Új privát üzeneted érkezett!

Lys örülök nagyon, hogy Lorka már ilyen jól van!
Szerintem nincs elkésve a mozgással, de ha megnyugtat hogy megnézi egy szakember , akkor mindenképp vidd el!

Banyoszka
 


Sziasztok!

Itt a II. kerületben is gyönyörű verőfényes napsütés van.
Áron reggel 7kor ( :evil: ) kelt, de hiába fektettem le 9 körül csak 1 órácskát aludt, így már túl is vagyunk a sétán!

Én most takarítok, mert ellepnek a porcicák.

Este megyek Viktorékhoz. Dumaszínház lesz! :)

Hát akkor a sebem, talán nem reménytelen....inkább maradjon így, de többször ne kelljen császározni...

Lys, Áron most 9,5 kg körül lehet. Egyenlőre még ő sem csinál semmit. Héftőn, kedden és szerdán 1 alkalommal átfordult (kétszer hasra egyszer hátra), de azóta sincs semmi
A védőnő azt mondta, hogy a lényeg, hogy "tudja", de ilyen dagiknál ez sokkal lassabban megy.

Egyébként ez az egész csak hülye statisztikákon alapul. Ha megnézzük Niki és Áron súlyát, simán kijön az átlag. Pedig az egyikük dagi, a másikuk vékony.
Ugyan ez van a mozgással is. Áron még semmi, Niki már mászik. Megint csak kijön az átlag....

Nézzük a jó oldalát, nem kell utánuk rohangálni - egyenlőre!
(fú ha most Áron mászna, már ki se látszódna a porból - megyek is porszívózni! :))

KépKép
KépKép
 


Noémi: statisztika :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nekem is kéne takarítani....

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Örülök, hogy a kis betegek jobban vannak!!!

Tabati!
Fogápolás:ahogy kibújik a fogacsaka, ápolni kell minden evés után (na én kb. napi 2x törlöm át neki) ujjadratekert gézzel/pelussal/nem szöszölő textillel az ínyétől elindulva hosszában. Ami nekem szimpi, de nem találtam még sehol, az ilyen xilites fogtörlő kendő...valahogy jobbnak tűnik, mint a pelus...
1 éves kortól írja a babafogkefét , 2 éves kortól a fogkrémet, először csak a sörték végére,rendesen befogkrémezni csak 6 éves kortól lehet a cikk szerint. (Babamagazin 2009/július)
Azért én a tapasztaltabb anyukák véleményére is kíváncsi lennék!

Én meg sík ideg vagyok...apámat lassan 2 órája tolták a műtőbe még nem hozták vissza és nem tudok SEMMIT :(

gyorsan visszaolvasom ez előző oldalt...

KépKép
 
 


Amadea: drukkok Apukádnak!

Kép
 


Én anno úgy "ápoltam" a fogacskákat, hogy az elején semmit nem csináltam... Aztán mikor már volt 4-6 fogacska és már stabilan ült a gyerek a fürdőkádban is, akkor kezdtem el esténként a kádban ülve vizes gyerekfogkefével óvatosan átsikálni a fogukat.
Aztán olyan 1,5-2 év között jött már kevéske fogkrém is.(mikor már tudott köpni :) )
És nem lett szuvas egyik gyerekemnek sem, és a mai napig nincs tömött foguk (csak fogszabályzójuk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
De ebben tuti van örökletesség is!

Amadea apukádnak dukk!!!!!!!!!!!!

Banyoszka
 


Hátha szükségetek van egy kis mosolygásra.
Kinek nem tetszik, az ugorjon.....

Anyós

--------------------------------------------------------------------------------


Mérgező

Egy férfit az anyósa leküld a boltba zöldségért, de a lelkére köti, hogy csakis szép, tiszta, vegyszermentes terméket vegyen.
A férfi bemegy egy bioboltba, és elkezd a zöldségek között válogatni.
Amikor odamegy hozzá az eladó, megkérdi tőle:
- Ugye, ezeken a zöldségeken nincsenek mérgező vegyszerek? Az anyósomnak viszem őket.
- Nincsenek uram, azokat sajnos magának kell ráraknia.


Különleges ajándék

Az egyik férj panaszkodik a másiknak, mennyire kibírhatatlan az anyósa.
- Miért nem veszel neki egy autót? - kérdezi a másik.
- Azt meg minek, hiszen vezetni sem tud!
- Éppen ez az, amikor majd el kezd tanulni, nekimegy valaminek, és már csak el kell temetni.
Néhány hét után újra találkoznak, és érdeklődik a másik, van-e már eredmény?
- Á semmi. Vettem neki egy Trabantot, de a balesetet megúszta néhány karcolással!
- Nem jó, vegyél neki gyorsabb autót, azzal nagyobbat tud ütközni!
Újabb két hét után:
- Még mindig semmi. Kapott egy Opelt, de a mentők el is engedték az elsősegély adása után...
- Akkor nincs mese, vegyél neki egy Jaguárt!
Pár nap múlva újra találkoznak:
- Na mi van? - kérdi a másik.
- Hát barátom, ezzel kellett volna kezdeni! Már a garázsban széttépte!


Rekedtségre

Bemegy Kovács a patikába, és megkérdezi:
- Tudna nekem adni valamilyen hajtószert?
- Milyenre gondol, hashajtó, féreghajtó?
- Rekedtség ellenit.
- Rekedtségre hajtószert? - csodálkozik a patikus.
- Igen, anyósom eljött hozzánk még Húsvétra, aztán itt rekedt.

Kép
 


Manó!

Köszi az almás választ, majd akkor rakok el darabokban is. Aztán ha kell azt is pürésíteni tudom később is. :wink: 4 körtét már raktam is el pürésen jégkockatartóban. Ha megfagy, be zacsiba és jöhet a következő adag. :wink: Ha nagyon nem lesz időm, akkor azt is darabokban rakom el. :wink: Sajnálom már, hogy őszit nem raktam el, csak 1 darabot. Nem is értem mit akartam azzal az eggyel.... :oops: :lol:

Cosmo!

Ne haragudj. :oops: :( Tényleg nem szoktam ilyen figyelmetlen lenni, talán a személyes találkozó zavart be, most már arcokat tudok kötni a nevekhez, akkor meg még nem....mindegy nem magyarázom a bizonyítványom. amúgy is elég rosszul érzem magam. Tegnap este kezdődött , mert megint kevés tejem volt, meg miegyéb. Párommal éjjel 1ig beszélgettünk az ágyban, muszáj volt, de legalább megnyugtatott. A karom meg még mindig fáj az oltás miatt, olyan, mintha az egész karom meghúzódott volna. Állítólag normális, mert izomba adják az oltást, csak kellemetlen és utálom. Legalább Noé nem nyügi, bár elég korán kelt, de utána mindketten visszaaludtunk.

Úgy látom ebben a topicban csak jó csajok vannak, minden pasi az ő kegyeikért küzd. :lol:

Amadea!

Köszi a cikk lényegét, akkor várjuk a többi tapasztalt anyuka véleményét is a dologról. Banyoszka köszi. :D

Apukáddal nem lesz semmi gond meglásd, meggyógyul. :!:

Lys!

Örülök, hogy gyógyultok. :D Akkor talán kedden találkozom végre veled is. :wink:
Koncertek miatt irigyellek. Nekem asszem ez a vonat már elment, de nem bánt annyira, mint régebben gondoltam. Egy család mindenért kárpótol. :wink:

Noémi!

Ha Áron mászna ki sem látszódna a porból. :lol: :lol: Nálunk meg a pókhálóból. :roll: Ezek a kis garázdák egy éjszaka alatt palotát szőnek maguknak, és elég sokan vannak sajna...

Nálunk nem volt napocska... :( De azért egy rövid sétát így is teszünk majd. Muszáj, Noé levegőfüggő. :lol:

Kép
Kép
 
 


Manó!

:lol: Nekem az utolsó tetszik a legjobban. :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A teljesség igénye nélkül reagálnék, mert most hívott anyukám és a mondandóm felét elfelejtettem :oops:

Manó!
Csak 1 foga van Nórinak+ a második csücske, de az még nem bújt ki teljesen. Jó órában írjam, nem sokat kínlódott/kínlódik szerencsére, csak óránként szopizik, éjjel is. Így azt hiszem, én vagyok a megviseltebb :D

Noémi!
A keloid képződés sajnos alkati kérdés, én sudocremmel kenegettem az enyémet. Esteleg bioptron lámpa? Amúgy van valami speckó ecsetelő is, direkt keloid ellen, a plasztikai sebészek szokták használni, de sajnos nem tudom, mi a neve :oops:
Második császárnál kivágják a sebet,így tulajdonképpen 1 hegvonal marad.

Tökmag!
Fülcsit sajnálom. Milyen volt? (Hogy nézett ki?)

Köszi a drukkokat, minden rendben volt, sikerült laparoszkóppal kivenni, már ébredezik.

KépKép
 
 


Manó!
hihihi, ez most jól esett a lelkemnek :D

Tudom, már :D :Moncsinak szerettem volna írni, hogy Benedek csuda helyes :wink:

KépKép
 
 


Amadea!

Jaj, de jó!!!! :D Gyors felépülést neki!!!


Képzeljétek, Noé a napokban mgtalálta a lábfejét. :D Úgy kezdődött, hogy háton fekve húzogatta a rugiját a combjánál felfelé, most meg már a lábfejét fogdossa, pelusozás közben is így segít nekem. :lol: Olyan édi. :lol:

Ilyen időben ki lehet vinni a babut sétálni? Ködös, nyirkos....múltkor anyósom megmondta, hogy nem. Védőnő szerint igen. Én kivinném. Bizonytalan vagyok. :oops: Szóval?

Kép
Kép
 
 


Gyorsan válaszoljatok, mert mindjárt felébred, szopi, és akkor döntenem kell. :lol: :lol:

Kép
Kép
 
 


Tabati!
Nálunk is ilyen ocsmány nedves-ködös idő van...én is hezitáltam rajta, de szerintem maradunk itthon....azért alaposan kiszellőztetem a szobáját....

KépKép
 
 


ha mehetnéked van neked is, én mennék :lol:
babástól.

Kép
 


Egy rövid séta szerintem is belefér!

Amadea, örülök, hogy apukádnak jól sikerült a műtét! :)

Ez a takarítás gyerekkel - megőrjít. Nem haladok, mert fél percenként meg kell állnom!
Kitaláltam viszont, hogy a karácsony előtti nagyobb takarításra megkérem anyósomat vigyázzon Áronra.

KépKép
KépKép
 


Moncsy: azt hiszem van pamperses. Este megnézem, és ha igen, akkor cserélhetünk! Nekünk nagy mákunk van, a rossmannos saját márkás peluson kívül az összes jó Borcsának, egyiktől se lett kiütéses!

Tabati: én fagyasztok le almapürét, és Borcsa már evett felolvasztottat, ízlett neki., Én is megkóstoltam, és nem volt rossz íze. Én az üres lenkeis dobozokban fagyasztok, az 1-2 adagnyi étel a doboz méretétől függően.

Sajnos most doplgoznom kell, holnap megyek Pestre, és van pár leadandó. jó szokás szerint utolsó pillanatban készülök... :oops: :lol:

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Banyosz: nem valamelyik nagyobb gyerek archív felvételét raktad fel véletlenül? :lol: :lol: niki már mindjárt állni fog, ahogy a végefelé próbálkozik... Nagyon ügyes!!!!

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Kiütéses a pelustól?

Én ilyet még nem is hallottam....

Én pl. azért nem szeretem a Pamperst, mert nem illik Áron popsijára.

Ma :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: napom van.
Amint eltűnük Áron látóteréből üvölteni kezd!

Most végre elaludt...

KépKép
KépKép
 


Köszi lányok, végül leálltam dumálni, aztán Noé felébredt, be sem tudtam nézni, de kimentünk sétálni. Egy óra kellett mire elaludt megint, onnantól fogva még fél órát sétáltunk. :wink: Sajnáltam felkelteni, de muszáj volt, mert ránksötétedett, tovább nem akartam sétálni.

Kép
Kép
 
 



Kép
 



Sziasztok!

Irtó gyors leszek, mert még millió dolgom van. :?
Holnap hajnalban megyünk le A-ra, barátnőm esküvője lesz (én leszek a tanú!).

Megvan a fülcsi! Ma kiporszívóztam (hehe), és a jobbik szemüvegem vettem fel direkt, hátha… És tényleg jó, hogy nem a sz®rabbik volt rajtam, mert tuti hogy azzal nem veszem észre, olyan hülye helyre esett. :roll:
Úgyhogy most bódogság! :D

Magdi írt: nagyon kevés ideje van, mert valamilyen tanfolyamot csinál, de majd jelentkezik!

Tali: írjatok, hogy ki tud jönni és vasárnap küldöm a címünket! :)

Noémi: köszi mégegyszer a melegítős infót- már meg is vettük (amilyen Neked van)! ;)
 


Cosmo,
csak egy nagy ölelés, tudodmiért. Engem mindig az vigasztal, ha az angyalkámra gondolok, hogy általa lettem jobb anya. Mert nem természetes, hogy vannak gyerekeim, hanem csoda. És ez sokszor jól jön, mikor elfogy az erő meg a türelem.

Amadea,
nagyon szurkolok apukádnak! Kell neki további kezelés?

Tökmag,
mikor lesz a buli? Nekem kb. 11-15-ig lenne jó valamikor, persze csak ha nem zavarunk olyan hajnalban :)

Banyoszka,
a lányod szenzációs! És milyen büszke! Azért vannak ott sonkák rendesen, nem tűnik vékonynak a csaj! Lego és egyéb ellen nálunk rács lesz a játszószoba ajtaján, B. nem mehet be. A nagyok viszont onnan nem hozhatnak ki dolgokat, mert amit máshol megtalálok, azonnal "kukába dobom".

Itt van anyukám, ami nagyon jó, de egy percem sincs. Cserébe viszont voltam vásárolni, Mátéval kettesben a Tropicáriumban, és egy dögös csávóval vacsorázni. Elképesztő, de még mindig tetszik és megint belezúgtam :lol: December közepén megyünk romantikázni, 2 nap, 1 éjszaka, yessss. Ez lesz a szülinapi ajándéka, meg az enyém is :)

B. valami sajátos orr-túrós technikával képes helyváltoztatásra. Mint egy kukac.

Szép szombatot!

Benta

Kép
 
 


Ja, és meg vagyok sértődve, mert senkinek sem hiányoztam, pedig nem írtam 2 napig! :lol: :lol: :lol:

Én semmit nem csináltam a fogukkal, kb. 1 éves korukban kaptak fogkefét, 1.5 körül fogkrémet is

Kép
 
 


Benta: pedig bizisten úgy ültem ide ebben a percben, hogy ha nem jöttél, akkor körözést adok ki Rád. Bár ezt most úccse hiszed :lol: :wink: Pedig becsszó így vót.

Tökmag: kössz a Magdis közvetítést.

Megint hol van az a qrva anyatej :?: :shock: :roll:

Nem bírok a takarítással. Asszem felhívom a takarítónőt akit vakvágányra tettem a tavasszal, hogy bocsíííí, de cépenkéremjöjjönvissza.

Kép
 


jéééééééééééééééé
mikor már feladtam, mert nem volt már érvényes a telefonszám, meg amit újat kaptam, azon sem válaszolt senki, gondoltam az sem jó, az előbb hívott vissza.
dec 3-án jön. juppííííí

Kép
 


Sziasztok!

Csillag archív felvétel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Benta nekem hiányoztál, de bíztam benne,hogy kedden Tökmag jóvoltából látjuk egymást! :D
Köszi a dicséretet! nem látszik vékonynak a csaj,mert végül is nem vékony,pici az egész csaj! Majd meglátod! Mint egy interaktív játékbaba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Manó én se bírok a takarítással! Bele se kezdtem :oops: :lol:
Majd talán ma......befogom az embert is!

Banyoszka
 


Sziasztok!

Takarítás: tegnap kb. 4 óra alatt sikerült felporszívóznom és felmosnom a nappalit+előszobát+konyhát....ez negatív rekord!

Este voltam a dumaszínházon. Untam, mert ugyan azt adták elő mint múltkor. Tök későn kb. 1/4 1-re értünk haza.
Meg akartuk lesni Áront, erre ébren volt a kiságyban...és a sötétben a macikákat nézte! :D Megetettem, gondoltam, majd így milyen sokáig alszunk reggel...hát hajnali 4kor kezdte, 6 óta fent volt.
:evil: :evil: :evil:
Ráadásul tök kómásan csináltam neki kaját, és kifelé menet baromira bevertem a lábam az ágy sarkába!
Most alszik. Ma megyünk virágpiacra anyuval, az adventi koszorúhoz vesszük meg a hozzávalókat! :)
Áron addig anyósomnál lesz! :)

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

A takarítós-téma nálunk is elég necces...

Fogas válaszokat köszi, akkor azt hiszem egy ideig jegelem a fogápolást...nem szívesen nyúlkálok a szájába....

Benta!
Nekem is hiányoztál! Éjjel szopi közben azon agyaltam ,hogy vajon mi lehet, rég írtál, és, hogy Heniről és Evicuskáról se tudok semmit.

Nagyon szép, amit az angyalkádról írtál, kicsit meg is könnyeztem. Néha fáradt vagyok és türelmetlen, de olyankor mindig eszembe jut, ahogy Nóri feküdt az intenzív osztályon az inkubátorban és elszáll minden mérgem...bocsi csajok, csak kikívánkozott, mostanában sokszor eszembe jutnak azok a napok....

Helyes csávóért, meg "belezúgásért" irigy vagyok :D , én most fényévekre érzem magamtól Ferit :(

Apukámnak nem kell további kezelés szerencsére és a körülményekhez képest jól van, csak ő az a tipikus hisztis férfi beteg.

Tökmag!
De jó, hogy meglett a fülcsi :D ! Adélnak bolgod 5 hót :D !

Manó!
Video: :D :D :D

KépKép
 
 


fogas téma kimaradt....
nálunk eleinte a gyerekre van bízva, miután van vagy 6-8 foga. odakapja a fogkefét, s játszadozik. mikor nagyobb, akkor én is besegítek, megsuvickolom miután ő kijátszodta magát. ha engedi. ha nem, akkor halasztom. nem szeretem erőltetni, mert ha megútálja, akkor gáz. Tétának most fog hozni a Mikulás fogkrémet. Eddig csak vízzel nyomatta.

Amadea: az jó, hogy apudnak nem kell kezelés. Pár nap után elmúlik a "hisztissége".

Nem is meséltem nektek, hogy valamelyik nap kint aludt a bébjárgányban a fiam (akkor volt amikor tök sokat aludt, s még el is vittem Edináért a suliba). Mikor odamentem, hogy kivegyem a kocsiból, tök fehér volt (elég hűvös volt, semmi napocska kint), rendesből úgy tűnt mint egy viaszbáb. Egy másodpercre megállt bennem az ütő, hogy mintha nem is lélegezne. Hát meg sem bírtam szólalni, de szerencsére ahogy megemeltem, megmozdította az ujjacskáit. Rendesből megkönnyebbültem.

Tökmag: s akkor most hogyan tovább a fülbevalós témában? Marad?

Noémi: látod, ez az amiről Benta is mesél, hogy a szopi előnye az, mikor éccaka nem kell botorkázni kómásan tápot keverni. Ezt most nem bántásnak írom, hisz tudom akartad volna a szopit. Csak legközelebb kicsit próbálj meg küzdeni is érte. Nem annyira nehéz (ugye nem haragszol most?)

Ma a fiam kezébe adtam egy jó nagy cikk almát. Úgy cuppogta, hogy élvezet volt mellette állni. Aztán elvettem. Mert lecuppogott belőle egy hatalmas darabot. És utána becsukta a száját.

Takarítás monnyon le :evil:

Kép
 


Manó: lehet, hogy ki kell mennem éjjel tápot csinálni, de sokkal hamarabb végzek, mintha cicizne, nekem így könnyebb. Petra nagyon lassan szopizott.
Tegnap én is adtam így Petrusnak almát, mert minden mást kinézett a kezemből.

Benta: köszönöm, aranyos vagy :) Én naponta csodálom könnyes szemmel Petrát. Köszi a sült almás tippet, gyerek még nem kóstolta, de nekem ízlik :lol:

Amadea: nekünk van fogápoló nyuszink és P. imádja rágcsálni, úgy hogy benne van az ujjunk. Szerintem az ínyére is jó. Örülök, hogy Apukádnak jól sikerült a műtét!

Noémi: sajnálom a negatív rekordot, jó vásárlást mára (irigykedem!). Nekem (a majdnem) sógornőm ígért adventi koszorút. Szerintem jobban járok, mintha én csinálnám. :)

Tökmag: klassz, hogy megvan a fülbevaló! Tali?! Még agyalok, hogy hogyan tudnám megoldani. Sajna aznap is estig dolgozik a férjem. :(

Én Sosit is hiányolom! Ha olvasol minket, a Te legényed még mindig a dézsában fürdik? Petrát alig lehet leültetni :? Már fürdettük a nagykádban is és szerintem lassan már csak ott hajlandó. Az nagyon tetszett neki.

Ma sikerült lefagyasztani még pár adag céklát és sütőtököt.
Bocsánat, ha valamire most nem reagáltam, de elkészült a kacsa, megyek ebédelni 8) :arrow:

Kép
Kép


Csajok!
Aki kérte a mászós linket,mindenki látta már? Mert holnap levenném...

Niki 2,5 órája alszik :shock:

Manó nekem a védőnő mondta,hogy adjak Nikinek rágcsálni húslevesben főtt répát.... :shock: Szerintem az nem a legjobb ötlet... Hisz abból még könnyebb nagy darabot benyelni....

Tökmag a 41.villamos megállója közel van hozzátok?

Banyoszka
 


Sziasztok!
Amadea, apukádnak jobbulást! Biztos sok türelemre lesz most mindenkinek szüksége, de lényeg, hogy túl van a műtéten.

Milyen az a fogápolós nyuszi?

Manó, elhiszem, hogy megijedtél fehér Gézu láttán. Én is tuti frászt kaptam volna. Almadarab: Én pont ezért nem mertem neki ma a kezébe adni, csak az enyémből cuppogta. Ízlett neki, de az almapétől rosszul van, fintorog, öklendezik. Szerintem csak az állaga miatt, mert utána simán belékanalaztam a levét. Hogy fogja így megszeretni a pürét?

Tökmag, biztos örülsz Te annak, hogy megtaláltad a fülbevalót? :wink: Én kedden viszem Zétit dokihoz (a legutóbbi oltásnál kaptuk ezt az időpontot). Pedig már ég az arcom, hogy nem találkoztam még Veletek :oops:

Takarítás: Tegnap simán megcsináltam Zéti mellett. :D

Két napja őrült mód forog. Véégre! :D Az előbb meg kellett mentenem a kiságyában, mert feltornászta magát a sarokba és ott volt már félig hason, de az ágy szélétől nem tudott teljesen megfordulni :D

Benta, annyira aranyos, ahogy a párodról szoktál írni. Tök jó, hogy még mindig így érzel. Szerencsére mi is hasonlóan. Bár vannak időszakok, amikor picit távolabb kerülünk, de utána ismét nagy a szerelem. Ez így van rendjén.

Én Poker-ről is nagyon régen hallotta. Lehet, küldök neki egy sms-t.

KépKép
 
 



Kép
Kép


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Manó, dehogy haragszom meg érte!
Legközelebb másképp csinálom majd, és remélem így majd tovább tudok szoptatni...de végül is a lényeg, hogy meg kell etetni a gyereket! :)
Mondjuk ez nálunk ritka eset, általában 7-1/2 8 között ébred Áron, akkor nincs ilyen gond!

Alma és répadarabok: nekem azt mondta a védőbanya, hogy tört dolgokat majd akkor kell Áronnak adni, ha lesz foga. (a kérdés onnan jött, hogy anyósom szerint lassan tört cuccot is kell ennie, Áron pedig a legkisebb darabot is kiköpi. De a banya azt mondta, hogy amíg nem tudja megrágni, addig egyben jönne ki alul, így meg tök felesleges)

Voltunk a virágpiacon. Ezer ember, tömeg, de megvan az a pár dolog, ami az idei adventi koszorúhoz, és a díszítéshez kellett! :)
Én nagyon szeretem csinálni (és szerintem jó ötleteim is vannak), nagyobb élvezet így, mint készen venni egyet!

Kép

KépKép
KépKép
 


Noémi: igen, ha valaki ügyes, akkor nem jobb a kész koszorú, én is próbálkoztam már, de nem tetszett a művem :roll: A majdnem sógornőm viszont nagyon ügyes (óvodai dadus és az oviban is ők csinálják a dekort), Petrának már csinált téli díszt a szobába :)
Ezt az díszt Te csináltad? Nagyon jól néz ki.

Nekem ma nagyon szar kedvem van :(

Kép
Kép


Sziasztok!

Takarítás!

Ne is mondjátok, nálunk őrület van így nem sokkal keresztelő előtt... :x De kikapcsolódom közben, almát dolgozok fel, és nagyon élvezem. Így nem fog ránkrohadni az alma, meg a fagyasztó is tele lesz Noénak, eheti míg meg nem unja. :lol:

Adventi koszorú!

Én is szeretnék majd egyszer csinálni, de ennek nem most jött el az ideje...se időm, se energiám rá....főleg a hozzávalók bevásárlására, pedig kedvem lenne hozzá, és ötletem is. Úgyhogy előveszem a tavalyi modern adventi "koszorút", ami egy üveg cső gyertyatartó, és a cső belselyében van a díszítés. Jó kis modern, koszorú helyett, szintén 4 gyertya fér bele, sokan dicsérték már, de én azért a hagyomásosat jobban szeretném...majd egyszer az is lesz, ha NOé is be tud már segíteni. :wink:

Benta!

Mióta vagytok együtt pároddal? Csak mert én ugyanígy érzek a férjem iránt, de mi még csak 4 éve ismerjük egymást, az még semmi gondolom... :oops: :lol:

Kép
Kép
 
 


Ez a gyerek szivat engem. Apja ma azzal fogadott, h mindkét irányban hasra fordult neki. A nagyszülőknek ,már egy hete folyamatosan produkálja, de nekem sose hajlandó. :twisted: :twisted: :lol: Amúgy egész jó napjuk volt, azt mondták :lol:

Én Mimmit és Mormotát is hiányolom, mert elég régen voltak. Na meg Henit, aki oszlopos tag volt rég...

jaéshogygonoszkodjakmegpletykáljak kicsit:vmelyiknap az iwiwen odatévedtem anuk oldalára.amagamról rovatban a bébinek való ajeszötletek szerepelnek,külön kikötve,h kínai v tescos gagyit ne vigyenek,m azt nem adja oda a gyereknek...bocs, ez kijött belőlem, pedig én igazán igyekeztem őt megtartani a csapatba, és soha nem írtam rá rosszat, de ezen kicsit kiakadtam. én tuti nem raknám ki, h a 10 éve nem látott általános iskolai osztálytársam meg mondjuk a háziorvosom stb csámcsogjon rajta, ha arra téved... :lol: :lol: (meg ugye a rosszindulatú, gonosz babanetesek :lol: )meg szerintem van udvariasabb módja is annak, h közöljem vkivel,h mit nem szeretnénk...

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Cosmo: ugye rosszkedv huss?

Adventi koszorú: én még általánosban tanultm meg kötni: a hittanosok együtt kötöttek, aztán a magunknak kötöttet hazavittük, a többit meg árultuk a templomban :D azóta is kötök, néha van, hogy veszünk, mert nincs rá idő. De jó hogy mondjátok, a héten én is készítek majd. Pláne, hogy valamit vinni kellene a hittanosoknak is, ne má' a hittanórán ne legyen adventben... :oops: :lol:

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Cosmo: legyen már jobb kedved :!: Amúgy írok privit, lesd majd meg.

Adventi koszorú sk :?: Olyanom nekem sose volt. Olyan ellenben kismilliószor, hogy a mű, bótit is elfelejtettem elővájni alvóhelyéről :oops: Tavaly eljutottam odáig, hogy a kis fenyőkoszorút tök olcsó pénzért megvettem, végül "illatanyag" volt a hálószobában, mert tovább nem jutottam.

Kisfiam ma a tyúkokkal ágybavitt engem is. Céges aktál szanaszét, laptop bekapcsolva, de mi aludtunk :lol: Aztán a sok lötty egy része távozni akart, így felébredtem.

Darabos cuccok bevezetése: szerintem ha a gyerek nem "érett" meg hozzá, akkor kudarc. Én soxor azt tettem, hogy turmixolási folyamat alatt ha a gyerek mellettem volt, akkor kistányéron 1 darabka párolt cuccot szétnyomtam villával és egy leheletnyit kóstolásképp megkapott. Persze az első reakció az a részükről, hogy idegen dolog huss ki a számból, gyere nyelvem segíts be. Nem kell erőltetni, mert akkor kudarc. Jó, ha nem jut el odáig a dolog, hogy megrázkódjon a gyerek tőle, mert az valahogy rögzül neki. De apró próbálkozások után majd rájön, hogy így is ehető a kaja. És olyan erő lakozik az ínyükben, hogy símán "megpaszírozzák" ők. Tétának ugye foga csak 11 hósan. Persze nem turmixoltam-paszíroztam addig. Ahogy nőtt, úgy lett a turmixos kaja lecserélve villával összetörtre. Majs utána jöttek a kicsit darabosabbak is, de ezt úgy is jelzik majd. Eljön az az idő, hogy akkor van cirkusz (bár nem mindenkinél, nem kötelezően), ha anya nem adja darabosabban a cuccost (persze ha megismerte azt a lehetőséget is). Csak nem szabad erőltetni. Ha a gyerek nem vevő a témára, rá kell hagyni, mert ellenkező hatás érhető el.

Na, ma tudtam meg, hogy a barátnőnknek éjjel 2-kor elfolyt a magzatvize, besétált a klinikára, kipottyantotta a gyereket és kész (Téta keresztapuja szerinti verzió). Monnyuk a nagyobbik fiával is úgy volt, hogy este 8-kor mondta a komasszonyának: menj csak nyugodtan színházba, én még nem szülök. Mire az előadás véget ért, jött az sms, hogy megszületett Zsombi. ..... igen, van aki ennyire szerencsés....bár amennyit most ezzel a terhességgel végigszenvedett, akkor inkább egy kis szülési fájdalom....mondom én, akinek utóbbi 2 alkalommal alig adatott valami komolyabb élmény.

Na, estimese vége, megyek vissza a kisfiam mellé.

Tabati: jövő 7 végén lesz a keresztelő, vagy mikor?
Mi (izé...én) még nem is gondolkodtam rajta, hogy mikor legyen. Igaz, még az sincs pontosan ki lesz keresztszülő 8)

Kép
 


Süni,
gratulálok babádnak a forgáshoz! Zéti nagyon nyugis bébi lehet!

Tabati,
15.5 év :lol: Persze itt is vannak hullámok, meg olaszos veszekedések, de bőven van a jobbik oldalból is.

Turmix: nálunk gyerekfüggő. Turmixoltam és bolognai spagettit is, ha nem kellett a darabos.

Adventi koszorút a gyerekek készítik a suliban, nagyon szépeket.

Csillag,
irigyellek a kimenős napért. Nem bírom tovább, megyek az iwiwre :lol:

Noémi,
nagyon ügyes vagy!

Ma szőnyeget veszünk a nappaliba, hogy B-t le lehessen rakni a földre is. Valami nagyon egyszerűt akarok, mert jó eséllyel fogom tavasszal kidobni a hányásfoltok miatt.

Remélem B. nem kerget ma minket az őrületbe, éjjel megint rettenet volt.

Benta

Kép
 
 


Köszönöm a biztatást, ma már kicsit jobb. Tudjátok mitől lett jobb? Ráálltam a mérlegre 8) Ilyet is rég éltem át, hogy ettől jó legyen a hangulatom és ne rossz. Megint egy új szám!!! :D

Manó: gratulálok a barátnődnek, hogy hívják a babát?

Benta: 15,5 év? Az már nagyon szép idő, de jó, hogy még most is ennyire szeretitek egymást :)

Csillag: micsoda infó :D

Kép
Kép


Na, apróbetűsnek utánanéztem.
Gáááááááááz.

ellenben most már vagy elköltözött vagy kamu az egész? aki kíváncsi a kisasszonyra, vannak róla fotyók a gportal-on, megsasoltam, szép kékszemű pöttöm

Kép
 


Cosmo: valaki legyen már jóban is azzal a fránya mérleggel.
Hátha ez most tartósabbá teszi a jobb kedved.

Benta: 15,5...lehet Ti vagytok a veteránok közülünk? Mi még csak 11.

Ja, kisfiú a Kenéz névre hallgat.

Kép
 


Én ezeket az apróbetűsöket sosem tudom elolvasni...de most kimásoltam word-be, és milyen jól tettem! :):)

Persze, hogy kamu volt az egész: Ti el tudjátok képzelni, hogy megkértek valakit, hogy folyamatosan ellenőrizgesse az oldalt?!
Tudósítani meg nem tudósított.
Meg akkor miért volt "névtelen" az üzenet.
De én egyet mondok, és akár ezt csupa nagybetűvel: azzal szórakozni, hogy a gyereke kórházba van (illetve ezt hazudni) a legocsmányabb dolog, amit egy "anya" tehet (márha az ilyet lehet annak nevezni)

...




Cosmo, gratulálok! :):)

Benta, Manó mi "közétek állunk". 11,5 év (de én még csak 27 V. 30, szóval azt hiszem mi leszünk a veteránok! :))

Ma már hallgattam egy kis karácsonyi zenét, és mindjárt dekorálom is a lakást! :)
Majd lefotózom! :)

Tegnap végre kaptam kis méretű (15 cm-es) gyümölcskenyér formát. Régóta vágytam már rá - ajándékba ez a méret annyira jó!

KépKép
KépKép
 


Noémi: névtelen üzenetet úgy lehet csinálni, hogy regisztrál (avagy régi felhasználónév, még létező alatt), majd ír, utána meg gyorsban törli azt a nevet.
S ha jól megnézitek, anuk76 már nincs a taglistában, de a 7-ik oldalon a 2-ik hozzászólás tőle van, s mert törölte magát, persze ott is Névtelen-nek szerepel.
csak nem értem miért kellett minket hülyének nézni.
na, ez csak a téma margójára, amúgy van ellene tablettám :wink: leszarom :lol: :lol:


.....





készítettem ma a másik zsákkal fotót az úrfiról.
majd felteszem. de nem most
DE első meglepetésem: zsák belsejébe varrva a cédulán az szerepel, hogy a külső anyag is, meg a belső töltelék is 100% poliészter.
most nem tudom mi :shock: Ugyanis textilmérnöki végzettségemnél fogva tudom, hogy a legnagyobb bűntetés ami embert öltözködésileg érhet az, hogy poliészterbe bújjon. Nyáron kib...tul meleg, télen hideg. Ellenben én allergiás vagyok a gyapjúra.
Most maradt még 1 lehetőség: a belső tölteléke a poliészter, csak a cimkére nem tűntették ezt fel :roll: Mert elviekben 3 alkotóeleme kéne legyen. Elnevezésekben meg huzat és töltelék szerepel.
Bár ha megtépászom a "gyapjút", akkor a szálak nem úgy viselkednek mint valami természetes gyapjúszál, inkább műszálra emlékeztet.
Most majd kiderül.....
azért remélem, hogy a kialakításának köszönhetően mégsem fog megfagyni benne a gyermekem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.11.22 12:38-kor.

Kép
 


nekem miért nincs még semmi karácsonyközeli fílingem?
asszem a szép idő az oka, ragyogóan süt a nap, a dátumhoz képest meleg van. csakis ez teheti.....

Kép
 


Kúszik a lányom! Az előbb először tartottam a lábát, és előrekúszott, majd ott játszadozott, elszundikáltam mellette, és mire felébredtem, egész máshol volt! :lol:

Kép

Kép

Kép
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: