Új privát üzeneted érkezett!

@mona03:
Szia drága Mona! Mivel neked már nem sok van a szülésig,így muszáj lesz kibírnod! Én is sertralint szedek,de mire megtenné a teljes hatást nálad, addigra megérkezik a pici! Jó egészséget kívánok!
 


Kedves @andika00:
Köszönöm hogy írtál!
Szerinted akkor hagyjam abba a gyógyszer szedését? Az a probléma, hogy nem tudom szülés után milyen állapotban leszek, és a babát meg el kell látnom.
 
 


@mona03:
Ha a szülés után is fenn áll nálad ez az állapot,akkor tanacsos szakemberrel beszélned! Terhességed alatt szedtél bármilyen gyógyszert is? Ha ennyire pánikos vagy,szedd be,de már csak akkor,ha negszületett a pici! Én melletted vagyok! Tarts ki!
 

 
 

@andika00:
Terhesség alatt szedtem szívritmus szabályzót, aztán toxémia gyanúra vérhígítót. Nekem nem volt ilyen problémám, 23 hetesen jött ki ez rajtam. A védőnő, és a nőgyógyász is azt mondta szedjem, mivel a vérhígítótól szépen nőtt a pici, viszont mivel már nem szedem a gyógyszert alapból benne vagyok a rizikóban. Még csak 3 db fél szemet vettem be, de most a mellékhatásával küzdök. :( Te is terhes vagy most?
 
 


Akkor hallgass rájuk,ők a szakemberek,nyilván ehhez jobban értenek,mint én! Sajnos egy darabig,míg meg nem szokja a szervezeted,érezni fogod,hogy rossz,én is ugyanígy voltam. Nem vagyok terhes,de nagyon szeretnék babát! Csökkentettem a gyógyszereimet,nyilván a kevesebb jobb,de már nem merem végérvényesen letenni! Ezért is írtam ide,hátha valaki tud mesélni,aki terhesen is szedte a bogyókat,csak sajnos nagyon kihaltnak tűnik a topic! Tehát,hallgass a dokidra,nem hinném,hogy rosszat akarnak neked! Amennyi adagot a szertralinból szedsz,nem fog megártani a kicsikédnek! Első baba? Hány éves vagy Mona?
 


@andika00:
24 éves vagyok. Ez az első babám. Facebookon van több csoport, a szülés utáni terhességi depressziós, kismama csoportok, és onnan kerdezgetek mindenkit a gyógyszerről, aki szedte, mindenkinek egészséges babája lett. Felhívtam genetikust is egyébként, az is azt mondta szedhetem. És igaz az, hogy az anyuka nyugalma a legfontosabb a terhesség során, mert a hormonok sok mindent kihoznak, ezt mondta a nőgyógyászom is.
 
 


@mona03:
Lennêl olyan kedves ide leírni azokat a facebook csoportokat? Szükségem lenne rájuk! Vagy negírhatod emailben is. andidande92@gmail.com
Hálásan köszönöm!
 


@andika00:
Írtam neked e-mailt. :)
 
 


Sziasztok! Talán kezd éledezni ez a csoport, bár a régi kommenteket visszaolvasni is jó volt - megnyugodtam, hogy (sajnos) nem én vagyok az egyetlen, aki mentális bajokka küzd és közben babát szeretne. Én kb 10 éve szedtem gyógyszereket, az elmúlt két évben tökéletesen elmúlt minden tünetem, de a doki leállított a gyógyszerről a babatervezés miatt. Azt mondta, semmilyen gyógyszert nem szedhetek.. nekem viszont egy hónap után újra előjöttek a tüneteim, az erős szorongás, ájulásérzés, rossz közérzet, most megint minden nap küzdök saját magammal :( Visszamentem a dokihoz, szerinte ezek még elvonási tünetek és ideiglenesen írt fel gyógyszert, plusz pszichológust ajánlott, persze elmegyek, de korábban is jártam és gyógyszer nélkül sosem múltak el a tüneteim :( a Ti dokitok tényleg azt mondja, hogy nyugodtan szedhettek gyógyszert terhesség alatt is? keressek fel akkor egy másik pszichiátert? nem hinném, hogy az jobb lenne majd a babának, ha 9 hónapig full stresszes vagyok, plusz ilyen idegállapotban lehet össze sem jön a baba.. amúgy is félek az egész terhességtől, amiatt is sok a szorongás bennem, nem tudom, hogyan tudnám gyógyszer nélkül végigcsinálni :( de közben meg nem szeretném, hogy esetleg a szedett gyógyszerek miatt legyen majd baja a babának. úgy érzem, ördögi kör :(
 


@felhomano:
Szia! Nyugalom,minden rendben lesz! A facebookon van egy csoport,ahol sorstársakra találsz ez ügyben! Szülés közeli,utáni depresszió a csoport neve. Lépj be oda,meg fogod találni a megfelelő válaszokat és segítséget! Kitartást kívánok!
 


@felhomano
Terhesség alatt jött ki nekem az Ocd-vel egybekötött pánik. És gyógyszert írtak ki nekem. Van olyan gyógyszer amit lehet szedni terhesség alatt is :) . Nekem genetikus, nőgyógyász és pszichiáter is azt javasolta szedjem. Tudod az idegességet megérzi a baba, nekem pl mindíg rugdosott.
 
 


Sziasztok! Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre. 12 éve súlyos alvásproblémával küzdök 10 éve csak gyógyszerrel megy az alvás. El és átalvással is vannak problémáim. Emiatt  babát se mertük bevállalni, pedig mindketten vágyunk rá, azt mondták gyógyszer mellett nem lehet. Már számtalan alternatív módszert kipróbáltam és rengeteg orvosnál is jártam, de magoldást sehol se tudtak az alvásproblémámra, az altatót sehogy se sikerült elhagyni. Januárban történt egy kis baleset az óvszerrel, ezután még esemény utáni tablettát is vettem be (nem azért mert nem szeretnénk babát, csak az altató miatt féltem baja lenne) ennek ellenére ez a kis élet úgy döntött, hogy ő megragadja az első alkalmat és márpedig jönni akar. Pozitív lett a terhességi tesztem, 24-én a nőgyógyász is megállapította, hogy várandós vagyok. Jelenleg 5 hetes terhes vagyok. Szeretnék a babának megadni minden segítséget, de sajnos mióta abbahagytam az altató, nem alszok 3 óránál többet, van, hogy 2 napig egyáltalán nem alszok. Egyre kétségbeesettebb vagyok, nem fogom így sokáig bírni. Már a steressztől enni is alig tudok, aggódok a babáért és magamért is mert érzem  mennyire ártalmas ez az extrém kimerültség és stressz. Szeretnék valmi gyógyszert szedni mert így teljesen be fogok csavarodni, a negatív gondolatok már teljesen úrrál ettek rajtam. Minden orvos csak lepattint, sehol nem mondanak semmi konkrétumot, mindenki tolja le a felelősséget magáról. Tudnátok olyan orvost ajánlani aki foglalkozik ilyen jellegű problémával? Olyat aki végre felvilágosítást tudna adni mit lehet szeni, minek mi a kockázata? Már egy hónapja tart ez az egész és alig alszok nem látok rá reményt, hogy gyógyszer nélkül végigcsináljam, de a kicsit is nagyon féltem.
 
 


Én azt javaslom, egy pszichiáter segíthet a problémádon. Tud olyan gyógyszert írni, amit lehet szedni. Az én problémám is alváshiánnyal kezdődött, és sajnos elég rossz vége lett.
 
 


Sajnos igaza van lamessnek, én is ezt tapasztalom, hogy a dokik nem mernek felelősséget vállalni. Eddig két pszichiáternél jártam, mindkettő azt mondta, hogy nem szedhetek semmit a terhesség alatt - miközben két nőgyógyászt is megkérdeztem, akik meg mondják, hogy de, van amit lehet szedni.. nem adom fel, megyek tovább harmadik pszichiáterhez, de tiszta lutri, mi van, ha egyik sem lesz hajlandó vállalnia  felelősséget és majd felírni a gyógyszert? (én még nem vagyok terhes, csak tervben van a baba)
 


Sziasztok!
Hátha nézi valaki még az oldalt :)
5 hetes terhes vagyok, szorongásos pánikzavarral, amire 2 és fél éve szedek gyógyszert. Escitil 15 mg (SSRI) és Frontin, ami már egy ideje csökkentek Most este 1*0,25 van, reggel próbálom a 0,25 felét vagy azt se bevenni.
Az a baj hogy rettenetesen félek a szorongástól.

Olvastam, hogy sokan vannak akik végig vitték a terhességet ilyen gyógyszerekkel, és semmi baj nem volt.

Szoptatni viszont szeretnék majd, a cél az lenne hogy letegyem a bogyókat.

Járok klinikai szakpszichológushoz is, sokat segít, de most 3 hét múlva tudok menni majd :(
 


Sziasztok!
Én 2019-ben kezdtem el antidepresszánst szedni. Duloxetine 60mg.
2020-ban teherbe estem. Ekkor eldöntöttem, hogy elhagyom a gyógyszert. Fokozatosan csökkentettem az adagot az orvosom javaslatára. Közben sajnos elvesztettem a babámat 9 hetesen. A vetélés okát nem tudom. A gyógyszert abbahagytam. 6 hétig minden rendben volt. 6 hét után elkezdtem szorongani, nem tudtam aludni, állandó fejfájással, rossz közérzettel küzdöttem. Nem tudtam állni, úgy éreztem a lábaim nem képesek megtartani és összeesek. Állandóan szédültem. Kb 2 hónapig bírtam és kénytelen voltam újra elkezdeni szedni az antidepresszánst. Kb 2 hónap elteltével kezdtem jobban érezni magam újra. Azóta is szeretnék teherbe esni, de nem sikerül. 2021 év végén úgy gondoltam újra megpróbálom letenni a gyógyszert, hátha jobbak lennének az esêlyek a teherbe esésre. Újra fokozatosan hagytam abba és újra nem volt semmi bajom 6 hétig. 6 hét után viszont kezdődòtt előlről a borzalom. Képtelen voltam állni, nem bírt el a lábam. Borzasztó ez, mert egyébként álló munkát végzek és minden nap egy rémálom a munkahelyen túlélni a napokat. 2 hónapja újra szedem a gyógyszert, de még nem vagyok jól. Szédülök, rosszul vagyok, előre félek, ha valahol állni kell. Más is érzett már ilyet, hogy képtelen állni amikor elhagyta a gyógyszert? Teljesen kétségbe vagyok esve, mert így képtelen vagyok dolgozni!
 
 


@imvivienn:
Szia! Hogy vagy? Szeded még a gyógyit? Mit szedsz? Baba hogy van?
 


@linda05:
Szia! Hogy érzed magad?
 


Sziasztok! Van itt esetleg még valaki akitől kérdezhetnénk? 22 hetes kismama vagyok és egy súlyos betegségéből kiinduló (2011-től) szorongással küzdök évek óta. Több antidepit szedtem pár évvel ezelőtt amiket sikerült letennem, nyugtatót is írtak hozzá. Három éve már csak 2x1/4 Rivotrilt szedek a 0,5 mg-ból (2x0,125 mg), ha ügyes vagyok csak egy negyedet. Elhagyni sajnos sosem sikerült :( pedig minden, de mindent megpróbáltam. Több éve szerettünk volna kisbabát és most sikerült, a genetikai ultrahangon minden rendben, de én mégis borzasztóan aggódom hogy a picinek ártok a nyugtatóval, hogy függővé teszem. Kérem akik nyugtató szedés mellett csinálták végig a terhességet kérlek Benneteket írjatok pár pozitív kommentet. A pszichiáter es a nődoki is azt mondta ez nagyon kevés adag…de mivel én sem tudom letenni, gondolom függőséget okozott nálam. A másik kérdésem hogy akik szedtek ilyesmit, szoptathattak? Köszönöm előre is lányok, kérlek Benneteket elítélő kommenteket ne írjatok!
 
 


Sziasztok! 16 hetes terhes vagyok,korábban is volt már panik szerű rosszúllétem és szorongásom, sajnos most ez felerősödött a nőgyógyász azt javasolta ,hogy egy héten maximum 3 szem frontint bevehetek a 0,25-ből . Volt már olyan aki szedett hasonló gyógyszert tehetsége alatt ? Köszönöm a válaszokat.
 
 


Sziasztok!

Sajnos 2017-ben diagnosztizáltak nálam pánikbetegséget, nagyon szőrnyű két év volt, mire a Escitil és az Atarax használt. 2019 óta nem volt rohamom. Most viszont 5 hetes terhes vagyok, és ma reggel egy újabb rohamom volt. Elhagytam az Ataraxot (napi 1-et szedtem) (nyugatató) két hónapja, az Escitilt vissza vettem napi 2-ről 1-re..
Annak idején azért jött ki, mert egyedül voltam a lányokkal. Most viszont anyósoméknál lakunk, aki mindig otthon van. A lányaim már 8 és 11 évesek. Nem is értem magam :(
Be vettem ma 1 Ataraxot az segített.
Szedhetem az Ataraxot? Azt tudom már, hogy az Escitilt igen, sőt csökkentenem sem kellett volna.. De az Atarax-ra még senki nem mondott semmit.
Kérlek segísetek ki egy kis tanácssal, mert ha nem lesz jobb akkor elkell vetetnem a babát..
Férjem meg mondta mégegyszer nem csinálja végig velem a rohamokat..
Köszönöm szépen!!!

Kinga
bhk25
Budapest IV. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: