Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem múlt hét hétfőn derült ki, hogy 3,6 a nyaki redő. Kedden már korionon voltam. Ott mondták, hogy egy hét múlva telefonáljak, és meg tudják mondani megvan-e az eredmény. Hát megvan, de telefonon nem adnak infót, így holnap 13-ra megyek a genetikai tanácsadóba. Nagyon kíváncsi vagyok....
A korom miatt nem csináltak volna, mert 29 éves vagyok.

Lorka: én lehet, hogy a helyedben megcsináltatnám vagy a koriont, vagy a magzatvizet. A vérből szűrés állítólag csak 50-80%-os eredményt mutat, és "csak" szűrés. A másik két vizsgálat eredménye 99.8%. Azért ez nagy különbség.

nah, holnap okosabb leszek.
sziasztok
 
 


Szia Vixen!
Szerintem nincs semmi gond,ez még nem olyan durva eltérés.Nekem 5.8 volt az már baj volt.Hol csinálták a biopsziát?
Kérlek írjál,ha van eredmény holnap.
 


Szia!
Szombathelyen csinálták. Írok mindenképp, csak tudjam már.
Amúgy az UH semmi más eltérést nem mutatott ki! Néztem orrcsont, meg minden hasonló vackot. Nagyon alaposan, 2 orvos egymástól függetlenül megnézett.
 
 

 
 

Szia Vixen!
Én is korionbiopszián voltam, mert 3,3-at mértek. A többi eredmény jó volt nálunk is. De szerencsére nem lett semmi baj. Biztos Nálatok sem lesz!

Lorka!
Én is a másik kettőre szavazok, simán ki lehet bírni és sokkal biztosabb. Nyugodtabb lesz mindenki, mintha azon kellene izgulni, hogy mi van, ha a vérvizsgálat mégsem ad annyira megbízható eredményt.

 


Sziasztok!

Kromoszóma rendellenesség nem található.:D És kisfiú.:D
Azért megnyugodtam.:D
 
 


Szia Vixen!
Ez nagyon jó hír! Gratulálok!!!
És mikorra várjátok a kissrácot?
Judit

 


Elvileg május elejére.:D Még nem írták be a könyvembe. A menzesz alapján május 10, de a 13 hetes UH-n 1,5 héttel idősebbnek számolták, mint a mensi szerinti.:D
 
 


Szia Vixen!
Nagyon örülök,hogy nincs semmi gond,vigyázz magatokra!
 


Sziasztok!

Én kedden a Szabolcs u.-i klinikán estem át magzatvíz vételen.
Amiért billentyűt ragadtam, az az, hogy előtte elolvastam ezt a topicot, és teljesen beparáztam, napokig rémálmaim voltak pánikrohamokkal tűzdelve (senkinek sem ajánlom).
Nagyon szomorú vagyok, hogy itt legtöbben, csak rémisztgetitek azokat, akik még arra várnak, hogy túl legyenek ezen a vizsgálaton. Egyikőtök sem írja azt, hogy igen, nekem kellemetlen volt vagy kicsit szar, de volt ott kb. 20 nő, abból mondjuk 17-en tök vidáman és megkönnyebbülten jöttek ki! Úgy látom nem hiába mondják azt, hogy a magyarok pesszimisták! De legalább itt, ahol bátorítani kellene egymást, „fogni” egymás kezét, mert ugye valamilyen szinten együtt ülünk a trutyiba, itt kellene egymást megnyugtatni. Szerintem mindenkinek jól esne!!!

Én amit el tudok mesélni az eljárásról annyi, hogy ½ 12- re mentem a klinikára, ott egy genetikus kitöltetett velem egy kérdőívet, elmondta a kockázatokat. Át kellett mennem az ultrahangra, ott megnézték a picit, majd azt mondták ½ 3-ra menjek vissza a II. emeletre a Nővérszobába. Addig el lehetett menni sétálni, ebédelni. ½ 3-kor visszamentünk, megmutatták a kórtermet, ahol le lehetett vetkőzni, (mert ugye a műtőbe nem lehet utcai ruhába bemenni) ott vetkőzött minden hasszurira váró, az ágyra nem szabad volt lefeküdni, így vagy a váróban vagy a kórteremben lehetett várni, amíg az ember sorra került. Azután valaki szólt, hogy menjünk fel a III. emeltre a műtőhöz, ott lesz a vizsgálat.
Mindenki felment, és sorban ahogy akartunk bementünk.
Ott le kellett feküdni a műtőasztalra, lekenték a hasam fertőtlenítővel, megultrahangoztak, leterítettet műtőskendőkkel, majd a dokibácsi elővette a kütyüt, amivel a vizsgálatot csinálta. Ezt nem láttam, mert én úgy terveztem nem nézem mivel böknek hasba, sőt azt sem nézem az ultrahangon hogy csinálják. Szóval beleszúrtak a pocimba, nem fogok hazudni, nem fájt, de azért éreztem. Én szúrást nem, inkább olyan belső nyomást éreztem, szerintem jobb, mintha az embert farba szúrják, de mindenkinek attól függ mekkora a fájdalom küszöbe, no meg nem kell azzal foglalkozni mikor szúrnak meg. Miközben szúrtak az egyik dokibácsi ultrahangozott, hogy a babát ne szúrják meg. Az egész szúrás pár percnél többet nem vett igénybe, a felkészülés több időbe került. Utána azt mondták ücsörögjek 10-15 perce, és ha akarok el lehet menni. Szóval semmi para!!!! De egyébként se gondoljatok valami hú de agyongyötörtek beavatkozásra, gondoljatok csak bele, egy kismamának ki az ördög akar gyötrő fájdalmat okozni???!!! Amellett arra is gondoljatok, hogy aki végzi a vizsgálatot, több 1000 nőt szúrt már meg!
És igen, kb. 10-12-en lehettünk, és mindenki mosolyogva jött ki!!!!

Őszibarack
 


Kedves Őszibarack!

Köszönöm neked,hogy megosztottad velünk pozitív élményeidet.
Nekem dec.13.-án fogják csinálni a Baross utcai Klinikán ugyanezt,bevallom én is féltem tőle eddig,de te most adtál egy kis erőt hozzá.Köszönöm!

Neked a korod miatt kellett vagy volt valami gond?Ugye nem?

Minden jót kívánok,vigyázz magadra!Pihenj sokat!

Edina

Kép
 


Szia Edina!

Igen, nekem a korom miatt kellett mennem, az eredményre még várnom kell legalább 2 hetet.

Tudod én is nagyon féltem az egésztől (ahogy írtam rémálmaim voltak, amúgy is pánikbeteg vagyok), ezért arra gondoltam elolvasom azok hozzászólását, akik voltak már ilyenen, hátha erőt meríthetek.
De nemhogy megnyugodtam volna minden bajom lett, vörösödött a fejem, majd kiugrott a szívem, éreztem, hogy elájulok, én ezt nem élem túl. Bár aki meg mesélt róla személyesen azt mondta nem vészes. No, akkor megfogadtam, ha túl leszek rajta mindenképpen leírom milyen volt.
És amikor túl estem rajta, akkor derült ki számomra, hogy tulajdonképpen itt „csak” hülyítjük egymást, ahelyett, hogy tényleg azzal foglalkoznánk, hogy 20 húsz nő közül mondjuk 18 mosolyogva jött ki. Persze azt írtam mindenkinek más a fájdalomküszöbe, de az arány azért magáért beszél…

Én fájdalom és paramentes szurit kívánok neked!!!

Őszibarack
 


Őszibarack!
Azért ez nem teljesen így van, hogy itt mindenki csak rosszat írt. Azt sem gondolom, hogy itt "hülyétenék" egymást az emberek. Ezek szerint végigolvastad az eddigi hozzászólásokat, ugyanúgy, mint annak idején mondjuk én. Szerintem ebben nemcsak negatív vélemények voltak. Sőt olyan is volt, akinek többször is csinálták és kifejezetten a második volt fájdalmas.
Én akkor is azt gondolom, hogy ezt semmiképpen nem lehet kellemes élménynek nevezni, nem mondom, hogy fájdalmas, de igen kellemetlen. Én direkt néztem a tűt, mert kíváncsi voltam mivel böknek hasba. (Mondjuk az előtte kapott fájdalomcsillapító jobban fájt, mint maga a beavatkozás.) De azért igen csak lehetett érezni, ahogy at a műszert rázogatva kiszívták a "kiszívnivalót". Nálunk 12 embernek csinálták és senki nem vigyorogva jött ki, de még mosoly sem nagyon volt.
De azt hiszem, egy anyuka számára ez a legkevesebb, amit kibír a kisbabájáért.
Remélem másoknak nem lesz vészes ez a beavatkozás és csak az eddig ide írogatók írtak ilyen "szörnyűségeket".
Azért szép napokat és jó gömbölyödést mindenkinek!
Judit

 


Őszibarack!

Szeptember 10-én csinálták meg nekem a magzatvíz vételt Debrecenben a Klinikán.

Nem akarok senkit megijeszteni,de megnyugtatni sem tudok senkit.

Nálam ugy történt,hogy egy pénteki nap akkor voltam 18.hetes bementem Debrecenbe az ultrahangra, én szoboszlói vagyok ami debrecentől 20 km-re van. Megcsinálták az ultrahangot és találtak rajta cystákat a kisfiam több testrészében. Azt mondták hétfőn menjek vissza a genetikára majd ott elmondják hogy mit jelent.
Hétfőn visszamentem. A genetikán elmondták hogy magzatvízvételt ajánlanak mert 1 % esély van rá hogy beteg a kicsi.Kérdezték vállalom-e. ÉN mondtam hogy igen. Aláiratták apapírt és mondták hogy menjek ki majd a másik ajton szólitani fognak. Kiléptem az ajton 1 perc sem telt el és már hivta be a másik ajton. Időm se volt felfogni, hogy mi történik velünk. Bementem azt mondták feküdjek fel, bekenték a hasam és megcsinálták. Kb.úgy csinálják ott a Klinikán mintha egy egyszerü vérvétel lenne. Utána a kezembe nyomták a papírom és mondták hogy mehetek. és már hivták a következőt. Alig bírtam felálni.Arról egy szót sem mondok hogy milyen érzés volt maga a vizsgálat. Csak annyit tudok mondani, hogy maga a magzatvízvétel nem olyan borzasztó csak nem mindegy hogy hol és ki csinálja. Engem megrázott teljesen ez a dolog. Másfél hónap kellett hogy feldolgozzam. Teljesen kikészültem.
Ugyhogy szerintem itt senki nem akar senkit megijeszteni esetleg leirja azt hogy ő mit tapasztalt. Én csak egyet tudok irni, hogy remélem hogy senki más nem fog igy járni mint én.Lehet hogy csak én fogtam fel ilyen tragikusan de engem és akicsit nagyon megviselt. Örülök,hogy túl vagyok rajta és nagyon várom már hogy megszülessen a fiam. :D
Mindenkinek sok szerencsét és kitartást kívánok.

Ildikó
ilike21
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Amiért "tollat" ragadtam az Őszibarack írása volt. Itt voltam én is ezen a fórumon és időnként be-benézek olvasni. Nem igaz hogy mindenkinek csak rossz tapasztalata volt, többek között nekem sem, de ezek szerint az én írásaimig nem jutottál el az ijedtségtől. Nekem maximálisan csak pozitív élményeim voltak, de mindig is tiszteletben tartottam azokét, akik máshogy élték meg, Nem vagyunk egyformák és épp ezért máshogy érezzük még ugyanazt a fájdalmat is. Nagyon sajnálom ha téged a többiek megijesztettek, de ezek szerint nem sok információval látttak el mielőtt elvégezték a bavatkozást. Az ember leginkább az ismeretlentől fél, és én mindig hálás leszek annak a genetikus adjunktus nőnek, amniós asszisztensnek és természetesen a saját orvosomnak, akiknek volt idejük minden kérdésre választ adni, és így már csak az eredményért izgulhattam.

Ha visszakeresed esetleg egyszer amit én írtam, akkor amit csak tudtam leírtam ezekből, hátha segít a többieknek. Arról meg nem tehet egyik fórumozó sem ha éppen akkor, s éppen ott rossz élmények érték.

Ezért is volt (és most is az ez a fórum) mert az ember nincs egyedül és azt is leírhatja, hogy igenis neki rossz volt, és van aki tartja benne a lelket amíg az eredményre vár.

Mindenesetre akit érdekel keresse vissza amiket írtam, március 8 és május 8 között vannak.

Mindenkinek nyugodt napokat kívánok és egészséges babákat!

Ági

 
 


Sziasztok,
új vagyok itt, nekem ma csinálták a Baross u-ban az amniocentézist, a kislányommal, aki most 2 éves és 3 hónapos, a Schöpf-Méreyben voltam chorion biopszián.
Amellett, hogy nagyon sok rosszat hallottam a klinikai amniocentézisről, végülis emellett döntöttem az orvosom javaslatára, és nem bántam meg, szinte teljesen fájdalommentes volt és azóta (már eltelt 6 óra :D ) is jól érzem magam és semmi fájdalmam nincsen.
Kicsit tartok még a következő napoktól, nehogy valami baj legyen, de alapvetően kezdek megnyugodni.
Ezt csak azoknak írom, akik szintén paráznak attól függetlenül, hogy már esetleg átestek ilyenen.
 
 


Sziasztok!

Azoknak írok most akik hozzám hasonlóan rettegnek az amniótól.

Tegnap voltam ilyen beavatkozáson és kellemesen csalódtam.Kevésbé fájt mint egy vérvétel,alig éreztem valamit.
Lehet,hogy jó orvost fogtam ki és azért,de mosolyogva jöttem ki a genetikáról.
A Baross utcában voltam,egy nagyon ügyes fiatal doktornő csinálta,utána mondta,hogy pár napig feküdjek.

Egy kis bíztatás azoknak akik a közeljövőben mennek amnióra.

Edina

Kép
 


Szia Szekeres!

Neked mit mondtak mikorra éesz meg az eredmény?
Én is aznap voltam, mint te.
Miért kellett menned?

Köszi, üdv:
Kagci
 
 


Szia Kagci!

Nekem 4 hét múlva lesz meg jan.11.-én(azaz most már 3 hét),de ha gond van 2 héten belül felhívnak vagy táviratot küldenek.

36 éves vagyok és volt két vetélésem,azért kellett megcsináltatnom,és hogy megnyugodjak,hogy minden rendben.

Te is a Barossban voltál?És te miért csináltattad meg?

Helló!
Edina

Kép
 


Szia Szekeres!

Igen én is aznap voltam a Baross u.-ban, mint Te.
Nekem 2,5 lett az AFP és találtak cisztát a gyermek fejében, ráadásul még a koromat is felemlegették, de azt nem értem miért ugyanis 30 éves vagyok. Ráadásul a magzatvíz nem volt tiszta, úgyhogy lehet, hogy nem is lesz vizsgálható, de azt mondta a doki, hogy akkor telefonálnak és megbeszéljük mi legyen.
Az az igazság, hogy annyira tudnak paráztatni, de én próbálok nem foglalkozni vele, rosszul nem érzem magam bízom és benne, hogy minden rendben van.
Nekem január 8-ra kell visszamennem.

Üdv:
Ági
 
 


Szia Kagci!

Drukkolok neked is,hogy ne legyen baj a babával.
Tegnapelőtt délután kórházba fektettek mert 1 óránál tovább görcsölt a hasam és pánikba estem.Felhívtam a dokimat és ő egyből beutalt infúzióra.Magnéziumot kaptam.
Tegnap hazajöttem este.Most nincs semmi görcs(kopp,kopp,kopp),de időnként érzem,hogy bekeményedik a méhem.
Próbálom magam nyugtatni,mert szerintem ideges vagyok,azért görcsölök.Tavaly ilyen idős terhesen halt el a babám,biztos most is attól rettegek,és talán az amnió is közrejátszott.

Szép kis karácsonyunk van,ugye?

Minden jót neked,bárcsak január közepe lenne már!!

Edina

Kép
 


Szia Szekeres!

Sajnálom amin keresztül menntek, de biztos minden rendben lesz.
Nektek is szép karácsonyt és boldog új évet kívánok!!
A következő karácsonyont már a babáinkkal töltjük!!!
Hipp-hopp és már itt lesz január és nem lesz semmi gond!!!
Én nagyon bízom benne!!

Üdv:
Ági
 
 


sziasztok, kérdezni szeretnék:
31évesen szültem először, utána 33, most múltam 35 és 10hetes terhes vagyok. a császártól eltekintve mind2 terhességem-szülésem normális volt, gyerekek 10/10 apgarral érkeztek, nem volt vetélésem, az afp-im mindig tökéletesek voltak.
szerintetek nekem kell menni amniora, csak azért mert 3hónapja elmúltam 35? az független az afp eredménytől? vagy a 12.heti gen.uh-tól? mikor szokták csinálni? orvos függő?

kicsit parázom.... köszi a válaszokat.

KépKépKép
 


Helló Kagci!

Mi volt ma a genetikán?Szurkoltam neked!

Üdv!Edina

Kép
 


Szia Szekeres!

Szerencsére nincs semmi gond! :D
Ciszták felszívódtak, kromoszóma vizsgálat eredménye tökéletes, úgyhogy nincs semmi gond és kislányunk lesz.
Most mennek a "harcok" a nevével kapcsolatban, de ennyi legyen a legkevesebb bajunk, ugye. :)
Te holnap mész vissza, ugye?
Majd várom a híreket!!!


Üdv:
Ági
 
 


Sziasztok,

nekem az az erzesem hogy az orvosok azert 'riogatnak' a vetelesi kockazattal, mert neha megtortenik (bar ok sem tudjak miert, szerintem az esetek 99%aban nincs is koze a vizsgalathoz) es nem akarjak, hogy rajtuk kerje szamon a kismama ha gond van (ertheto).

mi most varunk vizsgalatra a felesegemmel, es az orvos elmondta hogy hogy jott ki nekik az 1% kockazati tenyezo: megneztek hogy hany veteles volt vizsgalat nelkul, hany veteles volt azoknal, akiknel megcsinaltak a vizsgalatot. az elobbinel 4% az utobbinal 5%; egyszeru a keplet 5-4=1 es ezzel el van intezve. ez szerintem helytelen, mert ezek szerint peldaul nem zartak ki egyik csoportnal sem azokat az alanyokat, akiknel nyilvanvalo oka volt a vetelesnek, ezen kivul nem vett figyelembe egy sor egyeb tenyezot (a terhesseg eloelete, az orvos gyakorlata, kismama altalanos egeszsegi allapota, dohanyzik-e/dohanyzott-e, stb stb). innentol kezdve szerintem tudomanytalan es alaptalan (es talan egy kisse felelotlen is) ezzel ijesztegetni a leendo anyukakat.

osszegezve inkabb arrol van szo, hogy rossz a statisztikai modszerekkel elemeznek nem megfelelo adatokat.

az amerikai szulesz&nogyogyasz intezet lapjaban kozoltek egy cikket 2006 novemberben.
a tanulmanyt szerint az amnicentezis kockazati tenyezoje a korabban velt 1% helyett 0.06% (!) korul van. azok a nok, akik atesnek a vizsgalaton nem vetelnek gyakrabban, mint azok, akiket nem vizsgalnak.

ugyhogy mindenki orizze meg a hidegveret :D

forrasok:

az eredeti tanulmany: http://www.greenjournal.org/cgi/content ... 108/5/1067

cikk: http://www.ucsfhealth.org/adult/health_ ... in027.html
 
 


Szia Kagci!

Szerencsére nálunk is minden rendben van és kisfiú van a pocakomban.
Megnyugodtam és most már tudom,hogy kihez beszélek.

Minden jót nektek,vigyázz magadra!

Edina

Kép
 


szekeres,
örülök a jó híreknek. Jól esett, hogy ezen az utolsó lapon, amit megnéztem, szinte mindenki kiegyensúlyozottan beszélt a "rettegett" amnioról.
Nekem is a Baross u.-i klinikán fogják csinálni 10 nap múlva, ezért is örültem, hogy írtál róla. Meg tudnád mondani, hogy a szuri után kell valamennyit ott bent feküdni vagy pihenni?

Nekem annyival több a gondom, hogy ikreket várok, így két szuri van kilátásban.
Ezért OLYAN IKRES KISMAMÁKAT keresek, akiknél amniot csináltak, tapasztalati beavatás céljából. Ugye a két szurit is ki lehet bírni? :?

KépKép


Szia Pompomlány!

Ne izgulj,nem vészes az egész,nagyobb előtte az izgalom.Én is borzasztóan féltem tőle,aztán mosolyogva jöttem ki.

Utána egyből engednek a dolgodra,de azért még ülj le egy kicsit a folyosón.Otthon pedig pihenj legalább két hétig,ne csinálj semmit,csak a legszükségesebbeket.Takarítás,bevásárlás várhat.
Ha nem szedsz magnéziumot,akkor kezdd el szedni,megelőzendő a görcsöket.
Ja,és no szex 1 hónapig!

Drukkolok neked!Vigyázz magatokra!

Üdv!Edina

Kép
 


kösz a válaszokat... :(

KépKépKép
 


sch.judit írta:De azt hiszem, egy anyuka számára ez a legkevesebb, amit kibír a kisbabájáért.


Ezeket a vizsgalatokat az anyuka sajat magaert birja ki, nem a kisbabajaert. Azert, mert esetleg nem kepes beteg babat vallalni. Nem akarok senkit se elitelni amiatt, ha nem tudja vallalni a beteg gyereket, ne ertsetek felre, csak megutotte a szememet ez a mondat, azert kotekedtem.

mütyürke írta:sziasztok, kérdezni szeretnék:
szerintetek nekem kell menni amniora, csak azért mert 3hónapja elmúltam 35?


Szerintem nem kell. Legfeljebb az orvosod javasolni fogja. Elofordul, hogy ugy javasolja, mintha neked mindenkeppen el kellene vegeztetned a vizsgalatot, de szerintem csak akkor kell menned amniora, ha az eredmeny tudataban mar esetleg nem akarnad megszulni a babat.
 
 


Kedves monic!
Én konkrétan a fájdalomra írtam, hogy "ez a legkevesebb, amit egy anyuka kibír a kisbabájáért"!!! Mivel páran azt írták, hogy ebben a topicban mindenki csak beparáztatja a többieket és közben nem is vészes a dolog. Hát igen, kinek fájt, kinek nem.

Az lehet, hogy nem mindenki vállalna beteg babát. És ez nem a képességen múlik. Mert azt írtad, hogy "esetleg nem képes beteg babát válllni". Többek között én sem szerettem volna, hogy esetleg beteg babám szülessen, de nemcsak -sőt főleg nem- saját magam miatt. Annak a babának az életére is gondolni kell szerintem, nemcsak most, hanem 30-40 év múlva is. Ha az orvosok meg tudják mondani, hogy egy baba előreláthatólag betegen születik, akkor miért ne lehetne megelőzni egy olyan dolgot, ami kihat több ember életére is, sok-sok éven keresztül?!

Én pusztán azért végeztettem el a chorionbiopsziát, mert az akkori orvosom rossz időben mért egy dolgot, és amiatt volt egy rossz eredményünk. De mire a beavatkozásra sor került, már szinte biztosan tudtuk, hogy nincs baja a babánknak. De ha még egyszer így járnék, akkor is megcsináltatnám, és még egyszer mondom: nem magam miatt!!!

 


Sziasztok!

Olvasgatom a hozzászólásokat, mert én is nagyon félek ettől a vizsgálattól. 39 éves vagyok, úgyogy tuti elküldenek amniocentézisre. Már van két egyészséges gyermekem, de ugye ez nem garancia semmire.

Azt írtátok, hogy a vérvételes dolog nem biztos. Pedig az Istenhegyi Klinika a honlapján a 11-14. hetes korig végezhető vérvételre 95% -os pontosságot ígér. Akkor mi az igazság? Azt hittem pedig megúszhatom a vérvétellel...

Miskolci vagyok, itt nem csinálnak ilyen vizsgálatot. Szabad a választás joga, hová megyünk a vizsgálatra, Budapestre, vagy Debrecenbe. Én mivel nincs tapasztalatom, nem ismerek sehol senkit, nem tudom hol lenne jobb. Ugye ehhez a vizsgálathoz nem lehet dokit választani? Olvasgattam amiket írtatok, hogy Bp-en jó a Szabolcs ill. a Baross utcai klinika. Még van jó pár hetem a vizsgálatig, de már most szeretném feltérképeznia dolgokat. Segítségeteket szeretném kérni, mit javasoltok, hová menjek?

Előre is köszi a tippeket, jó egészséget mindenkinek:
Gabi

Kép
Kép
Kép
 
 


monic, köszi a választ.. :wink:

gabi, én ugyan fiatalabb vagyok, de hasonló cipőben. 2 egészséges, viszont kicsi gyerekkel(2,4)..
nekem egyelőre nem kell megcsináltatnom az amniót, nem javasolta az orvosom.
mivel utána olvasgattam az alternatíváknak, én úgy tudom, hogy a vérvizsgálat csak a hajlamossági tényezőket szűri. azaz, hogy mennyi az esélyed arra, hogy beteg gyereked szülessen. persze itt is van egy értékhatár, amin ha belül vagy, az elvileg egyenértékű egy negatív lelettel. elvileg. :roll:
szóval a 100% os helyettesítést még nem találták fel.. :?

kitartást és egészséget mindenkinek!

KépKépKép
 


Sziasztok!

Tapasztalatokat gyűjtenék :wink: Kb. másfél hét múlva megyek a Szabolcsba korionbiopsziára, és sokat segítene a lelkemnek, ha valaki leírná, aki végigcsinálta, hogy pontosan hogyan megy az egész. Kicsit tartok tőle természetesen. Különös oka nincs, csak épp a korom, 38 leszek, és ajánlotta a doktorom, mi pedig elfogadtuk a javaslatát.

Segítenétek?

Előre is köszi!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szia Szirom!

Sajnos én magam még nem éltem át, én hétfőn megyek Debrecenbe amniora. Nekem is a korom miatt kell mennem, én 39 múltam. Nekem a chorionbiopsziát nem ajánlotta az orvosom, igaz én a 12. héten bevéreztem. Az a baj a chorion biopsziával (ezt olvastam), hogy előfordul, hogy a magzati szövetekhez véletlenül anyai szövet is kerül, akkor nem lesz jó az eredmény. Azokat akik így járnak elküldik amniora is. Én nem éltem volna túl két szúrást. Meg aztán a kockázata is nagyobb a chorionnak, mint az amnionak. Így maradt az amnio.
Kérdezgettem kismamákat, akik már az amniot átélték, azt mondták nem annyira vészes. Igaz nem vagyunk egyformák, és nem egyforma a fájdalom küszöbünk, meg szerintem az sem mindegy hová szúrnak. Megnézik előtte UH-val hol tapad a lepény, hogy fekszik a baba és igyekeznek nem oda szúrni.
Te hány hetes vagy? Miért ezt a beavatkozást választottad?

Kép
Kép
Kép
 
 


Bocs, látom már a vonalzódon, hogy 11 hetes vagy.

Kép
Kép
Kép
 
 


Gabi! Azért köszi!
Nekem meg épp ezt javasolta az orvosom, és egy szülésznő ismerős is. A dokim szerint lehet, hogy egyes adatok szerint ez veszélyesebb, de ő azt mondja, hogy inkább annak a statisztikának hisz, amelyik szerint kb. ugyanannyi a veszélye, mint az amniónak. Viszont óriási előnye, hogy elég korán csinálják. Én végülis azért döntöttem emellett, mert ha neadjisten kiderülne, hogy nagy baj van, akkor még "viszonylag fájdalommentesen" - és ezt természetesen nem szó szerint értem semmilyen értelemben - lehet megszakítani a terhességet, míg ha az amnio után derül ki, akkor már meg kell szülni a babát. De nem lesz baj, ezt szuggerálom. Hajdú Krisztinához megyek, és ő állítólag nagyon jó, a doktor is ezt mondta, és sok mamától hallottam. 12+2 leszek egyébként, amikor csinálják.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Jó választás a doktornő. Nekem is ő lett volna a favoritom, de a párom hallani sem akart Pestről. Debrecen nekünk közelebb van, nem akar Pesten dugóba kerülni, bla-bla-bla. Szerinte nem mindegy honnan döcögünk hasbaszúrva 30-40-el hazafelé az autópályán.
Igen való igaz, 2 hét alatt van eredménye. Mondom, nekem csak a 12.heti bevérzés miatt nem ajánlotta az orvos, no meg azért sem mert mire odakerültem volna már betöltöttem volna a 14. hetet.
Egyik volt osztálytársnőmnek csinálták, igaz neki is Debrecenben, de azt mondta nem fájt, olyan szívó-vákum érzése volt.
Ha a dokinéni csinálja, teljesen megnyugodhatsz a legjobb kezekben vagy. És igazad van abban, hogy nem mindegy hogyan kell megválnia babától, ha baj van. Hát én már a viszonylag fájdalomentességről lecsúsztam. Remélem egyikünknél sem lesz gond, és jó lesz az eredmény. Drukkolok Nektek!

Kép
Kép
Kép
 
 


Szirom!

Én kedden voltam a Szabolcsban biopszián és is 12+2 voltam.
Szülészetek/Budai Meddőségi Központban járunknál meg tudod nézni ott leírtam, hogyan zajlott.
Hajdú doktornőt csak ajánlani tudom! Mi Székesfehérvárról mentünk, ikrekkel.

Judit

 


Köszi lányok!

Judit! Megyek is és olvasom!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Juci! Elolvastalak benneteket, és tudd, hogy nagyon-nagyon drukkolok!
És még egyszer köszi a beszámolót, nagyon sokat segít nekem, hogy ilyen részletesen leírtad!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Kedves Szirom!

Örülök, hogy segíthettem!
Nagyon szépen köszönjük a drukkokat, nekünk, most minden pozitív gondolat, energia nagyon sokat számít.

Judit

 


Sziasztok,

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topic-ot, nagyon sok hasznosat olvastam a hozzászólásokban!

Én 35 éves vagyok, vagyis éppen határán a rizikós életkornak.
13. héten mértek tarkóredő vastagságot, ez 2.2 mm lett, vagyis normális, ezen kivül is eddig minden eredményem jó lett.
Az orvosom a korom miatt mégis felajánlotta az amnio lehetőségét.
Kicsit hezitáltam a vetélési kockázat miatt - a mostani terhességem előtt 3 hónappal volt egy spontán vetélésem 8 hetesen -, ezért elmentem egy magán klinikára 4-es tesztre, amit vérből vizsgálnak. Ennek az lett az eredménye, hogy kaptam egy statisztikai mutatót, hogy 0.8% az esélye a genetikai rendellenességnek, vagyis nem jutottam előbbre.
Igy mégis bejelentkeztem genetikai vizsgálatra, május 3-án megyek. Ekkor már 18 hetes lesz a baba :(

Szép napot és egészséges babákat Mindenkinek :lol:

Zsuzsa

Kép
 
 


Lányok!

Nálunk megtörtént a csoda, nem telefonáltak, tehát nincs nagy baj!
Persze a levél még legalább 2-3 hét mire megjön. És legközelebb szerintem akkor leszek nyugodt, ha megszülettek és mindketten egészségesek.

Szirom, túl vagy rajta?

Judit

 


Sziasztok!

Juci! nagyon örülök, nagyon jó hír! :wink:

Köszi az érdeklődést. Nálunk az van, hogy a fehér hollók csoportjába tartozom, és a tegnapi uh-n kiderült, hogy annyira hátul és mélyen tapad a lepényem, hogy azt mondta a doktornő, hogy nem szúrja meg. Most kénytelen vagyok aminóra menni, pedig nem szerettem volna.

De tarkóredő 1,9 mm, orrcsont megvan, tehát amit látott, az oksi teljesen, csak hát 38 leszek, mire szülök. És végülis azt mondta, hogy emiatt javasolja a magzatvízvételt.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szirom!

Hát ez kellemetlen, de biztosan nem lesz baj, ha az UH alapján mindent rendben találtak.
A BMC-s babás topicon tettem fel képeket az előbb.
Remélem tényleg nem derül ki most már semmi...két kilót fogytam ez alatt a másfél hét alatt :oops:

Azért majd jelentkezz, hogy mi volt. Mikor mész?

Judit

 


Sziasztok!

Leírom én is az amnio élményeimet. Ne vessetek meg érte, nem áll szándékomban riogatni senkit sem. Nem vagyunk egyformák, és nem egyforma a fájdalomküszöbünk sem, van akinek fáj, van akinek nem.

Nekem nem volt kellemes az amnio. 23.-án Debrecenben csinálták a Klinikán. 8-ra értünk oda, sorbanállás következett, leadtam a papírokat. Annyi embert életemben nem láttam, mint ott... rengetegen voltak.

Aztán sorbanálltam az UH-hoz. kb. 11 órakor kerültem sorra. Ott azt mondta a dokinéni, minden rendben, a baba szépen fejlődik.

Aztán megint sorbanálltam a genetikai tanácsadáshoz. Ott aláírtam a papírokat, nem volt semmi különös, csak figyelmeztettek a vetélés kockázatára.

Aztán megint sorbanálltam a szurihoz. Négyen mentünk be. Bőgtem, mert nagyon féltem. Persze én csak utolsónak mertem bemenni. A Tanárnő: Dr. Török Olga szúrt, a másik doki nem mert megszúrni, azt mondta kicsi még a terhesség.

Az nem is fájt annyira amikor a hasamba belement a tű, hanem az fájt nagyon, amikor a méh falát szúrta át. A szívás, meg egyszerűen borzalmas volt. Úgy éreztem, mintha lándzsát forgatnának a hüvelyemben. Nem volt érzéstelenítés, csak lefertőtlenítettek és szúrtak. Felállni senki sem segített. Feltápászkodtam, de nem tudtam kiegyenesedni. Mikor kiértem megint elsírtam magam. Aztán egy fél órát ücsörögtem a folyosón egy széken, mert nem bírtam elindulni. A hazaút viszont egészen jó volt.
Itthon vettem észre, hogy vérzett a szúrás helye, a gatyámon volt egy pötty, leragasztották, de átütött. Ja és a köldököm alatt egyenesn lefelé vagy 8 cm-re szúrtak. Be is kékült másnapra.

Napokig még görcsölt a hasam, meg keményedett is. Pénteken annyira megijedtem, azt hittem ebből vetélés lesz, olyan intenzíven görcsölt. De megvizsgált a dokim, és azt mondta minden oké, nem nyílt ki a méhszáj. Azt tanácsolta, ha nagyon keményedne, igyak meg egy kupica konyakot vagy vörösbort, ez a legjobb izomlazító. Azt is mondta az infúzióban is alkohol meg magnézium van, amit bekötnek, ha nem múlik a keményedés.

Nos, eredmény május 22.-én, de ha hamarabb telefonálnak, az tudjátok mit jelent: halálos ítéletet...

Remélem nem ijesztettem meg senkit.

Kép
Kép
Kép
 
 


Hahó!

Juci! Ne haragudj, azt hittem, válaszoltam :oops: Pedig még a képeket is megnéztem, szépek vagytok :wink:

Május 22-én megyek. Nagyon nem jó ez a várakozás, szerettem volna túl lenni rajta.

Gabi! Nagyon köszönöm, hogy leírtad! Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szia Szirom!

Mi 8-án megyünk a kontroll UH-ra, remélem minden rendben lesz!
Megpróbálom a genetikai eredményt is elkunyizni, személyesen csak odaadják :oops: :oops:

Félek!

Szorítok majd nagyon Nektek! Tökéletesen megértelek, iszonyú ez a várakozás...
De Nálatok biztosan nem lesz semmi baj :!: :!: :!:

Puszi!

Judit

 


Sziasztok!

Nagyon drukkolok én is mindenkinek!

Szirom: Remélem Neked nem lesz fájdalmas a vizsgálat! Pont akkor lesz Neked a szuri, amikor nekem kell mennem Debrecenbe az eredményért! Azért, majd ha már felkelhetsz, írd meg milyen volt! Addig is kitartás, és megy a drukk!

Judit: Neked már nincs miér izgunod, biztosan nincs semmi baj! Gratulálok! Teljesen igazad van ez a várakozás és izgulás teljesen elveszi az ember étvágyát, nekem az életkedvemet is... én sem híztam eddig egy dekát sem.

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron