Új privát üzeneted érkezett!

pulykamell ananászal:
a pulykamellet felkockázom befüszerezem pulykafüszerrel bors so fokhagyma curry curcuma és fahéj(eddig fahéj nélkül csináltam de mikor véletlenül a curry helyett ezt raktam bele na azota nem hagyom ki) és olaj ezt hagyom fél orát pácolodni!aztán felkockázok egy doboz ananászbeföttet!utánna fapálcikára egy husi egy ananász egy husi egy ananász!utánna ugyanezeket a füszereket belekeverem tejszinbe és ráöntöm a husira alufoljával 200fokon sütöm majd mikor már kész kb 45perc akkor megszorom sajtal és pirulásig sütöm! kukoricás rizsel tálalom!nekünk meg általába a vendégeinknek is mindig nyerö ez a kaja jóétvágyat mindenkinek aki kiprobálja

Kép
Kép
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Macskakaki:

2 tojást, 25 dkg porcukrot, 15 dkg margarint, 5 dkg kakaót összekevertek, aztán lassú, nagyon lassú tűzön forrásig kevergetve főzitek!
Belekevertek 25 dkg darabos kekszet és diónyi halmokat raktoka masszából zsírpapírra!
Másnapra dermed meg!
A neve azért ez, mert olyan az alakja.

Kép
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Nutellás - mogyorós fonott kalács / vadrózsa

Hozzávalók:
50 dkg liszt, 2,5 dl tej, 1 tojás, 1 tojás sárgája, 4 dkg élesztő, 1,5dkg cukor, 15 szem Süssina édesítő tabletta ( vagy + 6 dkg cukor), 7,5 dkg olvasztott margarin, csipetnyi só

A kenéshez: 20 dkg Nutellát, és 15 dkg margarint a micróban 300 Watton megpuhítunk annyira, hogy jól kenhető legyen és jól összekeverjük. Nem kell nagyon folyékonyra olvasztani!

Töltelék: 10 dkg részben darált, részben apróra vagdalt pirított mogyoró, 5 dkg Nesquick kakaó, 1 dkg őrölt fahéj, + ízlés szerinti mennyiségű mazsola

A kenéshez: 2 tojás, 1 ek. porcukor, 1 ek. tej ( mindezt felverjük)

Elkészítése: a tejben elkeverjük a cukrot, és felfuttatjuk benne az élesztőt. Hozzáadjuk a liszthez a felfuttatott élesztőt, a többi langyos tejet (ebben először feloldjuk az édesítő tablettákat), a tojást, és tojássárgáját, és a sót. Jól kidolgozzuk, majd hozzáadjuk az olvasztott margarint is.
Ha jó simára dagasztottuk, langyos helyen duplájára kelesztjük.

Ekkor lazán átdolgozzuk, és kinyújtjuk.
3 részre osztjuk, és négyszögletesre nyújtjuk.

Megkenjük a Nutellás margarin 1/3 részével, és megszórjuk a mogyorós töltelékkel, tetszés szerinti mennyiségű mazsolát szórunk rá, majd feltekerjük.
Ezt megismételjük mind a 3 résszel, és hármas fonásba fonjuk. Sütőformába rakjuk, ahol még 1 órát kelesztjük.
Megkenjük a felvert tojás + tej + cukor keverékével, és előmelegített 200 fokos sütőben sütjük

Kép
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 

 
 

Márvány Kuglóf
Hozzávalók:
4 db tojás
40 dkg lisz
1 cs sütőpor
1 cs vaníliáscukor
20 dkg porcukor
1 dl tej
0,5 dl rumaroma
1 db Ráma
kakópor

Robotgéppel a Rámát a porcukorral jó habosra keverjük, majd egyenként belekeverjük a tojásokat is, majd a vaníliáscukrot és kevergetés közben hozzáadjuk a liszetet is a sütőporral. A liszt hozzáadásánál a végefelé a gép már nem nagyon bírja a keverést, így a gépet felváltja a fakanál. A legvégén adjuk hozzá apránként a tejet és a rumaromát.
A felébe kakóport keverünk és a kivajazott formában villával óvatosan összekeverjük a két színű masszát.
Előmelegített sütőben kb. 40 percig sütjük. Én ekkor még hurkapálcával beleszúrok, hogy megsült-e, mert ha nem, tovább benthagyom.

Kép

Kép
Vendég
 


eltünt egy csomo kajám képe de amik megmaradtak azokat berakom receptel meg szerzövel együtt!

Mustáros szelet /receptbazar jancsibá
Hozzávalók:
4 személyre: 4 szelet, kicsontozott sertéshús (karaj, comb, tarja), 1 pohár tejföl, 100 g reszelt sajt, 4 ek.mustár, 4 gerezd fokhagyma, grill fűszer, ételízesítő, liszt, étolaj.

--------------------------------------------------------------------------------
Elkészítés:
A kikloppfolt hússzeleteket fűszerezzük, ételízesítővel megszórjuk. A fokhagymát tisztítás után apróra vágjuk, forró olajban megfuttatjuk, majd a húst, liszbe forgatjuk, és mindkét oldalát elő sütjük.Az elősütött hússzeleteket jénai tálba rakjuk, ráöntjük a fokhagymás olajat és kb. 150 ml vízet. Minden szelet húsra egy-egy ek. mustárt kenünk, majd ételízesítővel összekevert tejföllel meglocsoljuk, végül reszelt sajttal megszórjuk. A tálat alufóliával befedjük és forró sütőbe tesszük.15 percig sütjük, ezután a fóliát leszedjük. Szép pirosra sütjük. Kukoricával dúsított rizzsel tálaljuk.

én ehez dödöllét csinálok mindig!

Dödölle / receptbazar jancsibá
Hozzávalók:
4 személyre:
500 g krumpli, kb. 250 g liszt, 1 pohár tejföl
1 ek. kalocsai pirospaprika, 60 g zsír (szalonnazsír), 1 fej vöröshagyma, só.

--------------------------------------------------------------------------------
Elkészítés:
A megtisztított krumplit sós vízben megfőzzük, majd a levében összetörjük. Állandó keverés közben annyi lisztet adunk hozzá, hogy lágy tésztát kapjunk. A felhevített zsíron megpirítjuk a megtisztított, apróra vágott hagymát, megszórjuk a pirospaprikával, és kanállal beleszaggatjuk a krumplis masszát. Enyhén megpirítjuk, majd tejföllel meglocsolva, forrón tálaljuk.
Kép
Kép Kép Kép
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


marha baconnal,répával uborkával /férjem :

Személyenként két szelet marhát vesztek megkenitek mustárral borsozzátok!Raktok rá egy szelet bacont arra egy csik uborkát és egy csik répát!elösütitek olajon!majd belerakjátok egy jénaiba és leöntitek barnaszosszal majd alufolja és be a sütöbe kis lángon kb 175fok!ha puha a husi akkor leveszitek és még egy kicsit piritjátok!köretnek krokettet adtok hozzá

a barna szoszt mi legtöbbször porbol csináljuk,de csinálhatjátok házilag is mert ugy finomabb!megpiritod a hagymát felöntöd paradicsomszosszal jol megpörkölöd aztán raksz bele sok sok zöldséget meg marha csontot,öntesz rá kis vizet fedö alatt jo sokáig kb 2orát fözöd!leszüröd és kész!

Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Kaszinó tojás:

Csináltok egy franciasalátát: mindenféle finomságot összekockáztok (répa,alma,borso,kukorica,csemegeuborka,föt tojás,föt krumpli,) és erre raktok egy doboz tejfölt jo sok majonézt és egy kanál mustárt so bors!mindent rakhatsz bele izlés szerint!
Majd a föttojásokat félbe vágod, sárgáját kiszeded egy tálba és ahoz s raksz majonézt mustárt sot borsot!és a fél tojásokba visszatöltöd majd ráhelyezed a salátára!én szoktam gépsonkát is megtölteni ezzel a tojásos krémmel!
Kép

Kaszino tojás másik változata:
Nem francia salátát csinálsz alapnak hanem majonézes krumplisalátát; fött krumplit felkockázod belerakod egy tálba,egy hagymát nagyon nagyon aprora vágsz(akár reszelheted is) hozzá rakod a krumplihoz sozod borsozod!majonéz mustár de itt csak kevéske mustár kell és több majonéz!tejföl!ez az alapja a kaszinotojásnak!majd a tojássárgáját megcsinálod a fent emlitett modon csak a tojáskrémbe aprora vágott sonkát,bakont keversz!
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


rumosgolyo:

Kekszet ledarálod keversz bele egy kanál kakaoport,fözött kávét öntesz rá annyit hogy gyurhato legyen!meg egy kis rumot!ha gyerekbarátra akarod csinálni akkor a rumot rumaromával helyetesited!majd golyokat formálsz és csokidarába vagy kokuszreszelékbe forgatod! aki szereti egy szem megyet is rakhat a közepébe!

Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


ZSERBÓ / Latsia mamája

5 dkg cukor
25 dkg vaj /nem margarin!
40 dkg liszt
1 tojás + 1 tojássárgája
1 cs sütőpor

Ezekből tésztát készítünk és a hűtőbe tesszük 3-4 órára.
Utána 3 felé osztjuk a tésztát, kinyújtjuk, kivajazunk egy 34
x 34 cm-es tepsit, beletesszük az első tésztát, megkenjük
sárgabarack lekvárral, megszórjuk porcukorral elkevert dióval,
majd rátesszük a 2. tésztát. rá a lekvár, a cukros dió és rá a
3. tészta. A tetejét villával megszurkáljuk.
Közepes hőre előmelegített sütőben készresütjük /hamar megvan/
és megvárjuk míg kihűl.
200 g étcsokit megolvasztunk és a tésztára öntjük/kenjük.

A töltelékhez 1 üveg sárgabaracklekvár és 25-25 dkg prcukor és
dió szükséges.
Megjegyzés: A tésztában azért van kevés cukor, hogy könnyebb
legyen nyújtani.

ez sokkal egyszerübb mint a kelttésztás és sokkal finomabb,én nem szeretem a zserbot de ez nekem is izlik!
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Mozartgolyó /latsia (igaz egy kicsit könyitettem az eredeti recepten mert abba kell rozsaviz meg zöldpisztácia)

a marcipánba belegyurtam egy kis üveges keserümandula aromát,majd porcukron kinyujtottam!kockákra vágtam,nugátbol kis golyokat csináltam ráraktam a marcippánra és kis golyo formát készitettem,ezt étcsokiba mártottam majd diszititö gyöngyöt raktam a tetejére!
Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Linzer karika /receptbazar
Hozzávalók:

10 DKG CUKOR,20 DKG VAJ,30 DKG LISZT,2 TOJÁS SÁRGÁJA,CITROM HÉJA.


--------------------------------------------------------------------------------
Elkészítés:
AZ HOZZÁVALÓKAT ELKEVEREM,MAJD HOZZÁGYÚROM A LISZTET.EGY ÓRÁN ÁT HIDEG HELYEN PIHENTETEM.LISZTEZETT DESZKÁN ÚJNYI VASTAGRA KINYUJTOM ÉS KISZAGGATOM.HÉT PERCIG SÜTÖM.SÜTÉS UTÁN BARACK LEKVÁRRAL MÉG MELEGEN ÖSSZERAGASZTOM ÉS UTÁNA PORCUKORRAL TÁLALOM. JÓ ÉTVÁGYAT

Én ebböl csinálom az ischlert is csak annyiban különbözik hogy a tetejét belemártom csokiba meg eperlekvárral ragasztom össze!
Most karácsonykor pici teasüteményt is ebböl csináltam csak ezt meg vegyes gyümi lekvárral töltöttem és néhány csokicsikot huztam rá!
Oviba szoktam zöldet csinálni egy kis ételfestékkel!

Kép Kép Kép Kép Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Karácsonyi sütijeim elsö napi termés másnap lett még ugyanennyi:) :lol: :lol: :lol: Kép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Barack / receptbazar-cico tündi

Hozzávalók:
Tésztához:20 dkg vaj, 25 dkg porcukor, 1db egész tojás, 1,5 dl tej, 2 teáskanál sütőpor,70 dkg liszt
Töltelékhez: baracklekvár,vagy vajas-lekvár
Diszítéshez: Jaffa és málna szörp, kristálycukor


--------------------------------------------------------------------------------
Elkészítés:
Kissé pihentetjük az összegyúrt tésztát, majd golyókat formálunk belőle. Sütőlemezre téve forró sütőben megsütjük pár perc alatt. Ne hagyjuk megpirulni. Még melegen kivájjuk a közepét.A kivájt közepeket befalatozhatja a ház ura, vagy cukros vajjal és lekvárral kikeverhetjük és visszatölthetjük bele. De én sima baracklekvárt töltöttem bele. Két kivájt és megtöltött felet összeragasztunk, így szép barack formát kapunk. Jaffa és málna szörppel szépen megfestegetjük és cukorba forgatjuk. Nagyon mutatós.

ezt láthatjátok elözö képeken nem mellékelem ujbol ua-t

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


ja elöbb elfelejtettem odairni hogy lehet ételfestékkel is szinezni sárgával és pirossal:)

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


kókuszos keksztekercs:

Kekszet ledarálom,hozzákeverek kakaoport,ráöntök annyi fött rumos kávét hogy jol gyurhato nyujthato legyen!aztán kikeverek 25dkg porcukrot ugyanennyi vajjal jo habosra!kinyujtom a kekszes masszát megkenem a vajkrémmel majd feltekerem én általába fél napot hütöbe hagyom állni majd szeletelem!
Néha diot is rakok a kekszhez ugy is nagyon finom!

Kép

Kép

Na mára bucsuzom holnap hozok még!pusz mindenkinek

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Göngyölt csirkemell görögösen


Hozzávalók:1,5 kg csirkemell filé,30 dkg fetasajt,1 liter tej1 fej paradicsom,1 szál póréhagyma,10 dkg kockamargarin,2 evőkanál liszt,só,fehérbors,sültcsirke fűszersó,vegeta,

A csirkemelleket nagy szeletekre klopfolom(ne legyen vékony),majd besózom.A paradicsomot és a póréhagymát felkarikázom,a margarint kisújjnyi vékony csíkokra szelem.A csirkemellekbe belegöngyölök egy adag (2-3 karika)póréhagymát,2-3 karika paradicsomot,és 1 csík margarint,majd összehajtom és kiolajozott tepsibe hejezem .1-2 dl vízzel felöntöm és alufólia alatt sütőben kb 30 percig párolom.Utána leveszem a fóliát és készre sütöm(ne szárítsd ki nagyon)Amíg sül,addíg a fetát nagylukú sajtreszelőn lereszelem és egy fazékba teszem,ráöntöm a liter tejet és felforralom.Ha elbírja,akkor vegetát teszek bele ízlés szerint és kis fehérborsot.Kis liszttel besűrítem,botmixerrel csomómentesítem.Főtt rizzsel tálalom és a sült hústekercsre merek egy jó kanál sajtmártást.

Kép

Kép
anubias
 
 


Töltött káposzta (nagyon másként)

1 fej fehérkáposzta
1 rúd 1/2 Kg-os gépsonka
1 darálthús konzerv
1 füstölt ízű kocka(azt hiszem maggi)
1 fej vöröshagyma
1 zacskó csilisbab por (chili con carne)
2.5 dl tej
kevés étolaj
majoranna


A káposztáról leválasztunk jópár levelet és jó majorannás, sós vízben puhára főzzük, de csak annyira,hogy ne omoljon szét. A vöröshagymát felkarikázzuk, olajon üvegesre pirítjuk, majd a tűzről levéve hozzáadjuk a darálthús-konzervet és a maggi kockát. Sózni nem szabad már. A sonkát lereszeljük nagy lukú sajtreszelőn, vagy ha van darálónk, le is darálhatjuk, és belekeverjük a darálthúsba. A gázon ezt 5 perc alatt összekevergetjük és még majorannát teszünk hozzá. Az így elkészült masszából kis golyókat képezünk, és belegöngyöljük a megfőtt, lecsepegtetett és szobahőmérsékletűre hűlt káposztalevelekbe. Kis olajjal megkent tepsibe helyezzük az így elkészült töltelékeket. A készítéshez ügyeskedjünk, mert a pép elég puha, így nem könnyű a megtöltés, de kivitelezhető. A csili port elkészítjük, úgy, hogy a zacskón feltüntetett mennyiségű víz helyett tejet használunk, és ezzel lassú tűzön felforraljuk, és egy kellemes szósz lesz belőle. A töltelékeket ezzel meglocsolom, és sütőben készre sütöm. Főtt rizzsel tálaljuk .

Kép

Kép
anubias
 
 


Egynagyon egyszerű és olcsó,de annál fincsibb melegszendvics:

Hozzávalók:

10 db zsemle,1 nagy pohár tejföl,15 dkg sajt,1 rúd 1/2 kg -os párizsi,10 dkg reszelt trapista sajt

A párizsit lereszelem nagylukú sajtreszelőn és hozzáöntöm a nagy pohár tejfölt.Ízlés szerint kevés vegetával ízesítem és a félbevágott zsemlék tetejére halmozom.Megszórom sajttal és az így kapott szendvicseket sütőben néhány percig sütöm.(nem szárítom meg nagyon)10 perc alatt kész

Kép

Kép
anubias
 
 


Tiramisu

hozzávalók: 4 tojás
500g szarvasi mascarpone krémsajt
10 dkg porcukor
1 csomag babapiskóta
forró víz, nescafé
A tojást a porcukokorral jó habosra kikeverni, leglább 5 percig. Majd finoman hozzáadni a krémsajtot. A babapiskótát a kávéba mártogatni, (de csak éppen, mert hamar elázik), és egy nagy tálba egymás mellé fektetni.Ráönteni a krémet kakaóval megszórni a tetejét és a hűtőbe fél napig állni hagyni, hogy megdermedjen. Lehet bele rumaromát is keverni aki úgy szereti.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Lusta asszony túróslepénye

1.pont: 25dkg liszt, 20dkg porcukor, 1/2 sütőpor, csipet só összekeverni

2.pont: 1/2 túró, 10dkg mazsola, citromhéj

3.pont: 3 tojás, 4 dl tej, 1 cs. vaniliáscukor, 5 dkg vaj

Vajjal jól kikent tepsibe:
1. pont fele beleszitálva
2. pont rárétegezni
1. pont másik felét rászitálni
3. pont ráönteni és egy kicsit megszurkálni villával, hogy átjárja a tej.Majd a vajat a tetejére csipkedni.

Kb 40 percig 170 fokon sütni, amíg a teteje zsömle színű lesz.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Gombás tejfölös csirke v. pulykamell

Hozzávalók: kb 800g hús, liszt, pirospaprika, só, bors, 1 nagydodozos tejföl, 1 doboz konzervgomba, 25dkg trapistasajt

Husit vékony szeletekre vágom sózom, borsozom és megforgatom a paprikás lisztbe. Majd egymás mellé rakom a tepsibe.
A tejfölbe belekeverem a gombát és rárakom a husikra, majd ráreszelem a sajtot. Lefedem alufóliával.
Kb 180-200 fokon készre sütöm. A fóliát kb 15 perc után leveszem.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Nagyon egyszerű őszibarackos csirkemell

A csirkemellet csíkokra vágva egy kicsit megsózom, univer flekken fűszerkeverékkel megszórom.
Egy konzerv őszibarackot felkockázok.

A csirkemell csíkokat egy kevés olívaolajon megpirítom, majd ha kiszedtem, ugyanebben a "Koszos" serpenyőben egy picit megpirítom a barack kockákat is (lehet h kell még egy kis olaj bele).

Kockára vágott krumplit sütök hozzá és összekeverek mindent, mint a brassóit.
verzsike
 
 


Sziasztok!

Kicsijuci kérésére a világ legegyszerűbb és legfinomabb szülinapi tortája:

Hozzávalók:

1db piskótalap,
lekvár,
eper,
0,5 l tejszín

A piskótalapot megpróbáljuk 3 db lapra vágni. Az alsó rétegre lekvárt kenünk. Akár milyen lekvár jó, és ízlés szerint vastagon vagy vékonyan, ki mennyire szereti. Rárakjuk a következő réteg piskótát és ennek a tetejére friss epret rakunk. Nagyon sokat. Amennyi elfér egymás mellett. A fél liter tejszínt felverjük, cukrozzuk és kitöltjük az eprek közötti részt. Ha ez megvan akkor az utolsó tortalapot a közepétől a széléig bevágjuk ( hogy megkapjuk a kúp formát ), és rárakjuk a tejszínhabos eprek tetejére. A maradék tejszínhabbal az egészet körbekenjük. Nem kell simára, hanem mintha maszatolnánk. A végén pedig eperrel díszítjük a tetejét. Az eprek közé lehet tört pisztáciát szórni. Én csokit reszeltem rá. Az eredmény pedig egy tömény kalóriabomba. De isteni. :D:D Jó étvágyat hozzá.

Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Még receptek. Ha valaki már írta akkor bocsi.

Bazsalikomos krumplipüré

Hozzávalók 4 személyre:
75 dkg burgonya
2 csokor bazsalikom
1,5 dl tej
1 dl tejszín

Elkészítés: A burgonyát meghámozzuk, összevágjuk, és sós vízben kb. 20 perc alatt puhára főzzük. Közben a bazsalikomot leöblítjük, szárazra rázzuk, leveleit lecsipkedjük, és apróra vágjuk. A tej felébe beleszórjuk a bazsalikomot, és bormixerrel péppé keverjük. A krumplit leszűrjük, azonnal áttörjük. A maradék tejet és a tejszínt felforraljuk, és belekeverjük a pürébe. Végül beledolgozzuk a bazsalikompürét, sóval, borssal ízesítjük.
-------------------------------
Halászlé - alaprecept

Hozzávalók 4 személyre:
1,6 kg ponty
5 fej vöröshagyma
1 paradicsom
1 paprika
2 csapott evőkanál édes pirospaprika

Előkészítés: A pontyot megtisztítjuk, megmossuk, fejét (szemet, kopoltyút és az ún. keserűfogat eltávolítjuk), farkát, uszonyait levágjuk. A halhúst sűrűn beirdaljuk, kétujjnyi szeletekre vágjuk, megsózzuk, letakarjuk, és a hűtőszekrénybe tesszük. A hagymát megtisztítjuk, és szeletekre vágjuk.
Elkészítés: A hal csontjait, a farkát és a fejét fazékba rakjuk, ráöntünk kb. 2 liter vizet és belerakjuk a hagymát. A paradicsomot és a paprikát (félbevághatjuk) hozzáadjuk, sózzuk, fölforraljuk, majd kis lángon kb. 2 órát főzzük. Utána az alaplevet leszűrjük, átpasszírozzuk, megszórjuk pirospaprikával, és újra fölforraljuk. Belerakjuk a haldarabokat, végül kb. 8 perc alatt rázogatva (ha keverjük, a halhús összetörhet) megfőzzük
-----------------------------------------------------
Fokhagyma krémleves

12 gerezd fokhagyma
2-3 evőkanál olívaolaj
2-3 evőkanál liszt
0,5 liter erőleves
3 dl tej

bors

Elkészítés: Megpucoltam 12 gerezd fokhagymát, és bedobáltam őket az aprítógépbe. Egy fazékban alig 2 kanál olívaolajon megpirítottam a fokhagymát, majd rászórtam 2-3 evőkanál lisztet, végül felöntöttem fél liter erőlevessel. Hozzáöntöttem még vagy 3 deci tejet, megsóztam, borsoztam és addig kevergettem, amíg szép homogén, krémlevest kaptam. Megpirítottam és felkockáztam 2 szelet korpás kenyeret, és reszeltem egy csomó sajtot, plusz összevágtam egy kis lilahagymát és ezekkel szervíroztam a levest.
-----------------------------------------------
Hideg és fokhagymás krumplileves

40 dkg burgonya
1 szál póréhagyma
6 gerezd fokhagyma
1/2 dl olívaolaj
2 zöldségleveskocka
15 dkg tejszínes krémsajt
1 evőkanál gorombára vágott snidling

Előkészítés: A burgonyát meghámozzuk, megmossuk, vékony szeletekre vágjuk. A pórét megtisztítjuk, felkarikázzuk. A fokhagymát meghámozzuk, összevágjuk.

Elkészítés: Felforrósítjuk az olajat, megfuttatjuk benne a burgonyát, a pórét, a fokhagymát. Sózzuk, borsozzuk, és felöntjük 8 dl vízzel, és beledobjuk a zöldségleveskockát. Nagyon kíméletesen főzzük. Amikor megpuhultak a zöldségek, belekeverjük a krémsajtot, majd botmixerrel (vagy turmixgépben) összeturmixoljuk. (Ha nem teszünk a levesbe zöldségleveskockát, használjunk zöldfűszeres krémsajtot.) Ha kihűlt, hűtőszekrénybe tesszük, hogy jól lehűljön. Tálaláskor a tetejét megszórjuk a snidlinggel.
----------------------------------------------
Paprikáscsirkeízűtészta gyorsan, egyszerűen otthon:

Egy tyúkhúsleveskocka ,
egy pörköltszaftkocka ,
kb 3 dl víz,
tejföl,
sajt

A vizet feltesszük főni, ha felforrt akkor beledobjuk a kockákat és addíg keverjük, míg szét nem málltak. Akor rakunk bele ízlés szerint tejfölt, besűrítjük reszelt sajttal és kész. Ja persze főzzünk tésztát otthon hozzá.
------------------------------------------------
Egyszerű sajtkrém tejfölből:

Kell egy nagy tejföl, bele egy-egy kávéskanál só és cukor, összekeverni és állni hagyni fél napig szobahömérsékleten. Utánna belekanalazni egy tiszta konyharuhába, felakasztva csöpögtetni szintén fél napig. Ennyi. És isteni. Utána lehet pirospaprikával, vagy bármivel ízesíteni
-----------------------------
Kétsajtos csirkemell:

-két szép csirkemell
-füstölt sajt
-trappista
-tejföl
-tej
-fokhagyma

A melleket felszeljük. Tejbe paszírozunk fokhagymát, ízlés szerint- én egy egész fejet belerakok. A szeletelt melleket beleáztatjuk a fokhagymás tejbe kb 2 órát. Utána egy lapos tepsit bekenünk olajjal, belerakjuk a melleket egymás mellé. Szétkenünk az egészen egy nagy doboz tejfölt, reszeljük le a sajtokat, keverjük őket össze és szórjuk meg vele a tejfölös melleket. Sütőben kb 30-40 percig süssük 180-200 fokon. Isteni.
------------------------------------------
Gyors finom palacsinta:

3 tojás
1 l tej
liszt
1 zacskó vaniliáscukor


3 tojás sárgáját keverjünk össze kis sóval meg a vaniliáscukorral és öntsük hozzá a tejet. Tegyünk bele annyi lisztet hogy tejszín sűrüségű legyen a tészta. A tojásfehérjét verjük habbá, keverjük a tésztához és már lehet is sütni. Finom, vastag és nekem még egy sem égett oda.

Töltelék:

fél l tejföl
2 zacsi vaniliáscukor
kakaópor

A tejfölt a cukorral összekeverjük és kenünk a palacsintára belőle. Szórjunk rá kakaóport és tekerjük fel. Nyamm!!
-------------------------------------
Brokkoli főzi:

egy nagy széép fej brokkoli
egy kis pohár tejföl
egy vagy két natúr tömlős sajt
liszt

olaj

Mosuuk meg és szedjük kis darabokra a brokkolit ( a vékony szárát fel lehet karikázni) és tegyük oda annyi vízben főni, amennyi épp ellepi. Ja és sózzuk meg Ha megfőtt vegyünk ki egy kis főzővizet egy tálkába, öntsük hozzá a tejfölt és rakjunk bele lisztet (magyarul habarjuk). Keverjük össze és öntsük a főzire. Kevergessük és közben nyomjuk bele a tömlőssajtot. Jól főzzük össze és már kész is.

Egyenlőre ennyi. Fényképezni nem szoktam, csak a sütiket. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Én ugyan a 2007-es topicba szoktam írni, de olvasni szoktalak titeket. Nagyon jók a receptek. Ha nem bánjátok én is beírom az egyik kedvencünket. Nagyon egyszerű.

Paradicsomos spagetti:
Kb 1kg paradicsomot meghámozok, és felkockázok. Majd egy serpenyőbe olivaolajon megpirítok fokhagymát (ízlés szerint) aztán ráteszem a paradicsomot, megsózom, és hagyom főnni a saját levébe. Addig főzöm amíg be nem sűrsödik.Ha már kezd sűrűsödni, akkor teszek bele őrölt borsot, meg bazsalikomot.
Ennyi a szósz. és már csak tésztát kell hozzá főzni.

Én most tettem el befőttes üvegbe is egy kevés szalicillel,meg persze fűszerek nélkül, így ha nincs kedvem főzni, csak átrottyantom,befűszerezem, és már mehet is a tésztára.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok,

csak hogy nehogy azt higyjétek, hogy én nem szoktam főzni... :lol:

Ez egy FÁNK, amit most próbáltam ki először, de a családnak nagyon elnyerte a tetszését (egy ilyen adag nekünk hármunknak kevésnek bizonyult, kb 15 db lett belőle)

Hozzávalók:
50 g margarin
2 tojás+ 2 tojássárgája
1 ek tejföl
2 ek rum
1 csipet só
300 g finomliszt
50 g porcukor
liszt a formázáshoz
1 tojásfehérje
olaj a sütéshez
vaniliás porcukor a szóráshoz

- a margarint felolvasztjuk, hagyjuk langyosra hűlni. A tojásokat és a tojássárgákat elkeverjük a tejföllel, rummal és a sóval
- a lisztet és a porcukrot tálba szitáljuk, hozzáadjuk a tojásos keveréket, majd az olvasztott margarint, fakanállal összekeverjük, végül munkalapra szedjük és lazán összegyúrjuk.
- lisztezett munkalapon, pihentetés nélkül, 3 mm vékony lapra kinyújtjuk a tésztát és 3 különböző átmérőjű ( 3-4-5 cm) pogácsaszaggatóval azonos számú korongokat szúrunk ki belőle.
- a korongok szegélyét 5-6 helyen, 1 cm mélyen bevágjuk, a két alsó korong közepét megkenjük egy-egy pötty tojásfehérjével. Kissé elforgatva, hogy a bevágások ne kerüljenek egy vonalba, egymásra fektetünk 3-3 eltérő nagyságú korongot, a közepüket fakanálnyéllel benyomjuk, hogy összeragadjanak.
- egy nagyobb lábasban forró olajban sütjük. A kisebb koronggal lefelé kezdjük sütni aranybarnára!!!

Mi szilvalekvárral ettük és isteni volt!!!

Kép


Ezt pedig akkor szoktam csinálni, amikor jönnek a fiúk, mert jó belőle falatozni, és nem kell sok időt töltenem a konyhában:

Egérke

25 dkg túró
25 dkg rétesliszt
1/2 tjföl
2 tojás
2-3 ek cukor
1 vaniliáscukor
1/2 sütőpor
és egy csipet só
Ezt az egészet jól összekeverjük , és forró olajba kanállal galuskákat szaggatunk.

És mily meglepő, mi ezt is szilvalekvárral szoktuk enni! :roll: :lol:


Póréhagymás, gombás, sárgarépaleves


1 póréhagyma
3 sárgarépa
2 ek olaj
1 csokor petrus
1 hagyma
2 húsleveskocka
2 dl tejföl
1 ek liszt

Pórét, sárgarépát felkarikázzuk, hagymát finomra aprítjuk. gombát felszeleteljük. Olajon ez egészet megfonjasztjuk és néhány percig erős tüzön piritjuk.
Felöntjük vizzel, hozzáadjuk a leveskockát, sót, borsot. Mérsékelt tüzön fedő alatt puhára főzzük.
A tejfölbe simára keverjük a lisztet, felhigítjük 1 merőkanál levessel és a leveshez öntjük. Ezután még egy jó 10 percig főzzük és végül belerakjuk a finomra vágott petrezselymet.

... én gomba nélkül is szoktam csinálni, mert Vivi nem szereti...
csné
 
 


Szeretnék kapni jó kis kaszinótojás recepteket!!!!!!!!
Ha van valakinek akkor irjátok le, hogy szoktátok csinálni! (...húsvétra vendégeim lesznek...) Meg ha van jó saláta receptetek....
csné
 
 


Nem kaszinó,de tojás. :D

Töltött tojás


Megfőzöm a tojásokat,félbevágom és kanállal kiveszem a sárgáját.Egy-két zsemlét(a tojások számától függően)vízbe áztatok és kinyomkodás után belemorzsolom a tojássárgájába,reszelek bele ízlés szerinti mennyiségű vöröshagymát,mustárt,sót,fehérborsot és összevágott petrezselymet használok fűszerként.A végén pedig ízlés szerinti mennyiségű kenőmájast keverek a masszába.Kanállal visszahalmozom a félbevágott tojásfehérjékbe és egy csepp pirosarannyal és egy levél petrezselyemmel díszítem.Nagyon finom.

Kép

Kép
anubias
 
 


Hidegen és melegen is kiváló tésztasaláta.

Megfőzök,lecsöpögtetek és kevés olivaolajjal megkeverek egy zacskó(500g) orsó,vagy egyébb tésztát.Egy csomag,5-6 db virslit karikára vágok és egy-két percig mikrózok.hozzáadom a tésztához,majd egy konzerv,vagy mirelit(ez esetben megmelegítem)zöldborsót adok hozzá,majd nyakon öntöm salátaöntettel és jól elkeverem.Készíthetjük magunk is az öntetet,1 nagy pohár tejföl,kevés majonéz,belenyomok 1-2 gerezd fokhagymát,fehérbors,petrezselyem,vegeta.

Kép

Kép
anubias
 
 


Egy másik tésztasaláta.

Hozzávalók:

1 zacskó megfőzött spagetti
kevés oliva olaj
6 főttojás felkarikázva
20 dkg sonka vékonyra felcsíkozva
1 zacskó mirelit zöldség mikróban elkészítve(én kínait szeretek használni,amiben gomba,babcsíra,isvan,de amit szerettek)
20 dkg sajt(lehet trapista,camambert...)
1 adag salátaöntet(szintén jó az üvges,vagy a tejfölből házilag kevert is)

A hozzávalókat összekeverem és kész.

Kép

Kép
anubias
 
 


Olasz csípős spagetti:

Egy zacskó spagettit megfőzünk,egy csípős zöld hosszú paprika erét kivágjuk és magát az eret nagyon apróra felvágjuk(érdemes gumikesztyűt használni,mert csíphet)4 gerezd fokhagymát átnyomok és a paprika erével együtt a tésztára teszem,majd meglocsolom olivával és jól átforgatom.Köretnek kiváló,de én nyáron vacsira is szoktam készíteni.

Kép

Kép
anubias
 
 


Csak hogy én se maradjak ki:

Albert süti

Hozzávalók:
3 hosszú csomag Albert keksz. A krémhez: 4 evőkanál liszt, 2 evőkanál kakaó, 20 dkg kristálycukor, 3 dl tej, 25 dkg margarin, kis rum (vagy rumaroma)


Elkészítés: A lisztet, a kakaót és a cukrot összekeverem, a tejet hozzáadom, és lassú tűzön melegítem (vigyázz! elég sűrű, és baromi könnyen odaég). Ha felforrt, hozzáadom a margarint és a rumot, majd sűrűre főzöm. Ha kihűlt, összeragasztom vele a kekszeket, fóliába csavarom, hűtőbe teszem. Egy éjszakát állni hagyom, hogy megpuhuljon a krémtől a keksz, és ferdén szeletelve tálalom, így csíkos lesz.


Kép

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Epres (vagy málnás) tortácska!

Hozzávalók:
1 cs natúr piskótatallér vagy Albert keksz

3 dl habtejszín
3 gyümölcsjoghurt
2 dl turmixolt eper vagy málna
porcukor
2 cs Dr.Oetker zselatin

1 Dr oetker piros tortazselépor
3 dl eper vagy málnaszörp (perzse hígítva, mintha innátok)

A zselatint beáztatom a hátsó leírás szerint, addig felverem a tejszínt, beleteszem a joghurtot, a turmixolt gyümit és a porcukrot, végül az olvasztott zselatint is belekeverem.

A formácskák (nekem apukám darabolt fel pvc csövet kb 6 cm magas) aljába dobok piskótatallért, rá a tejszínes massza félig, piskótatallér és megint tejszínes krém, de ne legyen teljesen teli, hogy ha megszilárdult még a gyümölcszslé is ráférjen.

Kép

Ha a tejszínes massza megkötött, leszedegetem a kis cseppeket ami a formák szélére folyt, hogy ne csúnyítsák el, a tetejére szörppel megcsinálom a tortazseléport és azt is ráöntöm.

Ha a zselé is megszilárdult, alulról felfelé egy hústűvel körbekanyarítok rajta, hogy elváljon a formától és egy hosszú vékony pofárral kitolom a formából.
Lehet, hogy sokkal egyszerűbben is meg lehet csinálni, de egyszer láttam így kinéző sütit egy cukiban és csak ezt tudtam kitalálni a legyártására. Ha van valakinek gyorsabb ötlete az írja le jó!?
Kép
verzsike
 
 


Pizza

45 dkg liszt
2,2 dl víz
2 ek étolaj
2 ek tej
3 tk só
1 tk cukor
3/4 tasak szárított élesztő, vagy 1/3 friss élesztő

Az élesztőt felfutattjuk és a hozzávalókat jól összedolgozzuk és megkelesztjük.

Én a kenyérsütőgép dagasztóprogramjával szoktam összedolgozni.


A feltétet én a tejfölöset pereferálom, de bármi lehet rajta amit szerettek.

Feltét:
Egy tálba teszek
apróra vágott: sonkát,
bacont,
2-3 közepes vöröshagymát ,
1/2 doboz nagy tejföl,
2-3 gerezd fokhagyma összepréselve,
kukorica,
ananász,
kevés oregano és bazsalikom,
őrölt bors
Ezt jól összekeverem.

Mikor a tészta megkel, ketté vesszük és la kerek pizzaformába kinyújtjuk, majd rákenem a feltét felét és sajtot reszelek rá.
Addig sütjük, míg a sajt meg nem pirul.

Ha van kerek pizza forma, akkor 2db pizza jön, ki ebből aza dagból, de pont belefér a gáztepsibe is ha nincs pizza sütő forma.

Kép
Vendég
 


Francia hagymaleves

4-5 db nagyobb fej vöröshagyma
5 dkg vaj
1 liter húsleveslé
2 dl tejszín
2-3 ek liszt
őröltbors

A hagymát megpucolom és karikákra vágom és egy lábasban a vajon megpárolom.
Közben felforralok 1 liter vizet és amikor felforrt beledobok 2db húsleveskockát.
Ha a hagyma megpárolódott a levest ráöntjük, majd a lisztet simára keverjük kevés vízzel és beleöntjük a hagymás lébe. (ha egy kicsit csomós lesz a liszt nem kell aggódni, mert a végén úgy is turmixolni kell az egészet)
Borssal, ha szükséges sóval ízesítjük.
Addig főzzük, míg a hagyma jó puha nem lesz, majd turmixoljuk az egészet.
Közben egy lábasban meglagyosítjuk a tejszínt és erre öntjük az összeturmixolt levest.
Összerottyantjuk és kész is.
Reszelt sajttal és pirított zsemlekockával tálaljuk.

Kép
Vendég
 


Thai csirke üvegtésztával

1 db csirkemell
1,5 dl szójaszósz
1 db vöröshagyma
1/2 csom. kínai vagy thai vegyes zöldségkeverék
2-3 gerezd fokhagyma
1/2 kaliforniai paprika (lehet vegyesen piros, zöld, sárga színű)


A csirkemellett apró kockákra vágjuk beborsozzuk (sózni nem kell, mert a szójaszósz elég sós) és olíva olajon megkapatjuk, kb. 5 perc, majd ráöntjük a szójaszószt, belevágjuk a hagymát és a a fokhagymát. Addig pároljuk,míg a hagyma nem lesz puha, majd beleöntjük a kínai zöldségkeveréket és az apróra vágott paprikát. 5-6 perc alatt puhára pároljuk az egészet.
Közben az üvegtésztát hideg vízbe áztatjuk, majd oda tesszük főlni (ebbe a vízbe sem tettem sót). Ha felforrt a víz 3-4 percnél tovább nem kell főzni, mert nagyon hamar elfől a tészta.
Majd leszűrjük és a húsos, zöldséges cucchoz keverjük. Ha szükséges még lehet szójaszószt keverni, hozzá, hogy a tészt is bebarnuljon. Még így az egészet 5 percig pároljuk (ezért is nem szükséges a tésztát teljesen megfőzni, mert a szójaszószt még magába szívja) és kész is.

Kép
Vendég
 


Torta tejbegrízből

Másfél liter tejből egy jó sűrű tejbegrízt főzök,amit vaniliás cukorral,reszelt citromhéjjal és mazsolával ízlés szerint ízesítek.Ha kész leveszem a tűzről és elkeverek benne 3 tojás sárgáját és egy csipet sót.Egy lábast,tortaformát(kinek mije van)kizsírozok és körbeszórom zsemlemorzsával,majd sütöben addíg sütöm,míg a teteje enyhén elszineződik(barnul)Ez kb 15 perc.Majd ízlés szerini gyümivel gazdagon megpakolom.Lehet befőtt,vagy apróra vágott friss gyümi is,vegyes,vagy egyféle,és alá mehet 1 csík lekvár is.A 3 tojás megmaradt fehérjét habbá verem és a gyümi tetejére teszem.Szép barnára sütöm és ha kihül lehet szeletelni.Nagyon egyszerű,olcsó és isteni.

Kép

Kép
anubias
 
 


Kaszinótojás

Hozzávalók
Főtt tojás
Főtt sonka (20 dkg körül elég 10 tojáshoz, de amennyit elbír)
mustár
bors

esetleg metélő hagyma

A főtt sonkát ledarálom, összekeverem a főtt tojások összetört sárgájával. Hogy jól keverhető legyen majonézt/tartárt adagolok hozzá. Mikor már jó állagú fűszerezem a fent leírtakkal. Főtt tojásfehétrét megtöltöm vele, salátalevélre kuporgatom őket és meglocsolom majonézzel.
Vendég
 


Nápolyi rakott tészta

Még nem csináltam ilyet, de láttam ma a tv-ben és muszáj volt leszednem a receptet annyira fininek tűnt.

Hozzávaló:
25 dkg szélesmetélt
1 fej vöröshagyma
3 + 1 gerezd fokhagyma
3 szál sárgarépa
10 dkg zeller
2-3 evőkanál olívaolaj
só és frissen őrölt bors
10 dkg vaj
10 dkg liszt
1 liter tej
12 dkg parmezán
40 dkg darált csirkehús
1 evőkanál morzsolt oregánó
1 dl száraz vörösbor
1 doboz hámozott paradicsom konzerv

Ennek az ételnek három alapeleme van: tészta, olaszos hús és besamel mártás.
Kezdjük a legegyszerűbbel, kifőzzük a tésztát, enyhén sós, lobogva forró vízben.
Aztán amíg a tészta puhul, elkészítjük a zöldséges ragut. Ehhez a sárgarépát nagyobb szeletekre vágjuk, a hagymát felnegyedeljük, a zellert szintén 5-6 részre szeljük, végül a fokhagyma gerezdeket megfelezzük, majd mindezt beledobjuk a késes betétű robotgépbe és alaposan összeturmixoljuk. Minél apróbbra daráljuk a zöldségeket, annál gyorsabban fognak megpuhulni. Ha már kellő állagú a zöldségpép, átkanalazzuk egy nagy serpenyőbe. Hozzáöntünk egy kevés olívaolajat, sózzuk, borsozzuk, aztán 10-15 perc alatt fedővel letakarva összepároljuk.
Amíg a zöldségalap is párolódik, elkészítjük a besamel mártást. Egy közepes méretű fazékba dobjuk a vajat, majd miközben a vaj olvadozik, lereszeljük a parmezánt. Ha a vaj felolvadt, jöhet bele a liszt. Az egészet elkeverjük, és amíg várunk, hogy aranybarna legyen, hozzáreszelünk egy gerezd fokhagymát. Mikor már a vajas lisztnek szép színe van, a fakanalat kézi habverőre cseréljük és a megpirult vajas liszthez öntjük a tejet. Folyamatos keverés mellett csomómentesre dolgozzuk a mártást, végül már csak annyi a dolgunk, hogy megvárjuk míg besűrűsödik.
Közben a zöldségalapról lekapjuk a fedőt, majd hozzákeverjük a darált húst és így, együtt pirítjuk tovább. Addig kevergetjük, pirítgatjuk, míg a hús el nem kezd kifehéredni. Ekkor a ragut sózzuk, borsozzuk, majd az oregánóval ízesítjük.
Amikor a besamel mártásunk is megfelelően sűrű, belekeverjük a reszelt sajt felét, alaposan elkeverjük, megkóstoljuk és csak ezután sózzuk meg, nehogy a parmezán miatt túl sós legyen.
A húsragut felöntjük a vörösborral, megvárjuk míg az alkohol teljesen elforr, aztán jöhet bele a hámozott paradicsom is. A paradicsomszemeket a fakanál élével nagyobb darabokra vágjuk, majd az egész ragut óvatosan összeforgatjuk. Visszatesszük a fedőt és 10 percre utoljára magára hagyjuk.
Ezután jöhet az étel összeállítása. Egy nagy tálba átöntjük a sajtos besamel mártást (de hagyunk a fazékban néhány kanálnyit), majd az időközben kifőtt és lecsöpögtetett tésztát alaposan beleforgatjuk.
Végül egy nagyobb sütőtálba öntjük a mártásos tészta felét, jöhet rá a húsragu, majd a tészta másik fele. A sort a lábosban maradt sajtos besamel mártás és a maradék reszelt parmezán zárja.
200 fokos sütőben 30 perc alatt sül készre a nápolyi rakott tészta.
verzsike
 
 


Elkészítettem az előbb leírt rakott tésztát. Azért nem teljesen jó az a recept.

a 25 dkg tészta helyett 50 dkg kell, illetve a besamel csak 5 dkg vaj, 5 dkg liszt és 1/2 l tej. Így nagyon fini lett.
verzsike
 
 


Padlizsánkrém:

2-3 padlizsánt villával megszúrkálunk és sütőben addíg sütjük,amíg kissé összeesik(kb 1 óra) Ha meghült késsel leválasztjuk a hélyát és a benne lévő pépes anyagot egy tálba tesszük.Ízlés szerinti arányban a következőket adjuk hozzá:

-mustár(1-2 ek.)
-majonéz(1-2 ek.)
-fokhagyma(1-2 gerezd)
-ét,vagy oliva olaj(kb fél dl)
-ételízesítő,vagy só

Turmixgéppel,vagy botmixerrel krémmet készítünk belőle és pirítóssal fogyasztjuk.Nagyon könnyű elkészíteni és fantasztikus íze van.
anubias
 
 


Aszpikos sonkatekercs


Hozzávalók: 30 dkg gépsonka
8 db tojás
1 db camping sajt
1 ek liszt
1/2 dl tej
1 cs étkezési zselatin



Töltelék: 8 db tojást keményre főzünk, majd
besamelt készítünk: 1 kanál olaj vagy vaj,1 kanál liszt, 1/2 dl tej, bors, só és tűzön kemény masszávvá keverjük, majd kihűtjük.

A főtt tojást hosszában kettévágjuk és a tojássárgákat kikaparjuk belőle.
A tojássárgákat kevés vajjal összetörjük, hozzáadjuk a besamelt és 1 db camping sajtot, majd sóval, borssal, pici mustárral ízesítjük.
Ezt a masszát töltjük a sonkába és a félbe vágott tojásokba.

Az étkezési zselatinból elkészítjük az aszpikot, de sóval és borssal ízesítjük.

Egy szögletes tálba paradicsom, uborka és parika karikákat fektetünk, majg egy kevés aszpikot öntnk rá, majd belepakoljuk a sonkatekercseket, mehet bele két sor is, majd a szélébe tesszük a félbevágott, megtöltötött tojásokat, úgy, hogy a töltött része a sonkák felé nézzen.
A legvégén ráöntjük a maradék zselatint. Majd hűtőbe tesszük, hogy az aszpik megdermedjen. Célszerű a tálalás előtti nap elkészíteni.
Tálalás előtt a tálat lanygos vízbe rakjuk, hogy ki lehessen borítani a megdermedt aszpikos sonkát.

Kép
Vendég
 


lángos:


Hozzávalók:

-05, kg liszt
-05 l tej
-3 dkg élesztő


A tejjel,élesztővel kovászt készítünk, a hozzávalókat összekeverjük és megkelesztjük.Vizes kézzel bő forró olajba tépjük,kis halmokat formázunk,amit lángossá húzgálunk,majd a forró olajban megsütjük mindkét oldalát.

fánk:

hozzávalók:

-1 kg liszt
- o,8 l langyos tej
-3 tojássárgája
-5 dkg élesztő
-1 citrom reszelt héja
-kevés cukor,csipet só,
-mazsola
-nyújtáshoz 1 dl olaj

Kovász készítése: 1 dl meleg(nem forró)tejbe belekeverjük az élesztőt,2 ek lisztet,1 ek cukrot és megvárjuk,amíg felfut.

Összedolgozzuk a hozzávalókat,így egy nokedlitészta állagú tésztát kapunk.megkelesztem a tésztát,majd kiolajozott gyúrólapra teszem,kinyújtom,és rászórom a mazsolát,amjd félbehajtom és ismét kinyújtom.Olajozott szaggatóval szaggatom és bő forró olajban mindkét oldalát készre sütöm.Lekvárral,csokipudinggal... tálalom.
anubias
 
 


Krumplisaláta:

Hozzávalók:

- 1 kg burgonya
- 4-5 tojás
- 1 fej vöröshagyma
- 1 doboz tejföl
- 1 kanál kefír
- 1 kis tubus majonéz
- ízlés szerint só, bors

Elkészítése:

A főtt burgonyát karikákra vágom, hozzáadom a főtt, karikákra vágott tojásokat, valamint a felaprított vöröshagymát.
Ehhez adom az összekevert tejföl, majonéz, kefír keveréket, majd sózom illetve borsozom.

Kicsit érdemes hűtőben érlelni, hogy összeérjenek az ízek.

(Én a krumplit héjában szoktam megfőzni, és csak utána szoktam megpucolni!)

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

(Bocs a betolakodásért....)

Anubias! A padlizsánkrémedet ki fogom próbálni, mert nagyon fini lehet. Cserébe én is írok egy hasonló receptet.

Én Avokádó krémet szoktam hasonló módon piritósra kenve csinálni.

Hozzávalók:
Avokádó
Főttojás
mustár / majonéz
fokhagyma

egy kis tejföl, de nem túl sok, hogy ne legyen folyós.

A lényeg, hogy annyi főttojás, ahány avokádó, a többit meg izlés szerint.

Hú, de éhes lettem!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!
Jucikám mikor csinálsz nekem ilyen jó kis sütit?
Puszi Timi,Csenge :lol: :lol:
brimo
 
 


Titi ezt neten találtam neked ugyanaz amit én mondtam de azért bemásolom neked ide a pontos receit:

Burgonyás knédli forró krumpliból

Hozzávalók:
80 dkg forró krumpli
40 dkg dara
10 dkg zsír
szalonna vagy vaj
1-2 tojás vagy csak a sárgája
fél kanálnyi só
(pirított zsemlekockák)

A gyúródeszkára szórjuk a darát és bele az áttört forró burgonyát. Hozzáadjuk a tojást, a sót és összedolgozzuk tésztává. A tésztához adhatunk pirított zsemlekockákat is. Kis kerek gombócokat formázunk és kb. 15 percig főzzük őket. A kifőtt gombócokat kivesszük, szétrakjuk, vajjal, szalonnával vagy zsírral megkenjük (megszórhatjuk pirított zsemlemorzsával) és párolt káposztával húshoz adjuk körítésként. Ugyanebből a tésztából nagyon finom a gyümölccsel töltött gombóc.

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Juci nekem nagyon nincs kokuszos süti recim mert nem igazán szeretjük de beirtam keresöbe hogy kokuszos süti és ezt adta ki elöször meg ezen jo sok süti van ezért bemásolom az oldal cimet:

http://www.webcuki.hu/edesseg.php

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Banános sütemény

Hozzávalók:

- 25 dkg vaj
- 20 dkg kristálycukor
- 4 db banán
- 4 egész tojás
- 30 dkg liszt
- 1 csomag sütőpor

Elkészítése:

A lágy vajat habosra keverjük a kristálycukorral. Hozzáadunk 4 db egész tojást, és a villával összenyomkodott banánokat. A masszába keverjük a sütőporos lisztet, és az egészet sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük.

Előmelegített sütőben 190°C fokon 15 perc alatt készre sütjük. Porcukorral meghintve tálaljuk.

Kép

KépKép
titi_27
 
 


A díjnyertes becsinált leves. A recept a nagyitól van, ezért lett neve is az.


A NAGYI BECSINÁLT LEVESE



Hozzávalók:
• Csirkeaprólék
• zöldség
• sárgarépa
• zöldborsó
• karalábé
• ételízesítő, só, bors, majoranna
• kevés liszt
• tejszín vagy tejföl
• citrom


Elkészítés:

Kevés vajon (legjobb a teavaj) néhány percig pároljuk a csirkeaprólékot, majd hozzáadjuk a kockára vágott zöldségeket. Addig pároljuk, míg a levét elföli. Ekkor meghintjük egy evőkanálnyi lisztel, és vízzel felengedjük. Ezután megfűszerezzük, és addig főzzük, amíg a hús megpuhul. Végül hozzáöntjük a tejszínt, és kevés citrom levét. Felforraljuk, és kész.
Lehet bele tésztát is főzni, és a végén még egy kis fehér borst is tettem hozzá

Kép

Kép
oné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: