Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok 20 hetes kismama vagyok pajzsmirigy műtött l thyroxint szedek közel 6 éve.a tsh-mat 6 hetente nézetem szerencsére értékhatárokon belül van mindig de azért nagyon félek hogy baja lesz a babának a betegségem miatt.van hasonló helyzetben lévő kismama??
 


Szia ritácska!
Nekem pajzsmirigy alulmüködésem van, még nem kellett műteni amikor kiderült kb 1 éve.
22 hetes kismama vagyok, a dokim azt mondta hogy a terhesség alatt nem kell szednem semmit. minden hónapban nézik a tsh-at de eddig nagyon jó volt szerencsére.
 


Sziasztok!
Nekem is alulműködik, nekem sem kellett műteni, én 75mg L-Thyroxint szedek. Nekem a terhesség alatt fokozottan kellett odafigyelni a TSH-ra, akkor emelték az 50mg-ot 75mg-ra (TSH értékem akkor volt 2,35, és erre emeltek, mert azt mondták, 1 körül jó). A baba idegrendszerének fejlődésében van szerepe, főleg az első trimeszterben.
Egy barátnőm a pm műtétje óta múlt évben szülte a 2. lányát, mindkét kislány teljesen egészséges. Ha rendben van és karban van tartva a betegség, akkor minden rendben lesz a babával!
Renáta! Nekem furcsa, hogy Neked ezt mondta a dokid, hogy a terhesség alatt nem kell szedned semmit. Pont olyankor a legfontosabb, mert terhesség alatt ugye alacsonyabb a határérték, mint terhességen kívül...
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Szia adrienne! Elöször én is furcsállottam hogy nem kell szednem semmit, de miután a tsh-m mindig jó a doki azt mondta hogy ne szedjek semmit.
minden hónapban nézetem és mióta babát várok semmi probléma nem volt vele. szerencsére.
én csak az miatt aggódom hogy a babának ne legyen semmi baja.

Mindenkinek nagyon szép napot!
 


Renáta!
A mindig jó az mit jelent? Mennyi konkrétan? Mennyi volt előtte, akkor szedtél valamit rá? Mit? Mennyit?
Vendég
 


sziasztok én 6 hetente járok tsh-t nézetni eddig mindig a referencia értékeken belül volt.150 l thyroxint szedek éppen de szedtem már 175 öt is amiota terhes vagyok és eredetileg 125 el kezdtem.a baba szépenfejlődik legalábbis eddig minden rendben van remélem igy is marad:)sokszor fáradt vagyok aluszékony és a hajam is hullik rendesen nektek ilyen panaszok?nem fáj a szemetek néha?

Kép
 


Sziasztok lányok!

Adrienne! Én a terhesség előtt metothirint szedtem amivel a tsh-m értéke jó volt elöször napi 2 tbl, majd már csak napi 1/2.
Amikor kiderült, hogy babát várok a dokim azt mondta hogy a terhesség alatt mindig javulni szokott a tsh és így nem kell gyógyszert szednem. A szülés után azonban valószinű újra kell szednem a gyógyszert.
Így is minden hónapban megyek, hogy mennyi a tsh-m, de eddig nem volt gond.

Mindenkinek szép napot!
 


Sziasztok!
Autoimmun alul-működésem van. Terhesség előtt nem volt gondom, amikor terhes lettem, kb. a 10 hét környékén 31 volt a TSH-m. Ez rengeteg. Emelték a gyógyszert, jelenleg a TSH 19 körül van és még emelik szépen fokozatosan. 4 hetente járok vérvételre.
sz.
 


Sziasztok,
Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem. Amikor a fiammal voltam terhes még nem volt teljesen beállítva, féltettem is nagyon, de semmi gond nem volt, sőt, nagyon okos, élénk, szép kisfiú. A lányomnál be volt állítva már rendesen, 200 -t szedtem végig, szintén semmi baja nincs. Gyönyörű, okos. :) Nektek is szép terhességet és egészséges kisbabákat kívánok!

Kép
Kép
 


Sziasztok! Bár régóta senki nem írt ide, de talán hasznos infó lehet másoknak... PCOS + alulműködő PM-em van. 3 körüli TSH-ra már kaptam thyroxin pótlást, teherbe esés után pedig dupláztuk az adagot. Igaz még így is mini-adagot szedek (50 mikro gr-ot naponta), de a dokim szerint enélkül nem lett volna babánk.
A konzervatívabb belgyógyászok szerint 3 körüli TSH értékkel még simán lehet babásodni, de van olyan orvos aki 0-2 közötti értéket fogad el normálisnak.
Vendég
 


Sziasztok!

Ide is írok, hátha valaki egy cipőben jár velem.
Röviden a történetem: másfél éve kivették szinte az egész pajzsmirigyemet, mert erősen göbös volt és a szegycsont alá is terjedt. Kapok hormont és jódot is, az értékeim jók. A pótlás nekem azért kell, hogy a TSH az alsó határ közelében legyen, a pajzsmirigyem maradéka ne kezdjen el nőni, mert akkor esélyes lesz, hogy ismét göbösödik.
Most 10 hetes kismami vagyok, a labor szerint rendben vannak a mért értékek. Örülök a fentebb olvasott pozitív történeteknek és jó lenne az is, ha még továbbiak is lennének... :) :)
Másrészt éedekelne, hogy szedett-e közületek valaki terhesvitamint amellett, hogy jódutánpótláson volt. Nekem a nőgyógyász javasolt terhesvitamint de abban van jód. Nem tudom, hogy a túl sok jód árthat-e a babának... ha megyek kontrollra, mindenképpen rákérdezek, de addig is jó lenne, ha nálam tapasztaltabbak mondanának valamit... :oops: :)

Kellemes pocakoskodést mindenkinek!
 
 


Kedves Manama!
Nem szedtem terhes vitamint (pontosabban csak 2 hétig és jól látod, van benne jód) és a vasat, folsavat és jódot külön pótoltam. A jódot az endokrinológussal beszéltem meg, nőgyógyász nem ért hozzá, nem a szakterülete.
Szóval szerintem beszéld meg az endokrinológussal, hogy mit tegyél.

Jó babavárást!!! :)

sz.
 


Szia Szilvi!

Köszi a választ. Én is azt terveztem, hogy konzultálok az endokrinológussal. A párom tudott vele röviden beszélni és ő azt ajánlotta, hogy amíg szedem a terhesvitamint, addig ne szedjem a külön jódot.
Bár megmondom őszintén a külön-külön pótlás nekem is szimpatikusabb lenne...

Azt megkérdezhetem, hogy nálad miért van (volt) szükség jódpótlásra? Alulműködtél vagy egyéb? És a babavárásban nem okozott problémát?
Én egyelőre nem aggódok emiatt, eddig szerencsére semmi panaszom nincs, csak nem szeretnék valami banális hibába esni... :oops:

Jó babázást neked! :wink:
Szia!
 
 


Nekem is azt mondta az orvos, ha szedek terhes vitamint a jódot nem kell külön pótolni.
Alul működésem van, a fentiekben már írtam róla.
Nem volt gond a teherbe eséssel, viszont a babavárás során a 25 mikrogramm gyógyszert 150-re kellett emelni. Havonta doki, vérvétel és ennyi. Szerintem ne izgulj, nem lesz gond. Az a nagyon fontos, hogy folyamatosan ellenőrizve legyél!

Köszönöm és jó egészséget kívánok!
 


Örülök, hogy rendben voltál!
Hát igen, nem olvastam, csak kérdeztem... kimaradt az alulműködés, bocsi... :oops:
Jó egészséget nektek is!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: