Új privát üzeneted érkezett!

Üdv minden kismaminak. :lol:
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziaszok kismamik.Írjatok nyugotan,hogy ez a opik is beinduljon.
:lol: :lol: :lol: :oops:
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia, levelezőpartnernek jelentkeznék, kedves sorstárs, mesélj, mi újság veled?
gitti
 
 

 
 

Sziasztok Kismamik!

Csatlakozom hozzátok.Harmadik babánkat várom,júli 11-re.
Van már egy 4 és egy 2 éves kisfiunk!!

Ha időm engedi szívesen bekukkantok hozzátok!

Kellemes Karit!!!!

Betti
bernus
 
 


Sziasztok Kismamik!

Csatlakozom hozzátok.Harmadik babánkat várom,júli 11-re.
Van már egy 4 és egy 2 éves kisfiunk!!

Ha időm engedi szívesen bekukkantok hozzátok!

Kellemes Karit!!!!

Betti
bernus
 
 


Szia Bernus, én is 3. babámat várom, csak én júli 18-ra. Nekem egy 6 és egy 3,5 éves fiam van. Vagyis hello sorstárs, most mit szeretnél?
Amúgy problémamentes kismamának számítasz? Én sajnos nem, úgyhogy az örömmel várnom kell, de az sincs kizárva, hogy elmarad.
Kellemes Karácsonyt, sziasztok
Gitti
gitti
 
 


Sziasttok,szia Gitti!

Hazudnék,ha azt mondnám,hogy két fiú után azért egy kicsit nem szeretnék jobban most kislányt.De igazság szerint fő,hogy egészséges legyen.Nem azért vállalunk 3-at,mert már van 2 fiúnk,hanem mindenképpen így terveztük.(Ti is??)
Most problémamentes vagyok egyenlőre,kivéve az esti hányingerek (lehet én fordítva működök!?!)!Kicsit fárasztóbb ez a terhességem,mert a fiúk még picik,így mindig rohangálok... pisi,zsepi,inni...stb.De Apa sokat segít.
Ja,meg közben kicsit átépítjük a házat is : ),így nem unatkozom.
Amúgy mind a kétszer császárral szültem,így az már tuti,hogy csak azzal szülhetek!

Milyen gondod van most a terhességeddel,persze csak ha szeretnél róla beszélni...
Srácok várják már a tesót?Három Manót terveztetek?

Sziasztok!Jó sziesztát az Ünnepek között!!

Betti
bernus
 
 


Szia Bernus,
a gyerkőcök még nem tudják a tesó érkeztét, hisz túl korai lenne még beavatni őket. Nem azért mert nem várnák, vagy nem fognák fel, csak annyi a kockázat, hogy nem merünk szólni nekik, sőt a családnak se nagyon.
Nekem ez már az ötödik terhességem, de ez sajnos nagyon kevés eséllyel végigvihető. Épp ma voltam a dokimnál, aki közölte, hogy az egyetemi klinika nem vállal engem, mivel ilyen betegük még nem volt, és azt a beavatkozást, ami nekem kéne, ők nem vállalják, mivel még nem csináltak ilyet soha és nem rajtam szeretnének gyakorolni.
Amúgy AB Rh negatívos vagyok és jelenleg tele van a vérem Anti-D-vel, ami nagy baj. Hiába kaptam mindegyik szülésem után, sajnos jelen van, ami nagyban növeli a kockázatot. Ez azt vonja maga után, hogy ahhoz, hogy végig tudjam vinni a terhességet, a babának már méhen belül vért kell kapnia.
Bevallom félek a legrosszabbtól. Nagyon. Most le vagyok törve, és egy olyan dokinőt ajánlottak nekem, akit meg kell keresnem itt a városban, mert szerencsére a jó egészségügyi reformoknak, nem tudni, hol található meg, ki kell kutatnom és január első napjaiban találkoznom kell vele, hogy még azelőtt vegyen fel betegének, mielőtt bármi baj lenne, ezáltal késő.
Kérlek ne haragudj, hogy kissé lehangolt a levelem, de eléggé magam alatt vagyok és nem találkoztam mégegy olyan nővel, akinek hasonló gondjai lettek volna a terhességei alatt mint nekem. Azt mondták, hogy kb 10 ember lehet az országban olyan, mint én..... Bíztató..., sőt lehangoló és szomorú, hogy ennek ellenére nem tud senki segíteni. Hiába járok az Országos Vérellátóba vérvételre, ők is csak szétteszik a kezüket és közlik, hogy "anya, amíg tudja, viszi a terhességet, utána nem lehet mit tenni, lesz ami lesz"..... Ez ám a bíztatás. De amit lehet, elkövetek, akit lehet, felkeresek, szeretném ezt a babát, minden vágyam, hogy három gyermekem legyen, nem akarom feladni, végigcsinálom.
Hát ez van.

Nektek is jó sziesztát! hali

Gitti
gitti
 
 


Szia Gitta!

Sajnálom,hogy ennyi gondod van,de remélem sikerül időben megoldani és minden jól alakul.
De ha jól sejtem, ez ami nálatok gond ,ez nem az RH összeférhetetlenség ugye?Mert talán az ma már kisebb probléma!
A fiúknál hogy-hogy meg tudták oldani a problémátokat,és most miért ekkora probléma nekik???Utána már nem volt gond a terhességeddel???
Nagyon szorítok,hogy teljesüljön az álmod és legyen erőd végig csinálni!!!!

Boldog Új Évet!

Sziasztok:Betti
bernus
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. Én a 4.-et várom, ha minden igaz, júli. 06.-ra. Van egy 13 éves nagylányom, a fiam 8 éves, a picilányom 4 lessz. :D

Boldog Új Évet!

Sziasztok
dittke
 
 


Szia Bernus,

De bizony, az Rh is szerepet játszik a jelen esetben is. Mindegyik terhességemnél voltak gondok, de most a Sote II lemondott rólam, sőt az orvosom is. Ajánlottak mást, egy másik helyet, mondván, hogy nekik ez az eset túlzottan problémás, nem szeretnének rajtam gyakrolni, pedig egyetemi klinika, azt hittem, itt nincs olyan, akin ne tudnának valahogy segíteni. De most már moshatják kezeiket, csalódtam az egész kócerájban úgy, ahogy van.
Most már csak találnom kell egy olyan embert, aki bevállal és végig tudja vinni a terhességem a beavatkozásokkal együtt.
Szóval örömre egyenlőre semmi okom.
Remélem te jól vagy, vigyázz magadra, pusz Gitti

Dittke szia!
Jó hogy csatlakoztál hozzánk. Van hozzád egy kérdésem. Nálatok a PTE-n hogy állnak a problémás terhességekhez? Hallottam, hogy vagy nálatok vagy Pécsett (nem tudom pontosan) egészen speciális beavatkozásokat is végeznek, gondolok itt pl. arra, hogy akár magzatvíztöltést is végeznek, ha az UH szerint valakinél az átlagosnál kevesebb. Olyan helyen már lehet, hogy rajtam is tudnának segíteni.
Te hogy érzed magad? Eddig minden ok? Előző terhességeid gondmentesek voltak? Mesélj majd
pusz
Gitti
gitti
 
 


Sziasztok

Szia Gitti

Sajnálom, de nem tudom, nekem eddig minden terhességem problémamentes volt. Szerencsére. Szerintem telefonon biztos megmondják.
Most már jól érzem magam. Most már minden ok. Ikreknek indult, de a 10. hét környékén felszívódott az eggyik. Voltam már a 12 hetes uh-n, minden rendben. 5.2 cm. volt akkor. Ti voltatok? Hogy vagy?

Sziasztok
dittke
 
 


Sziasztok Lányok!

szia Dittke,én is örülök,hogy csatlakoztál hozzánk!4 Manó,az már nem semmi!!!!!..ÉS MAJDNEM 5!!!
Én tegnap voltam hetes ultrahangon, nekünk 58 mm a Manónk,ha jól veszem ki a lapomon :D

Utána meg voltam védőnőnél és megjött a toxoplazma vizsgálatom,amiről kiderült,hogy pozitív.Így most én is el vagyok keseredve,mert még 3 hét mire az új vérvételből kiderül,hogy régóta hordozom-ez lenne a jobbik eset-vagy friss a fertőzés.
Ráadásul megtudtam,hogy egy vizsgálazttal egyértelműen el lehetne ezt dönteni,csak ezt nálunk nem csinálják meg mert túl drága???Így van helyette másik 2 vizsgálat és abból próbálják meg KITALÁLNI van -e gáz!!!Úgyhogy most idegeskedhetek pár hétig.Volt már ezzel kpcsolatban valami tapasztalattok??

Gitti!

A családineten van több szakértő -köztük szülész-nőgyógyász is-akiktől lehet kérdezni bármit és pár napon belül visszaírnak.Szerintem próbáld meg ott is hátha nekik is van ötletük!??

Sziasztok,indulok,mert mennem kell Apáért,majd még írok!!

Betti
bernus
 
 


Sziasztok!

Kislány vagyok, és én az első babámat várom július 16-ára!!
Én már másik topikokban írogatok, de azért szeretnék csatlakozni Hozzátok.
Kisebb problémákat és a rosszulléteket leszámítva jól vagyok.Én jövőhét pénteken megyek uh-ra, majd akkor tudom meg, mekkora a Babóc.

Gitti! Az én dokimmal pont erről a betegségről beszélgettünk decemberben, lehet, hogy tudna valamit segíteni Neked. Igaz, Ő Vácon van, de ha gondolod megadom a telefonszámát, és hívd fel.

Üdvözlettel

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok Csajok.

Bernus, nyugi, ki fog derülni és minden rendben lesz hidd el. Bízni kell, nem lesz semmi bajod, de ettől függetlenül nyilván aggódik az ember.

Dittke, tegnap voltam genetikai uh-n (12 hetes), de még túl pici volt a baba a nyaki redő méréshez, mivel én a ciklus végén estem teherbe, ezért hiába a papírforma, egy héttel kisebb a terhesség a normál számításnál, úgyhogy jövő héten folyt.köv.

Kisány, szia, jó, hogy csatlakoztál. Felcsigáztál, hogy pontosan mit is beszélgettetek erről a dologról. Már amennyire még emlékszel rá. Amúgy hogy jött elő a szó nálatok erről a dologról? Csak nem RH negatívos vagy? Ha esetleg az is lennél, az első babát mindenképp tolerálja a szervezet, úgyhogy nyugalom, az elsőnél még nekem sem volt panaszom, bár elmondhatnám ezt a többiről is. Egyenlőre rezeg a léc, ettől ki lehet készülni. Legalábbis nehezen viselem, hogy nem adhatom át magam a boldog várakozásnak, hiszen minden napért meg kell küzdenem.

puszi csajok
Gitti
gitti
 
 


Sziasztok!

Gitti:
az orvosnál velem volt az egyik barátnőm. Mivel utolsók voltunk, és amúgy is jóban vagyunk a dokival, sokáig beszélgettünk még a vizsgálat után. A barátnőmnek van egy 14 éves lánya, aki 5 vagy 6 hónapra született. A terhessége előtt volt egy vetélése. A kislány születésekor kiderült, hogy a gyerek vére tele van antitesttel, és 14 évvel ezelőtt ezt nem vették komolyan, nem is foglalkoztak vele. Igazából a barátnőm beszélt a dokival, én akkor halloottam erről először.

Én jól vagyok. Illetve bízom benne, hogy jól vagyok, még nem voltam vérvételen, 2 hét múlva lesznek a vizsgálatok.

Üdv

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék én is?
Én a harmadik gyerkőcömet várom, 2008. júli 17-re.
A nagyobbak 14 és 10 éves lányok.

Kislány!
Örülök, hogy jól vagy!
Igencsak eltűntél! A napokban már komolyan aggódtam érted!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok, jó látni, hogy bővül a csapat.

Mária mesélj magadról. Terhességeid gondmentesek voltak? Most hogy vagy?

Kislány, ennek a dokinak van e-mail címe is? Jobb szeretném ezen keresztül kifaggatni egy kicsit, mert a telefonálással tuti rosszkor zavarom. Ha ki tudod deríteni megköszönném.

Bernus, Dittke mizu veletek?

jó hétvégét mindenkinek!
Tényleg, titeket megviselnek a hidegfrontok?

pusz
Gitti
gitti
 
 


Sziasztok!

Gitti, megpróbálom megszerezni, ha van e-mail-je, ok?

T. Maria, vagyok, csak máshol írok..

Bocsánat a tőmondatokért, ma nagyon rosszul vagyok.....

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Itt vagyok újra!!

Most már kicsit megkönnyebbülten... A szó szoros értelmében.... :cry: :shock:
Azt hittem, hogy ha a 12. hétbe lépek, elmúlik a róka család vendégül látása.... Tévedtem.... :twisted: :twisted: :? :? :? :?: :?: :?: Meddig tart ez még?? Ráadásul ma szinte folyamatosan reggel óta.... brrrr....

T. Maria, hogy vagy?? Ugye 7.-én mész UH-ra?? Én 11-én!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Szia Kislány!
Sajnálom, hogy még mindíg kínoznak a rókák...
Sajna nem tudom, meddíg fog tartani, nekem már elmúlt.
De sokat kínlódtam én is, és sokakat kérdezgettem ,kinek mennyi ideig tartott. Volt, akinek nem is volt, (a korábbiaknál nekem sem) de olyannal is beszéltem, aki szülés előtt hányt utoljára!
Na, ez nem volt túl bíztató...
Szóval csak azt akartam mondani, hogy embere válogatja!
Remélem, már nem tart sokáig!!!

Amúgy igen, 7-én kellett volna mennem UH-ra, de sajna nem bírtam kivárni, mert visszajött a múltkori felfázásom, és 2-án el kellett mennem hozzá, mert nem bírtam tovább.
Kaptam egy jó nagy lórúgás antibiotikumot, amitől most nagyon félek, de muszály beszednem, mert a gyulladás sem veszélytelenebb.
Csinált ultrahangot is!
Nagyon jó volt látni!
21mm a fejkörfogat, 1,5mm a tarkóredő, van két keze, és két lába!
Olyan aranyos volt, éppen aludt.
A doki pedig felébresztette!!! :shock:
Nem volt semmi, ahogyan löködte a hasamon keresztül!
Szegénykém fel is ébredt, de nem volt túl aktív..
Csak a kezecskéit nyújtóztatta ki.
Nagy élmény volt látni!
Igaz, nekem már a harmadik, de még mindíg lenyűgöz!!!
19-én megyünk 4D-re, kíváncsi leszek, ott mennyire mutatja meg magát.
Nézegettem képeket a neten annyi idős babákról, tudom, hogy még soványka, de én amúgy is szeretném tudni, hogy valóban minden rendben van.
Jöhetnek a lányaim is, már nagyon várják.

Többiek!
Magamról:
A korábbi terhességeim sajna nem voltak problémamentesek, mert mindegyikkel a 20. hét után két ujjnyi volt a méhszájam. Ami ugye nem túl jó.
Most talán ez a veszély nem fenyeget, persze biztos nincs.
Azért nem, mert 2 éve volt egy méhszájplasztikám, ugyan e miatt a probléma miatt. Nem vártam kisbabát, csak nyitva volt. Ennek most annyi a veszélye, hogy lehet, hogy nem tudom természetes úton megszülni. Ettől félek egy kicsit, de ezen ráérek még aggódni. Odabann nem fog maradni, ez a biztos. A többit majd meglátjuk.
Amúgy azért döntöttünk a harmadik mellett, mert én mindíg is sok gyereket szerettem volna, csak a férjem húzódozott sokáig. Mindíg az anyagiakon aggodalmaskodott, és mostanra sikerült meggyőznöm róla, hogy már talán ez sem jelent akadályt. Mert mindíg van valami, amire az ember vágyik, de egy kisbaba soha nem gond.
Ő mindíg jókor jön!
Szerintem.
A lányok is már nagyok, a nagyobbik most készül középiskolába.
Őt szültem "fiatalon".
Persze ezt sem bántam meg!
Olyan jó volt fiatal anyukának lenni!
Nem érzem a mai napig, hogy miatta lemaradtam volna bármiről!
Most viszont teljesen más!
Ez is jó!
Hááát, nem röviden ennyi magamról.
Bocsánat, ha túl hosszúra sikerültem!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Kislány, ha van e-mail küldjed, köszönöm, hogy megpróbálod megszerezni. Nos a rókacsaládról annyit, hogy én ugyan nem voltam soha őket vendégül látó, sajnos olyat is ismertem, aki bizony végig, olyat is, akinél egyik percről a másikra megszűnt. Csak osztani tudom Maria véleményét.

Maria, jó volt olvasni soraid. Tudod nagyfiam nekem is hamar jött, így én is fiatal anyukának számítok. Főleg, hogy most már az ötödik terhességem taposom, nagyon szeretném, ha végre lenne már három gyerkőc.

Mi is akartuk nagyon a több gyereket, de sajnos, nem jött be úgy a számítás, ahogy szerettük volna. Gondok után jöttek a még nagyobb gondok, mármint a terhességeim terén. A harmadik terhességemből van a második fiam, aki már 3,5 éves, de ő méhen belüli sorvadt baba, vagyis IUGR. Uh-on az áramlásom nem volt jó, ezért már méhen belül elkezdett visszafogyni, úgyhogy 37. hétre 1600 grammal jött a világra császárral. A műtét utáni lábadozás kemény, de mindenből fel lehet épülni, úgy voltam vele, a gyerek legyen biztonságban, még mielőtt baj lenne. Szerencsére mentálisan nincs vele gond, viszont növekedésében kórosan el van maradva. Vagyis most kb. 1,5-2 éves szintet tapossuk, úgyhogy tavasszal vár rá egy növekedési hormon kezelés, amitől sokat remélek, többek közt, hogy végre növekedni fog. Jelenleg stagnálunk már egy jó ideje, kb. másfél éve. Nehéz ügy, főleg, hogy mint anya, nem tudok rajta segíteni, rengeteg helyet megjártunk már, szóval sajnos az ilyen problémával született gyerekek a mai napig ritkaságszámba mennek, nem igazán van szakterület.
A negyedik terhességem az, ami igazán lelkileg a padlóra küldött.
A 12.heti genetikai uh utáni napon éjjel elöntött a vér, kiderült a kórházban, hogy haematómám van, ami egy vérömleny, a méh falán megrepedt erekből összegyűlt vér egy része távozott. Mázlim volt, hogy nem az egész, mert akkor az egész terhességet vitte volna magával. Azt hittem itt vége a rossznak, de nem. Egy hét kórházi bennlét után úgy nézett ki, hogy felszívódik, hazamentem. A 17.héten voltam előjegyezve 4D-re, vártam, hogy végre meglátom őt, lesz róla dvd, kép stb. Na ott közölték velünk, hogy nincsenek életjelenségek, valószínűleg kb 2-3 hete meghalt a baba, szóval nem sokkal utána, hogy hazamentem a kórházból. Hát sokkot kaptam, nem mondom. Magamba zuhantam. A lényeg, hogy meg kellett szülnöm, de miközben a szülés után a műtőben a műszeres befejezést akarták megcsinálni, észrevették, hogy kiszakadt a méhem, úgyhogy megint felnyitottak, hogy bestoppoljanak. Ja, kemény volt. Nem a testi, hanem a lelki része.

Tudjátok ezért félek most nagyon, hiszen betöltöttem a 12. hetet, és majdnem napra pontosan 2 éve történt minden. Ez még inkább nehezíti a mostani időszakom. Ráadásnak itt van az anti-D a véremben, ami nagyon nyugtalanít. Felkészítettek rá, hogy valószínűleg a babának már méhen belül vért kell kapnia (intrauterin transfuzio), úgyhogy minden napért hálát adok és csak reménykedni tudok, hogy végig tudom vinni, legalább a 31.hétig, hogy utána egy császárral már menthető legyen a baba a koraszülött intenzíven.
Kérlek ne haragudjatok, hogy mindent leírtam, de jólesik kiírni magamból.
Remélem senkinek nem lesz még hasonló esete sem, mint nekem.

Ettől függetlenül a remény hal meg utoljára, ahogy szokták mondani.

puszi Csajok
Gitti

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,csak nem nagyon értem rá. 18-án megyek 16 hetes vérvételre. amúgy teljesen jól vagyok.
Nekem is volt hányingerem, de csak ennyi, és szerencsére az is elmúlt.
Szia Bernus! Akkor már szép nagy!
Szia Mária! Én is fiatalon szültem a nagylányomat. 18 múltam akkor.
Szia Gitti! Hogy vagy? Minden ok. lessz.

Sziasztok
dittke
 
 


Épp egyszerre írtunk Dittke, köszi megvagyok. pusz

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tűntem el,csak hétvégén úgy kell megörökölnöm itt a helyet a Manóktól,mert mindig van valami sláger mese... :lol: Így mikor ide fértem volt mit olvasnom rendesen.Örülök,hogy ennyien lettünk!!

Kislány!Engem is kínoznak a rókák,vagyis csak az ingerrei :lol: De engem esténként,viszont egyik terhességemnél sem volt ilyen,egy -egy alkalom kivételével.De a dokim mondta,hogy mostmár lassan abba marad....remélem én is.

Gitti!Sajnálom,hogy ilyen kemény dolgokon kellett keresztülmenned!
Remélem hamarosan megtalálod a segítéget és tudsz örülni a várandóságnak.

Dittke!Szerintem azért nagyobb,mert már szilveszter előtt betöltöttem a 12 hetet,csak 26 napos ciklusaim voltak,így azt mondta a dokim, lehet végig kisebb lesz,mint a számolt hét,ezért toltuk kicsit hátrébb az ultrahangot.

Mária!Irigyellek,hogy fiatalon lettél anyuka,Anyu meg köztem is 18 év van-Apuval köztünk 19- és nekem ez mindig tök jó volt.
Ha én is ilyen fiatalon szültem volna,anyuék 36 évesen lettek volna nagy szülők.De így is alig vannak 50 felett és ez a srácoknak nagyon jó!!

Sziasztok!Jó 7végét!

Betti
bernus
 
 


Sziasztok!
Sajnálom Gitti, hogy ennyi rossz dolgon kellett keresztülmenned!
Én mindíg azt azoktam mondani, hogy ezután már csak jó jöhet!!!
Bízz ebben!

Kérdésem lenne!
Ti már jártatok úgy, hogy egész nap szédültök?
De nem kicsit, hanem nagyon!
Az egyik alkalommal annyira durva volt, hogy nem tudtam menni!
A párom fektetett le!
Idáig nem fordult ilyen elő velem, és nagyon megijedtem!
Ma du. óta óránként ismétlődik.
Talán vérszegény lettem?
Vendég
 


Szia Maria

Nem lehet, hogy a vérnyomásod nem jó? Vagy valami front van? Én is szédültem, de ennyire nem.

Kép
dittke
 
 


Szia Dittke!
Nem tudom. Nálunk iszonyatosan erős szél fúj reggel óta.
Az első rosszullét akkor jött rám, amikor a fűrdőkádat töröltem, akkor azt hittem, a hajolás nem volt jó. De utána is ismétlődött, minden ok nélkül.
Vendég
 


Sziasztok Csajok,

előszöris köszönöm a bíztatást, aranyosak vagytok.

Szédülés nálam is sokszor előjön meg volt is, de nálam akkor, ha "túlhajszolom" magam. Pihenéssel, pár órás fekvéssel múlik, pedig lenne dolog bőven.
Egy ismerősömnél a frontok közeledtével jöttek elő a tünetek.
Amúgy vérnyomást szerintem is érdemes nézni.

sziasztok

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

T. Maria, a babuci miatt is lehet erős fejfájás!!!
De nem lehet, hogy amivel a kádat takarítottad beszippantottad?? Tudod, most minden másképp működik!!!!

De az is lehet, amit a többiek írtak, a vérnyomás. Pihizz, próbálj aludni egy kicsit!!! Hát ha az segít!!

Gitti, pénteken beszélek a dokimmal, akkor megszerzem a mailjét!!!

Szép napot!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok, köszi Kislány, ha megvan a mail küldjed, közben én is szervezkedek, holnap megyek a vérellátóba az eredményemért, csütörtökön meg a 13 hetes uh-ra, mivel nekem hetente kell mennem, hogy nincs-e a babánál vérszegénység, így lehet a legjobban figyelni.

vigyázzatok magatokra, aki rosszul van, jobbulást neki aztán jelentkezzetek, sziasztok
Gitti

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!
Én is szertnék nálatok sátrat verni ha szabad, harmadik csüntimet várom aki júli 14-re van kiírva.

tappancs28
 
 


Sziasztok
Hogy vagytok?
Milyen lett az eredmény Gitti?
Jobban vagy T.Maria?
Szia tappancs28!
Voltam dokinál. 24-én megyek genetikai uh-ra.

Üdv. mindenkinek :lol:

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!
Szia Tappancs28!
Írj többet magatokról!

Dittke és a Többiek!

Rég voltam, elmesélem, mi történt.
Vasárnap reggelre már nagyon rosszul voltam, 11 körül felhívtam az orvosomat, aki azt javasolta, hogy csomaggal együtt menjek be a kórházba, mert benn kell maradnom.
Mondanom sem kell, teljesen magam alá zuhantam..
Benn egy rendes doki fogadott, kiderült, hogy magas a vérnyomásom.
Nem kórosan, 140/90 volt, csak nekem volt magas. 90/60 szokott lenni.. :roll:
Azt javasolta, igyak teát, hogy általában is magasabb legyen az érték, hátha beáll egy normál szintre..
Érdekes javaslatnak tűnt..

Hazaengedett.
Hétfőn elmentem a dokim rendelésére, aki ebbe nem törődött bele, ott már alacsonyat mértek, de akkor is szédültem..
Azt javasolta, hogy az 1 hete szedett antibiotikumot hagyjam abba, amúgy is jól vagyok már, hátha az kavar.
Biztos-ami biztos, kaptam beutalót is, mindenre felkészülve.

És képzeljétek!
Ma már csak talán két lkalommal szédültem, akkor is enyhén!

Közben csinált ultrahangot is, hogy megbizonyosodjon róla, a babám is jól érzi magát.
Minde értéke normális volt, BPD 23mm!
Olyan nagyon élénk volt!! :lol: :lol:
Csak ugrabugrált! Szó szerint!
Órákig tudtam volna nézegetni!
Ennyi!
Remélem, a szédülés nem tér már vissza!
Bíz :lol: om benne, hogy mindenki rendben van!
vigyázzatok magatokra!
Jó éjt!
Vendég
 


Sziasztok!
A korom 28 év két gyermeket nevelek a férjecskémmel, akik a MÁV-ban ill a Péterfiben születtek.
Fiam Gábor Kristóf 2002.03.08-án 3950gr-al 59cm-rel, lányom Fanni Kitti 4300gr-al 59cm-rel született 2005.03.23-án így 3 év 2 hét van a manócskák között. Egyik terhességem se volt jó ill a szülések se az álmok álma kategória számomra a jó akkor kezdődik ha kint vannak:) vagy akkor se mindíg sajnos.Mindegy Most 3. babámat várom 2008.július 14-ére vagyok kiírva de reményeim szerint kicsit előbb is megszületik picuri. a MÁV-ban ahol volt fogadott orvos aki pofára ejtett és egy angyal ügyeletessel hozott össze az isten Ő dr. Tidrenczel Zsolt kis fiatal sármos talán akkoriban végezhetett az iskolában.
Eredetileg a H. Szabolcshoz tartoztam akibe azóta is belerugnék ha látnám.
Gyakorlatilag kedves fogadott sintérünk az utolsó három hónap vizsgálati anyagát "elfelejtette" elvégezni csak a hülye uh felvételeket nyomkodta 2001-ben 6000-ért....mindegy
A terhesség viszonylag normálisan zajlot, márc.5-re voltam kiírva amikor leálltak a magzatmozgások.Ami azért ilyesztő mert a kis törpe aki Gábor névre hallgat azóta 24-ből 36 órán át mozgott szünet nélkül. Mint minden várandós visyítva hívtam volna a dokit aki nem volt elérhető már annyira se, hogy a rögzítő is tele volt. Rohantunk be a kórházba ahol kiderült kinek vagyok a várandósa és szóba se akartak állni velünk lekezeltek ordítottak kaptam egy fülest mert hiztiztem. Kiderült, hogx hiányoznak vizsgálatok ezután minden nap be kellett mennem a kórházba s persze közbe be elkezdődtek a fájások is . Ott megint hülyének néztek mivel a magyarázathoz képest nem éreztem övszerű fájdalmat csak a derekam szakadt le...Tovább léptünk hetedikén éjjel a fiatal orvossal hozott össze a mennyei dr.T.ZS. Ő volt az első aki emberként kezelve elmondta mi újság mire miként kell majd reagálni mikor induljunk otthonról, hisz a tágulás elkezdődött de még korán van....jó volt a törődés közben kiderült nem én vagyok az egyedüli kismama aki ahhoz a hadne mondjam kihez tartozott aki közben kiment X országbaés senkinek nemadott át szinte senkit. Kismamák senkivel nemtudtak konzultálni .
(-án délelőtt már nem mertem mondani a páromnak, hogy bekéne menni Taxi-val a Kórházba csak annyit sunnyogtam ki, hogy fogjuk a pakkokat mert lehet, hogy benn maradok és nduljunk le a buszhoz. A buszon erőteljesen beindultak a fájások a poklokat láttam a kb.20perc alatt mire leszáltunk 50m-re a kórháztól nembírtam menni kb. 45-60 perc közötti időtartam alatt értünk be a vizsgálóba ahol a tündér közölte, hogy 3 újnyi tágulás van és engedélyezni kell hogy szülhessek stb. mire felkerültem a szülőszobába űvölteni akartam de nem mertem közölték kapok beöntést és zuhanyozzak le a beöntést 2 percig tudtam tartani amit kb.15-ig kellene s persze minden ezer fel ott még takarítottunk egyet a párommal majd áhítozva néztem a zuhanyra ahova is sikerült bemásznom a párom segítségével s ahol jéghideg volt a víz. Le mostam magam kiakartunk menni a szülőszobába s út közben kiabálni kezdtem mert már annyira fájt felegyenesedni nem bírtam a párom felrakott az ágyra a szülésznő leteremtett, hogy esti gyerek lesz mit kiabálok mit fogok tenni ha szülünk> A doki hálistennek egyből jött, hogy megnézzen mit tud segíteni mire a kicsi feje kibukkant s a szülés kb 20perc alatt lezaljott. Erről ennyit a szülésznő nykig vörös volt s átváltott normálisra és kedvesre az orvos tüneményes volt és iszonyat segítőkész köszönöm a mai napig . Mindennap jött rámnézett és beszélgetett törődött velünk .
Megfogadtam soha többet nem akarok gyereket erre lett egy kislányom akit máshol más orvosnál szültem, amit megbántam mivel ugyanígy jártam még rosszabbul , s most Zsolthoz jöttem vissza a harmadik babával s azt vallom a sírba is követném mindegy milyen kórházba vagy ellátási körülmény között vezetne le szülést.
Azóta persze 6 év eltelt és befutott doki lett de emberséges és nem szaladt el vele a ló.....Mindenkinek ajállani tudom .
A mostani terhességem legaláb jó kezekben van mert az orvost elfogadom ismerem és tisztelem s tudom mit várhatok tőle.
Nincsenek bennem repdeső érzések hogy ezt meg azt szeretném a szülésnél, tök mindegy mi fog történni ezt megtanultam a lényeg, hogy utána csak a kicsi a fontos és a család addig meg eljut az ember vagy így, vagy úgy.

Nem kell megijedni nem egy befordult csajszi vagyok csak azt írtátok írjak magamról többet ezek tartoznak egyenlőre ide úgy gondolom. Amúgy Bp.-től nem messze lakok most készülök szóbelire ami jól indul mivel hétfőn a sebészeten kötöttem ki mivel kifordult a bokám (elestem a jeges úton)
Az első gyerkőccel hegyet másztunk, a másodiknál lábúj törést szenvedtem , most meg a bokámmal járok sebészetre.Zajlik az élet :). Még jó , hogy a párom itthon tud lenni így nemhallnak éhen a kicsik mivel nemigazán megy az állás.
A baba rendben van 28-án megyek ÁFP-re és genetikai UH-ra megmozdulni 2007.dec.27-én mozdult 9-10 között azóta is ficánkol 1000-rel(ez nem a rúgás érzés hanem mikor kis buborékokat érezhet az anya)Tehát ő is aktív mocogó kiskölök lesz mint a tesók akik a mainapig olyan aktívak, hogy néha már sok :).

Röviden ennyi inkább kéárdezzen bárki aki kiváncsi valamire.
Sziasztok!

U.I.
Amíg a vizsga megnincs inkább csak olvasok nem fogok írogatni mert sokat kell tanulni előre is köszönöm, hogy itt lehetek veletek :P

tappancs28
 
 


Sziasztok csajok,

ismét bővülünk, ami szerintem szuper.
Tappancs,

olvastam amit írtál, igen, sajnos vannak orvosok, akiket jobb lenne eltenni láb alól, vannak viszont, akik minden pénzt megérnek. Ilyenem van most nekem is. A köztes állapotra inkább nem lennék kíváncsi....
Amúgy a történetedre visszatérve, sok mindenen mentél te is keresztül.

Képzeljétek, megvan az OVSZ-es eredmény, egyenlőre változatlan, nem lett bennem több az anti-D. De nem merek előre semmit mondani, meglátjuk később mi lesz. Tegnap megleptem magam egy fogászati kezeléssel, fúj de útálom azt a széket.... inkább ezerszer a szülészet....
holnap megyek uh-ra dél körül, utána meg a dokimhoz, meglátjuk mi lesz, reménykedem.

Maria, nálad is zajlik az élet, látom, remélem jól vagy és azóta még jobban érzed magad.

sziasztok, minden jót!

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

T. Maria hogy vagy?? És Többiek hogy vagytok???

Én ma megyek UH-ra!!!! Este jelentkezem!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, velem minden rendben.
Már nagyon itt volt az ideje..
A gyógyszerelvonás segített.
Már nagyon várom, hogy érezzem a mocorgását.
Ma reggel volt valami furcsa a hasamban, olyan volt, mintha egy bubuoék kipukkant volna.
tudom, hogy még korai, de próbálom bebeszélni magamnak, hogy csak ő lehetett.
Én köv. hét szombaton megyek 4D-re.
Kíváncsi vagyok, neked mit mondanak, mekkora!
Várlak! :wink:

Puszi mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Sziasztok Csajok, voltam mindefelé a héten, uh-on, dokimnál, védőnőnél, szóval minden napra megvolt a programom. Nekem is szóltak, hogy most már bármikor, de legkésőbb 2 héten belül éreznem kell a mozgást, most én is figyelőállásban vagyok.

viszont képzeljétek lebetegedtem, nem tudom, de elképzelhető, hogy a járvány kezdett ki velem, azt hiszem hétfőn irány a háziorvos, addig meg kúrálom magam.

Vigyázzatok magatokra, sziasztok és jó hétvégét!

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Voltak dokinál pénteken, és megnyugtató volt látni, hogy mekkorát nőtt a picurkám!!! 6, 5 cm-es már!!!

Annyira igazgatott lettem, hogy Gitti Neked elfelejtettem az e-mail címet elkérni. De nem csak azt felejtettem el, hanem a táppénzhez a januári papírt is elkérni... :roll: Sajnos nálam ez a terhesség totális emlékezet kihagyást okoz... :roll: :oops: :oops: NEm ez volt az első.
De jövőhéten újból talizom a dokimmal, és felírokmindent egy papírra... Én is most megyek majd védőnénihez, kapok kiskönyvet, lesz vérvétel, és megyek az sztk-ba a kötelező 12 hetes vizsgálatra. Azt mondta a dokim, nem késtünk el ezzel, mert kb. 12 hetes a babám mérete!

Puszi Nektek és szép hétvégét!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Most kezdtem el nézelődni a neten és találtam ezt a topikot, gondoltam én is bekapcsolódom.

Július másodikára vagyok kiírva az első babámmal, így lvileg már 15-6 hetes lennék, de a baba kisebb, így a 14.-el számolunk.
Kérdezném, hogy ti még dolgoztok-e, mert én még jó sokáig és sajnos egyre nehezebben bírom.
Nincs az ismerőseim között senki, akitől tanácsot kérhetnék.
Az állandó fáradtság normális szerintetek?
Mindenkinek jó egészséget és sok pihenést,
Orsi
kolorsi
 
 


Sziasztok!

két iszonyatos fejfájós görcs között írok egy kicsit, bár kikészít ez a vírus.
Kislány, nembaj, elvileg sok újdonságot szerintem a Te dokid se tud mondani, később is ki lehet faggatni, egyenlőre bízom, hogy jó kezekben vagyok.

Orsi szia, örülök, hogy Te is csatlakoztál. Nálam is kisebbek a méretek a számítottnál, mivel a ciklus végén estem teherbe, ezért egy héttel én is visszaszámolok mindig.
Az állandó fáradtság jelen van nálam is, nekem van ismerősöm, aki majdnem végig dolgozott a terhesség alatt, de bizony már az elejétől kezdve eléggé ki volt készülve. Már az is elég volt neki, ha a főnöke rosszul nézett rá, ha tehette volna be se megy. Kb a 30. héttől maradt végleg otthon, de végigszenvedte a terhességet az biztos.

Minden jót nektek, többiek??? Meséljetek, mi történik veletek, sziasztok!

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!


Orsi Üdv közöttünk!

Én már nem dolgozom. A 6. héttől kezdve rosszullétek gyötörnek, így én már akkor kimaradtam, mert a munkahelyemen is öleltem a wc kagylót... :roll: Január elején beszéltem meg a főnökömmel, hogy inkább maradok otthon. Persze kevesebb a pénzem így, de ezt a nyugodtságot, ami itthon van, semmi nem pótolhatja. Szerencsére most már jobban is vagyok, vagyogatok, így teljes gőzzel ráállok most az angolra és a varrásra! Nekem több ismerősöm mondta, hogy ma mégegyszer kezdhetné, amint lehet, otthon maradna. Nem ér annyit az a kis plusz pénz. Persze ez egy kicsit sarkallatos, mert hála Istennek a férjem előteremti a kenyérre valót, de sajnos sok helyen a szükség nagy úr...
Ahogy jónak látod Orsi!!

Gitti: sajnálom, hogy nem vagy jól. Bízom benne,hogy minél hamarabb meggyógyulsz!!! Vigyázz nagyon Magadra és a Babádra!!!

T. Mária????

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kedves Gitti és Kislány!

Köszönöm a szíves fogadtatást.
Gitti, neked jobbulást, mielőbb.

A munkával kapcsolatban igazatok lehet, hagyni kellene, csak hát egy gimiben tanítok és olyan kiszúrás lenne a gyerekekkel, így, az év közepén otthagyni őket. Na de, első a baba. Meg aztán napi 5-6 órát lehúzni 35 fős osztályokban, elég stresszes.
A gyerekek még nem is sejtik:)

Tényleg, nektek látható már a pocakotok? Úgy hallottam, a második babánál nagyobbra nő. Nekem alig van, még csak egy kilót híztam az eleje óta:)

Nagyon jó hetet és jó közérzetet mindnyájatoknak,
O. Kép
kolorsi
 
 


Sziasztok,

köszi, jobbulgatok, de ettől függetlenül még nem vagyok jól.
Kislány, használd ki az időt, ha valóban tudsz otthon pihenni, szerintem az a legjobb. Én itthon vagyok, mivel a kisebbik fiammal meghosszabbítottam a gyesem, méltányossági alapon, hiszen tavasszal lesz neki növekedési hormon kezelés, nem vették még be oviba, pedig jó lenne, ha már mehetne.

Orsi, szerintem, ne az osztály legyen neked az első, hanem saját magad és a babád. Nem akarok durva lenni, pont most van egy tanárnő ismerősöm, aki szintén veszélyeztetett és 8.-os osztálya mellől ment inkább haza, mert nem szeretne kockáztatni. Szerintem neked is az lenne a legjobb, ha tudnál pihenni és nem húznának fel a munkahelyi gondokkal, valamint nem fáradnál el. Amúgy ha lehetek kíváncsi, itt tanítasz Pesten? Ezt azért kérdem, mivel szinte minden középiskolát ismerek a párommal a munkánkból adódóan.

Kellemes napot nektek, sziasztok

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Orsi, továbbra is egyetértek Gittivel!! Első a baba!!! Mindjárt úgyis itt az új félév! Miért ne mehetnél haza? Persze végig csinálhatod, de nem lesz könnyű!!!

Nekem kötelező csapatépítőre kellett volna mennem még decemberben. Az orvosom azt mondta, határozottan nem javasolja, de ha elmegyek, számoljak a kockázattal. Az a kérdés: megéri -e????? Én akkor azt mondtam, hogy nem!!!
És nem beszélve arról, hogy a középiskolások nem kímélnek.
TAlán azt érzed a soraim között, hogy rábeszéllek az otthon maradásra. Azt hiszem így van, ezt teszem. Óriási a különbség, amióta itthon vagyok. Nyugodt, stressz mentes életet élek. És valahol kezdek ráhangolódni is az anya szerepre. Teszem a kötelességem, maximálisan igyekszem helyt állni, mint feleség, mint háziasszony. És ez az én lelkemnek elég, hiszen helyt állok!!

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok,

Kislány, ez így van, egyetértek, már azt hittem, esetleg kemény voltam, de a véleményem nekem is az, hogy a baba az első.
Annyira szeretném én is átadni magam a boldog várakozásnak,
de sajna még nem lehet. Most csütörtökön megint megyek 4D-re,
remélem addig is minden ok lesz.

hali

KépKép
gitti
 
 


sziasztok!
én is csatlakoznék hozzátok. ha minden igaz július végére várom első gyermekemet :)

azért írom így, mert én is a ciklus végén estem teherbe, szóval most csúsztunk egy hetet az eredeti július 23-ai dátumhoz képest.

nálam most minden rendben, bár 3-szor is pecsételgettem :(
de a pihenés meghozta gyümölcsét..de vszínű, h én sem fogok már sokáig dolgozni, mert már volt egy "nem sikerült" terhességem..ezt most már nem teszem kockára.

mindenkinek jó babavárást!

¤mia¤
Vendég
 


Szia Mia, na nem cicának akarlak nevezni, de aranyos lett a megszólítás, nekem tetszik. :)

Örülök, hogy te is csatlakoztál csapatunkhoz, szerintem a többiek nevében is üdv köztünk!

Mindenképp vigyázz magadra, fő a pihenés, főleg ha már előzőleg volt sikertelen terhesség. Ne csinálj semmit, csak pihenj és élvezz minden percet. Amúgy mesélj magadról, kíváncsi vagyok rád,

sziasztok csajok, írjatok ti is!

hali
Gitti

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a fogorvostól. :( Nem szeretem.
Vasárnap volt a nagylányom 13. születésnapja. Gyorsan telik az idő.

:D Csütörtök óta mozog a picúr! :D

Vigyázzatok magatokra!

Sziasztok

Kép
dittke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: