Új privát üzeneted érkezett!

Vera!
Nekem nincs fiam, de ez a kuki hátra huzogatósdi elég felháborító dolog!
Nagyon soktól hallom, hogy szó nélkül csinálja a gyerekorvos, ráadásul úgy tudom, hogy nem is igazán szabadna, de majd utána kérdezek a barátnőmtől, akinek fia van és ápolónő.
Itt nálunk az óvodában előszeretettel vizsgálják a fiúk kukiját úgy, hogy a lányok 2 méterrel arrébb hátat fordítva üldögélnek...
gondolhatjátok, hogy a nyakuk majd kitekeredik...
Ebből már balhé is volt, mert egy kisfiú annyira megszégyenítve érezte magát, hogy komoly lelki következményei lettek, az apuka jó nagy patáliát csapott, természetesen jogosan, de sokáig nem használt, mert ugyanúgy folytatják tovább... döbbenet.

Andi!
Privit megkaptam, válaszoltam! :D

Most mennem kell, majd jövök még! :)

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Kata, milyen magas Lili??? Olyan hosszúnak tűnik nekem. A székben BIához viszonyítva meg főleg. :o Bia és Máté: élőben kellett volna látni őket! Sajna a legjobb pillanatokat nem sikerült elkapni. :oops: :lol:

Vera, ez a kukis dolgo engem is nagyon felháborít! Én nem is értem, orvosok mit képzelnek magukról!!! :evil: Felháborító az, hogy semmibeveszik a gyereket is, meg a szülőt is. MOndjuk, biztos itt nálunk is így megy, mert őrjítő ez is, ami itt van. A múltkor azért tolt le a doki, hogy minek kell a gyereknek előre elmondani, hogy oltást kap... :? Az ilyennek csak azt kívánom, kapja el valaki az utcán spontán módon, majd bökjön belé egy tűt, akkor majd elgondolkodik. De a kukihúzkodósok számára is lennének kívánságaim!!! :evil: :evil: :evil:

Andi, hallgass csak a Kicsi Meggymagodra!!!!! :wink: Ők mindig jobban tudják. :)

 
 


Meri!
Lili 77 centi (és 9,09 kg), legalábbis a védőbeli mérés alapján, de lehet, hogy több, mert úgy feszegettük bele abba a hülye teknőbe, annyira bömbölt, nem akarta, hogy szadizzák :))) Így nem tudom, hogy pontos adat-e.
Valóban hosszú egyébként, apukájára ütött, ő is nagyon magas, és ilyen "hosszúkás" alkat :)
Mert Bia mekkora?

Na, megyek, mert Viki még fent van, de eddig tanultam, és nem volt hajlandó nélkülem lefeküdni...:) Most meg majd együtt ájulunk el :DDD

Jó éjt mindenkinek!

Kata
Kép
Kép
Kép
 

 
 

Na, igen. :D Bia kb. 74cm és 9710g-ot mutatott a mérleg, amikor hosszas kérlelés után egy pillanatra nyugton maradt. :D Utálja ezt a méricskélést ő is. :)

 
 


Sziasztok!

Kukihúzogatás: Petinek muszájból csinálta meg a dr. nénink mikor kb 1 éves volt, mert elkezdett felgyűlni alatta a váladék, szóval neki FEL KELLETT RÁNTANI, mert begyulladt volna különben. De azt is lidokainos krémmel előtte bekente, meg kaptunk otthonra is krémet, amivel 5 napig kenni kellett, és nekem otthon nem szabadott hozzányúlni, mármint visszahúzni, csak azután, hogy a dr. nő megnézte 5 nappal később és azt mondta rendben van. Azóta viszont minden esti fürcsinél ki kellmosni rendesen. Ez van. Nem tudom egyébként, hogy ha nincs vele gond minek huzigálják. Szegény kicsi Márk :(

Nagyon szupik a képek, minden baba tündéri! :)

Katuci, Meri!

Eszti most kb 75 cm és 8500 g :) :lol:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Nekünk szerencsénk volt, hogy a dokinő nem szadista. Béci egyébbként megmondta a tutit, hogy minek nyúl hozzá egy nő. Nálunk ő füröszti Mátét és azt mondtk, hogy ameddig enged a bőr addig húzzuk szépen apránként egy éves kor után. Egyszer kétszer megpróbáltuk, de nem engedett sokat . Most hétfőn fürösztéskor apa megint picit visszahúzta és magától szépen hátra csúszott. Vagyis most engedett fel a hártya vagy mi. Szerintem ez a legkíméletesebb módszer. De valami krémet tehettek voln aszegény kis Márkucira vagy, hog yutána mivel kell kenni. De ez a nőci téníleg nem ért hozzá egyáltalán. :-( Nagyon bosszantó, hogy ilyenek praktizálnak.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Sziasztok!

Itt volt anyukám (nagyon rendes volt: megpucolta az ablakaimat :oops: ) és készült pár kép:
Létrára mászunk:
Kép
Kép

Kép

Írtátok a méreteket, Márk: 80 cm és 10,1 kg

Vera

Kép

Kép
 


Vera!
Nagyon aranyos Márk a fotókon, és hát rendkívül jó húsban van a nagylegény!!! :DDDDD
Ne pironkodj :), nekem az anyósom pucolja az ablakokat, egyrészt mert rengeteg van belőle, csak a nappaliban 7 földig érő, 5 a szobákban, és 2 fürdő...,amit én a 2 gyerek mellett nem igazán tudnék egyedül megpucolni- másrészt imád takarítani...:DDD.
Ő leginkább abban segít, hogy kívül megpucolja, a belsejét már én is megcsinálom.
Jó, ha van ilyen segítség, mert szokszor még levegőt venni sincs időm...:D és hát jön a Húsvét...:DDD

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Vera!
Aranyos a "kis"fiad.

Andrisom is a nagyobb termetűek közé tartozik, fel is tűnt, hogy azok a ruhák jók rá, amiket a testvérei jó másfél évesen hordtak.
Ő most 82 cm, és kb. 12 kg. :roll:

Nem tudom, ide írtam-e, bárányhimlősek a gyerkőcök. Barna már túl van rajta, a kicsiken úgy látom most jön ki majd. Holnapra kiderül.

Szép vasárnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok,

Vera,
Huh, őrület, hogy milyen gyerekorvosok vannak :evil:
Nagyon aranyosak az új képek

Boeske,
nem lehet akkor egyszerű dolgod, de legalább letudjátok...

hoztam én is pár képet nektek :D :D

Kép
Kép
Kép

Kép
 


még egy ráadás, a kedvencem...
bocsi, ha kicsit sok volt :oops: :oops:

Kép

Kép
 


Megpróbálok videót beilleszteni aztán vagy jó lesz vagy nem...


*szerk:
HTML nem engedélyezett.... :(

*szerk2:
Olyat tudok hogy a saját portálomra betettem pár napja, azt belinkelem:
Itt megnézhető
FIGYELEM! Van hangja, mert a nagyiknak készült, nehogy leugorjatok a székről! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsofiapu 2009.03.15 22:14-kor.

Kép
Kép
 


Tündéri apró kis Meggymag!!!!!!! MIlyen furi újra uh-os fotókat nézegetni! :)

 
 


Sziasztok!

Boeske!
Jobbulást a manóknak!

Andi!
A kedvenc képeden a kis meggymag annyira hasonlít Zsófira...

Kata!
Márk tényleg jóhúsban van, bár azt nem tudom miből, mert tényleg alig eszik. A gyerekorvos azt mondta jól hasznosít (na ebben rám hasonlít: már a víztől és a széltől is hízom...)

Képzeljétek nagy esemény volt nálunk:
Márk meghallotta 15-én a "Talpra magyart", és azóta jár...Persze esik azért nagyokat, de ez ezzel jár.

Vera

Kép

Kép
 


Andi!
Tényleg furi volt újra magzati szívhangot hallgatni, a kórházi időkre emlékeztetett, jó volt, kösz az élményt...

Vera

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Tegnap este találtam rá erre a fórumra, teljesen véletlenül :D Olvasgattam kicsit visszamenőleg, és meg is állapítottam, hogy nagyon szépek a babák egytől egyik :D
Nem bánjátok, ha időnként én is beleszólnék a "beszélgetéseitekbe"? :)

Röviden azért bemutatkoznék: Székesfehérváron élünk két gyerkőccel. A fiam már iskolás, a kislányom pedig február 29-én múlt 1 éves :D Ami ugye idén nem volt, így majd 3 év múlva lesz :D :D :D Szoktam is mondani, hogy milyen jó lesz, ha majd 40 évesen még csak 10 lesz :D :D :D :D

Kép

Kép
 


Mráknak hatalmas gratula!!!! :)

Morticia, üdv itt! :) Érdekes ez a szökőnapos szülinap. :D HOgy találtál ide?

 
 


Andi!
Nagyon jó volt nézni a felvételeket! Tündéri a baba! :) Tudom, hogy titok, de nekem olyan kislányosnak tűnik... :wink: :wink: :D

Morticia!
Üdv körünkben! Mindig szívesen látunk újakat, úgyis sokszor pang a topik, mindenki elfoglalt, így akár napokig sincs hozzászólás, utána meg dömping van! :DDD
Nekem a dédnagymamám született febr. 29-én, szegény mindig olyan büszke volt rá, hogy 80 évesen még csak 20 volt! :DDD
(Talán ezért is élt olyan sokáig, 90 évesen halt meg :()

Vera!
Márknak gratula a járáshoz! :)

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Köszi szépen a fogadtatást :)
Úgy találtam ide, hogy kerestem valamit a kislányommal kapcsolatban. Nem emlékszem pontosan melyik keresés után jutottam ide, de végül itt ragadtam annyi érdekes dolgot írtok :)

Kép

Kép
 


Morticia!

Üdv itt közöttünk!

Vera

U.i.:
Ide töltöttem fel a járástudományról készült videónkat:
http://babanet.hu/album/video.php?video=53558

Kép

Kép
 


De édi Márk!!!!!! Remélem, nem bánod: megmutattam Sziszónak is. :) Lili is elindult. :)

 
 


Tudnátok tanácsot adni abban, hogy mit csináljak, hogy Kitti hajlandó legyen napközben aludni? Általában fél 7 körül ébred és este 8, fél 9 között alszik el. Ha szerencsém van alszik délelőtt fél! órát, ha nem, akkor csak délután. Nagyon ritka amikor délelőtt is, meg délután is alszik. Kb. 5 hónapos kora óta alszik kevesebbet, mint amennyit korához képest kellene.
Lenne ötletetek, mert én kifogytam? Köszönöm :)

Kép

Kép
 


Mortícia!

Rosszalvásról könyvet tudnék lassan írni: Márk 2-3 hónapos kora óta rosszalvó.
Éjszaka sokszor most is felkel 3-4-szer minimum, és a másik, hogy sokszor vissza sem alszik több órán keresztűl: volt hogy éjféltől hajnali 4-ig fenn volt.
A nappali alvások korábban nálunk is rémálmok voltak: nagyon nehezen akart elaludni, volt, hogy órákig altattam kisebb-rövidebb szünetekkel délelőtt és délután is. Aztán volt hogy csak félórát aludt.
Azóta amióta ráálltunk a napi 1 alvásra: úgy 11-12 körül, jobb lett az alvása, most minimum 2 órát alszik egyfolytában, de nem ritka a 3 órás alvás sem. Ráadásul könnyebben el is alszik.
Én a kajával trükközöm nála: amióta nem eszik mostanában ebédet (valószínű a foga miatt) 11-12 körül megitatom egy üveg tápszerrel, mire megissza addigra általában elpilled, ekkor gyorsan be a kiságyba és magától elalszik. Ha ez nem megy, akkor rá a cicire. Ja és van egy kis selymes szélű nagyon puha takarónk (imádja), és azt mindig odaadom neki evés közben, azt morzsolgatja, ez is megnyugtatja Őt. A szobában mindig lesötétítek, ez is szokott segíteni.

A manók azért is szoktak nehezen elaludni, mert esetleg nagyon kötődnek egy személyhez és félnek Őt elengedni, vagy lehet, hogy épp valami új dolog megtanulása előtt áll és akkor is szoktak nyugtalanabbul aludni.

Vera

Kép

Kép
 


Köszi a választ! Sajnos ez az evéssel trükközés nálunk nem válik be, mert tápszert nem kap, a ciciről meg leszokott nem sokkal 1 éves kora előtt. Most, ha meglátja, csak jókat nevet rajta :D
Úgy még néha hajlandó elaludni, ha ülök vele és fogom, olyankor képes órákat is aludni, csak ne tegyem le :?
Pedig egész nap jön-megy, nem értem hogyhogy nem fárad el... :roll: :D

Kép

Kép
 


Vikci!

Egy kép Yoda mesterről:
Kép

Vera

Kép

Kép
 


Sziasztok!

A képek nagyon szupik!

Vera!

Márk nagyon jól mutat a hálózsákban! :)

Rólunk egy gyors helyzetjelentés, mert soha, semmire nincs időm mostanában :( :?

Köszönjük megvagyunk, bár Petivel tegnap megint ügyeleten voltunk este, mert belázasodott! :(
Eszti nagyon gyorsan mászik, bárhol feláll, fal, ablak, szekrény, szinte akárhol, de el még nem indult. Tud oldalazva közlekedni az ágy mellett, a járókában, olyan helyeken, ahol van mibe kapaszkodnia, de vezetni még nem lehet, és nem is akarom erőltetni, majd elindul, ha akar :wink: Fogakból 8-nál tartunk, lent is, fent is 4-4 van már. És nagyon szeret fogat mosni. :) Szinte mindent eszik már, eddig csak a sütőtök a mumus, azt nem eszi meg, de ennél nagyobb bajom ne legyen. Beszélőkéje viszont szupi a kiscsajnak, már megy : anya, apa, kaka, szia, pá-pá, km-km (=kérem) mam-mam (=kaja) néha már megy a pe-pe (Peti) is. :D

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Jaj, nekem Eszter még mindig olyan tündérbaba!!! :)

Morticia! Olvass bele Panda blogjába, átértékeled rögtön a saját helyzeteteket! ;) Bár náluk most helyreállt végre a rend. :) De szerintem egyszerűen nem egyforma a babák alvásigénye... Ezzel nem sok tennivaló van... :)

Vera, nem voltatok Dúdolón! :(

 
 


Meri!

Nem, mert Márk előtte nap hajnali 4-ig fennvolt, aztán 7-8 körül újra, az egész napja nagyon nyügi volt.
Most szerdánként járunk ovitornára. Igaz, hogy mi vagyunk a legkisebbek, meg a csajnak sem tetszik (aki tartja), hogy ilyen korán már járunk erre (Ő is az Újpesti dúdolóra akar rábeszélni), de Márk egyszerűen annyira élvezi a gyerkőcöket és a mozgást, hogy a nemtetszés ellenére elviszem.
A dúdolóval azért majdmég próbálkozunk, de egyenlőre Márk úgy tűnik nem egy dúdolós, egyhelyben megülős fajta gyerek.
Jó lenne veletek találkozni jövő héten.

Vera

Kép

Kép
 


A Dúdoló sem az egyhelyben ücsörgésről szól... ;) AZért gyertek, ha tudtok.

 
 


Mi Ringatóra járunk Lilivel, imádja, mondjuk ő nagyon muzikális, sokat zongoráztam neki pocakosan, Vikinek is anno, és mindketten zene- és táncimádók :D :D :D
Amúgy mi a kólönbség Dúdoló és Ringató között???

Morticia:
alváshoz én is javaslom Pandi blogját :wink: :D
Nálunk nem az alvással van gond, inkább hogy Lili még mindig cicizik éjjel, akár 3-szor is. De szippant 3-4-et és alszik tovább (velem együtt), tehát nem kell ringatni, tutujgatni éjjel.
Nappal összesen 2-3 órát alszik, vagy egyben, vagy két részletben.
Viki nehezen elalvó, mindig is az volt, este akár 11-ig is képes fent lenni és reggel 7-kor kelni... :) Napközben itthon nem alszik, az oviban igen.
Tehát gyerekfüggő az alvás-téma :) Nekem a két gyerekem között is óriási különbségek vannak, más területeken is.

Viki!
Eszter egyszerűen tüneményes !!! :) Ez a szoknyás-főzőcskés kép szenzációs! :)
Remélem Peti már jobban van! Viki is beteg volt, itthon volt 1,5 hetet, ma ment oviba.

Viki leírta,hogy Eszter miket csinál, szerintem mindenki összefoglalhatná pár mondatban a gyerkőce fejlődését, érdekes lenne látni, hogy hasonló korú babák miket csinálnak másképp vagy egyformán! :)

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Katuci!

Az összefoglaló: Andris 12 kg, 82 cm, 13 foga van. Most lábal kifele a bárányhimlőből. Állva közlekedik, már a lépcső sem akadály. Lefelé még fogni kell a kezét, fölfelé már bátran megy (én meg szaladhatok utána).
Sokat dumál, de egyelőre nem sok érthető szót mond. Ami megy már: "nem", "ott", és felismerehetően mondja, hogy tűzoltó, bár valahogy így hangzik: "tüottóó". :)
És továbbra sincs haja. :)
Ja, és ha kimegyek WC-re, utánam jön, előhúzza a bilit, és ráül (persze ruhástól).
Ő is elég rossz alvó, 2-3-szor ébred éjjel, de rövid szopi után elalszik.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Kata!

Összefoglaló:
Márk 10 kg, 81 cm, 8 foga van (bár lehet hogy éjjel kijött a 9.)
Mi most megyünk bele épp egy náthába/köhögésbe, tegnap meg a szája repedt fel.
Egyedül járunk egy hete, lépcsőn felfelé még inkább mászik.
Ő is sokat dumál (elalvás közben is). Szavai: otta (=ott), mama/papa/api, bácsi (ez volt az első szava, a mikulást nevezte így), háp-háp, hab (bár ezt időnként haba-nak mondja), dádá.
Franciául az attan (várj szó az első szava, hú ezt lehet, hogy nem így írják) szót mondja mégcsak.
Bilit még nem használunk, a fogkefét meg rövid ideig rágja csak.

Vera

Kép

Kép
 


Köszi Boeske, akkor folytatom a sort! :)
Örülök, hogy a bárányhimlő múlóban van nálatok! :D

Lili februári méretei: 9,09 kg és 77 cm (legközelebb áprilisban megyünk)
Fog: 6 (4 fent, 2 alul)
Mozgás: mászik, kapaszkodás nélkül feláll, ha leteszem megáll egyedül, kézen fogva sétál, a hétvégén felállt és néhány lépést megtett önállóan, de még csak oldalazva (nagyon örült magának, akkorákat nevetett :)), lépcsőn felmegy négykézláb, de itthon szerencsére nincs :D, felmászik a hintaszékébe és feláll benne, majd be akar róla mászni a járókába... :shock: :D
Beszéd: állandó halandzsa és rengeteg szó, pl: anya, au/aba =apu, apa, mem=nem, cici, cica, sicc, hu-hu/vau-vau=kutya, tették (tessék), tecci (tetszik), jó, uggy=úgy, mamma=kaja, mama, papa, tátá, pápá, baba/babi, haó=halló, sia=szia, heó =helló (köszönéskor mondja),babtyi=nem tudjuk mit jelent, saját magára mondja szerintünk és mutogat hozzá, hogy valamit szeretne :D, brrmm=autó/motor hangja, nyelvével csetteget, bebü-bebüzik, azt hiszem ennyi. :D
Alvás: délelőtt 1 óra, délután 1-1,5 vagy délelőtt semmi, délután 2 óra. Este 8-fél 9 között elalszik cicin, majd változó időpontokban ébred éjjel, 1-2-3 alkalommal, nagy ritkán alszik reggelig folyamatosan (3 havonta egyszer :DDD) Utolsó éjjeli ébredése 3 óra felé van, utána reggel 8-fél 9-is képes aludni. Igazi reggeli lustimanó (anyára ütött) :D
Evés: általában 7 óra felé cicivel kezdünk (de ha éjjel sokat cicizett, akkor ez kimarad, nem kéri)
reggeli - vajas kenyér falatkák sajttal, vagy joghurt, vagy gyümölcs
tízórai: cici
ebéd: 200-250 gr valamilyen főzelék hússal vagy anélkül
"utóebéd" fél 3 körül: cici
uzsonna: joghurt vagy kétszersült vajjal vagy gyümölcs esetleg ismét vajas/lekváros kenyér
vacsora: változó, ha napközben nem volt joghurt, akkor este kap, ha volt, akkor gyümölcs szigorúan kenyérrel - ugyanis mindenhez kenyeret eszik "köretnek" :lol: :lol: :lol: - majd elalváshoz cici
És persze szeret nassolni: kölesgolyó, sóskukac, CsászáriCsemege (de csak mértékkel! :))

Na, jó hosszúra sikerültem, próbáltam mindent összefoglalni, várom a többiektől is! :D :D :D

és egy két fotó a végére:

Kép csicsíí-csicsíí :D Kép nagylány Kép felálltam :) Kép próbálkozunk :D Kép gyurmás bohóckodás :D

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Kata!

Ezt a Babtyi-t (időnként babcsi) Márk is állandóan mondja (szerintem Ő is Magára).
Lili ügyes, nemsokára elindul Ő is.
:D
Érdekes, nálunk Márk előbb ment és utána tudott csak állni kapaszkodás nélkül.

Vera

Kép

Kép
 


Köszönöm a tanácsokat, meg fogom nézni az említett blogot. :)

Íme az én kis összefoglalóm:
Kitti 9,33 kg és 72 cm a február végi mérések alapján. 12 foga van és pont ma reggel tanulta meg hogy kell felmászni az ágyra :D Csak attól félek, le ne essen :? A egyedül sétálgatás már január vége óta megy :) Viszont újabban utál fürdeni. De annyira, hogy ha meglátja, hogy víz van a kádban, már menekül és kiabál.
Beszélni még nem igazán akar, leszámítva a sok halandzsát :D Az első szó volt a De!, aztán valamiért erről leszokott, most minden baba :) Mondja még azt, hogy hamm, hopp/hoppá, pápá, titti (ez gondolom a neve lehet) és ha kérdezek valamit vagy bólogat vagy rázza a fejét :D
Boeske, látom ti is korán elkaptátok a bárányhimlőt. Kittinek 2 hónaposan sikerült :?

Kép

Kép
 


sZIASZTOK

gyors bekukk :oops:
szép nagyok a gyerkőcök, én sajna most nem tudok adatokkal szolgálni, de csak megmérem holnap én is mekkora a kisasszony...
10 foga van, de szabályosan ömlik a nyála már kb két hete, szerintem valami nagy dolog van készülőben, magától feláll és néhány napja elkezdett totyogni is, ill inkább oldalazás fal mellett lapulásnak nevezném, de nagyon büszke magára, mindig dícsérjük, még nagyon bizonytalan, de tetszik neki a dolog (Végre, már nagyon nem frankó hogy emelem) fal mellett kapaszkodva is szokott menni, meg széket, egyebeket tolva, ha kezét fogjuk akkor is szépen halad; egyedül eszik falatkákat a tányérjából, egyedül mos fogat, illetve a legújabb hogy egymás fogát mossuk miközben a kádban kürdik, szerintem szenzációs, le kéne filmezni : )

voltunk szív ultrahangon a kicsivel és megnyugtatott a doktornő hogy nem jelent gondot az a foltocska ami az uh-n látszik, valamiféle izomkötegecske bal oldalon, állítólag magától el fog tűnni vagy még magzati korban vagy később ha már megszületett... nagy kő esett le a szívünkről

Kép :oops:

Kép
 


Morticia, tényleg nézz be Pandihoz! ;) Mintha Dóriról írnál a fürdéssel kapcsolatban. :)
Bááár, Bia sem olyan lelkes, mint eddig volt...

Bia kb. 75cm, és még nincs 10kg (kb. 9800 lehet).

Semmilyen értelmesnek tekinthető szót nem mond. De be nem áll a szája. :D Ma először kápráztatott el, hogy legalább a halacskákat áhítattal utánozta a pelenkázón az akváriumot abambulva. :D Viszont minden szót megért, egészen bonylolult feladatokat teljesít. Ha söprök, már megy a lapátért, segít teregetni, evés után letörli a tálcát maga előtt. Javarészt önállóan eszik. Kedvence az uborka, a lekváros kenyér... Nagyon önálló egyébként is. Szeret mindent egyedül próbálgatni.
Még mindig nagyon szívesen rajzol, táncol, igazi kis művészlélek. Nagyon jü megfigyelő!
Újabban bújócskázunk, és fogócskázunk: utóbbit különösen imádja, nagyokat kacag. Körbe-körbe szaladunk, ő kerget engem, és kicselez, mert sokszor megfordul, és szembefut velem :lol:
Éjjelente ő is kel cicizni, van, hogy napközben is, de ebben már nincs rendszeresség, hangulatfüggő.
És még mindig sokszor alszik a hátamon a mei taiban. :)
Imádnivaló kis Tndér. :)

 
 


Andi, örülök, hogy minden oK! Gondoltam rátok hétfőn! :)

 
 


Sziasztok

Katuci felkérésére én is írok. :-) Szerintem is jó ötlet. :-)


Máté 10,5 kg volt február közepén azóta szerintem nem nagyon hízott. 81/2centi.

Tegnap először megállt elengedett kézzel. :-) Mászik, ami stabil amellé feláll, majd legugol,két ujjamat fogva totyog.

Imád be és kipakolni a dolgokból. A labdát mind két kézzel jól dobja. A formaberakót is szereti. Aminek kereke van az a tuti. Imádja a kocsikat húzni tolni, kereküket pörgetni. :-) És hozzá brummögni.

Beszéd: dada: apa, nanya: anya, ldabda: labda, kuka: kukucs, vau,
A kukucsot magától szereti játszani, vagyis ha neki tetszik: lebukik és előbújik és mondja, hogy kuka, de vannak dobozok amikbe belenéz és mondja, hogy kuka. Egyébbként meg be nem áll a szája, Állandóan halandzsázik. Taps közben mondókázik, Elkezdi a gyerekeket. Hasonló ütemben és hangzásban. Kopog ha mondjuk kip koppos mondókát neki és teli tenyérrel üti a ritmust ha másik mondókába kezdünk. Könyvekben megmutatja ha kérdezzük, hogy mi hol van. Mutatja, hogy hol van a fejünk, orrunk, szánk, fülünk, de magán egy időben megmutatta, de most nem, csak a száját . :-)

Evés: reggelire: kenyér+sonka, tízóraira vagy köles vagy gyümi, ebédre főzelék vagy a mi hamink attól függ mit főzök. Uzsira gyümi, vagy tejpép vagy joghurt, bár azt most nem merem neki adni, mert szerintem nem bírja, vacsira : kenyér vagy az ebéd maradéka. A kenyeres gyümis vagyis a darabos dolgokat maga csipegeti el, a kanalazás még nem megy, de mindig kell neki is kanál különben mérgelődik. De egyébbként is adnék, mert gyakorolnia kell a kanalazást. Inni 100%-os alamlevet kap ásványvízzel keverve. Tud pohárból is inni, de az útra mindig a csőrös poharat töltöm meg.


Ja és ami még érdekes, hogy Bius anynira édesen odabújik hozzá ő pedig megsimizi óvatosan a haját. Annyira édesek. Ez nem tudomány. Csak vakahogy érzi, hogy őt nem csapkodni kell. :-) Minket is szokott simizni. De nálunk néha mondani kell, hogy simizzen. Olyan jól esik. :-) Annyira kis édes.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Amit még írni akartam, hogy minden kislány és kisfiú egy tünemény. Andiéknak örülök, hogy minden rendben van. És csodásak a felvételek a pocaklakóról. :-) Szerintem kisfiú lesz. Már arra is gondoltam, hogy fogadni kéne ki mire gondol milyen nemű lesz. :-D

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Viki, gratula Máténak!!! Zs.-t nagyon bántotta, tegnap többször meghallgattam, hogy nem reagáltál kellőképpen a nagy hírre... Merthogy ő nem tudta felfgoni ott és akkor, hogy ez az első és nagy Megállás! ;) És reméli, hogy nem bántott meg vele. :D

Jelentem , nekünk meg úgy tűnik, megvan az első (2.) szavunk... Már mondta a múltkor is anyuméknál, de azt hittük véletlen... De ma többször is mondta. Szóval van egy szavunk nekünk is. ;)

 
 


Úgy látom ebben a jó időben pangás van a topikban! :)

Mi is sokat jövünk-megyünk, Lilinek kibújt a 7. foga, amit 2 nap nátha előzött meg. Ahogy kibújt a fog, eltűnt a nátha.
Viszont én elég jól belekeveredtem valami kórságba, 4 napja egyfolytában köhögök, éjjel főleg, úgyhogy már teljesen kész vagyok. Gégegyulladásom van és valószínűleg hörghurutom...:S Most már csak azon izgulok, hogy Lili el ne kapja, Viki már volt beteg, valószínűleg én is tőle kaptam el...

Andi!
Örülök, hogy minden rendben a picurkátokkal!!!!! :DDDDD

Jó csavargást mindenkinek, azért ha lesz egy kis időtök, írjatok!

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Bizony ám, itt a tavasz és ez nekünk még nagyon új :)
Kép

Holnap megyünk genetikára, majd Andi írja, hogy mit lehet tudni.

Elnézést hölgyeim de továbbra is havazik, ha meg nem akkor kapom a lányokat a nyakamba és iszkiri... :)

Kép
Kép
 


Sziasztok,

Katuci,
jobbulást kívánunk, remélem hamar rendbe jössz.

nekünk jó híreink vannak, amint Zsófiapu is írta voltunk genetikai tanácsadáson és Uh-n, eltűnt az izom, ami eddig aggódásra adott okot, a szivecskéje teljesen rendben van : ))) nagyon happy vagyok : )))
550 g-os és nagyon kis formás

Mindenkinek szép sétákat kívánok

Andi

Kép
 


Andi!
Jaj de jó!!!!! :)))))))) Örülök, hogy tényleg minden oké! :)
Köszönöm, már kezdek rendbe jönni, tegnap éjjel már egyáltalán nem köhögtem, csak nappal, meg ma is egy keveset, de talán most már kikeveredek belőle. Még szerencse, hogy a gyerekeknek nincs baja. Lilinek mondjuk egy kicsit folyik az orra, de szerintem ez a meleg előhozott mindenféle allergén dolgot, és talán emiatt van.

Megyek, mert késő van! :)

Kata
Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Andi!
Örülök, hogy minden rendben veletek! Hogy bírod a terhességet és a sok rohangálást Zsófi után? (Én mostanában folyamatosan ezt csinálom Márkkal és így nemterhesen is sokszor fáradt vagyok a nap végére...)

Kata!
Jobbulást!

Mi most ezen a héten és a jövő héten lejöttünk anyukámhoz vidékre, úgyhogy csak kevesebbet tudok majd jönni, de puszilok mindenkit!

Vera

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Nem tudom emlékszik-e ránk még valaki! Gondoltam bekukkantok!

Danidaniel
Gratulálok a pocaklakóhoz! Ha jól emlékszem te az Istvánban szültél! Most is ott tervezed? Ki volt, lesz a dokid?

Van még más is aki esetleg babás lett?


Mi közben Balatonfüredre költöztünk és nagyon jól érezzük magunkat. Blogunkat is költöztettük... http://krumplinyomda.blogspot.com/

A budapesti lakást még nem sikerült se kiadni se aladni... :( de reméljük ez a gond is hamar megoldódik.

Andoromnak tüdőgyulladása van és Áron is lázas. Tegnap óta szedi az antibiotikumot most már nem zihál annyira.


Áldott Húsvétot!

Kép
Kép
Kép
 
 


vikci79
A freebloggal nekem is az volt a problémám, hogy nem tudtam szerkeszteni, ezt egy évig így eljátszottam, öcsém gépéről sikerült képeket feltenni, ezért én a vodafonos mobilnetre gyanakodtam, de végül meguntam és váltottam. A blogspot sokkal jobb szerintem.

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka!
De jó, hogy jöttél, annyiszor kérdeztem már itt, hogy valaki tud-e rólatok valamit, de senki nem jelentkezett! :))))
Nagyon édesek a kisfiaid, utólag is boldog születésnapot Áronnak!!! :D
És nemsokára egy éves lesz Andor is, hogy megy az idő...:)))
Nem is tudtam, hogy vidékre akartok költözni, Balatonfüred jó hely, sokat jártunk oda nyaralni. :)
Azért gyere majd többször is!

Vera!
Jó pihenést nektek! Nálunk is megkezdődött a rohangálás, még nem megy Lili, de vezetgetni kell, már nehezen bírjuk...:DDD
Sokat biztatjuk, hogy jó lenne, ha menne egyedül, de nem nagyon akar, még nem biztos magában.
De gondolom ez is majd egyik pillanatról a másikra megváltozik...:))

Még mindig beteg vagyok, már azt hittem, hogy kezdek kilábalni, erre most totál benáthásodtam, állandóan folyik az orrom, viszket a szemem, tüsszögő rohamaim vannak, úgyhogy tutira allergia...:SSS
Lili is taknyos, de őt nem igazán viseli meg, szerencsére. 2-3-at tüsszent reggel, aztán kiszívom neki és elvan egész nap, éjjel olyan csendesen alszik, mintha nem is lenne náthás.
Most már remélem kikeveredek ebből a kórságból, mert már nagyon tele van a hócipőm... :shock:

Megyek, mert Viki meg még fent van, vinnem kell aludni.

Mindenkinek Áldott Húsvéti Ünnepet kívánok!! Lányoknak sok locsolót, fiúknak meg sok pirostojást! :)))

Kata
Kép
Kép
Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: