Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e rá igény, de engem érdekelne, hogy milyen homeopátiás szerek (bogyók) szedhetők a terhesség ill. szoptatás alatt.

Ha valakinek van valamilyen információja kérem segítsen.

Pl.

a 36. héttől miket lehet szedni, és melyik készítmény mit segít elő?

Előre is köszi

Eszter

KépKép

Szia Esztermoro!

Írtam neked az itt megadott e-mail címedre egy jó hosszú levelet a homeopátiás szerekről (pár nappal ezelőtt), mivel a mi topikunkban tett látogatásod után (2006-ban akarok szülni), valahol láttam, hogy kérdeztél ezzel kapcsolatban... :lol:

Csak azt szeretném tudni, hogy megkaptad-e?! :lol:

Remélem jól vagy!

Jó babavárást!

Kicsijuci

Kép

Ez itt egy homeopátiás javaslat, gondoltam akkor megosztom, hátha érdekel mást is.
Természetesen többféle javaslat létezik, ez egy viszonylag egyszerűbb, én ezt ismerem.

Szülésre felkészítés:

Pulsatilla D6 vagy C6
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 6 héttel előbb elkezdhető a szedése, mint a várt szülési terminus.
A szülés után akkor ajánlott, ha nem indul meg a lochia (váladék) folyása.
Adagolás: 2x5 golyócska

Caulophyllum D4 vagy C4 vagy 5CH
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 3 héttel előbb elkezdhető a szedése, mint a várt szülési terminus.
Elősegítheti a méhnyak „megérését”, azaz felpuhulását, a fájások rendszereződését, hatásosságát.
Adagolás: 2x5 golyócska

Vajúdás kezdetén:

Arnica C30
Javasolt: a vérzékenység csökkentésére, a szülés alatt keletkező sérülések gyorsabb gyógyulására, enyhe antiszeptikus hatású
Adagolás: a vajúdás kezdetén 1x5 golyócska

Vajúdás alatt:

Caullophyllum 5CH
Javasolt: méhnyakizom-tágító hatása miatt lerövidíti a vajúdás időszakát, homeopátiás oxitocinnak is nevezik.
Adagolás: félóránként 5 golyócska

2 órával a szülés után:

Staphisagria 30 CH
Javasolt: húgycső trauma (katéterezés) helyreállítására, bél- és hólyag atónia megelőző hatású, javítja a sebgyógyulást, fájdalomcsillapító, feszültségoldó
Adagolás: 1x5 golyócska

Arnica C30
Javasolt: vérzéscsillapító, sebgyógyító hatású
Adagolás:2x5 golyócska

A szülés napjától:

Echinacea D4
Javasolt: fertőzések ellen, immunerősítő hatású
Adagolás: 3x5 golyócska 10 napig

Császármetszés esetén:

Arnica C30
Javasolt: a vérzékenység csökkentésére
Adagolás: a műtét előtt 1x 5 golyócska, a műtét után 2x5 golyócska

Staphysagria C7
Javasolt: a műtét utáni fájdalom csillapítására
Adagolás:napi 2x5 golyócska 1 hétig

Szoptatás:

Urtica Urens D6 vagy C6
Adagolás:napi 3x5 golyócska

Kép

Moni vagyok.eddig homeopátiás doktornőhöz jártam,de most nagy szükségem lenne bogyóra és nem tudom elérni.azt már kinyomoztam,hogy a gyógyszertárunkban lehet kapni,de nem tudom,hogy milyenre van szükségem.31 éves nő vagyok.október 27-én voltam lombik beültetésen.holnap elfogynak a bogyóim és én nagyon bízom bennük ezért jó lenne,ha valaki segítene abban,hogy mit vásároljak.aki tud segitsen.köszönöm előre is.

Sziasztok!

Nagyon rosszul alszom. Segítenétek nekem, hogy milyen homeopátisá szert szedhetnék terhesen?
A sedatív pc szedhető?

Köszi előre is a segítséget!

Nelli

Szia Nelli!

Elméletileg minden homeopátiás készítmény szedhető a terhesség alatt.
A homeopátiás kezelési lehetőségek az öngyógyítás szintjén - a megadott potenciálban és szedési gyakorisággal - alkalmazhatóak.
A Sedatif Pc kombinált készítmény.
Ha bizonytalan vagy a szerválasztásban, és nem homeopátiás orvos javaslatára szeded, kérdezd meg a homeopátiás gyógyszertárban a gyógyszerészt mindenképpen, hogy ő melyiket javasolja.
A homeopátiás gyógyszertárak listáját itt találod:

www.homeopata.hu/patikak.html

Az alvászavar gyakori probléma a terhesség elején és végén. Mindig keresni kell a kiváltó okot, hátterében sokszor a kismama szorongása, félelme, vagy bizonyos szervi betegségek állnak.
(Amennyiben a babavárás végén vagy már, szerintem inkább csak türelem és talán már felesleges is bármit szedni, nem nagyon lesz jobb...)

Szedhető készítmények:

- Coffea tosta 15CH
este 1x5 golyócska
(Elalváskor tele vana feje gondolatokkal, örömhír, izgalom miatt nem tud elaludni.)

- Lachesis 15CH
este 1x5 golyócska
(Nappal bőbeszédű, este nehezen, későn alszik el. Éjjel rosszakat álmodik.)

- Nux vomica 9CH
este 1x5 golyócska
(Hajnal 3-4 óra körül ébred fel, problémákon, teendőkön gondolkodik, emiatt nehezen tud visszaaludni, reggel fáradtan ébred.)

- SEDATIF PC tabletta
3x1 + este 2 tabletta
(Napközben feszült, ideges, ezért nehezen alszik el.
A SEDATIF PC nem befolyásolja az éberséget és a figyelmet, nem alakul ki hozzászokás, akár járművezetés közben is használható.)

- Stramonium 15CH
este 1x5 golyócska
(Este elalváskor fél a sötéttől, éjjel rémálmai vannak.)

- Tarentula hispana 15CH
este 1x5 golyócska
(Napközben ideges, nyughatatlan a feszültség miatt. Éjjel sokat forgolódik, gyakran felébred, álmában izeg-mozog, az alvás nem pihentető.)

Remélem tudtam egy picit segíteni!

Üdv!

Kép

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? A 32. héten vagyok, és a babám nyomja a bordáimat, leginkább éjszaka érzem, amikor fekszem rajtuk. Egy pár órát alszom, és utána elviselhetetlen tovább feküdni rajta, megfordulni, és a hátamon is. Sőt még sokszor de is érzem, hogy fáj.
Ha tornázom, vagy mozgok, arra jobb lesz.
A doki azt mondta, a baba, meg a méh nyomja, úgyhogy ez jobb nem nagyon lesz.
Nem tudtok valami olyasmi fájdalomcsillapítót, ami szedhető, és tudnék tőle aludni?
Úgy látom, vannak itt nagyon profik a témában....

Nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni.

csillag

Szia Csillag! Kép

Örülök neki, hogy benéztem ma ide, így legalább rátaláltam a leveledre...

Az első mondatom, amikor elolvastalak az volt, hogy: Szegénykém, most mit is mondjak? Nem tudok segíteni! :roll:

Azért kitalálhatunk valamit...

Erre fájdalomcsillapítót én nem nagyon tudok...
Sőt, utána kerestem még több helyen is, de semmi.
Próbálj meg még érdeklődni, hátha valaki... :cry:

Hogy alszol?

Ha tudsz, ne aludj a hátadon, úgy a legrosszabb!
Próbálj meg az oldaladon, úgy, hogy kitámaszod magad mindkét! oldalról párnával.
Amelyik oldaladon fekszel ott a pocid alá is egy kicsit a párnával, hogy ne teljesen az oldaladon feküdj.
(Szoptatós párna tökéletes, vagy nekem egy nagyon hosszú "kolbászpárnám" volt erre a célra.)
És ha a két lábad közé is teszel egy párnát a térdeidnél, úgy talán jobb...
Nagyon nehéz, tudom... :roll:
Én is sokat szenvedtem!

KITARTÁS!!!
Már nincs sok hátra!

Nagyon sok boldogságot és egészséges, szép kisbabát kívánok!

Üdv!

Kép

Köszönöm.

Nem tudom, nem nagyon alszom. A doki is, meg a gyógyszetárban is azt mondták, panadolt lehet szedni. Ha végképp kikattanok, akkor lehet, hogy heti kétszer éjjelente beveszek 1-1-t.
De köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

A vajúdás alatt érdemes esetleg szedni valamit, hogy gyorsabban menjen?

Sziasztok!

Most kezdtem a 8.hetet, 2 hete állandó émelygésem van, 3 napja pedig fokozódott a dolog, már hányok is, és egész nap szörnyű hányingerem van.

tudna valaki erre homeopátiás szert ajánlani? A többi módszer (keksz, tea, gyömbér, stb) nem vált be.

Köszi

Elia

Szia Elia! Kép

Nekem is kb. ebben az időben kezdődött és a 14. hétig tartott. :cry:
Folyamatosan émelyegtem, hányingerem volt, szinte semmit nem tudtam megenni, de csak viszonylag ritkán hánytam.
És a világon semmi nem használt nekem sem (keksz, gyömbér stb.)
4 kg-t fogytam ez idő alatt (az amúgy sem túl sok 48-ból), de valószínűleg ennek is köszönhető, hogy összesen 10 kg-t híztam a babavárás alatt és most 8 héttel a szülés után már csak 2 kg + van rajtam.
Minden rosszban van valami jó! :lol:

Viszont rettenetesen jól estek a jéghideg buborékos üdítők (Sprite, Schwepes Mediterrán, Fanta)
És A COCA-COLA LIGHT!
Sajnos rettenetesen egészségtelen, tiszában vagyok vele és nem is ittam korlátlanul, de néha azért igen...

Leírom a szedhető homeopátiás golyócskákat, próbáld meg kiválasztani, hogy melyik hasonlít leginkább a te tüneteidre!

Jobbulást és kitartást! :roll:
És bár tudom, hogy egyenlőre nem hiszed, de fogsz te még jóízűen enni!!! :lol:
Boldog babavárást és egészséges kisbabát kívánok!

Hányinger, hányás:

A leggyakoribb probléma, főleg a terhesség első harmadában, de előfordul, hogy végigkíséri a kilenc hónapot.
Hányás esetén mindig pótolni kell az elvesztett folyadékot és ásványi anyagokat!

COCCULINE tabletta
Napi 3-4x1 tabletta
A hányingert szédülés, sápadtság, gyengeség kíséri.
A hányingert bizonyos szagok provokálják.

Cocculus indicus 9CH
Napi3x5 golyócska
A hányinger szagingerekre rosszabbodik, szédülés, ásítozás és nagy fáradtság kíséri.
A meleg szobában, pihenésre javulnak a panaszok.

Ignatia amara 15CH
Napi 2x5 golyócska
Szorongó, érzékeny kismamáknak.
A gyomorszájon görcsöket érez, a torokban gombócérzet alakul ki, nehézlégzéssel.
A hányinger evésre javul, kikapcsolódásra megszűnik.

Ipeca 9CH
Napi 3x5 golyócska
Szinte állandó hányinger, sápadtsággal, alacsony vérnyomással.
A hányás nem hoz megkönnyebbülést, a nyelv tiszta marad a hányás ellenére is. Nem szomjas.

Nux vomica 9CH
Napi 1x5 golyócska
A hányinger evés után lép fel, erős álmosságérzet mellett.
A hányás megkönnyebbülést hoz, pár korty savanyú, vagy szénsavas ital jól esik a gyomrának, a kávé, vagy annak illata erős hányingert okoz.

Sepia officinalis 9CH
Napi 2x5 golyócska
Már reggel ébredéskor hányingere van, mely ételszagra vagy az étel látványára fokozódik.
Gyomorégés, rossz szájíz kísérheti, melyet az evés csak átmenetileg enyhít.
A savanyú ízeket kívánja.

Tabacum 9CH Napi 2x5 golyócska
Nagyfokú sápadtság, hányinger, mely már enyhe mozgásra is súlyosbodik.
A hányás mellett hideg verejtékezés, szédülés, erős szívdobogás alakul ki.
Az állapot friss levegőre javul.

Kép

ÜDV!

Kép

Nyitottam egy új topikot, HOMEOPÁTIÁS JAVASLATOK címmel, ahová feltettem a homeopátiás szerek szedési javaslatait, amik alkalmazhatóak a különböző (leggyakrabban előforduló) problémákra.
Hányinger, hányás, fejfájás, alvászavarok, felkészülés a szülésre stb.

Üdv!

Kép

Sziasztok.

Én kicsijuci javaslatára ittam málnalevél teát.

Jelentem 2óra 20perc alatt szültem meg a fiamat.!

Nagyon hamar tágultam én ezt a teának tudom be..:)

Köszönöm a tippet JUCI.. :) :) :) :)

Tündi

Sziasztok.
Tudna nekem vki segíteni? Most 6 hetes terhes vagyok és nagyon erős szívdobogásom van, szinte állandóan,néha izzadok is mellé. A dokim csak jövő hét hétfőn tud fogadni, én meg persze pánikolok, amitől csak még rosszabb lesz. Volt már egy vetélésem, nagyon nem szeretném, ha megismétlődne, de az előző terhességnél nem volt ilyen. Volt vkinek ilyen? Ha volt mit kapott rá?Néha vannak apró alhasi görcseim is, nem fájdalmas, de érezhető, de lehet, hogy csak paranoiás lettem, és minden hülyeségre felfigyelek. Szerintetek várjak hétfőig, vagy menjek más dokihoz?
Ami

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

XGyerünk, anyukám! - Teakiadó