga döntheti el, akar-e füstöt vagy sem.
ha viszont csak a sarokra kisétálok a gyermekemmel a közérthez, elmegy mellettünk három kamion, és nyolc kétütemű, nem számolva az ezeréves kékfüstösöket!
Teszem hozzá, hogy azon a szinten ahol a gyermekem ül a babakocsiban, jóval magasabb koncentrációt lélegez be, mint én.
Tehát akkor miről beszélünk?

A dohányzás egy relatív könnyen szabályozható dolog. Igenis tessék megszabni hol lehet és hol nem, és ezt a dohányosok tartsak be. Ugyanakkor a nemdohányosok is tartsák be, és ne akarják a boszorkányűldözésig vinni a dolgokat! Mennél jobban tiltják, annál izgalmasabb lesz! Ezáltal sajnos pont a veszélyeztetett tinik kedvenc bulija lesz!

Arról mikor lesz ilyen parázs vita, hogy milyen járűvek vannak a forgalomban? Arról miért nem találtam semmit, hogy tiltsuk ki ezt meg ezt a járművet a városokból vagy a forgalomból?
Elismerem, lehet hogy figyelmetlen voltam és szó van erről is, de az én gyerekem ólmot tüdőz nap mint nap, miközben a reggeliért megyünk.

Bár már nem dohányzom azóta, hogy eldönöttük babát szeretnénk, nem mondhatom, hogy soha többet nem fogok rágyújtani. Sajnos én szeretek dohányozni!

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
 
 


Sziasztok!

Látom elég régen nem írt senki, de ettől függetlenül úgy gondolom, ez a probléma nem szünt meg.
Rjuli fenti cikkébe beleolvastam.
Igaz.
DE
ha valóban kettéválasztják a dohányzó és nemdohányzó szórakozóhelyeket, akkor ott mindenki maga döntheti el, akar-e füstöt vagy sem.
ha viszont csak a sarokra kisétálok a gyermekemmel a közérthez, elmegy mellettünk három kamion, és nyolc kétütemű, nem számolva az ezeréves kékfüstösöket!
Teszem hozzá, hogy azon a szinten ahol a gyermekem ül a babakocsiban, jóval magasabb koncentrációt lélegez be, mint én.
Tehát akkor miről beszélünk?

A dohányzás egy relatív könnyen szabályozható dolog. Igenis tessék megszabni hol lehet és hol nem, és ezt a dohányosok tartsak be. Ugyanakkor a nemdohányosok is tartsák be, és ne akarják a boszorkányűldözésig vinni a dolgokat! Mennél jobban tiltják, annál izgalmasabb lesz! Ezáltal sajnos pont a veszélyeztetett tinik kedvenc bulija lesz!

Arról mikor lesz ilyen parázs vita, hogy milyen járűvek vannak a forgalomban? Arról miért nem találtam semmit, hogy tiltsuk ki ezt meg ezt a járművet a városokból vagy a forgalomból?
Elismerem, lehet hogy figyelmetlen voltam és szó van erről is, de az én gyerekem ólmot tüdőz nap mint nap, miközben a reggeliért megyünk.

Bár már nem dohányzom azóta, hogy eldönöttük babát szeretnénk, nem mondhatom, hogy soha többet nem fogok rágyújtani. Sajnos én szeretek dohányozni!

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
 
 


sziasztok,
En hat eve lancdohanyos vagyok, es most 9 hetes kismama vagyok. Amint megtudtam a jo hirt, ra is paraztam rendesen, hogy mi lesz ha nem fogok tudni leszokni. Szenvedtem es atkoztam magam minden szalnal. Amikor anyukam megtudta, hogy nagyi lesz, csak azt tanacsolta a cigivel kapcsolatban, hogy _lassan_ alljak le, mert a durva elvonas csak art a babanak, marmint ha a mama gorcsol a teman. Igy rajottem, hogy nem kell lelkiismeretfurdalast ereznem egyfolytaban, es nem kell azonnal abbahagynom a cigit, ha nem megy. Ezutan az "amikor sikerul, de minel hamarabb" lett a celom, es tobb kevesebb sikerrel mindennap kb. feleannyit, de semmikepp sem tobbet mint elozo nap, cigiztem. A hatodik het vegere mar nem gyujtottam ra, es azota se szivtam el egy szalat sem. Igaz azota a hanyinger is nagy segitseg...Kép
Szoval a kulvilag altal nyomatott most azonnal dobd el! es fujj!, undorito! parancsok engem csak lelkivalsagba kergettek, mig a biztato, "legalabb csokkentsd az adagot!" szavak jol elbujtak, amikor szuksegem lett volna rajuk. Node hala az anyamnak!Kép
Szoval nem panikolni es Hajra ! Kép
 
 


sziasztok!!!
szerintem jó lenne beindÍtani újra ezt a topicot.
én is láncdohányos voltam a terhességem előtt, vizsgaidőszakban volt, hogy napi 2,5doboz cigit elszÍvtam és nem a leglightosabbat, light malrboro-t,szürke davidoff-ot...egy éve nem gyújtottam rá. tudatosan készültem a terhességre de a terhességem 5.hetében még cigiztem. 2napig, napi 1 szálat...de 4hetesen is tesztből tudtam, hogy terhes vagyok, ultrahang még nem mutatta és én azzal próbáltam elnyomni a bűntudatomt, csak,hogy még egy szálat elszÍvhassak, hogy még úgysem ágyazódott be a zigóta, meg ilyesmi...
elkezdtem olvasni egy könyvet és csoda, de segÍtett leszokni!azót elajándékoztam és a 20évet keményen dohányzó nagynéném is leszokott vele!az a cÍme,asszem, "hogyan szokjunk le a dohányzásról" és egy pasi Írta aki napi 100szál cigit szÍvott és végül le tudott állni.
ha valaki le akar szokni és látja a könyvet, vegye megKép
nekem nagyon nehéz még most is...de a bűntudat segÍtett leszokni és igaziból csak az első 3 hét volt a nehéz cigi nélkül.a többi már könnyebb volt.
baromira bűntudatom volt, hogy esetleg árthatok a lányomnak(persze akkor még nem tudtam, hogy lányKép)
Arra gondoltam, minek húzzam az időt, úgyis le kell tennem, és akkor meg nem nagyon vigasztal az a "csak egy utolsó szál"...mert tényleg kellett már egy igazi utolsó és kész... 2utolsó lett, félig szÍvtam el...az egyik nap párom hozott 1 doboz 0,1-es phillip morrist, én elszÍvtam félig 1 szálat, aztán a bűntudat miatt az összes többit a dobozzal bedobtam a szekrény mögé, úgy, hogy többé ne érjem el...
másnap megint rohadtul szenvedtem, és lökött pár hozott másik doboz cigit. ebből is egy szálat szÍvtam félig el és bedobtam ezt is a szekrény mögé és kussolva kiszenvedtem a 3hetet...azóta nem gyújtottam rá...és nem ittam kávét, nem ültem kávézóba, elhagytaqm a szokásaimat, amik mellé rágyújtottam mindÍg anno.
hát, a mai napig nehéz...de itt van az én gyönyörű egészséges 3 hónapos kicsi lányom, aki csak szopik és a nikotin átjutna az anyatejbe, Így a baba ereit is szűkÍtené, és az agya nem jutna elég oxigénhez...szóval rossz lenne neki, meg persze nekem is...és valahogy nem akarok "büdös"lenni a kicsimnek...meg ilyesmi...

de nem vetem meg azt, aki dohányzik, mert tudom milyen qrvanehéz leszokni...

Írjatok,ha van hozzáfűznivalótok, esetleg tudok bárkit bÍztatni, vagy vigasztalni a témával kapcsolatbanKép
nekem anno mikor 5 hetesen a cigi miatt bűntudatom volt, jólesett nagyon a vigasztalás...

Zsófy
 
 


yyysi! Mire jutottal?
beatrix
Vendég
 


Beatrix, azóta sem gyújtottam rá, és nem is akarok visszaszokni akkor se, ha majd befejeztük a szoptatást. De bevallom, néha azért nagyon szívesen rágyújtanék. Leggyakrabban ebéd után.Kép
 
 


Szerintem aki még a baba egészségének az érdekében se tud leszokni a dohányzásról az ne vállaljon gyereket, mert ennél csak nagyobb életmódváltások és önfeláldozások lesznek ha megszületik a baba.

Aki terhesen dohányzik az FELELÕTLEN!

Én tudom, mert van az ismeretségi körömben olyan aki végigdohányozta a terhességet és koraszülött fogyatékos babát szült. Azóta tönkrement az élete!
Vendég
 


Sziasztok! Még1 érv a dohányzás ellen.Van 1 ismerősöm aki végig csak 3-4 szálat szívott a terhesség idején,mert nem akarta abbahagyni.Mire most 9 éves a gyermek és kiderült diszlexiás tanulási zavarai vannak és ez is erre vezethető vissza az orvos szerint,mivel nem csak a testi hanem az agyi fejlődésére is kihat a magzatnak!!! 9 évesen olyan az értelmi képessége mint1 5 évesnek. Terhes nő cigivel épp olyan megdöbbentő,mintha 1 terhes apácát látnál!Képzeld csak el. Köszi Sziasztok.
 
 


Sziasztok,

A dohányzásról leszokni baromira nehéz, főleg, ha nem saját akaratodból teszed. Én most próbálkozom, de erős dohányos vagyok, ezért lassan kezdek megérteni mindenkit aki le akar szokni. A terhesség alatti dohányzással én sem értek egyet, de az tény, hogy van akinek segítség kell a leszokáshoz és nem tudja csak úgy eldobni a cigit egyik napról a másikra.
 


Most jelentkeztem fel a babanetre. Nem tudom merre induljak, de azt gondoltam, hogy a káros szenvedélyek közé tartozik az én kérdésem is. Ki tudna nekem abban segíteni, hogy a 9 hónap alatt hogy állunk a kávézással, kólázással? Mennyit lehet napi szinten, és vajon mennyire káros ez a babára nézve?
 
 


Sziasztok
lehet,hogy eltévedtem?
Itt egymást segitjük a leszokásban,vagy mások fikázását olvassuk?
Zsofy
Megköszönném,ha megirnád a könyv pontos cimét szerzöjének nevét.Köszike
 


Zpety,

kávéból én terhesség-szopi alatt átálltam a koffeinmentesre. Igaz, kellett pár nap, míg megszoktam, (nem volt annyira durva), és lehet, hogy én is inkább a "szertartás" miatt iszom, így nem is annyira a koffeintartalma a fontos. Egyébként úgy tudom, napi 1 kávé és 2 dl kóla még nem veszélyes. Vagy mégis? Na, ezt már magam sem tudom... A kóla nekem a szénsav miatt rossz :wink:

Kép

Kép
 
 


O, jo ujra itt. Meg mindig nem dohanyzom.:)
 
 


Sziasztok!

Húúú, de rég jártam erre. Csak már dolgozom, és nagyon kevés időm van bármire is. Az energiáról nem is beszélve...
Gyerek bölcsibe, aztán rohanás dolgozni, haza, újra bölcsi, vacsora, rendrakás, és végem is van... :lol:

De karácsony előtt mindag felnézek ide. Meg vannak-e a topiktársak? Mi van velük? Hogy megy a nemdohányzás, vagy van-e új ember akinek ez problémát okoz.
Sajnálattal látom, hogy a banda szétszéledt, és olyanok járnak erre, akik üldözőbe vennék a "ronda" dohányosokat... :(
Kérek mindenkit, hogy lássák be ez a topik nem erre született. Ha valaki erre jár, írjatok! Mi van veletek? Hogy vagytok?
 
 


én is most járok itt elöszőr és elszörnyülködtem azon amit itt olvastam!ezek a hozzászólások nem a segítségről szólnak hanem arról hogyan alázzuk meg a másikat!ez az oldal nem arra ösztönzött hogy lerakjam a cigit hanem annyira felidegesített hogy bár nem akartam de rágyújtottam egyből!gondolom akik ide írtak(tisztelet a kivételnek)mind tökéletes emberek és semmi olyat nem csinálnak ami káros!most hogy belekeveredett a tb.most már biztos könnyebben lerakom!mi az isten köze van a tb-nek ahhoz hogy letudom-e rakni vagy nem!?na mindegy nem is idegesítem itt magam mert a végén még többet fogok szívni!(azért azt is ideírnám hogy nem kell riogatni mindenkit hogy tuti fogyatékos beteg gyereke lesz rengeteg ellenpéldát tudnék mondani)!nekem is kéne a könyv pontos címe mert én is leszeretnék szokni de ide legközelebb csak úgy jövök fel hogy célirányosan megnézzem hogy leírták e a könyv címét,mert ha mégegyszer ezt végigolvasnám tuti kétszer ennyit szívnék!köszike

szandra
 


yyysi!
Gratulalok!

Szandra! Ne huzd fel magad! Sajnos nem tudom a konyv cimet.

cs
Vendég
 


Sziasztok!

Bár nem vagyok régóta regisztrálva, de sok hasznos dolgot tudtam meg ettől a közösségtől - talán koromnál fogva - meglehetősen tapasztalatlan vagyok.

14 éves korom óta dohányzom, mára már napi másfél dobozzal szívtam (Mielőtt valaki csúnya átkokat szórna rám megjegyezném, hogy egyrészt megengedhettem magamnak, másrészt szerettem dohányozni, harmadrészt a férjem is dohányzott. )

Mi moderáljuk magunkat, és a házban nem cigizünk. Most már 5 napja, hogy tudom - állapotos vagyok és ha valaki azért elítél, mert szenvedélybeteg vagyok: Rendben, magamra vessek, mert Én akartam ÉN szoktam rá, ÉN szeretem a cigit. De:

Iszonyú, pokoli nehéz leszokni, főleg, ha valaki masszív dohányos. 5 nap alatt eljutottam odáig, hogy tegnap például csak 3 szál cigit füstöltem el. A gond az, hogy egy szörnyetegnek tartom magam, amiért a babám bántom ezzel és őt károsítom. A párom mellettem áll, de ő is nagyon erős dohányos már 18 éve, ezért ésszerű tanácsot nem tud adni sajnos. Én nagyon küzdök ellene, nagyon le akarom tenni, de baromi nehéz és ha valaki valami olyat tudna mondani - azon kívül, hogy a pokolra jutok :( - hogy nézd, így könnyebb, te szerencsétlen, próbáld így, kösd le a figyelmed, egyél szotyit vagy bármit, nagy segítség lenne.

Nem ismertek, ezért nem várom el senkinek az együtérzését, de mindenki csak radikális hajlekiabálással felelt eddig, akitől tanácsot kértem. A topik címe nem ez volt, gondoltam talán jó helyen járok...


A könyv címe: Végre nem dohányzom!
A szerző Allen Carr

Most olvasom.
Remélem segít nektek!!!
 
 


Szia Judit!
Tudod, a lelkiismeret furdalással pontosan az ellenkezőjét éred el.
Igenis vedd az óriási nagy lépésnek, hogy ennyire sikerült csökkentend a napi cigaretták számát!
Igenis legyél büszke magadra!
Nem lehetne, hogy esetleg együtt próbáljátok meg a leszokást a pároddal?
Talán az tudja tartani a lelket az emberben, hogy minden nappal egyre könnyebb.
Egyébként ne olvasd a riogatókat, mert sokkal rosszabb lesz! Nem azt akarod tudni, hogy ki milyen szörnyetegnek tart hanem, hogy hogyan éld túl ezt a helyzetet anélkül, hogy belerokkannál!
Sok kitartást kívánok Neked és minden kicsi eredményt tarts nagyon nagy becsben!

Éva

Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron