Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Úgy látom, a szeptemberben szülő kismamák még nem nyitottak topikot (ami valahol érthető, sokunk talán még a terhességében sem biztos :-)), ezért megteszem én.
Szóval hajrá, minden téma érdekel.
Magamról elöljáróban annyit, hogy az első babánkat várom, 30 éves vagyok, és repdesek az örömtől. Egy hüvelyi ultrahangon vagyok túl, amit az 5. héten ejtettünk meg. Azért mentem el ilyen korán, mert az elmaradt menzeszem időpontjában kicsit vérezgettem, és nagyon megijedtem. Azóta szerencsére már tudom, hogy ez nem ritka, és bár figyelni kell rá, teljesen normális jelenség is lehet.
Várok mindenkit ide szeretettel!
 
 


Sziasztok!
Ha minden szépen megy, ahogy kell, akkor én is egy szeptemberi kis lurkót várok. Nagyon új minden nekem is, hiszen ez lesz az első babánk. Én 29 éves vagyok és eszméletlen boldog, hiszen mindig is erre vágytam. 5 hetes vagyok és már egy ultrahangon én is túl vagyok.
Nagyon szeretnék mozogni, hogy energikusan és lazán mehessek szülni. sajnos mostanában a mozgás kimaradt az életemből. Most kismama jógára szeretnék járni, Debreceni vagyok, ha valaki tudja hogy van e ilyen Db-ben és hol, kérem írja meg.
mindenkinek csodás babavárást!

Kép
 
 


Hello!

Orulok, hogy megnyilt a topic, mert mar vartam! mi is szeptemberre varjuk a kisbabankat. 31 eves vagyok es elso baba lesz! kismama joga engem is edekelne zugloban, de ha megtudod kaqk, hogy hol van debrecenben is, legyszi ird be!
szedetek vitamint? hol fogtok szulni? ki az orvosotok?
pussz
vigyazzatok magatokra
Marica
 
 

 
 

Sziasztok, kaqk és mmarica!
Először is szívből gratulálok mindkettőtöknek a babához!
És örülök, hogy lesznek beszélgetőtársaim. :D
Nekem is teljesen új minden, sosem gondoltam, hogy a terhesség ilyen rövid idő alatt ennyire megváltoztat bennem bizonyos dolgokat (most elsősorban a lelkiekre gondolok). Mindig is nagy gyerekrajongó voltam, de EZT megélni semmihez sem hasonlítható érzés. :-)
mmarica, vitamint én nem szedek, nekem a dokim azt mondta, hogy nagyobb babák születnek tőle (tudom, hogy más szerint meg csak 15 dkg-val nagyobbak, itt írt róla a babaneten), jobban csontosodnak, és az szüléskor sem a babának, sem a mamának nem jó. de nem tiltotta, mondta, ha úgy érzem, nyugodtan szedjek. egyébként iszom pezsgőtablettás formában vitamint, mikor mihez van kedvem, de nem viszem túlzásba. épp tegnap láttam, van egy új készítmény is, a Centrum Materna, az is magzatvédő vitamin. a folsavval kapcsolatban a doki annyit mondott, hogy ha eddig nem szedtem, most már nincs sok értelme.
Budapesten a Schöpf-Méreiben szeretnék szülni, de a kórház körül jelenleg gondol vannak, biztos halljátok a napi hírekben.
jelenleg 6 hetes terhes vagyok és elolvasok mindent, ami a kezem ügyébe kerül.
mozogni én is nagyon szeretnék, mert tespedős munkám van, vagy ha mégis mozognom kell, az masszív állásból áll (tanárként állva szeretek tanítani, ülve nem). kaqk, a kismamajóga engem is érdekel, jógáztam egy kicsit már korábban. és mivel eddig elhanyagoltam, az intimtornát is meg akarom végre normálisan tanulni (a Kriston-könyvből), mert rengeteget jelent a későbbiekre nézve.
Puszi, vigyázzatok magatokra:
irina
 
 


pontosítok:
vitamint én nem szedek = magzatvédő vitamint nem szedek
 
 


Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni. Még csak pozitív tesztem van, de szerdán leszek 6 hetes. Csak akkor megyek dokihoz, hogy hátha látszik már valami. Nektek mekkora volt a petezsák, ill. volt már szívműködés?
 
 


szia, zora7! üdv itt!
5 hetes 1 napos volt a baba, amikor a nőgyógyászhoz elmentem (most 6 hetes 4 napos), akkor a petezsák 11 mm volt, a szikhólyag 3 mm. :-)
úgy tudom, a szívműködés a 6. héten indul be, de nem minden ultrahang mutatja ki (akár a hüvelyi sem).
írd majd meg, mi volt a dokinál!
 
 


Lányok, nem hiszem el, hogy csak ennyien szülnénk szeptemberben! :D
Írjatok bármiről, ami a témával kapcsolatos, itt a helye!
Addig is magunkról annyit, hogy jelenleg az állandó éhségérzetem csökkentése a feladat. Ahogy 4-5 hetes lettem, falánksági rohamok törnek rám, mint a PMS-em idején, csakhogy ez állandósult! Nem pszichés, nem akarok kettő helyett enni. Úgyhogy a cukrot minimalizáltam (a mézet is), maradt a cukortalan kávé és tea. Émelygésre néha valami csoki. Hányni szerencsére nem szoktam, a család női ágára sem volt jellemző, az émelygés is minimális.
Meséljetek, nálatok hogy telik ez a csodás első trimeszter? :lol:
 
 


sziasztok,
Újra itt!
www.kismamajoga.freeweb.hu itt találtam elég sok mindent.
Lassan el kellene kezdeni mozogni, de az az igazság, hogy valami babona féléből még csak a legszűkebb család (szülök, tesók) és a legjobb barátok ( 2db ) tudják a nagy hírt, de ha most bejelentkezek kismama jógára, hát rögtön kiderül. Most azon gondolkodom, hogy valószínűleg van valami VHS vagy DVD kiadás. Ezt fogom ma megkeresni a neten. Elkezdenék itthon aztán mehet a társas móka. Ja igen a neten olvastam hogy Db-ben tavaly szept-ben indult csoport. Nem tudom mikor indulmegint, mert a megadott e-mail cím nem működött.

tünetek: Hát igazság szerint nem sok. enni sem kívánok sokat, hányinger, émelygés nincs ( még) remélem így is marad, egy gonddal küdök. a melleim. A menstruációt megelőzően voltak ilyen nehezek és fájtak. Bevallom nem kicsik, de ne gondoljatok óriásiakra. 85B :-) de alig tudok tőlük aludni. Sehogy sem jó mert mindig nyomódnak. Segítség elmúlik egy kis időre legalább???
Eddig olyan jó alvókám volt. Ja igen. kicsit fáradékonyabb vagyok, vagy csak mert eztolvastam hogy valószínű fáradékonyabb lesz az ember , hát én hamar felismeremezt a tünetet. De tényleg jól esik ledölni/ülni kicsit.
Az a 9 hónap című könyv, amiről olvastam hogy mindenki ajánlja tényleg jó! tegnap beszereztem. Alig bírtam leteni és nem kiolvasni az egészet.
Most a lelki köldökzsinor című könyvet vadászom, de mindeütt kifogyott!
szeretném megbeszélni a kis pocaklakóval, hogy majd ügyesen és gyorsan jöjjön ki, hogy hamar a karomba vehessem, meg ilyenek.
Na ez most jó hosszú lett!
puszi mindenkinek

KépKép
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyanis (mostani info szerint) szeptember 3-ra várjuk első babánkat. Rólam annyit, hogy 27 éves vagyok, Budapesten lakunk és nagyon szerencsésnek mondhatom magunkat, hiszen ahogy elhatároztuk, hogy projekt indul, össze is jött a bébi :-) Múlt héten voltam első vizsgálaton, UH-n látszott a petezsák. 23-ra rendelt vissza a dokim, akkorra 2 cm-es lesz a magzat és már elkezd izegni-mozogni, úgyhogy türelmetlenül számolom vissza a napokat.
Nagyon jól viselem a kezdeti szakaszt, nincs hányinger, nincs zabaroham, sőt egyenlőre a fáradtság tüneteit sem tapasztalom. Viszont elég rosszul alszom mostanában :-( Bár lehet, hogy ennek semmi köze a terhességhez. Cici iszonyat módon sajog és érzékeny. Vitamint nem szedek, csak folsavat, viszont próbálok minél több gyümit magamba tömni. Irodalommal elláttak a barátok is meg én is beszereztem egy nagyon jó könyvet: A terhesség ABC-je. Színes, szagos, közel 400 oldal rengeteg infó és kép, nekem nagyon bejött. Először mi is úgy gondoltuk, hogy kb 10. hét tájékán kezdjük terjeszteni, de annyira BOLDOGOK vagyunk, hogy nem bírtuk magunkba tartani, úgyhogy a rokonság és a szűkebb barátok már velünk együtt örülnek.

Üdv Mindenkinek!

http://babafalva.hu/tickers/6m8.png
 
 


Sziasztok!

Én is beállnék közétek, bár egy kicsit kakukktojás vagyok.. Nekem a második babám fog szeptemberben születni, van már egy 8 hónapos kisfiam. Tegnap voltam UH-on, 6 hetes a baba és 9,5 mm a petezsák. Mi reménykedünk egy kislányban... :D
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy Pécs mellett élünk, 29 éves vagyok, és az első terhességem nem volt teljesen probléma mentes..

 
 


Kedves handrea és kaqk,

tud valamelyikőtök segíteni vonalzó ügyben? Megpróbáltam, de (mint látható) nem igazán jött össze... :lol:
 
 


silka!
Ha megvan a vonalzód, annak a BBC Code-ját másold át az aláírás menübe, és akkor látható lesz minden hsz-od végén. Remélem segített, ha nem, kérdezz nyugodtan!

 
 


Handrea köszi a segítséget, rögtön teszek is egy próbát...
 
 


Sziasztok, jó sokan lettünk, hurrá!
kaqk: a mellprobléma ismerős, én még egyelőre bírom, de amit eddig elolvastam, ott az éjszakai kényelmes melltartót javasolják a szenvedőknek. Tanfolyamot még nem néztem, megvárom, hogy az első trimeszter leteljen.
Úgy látom, a mell másnál is probléma, és ez így is marad állítólag, egy barátnőmnek a gyors növéstől még hámlani is kezdett. silka, a rossz alvást is szokták emlegetni a könyvek a terhességhez kapcsolódóan, de már nem emlékszem, mi miatt.
Tegnap végre mi is szóltuk a szülőknek, mert nagyon utálom a titkolózást, főleg ennél az eseménynél. Barátok még csak módjával tudják, csak azok, akik valamiért beletrafáltak a dologba (hihetetlen megérzésekkel bíró nők vannak...) :D
szia, handera! itt nincsenek kakukktojások ám! :lol: Mesélj az első terhességedről, ha van kedved!
Nagyon jó könyveket ajánlottatok, én a Kismamák kézikönyvét vettem meg és pályázom még a Terhesség napról napra c. munkára is, nagyon tetszett a boltban.
 
 


handera, bocs a gyermekded kérdésért, de az aláírás menüt hol találom?
 
 


Szia irina,

engedd meg, hogy frissen megszerzett tudásomat Veled is megosszam :lol:
Az oldal tetején találsz egy rózsaszínű menüsort, ott a segédletek lenyíló ablaknál kiválasztod a profilt és ott találod (lejjebb) az aláírást.
 
 


Sziasztok. Én is szeptemberre várom az első babát. Nagyon boldog voltam mikor megláttam, hogy pozitív a teszt, mivel már 1 éve probálkoztunk. Orvosnál még nem jártam, még csak 4 hetes, és szüleim azt mondták, hogy korai még. Örültem mikor ráakadtam erre az oldalra, biztos nagyon sok tapasztalatot tudunk egymással megosztani.
 
 


Sziasztok!

Én is szeptemberben fogok szülni, dokihoz majd jövő hét szerdán megyek.
Viszont jól megfáztam tegnap este, hőemelkedésem van, remélem a sok tüsszögés, orrfújás hőemelkedés nem árt semmit. azt olvastam hogy nem.

 
 


Köszi nagyon, silka, teszek is egy próbát! ;-)

Kép
Kép
 
 


Sikerült, remek! ;-)
Üdv az újaknak, jobbulás judisnak!
Megmondom őszintén, alig várom, hogy leteljen az első trimeszter, hogy végre felhőtlenebbül örülhessek (így is nagyon örülök, csak minden rossz megfordul a fejemben, titkolózni kell, és az egész még olyan megfoghatatlan, mert még nem érzem a babát).
Fentebb írtam, hogy a dokim szerint nem muszáj magzatvédő vitamint szedni, de ha akarok, szedjek. Ma aztán vettem egy Hipp Natal készítményt, ami gyümölcslészerű formában tartalmazza a vitaminokat. Igazából a folsav nem szedése aggasztott csak, de így már némileg megnyugodtam. :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok! Ma voltam dokinál, de sajnos semmi jó nem derült ki. A terhességem (én biztosan tudom, hiszen dec.31.-én lett pozitív a tesztem) 6 hetes. De sajnos az ultrahangon csak egy 4 hetes látszik. Szóval megint elhalt valószínüleg, pontosan úgy mint egy fél éve. Nem hittem, hogy ilyen megismétlődhet, hiszen jól vagyok és egészséges is vagyok. Most várom a kontroll ultrahangot, de nem reménykedem. Kértem, hogy vizsgáljanak ki, mi okozhatja ezt, de azt mondták, majd a 3. vetélés után . Ezek nem normálisak!!!!! Hát ennyi. Nagyon drukkolok nektek!
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. :) 5 hetes vagyok, 31 éves és az első babánkat várjuk.Tegnap voltam először orvosnál. Én szedek Elevitet egy hete, mert úgy gondoltam, hogy télen még sincs annyi elérhető vitamin, mint nyáron. Aludni én sem tudok, mert a melleim nekem is nagyon érzékenyek, ezért nem tudok hasra feküdni. A hasam néha szurkod, de azt mondták, hogy ez is normális, mert növekszik a méhem. Egy kicsit néha émelygek, de nem vészes.
Jó, hogy ennyien vagyuk, mert sokat tanulhatunk egymástól!

Liza
 
 


szia zora7,

Nagyon szorítunk, hogy a kontroll megcáfolja a tegnapi infot! Meddig vagy várakozó állásponton?
Amúgy volt valami érezhető jel?

silka
 
 


sziasztok, zora7 és silka,
pont erről a témáról kérdeztem tegnap a védőnőt, hogy van-e egyértelmű jele annak, ha a korai szakaszban a babával nem stimmel valami, állítólag vetélési tünetei vannak, de én már többedszerre olvastam a babanet fórumain, hogy nem okvetlenül.

zora7, szívből drukkolok, hogy minden rendben legyen a babával!!!

Kép
Kép
 
 


szia irina,

úgy látom a Te vonalzód sem haladt előre... ...akárcsak az enyém :)

Kedves Vonalzószakértő Többiek!

mit kell ahhoz csinálni, hogy magától működjön?

silka
 
 


Sziasztok!!

Én is szeretnék csatlakozni Hozzátok!

Magamról:
Szeptember 22-re várjuk a babánkat, már van egy 19 hós nagyfiam.
Orvoshoz jövő héten szerdán megyek. :)
Vendég
 


silka, nekem az a kényszerképzetem, hogy működik a vonalzóm! :lol: és visszamenőleg is az összes módosult 7 hét 0 napra. semmit nem csináltam vele, tegnap bemásoltam a kódját az aláírásba. Neked nem megy ezek szerint?

szia, hajni20! okvetlenül írd majd meg, mi volt a dokinál!

Kép
Kép
 
 


nem megy = a vonalzód természetesen, nem a másolás. :oops:

Kép
Kép
 
 


szia, liza4!
teljesen azonos a hogylétünk a leírásod alapján. :D
talán már írtam, végül én is beadtam a derekam a magzatvédő készítményeknek, iszom a Hipp natal aktivot, főleg a folsav miatt.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, szeretnék csatlakozni. Szep. 20-ára várjuk a Kismanót, jövő hét szerdán megyünk dokihoz. Az Elevitet a terhességem előtt 3 hónappal el kezdtem szedni, jártunk optimális családtervezésre, és most itt van a hasamban manóka, el sem hiszem (bár néha érzem). Majdnem az összes tünetet produkálom, amit egy terhes nő érez. De ezt is élvezem!
:lol:

Anikó és Marcika

Kép
 
 


irina, teljesen igazad van!
Most újra megnéztem a vonalzót és működik. Azt nem vettem eddig észre, hogy visszamenőleg is módosítja a korábbi hozzászólásoknál. Csak azt láttam, hogy tegnap is és ma is 7+2-n állok... ...ezért gondoltam, hogy megállt. Azt, hogy ilyen kis okos ez a szerkezet, nem is gondoltam :D

silka
 
 


szia, aniko80! azon töprengtem én is, hogy még milyen tünetem nem volt. ja, azt hiszem, salakot és gumit még nem akarok enni (ezt csak a kívánósok gourmand-jai szokták :lol: ).

silka, ennek a vonalzónak én is bedőltem, de többé nem fogok ;-)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok. Had legyen egy tudatlan kérdésem hozzátok. Az utolsó menstruációm első napja december 9.-én volt, és még azt is tudom, hogy a baba mikor készült. (december 16). Szeretném megkérdezni, hogy a terhességet honnan kell számolni? Annyiszor gondolkodtam azon, hogy egyszer teherbe esem, és kisbabám lesz végre, jobban vágytam rá, mint bármi másra az életembe. Most, hogy végre teherbe estem, rájöttem, hogy a babákról már mindent tudok amit kell, a szülésről is, de a terhességről semmit. Orvoshoz pedig csak jövő hét szerdára kaptam időpontot. Tudtok nekem segíteni?
 
 


Holila:
dec 9-től.
A mensi első napjától.
Vendég
 


Hello Mindenkinek!

huuuuuuu, amiota nem jartam itt, milyen sokan lettunk, de klassz :)
hoila: a terhességeet az utso menstruaciot koveto elso naptol szamitjuk (es csakis ehhez ragaszkodj) 40 hetig tart (tehat a valosagban igy jon ki 38 hetre), es a betoltott hetek utan mondjuk, h hany hetesek vagyunk (ugy vedd, mint a szulinapodat, ha betolotted a 25. evedet, akkor mondod, h 25 eves vagy).
mas: nekem mindig is alavaszavarom volt, es miota kisbabat varunk, azota siman el tudok aludni! ez igen nagy boldogsaggal tolt el, hiszen ugy elek igy, mint a anormalis emberek - alaphelyzetvben az alvasigenyem 6 ora naponta, most meg kb 12:) naggygygygabol ad almos vagyok, es felreteszem az elveimet es ha ugy erzem, akkor delutan alszom kicsit :). a vitaminokkal kapcsolatban es a folsavat es az elevitet elkezdtem szedni mar az elozo mensturaciom utan, mert mar nagyon keszultunk a teherbeesesre es a teherbeesesem ut 6 hetig szedtem, akkor mondta az orvosom, h az elevitet hagyjam abba. nekem az volt meg a bajom, h fajt a hasam, olyn erzesem volt, mintha kongana az uressegtol, akarmennyit ettem, de ez a falanksagom elmult (kopp, kopp, kopp) eddig, most abban a fazisban vagyok, h bmit eszem, rogton rosszul vagyok. ami nem baj, mert legalabb nem hizok - sulyfelesleggel kuszkodok mar egy ideje, es nem szabdna hiznom sokat a terhesseg alatt (arthat a babanak, a szulest nehezebbe teszi stb.)
Irina: a Schöpf-Mérei szerintem egy nagyon nagyon jo korhaz, es jo szakemberek vannak ott. velem mar egyszer tortent egy nagy tragedia, es ok vettek eszre, h baj van - nagyon ugyesek!
pussz nektek
Marica
 
 


sziasztok!
igen, jól írta mindenki, az utolsó menzesz a datálás kezdete. én ezt nehezen "emésztettem meg", mivel sokakkal együtt pontosan tudom a fogantatás idejét, ami nem pont félidőre esett, így a baba valójában idősebb két nappal, mint ahogy számolják, de egye fene, én tudom, amit tudok. :lol:
ó, mmarica, bárcsak én se lennék már éhes. egyszerűen állandóan az vagyok, ráadásul fepuffadok, és már most akkora a hasam, mint egy 3-4 hónaposnak (van, aki ki is szúrta, pedig azért a 7 hetes terhesség nem szokott látszani, ráadásul nem vagyok karcsú nádszál, tehát még az sem lehet ok, hogy azért látszik, mert olyan kis vékonyka vagyok). félre ne értsetek, nem esztétikai, hanem kényelmi okokból zavar, valamint a titokban tartást (l. munkahely) sem teszi könnyűvé... folyton valami lengébe kell öltöznöm. ah, azért imádom, hogy ezek a problémáim. :D
mmarica, köszi, hogy írtál a Schöpfiről, nekem semmi averzióm nincs vele kapcsolatban, én is csak jókat hallok. csak amióta Leboyer-könyveket olvastam, nehezen tudom a szülést másképp elképzelni, ugyanakkor az otthon szülés is elképzelhetetlen számomra (ahhoz én túl aggódós vagyok).
üdv mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


hm, észrevettem, hogy a fogalmazásom és a szókincsem látványosan zuhan... :lol: nektek nem? ;-)
"sokakkal együtt pontosan tudom a fogantatás idejét" - természetesen nem plakátoltuk ki a környéken, úgy értem, hogy sok nő megjegyzi, hogy mikor volt a nagy nap (vagy napok).

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Személy szerint minél hamarabb szeretnék eljönni munkahelyemről több okból is, amit most nem részleteznék. Eddig még nem volt lehetőségem, hogy az illetékesekkel beszéljek, mi lenne nekem a legjobb.
Ti utánanéztetek már? Hol találok erre vonatkozóan anyagot?
Több anyukával beszéltem, akik elmentek táppénzre, a háziorvos kiírta őket. De mindig változik valami, úgyhogy nem tudom, mi a legjobb anyagilag. Egyáltalán hány hetes kortól érdemes kiírtani magunkat (ha nem vagyunk veszélyeztetett terhesek)?

Anikó és Marcika

Kép
 
 


Sziasztok!
Személy szerint minél hamarabb szeretnék eljönni munkahelyemről több okból is, amit most nem részleteznék. Eddig még nem volt lehetőségem, hogy az illetékesekkel beszéljek, mi lenne nekem a legjobb.
Ti utánanéztetek már? Hol találok erre vonatkozóan anyagot?
Több anyukával beszéltem, akik elmentek táppénzre, a háziorvos kiírta őket. De mindig változik valami, úgyhogy nem tudom, mi a legjobb anyagilag. Egyáltalán hány hetes kortól érdemes kiírtani magunkat (ha nem vagyunk veszélyeztetett terhesek)?

Anikó és Marcika

Kép
 
 


Bocsi! Kétszer küldtem el! :oops:

Anikó és Marcika

Kép
 
 


szia, aniko80!
hátha ez segít: http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=230
illetve a http://www. magyarország.hu-n érdemes keresgélni.

Kép
Kép
 
 


Köszi Irina!

Elolvasom! Remélem így már képben leszek.

:lol:

Anikó és Marcika

Kép
 
 


Sziasztok,

hát a kajaügy nálam is igen érdekesen alakul pár napja. Még nem kapott el a nagy zabaroham, de ha éhes vagyok, nem a megfelelő kajákat kívánom. Elterveztem, hogy a doki utasítására rengeteg zöldséget meg husit eszem, de csak szénhidrátokban tudok gondolkodni :cry: Ráadásul nem szeretném, ha elszaladna velem a ló a terhesség alatt. Szerencsére pár hónapja tudatosan letettem azt a fránya cigarettát, de sajnos ennek köszönhetően + 6 kilóval (+ karácsonyi 2) indultam. Nem szeretném, ha az első vércukor vizsgálatnál kiakadna a műszer. Próbálom szem előtt tartani mindkettőnk egészségét, de a gyomrom mást kíván. De legalább a light cola bevitelemet közel 0-ra csökkentettem, a hiányt meg ásványvízzel pótlom. :lol:

Ti miket esztek?

silka
 
 


Köszönöm Hajni20 és köszönöm mmarica. A kajaügy nálam is katasztrófa. Úgy érzem egész nap éhes vagyok, és ha nem eszem valamit, akkor egy idő után szédülök, és hányingerem van. Remélem ez gyorsan elmúlik, mivel éppen én is felszettem +6 kilót. Már 1 hete fogyókúráztam, mikor kiderült, hogy babát várok. Megpróbálok odafigyelni az étkezésre, és egészségesen táplálkozni. És az a baj, hogy én is mindig azt kívánom, ami éppen nincs előttem. Leginkább a tejterméket, és a húst. Az édességet hál isten nem, sőt, ha rágondolok, kiráz a hideg. A párok egyébként nálatok hogyan reagálnak az apaságra?
 
 


Sziasztok,
én is szeretnék csatlakozni hozzátok, nézegettem eddig a fórumot, de nem volt szeptemberi topik, örülök, hogy létrejött! És már mennyian vagyunk!
Rólunk annyit, hogy 28 éves vagyok, második babámat várom, nagyfiam októberben volt két éves. Németországban, Stuttgart mellett élünk. Még én is nagyon az elején járok, de sajnos már összeszedtem egy jó kis influenzát, lázam hála istennek nem volt, de nagyon padlót fogtam. Nagyon aggódom, nehogy valami baja legyen a picúrnak.
Uh-ra hétfön megyek, remélem már látni lehet valamit.
Én is jól vagyok egyébként, kicsit émelygek néha, meg fáradtabb is vagyok, de eddig elég jól bírom. Hála istennek én meg pont a jó füszeres husikra gerjedek, az édesség gondolatától meg felfordul a gyomrom :lol:

Hajni, örömmel látom, hogy egy nap van babók között és neked is Kisnyuszid van:wink:

Judis, a hömérös topikot olvasgatom néha, onnan "ismerlek" egyébként meg Szirom a közös ismerösünk :wink: Jobbulást neked is, nyugi, az algopyrintöl nem lesz baja a babónak, én is bevettem ma is egy felet, mert nem éreztem jól magam. Inkább a gyógyszer, mint valami baj a babával :wink:

Silka, ez a plusz pár kiló sajnos nálam is ismerös, én még az elsö gyerköc után nem voltma képes leadni a fölösleget, de mos már úgy látszik meg is marad 9 hónapig :lol: Persze én is figyelni fogok, nem akarok bálnakén szülni :lol:

Zora7, nagyon drukkolok, hogy a kontroll uh-n minden jó legyen! Tényleg, éreztél valami furcsát? Mert sajna nekem is az a rögeszmém, hogy a babó már nincs is ott. De szerintem csak azért, mert még mindig nem realizáltam, hogy terhes vagyok. Majd uh után már biztosan jobb lesz.

puszi mindenkinek

KépKép
KépKép
 
 


Hoila, akkor mi egy cipöben járunk! :lol:
Egyébként én is pont nekiálltam fogyizni ( a fogyis topik aktív tagjaként :lol: :lol: ), mikor kiderült a nagy hír.
Nem számítottunk rá ilyen gyorsan, ugyanis mindjárt elsöre összejött bébike, úgy, mint a bátyja is annak idején :lol:

KépKép
KépKép
 
 


Hello Mindenkinek!
silka: mintha en irtam volna amit irtal: cigi alma= hizas kemenyen, es cola light fuggo vagyok, de le kellett mondanom rola, ami sokkal nehezbb volt mint a cigit lerakni es nagyon hianyzik, es semmilyen folyadek nem finom, de sebaj KIBIROM, sot! ki a dokid? melyik korhaz, mar ha nem titok. az enyem is ugyanazt mondta: a terhesseg ideje alatt semmi: kenyer, burgonya, rizs, teszta, cukor, max 3 szelet teljes kiorlesu kenyeret ehetek naponta ( a szenhidratbol) haaaaaaaaaaat en egy kicsit modositottam, de mind1 mit eszek es mennyit tok rosszul vagyok ut. nagyjabol estig. miota varjuk a kisbabucinkat, azota 2 nap volt, amikor nem volt semmi bajom, mind2 nap halat ettem (bar tobbszor ettem halat, de ugy latszik nem jol parositottam a tobbivel). mostanaban imadom a halat (hurrraaaaa, mert azt pont ehetunk!) nekem azt mondta a dokim, hogy max 8 kg-ot hizhatok a terhesseg alatt, ugyh jobb ha nagyon nagyon odafigyelek, mert tuti befeketet, ha tullepem!
amugy amiota abbahgytam az elevitet (kb 4-5 nap mulva) enyhult a falanksag erzese.
jah: aki tappanzre akar menni es az anyagiak erdeklik: ha koztisztviselo vagy, akkor ugy tudom a teljes fizudat kapod, ha kiir az orvos, ha bmilyen mas munkaviszonyban vagy, akkor a fizud (asszem) 85%-at kapod meg.
ui.: tok klassz, h ennyien vagyunk!
pussz Marica
 
 


Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: