Új privát üzeneted érkezett!

Níla nemakar aludni ma délután, pedig tök álmos....Most itt kavar a lábam alatt, amíg ezt a pár sort írom...
Tegnap nagy vendégsereg volt nálunk (2 hetente kedd esténkénként-amolyan "mély beszélgetés" hasonszörû barátainkkal...), kb. 15 emberrel. Ez így megy már 4 éve; és Níla csak egy részén van ott( elviszem altatni), mert sokszor elvonja afiogyelmet . ( Ez a program nem róla szól.) Tegnap végig ott volt, ne tudjátok meg, hogy produkálta magát :lol: :lol: :lol: Úgy kidôlt, hogy este 8-tól reggel negyed 8ig aludt, persze közben 3-szor szopizott...
Ma egy régi osztálytársam jön vidékrôl a 2 éves beteg (szellemileg is elmaradt :( ) kislányával hozzánk. Nem sok játszótársa van a kislányának :( , én meg kifejezetten örülök, hoyg Níla nem csak egészségesekkel játszik. Szeretném, ha természetesen kezelné a másságot, és törôdne a "gyengébbekkel"...Nekem is volt 2 "beteg" (értelmileg elmaradt) barátnôm, a mai napig tarjuk a kapcsolatot; mindig önmagamért szerettek; és viszont.

Orsi: a játékbabát szerintem imádni fogja Elisa! Annyira okos Elisa (Is) :-)! Én is dicsexem: tanítom egyedül kanalazni nílát: ma már 4-5 kanállal egyedül evett, persze, úgy néz ki, mint a disznó....

Csöpplány: hát egy hónap próbálkozás, az még csak a ráhangolódás :-) Olyan jó, hogy Balunak lesz tesója :-)! A súlya szerintem tökély.

Juci: Níl aalig iszik :( , kb. 30-40 ml, pedig kínálom, kaja közben is...Tegnap az én gyümölcsteámra rákapott, lehet, az bejönne....Én is kínálom kaja közben is, semmi baj nincs vele!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Samu is fedetlen térddel hasít még kint a betonon is. Összeszűkül a gyomrom, amikor teper, de ha őt nem zavarja... :? Már keményebb ott a bőre picit. :) Eszméletlen iramban mászik már. Szinte repül. :D

Újra és újra köszönöm, hogy gondoltok apura! :) Csöpplány, ne legyen lelkifurid, sajnos ennek így kellett lennie. Nem hiszem, hogy változtathatunk a sorsunkon. Ha másért nem, húsvét miatt lemosta volna azt az ablakot. Persze bennem is bennem van, hogy miattam, amikor megtörtént, még sírtam is, de nem szabad erre gondolni. Az igazat megvallva szólhatott volna valakinek, hogy tartsa meg azt a ... létrát, amíg dolgozik rajta. :roll: Különben napról napra jobban van, remélem, hamarosan a régi lesz! Tegnap voltam nála, még eléggé zavart volt, de valószínűleg azért, mert előtte vették ki a csövet, ami szerintem megbolygatta megint az agyát. De délután már kiment anyuval a folyosóra. (Előtte még nem mászkálhatott.)

Végre végre az előbb megkevertem a napozó rázókeveréket Samunak! Már annyira utáltam a Bübchen naptej szagát! Idegesít nagyon, hogy olyan mű az egész. Nagyon égő lehetek ezzel a mániámmal. :?

Mi is a gyerekek :) miatt sürgettük meg a házvásárlást, amikor terveztük Samut. Mire aláírtuk a szerződést, már velünk volt. :) Én itt egy percig nem unatkoztam még, ami köszönhető Andiéknak is. Most többet mászkálok és barátnőzök, mint Samu előtt. Sokkal vidámabb, boldogabb, kiegyensúlyozottabb az életem. Előtte néztünk Verőcén is egy házikót, ami az erdő mellett volt, de onnan csak kocsival tudtam volna bárhova eljutni, télen mondjuk egy védőnői státuszvizsgálat a halálom lett volna. Ja, és nem volt térerő. :D Itt nagyon szuper, hogy 4 perc alatt az állomáson vagyok, onnan meg félórán belül Pesten, 1 órán belül bárhol, ahová menni akarok. (anyuék, bevásárló központ, Nadi-jóga,...) Nálunk a közlekedés és a nagy kert volt a két fő szempont. Aztán a kőház és a fúrt kút. :) Ja, és az ára. :D

Új kedvenc öltözékem a napozó. Szerintem nagyon édes egy mászó-totyogó gyereken kalappal. :D

Elisa odalesz a babáért! ;)

Csöpplány, jó, hogy alakul az ínyed antibiotikum nélkül is. Rendes a doki, hogy nem erősködött vele.
Ilyen tünetek mellett még az is lehet, hogy 1 hét múlva már két csíkot mutat a teszt. :)

Maci, a sheát nem fogod megbánni, és azt meg is eheti Níla, popsira is használhatod. ;) A sudoval vigyáznék, mert a cink-oxid állítólag mérgező, és az tele van vele. (Attól fehér a színe.) Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de az egyik krémkeverős oldalon olvastam, hogy a tálat, amiben kevertük a cink-oxidos krémet, meg mindent, ami hozzáért, nagyon erősen el kell mosni, mert mérgező.
Níla már cumiztat? Hát mi leragadtunk a különböző hangszereknél. :? Zenésznek készül a gyerek. :) Már a metallofon is terítékre került. :) Meg tegnap szereztünk húgoméktól egy szuper játékot, az is zenés. Ilyen: http://jatek.vatera.hu/lego_duplo/duplo ... 87307.html
Vannak benne alapdallamok, és olyan hangszeren szólal meg a zene, amilyen "gombát" bedug a baba az alaplapba. Ha többet, akkor kész szimfonikus zenekar zenél. Egy gombbal lehet zenét váltani, egy másikkal meg tempót állítani. Még nem tapasztaltam ki, de a lukak mellé van írva, hogy bass, harmony, rythm, melody. Attól függően, melyik lukba dugja a hangszert, azon a területen lesz erős. Pl a rythm-be dugod a nagybőgőt, akkor az adja a zene ritmusát pengetve. Még többet kell játszanom vele ahhoz, hogy kiismerjem. :D

Nyomok egy küldést.... :)

KépKép

KépKép
 


Juci, após cukor. :twisted: :D
Nekem nem mondta senki, hogy evés közben vagy utána kéne itatni a gyereket. Mondjuk akkor itatom, mert így jön ki a lépés, de úgy tudom, hogy emésztés szempontjából ez kifejezetten káros. Evés előtt kéne inni (felnőtteknek fél liter vizet), utána pedig egy darabig nem szabadna egyáltalán, hogy a gyomor dolgozni tudjon, és a tápanyagok jobban fel tudjanak szívódni.
Julcsi nagyon bátor volt az orvosnál! Én rettegek az újabb oltástól. Eddig Samu nem félt a dokinénitől, mert azokat a bébi szurikat már elfelejtette, de mi lesz ezután?! Remélem, csak fölöslegesen aggódom.

Maci, nagy türelem ilyenkor az egyedül evés. Én is múlt héten kezdtem, de annyit takarítok, mint életemben soha. :D Reméljük, hamar belejönnek. :)
Samu sem iszik sokat, szerintem a szopi miatt. De pár napja nem kap csak reggel-este, és ha nagyon harcol érte, akkor még egyszer nappal, és azóta többet iszik szerencsére.

Na, felébredt, megcsókolgatom. :) Erről jut eszembe! Ma tudatos puszit kaptam kettőt is! Eddig két véletlen arcra puszija volt, egy nekem még régebben, egy anyunak egy-két hete, de ma direkt az arcomra akarta adni, és sikerült is. :) Ráadásul nem én kértem, hanem megpusziltam, erre ő is engem.

Valószínűleg már nem nagyon fogok tudni reagálni arra, amire eddig nem sikerült, mert holnap megyünk kifertőtleníteni anyuék lakását, mire apu hazajön, aztán húgoméknál alszom, hogy találkozhassak apuval pénteken, meg segítek átválogatni a játékaikat. :lol: (Már beígért egy párat Samunak.) Elhoztunk egy csomót már tegnap is. Lassan külön garázs kell nekik. Már van Samunak kétkerekűje két méretben (Barnus tesójáéktól), futóbiciklije, kismotorja, bicikli-utánfutója (felnőtt bringára köthető kétszemélyes), fa lábbal hajtós kocsija (húgoméktól), járássegítő/kismotor (nővéreméktől) big bobby és dömper tőlünk. Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Na, tényleg megyek, mert Samu azzal szórakoztatja magát, hogy tépi le a fali matricáját. :evil:

KépKép

KépKép
 

 
 

Barba, nem tudom, mikor kéne itatni, én úgy olvastam, hogy evés után mindenképp igyon a gyerek. Én itatom előtte is meg utána is - minden alkalmat kihasználok, mert eléggé keveset iszik. :-) Még mindig irigykedem a puszizós babák Anyukáira! ;-) Alig várom, hogy Ádi a bújás mellett ezt is felvegye a repertoárba. :-)
Annyira becsüllek ezekért a bio meg natúr cuccokért, biztos szuper lesz a napozó rázókeveréked! Majd kérünk beszámolót, hogy hogy vált be. És örülök nagyon, hogy Apud jobban van és már sétálhat!
Napozót én is imádom, meg kell zabálni benne a kicsiket! Ádit is beöltöztettem, már alig vártam, hogy ráadhassam. ;-)

Maci, nálunk még nem igazán megy az egyedül evés, de ott tartunk, hogy ha már az első pár falaton túl vagyunk, csak akkor hajlandó további szájtátásra, ha egyik marka tutira a tálban maszatolhat... :S

Csöpplány, tök jó, hogy már ennyire komolyan benne vagytok a kistesó-projektben. Mi is nagyon gondolkodunk rajta, szerintem most tökéletes lenne belevágni, de még egyelőre elméleti szinten vagyunk. :-)
Örülök, hogy jobb az ínyed. :-)

Orsi, édes lehet Elisa új tudománya! :-) Majd megnézem, hátha raktál fel róla videót.

Juci, szerintem is igazad van, én sem hiszek ezeknek a táblázatoknak. Egyébként nem is találtam nagyon olyat, ami független, és nem valamelyik bébiétel gyártója írta. Mert azokban persze mi más szerepelne, minthogy az ő tápszerük, tejpépjük, bébiételük, vizük és teájuk nélkül fel sem nőhet egyetlen gyerek, mert minden más káros, és híján van a szükséges vitaminoknak és tápanyagoknak…

Most jöttem rá, hogy nem nagyon számolok be Ádi ügyes kis tudományairól, pedig olyan büszke vagyok. Melyik anya nem… ;-) Szóval, álldigál és kapaszkodva oldalra lépeget, ha fogom a kezeit, pár lépést sétál is (ami nagy szó, hiszen a nagy súlya miatt elég lassan indult be a mozgása – csak egy kis visszatekintő: 6hónaposan elérte a 10,5kg-t, azóta azért lelassultunk ;-). Labdázik, formabedobózik, és ügyesen rárakja az oszlopra a karikákat – bár a nagyságsorrend nem mindig sikerül. ;-) Már a legtöbb „utasítást” megérti. Amiket mond: Bi (ez Ubi, a kutyánk), tál, csat (ezt oda is teszi a hajamhoz :-)), lánc, és a kérdésre, hogy mit mond a kutyus, mondja is, hogy „vau-vau”. Ja, meg ha keservesen szeretne műsírni, akkor engem néz, és megy a "mámámámá". :-) És már egy hónapja megmutatja, hol a lába, most a pocakját is tudja már. :-) Biztos egy csomó mindent kihagytam, de így is hosszúra sikeredett az irományom. Viszont olyan ritkán sikerül írnom, hogy most dől belőlem a szó. :-) Na, le is lövöm magam, meg megnézem, miért nem kel már Őurasága – félek, hogy így este nem lesz alvás…

KépKép
 
 


na igy maszik:
http://www.youtube.com/watch?v=4iXjXDig6Is

és tovabbra is igy beszél ki az ablakon, néha 10 percig is egyfolytaban:
http://www.youtube.com/watch?v=sfQVm3fuJcY

és mindent tol maga elott,â könnyebb butordaraboktol kezdve, mindent..

reag majd késobb. bocsi.

Kép
Kép
Kép
 
 


Ja még az ivasrol gyorsan:
én kaja közben is kinalom, sot kéri, mert ramutat és amig nem adok inni, nem eszk tovabb + napkozben is kinalom + van egy cseppmentes pohara, az a jatékeok kozt van a foldon :) ha ratalal, iszik egy kortyot.
szerintem minden kaja utan muszaj inni, a fogmosas pedig napi 1x boven elég, pici fogkrémmel.
Elisa napi szinten kb 150 ml vizet eszik.

Jézusom, eg üveggolyot talalt, azzal jatszik...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Olvasok folyamatosan csak reagálni nincs időm. Vagy Annával megyünk tornára vagy én orvoshoz és persze igyekszünk sokat kint lenni.

Nem jegyzeteltem, úgyhogy nem tudok személyesen mindenkinek reagálni.

Anna 1150-nel született és 7300 volt 1 évesen :)

Le sem merem írni, de általában 8-9 dl iszik naponta, de a tegnapi melegben több, mint 1 liter fogyott :oops: Alig győzöm cserélni a pelusokat.

Már Anna is úgy sétál, hogy az egyik kezét kell csak fogni, illetve inkább ő kapaszkodik még a mi kezünkbe.
A kapaszkodáshoz azonban továbbra is ragaszkodik menésnél, állásnál egyaránt. Nem baj majd hamarosan...

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Megnéztem Elisát gyorsan. Hihetetlenül édes.

Orsi hogy álltok a tűzfolttal? A múltkor úgy láttam, hogy sokat halványodott. Így van?
Azért kérdem, mert Annának nem halványodik, sőt jöttek ki újabbak is és nem értem miért?

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


sziasztok hú de lemaradtam... :?

jól felmérgesedtem, szólt anyósom, hogy jött a régi címünkre egy levél, amit vissza kell küldeni, adó. már lejárt a határidő. mondtuk neki, hogy ki kéne küldeni, erre húzza a száját... :evil: jó, megpróbálja. nem akarok káromkodni, de **************** mit kell azon próbálni. egy ****************** levél. 200 ft feladni? a posta ott van a metrónál.

nem hiszem el. :evil:

bocs, este jövök, sírás

 
 


Én azt az ivás dolgot felnőttekre olvastam, gyerekekre semmit. De felnőtteknél is arra vonatkozott, hogy ne edd tele magad, aztán igyál még rá csomót, mert nem tud úgy a gyomrod dolgozni. Samu is evés közben és után iszik. Anna 1 litert??? Jesszusom! Örülök, ha egy 125 millis üvegnyi ürül egy nap. :?

Üveggolyó?! Ijesztő. :) Múltkor ikeában ebédeltem a sógorommal és Samuval, aztán elmentem pisilni, sógoromat pedig épp hívta nővérem... Megyek ki a wc-ből, és látom, hogy Samu betolta a szájába az egész bébiételes kupakot! :shock: Úgy nézett ki, mint azok a tányérszájúak Afrikában. :D

Ádi nagyon ügyi már! ;)

Hibernia, anyós kicsit fura néha. :)

Anna is jár már? Nagyon kis ügyes!

Vicces Elisa technikája. :D Így legalább nem bukik orra a szoknyájában. :)

Képeket még mindig nem néztem. :(

Ja, ma megkaptam én is a DM-es csomagot. Hát jól felhúztam magam a Nestlé-s kakaó reklámon. Ne igyon a gyerek igazi kakaót, csak Nestlé-s Junioritalt, mert nincs annyi koffeinre szüksége, mint a bátyjának vagy az anyjának... Micsodaaa????!!! Egy gyereknek semennyi koffeinre NINCS szüksége! :evil: :evil: Se kakaóra, se csokira, semmi ilyesmire. Főleg egy ennyi idősnek... Én karob port vettem, abból lehet csokiöntetet is készíteni a babatortákra/ desszertekre, és kakaóitalt is lehet készíteni belőle. (Eddig még azt sem erőltettem.) Tudom, hogy nem lehet mindentől megóvni a gyerekeket, de ennyi idős korban azért nem kéne már koffeinre szoktatni őket. Nem azt mondom, hogy egyáltalán soha ne kapjon semmit (sőt, sajna én pl lazán adok Samunak kekszet, pedig eredetileg cukrot sem akartam), de milyen reklám már ez?! Erről jut eszembe: ropit szoktatok adni? Megzabálom Samut, ahogy ropizik. :) Megjelent a Nógrádinak teljes kiőrlésű lisztből készült ropija. Tök kesernyés, de Samu még azt is szereti. Ropimániás. :)

KépKép

KépKép
 


na itt

barba én még nem adtam ropit, én is kekszezem... :oops: de olyan jól lehet húzni az időt vele... más cukrosat nem kap...
ez a kakaó elég brutál, én még tejet sem adtam... :roll:
jajj gratu a puszihoz... ;) kis érzelgős fiúka... :)
a zenélés nagy muri itt is, imádja a xilofont, furulyát, zongorát, gitárt... :roll:
lemaradtam apukádról, hogy is esett le?? miattunk??? (közvetve) de miért?
jáááj ez a betonon mászás rosszul hangzik... :( én már attól frászt kapok, ha megbillen és leteszi a kezét és olyan földes lesz... :D

ivás: Peti is kefekötő, mint Anna, 2x1,5, 2 dl elfogy / nap... csak vizet kap. kaja közben is iszik, ajjaj, de még hogy...

csigaby, Annának is van tűzfoltja? nálunk a nyakán van hátul, hol erősebb, hol eltűnik, fura.
hamarosan tuti egyedül fog járni, tök jó! :)

ja neveznék én is a ki hízott legtöbbet versenyre... :oops: 3000 - 10600 gramm egy év alatt... 7600 gramm... :D (12-e óta még 20 deka felmászott... most 10,8 kg)

juci milyen volt az éjszaka végül?

orsi videókat még nem néztem, mindjárt... :oops:

meséltem mi a legújabb dili? ha lefekszem a földre, megpróbál a fejemre ülni! :lol: ha nem megy akkor jön az, hogy a hasamra ül és lovagol, vicces.
illetve mi is elkezdtük a kanállal evést, borzalom. :? tiszta idegbeteg vagyok tőle. általában csak ütögeti a kanállal a tálban a kaját, repül a minden... :( mondjuk ma tök ügyi volt, mert a szájához is emelte a kanalat, igaz, lefelé, úgyhogy csak majszolgatta a semmit... :) viszont felvettem épp majd lehet elküldöm a linket.

moncsi, gratula Ádinak az oldalazáshoz, tök jó!!!! a formabedobózás nagy sláger úgy tűnik, mi úgy szoktuk, hogy megfog egyet én a megfelelő oldalra forgatom a dobozt, a jó ábrához, odaillesztem a kezét, ő meg kegyesen elejti. aztán rámnéz nagy büszkén persze. :lol: 7ig aludt Ádi? mikor aludt így el este??? tesóprojekt hajrá... ;)

maci, tök ügyesek vagytok az önálló kajával!!!

no erre az oldalra reagáltam... :) igyekszem a többire is...

 
 


Szerintem azért kell evés utan inni, mert az kiöbliti a szajat. Pl én nem vagyok hive a minden étkezés utani fogmosasnak, allitolag nem jo a fogzomancnak a sok dörzsölés…

Barba,
tudatos puszi, de jo!
Csupasz térddel a betonon ?? fakir ez a Samu ? Elisa még tovabbra sem megy a fure sem, képzeljétek, pedig hat renegteget vagyunk kint.. még csak ra sem tenyerel !
En is adok babapiskotat, csaladi nyomasra. Mas cukrosat nem kap.
Samunak tényleg garazs kell ennyi mindenhez..
Nalatok hogy alla kistesoprojekt ?

Hibernia,
Anyosod nem semmi !!
Raül a fejedre ?? haat ezen jot nevettem megint.

Csigaby,
Igen a tuzfolt ott van, alapbol nem latszik, de én latom. Es ha erolkodik vagy sir, akkor nagyon latszik.
Anna is a biztosra megy. Aztan ha egyszer elengedi magat, biztos szaladni fog egybol.
1 litert is megiszik?? Szerintem, ha nem szopna Elisa, o is sokkal tobbet inna.

Seidelm,
Adi is nagyon ugyeske. Elisa a bocira mondja, h buu buu.

Juci,
Hogy aludtatok végül ? Mi most az utobbi két éjjel egész jol, sikerult egyhuzamban 5 orat.
Most azt varom mar nem ébred-e fel, ha ar eddig nem fekudtem le…

Egyedul evés :
Beleteszi a kanalat a kajaba, aztan a masik kezével megprobalja leszedni, ami a kanalon van… probaltam mar ilyen gyerek villara is felszurva pl banant, azt is leszedte és a kezével tette a szajaba.
Néha azért beteszi a kanalat a szajaba, de addigra mar minden olyan.. a nagyon pecsételos kajakat én nem hagyom neki egyedul szétkenni, még par hét és mar fognak tudni enni egyedul is.

Körkérdés : ki mit szeret a legjobban ?
Elisa : eper, banan, husleves, kenyér

Nadina ? Zsu ? Többiek ?

Kép
Kép
Kép
 
 


jó reggelt

orsi a kedvenc ételen felröhögtem... :oops: nálunk nincs olyan, lehet én nem vagyok jó megfigyelő, de minden kajára ugyanúgy reagál. gyümiből bármelyikből bármennyit megeszik, a zöldséges főzelékek közül meg minden, ami új, jobban bejön neki, mint a régi. (pl zöldbabot evett tegnap, azt jobban ette, mint a krumpli-répa-csirkét. utóbbi nem izgi már asszem)
húslevest hogy adsz?? üvegből??

hát a fejreülést felveszem majd, mert jó lenne megörökíteni, haláli. ha sikerül ráülni, akkor pillog hátra, várja az elismerést. (mint mostanság mindenért)

videókat megnéztem, az a mászás... :lol: kis finnyás módon nem teszi le a térdét... :D lehet, már járni akar...
az ablakos beszédes meg nagyon édes! és micsoda vékony kis lábai vannak Elisanak... :oops: és jól hallottam, hogy a fiad magyarul beszélt hozzá???

bocsi, lépek, peluscsere

 
 


ja meg kimaradt, hogy eddig ugye fél 6ig aludta a 2.-at 3/4 5-től kb és fél 11ig nem tudtuk tuti lebirkózni az utóbbi időben... pár napja bemegyünk a központba, nézegetünk és 2x már elaludt fél 4kor, negyed 5ig. ez azt jelenti, hogy egy órával korábban ébred fel a 2. alvásból, mint régen és bizony 10kor már alszik megint... remélem megoldottuk a kérdést. :)

ti légzésfigyut használtok még?

mióta úgy alszik, hogy forog, azaz hol háton, hol hason, hol oldalt találjuk meg a legfurább helyeken, mindig bejelez éjjel 1-2x a csipogó és erre ébredünk. :( :( :( én most tervezem, hogy abbahagyjuk a használatát, mert szar, hogy emiatt ébredünk fel, mikor nem is kéne... :(

 
 


na mindig van vmi... azt is szeretem, hogy Peti tök gyakran ad semmit. nagy huncutul jön, nyújt vmit, mikor elvenném, látom, hogy csak a mutatóujját fogja a többi ujjával. esküszöm még kuncog is rajta. :D
aztán tegnap is eljátszotta ezt, hozta a semmit, mondom, oké, elveszem, erre kiderült, hogy egy marék mosóport szerzett... :shock: pedig el van dugva!!

 
 


ja és 3 videó aztán tényleg befogom:

Kanalazás:
http://www.youtube.com/watch?v=Z2cXdAnripE
(azért szoktam beszélni hozzá, de videón utálom a hangom, azért kussolok)

A régi-új divat:
http://www.youtube.com/watch?v=rLh_XqjK8-g

Az idő 3 hete egyfolytában:
http://www.youtube.com/watch?v=egYWAV48EkE

 
 


Hibernia,
a huslevest én fözöm neki.
Igen, magyarul beszélnek hozza a fiuk. Maté haragudott, h feltettem egy videot, amiben o pizsamaban van..

videokat mindjart nézem, csak siras van.. alvas helyett.. délutan ez nem szokott lenni. :(

Kép
Kép
Kép
 
 


Haat a kanalazas, halali!!! de mit kanalazzon, mar nincs benne semmi. :) Peti is 3. kéznek hasznalja a szajat. Elisa is!
én is csinalok majd egy kanalazosat.

Kép
Kép
Kép
 
 


haat beszaras, minden ok volt, 8kor kelt, fél2kor tök almosan, szopi, elaludt, mint mindig, de ahogy bettem az agyba, felriadt, azota sir, 40 perce. Ha megnyukszik is, és csukodik be a szeme, kinyitja azért is. Lassan atesik a holtponton és nem fog aludni. a francba!

Kép
Kép
Kép
 
 


miket tudok néha irni; :oops: megnyugszik k-val :oops:

na pont egy oraba telt, mire elaludt, nem akartam mar ujra szoptatni, nehéz volt megallni. Végül elaludt kézben és még utana is hüppögött almaban, erre ujra felébredt, de elaludt aztan fekve. még jo, h ez kuriozum, ha minden délutan ezt csinalna, az elég huzos lenne.

Kép
Kép
Kép
 
 


orsi, sajnálom a hülye alvást... :? foga? idő? front?

mi is 8kor keltünk ma, 11-12ig aludt, még remélem 4-5ig is fog... :oops:

Máté milyen kis öntudatos... nem is láttam, hogy pizsi... :)

a kanalazás meg kicsit nehezített, ja... :D

de a húslevest úgy értettem, hogy hogy adod? cumisüvegben? vagy kanállal? levest? :shock:

 
 


nem! a huslevesben össze van turmixolva a hus meg a zöldség a levével.

ja még akartam irni, h a "semmi hozas" is egy halali dolog! ezt magatol talalta ki? de azért a mosoport jo, h megmutatta, mielott megkotolta volna!

alvas? passz. lehet, front, ma 28, holnap 18 fok lesz.

Kép
Kép
Kép
 
 


egyébként miért hagyod 11kor aludni? ebédig mar nem birna ki? és akkor Peti is csak egyszer aludna, egy hosszut. Nem? este pedig mar 8-9kor aludna. Legalabbis nalunk ez van.

Kép
Kép
Kép
 
 


hát igen, a semmi hozás önálló találmány. kis kópé. :) először azt hittem, hajszálat ad, vagy szöszt, azért nem látom, de nem. a semmit nyújtja. :D és ha elveszem, elégedetten néz.

alvással az a gáz, hogy csak ma kelt 8kor, máskor 6 körül szokott és 9kor már dülöngél. fúrja magát vagy sír és hengergőzik. szóval kénytelen vagyok babakocsiba tenni és ott elalszik. viszont legkésőbb fél 12-12kor meg kel, és akkor estig nem húzza ki... ezért alszik még egyet 4 körül.

 
 


Hibernia - anyósod elég brutál. :( Ilyenkor én nagyon szerencsésnek érzem magam.

2 tűzfolt is van. Egy a homlokán (a keresztanyja szerint, mint Harry Potter :D), egy a tarkóján, de ez utóbbi a hajvonala fölött van, úgyhogy nem nagyon zavar be. Mind a kettő a születése után jött elő, de nekem úgy tűnik semmit nem változott. Persze hisztinél jobban látszik, de ez szerintem mindenkinél így van.
Anna is próbálkozik egyedül enni, de nálunk is legtöbbször semmi az eredmény :) Ráaádsul mindenbe belenyúl kézzel és szétkeni. Te biztos ki lennél készülve :D
Ma is voltunk homokozni a dédinél, szedtünk epret stb., most úgy néz ki mint egy kismalac. Nincs egy tiszta folt a ruháján.

Pepke se semmi a hízással! :shock: Kilóra talán meg is nyerte nem? Ha az arányokat nézzük, akkor viszont Anna viszi a díjat :D

Az idő meg nagyon durva, nem is értem hogy bírjátok :shock:

Barba - én ezt még azért nem nevezném igazi járásnak. Majd ha teljesen egyedül is megy akkor :)

Orsi - Elisa vicces lehet a fűvel. Az elején Anna is így volt, de most már mászik benne egy keveset. Ha megelégeli, akkor leül és jelzi, hogy valaki fogja a kezét, mert innentől gyalog menne tovább.

Nincs így kedvenc kajája. Sok mindenért rajong, pl. a húslevesből a zöldségeket összetöröm, kis lével keverve nagyon odavan érte. De majdnem minden kajáért odavan. Zabagép!

Újranéztük Elisa videóit és Anna végig kommentálta :D

Anna is még kétszer alszik naponta. Délelőtt 10-30 percet, délután változó néha 30 perc, néha 1 óra. Nem akarom elkiabálni, de amióta ilyen jó az idő és sokat megyünk (ő is ugye), azóta jobban elfárad és hamarabb elalszik :)
Lehet, hogy idős már ehhez, de a Pető Intézet miatt így szokta meg. Olyankor ugye nem magától kel, hanem keltenem kell korábban. Nagyon sokat kell utazni bkv-n, ami ugye tiszta izgalom, rengeteg a látnivaló stb., 2 óra torna, ahol oda kell figyelni a feladatokra, tehát nem csak fizikailag veszi igénybe. Ha ennek vége, akkor hazafelé már a földszinten kidől és alszik egy fél órát.
Ha nem megyünk, akkor is nagyjából ugyanekkor dől ki délelőtt.
Majd ha jön a nyári szünet, akkor megpróbálom átszoktatni az egyszeri alvásra.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Csigaby,
biztos nagyon farszto lehet Annanak, foleg, ha keltened kell. ügyesek vagytok,h igy birjatok! és igy is csak 30 perceket alszik? nem semmi!
én is szoktam mutatni a videokat Elisanak, végig mondja, h baba baba. :)

Na belinkelek még par viedot, aztan igérem lelövöm magam. az elso ketto az tologatos, az utolso az kajalos. a kanalat nem tudtam felvenni, mert nem akart enni, de ugyanazt csinalja vele, mint a villaval, csak a kanalon ugye folyékony a kaja. :)

http://www.youtube.com/watch?v=mttkkPJnH24

http://www.youtube.com/watch?v=rpOzz2sEkRQ

http://www.youtube.com/watch?v=5ws-HB3AwAQ

Kép
Kép
Kép
 
 


küldtem gmailre pár képet ;)

 
 


Sziasztok!

Jöttem dicsizni egy kicsit: Krisz napról-napra látványosan fejlődik!! Hétfőn a fakockáit nem csak kipakolta a dobozból, hanem vissza is helyezte. Kedden megtanulta a nyuszi kifejezést és ha mondjuk,akkor előkeresi a plüst és ölelgeti magához. Szerdán Krisz egykezembe kapaszkodott a jobb kezével és így lépdelt mellettem. Ma már megtette első önálló lépésit! (hátam mögül indult, semmi ösztönzés nem volt benne) :D

Küldök videót, bár nem ez volt a legjobb lépegetése - ez inkább főpróbának felel meg! ;) (előre is bocs a rumliért és nagy hasamért!)
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/k ... C1RDpljG#b

Orsi: Elisa egy zabálni való, belevaló csajszi! Milyen kis rafka, mikor a villáról leszedve teszi az ételt a szájába. De nagyon ügyes! :) Krisz még csak játszik az evőeszközökkel.

Alvás - naponta egyszer egy órát alszik Krisz.

Kedvenc étel - banános-almás-csirkés pép!

KépKép
 


Képzeljétek, lehet, hogy egy másik (sokkal szuperebb :-)) házat veszünk meg, ha sikerül lealkudni.... :? Drukkoljatok , légyszi; teljesen beleszerettünk mindketten abba a házba! Most kétesélyes a dolog....

Megnéztem a videókat :) . Pepke nagyon jó arc, ezzel az ágyfújással :lol: . Kb. Níla is így eszik, csak ô úgy néz ki utána, mint egy malac....
Elisa nagyon édes és tök ügyes a kajálással!!! Mindkét gyermek jóval "sterilebb" mint az enyém :oops: Nílának már alig van nem pecsétes ruhája, annyira hadonászik, stb. pedig van elôke+ pelus; én meg kötényt veszek :oops:

Ezektôl a cukros-kakaós gyerekkajáktól én is kibukok...Ráadásul a koffein felpörget , a(sok) fehér cukor pedig B1 vitamin hiányt okozhat, ami a hiperaktivitáshoz is hozzájárul....Én is karobot használok (Níla elôtt is ezt használtuk), szerintem tök jó. A múltkor vettem Kecskeméti szilva bébiételt a kisboltban (csak az az egy fajta volt), hát az is cukros, és az ízének sem tesz jót, met TÚL édes, geil. Níla sem evett belôle csak egy kanállal...Ráadásul az üvegen 4 hós kortól ajánlják...nem is értem, hogy lehet ez forgalomban...

Kedvenc kaják: kefír, Abonett, saját készítésû fôzelékjeim (köles-karfiol-paradicsom-krumpli-répa+ repceolaj) + a fagyi :oops: lenne, ha engedném...Egyébként nem édes szájú, de fagyizni azt nem lehet mellette....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Hogy lehet, hogy megállt a számlálás a vonalzómon?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Barba: milyen az a naptejkeverék , amit Samunak kevertél?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Én is dicsekedek egy kicsit. :D :D

Szintike is már elkezdett lépegetni egy kicsit, úgy , hogy az egyik kezét fogom csak.
Magától felmászott az ágyra is.
És már a szőnyeg közepéről is magától akart felállni, de ez még kezdetleges. Feláll, de még kapaszkodnia kell valamiben.
Az ágy szélén oldalazva végig is lépeget.
Az építőkockákat nálunk is nem csak kipakolja, hanem vissza is rakja.
A kanállal evés még kezdetleges, de a kis kezével ugyan úgy beletúr a tányérba és szétmaszatolja vagy a szájába teszi az ételt.

Mostanában egyre édesebb is, sokat átölel és bújik. :D :D :D :D :D

Ő is már megtanulta az autót, nyuszit, könyvet, kutya, cica, farkas, kacsa, anya, apa, mama. ne, hagyjál szavakat.
Most tanuljuk a színeket is.

Fürödni imád továbbra is. Alig bírom kiszedni a kádból.

Már segít is vetközni. Kihúzza a kis kezét a póloból, meg ilyesmi.

Kaja??? krémtúró, túrorudi, puffi, fagyi ostya nasinak.
Rendes kaja pedig, minden továbbra is , mint eddig. Kívétel a hal. Cukkini.
:D :D :D
 


maci, azért állt meg a számláló, mert elérte az 1 évet. új vonalzót kell csinálni, csak már az 1 éves gyerekekét és akkor annál 2 lesz a végcél . ;)

jövök este, csak a pedagógus vénám hajtott. :lol:

 
 


Sziasztok!

Boldog születésnapot Gabinak,Samunak,Elisanak és még akit esetleg kihagytam volna :)

Mi jól vagyunk :) TEgnap BAlu elaludt 8kor és ma 9ig durmolt :D Kelt egyszer fél 5kor,de csak szomjas volt,ivott és már aludt is tovább.Azt hittem ez az éjszakai 13 óra alvás kilövi a délutáni alvást,de nem,3/4 2kor beájult és negyed 4 kor én keltettem,mert mentünk párom nővéréhez.Jól elvoltak a gyerekek,kint játszottak,voltunk fagyizni is.Szegény Balu tegnap nekiesett az ajtókeretnek és felrepedt a szája :S Ma meg párom nővérénél egy fűcsomóban megbotlott és nekiesett a libikókának és megint felszakadt a szája :S Több mint negyed óráig vérzett neki :O Már kezdtem beparázni hogy miért nem áll el a vérzés,pedig nem is sértette fel annyira,ahogy most elnézem.
Most épp pacsál,kicsit csúszásba vagyunk,mert majdnem 3/4 8ra értünk haza.

Nálunk duma téren még nem sok minden van.Most már mondja hogy hamm,ez a kaja.(én hamma-nak hívom és innen :) ) Ezenkivül még mindig a te,de,tej,dej,és ezek verziója.tedetede,detejtejdej meg iylenek :)
Labdázik,meg formabedobózik rendületlenül :) Na meg persze mindenhova felmászik,ezért nem is tudok jönni,mert mindig figyelnem kell :( Kezdek tök elmaradni tőletek :(

Reagálás nem is fog menni,mindjárt megyek kiszedni a kádból Őuraságát.

Mindenkinek gratula az új kunsztokhoz!Videók meg képek nagyon aranyosak :) Majd ha lesz időm én is teszek fel :)
Maci:nektek meg sok sikert álmaitok házához : wink:
Na rohannom kell.....

KépKép
Kép


Sziósztok!!!

gondoltam benézek egyet,jönnék én többet is,de mikor???? :roll:

Köszönjük a szülinapi köszöntéseket,aranyosak vagytok!!!és persze mi is Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk minden 1 évesnek!!! :D (itt is... :D )

itt olyan vihar van,hogy húúú... :? szabályosan ijesztő... :shock: :shock:

pár szó rólunk,illetve Buburól.18án voltunk az 1 éves státuszon,8920g (csak nem triplázta meg a születési súlyát,de azért megtartjuk :oops: :D ) és továbbra is 74 cm,ami hülyeség,mert már 4 hónapja ezt mérik,én meg látom,hogy nő... :roll:

jár a Kincsem kb 1 hete,mondhatni stabilan,így egyre gyorsabban próbál haladni,aminek ugye olykor kopp a vége.beszélni még nem beszél,illetve igen,babanyelven,van 1-2 dolog,amit megértek,pl,"memmmmeee"-kaja,"bá"-Bálint,"ananana"-anya (?).most így hirtelen ennyi.

Csajok,volna egy kérdésem,bár lehet,hogy gáz pont nekem szóbahozni,aki alig van jelen,de nincs kedvetek zárt topichoz??? (amúgy ez is egy ok,amiért nem vagyok,mert olyanok olvastak,akiknek nem kellett volna.... :twisted: :twisted: :twisted: ) nos??

Kép

KépKép
 
 


Charlott,
nagyon aranyos Krisz az elso lépésekkel! én is ugy varom mar ezt a szakaszt.

Hibernia,
a képek magukért beszélnek! jobb mar az ido? hétvéhén ki tudtok menni majd?

Maci,
drukkolok a hazhoz! mikor derül kiN és mikor lehetne költözni? és a mostanival mi lesz?

Csöpplany,
jajj szegényke, a szaj az sokaig vérzik, sok a hajszalér. remélem hamar begyogyul.
Fogad?

Cyntia,
Szinti is nagyot fejlodott, lattam a képeken, nagyon nagyon aranyos kislany.

Mayday,
gratua jarashoz!
felölem lehet zart a topic. mar régen is volt rola szo.

Nekünk ritka sz@r éjjelünk volt, miutan 1kor feküdtem le vagy 3x felébredt és a csucs az 6.06 perckor volt, ébresztett az agyam mellett lévo digitalis ora, elöször azt sem tudtam mi ez ahang, mert soha nem huzom fel. Elisa jatszott vele elözo nap és beallitotta 6.06-ra, tiszta ideg voltam. O persze nem ébredt fel ra....
Nalunk is slager a formabedobo, de csak a hengert tudja bedobni, a többit csak véletlenszerüen. és tovabbra is a kedvenc a baba, a labda és az auto.. és imad telefonalni, még nem mondja, h hallo, de mar a füléhez teszi.

Kép
Kép
Kép
 
 


Orsi,sajnálom a szar éccakát.Elisa is többször kel még éjjel?Bálint igen és már kész vagyok tőle,,,azt hittem 1 évesen már átalussza,de nem,egyszer minimum kel... :? általában csak iszik,de van,hogy vissza se akar aludni,hanem csak játszana...nem értem miért van.napközben sem alszik sokat...

Kép

KépKép
 
 


zárt topic....ha mindenki benne van,jó lenne.nekem biztosan...önző bunkó vagyok,tudom... :roll: :oops: üssetek...

Kép

KépKép
 
 


zártban én is benne vagyok, a reklámok miatt + tök gáz, múltkor kerestem vmit google-ben és kiadott egy itteni hsz-em... :oops:

persze lehetne azt, hogy mindenki benne van + akiket ismerünk és csak olvas (pl barba említett vkit)...

szerintem jogos igény, hogy ha vki olvasni akar huzamosabb ideig, akkor mi is tudjuk róla (legalább egy nicket), hiszen a mi életünk itt nyitott könyv...

 
 


Hibernia,az a gáz,hogy többen olvasnak,mint azt mi hisszük...én csak pilláztam,mikor megtudtam kik olvasnak..sose gondoltam volna... :shock:

Kép

KépKép
 
 


Zárt topikba én is benne vagyok.Valaki ír itt a moderátornak?Elvileg ezt is most már zárt topikká lehet tenni,így nem kellene "elköltözni".

Mayday:jó hogy írtál!Gratula a járáshoz!Lassan minden baba jár!!! :) Gratu Bubu súlyához! :)
Sajnálom hogy még mindig nem alussza át Bubu az éjszakát.De szerintem itt a többségnél van ilyen probléma.(gondolom ez azért nem nyugtat meg).Néha szégyenlem leírni milyen jó dolgom van :oops:

Orsi:hát mosogatom a fogam.De mivel most megjött,így tuti nincs baba,és inkább bevállalom az antibigyós kezelést hogy hamar helyrejöjjön az ínyem,mert nem szeretném beáldozni a fogaimat a terhességnek.Szóval ha a doki rábólint akkor egy bő 2 hétig szüneteltetjük a tesóprojektet (vagy ameddig mondják) és utánna újult erővel próbálkozunk tovább :)
Sajnálom a szar éjszakát :(
Hát én nagyon megijedtem hogy ilyen sokáig vérzett neki.Normális ez?Nem csak szivárgott,hanem szó szerint folyt,5 mp-enként törölni kellett mert az állán folyt :? Gondolkozom hogy megkérdem a dokit,úgyis megyünk majd jun elején oltásra.Inkább most derüljön ki ha van valami.

KépKép
Kép


Sziasztok!!!
Végre van egy kis időm!!! :D :D
Szóval a zárt topicra szavaznék én is. Szidtam itt már annyi mindenkit (családot, anyóst, férjet, stb...) és belegondoltam, hogy mi van, ha valaha valaki erre rákeres :oops: Na meg nyíltabban lehetne írni azért erről-arról.

Rólunk annyi, hogy totál gázos vagyok :oops: A változatosság kedvéért megint begyulladt a mellem (!!!) Pedig kb. fél éve nem is szoptatok! Ki is buktam egyből, tegnap bekönyörögtem magam egy magánbőrgyógyászhoz. (helyileg a bőr és nemibeteggondozóba tartoznánk, ahol az aids-eseket is szűrik....inkább elkerülném a helyet) Nos kaptam antibiotikumot gyógyszerben és krémben is. Hurrá! Csak tök idegesítő, hogy ezek szerint mégsem a szoptatás volt a gáz, mert már el kellett volna múlnia, és néha-néha előjött, most meg már megint fájt :cry:
Gréti viszont tündéri az utóbbi napokban. Egész nap magyaráz :lol: Be se áll a szája :lol: Sajna babanyelven mondja, senki sem érti, de még kb-ra se tudom, hogy mit akar már napok óta mondani :-) Plusz mindenhol felkapaszkodik és áll! De nem csak simán áll, hanem toporog :shock: :lol:
Kajaügyileg javulunk. Kezdi enni az általam készített gyümölcsöket, néha már a joghurttal kevertet is. Viszont a főzelékeimet nem hajlandó. Az továbbra is nagyrészt üvegesen megy. (kedvence neki is, mint Krisznek: banán-alma-csirke.... még belegondolva is bizarr összeállítás)

KépKép

KépKép
 


charlott gratula a lépegetéshez, nagyon jók a játszótéri képek!!! és a videó is nagyon aranyos, ügyes nagyon Krisz!
a többi kunszt is jó. :)
azt az egy órát mikor alussza?

maci, drukk a házhoz! képeket kérünk. ;) sterilebb, ezen röhögtem. :)
a kecskeméti kaják tényleg borzasztóak, úgy idegesít... az itteni kaják 80%ban nincsen cukor abszolút. :) ezért is szeretem nagyon őket. (só meg ilyesmi sincsen)

cyntia hogy tanítod szintit beszélni? (pl színek) nagyon ügyes ő is, gratu a sok új kunszthoz.

csöpplány 13 óra alvás??? úristen!!! a szájfelszakadás sajnálom. :?

mayday, jó hogy jöttél. ;) szépek Bubu méretei is, kis csinos legényke... ne izgulj, nálunk sem alussza át az éjszakát... :?
most úgy van, hogy 10kor fekszik, 11kor felsír, felülve vár. bemegyek, ringatom 20 percig visszaalszik. oké. aztán 2 körül nyögdécsel,megnézem, be van szorulva a rácsok közé az ágy végébe, de ált. alszik. áthelyezem középre, simizem 5 percig és visszaalszik, ugyanezt 6kor is eljátssza, de 6kor már van, hogy felébred és ringatni kell, hogy visszaaludjon, majd 7kor ébred. ennyi. vagyis mi min. 3x kelünk, ő meg 1x vagy 2x... néha órákig nem tudok visszaaludni, idegesítő.

orsi, az idő nem változott, ma is 3x áztam el, ez már ilyen marad örökre. :lol: holnapra megint játszóházat tervezünk. :? :? (tegnap 2 órán át kerestem baba-mama csoportokat + közelebb ilyen játszóházat, ahol babáknak is van hely, nem csak 5+, a legközelebbi 25 perc kocsival, tömegközlekedve meg 1,5 óra kb (mivel a tömegközlekedés is kiváló)... írtam egy ír fórumra, hogy hol vannak, hátha csak én nem találtam, de nem, TÉNYLEG nincs semmi közelebb... és európában itt van a legtöbb gyerek!!!!!!)
no mindegy.
amint tudunk, lépés...
a videók nagyon édesek!! az a komoly evés, nagyon szép és felnőttes! :)
a hallo tök jó, nálunk is szereti a telókat, de nem hallozik... :(
az éjszakát sajnálom... :(

 
 


csöpplány, ez jó, tedd hamar rendbe a fogakat, az a pár hét igazán semmi már tesó ügyileg... :)

nadi, jajj ez nagyon gáz ez a mell... :( :( sajnálom... de akkor mitől lehet?? majd mondd, mi volt...
tök jó, hogy gréti alakul tündérileg.. :) az álláshoz is gratu!

mayday ne rettents, ki olvas? :shock: :lol:

 
 


Mayday, jó, hogy jöttél! Gratula Bubu súlyához! Na meg a járáshoz!!! Megértem, hogy nincs időd mellette, már nekem sincs Gréti mellett, pedig ő még nem indult el, csak áll :D De így is a nyomában kell lenni non-stop mert ha elfárad, dől, mint a zsák!

Nálunk általában átalussza az éjszakát, vagyis hallom a babaőrzőn, hogy felkel, mocorog, néha kicsit magyaráz, de amíg nem sír én be nem megyek, és általában visszaalszik magától szerencsére.
Valaki kérdezte a légzésfigyelőt. Használjuk még, sőt azt hiszem 3 éves korig ajánlott. (én paraanya vagyok, addig használjuk, míg csak be lehet tenni az ágyba :-))

Hibernia, sajnálom ezt a szar időt nálatok :x Iszonyat idegesítő ez már tényleg. Pedig az ír nyárnak szépnek kellene lennie, nem? :-)

KépKép

KépKép
 


Csöpplány,azt mindig is tudtuk,hogy Balu az etalon gyermek. :D
nem mondod,hogy már ennyire ráálltatok a tesóra???az igen!!!

Nadi,sajnálom a cicit.aids-eseket???az durva...

Hibernia,akkor nálatok sem egyszerű az éjszaka.nem tudom meddig tart még ez az időszak...de már sok...

majd elmesélem zártba... :wink: milyen érdekes a mi életünk,mi??? :oops: :lol:

én írok a moderátornak szívesen.ha mindenki rábólint.na???

Kép

KépKép
 
 


3 éves korig légzésfigyu??????? most beparáztam,mi már kb 3 hete nem használjuk.kifogyott az elem és már nem vettünk bele újat,gondoltam 1 hét és egy éves...na,fasza!!!

Kép

KépKép
 
 


Csöpplány milyen oltásra mentek??és mi vérzett Balunak?a szája??

Kép

KépKép
 
 


nadi, elvileg az ír május a legszebb... :lol: milyen lesz a június??? :evil: (mi még eddig sosem voltunk itt végig májusban, mindig akkor mentünk haza min. 2 hétre)
én kérdeztem a légzésfigyut, mert tök gáz, hogy mindig bejelez. :evil:

mayday, oké... amúgy én tuti nem olvasnék egy topicot szó nélkül... nem bírnám ki... :) :)
ja és aki aggódik az esetlegesen később csatlakozók miatt, lehetne csatlakozni, nem? csak jelezni kéne vmelyikünknek...
hát igen, az éjjelek gázok, de ez még mindig jobb, mint mikor 3-4x kelt ÉS nem aludt vissza 20 perc után. :(

 
 


Maci, mi van a házzal? Ez az új hol van? Nekem a "régi" is nagyon tetszett! :lol: Tutira jó lesz amúgy nektek kertesben, fel se merüljön benned az ellenkezője! Sőt én azt hittem, hogy Ti ilyenben laktok :oops: Pároddal pedig teljesen egyet értek: néha kell az embernek a változás: hely, munka, stb... változtatás. Csak sajna kevesen tehetik meg, hogy gyakran váltsanak, vagy, hogy ne kényszerből, hanem csak úgy, kedvtelésből. Mi 7 éve lakunk itt lassan és néha már én is elköltöznék valami csendesebb vidékre :lol:

Lehet, hogy még nem meséltem, de voltunk Barbáéknál Samu szülinapján, ami szuper volt!!! Itt is köszi Barba a bulit :lol: :lol: Persze Gréti az odautat majdnem végig ordította :? (több volt, mint 1 óra eltévedéssel :oops: ) Viszont ott nagyon élvezte a bababulit. Pörgött ezerrel, hiába, tök társas lény. Kezdem azt gondolni, hogy néha azért nyűgös, mert itthon már unja + engem is un néha :shock:

Kedden pedig voltunk Ringató foglalkozáson. Baba-mama jóga helyett gondoltam kipróbáljuk (fő a változatosság)...háááát nem kellett volna a jól bevált jógánkat lecserélni: Gréti 1 percet se ült, és a dalok sem érdekelték. Csak és kizárólag a nőci furulyájára pályázott! Aztán meg a triangulumjára... már tök ciki volt a végén. Többi gyerek nyugodtan ült anyuka ölében...ez meg mint az eszeveszett loholt négykézláb ide-oda, rángatta a hangszereket.... nem nekünk való ez a nyugodt intellektuális foglalkozás hiába.

KépKép

KépKép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: