Új privát üzeneted érkezett!

Szia Judit!

Maximálisan meg tudlak érteni!!! Ha odáig eljutottál, hogy napi 3 szálat szívsz, az nagyon jóóóóó. Most lehet, hogy sokan meg fognak kövezni, de időnként egy-egy szál cigi nem ártalmasabb a babának, mintha végigsétálnál a körúton. A dohányzás ártalmait általában rendes dohányosokra kell érteni (nem napi 1-2 szálra.). Persze tudom, hogy az embert akkor is furdalja a lelkiismeret. SOk doki mégis azt mondja, inkább 1-2 szál, mint stressze-ideges mama.
Trükkök:
Gyújts rá, szívj bele 2-3-at, és nyomd el! Csak az első néhány szál nehéz!
Kerüld a megszokást tudatosítással:
Most pl. miért is akarok rágyújtani? Azért, mert kávéhoz SZOKTAM vagy mert fürdés után mindig el SZOKTAM szívni egyet??? Ha igen, akkor hagyd. Ha úgy érzed, semmi különösebb oka, csak megkívántad, akkor meg gyújts rá!
A rágót nem ajánlom: ilyen esetekben kikészíti a gyomrot.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe! De bármikor szívesen beszélgetek veled, ha segít ez a fajta támogatás! :)

 
 


sziasztok!

énis cigiztem rendesen mielőtt terhes lettem és én fokozatosan tettem le.4 hónap alatt sikerült úgy letennem hogy a végén márcsak 3-4 naponta szivtam el egy fél szál cigit aztán elis nyomtam.szerintem igy volt a legegyszerübb és a legjobb.meg megkértem a családom hogy ne engedjék hogy cigizzek és igy elég nehéz volt rágyújtanom mivel mindiog volt ithon valaki.mivel már nem szoptatok így ujra cigizek de a lakásban soha!!!ha valaki rágyujtana bent megfordítanám a szájában az biztos.

mindenkinek sikeres leszokást.
 


Sziasztok!

Én most vagyok a 28. hétben. Ma már nem dohányzom, de még az elején talán a 3. hónapig elsívtam egy szál cigit naponta, most meg két hetente gyújtok rá, amikor a szüleimhez haza megyek, mert otthon mindenki dohányzik, de akkor is csak egy szál cigi nosztalgiából. Néha kell, hogy ne legyél olyan feszült. A párom nem dohányzik, és még ő is megérti, hogy inkább egy-két hetente egy szál cigi, mint mindennap egy séta a központban.
Egy tipp: kerüld az eddigi tarsaságot akik dohányoznak, ha elmondod nekik, hogy miért van, hidd el megértik, én is ezt tettem (nekem minden barátom dohányos és telefonon szoktunk beszélni, vagy ők jönnek hozzám, és meg sem említik a cigit, van aki azóta sem kereset, de ma már tudom, Ő nem is volt igaz barát, ha erre sem képes értem).
 

 
 

Sziasztok!

Most találtam ezt a topikot, és csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én is dohányztam elég keményen, napi 1-1,5 doboz cigi elment.
Aztán, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, le akartam tenni, és napi pár szálra csökkentettem. Aztán jöttek a rosszulllétes időszakok, és a cigi szagától is rosszul lettem. Nekem szerencsére könnyű volt, mert rá sem bírtam nézni, és a mai napig így van. Örülök neki, de ha nem lettem volna rosszul tőle, akkor is leszokok, mert az édesanyám is dohányzott velem, és szemüveges vagyok, és szívritmuszavarral születtem, ami eddig nem múlt el.
Úgyhogy szerintem meg lehet állni, csak akaraterő kérdése.
 


Óóóóóó Istenem végre egy topik, ahol nem kell álszentül elbujdokolnom......
Még nagyon fiatal a terhességem, de pl ma is már csak 4 szálat szívtam, eddig majdnem egy dobozzal elment. Engem borzalmasan frusztrál a tudat, hogy most nem tehetem, annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy rosszat cselekszem a babámnak....... És ez is elszomorít.
Vendég
 


Szia Szakadék!
Nagyon ügyi vagy, hogy már csak 4 szál! :) Következő lépésként próbáld meg, hogy ezeket csak félig szívod, azaz a felénél elnyomod (nem teszed el későbbre)! Utána jöhet szerintem a csak reggel és este. Nekem az esti 1 jutalomszálat volt a legnehezebb elhagyni, de az első ultrahang után ez is simán ment. :) Sőt, az émelygés időszakában rosszul voltam a szagától is, és bár nagyon kívántam néha, bele is szívtam bizony a pároméba, de úgy felfordult a gyomrom, hogy a következő megkívánásnál már az jutott eszembe. :D Úgyhogy hajrá, én nagyon drukkolok neked!!! (Ja, most lehet, hogy meg leszek kövezve: 1-1 szál cigi semmit nem okoz a babának. Vagy annyit, mintha kimész Pesten az utcára! :)) Szóval, hajrá!!!!

 
 


Sziasztok!

Meri!

Igazad van, a napi egy-két szál inkább hasznos mint káros. A durva elvonási tünetek és az idegeskedés sokkal több kárt okoz a babának mint egy szál cigi. Egy újságban olvastam, egy szülész-nőgyógyász írta. VAn benne valami.

Szakadék!

Én a 8. hétig szívtam napi szintem 3-4 szál cigit. Akkor jöttek a rosszullétek, amik persze nemcsak reggel voltak. Lehet neked is könnyű lesz lerakni, mert tényleg rosszul lehet lenni a füsttől. Aztán meg már nem szabad visszaszokni. Még nekem is hiányzik néha, rágyújtanék de már a páromon is érzem a cigiszagot és nem igazán tetszik.

Kitartás! És szép terhesnapokat!

Kép
Erika
 


Nekem is még mindig eszembe jut, hogy rágyújtanék... Elszívni nem tudnám, mert valóban felfordul tőle a gyomrom, csak maga a lehetőség. Sokáig éltem a lehetőséggel, hogy a férjemnek alkalmanként én gyújtottam. Na, képzeljétek, ez a "lehetőség" megszűnt... Az én drága férjem több mint egy hete nem gyújtott rá. Egyszer sem. El is szégyelltem magam: sokkal nagyobb önuralma van, mint nekem. :)

 
 


Sziasztok! Tegnap 6 szál lett, mert a délelőttömet a rendelőben töltöttem, reggel 7.10-től 11.45-ig!!!!!! :evil: :evil:
Viszont legalább tudom, hogy 6mm a petezsákocska! Két hét múlva kontrol, addigra lesz dobó szivecske is!

De ma direkte csak 3 szálat hoztam magammal a melóhelyre, nem többet, és így simán megállom, hogy ne szívjak többet!!!

Ti nem vettétek észre, hogy ahogy csökkentitek az adagot, úgy köhögtök egyre többet?????? Én már alig szívok, és úgy köhögök néha, majd meg fúlok..... :oops: :oops:
Vendég
 


Szia Szakadék!
Nekem a köhögés, ha jól emlékszem, néhány napig tartott csak...

 
 


Sziasztok!

Szakadék!

Én szerencsére nem köhögtem a cigi lerakásakor, hanem elviselhetetlen voltam. Mindenkivel üvöltöztem és elkergettem. Tudták, hogy nem direkt csinálom, így nem is foglalkoztak velem szerencsére. De lesz még rosszabb is! Én most szülésig (december) "náthás" leszek. Van egy időszak, amikor megnövekszik a nyálkahártya termelés, nekem kicsit jobban mint az átlag. Állandóan az orromat fújom. Szörnyű. Jaj, elkalandoztam.

Szóval a lényeg az, hogy el fog múlni a köhögés is, szerintem tisztul a tüdőd. De nem akarok hülyeségeket írni.

Kitartás!

A rendelőben nem egyszerű időt töltöttél, ne csodálkozz és leginkább ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Nem lehet egyik napról a máskra. Önuralom a lényeg! És a babáért menni fog! Az orvosok is azt mondták, hogy szépen fokozatosan. Úgyhogy szerintem jól haladsz! Csak így tovább!


Kép

Erika
 


Sziasztok!

Én is dohányoztam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok akkor dobtam el. 3.babámat várom. Második fiamat 33 hónapos koráig szoptattam plussz a 8 hónap = 41 hónap füstmentesség. Mai napig nem tudom, hogy miért szoktam vissza, de most megint eldobtam.

Viszont nekem az orvosom mondta, hogy ha nagyon muszály a terhesség alatt néha szívjak el egy cigit, mert azt azért megszűri a méhlepény, de szoptatás alatt semmiféleképpen ne dohányozzak, nem esik jól a picinek a nikotinos tejcsi. Sajnos a legtöbb nikotinos baba hasfájós az pedig az anyukának sem jó. :!:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép


SZiasztok!

Valaha én is cigiztem, de amint megtudtam hogy terhes vagyok, azonnal letettem. A kocsimban volt egy db szál, hátha "muszály" lesz...de meg bírtam állni.
Szerintem a cél érdekében le kell tenni.

A szoptatás után visszaszoktam, szép apránként, szálanként pár hónap alatt visszatértem a napi fél doboz-dobozjoz.

Aztán egy 2005 augusztusi délutánon hírt kaptunk egy ismerősről: foltot találtak a tüdején. 45 éves asszony, 20 éves lánya van.

Én aznap eldobtam a cigit örökre, azóta sem gyújtottam rá. Gyerekem van, fel is kell nevelnem!

Ennek- hogy a hírt kaptuk- most lesz hó közepén 2 éve, a nő a nyár elején halt meg, a lánya egyedül maradt. 2 évből egy évet rengeteget szenvedett, rengeteg kemó, kórházba be, hétvégére haza, hétfőn vissza....stb.

SZóval mindenki maga döntse el...
Vendég
 


Lányok!

Kíváncsi vagyok, hogy valaki szoptatás után miért szokik vissza a cigire?

J.

 
 


Juca, én azért szoktam vissza, mert a férjem még bagózott akkor, és persze mellé még gyenge is voltam, de a hír, amit kaptunk nemsokára rá, felrázott minket, és soha többé cigi!!!!

rohanok üvölt agyerek...
Vendég
 


Sziasztok! Ime az én történetem. 15 évig napi 1-1,5 doboz. Párom már tavaly augusztusban leszokott. Én nem bírtam. Itthon nem bagóztam, de amint kitettem a lábam azonnal gyújtottam rá. Munkában, buszra várva, kutyaséta, vendégség... Nem bírtam magammal. Márciusban megtudtam terhes vagyok. Le kéne tenni... Napi 3-4 szálra lecsökkent. Majd eltüntek a tényezők. Nem jártam már dolgozni, vendégségben mindenki rondán nézett rám és a párom miután lassan egy éve nem dohányzik, biztos, hogy megfordítja a számban, ha meglátja. De a lényeg. Egyre rosszabbul esett, mert közben arra gondoltam, hogy a gyerekem is ezt szívja, ettől lesz kisebb súlyu. Először mikor voltam uh.-on kevesebbnek saccolták a babám, mármint a korát. Most május eleje óta nem gyujtottam rá és a mostani uh-on mondták azt, hogy már megfelelő a mérete. Tehát nem késő letenni a cigit. Biztos senki nem akar kruppos, vagy asztmás babát, kisebb súllyal mint ami lehet neki. A körútban igazatok van, de azért nem vagyunk felelősek. Ezért viszont igen!!!!!! Még egy dolog. Minden nap megdöglök azért, hogy rágyújtsak, de megbeszéltem magammal, hogy míg szopik a baba nem teszem.

Kép
 
 


Sziasztok,

Én kb 10 évig dohányoztam. Kb 1/2-1 dobozzal szívtam el naponta.
Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok még kb 2 szálat szívtam el, aztán egyből letettem. Nem azért mert rosszul voltam, hanem a baba miatt. Már nem csak az én egészségemért vagyok felelős, hanem a babám egészségéért is. Nem akarom, hogy az én meggondolatlanságom miatt szülessen kis súllyal, vagy bármilyen rendellenességgel. Édesanyám, nem tette meg velem azt a szívességet, hogy ne dohányozzon, amíg terhes volt. (Szerencsére nekem semmi bajom nem lett, de az öcsémről ez már nem mondható el.)
Szeretnék mindent jól csinálni, úgyhogy már túltettem magam a cigin. Már nem is hiányzik, és tudom, hogy szoptatás után sem fog. Inkább a babára fogom költeni azt a pénzt, amit eddig cigire költöttem.

Tudom, hogy nehéz letenni a cigit, és én is azt mondom, hogy már az is nagy eredmény, ha valaki csak 3-4 szálat szív el egy nap.

Emi

Kép
 
 


Szia Emi29!Én is dohányzom,ami nem szép dolog,zavar is.Az egész család dohányzik körülöttem.Nem tudom,hogy mi baja lett az öcsédnek,de szerintem nem kell mindent a cigire fogni.Akkoriban nem volt még uh sem,lehet,hogy teljesen más miatt nem volt erős anyukád placentája.Szerintem nagyon sok múlik a genetikán,és hogy milyen a placenta.Én a belváros közepén lakom,ahol oriási a kocsiforgalom.Ugyan úgy szívod a szén-monoxidot.Akkor a kocsikat is ki kéne tiltani nem gondolod?Speciel,mivel jóval kevesebbet és gyengébbet szívok,mint terhesség előtt,megtudok fulladni,ha kimegyek a körútra.Szóval,nem minden baj okozója a cigi,csak könnyű ráfogni.nem helyes dolog,de ha ezt nézzük,minden kismama költözzön fel a hegyekbe,ahol csak O2 van,és nincsenek autók.M

Kép
 
 


Mushuka,

Ne haragudj! Nem állt szándékomban senkit sem megbántani :(
Csak a véleményem írtam le.
Nem ítélek el senkit, aki dohányzik, tudom, hogy nagyon nehéz róla leszokni.

Látom, hogy te már a vége felé jársz. Kívánom, hogy a kisbabád egészségesen és probléma menetesen szülessen meg. :)

Kép
 
 


Szia Emi29!Nem bántottál meg,én is csak a véleményemet írtam le.Az vesse rám az utolsó követ...Tudom,hogy nem helyes amit teszek,önmagamhoz képest nagyon lecsökkentettem.Napi 2-2.5 doboz cigit szívtam el,a baba előtt.Most kb.10 szál,1 milist,és csak félig,le sem tüdőzve,és sokszor csak meggyújtom a páromnak.Sok boldogságot a baákhoz,ha jól látom ketten vannak.Mushuka

Kép
 
 


Szakadék!

A köhögés valóban a tüdő tisztulásához hozzá tartozik!
Sőt,ha nagyon sok méreganyagot "sikerült" felhalmoznod,akár pattanások is ellephetik a bőröd felszínét.

De emiatt ne csüggedj!nagyon szép és nemes dolog,amit a babaádért megteszel!Ez nem marad viszonzatlanul sztem!:-)
Szép babavárást mindenkinek!

Bogyótanya

Kép


sziasztok,jo regen volt mar az utolso hozzaszolas.

sajnos en is cigizek es egyenlore nem tudom letenni.
nem vagyok terhes,de mar arra is gondoltam hogy pont ezert nem :?
tavaly teherbe estem es a napi 1 doboz cigimet sikerult egybol lecsokenteni napi 1 szalra,reggel felkeles utan.sajnos az orom nem tartott sokaig mert elveteltem es a legroszabb hogy mikor kijottem a rendelobol es mondta a doki hogy vege,akkor rogton az volt az elso hogy vettem egy doboz cigit es legalabb 3 at elszivtam egymas utan.
azota visszaszoktam de amint megtudom hogy terhes leszek azonnal lerakom!

Kép
 
 


Sziasztok! Én is dohányzom immár 8 éve, szerencsére sose voltam angy dohányos, napi 5-6 szál volt az átlag, buliban fél doboz. Egyik terhességnél sem voltam képes teljesen letenni, de 2-3 szálnál nem szívtam többet naponta. (1 mg-os cigiből) És mindkét gyerek tökéletes súllyal született, a fiam 3770g, a lányom 3350 g-al. Igaz a fiam asztmás, de nem merném arra fogni hogy dohányoztam, hiszen mi 7-en voltunk a családban és apumon kívül mindenki asztmás-allergiás. A fiam is allergiás. Mellettük nem gyújtok rá soha, és a belvárosba sem viszem őket.

Most is dohányzom, mégis a babám 5 nappal nagyobb a koránál, tökéletesen fejlődik. Szégyellem magam amiért nem tudom letenni, de 1x megpróbáltam, el is vesztettem a babámat miatta. (ő már 6 éves lenne majdnem.)

Sziasztok!

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Sziasztok csajok!
Két hetes terhes vagyok k.b. és én is dohányzom...
Sajnos nem tudom letenni,nagyon kivánom a cigit :(
Viszont a sógornöm dokija mondta h a terhessége alatt elszivott
legalább 4-5 szál cigit.Igy a sógornöm is dohányzott egész terhessége alatt...
Én nem azt akarom ezzel mondani h nem káros,de sokkal károsabb ha megkivánod és nem gyujtasz rá...
Sokkal többett ártasz ezzel a babának.
Én is szeretnék lemondani róla,és abban bizom h egyszer csak jönnek a keményebb rosszullétek és akkor sikerül :)
 
 


ZSUZSÓFI, azért nem hinném, hogy amiatt vesztetted el a babát, mert megpróbáltál leszokni.... :twisted:


Zuzu, minden terhes bagós azzal vigasztalja magát, hogy azzal többet ártana, ha kívánná és nem gyújtana rá, mint pár szál cigi. Hát nem!!! Némi "kínzó" kívánás kevésbé árt mint akár 1 szál cigi is!!

Én is cigiztem, tudom miről beszélek. Ja, és van egy tanulságos történetem kicsit fentebb, érdemes elolvasni.
Vendég
 


sziasztok!

szerintem igenis rosszab a babánal ha nagyon kivánod a cigit de nem gyújtassz rá,mint félig elszívsz egy szálat.

Pl:kb. 10-11 hetes lehettem mikor azt mondtam kész vége leteszem.lerakom az asztalra és nincs több.akkor még 7-8 szálat szívtam naponta.2 óra telt el,már nagyon kivántam,kibírtam még egy órát de addigra begörcsölt a hasam és remegtem.végül anyum nyomott a számba 1 szálat.elszívtam és 10 perc után szépen lassan jobban lettem.végül letettem de fokozatosan szépen lassan.
 


Számomra érthetetlen, hogy lehet rágyújtani a terhesség alatt.
Amikor a második fiamat szültem, volt gy szobatársam, aki végig dohányzott a terhessége alatt. Azt mondta, hogy neki már van 4 fia, mindegyikkel bagózott, és egyiknek sem lett semmi baja. Na az 5., aki kislány lett, komolyan beteg lett, többször rohant vele a szobából a csecsemősökhöz, mert a bab egyszerűen elszürkült, és nem vett levegőtt. Azóta is látom őket néha, a gyerekeink már 2,5 évesek. Az övé még csak úgy tud menni, ha anyukája fogja a kezét, és vezetgeti, és csak néhány szót mond, azt is alig érthetően. Nem tudom, a ciginek lehet-e akövetkezménye, de meggyőződésem, hogy igen, legalábbis a légzésleállás mindenképp. Nagyon sajnálom a kislányt, mert egyébként gyönyörű baba. Gondoljátok át csajok, szerintem nem éri meg.
Én is cigiztem, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal letettem. A második babánál, már előtte abbahagytam, amikor még nem is tudtuk, hogy akarunk-e második babát. Az apukám nagyon rosszul lett 35 év dohányzás után, azt mondta neki az orvos, hogy le kellene szoknia. Úgy gondoltam, ha ő le tudja tenni, akkor nekem kutya kötelességem vele tartani. Már 4 éve nem gyújtottunk rá, sem ő, sem én. Szerencsére a második baba után már nem is szoktam vissza. Undorodom a szagától is.

Kép
Kép
Kép
 
 


hali!
Csibével értek egyet. Az a baj,hogy nem mindig rögtön, a születés után jön ki a proléma, hanem pl.csak kamaszkorban.
Amúgy meg azt gondolom,hogy a bennünk fejlődő baba nem tud tiltakozni az ellen, hogy anyukája nem dohányozzon, másrészt joga van a füstmentes élethez.
Erre mondják a kismamák,hog ynekik meg joguk van dohányozni, ez az amivel nemértek egyet, mert már nincsenek egyedül. :roll:
Vendég
 


Tudom h igazatok van csjszik!!!!!
Tegnap megprobáltam nem rágyujtani,de egy kis idö mulva nagyon rosszul lettem.
Persze én sem szeretnék ártani a babámnak,ezért próbálom egyenlöre csökkenteni a dohányzást.Sajnos másképp nem megy :(
 
 


Persze, biztosan nem megy rögtön. Van aki erősebb dohányos, van aki nem. Minden szál cigarettával kevesebb, annál jobbak a baba lehetőségei. :roll:
Vendég
 


zuzu79 írta:Tudom h igazatok van csjszik!!!!!
Tegnap megprobáltam nem rágyujtani,de egy kis idö mulva nagyon rosszul lettem.
Persze én sem szeretnék ártani a babámnak,ezért próbálom egyenlöre csökkenteni a dohányzást.Sajnos másképp nem megy :(


Igen, az nehéz dolgog, nem megy mindenkinek olyan könnyen. Én ebből a szempontból szerencsés vagyok. Egyik pillanatról a másikra hagytam abba, pedig nem is voltam terhes.
Azért próbáljátok meg letenni, nem csak a baba miatt, hanem magatok miatt is, én az apukámról tudom, milyen károkat okozhat. 54 éves lesz, a szívkoszorúerébe értágítót ültettek be, egy halom gyógyszert kell szednie,a lába is érszűkületes, és rokkantnyugdíjas. Ő, aki felépített 3 családi házat, és világ életében zenélt a munka mellett, mindíg erős, egészséges volt, most így járt.
Szeritnem ez nem hiányzik senkinek.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nem tudom miért írok ide,talán mert nekem jó és talán mert valakinek segíthet.Én amikor az első gyerekemmel terhes lettem cigiztem,de a + teszt után soha többé nem nyúltam a cigiért és képzeljétek el,hogy semmi bajom nem lett,csak volt 2 nehéz ,de büszke hetem,mert ugye az sem jutna eszébe senkinek,hogy odaáljon egy babakocsi fölé és csak néhány alkalommal is belefújja a füstöt a baba arcába.Csak néha,mert ő bizony nem elég erős hozzá,hogy lemondjon egy olyan szenvedélyről,ami neki is káros,hátmég a benne növekvő kis életnek.Én bizony nem vagyok elnéző,vagy toleráns e téren,mert tudom,hogy ha én képes voltam letenni a cigit,akkor erre mindenki képes,mert én sem vagyok több vagy jobb senkinél.Bizony a szülőség sok lemondással jár,ez lesz a legcsekélyebb áldozat egy anya életében,amit a gyerekéért tehet,hogy nem veszélyezteti az életét hiába.Így is temérdek gond leselkedik majd rá.Szóval bagós gyenge láynok,gondoljátok végig,mit gondolnátok,ha mondjuk a kórházban a csecsemős nővér fúná a füstöt a ti most született gyeereketekre,mondván bocsi,csak ezt az egyet el kell szívnom,mert nem bírom ki.Miért lenne rá tekintettel ő,ha ti a saját anyjuk sem vagytok.Hát lehet haragudni és gondolkodni a szavaimon.Mindenkinek sok lelkierőt,boldog várandósságot és egészséges gyerkőcöt kívánok.

Eszter

Kép

Kép
 
 


Tényleg csajok, a tapaszt nem lehet terhesen használni, hátha az segítene. Az apu is annak segítségével szokott le. Megkérdezhetnétek a dokit, szerintem a tapaszban lévő nikotin sem árt jobban, mint a cigi.

Kép
Kép
Kép
 
 


Anubias, Csibe, egyetértek maximálisan!!!!!
El kell menni sétálni egyet, vagy kitalálni valami hobbit , ami eltereli a figyelmet. Akarat kérdése!
Vendég
 


sziasztok.

szerintem aki terheseg alatt ragyujt azt csak azert teszi mert sajat magat meggyozi hogy ha nem gyujt ra akkor jobban art a babanak.
minden a fejben dol el.terhesegem alatt rengetegszer kivantam a cigit,sot naponta tobbszor eljutottam odaig hogy meggyujtottam es egyet bele is szivtam.aztan rogton az villant be hogy asztmas lesz a gyerekem es eletem vegeig azon fogok gyotrodni hogy miattam.
a lelkiismeretem egyszeruen nem engedte hogy napi 1 szalnal tobbet elszivjak.keptelen voltam ra,a felelem mindig urra lett rajatam.

jo ertem hogy az is asztmas lehet mondjuk aki soha nem cigizett,de akkor is.ha az lett volna akkor legalabb nyugodt a lelkiismeretem hogy nem miattam.

megegy dolog,szerintem meg attol is fugg ki milyen eros,hogy kinek milyen gyorsan jon a baba.
 
 


Helloka!
A másik meg az,hogyha olyan táblát látsz,hogy azon a bizonyos helyen dohányozni tilos, vagy megkérnek, hogy ott ne dohányozz,akkor jobb esetben nem gyújtasz rá. Ha tök idegen emberekre tekintettel vagy (?),akkor a saját babádra miért nem?
Vendég
 


Na, ha ismét előkerült a téma, ismét megszólalnék én is. :)
Én már a rákészülési időszakban is "csak" napi 1-2-3 szálat szívtam. Sajna, a pozitív teszt után sem bírtam rögtön letenni, de az adag módosult napi-kétnapi 1 szálra. De ez is talán csak egy hétig. Utána folyton az járt az eszemben, ha bele tudnék nézni az én várva-várt kicsikém szemébe, akkor is meg tudnám-e tenni, hogy szívom???

A másik dolog, amire már rég rájöttem: a nikotinfüggőség kamu!
Nagyon sokszor fordult elő velem, de a nálam sokkal erősebb dohányos anyósommal is: mindeketten gyerekek közt dolgozunk. Sokszor előfordul, hogy akár egy egésznapos program során nem tudunk rágyújtani. És eszünkbe sem jut... Mert nem érsz rá ezzel törődni. Ha ez fizikai függés lenne, tuti nem bírná ki az ember... :)

Én sem vagyok szent, ne gondoljátok! A mai napig előfordul, hogy álmomban elszívok egy-egy szálat! Nem tudom, meddig fog ez tartani... De kibírom!!! Pont azért, amiket a lányok írtak előttem: ha más tenné a babámmal, nagy dühös lennék... Akkor én????

Szóval, én nem ítélek el senkit egy-egy szál cigiért. Abban sem hiszek (kövezzetek meg), hogy egy-egy szál kárt tud okozni. De gondoljatok bele: ha rátok tudna nézni a kis csöppség, akkor is megtennétek??? És senkinek nem lesz baja, ha nem dohányzik!!! Nem fog hiányozni a szervezetnek!!! Csak annyira nehéz, mint mondjuk megszokni, hogy mától máshol van a bejárata a házatoknak! :D

Na kitartást mindenkinek, aki elszánta magát!!!!!

 
 


Sziasztok!Egy kísérlet már bizonyította h erős dohányosoknál rosszabb ha leteszik mert a babónál is elvonási tünetek jelentkeznek ami rosszabb a ciginél.Én is dohányoztam de mikor az orvos igazolta a terhességet letettem.Igaz pont akkor fogyott el meg a hányinger is segített.Azóta úgy érzem mintha 3 órája gyújtottam volna rá.Tehát néha hiányzik.Mondtam a páromnak ha meglesz a gyerek lehet majd visszaszokok de nem biztos.Ő nem örül neki sőt!Az ő családjában senki sem dohányzik és megköveztek volna ha terhesen sem rakom le mert náluk ez összeegyeztethetetlen.Biztos remélik h végleg leszoktam de ez nem érdekel.Tényleg hiányzik néha 1-1 szál,de így a párom is jobban szeret és ez jó.Ráadásul hiába én hordom ki a babát nem engedné h bárki akár én is ártson neki.Nagyon vigyáz rá-ránk! :wink:
De tényleg csúnya nem egy olyat láttam h nagy poci+cigi de ha erős dohányos valaki akkor próbálja meg mérsékelni a minimálra.Főleg társaságban.Arra én mindig figyeltem h a környezetem ne zavarjam de néha ők jöttek oda mellém és már nem tudtam odébb menni.Ilyenkor már nincs mit tenni,ha valaki odajön akkor viselje is.Főleg ha látja h dohányzom.
Vendég
 


Sziasztok!

Mielött bármit is írnék tisztázzuk, hogy nem itélkezni jöttem! :wink:

Megtudom azokat is érteni akik dohányoznak terhesség alatt! Nem egyszerű letenni, de véleményem szerint az a tudat, hogy valaki odabent ugyanazt szívja mit ti, szerintem elég nyomos érv a dohányzás elhagyására! Hülyeségnek tartom azt, hogy többet árt az ember a rá nem gyújtással, mint a stresszel! Hisz annyi minden van terhesség alatt ami stresszeli az embert! Akkor azok is károssak? A másik pedig, hogy azzal védekezni, hogy kint az a rengeteg autó! Gondoljatok arra, hogy így is mennyi káros anyagot szippantotok be, nem kell az plusz pár szál cigi! Nézzetek jó mélyen magatokba és valljátok be őszintén, hogy szerettek cigizni! Nem kell mentségeket keresni, hisz senkinek semmi köze hozzá! Én is sokáig cigiztem, aztán terhes lettem a fiammal és sikerült letennem! Ehhez nem kellett akaraterő, egyszerűen olyan rosszul voltam, hogy nem kivántam és szép lasssan eltünt a tudatomból! Inkább mindig ettem egy jót! Aztán mikor fiam 28 hétre meszületett és nem tudtuk, hogy életben marad vagy sem, az első dolgom az volt mihelyst megtehettem, hogy rágyújtottam! Aztán lett mégegy terhességem nemsokkal fiam után, amit csak akkor vettem észre, mikor már elment. 8 hetes volt. Ki tudja, talán a cigi miatt! És csak bagóztam, bagóztam, bagóztam! 10 év gyötrelmes várakozás után ismét babás lettem. Az elhúzodó ciklusaimnak köszönhetően 6 hetesen vettem észre! A teszt után nagy izgalmamban elszívtam egy cigit és letettem! Megmondom őszintén nem volt könnyű, de arra gondoltam, hogy a vetélés felért minimum 3 szüléssel olyan fájdalmas volt és arra a 10 évre és így könnyebb volt! Helyette folyamatosan almát rágtam ropival. Ez nekem bejött! A 17.héten elfolyt magzatvíz és meg kellett szülnöm a babát! A lelki oldalát nem írom, de írtó nehéz volt! Nem foghattam semmire, se a cigire, se másra! Ahogy hazajöttem a kórházból az első dolgom az volt, hogy rágyújtottam! Napi 3 doboz cigin és 2 liter kávén éltem! Nem ettem, nem aludtam olyan voltam, mint egy élő halott! Aztán megint megtörtént a csoda, de ez már tudatos volt. Nem voltam 4 hetes babás, mikor már tudtam, hogy új élet indult el odabent! Nem volt kérdés, hogy letudom-e tenni! Nem is volt nehéz! Annyira tudatosan készültem erre a babára és olyan pozitívan álltam hozzá, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy rágyújtsak! 18 hetesen kinyílt a méhszáj és ismét meg kellett szülnöm az én angyalkámat!

Ezzel csak azt akarom, hogy tök mindegy, mit tesztek, a baj akkor is bekövetkezik! Ha nem teszem le a cigit, valószinű, hogy arra fognám ezt a sok tragédiát! Ha jól meg van ágyazva odabent és ti is rendben vagytok az a baba csak akkor fog ki jönni, ha már itt az ideje! Viszont ami az egészségét illeti, szerencsétek lesz ha a cigi miatt nem lesz baja! Van nagyon sok példa, ellenpélda! Az én keresztanyám tüdőrákban halt meg! Egy szál cigit nem szivott el életében és otthon nevelgette a 4 gyermekét! Mégcsak munkahelyi ártalmakról sem beszélhetünk! Szóval lányok, mindenki tegyen saját belátása szerint a következményekkel és saját lelkiismeretetekkel nektek együttélni illetve elszámolni!

Remélem nem úgy jött le ez az egész, mintha bárkit is elitélnék! Bízom benne, hogy egy pici időt szántok arra, hogy leültök és nyugodtan átgondoljátok, hogy mi mennyit ér! Mert a mindennapi futásban, sietségben nem marad idő bizonyos dolgokat átgondolni csak futtában! Arra kérnék mindenkit, hogy ne bátorítsátok egymást, inkább segítsétek! Nem jó az ha azzal nyugtatjátok a másikat, hogy ennyitől még nem lesz baj! Inkább tanács kellene, hogy tudná végleg letenni!

Sok sikert a leszokáshoz és gondtalan babavárást mindenkinek!
Vendég
 


Gronland, igazan sajnalom a veled a tortenteket es kivanom, hamarosan egeszseges kisbabat szulj megfelelo idoben.
Nezeteddel egyebkent tokeletesen egyetertek. Van aki durvan sportol, sexel stb. megsem vetel el.
De azert ha egy kismama dohanyzik, bujjon el mindenki elol, mert nagyon ego es szanalmas lehet ilyesmit latni :!:
 


Hellóka Csajok :D
Szintúgy gondolom mint az előttem szólók,
Éveken át erőss dohányos voltam,aztán elkezdtük tervezgetni a babát és lecsökkentettem 2-3 szálra,aztán 1.5év próbálkozás de semmi-kivizsgálás majd közlik inszem....,,azonnal letettem azt az undorító cigarettát pedíg szerettem cigizni(függőség)azóta eltelt még egy év,5 sikertelen inszem majd SIKERÜLT a lombik,és áldom az eszemet akaraterőmet,hogy letettem,sőt a babaakarás végett(természetgyógyászom javasolta)leszoktam a húsról,de ha néha picit eszik az ember akkor is csak csirkét,eltértem a témától,engem nyugodtan vessen meg akinek nem tetszik a véleményem:Gusztustalan,Önző dolog várandósan dohányozni!!!!

 


Hello!

Gyenge ember az aki nem képes egy kicsiny,védtelen ,kiszolgáltatott emberke kedvéért leszokni erről a szenvedélyről!!!És ne jöjjenek itt azzal,hogy többet árt a stressz ha nem gyújt rá...ez bla-bla-bla.....csak önmagukat ámítják és magukat ringatják fals illúziókba,saját lelkiismeretüket nyugtatják így...elég szánalmas!!! :(

Annyi,de annyi veszély leselkedhet a babákra(én pl. tavaly májusban elvesztettem egy 6 hetes magzatot egy vírus miatt)szal miért kell őket direkt,közvetlen mérgezni???Én ezt egyszerűen nem is értem.....Felfoghatatlan,hogy egy leendő anyának ennyit nem ér a születendő gyremeke hogy ennyi áldozatot hozzon a saját önző szenvedélye lerakásával??????.......no commnet... :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Felháborító amiket írtok!!!
Igenis kárt okoztok a magzatnak a dohányzással, és nem azzal, amivel a leszokás jár.
Aki ennyit nem tud megtenni, egyáltalán nem érett az anyaságra.

Tudom, h. miről beszélek, mert a poz. tesz után nem gyújtottam rá.
A BABA KEDVÉÉRT!!!!!!!!!!!!!!
 


Sziasztok!
Nem igazán tudom, hova irjak a problémámmal, azt hiszem ehhez a témához jó lesz. 1 hete tudtam meg, hogy várandós vagyok (nem terveztem, ugyanis, 18 éves vagyok) de sztem beleörülnék, ha nem tarthatnám meg. Nem vagyok 1 bulziós tipus, de nem élek túl egészséges életmódot. 4. hétben vagyok és az első 2 hétben 1x berugtam (vodkátol, ha ez lényeges), cigiztem is, igaz nem sokat, viszont 3-4 füves cigit is elszivtam. Ahogy megtudtam h babam lesz eszembe nem jutna h ezekhez a hülyeségekhez nyuljak.
Szerintetek már árthatott ez a babámnak?
A másik h a barátom, akitől a gyereket várom rengeteget iszik és drogozik. Ez is befolyásolhatja a baba egészségét, h az apa "iylen"?
Kérlek, ne szóljatok le, nem kell a legrosszabbra gondolni, anyagi háttér rendben van és a barátom is beiratkozott az elvonóra ahogy megtudta h állapotos vok.Szal nem lenne rossz helye a babának, mert ha igy lenne, az ő érdekében biztos elvetetném.Kérlek segitsetek! :cry:
 
 


De azt nem értem, és ezért megkérdezem ha valaki leszokott a cigiről a baba miatt és egész terhesség és szoptatás alatt nem gyujtott rá az minek szokik vissza? sőt vanoylan aki el is dönti h direkt visszaszokik...elhsizem h nehéz megállni de ha már kb. 1 évet kibirt cigi nélkül akkor miért?
 
 


Babe!

Az ilyen koraterhességnél mint amiben te vagy a mindent vagy semmi elve érvényesül...szóval ez azt jelenti,hogy ha károsul a baba akkor nem marad meg és elvetélsz,ha meg magmarad a pici akkor nagyon nagy valószínűséggel egészséges bauci lesz :wink:

De azért nem árt a dokiddal is közölni az infókat!!
Remélem van,vagy találsz olyan dokit vagy védőnőt akiben megbízhatsz és a bizalmas infóddal nem él vissza ,hanem segít,hogy minden rendben legyen és megnyugtat!!

Sok szerencsét és boldog pocakosodást!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Hali!
Énis belevau.... :)

Egyetértek Pannival, hogy ha nagy baja lenne, elmegy... ha meg nem, akkor valószinü, hogy egészséges lesz!
De tényleg tudjon róla a doki és egy rendes védőnő sem árt!
Mindenesetre oda kell figyelni majd! :wink: :wink:

Az, hogy miért szokik vissza az a dohányzásra, aki leszokott a baba miatt..........
Hát, én évek óta szivtam... akkor tudtam lerakni (kb. a 6-7.hétben) amikor kezdődött a hányinger... szerencsém volt, de nagyon, hogy rosszul voltam tőle... s mivel a 15.hétig émelyegtem, esélyem sem volt rágyújtani! Mostanában viszont nagyon kezd hiányozni! Sajnos, ez a függőség! De nem gyújtok rá, az biztos, vagyok olyan erős, hogy a baba miatt egy slukkot sem! Aztán amig szoptatok, addig sem, az tuti! Viszont nem tenném tűzbe a kezem saját magamért, hogy ha még akkoris igy fogom kivánni, ha már nem szopik a bébi, nem szokok vissza... Mindenki ezt kérdezi egyébként, hogy ugye nem szoksz vissza? Most erre mit válaszoljak? Mert nem tudom... magam sem tudom! Hiába nem akarok, ha idegbajos leszek, rá fogok gyújtani!
De én már annak is örülök, hogy le tudtam tenni egyenlőre! Mert a napi másfél doboz elment és nálunk Zolim szivja, úgyhogy még nehezebb igy!
Vendég
 


Babe!

Valahogy úgy működik, ahogy a csajok írták, de nincs kizárva az sem, hogy nem megy el és lesz valami baja! Én nem is a te 3-4 szál füves cigid miatt aggódok, hanem a párod drogozásától! Attól nagyobb baj lehet. Olyan szinten károsulhatnak a spermiumok, hogy nem lesz egészséges babátok! De a jó hír, hogy ez általában durva rendelleneséget jelent, amit viszonylag korán kitudnak mutatni! Pl a 12. heti uh-nál, a 16 hetes afp-nél, de legkésőbb a 18 hetes genetikai uh-nál. Mondjuk a két utolsó már nem korai és ilyenkor megszakítani egy terhességet nagyon fájdalmas tud lenni. Nem a testi fájdalomra gondoltam. Az, hogy én visszaszoktam, az feljebb olvasható. Sajnos nekem nem lett babám, így nem tom visszaszoknék-e szülés után! Most azt mondom, hogy nem, de nem lesz ami motiváljon! Túl vagyok a szülésen, szoptatáson.... Talán egy újabb terhesség segítene! :roll:
Vendég
 


Oh, de "jó", hogy van ilyen topik!!!
Ez az egész cigi dolog: olyan minden, hogy a dohányos bűnösebb, mint az, aki lop, csal, hazudik, öl....
Nos, én sem szoktam le a cigiról a terhesség előtt,és most is nehéz megállni. Van, amikor nem is bírom ki, de abban a pillanatban, ahogy rágyújtok, kiderül, nem is esik jól. Viszont elmúlik a sóvárgás-tiltás miatti frusztráció, meg az "idegbaj".
Sajnos az a korszak elmúlt, amikor tényleg undorodtam a cigifüsttöl.
De ti nem szoktatok olyasmire gondolni, hogy egy csehóban dolgozó terhes nő sokkal nagyobb mennyiségű füstöt szív, és mégis rendes babát szül?
Ti le tudják tüdőzni? Mert én nem, ez legalább jó a rosszban.
 
 


hú, most, hogy végigolvastam a topikot, még inkább azt mondom, hogy tök jó, hogy van. Le a kalappal annak a bátorsága előtt, aki indította!
Aki a zsírt zsírral eszi, meg a cukrot nyakra főre, az se különb annál, aki napi 2-3 szor "dohányzik".
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron