Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gondoltam, nyitok egy ilyen topikot, mivel ilyen még nincs.
Talán sokunk hasznára válik eszmecserét folytatni ezügyben.
 
 


Szia Crys?

Mit jelent pontosan a kémiai terhesség?
 
 


Szia Haga!

A kémiai terhesség azt jelenti, hogy csak a teszt mutatja ki és a vérvétel a terhességet, ultrahanggal nem látszik.
Nekem eddig csak ilyen terhességeim voltak, max. a 6. hétig, utána kivéreztem és kiürült a szervezetemből.
A legmagasabb béta-hcg értékem vérből 500 volt.

Ha van tapasztalatod ezzel kapcsolatban, akkor írj!

Krisz
 
 

 
 

ÜdvKép

Crys írnál erről részletesebben? Mik voltak a tüneteid? Mikor voltál UH-n?Mit mondott a doki, mitől lehet ez? stb...

Nem lehet, hogy csak nem tapadt meg rendesen, vagy kóros volt vagy a psejt, vagy a kiskatona?

Én hasonlóképpen jártam, bár annyi különbséggel, hogy a 46.napon látott vmit a doki, azt mondta rá, nem biztos hogy a baba, mert nem látta teljesen a méhemet, a belek eltakarták, és a korához képest is nagyon kicsi.Másnap nagy UH-n semmit nem látott. Rá 3 napra véreztem, 10-11 napig, de mint még soha, és bazi nagy darabok jöttek ki.

Most megint pozitív lett a teszt, a 33.napon. Bevallom, picit félekKép
De más dokihoz megyek, a régit ott hagytam, mert azt mondta, hogy biztos rossz volt a teszt... Na de 4 ???
Vért nem is vetetett, csak pisi vizsgálaton voltam, negatív lett. Ugyanaznap itthon pozitív lett.És még a vérzés végefelé is pozitívat mutatott.

Haga 28 = Haga
Vendég
 


Szia Haga!

Nem nagyon tudok részletesen írni erről a dologról 2 spontán terhességem volt így + 1 inszeminációval és + egy lombikkal. Mindegyiknek ez lett a vége, a lombikos sikerült a legjobban, mert ott 500-as volt a hcg szint vérből, az előzőeknél viszont csak 67 volt a max.
Kivizsgálásokon túlvagyok, Leiden mutációm van, ami véralvadással kapcsolatos, hamar bealvad a vérem. Erre majd heparin szurit kell adnom a tehesség elejétől fogva. A hematológus szerint ezért dobódik ki, mert bealvad a vér.
Hát, a nőgyógyászok szerint ez nem lehet az oka. Na, de megpróbáljuk legközelebb. Ha egy pozitív tesztet produkálnék ismét, rögtön mehet a Fraxiparin naponta.
Nekem is darabos volt a vérzésem utána mindig, de soha nem görcsöltem és kikaparni sem kellett, kitisztultam rendesen.

Menj el feltétlenül vérvételre, az a tuti, a Béta hcg mit mutat!!!

Jelentkezz!!!
 
 


Szia Crys!

A háziorvostól is lehet kérni betaHCG vizsgálatot?
Vagy most hétfőn, vagy utána hétfőn megyek nődokihoz.
Vendég
 


Ezt találtam, egy doki írta:
-Nos, a terhességi teszt kb. egy héttel előbb "látja" a terhességet, mint a legjobb ultrahang készülék (és legjobb szemű vizsgáló). Ugyanis a terhességi ultrahang diagnózis azon alapszik, hogy látunk-e a méhben petezsákot. Petezsák azonban a fogamzás után három héttel (az ötödik terhességi héten) válik láthatóvá, amikor a terhességi teszt már "régen" jelezte a hormontermelést.

Sajnos az így kimutatott terhességekből nem lesz mindig élő magzat és gyerek. A hibás, vagy hibásan fejlődő megtermékenyített petesejtek egy jelentős része (10-20%) nem fejlődik egy pontnál tovább, elhal, és csak az tűnik fel, hogy a menses néhány napot késik, talán kissé erősebb és elhúzódóbb, mint máskor. Ha már előtte csináltunk tesztet és pozitív volt a teszt (a hormonszint lassú csökkenése miatt) még egy darabig pozitív lesz, majd negatívvá válik. Ezt ma inkább kíméletből "csak kémiai terhesség"-nek hívjuk. Ezek a "kémiai terhességek" ultrahanggal nem is láthatók.


Ezt csak bemásoltam ide
Vendég
 


Szia!

Köszi a tájékoztatatást!
Akkor ezek szerint köszönöm a természetnek, hogy megoldotta a problémát és nem született beteg gyermekünk. Így is fel lehet fogni, ugye?
Szerintem körzeti orvos nem ad beutalót hcg vizsgálatra, csak a nőgyógyász.
Jelentkezz majd, hogy mennyi lett az értéked!

Üdvözlet!
Krisz
 
 


Szia Crys!

Jelentkezem, sajnaKép

Tegnap, a 38.napon ismét teszteltem, és olyan sötét és vastag volt a 2. csík, mint még eddig soha. Erősebb és vastagabb, mint maga a kontrol vonal. Picit megörültem, és megnyugodtam. Péntekre be is terveztem a dokihoz menetelt, gondoltam, nem várok hétfőig.
Na aztán tegnap éjjel volt egy furcsa álmom:
A sógornőmmel beszélgettem, hogy milyen tüneteim vannak.Õ azt mondta, hogy neki akkor vannak ilyenek, mielőtt megjön a menyusa.Nem akarja elvenni a kedvem, de meg fog jönni nekem is.Felriadtam az álomból. Elmentem wc-re és... Ott diszelgett menyusKép
Jól megálmodtam, hogy mi történik velem. Azóta görcsölgetek néha. Előtte semmi jel nem utalt arra, hogy megjön.
Amúgy semmi extra terhességi tünetem (cicifeszülés, hányinger) nem volt se most, se az előzőnél. Neked volt?
Most magam alatt vagyok elég rendesen.
HCG eredményről ezek után nem tudok írni.

Üdv: Haga
Vendég
 


Szia Haga!

Magyon sajnálom, hogy ismét ez történt! És ez az álom??!!Kép
Kár, hogy nem mentél el vérvételre!!
Nálad hanyadik alkalommal történik meg ez?
Milyen kivizsgálásokon voltál már?
Messengered nincs otthon? Úgy jobb lenne beszélnünk!

Fel a fejjel, azért ez már valami, hogy teherbe tudunk esni, valamit produkál azért a szervezetünk!Kép
Jelentkezz!!
 
 


SziaKép

nincs messengerem, ICQ-m van. De mindjárt csinálok, úgyis ismiknek is főleg msn-jük van.
a babát szeretnék-be szoktam írogatni, ott leírtam, hogy most is mi a helyzet. Csak barnáztam egy kicsit hajnalban és reggel, és azt hittem meg is jön. Lekopogom, hogy eddig még nem erősödött. Reggel bemegyek a kórházba, hátha megvizsgál vmeik doki.
Tegnapelőtt még korainak tartottam a vizsgálatot, most meg ez van. Kép
Nálunk ez a 2. alkalom volt, az első karácsony és szilveszter tájékán.
Voltam hormonvizsgálaton, ahol annyit állapítottak meg, hogy van peteérés. Utána barnáztam pár hónapot, majd volt egy eü kaparásom, ekkor semmi rendellenességet nem találtak. A dokim azt mondta, hogy jók a hormonjaim, az nem okzhat ilyet. Aztán nemrég tudtam meg, hogy nem is akkor kell elvégezni a hormonvizsgálatot, amikor csinálták!!! A következő vizsgálat a HSG lett volna most februárban. De mivel a doki nem törődött a problémámmal, és hülyének nézett, ott hagytam. Azt mondta mind a 4 pozitív tesztemre, hogy hibásak, selejtesek...
Egy szemét pénzéhes doki volt, utólag rájöttem, és mástól is hallottamKép

Nem írtad, hogy voltak e tüneteid? Kép

Igazad van, valamit már tudunk produkálni, még ha rejtély is öveziKép
Azzal vigasztalom magam, hogy biztos beteg lett volna, és a szervezetem kidobta magából. Holott én sejtem, hogy hormonzavaros lehetek.

Hali
Vendég
 


Szia Haga

Írj egy emalcímet légyszíves, leírok mindent!
Pusz! Krisz
 
 


Vendég
 


Sziasztok!
Itt vagytok még?
A múlt hónapban( február) Nekem is volt egy hasonló esetem, amit leírtatok!
Szóval február 4-én kellett volna megjönnie, de nem jött a ciklusom mindig pontos 1 napot sem késett soha. 35 napos. Tehát nagyon örültünk a párommal, hogy végre sikerült, mert szeptember végén volt egy vetélésem, amit kaparással befejeztek, 7. hétben, nem nőtt 1 pontnál tovább és vérezni kezdtem...
Szóval mivel ez szombat volt (4.-e) kedden csináltam 1 tesztet, ami halványan pozítiv lett, két nap múlva ismét ugyanígy. A hányinger elkezdődött a gyomromat fent éreztem a torkomban és a mellem bizsergett. 11-én óvóda bálba készültünk, mikor este vérezgetni kezdtem, a hasam alja majd leszakadt a derekam egyszerűen ketté akart repedni. Este szigorú fekvés nem mentünk sehova... Elmúlt, de egész éjjel görcsöltem. Reggel mintha megjött volna elkezdtem rendesen mensiszerűen vérezni. Felhívtam a kórházat mit tegyek hisz van két pozítiv tesztem és már volt egy vetélésem. Persze bentfogtak megfigyelésre. UH- n nem látszott semmi, a vizelet teszt negatív. Pár nap után hazaengedtek, 1 hét múlva ismét csináltak egy hcg tesztet vizeletből, persze az is negatív és 2 hét múlva mennem kell ismét UH-ra. Azt mondták lehet méhenkívüli is, de én tudom, hogy nem volt az. Akkor mi volt?
Köszi a válaszotokat előre is!
Bocsi, hogy zavartam, de talán nálatok megtalálom a választ. Egyébként a 2006-ban szeretnék szülni topikba levelezek.
Anita

Anita
Kép
Kép


Szia Anita!

Dehogy zavarsz! Ne írj ilyeneket!Kép
Nekem a vérvétel is kimutatta a terhességet, csupán UH-n nem látszott semmi, egyszer sem.
Van, aki vetélésnek hívja ezt, van aki kémiai terhességnek. Nekem mindig (már 4 alkalommal) 5-6. héten történik ez. Minden alkalommal vérvétel is igazolta a terhességet.
Kivizsgálásaim megvoltak, minden negatív. Egyedül a véralvadásommal van gond, de erre is kaptam már a legutóbbi terhességnél Fraxiparin injekciót, mégis ugyanaz lett a vége.
Én ezt már nem értem.

Sok sikert kívánok neked!
Krisz
 
 


Köszi Krisz, hogy írtál, tehát lehetett nálam is ez, ami nálad. Úgy néz ki nálunk ez a hónap se sikerült.
Érzem meg fog jönni. Sajnos!!!
Ha lesz még kérdésem jövök, remélem nem baj.
Anita

Anita
Kép
Kép


Szia CrysKép

Köszi a képeket, meg a diafilmeket, nagyon tetszenekKép

Hogy vagy?

Puszi
Vendég
 


Szia Haga!

Vártam a jelentkezésedet!
Írtam neked képeslapot és emailt is!

Mi jól vagyunk, köszönöm.
Nálatok rendben minden????

Írj ide, vagy mailt.
Krisz
 
 


Sziasztok!

Ismét itt vagyok. A baba most sem sikerült. Az orvosom szerint túl hosszú a ciklusom, azért nem marad meg a baba. Most kaptam gyógyszert, amit a ciklus 16. napján kell elkezdenem ( Duphaston) 10 napig, majd ez meghozza a mensimet időben, és ha megjött akkor a következő gyógyszert a ( Clostlbegyt) a mensi 3. napján 5 napig szednem kell, és garantáltan lesz pé-m a 15. napon. Akkor csak annyit mondott: hajrá! Reméli hamarosan újból találkozunk, és akkor már jó hírt mondhat. Nagyon bízom benne, hogy ez sikerül, már nagyon szeretnénk babát.
Anita

Anita
Kép
Kép


Sziasztok!

CrysKép
Köszönöm a képeslapot, de email csak a legelső jött, amiben leírtad, hogy Nálatok mi a helyzet.
Én holnap megyek szívhang figyelésre.
A vércukrom, meg a gyomorsavam kíntat, de így sejtem, hogy tán oké a babával mindenKép
Nálatok van valami fejlemény?

AnitaKép
Drukkolok Nektek, hogy a gyógyszer meghozza a kívánt eredményt és sikerüljön a babaKép
Amúgy én a gyógyszereket nem ismerem, nem tudok róluk nyilatkozni. A ma megint megjött topicosok otthon vannak ezekben a témákban, nézz be hozzájuk isKép

Haga 7+4
Vendég
 


Szia Anita!

Remélem a gyógyszerek segítenek és hamarosan összejön nálatok is a várva-várt utód! Kép
Minden jót kívánok nektek!
Krisz
 
 


Szia Haga!

Örülök, hogy már minden rendben nálatok, jelentkezz majd a szívhang megfigyelés után!

Én cisztával küzdöm már 2. hónapja Kép
Így nem tudom, hogyan tovább!Kép Egyenlőre várok!

Vigyázz magatokra! Puszillak! Krisz
 
 


Szia Crys!

Ciszta ügyben mit mondtak a dokik? Meg kell várni, hogy felszívódjon, vagy esetleg lesz valami beavatkozás? Kép
Miért nem keresel meg másik dokit?

Volt szívhang múlt csütörtökön, és már 12mm a BabócaKép
Még van pár hetem a kritikus időszakból, és félek, nehogy baj legyen addigKép
Legközelebb május 4-én kell mennem, addig meg itthon izgulhatokKép

Neked mielőbbi javulást kívánok!!! ++++++++++++++
Majd írj, hogy ciszta ügyben mi lett a folytatás!

Puszi, üdv: Haga
Vendég
 


Szia Haga!

NAgyon örülök, hogy minden okés! Ne aggódj, minden rendben lesz a továbbiakban is! Kép
Sajna, nem jön meg a vérzésem, viszont negatívat teszteltem. Ma vagyok a 37. ciklusnapon. A melleim nagyon fájnak, érzékeny a mellbimbóm már lassan 2 hete, de menzesz sehol, hasfájás nincs.
Gőzöm sincs, hogy mi lehet ez. Cisztát nem érzek.
Jövőhéten rászánom magam egy UH-ra , ha nem lesz változás.
Minden jót Nektek!
Krisz
 
 


Szia CrysKép

Szerintem pár nap múlva ismét tesztelj, ha még mindig nem jön meg. Van, hogy jóval később látja meg a teszt. Az egyik barátnőm is így járt. Rosszul érezte magát, de a teszt negatív volt. Már 3 hetet késett neki, amikor pozitív lett a tesztje... Előtte negatí volt mindegyik!
Úgyhogy remélem, Nálad is iesmi a helyzet!
Én nagyon drukkolok, hogy Baba legyen a dologban, csak egy kicsit előtte próbára teszi türelmeteketKép

Majd írj, hogy mi lett az Uh eredménye, nagyon szorítok Nektek+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Üdv: Haga
Vendég
 


sziasztok! 38 éves vagyok és 8 hetes terhes! Már kezdem megszokni a gondolatot,de a múlthéten volt egy kisebb görcsöm és valami barnás izé távozott tőlem:( Azóta sem volt semmi se folyás se semmi! szerintetek mi lehet?

köszike
 


Találtam egy érdekes cikket:
A biszfenol-A a műanyagból a szervezetbe jut

A biszfenol-A-t már a ’70-es évek óta használják műanyagok készítéséhez, hogy megnöveljék azok „élettartamát”. Manapság évente 4 millió tonnányi BPA kerül forgalomba világszerte műanyagpoharak, cumik, cumisüvegek, műanyag játékok, műanyag palackok és élelmiszercsomagolások formájában.

A BPA ún. endokrin diszruptor, azaz hormonhoz hasonló hatással rendelkezik, nevezetesen az ösztrogén hormon hatását utánozza, ezáltal megzavarhatja az ember érzékeny hormonális egyensúlyát.


Azt gondolom, hogy talán még a teszteket is megzavarhatja. Én már évek óta csak ásványvizet iszom és bizony több kétcsíkos tesztem is volt már, de nem lettem terhes :-(
ruth5
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: