Új privát üzeneted érkezett!


Szia!
Nagyon örülök,hogy a fiad nem bukott meg!!!!
Fogszabályzó kellene Jonatánnak is, de nekünk sincs "kedvünk"... 8)
Dávidért ima ezerrel, hogy megszabaduljon ettől a parázna szellemtől.
Most be is fejezem, holnap már otthon leszünk,onnan írok. Áldjon meg az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép


 
 

Szia!
Na, végre itthon!
Jó volt a "nyaralás", de jó itthon is.
Most a strandra is lehet már menni, olyan jó idő van. Persze én nem fürdök, csak a család többi tagja.
Mit terveztetek a nyárra?
Mi még semmit. De biztos lesz valami.
Nem valami érdekes ez a levél, amit írtam, de ebben a melegben nem fog az agyam.. :oops:
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia.
Mi az a nyaralás? :?: Na jó ez csak vicc volt :lol: :oops:
Nem tudom mi lesz nyáron, nem valószínű, hogy mennénk valahová, nyaralni meg pláne.
Még a szobában is 28-29 fok van, pedig éjjel is nyitva van az ablak.
Nem beszélve arról, hogy a redőnyt is leengedtük, hogy hűs legyen a szobában.
Joelnek kint az udvaron tele engedtük a kis kádját vízzel, szégyenlem, de nem tudtunk venni kismedencét még neki, talán azért hamarosan lesz rá lehetőség. :oops: :cry:
Kint képtelenség meglenni amilyen meleg van, holnap a 2 nagy fiamnak jó lesz, mennek az osztályukkal a termálba. Na most én is befejezem, mert nem fog az agyam.
Áldjon az Úr téged is és az egész családodat.
Móni

 


szia!
Bocs, hogy csak most írok, de sok elfoglaltságom volt. Eperlekvárt főztem, meg ribizli lekvárt. Sőt, a ribizlit először még le is kellett szedni!!!Az epret ajándékba kaptuk.
Nálunk nem volt olyan irtó meleg, vagy csak pont nem voltam kint, amikor annyira meleg volt. :wink:
Hát, én se tudom, mi lesz a nyáron, de tavaly is így volt, hogy előre nem terveztünk semmit, "csak úgy" jöttek a programok. Az Úr megáldott egy-két meghívással és így elég tartalmas volt a nyár.
Remélem idén is így lesz.
Nekünk mondjuk itt a Balaton, de én tuti nem fürdök, nem szeretnék semmiféle fertőzést összeszedni.
Holnap jönnek a szüleim köszönteni Benjámint és engem, szülinapunk alkalmából.
A hétvégén én leszek a gyülekezetbe az egyik gyerekszolgálatos, még nem tudom, meddig vállalom el a pocakom miatt, de ez a hétvége még belefér szerintem.
Áldjon meg az Úr titeket!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia.
Örülök, hogy írtál.
A Dávid fiam 8. osztályos lett a Gergő pedig 6. osztályos.
Képzeld a Joakim már négykézlábra állt.
Én úgy megvagyok hatódva, hogyha rá gondolok már potyog is a könnyem.
Van egy testvérnő a gyüliben ahová járunk, nagyon jól összebarátkoztunk, tegnap kérdezte tőlem, hogy megyünk-e gyülibe, itt Zegen kedden és pénteken van istentisztelet, én mondtam neki, hogy nem tudunk menni, mert sajna az autónk nem készült el (újabb gondok lettek vele), talán péntekre elkészül akkor tudunk menni, ő annyit mondott, hogy küldjek neki 1 SMS, ha megyünk pénteken, megkért, hogy amit mond azt a páromnak ne mondjam el, mert meglepinek szánta, ő és még vagy 7-8 testvérnő gyűjtöttek nekünk tartós élelmiszert, mert tudják, hogy a 4 fiúra mennyit költünk csak élelemre.
Képzeld már vagy 3 dobozzal összegyűjtöttek nekünk, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Mikor ezt elmondta én úgy bőgtem mint 1 gyerek aki megkapta amire már oly régóta várt.
Telefonon keresztül vigasztalt.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A párom szeretne a pesti gyülibe fölmenni szolgálatot kérni, mert úgy érzi, hogy valami átok van rajta.
Erre alapozza, hogy az autóval is mennyi gond van most hirtelen és, hogy nem jönnek össze neki a dolgok amit szeretne.
Remélem lekerül róla ez az átok.

Dávid fiam jövőhéten megy Pestre abba a táborba amit említettem már neked azt hiszem.

 



Szia Móni!
Egy "kis" ideig nem értem ide a gép elé... :wink:
Köszönöm a szülinapi jókívánságokat!!! :D
Őszintén örülök, hogy ilyen kedves meglepetést szereztek nektek a gyüliben. Ez az igazi testvéri szeretet. Be kell tölteni egymás szükségleteit. Sokáig mi is segítségre szorultunk, most pedig már minket használ fel az Úr arra, hogy másoknak segítsünk. Hiszem, hogy a ti életetekben is így lesz, és ez csak egy átmeneti állapot, amiben most vagytok. Persze mikor benne van az ember, akkor azt kérdezi, mikor lesz már vége, de Isten kegyelmes és idejében megadja a szabadulást.
Gratulálok Joakimhez is, hogy már ilyen ügyes!!! Egyszer csak azt veszitek észre, hogy már megy. :lol: :lol: :lol:
Amit a férjed mondott, hogy talán átok van rajta, azért nem sikerülnek dolgok, az eléggé elképzelhető. Nagyon jók Derek Prince könyvei ebben a témában. Pl. "Áldás és átok"
Ha megadod a címeteket, akkor tudok én is küldeni ezzel kapcsolatban DVD-ket.
Még egyszer bocs, hogy csak most írtam, és ígérem, gyakrabban fogok a gép elé kerülni!
Áldjon meg az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia.
A Derek Prince Áldás és Átok azt meg vettük mi is a gyüliben.
Most találtam a neten egy olyan honlapot ahol keresztény filmek vannak, tanítások, bizonyságok és bizonyítékok.
Rajta van Derek Prince: a keresztény 6 alaptanítás is mp3-ban.
Nekünk megvan a Menny és Pokol, nem tudom milyen filmet tudnál költsön adni amit említettél.
Írd meg a címüket és, ha van olyan esetleg ami nincs meg nekünk azt szívesen megnézzük, remélem ezt a párom nevében is elmondhatom. :oops:

A Dávidom most a héten már ott van a táborban, pénteken jön haza.
Pesten a kisebbik bátyám menyasszonya ment ki érte a buszhoz és kísérte be őt, haza felé meg a barátnőm fog érte menni és kíséri ki őt a buszhoz.

Végre sikerült a párom exével beszélnünk a fiuk viselkedéséről és őt is majd visszük föl Pestre júli. 6.-án a főorvosnőhöz akihez a Dávidot is hordom.
Annyit megígértem a párom exének (ő is jön majd), hogy kifizetem nekik az útiköltségüket. Viszünk összesen 3 gyereket és így 90%-al mehetünk.

 


Szia!

Reméljük, jó idő lesz Dávidnak a táborban!!!
Nagyon szeretem D.P.-t, a legjobb tanító.
Igazából az Adullám honlapon is van egy csomó prófécia és tanítás, meg erről az oldalról is rá lehet menni más keresztény oldalakra, azokról meg megint másikakra, stb. Persze némelyik oldalon vannak irtó nagy hülyeségek, amiknek semmi köze Istenhez és az igazi kereszténységhez... :roll:
Lehet, hogy én is elküldöm a gyerekeimet a nagyszülőkhöz Székesfehérvárra, bár inkább a szülés előtt kellene, hogy tudjak pihenni egy kicsit. Persze nem szeretem, mikor nincsenek itthon, mindig nagyon hiányoznak, akkor meg nyűgös vagyok :(
Meglátjuk, milyen idő lesz, mert ha rossz, akkor úgyis csak unatkoznak a szüleimnél.
Na, elköszönök, áldjon meg az Úr titeket!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia.
Tegnap előtt és tegnap is beszéltem a Dáviddal telefonon, azt mondja, hogy jó idő van, tegnap voltak is kint az udvaron délután egy jót fociztak.
Azért, ha a csemetéid el akarnak menni a nagyiékhoz akkor szerintem, engedd őket, neked is jobb, ha egy kicsit most is tudsz pihenni.
Aztán majd mielőtt menni kell szülni akkor megint elküldöd őket, bár az még 1 kicsit odébb van.
Én már totál ki vagyok, már 3 napja alig alszom, mert a Joakim óránként felébred.
Most is olyan a szemem mint aki 1 hete nem aludt.
Napközben meg nem merek aludni, mert akkor meg a párom tenné szóvá, hogy nem csinálok itthon semmit.
Egyszerűen olyan fáradt vagyok, hogy nincs kedvem semmit se csinálni.

A párom mondta, hogy miért nem alszom akkor amikor a Joakim alszik napközben, de én azt mondtam, hogy akkor meg az lenne a baja, hogy egész nap alszok és nem csinálok semmit.

Bocsi, de most befejezem, majd még írok.
Áldjon az Úr.
Móni

 


Szia Móni!

Azt hiszem, hogy az a szülés nem lesz annyira odébb, mert az az érzésem, hogy előrébb vagyok a hetekben, mint ahogy azt eddig számoltam, illetve az orvosok számolták. Elég nagy a pocakom és a méhem csúcs is olyan magasan van, mint azt a 28-29. hétre írják. A vonalzómat még a régi orvosi "mérések" szerint állítottam be, ezért még csak a 27. hétnél tart, de szinte biztos vagyok benne, hogy több vagyok.

Te ezt most komolyan írtad, hogy szóvá tenné a párod azt, ha napközben lepihennél?? :shock:
Nem lenne egészen fair tőle, ha így lenne... Szerintem igenis megérdemelsz a 4 gyerek mellett egy kis napközbeni pihenést is az esti mellett, főleg, ha éjszaka nem is sikerül rendesen aludnod!
Senkinek se lenne jó, ha teljesen kikészülnél a kialvatlanság miatt.

Napok óta csak mosok és vasalok, mert nagyon sok ruhát kaptunk adományba, hála Istennek, mert erre mostanában nem volt pénzünk, hogy magunknak, meg a babának ruhát vegyünk.

Most megyek és készülődünk a lefekvéshez.
Szia, áldjon az Úr!

Kép
Kép
Kép


Szia Ildi.

Jó lehet, hogy nem szólna úgy a párom, ha aludnék én is egy kicsit amikor a fiuk alszanak, mert mondta, hogy megérti, hogy fáradt vagyok.
Ma mondta a páromnak, hogy átmegyek esti műszakba, nappal aludni fogok így éjjel biztos nem lesz, hogy álmos leszek az miatt, hogy a Joakimhoz fel kell kelnem.
Tegnap pl a Joakim délben megmértem a lázát 38 fok volt adtam neki lázcsillapító szirupot elaludt délután 1 óra felé, a párommal bementünk Egerszegre 3/4 4-kor még aludt (a Gergő fiam vigyázott rájuk), és a Gergő azt mondta amikor hazaértünk, hogy 6-kor kelt föl csak, lehet ez miatt is nem aludt megint éjjel?
Most evett egy 1/2 órája és alszik.
Viszont egy kicsit mintha meg lenne fázva, mert folyik az orra, lehet az is a baja, hogy éjjel nem kap rendesen levegőt az orrán, most akkor elővesszük megint az orrszívó-porszívót estére azt hiszem.
Nem tartom kizártnak, hogy esetleg a foga miatt, de ha nem múlik neki hétfőig akkor elviszem dokihoz.

Ma jön haza a Dávid fiam a táborból, kíváncsi vagyok, hogy milyen élményekkel jön haza.
A barátnőm megy érte és kikíséri őt a buszhoz, sőt szendvicset és inni valót is készít neki, hogy ne keljen neki majd venni.

Nem biztos ám, hogy elszámolta a dokid, hogy mennyi idős babás vagy, az is lehet, hogy ő egy kicsit nagyobb baba lesz és ezért gondolod nem?
Én amikor a Joellel babás voltam és a vége felé voltam, mintha megéreztem volna, hogy ő nagyobb lesz, és így is lett jó nem sokkal de súlyra nagyobb lett mint a 2 nagy fiam volt anno.
A 2 nagy fiam 3150g-al születtek (mind a ketten) és a Joel meg 3320g-al.

Hát majd amikor meg akar születni akkor úgy is jönni fog, ezt nem mi döntjük el, hogy mikor szülessen meg. :wink:

Na most befejezem, mert amint látom jó hosszúra sikeredett az irományom.

Áldjon az Úr, vigyázz magadra.
Móni.

 


Szia Móni!
Te aztán jó korán keltél, tényleg!(A levélírás időpontját néztem:7:16)
Nem semmi vagy!!!
Szerintem biztos azért nyűgös a kis Joakim, amit írtál, hogy picit meg van fázva. De ne is csodálkozzunk, ebben a fura időben... :? Egyik nap kánikula, másik nap meg lehet fagyni-némi túlzással...
Múlt héten még nagyban fürödtek az emberek a Balcsiban, 23 fokos volt a víz, most meg 17 fokos, nagyon durva.
Igazából persze nekem is mindegy, az az 1-2 hét ide vagy oda, hogy mikor születik meg Danika, csak a különböző vizsgálatokra nem ártana pontosan elmenni, mert azok eléggé időhöz vannak kötve. Nemsokára esedékes a 31.heti ultrahang és hát elég nehéz úgy időre menni, ha az em,ber azt se tudja, hányadik héten jár... :P
Nagyon szeretem, ahogy itt ficánkol a hasamban, nagyon jó érzés, biztos te is szeretted!
Na, én mára megyek, legyetek jók!!!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia Ildi.

Ma éjjel már elég jól aludt a Joakim. Aminek nagyon örültem hiszen 1 kicsit tudtam én is aludni.
Igen, hát elég érdekes az időjárás, egyik nap pl még be is fűtöttünk, mert olyan hideg volt.
Ebéd után szoktunk aludni, már ha a kicsik is alszanak.

A Dávidunk tegnap este megérkezett, még alig szállt le a buszról már azt kérdezte, hogy augusztusban mehet-e majd a lovas táborba is.

Majd jövök még mesélek, csak megyünk úgy néz ki megyünk Keszthelyre a gyülibe.
Áldjon az Úr.
Móni.

 


Szia Móni!

Bocs, hogy csak most írok, de vasárnap nálunk Fűzfőn volt összejövetel, hétfőn meg Isaszegen voltunk, egy kis házicsoportban.
Ezentúl minden hónapban lesz egy öszejövetel Fűzfőn, egy éttermet béreltünk ki és itteni embereket hívogatunk.
A Benjámin fiam Inárcson van most 5 napig egy keresztény ismerős házaspárnál - bár ha jól belegondolok nincs is olyan ismerősünk, aki ne lenne keresztény... :lol:
Nagyon hosszú volt az út, a picike a pocakomban reklamált is nagy bökdöséssel.
Sikerült elmenni a gyülibe?Milyen volt?Majd írjál róla!
Áldjon az Úr!

Kép
Kép
Kép


Szia Móni!

Képzeld el, mi történt!
Csabának tegnap rettentően elkezdett fájni a hasa, először azt hittük, hogy felfázott, mert olyan tünetei voltak. az orvos viszont rögtön küldte be a kórházba vakbél gyulladás gyanúval.
Ez volt 12 és 1 óra között délben. Bent a kórházban elkezdték vizsgálgatni, egyik orvos a másik után, közben meg már annyira görcsölt a Csabának a hasa, hogy beszélni se bírt. Este 8 :!: lett, mire eldöntöttték, hogy meg kell operálni, és 1/2 11-re lett kész a műtét!!! Szóval egy fél napig ráncigálták jobbra-balra, mire végre csináltak vele valamit!!!
Na, mindegy, hála Istennek jól van, délelőtt megyek be hozzá.
Azért légyszíves, imádkozz a mihamarabbi felépüléséért! Köszi!
Áldjon az Úr titeket!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia Ildi.
Természetesen imádkozom érte, hogy mielőbb felépüljön, majd azért írd meg, hogy hogy van.
Még jó, hogy nem lett komolyabb baj belőle.

Inárcson nekem volt 1 barátom. :oops:
Majd tudunk beszélni valamelyik nap MSN-en? Szeretnék tőled tanácsot kérni mint keresztény tesótól.

Áldjon az Úr titeket is, és kívánom, hogy Csaba minél előbb otthon legyen panasz mentesen.
Móni

 


Szia Móni!

Először is köszönöm az imatámogatást!
Ma többször is beszéltem a férjemmel telefonon - milyen jó, hogy feltalálták ezt a szerkezetet! - és nagyon szépen gyógyul. Már kapott enni, inni, kiment borotválkozni. Délután tudok csak bemenni hozzá a kórházba, akkor lemosdatom szivaccsal - miért vannak az ápolónők??? - tehát elég jól van, ahhoz képest, hogy nem egészen két napja operálták.
Este, ha neked is jó fel tudok menni MSN-re, mert egyedül leszek itthon. Nagyobbik fiam Zircre ment az egyik osztálytársához.
Majd előtte belépen ide a babanetre, olyan 6-7 óra körül, jó?
Azért remélem nincs semmi baj...
Isten áldjon:Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia.
Ma este nem jó, mert lehet, hogy gyüliben leszünk.
Örülök, hogy a párod jobban van.
Ne haragudj, de többet nincs erőm írni ma, majd írok, de most ne tudom mi van velem, olyan kedvetlen vagyok.
Pedig ma igazából ünneplenem/ünnepelnünk kellene itthon hiszen ma van a szülinapom.
Na mindegy, remélem lesz jobb is.
Áldjon az Úr. Móni

 


Szia Móni!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!Az Úr áldása legyen az egészségeden, lelkeden, szellemeden, a családodon!
Mennyi idös vagy egyébként?
Bocs, hogy csak most írok.Képzeld el, napok óta áztunk a felső szomszédtól, azzal voltam elfoglalva, hogy próbáltam a lavórt, meg a vödröt a csöpögő víz alá tenni, hívogattam a szerelőket, a közös képviselőt, aztán itthon kellett ülnöm és várnom a szerelőket, többször is kint voltak, mire rájöttek, honnan jön a víz. Persze nekem meg semmi kedvem nem volt itthon ülni, mikor a Csabát kellett volna látogatni a kórházban. Szóval telnek múlnak a "nyugodt" kismamának való napjaim... :P Csupa pihenés, móka, kacagás...
Szombaton azért fent voltam Pesten az Istentiszteleten, egy kedves testvérnő vitt fel. Nagyon áldott alkalom volt!
Remélem ti is el tudtatok menni a férjeddel.
Szia, Isten áldjon:
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia Móni !
Ma jön haza a férjem a kórházból!!!
Azért írok, mert lehet, hogy pár napig nem lesz alkalmam írni neked.
Azért gondolok rátok és szép napokat kívánok nektek! Isten áldjon téged és a családodat!
Mégegyszer:Happy Birthday!!!Sok-sok boldogságot!!!!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia Ildi.

Először is köszönöm a köszöntést. Én 17 éves vagyok (X2)
Örülök, hogy Csaba hazamehetett a kórházból.
Annak is örülök, hogy veled is minden rendben van.
Vasárnap családi nap volt a gyülinek az Alsó erdőn itt Zalaegerszegen, oda csak én mentem a Dávid, Gergő és a Joel, a párom itthon maradt a Joakimmel, mert neki nem volt kedve jönni.
Tegnap a párom fiát vittük Pestre ahhoz a főorvosnőhöz akli a Dávidot is kezeli, 5-en mentünk a párom exe, az Illés (ő a fia), Anita (a párom lánya), Dávid és én.
Jól el is fáradtunk.
Áldjon az Úr benneteket.
Móni

 


Szia Móni!

Ma elég húzós napom volt. Anyuék jöttek Csaba napot köszönteni. Főztem, sütöttem, utána persze a sok mosogatnivaló....
Nem mintha elvárnák a szüleim, hogy annyira kitegyek magamért a kaját illetően, de persze mi nők már csak ilyenek vagyunk, hogy ilyenkor mindent beleadunk.
Nem írtad, hogy mit mondott Pesten az orvos?
Milyen volt a családi nap?
Kérem a beszámolókat!!!
Én tegnap Pesten voltam házi csoportban a férjemmel, nagyon jó volt.
Arról az özvegyasszonyról tanított Csaba, akinek Elizeus - illetve Isten - megsokasította az olaját. Ahogy annak az asszonynak, úgy nekünk is van legalább egy valamink, amit aztán Isten nagyon meg tud áldani, csak meg kell találnunk magunkban azt a dolgot.
Sokszor kishitűek vagyunk magunkkal kapcsolatban, de Istennek semmi sem lehetetlen.
Más téma: az egyik anyuka a pesti gyülekezetben hétfőn szült és arról tett bizonyságot, hogy egyáltalán semmi, de semmi fájdama nem volt. A méhösszehúzódások jöttek, de nem fájdalmasak, tolófájásai se voltak, csak nyomott úgy magától egyet-kettőt és már meg is volt a baba! Megbeszéltem az én kis pocaklakómmal, hogy ő is így fog majd megszületni!
Na, most te jössz egy jó hosszú levéllel!
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia Ildi.
Örülök, hogy Csaba jól van és Boldog Névnapot Kívánunk neki.
Hú elég sok minden történt velünk.

A pesti úttal kapcsolatban valahol örülök is meg nem is.
Örülni azért örülök, mert igazából nem találtak semmit a párom fiánál annyit mondott a doki néni, hogy kamaszodik és azért vannak ilyen viselkedései, de elvileg kinövi, a Nevelési Tanácsadóba elég, ha hordja.
És jó dolognak tarja, hogy a nővérével megbeszél mindent.
Amiért nem örülök annak azaz oka, hogy totál lekezelően, flegmán beszéltek velem mind a 2 gyerek és az anyjuk rá sem szólt.
És teljesen meglepődtem, hogy mennyire követelőznek az anyjukkal szemben, majdnem megbukott év végén a fiú és követel egy Walkmanes telefont, hogy tudjon zenét hallgatni (bár kétlem, hogy azért kellene neki, inkább csak felvágásként) meg 2500 Ft-os napszemüveg. Én magyaráztam neki, hogy azért mert 2500 ft-ba kerül ugyan olyan gagyi mintha kimenne és megvenné a kínaiaknál.
Hiába magyaráztam nekik, hogy Pesten kimennek nagy tételben megveszik a ruhákat, pólókat stb "fillérekért" és ők tovább adják 3X-4X-es áron.
Ezt a páromnak említettem is.
Szeretem őket, de ez egy kicsit sok amit képzelnek magukról, tudom nem kellene ezt mondanom, de valahol örülök, hogy nem jönnek hozzánk.

A családi napra 4-en mentünk csak a párom itthon maradt a Joakimmel.
Nem fértünk volna el annyian a kocsiban.
Főzet a testvérek köröm pörköltet, székelykáposztát, gulyást és lecsós csirke pörköltete tésztával.
Olcsón lehetett venni tesók által sütött sütiket és üdítőket amit a gyüliben a gyerekszolgálatra költik majd (játékok stb).
Lehetett lovagolni, az egyik tesó robogóval jött azzal is lehetett menni köröket.
Szerveztek egy kis kirándulást is, volt még foci kosárlabdázás, gyöngyfűzés, rajzolás.
Mi délelőtt mentünk és délután 5 óra felé jöttünk haza, mert a Joel nem aludt semmit egész nap így leég nyűgös volt. a végén.
Buta fejemmel nem vittem neki babkocsit, hogy legalább abban aludjon egy kicsit.

Lassan ellenek az állataink és szaporítottuk a kecske állományunkat is. Most szeretne a párom venni kis kocka szalma bálát, mert disznók helyét szeretné megerősíteni, de sajna nem nagyon lehet itt venni most.
A Joakim már egyedül is megül pár percig.
Most éjjel is nagyon jól aludt este 10-től reggel 1/2 6-ig aludt.
A 2 nagy fiam felállította a sátrat az udvarban ők ott alszanak.
Most én is kitettem magam a sok írással.
Áldjon az Úr.

Puszi Móni.

 


Szia Móni!

Kösz a jó hosszú levelet!
Igazából nehéz dolog két külön család tagjait "összehozni", más szokások, más felfogás, stb. De hát a gyerekek miatt muszáj neked is, meg a párod miatt.
Nekünk nincs ilyen jellegű problémánk, hála az Úrnak, de manapság nem könnyű szülőnek lenni amúgy sem.
Nagyobbik fiamnak, Jonatánnak van egy barátnője, ez eléggé rossz érzés. Igazából nem tudom, mit tegyek, tiltani nem akarom, de nem is rajongok az ötletért. Természetesen tudja, hogy mi áll a Bibliában a házasságról, meg a paráznaságról. Nem is feltételezem, hogy eljutottak volna "addig", de akkor sem vagyok nyugodt.
Ráadásul most, hogy itt a nyári szünet, mindennap együtt lógnak, strandra mennek, meg be Veszprémbe. Itthon már nem is nagyon akar lenni. A rábízott dolgokat megcsinálja, bevásárol, porszívózik, de utána már megy is.
Tényleg nem tudom, mit kell ilyenkor tenni. :roll:
Nem szeretném, ha emiatt a lány miatt kiesne az Úr jelenlétéből.
Csaba most Németországban van, tegnap vették ki a varratait, de már nem bír magával! :D
Szóval zajlik az élet!
Tök jó lehet kint aludni a szabadban a gyerekeidnek! Feltéve, ha nincsenek szúnyogok. Nálunk rengeteg van, pedig az összes ablakon van szúnyogháló.
Na, én is kitettem magamért az írásban!
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia, Ildi.
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de megint volt egy elég komoly affér a párommal.
Van Pesten 1 barátnőm (egy helyen dolgoztunk és nagyon jó barátság lett köztünk, most már 6 éve lassan).
Van neki egy elég csúnya bőr problémája amivel sajnos elég nehezen tud magának társat találni.
Viszont összeismerkedett egy fiúval (aki elfogadta őt ilyennek), de sajna ennek a srácnak van egy élettársa akitől valami oknál fogva nem akar elmenni (talán nő zsarolja valamivel nem tudom), de a barátnőmmel is akar lenni.
Egyszer össze is vesztek akkor felhívott tanácsért (amit már azóta sokszor beszeltünk vele), én akkor azt mondtam neki, hogy hagyja békén a srácot (bár a srác békülni akart vele), hiszen csak játszik vele, és menjen el a pesti gyülibe és térjen meg (ő mutat is rá hajlandóságot, nem tiltakozott ellene).
A tanácsom ellenére mégis kibékült a sráccal (tudod milyen a szerelem), vett előfizetéses telefont (a barátnőm) kettőt is amiből az egyiket a srácnak adta, hogy tudjanak ingyen egymással beszélni. Most amikor megint össze vesztek a sráctól vissza is kérte a kártyát.
De a párom haragszik rá amiért nem fogadta meg a tanácsunkat. Mondta nekem, hogy ne hívjam a a barátnőmet csak, ha már elment a gyülibe. A barátnőm felhívott. Beszéltem vele, mert azt mondta, hogy megfogadta a tanácsom, erre a párommal jól össze vesztünk amiért beszélni mertem vele.
Bár azóta kibékültünk a párommal, de nagyon fáj, hogy a barátnőmtől el akar szakítani, amit eddig minden barátnőmmel és volt munkatársammal megtette.

 


Szia Móni!

Most azt kell, hogy mondjam, igaza van a párodnak. A barátnődnek elmondtad az igazságot a barátjával kapcsolatban, de ő nem hallgatott rád, tovább akarta folytatni a tisztátalan életmódot. A férjednek ez nem tetszett, hogy egy olyan nővel barátkpzol, aki ilyen kapcsolatban él. Tudom, hogy az én férjemnek se tetszene, ha olyan barátnőm lenne, aki parázna kapcsolatban él.
Ezen a héten rendeztünk a gyülekezetünknek egy tábort Káptalanfüreden. Szinte egész nap mi is ott leszünk, csak enni meg aludni megyünk haza. Most jó, mert nincs nagy meleg.
Csaba szerencsésen hazaért Svédországból. Sok új megtérőt adott az Úr ottkinnt is.
Egyenlőre ennyit. Az Úr áldjon meg!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia, Ildi.
Ja azt el is felejtettem, hogy a fejemhez vágta, hogy azért nem jönnek/jöttek a nyári szünetben a gyerekei mert én elűztem őket.
Köszi a tanácsod, én hiszem, hogy a barátnőm tényleg elmegy a gyülibe és megtér.
De ezt honnan fogom tudni, ha nem beszélhetek (a párom nem engedi) vele? Belátta a barátnőm amikor beszéltem vele, hogy igazam volt a sráccal kapcsolatban. Tudod neki a bőr problémája miatt nagyon nehéz társat találni.
Hű most látom már csak 8 hét :wink:
Tudjátok már, hogy mi lesz? (bár lehet, hogy már írtad :oops: :roll: ), mi lesz a neve?
Örülök, hogy Csaba jól van és sikerrel járt Svédországban is.
Most többet nem írok, mert a fiuk fenn vannak és így elég nehéz ide figyelnem.
Áldjon az Úr benneteket.
Móni

 


Szia Móncsi!

Hát, sokszor tényleg nehéz kiigazodni egy pasi észjárásán.. :wink:
Tudni kell velük kommunikálni, nem szabad hagyni, hogy elmérgesedjen egy vita. Főleg akkor nem, ha nem is rólatok van szó, mint pl. most a barátnőddel kapcsolatban.
Az már tényleg gáz, hogy olyat mondott, hogy te űzted el a gyerekeit, de szerintem csak azért mondott ilyet, mert fájt neki, hogy nem mentek el és ezért rád fogta, hogy legyen mivel megmagyarázni a dolgot.
Igen, már régóta tudjuk, hogy megint kukacos lesz a drága és a neve Danika. :lol:
Bizony, nemsokára itt a nagy esemény, hiszem, hogy Isten megsegít és egy természetfeletti szülésben lesz részem, és szinte "észrevétlenül" jön a világra a Danika!

Na, megyek főzni. Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép


Szia.

Beszélt a párom a fiával telefonon, állítólag az is a baja, hogy nem tudja feldolgozni, hogy az apjának új családja van, meg aki volt előttem barátnője a páromnak az állandóan bohóckodott vele, nem nevelte, nem szólt rá semmiért, én meg igen, nevelem és rászólok, ha kell amiben a párom is támogat.
Meg össze vissza hazudik az anyjának, azt mondta, hogy találkoztunk a városban, de csak velem beszélt apja meg ki sem szállt a kocsiból ő nem beszélt vele.
A valóságban meg úgy történt, hogy mentünk haza felé és arra mentünk amerre ők is laknak, a fia éppen boltba ment a párom vette észre dudált neki ő oda jött a kocsihoz és beszélt az apjával.
Nem értem az egészet.
az anyjával szemtelen, kiabál és amit el tudsz képzelni.
De ennyit a panaszkodásról.

A Joakim képzeld már négykézláb mászik, és próbál felállni is ami eddig addig jutott és feltérdel és a rácsban kapaszkodik.
Most itt van nálunk a gyüliből egy tesónak a fia még nem tudjuk ameddig marad, mondtuk neki addig marad amíg jól érzi magát.

Remélem jól vagy, kívánok neked fájdalom mentes szülést.
Áldjon az Úr benneteket.
Móni

 


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: