Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

Tud valaki pszicihiátert javasolni Budapesten ?aki kismamákhoz is ért ?

várom válaszotokat kit érdemes megkeresni

Köszönettel

 


kisbabos

Sajnos nem vagyok ismerős Bp.-en.
Egyébként regisztrálj inkább a gyakori kérdésekbe.
Ott inkább segítenek.
Olyan mintha senki nem járna már erre.
Én is magamra maradtam :)
Szerencsére kicsit már jobban vagyok.
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


manoka 77

várok még egy picit hátha valaki fel fel jövöget és tud majd ajánlani valakit....
Ha tudod küld el az email címedet...

akkor már ketten vagyunk akik magukra maradtak  én is telejesen egyedül érzem magam a problémámmal ráadásul a terhességem nagyon elején vagyok, és nagyon rosszul is ( mármint agyilag )
 

 
 

kisbabos

Van egy gyógyszercég és a vezetője egy Bp.-i orvos.
Nagyon kedves volt amikor hívtam egy gyógyszerrel kapcsolatban.
Akkor azt mondta, hogy szóljak ha Bp-en szükségem lenne egy pszichiáterre.
Megadom az email címem és ott megbeszéljük.
Remélem lesz megoldás.
Tarts ki, én pucit jobban vagyok, de minden nap egy küzdelem.
Néga még most is azt kívánom, hogy bárcsak meghalnék.
Szóval van bajom bőven.
Szerencse, hogy itt vannak a gyerekeim mert már nem élnék.

piktor1991@freemail.hu
Írj bátran!
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Van sorstársam,aki babát vár és szorong, néha depresszív állapotban is van?

andreaszab
Budapest XXII. kerület
 
 


andreaszab
Én így voltam, de a 12. héten enyhült és egyre jobb lett.
A hormonok játéka!
Voltál dokinál?
Szedsz valamit?
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Már senki nem jár erre, de szívesen írok bárkinek.
3.babát is bevállaltam pedig 2x már volt szülés utáni depresszióm is.
Mi nők piszok erősek vagyunk!
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Én járok még erre, csak még mindig nem jön össze a baba... Van valaki aki kifejezetten Rivotril mellett csinálta végig a terhességet?
 
 


@kisbabos:
Szia!
Én Budapesten élek. Tudok neked ajánlani egy nagyon jó pszichiátert. Állapotos vagyok és antidepresszánst kell szednem. Ha még érdekel, akkor szívesen megadom az elérhetőségét.
 


Sziasztok! 2013 novembere óta van papÍrom arról, hogy generalizált szorongásos beteg vagyok. Családi körülmények váltották ki.. Akkor kaptam Citapramot,  xanaxot 0,5-0,5 1 sr éjszakára plusz dormicum. Rövid idő után rájöttem hogy ez így sok és fölösleges, gyakorlatilag a citapram 3 hónap alatt abbahagytuk az orvossal, a xanaxot és a dormicumot is lecseréltük. Gyakorlatilag 2015 óta kb 10 mg rudotel (0,5 de-0,5 du)+ fél gerodorm az adagom és jól vagyok. PCOS, IBS és egyéb egyébként élhető " betegségek" mellett, jól vagyunk és boldogan élünk. Szeretnénk kisbabát. Emiatt próbáltam 2017- decemberétől abbahagyni a gyógyszert...kb márciusig. Ezidő alatt rengeteget fogytam, hánytam, ment a hasam, remegtem reszkettem, vérnyomásom 90/ 90 volt 110 pulzusokkal, sötét gondolatokkal, hogy így sose lehet majd családunk én erre alkalmatlan vagyok.. Volt teljes eltávolodás is az életemtől magamtól, borzasztó volt. Emiatt az ideggyógyászommal és a nőgyógíásszal karöltve abban maradtunk hogy semmit nem fog ártani babócának, ha 10 mg rudotellel fogom kihordani, a gerodormot cseréljük vagy elhagyjuk. Az orvosom azt mondta hogy legyek nyugodt és éljek teljes életet. Illetve azt hogy az ssri sokkal károsabb mint ez a minimálbenzodiazepin. Kinek milyen információja van? Ti hogí vagytok? A genetikus mit tud nézni? Mi a vélemény a ssri vagy a benzo a "jobb, ha már muszáj" Ui: azt vettem észre hogy a hormonok nagyban befolyásoljak( ha nem okozzák)  szorongást, pl mensi előtt vagy félidőben szinte elviselhetetlen a szorongás.. Prolaktin érték jó..Ösztrogéndominanciám van, proogeszteron hiány miatt kenem magam a womans krémmel, illetve 100 mg e meg 2000 mg D vitamint plusz nultivitamint szedek! Légyszi Irjatok várom a hozzászólásokat 30. éves nő!
 


Sziasztok! Nem is tudom hol kezdjem! Mondjuk ott, hogy 6 hetes terhes vagyok! Nagyon szerettem volna a babát! Most viszont a rivotril miatt az is megfordult a fejemben, hogy jobb neki ha nem jön ilyen anyához, aki ilyen gyenge :( napi 1,5 mg rivotrilt szedek. És rettegek h baja lesz a Babámnak :( hiába beszéltem genetikussal... És mondta h nem nagy a kockázat... De én akkor is félek és nekem csak a rivotril segít már 15 éve..
Előre is köszönöm a segítséget!

Crazygirl
 


@borderline:


Szia! Nem biztos, hogy sokat segít a válaszom, de szinte ugyanez a a helyzetem. Napi 1,5 mg rivotril mellett szeretnék babát, csak nekünk nem akar összejönni már két éve. De nekem is azt mondták a dokik (pszicho meg nődoki), hogy ez még nem olyan nagy dózis, mehet mellette a baba. Ja és én is sajnos már 10 éve szedem... Csak azért írtam, hogy tudd, nem vagy egyedül. És persze bennem is ott a félelem, hogy mi lesz ha baj lesz, de igyekszem ilyenkor arra gondolni, hogy mindkét doki (sőt nőgyógyászból töbet is kérdeztem) azt mondta, hogy rendben lesz :)
 
 


@zizmo:
Szia! Én azóta sikerült , hogy maximum 0,5-öt vegyek be. De nem vagyok jól. Ugyanúgy aggódom, és nem tudok boldog lenni, holott most kellene igazan annak lennem...
 


Sziasztok :)
Jár erre még valaki ? :) Jó lenne beszélgetni :) Nemrég tettem le a gyógyszeremet (Scippa 10mg). Az elhagyása ment simán, de pár hónap után visszatért a szörny, a szorongás. Kisbabát szeretnénk, azért tettem le a bogyómat, most viszont erősen gondolkodom h ujra elkezdjem szedni. Ilyen szorongósan még a teherbe esés sem könnyű, nemhogy majd a terhesseg. Terápiára jarok, ami segít valamennyit, de nem olyan gyorsan mint szeretném. Türelmetlen vagyok :) szeretnék boldog és kiegyensúlyozott lenni, ami gyógyszerrel sikerült :) Van valaki hasonló helyzetben ? Olvasgattam a fórumot visszamenőleg és megnyugtat a tudat h gyógyszer mellett is lehet babát vállalni :) Jó lenne beszélgetni ;) írjatok :)


Sziasztok, szia Boldogságfelhő! Örülök, hogy valaki még hozzászólt. Nálam nagyon súlyos szülés utáni depresszió alakult ki. Most 2 és fél éves a kislányom. Pedig előtte azt se tudtam, mi fán terem a depresszió, soha nem volt ilyen jellegű problémám. Dokihoz jártam, meg sertralint szedtem. Xanax is kellett mellé az első 5 hónapban. Maga volt a kínzó pokol. Aztán szépen rendbejöttem. Letettem minden gyógyszert és 16 hónapja már semmi tünetem, rosszullétem nem volt. Bevállaltunk még egy babát, nagyon vágytunk rá. Most 7 hetes terhes vagyok, és úgy néz ki, visszatér a szorongás   Írtam már a dokimnak, akihez jártam. Lehet, hogy megint gyógyszer lesz belőle. Jó lett volna gyógyszer nélkül végigcsinálni. De ha kell, akkor kell. Te hogy vagy Boldogságfelhő?
 


Szia :)

De jó, hogy írtál :) Illtve nem örülök a problémádnak, de kis megkönnyebbülés, hogy nem vagyok egyedül.
Mi még dolgozunk a baba projekten. Jelenleg nem szedek gyógyszert, nyáron leraktam, de pár hónap múlva előjött a szorongás , ami már gyerekkorom óta elkísér. Antidepivel volt pár nyugodt évem :)


Jajjj véletlenül előbb küldtem el, mint akartam :)
Szóval most nem szedek semmit, terápiával próbálok megbirkózni a szorngásommal, több kevesebb sikerrel. Néha nagyon nehéz, a testi tüneteket, mint például a szédülést nehezen viselem, de most már egyre többször sikerül nem foglalkoznom vele. Nem zárkózom el a gyógyszer szedéstől terhesség alatt, sőt...ha csak azzal tudom élvezni a babavárást szedni fogom. Visszaolvasva a fórumot , nagyon sok egészséges baba született gyógyszer mellett. Csak meg kell találni a megfelelő orvosokat , akik vigyáznak ránk. A szorongás többet àrt a babának mint a gyógyszer.
Orvosod , hogy viszonyul a gyógyszer szedéshez terhesség alatt ?


A nőgyógyászommal hétfőn fogunk beszélni az esetleges gyógyszerszedésről. Sikerült beszélnem a pszichiáteremmel és ő azt mondta, ez mosta hormonok miatt van, de a 12. héttől már jobb lesz, az egy hormonálisan jobb időszak, a szorongás tekintetében is. Próbálok kitartani. Aludni szerencsére tudok mostanában, folyamatosan 7-8 órát. De azt mondta,  ha nagyon nem megy az alvás, nyugodtan vegyek be egyszer-egyszer 0,25-ös xanaxot, nem lesz gond.
 


Az nagyon jó, hogy megy az alvas :) Biztató, kitudja, talán nem is kell gyógyszer :) Engem a tudat is megnyugtat, hogy akar dönthetnek majd úgyis , hogy szedni fogom. Több pozitív , mint negatív esetet olvastam :)
Nekem az orvosom azt mondta, szertalin hatóanyagú gyógyszereket lehet szedni várandósság alatt. Gondolkodom erősen , hogy már most terhesseg elott elkezdjem, mert vannak napok amikor nagyon eltud rajtam uralkodni a szorongás. Azt hittem idővel javul, ami minimálisan igaz is, De annyi arca van. Mindig új formában tud rámtörni, ami megijeszt. Unom, hogy nem tudom rendesen uralni, bár van szerencsére pár pozitív tapasztalatom, ez tartja bennem az erőt , emiatt nem vettem vissza a gyógyszerem :) Szerinted van teljes gyógyulás gyógyszerek nélkül ? Fejben dől el és rajtunk múlik vagy az agyunk kémiájával van a baj, ami csak gyógyszerekkel kezelhető ?


Sziasztok!
Én végig antidepresszánst szedtem terhességem alatt. Most itt fekszik mellettem az 1 év 2 hónapos gyönyörű és egészséges kislányom. Viszont szeretnék figyelmeztetni mindenkit, hogy lehetnek komplikációk szülésnél. Felléphet nehézlégzés a babánál. Fontos, hogy rögtön ott legyen az orvos, aki tud segíteni a babának, nehogy oxigénhiány lépjen fel!!!!
 


Sziasztok
Jár még erre valaki? :?
 


@pikkpakk:
Szia
Megkérdezhetrm mit szedtél?
 


Sziasztok
Jár még erre vki?
 
 


@libby:
Szia
Én igen
Én is ùj vagyok itt
 


@nikike1988:
Szia!
Hanyadik hétben vagy?én gyerekkorom óta küzdök szorongassal,kb.20 éve pánikbetegséggel is. Nem szedtem gyógyszert most a terhesség előtt de most el kellett kezdenem szedni a seduxent. Ezt engedélyezi a nőgyógyászom.Nagyon nehéz időszak ez. Te hogy birod?
 
 


@nikike1988:
Paretin-t szedtem egész terhességem ideje alatt. Azok közé az antidepresszánsok közé tartozik, ami szedhető terhesség alatt. Persze van kockázat....., minden vizsgálatot elvégeztettem terhesség alatt, hogy tudjam a babám jól van. Veszélyeztetett terhesnek nyilvánítottak, nem jártam dolgozni, sok pihi pihi pihi!
 


@pikkpakk:
Akkor Te most nem vársz babát? Én a 4.lányomat várom ha minden jól megy!
 
 


@boldogsagfelho:
Szia. Én 2018 óta szedem a Scippat 10mg és mellé 0,25 Xanaxot. Viszont nekem folyamatosan pánikrohamaim vannak ezek mellett is. dokinőmnek hiába mondom nem foglalkozik vele. Most ott tartok, hogy a nyugtatóból amit lecsökkentettem magamnak reggel Scippa mellé negyed, este fél, de van hogy napközben is kell bevennem egy egészet és este is másfelet. Neked a gyógyszer mellett voltak rohamaid?
 


Szia @vicien2024

Te babát vársz?
 


Hahó senki nincs az oldalon?
 


@vicien2024:

Nekem a gyógyszer mellett nem voltak rohamaim. Nyugatót csak a legelején szedtem mellé, max egy hétig, aztán eltudtam hagyni. Most már a scippát is elhagytam. Megszendvedtem vele, fél évig kb folyamatosan szorongtam. Aztán szépen lassan, elmúlt. Terápiára jártam, ami nagyon sokat segített nekem.
Nem lehetséges, hogy nem a Scippa a megfelelő gyógyszer neked ?


Sziasztok
Jár még erre valaki?
 


Jò lenne beszélgetni valakivel
 


@nikike1988:
Szia én vagyok irhatsz nyugodtan
 


@vereczkei6:
Szia:)
Te is hasonlò cipőben jársz?
 


Sziasztok!

Van itt valaki aki hasonló cipőben jár és esetleg tudna pszichiátert ajánlani? Elsősorban Budapest érdekelne.




Szia! Én tudok neked ajánlani pszichiátert. Csak magánrendelése van. https://harmoniamuhely.hu/bemutatkozas-2/
 


Szerintem nagyon jó orvos. Még munkaidőn túl is visszahív. Volt rá példa, hogy hétvégén kérdeztem tőle SMS-ben és ő válaszolt. Egész várandósságom ideje alatt, előtt és után is segített. Nagyon aprólékosan át tudtam vele beszélni mindent.
 


Szia Pikkpakk!

Nagyon szépen köszönöm!


Sziasztok!
A pszichiáteremtől azt az új infót tudtam meg, hogy a János kórházban működik egy úgynevezett budai család központú lelki egészség centrum, ahol a pszichiátria és a szülész-nőgyógyászat együtt dolgozik. Rákerestem a neten, saját oldalt nem találtam hozzájuk, csak a János kórház pszichiátriájának van honlapja, ahol van telefonszám is. Akit esetleg érdekel, vagy ilyen téren szeretne segítséget kérni, keressen rá. Én biztosan fel fogom keresni őket, mert babavállalás előtt állok és antidepresszánst szedek... Sajnos elhagyni nem tudom, viszont rengeteg rémhírt lehet olvasni mindenhol, hogy mennyire nem ajánlott a terhesség alatti szedés. Örülök, hogy ilyen sok siker sztori van, hogy egészséges babák születtek, ez mindenképp bíztató. Azért egyelőre parázok nagyon, hogy a gyógyszertől baja lehet majd a babámnak, ezért jó lenne találni egy olyan orvost, aki hitelesen tud nyilatkozni a gyógyszer mellett vagy ellen.
 


Kedves P.Kriszti8!

Jutottál valamire azon a helyen amit leírtál?
Teljesen ugyan ebben a cipőben járok én is, szóról szóra.
Kérlek amennyiben látod, vegyük fel a kapcsolatot , talán tudunk egymásnak segíteni.
 


Sziasztok!

Nekem is hasonló a történetem. Első babánál terhesség alatt a 26. Héten pánik és szorongás alakult ki. Szerencsére van egy jó doktorom és végig csináltam 0.5 néha 0.75 rivotrillal, de nem volt egyszerű. A fiam gyönyörű és egészséges és nagyon okos elmúlt 4 éves. Szeretnénk második babát, de a rossz élmények miatt hatalmas a szorongás. Sajnos tavaly el is ment a 2. Baba, így alap a 0,5 rivotril ( 2*0,25) reggel és este. Szívesen beszélgetnék olyan anyukákkal, akik kis erőt tudnának adni, mert már azért nem vagyok 20 éves sem, így sok időm nincs.

Ha van olyan anyuka, kismama, akivel tudjuk erősíteni egymást, motiválni, hogy erdemes próbálkozni és nem feladni írjatok!


Sziasztok!

11 hetes várandós vagyok, emellett pánikbeteg már 11 éve. Gyakorlatilag 11 éve szedek gyógyszert, kétszer próbáltam abbahagyni, de sajnos mindkét alkalommal romlott az állapotom, így mindig újrakezdtem a gyógyszerszedést. Most sertralint szedek, 50 mg-ot naponta. Két pszichiáter és két nőgyógyász is mondta, hogy ez nem okozhat gondot. Eddig nyugodt voltam, egészen tegnap estig, amikor is jött az első roham (a terhesség alatt) és elkezdtem kutatni a neten, mit mondanak a rivotrilról terhesség alatt. Eddig ugyanis mindig az segített ilyen rohamok esetén, de a terhesség alatt ezt semmiképp nem akartam bevetni. Így bukkantam erre a fórumra... :)
 
 


Sziasztok lányok! Van még valaki a topikban? Hatalmas szükségem van rátok! Jelentkezzetek! Békésmegyei lakos vagyok,de bárkivel,aki tud segíteni,felvenném a kapcsolatot emailben! Köszönöm szépen!
 


Röviden leírom a történetemet! 16 éves korom óta vagyok pánikbeteg. Anno rivotrilt szedtem,3 éve lett egy váltás xanaxra. 2mg xanax és 75mg sertralin szedek. A párommal nagyon szeretnénk babát! Nem tudom,talán "bűnt" követnék el a gyógyszer miatt a gyermekem ellen? Könyörgöm nektek,segítsetek! Szívesen várok ajánlatot genetikusról,aki nektek is tudott segíteni! Bárki legyen az,nem probléma,ha Budapesten! Kétségbe vagyok esve. Ha nem szedem a gyógyszert,nagyon rosszul vagyok. Néha így is vannak nehéz napok. Segítsetek kérlek! Szeretettel : Andi.
 


@andika00:


Szua Andika, itt bukkantam rá a történetedre, nagyon megértelek és érdeklődnék hogyléted felől, Barkinca!
barkinca
Pusztavám
 
 


Szia Barkinca! A helyzet változatlan,annyit elértem,hogy 0,25mg sikerült csökkenteni! Te is ugyanebben a cipőben jársz?
 


@barkinca:
Szia Barkinca! A helyzet változatlan,annyit elértem,hogy 0,25mg sikerült csökkenteni! Te is ugyanebben a cipőben jársz?
 


Sziasztok Csajok! Ugyanebben a helyzetben vagyok mint ti. Jelenleg 32 hetes terhes vagyok. 23.héten pánikbetegség alakult ki nálam, amire most kaptam 50 mg asentrat (szertralint) csak nem merem szedni. De viszont én így egész nap szorongok. Ti mit javasoltok? Válaszokt köszönöm!
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron