Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

27 éves vagyok,a harmadik babámmal vagyok a 13.hétben, és 2 hete a meglévő visszereim(amelyek többsége az előző két terhességem alatt jött ki), bedagadtak,begyulladtak éslábra sem tudtam állni. A jobb lábszáramon 3 db. golflabda nagyságúcsomó lett. egyből mentünk orvoshoz, de azt mondta ez már trombózis. Meg kell műteni szülés után, kompressziós harisnyát hordok, minden nap magamat injekciózom fraxparine-ne-.
Az lenne a kérdésemvan e valaki aki hasonló helyzetben jár/járt, és hogy mennyit rosszabbodott az állapota szülésig, v.műtétig!?

köszönöm

Kép Kép Kép
 
 


Szia Asiye!

Nekem volt mélyvénás trombózisom a terhességem 9. hetében. Onnéttól naponta kétszer szúrtam magam heparinnal és rendszeresen - havonta ellenőrizték a vérképemet és folyamatosan hordtam a harisnyát. Nálam szerencsére nem volt szükség műtétre. Viszont a trombózis diagnosztizálása után azonnal kórházba kellett feküdnöm, ahol két hétig fel sem kelhettem az ágyból (még vc-re sem), nehogy a vérrög elmozduljon és embóliát okozzon. Te ezzel simán sétálgathatsz?



Szia Tücsökbogár!

Köszi a választ!
Én nem tehetem meg hogy nem mászkálo :? Akét kisfiamnak szüksége van rám ,nem tünhetek el sajnos. Az érsebész azt mondta, hogy azzal ugye tiszban vagyok, hogy csak azért nem műt meg mert terhes vagyok, és csak a két kisfiam miat enged haza. Pontosabban megmondtam hogy csak végső esetben vonulok korházba, nem tehetek mást. De sajnost azt tudatta velem ő is és a nőgyógyászom is, hogy ezt a terhességet lehet hogy bármikor meg kell szakítani,ha az lában állapota azt kívánja és a műtő! :cry:
Az már biztos hogy lesz műtét csak az nem hogy mikor. A baba szempontjából minden hét ajándék. Eleve a szembetegségem miatt a 38. héten megcsászároztak volna,de most azt mondta az orvos örüljünk a36. :?
Szóval tisztában vagyunk a veszéllyel, de ez van :?

Azt hagy kérdezzem meg,neked mit csináltak amíg benn feküdtél a kórházban?
És hány ml.heparint szúrtál egy nap?
És okozott e vérzést?
Mert én két nap egy kicsit véreztem és mindent rendben talált a doki, de azt mondta okozhatta, és még lehet hogy fogja is a heparine.
És ahova szúrtál ott történt e valami a bőröddel?
Mert nekem mikor megszúrom magam semmi gáz, nem fáj ésnem is látszik. Csak víszket :?
Aztán másnapra mindig bepirosodik a helye és napok míg elmúlik :cry:

Bocsi,hogy ennyit írtam,de én igazándiból a babát féltem

Ja!És öröklött?
Mert nekem mind a két nagymamám trombózisos és szinte minden nőtagunk viszérbeteg. Szóval valószínűleg öröklött hajlam. De ennek csak mához egy hétre lesz eredménye

Na! szia!
és köszi!

Kép Kép Kép
 
 

 
 

ésmég annyit bocsi, hogy a vonalzódból nem egyértelmű hogy most terhes vagy,vagy megszületett a baba azóta? Nem lett semmi baj ugye?

Kép Kép Kép
 
 


Szia!

A kórházban semmi mást nem csináltak, mint beadták a napi 2*0,6 ml. heparint, meg teljes ágynyugalom kellett, amíg az elakadt vérrög feloldódik. Ja, meg hideg vizes borogatást raktak rá. Nekem azért nagyon fura, hogy te mászkálhatsz. Nekem nem adtak választási lehetőséget. Azt mondta a doki, hogy a mélyvénás trombózis bizony életet veszélyeztető állapot, mivel ha a trombus a mozgás hatására elindul, akkor elakadhat a tüdőben vagy a szívben amibe pedig bele lehet halni, úgyhogy én wc-re sem mehettem. Kb. 7 nap mozdulatlanság után jött a gyógytornász és tornáztatta a lábam, majd újabb egy hét után állhattam rá legközelebb óvatosan és fokozatosan lehetett csak terhelni. Innéttől végig adnom kellett magamnak a napi két adag szurit. Azt hiszem, hogy a mennyiség az testsúlyfüggő. Nekem nem okozott egyébként vérzést, de szoros orvosi felügyeletet igénye, hogy figyeljét a szervezetedben a véralvadási faktorokat.
Sajnos én elveszítettem a babákat a 22. héten. Nagyon hosszú lenne leírnom, hogy mi történt velem, de nem a véralvadásgátló miatt történt. Ismerek olyanokat akik szintén az egész terhesség alatt adták maguknak a heparint és teljesen problémamentes volt a terhességük. Remélem, hogy még nekem is lesz alkalmam arra, hogy jó sokáig szurkálhassam a pocakomat.
Amúgy engem a terhesség után vizsgáltak ki, akkor derült ki, hogy Leiden heterozigóta mutációm van, ez az öröklött trombózishajlamnak az enyhébb formája.
A babát ne féltsd, biztosan nem lesz neki baja, sőt a vérrögök elzárhatnák az ő keringését is ha nem kapnád a heparint, tehát az a jobb eset, hogy ez még most az elején kiderült.

Én akkoriban Clexant szúrtam, az nem okozott bőrirritációt, viszont a beadáskor eléggé csípett. Azóta én is próbáltam már a fraxiparint, ami az elején nagyon jónak tűnt, mert nem csípett, de később én is úgy jártam mint te, nagyon viszketett, sőt nálam kemény csomók is maradtak a beadás helyén, úgyhogy ha még lesz rá alkalmam, akkor valószínűleg ismét Clexant fogok kérni.

Na ez jó hosszúra sikerült.
Ha bármilyen kérdésed van még nagyon szívesen segítek ha tudok.

Szia



Hello Asiye és mindenki.
33 éves vagyok,az autoimmun betegségen miatt többször voilt felületes és egyszer mélyvénás trombózisom.most vagyok 22 hetes terhes. Fragmin injekciot kapok naponta.Ugy tűnik,ezzel kapcsolatban javul az állapotom bár a szülésnél mésg nem tartok de remélem ez a tendencia marad.Kívánom Neked,hogy Te is jobban legyél!! :roll:


sziasztok
Én most vagyok fent először. 35 éves vagyok. Sajnos én is FV.Leiden mutáció heterozigóta vagyok és az MTHFR is pozitív. Még nagyon az elején vagyok 8 hetes terhes vagyok. Fraxiparint kell adnom magamnak sc. Szerintetek az injekció nem okoz semmi bajt a babának? :oops:
 


Szia!

Nekem is Leiden mutációm van, én napi egy Fragmin 5000-et kapok. Én is sokat aggódtam azon, hogy nem lesz-e valami káros következménye a babára nézve, de állítólag nincs és az lenne a baj, ha nem tudnánk erről és nem kapnánk a szurit. Sokan csak azután tudják meg, hogy mi volt a probléma, miután elvetéltek. Nekem mindenki azt mondta, hogy örüljek, hogy az elejétől fogva megfelelő ellátást kapok. Eleinte hetente, majd két hetente és végül havonta kell járnom a hematológiára ellenőrzésre, szerencsére minden rendben, jók az eredményeim. Mostanában a növekvő poci miatt egyre nehezebb a hasba adni, az orvos mondta, hogy lehet combba és felkarba is, csak valahogy idegenkedek tőle...

Minden esetre kitartást a szurikhoz!

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

Régóta nem jártam erre.

Én is a fraxiparine-tadom magamnak és szerintem nemlehet baj belőle. legalábbis nállam minden rendben, azt mondják a babával is, pedig már fél éve szúrom magam.

én az elejétől a combomba adom és nekem az idegen hogy a hasamat szúrjam meg! :?

én is havonta járok hematológiára, szülésig már csak 1szer kell mennem, mert legkésőbb 5-6hét múlva meg lesz a császár. és előtte egy héttel kell abba hagynom a szurit!

Kép Kép Kép
 
 


Asiye: és a combba nem fáj nagyon?? Én ott nem is nagyon tudok bőrt összecsípni :shock:

Kép

Kép
 
 


hát én nem bőr alá adom. nekem az elsőt az érsebészemmel közösen adtuk be. kezembe adta a fecskendőt, megfogta a kezem és belevágta a combomba. :)
de fájni nem fáj, csak csíp néha. :?

Kép Kép Kép
 
 


:shock: :shock: :shock: Nekem azt mondták, hogy bőr alá kell. Csak fogod és merőlegesen belevágod??? És a combod melyik részébe?

Kép

Kép
 
 


a külső oldalába. én a húst fogom össze :lol: , és igen egy határozott mozdulattal belevágom, így megsem érzem szinte.
de mivel nagyon becsomosódott mert mindig ugyan abba a combomba adtam, most váltottam és 3 napja a másikba adom.

Kép Kép Kép
 
 


Huh, ez a belevágás elég ijesztően hangzik...Én is úgy jártam a hasam egyik oldalával, hogy nagyon becsomósodott, de a másik oldalra egyszerűen nem viselem el, annyira fáj :? Viszont lassan mi is áttérünk a combra, vagy a vállba. Nem tudom melyik lenne a kíméletesebb...

Kép

Kép
 
 


hát ha saját magadnak kell beadni
akkor egyértelműen a comb.
és mivel pici a tű, ezért nem olyan vészes, hogy a beszúrás. :)

Kép Kép Kép
 
 


Ááá, magamnak képtelen lennék beadni, a férjem adja minden reggel, én még a szemem is eltakarom a kispárnával közben :lol:

Kép

Kép
 
 


Asiye,
nagyon drukkolok neked. Mikor olvastam, hogy azzal fenyegetnek, hogy meg kell szakítani a terhességedet, el kell, hogy mondjak neked egy történetet (akkor történt mikor én méhen kívüli után lábadoztam a szegedi női klinikán)

volt ott egy temesvári lány, akinek szintén trombózisa lett a terhesség alatt. Azt mondták neki Temesváron, hogy vagy a gyerek hal meg, vagy ő. Erre átjöttek Szegedre, itt szült és megmaradt a baba is meg ő is. Igaz, császárral szült, de meg lehet oldani az ilyen problémákat ma már.

Kép
 
 


Sziasztok!

Én a második terhességem 12-ik hetében lettem trombózisos. Amint megállapitották, hogy mélyvénás trobózisom van, haza sem engedtek a kórházból, 1 hétig bent tartottak. Nekem sem szabadott felkelnem, bár én wc-re és zuhanyozni kimentem.
Én Clexane 0.8-al szurom magamat, s a lábamba adom. Végig a terhesség alatt adtam magamnak, sőt még szülés után is 9 hónapig, majd áttértem a syncomar-ra. Nekem is megállapitották, hogy veleszületett mutációm van, s hajlamos vagyok a trombózisra.

Mivel mi terveztünk 3-ik babát is, igy július óta ismét Clexane-ra tértem vissza. Most vagyok a terhesség 10-ik hetében.

Eddig lekopogom minden eredményem jó lett, s a babával sem lett semmi gond, s most se lesz. Amúgy most is a combomba szurom, néha elég szépen bekékül és becsomósodik, akkor próbálom feljebb bökni. Felváltva adom én a lábamba.
 
 


sziasztok!

Adrika82


sziasztok
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.
Lenne kérdésem hozzátok. Olvastam, hogy becsomósodik az injekció helyén elég sokatoknál. Sajnos nekem is sok csomóm van :x . De én még a combomba soha nem adtam be ott is össze kell fogni a bőrt? Nekem azt mondta a hematológusom, hogy ezt csak hasba szokták adni? Ti kihez jártok? Én a Honvéd kórházba járok.egyébként normál szülés vagy császár az ami ebben az esetben szokásos mármint a gén hiba mellett és az injekciók miatt? köszi a válaszokat.
 


Szia!

Én sem kaptam még sosem a combba, nem is nagyon merem elkezdeni, valahogy idegenkedek tőle, annyira megszoktam már a hasamba, oda viszont egyre nehezebb...

Nekem nem mondta az orvosom, hogy emiatt császározni kéne.

Kép

Kép
 
 


szia

Én elkezdtem a combomba adni, mert a hasam tele van göbbel nehéz volt elkezdeni de kezdek bele jönni. A császár azért merült fel bennem, mert itt ezen az oldalon a szülés illetve császár alatt olvastam erről van aki a császárhoz ragaszkodik.
A vonalzót hogy készíted el magadnak? szia
 


És nem fáj jobban a combba?

Ha rákattintasz az enyémre, egy oldal jön elő, ahol lépésről lépésre elkészítheted a vonalzót, a végén pedig a kódot (azt hiszem a 2.at) be kell szúrni a profilodnál az aláíráshoz és aztán minden hozzászólásodnál megjelenik automatikusan.

Neked is Leiden mutációd van?

Kép

Kép
 
 


attól függ, hogy hova adod ott is . én a külső combba és felülre adom , mert lent fájt. Szóval próbálgattam, hogy hova jobb beadni.Igen nekem is L eidenem van szerencsére heterozigóta annak kisebb a kockázata. naponta 1x 0,8 fraxiparint adok magamnak. Neked is ez bajod?
 


Igen, én is heterozigóta Leidenes vagyok, és napi 1 Fragmin 5000-et kapok ( a férjem adja be, én képtelen vagyok rá :? )

Kép

Kép
 
 


ügyes a férjed :D
az enyém nézni sem bírja sőt azt mondja, nem kell az dobjam el. Nehezen érti, meg, hogy megelőzésként muszáj használni.
úgyhogy én magamnak szenvedem be az első szúrás kb 2-3 órán át tartott mire sikerült átszúrnom akkor még a hasamat :cry:
 


Te mikorra várod a babát? Tudjátok már, hogy milyen nemű?

Én is csodálom a férjem, nagy szerencsém van vele, hogy beszúrja minden reggel.

Kép

Kép
 
 


Július 29-re vagyok kiírva. Sajnos még a neme a titok most vagyok 15 hetes így nem igen látható, de hamar meg fogom tudni kb még 2 hét és ez 1000%, mert holnap megyek chorion biopsziára ahol a nemét is megállapítják. Most ettől félek nagyon , mert rendben van, hogy érzéstelenítéssel végzik a beavatkozást de mégiscsak hasba szúrnak egy nagyon nagy tűvel :cry:
Reménykedek más is kibírta kibírom én is :oops:
Te mikor tudtad meg a nemét?
Egyébként te dolgozhatsz? engem az elejétől fogva haza parancsoltak, igaz a munkahelyem sem alkalmas várandósan a fertőzés veszély miatt és már volt 2 vetélésem is. Lehet, hohy ezek is sőt biztos közre játszottak a táppénz mellett.
 


Én sem dolgozok, az elejétől kezdve itthon vagyok. Hú, nagy drukk a biopsziához, és sok-sok erő!

Én 20 hetesen tudtam meg, és remélem már nem fog bekukacosodni, mert tele vagyunk kislánynak való holmikkal. De persze az a legfontosabb, hogy egészségesen bújjon ki :)

Kép

Kép
 
 


Első babád? szerintem ma már annyira korszerű UH gépek vannak, hogy kizártnak tartom a tévedés lehetőségét.
Mivel töltöd el otthon az idődet? Én megmondom őszintén nagyon sokat unatkozok :?
Kezdem megszokni az itthon létet csak ne lenne ennyire uncsi
 


Igen, első baba :) Az elején nagyon gyötörtek a rosszullétek, így jószerivel aludtam és szenvedtem, mostanában pedig azért nem unatkozok, mert hamarosan költözünk és a lakással kapcsolatos ügyintézés, valamint a költözés és a pakolás lefoglal, pihenni sem tudok annyit, amennyit kellene...

Amúgy ezen felül gobelint varrok, babanetezek :)

Ami pedig a tévedést illeti, mostanában nem egy olyan történetet hallottam, hogy végig, még az utolsó uh-n is kislányt mondtak, aztán kisfiú született, de bízom az orvosomban :)

Kép

Kép
 
 


szia
kellemes dolog ilyenkor költözni.
Építkeztetek? Drukkolok nektek, hogy a kislány tényleg kislány legyen :)
Én sajnos nem tudok varrni illetve semmi olyat ami ezzel kapcsolatos én inkább olvasással ütöm el az időt csak a könyvek nagyon fogynak hetente venni meg túl drága lenne :?
 


Sziasztok!

Sajna vége lett a terhességemnek a 12-ik héten.
Még dec. 16-án irtam, hogy minden rendben, de 20-án sajnos bevéreztem. Szigorú fekvést javasoltak,hogy a hematoma felszívódjon, de mivel clexane-nal szúrom magamat, 50 % esélyt adtak a terhesség megmaradására.
Aztán 29-én erős görcsök közepette sajnos elment a baba. :(
Talán kedden meglesz a szövettani eredményem, remélem nem a clexane mellékhatása volt a bevérzés.
Mivel még mindig szeretnénk 3-ik babát, nem térek vissza a syncomarra, hanem a clexane 0,6-ot adom majd magamnak, s ha sikerül ismét teherbe esnem, vissza állok a clexane 0,8-ra.
 
 


szia
Nagyon sajnálom a babádat. Nyugodj meg nem a Clexan-tól keletkezett a haematoma. Nekem már 2 vetélésem volt. Az utolsó vetélésnél 3 db haematom-ám volt. Sajnos az okát a mai napig sem lehet megmondani nem csak nálam egyébként is csak találgatnak a kialakulás okáról. A clexán max annyit okozhatott, hogy a vérzés intenzitása erősebb volt. Mindenesetre fel a fejjel én most 16 hetes vagyok és szerencsére nincs haematomám. Fog sikerülni neked is, hiszen már 2 gyermeked van.
 


Szia!

Gratulálok a babádhoz.
Te mennyit vártál vetélés után, hogy újra terhes legyél?
Nekem az egyik doki azt mondta, hogy 6 hétig várjak, a másik meg, hogy várjam csak ki a 3 hónapot.
 
 


szia

a hat hét az édes kevés a méhed még épphogy regenerálódott veszélyes lenne ilyen hamar.
a 3 hónap a minimum de a legjobb a 6 hónap, mert ekkorra a hormon rendszer is rendeződik és a méhed is tuti kiheverte az előző terhességet Én egyébként 6 hónapot vártam vagyis ez volt a hivatalos de 8 hónap lett belőle. Szóval a 3 hónapot várd ki . Nyugi sikerülni fog biztos figyelj arra, hogy milyen gyógyszereket szedsz antibiotikum stb lehetőleg minden félét kerülj el én is ezt tettem és kb 11-12 hetesen kezdtem el adni a fraxiparint magamnak addig kivártam lesz ami lesz.
 


Szia akinorev!

Köszi szépen a válaszod, mindenképp kivrom a 3 hónapot.
Te akkor nem is elejétől fogva szúrtad magadat?

Én most is szurom, nem állhatok le róla, most clexane 0,6-tal, majd ha terhes leszek akkor meg 0,8-cal.

És tudod már, hogy mi lesz?

Én júl. 17-re voltam kiirva, pont anyu szülinapjára, tök vártuk, aztán...
Most abban reménykedek talán a Jézuska "fogja" hozni.

További szép napokat és terhességet neked.

Annamari
 
 


szia Annamari

Nem én nem szúrtam magam , mert úgy voltam vele, hogy a természet" rendezze el az elején azt amit el kell, mert ha megint nem tapad meg azon az injekció sem segít sajnos. Hiszen a szúri csak a trombózist akadályozza meg. Most már én is 0,8-al szúrom magam, de sajnos bepirosodik és bedagad átszeretnék állni Clexan-ra vagy fragmin-ra talán azok nem okoznak majd ilyeneket. Én holnap fogom megtudni, hogy lány vagy fiú lesz genetikai vizsgálaton voltam aminek holnap lesz meg az eredménye. Egyébként június 29-re vagyok kiírva.
A Jézuska is szép ajándék:):)
Egyébként te most még gondolom táppénzen vagy. Meddig maradsz otthon?
szia
 


Szia!

Én még a kislányommal gyeden vagyok, majd májusban lesz 2 éves. Március, április körül akartam volna visszamenni dolgozni, úgy hogy először kiveszem a szabikat, s utána táppénz.

És mennyi idős volt a terhességet, mikor elvetéltél?
Akkor neked ő lesz az első babód, vagy van már gyereked?

Szia
 
 


szia

Az első vetélésnél kb 8 hetes az előző meg 12 hetes volt.
Nem az első baba gyakorlatilag a 2. elvileg a 4. a férjemnek van 2 fia és nekem 1 akiket közösen neveltünk fel és most jön a közös baba. 3 fiú után most jön egy kislány kicsit furcsa lesz de a lényeg az, hogy minden simán menjen.
 


Szia Akinorev!

Az biztos, hogy a 3 fiú után furcsa lesz, hogy most kislány lesz. Hamar megszokod, a fiúk meg jól elkényeztetik majd. D

Sima, szép és próbléma mentes terhességet kivánok.

Annamari :D
 
 


szia Annamari

Köszönöm szépen remélem tényleg nem lesz semmi gond. Neked is minden jót és hidd el lesz még benne részed:) :P :P
szia
 


Sziasztok !

Júliusra vagyok kiírva és a visszértémához szeretnék hozzászólni.Most 31 éves leszek, de 21 évesen volt már visszérműtétem.Sajnos az akkori dokim, már magánklinikán dolgozik csak , ami brutálisan drága. A visszereim természetesen kiújultak azóta és igencsak rondák. Budapesten lakom és szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek érsebész ügyben. Előre is köszönöm.

Kép
 
 


Nektek a szülés után mennyi ideig kell adni a szurit? Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy 2 hétig, a hematológusom pedig azt, hogy a szoptatás végéig :shock: Azért nagyon nem mindegy...

Kép

Kép
 
 


sildi83!

Én 8 hónapig adtam szülés után, s áttértem a syncumar-ra. Lehet szoptatás mellett is szedni. Utána még 10 hónapig szoptattam, nem lett semmi baja a babának. A dokim mondta, hogy lehet szedni.
 
 


:D :D :D :D :D

Sziasztok
Sajnos
Nem

A
Klaviatura
Csak
Ez
Az
Iras
Olvasató
Sildi83
Ki
A
Dr
Aki
Ezt
Mondta
Neked
Mert
Altalaban
Max
Az
első6
7-ben
Kell
Szúrni
Mennyit
Adsz
Maadnak
Most?
Ena
Oek-bejarok
Nmarya
Neked
Miért
Kell
A
Sincumar
Elötte
Is
Szedted?
 


Akinorev: ezt egy egri hematológus mondta, de a nőgyógyászom megnyugtatott, hogy elég a szülés után kb 3 hétig adni még. Jelenleg Fragmin 5000 NE (0.2) adjuk.

Kép

Kép
 
 


akinorev1!

Nekem a második terhesség alatt lett mélyvénás trombózisom, s akkor kezdték el nálam a clexane-t. Végig ezzel szúrtam magamat a terhesség alatt, s utána is. Szülés után el kellett mennem vérvételre, ahol megállapították, hogy veleszületett vmilyen mutációm van, ahol sokkal nagyobb esélyem van a trombózisra, mint másnak. Nálam ezért szedem a vérhígítót. Ha nem szuri formájában, akkor gyógyszerbe.

És, hogy van a "kislány"? Már biztos sokat rugdal. Meg van már, hogy mi lesz a neve?

Én 2 hete voltam dokinál, méhszájseb műtéten, s remélem hamarosan nálunk is újra fog kopogtatni a gólya.

Annamari :D
 
 


Nekem is Leiden mutációm van, de ennek ellenére mondta a nőgyógyász, hogy elég lesz 3 hétig. De azt hiszem nem mindegy, hogy valaki heterozigóta vagy homozigóta.

Kép

Kép
 
 


Nmarya
VF.Leiden
Mutciód
Van
Biztos
Akérdés
Az
Hogy
Homoziota
Vay
Hetero
E
És
Van
E
Mellette
MTHFR
POZITIVITAS
Sildi83
A
Hetero
A
KOCKAZATOSABB
Te
Melyik
Vagy?
Hova
Jarsz
HaemtologusHoz?
A
Kislany
Szerencsere
Jól
Van
Mar
26.
Hetet
Betöltöttük
Nev?
talanLucaZsuzsanna
méhszájseb műtét
mar
megvolt
jöna
gólya
biztos
Sildi
Varod
Mar
Gondolomnagyonavegenvagy
:D :D :D
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: