Új privát üzeneted érkezett!

Az első terhességem alatt rendere 110/70-es volt a vérnymásom, szülés után néhány nappal mértek először 130/80-at.
Azóta is magas, 130-145 között mozog. Gyógyszert nem szedek.
Most leszek 35 éves, szeretnénk még egy babát, de nem tudom, merjek-e rá vállakozni...
Van olyan aki hasonló probléma mellett egészséges babának adott életet?
A neten csupa olyan cikket találtam, hogy gyilkosság/öngyilkosság így teherbeesni.
Esetleg egy jó szakemebert tud ajánlani valaki Budapesten?

Köszönöm a segítséget.

Anetta
 
 


Szia!

Én öröklődő hipertóniában szenvedek. Évekkel ezelőtt mondták, hogy meg se forduljon a fejemben a babavállalás. A vérnyomásom 170/180 a per 100 körül mozgott!

A párommal mégis úgy gondoltuk, hogy megpróbálkozunk. Készülj fel rá, hogy kemény lesz. :) Menj el háziorvoshoz, kérj beutalót kardiológiára. Mond el, hogy babát szeretnél ehhez kérsz kivizsgálást, és gyógyszerbeállítást. Én fél év alatt voltam túl az egész procedúrán. S készülj fel, lehet az első gyógyszerkombináció nem biztos, hogy jó lesz. (Nekem pl nem volt az, feldagadt a lábam, vizesedtem)

Most a 23. hétben a vérnyomásom rendben van. Mindig 130 alatti. Naponta reggel-este kétféle gyógyszer, négyszer kell mérnem, és minden orvosi vizsgálatra viszem magammal a kis "naplómat" amibe az adatokat beírom. Ha gond lenne azonnal kórház. Szóval nem leányálom, de a babám jól van, bár kicsit magasabb a pulzusszám (180 körüli) reméljük egészségesen fog születni.

Sok sikert
Anuk
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: