Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Olyan kismamák és anyukák hozzászólásait várom, akiknek muszáj volt terhesség alatt antidepresszánst, nyugtatót szedni. (Pl. Aurorix, Rivotril). Nagyon szeretnénk babát, de pánikbetegségem miatt szedem ezeket a gyógyszereket, ha abbahagyom rosszul leszek... Jó lenne, ha megosztanátok velem tapasztalataitokat, nagyon sokat segítene nekem! Előre is köszönöm!
 


Szia!

Sajnos én is ebben a cipőben járok. Most vagyok 20. hetes terhes, terhességem elött már próbáltam elhagyni a gyógyszert( Serotor), már feleztem amikor teherbe estem, sőt negyedeltem mikor megbizonyosodtam róla, hogy babát várok. A negyed mellett rosszabbul lettem, ezután visszavettem 1/2 -re, de sajnos kevésnek bizonyult igy a 11-12. héten újra 1-et szedtem, viszont szükségem volt mellé Xanax-ra, abból próbáltam a lehető legkevesebbet szedni (napi 1x0.25 mg). Még néha igy is szükségem van nyugtatóra. Szerettem volna gyógyszer nélkül végig csinálni a terhességet, bíztam abban, hogy a terhesség jótékonyan hat majd rám. Sajnálom, hogy nem igy lett.Sokszor van bűntudatom, az egész miatt, és igy még nehezebbnek élem meg a helyzetet.
 
 


Sziasztok! Én 35 hetes kismama vagyok, évek óta gyógyszereket szedtem pánikbetegségre. Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, abbahagytam, néhány kisebb rosszullétet leszámítva egész tűrhetően voltam. Havonta 1-2 alkalommal vettem be xanaxot. Most viszont már 2 hete rosszul vagyok, mindennap van pánikrohamom, aludni sem tudok, és nagyon félek a korházi napoktól, mert előző szülésem után nagyon rosszul voltam. Ezt a néhány hetet már valahogy kibírom gyógyszer nélkül,de szülés után biztos hogy kelleni fog gyógyszer. Van valaki, aki szoptatás alatt szedett antidepresszánst, vagy nyugtatót?
 
 

 
 

Szia Melin7!

Nem tudom milyen gyógyszert szedtél elötte, de a La Leche Liga lapján, említést tesznek a Paroxat (Rexetin), illetve a Zoloft-ról, hogy szedhető a szoptatás alatt. Én a magam részéről irtam nekik levelet, 2 napon belül válaszoltak, én citalopram hatóanyagú gyógyszert szedek (Seropram), és utána néztek szakkönyvekben, illetve, olyan külföldi oldalakon(ezeket Te is megtalálhatod a honlapjukon) ahol több információ van a gyógyszerekről, illetve a szoptatott csecsemőre gyakorolt hatásukról. A seropramot is biztonságosnak, szoptatással összeegyeztethetőnek tartották. Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, ha gondolod, segíteni fognak. Amúgy kitartás, biztos minden rendben lesz.
 
 


Szia Reni33!

Köszi a segítséget, bízom benne, hogy tudnak valami megoldást találni, mert nem szeretnék megint olyan állapotba kerülni, mint előző szülésem után. Az a legrosszabb, hogy az emberek többsége nem veszi komolyan ezt a betegséget. Te most hányadik hétnél jársz?
 
 


Szia Melin7!

Én most vagyok 20. hetes. De most én is rosszabul vagyok. Nem tudom mi lesz, jövö héten megyek a dokinénimhez, és majd kitatálunk valamit.Lehet, hogy gyógyszert kell váltani, már előre félek. Abban egyet értek, hogy nem veszik komolyan ezt a betegséget (sajnos).
 
 


Sziasztok!

Én is pánikbeteg vagyok, már hét éve! 6 éve kaptam gyógyszert, de erről egy hónap után leállított a dokim, akihez terápiára jártam! A gyógyszer sajnos csak tüneteket kezel, és nem gyógyít meg! Akkor addig jártam terápiára, amíg anyagilag bírtam! 4,5 éve terhes lettem a fiammal, amikor nagyon pánikolós korszakomat éltem! Elkezdtem terápiára járni, de anyagiak miatt sokáig nem jutottunk! Most ismét babát várok! Persze, hogy vannak pánikrohamaim, mitől is múlnának el, nincs olyan szerencsém!
Sajnos a dokim külföldre ment dolgozni! Meg hát amúgy sem tudnám anyagilag bevállalni most sem a terápiát! Ez szörnyű, hogy terápiával tök jól kordában lehet tartani a betegséget, meggyógyulni! De nem lehet élni a lehetőséggel, mert nem bírod kifizetni! Ezt miért nem támogatják?! Rengetegen vagyunk betegek! Csak sokan nem merik felvállalni, mert tényleg nem veszik komolyan a betegséget!



Szia Reni33! Hogy vagy? Nekem már 8hetes a kisfiam. :-)
 
 


Sziasztok!
Én itt új vagyok és nálam most derült ki hogy pánikbeteg vagyok :(
Előzmény:Idén május 14-én 20 hetesen meg kellett szakítani a terhességem kromoszómarendellenesség miatt és ez teljesen megviselt.Ma voltam dokinál és írt fel bogyót(Frontin,Cipralex)sajnos csak terápiával nem elég a gyógyulás mert ez az egész a gyerekkoromig visszanyúlik.
Viszont minél előbb szeretnénk újra babát vagy legalábbis még idén ha lehet de nem tudom így sikerül-e meg félek a következő babánál ezzel okozok majd bajt.A barátnőm is pánikbeteg és szedett rá bogyót de mégis egészséges kislányt szült 4 éve.A doki azt mondta neki is hogy nem lehet ez mellett terhes és nekem is és mégis sikerült neki.
Köszönöm hogy meg hallgattatok.

Kép
 
 


Szia Melin7!

Gratulálok a kisfiadhoz. Hogy vagytok? Időre született?Tudod szoptatni?Kellett, kell végül is gyógyszert szedned?Hol szültél?
Én most vagyok a 33. héten már egyre jobban, izgulok, a fiam 8 éve született, de nem féltem a szüléstől ennyire. Én is félek a kórházi napoktól, föleg, hogy a kisfiam elég anyás, nem tudom, hogy lesz el itthon nélkülem. Már előre félek. Nálam váltottunk gyógyszert, most Zoloftot szedek. Remélem minden rendben lesz a babánál. Emiatt is izgulok.
Várom válaszod : Reni :D
 
 


Sziasztok
Nagyon szeretnék kisbabát,de én is ezzel a fránya betegséggel küszködök.Valószínűleg,mert 10 éve nem találják a szédülésemnek az okát.Vannak jobb és rosszabb periódusok.Ráfogták az arcüreg cisztámra melyet megműtettem,de nem segített,majd kiírtak értágítókat,mert elvileg kisebb agyiér szűkületem van,de erre ritkán szedek valamit is(Papaverint megiszom,vagy Nootropilt veszek be) a bajom,hogy a Xanaxot(0,5) nem tudom elhagyni,de nem tudom nem-e okoz bajt a magzatnak??Valaki,ha tud erről valamit vagy valaki, akitől lehetne érdeklődni az kérem írjon.
Előre is köszönöm a válaszokat.
 
 


Szia Evihusi!
Én már 9 éve szedek Xanaxot és mi is szeretnénk babát,ezért felhívtam egy genetikust aki azt mondta,hogy semmi kockázat nincs a picire nézve.Engem megnyugtatott,pedig én 2x1-et szedek a 0.5 xanaxból!A lényeg az,hogy ne parázd végig a babavárást.Én először ezt csináltam és nem is maradt meg a pici kisbabám.
Sok sikert!!!
dorka05
Nagyatád
 
 


Sziasztok!
Már előbb írtam :( Én most kezdtem szedni Frontint,Cipralexet,ezek nem olyan erős gyógyszerek tudom de idén szeretnénk babát gyártani ezek mennyire árthatnak a babának?Érdeklődtem már a neten de ott azt mondták amíg nem áll be a gyógyszer felejtsem el.Ez mit jelent?
Kérlek valaki válaszoljon :(

Kép
 
 


Szia Anyci!


Szerintem, arra gondolnak, hogy minden antidepresszánsnak, kell idő, hogy hatni kezdjen. Ez általában 2-4 hetet vesz igénybe, de van hogy több idő kell, mire a teljes hatás kifejlődik, és Te is jobban vagy, (én legalábbis azt tapasztaltam). :D
 
 


Szia reni!
Kösz így már értem :wink: Csak kínai volt nekem mert még soha nem szedtem ilyent és nem értettem.Akkor ha beáll akkor már elvileg neki állhatunk a babának?
Még csak 3 napja szedem ám és nem igazán érzek sok változást,bár mondta a doki hogy 10 nap vagy két hét is lehet mire reagál a szervezetem rá :roll: Remélem segít a bogyó mert nagyon rosszak a napjaim éjjel meg szinte semmit nem alszok és már olyan vagyok mint a mosogatórongy :(

Ezeken ti is átmentek nem igaz? :roll:

Kép
 
 


Szia Dorka05
Köszönöm,hogy válaszoltál.Valamivel azért nyugtatób,hogy egy genetikus mondta ezt.Remélem azért jól vagy és írhatsz nyugodtan privibe.
szia
 
 


Sziasztok!
Nagyon megörültem mikor megtaláltam ezt a fórumot, én is csatlakoznék hozzátok és megosztanám veletek a történetem!
Jelenleg 8 hetes várandós vagyok és 5 mg cipralexet szedek!Előzmények:
2007-ben kiderült a nagyapámról (aki nagyon fontos volt nekem és mindig is az életem része volt), hogy tüdőrákos. Márciusban diagnosztizálták nála a betegséget. Áprilistól folyamatosan éreztem magamon azokat a tüneteket, amit nagyapám is érzett, meg voltam győződve róla, hogy én is rákos vagyok. Mivel akkoriban épp munkanélküli voltam, a napjaim folyamatosan azzal teltek, hogy azon gondolkoztam, hogy ha tényleg rákos vagyok, mit fogok csinálni, hogyan oldom meg. Friss házasaok voltunk és nagyon pánikba estem és már az első roham alkalmával orvoshoz fordultam. Egyre rosszabb állapotba kerültem, kórházba vittek, ahol megmondták, hogy semmi bajom, önként mentem gyomortükrözésre, stb. Nagyapám 2007 novemberében meghalt. Ezt követően kicsit jobban lettem, de voltak hullámvölgyek. Itt jegyezném meg, hogy mindezt gyógyszer nélkül csináltam végig. Tavaly májusban a barátnőm 24 évesen orvosi diploma előtt felakasztotta magát. Ez betette a kaput, és megkértem az orvosomat, hogy írjon fel valamit, mert már nagyon rosszul vagyok. Kaptam Cipralexet, és Xanaxot. A Cipralextől egy-két hónapon belül jobban lettem, éltem az életem, mint mindenki más. Idén februárban elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. Felkerestem egy genetikust, aki egyben nőgyógyász is és kikérdeztem a gyógyszerről. Ő azt mondta, hogy nyugotan szedhetem a terhességem alatt is, mert semmilyen hatással nincs a babára.Azitán megkérdeztem a pszichiáteremet, aki szintén ugyanezt mondta. MEgbeszéltem a férjemmel és belevágtunk. Június 6-án pozitív lett a tesztem. Elkezdődött megint a szorongás: vajon jó anya leszek ezzel a betegséggel? MEgmarad a babám, nem lesz gond a gyógyszerből? Addig pumpáltam magam, míg megint rosszul lettem. Az én rosszul léteim nem fulladásos és mellkasszorítós izzadós halálfélelmes, hanem egyszerűen egy pillanat alatt minden elveszíti az értelmét és nem lelem örömöm semmiben. Ennek ellenére a pszichiáterem azt mondja, hogy szerinte jó úton haladok és pont ott tartok, ahol tartanom kell. Mivel annyira aggódok a babáért, így lecsökkentettük a 10 mg-ot 5 mg-ra, kb 2 és fél hete. És ma megint nagyon rosszul lettem, de nem veszem be a 10 mg-ot akármi is lesz!
Szóval ez az én történetem, most próbálkozok segíteni magamon, mert a gyereknek szüksége van rám, mert neki én leszek az anyukája, és a férjemnek feleségre van szüksége.
Igyekszem összeszedni magam, bár néha nagyon nehéz!
 


Szia Szetti 26!
Az én problémám ugyanez,mármint ami a gyógyszereket illeti.Én is a xanax és cipralex kombinációt szedem.Bár még nem vagyok várandós,de sokat és sok helyről érdeklődök ezzel kapcsolatban.Mindenki azt a tanácsot adta,hogy a stressz és a szorongás árt,nem pedig a gyógyszerek.Persze ezt könnyű mondani annak aki sokat parázik...Átélem a helyzeted és nagyon sajnállak!Próbálj megnyugodni és élvezd azt a csodás"ajándékot"amit a pocakodban hordasz.Ha kell a több bogyó akkor szerintem vedd be,mert talán könnyebben viseled.A babának szerintem ez nem gond.
SZÉP ÉS NYUGODT BABAVÁRÁST KÍVÁNOK!!!
dorka05
Nagyatád
 
 


Sziasztok!

Én most 3-4 hetes vagyok és mivel csak félig-meddig volt tervezett a babánk így eszembe sem jutott, hogy az 5 éve szedett Cipralex és a kb. egy éve szedett Xanax valami gondot okozna. Csak amikor pozitív lett a tesztem, akkor kezdtem olvasgatni a 2 gyógyszer tájékoztatóját és hát egyiket sem ajánlják... :(( Iszonyatosan izgulok emiatt, volt is már (ezek mellett is) egy pánikrohamom... :S Egyébként a Cipralexet elkezdtem felezni (eddig 10mg-t szedtem) és a Xanaxot is, amiből 2x 0,25mg volt eddig. Remélem, még nem késtem el abbahagyni....
Egyébként az orvosom elküldött genetikára épp ezek miatt, de a klinikán még nem fogadnak, azt mondták, várjam meg, míg 6-7 hetes terhes leszek, akkor menjek vissza. De a telefonban azt mondta az asszisztensnő, h. ezek miatt nem szokták javasolni a terhességmegszakítást... Hát, mit mondjak, ez azért nem nagyon nyugtatott meg....

Jó babavárást Nektek és háááát... pánikmenteset is. :-)
 
 


Ginnie szia!

Mi most tervezzük a babánk és én is Cipralexet szedek,mellé még Frontint és Helexet.Én is kérdeztem már a genetikust és csak annyit mondott hogy nem tud róla hogy ez bármi gondot okozna a baba fejlődésében,csak fokozottabb uh vizsgálat lesz.Persze azt is mondta ha lehet akkor azért csak hagyjam el,de nálam nem tudom sikerül-e :roll: dilidokim is azt mondta hogy nem gond,ha végre babás leszek akkor el kell mennem hozzá hogy csökkentsük majd az adagot és megbeszéljük a továbbiakat.

Neked se fognak mást mondani ne aggódj :wink: Bár ez doki függő is,mert nekem genetikán ismerős az egyik doki és őt kérdeztem így lehet azért állt másképp a dolgokhoz.

Nyugis babavárást :D

Kép
 
 


Szia Anyci!

Köszi a megnyugtató szavakat!
Nekem a pszichiáter azt mondta tegnap (sztk-s, ő csak a gyógyszert írja), hogy most azonnal hagyjam abba mindkettőt, bár a Xanaxot minimális adagban szedem, és ne foglalkozzak az elvonási tünetekkel. Hát köszi, gondoltam, így is folyton émelygek, hányingerem van még egy elvonási tünet nem hiányzik. Annyit tettem, hogy már csak felet szedek a 10mg Cipralexből, jövő héten már csak minden másnap veszem azt is be. Genetikára még mindig nincs időpontom, de ha voltam, elmesélem mit mondtak. :)

Kép
Kép
 
 


Ginnie
Maszekba járok dilidokihoz és ő azt mondta nem szabad egyből abba hagyni,csak lejjebb vinni az adagot és lassan elhagyni.Amúgy meg terhesen ha hirtelen abba hagyod többet ártasz mint segítesz a babának.
Múltkor nem mondtam de a barátnőm is pánikbeteg és amikor terhes volt nem hagyta abba hanem lecsökkentették az adagját,ő is Xanaxot meg valami másik bogyót is szed csak annak a nevét nem tudom,az a lényeg neki se a nő doki,se a genetikus,se a dilidoki nem mondta hagyja abba azonnal.
Nődokid tudja hogy ezeket szeded?Csak mert az enyém már most elmondta hogy ha majd összejön a baba akkor szóljak neki és akkor fokozottabban fog uh-ni.Meg hát a genetikára is mennem kell,nekem amúgy is lesz amnióm is meg több uh-m,mert baj volt a babánkkal.
Akkor majd várom a beszámolód arról mit mondott a genetikus :D

Kép
 
 


Szia Anyci!

A nődokim tudja, mondta is, hogy a 12. héten fog genetikára küldeni mindenképp. Ő a Xanax-ra azt mondta, hogy majdnem hogy placebo adag, amit szedek, de a Cipralex az, ami parásabb, de azt is rábízza a genetikusra. Nos még egy hónap van addig, nem igazán értem, hogy miért olyan későn küldenek, de elvileg a dokim tudja, mit csinál. :))

NO majd mesélek. :)

Kép
Kép
 
 


Szia Ginnie!

Azért nem küldenek előbb mert addig bármi lehet és ez a bevett szokás.Nekem a Cipralexről nem mondta genetikus hogy gond lenne vele,csak azt ha lehet azért hagyjam el vagy csökkentsék az adagot.
Nem lesz semmi gond,nem hiszem hogy nagyon mást mondanának neked,bár majd kiderül :wink:
Látom két hét aztán megint mész uh-ra :D

Majd mesélj ám :D

Kép
 
 


Sziasztok!
Látom, wgy ideje nem írt senki! Gondoltam megosztom veletek mi történt velem! Szóval 16 hetesen kórházba kerültem, mert vért hánytam és nem akart enyhülni a hányás. Kiszáradtam.
Minden délelőtt mikor bevettem a Cipralexet, 20 perc után kihánytam. Mindegy volt, hogy mikor veszem be. Hol bent maradt hol nem. Felhívtam a psicho-dokimat, aki azt mondta, hogy hagyjam abba, mert így nincs értelme szedni, többet árt a renszertelenség. Nos, abbahagytam. 3 hete! És jól vagyok!!! Tisztábbak az érzéseim. Bár vannak rossz napok, de közel sem annyira rosszak, mint a gyógyszer előtt! A férjem sokat segít és erőt ad, hogy a babámnak anya kell és neki én leszek az anyukája!!! Szóval nem akarom elkiabálni, lehet, hogy csak a hormonok miatt vagyok jól, de nem érdekel! Most nem gondolok arra, hogy visszajöhet. Csak érezni akarom az érzéseimet, a jó dolgokat őszintén! Szóval kitartás mindenkinek!
 


sziasztok! Sajnos én is pánikbeteg vagyok és gyógyszereket is kell szednem. Nem mertem elöször belevágni a terhességbe gyógyszerekkel, így hát fokozatosan elhagytam és ismét előjött a betegségem, ezt többször is megpróbáltam. Elmentem több orvoshoz is, akik ugyanazt mondták, hogy nyugodtan vágjunk bele gyógyszerekkel. Így is lett, azonnal terhes lettem, a pánikbetegségem elmúlt teljesen, de a gyógyszereket szedtem. Most 1 hónapos a kisfiam, időre született, 3,5 kg-al, teljesen egészséges.
 
 


Kedves Anyukák!
Örülök, hogy végre rátaláltam egy olyan oldalra, ahol friss információkat lehet találni, ill. olvasni ebben a témában.
Már 7 éve vagyok pánikbeteg, és gyógyszert is azóta szedek. Először Zoloftot, majd Seropramot, és ehhez 0.25 Xanaxot. A Seropram szuperül bevált, oly annyira, hogy kb. 4 év gyógyszerszedés után teljesen tünetmentessé váltam. Abbahagytam a gyógyszerszedést..... és fél éven belül újra jelentkeztek a tünetek. Ha tudtam volna, hogy milyen nehéz lesz újra "kimászni" a gödörből nem inkább nem hagytam volna el. Kb másfél év újabb gyógyszerszedés után lettem ismét a "régi". Most 1 x 0,20 Seropramot és 1 x 0,25 Xanaxot szedek. A Xanaxot nem is minden nap. Ez betegségem előzménye.
36 éves leszek az idén és van két kislányunk, akik már nem is olyan kicsik, 17 és 13 évesek.
Kb. 2-3 éve foglalkoztat a gondolat, hogy még egy kisbabát vállaljunk...... hátha pici fiú lenne :) De nagyon félek a hosszú évek óta szedett gyógyszerek káros hatásaitól.
Számomra pozitívum olyan kismamák történetét olvasni, akik betegségük ellenére egészséges kisbabának adtak életet.
Az ember hall, ill. olvas negatív és pozitív dolgokat is ezzel kapcsolatosan.
Várom olyan kismamák, édesanyák történetét akik ezzel a "betegséggel" élnek és a közelmúltban adtak életet gyermeküknek.
Köszönettel
Sorstársatok


Sziasztok!

Én 8 éve vagyok pánikbeteg, kisebb nagyobb megszakításokkal gyógyszert is szedek rá! Most 30 éves vagyok, és lassan kisbabát szeretnék, de az orvosaim azt mondták, hogy eszembe ne jusson!
Ez miatt már abortuszom is volt. Nagyon örülök, hogy rátok találtam, így megoszthatom veletek a problémámat, és talán egy kis segítséget is kaphatok!
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre, gondoltam benézek.
Terhességem idején, többször is írtam,ha kicsit visszamentek elolvashatjátok.
Na szóval, azóta megszületett a kislányom, teljesen egészségesen.Igaz két héttel elöbb, de még igy is időben, 3000 grammal, 48 cm-rel. :) Tündéri egészséges kislány, teljesen kiegyensúlyozott, és szépen fejlődik.Most , ma pont 8 hónapos, és még mindig szopizik.
Terhességem elején, Serotort szedtem, majd kb. a 18. héttől, áttértünk Zoloftra, az átállás idején kellett szednem azért Xanaxot is.Nagyon féltem végig, meg tudok érteni mindenkit aki így van ezzel.
Azóta is szedek Zoloftot, Xanaxra már jó ideje nincs szükségem, a férjem szerint már a Zoloftot se kéne szednem, de én félek abbahagyni, nem szeretném elölről kezdeni.Ha újra terhes lennék, és gyógyszerre lenne szükségem, valószínüleg ugyanigy tennék.
Remélem tudtam Nektek segíteni.

PHPBB kód:
Kép
 
 


sziasztok!

nagyon orulok, hogy ra talaltam erre az oldalra. En szerencsere nem vagyok panikbeteg,de rettenetesen stresszelek vizsga elott.
16 hetes vagyok es kb 5 het mulva vizsgam lesz. vizsga elott egy nappal es vizsga napjan mindig beszoktam venni egy xanaxot ( 0.5mg).
mivel most terhes vagyok felek ettol,de nem fog menni maskepp szerintem.
szerintetek bevehetek most is ?Bajt okozok ezzel a babanak?
 
 


Sziasztok!

Annyira örlök hogy találtam ezt az oldalt! 25 éves vagyok és kisebb nagyobbb megszakításokkal 16 éves korom óta szedek különféle gyógyszereket pánikbetegségre. Az utóbbi két évben cipralexet, és rivotrilt szedtem, amit már majdnem elhagytam, szépen szedtem a feleket a cipralexből a rivotrilt elhagytam, persze mindezt az orvos javasolta, és azt mondta meggyógyúltam. Tényleg egy éven keresztül gyakorlatilag nem volt semmilyen tünetem, de két hónapja bekerültem a pszichiátiára, egy jó nagy pánikroham után, és most újra gyógyszereket szedek. Először Remeront irtak, és persze a jó öreg Rivotrilt, ami nem vált be, úgyhogy javasoltak szedjek megint Cipralexet. Először felet kellett szednem a Cipralex-ből, és reggel este egy egy rivotril. Egy hónapig nagyon rosszul voltam, folamatosan szorongtam. NAgyon sokszor próbáltam már letenni a gyógyszert, de nem nagyon akar sikerülni. Babát szeretnénk a párommal januártól, és addig le szeretném csökkenteni az adagot. Járok kineziológushoz, és sokat sportolok. Az nagyon sokat segít. Remélem addig sikerül minimális adagot szednem a gyógyszerekből, félek abbahagyni, mert már átéltem egy két nagyon rossz időszakot.
Jó hallani hogy egészséges babák születtek. Nem élném túl ha beteg gyerekem születne a gyógyszerek miatt.
Szeretném ha leirnátok egy két jó tanácsot, mit csináljak merjek-e babát válallni. Az orvos szerint egy év mire kiürül a gyógyszer a szervezetemből, és addig várjak, de az a baj nem érzem úgy hogy abba tudnám hagyni most még. A babát meg nagyon szeretnénk legkésőbb januártól.
Még egy kérdés: Mennyire nehéz teherbe esni ezek mellett a gyógyszerek mellett? NEhezebb, vagy gyorsan sikerül. Én nem szedek fogamzásgátlót, és rendszeresen járok nőgyógyászati szűrésekre. Kérlek irjatok, mert olyan jó hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
Mindenkinek pánikmentes napokat kívánok, és sok boldogságot!

Letti
 
 


Kedves mindenki!

Haleluja! végre nem egy olyan oldal ahol csak ímmel-ámmal javasolgatnak ezt vagy azt, hanem a frankót mindenki a saját megélése alapján leírja. Engem már ez is megnyugtat. Én 34 éves vagyok 11 és 8 éves gyerkőcökkel és egy 9 hetes kis poronttyal a pocakomban. 2006-ban egy teljes kimerítő 1/2 év után lett egy nagy rohamom sürgősségi agyvérzés gyanú..... Hát nem, csak mint utóbb kiderült pánik. Én a rexetint és a xanaxot szedtem, a rexetin nálam sok mellékhatású volt de azt mondta a doki, hogy ne foglalkozzak velük (nemi vágy=zéró) na 8 hónap után leálltam és 2 évig elő sem jött de amint túl feszítem a húrt akkor ismét. Akkor megint fél év gyógyszer és magam leállítottam mind kettőről. Vagyis xanax mindig van nálam, de csak a tudat szerintem. Ez volt ami igazán úgy érzem most is rossz érzéssel tölt el, hogy nem szedhetek. De egy másik oldalon is olvastam, hogy pár dolgot ha megtanul az ember akkor megtanul vele élni. Én próbálok. Amikor feszültebb vagyok akkor egy xanax egy két napig és utána nem. Az elmúlt egy évben kb 1 egész levelet nem szedtem be. Most viszont mindenen aggódok, rendben lesz -e minden, bla, bla bla. Homeopátiával is próbálkozom elég jó sikerrel de hinni is kell benne! sedatif pc a másik meg a aconnitum napellus . Viszont az egyik ismerősöm vissza tartáson volt és 3 szor egy xanaxot kapott. Akkor ha valami bajt okozna nem adnák. Az első 12 hétben kell vigyázni, amíg az agy és a többi dolog kifejlődik, utána nem válthat ki én úgy gondolom szervi problémát.
A lényeg az ember ki tudjon kapcsolni és pihenni tudjon. Meg letojni a nem lényeges dolgokat. Szóval kitartás.
És örülök a sok sok pozitív megerősítésnek!!!
 


SZIASZTOK!!!

ÉN EGY 21 HETES KISMAMA VAGYOK AKI UGYAN UGY MINT TI PÁNIKBETEGSÉGGEL ÉS DEPRESSZIÓVAL KÜSZKÖDÖM!!!!SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI TŐLETEK.ÉN KB 2ÉVE VAGYOK BETEG ÉS FRONTINT SZEDEK 0.25MG-OSAT VELEM IS HASONLÓ PROBLÉMÁK TÖRTÉNTEK PL:CSALÁD STB A TERHESSÉGEM ELŐTT 4-5 HÓNAPPAL KB ELÉG JOL VOLTAM CSAK FELEKET KELLET SZEDNEM AZT HITTEM HOGY MEG GYÓGYULOK ÚGY IS TŰNT,KIDERÜLT HOGY BABÁT VÁROK AMINEK NAGYON ÖRÜLTÜNK HISZ RÉGÓTA VÁRTUK MÁR MINDEN RENDBEN VOLT A TERHESSÉGEM ELEJÉN ELSŐ HÓNAPBAN KELLET CSAK GYÓGYSZERT BEVENNEM AKKOR IS CSAK AKKOR MIKKOR NAGYON ROSSZUL LETTEM DE CSAK FELET MERTEM BEVENNI A KÖVETKEZŐ 3HONAP ELÉG JOL MENT NEM VOLT SZÜKSÉGEM GYÓGYSZERE DE MOST SAJNOS AZ UTÓBBI IDŐBEN TÖRTÉNTEK OLYAN DOLGOK AMI MIATT 2-SZER KELLET GYÓGYSZERT BEVENNEM MERT ROSSZUL LETTEM!NAGYON SOK ORVOST MEGKÉRDEZTEM MÁR HOGY VAN E KÁROS HATÁSA A BABÁRA MINDENKI AZT MONDTA HOGY FEJLŐDÉSI RENDELLENESSÉGET OKOZHAT VAGY SZÍVBETEGSÉGET A BABÁNÁL!A PSZICHIÁTEREMET IS MEGKÉRDEZTEM Ő NAGYON IS ELLENEZTE A GYÓGYSZER SZEDÉSÉT AZT JAVASOLTA SÉTÁLJAK ZENÉT HALLGASSAK STB MEGPRÓBÁLTAM DE SAJNOS NEM MEGY AZ AHOGY Ö ELGONDOLTA EGY DARABIG JÓ IS VOLT DE SAJNOS A CSALÁDOMBAN TÖRTÉNTEK OLYAN DOLGOK AMI MIATT NEM VAGYOK TÚL JÓL ÉS HIÁBA PRÓBÁLOK CSAK ARRA GONDOLNI HOGY A BABÁM EGÉSZSÉGE A FONTOS ÉS UGY IS GONDOLOM DE SAJNA NEM TEHETEK ELLENE ELŐJÖNNEK A ROHAMAIM!!!!OLYANKOR AZÉRT VESZEK BE GYÓGYSZERT MERT FÉLEK HOGY A ROHAMAIMMAL NAGYOBB KÁRT TESZEK A BABÁBAN MINT A GYÓGYSZERREL !OLVASTAM ITT HOGY VOLT OLYAN KISMAMA AKI VÉGIG SZEDETT GYÓGYSZERT A TERHESSÉGE ALATT ÉS AZ ORVOSA IS JAVASOLTA!!
KÉRLEK BENNETEKET SEGÍTSETEK NEKEM ABBAN HOGY ÉN AZZAL HOGY BEVESZEM A GYÓGYSZERT KÁR TESZEK E A BABÁMBAN VAGY SEM NEKEM MINDEN DOKI TILTOTTA EDDIG!LESZ E BAJA A BABÁMNAK????
SEGÍTSÉGETEKET ELLŐRE IS KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!
ÉVI
 
 


sziasztok!

Nahát én is örülök,hogy találtam egy ilyen oldalt..na én most leszek 35 éves és most 20 hetes terhes vagyok,két gyerekem van már,egy 14 éves fiú és egy 11 éves leányzó.Hát én már 8 éve pánikbeteg vagyok ,most szedek napi egy cipralexet és egy 0,25mg rivotrilból napi felet.Vannak napjaim amikor jól vagyok de sajnos sokszor vagyok rosszabbul is..egyszerűen már próbálkoztam elhagyni a rivotrilt de sajna nem megy.Néha-néha kihagyok egy-egy napot de ez nemigazán jellemző.A nőgyógyászom azt mondta,hogy nyugodtan szedhetem ezeket.De persze én is félek attól,hogy nehogy baja legyen a babának.Az eddigi vizsgálatok szerint minden rendben van.Na meg ha a szülésre gondolok előre rosszul leszek!na remélem túlélem..

írjatok!
további szebb napokat mindenkinek!
 


sziasztok nekem a nőgyógyim a seduxent javasolta ha nagyon kell valami naponta 2*1 et, eddig jól bírtam és nem kellett. Én sedatif pc homeopátiás tabit is szedtem este elalvásnál jó volt meg a pszichológusom homeopátiás golyót irt fel.

KépKép
Kép
 


Sziasztok!!!

Én 10-11 hetes terhes kismama vagyok!
Több mint 10 éve gyógyszereket szedek,xanax,rexetin!
Énis depressziós és pánikbeteg vagyok.
Abba tudtam hagyni a gyógyszereket pár hónapra.Teljesen magamtól le tudtam állni és nagyon jól éreztem magam.
Mikor kiderült,hogy terhes vagyok 4-5 hetes voltam.
Sajnos a terhességem alatt el kezdődtek a rosszúllétek és újra el kellett kezdenem szedni a rexetint.Igaz csak 2-3 naponta 1 szemet szedek 20 mg-os ,a xanaxból pedig csak nagyon ritkán veszek be egyet pl:3 hetente azt csak akkor ha nagyon rosszúl vagyok mert az 1mg-os.Nagyon erős de már azt is felezem.
Én voltam ma orvosnál és azt mondta a doki,hogy nem tarthatom meg a kisbabát ha ne tudom abbahagyni a gyógyszereket mert biztosan beteg lesz a baba.Már kaptam is időpontot a terhességmegszakításra mível már csak egy hetem maradt az aboruszig.Voltam pszichiáternél és ő is azt mondta ne szedjek semmit mert az ördög nem alszik de én gyógyszer nélkül meg halok.Sajnos nagyon kivannak az idegeim mert nem tudok dönteni.
Ti mit tennétek a helyemben?
Kérlek segítsetek nekem!!!
Nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Tényleg ez a megoldás?
Sajnos annyira ki vannak az idegeim,hogy még a cigarettát sem bírtam abba hagyni mióta terhes vagyok mert mindenki csak az abortuszban láttja a megoldást.
Mit tegyek?Nagyon szeretném megtartani a babát.A páromnak ő lenne az első szülött gyermeke.A cigi a gyógyszerek az idegi állapotom nem túl meg gyöző ugye?
ELÖRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET.
VÁROM VÁLASZOTOKAT MIHAMARABB!!!
Mindenkinek tiszta szívemből GRATULÁLOK aki belevágott és gyönyörű egészséges babát hozott a világra.Engem le akar beszélni mindenki erről.Segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sziasztok!!!!!!!!!!!![/i][/quote]
 


Sziasztok!
Segitsetek!Pánikbeteg vagyok cipralexet és xanaxot szedek utánna olvastam és nagyon aggodom,hogy nem lesz egészséges a baba most 3 hetes terhes vagyok.A gyogyi nélkül nem megy. :evil: Mit tegyek? válaljam a babát?Nagyon félek...
Kérlek irjatok!!!
Előre is köszi

Gabi
 


Szia Roncsi!
Én is ma csatlakoztam az oldalra de választ még nem kaptam.Itt a lányok egész megnyugtató dolgokat irtak.Én nem szeretném megszakitani a terhességet nagyon szeretném a babát.Van egy nagy fiam és születése után jött ki nállam a pánikbetegségem.
Mindenképpen genetikussal kéne beszélni.Nekem sem ajánlotta a pszihiáter a babát de remélem minden rendben megy majd.De nagyon félek.

Nyugodt szép estét :lol:
 


nagyon sokan ezekkel a gyógyszerekkel vállalták be a babót másként nem ment nekik. Én is hasonló cipőben járok... Én már 14 hetes vagyok most szedtem először seduxent. A nőgyógyászom azt mondta ezt lehet, max naponta 2*1 de én csak egy negyedet vettem be. Nekem azt mondta a psziciháter annó, hogy inkább a gyógyszer ellenőrzés mellett, mint a rosszul létek és a szorongás. Vagy egy másik dokit is meg lehetne kérdezni. De a cigiről mindenképp állj le mert nem old meg semmit, sőt stessz növelő hatása van. A homeopátiás is megoldás lehet. kitartás!!!!

KépKép
Kép
 



KépKép
Kép
 


Szia Gabóca és Krisztin,Roni vagyok!!!

Nagyon szépen köszönöm,hogy irtatok nekem.
Nagyon aranyosak vagytok.
Köszönöm,hogy próbáltok megnyugtatni engem.
Igen teljesen igazatok van a cigit le kell tennem mert nagyon ártalmas tudom.A gyógyszereket nem szedem már egy hete és most kezdem megint érezni,hogy nem vagyok jól,gáz van.
Valószínű megint be kell vennem mert egyszerűen nem bírom ki nélküle,hiába próbálom. :cry:
Énis nagyon félek.Nekem is van egy 13 éves fiam de vele minden rendben volt.Hála istennek nála még nem voltak ilyen problémáim.
Holnap kell befeküdnöm a kórházba ha nem megyek be már nem veszik el a babát mert már 12 hetes leszek.Szörnyű érzés!!!
Nem tudom mit tegyek még mindig!!!
Majd megírom nektek,hogy döntöttem.
Addig is vigyázzatok magatokra.
Legyetek jók és csak egészséget kívánhatok nektek és a babátoknak.Biztosan rendben lesz minden.
Csáó!!!!!!!!
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
 
 


Szia Roni!

Sajnos túl sok volt a stressz és pénteken elvetéltem.
Hétfön megyek egészségügyi kaparásra.Nagyon sajnálom,hogy igy alakultak a dolgok.
Remélem még megpróbálhatunk teherbeesni stressz és aggodalom nélkül.
Nagyon sok szerencsét és boldogságot kivánok!!

Üdv Gabi
 


Sziasztok

13 hetes kismama vagyok, hasonló gondokkal küzdök, mint Ti.

Hosszú évek óta Frontint szedtem míg ki nem derült, hogy terhes vagyok. A gyógyszert önerőből próbáltam fokozatosan lerakni. Sikerült is , a teherbeesésem előtt két héttel tettem le végleg, előtte is egy felet szedtem este a 0,25-ösből. Tehát szinte semmit. Mostanában nagyon zavaros az életem, annyira, hogy egy - egy hirtelen stresszhatástól felmegy a lázam is! 38-ig. Most azon parázok, hogy azzal ártok, hogy nem szedem a bogyót. Ha meg szedném azon paráznék. Nem tudom mit tegyek. Mivel a gyógyszert magamtól hagytam abba, így már pszichodikim sincs. Viszont úgy érzem többet ártok ezzel, hogy leszoktam, mint azzal ha szedném. Lázas vagyok, keményedik a hasam stb.


Ti mit tennétek? :(

Előre is köszi a segítséget
 
 


Szia Gabóca !
Hát sajnálom. Legközelebb sikerül de a gyógyi miatt ne aggódj menj most el egy genetikushoz vagy egy jó pszicho dokihoz éps beszéljétek meg.
Roni
mi van veled???
ildike
12 hétre kialakul minden fontosabb szerve a babának. nekema nőgyógyi seduxent irt föl napi 2*1 et de ebből még egy levelet sem kellett beszednem, csak ha gebasz volt... Szóval a xanxtól azt mondta ez a legbiztonságosabb.. Én bízom benne. De a 0.25 frontin meg már annyira pici. próbálj meg áttérni a seduxenre, kérdezd meg a nőgyógyid.

KépKép
Kép
 


Sziasztok!

Hasonló cipőben járok, mint itt sokan. Depresszió, némi kis pánikkal fűszerezve. Folyamatosan le akarom tenni a gyógyszert, de nem megy. Mindig azt hiszem sikerül, mégis képtelen vagyok rá. Antidepit és altatót is szedek, ráadásul a történet pikantériája, hogy a férjem szintén. Már nagyon vágyom babára, és most tartok ott, hogy komolyan belevágok a terhességbe, bár szó szerint rettegek az egésztől. Nagyon sok félelmem van a terhességgel és a szüléssel kapcsolatban is, de a gyermek iránti vágyam már sokkal erősebb ezeknél.
Az pszichiáterem szintén azt mondja, nem kell leállni a gyógyszerről, mert sokkal többet ártok a babának a szorongásommal, ráadásul gyógyszer nélkül folyamatosan sírok....tiszta agyrém....

Olyan szomorú, hogy időnként ennyire ellentétes véleményeket olvasok, miszerint egyik doki támogatja a gyógyszert, a másik nem... mi az igazság?? Persze, a genetikai tanácsadó... de én úgy látom valójában mindannyian ilyenkor a saját démonainkkal küzdünk meg, mert valóban az ideális a gyógyszer mentes terhesség, de látjátok mennyi egészséges baba született már gyógyszerek mellett is... én ebből merítek reményt, biztassuk továbbra is egymást!
 


Kár, hogy nem megy ez a fórum....
 


Sziasztok!
Én is depis vagyok,már több mint egy éve szedek frontint,3x1-et.Most 5-6 hetes terhes vagyok,két nőgyógyászt is kérdeztem,azt mondták nem lesz probléma a babával.Igyekszem csökkenteni az adagot,de van mikor muszály bevennem.Reggelente még mindig beveszem,de a déli,esti van hogy elmarad.Nem tudom mi legyen.Remélem nem lesz baj.És azt sem értem,hogy ezek a nődokik mért mondták,hogy nincs hatással a terhességre...
cili83
Alattyán
 
 


Sziasztok!

Látom már rég nem írt senki..Én most vagyok a 36.hétben.8 éve szedek mindennap fél cipralexet és fél 0,25mg rivotrilt,hát sajna én is sokszor próbáltam abba hagyni a gyógyszereket még így a terhesség alatt is...de nem jött össze,most meg a szülés végett parázom,na meg az miatt is,hogy egészséges legyen a baba.Én is kérdeztem a dokikat akikhez járok,hogy nem-e lehet baj,de ők megnyugtattak,hogy nem árthatok a babának,sőt rosszabb ha én ideges vagyok és bepánikolok..sajna nálunk itt a kórházban van egy-két doki aki kiröhögi a pánikbetegséget és a vele járó tüneteket de már nem érdekel..csak elöször eléggé kellemetlen volt....hát aki nincs ebbe benne az nem is tudja,hogy mivel jár ez a betegség!

MINDENKINEK TOVÁBBI SZÉP NAPOT KÍVÁNOK!
 


hibike 75
Hát gratula a 36 héthez:)
Én is hasonló vagyok bár sztem a hormonok és a frontok az én ellenségeim. Meg a kis agyacskám, kit néha jó volna kikapcsolni. Nekem csak nyugtatót kell szedjek amikor szükséges, és a dokim a seduxent javasolta vagy a pipolfent. Hát ezekkel küzdök. Olyan egyszerű javaslat, hogy az ember kösse le magát amikor a kicsi agyam zakatol, nagyon nehéz. De küzdenünk kell és kész. A szopi alatt nem tudom mit lehet, mert nekem a xanax bejött, de úgy tudom elméletileg akkor sem lehet. Én a 29-30 hétben járok tehát nekem is már csak egy kicsi van hátra..
na helló mindenkinek

KépKép
Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: