Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Azért nyitom ezt a topikot mert remélhetőleg várom az 5-ik babómat és ha igaz akkor április legvége május 1-je körülre várható.
Szívese fogadom az ekkor születő babók anyukájukat egy jó kis csevejre.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. Van egy 13 hónapos kisfiam, és most várom a második babámat, aki várhatóan április 9-én fog megszületni. Orvosnál még nem voltam, de a teszten jól látható már a két csík! :D Eredetileg későbbre terveztük a kistesót, de ennek ellenére nagyon várjuk őt! :D

Móni
Vendég
 


Szia Móni

Üdv itten báár még csak ketten vagyunk. Ha nekem pozitív lesz a tezstem akkor én május-re lecek kiírva. Nagyon izgulok hogy az legyen.
Látom kicsi lesz a korkülönbség de nembaj. Nekem is a 3 és a 4-ik között 22 hónap volt.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 

 
 

hahó!

sztnék csatlakozni hozzátok én is. az első babámat várom, akivel a kalkulátor szt ápr. 6-ra vagyok kiírva. dokihoz 15-én megyek. igaz, kedden a kedvesemmel elindulunk nyaralni, de addig talán még be tudok nézni párszor, aztán term. majd utána is :)

mindkettőtöknek gratu a babákhoz!

vera,
szép család lehettetek :) gyerekkoromban én is mindig arról álmodtam h sok babám lesz, most viszont azt gondolom, h sztm nem tnék bánni még azzal semmi, aki hamarosan érkezik :shock: kicsit ba vagyok parázva.

na, nem is nyújtom tovább, remélem, jöhetek :)

üdv, zsuzsó

Kép
 


na, jól kezdem a bemutatkozást, máris ennyi hoibát vétek az első hsz-ban :) bocsi, de jártam gyorsíró tfolyamra, úh van rá esély, h elég sok mindent elütök :oops:

semmi - sem, ba - be

Kép
 



Sziasztok!

Szia Vera!

Móni: én is a másodikat várom és nekem is most lesz 13 hós a kisfiam.

Orvosnál még nem voltam, de holnap kezdődik a 7. hét és ha minden igaz április3-ra leszek kiírva.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Sziasztok!

Szia Vera!

Móni: én is a másodikat várom és nekem is most lesz 13 hós a kisfiam.

Orvosnál még nem voltam, de holnap kezdődik a 7. hét és ha minden igaz április3-ra leszek kiírva.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Vera! Neked, mint tapasztalt sokgyerekesnek milyen tüneteid vannak, amiből következtetni tudsz?

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 



Vera: ezt nem hízelgésképpen mondom, de nekem nagyon tetszett az a felfogás, amiről a Kismamában írtál. Mi is szeretnénk több gyereket még, mert a szerető család szerintem is mindennél többet ér. Hál' Istennek nekem a környezetemben elég sok barátnőm nagycsaládos már!!
De azokat is tisztelem, akik már egy gyereket is vállalnak és nagyon drukkolok mindenkinek, akik még csak az elsőhöz készülődnek!!!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Köszike szépen. Most akarok írni nekik megint egyet mert a barinőm akinél a szülésénél bent voltam és azt is leírtam és az volt neki az 5-ik lány két hete lesz kedden hogy egy fiút szült a lányok közé és megint az én segédletemmel.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!
Látom lettünk egy páran! :D Én úgy terveztem, hogy a 6-7. héten megyek majd a dokihoz. Vagy szerintetek az korai még? Az első babámnál már az 5. héten elrohantam, persze túl korai volt még, és 2 hét múlva vissza kellett mennem.
Kicsit aggódom a kis korkülönbség miatt, remélem a fiam jól fogadja majd a kistesót.
Vera én is olvastalak a Kismamában. Mind a négy gyermeked fiú, igaz? Gondolom mostmár nagyon vágynátok egy kislányra is! Én szívem szerint másodjára lányt szeretnék,de ha fiú lesz akkor is örülni fogok!
Üdv
Móni
Vendég
 



Mőni: ma én is egy kicsit aggódtam, hogy mi lesz majd, mert a fiam túlon-túl eleven! De ezt úgy képzeld el, hogy egy pillanatra nem áll meg, bár gondolom, ez nem újdonság senkinek sem. Nálad is ugyanannyi lesz kb a korkülönbség, mint nálunk!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Na azok az Andrisok! Én akármilyen andrist ismerek mind eleven nagyon. Pl az enyém is:)

Nekem 22 hónap van a 3-ik és a 4-ik között és a babakocsit úgy oldottam meg hogy testvérfelállóval. Nagyon jó kis találmány. És most már van ülős változat is.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Az igaz, hogy a többedik szülés (pl nálam a 2.) sokkal könnyebb? Kijárja az utat az első?

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Sziasztok!
Az én tesztem is most lett pozitív a napokban, így remélhetőleg az adott intervallumban jön a baba :D
Az első, úgyhogy nagyon izgatott vagyok.
Pénteken csinálok még egy tesztet, és ha pozitív az is, akkor irány a dokim :)
Milyen kalkulátorral számoljátok hogy mikorra jöhet kb. a baba?
(ebben segítsetek kérlek, megöl a kíváncsiság)


Közben megtaláltam a kalkulátort :D
http://www.babaszoba.hu/services/borncalc
És április 13-at számolt.


Sziasztok!

Szösszenet, gratuláloka a babához!
Nekem azt mondta a dokim, hogy a második szülés általában könnyebb, mint az első. Bár nekem az első sem volt nehéz. :D Vera, neked mi volt a tapasztalatod ezzel kapcsolatban?
Ti hányadik héten mentek a dokihoz?
Az én fiam is nagyon eleven, egész nap "pörög". A legjobban az aggaszt, hogy sokat kell emelgetni (10 kg). Remélem nem lesz gond!

Üdv
Móni
Vendég
 


Sziasztok.

Üdv az új babásnak. Nekem még jövőhét végéig izgulhatok hogy mi a helyzet.

Móni
Nekem nagyon könynű szüléseim voltak. Az elsővel egy óra vajjudás és másfél óra kitolás de csak azért mert úgy kellett nyomnom ahogy ők diktálták.
A másodiknál csak kitolás volt. És csak keményedésként éreztem a fájásokat :D
A harmadik fájt a legjobban de csak azért mert a burokrepesztéstől számítva ami a kezdet háromnegyed óra múlva megvolt a Petikém:) És mivel ilyen rohammal jött hát bizony fáájt ám.
A Bazsim volt a legráérősebb. Ő vele 10 kor repesztettek. Kb 11-12 körül kezdett el mensens szerinti görcsök lenni. És kettőre meglett.
Kép egy órával a Bazsim születése előőt [/img]

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Móni!
nekem barátnőm, aki a 11.hétben van azt mondja, hogy a 7-8. hétben érdemes először elmenni, mert akkor mát te is látsz vmit .. úgyhogy én, 1,5 hét múlva megyek.
a kalkulátor szerint a 6. hétben vagyok.

Vera!
Gratulálok a gyerkőcökhöz :)
Szorítunk, hogy összejöjjön a következő ;)


Sziasztok!


Csatlakozhatok?A kisfiam most 15hónapos,sajnos a testvérkét elvetéltem :lol: húsvétkor a 6.héten ,de most újra babát várok akivel elvileg Április 13.-ára leszek kiírva!
 
 


Ídióta vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rossz helyre illesztettem be a molyosgó fejecskét! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 
 


Sziasztok!

Nicci neked is gratula a babához! Most biztos nem lesz semmi gond!

Én az első babámmal voltam a 7 hetesen és 3 naposan UH-n: 1,1 cm volt akkor. Nem mondanám, hogy túl sokat lehetett belőle látni. Viszont 19 hetesen voltunk 4D-n, mindenkinek ajánlom, csodálatos élmény volt. Apa akkor fogta fel igazán, hogy egy igazi baba van a pocimban.

Szülésnél nekem csak a derekam fájt, fájásaim egyáltalán nem voltak. Szerencsére bent voltam a kórházban (másnap indítottak volna). Nem is tudtam, hogy ez már az, egészen addig míg el nem folyt a magzatvíz. Rá 20 percre meg volt a bébim. :D Az orvos és apa is az utólsó pillanatban esett be (tulajdonképpen én is) :D . Remélem a következő sem lesz nehezebb!

Ki mennyit hízott terhesség alatt?

Móni
Vendég
 


Szia nicci.

Én a terhességeim alatt semmit nem híztam. Sőőőt fogytam e miatt csak az a gond hogy megszültem és visszajöttek a kilók.
Ez azért van nálam így mert nekem fordítva van a hormonháztartásom vagy mim. Antibogyóval a legerősebbel amit már ki is vontak a forgalomból e miatt azzal fogytam. Akkor voltam 80 kiló. Abbahagytam mert az első babát szerettük volna és rögtön fél év alatt visszahíztam a versenysúlyomra 95 kilóra. Terhes lettem és 6 hónapos terheskorig lefogytam 85 kilóra. De mivel vizes lettem vagy is toxémiás így 95-tel mentem szülni. A többit már mondtam hogy utána rögtön visszajöttek a versenysúlyra a kilóim.
A többivel csak annyi volt hogy annyival mentem szülni amennyivel kezdtem a terhességet.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Móni: az emelgetés tekintetében kezet foghatunk! Andris is 10 kila, de megtanítottam tartósan kézenfogva járni, úgyhogy már a második emeletre és emeletről is kézenfogva jön-megy, igaz kicsit lassú, de sokkal jobb, mint pár hete...

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Szerencsére az én manóm is megy egyedül, de a vígasztalós- szeretgetős emeléseket akkor sem tudjuk kikerülni. Csak nem lesz gond. Ha visszagondolok az első terhességemnél is azon aggódtam, nehogy megemeljem magam, pedig akkor még gyerekem sem volt, akit folyton emelgetni kellett volna. Aztán ez a 12. hét után el is múlt. Remélem most is így lesz!
Vendég
 


Nicci - elvileg én is április 13-ra számoltam a kalkulátorral :D


Itt már többen nem az első babát várjátok ..
Egyfolytában jár az agyam .. olvasom itt a topicokat, és újabb kérdések jönnek elő .. :roll:
Pl. most az a dilemmám, hogy akihez én járok dokihoz magánrendelésre, az elég magas tarifával dolgozik .. évente egyszer/kétszer ezt megfizettem azért, hogy ne kelljen várni, kedves legyen .. stb. De nem tudom, hogy ezt az időszakot és a szülést nála pl. hogy lehet bírni anyagilag .. érdemes ott maradni, és fizetni, vagy a kerületben (XI) ahova tartozom keressek dokit az SZTK-ban .. passz .. teljes a dilemma. Még van 2 hetem eldönteni hova megyek az első vizsgálatra.
Érdekelnének a tapasztalaitok ezekkel kapcsolatban ... elcsépelt téma ez a hálapénz .. nem is igazán az lenne hangsúlyos, hanem az egész menet .. a sok-sok vizsgálat. Ennek milyen anyagi vonzatai szoktak lenni? Na nem írok regényt .. értitek mi az agyalásom tárgya :D


Szösszenet: én is XI. ker-be tartozom és a Sznet Imrében szültem. Oda tartozik a Dr. Kocsis Éva, akinek van magánrendelése a Fegyvernek utcában. Ott egy uh-s rendelés 8.000.-, ami nem kevés, de én már megtapasztaltam más téren, hogy nem érdemes sztk-zni, mert ott nem annyira veszik figyelembe a sajátosságaidat. A 8. hónapig kb. 6-7-szer voltam nála, és a 9. hónapban, amikoris már hetente kell járni, minden kismamája a Bártfaiba (Szent Imre) megy, ahol nem kell fizetni már. A szülésért nála olyan 40.000-et "szoktak" adni, plusz a szülésznőnek mi 30.000-at adtunk, ez az átlag. De van olyan Szent Imrés orvos is, aki 70.000-et kér, szóval elég szenya a rendszer. Viszont tapasztalataim szerint Kocsis ajándékot is "elfogad". Elég gusztustalan, de mivel szonte mindenhol illik fizetni, ezért Kocsist egyébként is bírom.
Egyébként én az egész várandóságomban leginkább a szülésznőt díjaznám, mert az tényleg belead mindent, hogy jól menjen a szülés. Én választottam szülésznőt és nem bántam meg.

Ha kell több info, írj!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Sziasztok!

Szösszenet!Egy napra várunk???Az jó!!!!!! :lol:

Én lányok 26kgt híztam a fiammal ,57kg-val indultam!Nagyon sok víz volt rajtam,a szülás után 5 nappal 19kg-val voltam kevesebb!Az árak nálunk is hasonlóak a Klarka által leírtakhoz!
 
 


Én a fiammal 15-öt híztam, de 5 plusz most is van rajtam ahhoz képest, hogy honnan indultam a fiammal. Van ötletetek, hogy mit egyek/ne egyek ahhoz, hogy ne hízzak sokat? Nem fogyózni akarok, csak "nem hízni".

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Jajjj de nehezen telik el ez a két héét majd:( De remélem fogok tüneteket produkálni és akkor reménykedek már.
De jó nektek hoyg egyszerre várjátok:)
Remélem velem egyidőre váró is fog jönni ha kiderül. Báár ők még csak akcióznak:):):):):)

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Én a fiammal 23 kg-ot hiztam, ebből 10 kg rajtam maradt. Most nem szabadna sokat felszednem, de sajnos nagyon hajlamos vagyok a hízásra. Én is várom az ötleteket.

Az első terhességem alatt a 20. hétig sztk-ba jártam, aztán mentem a magán orvoshoz. Az biztos, hogy a magán sokkal másabb. Az sztk-ban még a babámat sem mutatták meg, kivéve az első alkalmat, akkor képet is kaptam. Az orvosom 50000 Ft-ot kért a szülésért. A magán rendelésen pedig 3000 Ft-ot alkalmanként. Remélem nem emelte azóta az árat. Amikor a kórházba kellett menni vizsgálatra, nem kért semmit. Fogadott szülésznőm nem volt, most sem lesz. Ezen kívül 2 ágyas szobában kértem az elhelyezést, ez nálunk 3000 Ft/nap volt (4 napot voltam bent). Plusz kéttszer voltunk 4D-n, ha jól emlékszem 12000 Ft/alkalom.

Most már fizetni kell a kórháznak is, ha nem ügyeletes az orvosod amikor szülsz? És mennyit?

Vera, kitartás!
Vendég
 


Köszi Klarka és Móni a választ!!!

Akkor valószínű a saját dokimmal fogom ezt végigcsinálni, és majd hívom, hogy jöjjön levezetni a Szent Imrébe (ahova tartozom).
Párom is azt mondja, hogy az én nyugalmam is megéri havonta azt a pénzt, hogy olyan ember foglalkozzon velem, akihez régóta járok.

Nem csak akkor kell a kórháznak fizetni, ha nem a kijelöltbe mész?
Ha oda mész ahova tartozol, akkor a kórház a dokitól függetlenül megkapja utánad a pénzt .. szóval azért, hogy te hívsz magadnak dokit, szerintem nem kell fizetni.
De majd erre is rákérdezek, ha megyek az első vizsgálatra.


Szösszenet: ez a szüléspénz nem a kórház hivatalos zsebét üti, hanem a doki fekete zsebét. Nekem pl elég gáz volt, nem tudtam, hogy adjam oda úgy, hogy ne vegye észre senki. Mert habár köztudott, hogy mindenki ad, mégse szabad nyilvánosan, mert ha észreveszi mondjuk a főigazgató, az elég ciki a dokinak. Végülis szülés után 2 nappal, amikor a dokim jött a vizsgálóba, hogy megvizsgálja a szülőutakat, hoztam Andrist is és (nagyon gusztustalan), de nem tudtam hova rejteni a pénzesborítékot, ezért beraktam a gyerek takarója alá és onnan húztam elő nagy pironkodva. Olyan béna, hogy ilyen a rendszer.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Persze-Persze .. ez a szüléspénz világosabb a napnál .. zsebbe csendben, hogyne. .. :D
Én Móni hozzászólására reagáltam, hogy milyen esetben kell neked a kórháznak is fizetni, ha nem oda mész ahova helyileg tartozol, tehát a tb nem támogatja. De nem tudom hol tartanak most ezek a rendeletek. Én úgyis itt a kerületben óhajtok szülni :)

A dokim 21-ére hívott be, azt mondta addig nem sokat látunk.
De ma csináltam előtte még egy tesztet és az más határozottan pozitív :) nem olyan haloványka a második csík - juppííí :D :D


Sziasztok!

Ha lehet én is csatlakoznék. Nekem is van egy kisfiam 2 és fél éves. Apr. közepére kéne a tesónak megszületnie, ha minden rendben lesz. 4 teszt is pozitív lett, de a doki 2 héttel ezelőtt nem látott még semmit UH-n.
Szösszenet: érdeklődj utána, hogy a dokid hol végez szüléseket, mert lehet, h csak a "saját" kórházában vállal.

u. moni: én úgy tudom mégsem kell fizetni, hanem lehet választott orvosnál szülni. Tud valaki valami mást ezügyben?

én az első babánál kb 13 kilót híztam és egy év alatt lement az összes, mondjuk az is igaz, hogy megpróbáltam megállni az édesség nasizást, ami néha nagyon nehéz volt. Most is legszívesebben megennék egy egész csokitortát meggyel.

Mindenkinek szép napoT

 


Huu lányok
Annyira háyningerem volt reggel. De még 10 nap van hátra a tesztik. Lehet ez a babótól, ha van?

Annusreka
Üdv itten.

Lehet csinálok egy tesztet holnap reggel. Nem baj ha negatív lesz mert korán csináltam.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv a csapatban Annusreka! Jó lenne, ha tényleg nem kéne fizetni pluszba.
Vera, szerintem próbáld meg a tesztet, nekem az első babámnál mensi elmaradás előtt 5 nappal pozitív lett. Egy próbát megér! :D

Móni
Vendég
 


Hajrá, Vera!!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Próbáltam aug 21-re bejelentkezni a dokimhoz, ugyanis aznap töltöm be a 8. hetet, de nagyon sokan vannal, legkorábban mához két hétre, 27-re tudnak bejegyezni, amikor már majdnem betöltöm a 9. hetet, de azért megpróbálom megfűzni a dokit, hogy írjon má be valahova....

Holnap töltöm be a 7. hetet, nagyon jól érzem magam, csak reggelente hányingerem van és megy a hasam, de még mindig jobb, mintha hánynék.....már bocsánat....

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok nyolcadik kismamakent
havivera
u.moni
zsuzso
klarka
szosszenet
nicci
annusreka
utan?
2 napja pozitivat teszteltem es a vervetel alapjan is az 5. hetben vagyok. Elso baba! A kalkulator alapjan aprilis 20 korul szulok.
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, Ha lehet ?
Mártinnak hívnak és már van 2 kisfiam Csepel- sziget mentén lakom 4 és 1,5 évesek most ha minden igaz a harmadik babával vagyok terhes az lh teszt szerint ,mert leo mondta hogy jósló tesztnek is jó előbb kimutatja a terhességet és a 13napomn csináltam halvány második csík de a 14., napom már erős kétcsíkos lett úgyhogy reményledek mert még nem merek terhességi tesztet csinálni hányinger, szédülés, mellfeszülés minmden megvan ami kell de ezek a jelek a fiaimnál nm voltak csak a mell feszülés.
Ha minden igaz április 18. a kalkulátor szerint és kb 5 hetes terhes vagyok.
Ha még érdekel valakit valami rólam szívesen megírom.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!


Egyre többen vagyunk és ez jó !!!!!!!!!!! :lol: Remélem mindenkinél minden rendben lesz!Én izgulok csak így vetélés után! :cry: Nekem az együttlét után már 12 nappal pozítivat jelzett a teszt!Most csütörtökön megyek dokihoz,drukkoljatok légyszike!Nekem csak fáj a gyomrom állandóan,és egyfolytában tudnék aludni :lol: Mindenki vigyázzon magára,és gyarapodjon szépen! :lol:
 
 


Martival mar 9-en vagyunk itt, de jo!
Havivera, teszteltel?
Ugy orulok, hogy talaltam egy ilyen topicot, mert a munkam soran amugy is szamitogep elott ulok es igy legalabb megertekezhetjuk a terhesseg minden szakaszat.
Az en tesztem is 4 nappal a 28 nap elott mar halovanyan jelzett, most mar persze erosen. A vervetelem is jo. Ultrahangra jovo csutortokon megyek, elotte nincs ertelme allitolag.
En egyebkent nem erzek semmi kulonoset. Talan a cickoim nagyobbak :lol:
es egy kicsit meg vagyok szeppenve....
 


Nicci! Nagyon szorítok :D
Én is egyfolytában aggódom, hogy minden rendben van-e .. olyan tehetetlen ez az állapot .. és még van 1 hetem, hogy menjek a dokimhoz :?
De ne izgulj .. ezesetben nem elsz semmi baj ;) :D

Katavirág! Üdv köztünk! Nagyon egy kupacban fogunk szülni, úgy látom ... én április 13-at számoltam :D

Én babonából várok a vonalzóval addig, amíg a dokim rá nem bólint a babára.
Ugyanis az égvilágon semmi bajom a fáradtságon kívül .. néha picit fáj a pocim .. de nincs hányinger sem, szédülés sem. A második tesztem meg vastag 2. csíkos pozitív lett .. hát bízom a legjobbakban :D

A férjecskémtől 1. házassági évfordulónkra (Ami pár napja volt) kaptam egy baba-mama könyvet, ami mindent átfog az első hetektől kezdve a baba 3 éves koráig .. hát, nekem van a legdrágább férjem :D


Sziasztok újjak. Örülök nektek nagyon.
Márti én csepeli vagyok. :D
Hát igen teszteltem. És meg is jelent kb 5-7 perc múlva a másik csíkocska de haloványan, viszont amikor megnéztem fél óra múlva akkor már nm volt ott. Remélem csak azért mert megszáradt és még nagyon fiatalka. Ezért fogok még a hétvégén is meg majd mikor meg kellene jönnie akkor csinálni egyet egyet.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: