Új privát üzeneted érkezett!

SZia Erika!
Te mikor beszéltél genetikus laborossal?
A beavatkozás nem mondanám, hogy fáj, inkább kellemetelen, de nagyon. Nekem az első gyermekem csaászáros volt, és kicsit ahhoz hasonló volt az érzés, hogy ott bent valamit matatnak a tűvel. :-(
Teljesen egyettértek veled Erika. Gondolkodjunk pozitívan!!! Itt a tavasz, szép az idő. :-)
Üdv:
Orsi
 
 


szia Erika!
Küldenél egy e-mailt nekem, mert még szeretnék privátban kérdezni tőled valamit.
Köszi:
Oris
 
 


Szia Orsi!

Márc. 28-án voltam bent a SM-ben időpontot kérni a CVS-re, akkor volt a genetikai tanácsadás.
misunka@freemail.hu

Erika
 

 
 

Orsi!

Most néztem volna meg azt a linket, amit csatoltál, de az a topikok főoldalára visz csak. Melyik topik alatt van Virnya hozzászólása?

Köszi,
Erika
 


Erika!
Írtam neked privit.
Orsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a saját orvosomnál, biztos ami biztos még amnio előtt. A Picike egymaga van (még szerencse, a két különböző méret alapján eddig nem zárták ki ketten, hogy ketten leehtnek), a méretei egy 17 hetes babának felelnek meg, és a lepény szerencsére a hátsó falon tapad. Moziztam egy kicsit, és az orvosom szerint teljesen normális mindene :-)). Így már azért nyugodtabb vagyok egy kicsit, ráadásul valószínűleg a tarkóredő mérésével is elcsúsztunk, hiába próbálta a méretek alapján jól időzíteni a dokim, vagyis lehet hogy már az sem volt informatív.
Azt mondta 10-14 napig mindenképp maradjak otthon, és főleg nyugton, ahogy mondta semmi ugra-bugra, ezen kívül javasolta hogy szedjek Magne B6-ot napi 3-4x 1-et, az nem árt és csökkenti a görcskészséget. És azt is elmondta, ha esetleg magzatvíz csorogna, vagy vérzést észlelnék, akkor is csak annyira ijedjek meg, hogy hívjam és bemenjek a kórházba, de ilyesmi nagyon ritka, főleg hogy a lepényt biztos nem tudják megsérteni.

Erika

Nemrég láttam egy érdekes ismeretterjesztő filmet a BBC-n és pont az érzékelésről, fájdalomról volt szó. Egy csomó kísérletet ismertettek, és a vége az volt, hogy amiről úgy gondoljuk, hogy fájni fog, az bizony fog is, még annál is jobban, mint amennyire indokolt. vagyis nem szabad arra gondolni hogy biztosan fájni fog. Elvégre ez is csak egy tűszúrás, és a has bőre, valamint az alatta lévő szövetek kevésbé vannak ellátva fájdalomreceptorokkal, mint pl a könyökhajlat.
Arra pedig végképp ne gondolj, hogy utána fájni vagy görcsölni fog a hasad, tudod milyen az emberi elme, még betegséget is képes produkálni ha sokáig mondogatja magának az ember.
Én pl tudom, hogy mozizni fogok a beavatkozás alatt, mert pont szemben van a vizsgálóággyal egy tv, amire az uh képét vezették ki így lehet mindent látni, és úgyis olyan ritkán láthatja az ember a picikéjét :-)) Ja meg megpróbálok kikönyörögni egy képet a dokitól, amin nemcsak 3 vonal látszik, sajnos a nyaki redőset úgy fel kellett nagyítani hogy más nincs is rajta :-(((.

Április 11-én 8-9 között lehet kicsit ránk gondolni, ugyanis akkor lesz az amnio.

Mindenkinek szép napot!

 
 


Ági!

Megy a drukk!

Icus

Kép

Kép
 


Mikoo!
Baross u.-ról régebben már én is kifejtettem hasonló véleményem. 3-4 éve nekem is ott csinálták és felháborodtam én is. Vizsgálat után még leülni sem volt lehetőség, annyian voltak a váróban. Szabolcs u.-ban 1000x jobbak a körülmények, pedig az is futószalag és ott se tökéletes a rendszer. Kép
Kötődés: Én alapból nem kötődtem hozzá az első 3 hónapban, mert már volt két elhalt terhességem előtte és nem akartam csalódni. A vizsgálat után, ami a 12. héten volt kezdtem kötődni.


Erika!
Ezek a számok valóban döbbenetesek. Jelentkezz, ha túl vagy a vizsgálaton. Biztos minden rendben lesz.

Ági!
Én is beszéltem neki a vizsgálatról, hogy ne féljen. Kép
Szerintem ettől még normálisak vagyunk Kép
Mocorgást én is a 14. héten éreztem először, de ekkor még csak heti 2-őt. A 16 héttől viszont minden nap.
Ugyan késtem 2 órát, de most gondolok rád. Már túl vagy rajta és biztos minden rendben.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Jelentem megjöttünk :-))).

Tökéletesen rendben volt<inden, leszámítva, hogy olyan meleg volt az uh-ban hogy attól lettem majdnem rosszul.
Na akkor az elején. Hétfőn be kellett menni a klinikára, ahol tulajdonképpen felvettek, megvizsgált egy orvos, a felvételis kitöltötte a kórlapot, majd egy orvos kikérdezett, és az amniós nővér még egyszer leült velem beszélgetni ha még lenne esetleg kérdésem. 3 óra alatt meg is volt minden, és kimenősként haza is jöhettünk. Másnap 7-re kellett visszamenni, és negyed kilencre lemenni az uh-ba. Csak ketten voltunk a harmadik aki elő volt jegyezve meggondolta magát.
Az orvos mevizsgált uh-gal, lemérte a pici fejét (mivel most már ez a mérvadó egy ideig), én meg csak lestem mert 5 nappal azelőtt még kisebb volt, vagyis nő mint a gomba. Az asszisztensnő szépen izolálta a szúrás helyét mint egy műtétnél, és megkérdezte allergiás vagyok e a fertőtlenítőszerre, mielőtt még csinált volna valami. Szabályosan 3x fújta le és törölte steril gézzel.Õszintén szólva én meglepődtem milyen kis tűvel csináják, és hogy mennyire vékony.Leszívtak 20 ml magzatvizet, leragasztották és ennyi. igazából még azt sem mondanám hogy túl kellemetlen lett volna az egész procedúra. Olyan óvatosan és lassan szívta az asszisztensnő, hogy először azt hittem nem is jön semmi, talán ettől ijedtem meg a legjobban. Az orvos még megmutatta a szívhangot, hogy minden rendben van.
Nem ugrasztottak föl az ágyról, nem siettek (elvégre nem futószalag), segítettek fölkelni, és beteghordó vitt vissza az emeletre.
Jóképű volt a srác, csak én ájultam majdnem be a székbe, ami ugye ciki lett volna rendesen :-))).
Az amniós nővér visszajött velem az osztályra, ágybadugtak, mértek egy vérnyomást és elmondta mire figyeljek délig. Addig max WC-re lehetett kimenni, meg higy attól ne ijedjek meg ha úgy érezném mintha megszúrtak volna, mivel azt is csinálták, de ez nem veszélyes.
Õszintén szólva ebből én semmit nem éreztem, hidegfront volt, úgyhogy az előző császár hege vacakolt inkább.
A picike ugyanúgy rúgdosott mint előtte, vagyis őt sem viselte meg túlságosan a dolog (bár olvastam valahol hogy képesek megijedni ettől).
Egész nap lustálkodtam, kiolvastam egy könyvet, és már jöhettünk is haza. Kaptunk mindenféle papírt, a legjobban azon lepődtem meg, hogy a genetikai követő papírt ideadták, amin jelezni kell nekik, hogy mi lett a sorsunk.
Annyi biztos, hogy azért kellett az az egy nap fekvés, azért annyit érez az ember egész nap hogy olyan mint amikor vért vesznek és érzi még az ember ha moszog, de még csak kellemetlennek sem mondanám.

A lényeg, ha esetleg lesz még egy gyerkőcünk, akkor itt Szegeden mindenféle kétség nélkül belevágnék egy újabb amnióba (akkor már a korom miatt). Az biztos, hogy igaza volt a dokimnak, hogy a nagy dózisú magnézium (magne B6) segít abban hogy ne görcsöljön be az ember, és citromfű tea sem rossz ha esetleg túlizgulná magát az ember :-)). És nem hülyeség beszélni a picihez, az enyém mindig pont középen, szépen kinyújtózva rúgkapált, most meg az egyik sarokban kucorgott, bár a ficánkolást itt sem tudta abbahagyni :-)).
Hát ennyi a mi történetünk eddig, és most valahogy az eredményen sem izgulok annyira, eddig minden orvos azt mondta aki látta az uh-on, hogy teljesen normálisnak látják, jól fejlődik és élénk, hogy nagy valószínűséggel nem lesz semmi gond. Ja igen és itt nem hívnak föl telefonon ha gond van, vagyis nem kell külön azon streszelni magad hogy mikor csöng a telefon.

Megyek visszabújok az ágyba, kihasználom, hogy most igazoltan lógathatom a lábam :-)). A férjem még azt is megtiltotta, hogy egy pohár vízért kislattyogjak a konyhába, de ide azért kilógtam, hogy leírjam a történteket és hogy jól vagyunk :-))

 
 


Tudtam, hogy kihagyok valamit, méghozzá a legfontosabbat...

Köszönöm mindenkinek aki gondolt ránk, és mindazt a támogatást amit eddig is kaptunk. Jó olyanok közt lenni akik nemcsak egy legyintéssel intézik el a néha talán túlzott aggodalmainkat, és tudják min megyünk keresztül.

 
 


Kedves Ági!

Örülök hogy túl vagy rajta és hogy ilyen jók a tapasztalataid. Igazán olvasgathatnák más intézmények, hogy ilyen körültekintő ellátás is van.
Kívánom a legjobbakat és várjuk a jó eredménytKép

Icus

Kép

Kép
 


Ági!
Nagyon jó, hogy túl vagy rajta és csodálatos, hogy léteznek még ilyen intézmények is. Kép

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Én is megjöttem.:-)
Nekem, nemhogy csak kellemetlen volt, de kimondottan fájt is a beavatkozás.
1 nappal elötte kellett befeküdni a SM-be, majd másnap reggel fél 8-kor már vagy tizenketten álltunk sorba a műtő előtt. Egy dokinő megvizsgálta a méhszájat, majd a doki Uh-n megnézte a lepény fekvését. Elég lent volt nekem, szerintem, lejjebb már nem is lehetett volna, és lehetséges, hogy azért fájt annyira. Az injekciót épphogy beadták, már szúrtak is. Utána olyan érzés volt, mintha a felmosóvödörbe a felmosót szokták kimosni, két tenyér közt söndörgetve. Olyan erővel csinálta a doki, hogy majdnem legurultam az asztalról, majd amikor kihúzta azt a vmit, akkor akkorát cuppant, hogy azt hittem, hogy az egész gyerek kijön vele. Hát, oltári kellemetlen volt, és még fájt is. Kérdeztem a többieket is, és valahogy mindenki összegörnyedve jött ki elöttem, mivel nagy szerencsémre én voltam az utolsó elötti áldozat. Utána 1 óra szigorú fekvést mondtak, de mivel csak kb. 15h körül jöttek, hogy menjünk konzultációra, így mindenki addig feküdt kivétel nélkül. Beszélgettem a csajokkal a szobában és állítólag a doki nagyon rossz passzban volt reggel, ezért lehetett egy kicsit durva. Hát, köszi...
5 ágyas szobába kerültem, ahol a 2 ágy közti távolság max. 50cm volt, szekrény nuku, és még az ágy alatt is valahogy tiszta vakolat volt a cuccom. Ráadásul, baba-mamás szobába kerültem a szülészeten, így lehet a továbbiakat elképzelni...
Az eredmény május 8-án lesz meg és 17h-ra kell menni érte. Lesz még egy ellenőrző UH rá egy hétre, ami állítólag az egész beavatkozás záró fázisa.
Itthon 3 napig feküdtem. Mondjuk nem is volt kedvem mást csinálni olyan görcseim voltak. Még most is van néha, de már múlóban van. Ma, pont egy hete, hogy volt a biopszia, így már csak 3 hét és az eredmény is meglesz. Azért elég gáz, hogy azért csináltatja az ember a kockázatosabb beavatkozást, hogy hamarabb legyen meg az eredmény, és mégis 1 hónapot kell várni, de azért örülök, hogy megcsináltattam, mert fontosnak tartottam ezt a szűrést.
Én is nagyon köszönöm mindenkinek, aki gondolt rám.

Erika
 


Erika!
Félelmetes, hogy egy dokin mi minden múlik Kép Nálunk ugyan ez a vizsgálat szinte senkinek se volt ilyen borzalmas. Sajnálom, hogy mindezen keresztül mentél, de azért jó, hogy túl vagy rajta. Most már tényleg nem lesz semmi, de azért még pihenj sokat.
Várjuk az eredményt Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Erika!

Kíváncsi lettem volna vajon mit írtál volna az ügyfélelégedettségi kérdőívre, nálunk itt a klinikán mindenhol ki vannak rakva a folyosókon, és melletük a lelakatol doboz is.
Ugye nem sétáltattak vissza gyalog a szobáig mindenkit?
És mindössze 1 óra szigorú fekvés?
Ez az egész eljárás abban az intézményben nemcsak félelmetes de egyszerűen döbbenetes is... És elszomorító is, hiszen sok olyasmi van ami nem pénz kérdése...
Pl. a másik anyukát akit velem együtt amnióztak, a genetikán nem az adjunktudnőhöz, hanem az intézetvezető professzorhoz került. Beavatkozás előtt beszélgettem vele, és szegény olyan nagyon félt, valahogy azt elfelejtette neki mondani a prof, hogy 92 %-a teljesen egészséges azoknak a babaáknak akiknek 2,5-3,4 kozött van a tarkóredőjük. Most őszintén ez mi pénzbe került volna? Egy mondat és egy kinyomtatott A4-es papír...
És ezer ilyen dolog van,látom naponta a munkám során beszélek én is ügyfelekkel (szándékosan nem írtam betegeket).
Volt nekem egy nagyon aranyos nyugdíjas kolléganőm. Õ mondogatta mindig, hogy attól több pénzt fogunk kapni ha savanyú képpel járunk kelünk egész nap?

Bocsi kicsit eltértem a témától de most ez jutott minderről eszembe.

Erika!
Gyorsan eltelik az a 3 hét, és biztosan minden rendben lesz. Addig is pihenj sokat, és a házimunka sem szalad el :-).

 
 


Sziasztok!

Hát, örülök is, hogy vége, és legalább a beavatkozás miatt nem kell félnem többé. :-) Ha véletlenül lenne 3. gyerek, akkor biztos, hogy inkább az amnióra mennék, nem hinném, hogy a chorionra újra rávehető lennék. :-) Na, mindegy, most már csak 3 hetet kell kibírni, és lesz eredmény. Bár azt mondták, hogyha 2 és fél hétig nem szólnak a biopszia után, akkor valószínű, hogy minden rendben. Addig még izgulhatok egy sort.:-)

Ági!
Lábon ment mindenki vissza a szobájába, "csak" 1 emeletet kellett gyalogolni. Én lifttel mentem, nem akartam lépcsőzni, de sokan nem akartak 1 emeletért liftet hívni. Én nem vacakoltam.:-)
Hogy mit írtam volna a papírra? Nem tudom, lehet, hogy nem mertem volna írni semmilyen negatívumot. Sajnos, még fél évig bármi lehet, és akkor tutira oda kéne mennem, és hát, ki merne bármit is kockáztatni, nem igaz?

Erika
 


Sziasztok!
Én a Schöpfiben voltam. Pénteken az eredményért.
46xx, azaz minden Ok, kislány. :-)
Nekem is du. ötre kellett mennem az eredményért. Én már 4 után ott voltam, és bekopogtam, mert nem volt ott senki. Megkaptam az eredményt, amin április 12-i dátum volt. Ezt persze csak út közben néztem meg. Aznap 21-e volt. :-( Nem tudom, hogy miért nem adják kézhez hamarabb az eredményt, ha már készen vannak vele????
Másnap (szombaton) UH volt Villányi dr.-nál. Ott is minden rendben volt. :-)
Mindenkinek jó eredményt!
Orsi
 
 


Sziasztok!
Csak azért jöttem, hogy leírjam, hogy meglett az amnió-eredményünk, és minden rendben van. Huhh. Kép

Minden jót kívánok mindenkinek!
 
 


Orsi, Mikoo!

Gratula a jó eredményhez. További jó babásodástKép

Icus

Kép

Kép
 


köszi szücsi! Kép
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek a jó eredményhez és sok sikert és energiát a továbbiakhoz! :-)

Erika
 


Örülök, hogy mindenkinek jó lett az eredménye és további jó babavárást kívánok.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Jöttem kicsit panaszkodni... Nem bírtam tovább és felhívtam a genetikai labort, igaz még csak 3 hete volt a mintavétel. Még mindig a termosztátban van a minta, mivel túl sötét a citoplazmája a sejteknek, nem jól látható a genetikai állomány... A laboros szerint ez csak nekik jelent rosszat, mert nem látják és nem tudnak eredményt adni, és még tovább kell tenyészteni a mintát. A bab felé ez semmi rosszat nem jelez előre. Sajnos azt mondták nagy valószínűséggel talán 2 hét múlva lesz csak eredmény.
Lassan teljesen belefáradok abba hogy egyfolytában azt mondogatom magamnak, hogy biztos minden rendben van :-(((.
Mindenesetre hétfőn megyünk a genetikai és szív uh-ra, remélem ott minden rendben lesz, és akkor megint biztosabb lesz hogy nincs semmi baja a picinek. De addig is még van egy hét...

Most csak annyit találtam a nagy keresgélésben, hogy a Down-szindrómás babák születésük után lassúbbak és nagyon lazák az izmaik, gondolom ez magzati korban is ugyanilyen lehet. Na lassúnak és lustának biztosan nem lehet nevezni a picúrt a hasamban, szinte egész nap kalimpál...

Ági

 
 


Sziasztok!


Régóta olvasom az oldalt. Mindenkinek nagyon szurkolok a jó eredményekhez. Babát szeretnék ismét, és nálunk is lesz genetikai vizsgálat. Már most parázok rendesen. Nekem is többen a Szabolcs u. ajánlották. Nektek melyik korházban csinálták?
Én egy 7 éves Down szindrómás kisfiú mamája vagyok...
ha bármilyen kérdésetek lenne ez ügyben...

nagy-medve@axelero.hu

Krisztina
 
 


Ági!
Tudom, hogy nagyon hosszú ilyenkor az a plusz 2 hét, de nyugi, nem lesz gond. Down szindrómával kapcsolatban még jó hogy nem olvastam annó, hogy lassúbbak, mert a fiam alig mocorgott a hasamban és a mai napig is elég lusta Kép Most a huga mindent bepótol.

Krisztina!
Nekem most a Szabolcs u.-ban csinálták 3 éve meg a Baross u.-ban. Ha visszaolvasol, mindkettőről írtam. Szerintem a Szabolcs u. a legjobb. A korod miatt csináltatod meg vagy az előzmények miatt? Hány évesen szülted a kisfiad? A vizsgálattól parázol vagy attól, hogy nem lesz egészséges?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Én 38 éves vagyok, a 3.-dik babát várom. Ma voltam a 12hetes, uh ahol minden oké lett. Csütörtökön kell mennem a Schöfibe időpontot kérni corionra. Mikor megtudtuk a babát akkor kapásból, elküldtek genetikára /beszélgetés/ nem csak a korom, hanem mert gyógyszert is szedek. Ott mondta a nő, hogy ha 12hetest betöltöm, menjek. Nagyon félek!!KépKépKép Vajon mikorra kapok időt? Stb.,,?!?!

Üdv. Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Nyanya67- Kriszta!

25 évesen szültem. Mondhatni egy zavartalan első terhességből. Az előzmények miatt csináltatnám meg a vizsgálatot. Nem félek hogy ismét down-os gyerekem születne, de ezzel tartozom neki.. A vizsgálattól parázok rettentően.

Krisztina
 
 


Krisztina!
A vizsgálat tényleg csak egy pillanat. Nem kellemes, de nem rosszabb mint egy vérvétel. Kibírható és szerintem a vetélés kockázata is kisebb, mint amit írnak 1-2%-ot. A Szabolcs u.-ban tényleg profik és álltalában az orvos hibájából történhet a vetélés vagy amúgy is elment volna. Ettől tényleg ne félj. Még ha nem is attól félsz én drukkolok, hogy egészséges babád szülessen. 2x egymás után nem születhet beteg baba. Bár a down-os gyerek is rentgeteg (ha nem több) örömet tud szerezni én nagyon félnék, hogy mi lesz vele, ha én már nem leszek. Jó lenne neki egy egészséges testvér, aki nagykorában is mellette van.

Tünde!
Ez ma kiderül, ha elmész Kép Elég sokára szoktak időpontot adni, van hogy több mint 1 hónapra. Én már előbb kértem volna, mint 12 hét. Hamar menj el. Ja és ha van kedved gyere át hozzánk ebbe a topikba is, itt vannak az öreglányok Kép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39890/108213.html?1146598252

Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Kriszta!
Most beszéltem telefonon SM-mel azt mondta az egyik genetikus h csütörtökön 1/215-re menjek, mivel én már voltam 1 tanácsadáson és van kartonom. Ezért még valami tanácsadás lesz, és UH. Ennek fényében adnak időpontot!!

Ti is így voltatok? Apuka eljön, akkor bejöhet UH-ra?

Előre is köszi az infókat!
Üdv. Tünde
12-13

Ui. Köszönöm a meghívást mindig szoktalak benneteket olvasni!

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Tünde!
Nálunk a Szabolcs utcai kórházba bejöhet apuka is, de minden kórházban más a szokás, így nem tudom. Azért szerintem álltalában behehetnek.
Az jó ha korai időpontot kaptál, legalább hamar túl leszel rajta.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Nyanya67- Kriszta!

köszi :-)

Ha jól értettem a leveled, neked is van egy ds gyereked?

Krisztina
 
 


Kriszta!

Majd holnap dől el mikorra adnak időpontot, remélem nem kell sokáig várni! Hamár túl kell esni akkor igyekezzenekKépKép
Holnap ha megjöttem irok!

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Krisztina!
Nekem nincs ds gyerekem. Szerencsére a fiam egészséges, mert én nem tudom, hogy alkalmas lennék e egy beteg gyerek felnevelésére. Ezen sokat gondolkodtam, meg beszélgettem a barátnőmmel, akinek mikrokefáliás volt a kisfia és nagyon becsültem mindazért amit végigcsinált. Én amúgy is aggódós típus vagyok és elég hogy a gyerekkorát végigaggódom. Egy ds gyereknél gondolom ez az aggódás sosem szűnik meg.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Ma voltam a Schöfibe a genetikusnál! Időpontért mentem, hát várakoztam 2 és fél órácskát, behívtak ott /mivel már voltam 1x/ rá írták a kartonomra a 12hetes, Uh eredményt és utána megnéztek ők is, Uh.-on a babámat! Nagyon aranyos öregebb dokibácsi volt és a babám is tündér volt. Láttam mindenét most jobban, mint a Herminán, de minden mért adat akkora volt, mint amit a Lukács mért, ügyesek mi? Vasárnap este/18h/ kell befeküdnöm és hétfőn reggel /kb.9h / csinálják a biopsziát és délután, jöhetek haza!!Kép

Üdv Tünde
12-13hét

Félek azért!KépKép

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Tünde!
Hamar túl leszel rajta és pár nap múlva már Te is jöhetsz ide mesélni és nyugtatgatni a még biopsziára várókat. Szóval nyugi 4 nap és vége az izgalom első részének, aztán jöhet a várakozás, majd a nyugodt terhesség. Jelentkezz, ha tudsz.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!

Köszönöm a biztatást, rám fér!

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Sziasztok!

Ma végre befejeztük a két hónapos hercehurcát. Persze ehhez kellett némi "protekció" is, de most már ez sem érdekel :-))
A genetikai eredményen normális kariotípus van, és nincs rajta hogy fiú e vagy lány, ugyanis azt csak akkor mondják meg ha te kéred. Persze hogy nem bírtam ki... Kislány, amit még a genetikai uh-on is megerősítettek, mivel az is ma volt. Ott is mindent rendben lévőnek láttak. Az egész napot megfejeltük még egy speckós magzati szívuh-val is.
Ott annyi eltérést látott csak a professzornő, hogy kicsit vastagabb a szívizomzat de csak lehelletnyit, ami adódhat abból is hogy megint csökkent glükóztoleranciám lehet, a fiammal is az volt, de diétával jól karban tartható. Mondjuk most sem zabálom tele magam, eddig összesen 2 kilót híztam.
Ja meg most nézem annyi van a leleten hogy minimális folyadék a szívburokban, utána zárójelben normális. Szóval semmi igazán komoly és jelentős szívbajunk sincs, a kicsik meg nem is láthatóak és kezelhetőek ha esetleg lennének :-)))
Nagyon örülök hogy vége az egésznek, most érzem csak hogy milyen rettenetesen belefáradtam az elmúlt nyolc hétbe...

Köszönöm mindenkinek hogy szorított értünk, és hogy végigolvasta a sokszor éppen elég hosszúra sikerült hozzászólásaimat :-)))

Ági

 
 


Sziasztok lányok!

Túl vagyok rajta!

Szóval mesélek: Vasárnap este 6-ra értünk a kórházba. A gyerek ágyasok között szállásoltak el bennünket több szobába elosztva / 6-an voltunk /. Semmi értelmét nem láttam, hogy miért kellet nekünk éjszakára bent lenni? 5 ágyas szoba kicsit zsufi, viszont tök jó volt 2 bébi is velünk volt. 1 első szülő anyuka /császáros/ 1 másod szülő/sima/ és 1 harmad szülő ikres anyuka /fiuk, császáros/ az ő babáit nem láttuk, mert inkubátorba voltak melegedni! Olyan aranyosak voltak, jó volt látni őket amolyan -előzetes- élmény volt!! Egyszóval nem sokat aludtunk, folyt az élet rendesen! Másnap reggel azt hittük sosem lesz 9 óra! Aztán szólt a nővérke, kezünkbe adta a beteglapot és fel kellett menni a másodikra, ott jött 1főorvos asszony és névszerint sorba tett minket /persze én voltam a 6.-dik/ Nem sok időt kellett bent tölteni max 5perc. Kijött az első kismama elég jó állapotba. A következő 2, 3, 4, 5 rosszul lett kit ülő kocsival vittek vissza kit fekve!! Ezek után jöttem én! Bent volt a két főorvos /Villányi csinálta /és 3 nővérke /azt hiszem/ a vizsgáló asztalra fel, hüvelyi vizsgálattal megnézték a méhszájat. Közbe már, uh, érzéstelenítő szuri utána rögtön az óriás szuri amivel, szívták, ekkor már becsuktam a szemem! Próbáltam poénkodni! Hát kellemetlen volt de túl éltem. Én a saját lábamon mentem vissza a szobába, fekvés és alvás következett. Aztán ebédet kaptunk és fél 3 körül a főorvos összehívott minket, elmagyarázta mit nem szabad a következő 2hétben. Május 19-én lesz eredmény, és 29-én kell, uh.-ra menni, ott még megnéz a főorvos alaposan! A személyzet nagyon aranyos volt /mindenki/ szerintem szakmailag nagyon -ott- vannak!!!
Na, kb. ennyi a történet!! Jó hosszú lett!

Remélem mindenki, jól van!

Üdv. Tünde

Pihengetek, szundikálok!!

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Ági!

Gratulálok az egészséges kislányhoz! Most már minden rendben leszKépNekem is bő egy hónap múlva lett eredményem, de lényeg hogy minden OK.

Icus

Kép

Kép
 


Ági!
Gratulálok a lányodhoz. Kép Gondolom most nagyon megkönnyebbültél és innentől gondtalan boldog terhességed lesz.

Tünde!
Fura, hogy ilyen sokan lettek rosszul Kép Még szerencse, hogy Te nem. Szerintem ez nagyon rossz arány. Jó hogy túl vagy rajta, pihenj sokat.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Csak azért jöttem, mert nekünk is meglett a biopszia eredménye. Egészséges kislányunk lesz! :-)

Minden jót mindenkinek!
Erika
 


Erika!

Gratulálok az eredményhez!
Pont ilyet szeretnék én is pénteken!!KépKép

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Erika!
Gratulálok Kép

Tünde!
Pénteken benézek a jó hírért Kép

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek! :)

Tünde, hasonló jókat kívánok én is! :)

Erika
 


Sziasztok!

Képzeljétek,a vizsgálati anyagba nem volt annyi osztódó sejt, amit értékelni tudtak volna!! júni.9-én újból megszúrnak,akkor a magzatvízből vesznek mintát! Azt 2 hétig tenyésztik utána lesz eredmény!
Hát addig én begolyózok!!!!!

Puszi nektek Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Sziasztok!

Képzeljétek,a vizsgálati anyagba nem volt annyi osztódó sejt, amit értékelni tudtak volna!! :( júni.9-én újból megszúrnak,akkor a magzatvízből vesznek mintát! :( Azt 2 hétig tenyésztik utána lesz eredmény! :(
Hát addig én begolyózok!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Puszi nektek Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Sziasztok!
Először is gratulálok azoknak, akik már tul vannak a beavatkozáson, és jó eredménnyel.

Nekem a kisfiammal csináltak amniocentézist, terhelő szülészeti előzmények, ill. hamar lett levéve az Afp-m ami alacsony lett.
Az 1.sz. Nőibe jártunk genetikai tanácsadásra. Hát amit Mikoo is említett, az tényleg szörnyű, ez engem is elég rosszul érintett. :(
Én is azt gondoltam naivan, hogy majd végig Uh-al kisérik az "eseményt" :(
Nekem a fiam elég rosszul reagált a beavatkozásra, őt alvásból ébresztették, ugyhogy utána végig a terhesség alatt igényelte, hogy símogassam, azon a helyen ahol a mintavétel történt :!:
Nekem mikor az eredményért mentünk, addigra sok lett a magzatvizem, ez lett a beavatkozás "mellékhatása", de később normalizálódott.
Viszont vetélésre nekem 0,5-1%-ot mondtak, amire az orvosom, csak csóválta a fejét :) , az eredményre meg csak 99%-ot írtak.
Szerencsére egészséges :D :D
Most szeretnénk 3. babát, és nem nagyon szeretnék még egyszer ilyen vizsgálatot.
Nem tudom van valakinek erről tapasztalata? Ha egyszer volt utána a következő terhességnél is kell csináltatni?
Én nem annyira a beavatkozástól félek, hanem nekem utána folyamatosan keményedett a hasam, és ezt szeretném elkerülni. :)

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Tünde!
Nagyon sajnálom :( Nem is tudom mit mondjak, elég szörnyű lehetett hallani ezt a hírt, de legalább a babával nincs semmi gond remélhetőleg. Miért is lenne. Nekem az első terhességemnél amniocentézist csináltak és az kevésbé volt kellemetlen, mint most a biopszia, bár tudom ez nem sok vigasz.
Továbbra is szorítok neked

Gabi!
Ha nem akarsz nem csináltatsz, ez nem kötelező vizsgálat. Teljesen független az előzőtől. Biztos, hogy a keményedés a beavatkozástól volt? Nem tudhatod, hogy egyébként mi lett volna.
Arról én is hallottam, hogy a babák rosszul reagálnak rá és nagyon megijednek. Én szerencsére nem tapasztaltam, de az is lehet, hogy csak én nem vagyok elég érzékeny, hogy megérezzem a babám érzéseit. Van aki minden kívánságát kitalálja. Én sokszor nem tudom, hogy mikor nagyon rugdalódzik pl egy zenére, akkor azzal rosszallását vagy tetszését szeretné közölni.

Kriszta
 


Kriszta, köszönöm, hogy válaszoltál nekem.
A haskeményedés rögtön a magzatvízvétel után kezdődött :(
Nekem csütörtöki napon vették le, és csak hétfőn kezdtem el járkálni, mert már akkor éreztem, hogy nem jó.
Viszont csütörtökön, (1 héttel a beavatkozás után) már gyógyszert kellett felírnia az orvosomnak, mert annyira keményedett a hasam. :( :(
Előtte egyáltalán nem volt semmi bajom. :)

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Gabi!
Közvetlen a beavatkozás után nekem is keményedett, de azóta szerencsére semmi. Csodálkozom is, hogy a 29 héten még mindig alig keményedik. Én is 3 napig pihiztem és még utána hetekig nagyon óvatos voltam. Semmi megerőltetés, munka.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron