Új privát üzeneted érkezett!

Tudom hogy van mar egy hasonlo temaval foglalkozo topik az Elvesztettem a babamat de latom az nem nagyon megy mostanaban (szerencsere ugy latszik nem sokan veszitettek el a babajukat a kozelmultban) ketto: szeretnek itt megismerkedni olyan lanyokkal akik nemreg vesztettek el a babajukat mint en en most rengeteg kerdes van Bennuk mint bennem hogy hogyan is mukodik a testunk a veteles utan, mennyi ideig normalis a verzes, a tejtermeles, mennyi ido mulva lehet ujra probalkozni stb. Szeretnem ha itt elmeselhetnenk a banatunkat es vigasztalast talalnank, megosztanank egymassal a tapasztalatainkat es vegul egyutt izgulhatnank azokert akik mar ujra probalkozhatnak es egyutt orulhetnenk amikor ujra bekoltozik a kis elet a pocakunkba.
Szeretnem ha olyan lanyok is megirnak a tapasztalataikat akik mar reg tul vannak azon a szornyu idoszakon es elmeselnek nekunk hogy hogyan is veszeltek at es mennyi ido mulva sikerult ujra teherbeesniuk. Remelem nem leszek itt egyedul bar senkinek sem kivanom azt amin en is keresztulmentem de sajnos tudom hogy megtortenik.
Rolam egy kicsit,: aug. 26-an veszitettem el a 16 hetes kisfiamat, hugyuti fertozest kaptam, rament a mehemre es meginditotta a szulest, a pici akkor meg elt de mar halott volt mire megszuletett. Edes, kicsi, gyonyuru fiucska volt! Nagyon nehez most nekem bar igyekszem eros lenni sokat gondolok Ra hogy most mar ereznem ficeregi es nagyon hianyzik!
Januarban kezdunk majd ujra probalkozni bar ki tudja mit hoz az elet, nekem a korhazban 2 honapot mondtak egy masik orvos viszont azt mondta varjunk jovo nyarig. :?:

Szoval ha van most valaki aki nemreg vesztette el a babajat es segitsegre, tamogatasra van szuksege bizom benne hogy ramtalal itt!

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Anita!

Őszintén sajnálom ami veled történt,tudom min mész keresztül,hasonló történt velem tavaly.20 hetesen derült ki,hogy a babám nem él,meg kellett szülnöm Őt.Nehezen hevertem ki,szörnyű fél év következett,nem kívánom senkinek.Aztán idén márciusban ismét babát vártam,de sajnos májusban elvesztettem őt is.
Most megint várandós vagyok,az 5.hét végén.Tele vagyok félelemmel,mi lesz ha ezt a babát sem tudom kihordani.Félek,hogy lelkileg összeomlok majd.Remélem nem így lesz.

Nekem tavaly 3-6 hónapot mondtak a genetikusok,de a saját orvosom azt mondta,annyit várjak a köv.teherbeesésig amennyit gondolok.Úgyis csak akkor fogan meg és ágyazódik be ha megfelelőeka körülmények.
Ha téged lelkileg megnyugtat,ha reményt ad,szerintem ha rendbejöttél fizikailag nyugodtan teherbeeshetsz.Úgysem szokott elsőre mindig sikerülni.Minek várni hónapokat.

A babádat sosem fogod elfelejteni,de enyhülni fog a fájdalom ha újabb babuci költözik a pocakodba.
Ezt kívánom neked minél előbb.

Ha segítségre,lelki támaszra vágysz nyugodtan írj,megpróbálok segíteni neked.Gyakran benézek ide.

Szebb napokat kívánok neked.Edina
 


Szia Edina!

Szornyu lehetett amin keresztulmentel, ketszer egymas utan atelni ugyanazt es elhiszem hogy ezek utan rettegsz a mostani terhessegeddel de nagyon, nagyon gratulalok es kivanom hogy ezzel a babaval minden rendben legyen es 8 honap mulva egeszsegesen megszulessen!
Meg tudtak mondani hogy mi volt a baj? Miert halt meg az elso baba es masodszorra mi tortent? Lehet hogy csak egy szerencsetlen egybeeses volt de semmi koze nem volt egymashoz a ket esetnek, remelem hogy ez tortent mert akkor most biztosan nem lesz baj!!!
Csinaltattal elotte vizsgalatokat? Ver, vizelet, hormon? Mert en egesz biztosan fogok, csak igy tudok majd nyugodtan babat varni. Akkor vegulis a masodik vetelesed utan par honappal mar ujra babat varsz, barcsak nalam is igy lenne es nem varatna magara sokat!

A szulesed utan Te meddig vereztel es mikor jott meg eloszor a menzeszed? Nekem meg mindig nem pedig mar lassan 6 hete tortent a dolog.

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Helló Anita!

Nem volt összefüggés a két baba elvesztése között.Egyiknél sem derültek ki konkrétumok,az első babának valószínűleg a köldökzsinór tekeredett a nyakára,de nem biztos.A második meg sajnos benne volt a pakliban,úgymond.Az orvosom szerint minden 100 terhességből 15 vetéléssel végződik az első trimeszterben mert vagy a sejtosztódásnál hiba csúszik a gépezetbe vagy a beágyazódás nem megfelelő.
Bízom benne,hogy nálam csak véletlen volt ez a két eset és nem ismétlődik meg.
A szülés után csak pár napig véreztem egy kicsit,aztán pontosan 4 hétre rá megjött a rendes vérzésem.Általában 4-6 hetet szoktak mondani.A 2.után más volt,akkor a műtét után 3 hétig vérezgettem,1-2 hét szünet jött,aztán megjött rendesen.Neked is biztosan hamar megjön.

Előzőleg említetted a tejelválasztást;nekem Bromocriptin nevű tablettát kellett szednem kb.1 hónapig a szülés után,hogy a tejelválasztást visszaszorítsa.

Csináltattam vizsgálatokat én is,vírusokat(toxoplasma,rubeola,herpes,cytomegalovírus) és most is folyamatban vannak vizsgálatok-a férjemtől is vettek vért vörösvértestösszeférhetetlenségi vizsgálathoz,lisztérzékenységet,véralvadási faktorokat néznek nálam,stb.

Bennem azonban felmerült a gyanú,hogy talán kismedencei gyulladás okozta a vetéléseket,mivel évek óta szenvedtem az alhasi fájdalmaimtól,de nem tudták az okát kideríteni.Gyakran volt gombás és bakteriális fertőzésem,ami szerintem ráhúzódott a méhemre és a petefészkekre.
Ha jól látom te nem Mo.-on élsz,valószínűleg nem hallottál erről a vakcináról:Gynevac.Ez legyengített lactobacillusokat tartalmaz,5 injekcióból áll egy kúra,10 naponta kell megkapni.Állítólag helyreállítja a normál hüvelyflórát,megszünteti a gyulladásokat.Sok meddőnek hitt nőnek segített,sok-sok sikertelen lombikprogram után spontán teherbeestek egy ilyen kúra után.Mivel a vetéléseknek gyulladás is lehet oka,ezen a problémán is segített sok esetben.Itthon is kevesen ismerik ezt a gyógyszert ami végülis nem is gyógyszer,mert normál esetben jelen kéne legyen a nő hüvelyében,csak a szexuális szokásaink és a tisztálkodási szokásaink miatt a normál flóra megbomlik.Ezt rakja helyre ez a vakcina.Időnként meg kell ismételni,emlékeztető oltást lehet adni belőle,különben visszajönnek a kórokozók.
Ezt a kúrát csinálom most én is,ezalatt jött össze most a kis pocaklakóm.

Te esetedben,ha jól értem tudod az okát.A hólyaghurutod felülfertőződött,ez okozta a tragédiát.Tehát ki kell kezeltetned magad ebből a nyavalyából,hogy tiszta lappal indulhass a következő babavárásnak.Azonban vigyázz nagyon magadra ezek után,mert sokkal hajlamosabb leszel az újabb húgyuti fertőzésre,mindig öltözz melegen,soha ne ülj le olyan helyen,ahol felfázhatsz,és figyeld a vizeletedet,ha csíp,fáj a vizelés azonnal menj orvoshoz,hogy kaphass rá megfelelő terápiát.Ha a derekad fáj,akkor is kell erre gondolni.

Nagyon sajnálom a babádat,talán ha beteg lett volna és azért veszíted el,könnyebben el tudod fogadni,hogy elment.Így sokkal nehezebb,tudom.
Tényleg,csináltass meg minden vizsgálatot amit lehetséges,addig is telik az idő.Kiránduljatok sokat,nem tudom dolgozol-e,de amíg lehet maradj otthon regenerálódni.Találjatok ki jó kis családi programokat,meglátod gyorsan elmegy az idő és újra babát fogsz várni.Állítólag ősszel és tavasszal fogan a babák többsége.

Gyógyulást kívánok neked testileg-lelkileg.

Na,megint jó sokat olvashatsz,adok neked programot!

Szép napot kívánok.Edina
 


sziasztok!

Tontica invitálására belépek én is az oldalra, bár veletek vettem fel a kapcsolatot a napokban.

Éppen most hívott fel az egyik kollégám, aki nem tudta, hogy mi történt velem, hogy közölje a jóhírt: kisfia született. Gondolhatjátok, mennyire esett jól, hogy én a babámat még nincs négy hete, hogy elvesztettem, ő pedig arról beszél, hogy milyen gyönyörű kisfia van. Ezek is kellenek az élmény feldolgozásához.

A hólyaghuruttal sajnos nem nagyon lehet semmit kezdeni, max.csatlakozni tudok Edinához, hogy a meleg öltözködés és a felfázás elkerülése lehet a megelőzés. Akinek egyszer már volt ilyen sajnos hamarabb megkapja újra. Én is kértem vizelettenyésztést a terhesség első harmadában, mivel nekem korábban is volt ilyen panaszom.

Utánanéztem a gynevac honlapnak, egészen érdekesnek tűnik. Még gondolkodom, hogy elmenjek-e az orvoshoz íratni magamnak egy kúrát.

Jó pihenést nektek!

Tündér09
 


Sziasztok!

Szekeres: Ha nem volt semmi osszefugges akkor semmi nem mondja azt hogy a mostani babaddal is valami baj lehet, minden rendben lesz egeszen biztosan!
Hol tartasz a terhessegeddel? Nincs vonalzod, mikor mesz dokihoz?
En jo 3 hetig vereztem rendesen aztan par nap semmi, egy nap verzes es most egy hete mar semmi. A veteles 6 hete volt es meg nem jott meg sot peteeresem sem volt meg (merem a homet).

En is meg akarok csinaltatni elotte minden ilyen vizsgalatot, majd az ev vegen. Nem is tudtam hogy igy hajlamosabb vagyok a hugyuti fertozesre, miert? Fu, azt hiszem ha babas leszek minden honapban csinaltatok majd egy vizeletvizsgalatot.

Olvastam a Gynevac vakcinarol itt a babaneten de ugy kulonben nem hallottam rola itt, majd megkerdezem bar nem hiszem hogy itt is lenne.

A jo kis program meglesz, megyek dolgozni delutanonkent decemberig ugyhogy lefoglalom magam, nagyon jot fog tenni.

Tunde: Koszike hogy jelentkeztel!
Jobb mar a munkahelyeden?
Sajnalom hogy ez tortent Veled de nem tehet rola ez a munkatarsad hisz nem tudta, en nemreg meg azon is sirvafakadtam hogy a spanyol hercegno ismet babat var. :roll:
Hiszem hogy nemsokara jobb lesz es erosebbek leszunk az ilyen esetekkel szemben!

Ti vedekeztek valahogy januarig? En ahogy megjon elkezdem szedni az antibebit.

KépKép
KépKép
 
 


sziasztok!

Nekem a dokim azt mondta, hogy ne szedjek semmiféle hormonális fogamzásgátlót. Védekezzünk óvszerrel és hagyjuk, hogy a szervezetemben magától visszaálljon a normális hormonális működés.

Ma beszéltem az orvossal, megvan a szövettani eredmény. Természetesen sem genetikai eltérést, sem fertőzésre utaló nyomokat nem találtak, úgyhogy marad az az álláspont, hogy nem tudunk semmit, hogy miért történt. Az legalább megnyugtató, hogy nem volt semmi genetikai eltérés.

A munkahelyemen gyakorlatilag visszadobtak a mély vízbe. Azt sem tudom hová kapkodjak annyi munkát szakítottak a nyakamba. Ettől nem vagyok egy percre sem boldogabb. Nem érzem azt, hogy segített a visszatérés. De lassan megszokom a tempót. :?
Tontica nem akarom elvenni a kedved a délutáni munkától. Arra mindenképpen jó, hogy egy ideig eltereli a gondolataidat.
 


Sziasztok lányok!

Ugyanígy voltam én is a terhes vagy újonnan szült nőkkel kapcsolatban.Vegyes érzelmekkel fogadtam a hasonló híreket,fájdalom,utálat,de egyben öröm is voltak bennem.Nehéz megmagyarázni ezt az érzést.
Remélem mihamarabb jobban lesztek és nem fogjátok olyan sokáig rágni magatokat,mint én.

Anita:A 6.hetet kezdtem,hétfőn megyek először orvoshoz.Hamarabb nem akartam menni,szívműködést szeretnék látni.

Próbáltam már vonalzót csinálni,de nagyon béna vagyok,nem sikerült.Kérte,hogy írjam be a baba nevét,de hát azt még nem tudhatom,nem is mertem semmit írni.

Nekem is kb.így volt a vérzésem a második vetélés után,a 7.-8.héten jött meg rendesen.Peteérésem nem volt,legalábbis nem éreztem,mert hőmérőzni csak most kezdtem volna el,ha megjött volna.Dehát nem jött,hálistennek!

Sajnos akinek volt már húgyuti fertőzése,nem tudom miért,hajlamosabb lesz rá,ezért tényleg elővigyázatosnak kell lenni.
Ennél többet nem tehetsz.Ja,persze,több folyadékot igyál,akár gyógyteák formájában,pl.cickafark,mezei zsurló,kamilla.A cickafark a méhed regenerálásában is segít.Időnként ülőfürdőt is vehetsz ezekből.A sok folyadék azért fontos,hogy a bacik ne tudjanak pangani a vesédben és a hólyagodban.

Még egy gondolat az antibébivel kapcs.:biztos,hogy ez jó ötlet?Az csak megzavarja a hormonjaidat,utána aztán várhatod,hogy helyreálljon a ciklusod.Nem mindenkire érvényes ez,tudom,de én biztos,hogy másképp védekeznék a te esetedben.Tapasztalatból mondom.

Tündér:Mi a helyzet a munkahelyeden?Még mindig rossz érzéseid vannak?Nyugodtan vonulj el ha úgy érzed sírnod kell,sírd ki magad,utána kicsit megnyugszol.A kollégáiddal ne foglalkozz,persze könnyebb lenne neked ha megértőbbek lennének.
A férjeddel mi a helyzet?Meg tudod vele beszélni a gondjaidat,ő el tudja mondani a fájdalmát neked?Nálunk ez nehéz ügy volt.

Biztos vagyok benne,hogy én még meg sem fogok szülni,ti már babát fogtok várni újra!

Szép napot,jó hétvégét nektek!
Edina
 


Szia Tündér!

Most látom,hogy előttem írtál.
Nem beszéltünk össze a hormonokkal kapcsolatban,látom a te orvosod is így látja.

Nem irigyellek,nekem a munkábaállás csak rontott a helyzeten.A második után már pszichológushoz jártam,nem mentem vissza rögtön dolgozni és homeopátiás bogyókat szedtem.

Az azért jó hír,hogy genetikailag minden rendben volt.Drukkolok neked nagyon,hogy a továbbiakban jobban alakuljon minden.

Jó pihenést.Edina
 


Tunder, de amikor megkezdodott a szules akkor sem gyanakodtak semmire? Elotte nem erezted furcsan Magad? Nem fajt semmi, nem voltal lazas stb? Azt irtad hogy a baba meg elt amikor megindult nem? Akkor nem az volt a baj hogy a nyaka kore tekeredett a koldokzsinor hiszen nem olte meg a babat. Sajnalom nagyon, hisz nem tudott megnyugtatni a szovettani vizsgalat eredmenye. Nalam nagyon valoszinu hogy fertozes volt mert elotte ket napig lazas voltam.

Az en "munkam" egyaltalan nem olyan mint a Tied, nem kell emberekkel foglalkoznom, nem kell hajtanom magam hanem kint leszek a termeszetben es szepen, nyugisan szedegetem a palmafarol lefajigalt agakat.
Direkt en kertem a paromtol (az o kerteszeti vallalkozasa vett fol) hogy mehessek egy kicsit mert jol esne egy kis kikapcsolodas.

Szekeres:
Probalgasd csak azt a vonalzot mert nagyon aranyos kis dolog! :D
Szoval hetfon? Akkor gondolok majd Rad es varlak a hirekkel, a JO hirekkel! :D
Barcsak en is mar itt tartanak! De olyan jo hogy itt vagy mert igy elottunk van a jo pelda hogy tul lehet elni es egyszer majd Mi is babat varunk ujra!
Direkt ezert akartam megnyitni ezt a topikot hogy aki ide benez lassa hogy a veteles utan is van elet es hogy harcolunk es megeri mert vegul minden jora fordul! :D

Az igaszsag az hogy teljesen elbizonytalanodtam az antibebivel kapcsolatban mert nagyon sokan mondjatok hogy nem tul jo otlet de a parom annyira utal gumival vedekezni! :oops: :roll: Most hogy mondjam el neki hogy nem vagyok hajlando bevenni a bogyot? :idea: Jaj!!! Sajna megsinyli a szexualis eletunk ha megint homeroznom kell meg gumizni 3 honapon keresztul. Nem tudom mi legyen! :?:

KépKép
KépKép
 
 


Bocsanat, a koldokzsinoros dolgot Szekeres irta! Huppsz!!! :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
 
 


sziasztok!

Kezembe kaptam az írásos szövettani eredményt. Korának megfelelő fejlettségű volt, nem találtak fejlődési eltérést vagy fertőzést, úgyhogy "pontos okot megállapítani nem lehet". Erre számítottam, de így leírva eléggé megrázó.

Tontica: szerintem a férjed meg fogja érteni, ha szeretnétek egy babát, akkor mielőbb be kell álljon a szervezeted a normál hormonális működésre. Abban pedig a fogamzásgátló tabletta nem biztos, hogy segít.

Szekeres: mi újság a dokinál? Remélem biztató híreket kaptál.
 


Sziasztok!
Sajnos mi is júniusban elvesztettük a babánkat. A 12.héten nagyon nagy nyakiredőt mértek.Genetika,chorionbiopszia majd eg hét múlva megjött az eredmény,hogy beteg.Másnap befektettek és megindították infúzióval.De már akkor nem is élt a babánk .Úgy kellett megszűlnöm14-hetesen.Kemény volt.Most lehet már próbálkoznunk,remélem sikerülni fog.
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap UH-n.6-7 hetes körüli,már látszott ahogy ketyeg a szivecskéje.Olyan jó volt látni.
Sokat kellett várni a dokira,nagyon elfáradtam,ezért nem jelentkeztem tegnap.

Sütőtök!Remélem te is hamarosan csatlakozol hozzám,aztán a többiek is szép lassan!

Anita!Én is osztom Tündér véleményét a fog.gátlóval kapcs.Próbáld elmagyarázni a férjednek,biztos megérti.

Szép napot mindenkinek!Edina
 


Jo reggelt!

Tunder: en 3 het mulva megyek az eredmenyert, kivancsi vagyok mit mondanak.
Fogigatloval kapcs. annak idejen megkerdeztem az orvost hogy ha szedem a fogamzasgatlot par honapig nehezebben esek majd teherbe utana es azt valaszolta hogy konnyebben. :? En ezt elmondtam a ferjemnek es ezek utan nem erti hogy most miert is nem akarom szedni. Ugyhogy inkabb szedem es kesz, nincs kedvem veszekedni.
Te hogy vagy? Hogy mennek a mindennapjaid?

Szekeres: GRATULALOK A BABADHOZ!!! Annyira orulok hogy minden rendben van!!!
Sokat pihizzel es nagyon vigyazz Magadra!!!

Sutotok: Nagyon sajnalom de orulok hogy mar ujra probalkozhatsz! De izgi, remelem nemsokara jossz majd a jo hirekkel!!!

A mi hazunk tajan nem sok valtozas van, varom hogy tortenjen mar valami, meg mindig nem jott meg. Mostanra a fajdalom atcsapott remenykedesbe es mar ugy varom a januart!!! :D

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Szekeres: remélem minden rendben lesz a babával és hamarosan nyithatunk egy "Élet a babavárás alatt" című topikot, ahová veled együtt mindannyian beléphetünk. :D

Sütőtök: üdv a beszélgetők között. Biztosan sikerülni fog! Kicsit még irigykedek is, hogy Ti már próbálkozhattok.:wink: Nekünk még Tontikáékhoz hasonlóan januárig várnunk kell.

Tontica: csatlakozom ahhoz amit írtál, hogy reménykedsz és várakozol. Pontosan így érzem én is. Tudom, hogy az életemet szeretném "megrövidíteni", de mit nem adnék, ha már január közepe lenne.
Így hogy látom, hogy Szekeresnél is rendben van minden, kezdek bizakodóbban tekinteni a következő próbálkozás felé. És nagyon türelmetlen vagyok! :lol:
 


Tunder, pont igy erzek en is, ugy utalom de nagyon turelmetlen vagyok, ma peldaul kimondottan rosszkedvem van, arra varok mar hogy este legyen es mehessek aludni aztan holnap kezdodik egy uj nap de mar azt is be szeretnem fejezni, ez igy fog menni meg sokaig gondolom.
Olyan mintha allna az ido, nem tortenik semmi, a kisfiammal is turelmetlen vagyok most, szegenykem!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!
Egyszerűen nem értem míért kell ennyit várnotok a következő babával? Nekem a dokim azt mondta,hogy 3hónap,de minimum 2vérzést várjak meg.Lehet hogy az én esetem más volt.Nagyon remélem jövő nyáron már eggyütt gömbölyödünk.
Szekeres! Nagy gratula,semmi para!!!!!
 


Helló mindenkinek!


Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon jól esik.

Két sikertelen terhesség után az ember sokkal neurotikusabb,jobban fél mindentől.Az elsőnél eszembe sem jutott,hogy baj lehet,most meg sokszor gyötör az a gondolat,mi lesz ha ez a baba sem akar hozzánk megszületni,nem fogom túlélni.

Sokat beszélek hozzá,terhességgel és babákkal kapcsolatos könyveket olvasok.Sokat pihenek,nem is tehetek mást mert alig tudok fent lenni,folyton csak feküdnék.
Sokszor furdal is a lelkiismeret rendesen.

Tontica!Ma valahogy nekem is rossz napom van.8.-án volt 1 éve,hogy a kislányomat meg kellett szülnöm,lehet,hogy most jön ki rajtam.Rossz gondolatok járnak a fejemben,sírdogáltam is.Szerencsére a férjem megvígasztalt,most jobb egy kicsit.
Biztos van valami a levegőben.

Tontica,tudom,hogy ti eltökéltétek,vártok januárig,de Tündér ti miért vártok addig?
Nekem tavaly októberben volt a szülés,november végén már azt mondta az orvosom,hogy ha gondolom ne védekezzünk.
Igazság szerint mi is januárban adtunk csak bele mindent és márciusban fogant meg a második a baba.
Több olyan esetről is hallottam,hogy vetélés után egyből teherbeestek és egészséges babát szültek.
Még ha nem is így fog történni nálatok,akkor is a remény ott van,nem telnek úgy a hetek,hogy haszontalannak érzitek a napokat.Addig is helyreáll a hormonháztartásotok,a lelketek és közben nem kell a fogamzásgátlással vesződnötök.

Természetesen ez egyéni döntés,ha titeket megnyugtat várjatok.
Tudom nekem is mennyire távolinak tűnt a 3 hónap szünet,teljesen kétségbe voltam esve.

Sütőtök!Örülök,hogy nektek már letelt a várakozási idő,nagyon drukkolok,beszélek a babámmal,hogy mindenkinek küldjön a pocakjába egy új lakót!

Tündér,hogy bírod a munkahelyi megpróbáltatásokat?Helyrejöttél már fizikailag?

Mindenki nagyon vigyázzon magára,ne emelgessetek,ne terheljétek le magatokat hiszen biztonságos hely kell a beköltöző babáknak!

Puszi nektek!

Edina
 


Sutotok: igen nekem is azt mondta a doki hogy legalabb ket verzest varjak meg de a masik doki tobbet mondott, nekem meg egy verzesem sem volt en 6 hete veteltem el szoval amire meglesz a 2 verzes szerintem mar majdhogynem december lesz, a masik ok pedig hogy en kulfoldon lakok es lehet hogy januarban hazautazunk repulovel es terhesen meg egyszer nem utazom, legalabbis az elso 3 honapban semmikeppen igy addig nem probalkozunk amig meg nem jovok otthonrol. Nalunk igazabol ez az ok amiert addig varunk de jobb is igy mert addig egy csomo mindent kell meg tennem, pl. betometem a rossz fogaimat mert amikor 7-8 hetes terhes voltam begyulladt es irtozatosan fajt nem szeretnek meg egyszer igy jarni, aztan meg akarok csinaltatni mindenfele vizsgalatot ver, vizelet, citologia, ultrahang meg ami meg kell hogy biztos legyek abban hogy rendben vagyok es a testem felkeszult egy ujjabb baba befogadasara.
Vegulis Te is kb. annyit varakoztal mind mi fogunk, 3-4 honap, juniusban volt a veteles nem?
Tundernek szept. elejen, nekem meg augusztus vegen.

KépKép
KépKép
 
 


Szekeres latom kozben irtal. :D
Hat, azt mar megirtam hogy miert kell varnunk januarig bar meg mindig nem biztos hogy hazautazunk akkor lehet hogy csak a tavasszal, meg nem tudom.
En nagyon felek mert (bar lehet hogy nincs osszefugges) legutobb 1 hettel azutan veteltem el hogy megerkeztunk Mo-rol, nagyon kimerito volt az ut.

Hat hihetetlenul hangzik hogy rossz napod volt es pityeregtel mert most ugy gondolom ha egyszer terhes leszek egesz nap vigyorogni fogok :lol: persze tudom hogy ez nem igy mukodik.
Pihenj is ez most nagyon fontos es barmifele kis pecseteles vagy fajdogalas es irany a korhaz (en ezt fogom tenni az tuti!)
Elhiszem hogy fajdalmas emlekezni de hiszem hogy eljon majd az ido amikor nem fogunk pityeregni ezen gondolatok miatt. Most csak a jora es szepre gondoljal es a pocakban lako babadra!!! :D

KépKép
KépKép
 
 


Szekeres csinalj kis vonalzot olyan kis aranyos es akkor mindig tudjuk hol tartasz, www.lilypie.com, Expecting a baby, baby due date- oda beirod a varhato szuletesi datumot, kivalasztod a vonalzot stb. amikor minden kesz van a lap aljan megyomod a Create Ticker gombot es kiad majd 3 kodot.
A kozepso kodot kell bemasolnod a profilodba az alairashoz. es elmenteni.

De van mas tickerlehetoseg is: www.snugglepie.com ott a main menu alatt nyomd meg a tickers-t
stb.

Ha kell meg segitseg szoljal!

KépKép
KépKép
 
 


Szia Tontica!

Követtem az utasításokat,sikerült is vonalzót csinálni,de a bemásolásnál elakadtam,nem találtam a profilomban aláírást.
Tudom nagyon béna vagyok,segíts kérlek!

Most már értem,hogy miért vártok januárig.A barátnőm Párizsban él,meghívtak magukhoz augusztusban,akkor még pont nem voltam várandós.Szívesen mennék,de nem merek így elindulni,sosem bocsájtanám meg magamnak ha pont az utazás miatt lenne baj.
Még itt az országon belül is meggondolom,hogy így babásan utazzak-e valahová.A szüleim 200 km.-re laknak tőlünk,oda sem fogok most egyhamar menni.
Szóval megértelek.

Igazad van,furcsa hogy szomorú vagyok amikor boldognak kéne lennem.A hormonok labilissá teszik az ember idegrendszerét.
Amíg nem leszek túl a 3 hónapon aggódni fogok.Utána meg magzatvízvételre kell mennem,akkor majd az lesz a baj.Nem vagyok könnyű eset,de azért igyekszem nem rossz dolgokra gondolni mert tudom,hogy az árt a babának.

Köszi a segítséget előre is,szép napot neked.


Edina
 


sziasztok!

Hogy miért kell várnunk? Mert szeptemberben született a baba. Mivel már nagy volt (18.hét) ezért az orvos azt mondta, hogy várjunk mindenképpen, hogy a szervezet helyreálljon. És én sem szeretnék még egy ilyen élményt. HA lassan is de csak eltelik egyszer a várakozási idő. :? Nekem sem jött még meg, azt várom, de a doki azt mondta, hogy nem kell aggódni akkor sem, ha csak 8 hét után jön meg. Mindnekinél máskor rendeződik a hormonháztartás.

Szekeres: szerintem teljesen terészetes, hogy kiborultál a babád szülinapján, szerintem ez akkor is megtörtént volna, ha most nem várnál babát újra. Ez az élmény elég agresszív ahhoz, hogy csak úgy egyszerűen túllépj rajta.
Beszéltem egy munkatársammal, akinek, mint kiderült az első babája 8 napot élt, a második babáját 4 hónaposan kellett megszülnie, ezek után szült két egészséges gyereket. Még a mai napig könnybe lábad a szeme, ha a két halott babájáról beszél, és a lelkében neki négy gyereke van. Pedig ez már közel 30éve történt.

Ja és azt mindnekinek javaslom, hogy inkább ne utazzatok amikor babát vártok, mert bár nem tudom hogy van-e összefüggés, de először akkor kezdtem el vérezni, amikor elmentünk egy hosszú belföldi autóútra. A következő ultrahangon az egyik baba már nem élt. Lehet, hogy nincs összefüggés, mindenesetre gyanús. Főleg az alapján amit Tontica is írt.
 


Sziasztok!

Igen Tunder mi is autoval utaztunk majd 3000 km-ert en szentul hiszek abban hogy bizony ez is artott bar allitolag a fertozes volt en valahogy ugy erzem ha akkor nem utazom haza nem tortent volna mindez meg de ki tudja.
Erdekes hogy 1 nappal azutan hogy megerkeztunk mar rosszul voltam es 1 hetre ra megszuletett a babo.
En merek utazni de csak a 3. honap utan es csak repulovel mert az elso fiammal 6 honaposan repultem es nem volt semmi baj az nem olyan faraszto mint a masfel napos autout.
Szekeres szerintem nyugodtan elmehetsz a baratnodhoz igy ahogy irtam min. 5 honaposan es repulovel aztan sokat pihizzel igy nem lesz semmi baj.
Szivesen segitek ne aggodj megcsinaljuk azt a vonalzot ha torik ha szakad! :lol:
Tehat ha belepsz a profilodba ott mindenfele adatokat kerdez es az alairas a foglalkozas, erdeklodesi kor rublika alatt van, egy kis ablak ahova lehet irni oda kell bemasolnod a kodot es aztan a lap aljan megnyomod az Elkuld gombot.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
A terhességgel és az utazással kapcsolatban: én is elvesztettem a babámat a 17. héten, és sajnos nekük is egy hosszabb út után kezdődtek a problémák. Igaz, hogy utána még kihúztunk egy hónapot, de mégis az utazás után kezdtem vérezni.
 
 


sziasztok!

Ezek szerint akkor már hárman vagyunk, akik erre gyanakszunk. Pedig mi is mennénk jövő márciusban egy repülős utazásra, de ha addigra a baba megfogan lehet, hogy inkább lemondok róla. AZ is jó kérdés, hogy mi van ha éppen valahol NY-Eu-ban lesz valami gond? Tontica ezt Te jobban tudod, hogy milyen formában látnak el, mint EU tagország állampolgárát? Gondolom térítéses ellátást azért adnak, ha valami történik, nem?

Faul: azóta próbálkoztok már? Vagy még korai lenne?
 


Helló!

Tontica!Megcsináltam amit mondtál,most fog kiderülni,hogy sikerült-e.Köszi.
Az utazást én is csak a 2.harmadban gondoltam,de még így is félek,mi van ha ott történik valami.Majd addig kigondolom,csak jussunk el odáig!

Tündér!Természetesen megértelek,hogy vársz januárig,biztosra szeretnél menni.Végülis az mindjárt itt van.
Nekem is elmondták páran a környezetemben a vetélésüket,elképesztő,mennyi asszony jár úgy mint mi!
Korábban azt gondoltam,hogy ha a 3 hónapot kihúzod semmi baj nem lehet már.Sajnos nem így van.

A rossz kedvem elmúlt szerencsére.

Szia Faul! Olvastalak a másik topicban nemrég,de utána kell olvasnom újra,hogy mi történt veled,nem tudom már biztosan.
Sajnálom,hogy neked is vannak ilyen tapasztalataid,remélem hamarosan követsz engem a többiekkel együtt.

Sziasztok!Szép napot!

Kép
 


Szia Tontica!

Nem sikerült,pedig mindent beírtam.Majd máskor megpróbálom,most nincs hozzá türelmem.

Kép
 


tündér09!
Mi azóta nem próbálkoztunk, talán most a közeljövőben nekiállunk!
Elötte megcsináltatok néhány vizsgálatot, hogy abszolút tiszta lappal menjek neki! + szeretnék egy Gynevac kúrát. Van esetleg valakinek tapasztalata?
 
 


Faul: Szekeres ajánlotta, hogy állítólag érdemes beadatni a kúrát. A honlapjukat én is megnéztem, sőt a háziorvosom is említette, hogy ez állítólag jó. Bár sajnos a háziorvosom egy kicsit le van maradva a nőgyógyászati kérdésekben (is). Már többször tapasztaltam nála, hogy nem igazán van képben egyes problémákkal kapcsolatban. :? Ha jól emlékszem ez egy 10 alkalmas kúra, amit 10 naponta adnak farizomba. Kiváltod a patikában és a háziorvos beadja, ha kéred. Én még gondolkodom rajta.
Amit én a dokimmal megbeszéltem vizsgálat az a rákszűrés, kenetvizsgálat fertőzésre, ellenanyagszűrés, és a hormonszint vizsgálata. Szerinte ennél többre nincs szükség. De majd januárban amikor megyek újra körbejárom a témát. Neked sem derült ki semmi a szövettani vizsgálaton?

Szekeres: én is azt gondoltam, hogy hurrá túl vagyunk a kritikus 12 héten, most már tuti nem lesz baj. Hát lett! :cry: Ezek után én csak akkor leszek nyugodt, ha belépek a 9.hónapba, de leginkább ha már hazahozhatjuk az egészséges babánkat. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül!

Tontica: elkezdtél már dolgozni? Nagyon eltűntél.
 


Sziasztok!

Mindenkinek:Gynevac kúra alatt lettem most várandós!Nem biztos,hogy ettől,de a beágyazódásban biztos segített.Úgy érzem,hogy gyulladás miatt mentek el a babák,ezért vállalkoztam a szurikra.5 injekcióból áll egy kúra 10 naponta kell 1 ampullát beadatni.Lehet folytatni még 1 dobozzal ha úgy érzed,hogy szükséges,és emlékeztető oltást is kaphatsz,ezt már nem tudom biztosan mikor,utána kell néznem.Írtam a doktornőnek aki ezzel foglalkozik,de még nem jött válasz.
Egyébként férjeknek is ajánlott egyidőben beadni, nem kötelező de érdemes.Attól függ kit hogyan lehet rávenni.
Kicsivel kevesebb mint 5000 Ft egy doboz Gynevac.

Tündér:úgy gondolom én is,hogy csodálatos lesz ez a 9 hónap,de tele leszek félelmekkel végig.Ha kihúzom a 12 hetet utána a magzatvízvétel miatt leszek ideges.Aztán hogy szüléskor ne legyen baj.

Üdv! Edina

Kép
 


Szekeres: Te konzultáltál a gynevac kúráról a nőgyógyászoddal? Vagy csak hallotál róla és kiváltottad a patikában? Nem akarom ezzel zaklatni a nőgyógyászomat, ha nélküle is beadható.
Látom mégiscsak sikerült a vonalzó. :o
 


Szia Tündér!

Igen,a vonalzó 2. nekiugrásra sikerült.

A nőgyógyásznak a mai napig nem említettem,nekem a körzeti orvos írta fel szó nélkül.Másold le amit a honlapjukon találsz a felírással kapcs.,nem minden orvos tudja miről van szó.

Ha nem boldogulsz szívesen felíratom az enyémmel és elküldöm neked postán.Utána már csak azt kell elintézned,hogy valaki beadja.Mi könnyebb helyzetben vagyunk,mert a férjem és én is egészségügyisek vagyunk.

Sok sikert.Mindenkinek szép hétvégét.

Edina

Kép
 


Sziasztok!

Apa szabadsagon volt a heten azert nem jottem valami surun meg nem igazan van kedvem semmihez, olyan depi vagyok mostansag de probalkozom kicsit vidamabb lenni.

Szekeres szupi lett a vonalzod, nagyon edi!
Hu, hat en kapva kapnek az alkalmon ha Tunder nem igenyli hogy felirasd nekem a Gynevac-ot mert itt nincs. De ha kell Tundernek semmi baj megprobalom feliratni valami csaladtaggal!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Én még csak egy hete vesztettem el a babáimat. Néhány szó az előzményekről, rólunk:
Én 32 éves vagyok, tanár. Két egyházi iskolában tanítok kémiát és matematikát. Mellette főiskolára járok, esténkét itthon segítek gyerekeknek matekból. A férjem egy mezőgazdasgi szövetkezetben gazdasági igazgató. 6 éve házasodtunk össze, azóta szerettünk volna gyereket. Idén elmentünk egy Kaáli Intézebe, ahol a harmadik inszemináció sikerült is. ( Nagy öröm volt, hogy alig 4hónap alatt összejött a baba.) 9 hetesen kiderült, hogy ikreink lesznek. Nagyon boldogok voltunk. Múlt héten csütörtökön, 18 hetesen, vérezni kezdtem. A dokim azt mondta, hogy feküdjek le, és emeljem a magnézium adagomat. Pénteken reggel kijött a nyákdugó, és elfolyt a magzatvizem. A kórházban megállapították, hogy egyik baba sem él már egy pár hete. A méhszájam nagyon zárt volt, így méhpálcikát és zselét raktak fel, hogy el tudjak vetélni. Szombat hajnal kettőkor ezt meg is történt. Okot nem tudnak mondani. A dokim szerint a szövettantól se várjak semmit. Az ikerterhességekben ez benne van. Eltelt egy hét. A vérzésem lassan elmúlik. Nekem is azt mondta a nőgyógyászom, hogy 3 hónapot várjunk, tehát decemberben már várni fog. Közösségbe nem bírok még menni. Nem akarok még beszélni róla. Ti mikor jutottatok el arra a szintre?
Tontica: neked talán könnyebb, mert már van egy gyönyörű kisfiad.
Szekeres:szorítok nektek nagyon-nagyon!!
Sziasztok


Szia Kabócabogár!
Bórzasztó érzés sajnos én is tudom.Nekem 14 hetesen kellett megszűlnöm a babámat .Csak az idő segíthet,na meg persze egy újabb terhesség.Nekem az segített,hogy több emberrel beszéltem a babámról.Azért azt nem értem ,hogy ne várj semmit a szövettantól? Mi a baj nálatok ?Miért szorultatok a Kaáli intézet segítségére?
 


Kabocabogar:

Fogadd oszinte reszvetem, tudom hogy most szornyu nehez, foleg ket ilyenkoru kisbabat elveszteni, nagyon sajnalom!!!
Meselj Roluk, milyenek voltak, kisfiu, kislany, hogy hivtatok Oket, lathattad Oket, el tudtal bucsuzni? Nagyon sokat segit ha kibeszeled Magadbol, minnel tobbet beszelsz az erzeseidrol annal konnyebben es hamarabb foldolgozod majd (szerintem). Bar nem lesz konyu es szerintem is ahogy Sutotok irja az igazi boldogsagot majd egy ujjabb terhesseg hozza meg.
Tenyleg furcsa hogy nem tudnak mondani semmit, megvolt minden vizsgalat, nem volt fertozesed?

Mikor jutottunk el milyen szintre, hogy nem sirunk minden egyes alkalommal amikor eszunkbe jut? En het hete vesztettem el a babamat es bar most mar konnyebb meg most is nagyon erzekeny vagyok,konnyen sirva fakadok es sokszor kilatastalannak latom a helyzetet pedig nem az, szerintem akkor lesz majd jobb ha mar elkezdhetunk probalkozni, az majd lekoti a figyelmemet.

Igen, a kisfiam nagy segitseg, egeszen biztosan nehezebb annak akinek elso baba lett volna, nekunk pedig abbol a szempontbol rosszabb hogy nem akartam nagy korkulonbseget, ha megszuletett volna a baba ket es fel ev lett volna koztuk, igy min. 3 ev lesz ha rogton sikerul teherbeesni.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Sütőtök:nincs semmi problémánk, csak egyszerűen nem jött össze természetes úton baba. Tényleg sok kivizsgáláson megy át az ember, mire kiköt az inszemináció mellett. Jó a hormon eredmény, sperma, vér, vizelet,nincs szervi elváltozás, csak lehet, hogy már görcsösen akarjuk.? A Kaáliban amúgy legalább kiderült, hogy túl zárt a belső méhszájam, de semmi más.
A szövettanra még 2 hetet várni kell, tehát még az sem nyújt segítséget.
Tontica:mivel 12 hetes UH-on voltunk utoljára, így még nem tudtuk, hogy milyen neműek a babák. Én titkon reménykedtem, hogy mivel március 8.-ra voltam kiírva, így egy fiú( a Zoltán névnap miatt), és egy lány(a nemzetközi nőnap miatt). Így Botond és Lili lettek volna. A vetéléskor csak annyit láttam belőlük, amennyit a szülésznő tenyere nem takart. Az pedig nem volt sok. Olyan picikék voltak még. Én még nem érzem készen magam arra, hogy emberek közé menjek. A rengeteg tapintatlan kérdés még nagyon kikészítene.
Mi is már arra várunk, hogy elteljen a 3 hónap, és próbálkozhassunk. A korunk miatt már nem várhatunk a természetes termékenyülésre, ezért marad megint az inszemináció.
A korkülönbség tényleg nehéz kérdés. Egy kismama írta:az ideális korkülönbség két gyerek között, 10 perc. Ugye mondanom sem kell, hogy ikrei vannak neki is?
Kitartást és vígasztalódást kívánok mindenkinek!
sziasztok


Kabócabogár: Sajnálom, hogy veled is megtörtént, amitől minden nő retteg. Én is a 18.héten vesztettem el a babámat szeptemberben. Nem tudom olvastad-e az előzményeket, bár lehet, hogy a teljes történetet csak privátban írtam meg Tonticának és Szekeresnek. A lényeg, hogy én is ikerbabákat vártam, de egyikük a 9-10.héten meghalt. A másik szépen fejlődött, az uh normál fejlődési ütemet mutatott, ennek ellenére elfolyt a magzatvíz és meg kellett szülnöm, azzal a különbséggel, hogy nekem élt a babám, csak éppen a magzatvíz hiánya miatt kellett megindítani a szülést. A szövettantól ne várj semmit, nekem nemrég adták a kezembe: se fertőzés, se fejlődési rendellenesség, a vetélés okát megállapítani nem lehet. Vszínűleg a másik baba okozhatta a vetélést. Nekem is azt mondta a dokim, hogy ikereterhességnél ez nagyon gyakori.

A kérdésedre, hogy ki mikorra jutott el oda, hogy nem kap állandó sírógörcsöt elég nehéz válaszolni. Én napközben jól elvagyok, de legutóbb éppen pénteken este kaptam sírógörcsöt. Teljesen kiszámíthatatlan, hogy ki mikorra fogja annyira feldolgozni a történteket, hogy ne érezze ezt az óriási veszteséget.

Amit tudok neked javasolni, az az, hogy addig semmiképpen ne menj vissza dolgozni, amíg nem érzed magad képesnek arra, hogy az idióta kérdéseket hárítani tudd, illetve a sajnálkozó tekinteteket el tudd viselni. Én három héttel a vetélés után mentem vissza dolgozni, most október elején, de elhibáztam. Még nem voltam rá felkészülve. Azt hittem segít, ha visszazökkenek a normális kerékvágásba, de nem egészen így alakult. A vetélés után én is hozzád hasonlóan emberkerülő lettem, így elég nehéz volt visszamenni egy olyan munkakörbe, ahol folyamatosan emberekkel kell jópofizni. Lassan most kezdek eljutni odáig, hogy visszazökkenek a hétköznapokba és kezdek nyílni az emberek felé.

Én januárban megyek a dokimhoz és a vizsgálatok után kezdünk újra próbálkozni. Reménnyel tölt el, hogy végre a vetélés óta először szombaton megjött a menstruációm, közelebb kerültem a próbálkozás elkezdésének időpontjához. :) Lassan visszaáll a szervezet normális működése.

Tontica: veled mi a helyzet ezen a téren? A gynevacról annyit, hogy ha meg tudjátok beszélni Szekeressel, nyugodtan írasd fel magadnak, mert a háziorvosom nekem fel tudja írni. Írtam mailt az egyik "orvos válaszol" című rovatba a múlt héten és megkérdeztem a nőgyógyász véleményét erről a kúráról. Most várom a választ, ha megkapom, beszámolok, hogy ő mit mondott erről.
 


Helló mindenkinek!

Kabócabogár:nagyon sajnálom a babáidat,együtt érzek veled.Mindig fájdalommal tölt el ha ilyen történetet olvasok.
Én az első babám elvesztésekor szintén 3 hét múlva mentem vissza dolgozni,mint Tündér,de hasonlóképpen elhamarkodtam.Nekem is emberekkel kell foglalkoznom,ráadásul hetente többször is találkozom velük,nagyon nehéz volt állni a kérdezősködésüket,gyakran sírva mentem az öltözőbe és sokáig nem tudtam folytatni a munkámat.
A második vetélés után nem éreztem erősnek magam ahhoz,hogy szembesüljek a kérdésekkel és a sajnálattal.3 hónapig pszichológushoz jártam és táppénzen maradtam,állandóan csak a babáim jártak a fejemben,azt számolgattam melyik mennyi idős lenne,hány hetes terhes lennék,mekkora lenne a pocim,stb.Nagyon nehéz időszak volt ez az életemben,korábban elképzelni sem tudtam ilyet.
Homeopátiás bogyókat szedtem,hogy ne legyek annyira feszült és könnyebb legyen feldolgozni a veszteséget.Nekem segített.
Minnél előbbi lelki gyógyulást és új babát(kat) kívánok neked!

A Gynevac felírással kapcsolatban lehet,hogy nem voltam egyértelmű,a receptre gondoltam hogy elküldöm,magát az ampullákat nem lehet postán feladni,állandó hűtést igényel,különben lebomlik.

Tontica,nem tudom hogy fogod megoldani,hogy elkerüljön hozzád.
Szerintem ha kikezelteted a húgyuti fertőzésedet és gondosabb orvoshoz kerülsz,nem lesz gond nálatok legközelebb.A Gynevacos topicban olvastam egy teakeveréket ilyen tipusú gyulladásra,próbáld ki ha jónak látod.Fogamzás/Gynevac-a napokban írta valaki.
Egyébként hogy vagy?Dolgozol már?A kertészetben klassz lehet,én is szeretem a növényeket.A férjem is dolgozott kertészként egy ideig,időnként segítettem neki.Nehéz munka,de olyan jó szép növényeket látni!Előttük nem kell szégyellned azt sem ha időnként rádtör a sírás,hátha segítenek.

Tündér!Neked sok erőt kívánok a munkádhoz,tudom nem könnyű emberekkel foglalkozni.Örülök,hogy megjött,emlékszem az nekem is reményt adott az újrakezdéshez.

Szép napot mindenkinek!

Edina

Kép
 


Kabocabogar: megertelek hogy most nem akarsz emberek koze menni, most gyaszolsz es szukseged van egy kicsit a maganyra hogy emlekezhess. Nekem is van olyan ismerosom aki meg nem tudja hogy elvesztettem a babamat mert egyszeruen nem akarok talalkozni Vele hogy magyarazkodhassak, nincs kedvem hozza. 1 honapba telt amire be mertem menni az ismeros gyogyszertarba ahol a terhessegi vitaminokat vettem mert addig nem ereztem magam kesznek ra hogy ugy beszeljek rola hogy ne bogjem el magam. Vegulis 1 honap utan is csak potyogtak a konnyeim amikor kerdeztek hogy mi tortent. Talan most jutottam el arra a pontra hogy mar tudok rola beszelni a csaladdal is, az ismerosekkel is es nem zavar amikor olyat mondanak hogy fiatal vagyok meg annyi babam lehet amennyit akarok. :roll:
Szoval most gyaszolj es tenyleg inkabb varjal meg a munkabamenetellel.
Szerintem megkerdezheted am hogy milyen nemuek voltak a babak, nekem szuksegem volt ra hogy tudjam mert igy tudom Ot megorizni az emlekezetemben hogy van egy KISFIAM az egben akit Adriannak neveztunk el.
En kertem rogton a szules utan es az orvos megfogta a babat es ott elottem nezte meg hogy milye is van Neki, en is lattam hogy kukackaja volt.
3 honap az gyorsan eltellik, Te es Tunder es en januarban elkezdhetunk probalkozni, Szekeres pedig mar nagy pocakkal osztja majd nekunk a tanacsokat! :lol: Mar nagyon varom!

Tunder:
De jo hogy Neked mar megjott, nekem mar tobb mint 7 hete semmi pedig 4-6 hetet mondtak persze a legjobb az lenne ha meg se jonne! :lol: En nem kaptam semmit a tej elapasztasa vegett es igy gondolom lassabban all vissza a hormonhaztartas a normalis kerekvagasba. Merem a homet es nagyon kacifantos a gorbe de bejelolt peteerest majd meglatjuk igazabol meg ha nincs is sok eselyem jo arra gondolni hogy MI LENNE HA ... :lol:

Szekeres tenyleg felreertettem de nem problema, nincs is ra szuksegem, elvileg a fertozest kikezeltem mert 3 heten keresztul szedtem utana antibiotikumot de mielott elkezdunk majd probalkozni feltetlenul megvizsgaltatom magam es a terhesseg alatt is minden honapban egyszer.
Koszike holnap kezdek el dolgozni, orulok is neki meg nem is, valahogy most nem tudok semminek orulni (kiveve a gondolatnak hogy nemsokara lesz ujra babam :D ) igazad van jobb ez mintha emberekkel kellene dolgoznom itt elmelazhatok majd es kicsit mozgok az is jot tesz a leleknek is.
Mikor mesz legkozelebb dokihoz? Jo lenne mar latni a kispottyocsket az ultrahangos felvetelen! :D

Meg egy kerdes: Veletek bent lehetett a ferjetek a szulesnel? Az enyem bent volt az elejetol a vegeig es halat adok erte Istennek hogy nem kellett egyedul lennem es hogy O is lathatta a babat mert azota teljesen megvaltozott a velemenye azelott hallani sem akart meg a masodik babarol most pedig mondogatja hogy milyen szep kisfiu volt a mienk es hogy mennyire faj neki hogy elment es hogy varja mar hogy ujra baba legyen a pocakomban. Azelott valahogy azt hitte hogy par honaposan meg nincs ott semmi csak egy kis huscafat (bocsi) most pedig mar tudja majd ertekelni a par honapos kis csemetejet is hisz latta hogy az egy tokeletes kis emberke.

KépKép
KépKép
 
 


Tontica: Velem is bent volt a férjem szinte végig, csak a legvégén küldte ki az orvos. Így utólag már nagyon bánt mindkettőnket, hogy Ő nem láthatta a Kisfiát. Viszont az biztos, hogy sokkal jobb lett a közös "élmény" után a kapcsolatunk, sokkal szorosabbá vált. Eredetileg is úgy terveztük, hogy bent lesz velem a szülésnél, ez az elhatározás csak még erősebbé vált. A következő, reményeink szerint rendes időben lezajló szülésen is ott szeretne lenni.

Jó munkát neked a kertészetben! Most szívesen cserélnék veled.

:)
 


Szia Tontica!

Örülök hogy el tudod foglalni magad kicsit a munkában.

Kérdésedre válaszolva:az én férjem nem volt bent a szülésnél,én sem szerettem volna,hogy lássa ahogy szenvedek,de neki sem fordult meg a fejében.Ő eredetileg sem akart apás szülést,én magam meg nem is tudom.Én nem láttam a babámat,egyből bebugyolálták.Utána kérdeztem a szülésznőt,hogy nagyon csúnya volt-e(2-3 hete halott volt már a hasamban),de azt mondta nem nézegették,burokban volt.Így utólag sajnálom,hogy nem láttam,de ki tudja jó lett volna-e.
A szövettani eredményből tudom,hogy kislány volt.

Kép
 


Sziasztok!
Bocs, hogy nem írtam hamarabb, de le kell magam kötni valamivel, és ez most a lakás átalakítása, mármint az átrendezése. (pótcselekvés)
Én is úgy gondolom, hogy majd csak novemberben mennék vissza tanítani. Tudjátok milyenek a gyerekek. Nem akarnak ők bántani, csak kíváncsiak és sokszor tapintatlanok. De tudom, ezen is át kell esni, meg persze a munkatársak sajnálkozásán. Nálunk pedig, mivel egyházi iskolákban vagyok, mindenki úgy gondolja, hogy csak segít, ha beszélni akar velem a babák elvesztéséről.
Én is ilyenkor jobban örülnék, ha egy kertészetben dolgoznék.
Ez a topic tényleg jó, mert úgy gondolom, hogy igazából aki ezt nem éli át, meg sem tud érteni, csak sajnálkozni. Az ember azonban nem biztos, hogy erre vágyik. Inkább egy kis nyugalomra, magányra. Persze csak olyan szinten, hogy azért ne forduljon be, és ne szoruljon szakember segítségére.
Szekeres: Neked nehéz volt belátnod, hogy plusz segítségre szorulsz? A férjem szerint, néha ő is gondol arra, hogy nekem is jót tenne.
Na sziasztok lányok, szép álmokat!


Kabócabogár: szerintem teljesen jó ötlet, hogy átrendezgeted a lakást. Egyrészt nem agyalsz állandóan azon, hogy mi történt, másrészt nem fog minden helyszín a múltra emlékeztetni.

Faul: lehet, hogy a választ több példányban is megkapod, mert vacakolt a gépem egy kicsit. :?

Szekeres: jól vagy? mikor kell legközelebb menned a dokihoz? Gondolom, hogy most gyakrabban fognak ellenőrizni, nem?

Tontica: milyen a munka? Nem akarok megint visszatérni a tablettával való védekezéshez, de minden honlapon amit olvasgatok, az van, hogy legalább 3 hónappal a próbálkozás megkezdése előtt abba kell hagyni a fogamzásgátló szedését. Ha gondolod küldök honlapcímeket.

Tündér
 


Te jó ég! Most látom, hogy olvasni azt nem tudok: Bocsi Kabócabobár, következetesen bogarazlak :oops:
 


Tunder, en is meg Szekeres is "lebogaraztuk" Kabocabobart. :lol:
Bocsi erte bar szerintem olyan aranyos az hogy bogar! :lol:
Koszi az infot, mar latom hogy ebbol veszekedes lesz de megprobalom lebeszelni a paromat bar szerinte en egyfolytaban csak erre tudok gondolni es errol beszelni es nem nagyon akartam most mar ezt a dolgot eroltetni de megprobalom legfeljebb nem beszelunk par napig. :roll:
Amugy megbeszeltuk hogy en csak a babara tudok gondolni O meg csak a szexre ugyhogy egalban vagyunk. :lol: Kulonben is ha a nok nem gondolnanak erre kihalna az emberiseg. :lol:

A munka hat milyen is? Nem az almaim munkaja de most ez is megteszi, jo kimozdulni itthonrol igy gyorsabban tellik az ido.
Jobban szeretnek tanulni menni valami suliba delutanonkent de mindegyik fizetos sajnos. :(

Kabocabobar en az elso par hetben takritottam minr egy orult, mindent sikamikaltam, biztos jot tesz hogy lefoglalod Magad csak vigyazz hogy ne erokodj nagyon hisz nemreg szultel, a sok munka mellett pihizzel is!!!

KépKép
KépKép
 
 


Tontica: ez is egy ilyen honlap
http://www.drpetroczi.hu/elokeszulet.html
A nogyogyaszat.lap.hu-n van egy csomó ezzel foglalkozó link.

:D Ha a férjed amúgy is csak a szexre gondol, akkor ő a tökéletes társ. Amit szeretnétek ahhoz úgyis ez kell. Minél többször. :lol:
 


Sziasztok Csajok!
Én sem tudok olvasni!!!!!Ezer bocsánat Kabócabobár!!!
Szóval mint már megírtam nektek mi elkezdhettük a babagyártást,de sajnos hétfőn megjött.Remélem a következő hónapban összejön.

Puszi
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: