Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

Igen, minden rendben van. Csütörtökön este otthon mégiscsak megjött, így péntek hajnalban téptünk is Tapolcára. Ott felírták a következő szurikat és szombat estétől már böködjük is a tüszőnövesztőt, remélem használni fognak. Most a heparinnal együtt napi három szuri az adagom. De apa segít.

Aztán ha már úgyis ott voltunk a balcsi közelében, leugrottunk anyuékhoz, mert segíteni kellett kerítést építeni. Hát rendesen kifacsart minket a hőség. :?

Remélem, hogy gyógyulgat már a hátad, mert lassacskán csomagolnod kell az útra. De csak óvatosan azokkal a csomagokkal, meg a hajolgatással!

anita



Helló

Nézzenek oda, nem figyelek pár napra, aztán mi minden történik!
Azért az a 3 szuri elborzaszt! :? DE kitartás, meglesz az eredménye!
Örülök, hogy célegyenesben vagytok! Ha tudnád mennyire drukkolok!!!! :D

Nálunk is ez a hét az új esélyek hete,aztán meg nem lesz időm rágódni szerencsére le leszek foglalva Svájcban. Persze megfordult a fejemben, hogy viszek tesztet,de lebeszéltem magam róla. --Büszke is vagyok ám! :roll:

A lánykámat viszont most minden eddiginél pocsékabb itt hagyni,de tudom Ő még pici ehhez, nekünk pedig szükségünk van erre az 1 hét "magány"-ra. Képeslapokat gyártok előre, hogy a nagyi elő tudja kapni egy-egy pillanatban, hogy írtunk neki. Remélem sikeres akció lesz. :shock:

Köszi a hátam javulgat, a gyógyikat nem szedem,mert nem akarok előre ártani a leendő gyerkőcnek. A legjobb, hogy a megfigyeléseim alapján minél többet mozgok,annál kevésbé fáj, úgyhogy csak jó lesz....
Most itthon van a lányom, holnaptól rohangászunk mint pók a falon mindenfelé. Elvégre nyár van, csak bírjam naptejjel..... :evil:

Ági

Kép
 
 


Szia Ági!

Bocs a lassú reagálásért, de az ilyen hirtelen kihagyott napok után mindig elönt a munka, be kellett hoznom a kiesést.

Én is büszke vagyok rád!!! :wink: Ne vigyél tesztet. A nyaralás alatt ne is gondolj arra, hogy az együttlétből baba is lehet, kapcsoljatok ki és élvezzétek a nagyon is megérdemelt pihenést. Szerintem is szükségetek van arra, hogy egy kicsit csak magatok legyetek és csak egymásra koncentráljatok. Biztos vagyok benne, hogy csodás napok várnak rátok. :lol: :lol: :lol:

Bernussal pedig be fogjátok pótolni a külön töltött időt, meg különben is, biztosan szeret a nagyinál lenni. A képeslap előregyártás nagyon tetszik!!! :wink: Ezt az ötletet elraktározom későbbre, remélem szükségünk lesz nekünk is ilyen praktikákra majd. Szerintem szerezz be legalább egy kanna naptejet, mert őrült idő van, vagy a medence helyett egyből ülhettek a naptejes kádba is.... Na jó, kicsit elragadtattam magam, de itt a melóhelyen már most olyan meleg van, hogy folyik rólam a víz és ez csak rosszabb lesz.

Szóval a megfigyeléseid..... :lol: :shock: :lol: Szabadalmaztatnod kellene, akkor lehet, hogy nem fekvést, hanem mozgást írnának elő legközelebb. Mindenesetre te érzed, hogy mit bírsz, de vigyázz magadra!

Szép napot!

Anita


 
 

Agi - csatlakozom Anitahoz es en is nagyon buszke vagyok rad, hogy nem viszel tesztet. :lol: Svajc nagyon jol hangzik, hasznaljatok ki es elvezzetek! Bernus pedig biztosan jol ellesz a nagyival. En is mindig a nagymamaimhoz voltam 'elpostazva' nyaranta. Sajnos a nagymamaim mar nincsenenk velunk, de ezeknek a nyaraknak az emlekeit eleg gyakran elohalaszom a memoriambol es nagyon jo visszagondolni rajuk es a nagyszuleimre.

Anita - orulok, hogy akkor nalatok is elkezdodott a kovetkezo lepes. Viszont a napi 3 szuiert nem irigyellek. :shock: A mult heten ketszer is sikerult elkapkodnom vagy valami es most hatalmas nagy kek (vagy inkabb sotet lila :shock: ) foltok vannak a pocimon. :(

Egyebkent jol vagyok - a szedulesem mar nem haszonlithato az elso ket hethez, sokkal ritkabb es enyhebb is viszont emelyges az van rendesen. Igaz roka koma eddig elkerult, de sokszor ereztem ugy, hogy kozel van. Hetfon megyek legkozelebb uh-ra, az mar csak 6 nap. 8)

Egyebkent most hetvegen keresztelon voltunk, egesz jol sikerult. A parom lett az unokahugunk egyik keresztapja (itt harom keresztszulo van). Harom babat kereszteltek egyszerre, de Jessica volt a legaranyosabb - vegig enekelte az egeszet, nem sirt egy cseppet sem, inkabb szorakoztatta az egesz. :lol:

Tegnap pedig a Chester-i allatkertben voltunk. En most jartam ott eloszor, de nagyon jo volt. Jol elfaradtunk a vegere. Csak a majomhazbol kellett kimenekulnom, mert az egy kicsit sok volt a gyomromnak... :evil:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni- Örülök, hogy végre a szédülés alábbhagy! :D A rókát meg űzd el messzire,bár nézőpont kérdése- legalább annyira örülsz is neki, hogy van,mint amilyen pocsék nem?? :D Egy a lényeg- Vigyázz magadra :!: :!:
Jessicához Gratulálok!

Anita- Mielőtt elfelejtem, pár napja mindenki 1 félével "támad le" engem- mégpedig egy könyvvel,aminek címe- Aviva módszer. Ez valami intim torna féle izé és állítólag csodákra képes minden nőgyógyos dologban,többek között a fogantatás segítésében is. Nézd meg itt,nem veszíthetsz: http://www.avivamodszer.hu/
A gyógytornász és az asztrológus is ajánlotta egymástól függetlenül. Én ma kaptam meg,de lehet hogy nem fogom használni. :(

Borzasztóan elbizonytalanodtam. :(
Tudjátok igazi paramami vagyok és mióta a Marci meghalt 4x jobban féltem a lányomat és a páromat is. Éjjel 2x-3x megnézem pl hogy mindkettő lélegzik-e,meg ilyesmik. Naaa ez még elviselhető addig,amíg valamelyik meg nem betegszik. Ilyenkor elszabadul a pokol számomra. A Bernus újra beteg- :cry: és én teljesen kivagyok idegileg,nem alszom, a vérnyomásom az egekben,amitől migrént kapok. Szóval a ma reggeli első látogatóm az ügyelet volt... :( Mit kezdek én 3 beteg gyerkőccel????????????????
Ha 1 ezt váltja ki..... :oops:
Az asztro azt mondta tegnap hogy nagyon látja az ikreket mindenhol ,az én horoszkópomban, Andráséban, még a Berniében is testvéreket lát..... DE a legkisebb stresszre is elveszíthetem az egyiket vagy mindkettőt.... :cry: Nagy lehetősége van a vetélésnek. :cry:
Én ezt még1x nem élem túl............

Pedig ha a Berni megbetegszik (márpedig 9 hó alatt meg fog),akkor vége mindennek. Nem tudom irányítani ilyenkor az aggodalmamat.

Jah és persze hogy is indulunk így Svájcba pénteken, mikor a lánykámnak hatalmas fájdalmai vannak........ :cry:

Jaj én nem értem, tényleg ennyire rossz ember vagyok,hogy ennyi szenvedést érdemlek.......

Sajnálom, sok voltam ma,de nagyon el vagyok keseredve

Kép
 
 


Szia Ági!

Mi történt Bernussal? Mi az ami ennyire fáj neki?

Gondolom hiába mondom, hogy ne parázz, attól nem fog kevésbé fájni Bernusnak.... De ha igazán belegondolsz, akkor úgyis tudod, hogy neki most egy nyugodt anyucira van szüksége.

Az asztrológushoz nem tudok mit szólni. A miénk egész más módszerekkel dolgozik és soha nem ennyire konkrét. Ő azt vallja, hogy a horoszkópban vannak történések, amelyeket mindenképpen meg kell élni. Hogy hogyan az a lehetőségektől függ. Tehát ha a te horoszkópodban az van, hogy el kell veszítened valamit, akkor el fogsz veszíteni valamit, de hogy mit, azt nem lehet előre tudni. Nekem olyat sem mondana soha, hogy pl. ikreim lesznek. Csak olyat mond, hogy azt látja, hogy un. különleges anyaság jöhet csak szóba, ami szintén sokminden lehet (szerintem a lombikozás is elég különlegessé teszi, remélem ez elég a sorsnak). Max. olyat mond, hogy nincs olyan történés a következő egy évemben, ami megakadályozná a baba megszületését. Na nem ragozom tovább, de én a nagyon konkrét dolgokkal vigyáznék a helyedben. Az asztrológia nem jóslásra való, hanem utat mutatni.
És egyáltalán nem vagy rossz ember. Valamiért ezeket a dolgokat meg kell élnünk. Nekünk mindig azt mondja, hogy a sors mindig csak annyi csapást még az emberre, amit még el tud viselni. Remélem, hogy ez tényleg így van.
De véletlenül se hidd el azt magadnak, hogy ha bármi történni fog az életedben, akkor az a te aggódásod miatt van. Ilyet nem lehet mondani!!!! Ekkora lelki terhet nem lehet tenni egy emberre, hogy te leszel az oka!!!! Bocs, de ezen én nagyon kiakadtam és hatalmas kérdőjelek vannak bennek az asztrológusoddal szemben.

Bernusnak természetesen mielőbbi gyógyulást kívánok. Remélhetőleg holnapra jobban lesz és nyugodt szívvel tudtok elindulni kikapcsolódni. Szerintem nagyon szükségetek lenne rá.


Hajni!
Örülök hogy jól vagytok! Hamarosan az émelygés is csökkenni fog biztosan, de ez legalább azt jelenti, hogy alakulnak a dolgok, dolgozik a szervezeted rendesen.
Hát igen, lila foltok néha előfordulnak. Nekem az jött be, hogy az anyagot nagyon lassan nyomom magamba, így ritkábban vérzik be, de néha azért előfordul. De ha ez az ára, akkor csinálni kell és kész. További nagyon szép várandós napokat kívánok. Az uh után kíváncsian várjuk a beszámolót, hogy manócska mekkorát nőtt.

Üdv, Anita



Szia Anita!

Hát eléggé elgondolkoztattál... Lehet hogy keresek egy másik asztrológust.
De most a Bernusért jobban aggódom- szóval elkapott egy nyári (szokványos :? ) vírusfertőzést. Tetőtől talpig tele van piros pöttyökkel, néhol meg hólyagokkal-amik nagyon tudnak fájni. De ez még nem elég neki- tele van a szája,torka is hólyaggal, fekéllyel. Nem tud enni, beszélni-még a nyála is folyik,mint kiskorában. :cry: A száját alig bírja nyitni. Ez valami borzalom. Ma kicsit jobb,mert nagy dózisban kapja este óta a fájdalom csillapítót, úgyhogy valamennyit aludtunk az éjjel. Sőőőt evett most reggel, apró darabokra vagdostam a kaját és így el tudta kerülni a fájó pontokat. A kórházban azt mondták hogy 4-5 nap és el is múlik,de most nagyon pocsék. :( Valószínűleg később indulunk a többiek után,bár anyu nagyon hajt, hogy menjünk csak, ellesznek.
Háááát nem is tudom.

Na de más--mikor lesz a beültetés? Lehet tudni a menetrendet?

Hajni- GYere majd az UH eredménnyel!!!!

Ági

Kép
 
 


Húúú Ági, hát ez elég rosszul hangzik, de talán tényleg ilyen rövid idő alatt elmúlik és pár nap múlva már nem is fog emlékezni rá Bernus. Adjál neki sok folyadékot, meg leveskét meg tejbe darát (imádom).

A beültetés időpontja a holnapi kontrolltól függ. Ha úgy alakul, mint legutóbb, akkor valószínűleg hétfőn lesz még egy kontroll és szerdán lesz a leszívás. De ez egyenlőre csak az én találgatásom. Kicsit szurkálnak már a petefészkeim, remélem ez annak a jele, hogy növögetnek azok a tüszőcskék.



De jó lenne- akkor már jövő héten történik valami!! Legyen úgy,ahogy találgatod!!!!!! :D
Bernus jobban van,már játszogat úgyhogy talán nem kell elhalasztanunk az indulást, visszagondolva minden hasonló út előtt meg kellett betegednie, hiába Ő rajtuk még így jön ki a stressz....

Írj, hogy mit mondtak a kontrollon!!!

Még pénteken délutánig vagyok!!!

Pusz

Ági

Kép
 
 


Örülök, hogy jobban van már a kislányod. Olyan erős a gyerkőcök szervezete, mindent legyőznek. Akkor lassacskán indulhat a csomagolás!

Holnap a doki után jövök dolgozni, talán délre beérek, akkor jelentkezek.



Szia Ági!

Visszaértem. Egyenlőre még az elején vagyunk csak, így a 2+8 tüszőcském még kevésnek számít, úgyhogy megemelte a szuriadagomat és hétfőn újra kontrollra kell mennem. Tehát a menetrend még továbbra sem biztos, de reméljük, hogy most aztán rendesen növekedésnek indulnak.

Holnap nem nagyon leszek gépközelben, így most kívánok nektek nagyon kellemes nyaralást és jó pihenést!
Nagyon kíváncsian fogom várni a beszámolót ha hazaértetek.

Anita



SZia Anita!

Nagyon drukkolok, hogy a következő kontrollon már elég nagyok legyetek!!!

Köszönjük a jókívánságot,jövünk hamarosan!!!

Puszi és Drukk Drukk Drukk!!!!

Ági

Kép
 
 


HElllllllóóóó

Újra itt.
Mi újság?? Miről maradtam le???? MESÉLJ!!!!!!!!!!!!!!
Sokat gondoltam rád!

Nekünk gyönyörű időnk volt, óriási hegyek, gyönyörű vízesések, virágtenger!
Áhh le sem tudom írni, talán az az 1500 fénykép tudja csak érzékeltetni! :-)

Viszont képzeld nem fájt kint a hátam, úgyhogy csak az ágyam a bűnös. :twisted:

Még mindig nem csináltam tesztet!!!! A kismama.hu szerint 8 vérből, 10.-én vizeletből is kimutatható. Háááát nem tudom elkezdjem-e, elég pocsék volt a múlt hónap.

Na de Te mesélj!!!! Nagyon kiváncsi vagyok!!!!!

Puszi

Kép
 
 


Minden hiába, ebben a hónapban sincs csoda.... :cry:

Kép
 
 


Tücsi!!!

Kezdek aggódni Érted / Értetek!!!!!!!!
Kérlek jelentkezzzz!!!!!!!!!

Kép
 
 


Szia Ági!

Tegnap voltunk eredményhirdetésen. Sajnos az, hogy ismét dolgozok és írok neked, az azt jelenti, hogy nem sikerült. Minden teljesen ideális volt, de mégsem sikerült. :cry: :cry: :cry:

Eléggé odavagyok. :cry: Most újra kezdődik a várakozás, mivel következő időpont legjobb esetben is november vége lehet, vagy december. Szóval addig ismét malmozás.
Sajnos én is túlságosan beleéltem magam.... :cry: :cry: :cry:



Jajjjj Tücsi!!

Már annyira aggódtam érted!!! De jó hogy jelentkeztél! Olvastam a másik fórumon, hogy milyen szörnyűség történt Veletek a temetőben is, ez ez ez :twisted: :twisted:
Aggódtam... :roll:

NAGYON SAJNÁLOM!!!! :cry: Annyira drukkoltam Nektek!
Ne keseredj el, biztos lesz egy véletlen időpont megint! A Sors most már abbahagyhatná....
Az örökbefogadásról semmi hír??
Nem akartok keresni másik központot, hátha nincs ennyire tele?? Vagy csak ide jöhettek Tapolcára? Bocsi nem vagyok járatos, csak ötletek, hátha....

Örülök, hogy megvagy, nem vesztél el!!!! :roll: :roll: :D

Puszi

Kép
 
 


Hát persze hogy nem veszek el, csak abban bíztam, hogy kicsit átalakulok... :wink:

Hát az, ami a picurkáink sírjával történt az az egész emberiségbe vetett hitemet rombolta le. Úgy gondoltam, hogy ennyire gonosz emberek nincsenek, de kiderült hogy mégis vannak.

Másik központba már nem vágok bele. Ott újra kellene kezdeni az elejétől az összes vizsgálatot, stb. Arra is ráment egy évünk az elején, nekem már nincs időm erre, hogy újra végigjárjam ezt a tortúrát. Itt még megpróbáljuk a decembert, aztán lehet, hogy belenyugszunk, hogy a sors nem akarja, hogy szülők legyünk. Én sem leszek már fiatalabb, nem akarom az életünket teljesen alárendelni ennek, mert lelkileg beleroppanunk. Így is elég nehezen, egyre nehezebben viseljük.
Örökbefogadásnál a Bölcső alapítványról már lemondtam. Ha 10 hónap alatt arra sem jutott ideje a vezetőnőnek, hogy egy rövidet beszélgessen velünk, az nekem azt jelenti, hogy nem tetszettünk neki az önéletrajzunk alapján. Úgyhogy júniusban a másik három alapítványhoz is beadtam a papírokat. Csak azért sajnálom, mert ha nem teszek fel mindent egy lapra, akkor már sokkal előrébb lennénk a várakozók között. Na most már ezen is kár keseregni. Úgy tűnik, hogy az életünk várakozással fog eltelni....



SZia!

Tudod, a párom szerint mindig akkor történik a csoda,amikor már lemondasz róla. Ő mikor lemondott élete párjáról, akkor jöttem én. :D A barátaink meddők, ők elfogadták, hogy ketten fognak megöregedni, most a lány 15. hetes. Ők a csoda,akikről már beszéltünk.
Szóval igen, én is azt gondolom, hogy el kell fogadni, ha valami nem megy, DE azért kiskaput kell hagyni, hátha mégis....
Én most ott tartok, hogy munkát keresek, ha lesz akkor most felhagyok a babó projecttel, teljen el a 3 hónap próbaidő,utána meg a Sorsra bízom magamat. Bár ebben a hónapban még nagyon bízom....
Holnap megyek állásinterjúra, drukkolj nekem lécci- holnap 3.45!
:-)

Jövök utána.

Puszi

Kép
 
 




Szia!

Éreztem,de még mennyire!! Imádnám ezt a munkát! De sajnos Br 85-t ajánlottak,amiből nem élünk meg. Ezt nem fogadhatom el, pedig jajj de jó lenne.....

Úgy fáj a szivem érte....
Na de csak jön újabb-jobb vagy egy baby. :wink:
Még úgy másfél hétig ki kell bírnom a kiváncsiságommal, András azt mondja nagyon érzi most a babát, még rózsát is kaptam valamiért, pedig nem is csinált semmi rosszat. :D :D :D

Puszi
Ági

Kép
 
 


Szia Ági!

Hát ez azért tényleg nagyon kevés pénz. Majd lesz még jobb is, remélem, hogy még lesz rá jó három és fél éved, hogy szükséged legyen egy jó melóra.

Nagyon rendes emberkéd van neked is! :wink:

(egyébként én az ilyen meglepiket szeretem a legjobban, amikor csak úgy eszébe jut és meglep egy szál virággal, ez valahogy más mint a szüli- és névnapok)

Nagyon szorítok, hogy igaza legyen!!!!!!!



Én is csípem az ilyen meglepiket, nálunk azért mindig kell valami ok, bár azt gondolom a pasik többségénél így van. :D
Ő nagyon érez valamit,én pedig megpróbálok nem gondolni rá, így gyorsabban megy az idő. 8)
Jobban vagy egy picivel???

Ági

Kép
 
 


Persze, próbálom összeszedni magam, de lelkileg azt hiszem, hogy már nagyon belefáradtam. Ez az állandó várakozás kikészít.
Hétvégén beszéltünk otthon a férjemmel és abban maradtunk, hogy rákérdezünk a tegyeszre, hogy ha nem ragaszkodunk újszülött babához, akkor mi az az életkor, amikor nem kellene 4-5 évet várni.
Talán sikerül, úgy érzem, hogy csak akkor tudok megnyugodni, ha végre lesz egy gyerkőcünk, még ha nem is a születésétől lesz velünk.



Szia!

Sajnos nem tudom, hogy hogyan is megy ez az örökbefogadás. :(
Én-- és csak saját meglátás- nem nyugodnék míg az összes lehetőséget ki nem próbálnám. Ha ehhez egy picivel nagyobb bébi kell, hát legyen. Csendben-halkan mondom, hogy szerintem egy nagyobb babával talán még kicsivel egyszerűbb is. Én a 2 éves időszakot imádtam, mert akkor kezdett elbeszélni,meg most ezt a 4 évest szeretem nagyon, mert annyira jó fej, hogy az hihetetlen. 2-ig az volt a baj, hogy hasfájós volt és majd meg őrültem, hogy nem tudom mi a baja és hogyan segítsek. 2 és 4 között pedig a dackorszak hisztijei voltak isteniek.
Szóval azért bármilyen korú is az a baba, isteni hogy veletek lehet majd!!!

Puszi

Ági

Kép
 
 


Szia Ági!

Hát azért egy örökbefogadott babánál nem biztos hogy egyszerűbb a nagyobb gyerkőccel, mert nagyon sokmindent kell érzelmileg behozni, ami egy saját gyermeknél eleve adott. Újszülöttnél is eleve ott az a kilenc hónap amit ő úgy töltött el a pocakban, hogy őt nagyon nem akarták és valószínűleg nem is tettek semmit annak érdekében, hogy neki jó legyen, nem beszélve azokról a gyerekekről akik ezek után még jó pár hónapot vagy évet az állami "gondoskodást" is élvezhették. De mindent meg fogunk tenni azért, hogy bepótoljuk a szeretethiányát.
De nem is akarom ezt neked tovább ragozni.
Úgy érzem, hogy olyan lassan megy az idő. Mintha minden összeesküdött volna az ellen, hogy végre gyermekünk lehessen. Mi meg csak öregszünk, aztán egyszer csak azt vesszük észre, hogy elszaladt mellettünk az élet, mi meg mindent alárendeltünk ennek a célnak és mégis ketten maradtunk.

Na, már megint jó negatívra sikerültem.

Ne haragudj, igyekszem összeszedni magam.

Már csak holnap dolgozok, aztán elmegyek másfél hét szabira. Talán egy kicsit sikerül kikapcsolódnunk. Na meg a ház körüli elszaladt teendőket is utol kellene érnünk.

Szép napot neked!



Helló!!

NNNNAAA akkor tudod mit?? Itt ez a másfél hét- tessék egymásra koncentrálni!! :D :D Igenis tudtok boldogok lenni ketten!!!!! :D Mindkettőtöknek óriási szerencséje van, hogy megtalálta élete másik felét! Ha csak ez adatott meg, akkor ettől kell baromi boldognak lenni. Valahol én is beletörődök lassan, hogy ha a Sors másként akarja, akkor el is veszhetek,akkor sem lesz másként és 3-acskán maradunk. Mi ketteskére vágyunk nagyon, de ha nem, hát nem. :roll:
Szóval ha rám hallgatsz, akkor irány a Művészetek Völgye és érezzétek istenien magatokat!!!!!! :D :D :D
Majd jjóóóóó sokat gondolok rád, hátha csuklani fogsz és akkor ezen lehet jókat nevetni!! Az anyukám immunis az áldásokra :D :D
Na jó, kicsit sok voltam ma is--- Puszi neked, ha holnap nem jönnék....


Ági

Kép
 
 


Tücsi!!!!!!!!!!!!!!!!

Merre jársz?????? Hahó.....................
Talán jó dolgok történnek?? Akkor szoktál eltünni.....
Reménykedek...............

Ági

Kép
 
 


Szia Ági!
Lett netünk, úgyhogy közbe bekukkantok ha marad pár percem. A Fogamzát/sikeres inszemináció topikba tettem fel egy képet a Manóról.
Remélem, hogy jól vagytok és jól megy az új meló továbbra is!



Sziasztok :D
Én még új vagyok itt de ugyanebben a cipőben járok én is agytrombozist kaptam a terhesség elején és azota szurjuk a Clexanet naponta 2x0,8ml- t a vállamba ,és néha nekem is lesznek csomok. Most vagyok 26 hetes és hálistenek a béby is rendben van, de nagyon félek a szüléstől császár lesz a 37 héten nem tudom hogy nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban.
Vendég
 


Szia Itigram!
Bocs hogy ilyen lassan reagálok, de amint látod mostanában nem nagyon működött ez a topik.
Azóta már eltelt egy hónap, úgyhogy te egyre közelebb kerülsz a szüléshez. Remélem, hogy minden rendben veled is és a babával is. Azt hiszem, hogy majd te leszel az, akinek el kell mesélnie hogyan zajlik egy clexanos szülés, mert én még csak a 13. hétben vagyok. Miért császár lesz? A trombózis miatt, vagy a clexan miatt. Nekem mélyvénás trombózisom volt, ott nincs ilyen kikötés, hogy csak császárral lehet szülni. Én amúgy 2x0.6-nál tartok egyenlőre, bár lehet, hogy lesz ez még több is. Én még pocakba adom, de nem tudom, hogy mi lesz ha már nagy lesz a pocim. Az én dokim ehhez ragaszkodik.
Ez az első terhességed? Hogy történt a trombózis? Bocs hogy ennyit kérdezek, csak gondolom a te eseted más, mint az enyém volt.



Szia Tücsökbogár

igen a clexane miatt lesz császár mert állitolag igy nagyon vérzékeny vagyok és a simma szülésnél ha valami történe nem tudnák megálitani a vérzést és ezért a 37 héten lesz a császár mert nem merik megvárni h nehogy beinduljon magátol a szülés
Igen ez az első terheségem :wink:
Hol fogsz szülni :?:
Vendég
 


Sziasztok!

Én a második terhesség 12-ik hetében kaptam mélyvénás trombózist. Akkor tanítottak meg beadni, s végig adtam a terhesség alatt, meg utána is majdnem 1 évig. Én simán szültem, szó se volt császárról. Semmi gond nem volt.
Aztán áttértem a syncomar-ra, s 5 hónapig szedtem, majd ismét clexane. Tavaly júliusban kezdtem az injekciót, mert terveztük a 3. babát. Októberben összejött, de decemberben elvetéltem. Aztán májusban ismét terhes lettem, de sajnos tegnap meg kellett szakítani a terhességet, mert a baba már nem élt. ' évig injekcióztam magam, s én arra gondoltam, hogy a clexane miatt vesztettem el őket. Az első két terhességnél minden rendben volt, most meg egymás után 2 vetélésem is volt.
Én napi 1x0,8-cal szurom magamat. Nekem is becsomósodott a hasam is meg a lábam is.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Annamari!
Nagyon sajnálom ami veled történt. Én úgy tudom, hogy a terhességet nem veszélyezteti a véralvadásgátló, sőt inkább olyanokat ismerek, akiknek addig volt több vetélésük, amíg nem adták maguknak, mivel a vérrögök miatt elzáródott a magzat vérellátása. Az első vetélésed után kivizsgáltak, mi volt az oka?
Végeztek a szúrás alatt rendszeresen, havonta vérvételt?
Én az első 12 hétben 1x0,6-al, azóta pedig 2x0,6-al szúrom magam.

Itigram!
Húúú, akkor neked már csak négy hét van hátra! Hogy bírod ezt a kánikulát? Nekem nem mondta a dokim, hogy a clexan miatt császárral kellene szülni, de gondolom ezt minden orvos maga dönti el. Én Szombathelyen fogok szülni.



Tücsökbogár!

Nem vizsgáltak ki az első vetélés után, de most majd kivizsgáltatom magamat. Meg tudnád mondani, hogy miből áll egy ilyen vizsgálat? Vérvételből? Vagy több mindenből?
Látom itt a "szomszédban" fogsz szülni, itt laksz te is a környéken?
Most le akarok állni az injekcióról. Nekem nem ellenőrizték a véremet, csak mikor syncumar-t szedtem, akkor volt havonta vérvétel. Amúgy Szhelyre a vérellátóba kellett volna vissza mennem 2 hónap múlva. Te még nem tudod, hogy mi lesz a második, kislány vagy kisfiú?

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Annamari!
Igen, Szhelyen lakunk. Nekem a korábbi nem sikerült terhességem után - az alatt volt a trombózisom - csináltak egy összetett vérvételt a vérellátóban. Ebből kiderült, hogy van egy olyan öröklött tényezőm, ami miatt a terhesség illetve minden trombózisra hajlamosító állapot nálam 8-10 szeresére emeli a trombóziskockázatot, mint az átlagnál. Ezért ha olyan gyógyszert szedek, vagy kezelést kapok, vagy babát várok, akkor szúrni kell magam. Én a kórházba járok a dr. Riba Máriához, ő küldött tovább erre a spec. vérvételre, illetve terhesség alatt is járok hozzá ellenőrzésre, valamint elő van írva szigorúan a háziorvosomnak a havi kötelező vérvétel, hogy ellenőrizzék az alvadási adatokat.

Azt még nem tudom, hogy kisfiúnk, vagy kislányunk lesz-e.



Tücsökbogár!

Nekem is a vérellátóban csináltak egy összetett vérvételt, melyben megállapitották, hogy heterozigota mutációm van, 8-szor nagyobb az esélyem trombózisra, azért kell nekem is adnom az injekciót. Én a vérellátóban dr. Jáger Ritához járok.
Vetéléssel kapcsolatos vizsgálatot nem tudod, hogy végeznek Szhelyen a kórházban? Vagy csak Pesten?

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Tücsökbogár!

Te mikor nem sikerült egy terhesség, akkor tovább folytattad az injekciózást? Mert mikor decemberben elvetéltem, akkor is folytattam tovább a szurit, de a vérellátóban a doki azt mondta, hogy ha tudom, hogy fél év pihi van, akkor is át kell állnom syncumar-ra. Te átálltál közben, vagy folyamatosan bökködsz?
Syncumar- után azt mondta 6 hétig ne essek teherbe, nehogy baja legyen a babának.
Nálad hogy volt ez?

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Gondolom, már túl vagy rajta, nehéz volt. De most már van, aki beragyogja az életed.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Nekem a neurologusom ragaszkodik jobban hozzá h csaszi legyen mert ha komplikáci lenne igy meg tudják oldani
én 2x 08ml kapok naponta
Vendég
 


Tücsökbogár

nekem terhesség kiváltotta trombozisom van vagyis és petefészek stimulálo szereket kaptam tavaj szep- nov ig és nov végén estem teherbe és január elején kaptam agytrombozist és ha nem kerulök korházba akkor a 16 dik héten elvetéltem volna ugyhogy a clexane mentette meg a terhességem.
Vendég
 


Itigram!

Megkérdezhetem tőled, hogy miért kell neked 2x0,8-cal szúrnod magad? Én csak 1x0,8-cal szúrtam magamat.
Bár így utána olvasva, lehet, hogy nekem is kevés volt ez az adag, azért voltak a vetélések.
Nekem is furcsa, hogy miért kell császározni. Nekem a második terhesség 12. hetében volt mélyvénás trombózisom, onnantól kezdve kellett szúrnom magamat. De akkor is csak napi 1-szer.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Annamari!
Nekem a szülés után - mert a 22. héten már nem vetélésnek számított mivel élve születtek a babák - csak azért kellett folytatnom a szúrást, mert a dokim szabadságon volt. amikor visszajött, akkor syncumart szedtem. Az én dokim egy évhez ragaszkodott, valószínűleg azért mert nekem hormonkezelésre volt szükségem a teherbeeséshez, ami trombóziskockázatot jelent. Aztán nem szedtem semmit, akkor kezdtem újra szúrni magam, amikor elkezdtük a hormonkezelést, majd a 12. héttől emelte 2x0,6-ra az adagomat a doki.



Sziasztok!


Ha valakit érdekel, nekem lenne eladó két doboz bontatlan Clexane 2014.03 hóig felhasználható.
thomastia
Mezőtúr
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron