Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csütörtökön este ismét befeküdtem a Schöpfibe, magzatvíz vizsgálatra! :cry:

Csajok, ez így másodjára nagyon sz@r volt!!!! :evil: :evil:
7 ágyas kórterembe voltam semmit nem aludtam éjjel. Másnap kb.10óra körül lettem kész, most 9 kismama volt. Jobban fájt, mint múltkor, több ideig is tartott a baba nagyon ficánkolt! Félig bent a tű és a doki próbálta odébb terelni babót! Kész voltam, de nem ájultam el lefeküdtem a szobába, na akkor jött a fekete leves!! Olyan görcseim voltak, mint a tolófájások másfél óráig szenvedtem, apa kezét szétszorítottam.....azt hittem elveszítem a babát!!!! :cry: :cry: De csillapodott és a végére ilyen éles szurkálás lett belőle. Kiderült 4emberke is velem görcsölt ugyan így!!! Aztán behívtak minket az eligazításra és én szóltam, hogy mit vegyek be, kicsit még mindig szurkál, erre a doki: akkor maga itt marad még megfigyelésre! Na erre a többiek nem is merték mondani, hogy ők is így vannak, nem akartak még egy éjszakát ott tölteni. Kaptam 3x2 szem, nem tudom mit.... 3-4óra felé már nem volt semmi bajom, de azért csak feküdtem szorgalmasan. 2 hét múlva kell betelefonálnom, nem tudni pontosan mikor lesz eredmény?? 3.-án lesz az ellenőrző Uh. Ez, amit tudok!!

Remélem mindenki jól van!! :P
Most, megyek vissza ágyikóba! :wink:

Puszi, Tündi

_________________

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Tündi!
Jaj de rosszul hangzik amiket írtál. Nagyon megsajnáltalak, hogy ilyeneken kellett keresztül menned. Érdekes, hogy nekem pont az amnio volt kevésbé kellemetlen, ezek szerint tényleg minden csak az orvoson múlik. Ez most nagyon beigazolódott, hogy 4-en is így jártak. Magnéziumot azért szedjél, az a méhösszehúzódást megakadályozza és nem görcsölsz. Én minden nap szedem. Csak állítólag szülés előtt valamennyivel abba kell hagyni. A lényeg, hogy túl vagy rajta. (de ismerős mondat) De most már tényleg :) Ahogy megvan az eredmény jelentkezz, addig meg pihenj sokat.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Én még csak most kezdtelek el olvasni benneteket.
Azért is kerestem fel, ezt az oldalt, mert most a 12. héten a tarkóredő vastagsága 3.4 mm lett. :( Az orvos nagyon megijesztett azzal, hogy itt már csak a magzatvizes vizsgálat segíthet. Olvastam itt, hogy másoknak nagyobb értékkel is egészséges lett a baba, de mi azért nagyon félünk. 22-én kell mennem genetikai tanácsadásra, majd később amnióra.
Hát most ez van.
 
 

 
 

Szia Betti!

Nekem a korom miatt kellett menni! Annak elenére hogy nincsenek jó élményeim, én fontosnak tartottam megcsináltatni.
Hova mész Genetikára??? És a lepény vízsgálatot nem javasolták? Azt elöbb is meglehet csináltatni!!

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Szia Tündi!
nekem nem a korom miatt kell, mert még csak 28 vagyok, hanem lombik babánk van, a családban nincs senki semmilyen veszélyes rendellenessége sem, de mivel ICSI-nk volt(a biológus csak úgy tudta a sejtet megtermékenyíteni ha vett egy hímivsejtet és beleadagolta a petébe) ezt meg kell csináltatni illetve, a másik a doki szerint nagyon vastag redő.
Én a Baross utcába megyek majd, és ott kapok majd időpontot. Nem tudom melyik kórházba lenne jó menni, mert itt a topikon is megoszlanak a vélemények, neked hol volt és milyen a tapasztalatod? A Szabolcsba semmiképpen sem mennék mert az egész kórházról rossz véleményem van.
Úgy tudom boholyvizsgálatot a 12. hétig csinálják, én ma léptem a 13-ba és a magzatvizest biztosabbnak hallottam.
üdv betti
 
 


Szia Betti!

Nekem a Schöpfibe csinálták. A lepény vízsgálatot 13-14 hetesen!
Csak nem volt elég osztodó sejt így nem tudtak vele semmit csinálni! Ezért került sor a magzatvíz vízsgálatra is! Az első után nem görcsöltem, most igen! De elmúlt! Mindenkinél más. A lepény után 'hamarabb' van eredmény és korábbi még a baba /ha van valami baj/. A magzatvizes eredményem csak legeslegkorábban 23-án kérdezhetek rá. Addigra már 20-21-22 hetes is leszek!

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Betti!
Mi a baj a Szabolcs utcácal?

Kép

KépKép
 


Nyanya!
Nekem igazából csak egy dokival van bajom Vajda dokival. 8-tól lett volna rendelése, beesett fél 9-re de 9-tól, meg vizitelt. A váró tele volt nőkkel, de le kellet neki őket zavarni fél óra alatt, pedig lombikosok is jártak oda nem csak sima nőgyógyászati vizsgálaltosok. Én is bementem uh-ra meg rákszűrésre és nagyon kapkodott, durva volt. Nekem nagyon nem jött be.
 
 


Betti!
Így már érthető :) Vannak ám ott jó dokik is. Rossz meg mindenhol van. Azt hittem magával a kórházzal van valami. Nem mint ha baj lenne, csak kiváncsi voltam, mert én nemsokára ott szülök.

Kép

KépKép
 


S zia Ccuncogó 67!Neked miért kellett a lepényvizsgálat? Nekem kedden csinálták a nyaki redő miatt.
 


Szia Sütőtök!
Azt írtad, hogy neked is gond volt a nyakredővel, mekkorát mértek, mert nekünk 3.4-t, és arra azt mondták, hogy az sok, veletek mi a helyzet?
 
 


Szia Betti!Sajnos nekünk nagyon sok lett 5.8 . Semmi jóra nem számítunk. 13hetes vagyok. Milyen vizsgálatot csináltak?
 


Szia Sütőtök!
Eddig csak a 12. heti uh-n voltam, és ott mérte a doki. Azt mondta, hogy mindenképpen el kell mennem genetikai tanácsadásra most 22-én, majd pedig magzatvizvételre a 16.hét körül. Azt mondta, hogy 2.5 fölött KELL elmenni a magzatvizesre, mert csak az ad 100 %-os bizonyosságot, hogy egészséges-e. Lehet még a 14. hétig korion boholy vizsgálatot is kérni az is 100 %-os, de mi várunk a vizesig, azonkívül a genetikai tanácsadáson csinálnak uh-t is, erre a doki adott beutalót. Nekünk azért is muszály, mert a baba lombik és ICSI-s.
Te mihez kezdesz? Vizsgálatok?
 
 


Szia Betti!Én corionon voltam holnap lesz eredmény.Sajnos tudjuk,hogy nem lesz semmi az egészből.Szinte tuti hogy nem tarthatjuk meg.
 


Szia Betti!Én corionon voltam holnap lesz eredmény.Sajnos tudjuk,hogy nem lesz semmi az egészből.Szinte tuti hogy nem tarthatjuk meg.
 


Sziasztok!

Nekem a korom miatt kellett a vizsgálat. A nyakiredő nekünk 2 volt!
Sütőtök: Ha meg van az eredmény gyere! Honnan gondolod, hogy nem jó az eredmény?? Hol csinálták? Remélem jó lesz!! :wink:
betti: Kiváncsi vagyok mit mondanak tanácsadáson, 22-én gyere mesélni majd! :wink: Hova mész végül is??

Vigyázzatok magatokra! :D


Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Ez a nyaki redő nagyon sok.3mm-ig jó.A dokim 3%-ot adott ,hogy egészséges.
 


Sütőtök
A dokik már csak ilyenek. teljesen ne adjátok fel! én a neten a lehető összes dolgot elolvastam a témában és ott 5 fölött még mindig adtak esélyt a babának. képzelem mit érezhetsz, én is félek nagyon pedig nekünk kisebb, erre is azt mondta a doki, hogy 25% az esély, hogy beteg. a vizsgálat mond úgy is tutit.
ha megvan az eredmény mindenképpen írj, addig szurkolok.

ccuncogo
a barossban lesz a tanácsadás, de én a Schöpf-Méreibe szeretnék menni a vizsgálatra, úgy olvastam lehet választani, hogy akarod megcsináltatni és a barossról nem sok jót hallottam.
 
 


Szia Betti! Hol olvastál 5mm-körüli adatot?Én sehol nem találkoztam még ilyennel .2-hete böngészek a neten.
 


origo.hu keresőjébe írd be tarkóredő, nyakredő
 
 


Sziasztok!

Rég jártam már erre, és mire olvasod ezt sütőtök az eredmény is meglesz.
Én a genetikusnál láttam egy táblázatot, ahol az 5,8-as értéknél, genetikai rendellenesség szempontjából a babák 30%-a volt "csak" beteg.
Persze ezen kívül van még ezernyi más ok is ami miatt ilyen nagy értéket mérhetnek, a legegyszerűbb a nyirokpangás a picinál, ami veszélytelen dolog. Nincs igaza az orvosodnak, nem 3 % az esélyed hanem annál jóval több.
Persze ez még nem zár ki egy csomó más rendellenességet, de azok általában olyan súlyoak, hogy a terhesség megától megszakad.
És még valami, ha jól láttam chorionboholy vizsgálaton voltál. A genetikusom azt is elmondta, ha ott rossz eredményt kap az ember, még az sem jelenti azt hogy biztosan beteg a baba, mivel van rá esély, (nem is kicsi), hogy a boholy sejtjei hibásak, ugyanakkor a kicsinek semmi baja nincs, ilyenkor mindig javasolni szokták a magzatvízvételt, mert abban valóban a babáról "lemorzsolódott sejtek vannak".

És még valami, egy orvos nézte csak meg a nyaki redőt vagy több is? Mert ha úgy fekszik a pici, rettenetesen könnyű összetéveszteni a lepényhez tartozó szövettel és akkor nem is azt mérik amit kell.
Én mindenkinek azt tudom csak mondani, használja ki az összes vizsgálati lehetőséget, mielőtt véglegesen döntene.

Betti, a 3,4 sok, legalábbis Magyarországon, van olyan ország ahol csak 4 fölött kezdenek el igazán aggódni. Ilyen értékkel mint a tiéd a babék 92 %-ának semmi baja nincs, vagyis csak nyugalom, az idegeskedésre ráérsz akkor is ha baj lenne.

Tudom azt gondolhatjátok könnyen beszélek én, de tudom min mentek át, és tudom hogy a legtöbb helyen nem mondják el az összes információt, amit erről tudni lehet. Nekem szerencsém volt a genetikussal itt Szegeden, korrekt, mindenre kiterjedően választ kaptam mindenre. Esetleg ha tudok, nagyon szívesen válaszolok ha lenne még kérdés.

Tarkóredővel magyar nyelvű honlap nem igazán foglalkozik, de angolul elég sok szakirodalom van fönt, a keresőbe azt kell beírni nuchal translucency. Esetleg abban is tudok segíteni hogy ha valamit nem értetek mert szakszöveg akkor lefordítom és elmagyarázom (eü-ben dolgozom).

Ági
 
 


Ági
Köszi a bíztató szavakat. én már többé-kevésbé nyugodtabb vagyok, mint mikor a doki mérte az eredményt. nekünk akkor azt mondta a 3.4-re, hogy 25 % az esélye annak, hogy beteg és nem 8 ahogy te is írtad. :lol: most 22-én megyünk genetikai tanácsadásra és már nagyon izgulok.
úgy tudom ott uh-t is csinálnak, és az valamivel többet mond, mint egy "sima" nőgyógyászati uh. jól tudom? :?:
mi is csak egy dokinál voltunk mérésen. a doki a mérésen azt is mondta, hogy ez az ödéma a gerincen lejjebb is látszik, hosszan.
ahogy forgott mást mutatott a műszer, hol többet hol kevesebbet ez egy átlagértéknek felel meg. engem csak az ijesztett meg, hogy ő úgy beszélt, mint aki biztosra veszi, hogy beteg, ezért mikor kértünk képet, nem adott, ha beteg ne ezt nézegessük.
remélem sütőtöknél minden rendben már nagyon várom, hogy írj, szurkolok.
 
 


Betti,
a genetikai uh tulajdonképpen egy normál uh, csak sokkal több mindent mérnek le mint egy sima kontrollnál. Az biztos, hogy egy kromoszóma rendellenesség mellett mindig van valamilyen fejlődési is ami egy jó géppel, jó szakemberrel kiszűrhető. Pl, a Down-szindrómával gyakran jár szív-gyomor bélrendszeri rendellenesség, csontfejlődési visszamaradás, és általában már méhen belül is lassabbak, mert az izomzatuk sem fejlődik jól.
A 13-as triszómiával alig 1-2 %-ban születnek gyerekek, a többiek sajnos nem élnek addig, 18-assal pedig szinte senki.
Szóval azért vannak jelei a tarkóredőn kívül is az ilyen rendellenességeknek. Amit még jelezhet ez az érték az mindenféle fejlődési rendeellenesség (vízfejűség, csontfejlődés elmaradása, szívfejlődési rendellenesség), de ezek meg elég nyilvánvalóak az uh.
A nem genetikus orvosok általában nem tudják minek mekkora a kockázata és a valószínűsége, elvégre nem ezzel foglalkoznak nap mint nap.

Az amniónak meg messze nem annyi a kockázata mint sok helyen mondják. Az egyébként is meglévő (mert alapban minden terhességi kornak van vetélési kockázat) Kockázatot 0,5-1 %-al növeli. A kellő odafigyeléssel végzett bevatkozás azt kell mondjam még csak nem is nagyon kellemetlen, bár nem tudom a pesti futószalagszerű mintavételnél mit hogy csinálnak. Ha meg betartasz minden utasítást nem valószínű hogy baj lenne belőle.
Nekem az orvosom már előtte két héttel magnéziumot adott, 3*2-t és iszogattam citromfűteát, ami veszélytelen, miven enyhén nyugtató és görcskészséget csökkentő hatású.

A babába pedig ki van zárva hogy beleszúrjanak (kivéve ha nagyon nagyon pancser az orvos). Olvatam erről egy érdekeset. Először is a picik a lehető legtávolabb húzódnak a tűtől, és megfigyeltél, hogyha véletlenül csak hozzá is értek, akkor a babák fogták és püfölni kezdték a tűt, vagyis tökéletesen tudják mi a veszélyes és mi nem.

Huhh azt hiszem hirtelenjében több megnyugtató dolog nem jut eszembe.
Ági
 
 


Ági!
Köszönöm a válaszaid nagyon rendes vagy. :D
Holnap megyünk a genetikára, majd megírom, hogy mi volt. :oops:
addig is szurkolj nekem lécci.

Köszi Betti
 
 


Ági Ccuncogó
Voltunk ma genetikai tanácsadáson, ahol uh-t is csináltak. a dokinő mindent rendben talált, a méretei is jók, rendellenességet nem talált. egyedül a lepény felülete ritkult, azt mondta a genetikus nem tudják mitől van, de lehet állati fertőzéstől ezért majd mennem kell vérvételre. a redő és az ICSI miatt mennem kell július végén a 18.héten amnióra. a genetikus szerint megnyugtató, hogy nem találtak semmi különöset az uh-n. ha van állati fertőzés, arra pedig adnak majd gyógyszert.
 
 


Szia Betti!!

Na, ez azért biztató!!! :D
Remélem minden rendbe lesz, ne izgulj!
Mindenképpen jelentkezz! :lol:
Én holnap kérdezek rá az aminó eredményre, nem biztos, hogy lesz már eredmény! Hátha! Majd én is meg irom mi van! :roll:

Sütötök: merre vagy?? Mi az eredmény? :cry:

Ági: Nagyon jókat írtál, köszönjük :P

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Tündi,

nagyon szívesen leírom amit tudok, és ezt mind-mind a genetikus doktornő mondta el. Vele egyébként továbbra is kapcsolatban maradtam, már a munkámból kifolyólag is felmerülnek genetikával kapcsolatos kérdések. És mindig türelmesen és érthetően magyaráz el mindent.
Ha meg nem lesz eredmény ma még ne aggódj, mint nekem mondták a sejtek maguk döntik el milyen ütemben osztódnak és azt ki kell várni. Nekem pontosan 4 hétre lett kész az eredmény.

Betti,

milyen állati fertőzésre gondoltak? Töröm a fejem rendesen, hogy mi az ami a lepényt kérosítja és nem a babát... de őszintén hiába vagyok járványügyes nem nagyon jut eszembe semmi okos.
Ami kezelhető és tényleg jól kezelhető az a toxoplasmosis de az a babát károsítaná.... hmmm... szerintem tényleg nem tudják és csak találgatnak.
És én idegbajt szoktam kapni attól ha egy orvos azt mondja hogy talán és éppenhogy, egy lehheletnyit... magyarán mondva abban sem biztos amit lát :-)))). A genetikusom mondta azt is, hogy nem véletlen, hogy a tarkóredő méréssel kombinált kétszeri négymarkeres vérvételt követő kockázatbecsléshez is 5 különböző akkreditált és vizsgázott orvos mérése szükséges.

Ha meg a babus minden mérete ok és még jól is fejlődik akkor ez vagy egy jelentéktelen eltérés, vagy nincs is ott semmi...

Tényleg, nem tud valaki valamit sütőtökről?

Ági
 
 


Ági

Mondta is a doki, hogy nem tudják, mitől van ez a lepénnyel, ritkán előfordul. szerintem is találgatnak, hogy mi lehet, de azt mondták, hogy ez nem veszélyes, remélem így is van. a doki szerint a baba nem károsodik, csak hátha fertőzéstől van a ritkulás és ezt ki akarják zárni. nem tudom, hogy ezt tényleg nem lehet tudni, vagy csak ez a doki nem tudta. :oops: mindegy megcsináltatom toxovizsgálatot. :?
nem tudod beutalót a vérre a védőnő is felírhatja? :?:
jövő szerdán megyünk a nőgyógyászomhoz, gondolom ő is fog erről mondani valamit. :idea:

remélem sütőtök nem azért nem ír mert baj van :(
 
 


Sziasztok!

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Megjöttem a genetikáról, megvan az eredmény!

NINCS KROMOSZÓMA ELTÉRÉS és 100% KISLÁNY :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Nagyon boldog vagyok!
Délután megyünk a szülőkhöz,a balcsira. Kedden este már leszek. Addig is legyetek jók és vigyázzatok magatokra :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Ccuncogó

ez csodálatos hír :D :D :D :D :D :D :D :D

jó egészséget kívánok nektek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 


Cuncogó!
Ez nagyon jó :lol: :lol: :lol:
Jó nyaralást!
Én jövő héten már befekszem.
Mindenkinek jó eredményeket kívánok a genetikai vizsgálatokhoz.

Kép

KépKép
 


Tündi, gratulálok :D

Nem tudom, feltűnt e már valakinek, itt a topikban szinte mindenkinek lány lett az eredmény. Lehet hogy a lányok már ebben a kórban is okoznak némi kalamajkát a szüleiknek? :-)


Betti,
nálunk itt Szegeden az ÁNTSz laborjában csinálják a toxot, vagy a nődoki kéri, vagy pedig a körzeti, elég ráírni pár tünetet, akármit, és kérni hogy nézzék meg toxora, akkor diagnosztikusnak számít és nem kérdezik, ugyan minek ...
Van ahol ugyanis már nem szűrnek toxora automatikusan az országban.

Ági
 
 


Sziasztok!Túl vagyok mindenen,kedden telefonált a genetikus ,és mondta hogy beteg a baba rossz lett az eredmény.Szerdán befektettek,megnézték uh-án már nem élt.Este felrakták a lamináriát,csütörtök reggel megidították infúzióval.2-óra múlva meglett.Utána elaltattak és kitisztítttak.Hát ennyi csajok.Mindenki vigyázzon magára,most megyek játszani a kislányommal.
 


Sütőtök
El sem tudom mondani, hogy mennyire sajnálom iszonyú lehet neked. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
együtt érzek veled.
 
 


Sziasztok!
Van itt még valaki? Vagy mindenki átment más fórumokra?
Nekem is chorionbiopsziára kell mennem, gondoltam hátha van más is, aki mostanában hasonló cipőben jár.
Judit
 


Szia sch.judit!Mi a baj?Miért kell a vizsgálat?
 


Szia Sütőtök!
Nekem is a nyaki redő miatt kell mennem, mint anno Neked. Először itthon 2,5-öt mértek, aztán elküldtek genetikai tanácsadásra Kecskemétre, ahol először szintén 2,5-öt, majd percenként javította magát az ultrahangos nő. Egyszer 3-ra, aztán meg már 3,3-ra. Úgyhogy be kell feküdnöm egy napra. Szerettem volna minél előbb túl lenni rajta, de csak 20.-ára hívtak be, hogy nagyobb legyen a baba. De akkor már több mint 13 hetes lesz, mire megjön az eredmény meg már legalább 16 hetes. És ha mégis beteg, akkor annál rosszabb lesz. De ezt gondolom Te pontosan tudod.
Egyébként Ti már jól vagytok? És köszi, hogy írtál!!!
Judit
 


Szia Judit!Nem lesz semmi baj.3,3az szerintem nem olyan dúrva.Hol csinálják a biopsziát?Köszi mi megvagyunk.Ha bármiben segíthetek állok rendelkezésedre.Mennyi idős vagy?
 


Szia Sütőtök!
Kecskemétre megyek, bár én Szegedre szerettem volna menni, mert jobban ismerem, de megye szerint Kecskeméthez tartozunk. Úgyhogy nem volt választás. De nekem már mindegy, csak ne legyen semmi baj.
Egyébként 30 éves vagyok, a pici meg 12 hetes.
Judit
 


Szia Judit!

Ahogy nézem ma feküdtél be, drukkolok Neked nagyon! Írd majd meg, ha tudod, hogy mi az eredmény!

egyébként idén áprilisban én is chorion biopszián voltam a Schöpfi-ben voltam és azért kellett mert 5mm volt a nyakiredő.
Az akkori dokimat nem nagyon érdekelte, annyit mondott, hogy menjek el egy magán uh rendelésre egy héttel később kaptam időpontot (ekkor már 14. hetes volt a babánk) és 3.5 felett mértek. Aztán ott a hölgy mondta hogyha gondoljuk- ő ugyan nem lát semmi disznóságot- de menjünk el genetikai tanácsadásra. Persze, hogy mentünk volna csak úgy beutaló meg minden nélkül? A dokim ugye nem foglalkozott velünk, annyit mondott, hogy biztos, hogy nincs semmi baj, mert fiatal vagyok... Persze, ezzel ki lehet zárni mindent....
aztán végül elmentünk még egy orvoshoz (1 hét alatt 3 ultrahangon voltunk) aki szintén nem látott semmi eltérést, de végül beutalt a schöpfi-be és megcsinálták és 2 hét múlva lett eredménye, szerencsére minden jól alakult, kiderült, hogy az ott szűrt genetika rendelleneségek közül nincs semmi baja, és kisfiú.
Most arra készülök, hogy megszülessen, 25-re vagyok kiírva.

Szerintem egyáltalán nem lesz semmi gond! Persze utólag mindenki okos, de nekem valahogy ez a megérzésem is!

Drukkolok Neked és nem lesz semmi baj!

Kép

Kép

Kép
steffi
Kerepes
 
 


Szia Steffi!
Nagyon aranyos vagy, hogy írtál, rettenetesen örültem.
Már túl vagyok rajta, tagnap jöttam haza Kecskemétről. Nem volt nagyon kellemes, de sokkal rosszabbra számítottam, simán ki lehet bírni! Most már csak az eredményre várunk, de én is azt érzem, hogy nem lesz, nem lehet semmi baja a babának!!! Persze, majd két hét múlva, 4-én beszámolok az eredményről.
Nagyon drukkolok Neked és Martinnak, hogy simán menjen minden! Ügyesek legyetek!
Judit
 


Szia Judit!

Örülök, hogy örülsz, hogy írtam. Amikor én 'küzdöttem' ezzel az egész szituval, még szerintem nem volt ez a topic, pedig olyan jó lett volna megosztani a tapasztalatokat vagy tanácsot kérni valakitől. Felkutattuk a férjemmel az egész internetet nyaki redő ügyben, de alig-alig találtunk valamit, valahol azt írták 2mm fölött gáz, valahol azt, hogy 3mm-ig még okés, szóval agyrém volt!
Remélem jól jöttek bíztató szavaim :D
Bocsi, hogy csak most, de már így a vége felé mindennap voltunk a kórházban, de most itt vagyok! :D

Ki lehet bírni, tényleg, bár nem egy leányálom! Azért amikor valaki azt mondta, hogy csupán 'kellemetlen' akkor egy kicsit felháborodtam (persze férfi mondta), mert kellemetlennek egy vérvétel tartok vagy egy szúnyogcsípést, ez annál kicsit több, mikor keresztül szúrják az ember hasát, hasfalát, méhét, burkot mindent... De elviselhető! Egy nőnek ennél sokkal nagyobb fájdalma is van :D

4-én lesz eredmény??? Jajj, nagyon drukkolok, feltétlen írjál, hogy mi van, be fogok nézni mindennap ide!!!
Most otthon vagy és pihensz? Mondták miket nem szabad? Vigyázz nagyon magadra és a kicsi babádra Ő nem véletlenül akart jönni, bízz benne és minden rendben lesz! Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg pozítivan gondolkodni, rossz dolgokra inkább ne és mindjárt eltelik ez a pár nap!!!!

Köszi a drukkot ránk fér :D

Puszi

Kép

Kép

Kép
steffi
Kerepes
 
 


Sziasztok!

Most 22. hetes terhes vagyok. 19.héten csinálták meg a magzatvíz vételt mert a 18.hetes ultrahangon cystát találtak a kicsibe. :( 1. hetet feküdtem a hétvégre nagyon megfájdult a hasam ezért visszamentem csináltak megint egy ultrahangot ami szerint felszívodtak a cysták. Ennek nagyon örültem, de az eredményt már nagyon várom ami jövöhéten kedden lesz meg.
Mindenkinek sok szerencsét kívánok az eredményhez.

Ildikó
ilike21
Debrecen
 
 


Helló Mindenkinek!
Megvan az eredmény: "A VIZSGÁLT METAFÁZISOK ALAPJÁN NORMÁLIS KARYOTYPUS: 46 XY"
Vagyis kisfiú!!! Nagyon boldogok vagyunk, hogy nincs semmi baj!
Judit
 


Sziasztok!

Megvan az eredményem: Minden rendben van. És kisfiú.
Mindenkinek sok szerencsét!

Ildikó :lol: :lol: :lol: :lol:
ilike21
Debrecen
 
 


Sziasztok! Én most 19 hetes vagyok. Nekem 2 hete csináltak magzatvizvizsgálatot. Nem fektettek be csak megcsinálták és jöhettem haza. Aznap és másnap is kicsit görcsöltem ,és néha most is bekeményedik a hasam. Holnap megyek uh-ra. Már nagyon izgulok mert 31-én megyek az erdményért.
 
 


Sziasztok.

Nekem 2005-ben született meg a kisfiam, akivel szintén átéltem a magzatvízvételt./ cysta miatt/
Az az egy hónap várakozás borzalmas volt, mivel azt mondták, hogyha a levételtől számítva 2 héten belül nem telefonélnak akkor jó az eredmény.
Azonban csak 1 hónap múlva tudtuk meg a véglegest.
Szerencsére én nem görcsöltem be nem volt semmi gond, azt mondta a doki pihenjek és nyugodtan igyak egy pohár vörösbort az segíti a méhen ejtett sebecske regenerálódását.
egyébként abban az egy hónapban minden telefoncsörgésre görcsberándult a gyomrom.
És ha belegondol az ember, hogy ilyenkor a babócák már elég nagyok, szóval nem jó érzés az biztos.

Reméljük a kistesónál akit jövő áprilisra várunk nem kell ilyesmin átesni.
Szorítok neked Klara és minden hasonló sorstársnak.

Sziasztok

Csilla


Sziasztok!

Nekem szeptember 10-én csinálták meg a magzatvíz vételt cysta miatt. Borzalmas volt az 1 hónap amit várni kellett az eredményre.
Nekem nem görcsölt hanem szúrt a hasam, ami nagyon rossz.
Klára biztos minden rendben lesz ne idegeskedj.

Mindenkinek sok szerencsét! :wink:

Ildikó
ilike21
Debrecen
 
 


Sziasztok.

Ma regisztraltam, 11 hetes terhes vagyok, 32 eves. 3 eve elveszetttem egy babamat, down-kor miatt. Akkor magzatvizet vettek, most jovo heten megyek a Rozsakert Medical Centerbe erre a korai szuresre, amit verbol es utrahangbol allapitanak meg. Volt mar valaki ilyenen? Ez elegendo vizsgalat vagy mindenkepp menjek majd magzatvizvizsgalatra is? Azzal csak az a gondom, hogy olyan keson van....addigra mar nagy a baba es ha gond van, keson derul ki.
Volt valakinek mar ez a korai vizsgalat?

Laura
 
 


Szia Lorka!Szerintem mindenképpen csináltasd meg a magzatvizet.
Az előző babádnál mikor szűrték ki hogy beteg? Nekema 12.héten.

Nálam lepényvizsgálatot csináltak.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: