Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

2-3 hónapon belül nekiáltunk a férjemmel a próbálkozásnak.

Már minden vizsgálaton túlestünk a férjemmel, megkaptam a gyermekbetegség elleni védőoltásokat, szedem a folsavat és az Elevitet.

Hamarosan indul a START!

Várok minden most kezdő "leendő" kismamát.

Beszélgessünk!
Kép
Vendég
 


Hali!
A neved ismerős Kép, de már nem tudom melyik topikból. Mi is a babaprojekt előtt állunk. Egy januári vetélés mögött állok Kép, de eddig antibiotikumot szedtem, a streptococcus .... (+ valami) baci miatt. Még egy-két hét aztán mi is beindulunk. Remélem, arra már nektek összejön valami.
Benita
 
 


Sziasztok!
Olyan is jöhet, aki a másodikon dolgozik?
J.
 
 

 
 

Szia Gjuti
Persze, hogy jöhet. Ha van kedved, írd meg a történetedet, így könnyebb levelezni. Kép Nekem is második lenne.
Én a "2007-ben akarok szülni" topikban is levelezem, nagyon jó az is, nézz bele!
Sok sztori van és sok segítség.
Benita
 
 


Szia Benita!

Sajnálom a vetélésedet.

Van egy 15 hónapos kisfiam, aki némi segítséggel jött össze. Kivizsgálások, hormonok, és aztán egyszer csak véletlenül teherbe estem. Az érdekessége a dolognak, hogy épp arra vártam, hogy megkapjam az első adag peteérést serkentő injekció kúrát, amikor ez történt. Hogy a hormonokra reagáltam-e ilyen jól, vagy véletlenül ez volt az 1 pete a millióból, ami úgy gondolta, megérik, nem lehet tudni. Gyakorlatilag újra kezdődik minden, egyedül kell próbálni teherbe esni, miközben én úgy érzem, hogy ez csak felesleges időhúzás. Aztán majd elkezdik keresni, hogy mi lehet a gond, mert a dokim azt mondta, hogy a terhesség után úgy kell hozzá állni, mint ha egy új nő lennék. Így aztán próbálkozunk szorgalmasan. A gond az, hogy tudom, a nagyon akarás nem sokat segít, de nem tudom becsapni önmagamat ...

Hát ez a rövidített történet rólam.

És a Te történeted?

J.
 
 


Szia Juti!

2006. január 10-én fejezték be 11 hetes terhességemet, 6 hét 4 napos magzatelhalással. Szépen fejlődött, de 8 hetes UH-n nem találtak mégsem szívhangot. Azt mondták, biztos még nincs annyi idős. Valahogy nem nyugtatott meg. Aztán jöttek a karácsonyi ünnepek, család, béke, szeretet, stb. ... nem is gondoltam semmi rosszra, mígnem egyszer barnás váladékot észleltem. De el is múlt. Január 1-jén szintén megismétlődött, ekkor fordultam az orvosomhoz. Megállapította, hogy nincs semmi magzati jel, be kell fejezni a terhességet.
Mint akit leforráztak, vagy mintha egy rossz álom lett volna, úgy készültem fel a következő napra, amikorra már beutalt a kórházba.
Aztán a kórházban megnézett egy másik orvos is, aki szerint semmi probléma nincs a babával, gyönyörűen látszik, igaz szívhangot nem talál ő sem, de minden rendben. Másnap hazaengedtek eltávra. Két nap múlva elkezdtem vérezgetni, mindenféle hasfájás nélkül. Visszamentünk a kórházba, újabb UH, "be kell fejezni" - mondta az orvosom. - "De előbb mégegyszer megnézzük, ha van szívhang ill. fejlődést lát, akkor kiderítik a vérzés okát, ha nincs, befejezzük." Iszonyat volt végigizgulni azokat az órákat, perceket.
Következett az újabb ultrahang. "Van szívhang! Kép Ott az a pici fekete! Hogy lüktet, látja?" - Még most is végigborsódzik a bőröm, és kijönnek könnyeim, annyira vissza tudok emlékezni arra az érzésre. Kép Kép
Megfigyelésre benntartottak még egy éjszakát.
Mondanom sem kell azon az éjszakán elvesztettem a babát. Így történt. Kép
(Első terhességem volt, elsőre összejött.)

Biztos nehéz lehet "újrakezdeni" - mint az elején. De lehet, hogy az az 1 pete a millióból (ahogy írod) pont azért vált be, mert a szervezeted ellenezte a mesterséges terhességet, és a végén "megtermékenyült". Ez most biztos hülyén hangzik, de próbálom azt mondani vele, hogy ez a sors kellemes fintora. Egy barátnőm is ilyen helyzetben van, igaz ők az elsőre készülnek.
Remélem jut még ilyen "véletlen" nektek az életben. De azért egy kicsit irigyellek is, mert már van egy gyerkőcöd. Kép

Benita
 
 


Sziasztok! Ha megengeditek én is csatlakoznék. Mi is szeretnénk már egy gyerkőct, úgy hogy elkezdünk próbálkozni. Remélem hamar összejön majd írok ha van valami és ti hogy álltok?


Sziasztok!

A párommal mi is most kezdjük a 'projektet' :shock: :D de megdöbbentett amit cosmo írt:
"Már minden vizsgálaton túlestünk a férjemmel, megkaptam a gyermekbetegség elleni védőoltásokat, szedem a folsavat és az Elevitet. "

Milyen vizsgálaton, és milyen oltások??? Az Elevit stimmt, de még amellé folsavat is szedsz külön? Az pontosan a megnövekedett folsav-igényt elégíti ki, ha jól tudom.

Kérdésem lenne: nem tudtok olyan terhességi vitamint, ami természetes alapanyagokból készül és nem szintetikus vackok?

Mindenkinek sok sikert addig is.

Nagyon várom a válaszotokat.

Puszi

Ágota
 
 


Sziasztok! én most kezdem majd el szedni az Elevitet. Nekem a dokim ezt javasolta. Mondjuk más vitamint nem is nagyon ismerek. De nézz be a babát szeretnék 2007-ben, mert ott Vio valami ilyesmi vitamint szed. Hajrá babaprojekt


Sziasztok!
Én kb. fél óra múlva megyek az AFP eredményemért, és nagyon ideges vagyok, hogy minden rendben lesz-e! Főleg azért, mert néhány napja be kellett mennünk a párommal a nőgyógyászati ügyeletre, mert nagyon szúrt az alhasam és véreztem is. Ott az orvos miután megvizsgált (uh-ot nem csinált!!) azt mondta szedjem tovább a Magne B6-ot és el fog múlni. A vérzés másnapra elmúlt, de a fájdalmak nem. Továbbra is sokat szúr a hasam, ha lehajolok, vagy ha kicsit "rosszul" mozdulok. Ez az első babánk és nagyon félek, hogy vmi nem lesz rendben. Vannak ezek az ún. netdokik vagy kik, akiknek lehet írni és elvileg válaszolnak is, de nekem eddig még nem tették meg. El kelne pár jó tanács!
Köszönettel: Eszter
 
 


Baba: a nlcafe-n Radványi doktornő irtó kedves válaszokat ad, szerintem próbáld meg! Bár szerintem ilyenkor mégiscsak jobb élőben megbeszélni. Nincs orvosod?

 
 


Baba: Most látom, milyen régi a hozzászólásod :) Akkor azóta már biztos megnyugodtál!

 
 


Sziasztok!

Én itt ebben a topikban új vagyok. Március 14-én vesztettem el a babámat. Első terhesség volt, 10. hétben jártunk.

Tehát én is a babavárók sorába tartozom. Csak még egy kis időt türelemmel ki kell várnom.

Addig is olvasgatok itt, kérdezgetek, és gyűjtöm a tapasztalatokat.
Sajnos nemsok időm van netezni, de azért igyekszem hozzátok én is bekapcsolódni..

Rönééé



Kép
 
 


ragota írta:Sziasztok!

A párommal mi is most kezdjük a 'projektet' :shock: :D de megdöbbentett amit cosmo írt:
"Már minden vizsgálaton túlestünk a férjemmel, megkaptam a gyermekbetegség elleni védőoltásokat, szedem a folsavat és az Elevitet. "

Milyen vizsgálaton, és milyen oltások??? Az Elevit stimmt, de még amellé folsavat is szedsz külön? Az pontosan a megnövekedett folsav-igényt elégíti ki, ha jól tudom.

Kérdésem lenne: nem tudtok olyan terhességi vitamint, ami természetes alapanyagokból készül és nem szintetikus vackok?

Mindenkinek sok sikert addig is.

Nagyon várom a válaszotokat.

Puszi

Ágota


Ilyen szuper vitamin például a Hipp Natal! Semmi mesterséges adalék nincs benne,sztem finom is.Bár én nem vagyok sajnos még terhes,de iszom.
Ja,és a Folsav kell minden vitamin mellé,még az Elevit,Gravida,Materna mellé is!!


Szia kicsimálna!

Én új felhasználó vagyok és nekem is megütötte a szememet ez a védőoltás dolog!
A viszgálaton mondjuk több mindent lehet érteni!
A férfinél evidens a vizsgálat, csak egyet jelenthet(megfelelő-e a sperma stb)!A nőnél több mindent nézhetnekpl:van ciszta a méhében, nincs-e megnagyobbodva stb.Hormonháztartás, peteérés!Azt tudom ha nincs peteérés akkor marad az inekció!
Én pont ezt szeretném elkerülni, mert ott 95% ikerterhesség!
Nekem van egy 6 éves kislányom, most szeretnék babát, de nem jön össze!Nálunk most fognak jönni a kivizsgálások!Aztán majd többet tudok!Addig reménykedek!És drukkolok mindenkinek!
Ui.:utánanézek a vitaminnak!
 
 


:D Sziasztok! Én most regisztráltam magam, szivesen olvasnám a véleményeteket, tapasztalataitokat! 2 lombikprogramban vettem részt, nem sikerült :( Tavaly volt egy méhenkívüli terhességem, ami szörnyű volt.... Most vagyunk a 3. lombikprogram 28. napján, és nagyon halvány, barna pecsételésem van. Csináltam tesztet, negatív lett. Más is tapasztalt már ilyet??? Valaki olvassa, kérem válaszoljon... Köszönöm :oops:

Betti
 


Szia Betti!

Én nem tudok neked segíteni, igazából azért néztem be, mert azt hittem, h esetleg újra beindult a topic .. és mivel mi is most kezdtünk próbálkozni a párommal, akkor szívesen jöttem vna beszélgetni :) Erre nem nagyon hiszem, h járna vki .. a Fogamzás témakörben több lombikos topic is van, legpörgősebb a Beültetés előtt, és utáni érzések sztem ott fognak tudni segíteni neked :) Csak katt rá ;)

Üdv, Szöszke

Kép
 


Sziasztok!
Betti!
Sajna én se tudok neked segiteni.
Mi a 3. babával probálkozunk ujra.
 


Betti!

Azóta már biztos válaszoltak a kérdésedre, de nekem is lenne egy kérdésem hozzád, ha jársz még errefelé. Hogy fordulhat elő lombiknál méhenkívüli terheség? :shock: Vagy az spontán jött össze nektek?

Kép
Kép
 
 


Haho!
Ma már juli 5.e van, hol vagytok?????
 


Sziasztok!
Hát amint elnézem, én vagyok a a legfrissebb regisztráló. Szívesen beszélgetek minden leendő kismamával!
Jó, ha néha az ember kiírhatja magából a pozitív és negatív történéseket amik a próbálkozás ideje alatt érik.

:D
Üdv. mindenkinek, várom a hozzászólásokat! Anett
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron