Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ide várjuk a babaételrecepteket, ötleteket. Házikészítésű főzelékek......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Helló Zsuzsu, akkor én kezdjem 8) :D

Kedvenceink

Paradicsomos cukkíni(8hós kortól)
Egy nagy paradicsom héj és mag nélkül, közepes burgonya,
darabolt cukkíni 2-3 evőkanálnyi, bazsalikom, pici só, egy kávés kanál olíva olaj, egy kávés kanálnyi aprított vöröshagyma.
Hagymát a pici olívaolajon és vizen pároljuk, hozzátesszük a többi hozzávalót és kislángon kb. negyed órát főzzük.
turmixoljuk vagy villával összetörjük és kész.
Ha kissé meghűlt,reszelt sajttal adható :lol:

Burgonypüré másképp( 8hós kortól)
két közepes burgonya, só, teavaj, sajt, zeller levél, anyatej
A felkockázott burgonyát a vajat a zeller levéllel kevés vízben megpárolom, összetöröm és a főzőlevével kis anyatejjel vagy tápszerrel higítom.
Apró sajt kockákkal dúsítom(mikor már kézmelegre hűlt hogy a sajt ne legyen nyúlós) :lol:

Sóska tojássárgájával (10hós kortól)
a sóskát előzőleg egy kevés olíva olajon pároltuk a levét leszűrtük(mert magas oxálsav tartalma erős a kicsinek)
Két evőkanálnyi párolt sóska, egy közepes felkockázott burgonyával megfőzzük, pici sóval cukorral ízesítjük, egy előzőleg megfőzött tojás sárgájával összeturmixoljuk.

Tökfőzelék csirkével(8 hós kortól)
3 evőkanálnyi gyalult főzőtök, pici vöröshagyma, olívaolaj, kapor, egy evőkanál főtt rizs, vagy burgonya,
egy kis darabka csirkemell, 1 teáskanál tejföl, só
A hagymát lepárolom kis vízen és olíván, hozzáteszem a tököt, kaprot és a pici darabokra vágott csirkét, picit sót
és minimális vizet, és megpárolom.
Hozzáteszem a rizst és a tejfölt és összetöröm :D

Most így hirtelen ennyi :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.09.09 14:58-kor.

Kép
Kép
 


Hoztam egy kis tízórai vagy uzsonna csemegét :wink:
Körtés joghurt kukoricapehellyel (8-9 hós kortól)

2 db édes körte, egy evőkanál natúr joghurt, egy evőkanál Bio natur kukoricapehely.
Ezt összeturmixolni és frissen adható. :D
(Ezt lehet még banánnal és őszibarackal is)

Kép
Kép
 

 
 

Mi ezt nagyon szeretjük:

Csillagtökfőzelék csirkemellel:

Hozzávalók: 1 közepes nagyságú krumpli 1 jégkockatartónyi csirkemell 1 kisebb csillagtök 1 fél sárgarépa 1 fél “háromszögnyi” Mackósajt

Elkészítés: A kockára vágott krumplit, a sárgarépát és a csirkemellet főni teszem. Amikor félig puhul hozzáadom a megtisztított, kockára vágott csillagtököt és puhára főzöm. Ezután a felesleges levét leöntöm, hozzáadom a Mackósajtot és turmixolom. (Csillagtök helyett cukkínit, tököt, vagy sütőtököt is lehet használni.)

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
 
 


Lotti kivételesen megette az egész főzeléket, amit csináltam neki :shock: Úgyhogy ezt leírom gyorsan :lol:

Brokkoli répával

Brokkolit, répát párolok, hozzáadok egy kisebb főtt krumplit, picit megsózom, pici olivaolaj és egy kis teavaj. Összetrutyizom és már kész is a papi :wink:

Kép

Kép
 
 
 
 


Honey, látom neked is Lottid van? 8) ?!!! :lol:

Kép

Kép
 
 
 
 


Ildi!
Igen nekem is Lottikám van,csak ő már nagy Lottika :lol:
És gyönyörű,mint a Te Lottikád :lol:

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
 
 


Zöldfűszeres Túrókrém uzsira (11-12hós kortól)
ezt most találtam :lol:
2 evőkanál tehén túró, egy pici tejföl, só, vöröshagyma belereszelve, uborka belereszelve, kapor vagy petrezselyemzöld.
összetörni és negyed órát állni hagyni.
lehet párolt zöldség falatkák mellé adni vagy nagyobbaknak kenyérre kenni! :D fini!

Kép
Kép
 


Zöldbabfőzelék csirkével(10hós kortól)

Egy marék tisztított, 2 cm-es darabokra vágott zöldbab, egy kis burgonya kockázva, kapor, só, oliva olaj egy falat csirkemell aprítva.
Összepárolom egy kis vizben, levével turmixolom vagy villával jól összetöröm.
A végén egy teáskanál tejfölt vagy natúr joghurtot keverek hozzá.

Kép
Kép
 


Rakott cukkíni(10hós kortól)
Érdemes egy nagy tepszivel csinálni mert a családnak is ízleni fog :wink:
2 nagyobb cukkíni hámozva, felkarikázva, besózva és pici megpárolva(mikróban). Ez alatt rizst kell főzni egy jó bögrényi adagot .
20-25dkg darált húst egy kis olajon vöröshagymán lepirítani,sózni, egy kis vizzel párolni fedő alatt mikor már majdnem puha
lehet ízesíteni egy kanál natúr lecsóval, borssal,
fokhagymával, majorannával.
A darálthusit össze kell keverni a főtt rizzsel. Kivajazott tepsziben rétegezni: cukkínikarikák kis majoranna, rizses husi, cukkíni.....
és így tovább. a legtetejét cukkínivel zárjuk és tejfölt vagy sajtot teszünk rá. 200fokon sütjük amég a sajt/tejföl
színe szép sárgás-barna nem lesz. :lol:
kicsiknek összetörjük még villával...és ehetik ők is velünk. :lol:

Kép
Kép
 


Tojáskrém (11-12hós kortól)
2 fött tojás sárgája, egy kis só, bazsalikom, teavaj,pici tejföl ezeket krémmessé keverni és kenyérre lehet kenni. :wink:

Májpástétom
egy-két csirkemáj (sós vízben főtt), teavaj, majoranna, olivaolaj ezeket összeturmixoljuk és kenhető a kenyérre :wink:

Kép
Kép
 


Bébi-Vadas tésztával (10-11hós kortól)

2szál sárgarépa, 1fehérrépa, 1szem egész bors, babérlevél, só, pici vöröshagyma, egy kis darabka csirke vagy pulykamell.
A zöldségeket,a husit a fűszerekkel kevés vízben megfőzöm, (a bors kivételével) levével turmixolom, teszek bele egy kis olivaolajat, tejfölt.
Tojás mentes durum spagettit 1-2 cm -es darabokra török, sós vízben megfőzöm jó puhára.
a kifőtt tésztát a vadas szósszal összekeverem,és lehet is hamizni. :lol:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Két hete nyitottunk egy bababoltot, ahol mindent megtaláltok, amire csak szüksége van a babának!Olcsóbban, mint máshol, hisz mi direkt a forgalmazótól vesszük.A székhely Nagykőrösön van, de postázunk is.

Nézzetek be hozzánk, nem bánjátok meg!

http://atibababoltpelenkadiskont.hupont.hu

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Lotti megette az egészet, ami már nagy szó, ezért leírom nektek!
Ez 4 személyre szól, ki hogy csinálja, babának vagy családnak, én csak Lottinak csináltam, mert párom utálja a főzeléket :roll:

Répafőzelék

Hozzávalók 4 személyre:

50 deka tisztított, karikákra vágott répa, egy csokor petrezselyem és citromfű vegyesen (én utóbbit nem tettem bele, mert azért ennyire nem felszerelt a háztartás és a konyha :oops: :? ), fél liter tej, margarin vagy vaj, jódozott só

Egy nagyobb lábasban olvasszuk meg a vajat, szórjuk rá a répakarikákat, és folyamatos kevergetés mellett pirítsuk néhány percig. Picit sózzuk meg, majd egy deci vízzel öntsük fel, és fedő alatt öt-tíz percig főzzük. Közben egy csésze hideg tejben csomómentesen keverjünk el két teáskanál lisztet, és folytonos kevergetés közben öntsük a répára. Ha már sűrűsödni kezd, öntsünk hozzá annyi tejet, hogy éppen ellepje a répaszeleteket. Egyszer forraljuk még fel.
Tálalás előtt keverjünk bele apróra vágott petrezselymet és citromfüvet.

Nagyon jól illik hozzá a budás cukkini.
Ez úgy készül, hogy egy tojásból, három evőkanál lisztből, csipetnyi sóból, fél deci tejből és egy evőkanálnyi apróra vágott petrezselyemből sűrű palacsintatésztát keverünk. Ebbe mártogatjuk a zsenge cukkinikarikákat, majd forró olajban hirtelen kisütjük.

Kép

(a Kismama babakonyhája c. könyvből)

Kép

Kép
 
 
 
 


Leírok még egyet, amit ma próbáltam ki és bár Lotti az első kenyérre kent falattól kb. úgy nézett, mintha mosogatórongyot dugtam volna a szájába, mi párommal degeszre zabáltuk magunkat belőle :roll: :oops: :lol: :lol:

Szóval,

CUKKINIPÁSTÉTOMOS SZENDVICS

Hozzávalók egy családi adaghoz (hozzáteszem, nekünk ez kevés volt és még este csináltam kb. 3 hatalmas cukkiniből + gombát tettem még hozzá, úgy is nagyon fini):

2 db, 40 dekányi zsenge cukkini, egy kis fej hagyma, egy púpozott teáskanál mustár, 2 teáskanál paradicsompüré, jódozott só, fél citrom leve, két evőkanál étolaj (olivaolaj)

Mossuk meg és vágjuk apróra a cukkinit. Melegítsünk meg 2 evőkanál olajat, majd pároljuk rajta puhára a cukkinidarabokat. Közben tisztítsunk meg és aprítsunk fel egy kis fej vöröshagymát. Villával nyomkodjuk össze a cukkinit (én botmixerrel csináltam, mert villával kissé melós, főleg ha nagy adagog csinál az ember), majd ha már langyosra hűlt, keverjük hozzá a nyers hagymát, a mustárt, a citromlét és a paradicsompürét. Ízlés szerint sózzuk. Hűtőben 3 napig áll el. Mivel könnyen emészthető és finom, étvágytalan, betegségből lábadozó kicsiknek különösen alkalmas.

(a Kismama babakonyhája c. könyvből)

Kép

Kép
 
 
 
 


Legújabb kedvencünk:
Karfiolfőzelék(8-9 hós kortól) Ilyenkor kell csinálni , olcsó ősszel a karfiol :wink:

A karfiolrózsákat megmosom, szétszedem apró rózsáira, sós vízben puhára párolom. Főtt burgonyával(nagyobbaknak lehet liszt+tejes habarással) besűrítem.Végén teszek hozzá egy kis tejfölt is és borsot, petrezselyem levelet.
Csirkehusi péppel vagy darálthúsból(darálhús+tojássárgája, kevés dinsztelt hagyma, só bors,főtt rizsből készített )húsgombóccal tálalom.

Jó étvágyat kicsiknek nagyoknak! :wink:

Kép
Kép
 


sajtgolyócskák:
2 db nagy, főtt, áttört krumpli
5 dkg liszt
4dkg vaj vagy margarin
7 dkg reszelt sajt
1 egész tojás (én csaj a sárgáját használtam fel, mert a fehérjét még nem kóstoltuk)
1 gerezd fokhagyma
1 mokkáskanál őrölt bors
1 púpozott mokkáskanál só
a bundázáshoz zsemlemorzsa

vizes kézzel össze kell keverni a hozzávalókat és diónyi gombócokat formálni, majd beleforgatni őket a zsemlemorzsába. Forró olajban, erős lángon aranybarnára sütni (ez azért fontos, mert ha sokáig sütöd, akkor megszívja az olajat)

gyors és finom :) én krumplipürét csináltam hozzá és nagy sikere volt

gulyásleves:
egy egész vöröshagymát felaprózni, két evőkanál olajon párolni. Mikor üveges, hozzátettem egy evőkanál pirospaprikát, kevéske sót. Beletettem a husit (kipróbáltuk a borjúhúst), kicsi vizet öntöttem hozzá és jó háromnegyed órát hagytam, hogy főjjön. Utána kb. 3 l vízzel felöntöttem, bele tettem a répát, fehérrépát, karalábét, krumplit, köménymagot és hagytam főni. Mikor a husi és a zöldségek is puhák, kész van a leves.

laktató és finom :)

Kép

Kép
 
 


Tonhal pástétom kicsiknek(11 hós kortól)

1 konzerv filézett tengeri, vagy tonhal saját levében(de a levét érdemes leszűrni)1 összetört fött tojás sárgája, egy teáskanál margarin, kis citromlé, fehér bors, bazsalikom.
Az egésszet össze kell keverni és 1 órára hűtőben pihenteni.
Pirítóssal tálalni.
Egyszerű egészséges és fini! :lol:

Saláta feltétnek is jó, de akkor a margarin helyett, 2 dl tejfölt és kevés mustárt kell használni.
:lol: Én jégsalátával eszem.

Kép
Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: