Új privát üzeneted érkezett!

Megkérdezhetem, melyik gyermeked mondja, hogy rendmániás vagy? :D

 
 


Hát
én most messze alulmúlom magam,igaz el vagyok foglalva,a fiúkon kivül van egy kis "mellékes" meg hobbi is.De,zavar,remélem,rendelőzödök lassan.

Bekri húúú tényleg.És mit szólt a család??

Claire, Ircsi blogja a www-nél van az aláírásánál.
Én figyelem :wink:

Ircsi,te se unatkozhatsz ! :shock: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Bekri! Hát egyelőre leginkább a legnagyobb mondja, de a többi is morog, ha rendet kell rakni. Eszter a legkevésbé, hát lányból van, haha. egyébként viszont Ádám, Esztó ikertesója a legrendetlenebb, de az már aggasztó, mert nem csak a cuccaiban.... :?remélem kinövi...de ha nem , kiverem belőle :lol:

Évi! köszi, én vagyok a hülye, hogy nem néztem, csak a szövegeket :lol:!

Holnap 7gyerekkel (5saját, 2 kölcsön) megyek a Csodák palotájába. Talán anyám jön. Ráadásul régen tök közel volt nekünk, most meg kiköltöztették a város másik felébe, szóval drukkoljatok!!!
Jó éjt!

claire
 
 

 
 

Házimunka ellen:

Kép

Már rég volt olyan, hogy hátra dőlhettem volna, hogy most minden készen van. Most egy halom vasalni valóval szemezek, de látjátok inkább netezek :) Aztán a du.-i alvás után elmegyünk szalmapajtázni....és a vasalás még az este is az enyém lesz. Igaza van Ircsinek ez megvár, sajnos nem csinálja meg helyettünk senki, de azok a pillanatok amiket most a gyerekemmel megélhetek sokkal fontosabbak.

KLari!....Lehet, hogy az idén elmarad a tavasz???? A kis tűzoltód nagyon vagány, nem tudom a Bercit mennyi idő alatt tudnám kiimádni onnan.
Meló???? Nem ez az álommeló, de van. Csak az a kérdés, hogy meddig, mert sajna csak nyárig tűnik biztosnak, aztán.....???
Találtál másik ovit? Nálunk nyáron megy a kocsira műszakira :( anyagi csőd, a mosógépet ősszel kellett cserélni. Mindig akad valami.

Bekri!....Igaza van Clairenek, megfogod oldani....a rendszert úgyis Te irányítod!

Féltékenység: szombaton itt voltak Éviék, az ölembe vettem Ádámot, Berci megláttam, felháborodottan: Anya az nem a tied!!! és jött hozzám, hogy öleljem meg. Nem is érzi ám itthon királynak magát?!

Ircsi!....Szépek vagytok! Milyen laza húsvéti fotók, itt még majdnem hó is volt, és hideg!!! Nemhogy rövid ujjúban, de még szinte nagykabátba járunk. Én meg úgy látom, hogy Ollie apára hasonlít?

 
 


Limo, jó az idézet, találó.

Claire, hogy bírtad a csodákat? Nem volt iskola?

Évi, mi a mellékes? Titok vagy publikus?
A család reakcióit inkább most félretenném. Majd az ötödik alkalomra talán már megtanulja mindenki, hogyan illik reagálni a gólyahírre :roll:

 
 


Bekri,5.-dik? :lol: :lol: :lol: :lol:
amúgy sajnálom :(
Mellékes,irok privit.

Limo,jó fej volt Berci :)))

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Hát, ez most a negyedik gólyahírünk, akárhogy számolom... Ennél több már csak az ötödik lehet :D

 
 


Lehet ébredezni, itt a tavasz, még egy kicsit bátortalan, de remélem már visszavonhatatlan!

Claire
 
 


Úgy legyen, Claire!

 
 


Lehet hogy itt van de nekem gennyes arcüreggyulladást hozott :(
Augmentin rulez

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Hurrá, én is túl vagyok az arcüreggyulladáson! Nekem semmi nem segít, csak az infralámpa - s én minden évben egyszer bezsebelem... Évi, gyógyulj meg!!!

 
 


Bekri akkor te profi vagy benne: szombat óta szedem az augmentint, mára az orrváladékom (ami tiszta genny volt,bocsi) tisztul de az arcom szinte ugyanúgy fáj még - és most már a másik oldal is - infrázok, algopyrinezek, ez a gyógyulás útja vagy inkább pont út a krónikus gyulladás felé?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


űSziasztok! Jobbulást! Most már a napocska is tudja pótolni nap közben az infra lámpát! :D
Sűrű a hétvége, a jövő hét meg izgi, kiderül Dávid végleges helye afelvételi ügyben, meg hogy sikerült- e aszolfézs alap vizsgája, a két középsőnek zeneiskolai szereplése van, szóval zajlik az élet...!
Majd jövök, kúrálódjatok!
claire
 
 


Halihó
Jelentem "Tomibaba" beiratva az oviba :O

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Hűha, ez igen, lesz mit megbeszélnünk ősszel... Nekem teljesen más érzéseim vannak most, mint anno Kristóffal... :shock:

Arcüreggyulladás: biztos valami enyhe fajtája, de tény, hogy minden évben egyszer összejön... Fáj tőle a fülem - főleg, amelyiket többször is felszúrtak kiskoromban... Fáj a fejem, az arcom...

Kristófon fura szemölcsök jöttek ki, múlt héten szedett Marslakócskákat, talán allergia??? Mindenesetre szüneteltetjük...
Van ötletetek a szemölcsök elmulasztására?

 
 


Ja, nem válaszoltam anno: Csodák palotája tök jól sikerült, mindenki élvezte, még mi felnőttek (anyámmal) is!

Dávid szolfézs vizsgája 92%! Kiválóan megfelelt! És még mielőtt azt hiszitek, h mindenki így nyomja, csak az ő csoportjukból 3an buktak...! Hoppá! :D Már persze nem a bukásoknak örülök! (Ja, így Ábel fiam is nyugodt lehet, nem nyomta le az öccse, mert ő 98-at írt tavaly :lol: .

Holnap nyílt nap az oviban!

Claire
 
 


Na, kihalunk? :-(
 
 


Úgy tűnik...
Pedig nem kellene...

 
 


Nem,mi hárman még nyomjuk, a jelek szerint.
Csak épp elhalmoz a munka..

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Én is itt vagyok, csak engednének a fiúk is írni, az szuper lenne! :oops:

Bekri! Gratulálok, nagyon szuper, hogy lesz babátok!!!! :wink: Tudni már, hogy kisfiú, kislány? Problémamentes pocakosságot! :)

Évi! Hűha, mi hétfőn iratkozunk be az oviba, imádkozom, hogy felvegyék Bencét! Úgy tetszett neki a nyílt napon! Milyen munka? Én is akarok kezdeni itthon valamit magammal, jól jönne egy kis plusz...

Claire! Gratula a szolfészvizsgához! Ügyesek a gyerkőceid! :)

Így 4 hónappal megkésve :oops: köszönjük szépen a gratulációkat, és Évinek, hogy hozta a hírt. :)

Azóta Dádi pont most duplázta meg a súlyát, nődögél rendesen. :wink: Nyugis, türelmes baba, teljesen Bence ellentéte, furcsa is kicsit. :D Bence picit féltékeny, kb. 1 hónapja, mióta többet van ébren napközben Dádi, és igényli a foglalkozást. Szereti, segít sokat (fürdetni, kidobja magától a pelust, tolja a babakocsit, szól ha sír, hogy vegyem fel)félti a többi gyerkőctől, csak rájön az 5 perc és akkor túlszereti: durván puszilja meg pl., érzem, hogy nekem szól főleg, mert közben engem les, figyelem-e, hogyan reagálok... Pedig én tényleg igyekszem vele is ugyanannyit törődni, mint Dádival, bár annyit nem tudok sajnos, mint előtte.

Közben nem unatkozunk, Dádi átfordult hasról hátra, próbál elközlekedni (háton letámasztja a lábát, fel a popója és eltolja magát, hason körbepörög, és már úgy felemeli magát, hogy befér a kezem a hasa alá -lábával kitámaszt, könyököl-), ágyon nem lehet hagyni, és Bencével 1 hete elkezdtünk bilizni, lekopogom és halkan mondom, szépen haladunk. 8)

Mindjárt hozok képet, Dádi reklamál, hogy szopizna... :lol:

Kép

Kép
 
 
 
 


Barbcsi!
De jó, h jöttél! Dádi, haha, mi is szoktuk így hívni Dávidunkat, főként a kicsik! És ő is nagy "szopista" volt! Élvezd ki, amíg kicsi, mert úhy jársz, mint mi, hogy ha igaz, most megy 6 osztályos gimibe....

Évi! kitartás! Párod merre?

Claire
 
 


Vagyok én is....sajnálnám ha kihalnánk, csak olyan gyorsan telnek a napok, nem is tűnt fel, hogy ilyen rég néztem be.

Claire!....Nálatok mindig jó programok vannak, vizsgákhoz gratulálok, klasszak a gyerkőcök!!!

Bekri!....Hogy vagytok? Tényleg megmutatta már magát?

Évi!....Tőled nem kérdezem, hogy vagy :)

Barbcsi!....Láttam a fotókat a FB-on, szépek vagytok. Ennyi féltékenység szerintem természetes és belefér. Próbálgatják magukat, minket.

Amióta jó idő van mi szinte állandóan lent vagyunk, megjövünk a bölcsiből átöltözés, kaja apának, uzsipótlás Bercinek és irány a homokozó. Most ez a nagy sláger.
Na és sose volt rossz evő, de mostanság....

 
 


Limo, üdv! Igen, néha csak pénteken jön rá az ember, h megint elment egy hét! :roll:
Köszi, tényleg nem szoktunk unatkozni! A héten megkaptuk Dávid felvételi papírját, szóval ősztől 6 osztályos gimiben nyomja. Ma a középsők életük első rocky versenyén voltak (4fős formáció), és elsők lettek a kategóriájukban! :D

Barbcsi ! Nekem nem vagy meg a FB-on, de szerintem a többiek sem, vagy nem mind, pedig szoktam arra járni. (Bärnkopfné Zsoffay Klára néven futok :lol: ).

C
 
 


Claire!....Bezsebelhetsz, két újabb gratulációt :) FB - megvagy! Utálom, hogy szinte már nincs is élet nélküle! Iwiw-en is jelöltelek :)

 
 


sziasztok

Claire,gratula!!
Fb,jelöllek

Barbcsi nagyon helyesek a fiúk,láttam képeket.

Elkettyentem, elszomorít Tomi viselkedése Ádival. Egyik nap belerúgott a földön...ma szopipárnával nyomta le a fejét szegénynek...
Ádi pedig olyan kis édes, kedves, ártatlan :( imádattal lesi a bátyját...
Egy dolog a féltékenység meg nem tudom mi, de Tomi biztos hogy nem kap kevesebbet belőlünk, sőt, ki van nyalva a feneke főleg mióta tesó van és azért már mindenhol azt olvasom, normalizálódott a helyzet, szeretik egymást,stb. itt meg...És ha rászólok,vigyorog,mintha vicc lenne.
:(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Nosztalgia,visszaolvastam a kezdetekre...

van akinél láttam érdekes vonalzót :shock: :shock: :shock: :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Claire! Bejelöllek fb-n én is! :) Tomi kezdte el így becézni Dávidot, aztán nekem is megtetszett, de illik is rá. :lol:
Dávidnak gratulálok!!! És a középsőknek is!!! :)

Limo! Belefér, belefér, csak ugyanaz van nálunk, mint Éviéknél is... :? Ha rászólsz, csak vigyorog, mintha olyan vicces lenne, amit tesz. Hiába szépen, hiába csúnyán, a múltkor már annyira felidegesített, hogy visszaadtam neki (szégyellem is magam, hisz így hogyan tanítsam arra, hogy nem ez a megoldás, nem szép dolog ez?), na akkor sírt, hogy miért és visszaütött. Nem tudom, mit tegyek, és neki is ki van nyalva a kis feneke, és most nem úgy értem, hogy mindent megkap, hanem sokat foglalkozunk vele, játszunk, dögönyözzük őt is, programokat találunk ki neki Dádival vagy nélküle, odafigyelünk rá, hogy ne érezze magát mellőzve, este valamelyikünk mellé fekszik, úgy alszik el.
Bár a rokonok igen Dávid-központúak lettek, hiába mondták, hogy nem így lesz, hiába kértük, hogy ne így legyen, mindenki azzal érvel, hogy Bencével nem is lehet játszani, már olyan nagy, nézd milyen jól elvan egyedül, az már nem olyan érdekes, milyen ügyesen épít, hogyan fürdik stb., és sokszor látom rajta, hogy ez mennyire fáj neki, de ha megpiszkálja a tesót, rögtön kap 2 perc figyelmet mindenkitől, mert hogy nem szabad, Bence ügyes légy... De mit csináljak a családdal??? Múltkor már majdnem kiabáltam, hogy hahóó, 2 fiam van, Bence is itt van!! :(

Jó idő Mi is sokat vagyunk kint, még szerencse, hogy Dádi elég alkalmazkodó, jobban szereti a babakocsit is, bár ha kell, kendővel indulunk útnak. :wink:

Évi! Ugyanez van nálunk... Kb. 2 hónapja, mióta Dádi többet van ébren, több foglalkozást igényel. Én is el vagyok keseredve, fáj a szívemnek. :( Pedig nálunk is Dádi olyan imádattal lesi a bátyját, fordul arra, ahonnan a hangját hallja, keresi, ha nincs itthon.... :roll:
Oviról van már híretek, Tomit felvették-e?

Vonalzók na kíváncsiságból én is visszalestem. Melyikekre gondolsz? :D Ha jól láttam, Woody-éknál is érkezik a kistesó, úgyhogy ha ezt olvassa: Szívből gratulálok!!!!!!!!!!!!! :wink:

Bekri! Hogy bírod ezt a fülledt időt, hirtelen jött meleget? Megmutatta már magát a pocaklakód, hogy öcsi vagy hugi?

Rólunk: hétvégén voltunk a húgom ballagásán, fiúk egész jól tűrték, a banzáj alatt úgy aludtak, mint a bunda. :lol: Dádi 4 hósan megduplázta a születési súlyát (7170 g), fordul hasról hátra, hátról hasra, nem akar unatkozni. :lol: Ma voltunk a 4 hós oltáson.
Tegnap beírattam Bencét az oviba, de el vagyok keseredve, amiket hallottam... :cry: 2-3 hét, mire megjön, hogy felvették-e, addig görcsben a gyomrom, úgy várja már pedig!!!

Kép

Kép
 
 
 
 


Barbcsi itt is ez megy,mindenki Ádámozik,szegény Tomi meg ott ugrál előttük :(
Ovi,mi a baj???
Igen Tomit felvették!
Már csak szobatisztává kéne válnia...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Igen , a tesó féltékenység nem egyszerű... később sem. de néha érnek pozitív meglepetések, amikor Dávidot felvették, felvetődött, h Ábelt megpróbáljuk átvetetni oda, mindenesetre megkérdeztük külön mindkét fiút, hogy szeretne-e egy suliba járni a másikkal, és mindkettő igent mondott. :shock: Szóval kitartás, de azért a rokonok tényleg figyelhetnének egy kicsit... fut erről most egy tök jó reklám... :wink: azt ne kérdezzétek, h mit reklámoz :lol: .

Mi holnap megyünk beiratkozni az oviba, mondjuk, nekünk bejáratott hely, de gyerek van rengeteg! Jövőre viszont csak több lesz, mert kötelező lesz az ovi 3éves kortól. Én még csak lightosan akarom járatni őket, de azért beíratom, legyen helyük, meg szokják.

Szobatisztaság: alakulóban, de még nincs kipipálva!

Visszajelöltelek Titeket, köszi :wink: !

Claire
 
 


Sziasztok!

Évi! Örülök, hogy Tomi felvették! :wink: Oda, ahova szerettétek volna?
Ovi: A tököm kivan, röviden tömören. Mindenhonnan átjelentkezgetnek ebbe a körzetbe állandó lakcímre rokonhoz, ismerőshöz, hogy nehogy már ezért ne kerüljenek be, mert ahova mi tartozunk, az népszerű ovi... :evil: Mert ugye első körben azok közül válogatnak, akik a körzetbe tartoznak. Ha sokan vannak, akkor aki előbb tölti a 3-at, akinek tesója idejár, aki csókos (jó, amelyik csoportot elsőnek jelöltem, ott ismerjük a dadust, de semmit nem jelent, van olyan, akinek a nagynénje az óvónéni, de nem tudta ő sem garantálni, hogy befér a gyerkőc...) stb... Na most, ha ilyen miatt nem kerülünk be, holott mi tényleg itt lakunk, és emiatt mondjuk azt ajánlják fel, hogy vigyem a gyerekem a város másik végében lévő oviba (mert másik csoportban sincs hely), akkor szívás van, mert nekem se kocsim, Tomi ritkán végez időben a munkahelyén, ráadásul még van egy kisebb gyerekem is, akit rángathatok magammal jó messze, ahelyett, hogy a körzeti ovinkba átsétálnánk kényelmesen negyed óra alatt, sőt ha ne adj Isten, nem tudunk menni, anyós 2 percre dolgozik tőlünk, neki se lenne messze... Előttem, mögöttem anyuka ki volt akadva, hogy sajnos ha fellebbezünk, nem írhatjuk bele, hogy na már most tessék utána járni, hogy x.y. nem is lakik itt, 1 hónapja jelentkezett át, kérjék ki a tulajdoni lapot, mert ehhez nincsen joguk, sajnos. 2 nap volt beíratás, én direkt első nap mentem, 8-tól kezdődött, 8:10-kor érkeztem, én voltam a 17.(!!!), 3/4 10-kor jutottam be... Az első kérdés: más oviba beírattam-e? Nem bmg, ide tartozunk körzetileg, ide szeretnénk járni és pont. Meg kellett jelöljek 3 csoportot. Mondjuk azt nem tudom, honnan fogják megtudni, hogy Bencének van testvére, mert nem kérdezték, csak azt, hogy nagyobb testvér idejár-e, bölcsis-e Bence... :roll: (nem kérdezték, nem mondtam :oops: )
Van olyan csoport, ahova 1(!!!) hely van... Kedden voltunk oltáson Dáviddal, ott volt a védőnőnk, épp akkor hívta egy anyuka, hogy ebben az oviban volt beiratkozni, és hétfő délután (első napja a beíratásnak) azt mondták neki, hogy már nincs hely egy csoportban sem, hiába tölti a lánya a 3-at júliusban, hiába ide tartoznak körzetileg, hiába nem fogadják ősztől tovább a bölcsiben, anyuka oldja meg, ez volt a válasz.... :evil: :evil: Akkor most ne legyek ideges?? Védőnőnk is mondta, hogy szerinte idén nagy mizéria lesz a felvételnél, eddig ilyen nem volt, mint ami most van... 2-3 hét múlva jön meg a hivatalos értesítő, de már most gyomorgörcsöm van. Látom, hogy Bencének mennyire szüksége van a gyerektársaságra, mennyire tetszett neki az ovi, mindenkinek mondogatja, hogy megy oviba, áhítattal lesi kintről a gyerekeket, be akar menni, mikor délután arra sétálunk (aztán lehet, hogy ősszel máshogy fogja gondolni :D), szóval szívem fog megszakadni, ha idén nem veszik fel. Azt sem bánom, ha csak fél napra vennék fel, csak kerüljön be! Vagy ha a tagóvodába, mert az is közel van hozzánk, de nehogy már a város másik végébe vagy sehova!
Én is hallottam, hogy 2014-től lesz kötelező 3 éves kortól az ovi, csak nem tudom, hogy akkor meg pláne mi lesz? Ha most sincs már hely, és elutasítanak olyanokat is, akik a 2013/2014-es évben töltik a 3-at, akkor nekik is kell hely, mert kötelező lesz bőven menniük oviba, és ott lesznek azok is, akik 2014/2015-ös évben töltik a 3-at, és neki is kell hely, szóval már csak rosszabb lesz a helyzet... Vagy akkor arra meg az lesz a megoldás, hogy a 6 éveseket dobálják ki az oviból, mert ugye azt meg már behozták, hogy aki aug. 31-ig tölti a 6-ot, kötelező suliba mennie?! (és ahogy hallottam az, hogy 3-ról 2 nm-re csökkentik az oviban az 1 gyerekekre jutó helyet... :evil: )Csak az meg megint kinek jó??? Nem hiszem, hogy majd Bencének is és a többi itteni gyerkőcnek épp csak 6 évesen iskolában a helye, bármennyire okos is!
Néztem én családi napközit is amúgy, na de 43ezer forint egy hónapra, hát ki tudja azt kifizetni?! :shock: Meg ha tudja is, jövőre nem lehet azzal kiváltani az ovit.... :?

Szobatisztaság Nálunk is kialakulóban, egyre jobban haladunk, büszke is vagyok Bencére, mert magától jött neki! Nem erőltettük, kérdezgettük, nem akart, aztán egyszer szólt magától este, hogy a bilibe szeretne pisilni, sikerült is neki. :) Volt nagy örömködés, dicsérgetés, onnantól minden este maga kérte és sikerült is neki, egyszer még állva is belepisilt. :lol: 3 hete gondoltam, itt a jó idő, próbálkozzunk nappal is. Első nap az összes alsógatyát elhasználtuk, második nap már csak a felét! A múlt hetünk rohangálós volt, nem volt idő rá, hogy próbálkozhasson, de nem fejlődött vissza. Ma már ott tartunk, hogy vissza tudja tartani, szól egyből vagy csak egy kicsi megy mellé, sőt ha pelus van rajta, akkor is szól, hogy ha pisil éppen. WC-n van szűkítő, vettünk fellépőt, tegnap egész délután egyedül ment és intézte! :D De még csak 3x kakilt a bilibe, azt viszont pláne nem akarom erőltetni, védőnő is mondta, nem szabad, nem baj, ha először csak pisi ügyileg lesz szobatiszta. Beszéltünk az éjjeli szobatisztaságról és arról is, mikor próbáljuk akkor is, ha elmegyünk itthonról, most az következik: ha lemegyünk a játszótérre, bugyi lesz rajta a nadrág alatt, majd viszünk váltás ruhát is, most már anélkül úgysem megyünk sehova. :)

Claire! Azt látom, hogy ha a rokonok odafigyelnének, ennyire durván nem jönne ki Bencén a tesóféltékenység... :? Csak nem az Opel reklámra gondolsz? :lol: Egy 4 éves nem érdemel annyi figyelmet, mint egy új? :lol:

Kép

Kép
 
 
 
 


Sziasztok!
Nálunk is a *kicsi* a sztár. Most lesz durva, amikor egyik pillanatról a másikra mindenki a kistesóval lesz elfoglalva. Hiába szólok én is, nem fogják fel egyesek. De miért is, ha még mindig ott tartunk, hogy édességgel próbálják magukhoz vonzani a gyerekeket, a hátam mögött megy a túró rudi, még fogat is mosnak, de hiába: a gyerekek őszinték...

Fel a fejjel, Barbcsi!
Évi, ne szomorkodj, nálunk is ez van, de közben szeretik egymást. :-)

 
 


Ovi: az 1 gyerekre eső nm 2, a szabvány szerint, de a legtöbb helyen ez sincs meg, csak ha az öltözőt, mosdót, ki tudja mit is hozzáadnak :roll: .
Nálunk az ovvez azt mondta, h már ronda módon azt is nézi, h mennyire friss a lakcím kártya, de így sem jobb a helyzet, mert speci tényleg itt laknak....
Nálunka került másik felén most csinálnak egy új ovit, de ki akarja kifelé vinni a városból a gyerekét, amikor befelé megy dolgozni....
Jövőre végleg nagy gáz lesz, ahogy most a sulikban!
suli: nem az a baj, h 6 éves kortól, hanem h elvágólag....most úgy gondolom, h meg fogom próbálni visszatartani őket. Ráadásul a nat ismeretében semmi remény rá, h a suli közelíteni fog az ovihoz, sőt, de ebbe a hajszába meg nem szívesen engedsz be egy épp 6 évest, pláne ha fiú, stb.
Most mennem kell, folyt köv.
Barbcsi: próbáltál ajánlkozni, h neked a fél nap is megoldás? Nem nmintha akkor nem foglalna el egy helyet, de mégis.

Claire
 
 


Kicsit elveszve... apa nélküliek vagyunk :cry: :cry: :cry: :cry:

Ovi
Nem semmi mizéria van!
Chloe változatlanul heti 2 napot jár, januártól majd a majmocskák is mennek... és én heti 2 napot fogok dolgozni... :wink:

Limo
Én élek FB nélkül is :lol: :wink:
Aki akar, megtalálhat egyéb csatornákon...nyilvánosságnak szánt képek meg ott vannak a blogban... :wink:

Claire
Gyerekeidnek gratulálok! :lol: :lol: :lol:

Bekri
Hogy halad az idő :lol: :lol: :lol: :lol:
Hogy bírod?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Igen, màr félidő!
Vannak izgalmas és egyéb szomorú helyzetek, de bírom, ősztől még több feladat lesz otthon, igaz, a munka szünetel majd, de nagyon várnak vissza, ami jólesik :-)

 
 


Barbcsi!....Talán éppen az a "baj", hogy reagálsz a féltékenységre, hogy szépen vagy csúnyán mindegy, észreveszed és ezt akarja elérni. Én megpróbálnám valahogy félvállról kezelni a dolgot, és azt a fránya lelkiismeret furdalást a fiók mélyére tenni. Nem lettél rosszabb anyja Bencének, de nyilván átalakult az életetek. Állítólag azok a gyerekek akit a szülők nehéz szívvel adnak bölcsibe/oviba nehezebben szoknak be, mert megérzik a felnőtt ellenérzését. Talán Bence is érzi, hogy szerintem lelkiismeret furdalásod van, hogy kevesebb jut belőled neki, és ezt kihasználja. Sokkal furmányosabban kombinálnak, mint ahogy mi gondolnánk.

Rokonok társaságában én jobban foglalkoznék Bencével és kevésbé a rokonokkal, majd csak eljutna a tudatukig, hogy mi a szitu.

Szobatisztaság: voltak nehezebb időszakok, pl. a kakilás nem akart menni, konkrétan szólt, hogy kakilni kell, adják rá pelust, ha nem adtam, nem kakilt, volt, hogy 2-3 napig. Akkor meguntam a kakisztrájkot....kamillatea...1-1,5 óra ott volt az eredmény, általában a gatyában....és olyankor marha vicces volt, mert terpeszállásban állt és nem mozdult. Volt, hogy nem tudtam rögtön menni, 5 percig ott állt. Aztán valahogy ez is megoldódott. Most 10 napja már éjszaka sincs rajta pelus, egyszer volt baleset.

Ovi: felvették...várja...ma is el kellett sétálni, megnézni az ovikánkat...és minden este el kell mesélni a Bogyó és Babóca Egy nap az óvodábant.

Ircsi!....FB: én is azt írtam, hogy "szinte" Ennek ellenére én rendszeresen használom, kedvelem, de nem központi része az életemnek. Nézem a nyilvánosságnak szánt fotókat :) , szépek vagytok.

 
 


Az első szerelem, az első csók

Kép

Kép

Kép

Kép

 
 


Sziasztok!

Hihetetlen milyen gyorsan mennek a napok... :( már megint eltelt egy hónap, pedig szeretnék gyakrabban jönni.

Én is megjelöltem néhányatokat a fb-n, remélem nem gond.
:oops:

Barbcsi, jó hogy írtál, már hiányoltalak, mikor van időm nézem a blogodat, nagyon helyesek a fiúk.
Kérhetek én is meghívót?
Remélem sikerül az ovi és lesz helye Bencének.


Limo, de édesek, istenem! első szerelem :lol:

Claire, gratulálok a gyerekeknek, nagyon ügyesek!

Szobatisztaságról nekem is hasonló a véleményem mint többeteknek, nem kell erőltetni. Asszem írtam, hogy Anyukám itt volt januárban és megtanította Botit vödörbe pisilni, szerintem még korai volt, többször is volt baleset, főként ha nagyon fáradt volt. Egyszer majdnem fel is adtam, úgy voltam vele hogy majd ha szól és megérik rá, akkor megint megpróbáljuk. Szépen elmondtam neki hogy most akkor megint pelust fogunk hordani stb gondolom megértette vagy csak addig lusta volt vagyis inkább sokszor túl elfoglalt... és a pelenkát is utálja :wink: azóta nincs gond, sőt már kb 2 hete éjszakara se használjuk. A kaki téma is kb 2 hete megoldodott, mert eddig az ejszakai pelusba intezte reggel, de mióta nincs, azóta ráül (!) a bilire. :)
Szóval én azt mondom, hogy ne izguljatok (Evi, Barbcsi) szeptemberig meg jó néhány hónap van.
Jaaa és még annyi trükk volt, hogy apja megígérte neki hogy vesz egy utánfutós traktort ha szépen leül és a bilibe kakil. (mert nekünk főleg ez volt a problémás, nem volt halandó leülni, állva meg nem egyszerű ) :wink: Mondjuk én ezzel nem értettem egyet, de nem voltam itthon mikor az egyeszség megkötödött.

Ircsi, párom több gyereket szeretne, de mivel a gondjaink úgyanúgy megvannak és ő soha nem fog megváltozni, így biztos hogy nem lesz kistesó. :(
Majmocskáid gyönyörűségesek. Chloe epret szedett? De jó! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Botinál a beszéd az, ami még mindig annyira döcögös. Mondja ő, megállás nélkül, de a felét nem értjük... de nem izgulok, majd beindul. Nem hiszem hogy gond lenne vele, mert pl a tűzoltóautó-t szépen kimonja. :lol: :wink:

Az ovi téma pedig katasztófa, nem tudom mi lesz. 3 éves kortól ingyen jár 15 óra hetente, azt mindenképp ki akarom használni, meg talán fizetnék is még pár órát, ha beszokna a fiatalúr szépen és ha találnánk egy olyan helyet ahol ott merem hagyni.
Eddig 4 ovit néztünk meg, abból 2-be voltunk is próbanapon...elkeserítő. Sajnos amit múltkor írtam az az átlag, a gyerekekre egyáltalán nem figyelnek és szinte semmit se foglalkoznak velük. :( Pedig itt 5-6 gyerekre jut egy "ovónő"... :cry: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Volt 2 hét jóidő, huszonvalahány fok...

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
 


Évi nem tud belépni, ezt megkért írjam ki:

Bekri! Azonnal tudni akarjuk, hogy kisfiú vagy kislány!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 
 


Ne vicceljetek már :lol:

Nem tudjuk a nemét, 3 hete volt uh és nem látta a doki. Legközelebb a 30. héten lesz uh :shock:

Egyébként nagyon durva a helyzet. Van családtag, aki elkezdett szalvétát gyűjteni, hogy hátha lány, mert akkor majd ez lehet a közös hobbijuk :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Egy másik biztosra veszi, hogy lány, mert megálmodta :shock: :shock: :shock: :shock:

Egy harmadik múltkor megkérdezte: "Hogy van a kislány?" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

A héten pedig megkaptam a szokásos utálatos mondatot: "Nem baj, ha fiú." A hangsúlyt képzeljétek hozzá, biztosra veszem, hogy mindenkinek sikerülni fog...

ELEGEM VAN! :shock: :oops:

 
 


Barbcsi, múltkor lemaradt, hogy az ovihelyzet itt is nagyon gáz... De itt már évek óta. agy lakóparkokat építettek, de óvodáról, iskoláról, férőhelyekről elfelejtettek gondoskodni... :shock:

Nálunk idén a 6 csoportos óvodánkban összesen 14 férőhely volt. :?

A kötelező beóvodáztatásról, ha szeretnél, privátban írok, mert az nem olyan egyszerű. :oops:

Évi, miket láttál a fórum elején, mesélj :D

 
 


Sziasztok!
az ovi még mindig nincs kiírva!
Nklári! :( az ottani ovi helyzet. amikor hallgatóim vannak kint, mindig le vannak döbbenve. A magyar óvodai rendszer hibáival együtt is nagyon jó, amíg el nem rontják .....(nyilván nem minden óvónéni egyforma színvonal)... De ez a kötelező ovi 3 éves kortól nagyon be fogja tenni az ajtót, és tuti, h akiknek leginkább kéne a szocializációhoz, h hamar oviba jussanak, azok nem fognak, vagy nem feltétlenül olyan oviba, a mi segítene rajtuk ?:-(.

Bekri! Olvass nekik Janikovszkyt, "örülj, ha fiú, örülj, hogy lány!" Próbáld azt nézni, h ki mondja, és legyints, védd meg magadat!!! Az ember mindig kap ilyet, ha fiú, azért, ha lány azért, ha ikrek, akkor azért, ha sokadik azért, ha egyke azért, ha fiatalon szülsz azért, ha "idősebben" , akkor azért.... egyszerűen nem kell nekik megfelelned! Tök jól csinálod ezt, és akár fiú lesz, akár lány, imádni való lesz!!!!! :wink:

Claire
 
 


Limo! :D cukik!
 
 


Ezek a fotók olyan cukik, Berci mekkora nőcsábász :-)

Boti meg kész férfi, olyan komolyan, felelősségteljesen áll ott a slaggal :-)

Claire, tudom, igazad van, nem kell megfelelni, csak én naivan mindig arra számítok, hogy ha én tiszteletben tartom a döntéseiket, a tetteiket, akkor ugyanezt kapom vissza. :oops: :lol: Tök hülye vagyok :roll:

 
 


Nem vagy hülye, csak mi elhibázottan vagyunk összerakva, azért hangsúlyoztam, h nem kell megfelelni!!! :-) Mert ismerem ezt az érzést!
 
 


Breaking news - közkívánatra :lol:

Ezúttal valami teljesen újat fogunk kipróbálni, mert úgy tűnik, hogy szeptemberben lányunk születik. :D

Elmentünk uh-ra szombaton, mert besokalltunk és félidősen már szerettem volna látni az arcát a leendő gyermekünknek (is). Az arcából nem sokat mutatott, de egyéb dolgokat elég jól lehetett látni :oops: :D

 
 


:D tök jó, majd jól elkényeztetik és ezzel párhuzamosan "kiképezik" a fiúk :lol: ! Így legalább nem mindent rutinból fogsz nyomni! :)
Claire
 
 


sziasztok

végre ideérek.

Bekri,ez fantasztikus!!!!!!!!! Nagyon örülök,gratula! Ez igazán izgalmas!
(remélem,nálunk is így alakul majd!)
Mi lesz a neve? :)

Ircsi hol van Ádám?

Nem lehet egyszerű,nekem a napjaim szinte elmennek a gyerekek fizikai ellátására és akkor a "foglalkozz vele" és a háztartás hol van..reggel,2 pelus,2 öltöztetés, most Ádi már minden evésre kanalaz+cici, közbe valamit dobjak Tominak is enni :/ utána megint peluscserék,játék,háztartás,enni,alvás...séta ha olyan az idő...
Megvolt a keresztelő is hétvégén,rokonok a vártnak megfelelően viselkedtek..(anyám szédült ezért indulás előtt 10 perccel lemondta, keresztszülők-anyós részéről nem kapott a gyerek semmit,az előzetes igéretek ellenére sem,na mindegy nem is ez a lényeg..)

Megszűnt a hálószobánk,gyerekszoba lett...most azt csinosítgatom(meguntam a nappaliban levő játéktengert) egyenlőre nem alszanak együtt,mert Ádám elég rossz alvó,de majd idővel.Szóval most 2 gyerekszobánk van és a nappali(és ez így is marad...) Mi a nappaliban alszunk matracon de sajna a várthoz képest nem jó mert leszakad mindenem pedig egy jó matrac de ez a földön alvás nekem nem jó úgy tűnik.Mint akit összetörtek úgy ébredek.Mielőbb nézni kell egy jó kanapét.

Ádi négykézlábazgat, jól elvan,pakol, van sok vita, "addideeeeeeeeeeee" akkor megy anya rendet rakni,Tominak szilva lesz a jele az oviban csak már szobatiszta kéne legyen hozzá a többi klappol.15-ig számol,betűket ismer fel,csak kényelmesebb a pelus. Ma cirkuszba megy az apjával.
Ádi 8700 gr 72 cm,Tomi 12.9, 94 cm, és mindkettő náthás,persze.
Megyek is,orrot szívni,pelust cserélni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Most én is csak gyorsban, rohanok tovább, Bence piszkálja Dádit, közben palacsintát is kéne sütnöm, szóval Évi megértelek totál, nálunk is így elmennek a napok...

Bekri! Gratulálok!!! Lesz egy kis kihívás, új lesz így pár dolog, nem? :wink: Neveken már gondolkodtatok?

Nekem is van egy jó hírem, igaz, már szombaton megtudtam, mivel ismerjük a dadust abban a csoportban, amit elsőnek jelöltünk az oviban, de ma jött meg a hivatalos levél: FELVETTÉK BENCÉT AZ OVIBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ráadásul abba a csoportba, ahova szerettük volna!!! 8) :wink: :D Úgyhogy szeptembertől ovis lesz a Törpém... :roll: :shock: Én pedig jún. 25-én mehetek életem első szülői értekezletére! :lol: :lol:

Kép

Kép
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: