Új privát üzeneted érkezett!

Gondoltam letrehozok egy ilyen topikot is, mert nem lattam meg, hogy lenne hasonlo.

Magamrol - Eddig sajnos csak ket sikertelen terhessegem volt. Az elsot 10 hetesen veszitettem el 2007 februarban, a masodikat 5-6 hetesen 2007 novemberben. A dokim ezek utan beutalt vizsgalatokra ahol kiderult, hogy Faktor V Leiden genetikai problemam van. A teherbe esessel elvileg nincs gond ott mindent rendben talaltak, de felkeszitettek, hogy a kovetkezo terhessegemnel heparin injekciot kell majd magamnak adni vegig.

Szoval ha van valakinek ezen a teren tapasztalata szivesen meghallgatnam, hogy tudjam mire keszuljek.

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia,

nekem sajat kezbol szarmazo tapasztalataim nincsenek. De a baratnomnek is ugyanez a problemaja, most mar a 25. hetben tart, es ket ikerfiu boldog "varomanyosa". A varandossaga eddig eleg egyszeru volt, persze o is szurja magat minden nap. Kivanom, hogy neked is jojjon ossze hamar, es felhotlen kismamasag utan, egy gyonyoru, nyugodt babat hozzon neked a golya :lol:

humanka

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Humanka - koszi, hogy irtal. :lol:

Huha, ha ikrei vannak akkor gondolom nala meg jobban odafigyelnek ra a dokik, hogy minden rendben legyen. Annyi kerdesem lenne, de ha csak masodkezbol van az info, akkor inkabb nem arasztalak el veluk.

Remelem a baratnodnek ezutan is olyan siman megy majd minden mint eddig! 8)

Hajni

KépKép
Kép
 
 

 
 

Most latom csak, hogy te sem Magyarorszagon elsz! Errol is nyithatunk majd egy kulon topicot - en pl. nagyon kivancsi leszek ra, hogyan sikerul majd megtanitani a picit mindket nyelvre. Ugyanis en itt senkivel nem tudok magyarul beszelni es teljesen el vagyok tole szokva.
Na de ez meg odebb van...

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia Hajni!
Én a második terhességem során végig (a szülést követő 6. hétig) szúrtam magam heparinnal (clexane-nal). Nem vészes, nem nagyon fáj, bele lehet jönni! A lényeg, h jó határozottan bökj és kb 45 fokos szögben, akkor nem valószínű, h belilul a helye. De amúgy is mindegy, a nagy hasat ált. senki sem mutogatja közönségnek, nem? :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Koszi, hogy irtal. :lol: Es neked honnan derult ki, hogy erre van szukseged? Csak a masodiknal kellett? Nalam csak onnan, hogy a masodik vetelesem utan vizsgalatokat vegeztek, hogy mi lehet a gond. Egyebkent semmi tunetem nem volt, hogy barmi bajom lenne. A doki azt monta, hogy orokoltem, de az sem tudom, hogy melyik szulomtol, mert senkinek nincs gondja a csaladban trombozissal vagy hasonlokkal. :roll:

Neked volt ezzel kapcsolatban valamilyen mas koplikacio terhesseg alatt, amire oda kellett figyelni?

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia Hajni!
Azért kellett csak a második terhességem során szúrni magamat, mert az elsőnek csak a legvégén derült ki, h beteg lettem, amikor megszületett a fiam. Nem vagyok hajlamos trombózisra, csak úgy gondolták, h a véralvadásgátló megakadályozza, h a terhesbetegségem újra előjöjjön (hellp-szindróma).
Semmi godndom nem volt a terhességem során. De he a trombózisal kapcsolatos dolgokra gondoltál, abban nem tudok nyilatkozni, mert mint írtam, nálam nem ez volt a gond. Amúgy ezt a leiden faktort nekem is vizsgálták, de heterozigóta vagyok, vagyis nincs vele gond. Az lehet, h mindkét felmenőd heterozigóta volt, és így lettél te homozigóta, tehát csak nálad jön ki a trombózis-dolog. De lehet, h túl laikus vagyok ebben a témában! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Viki - koszi szepen a valaszt. Azt meg nem tudom, hogy homozigota vagyok vagy heterozigota, mert annak az eredmenye meg nem jott vissza, de a dokino azt mondta, hogy nem tartja valoszinuleg nalam sem, hogy homozigota vagyok. Mondjuk ettol meg lehet, de majd meglatjuk.

Szoval nalam azt feltetelizik, hogy heterozigota es megis azt mondak, hogy a terhesseg allatt majd vegig kell szuri. :( En mar nem banom, csak mar ott tartanank. :roll:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Hajrá Hajni a babához! Remélem ha összejön, akkor már nem lesz semmi gondod! Meglátod a szurka tiszta rutin lesz másfél-két hét után! Sok sikert!
Viki
Vendég
 


Viki - koszi szepen. Remelem igy lesz. A szuri miatt egyenlore nem aggodom, ugy gondolom lesz meg ra alkalmam, ha itt lesz az ideje. :wink:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok, nekem is volt lombikbol egy vetelesem ikerterhessegnel, kiderult, h MTHFR homozigota vagyok, szakorvos szerint kell majd kapnom a következő körnél heparint, tudnatok ajanlani egy haematologust priviben, Pest közelében v. Pesten aki nem a Nemes doki - ő no comment.....

Nagyon köszi
 
 


Szia Leo - hu sajnalom, hogy neked is ezen kellett atesni :cry: Mennyi idosen veszitetted el oket? Meg tudtak mondani, hogy miert?

Mit jelent a MTHFR? :oops:

A haematologust nekem is mondak, hogy majd a kovetkezo terhesseg allat valoszinuleg kell vele konzultalni, de ugye ez meg nalam nem aktualis :roll: es neked valoszinuleg nem segitene, mert en kulfoldon elek. Talan valaki mas tud ajanlani ha erre jarnak...

Hajni

KépKép
Kép
 
 


8 hetesen állt meg a terhesség, te hol élsz, melyik országban?

MTHFR: A vér emelkedett homociszteinszintje az artériás és vénás trombózis , valamint terheseknél a magzati elhalás ismert kockázati tényezője. A homociszteinszint mérsékelt emelkedése a népesség 5-10%-ában fordul elő, a trombózis kockázata ilyenkor a normális homociszteinszintű személyekéhez képest csaknem 3-szoros. Az emelkedett homociszteinszint örökletes oki tényezői közül leggyakoribb a metiléntetrahidrofolát-reduktáz (MTHFR) enzim génjének egyik pontmutációja, s hasonló következményekkel jár a cisztationin-béta-szintáz (CBS) gén mutációja is. Az MTHFR enzim génjének mutációja homozigóta formában is igen gyakori: mintegy 5-15% az előfordulása az átlagnépességben. A mutációt hordozókban a homociszteinszint emelkedésének nagyobb a valószínűsége, ha nem elég bőséges a szervezet fólsavellátottsága (sok fólsavat tartalmzanak például a “leveles" zöldségek: sóska, spenót, saláta). A trombózisnak ezek az egyébként enyhe genetikai kockázati tényezői igen kifejezett trombózishajlamot okoznak, ha ugyanabban a személyben Leiden mutációval párosulnak.
 
 


Szia Leo!

Ezek szerint elkészültek az eredményeid. Én sajnos Szombathelyen élek, így Budapesti hematológust nem tudok ajánlani. Az ittenivel szerencsém volt, mert alapos volt és hozzáértő - de sajnos ez neked messze van.


Tücsök, igen, elkészültek, de semmit nem érnek, mert nem volt reagens, még szerencse, h magánúton már tudtam, amit irtam az előbb is, h MTHFR homozigóta vagyok.

Pénteken megyek Szentesre, úgyhogy még lehet, h elkérem a Szombathelyit is :-)

Majd megírom ide, h mit mondott az orvos.

köszi mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Nekem is Leiden heterozigóta mutációm van, ami csak a 2. szülésem után derült ki. Az első terhességnél nem volt semmi gond, 10 év fogigátló után, az 5. ciklusban lettem terhes. A fájó visszereken kívül semmi problémám nem volt a terhesség során, normál úton, időre szültem. A 2. terhességem szoptatás alatt, a 2. ciklusban összejött. A 26. héten lett egy tüdőembólia gyanúm, majd a szülés utáni 3. nap egy felületi vénatrombózisom. Ezután mondták azt, hogy most akkor már ideje lenne kivizsgáltatni magamat, hogy van-e esetleg vmi génhibám. Ekkor derült ki a Leiden mutáció. Viszont a 26. héttől naponta véralvadásgátlóval lőttem magamat fél évvel a szülés utánig.
Mivel az én mutációm hetero és nem homo, ezért nincs további teendő. Tartós fekvés v. újabb terhesség esetén viszont végig kell kapnom majd a vérhigítást.

Erika
 


Leo - en Nagy-britanniaban elek mar eleg reg ota. A kepen is ahatterben az a Tower Bridge lenne...
Remelem azert majd talalsz orvost.

Erika - udv itt :D Elmondanad, hogy a tudoembolianak milyen tunetei vannak?
Nekem is ugyanez a genproblemam van es szinten csak a masodik terhesseg utan derult ki - annyi kulonbseggel, hogy en mindkettot elveszitettem :cry:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Hajnski, a Tower Bridgge-et felismertem :-) csak nem tudtam, h ez utalas arra, h hol is elsz :-), talaltam mar orvost, holnap megyek hozza :-)

Azt, h miert veszitettem el a terhesseget nem tudtak megmondani (nem is nagyon erolkodtek), mindenki azt mondta, h ez normalis, majd a kovetkezo sikerul....nalad miert nem aktualis most a terhesseg, (remelem nem gond, h megkerdezem)???? Nem vagy meg felkeszulve? A Kaalis topic-ban van ikerterhes, o is Leiden-es, ha gondolod keresd meg, priviben megadom a nevet...
 
 


Leo - a tartozkodasi helynel is ott van a bal oldalon minden uzenet mellett a felhasznalonev alatt :wink:

Nalam meg azert nem aktualis a haematologus, mert meg nem vagyok terhes. Nalunk ezzel elvileg nincs gond, szoval probalkozunk. :lol:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ma tudtam meg hogy Leiden homozigóta vagyok... A terhesség 17. hetében vagyok, és bármilyen információ jól jönne ezzel kapcsolatban. Jövőhéten kell visszamennem a hematológushoz, azt mondta hogy a 20. héttől kell elkezdeni szúrni a heparint, viszont itt a neten mindenhol azt látom, hogy már a terhesség elejétől szúrja mindenki. Félek nehogy baja legyen a babának a késői kezdés miatt!

Kép

Kép
 
 


Szia Perdo - nem mondtak esetleg, hogy addig szedjel valamit? Nekem azt mondta a doki, hogy az elejen amig nem allapitjak meg, hogy a terhesseg normalisan fejlodik (UH kethetente) addig 150 mg Aspirint kell szednem. Ja es meg azt is mondta, hogy minden koffeintartalmu dolgot hanyagolni kell (kave, tea, csoki, cola stb). Sajnos egyeb infom nincsen, mert nekem azota meg nem sikerult teherbe esni.

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Hajni! Köszi a gyors választ!! Nem mondtak semmit sem. Véletlen volt csak ott a doki most és azt mondta hogy jövőhét kedden menjek vissza. Nekem nem néznek mást már, mert homozigóta vagyok. Aspirint nem merek szedni, mert terhesség alatt nem szabad. Ha eddig nem volt gond remélem keddig már nem lesz...
Mielőbbi babásodást!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Nekem csak tüdőembólia gyanúm volt. Azért csak gyanú, mert lehetett esetleg vérrög a méh alatti részen, de azt nem tudták röntgenezni a terhesség miatt. A vérképemben voltak utaló jelek keringő vérrögökre és ezért 1 hétig voltam kórházban. Onnantól lőttem a vérhigítót. A tünete elég félelmetes volt. Egy éjjel kezdődött és olyan volt, mintha a mellkasomon ülltek volna. Először csak nagy nyomást éreztem, majd olyan szúrkálósat és egyre erősebb fájdalmat légvételkor. Később már a hátam is szúrt, meg fájt, és alig kaptam levegőt. Nekem a már műtött, bal lábam iszonyú visszeres, és mindenütt 2-3 cm-rel vastagabb, mint a jobb, ezért nagyobb a rizikó a rögösödésre. Aztán erre jön még rá a Leidnen.
Szerencsére nálam mindkét terhesség jól végződött. Nekem csak az volt furcsa, hogy a méhlepényeim nagyon kicsik voltak, olyan öklömnyiek, még a nődokim is csodálkozott egyet, amikor meglátta őket. Sok UH-m volt még a szülések előtt, ahol áramlást is néztek, meg mindent, de semmi kórosat nem láttak. Nem tudom, hogy ennek volt-e bármi köze is a Leidenhez, de azt olvastam, hogy ez a kórság okozhat méhlepénygondokat is..

Perdo!
Nekem azt mondta a hematológus, hogy amint kiderül a terhesség, akkor egy heteronak már a legelejétől kapnia kell a vérhigítást. Nálunk a trombóziskészség "CSAK" 8x nagyobb, mint a normális, de a homóknál 80x(!), tehát evidens, hogyha nálunk kell lőni, akkor a homoknál még fontosabb. Arra azért figyelni kell, hogy a nődoki tisztában legyen ennek a génhibának a lényegével, mert sok olyan dokival találkoztam mostanában, akinek halvány lila dunsztja nem volt, hogy mi az a Leiden mutáció...

Erika
 


Perdo!

Neked a terhesség alatt állapították meg, hogy homozigóta vagy? Ezt nem is igazán értem, mert nekem azt mondták, hogy a terhesség alatt nem is tudják ezt vizsgálni (bár lehet hogy nálam azért nem tudták vizsgálni, mert már lőttem magamnak a heparint).
De ha ezt megállapították, akkor szerintem is minél előbb el kellene kezdeni a szurikat, nehogy ezen a pár napon múljon a baj. Ha eddig nem volt gond a keringéseddel, akkor valószínűleg nem okozott problémát ez a betegség, de a terhesség előrehaladtával egyre nagyobb teher nehezedi a keringésre. Én már parázós lettem, úgyhogy biztosan kierőszakolnék a jövő hét előtt egy újabb vizsgálatot a hematológusnál és felíratnám a heparint. Inkább szúrd magad feleslegesen, mint baj legyen.


Sziasztok, voltam a dokinal Szentesen, felírta a Clexan-t, 0.6-ost, azt mondta, h hormonok+terhesseg+MTHFR homozigota teljesen indokolja, h kapjam. Remélem így jobban sikerül, majd a próbálkozás.
 
 


És hogy megy a szurizás? Te már újrekezdted a hormonkezelést? Ahhoz feltétlenül szükséges. Én is clexant kaptam a trombózisom után. Remélem, hogy hamarosan sikerül!



Tücsök,

Igen, elkezdtem mar szedni hormon-t, ma adom be az első szurit. Tücsök, te mikor adtad be? mármint melyik napszakban? én az estére gondoltam....

Nincs MSN-ed? lenne pár kérdésem ha tudnál segíteni.......
 
 


Leo!

Sajna nincs semmi ilyesmin, de ha írsz privit, fogok válaszolni rá. Viszont ma csak 5-ig, vagy legközelebb hétfőn leszek netközelben.
Nekem nem volt választásom, mert nekem a 0,6-os clexanból kettőt kellett adnom egy nap, tehát egyet reggel, egyet este. Gondolom ez a trombózis miatt volt. Remélem, hogy ha újra kell adnom, akkor elég lesz egyszer is.
Ami fontos szerintem: a tűt gyorsan kell bökni (bár ebben én nem voltam valami jó), de az anyagot szép lassan nyomd, mert különben csípni fog!

Várom a kérdéseket!



Gondoltam irok ide is hireket - hatha olvassa meg valaki.

A topic inditasa utan egy bo honappal sikerult ismet bebabasodni es mar a 10 hetben vagyunk. Kozben az utolso teszteredmenyem is visszajott, hogy heterozigota vagyok tehat csak egy ik oldalrol orokoltem. A hatodik het ota szurom magamnak a heparint. Eleg gyakran elofordul, hogy belilul, dahat ez van :roll: ez most nem hiusagi kerdes, mert ha ez kell hat ez kell.

Egyebkent eddig minden rendben, mar a rosszulleteim is sokkal ritkabbak.

Ja ez azt mondtak, hogy a heparin vegig kell a terhesseg alatt es meg utana is 6 hetig.

Leo, Erika, Pedro - veletek mi van?

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia Hajni!


Gratulálok a babához! :)

Nálam semmi különös nincs. Talán csak annyi, hogy elmentem a totál rossz, visszeres lábammal a SOTE-ra, ahol nem is kellett szinte említenem, hogy Leidenes vagyok, rögtön a műtétet javasolták. Szept. elején lesz valamikor a műtét. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy szúrnom kell-e magamat v. a kórház fogja csinálni, kell-e bevinnem szurit v. mi is lesz a helyzet utána. Mondjuk, ezeket később is lehet tisztázni, de azért jó lenne, ha nem nekem kéne emiatt is aggódnom.

Nagyon sok örömöt és jó egészséget kívánok Neked!

Erika
 


Szia Erika,

Koszi szepen! :lol: Eddig lekopogom, minden ok.

Ha egybol mutetet mondtak, akkor valoszinu nagyon egyertelmu, hogy az kell. Remelem utana sokkal jobb lesz. Fekudnod meddig kell vele? Mert ha huzamosabb ideig akkor valioszinuleg kell majd a szuri, de igazad van ezt jobb elore tisztazni.

Drukkolok, hogy jol sikeruljon. Irjal azert neha - jo lenne tudni mi van veled. :D

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia Hajni!

Gratula a babához, nekem a napokban derül ki a 3-ik lombik eredménye.

Te mennyi heparint szúrsz? és hány kiló vagy? csak azért kérdezem, mert nekem a haematologus ö.6-ot irt fel, a Kaalis doki meg azt mondta, h ö.4 is eleg lesz.......
 
 


Szia Leo!

Koszi szepen! :D

En 0.2ml-t szurok naponta egyszer. Ja es 79 kg vagyok. :oops: :oops: :oops:

Remelem sikerul a lombik - egy kalappal. Majd ird meg!

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Leo - lecsekkoltam a gyogyi papirjat azon 5000 UI/0.2 ml van, de ez nekem nem mond sokat. :roll:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Most talaltam meg ezt a topikot ujra, elfelejtettem a nevet :oops: :oops: :oops:

DE latom Hajni a nagy hirt, szivbol gratulalok, es kivanom, hogy tovabbra is ilyen problema mentes legyen a varandossagod, mint amilyen eddig volt :wink:

Szivesen beszelgetek a ketnyelvusegrol, de ne itt beszeljunk, mert valoszinuleg a lanyokat nem erdekli, a mail cimem: humanka01@gmail.com

A tobbi babas lanynak is gratulalok !!!

A meg nem-babasoknak pedig kitartast, es erot, mert elobb-utobb mindenkihez bekopogtat a golya, aki varja :lol:

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Hajni!

Aranyos vagy hogy érdeklődtél, szépen lassan telnek a hetek... Én homozigóta vagyok, meg mellette cukorbeteg is... Szóval nem egyszerű. Én még mindig 0,4 clexant szúrok, megmondom őszintén már nagyon elegem van belőle!!! Van amikor ötször is megszúrom magam mire nagy nehezen be tudom adni. :(

Én hétfőn vonulok be a kórházba, és már Vivikém nélkül ki se jövök. Ha minden igaz max. szept 15.-i héten szülünk, annál tovább nem engedik a terhességet.
Utánna még 6 hétig kell szúrnom, aztán még nem tudni hogy kell e gyógyszer vagy nem.

Mindenkinek kitartást!!! Bár itt a vége felé már elég nehéz, de a babáért mindent!

Kép

Kép
 
 


Huha - elhiszem, hogy eleged van belole. En sem igazan elvezem pedig en meg 'csak' 12 hete csinalom. Dehat nem igazan valasztas kerdese, mert ha a babanak ez kell. :roll: Azt nekem is igy mondtak, hogy szules utan is meg 6 hetig kell adni.

Nagyon remelem, hogy minden siman megy mindkettotoknek es nehany het mulva mar a gyonyoru es egeszseges babaddal mehetsz haza. Kitartas!!! :)

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök neki, hogy megtaláltam ezt az oldalt és, hogy nem csak én vagyok egyedül ebben a betegségben. Igazából ezt gondoltam, csak még nem találkoztam és nem is beszéltem olyannal akinek hasonló betegsége lenne (Faktor V Leiden). Szóval nem kívánom senkinek, hogy beteg legyen, de örülök, hogy sorstársakra leltem!
Nekünk még nincs gyerkőcünk ezért is szeretnék egy kis útmutatót kérni tőletek, ugyanis szeretnénk babát már tervezgetjük, de azt tudom, hogy már akkor kell szuri ha komolyan gondolnánk és rajta lennénk a témán. Egy kicsit félek, mert ugye ez egy rizikó, de ha meg azt nézzük egy asztmásnak vagy egy cukorbetegnek szerintem sokkal rosszabb lehet. Ha esetleg valaki úgy gondolja, h felvenné a kapcsolatot velem annak nagyon örülnék, mert akkor látnám, hogy mi vár rám.
Előre is köszönöm szépen!
anamy20
Villány
 
 


Szia Anamy20!

Udv itt! :D Meselj egy picit magadrol. Mennyi idos vagy, mikorra tervezitek a babat?

Bocs, hogy ezzel kezdem, de szerintem a faktor V Leiden maga nem betegseg, csak egy genetikai rendellenesseg. :wink: En legalabbis nem tartom magam betegnek. :wink:

Ezt a dokid mondta, hogy mar akkor is kell szuri, amikor probalkoztok? :shock:

En most a masodik babankkal vagyok terhes es a 6. heten kezdtem el az injekciokat mindket terhessegnel. Csak azutan irta fel a doki, amikor mar lattak UH-n szivhangot es utana is kethetente uh volt a 12 hetig. Ez azert fontos (ahogy a dokim elmagyarazta, mert egyebkent total gozom nincs az orvosi dolgokhoz :roll: ), mert ugye vetelesre mindig van esely, minden egyeb ok nelkul is es akkor a heparin miatt nagyon komoly gond lehet, mert az ugye verzekennye tesz. Szoval en ugy tudom azt addig nem adjak, amig nem lathato, hogy a baba rendesen novekszik es eletkepes.

Egyebkent nekem az injekcion kivul semmilyen gondom nem volt az elso terhessegnel es lekopogom most eddig a masodiknal sem. Szoval nem kell megijedni, ha odafigyelnek rad a terhesseg alatt nem lesz gond, ugyhogy mindent bele! :lol: :lol: :lol:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia Hajni!
Nagyon aranyos vagy, hogy írtál nekem! Azt hittem, hogy erre az oldalra már senki sem jár! :)
Igazából akkor leírom nagy vonalakban, hogy nekem mi is a bajom/betegségem.
2004 nyarán (19 évesen) lett egy mélyvénás trombózisom a jobb lábszáramban. Egy hét elteltével na meg persze vizsgálatok tömkelegével jöttek rá, hogy mi is ez.
Azt nem említettem, hogy én syncumart is szedek, azóta. A trombózis kialakulása után fél évvel csináltak egy genetikai vérvizsgálatot és kiderült, hogy apai és anyai ágon is örököltem a trombózis hajlamot így végleges az a fránya bogyó. Semmi hormonális készítményt nem szedhetek meg van még egy csomó betartandó szabály csak sajna nem mindig jön be, főleg ha ott a friss érett gyümi ami csak mértékkel fogyasztható. Nem dohányzom, szóval azzal nincs gond.
Nekem lépten nyomon azt mondják, hogy ha babát szeretnénk akkor menjek nődokihoz, hogy átállítsanak a bogyóról injekcióra. Nekem a syncumar nem elhanyagolható, bár szívesen tenném.
Szóval nekem nincs menekvés. Amúgy én sem betegségként kezelem, bár nekem született hajlam van, de szerintem sem itt kezdődik a betegség.
Amúgy Te hanyadik hétben vagy? Biztos nagyon izgi lehet ez a várandósság téma :)! Nem rossz a pociba bökni a szurit. Na mert én ettől is parázok, hogy ha már nagyobb lesz a hasam hova adjam?
Még egyszer nagyon örülök neki, hogy írtál és várom a következő üzidet. Szia
anamy20
Villány
 
 


Sziasztok! Már régóta írok a Bnetre, de csak most találtam meg ezt a topikot.

Sajnos én is Leiden homozigóta vagyok, :( DE két gyönyörű ikerkislány édesanyja is! :D :D :D :D :D Terhesség alatt végig szúrtam a Clexane-t (a nagy hasamba is!), és mindenkinek ilyen problémamentes, gyönyörű terhességet kívánok, mint amilyen az enyém volt! Hálát adok az orvostudománynak, mert ha mondjuk 50 éve születtem volna, talán sose élhettem volna át ezt a csodát. Hajni, nagyon fura, hogy csak 0.2 heparint szúrtál. Én 0.6-ot, pedig 60 kiló vagyok.

Na írjatok, ha erre jártok! :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Regen jartam erre, de sajnos nagyon nincs idom mostanaban forumozni... :x

Ananmy20 - igy mar ertem a betegseg dolgot. Nekem ugyanis a ket vetelesen kivul soha semmilyen mas tunetem nem volt, igy en nem is tudtam, hogy ilyenem van, amig a dokim el nem kuldott mindenfele vizsgalatokra (persze a tobbseg negativ lett, csak ez jott vissza, hogy gond van). A szuri is csak terhesseg alatt kell, meg szules utan nehany hetig - szoval nalam azert nem olyan nagy a baj. :roll: Nalad kicsit mas a helyzet es ha babat szeretnel tenyleg meg kell kopnzultalni dokival, hogy akkor mi van, mi a teendo stb.

Ahogy a vonalzom is mutatja most vagyok 26 hetes es mar a pocim is eleg nagy. :P En az elejen szurtam az injekciot a pocimba, most mar egy jo ideje a combomat dofkodom, mert azt mondtak oda is jo.

Rana33 - udv neked is. :D De jo ket ikerkislany - egy vagy ketpetejuek? Gondolom te sem unatkozol, de akkor is olyan jo lehet. :D Itt nem Clexane van, hanem Fragmin-nak hivjak a gyogyszert es en 'csak' heterozigota vagyok (csak az egyik szulotol kaptam a gent, de fogalmam sincs, hogy melyiktol :roll: ) lehet, hogy ezek miatt mas az adagolas, nem tudom, de nalam a 0.2 is mukodott a kisfiamnal es eddig ennel a terhessegnel is minde ok. 8)

Azokon a beszolasokon egyebkent en is ki tudok akadni, amikor valaki azt mondja, hogy ugye 50 evvel ezelott mindenfele orvossag meg vizsgalatok nelkul is boldogultak. :twisted: Persze akkor, aki tudott az szult nyolc gyereket is az olyanok mint en meg gyeremektelenek maradtak.... :twisted: :twisted: :twisted:

Hajni

KépKép
Kép
 
 


Szia Hajni! De jó, hogy erre jársz! :D Épp kérdezni akartam, hogy hetero vagy homozigóta vagy-e, de neked nagyobb szerencséd van, mint nekem. :( Mondjuk a nővérem is homozigóta, és három gyereket szült, heparin nélkül (akkor még nem tudta). Egy vetélése volt "csak", de az is azért mert nem vigyázott magára (szánkózott a nagyobb gyerekkel). Nekem viszont sosem volt vetélésem, hála az égnek, viszont teherbe nem tudtam esni spontán (nem tudják megmondani egyértelműen, hogy a Leiden miatt-e, de közrejátszhat), ezért lombikbabáink vannak, akik kétpetéjűek. Szal látod, a nővéremnek 50 éve ugyanígy három gyereke született volna, nekem meg valszeg egy sem (de még 15 éve sem, mert kb akkor fedezték fel a Leiden mutációt, azt hiszem). :roll: :(
Sajnálom a vetéléseidet, ezt egyetlen kismaminak/anyukának sem szabadna átélnie (meg azt sem, hogy elveszíti a gyermekét)... :cry: :cry: :cry: :cry:
Én is úgy gondoltam, hogy majd a combomba szúrom az injekciót, ha nagy lesz a hasam, de aztán vhogy nem bírtam rávenni magam, hogy oda szúrjam, meg aztán nem is láttam a combomat a hatalmas hasamtól! :lol: :lol: :lol: :lol:
Na nekem meg az esett rosszul, amikor szültem, és a "csodámra jártak" az orvosok (meg odacipelték az orvostanhallgatókat is), hogy lám, nem trombózissal vagy tüdőembóliával kötöttem ki a kórházukban, hanem ikerszüléssel! Szóval gratuláltak nagyon, (Nem ez esett rosszul, hanem ami most jön): majd az egyébként nagyon kedves orvos hozzátette: "mert ugye ez nem az a betegség, amivel 100 évig lehet élni". Pffffffff, köszike. :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok én 19 évesen kaptam mélyvénás trombózist a jobb lábszáramba,aztán megállapították, hogy enyhén örököltem a hajlamot, majd közölték hogy ezért csak 2 évig kell szednem a syncumart, aminek megörültem. 2 év után el is mentem a hematológiára ahol 2 hétig szuriznom kellett magam,majd visszamentem és közölték hogy még további vizsgálatokra van szükségem és térjek vissza a syncumárra csak egy pár napot hagyjak ki.
Na itt adódott egy kis probléma akkor épp megerőltettem lábam a munkámból adódóan és felületi vénás trombózisom lett, amit nem vettek észre a kórházba ahol eddig kezeltek,de a jó háziorvosom igen akinek nagyon sok mindent köszönhetek, mert a mélyvénásat is ő vette észre a kórházba még akkor sem akarták elhinni mikor már annyira feldagadt hogy azt hittem megőrülök!Na mindegy így tehát még most is szednem kell a syncumart.
Azért is írok nektek, mert jó látni nem vagyok egyedül és sokan szenvednek emiatt.Sajnos lelkileg készített ki nagyon, hogy mi lesz majd ha gyereket akarok?de látom hogy sokan így szülnek, hogy szurizzák magukat.
pár éven belül én is szeretnék anya lenni csak nagyon félek tőle, hogy majd hogy bírom!

:(
judyt23
Fedémes
 
 


Szia Judyt!
Feltételezem, hogy a második trombózis után nem hagyhatod majd el a syncumart, de mint látod így is babázhatunk. Ráadásul a szuri mellett nem kell kerülni azokat az ételeket, zöldségeket amiket a tabletta szedésekor ajánlatos kerülni, mivel máshogy hat.
Nem állítom hogy nagy élmény naponta - nekem ráadásul napi 2 szurim volt - injekciózni magadat, de ha ez az ára az anyaságnak, akkor nagyon megéri.
Ami fontos, jó orvost kell keresned, mert bizony fokozott figyelmet igénylünk mi a terhesség alatt, ezt komolyan kell venni.



Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: