Új privát üzeneted érkezett!

Szia Moncsi!

Vera vagyok de a Verot jobban szeretem,Pest megyéből és 33 taposomEgyenlőre csak ennyi ha a család is tudja akkor bővebben írok magamról.
Most 10-12 hétig nem szeretnénk elmondani a családnak ,de viszont szeretném megosztani veled-veletek,és sokat-sokat beszélgetni.
Remélem igy is lehet.
Van egy kislányom aki nemrég töltötte a 2évét.

Gratulálok neked is .Bocsi még csak most olvasgatok vissza.
Neked az első babád?
Mikor mész vagy mentél dokihoz?szerintem én várok még 2-3 hetet....
:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zümis 2009.08.28 17:04-kor.

Kép
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok!
25 éves vagyok, első babánkat várjuk! 7 hetes kismama vagyok! :lol:

Minden kismaminak gratulálok! :lol:

 
 


Szia Zsu! Légy üdvözölve! Örülünk, ha csatlakozol.

Roni! Ez csak természetes, hogy óvatos vagy, én is az vagyok. Az első 2-3 hét nagyon féltettem, sokat görcsöltem és mindig azt hittem, hogy el fog menni. Aztán teltek a napok és nagyon jól vagyok, és szerencsés, mert a fáradtságot, cicifeszülést leszámítva semmi kellemetlen érzésem sincs. Persze sokszor meg ettől parázok, hogy miért nincs, ezért már nagyon várom a jövő hét szerdát, mert akkor megyek vissza orvoshoz.
Múlt hét hétfőn voltam először, de akkor még nagyon picike volt, csak a petezsákot láttuk, és a szikhólyagot. Az egész egy kicsike csíkocska volt:) Azt mondta az orvosom,hogy 10 nap múlva menjek jelentkezzek ismét.

Nekünk az első babánk és én 34 éves vagyok és későn érő típus :) persze ez csak vicc volt, sajnos volt egy hosszabb kapcsolatom, de gyerek nem született, így utólag visszagondolva jobb is, akartuk, de nem jött össze, talán ilyen a sors és nincsenek véletlenek.

Na megyek pihenni, grillezni voltunk, elfáradtam.

Jó éjt, szép álmokat!

M.
 

 
 

Szia Zsu! Légy üdvözölve! Örülünk, ha csatlakozol.

Roni! Ez csak természetes, hogy óvatos vagy, én is az vagyok. Az első 2-3 hét nagyon féltettem, sokat görcsöltem és mindig azt hittem, hogy el fog menni. Aztán teltek a napok és nagyon jól vagyok, és szerencsés, mert a fáradtságot, cicifeszülést leszámítva semmi kellemetlen érzésem sincs. Persze sokszor meg ettől parázok, hogy miért nincs, ezért már nagyon várom a jövő hét szerdát, mert akkor megyek vissza orvoshoz.
Múlt hét hétfőn voltam először, de akkor még nagyon picike volt, csak a petezsákot láttuk, és a szikhólyagot. Az egész egy kicsike csíkocska volt:) Azt mondta az orvosom,hogy 10 nap múlva menjek jelentkezzek ismét.

Nekünk az első babánk és én 34 éves vagyok és későn érő típus :) persze ez csak vicc volt, sajnos volt egy hosszabb kapcsolatom, de gyerek nem született, így utólag visszagondolva jobb is, akartuk, de nem jött össze, talán ilyen a sors és nincsenek véletlenek.

Na megyek pihenni, grillezni voltunk, elfáradtam.

Jó éjt, szép álmokat!

M.
 


Sziasztok!

Moncsi: Köszönöm a szívélyes fogadtatást! :lol:
Nekem is voltak erős görcseim az első hetekbe! Mindig én is attól féltem, hogy el fog menni! Sajnos nekem egyéb tüneteim is vannak már, állandóan émelygek, szinte reggeltől-estig! :?
Én a 6. héten mentem dokihoz, és már pulzált a szívcsöve is, és 4 mm-esek voltunk akkor! :lol:

 
 


Sziasztok!

Zsu83! Nem is tudom, hogy irigykedjek, vagy örüljek, hogy nekem különösebb tüneteim nincsenek.

Visszaolvasva a tegnap esti üzenetemet, elég kuszának tűnik :? nagyon fáradt voltam már.

M.
 


Moncsi: Míg nem voltak tüneteim, én is úgy vártam őket, de ez a folyamatos émelygés se valami kellemes! :?
És már rókakoma is járt nálam látogatóba 3-szor! :?
Az émelygés kb. 1 hete kezdődött nálam!

 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Gratula a csíkokhoz és a szívverésekhez! :)
Nekem meg elmúltak az émelygős napjaim. Viszont feszül a mellem és mintha nőtt is volna (amúgy sem kicsi). :roll: Én is úgy vagyok vele mint ti. Ha van tünet az megnyugtat, de várom, hogy elmúljon! :lol: Ha noncs akkor meg elkezdek aggódni!
Az előző terhességemnél 2 napig volt émelygésem egész komoly és utána, mintha elvágták volna. Akkor megfordult a fejemben, hogy baj lehet, mert ez így nem normális. Sajnos igaz lett a megérzésem. Március 3-án volt a műtét. Milyen érdekes, hogy megérez dolgokat az ember... :roll:

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Nagyon félek én is mert nekem áprilisban volt miss ab-om.De hála most sikerült és csak előre nézünk...
:D
A rosszullét nekem is akkor egyik napról a másikra abba maradt és hogy örültem.. és tessék mi lett a vége.
Most inkább szeretnék rosszul lenni érezni mindent.
A dokihoz még 2-3 hétig nemmegyek szerintem mert felesleges meg kicsit félek is .Most azt szeretném elsöre hallani ,hogy a picinknek bobog a szíve..De nagyon kiváncsi vagyok nincs nap mikor azt ne mondjam most azonnal látni szeretném.

:oops:
Még nincsenek még rosszullétek de szerintem másfél hét és hozzám is költözik Vuk és családja.

Kép
 
 


Kezdelek irigyelni benneteket a rosszullétek miatt :?
Zümis! a múltkor nem a progreszteron hormonoddal volt a gond? Nagyon erős vagy,hogy nem mész orvoshoz.
Én 1,5 héttel a vérzés kimaradása után voltam dokinál, mivel az első baba, nagyon izgultam(lok) és minél hamarabb hallani akartam az orvost.
Van egy dokumentumfilmem, amit a National Geograpich műsorán vetítettek, a címe: Élet az anyaméhben. Ismeritek? nagyon szép film. Abban volt, hogy 6-11. hét a legrizikósabb az első trimeszterben.
De remélem, hogy együtt kezdtük a babavárást és együtt is fejezzük be, mindannyian :!:

M.
 


Sziasztok Lányok!

Üdvözlet az újaknak! :)

Nekem nagyon nehéz napjaim voltak mostanában, állandó émelygés, hányás, és tegnap megkérdeztem az orvos ikertesómat, -akinek egyébként pár héten belül születik meg a kislánya-, hogy nincs-e erre valami szer?
Tényleg nagyon rosszul voltam, úgy éreztem, ha így folytatódik tovább, akkor nem tudok egyáltalán dolgozni az elkövetkezendő hetekben, pedig amúgy nem vagyok nyafogós...
Szóval, ő azt mondta, hogy vegyek homeopátiás szert, próbáljam ki a Cocculine nevűt. Úgy tűnik, ez tényleg segít. (Mondjuk, tegnap éjjel a migrénes fejfájásomon nem segített, de az más téma. Az a tesómnak is volt csomószor, azon csak a hányás segít. Bocs...)
A cucc homeopátiás gyógyszertárban kapható, 960 Ft, 30 db van benne, nincs mellékhatása, egyáltalán nem káros, nem okoz hozzászokást, szóval nyugodtan lehet alkalmazni. Igény szerint lehet bevenni, ha rosszabbul van az ember. Akkor kell neki kb fél óra, hogy hasson, de utána tényleg használ. Legalábbis nekem.
Én már azon gondolkodom, hogy kúraszerűen fogom alkalmazni, amíg ilyen nehéz időszak van.
Csak ötlet, ha még egyvalaki jobban lesz tőle, már megérte ezt leírnom. Bocs, ha hosszú voltam.

Szép napot Nektek!

Julcsi
 


Én görcsölgetek, de nem félek, met sosem felejtem el, amit az első terhességemnél mondott a doki. 5 hetesen mentem el először hozzá, aztán 3 nap múlva be kellett menni a kórházba, mert iszonyúan görcsöltem, és akkor azt mondta, hogy az első 10 hétben bármi lehet. Ha el is megy a baba, akkor se idegeskedjek, mert mint kiderült, lehetek terhes. Ha pedig a baba nincs jól megtapadva, vagy valami egyéb baja van, akkor úgy is elmegy, ha 10 professzor áll az ágyamnál. Ha pedig jól meg van tapadva, egészséges, akkor majd elmúlik idővel a görcsölgetés.
Szóval ez az első időszak annyira a babán múlik szerintem. Igaz, hogy vigyázni kell magunkra, többet pihenni, de ha egészséges, akkor nem lesz semmi baj.

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Jajj, és a lényeget kifelejtettem , nagyon örülök, hogy egyre többen kezdünk lenni ebben a topicban :D

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Andi! Igazad van, vannak dolgok, ami nem rajtunk múlik, hiába teszünk meg mindent.
 


Sziasztok!

Julcsi nagyon jó az a homeopátiás bogyó és a kislányomnál használom mikor utazunk sajna nemdirja.Neki is nagyon bevált,annó nekem a magne b6 volt jó.De most inkább a homeopátis bogyóra szavazok.. :D .De most szedek elevitet és folsavat felváltva 1nap ezt a másik nap azt.
Az előző babánál még a szövettan eredményét sem tudom.A Doki azt mondta az esetek 99% nem is derül ki mi volt a baj.
A görcsölgetés a növekedéstöl is van.
Örülök hogy ennyien vagyunk csak maradjunk is igy és várjuk a többi pocakost is.

Kép
 
 


Sziasztok!!!

Üdv az újaknak!!!!
Tényleg tök jó, hogy egyre többen vagyunk!!!

Tényleg, Moncsi, nincs meg Neked véletlenül az Élet az anyaméhben? Annyira szerettem, és nem vettem fel, pedig most olyan szívesen nézném, és nem tudom megszerezni...
Lányok??? valakinek nincs meg véletlenül????
Én ma megint elkezdtem barnázni... :evil: NEm sok, sztem "normál állapotban" észre sem venném, de ugye, most mindenre figyelek....

Elégy munkás volt ez a hétvége, szinte semmit nem pihentem, biztos az a baj.......... Babóca tuti jól van, érzem....... vele nem lehet semmi baj!!! :wink:

Holnap hívom a dokit, és kérek uh időpontot... úgy mennék már... A múltkor azt mondta, hogy most már egész sokat fogunk látni... Már nagyon várom...
Ja és a hétvégén tervezzük, hogy elmondjuk a családnak.... Még senki sem tudja...

Nektek látszik már valami??? Mert a cici nekem is nő, és a párom szerint már látszik a hasamon is, de sztem még nem....
Egyenlőre minden ruhám, gatyám jó, úgyhogy nem hiszem, hogy nőtt volna a hasam... ja és nem is híztam semmit...
Ti hogy vagytok ezzel???

Kép

Veronika:
Kép
 
 


Sziasztok!
Ide is csatlakoznék, mivel nagy esély van arra, hogy Picur február elején fog születni. :)
Mi már 8 hetesek vagyunk elviekben, holnap megyek dokihoz, remélem már lesz szívhang is. :)
Először az 5. héten voltam, akkor 3 mm volt a kicsi, és pulzált a szívcsöve. :)
A mensi szerint január 22-én kéne szülnöm, de 2 hét terminustévesztésben vagyunk, így január vége- február eleje az esedékes. :)
Tünetem eddig nem nagyon volt, ma először látogatott meg róka koma, de remélem többet nem néz felém. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Ha gondoljátok kukkancsatok be ide: http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38


Nagyon jó én alig tudtam leszakadni rólla.

Kép
 
 


Szia Amy!

Nekem csak a mllem nőtt kb egy méretet, a hasam még semmit, szerintem még egy ideig nem is fog.

Ja, és híztam kb másfél kilót, de az azért lehet, mert abbahagytam az addigi elég intenzív sportolást. És az a hízékony alkatúaknál azt jelenti, hogy rögtön feljön pár kiló... :(

Jó éjt Nektek és szép hetet holnaptól!

Julcsi
 


Sziasztok!

Annyira fáradékony vagyok! Még jó, hogy meleg van és nem akarok kimenni a lányokkal az udvarra. Bent több mindennel elvannak. Meg most előkerülnek a dvd-k. Süsü, Mekk mester, Magyar népmesék, Vuk, stb. Pedig nem szeretem ha a tv előtt ülnek. De annyira levert vagyok, hogy most engedem a tv-t. Mondjuk semmi Jim-Jam (vagy mi a fene), meg Minimax. Kizárólag válogatott mese! Abban kevesebb a hülyeség. :) Legalábbis ezzel vígasztalom magam. Jó lenne ha az uram szabira jönne. Olyan sokat segített 7végén is! :lol:
Én meg vasaltam vagy 2 órán át. Ma reggel meg ismét találkoztam kicsi barnázással. Gondolom sok volt a házimunka... :roll:
Vasárnap egy kisbabát látogattunk meg. Szoknyát szerettem volna felvenni, de kényelmetlen volt! Találtam másik fajtát az jó volt. Jó nyúlós anyagú! :lol: Mi elkezdük elmondani szépen lassan a családnak. A férjem keresztanyja ugyanúgy reagált, mint az előzőnél. (aki elment) "Erre a világra! Edina vállalja!" Már akkor is bosszantott! NEktek mi a véleményetek? Régen az ő idejében (kb 50-60 éve) milyen világ volt? Volt nagy szegénység máskor is. De mi még nem vagyunk szegények. Nem is vagyunk jómódúak, de csórók sem.

Kép
Kép
Kép


Sziaszok!

Amy! Nekem megvan az Élet az anyaméhben dokumentumfilm, fel tudom neked írni cd-re, meg ha kell valakinek szóljatok, felírom és elküldöm postán.

Picuranyu! Üdv közöttünk. Azt hiszem rangidős kismama vagy, ha nem tévedek, mármint ami a 8 hetet illeti, ami mindjárt 9 lesz.
Annak meg végképp örülök, hogy csak most volt rosszulléted, mert nekem sincsennek kellemetlen tüneteim és már kezdtem aggódni.
Én is szerdán mennék orvoshoz, mert tényleg annyira semmi bajom sincs, hogy ez már ijesztő. :?

Dina! Nem egyformák az emberek, és a régiek konzervatívabbak. Amúgy érdekes, mert régebben 3-4 gyerek volt az ideális család, még akkor is, ha szegények voltak. Nem a világ változott, hanem nagyon közönbösek lettek az emberek.

Súlyváltozás: én még nem mérétem magam, de a ruháimon érzem a változást, mondjuk rajtam már egy szelet vajas kenyér is meglátszik :(
Keresgélek a neten várandós táplálkozással kapcsolatos linkeket.
Ti hogy étkeztek?
Én úgy gondolom, hogy napi 5x kellene, de keveset, sok gyümölcsöt, zöldséget, joghurtot, stb.
Én most úgy akarom, hogy 1x ennék főételt, délben. Reggel inkább csak gyümit, meg 1 szelet teljes kiörlésű kenyerből szendvicset.
10 óraira joghurtot. Vacsorára szintén valami könnyűt.
Napközben meg gyümölcs a köbön.
Persze így leírni könnyű, de néha olyan éhes vagyok, hogy meg bírnék enni egy lovat.

Bocs, ha sokat írtam.

M.
 


Sziasztok!

Látom szépen gyűlünk! :) Én az elmúlt napokban annyira rosszul voltam, hogy csütörtökön és pénteken nem mentem még dolgozni sem, az állandó émelygés mellé olyan gyomorégés társult, hogy azt hittem, mindjárt megőrülök. Az ágyból szinte ki sem keltem ... Szerencsére a főnököm nincs, és így nem kell magyarázkodni, mert neki majd csak a 12. hét után szeretném mondani.
Ma egy kicsit talán jobban vagyok, remélem ez így is marad, mert a múlt hét az durva volt. Mondjuk ma reggel is elég gázos volt, amikor a troli hirtelen fékezett. :)

Az aluszékonyság az nálam is megvan, ma reggel is 1 óráig tartott, míg kivakartam magamat az ágyból.

Egyébként a kedvenc fehér nacimat ma reggel nem tudtam felvenni, mert annyira szoros volt a pocakomon ....

Pedig kilóban nem változott a súlyom, de a férjem szerint már látszik, hogy a pocakom más, a mellekről meg ne is beszéljünk :)

Kitartás lányok!

Zsufi

KépKép
 
 


Sziasztok!

Én az 5-6. hét között fogytam 1 kg-ot, egyszerűen alig tudtam enni, nem volt étvágyam. Úgy kellett magamba gyömmöszölni az ételt. Aztán szerencsére a 7. héten visszajött az étvágyam, ezzel együtt az 1 kg is, de még így sem vagyunk plusszban egyelőre. :)
Nekem szemmel láthatóan nőtt a pocakom, legalábbis az emberek már elgondolkodnak a buszon, hogy át kéne-e adniuk a helyüket, de szerintem nem tudják eldönteni, hogy egyszerűen csak nagyobb a hasam, vagy terhes vagyok. :D De csatolok képet. Ez a 7. héten készült. Kép

Tünetem a mai napig nem sok van. Szerintem tegnap csak a kaja tehetett be, mert ma eddig elkerült róka koma.
Az elején volt émelygés, kis hányinger, de a 6. hétre ezek is elmúltak. Meg is rémültem rendesen, hogy most mi van. :) Ha rosszul voltam, az volt a bajom, ha nem volt semmi bajom, akkor pedig az. :D

Ma délután pedig doki. :)
Vendég
 


Picuranyu!
Szép kis poci! Nekem alapból van ilyen. :lol: Sajna! Sőt! De azzal vígasztalom magam, hogy két gyerek azért hagy anyucin pár maradandó nyomot. :oops: :lol:
Várjuk a doki után a beszámolót és ha lesz képed akkor azt is!

Kép
Kép
Kép


Picuranyu! Tényleg szép nagy a pocid, de osztozom Dinával, nekem is alapból ekkora pocim van, nálam genetika, nem korábbi szülések :D
 


picuranyu!
Szépet nőt már a pocid!Csak igy tovább.Most ez a dolgunk. :lol:
Nagyon meleg van szenvedünk is kicsit de csillapitjuk a medencében
Apropó most mi a helyzet ezzel a vizes témával akkor lehet? vagy nem?

Edina!Nekem is nyomot hagyot a gyerköc csikok és poci de most nemkell dugdosni :lol: .Sajna nekem is hasonlók az adotságaim mint neked .Képet ezért ne is várjatok töllem.

:oops: :oops:

Kép
 
 


Zümis, a vizes téma engem is érdekelne. 30 fok a víz a medencében, a család vígan lubickol, én meg nem merek belemenni :( :(

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Medence!
Ti mit használtok fertőtlenítésre? Most vettünk a lányoknak medencét és kicsit sz@r 2 naponta cserélni. Mit kell beletenni? Sima 2 m átmérőjű a pancsolda. Semmi extra! Kép Az utolsó pocak a szülés napján. Kép Az első pocakom! :oops:

Kép
Kép
Kép


Ígérem több ilyen borzalmat nem teszek fel magamról! :oops: :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép


Mi hypót használunk. A pontos dózist sajna nem tudom, de medencés ajánlotta, és tisztán tarja a vizet.
Nekünk 6*3 méteres van, és 1,5 m mély, abba szokott a párom indításkor 10 litert önteni, de akkor nem fürdünk kb 2 hétig.
Egyébként a standokon is hypór és sósavat (brrrrr ) használnak állítólag.

De lehet kapni különböző klór dolgokat direkt medencéhez.

Bár a kis felfújható pancsolókban szerintem célszerűbb vizet cserélni, mert az nagyon meleg lesz, meg piszkosabb is és akkor szaporodnak a bacik.

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem alapból van ennyi pocim, pedig ez az első gyerek. :( Szerintem a vékonyakon könnyebben meglátszik.

Holnap végre lesz ultrahang, remélem minden rendben.

Dina! A lányaid nagyon szépek! :) Az meg hihetetlen, hogy már a harmadiknak is eldőlt a neve. Mi még nem állunk így.

A munkahelyen furcsán néznek rám, pedig nem mondtam semmit. Lehet, hogy sejtik a dolgot. Ti hogy vagytok vele, azért ajánlott várni a 12. hét végéig, nem?

Állítólag a meleg víz nem annyira ajánlott... :(

Ja, ami az evést illeti... Kétóránként ennem kell, mert émelygek, de nem esik valami jól többnyire. Remélem, ez jobb lesz picit idővel. Egyébként a hétvégi hányásokkal az eddig felkapott másfél kiló le is csúszott rólam...

Szép estét Nektek, üdvözlet az újaknak!

Julcsi
 


Sziasztok én ezt találtam a strandolásról:

Szabad pocakosan strandolni?
Tisztelt Doktor úr! 6 hónapos terhes vagyok, érdekelne, szabad-e strandra mennem vagy valahova strandolni! Válaszát elöre is köszönöm!


Tisztelt Asszonyom!

Igen, a panaszmentes terhesek nyugodtan mehetnek strandra. Nem javasolt azonban túl hideg, vagy meleg vízben, illetve speciális gyógyvizekben fürdeni.

Kép
 
 


Sziasztok!

Moncsi: Én láttam a filmet, nagyon csodálatos, ahogy bemutatja a 9 hónapot! :lol:

Julcsi: Azt hiszem én is kipróbálom ezt a homeós szert, amit írtál!
Nagyjából én is úgy vagyok a rosszullétekkel ahogy te! :(

Andi: Az első hetek tényleg a babán múlnak!

Amy: Nekem megvan az élet az anyaméhbe! :)
Mi is elmondtuk már a családnak! Az anyósom mondta, hogy ő már észrevette rajtam múlktor is a változást, pedig akkor még csak 5 hetes voltam! A nadrágok már nekem is kezdenek szűkűlni!

 
 


Na folytatom!

Picuranyu: Üdv közöttünk! Szépen gömbölyödik a pocid! :lol:

Zsufi: Nekünk nagyon egyformák a tüneteink!

Dina: Nincs semmi borzalom a képeken! :lol:

Bocsánat, ha valakit kihagytam!

 
 


Julcsi! Hát a lánynév az még nem biztos! :lol:
Nekem a Sára tetszik, de apának meg inkább a Csenge. A Levente tuti, bár szerintem ismét lányunk lesz! :lol:
Szerintetek melyik jobb? Major Sára, vagy Major Csenge. Ime a dilemmám! Szavazzatok! :lol: :lol:

Én is láttam a filmet, Az élet az anyaméhben-t. Fel is vettem videóra. Kár, hogy csak így tudtam, mert idővel nagyon rossz lesz a minősége. :?

Kép
Kép
Kép


Sziasztok Lányok!!!

Zsu, nagyon köszi, Moncsi már küldi a filmat, ha minden igaz... :wink:

Én is úgy tudom, illetve a dokim is mondta, hogy nyugodtan lehet úszni, sőt kifejezetten jót tesz, csak a szélsőségeket kell kerülni (túl hideg- túl meleg)... Jó már annak, akinek medenkéje van otthon... Én csak fővök a saját zsírimban, és a kutyákat locsolom, hogy legalább az ő agyvizük ne főjjön fel... :D

Dina: Sztem legyen Csenge Sára... az úgy tök jó!!! Egyébként mind a két név szép!!!! Nekem mindkettő tetszik, csak a családban van, így ez kiesett... ez a rossz, hogy a legszebb nevek már mind foglaltak....:)
Én nem érzem, hogy nőne a pocim... :cry: Pedig nem vagyok egy vastag valaki......... a melleim akkorák, hogy csuda, de a pocim nem nő.........
lehet, hogy nekem a mellemben vagy a gyerek???? :lol: :lol: :lol:

Kép

Veronika:
Kép
 
 


Szia Dina!

Szerintem a Csenge szebb, vagy amit Amy ajánlott, Csenge Sára. :) És Te örülsz, hogy újra kislány, vagy nagy vágyatok volt egy kisfiú?

A férjem itt a háttérben vigyorog, hogy hogy rákattantam a kismamás fórumra. Azon gondolkodik, hogy elindítja az Apák fórumát.... :) Kicsit lökött, de ezért is szeretem. :)

Jó éjt Nektek!

Julcsi
 


Sziasztok Kismamik!

Nekem is eszembe jutott a dupla név, de az a kár, hogy a többinak csak egy neve van. Nem szeretnék később ebből konfliktust! :lol:
Nálunk is van a családban Sára, de ez engem egyátalán nem zavar. Más a vezetéknév...
Julcsi! Az én férjem is (ha itthon van) belenéz, hogy miket irogatok! Méghogy a nők a kíváncsiak! :P
Amy! Ha te a melledben hodrod a gyereket akkor ott kettő lesz! :lol: :lol: :lol:

Még mindig barnázok! :shock: :shock: :shock: Tegnap reggel elég nagy cufla jött ki. Egész nap rohangáltam a rötyire... Meg rá is nyomta a napomra a bélyegét. :evil: Olyna szontyi voltam! A lányok meg nem akarnak pancsolni! Szombaton alig lehetett őket kiszedni a medencéből, most meg semmi. A víz meg possad benne. Tegnap kicserélte apa, de ha nem mennek bele... jó pazarlás! :evil:

Kép
Kép
Kép


Tegnap nézegettem, hogy melyiknek mikor van névnap. Ezt figyuzzátok! Eszter május 19-én született. Mikor van a "hivatalos" Eszter nap? május 24. Eltoltuk neki júli 8-ra. Zsófi április 4-én született. Zsófi nap is májusban van, de akkor meg ott van Eszter szülinapja. Tudtok követni? :lol:
Na most én február6-án szülök. Vagy +1hét (tapasztalat :) )
Levente mikor van??? Febr. 13.!
Csenge? febr. 4.
Sára? jan 19. :? :? :?
Hogy tudok így beválasztani????? :lol:
Én azt szeretném, ha a névnap és szülinapok között nem csak egy hónap lenne. Ajándékvásárlás szempontjából is jobb, meg a gyereknek is el van osztva egy évre a dolog. Ott van még ugye a gyereknap, húsvét, Mikulás, Karácsony. Kihagytam valamit? :)

Na jó abba hagyom, már sok vagyok! :oops:

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Tegnap megjártuk a dokit, és kiderült, hogy 8 hetes + naposak voltunk, így a vonalzót is állíthatom át. :) Ma léptünk be a 9. hétbe. Volt szívhang, úgyhogy el is bőgtem magam, miközben hallgattam, fantasztikus volt. :) Bár UH-n még mindig csak egy kis maszatot láttam, de csatolok képet: Kép
A héten megyek védőnőhöz kiskönyvért, dokihoz meg 3 hét múlva megyek. Akkor már 12. héten leszünk, megcsinálja a tarkóredő mérést, meg ingyenes Down-kór szűrést, 4D-s Uh-t fog csinálni, kiírja DVD-re is, szóval nagyon várom már. :)

Ami a vizet illeti, én úgy vagyok vele, hogy amit kellemes hőmérsékletnek érzek, nem fórrónak, abban simán belefekszem. Sőt, ilyen melegbe jól is esik. Az otthoni medencékben azért nincs annyi baci, mint egy nyilvános strandon.
Vendég
 


8 hetesek+ 6 naposak voltunk, valamiért a 6-ot nem írta ki. :)
Vendég
 


Picuranyu! De jó!!!! Látni a fejét és a lábát is! :lol:
Milyen dokihoz jársz, hogy van neki 4d-s lehetősége is? :shock:
Én a jövő héten megyek pénteken. De messze van az még! :cry:

Kép
Kép
Kép


Hát, ha az a lába, akkor az egyik hosszabb, mint a másik. :D Szerintem az a köldögzsinór akar lenni. Amúgy nagyon maszat, egyedül a fejét, és a törzsét tudom kivenni a képből, de csak azért, mert mondta a doki, hogy melyik a feje. :D

Magánrendelésre járok Vácra, és ott van 4D-s UH gépe a dokinak.
Bár, nem tudom, hogy van-e értelme a 12. héten 4D-set csinálni, de mivel mondta, én belementem, mégiscsak jobban látjuk majd őt, ha baj van, azt is, meg hátha a nemét is jobban el lehet majd dönteni. :lol:

Gyorsan elszalad nektek is az idő. :D
Vendég
 


Szerintem a lába! És ezen a képen az egyik látszik. A jobb. Nem akarok okoskodni, de a köldökzsinór nem lászik ennyire. Abban nincs csont amiről visszaverődne az ulrtahang. A köldökzsinór olyan mintha "gyöngyök" lennének egymás után. A 4d-n jobban látod azt is.
Egyébként meg tök jó már ilyenkor is a 4d! MIndent alapőosan meg tudnak nézni már az elején. Ha nem lenne olyna drága én is csináltatnék egyet 1 12. héten és egyet meg később. :lol:

Kép
Kép
Kép


Basszus, akkor 3 lába van a gyereknek! :lol: :lol: :lol:
Magán a képen látszik, hogy megvan a 2 lába, és a hosszabb micsoda olyan, mintha a lába lenne meghosszabbítva, de a láb meg aközött az izé között törés van. :)
Amennyire persze ezt 2D-ben látni lehet. :lol: :lol: :lol:

Amúgy tényleg baromi drága a 4D-s UH, bár a dokim 10.000-ért csinálja.
Vendég
 


Na, csináltam egy közelit. :) Itt látszik a 2 láb, ha jobban megnézed, meg a hosszú micsoda, ami most rejtély, hogy mi az. :lol: Kép
Vendég
 


jól belehuztatok! :D picuranyu:gratula a babóhoz édes az első sztárfotó. :P .Méretek alpján vagy most 9 hetes?Jajj ugy mennék én is már de tudom ,hogy nincsértelme.Az elkövetkező 2hét örökkévalóság lesz.Én is akarok nár képecskét és szívhangot hallani. :roll:

Megyek csobbanok 1te a kislányommal.Késöbb jövök még.

Kép
 
 


Sziasztok Kismamik!

Picuranyi! örülök,hogy minden rendben van, aranyos a képecske, amit feltettél.

Amy! Megpróbálom a héten elküldeni a filmet, ha túlleszek a munkajog vizsgán, rögvest küldöm.

De jó nektek, akkor csobbantok, amikor csak akartok, nekem egyelőre marad a fürdőszoba :)
De 2 hét múlva megyünk a Balatonra, remélem jó idő lesz és akkor csobbanok én is, bibi :)

Hajni! olyan régen írtál, hogy vagytok?

M.
 


Sziasztok!

Picuranyu!
Jó a kép, remélem, én is kapok ma egy hasonlót. :lol: Egyébként tényleg idősebb a baba, mint ahogy számoltátok, vagy csak a méretek alapján mondták a 9. hetet?

Otthoni medencében én is fürdöm, a Balatonban is fogok, de strandot nem kockáztatnék.

A hasam (és a mellem) egyébként nekem is nagyon megnőtt, alig tudok reggel felöltözni, hogy ne legyen feltűnő, mert a munkahelyemen még nem akarom elmondani.
 
 


Igen, a méret alapján vagyunk 9 hetesek.
Utolsó mensi alapján 10 hetesnek kéne lennem, de először 2 hét terminustévesztéssel indultunk, amiből már csak 1 hét van. :) Nekem jó ideje nem volt szabályos ciklusom, szóval nem csoda, hogy nem akkor történt a fogantatás, amikor utolsó mensi szerint kellett volna.

Tudom, hogy milyen nehéz várni. :) Mikor először teszteltem pozitívat, 13 DPO-nál rohantam volna egyből dokihoz. :) Végülis 2 hetet vártam, akkor mentem először Akkor voltunk 5 hetesek, 3 mm, és pulzált a szívcső.
Aztán mostanra rendlet vissza. :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: